Putin i jego V Kolumna


Największe niepowodzenie Putina.

Przychodzę ponownie z tekstem znajomego już autora, występującego pod pseudonimem The Saker. Tym razem jest to przenikliwa analiza sytuacji na wierzchołku struktury władzy w Rosji, ze szczególnym uwzględnieniem roli- jej Prezydenta, Władimira Putina.

Życzę satysfakcjonującej lektury.

Ocena i komentarze, to już Państwa rola.
Największe niepowodzenie Putina
Rosyjska 5-ta Kolumna: Czubais, Judajewa, Dworkowicz, Szuwałow, Nabiullina, Kudrin, Uliukajew, Siluanow, Miedwiediew
Cokolwiek nie zdarzy się w przyszłości, pozostanie już bez większego wpływu na ocenę Putina – który już sobie zapewnił pozycję, jednego z największych rosyjskich przywódców, w historii Rosji. Nie tylko przeprowadził on dosłowną resurekcję Rosji jako kraju, ale także, podczas lekko jedynie przekroczonej dekady przywrócił krajowi
pozycję mocarstwa zdolnego rzucić wyzwanie Imperium AngloSyjonizmu. Rosjanie rychło to dostrzegli i stosownie do licznych ankiet, wyrazili mu zdumiewające- 90% poparcie. Nie mniej, istnieje wciąż krytyczny ważny problem z którym Putin nie zdołał sobie poradzić: rzeczywistą przyczyną niezdolności Kremla do wprowadzenia znaczących reform gospodarki rosyjskiej.
Jak już opisałem to szereg razy w przeszłości, kiedy Putin przyszedł do władzy w okresie 1999-2000, zastał odziedziczony system w całości skonstruowany i kontrolowany przez USA. W Okresie Jelcynowskim, rosyjscy ministrowie mieli mniej władzy niż zachodni „doradcy”, którzy zdegradowali Rosję, do roli – amerykańskiej kolonii.
W istocie, w latach 90-tych, Rosja była kontrolowana przez USA w stopniu porównywalnym do kontroli sprawowanej obecnie nad Europą i Ukrainą. Rezultaty tej kontroli były iście katastroficzne: Rosję złupiono z jej naturalnych bogactw, miliardy dolarów skradziono i ukryto w zachodnich zamorskich kontach. Zniszczono rosyjski przemysł, kraj zalała fala bezprzykładnej przestępczości, korupcji a nędza zatopiła kraj w nieszczęściu a Federacja Rosyjska omal rozpadła się w liczne państewka.
Był to, jakby nie patrzeć, horror porównywalny jedynie z wojną. Rosja znalazła się w bezpośrednim zagrożeniu eksplozją – i coś z tym, trzeba było zrobić.
Pozostające centra władzy, oligarchowie i ex-KGB, zmuszone do znalezienia wyjścia z kryzysu, uznały potrzebę kompromisowego podziału władzy: tych pierwszych, reprezentował Anatolij Miedwiediew, tych drugich – Władimir Putin. Każda ze stron była przekonana o własnej zdolności kontroli parnera a także przekonana, że kombinacja wielkiego kapitału i wielkich mięśni, przyniesie zadowolający poziom stabilizacji.
Grupę reprezentowaną przez Miedwiediewa nazywam Integracjonistami Atlantyckimi a ludzi stojących za Putinem – Eurazyjskimi Integracjonistami. Ci pierwsi chcieli akceptacji Rosji przez Zachód, jako równorzędnego partnera w pełni zintegrowoanego z Imperium AngloSyjonistycznym – podczas gdy – ci drudzy chcieli usuwerennienia Rosji, a następnie, utworzyć blok wielobiegunowy z pomocą Chin i innych krajów BRICS.
Czego nie spodziewali sie Atlantyccy Integracjoniści – to  tego, że Putin z wolna ale konsekwentnie zacznie ich pozbawiać władzy: w pierwszej kolejności złamał wpływy najbardziej ostentacyjnych oligarchów takich jak – Berezowski i Chodorkowski. Następnie wziął się za lokalnych oligarchów, mafie gubernatorskie, etnicznych gangsterów, skorumpowanych administratorów przemysłu, etc.  Putin przywrócił wertykalną hierarchię władzy a także stłumił wahabijską rebelię w Czeczeni. Putin nawet ostrożnie zaaranżował okoliczności, sposobne dla pozbycia się najgorszych ministrów, w rodzaju Serdiukowa i Kudrina.
