PiS –Dobra zmiana


Jakie by nie mieć polityczne poglądy to jednak nie sposób nie dostrzec, że partia PiS po ostatnich  zwycięskich wyborach zabrała się ostro do pracy.

Można powiedzieć więcej, zabrała się za porządki polityczne w wielkim stylu zaczynając od ustawy o Trybunale Konstytucyjnym jako że bez tej ustawy praca rządu z pewnością byłaby w temacie robienia porządków całkowicie blokowana.

PiS nabiera wyraźnie charakteru narodowego i społecznego.

500 zł dodatku dla dziecka, obniżenie wieku emerytalnego, obłożenie podatkami supermarketów i banków, posyłanie dzieci do szkoły dopiero w wieku lat siedmiu, blokada na zakusy likwidacji małych szkół, to wszystko wydaje się być sensowne i zgodne z interesem społeczeństwa.

Obserwując (jedynie bardzo wyrywkowo i z ograniczonym czasie) to jak sobie partia rządząca w sejmie poczyna można jedynie przyklasnąć pani premier, panu Kaczyńskiemu, panom marszałkom i posłom PiS.

Tak się po prostu rządzi.

Krótko mówiąc tego Polsce od dawna było potrzeba. Ściągnięcia uzdy liberałom i tym wszystkim którzy mieli Polskę za krowę dojną, prywatny folwark i co najwyżej za: –…uj dupę i kamieni kupę

Większość wyborców zagłosowała za zmianami, za tym co deklarował PiS w kampanii wyborczej i dziś już widać, że dokonała właściwego wyboru.

Ci co wzywali do bojkotu wyborów okazali się ludźmi bez politycznego wyczucia, nie dostrzegający, że wybory to czas w którym kandydaci odczuwają szczególną presję i lęk przed tymi z kartką wyborczą. Ze to czas w którym uświadamiają sobie że ich być lub nie być  na scenie i na piedestale.

Co będzie dalej?

Jeśli PiS utrzyma tempo pracy nad zmianami, jeśli przy tym postawi na rozwój gospodarczy kraju, będzie to z korzyścią dla nas wszystkich, także i dla PiS za cztery lata podczas kolejnych wyborów do sejmu.

Dochodzą mnie słuchy, a to od mojej żony, która oglądała wczorajsze do późna w noc posiedzenie sejmu, że PiS także bierze się za media, by po pierwsze były polskie, a nie obce i nie zagraniczne, a po drugie by ich jakość odpowiadała naszym wartościom moralnym i kulturowym.

Polska ma obecnie spore szanse na dobre zmiany.

Wielcy tego świata zajęci są globalnym bajzlem i wzajemnymi podchodami. Niemcy i UE ma na karku mnóstwo własnych problemów łącznie z falą emigrantów. Polska i jej liderzy z PiS ma niejako w związku z tym wolną rękę i czas na porządki na własnym podwórku, w tym na zajecie się odbudową przemysłu i wzmocnieniem gospodarki.

Miejmy nadzieję że zmiany pójdą w dobrym kierunku, że będą to, jak mawia pani premier Szydło – dobre zmiany.

Reklamy

51 uwag do wpisu “PiS –Dobra zmiana

 1. Ok. Rząd chce re-nacjonalizacj kolejki linowej na Kasprowy Wierch – która to „prywatyzacja” (wciąż nie wiadomo jaka to PONADNARODOWA GRUPA PRZESTĘPCZA ją kupiła) była wręcz symbolem totalnegu upadku, blisko już tysiącletniego przedsięwzięcia pod nazwą „Rzeczpospolia”. W zasadzie całkowita zmiana od poprzednich rządów PIS, wsławionych nie tylko ELIMINACJĄ Andrzeja Leppera oraz – jedynej podówczas – pronarodowej partii Samoobrona. No i „liberalizmem złodziejotwórczym”, profesorki Zyty Gilowskiej, który doprowadził do tylko dwustopniowej skali opodatkowań (18 i 32 %).
  A te „pojękiwania” udającej lewicowość resztówki po PO, SLD i Ruch’u (była taka partia) to kompletna żenada. Być „Nowoczesnym” dzisiaj to znaczy być kompletnie odmóżdżonym.

  Na razie z deklarowaną „antyrosyjskością” i „proamerykańskością” cicho. Oby tak dalej.

  Polubienie

 2. Trzeba być zwichniętym umysłowo, albo debilem, by sądzić, że stosowanie parszywego prawa – konstytucji z 2/6 kwietnia 1997 roku – można CZYNIĆ DOBRO. Ten błąd popełniają PiS-dzielcy, którzy udają dobrotliwych. KOWAL, czyli parszywa konstytucja jest WYMOGIEM ŁAMIANIA PRAW CZŁOWIEKA Z PRAWEM DO ŻYCIA WŁĄCZNIE. Realizują to lichwiarze – system bankowy NA RATY.
  JEDYNYM „LEKARSTWEM” JEST ZMIANA KONSTYTUCJI NA: http://www.konstytucja.manifo.com

  Polubienie

 3. Ot, kolega „kassander555” dr Rusofil z Gdyni, na Nowy Rok 2006 przytoczył takie oto „zalecenia ekonomiczne made in China”. Może warto by je dołączać do każdej zabawki, sprzedawanej u nas – łącznie z noworocznymi fajwerkami – z napisem „made in China”:

  Od 2006 r. propaguje się w Chinach koncepcję „ośmiu działań chlubnych i ośmiu działań haniebnych”, które nawiązują do wartości kolektywistycznych. Brzmią one następująco:

  1) Miłowanie ojczyzny jest chlubne, a przysparzanie jej szkody jest haniebne;
  2) Służenie ludowi jest chlubne, a lekceważenie go jest ha­niebne;
  3) Szanowanie zdobyczy nauki jest chlubne, a ciemnota i ignorancja są haniebne;
  4) Pilna praca jest chlubna, a lenistwo i niechęć do wysiłku są haniebne;
  5) Jedność i pomoc wzajemna są chlubne, a dążenie do własnych korzyści kosztem innych jest haniebne;
  6) Bycie uczciwym i godnym zaufania jest chlubne, a pogoń za korzyściami i zapominanie o swoich powinnościach — haniebne;
  7) Zdyscy­plinowanie i przestrzeganie prawa jest chlubne, a łamanie prawa i wprowadzanie chaosu są haniebne;
  8) Znoszenie trudnych warunków i walka z przeciwnościami są chlubne, a pysznienie się luksusami i pogoń za przyjemnościami — haniebne
  .

  Polubienie

 4. JEDYNYM „LEKARSTWEM” JEST ZMIANA KONSTYTUCJI NA:
  Husarz33 – no to zmieniaj kolego…. A kto Ci broni.???

  A przy okazji PiS też coś o zmianie konstytucji przebąkuje.
  Prez. Duda obiecał Poroszence 4 mld zł, ale …ale to premier w temacie wydatków ma w garści kasę nie prezydent, co nie znaczy że nie może obiecać to czy tamto.
  Kaczyński po śmierci brata być może jest innym człowiekiem, ja po śmierci mojego ukochanego wnuka najczęściej myślę kiedy przyjdzie śmierć po mnie i życzę sobie by przyszła jak najszybciej.
  Tak to niestety działa na psychikę.
  Wracając do p. Szydło, kto wie może to rzeczywiście wybitna jednostka, taka, która wie czego chce i jak to może osiągnąć.
  Przed chwilą usłyszałem o opodatkowaniu banków i myślę sobie że to prawidłowe działanie. Że banki przerzucą koszty na klientów, no to może zostaną opodatkowane także zyski . Wszak nie od razu Kraków zbudowano.
  Tempo zmian i kierunki są imponujące, co mocno nie podoba się zarówno PO jak i Nowoczesnej Petru

  Polubienie

 5. W imieniu druzyny mojej i własnym ZYCZE WSZYSTKIM POLKOM i POLAKOM
  SZCZESLIWEGO,ZDROWEGO i POKOJOWEGO ROKU 2016 – ROKU ,który przyniesie wszystkim wiele zmian i niespodzianek,roku rozliczen wszystkich ze wszystkimi !