W czym jednak Putin zawiódł, to w zreformowaniu rosyjskiego systemu politycznego. Obecna konstytucja rosyjska i system rządów jest w całości produktem amerykańskich
„doradców”, którzy po krwawym stłumieniu opozycji w 1993 r., pozwolili rządzić krajem, Borysowi Jelcynowi do 1999 r. To paradoksalne, że Zachód obecnie mówi o „Putinowskiej despotycznej prezydenturze”, kiedy wszystko co zrobił, to odziedziczył zaprojektowany przez Zachód system polityczny.  Aktualnie problem Putina polega na tym, że nie ma sensu wymieniać najgorszych ludzi u władzy, tak długo, jak system pozostaje w niezmienionej postaci. Główną przeszkodą w reformowaniu systemu politycznego jest opór pro-Zachodniej 5-tej kolumny wewnątrz i dookoła Kremla. To także ci, którzy wciąż forsują wobec Rosji – „Consensus Waszyngtoński”, kiedy jest
oczywiste, że jego konsekwencje dla Rosji są skrajnie niekorzystne – jeśli nie katastrofalne. Nie ma wątpliwości, że Putin zdaje sobie z tego sprawę, ale nie jest w stanie, co najmniej na chwilę obecną, uwolnić się się od tych uwarunkowań.
Kim są owi ludzie 5-tej kolumny?
Wyselekcjonowałem dziewięć nazwisk, najczęściej wymienianych przez rosyjskich analityków. Przedstawiam je (bez określonego porządku):
-Były pierwszy zastępca Premiera – Anatolij Czubais, pierwszy zastępca Gubernatora Rosyjskiego Banku Centralnego – Ksenia Judajewa, Zastępca Premiera – Arkadij Dworkowicz, pierwszy zastępca Premiera – Igor Szuwałow, Gubernator Rosyjskiego Banku Centralnego-Elwira Nabiullina, były Minister Finansów- Alieksiej Kudrin, Minister Rozwoju Gospodarczego- Alieksiej Uliukajew, Minister Finansów -Anton Siluanow, i Premier – Dmitrij Miedwiediew.
To oczywiście, jedynie fragmentaryczna lista; pełna lista jest dłuższa i sięga głębiej w rosyjską strukturę władzy. Lista ta obejmuje swym zakresem zarówno niebezpiecznych ideologów jak Kudrin czy Czubais, jak  bezbarwne postaci, w rodzaju Siluanowa, czy Nabiullina. Nikt z nich pojedyńczo, nie stanowił by zagrożenia dla Putina. Jednak jako grupa w obecnym systemie politycznym, przedstawiają sobą potężnego przeciwnika, który blokuje Putina.
Osobiście wierzę jednak, że czystka jest już w przygotowaniu.
Jeden z możliwych sygnałów nadchodzącej czystki, stanowi fakt, że rosyjskie media – zarówno blogosfera jak i wielkie media korporacyjne – wyrażają obecnie wysoki krytycyzm wobec polityki ekonomicznej rządu Premiera Miedwiediewa. Większość rosyjskich ekonomistów zgadza się, że realnym powodem obecnego kryzysu gospodarczego w Rosji nie jest spadek cen ropy, a nawet w mniejszym stopniu zachodnie sankcje, lecz źle ukierunkowane decyzje Rosyjskiego Banku Centralnego (jak płynny kurs rubla lub utrzymywanie wysokich stóp procentowych) i brak rządowej inicjatywy dla wsparcia realnej reformy i rozwoju rosyjskiej gospodarki. Co szczególnie interesujące, to to, że głośni oponenci obecnej 5-tej kolumny maja do dyspozycji masę czasu antenowego w mediach rosyjskich, włączając państwową sieć VGTRK. Z czołowymi oponentami obecnej polityki gospodarczej, takimi  jak Siergiej Głaziew, Michaił Dielagin czy Michaił Chazin prowadzi się pełnowymiarowe wywiady i otrzymują do dyspozycji bez ograniczenia, czas niezbędny do medialnej rozwałki polityki ekonomicznej rządu Miedwiediewa. A sam Putin, wciąż nie podejmuje widocznych działań; a nawet w ostatnim dorocznym orędziu chwalił pracę Rosyjskiego Banku Centralnego. Więc co jest naprawdę grane?
W pierwszej kolejności i do wystawionych na oddziaływanie zachodniej propagandy; może być trudne do wyobrażenia, że Putin jest po prostu ograniczony w swobodzie decyzji, przez regulacje prawne. Nie jest z tego względu w stanie wysłać jakichś sił specjalnych i poaresztować tych wszystkich facetów pod jakimiś zarzutami korupcji, przestępczości lub sabotażu. Wielu w Rosji ubolewa nad tym – ale takie są realia życia.