  Zyczenia składamy w tym temacie „PiS – Dobra zmiana” ponieważ jest to wlasciwe i dość szczególne,malo tego „uwodzicielskie”

  Polubienie

 6. Czy partia polityczna Prawo i Sprawiedliwosc jest ta za która się podaje i dokona zmian,ktore polepsza byt nam POLAKOM i to tym,ktorzy sa już na emeryturze nakazujac placenie podatkow od emerytur i rent ?
  A jaka dbalosc tej partii o nasze zdrowie ,o zdrowie dzieci przy przymusowym ich szczepieniu i skazywaniu na tortury po nich .
  Co z polska zywnoscia ,jak długo będziemy spozywac trutke z supermarketow obcego pochodzenia jako zywnosc przetworzona GMO ?
  Gdzie polskie receptury znakomitych wędlin polskich ?
  Pytan jest więcej i można je zadawać w nieskonczonosc ale pozwolcie ,ze jeszcze jedno zadam :
  KIEDY POLSKA BEDZIE MIALA WOJSKO POLSKIE i POLSKA OBRONNOSC wraz z POLSKIM PRZEMYSLEM ZBROJENIOWYM i SLUZBA WOJSKOWA POLAKOW z poboru powszechnego jako OBOWIAZKU OBRONY OJCZYZNY NASZEJ POLSKI ???

  Polubienie

 7. Andrzej Duda Polska sprzeciwiła się żądaniom UE i USA
  Prezydent Polski zatwierdził kontrowersyjne poprawki, uszczuplające pełnomocnictwa Trybunału Konstytucyjnego. Warszawę do rezygnacji z tego kroku namawiała Komisja Europejska i Parlament Europejski. Swoje niezadowolenie demonstrują również USA.

  Z krytyką polskich władz wystąpiła Komisja Europejska oraz kilka frakcji Parlamentu Europejskiego. Sens tych wypowiedzi polegał na tym, że w Polsce podrywane są podstawy ustroju demokratycznego. Wiceprezydent Komisji Europejskiej Frans Timmermans skierował do szefa MSZ Polski Witolda Waszczykowskiego oraz ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry list z wezwaniem do nieodbierania niezależności sędziom Trybunału Konstytucyjnego.

  Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow na spotkaniu z sekretarzem generalnym OBWE Lamberto Zannierem
  Z ostrą krytyką wystąpił także szef MSZ Luksemburga, który przewodzi obecnie w Unii Europejskiej, Jean Asselborn. Rozwój wydarzeń w Warszawie przypomina mu „kurs reżimów dyktatorskich”. Wezwał Komisję Europejską do podania rządu RP do sądu na początku przyszłego roku i sprawdzenia akt tej sprawy. Jeśli rząd w Warszawie nie skoryguje swojego kursu, to Unia Europejska powinna nałożyć na niego sankcje, uważa Asselborn.
  Niezadowolenia z działań Warszawy nie ukrywają USA. Jak pisze Gazeta Wyborcza na podstawie znanych jej źródeł w amerykańskiej administracji, Barack Obama „odsuwa w czasie spotkanie z Andrzejem Dudą i daje do zrozumienia, że przeprowadzenie szczytu NATO w Warszawie w lipcu nie jest pewne”.

  Tym bardziej, że w USA w przyszłym roku władza się zmieni, dlatego jaki sens miałoby dla nich obściskiwanie się z Obamą?” – podsumowuje ekspert.
  …. wraz z konsolidacją władzy w jednych rękach, Polska nabrała charakteru poważnego gracza w regionie, stała się aktywniejsza w sprawie ukraińskiej, zajęła aktywne antyniemieckie stanowisko w stosunku do polityki migracyjnej kanclerz Angeli Merkel.

  Z kolei ekspert oddziału europejskich badań politycznych IMEMO Rosyjskiej Akademii Nauk Konstantin Woronow widzi w tym, co się dzieje, niebezpieczną tendencję. Według jego słów, w zwycięstwie prawicowej koalicji i pojawieniu się związku prezydent – premier eksperci dostrzegli niebezpieczeństwo obrania przez Polskę bardziej pronacjonalistycznego kursu.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/polska/20151231/1752106/polska-ue-usa.html#ixzz3vtnzmpzV

  Komentarze

  Henryk Kapuscinski · Akademia Medyczna w Łodzi
  w kraju nikt im nie podskoczy a na arenie międzynarodowej nic nie znaczą sa bliżej Białorusi niż sypiącej sie unii europejskiej jest to pic na wodę a nie sprzeciw jak szczekanie ratlerka
  Lubię to! · Odpowiedz · 2 godz.

  Czesław Buksiński
  fakty są takie jakie są i ja jestem z postawy tych obecnych moich władz pomimo że na nich nie głosowałem, bardzo usatysfakcjonowany. Przecież to jest poniżające dla Polaków, żeby jacyś spadkobiercy nazistów z Austrii czy Niemiec oraz jakieś „wypierdki mamuta” z Luksemburga czy Belgii pouczały nas jak mamy postępować wewnątrz naszego kraju. Oczywiscie największa w tym wina jest tego D.Tuska, który stoi przecież na czele UE podobno jako prezydent tej Unii a milczy jak jakiś „dupek” zamiast bronić honoru swojego kraju. Żeby jeszcze ten nasz prezydent A. Duda w stosunku do tych neobanderowców z Kijowa zachowywał się jak przystało na Polaka.

  Remigiusz Zapasek · Warszawa
  Polskę, od czasów rozbiorów WSZYSCY rżnęli, doili i zdradzali, łącznie z rodzimymi zdrajcami i polskojęzyczną bandą. Może teraz, może, ten rząd i ten prezydent nadadzą temu krajowi inny kurs, dobierając sobie odpowiednich sojuszników i partnerów. Jest na to szansa i nadzieja. Może Polska stanie się „osobliwością”, która wymknie się spod kontroli i łap światowych graczy.

  Polubienie

 8. Ad. husarz33

  No nie – znowu ta KONSTYTUTA PROSTYTUTA WSZECHCZASÓW – oszaleję!!!

  Husarz – Ty stary huncwocie – znasz to:

  ,,Bo któż z was, chcąc zbudować wieżę, nie usiądzie wpierw i nie oblicza wydatków, czy ma na wykończenie? Inaczej, gdyby założył fundamenty, a nie zdołałby wykończyć, wszyscy, patrząc na to, zaczęliby drwić z niego: ,,Ten człowiek zaczął budować, a nie zdołał wykończyć”.
  Ewangelia według św. Łukasza 14 – 28-30.

  Husarz – z budową wieży to jest ,,Małe Miki” ale Ty z KONSTYTUTĄ ,,wkręcasz się na siłę”, w coś bardziej śmierdzącego i nawet o tym nie wiesz:

  NAPIĘTNOWANIE UCZONYCH W PRAWIE

  ,,Wtedy odezwał się do Niego jeden z uczonych w Prawie: ,,Nauczycielu, tymi słowami nam też ubliżasz”. On odparł: ,,I wam, uczonym w Prawie, biada! Bo wkładacie na ludzi ciężary nie do uniesienia, a sami jednym palcem ciężarów tych nie dotykacie. Biada wam, ponieważ budujecie grobowce prorokom, a wasi ojcowie ich zamordowali. A tak jesteście świadkami i przytakujecie uczynkom waszych ojców, gdyż oni ich pomordowali, a wy im wznosicie grobowce. Dlatego też powiedziała Mądrość Boża: Poślę do nich proroków i apostołów, a z nich niektórych zabiją i prześladować będą. Tak na tym plemieniu będzie pomszczona krew wszystkich proroków, która została przelana od stworzenia świata, od krwi Abla aż do krwi Zachariasza, który zginął między ołtarzem a przybytkiem. Tak, mówię wam, na tym plemieniu będzie pomszczona.
  Biada wam, uczonym w Prawie, bo wzięliście klucze poznania; samiście nie weszli, a przeszkodziliście tym, którzy wejść chcieli”.
  Ewangelia według św. Łukasza 11 – 45-54.

  P.S. Oba cytaty koniecznie do przeanalizowania z NAWIEDZONA/NAWIEDZONY!!!

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 9. SZANOWNI PANOWIE – DUŻO ZDROWIA I WSZELKIEJ POMYŚLNOŚCI W ŻYCIU OSOBISTYM W NOWYM ROKU, ANNO DOMINI 2016 – ŻYCZY Z CAŁEGO SERCA KIKA22.

  Ku pokrzepieniu serc i rozbudzeniu ciekawości co nas czeka w przyszłości, ,,wrzucę małe co nieco” do przemyślenia:

  Mit o czterech wiekach ludzkości

  PLAN WYDARZEŃ

  Podział dziejów świata na cztery epoki:

  1.wiek złoty,
  2.wiek srebrny,
  3.wiek miedziany,
  4.wiek żelazny.