W teorii, Putin mógłby po prostu zdymisjonować cały (lub część) rządu i nominować innego Gubernatora Banku Centralnego. Problem jednak w tym, że mogłoby to spowodować skrajnie burzliwą reakcję na Zachodzie. Michaił Deliagin ostatnio zadeklarował, że gdyby Putin tak postąpił, reakcja Zachodu byłaby gwałtowniejsza niż ta, po Zjednoczeniu Krymu z Rosją. Czy to prawda? Być może. Osobiście sądzę, że Putin, nie tylko obawia się reakcji Zachodu ale również rosyjskich elit, szczególnie tych, zapieniężonych, które go intensywnie nie znoszą i które mogły by przyjąć czystkę, jako zamach na ich osobiste i najważniejsze interesy. Ten agregat – podporządkowania USA i wielkiego kapitału zdecydowanie ma potencjał do spowodowania jakiegoś kryzysu w Rosji. To jest -jak sądzę – największe zagrożenie dla Putina. Oprócz tego jednak, należy zwrócić uwagę na paradoksalną dynamikę:
Z jednej strony, Rosja i Zachód pozostają w jawnej konfrontacji, od czasu kiedy Rosja, zapobiegła atakowi USA na Syrię. Kryzys ukraiński, może sprawy jedynie pogorszyć. Dodajmy do tego spadek cen na ropę i sankcje Zachodu i  można by powiedzieć, że Putin obecnie – bardziej niż kiedykolwiek – musi unikać wszystkiego, co mogłoby kryzys pogorszyć.
Z drugiej strony, ten argument można odwrócić, mówiąc, że biorąc pod uwagę, istniejące poważne napięcia i, że Zachód już zrobił co mógł, by zaszkodzić Rosji- to czyż nie nie jest to najlepsza sposobność, żeby w końcu pozamiatać i pozbyć się 5-tej kolumny? Rzeczywiście – czy sprawy mogą się jeszcze bardziej pogorszyć?
Jedynie sam Putin może odpowiedzieć, ponieważ jedynie on zna wszystkie fakty. Wszystko co możemy zrobić to – zwrócić uwagę na powszechne dezaprobatę wobec rządowego
„bloku ekonomicznego”, i najszybciej wzrastający sprzeciw wobec polityki Banku Centralnego – i na to, że Kreml nie podejmuje żadnych dzialań, żeby powstrzymać takie nastroje. Możemy również zwrócić uwagę, że w chwili, kiedy większość Rosjan jest wściekłych, zniesmaczonych i sfrustrowanych w rezultacie polityki rządu Miedwiediewa, poparcie dla Putina jest wciąż bardzo wysokie, mimo dotkliwych ciosów zadanych rosyjskiej gospodarce, choć mniejszych, niż tego oczekiwało Imperium AngloSyjonistyczne.
Moje ściśle osobiste wyjaśnienie tej sytuacji – przedstawia się następująco:
Putin świadomie pozwala na jej pogorszenie, ponieważ zdaje sobie sprawę, że powszechny gniew nie zostanie skierowany przeciw niemu – lecz przeciw jego wrogom.
Pomyśl na tym, czyż to nie wygląda identycznie jak, wtedy- w 1990, kiedy użyto rosyjskich służb bezpieczeństwa. Czyż nie pozwolono wtedy aby kryzys osiągnął paroksyzm, zanim wepchnięto Putina do władzy, i następnie, czyż nie rozprawiono się bezlitośnie z oligarchami? Czy Putin nie poczekał aż Wahabici w Czeczeni zaatakują Dagestanu, a następnie spuścił armię ze smyczy? Czyż Rosjanie nie pozwolili Sakaszwili’emu zaatakować Południowej Osetii, zanim nie wykończono jego sił militarnych?
Czyż Putin nie poczekał na moment, kiedy UkroNaziole zaatakują frontalnie Donbas- i wtedy otworzył dostawy z “voentorgu” (zaopatrzenie militarne) i „pólnocny wiatr” wysłanie ochotników (…)? Krytycy Putina zaprzeczą, że to nie tak było; bo Putina, po prostu zaskoczono, kiedy „przysnął w pracy” i został zmuszony do reakcji, ale ta reakcja była za słaba i spóźniona-  i że kiedy miał podjąć akcję, jedynie reagował doraźnie, co skutkowało katastrofalnie. Moja odpowiedź wobec takiej krytyki jest prosta: a jak to się kończyło? Czy Putin nie osiąga każdorazowo dokładnie tego co założył?
Sądzę że Putin dokładnie zdaje sobie sprawę, że podstawa jego władzy, to nie rosyjska armia, czy siły bezpieczeństwa ale Naród. A to oznacza, że podejmuje on ryzykowne decyzje, kiedy stoi wobec ewidentnego – widocznego dla wszystkich kryzysu – i kiedy jest pewien, że Naród Rosyjski oczekuje od niego podjęcia ryzyka – i jeśli trzeba- gotów jest poniesienia jego kosztów. To jest dokladnie tak, jak to zilustrowała reunifikacja Krymu, lub bieżąca interwencja w Syrii: Naród Rosyjski, jest zaniepokojonymożliwymi konsekwencjami decyzji Putina, ale je akceptuja, ponieważ są przekonani, że nie ma innych opcji.
Tak więc, albo Putin śpi w pracy, jest zaskoczony każdym kryzysem i reaguje za późno – albo pozwala na pogorszenie sytuacji, do pełnego rozwoju kryzysu i po osiągnięciu tego momentu, podejmuje akcję, mając pełną aprobatę, i poparcie narodu, który – nie obwinia go ani za kryzys, ani za koszty zdecydowanych działań.
Wybierz  czytelniku wersję, która ci bardziej odpowiada.
Co dotychczas nie budzi wątpliwości, to, to – że Putin nie poradził sobie z 5-tą kolumną w pobliżu i wewnątrz Kremla, i że sytuacja szybko się pogarsza.
Ostatni manewr Kudrina, by wejść ponownie w skład rządu, ilustruje raczej wyraźnie, użycie sprzyjających 5-tej kolumnie, środków masowego przekazu – w Rosji ( i za granicą)- ale, zgodnie z przewidywaniami, nieskuteczne. Wskazuje to jednak na wzrastającą pewność siebie, lub nawet arogancję Atlantyckich Integracjonistów.
Coś będzie musiało się zdarzyć; prawdopodobnie już w bliskiej przyszłości.
THE SAKER
_____________________________________________________________________________________
„Putin’s Biggest Failure”
THE SAKER  
JANUARY 24, 2016
tłumaczył: 1abezmetki
Przedruk dozwolony, ze wskazaniem źródła
————————————
Jeśli Putin jest przekonany, że najlepszym systemem dla Rosji jest model amerykański to  rzecz jasna nie ma wyboru i  musi stać na czele V kolumny . W innym przypadku szukałby innych rozwiązań  i innych ludzi do ich realizacji.
Komunizm  i gospodarka planowa i oparta na własności państwowej mu nie pasuje, nacjonalizm także nie z uwagi na wielonarodowy charakter FR, gospodarka oparta o własność prywatną  to jednak oligarchowie, wyzysk, dbanie w pierwszym rzędzie o własny interes i dojenie państwa na wszelkie możliwe sposoby. I ten system obecne kwitnie w Rosji  za sprawą V kolumny, za sprawą Miedwiediewa i za przyzwoleniem Putina.
Wprawdzie kontrolę nad tym co obecnie daje największe dochody, zatem nad ropą i gazem ma Putin ( może tylko do czasu) i ma z czego finansować struktury siłowe łącznie z wyposażeniem w nowy sprzęt, a także podnosić poziom życia przeciętnego obywatela i to właśnie ten fakt tak złości  oligarchów i zachód. Dodatkowo zaczął tworzyć jakieś struktury typu BRIC,  i inne i zaczyna się stawiać zachodowi  a to w Donbasie, a to w Syrii.
Przestał być  ,,swój’ stał się wyrzutkiem, stał się jednym słowem problemem dla zachodu.
Problemy jak wiadomo albo się rozwiązuje albo usuwa. I tu Putin musi uważać, bo V kolumna wsparcia na pewno mu nie zapewnia.
Z drugiej strony Putinowi szczęście sprzyja.
Bardak w krajach muzułmańskich: Libia, Irak, Syria, Afganistan,  Jemen.
Bardak na Ukrainie którą w całości chciał połknąć i strawić zachód
Bajzel w Unii Europejskiej za sprawą muzułmańskich emigrantów.
Kolosalne zadłużenie  wielu krajów świata w tym tych super rozwiniętych łącznie z USA. wzrost potęgi gospodarczej i militarnej Chin .
To wszystko powoduje, że wrogowie Rosji  a  w szczególności Putina ,mają na głowie zbyt wiele by mogli się skupić wyłącznie na jego osobie.
Pałac Putina
Nowy-1
Reklamy