  STRESZCZENIE

  Tekst przedstawia podział dziejów ludzkości na cztery epoki:

  • Wiek złoty: nie było praw, nie było lęków i kar, sądów; ludzie nie wędrowali, pozostawali w jednym miejscu; panował pokój; ziemia była żyzna i urodzajna, stąd nie trzeba było pracować, by zebrać obfite plony; w przyrodzie panowała wieczna wiosna, klimat był łagodny; był to czas wszelkiej obfitości i dobrobytu.

  • Wiek srebrny (nastał wtedy, gdy Jowisz zepchnął Saturna do Tartaru): podział roku na cztery pory, ludzie zaczęli odczuwać zmiany temperatury (upał i mróz); w jaskiniach i szałasach szukali schronienia; zaczęto uprawiać ziemię.

  • Wiek miedziany: gwałtowny, porywczy, jednak nie zbrodniczy, jak następny.

  • Wiek żelazny: ujawniły się ludzkie skłonności do złego, zapanowały: zdrada, podstęp, oszustwo, przemoc, zbrodnicza żądza posiadania; pojawiły się granice; ludzie zaczęli się przemieszczać; zaczęto wydobywać z ziemi różne bogactwa, zjawiło się stąd żelazo i złoto; wybuchały wojny; nikt nie czuł się bezpieczny, panowała nienawiść (nawet w rodzinach); „ostatnia z bogiń, Astrea, opuściła ziemię”. (Jest to wiek, w którym żyjemy.)

  PROBLEMATYKA

  Tekst można uznać za próbę refleksji nad tym, dlaczego na świecie istnieje zło, jakie są przyczyny i skutki zepsucia ludzi, do jakich ideałów należy dążyć w swoim postępowaniu.

  Informacja za Bryk.pl Strefa Wiedzy.

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 10. Ja osobiście jestem zwolennikiem współpracy narodów słowiańskich. Wiadomą rzeczą jest, że musi być naród przewodzący wspólnocie i czy chcemy tego czy nie słowiańszczyzna musi zjednoczyć się pod szyldem jednego narodu najsilniejszego aby nie mówić tylko o przetrwaniu ale o zdominowaniu dzisiejszego świata. Jeśli Polacy tak łatwo wyrzekają się swojej ojczyzny w imię idei Unii Europejskiej gdzie dominującą warstwą są tzw koczownicy azjatyccy a nasz naród został sprowadzony do roli tak na prawdę niewolnika to praca nad przywróceniem godności wolnego Słowianina będzie żmudna. Jeśli chodzi o prezydenta Rosji Putina to mam mieszane uczucia co do tej osoby. W armii Federacji służy około 20000 oficerów, podoficerów i szeregowych żołnierzy pochodzenia żydowskiego. Został nawet utworzony rabinat polowy gdzie żydowskim kapelanem polowym został mianowany do stopnia generała jeden z rabinów.

  Polubienie

 11. Bardzo dobrze.ze SLOWIANIE odnajduja swoje korzenie i wracaja do swych tradycji.
  SEMITOM w koncu trzeba podziekowac za ich „nadopiekunczosc” nad nami Slowianami i jezeli chca dalej zyc wsrod nas winni sie nam PODPORZADKOWAC !

  Polubione przez 1 osoba

 12. Ot, coś jeszcze przyszło z (Nowo)Rosji wraz z życzeniami świątecznymi dla Wszystkich Narodów Świata:

  I oczywiście „Świat” – w domyśle USracki NWO + Watan + City of London – za Boga do tego nie chce dopuścić, włączając w to „elitę” NIC, czyli Nowego Imperium Carów.

  Polubione przez 1 osoba

 13. No nie – znowu ta KONSTYTUTA PROSTYTUTA WSZECHCZASÓW – oszaleję!!!

  TWOJA BEZCZELNOŚĆ NIE ZNA GRANIC. Jakim prawem śmiesz ośmieszać MNIE i SPRAWĘ jaką jest ZBRODNIA BRZECIWKO LUDZKOŚCI zapodana w parszywym prawie, czyli konstytucji z 2/6 kwietnia 1997 roku oraz w pozostałych konstytucjach świata opartych o bredzenie niejakiego żyda Monterskiusza.???
  To jest ostatni dzwonek – przed tym – byś się powiesił – huncwocie.

  Polubienie

 14. Analizując powyższy rosyjski sondaż zamieszczam pierwszy komentarz w internecie w nowym roku 2016, a w którym odrobinę się chwaląc z powodu dobrej intuicji, posłużę się parafrazą najnowszej serii reklam sieci Plusa z naszymi polskimi siatkarzami…

  BRAWO ROSJANIE, BRAWO JA.

  Tak się składa, że w tę noc sylwestrową, zamiast się dobrze bawić, przyszło mnie m.in. tłumaczyć się przed starymi jaki i nowo poznanymi rusofobami, tj. znajomymi, z mych sympatii do mas narodu rosyjskiego.
  Jak to zmuszony byłem wielokrotnie podkreślić, me sympatie nie odnoszą się do osoby Putina jako kontynuatora jedynie zliberalizowanej polityki Federacji Rosyjskiej, ile do samego Narodu, który wierzę w to mocno, nosi w sobie jeszcze ślady zaszczepionego przez wieki kolektywizmu.
  I jedynie w nim to upatruję szanse na szersze (geopolityczne, w tym dla Polski) systemowe zmiany.

  Zatem jeśli tenże powyższy sondaż to nie bzdura, to ma wiara staje się coraz większa. Kto wie, może z początkiem nowego roku nawet zostanę „wierzącym”…

  Ponadto należy się głęboki ukłon w stronę wujka Stalina, który dobrze przewidział, że: „tuż po mojej śmierci grób mój przykryją błotem, ale zerwie się jeszcze wiatr historii, i ten bród z mego grobu wymiecie…”.

  Oj przydałoby się

  Polubienie

 15. Sondaże jak to sondaże, ktoś je układa ktoś pisze, to tak trochę jak z horoskopem.
  Za powrotem ZSSR jest 61%, jeśli tej cyfrze wierzyć, ale za Putinem więcej, a też trzeba zauważyć, że na Ziuganowa głosuje, no nie wiem, ale czy więcej jak 20% Rosjan?
  Jakoś nie widać człowieka który byłby w stanie wygrać wybory z Putinem
  Co nie znaczy, że Putin dorasta do obecnych czasów

  Polubienie

 16. Nowa ustawa medialna autorstwa PiS zmieni nasze media?
  Zapewne tak i niektórzy szykują się do opuszczenia swych dobrze płatnych stołków

  Oto NAJWAŻNIEJSZE zmiany w Telewizji Publicznej i Polskim Radiu:
  1. Prezes oraz członkowie zarządu TVP i Polskiego Radia będą powoływani i odwoływani przez ministra skarbu państwa.
  2. Minister będzie to mógł zrobić wtedy, gdy będzie chciał, bo zmiany w mediach nie przewidują kadencyjności prezesów. Wcześniej prezesi byli wybierani przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji w drodze konkursowej.
  3. To minister skarbu państwa przejmuje rolę KRRiT zanim media publiczne przekształcą się w media narodowe.
  4. Minister skarbu będzie powoływał i odwoływał członków zarządu i rad nadzorczych, zniesiona zostanie kadencyjność tych stanowisk.
  5. Nie będzie zapisu o tym, że zmiana statusu spółek medialnych wymaga pozwolenia od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
  6. Media publiczne zmienią nazwę na media narodowe.
  Dlaczego PiS w tak szybkim tempie dokonuje zmian w mediach publicznych? Jak stwierdził Paweł Kukiz, lider Kukiz’15, nie jest w tym nic dziwnego. W rozmowie z TVN24 Kukiz stwierdził: – Zacząłbym od wymiany kadr w mediach publicznych. TVP to była agencja PR Platformy. Trzeba zaorać media, tzn. doprowadzić do powstania rzetelnej ustawy o mediach.
  Szefowie TVP w ramach protestu podają się do dymisji

  1 stycznia 2016 roku protest przeciw nowej ustawy medialnej rozpoczęła również radiowa Jedynka. Program Pierwszy PR emituje o każdej pełnej godzinie hymn Polski na zmianę z hymnem Uni Europejskiej. Jak wyjaśnił w informacji przesłanej PAP redaktor naczelny Jedynki Kamil Dąbrowa, jest to forma zwrócenia uwagi na „zagrożenie pluralizmu i wolności słowa w mediach”.

  No cóż, przegrany brzytwy się chwyta, oby się nie pokaleczył

  Polubienie

 17. Pytanie, ktore Adm zadaje, jest zupelnie nieistotne, bowiem tworczosc jego samego i takich rozeznanych i wszechwiedzacych, jak:R.Opara, M.Wiechowski, D.Kosiur nie maja zadnego wplywu na przebieg wydarzen.
  W Polsce zadbal o to juz wiele lat temu aktualny idol Adm na zbawienie swiata, Kalkstein.

  Polubienie

 18. Gdyby to był mój idol to bym na niego głosował, a ja głosowałem na miejscowego z Kukiz 15 i facet wygrał
  Natomiast nie wiem na kogo głosowali dwaj pierwsi z wymienionych bo ten trzeci prawdopodobnie tak jak wzywał do bojkotu tak pewnie wybory zbojkotował.
  Tak czy inaczej ci którym chciało się iść do urn w większości zagłosowali za Kaczynskim i mamy teraz wybór albo dryfować pod prąd albo punktować to co wybrani robią na plus i chwalić, a jak mi się wydaje robią i to sporo i w ostrym tempie, i punktować także ewentualne minusy.
  Nie ma sensu i nie ma logiki zawsze być na nie, bo to prowadzi donikąd.

  Polubienie

 19. Co nagle, to po diable. Poza tym, jak nauczal ten autorytet od wozkow elektrycznych i motorowek, sa plusy dodatbie ale sa tez ujemne. Narazie wybrani nic nie robia oprocz ustawiania posad pod siebie, tak pilnie, ze nawet nowe ministerstwa tworzyc beda i zarzady nad zarzadami. Napisz, Panie Adm jak ladnie glowny minister od niszczenia Rosji w sprawie uchodzcow juz aportuje, w Reuters, to po angielsku.
  Z innymi gruszkami na wierzbie tak samo bedzie, nowych pozyczek na place rownie nowych, wybitnych fachowcow zapewne starczy i na odprawy dla bylych wybitnych, co ryja w korycie juz nie maja tez.
  P.S.: Ten trzeci najrozsadniej sie zachowal, myslacego doswiadczenie uczy a proporcja 15/400 to zajeb…a sila oddzialywania.
  Trzymaj sie Panie Adm, zdrowia zycze.

  Polubienie

 20. daje tyly
  P.S.: Ten trzeci najrozsadniej sie zachowal,….

  Na tak, ale gdyby całe społeczeństwo zbojkotowało wybory to co byśmy mieli/
  A no dalej rządziła by Platforma.
  Czy to byłoby najlepsze rozwiązanie?
  Moim zdaniem nie.
  Właśnie dzięki wyborom powoli likwidowane są takie polityczne ,,gwiazdy” jak Balcerowicz, Buzek, Litynski, Borowski, Frasyniuk a ostatnio Miller, Palikot, Grodzka
  A to wskazuje, że nie bojkot lecz selekcja i właściwy wybór jest najlepszą drogą dla nas.
  Cały szkopuł w tym by właściwie wybierać i mam nadzieję, że w końcu Polacy się tego nauczą.
  Inna sprawa, że puki co nie bardzo widać tych właściwych, tych polskich mężów stanu z prawdziwego zdarzenia

  Polubienie

 21. Schetyna podsłuchany – mówi o wyprowadzaniu miliona ludzi na ulicę

  Zmniejsz rozmiar czcionkiZwiększ rozmiar czcionkiRozmiar tekstuWydrukuj tę stronę Wyślij przez e-mail
  Taśmy Schetyny: Konflikt na ulichach Polski i Europy!
  foto:platforma.org
  Wyciekły taśmy, na których Grzegorz Schetyny przedstawia działaczom PO swój pomysł na funkcjonowanie w opozycji – przywieziemy z kraju milion (ludzi red.), jak będzie trzeba. Trzeba być gotowym na wszystko – słyszymy z taśm opublikowanych przez „Newsweeka”.

  Jeżeli będzie utrzymane takie tempo konfliktu, naszą aktywnością będzie ulica na pewno. A także Europa. Byłem w zeszłym tygodniu w Brukseli, rozmawiałem tam z politykami, oni są kompletnie zszokowani. Udało się przełożyć debatę, która była przygotowana na ten tydzień, ale tylko dlatego, trzeba ją bardzo dobrze przygotować
  – mówi Schetyna.

  Jeżeli zrobić następną taką rzecz, to musi być nie na pięćdziesiąt tylko na dwieście tysięcy. Nikt tego nie zrobi, jeśli my tego nie zorganizujemy. I to zrobimy. Trzeba być gotowym, że będzie 500 tys. ludzi. Przywieziemy z kraju milion, jak będzie trzeba. Trzeba być gotowym na wszystko, nawet na takie twarde warianty

  – mówi Grzegorz Schetyna na taśmach opublikowanych przez „Newsweek”.

  Podczas spotkania Schetyna skarżył się też kuriozalnie, że głównym atutem Ryszarda Petru jest sympatia dziennikarzy:

  On jest niesiony mediami centralnymi. Wszyscy są zachwyceni. Świeżość, wspaniały polityk. Gdyby ktoś z nas, Halicki, ja, pan poseł Kierwiński, powiedział do jakiegokolwiek posła, żeby się przestał walić w łeb, to by nas rozgnietli. Nie byłoby nas. A tutaj słyszymy, że to takie świetne, dowcipne, nowa jakość, prawdziwy lider się urodził

  http://europejczycy.info/108514/artykuly/schetyna-podsluchany-mowi-o-wyprowadzaniu-miliona-ludzi-na-ulice/

  Polubienie

 22. Polacy nigdy nie palili sie do majdanow,rewolucji a tym bardziej wojen !
  Zawsze rewolty czynia obcy mieszkajacy u nas w Polsce .
  Kto placi ten wymaga .
  Ile „dniowka” majdanu na Ukrainie wynosila dla najemcow ?
  Czy PiS to dobra zmiana okaze sie za niedlugi czas,Maciarewicz z Kaczynskim juz robia poczynania,zreszta takie otrzymali zlecenia z najwyzszej gory.
  Polaka nikt nie kupi gdy kupiec jest glupi !
  Madry kupiec wie tak kupic jak i sprzedac – zysk sie liczy .

  Polubienie

 23. Krok po kroczku do celu. Nie spoczniemy…nim dojdziemy

  Prezydent Polski Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy medialnej – poinformowała szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska.

  Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji, którą zaproponował PiS, budzi sprzeciw międzynarodowych organizacji dziennikarskich i Unii Europejskiej.

  Polubione przez 1 osoba

 24. Kolejna dobra informacja od PiS

  a tu bardzo dobry ruch Jarosława i PiS! JEST JUŻ WYCIE!
  tej poubeckiej skorumpowanej mafii!! Jawność oświadczeń majątkowych przesądzona!!!. Sędziowie ujawnią swoje majątki! Do tej pory oświadczenia sędziów, prokuratorów oraz ministrów miały status informacji niejawnych, a ich upublicznienie zależało wyłącznie od woli zainteresowanych. To się jednak zmieni – jeszcze w tym tygodniu do Sejmu ma wpłynąć projekt poselski, który będzie zmierzał do ujawnienia majątków – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”. – Wobec nowego projektu negatywnie odnosi się całe środowisko sędziowskie. Ich zdaniem jawność oświadczeń majątkowych może być dla nich źródłem zagrożenia. Sędziowie zwracają również uwagę, że żadna władza nie jest przychylna sędziom, ale ten pomysł wzmacnia podejrzenia, jakoby zawód ten łączył się bezpośrednio z korupcją. Tym bardziej że w projekcie PiS znalazły się przepisy o stworzeniu pionu, który miałby zajmować się ściganiem przestępczości wśród sędziów i prokuratorów – czytamy w dzisiejszym „Dzienniku”. Ps….No w końcu jakaś konkretna decyzja odnośnie uporządkowania kwestii korupcji w sądownictwie. Teraz będzie można łatwiej przyłapać takiego nieuczciwego sędziego za branie łapówek. Wyroki za łapownictwo w wymiarze sprawiedliwości powinny być bardzo surowe włącznie z przepadkiem mienia w całości. Dopiero teraz podniesie się lament o ograniczeniu swobód obywatelskich. To środowisko wymaga gruntownej przemiany i jest to opinia wyrażana przez ludzi z tej branży którzy nie godzą się na patologie występujące w tej grupie. Wielkie brawa dla Rządu. Wtedy będzie zastosowana reguła , że wszyscy są równi wobec prawa. A nie jak dotychczas, że są równi i równiejsi. To jest MUS i powinien być od dawna: nie ma żadnego przymusu bycia urzędnikiem państwowym. komu się nie podoba – WYPAD! jeśli naród płaci komuś wysokie pensje, to chce wiedzieć KOMU. takie to trudne do zrozumienia, panowie urzędnicy państwowi?
  nadużycie link skomentuj
  Kula Lis 65 07.01.2016 09:10:08