52 uwagi do wpisu “Putin i jego V Kolumna

 1. W ramach trwającej WOJNY O PIENIĄDZ i militaryzacji handlu wojną i pokojem walczy ze sobą zło ze złem.Po jednej stronie koalicja petrodolarowa,a po drugiej antydolarowa bazująca na powiększających się zasobach chińskiego złota.Euro zabiega o powiększenie wpływów gospodarczych europejskich,przez pryzmat gospodarki niemieckiej.
  Stąd działające w Polsce STRONNICTWA : RUSKIE,PRUSKIE i rosnące na znaczeniu AMERYKAŃSKO-ŻYDOWSKIE.Victor Orban przekonał swoich pobratymców do WĘGIERSKIEGO LOGOS,a co z POLSKIM,który opisał Feliks Koneczny,autor oryginalnego podziału na CYWILIZACJE?!

  Polubienie

 2. V kolumna w Polsce : Adm, markglogg, dyl, toronto, kika 22. I tak wam tego Jahwe w dolarach ani w euro nie wynagrodzi, pozostaje wam być jedynie takim miniKODem z Polski na Rosję. Sorosowi wirtualni „komuniści” heheh.

  Polubienie

 3. LuK
  ale czemu tak nas srogo osądzasz, bez uzasadnienia, bez dowodów nikt nie da ci wiary.
  A przy okazji do jakiej kolumny ty sam się zaliczasz?

  Polubienie

 4. No cóż.
  Niejakiemu obywatelowi „LuK”, z gwarantującymi mu przez tzw. „prawa człowieka” bycie pół-debilem, coś tu najwyraźniej się popierd…..o.
  Gdyby się lepiej orientował, to by wiedział, że tenże wspomniany przez niego „pół-Bóg Soros”, mającym kontakty z samym „Jahwe”, to wspiera w Polsce dolarami od blisko już 30 lat, takie „komuny” jak te organizacje Fundacja Batorego czy Otwarta Rzeczpospolita, których celem nadrzędnym jest m.in. produkowanie przyszłych LuK-opodobnych.

  Polubienie

 5. Ad. LuK

  Oooooo – Szanowny LuK chce się z nami ,,pobawić” w PERYSTAZĘ! Z tego, co mi wiadomo Szanowny Toronto zabrał swoją kolumnę z witryny ,,Wierni Polsce” i zrobił się wakat (IV). Jak by co, to Szanowny LuK może dostawić swój SŁUP i będzie równe V KOLUMN. Co prawda, SŁUP to nie kolumna ale nie bawmy się w drobiazgi i szczegóły. Z tego co mi wiadomo, WIEKUISTY zwany także JHWH, nie używa pokrętnej, nic niewartej, ludzkiej waluty, (jak to było – TALAR, DALAR, później DOLAR) tylko używa ,,waluty” subtelnej, zwaną DOBROCIĄ, która zamieniana jest na PERMAMENTNĄ MIŁOŚĆ. Widzisz LuK – jak czegoś jest w nadmiarze, pod dostatkiem (czytaj MIŁOŚCI), to robi się strasznie nudno i trzeba od czasu do czasu zrobić jakiś ,,skok w bok” np. do INFERNO czyli na PLANETĘ ZIEMIA i trochę zamieszać w baranich łbach. Z KOD-ów, to lubimy ,,poćpać” KOD-einę (pochodna MORFINY) – niczego sobie, ,,wali w czerep równo”. Pana Sorosa nie znam osobiście i w przyszłości nie ma takiej potrzeby abym chciał go poznać. W sprawie słowa KOMUNIŚCI, Szanowny LuK ma ewidentne braki edukacyjne (kłania się ETYMOLOGIA) i używa go, jak każdy niedouczony ,,przysłowiowy gamoń” w Polsce. Słowo COMMUNA (rodzaj żeński, rodzaj męski COMMUNUS) wywodzi się z Lingua Latina i oznacza w języku polskim, przymiotnik POSPOLITA, dodajemy łaciński rzeczownik RES (rzecz) i powstaje RES COMMUNA czyli RZECZ POSPOLITA (w języku polskim, pisana, tak dla zmyłki RZECZPOSPOLITA). Na bazie słowa COMMUNA wymyślono łacińskie słowo PUBLICA (publiczność) z rzeczownikiem RES stworzono (NOWO)TWÓR RES PUBLICA (w języku polskim REPUBLIKA (znikło S i C zamieniło się na K – RZECZ PUBLICZNA) i tak się robi z ludzi WAŁA JAK POLSKA CAŁA – Szanowny LuK! Także poddano kastracji pierwotną nazwę Pierwszej Rzeczpospolitej Polskiej i zniknął przymiotnik łaciński SERENISSIMA (NAJJAŚNIEJSZA).