  Polubienie

 25. Kaczyński wywodzi się ze środowiska okrągłego stołu co jego nie- zwolennicy często przypominają, ale warto zauważyć, że dosyć szybko z wieloma z tych od stołu się skonfliktował.
  Że ma trudny charakter, że ma swoje zdanie, że jest pro amerykański i anty rosyjski to wszystko prawda, ale ilu z nas ma lepsze charaktery, czy inne poglądy.
  To co robił kiedyś a to co robi dziś nieco się różni i warto to odnotować na plus.
  Wielu marzyły się zmiany, jak widać Kaczyńskiemu też zmiany wydawały się konieczne , a teraz widać, że on i ekipa z PiS do zmian dąży i to dąży skutecznie.
  Zmiany w mediach, sędziowie ujawnią swoje majątki, a z pewnością wielu z nich będzie miała z tym kłopoty i bardzo dobrze.
  W mojej okolicy słychać było jak to prezes ,,Mrocyk Corleone” korumpował środowisko sprzedażą za więcej niż tanio mieszkaniami spółdzielczymi a później miał wygraną każą sprawę i nie było siły by to zmienić. Trzeba było aż do Białegostoku sprawy przenosić by chciano co nieco przyjrzeć się temu co pan prezes ,,Mrocyk” wyprawiał i jakie miał prokuratorskie zarzuty.
  Teraz każdy powód będzie mógł najpierw sprawdzić sędziego czy nie jest członkiem pozwanej spółdzielni mieszkaniowej której sprawy chce rozstrzygać , lub czy jego majątek nie jest kilkakrotnie większy niżby na to wskazywały jego sędziowskie zarobki.

  A ze świata
  Białoruś zamyka ambasadę Izraela a Izrael ambasadę Białorusi.
  Coś chyba tym ostatnim nie pasowało

  Kaczyński spotkał się z Orbanem.
  Rozmawiali ponoć aż sześć godzin. A o czym była ta rozmowa?
  Tego na razie nikt nie wie.
  Ale zapewne mieli o czym rozmawiać a warto zauważyć, że stare przysłowie mówi -co dwie głowy to nie jedna.

  Teraz możemy mieć
  Kaczyński Orban dwa bratanki
  kontra Holland Merkel podskakiwanki
  Czy Polaka wybije się na większą suwerenność w stosunkach z UE?
  Po tym jak lekko sobie ważą opinię brukselskich polityków można wnosić że tak.

  Polubienie

 26. cyt.: adm

  „To co robił kiedyś a to co robi dziś nieco się różni i warto to odnotować na plus.”

  Kto wie? Może Jarosław Kaczyński niczym biblijny Adam przedstawiony na wykonanej przeze mnie z puzzli reprodukcji „Stworzenia Człowieka” – Michała Anioła z Kaplicy Sykstyńskiej, zerwał się z krótkiej smyczy swemu dotychczasowemu Ojcu (Chrzestnemu), i zaczął rządzić samodzielnie… (?)
  Wątpię.
  Tak jak przed laty takim duchowym Ojcem – Mentorem, jak to sam zresztą przyznał, był wolnomularz na Polskę – Jan Józef Lipski.
  cyt.:

  „„Alfabet braci Kaczyńskich”

  W niedawno wydanej książce „O dwóch takich… Alfabet braci Kaczyńskich”, wywiadzie rzece z braćmi Kaczyńskimi, Jarosław wspomina Lipskiego. Był to przecież człowiek, u którego dzień po obronie doktoratu zgłosił się, aby stać się działaczem KOR. Na jego pogrzebie przemawiał jako przedstawiciel Kancelarii Prezydenta RP Lecha Wałęsy. Przyczynił się również do przyznania Lipskiemu Krzyża Wielkiego Orderu Odrodzenia Polski. Nowo mianowany premier powiedział, że dla Lipskiego
  „wrogiem był nacjonalizm, przy czym on polski komunizm uznawał za nacjonalizm”. ”

  Tak teraz nasz przebrany w „narodowo – chrześcijańskie” piórka bohater, wielki duchem, niskim ciałkiem, wtajemniczony w dzieło stworzenia niczym Św. Paweł przed blisko 2000 tysięcy lat wcześniej, odgrywa przed ogłupiałym Narodem staro – nowe „szopki”…

  Polubienie

 27. ps. Panie adm, powyższy komentarz jest mój. Przy okazji próbowałem poćwiczyć z zamieszaniem fotek. Ale jakimś dziwnym trafem, po naciśnięciu „opublikuj komentarz” – zdjęcie pojawiło się samo… bez potrzeby „edytowania”. Niestety w tej chwili nie ma już opcji „edytuj” przy dacie a miałem zamiar w mym komentrzu dodatkowo pogrubić:
  „wrogiem był nacjonalizm, przy czym on polski komunizm uznawał za nacjonalizm”
  Zdaje mnie się że przyczyna może leżeć po stronie mojej starej przeglądarki… Dziękuję za wcześniejsze instrukcje.

  Polubienie

 28. PiC-u, PiC-u, PiC-u, PiC-u, PiC-u, PiC-u ,PiC-u, PiC-u,… ojej, już ktoś dał się na to nabrać!!!

  Jaruś ,,czarodziej” (wykształcenie Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (WPiA UW) bardzo sprytnie tuszuje wybryki prawne swoich poprzedników z PO-PSL. Oto jeden z przekrętów prawnych PO-PSL:
  1. Dwa referenda; pójście sześciolatków do szkół i podwyższenie wieku emerytalnego z 60-65 do 67 lat, zostało bezprawnie przegłosowane przez Sejm.

  Co jest napisane o referendum w Konstytucji III RP, która weszła w życie 17 października 1997 r.:

  REFERENDUM
  Art. 125
  1. W sprawach o szczególnym znaczeniu dla państwa może być przeprowadzone referendum ogólnokrajowe.
  2. Referendum ogólnokrajowe ma prawo zarządzić Sejm bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów lub Prezydent Rzeczpospolitej za zgodą Senatu wyrażoną bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby senatorów.

  A co na to Kodeks wyborczy z dnia 5 stycznia 2011 r.

  … Art. 61. 1. Sejm może postanowić o poddaniu pod referendum określonej sprawy z własnej inicjatywy, a także na wniosek Senatu, Rady Ministrów lub obywateli. W przypadku gdy Sejm, w drodze uchwały, nie uwzględni wniosku o przeprowadzenie referendum, Marszałek Sejmu informuje o tym wnioskodawcę.
  2. Wniosek o zarządzenie referendum powinien określać propozycje pytań lub wariantów rozwiązania w sprawie poddanej pod referendum.
  Art. 62. 1. Sejm w uchwale o zarządzeniu referendum ustala treść pytań lub wariantów rozwiązania w sprawie poddanej pod referendum.
  2. Szczegółowy tryb podejmowania przez Sejm uchwały o zarządzeniu referendum, jak również rozpatrywania wniosków, o których mowa w art. 61 ust. 1, określa regulamin Sejmu.
  Art. 63. 1. Sejm może postanowić o poddaniu określonej sprawy pod referendum z inicjatywy obywateli, którzy dla swojego wniosku uzyskają poparcie co najmniej 500 000 osób mających prawo udziału w referendum.
  2. Referendum z inicjatywy obywateli nie może dotyczyć:
  1) wydatków i dochodów, w szczególności podatków oraz innych danin publicznych;
  2) obronności państwa;
  3) amnestii.
  3. Zgłoszenia wniosku, o którym mowa w ust. 1, dokonuje na piśmie pełnomocnik. Pełnomocnikiem jest osoba wskazana w pisemnym oświadczeniu pierwszych 15 osób z wykazu, o którym mowa w ust. 4.
  4. Do zgłoszenia wniosku załącza się wykaz obywateli popierających zgłoszenie, zawierający ich imiona, nazwiska, adresy zamieszkania, numery ewidencyjne PESEL, a także własnoręcznie złożone podpisy obywateli. Wzór wykazu ustala, w drodze uchwały, Państwowa Komisja Wyborcza.
  5. W przypadku uzasadnionych wątpliwości, co do prawidłowości złożenia wymaganej liczby podpisów w sposób, o którym mowa w ust. 4, Marszałek Sejmu zwraca się do Państwowej Komisji Wyborczej o stwierdzenie, czy jest złożona wymagana liczba podpisów.
  6. Jeżeli po przeprowadzeniu postępowania, o którym mowa w ust. 5, liczba prawidłowo złożonych podpisów przez osoby popierające wniosek jest mniejsza niż ustawowo wymagana, Marszałek Sejmu wyznacza termin 14 dni na uzupełnienie brakującej liczby podpisów. Postanowienie w tej sprawie wraz z uzasadnieniem doręcza się niezwłocznie pełnomocnikowi.
  7. W przypadku nieuzupełnienia podpisów w wyznaczonym terminie Marszałek Sejmu odmawia przyjęcia wniosku. Postanowienie w tej sprawie wraz z uzasadnieniem doręcza się niezwłocznie pełnomocnikowi.
  8. Postanowienie, o którym mowa w ust. 6 i 7, może być przez pełnomocnika zaskarżone do Sądu Najwyższego w terminie 14 dni od dnia doręczenia. Sąd Najwyższy rozpoznaje skargę w terminie 30 dni w postępowaniu nieprocesowym, w składzie 3 sędziów. Od postanowienia Sądu Najwyższego nie przysługuje środek prawny…

  Mój komentarz:

  REFERENDUM
  Art. 125
  1. W sprawach o szczególnym znaczeniu dla państwa może być przeprowadzone referendum ogólnokrajowe.

  Czemu ten artykuł Konstytucji jest tak niechlujnie pod względem prawnym sformułowany – wręcz bubel prawny? Dlaczego nie ma w nim informacji, że dalsze normy prawne reguluje ustawa. Dlaczego nie ma w nim tego co jest w Kodeksie wyborczym czyli w ustawie pozakonstytucyjnej? Artykuł 125/1 jest stosowany w odwoływaniu poprzez referenda: sołtysów, wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, a dlaczego nie stosuje się go do odwołania w czasie kadencji, (łac. cadentia – upadek) nieudolnego Sejmu, Senatu oraz Prezydenta RP – nieroba, który przesiaduje pod żyrandolem przez pięć długich lat z wielkim BULEM/BÓLEM i się bardzo ale to bardzo męczy.

  Kodeks wyborczy
  Art. 63.
  1. Sejm może postanowić o poddaniu określonej sprawy pod referendum z inicjatywy obywateli, którzy dla swojego wniosku uzyskają poparcie co najmniej 500 000 osób mających prawo udziału w referendum.
  2. Referendum z inicjatywy obywateli nie może dotyczyć:
  1) wydatków i dochodów, w szczególności podatków oraz innych danin publicznych;
  2) obronności państwa;
  3) amnestii.

  Dlaczego Sejm bezprawnie przegłosowuje wnioski obywatelskie o referenda skoro Konstytucja wyraźnie wskazuje do kogo należy WŁADZA ZWIERZCHNIA:

  Art. 4
  1. Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do NARODU.
  2. NARÓD sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub BEZPOŚREDNIO.

  Przecież oba wnioski referendalne zgłoszone zostały przez NARÓD, a nie przez Sejm (czytaj rządzących)!!! Ich ,,działka” to Art. 125, punkt drugi, który pod względem prawnym, prawidłowo przeprowadzili w referendach o wejściu w życie Konstytucji III RP i wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej.
  W tym przypadku powinien zadziałać Trybunał Stanu i winni powinni ponieść odpowiedzialność karną za łamanie Konstytucji, a tu nic z tych rzeczy, tylko PiC-u, PiC-u i przywrócenie pierwotnego prawa, że jednak do szkoły nadają się siedmiolatki, a nie sześciolatki. A co z kosztami tej debilnej pseudoreformy – nie ma winnych? Co do obniżenia wieku emerytalnego, na razie cicho sza – pożyjemy zobaczymy!!!

  Reasumując – w 1997 roku dostaliśmy w ,,prezencie” od ówczesnego Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, nic nie znaczącą broszurkę, pt. ,,Konstytuta Prostytuta AD 1997”, żeby CIEMNY NARÓD zatwierdził na drodze referendalnej ,,POPRAWNOŚĆ PRAWNĄ” tego dziadostwa. Naród jak to naród, w większości ma głęboko w d…. prawo, bo na tym się nie zna i w referendum ,,Konstytuta Prostytuta AD 1997 została zatwierdzona głosami mniejszości (frekwencja 42,86%, cwaniaki z Wikipedia zatajają liczbę uprawnionych do udziału w referendum – nie było jeszcze totalnej migracji zarobkowej na Zachód). Tradycyjny przekręt Komisji Wyborczej/Referendalnej na 100% czyli NA STÓWKĘ, opisany przeze mnie w przypadku referendum w sprawie akcesu Polski do UE:

  6 396 641 mln na TAK czyli 53,45%
  5 570 493 mln na NIE czyli 46,55%
  Głosy ważne 11 967 134 mln czyli 98,60% (nie odejmuje się głosów przeciwnych tylko dodaje)
  Głosy nieważne 170 002 tys. czyli 1,40% (nie odejmuje się głosów nieważnych lecz też się dodaje)
  Razem 12 137 136 mln czyli 100,00 % (Hip hip hura – 100% obywateli Polski poparło Konstytutę Prostytutę)
  Frekwencja 42,86 %

  Dane liczbowe za Wikipedia

  Ciekawe, bardzo ciekawe te obliczenia, czemu takich obliczeń nie stosują np.w BANKU czy w IZBIE SKARBOWEJ np. wziąłem kredyt 1000 zł, oddaję 100 zł i bank informuje moją osobę, że wszystko z kredytem jest OK, bo oddałem 100% kasy?!

  Wikipedia też ,,staje na głowie”, żeby zatuszować ten WIELKI PRZEKRĘT PRAWNY:

  Zgodnie z Ustawą Konstytucyjną z dnia 23 kwietnia 1992 r. o trybie przygotowania i uchwalenia Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, konstytucja zatwierdzona przez Zgromadzenie Narodowe miała być przyjęta w referendum niezależnie od frekwencji. Natomiast sama Ustawa o referendum z 29 czerwca 1995 r. w art. 9, ust. 1 stanowiła, iż referendum w sprawie istotnej dla państwa (inna kategoria referendum od referendum konstytucyjnego) jest wiążące, gdy bierze w nim udział więcej niż połowa uprawnionych do głosowania. W związku z nadrzędnością ustaw konstytucyjnych nad zwykłymi ustawami Konstytucja została więc przyjęta. Ważność referendum stwierdziło orzeczenie Sądu Najwyższego – Izby Administracyjnej, Pracy i Ubezpieczeń Społecznych z 15 lipca 1997 r. (sygn. III SW 435/97):
  ,,Referendum konstytucyjne przeprowadzone w dniu 25 maja 1997 r. na podstawie zarządzenia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. (Dz. U. z 1997 r. Nr 31, poz. 174) jest ważne.”
  Konstytucja ta, dotychczas z trzema nowelizacjami, obowiązuje do dziś.

  Informacja za Wikipedia.

  Ważność referendum stwierdziło orzeczenie Sądu Najwyższego – Izby Administracyjnej, Pracy i Ubezpieczeń Społecznych z 15 lipca 1997 r. (sygn. III SW 435/97) – w tym stwierdzeniu jest pokazane jak powstaje, klasyczne rozmycie odpowiedzialności prawnej, za ten przekręt – brak najważniejszego stwierdzenia o ważności referendum czyli Trybunału Konstytucyjnego (Trybunał Konstytucyjny ustanowiono ustawą z dnia 26 marca 1982 r.).

  TO TERAZ CZAS NA PYTANIE, Z GATUNKU NA KTÓRE Z REGUŁY NIE MA ODPOWIEDZI!!!

  Idioci, imbecyle, kretyni, cymbały etc. – po JASNĄ CHOLERĘ (przepraszam) był ten cały cyrk i zamieszanie z referendum i zmarnowane pieniądze z naszych podatków??? Cały ten PiC z Konstytutą Prostytutą, która nic nie jest warta prawnie, ponieważ najważniejszym prawem dla cwaniaków z Sejmu, Senatu, Prezydenta, sędziów z KW i TK, jest KODEKS WYBORCZY (tego ,,cacuszka prawnego” nigdy nie wystawiono na osąd publiczny czyli referendum)!!! W nim się dokonuje przekrętów prawnych (różne ograniczenia, poprzez kolejne nowelizacje), że Konstytuta Prostytuta powoli staje się martwym prawem.