  Polsko-litewski (w języku angielskim: Republika Najjaśniejsza RP; Polska: Najjaśniejsza Rzeczpospolita Polska, Łacina: Res Publica Serenissima Poloniae), elekcyjni monarchowie w Europie Środkowej i Wschodniej, istniejący od 1569 roku aż do 1795 roku.

  Informacja za Wikipedia

  Wniosek nasuwa się sam, gdy ,,zdechły” dynastie królów polskich (Piastów i Jagiełłów/Jagiellonów) sczezła SERENISSIMA i RES COMMUNA, a nastała RES PUBLICA. Widzisz LuK – jest wielkim nadużyciem i zbrodnią, używanie słowa, RZECZPOSPOLITA (COMMUNA) kiedy na tronie polskim nie ma KRÓLOWEJ/KRÓLA! Powinno być III REPUBLIKA POLSKA, a nie III RZECZPOSPOLITA POLSKA!

  Reasumując – Szanowny LuK ,,wyzywając NAS nieświadomie”, od KOMUNISTÓW (Adm, markglogg, dyl, toronto, kika 22), wystawia NAM bardzo prawdziwe świadectwo, że jesteśmy NAPRAWDĘ ALE TO NAPRAWDĘ – PRAWDZIWYMI POLAKAMI! Co LuK? TEN SIĘ ŚMIEJE, KTO SIĘ ŚMIEJE OSTATNI – heheh!

  P.S. Bardzo ale to bardzo, nowoczesna Łacina, tłumaczy słowo communa na wspólny – wiadomo o co chodzi – WSPÓLNE BABY, WSPÓLNE CHŁOPY, WSPÓLNE KOZY – Beeeeeeeeeeeeeee, ale bolało!!!

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 6. „Niejakiemu obywatelowi „LuK”, z gwarantującymi mu przez tzw. „prawa człowieka” bycie pół-debilem”

  Dzieki, ale nie będę Ci odbierał tego przywileju, kopać kaleki, nawet intelektualne jak ty czy markglogg jakoś nie mam serca, wystarczyć Ci musi ten zaszczytny tytuł.

  „takie „komuny” jak te organizacje Fundacja Batorego czy Otwarta Rzeczpospolita, których celem nadrzędnym jest m.in. produkowanie przyszłych LuK-opodobnych.”

  Tylko żaden z was reptilian (od gadziego charakteru) nie wspomni nigdy, że zdecydowana większość architektów obecnego systemu to nie żadni działacze niepodległościowego podziemia AK itp. tylko byli MARKSIŚCI, ludzie wychowywani od kołyski na psychozie brodatego żyda. I tym samym nasuwa się pytanie: co sprawia że tak szerokie rzesze marksistów tak łatwo i płynnie „przesunęły się” z Moskwy do Waszyngtonu i Brukseli? Czy to nie czasem wspolna natura obydwu systemów? Zarówno w jednym jak i w drugim można zaobserwować korporacjonizm i kolonialne podejście do ludów podbitych. Tym samym dla wielu z nich zmiana „pracodawców” była tak łatwa i naturalna jak zmiana odzieży zimowej na letnią. Ale zdaje sobie sprawę, że żadne argumenty do was nie trafią, w końcu nie na darmo hodowaliście sobie przez te wszystkie lata bielmo na lewym oku i bielmo totalne na mózgownicy.