  P.S UWAGA!!! Informacje w Wikipedia, zmieniają się jak w KALEJDOSKOPIE!!! Te, które przedstawiłem w komentarzu pochodzą z godziny 11:00, dnia 29 grudnia 2015 roku. Informacje o aktualizacji strony można odczytać na końcu strony Wikipedia. Widać, że komuś bardzo na tym zależy aby wytworzyć CHAOS INFORMACYJNY!!!

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 29. Ad. Adm-ina

  Adm – temat leitmotiv tego forum.

  Większość wyborców zagłosowała za zmianami, za tym co deklarował PiS w kampanii wyborczej i dziś już widać, że dokonała właściwego wyboru.

  Szanowny Adm-inie – z całym szacunkiem do Twojej Osoby, napiszę delikatnie, że ,,lekko przegiąłeś laseczkę” z tą WIĘKSZOŚCIĄ WYBORCÓW popierającą PiC.

  FAKTY:
  Wybory parlamentarne w Polsce w 2015 r. – wybory do Sejmu i Senatu. Na mocy postanowienia prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z dnia 17 lipca 2015 r., zmienionego postanowieniem z dnia 3 sierpnia 2015 r. odbyły się 25 października 2015 r.:

  Liczba uprawnionych do głosowania 30 629 150 mln
  Liczba głosujących 15 595 335 mln
  Liczba głosujących na PiC 5 993 433 mln
  Frekwencja 50,92%

  Informacja za Wikipedia.

  Teraz małe porównanko/równanko albo jakoś tak:

  Liczba uprawnionych do głosowania 30 629 150 mln – liczba głosujących na PiC 5 993 433 mln (zbaraniałem – i nie wiem co jest większe, a co mniejsze).
  Liczba głosujących w wyborach 15 595 335 mln – liczba głosujących na PiC 5 993 433 mln (w tym przypadku dostałem ,,małpiego rozumu” – i nie mogę rozpoznać, co jest mniejsze, a co większe).

  P.S. A tak ogólnie, to zapomniane TKM czyli Teraz K… My i Uśmiechnij się, bo jutro będzie gorzej!!!

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 30. 31 Grudnia 2015 roku, zamieściłem na tym forum, jeden z cytatów z Nowego Testamentu, aby ,,dodać ducha bojowego”, NASZEMU DZIELNEMU, BOJOWEMU, NIEZŁOMNEMU etc. HUSARZ33 ale nie zostałem dobrze zrozumiany i potraktował moją skromną osobę ,,per noga”. Husarz – Ty stary huncwocie, nadstawiam drugi policzek – wal z całej siły!!! Wracam do sprawy z ,,uporem maniaka”, bo ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że ten cytat jest jak najbardziej aktualny, dziś i teraz. Tak jak wtedy, tak i dziś ,,DZICZ” PRAWNICZO/PRAWNA tworzy prawa bez opamiętania, przeciwko swoim obywatelom!!! NADMIAR PRAWA JEST POWODEM DO BEZPRAWIA!!! Oto cytat:

  NAPIĘTNOWANIE UCZONYCH W PRAWIE

  ,,Wtedy odezwał się do Niego jeden z uczonych w Prawie: ,,Nauczycielu, tymi słowami nam też ubliżasz”. On odparł: ,,I wam, uczonym w Prawie, biada! Bo wkładacie na ludzi ciężary nie do uniesienia, a sami jednym palcem ciężarów tych nie dotykacie. Biada wam, ponieważ budujecie grobowce prorokom, a wasi ojcowie ich zamordowali. A tak jesteście świadkami i przytakujecie uczynkom waszych ojców, gdyż oni ich pomordowali, a wy im wznosicie grobowce. Dlatego też powiedziała Mądrość Boża: Poślę do nich proroków i apostołów, a z nich niektórych zabiją i prześladować będą. Tak na tym plemieniu będzie pomszczona krew wszystkich proroków, która została przelana od stworzenia świata, od krwi Abla aż do krwi Zachariasza, który zginął między ołtarzem a przybytkiem. Tak, mówię wam, na tym plemieniu będzie pomszczona.
  Biada wam, uczonym w Prawie, bo wzięliście klucze poznania; samiście nie weszli, a przeszkodziliście tym, którzy wejść chcieli”.
  Ewangelia według św. Łukasza 11 – 45-54.

  Trzeba też wiedzieć, żeby dobrze zrozumieć ten tekst jak wygląda dziś ,,ZACZAROWANE KÓŁKO PRAWNIKÓW”:

  ,,TEMIDA – aparat sądowniczy bezkarnych sędziów”

  TEMIDA – czyli aparat sądowniczy w osobie sędziów, całkowicie bezkarnych, poza wszelką zewnętrzną kontrolą, zamknięci w swoim świecie skoligaconych ze sobą związkami małżeńskimi i rodzinnymi: małżonków, rodziców i dzieci, wujków, cioć, babć, kuzynów itp…

  http://www.wykop.pl/link/1238999/temida-aparat-sadowniczy-bezkarnych-sedziow/

  Ten tekst dotyczy również prokuratorów, adwokatów, komorników i notariuszy. Co do zniknięcia KLUCZY POZNANIA, te ,,szemrane towarzystwo” ma najwięcej przedstawicieli ze swojego środowiska, w licznych LOŻACH MASOŃSKI itp. organizacjach. Tam się ,,delektują” wiedzą hermetyczną, która nie jest osiągalna dla zwykłego śmiertelnika. Amen.

  P.S. To co – na koniec może mały cytacik z Księgi Koheleta 1 – 9: ,,Cokolwiek raz było, to będzie. Cokolwiek raz uczynione zostało, uczynione zostanie. A nie masz nic nowego pod słońcem”, albo UROBOROS.

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 31. Ad. Adm-ina

  Kaczyński spotkał się z Orbanem.
  Rozmawiali ponoć aż sześć godzin. A o czym była ta rozmowa?
  Tego na razie nikt nie wie.
  Ale zapewne mieli o czym rozmawiać a warto zauważyć, że stare przysłowie mówi – co dwie głowy to nie jedna.

  Wrednie podejrzewam, że Orban wraz z panem ,,w formacie krasnoludka” omawiali takie coś, bez takiego czegoś:

  PRZEPOWIEDNIA Z TĘGOBORZA

  Tekst przepowiedni

  Trudno ludzkie ustalić losy, gdy zmienność warunków odmienia to, co wczoraj trwałym było, a jutro istnieć przestaje.

  Oto powiadam wam:

  W dwa lat dziesiątki nastaną te pory,
  Gdy z nieba ogień wytryśnie.
  Spełnią się wtedy pieśni Wernyhory,
  Świat cały krwią się zachłyśnie.

  Polska powstanie ze świata pożogi,
  Trzy orły padną rozbite,
  Lecz długo jeszcze los jej jest złowrogi,
  Marzenia ciągle niezbyte.

  Gdy lat trzydzieści we łzach i rozterce
  Trwać będą cierpienia ludu,
  Na koniec przyjdzie jedno wielkie serce
  I samo dokona cudu.

  Gdy czarny orzeł znak krzyża splugawi,
  Skrzydła rozłoży złowieszcze,
  Dwa padną kraje, których nikt nie zbawi,
  Siła przed prawem jest jeszcze.

  Lecz czarny orzeł wejdzie na rozstaje;
  Gdy oczy na wschód obróci,
  Krzyżackie szerząc swoje obyczaje,
  Z złamanym skrzydłem powróci.

  Krzyż splugawiony razem z młotem padnie.
  Zaborcom nic nie zostanie.
  Mazurska ziemia Polsce znów przypadnie,
  A w Gdańsku port nasz powstanie.

  W ciężkich zmaganiach z butą Teutona
  Świat morzem krwi się zrumieni.
  Gdy północ wschodem będzie zagrożona
  W poczwórną jedność się zmieni.

  Lew na zachodzie nikczemnie zdradzony
  Przez swego wyzwoleńca
  Złączon z kogutem dla lewka obrony
  Na tron wprowadzi młodzieńca.

  Złamana siła mącicieli świata
  Tym razem będzie na wieki.
  Rękę wyciągnie brat do swego brata,
  Wróg w kraj odejdzie daleki.

  U wschodu słońca młot będzie złamany.
  Pożarem step jest objęty.
  Gdy orzeł z młotem zajmą cudze łany
  Nad rzeką w pień jest wycięty.

  Bitna Białoruś, bujne Zaporoże,
  Pod polskie dążą sztandary.
  Sięga nasz orzeł aż po Czarne Morze
  Wracając na szlak swój prastary.

  Witebsk, Odessa, Kijów i Czerkasy
  To Europy bastiony,
  A barbarzyńca aż po wieczne czasy
  Do Azji ujdzie strwożony.