  „Z KOD-ów, to lubimy ,,poćpać” KOD-einę (pochodna MORFINY) – niczego sobie, ,,wali w czerep równo”. ”

  Wy już nic nie musicie brać 🙂 żadne psychotropy nie są wam już potrzebne 🙂

  Polubienie

 7. dziś 2 lutego 2016 roku o godzinie 11:30 za oknem termometr wskazywał przy całkiem dobrej i nawet słonecznej pogodzie temperaturę 9 stopni w skali Celsiusza
  Nigdy nie zdarzyło mi się w latach minionych doświadczyć takiego w środku zimy ciepełka.
  Zatem zgadzam się z tymi wszystkimi którzy głoszą ocieplenie klimatu.
  Co więcej, jak tak dalej będzie się ocieplać, w takim stopniu i w takiej szybkości to za lat kilka możemy mieć klimat subtropikalny i palmy na plażach nad Bałtykiem

  No a przy okazji zauważyłem ,że LuK zamieścił całkiem obszerny jak na niego komentarz z optymistycznym zakończeniem
  ….Wy już nic nie musicie brać 🙂 żadne psychotropy nie są wam już potrzebne 🙂

  Jak z powyższego wnioskuje zdrowe z nas chłopy.
  Pisze LuK także:
  …szerokie rzesze marksistów…
  zapewne wielu z tych tz. marksistów było jedynie rzodkiewkami, z zewnątrz czerwone w środku białe i zrobaczałe

  Polubienie

 8. Ponoć kto czyta nie błądzi. Polecam wywiad z młodym komunistą (za takiego sam się oficjalnie uważa) Sławomirem Sierakowskim w ostatnim numerze Polityki. Pod koniec wywiadu mówi on wprost, że nierozerwalny związek Polski z Zachodem może istnieć tylko i wyłącznie w warunkach istnienia w kraju systemu postKOMUNISTYCZNEGO. Za zagrożenie tego stanu rzeczy uważa dochodzenie do władzy ugrupowań ANTYLIBERALNYCH (prawicowych).

  W ostatnim numerze z „Z Sieci” jest natomiast artykuł o „bogu” wszystkich lewicowo-liberalnych młotków, czyli „byłych” MARKSISTÓW, a mianowicie o Sorosie. Jest tam wyszczególniona ciekawa rzecz, która daje do myślenia. Otóż we wszystkich przypadkach maczania paluchów w polityce państw narodowych przez tego Antychrysta jego faworytami ulubieńcami zawsze były ugrupowania lewicowo-liberalne o korzeniach marksistowskich (rząd Zapatero w Hiszpanii np). Natomiast jako wrogów swoich poczynań zawsze upatrywał w partiach antyliberalnych o tendencjach pronarodowych jak Orban, czy obecnie (mam nadzieje) PiS.

  PS. kika22 nie wklejaj już z łaski swojej tych giedroycowskich linków kresowych, bo Ci się bielmo zasklepi.

  Polubienie

 9. „Pisze LuK także:
  …szerokie rzesze marksistów…
  zapewne wielu z tych tz. marksistów było jedynie rzodkiewkami, z zewnątrz czerwone w środku białe i zrobaczałe”

  No co ja poradze na taki dziadowski zepsuty szklarniowy „mikroklimat” bierutowskich korporacji, że tak wielu „niepoprawnych” wyznawców wyhodowały. Widocznie tak już musiało być…….. ale to dowodzi tylko słuszności koncepcji Marksa 😀

  Polubienie

 10. Ad. LuK

  Następny GAMOŃ, (APA-cze byli pierwsi) który nie może zdecydować się KIM MY JESTEŚMY!

  Wczoraj była V KOLUMNA czyli tak:

  Dzisiaj nastąpiło u ,,towarzysza” LuK jakieś niewyjaśnione do końca tąpnięcie w głowie (przypuszczalnie odkleiła się V KLEPKA) i jest tak:

  Na dole ,,zdrajca” komuch Toronto opuszcza NASZĄ BANDĘ!

  Co do mojej skromnej osoby, gdy mam wykonać jakiś tajny rozkaz CAŁEJ BANDY, wśród STADA BARANÓW – przyoblekam się w takie coś:

  P.S. Zdekonspirowałeś NAS, dzielny ASIE WYWIADU, należy Ci się nagroda – 2 ZŁ NA LODA, a jak chcesz dostać BOOOMBONIERKĘ z tykającym w środku zegareczkiem – musisz napisać swój adres! Na koniec dobra rada – mniej czytaj, więcej myśl, bo:

  Polubienie

 11. W swoim czasie po obejrzeniu filmu dziennikarza Max Kolonko pt. „Putin człowiekiem roku” opublikowanego na Yuo Tube w dniu 5.01.2014 r. poniżej:

  w którym to materiale Max Kolonko imputował Prezydentowi Rosji Władymirowi Putinowi rzekome jego wielkie bogactwa zadałem temu dziennikarzowi następujące pytanie, cytuję :

  Panie Max Kolonko ! Na 04:50 twierdzi Pan , iż prywatny majątek Prezydenta Putina chowany na zagranicznych kontach wynosi 70 mld dolarów. Jakie Pan ma dowody na potwierdzenie tej hipotezy ? Proszę o konkrety .