  Warszawa środkiem ustali się świata,
  Lecz Polski trzy są stolice.
  Dalekie błota porzuci Azjata,
  A smok odnowi swe lice.

  Niedźwiedź upadnie po drugiej wyprawie.
  Dunaj w przepychu znów tonie.
  A kiedy pokój nastąpi w Warszawie,
  Trzech królów napoi w nim konie.

  Trzy rzeki świata dadzą trzy korony
  Pomazańcowi z Krakowa,
  Cztery na krańcach sojusznicze strony
  Przysięgi złożą mu słowa.

  Węgier z Polakiem, gdy połączą dłonie,
  Trzy kraje razem z Rumunią.
  Przy majestatu polskiego tronie
  Wieczną połączą się unią.

  A krymski Tatar, gdy dojdzie do rzeki,
  Choć wiary swojej nie zmieni,
  Polski potężnej uprosi opieki
  I stanie się wierny tej ziemi.

  Powstanie Polska od morza do morza.
  Czekajcie na to pół wieku.
  Chronić nas będzie zawsze Łaska Boża,
  Więc cierp i módl się, człowieku.

  Resztę można doczytać i dośpiewać na:

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Przepowiednia_z_T%C4%99goborza

  http://wrozby.wieszjak.polki.pl/jaka-jest-tajemnica-przepowiedni-z-tegoborza,przepowiednie-i-proroctwa-artykul,10380128.html

  P.S. Teraz trzeba cierpliwie czekać, kiedy ,,bryknie” do Rumunii, Bułgarii, Czech, albo do Słowaków, żeby wypełniła się treść przepowiedni.

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 32. kika22
  Przepraszam
  Masz rację.
  Powinienem napisać
  Najwięcej swych głosów oddali głosujący na partię PiS
  No i w taki sposób mogą sobie i nam porządzić ( jak chcą i jak potrafią)

  Wysłałem z panelu administracyjnego zaproszenie do współtworzenia blogu, będzie niestety po angielsku ale wystarczy kliknąc na accept i krok po kroku iść na przód co nie każdemu się udaje .
  Jak postępować konkretnie wiedzą to ci co tą ścieżkę przeszli czyli pan Marek i szanowny dyl

  dyl
  znikło słowo Edytuj gdyż prawdopodobnie wcześniejszy komentarz ten od anonima pisałeś z innego komputera, ale wszystko jest w porządku, praktyka mistrzem robi. Spróbuj pogrubić tekst z ostatniego komentarza

  Polubienie

 33. Zeby rzadzic, trzeba miec czym, a zeby miec czym, trzeba byc wlascicielem. Jezeli nie jest sie wlascicielem, mozna byc tylko zarzadca pod poleceniami i rozkazami wlasciciela.
  Oprocz wielu zaslug pomniejszych, kurduplom udalo sie wspoluczestniczyc w zasludze glownej: zeswinieniu Imienia Polaka stodola i odniemczenia nazisty a spolszczenia tegoz, wlacznie z nowym nazewnictwem niemieckich obozow koncenracyjnych.
  Dlaczego to zasluga glowna?
  Bo na jej bazie tworzona jest historia, przy ktorej pomocy nastapi koncowy akt kradziezy Polski Polakom, gdzie zadna inna rodzima nacja w Europie i Ameryce nie zagula w Polaka obronie.
  To wymyslane mity a nie fakty decyduja o losach narodow.

  Polubienie

 34. Husarz !
  Jak tam Duda dostal od ciebie Konstytucje i co ci odpowiedzial ?
  We wsi powiadaja,ze Duda zdziala cuda .
  A Szydlowa ma juz milion Ukraincow do pomocy .

  Polubione przez 1 osoba

 35. Szanowni „wybrańcy” Posłowie z Klubu KUKIZ 15.

  Z oglądu Waszych działań, prezentowanych w mendiach wynika, że NIE SŁUŻYCIE NARODOWI, choć złożyliście przysięgę „ślubuję rzetalnie i…,czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli,” a co robicie??? Służycie obcym. Można powiedzieć, że służycie światowej oligarchii finansowej spod znaku NWO.

  Dodam, że „zwycięstwo” wyborcze PiS jest zwycięstwem PYRRUSOWYM, bo „KOWAL”, czyli pasożytnicza konstytucja z 2/6 kwietnia 1997 roku NIE POZWALA NA ZREALIZOWANIE OBIETNIC WYBORCZYCH PiS.

  To jest koniec rządów partyjnych. Dodać należy, że system oligachiczny – finansowy FED – całego świata – się zestarzał i bez sensu jest budowanie NWO.

  Ostatnio – jak MANTRĘ – przypomina się publicznie o tzw. „TRÓJPODZIALE WŁADZY”.

  Prawda absolutna jest zaś taka, że „trójpodział władzy ” – wymyślony przez debila Monteskiusza NIE ISTNIEJE, bo władzę absolutną i jedyną, sprawuje na całym świecie oligachia finansowa FED, która posiada realny monopol na kreację pieniądza i przy jego pomocy OKUPUJE wszystkie narody świata.

  Dowód – wywiad z Francois’em de Siebenthal’em.

  Pewien żyd – światowego formatu – powiedział; „dajcie mi moc tworzenia pieniądza, a nie będę dbał o to, kto tworzy prawo”. No i DALI MU (FED). Dziś mamy wykute w skale kalifornińskich Gór głowy – czterech prezydentów USA, którzy chcieli odebrać im (…) ten monopol.

  Na powyższym tle mówienie o trójpodziale władzy (ATRAPIE PRAWA) i konstytucjach jest bajaniem o dyrdymałach prawnych – dla innych o niebieskich migdałach.

  Czy Państwo – DRUŻYNA – złożona z ARMII KUKIZA 15 – ma świadomość powagi sytuacji, kiedy wnosi o zmianę konstytucji, która to parlamentarna dyskusja jest wprost żałosna, bo nie dotyka istoty sprawy – czyli ODEBRANIA BANKIEROM MONOPOLU – co jest domeną mojego projektu Konstytucji z 15.08.2015 roku.???

  Integralą częścią budowy DOBROBYTU są odkrycia Ernesta Kaspra Golca – w Piśmie Świętym.

  W związku z tym realizowanie propozycji przeciwników i zwolenników nie znajdzie uzasadnienia ani możliwości realizacji przy największych chęciach opozycji jak i tych, którzy są przy władzy.

  Możliwość realizacji z jednej lub drugiej strony moze być możliwa tylko przy natychmiastowej zmianie konstytucji (projekt Konstytucji z 15.08.2015 r.) i wprowadzeniu realnych Odkryć z Pisma Świętego.

  Bez tych dwóch odkryć Konstytucyjno-Biblijnych nie ma możliwości dokonania jakichkolwiek zmian w Polsce i nawet w Europie już nie mówiąc w Świecie.

  Nadmienić należy, że przyjmowanie migrantów na teren Polski i Europy jest możliwy tylko wtedy, jeśli Polska i Europa skończy z własną wewnętrzną migracją, która jest tworzona przez system, który istnieje w Polsce i Europie, a przedstawicielami tego systemu są: windykatorzy, komornicy i Sądy Rejonowe.

  Windykatorzy i Komornicy są niepotrzebni ani w Polsce, ani w Europie, ponieważ moja Konstytucja z 15.08.2015 roku oraz Odkrycia Ernesta Golca z Pisma Świętego stwarzają taki DOBROBYT dla Polski i Europy, że te stanowiska i funkcje są niepotrzebne, ponieważ zostaną zastąpione powszechnym DOBROBYTEM.

  Co dotyczy Sądów Rejonowych w Polsce i w Europie – zostaną zastąpione Karami i Wyrokami z Pisma Świętego.

  W związku z tym prosimy Polski Rząd o dopuszczenie nas (Ernest + Kazimierz) do jakiejkolwiek debaty publicznej by przedstawić Polsce i Europie zmiany jakie powinny nastąpić na kuli ziemskiej.

  Prosimy i czekamy na zaproszenie z jakiegokolwiek Klubu Poselskiego.

  Nasza koncepcja jest realna i prawdziwa.

  Prosimy tylko, by Polski Rząd i Sejm dopuścił nas do realizacji tego powszechnego DOBROBYTU.

  Z poważaniem; Kazimierz Józef Styrna 884 793 141 i Ernest Kasper Golec 505 796 768

  PS: do Zenka – wszyscy trzej muszkieterowie i Pani Premier dostali moją konstytucję i milczą.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s