  Na powyższe pytanie do dzisiaj nie otrzymałem odpowiedzi. Tak właśnie wygląda rzetelność dziennikarza mającego o sobie wielkie mniemanie.

  Polubienie

 12. Kolejny przykład – film o manipulacji zachodnich mediów wokół Prezydenta Rosji Władymira Putina .

  Prezydent Putin uratował świat przed następstwami nowego porządku świata, to co się dzieje w światowych mediach, w tym w Polsce wokół jego osoby to kara dla niego za przeciwstawienie się imperium zła.

  Niepokorność Prezydenta Putina wywołała i wywołuje wściekłość panów spod znaku NWO, czego doświadczamy na co dzień

  http://www.prisonplanet.pl/polityka/starszy_ranga,p1795550103

  Polubienie

 13. Czy jest miejsce na NARODOWE LOGOS przy stosowaniu EKONOMII ZYDOWSKIEJ?!
  Wszystko to na tle trwającej WOJNY O PIENIĄDZ,do której doprowadziła kolejna ekonomiczna utopia bazująca na EKONOMII ŻYDOWSKIEJ.Opisał tą ekonomię Feliks Koneczny w CYWILIZACJI ŻYDOWSKIEJ.Tą utopię udokumentował James Goldsmith w książce PUŁAPKA.Jak na ironię w polskiej wersji językowej (1995 r) został zamieszczony z autorem wywiad przeprowadzony z Radkiem Sikorskim,ówczesnym korespondentem wojennym z rewolwerem w reku.
  Po jednej stronie koalicja petrodolarowa,a po drugiej antydolarowa,bazująca na powiększających się zasobach chińskiego złota.Euro stara się o powiększenie europejskich wpływów przez pryzmat niemieckiej gospodarki.
  W politykach historycznych nie uwzględnia się ŻYDOWSKIEJ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANEJ STRATEGII GRUPOWEJ.Odradza się wyniszczający Europę konflikt niemiecko-amerykański.Stąd ukryty „przetarg” o wpływy w procesie od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który też odwołuje się do antypolskich,bandyckich korzeni.Militaryzuje się handel wojną i pokojem.Proces handlowania opisany jest w CYWILIZACJA ŻYDOWSKA,a jego militaryzację językiem matematyki potwierdził Song Hongbing w WOJNA O PIENIĄDZ.Od czasów napoleońskich przedstawił historię bankowości na przykładzie sagi rodu Mayer-Rothschild.
  Aby lepiej zrozumieć kolejną ekonomiczna utopię dla potrzeb globalizmu można dostosować słownik Bertranda Russella dla komunizmu :
  Jahwe = Materializm dialektyczny = Chaos i Nicość
  Mesjasz = Marx = Ewolucyjna droga marksizmu
  Naród wybrany = Proletariat = Świat finansjery
  Kościół = Partia komunistyczna = Banki i Giełda
  Powtórne przyjście (Mesjasza) = Rewolucja = Radykalizacja negacji
  Piekło = Kara na kapitalistów = Kara na „gojów”
  Tysiąclecie = Rzeczpospolita komunistyczna – Ekonomia polityczna globalizmu.

  Gdzie tu jest miejsce na NARODOWE LOGOS?!

  Polubienie

 14. detektywmichaljarzynski
  Osobiście nie wierzę w to że Putin posiada jakieś miliardy, a jeśli ma na koncie na przykład 10 milionów dolarów i dwa czy trzy domy ( jeden w Moskwie, drugi w Jałcie i trzeci np w Monachium) to wcale bym mu tego za złe nie poczytywał. Wręcz powiedziałbym, zapracował sobie na to i to mu się zwyczajnie i po ludzku należy, ale zapytałbym się i jego i ciebie dla czego w mordę jeża nie uznał Noworosji za suwerenny twór polityczny i dla czego nie zgodził się z wolą mieszkańców. Dla czego nie dał sygnału dla zachodnich mącicieli że od momentu uznania Noworosji jakakolwiek agresja na nią spotka się z reakcją militarną Rosji.
  Inne pytanie dla czego kurza twarz i w mordę jeża dopuścił do obalenia Janukowycza nie udzielając mu wsparcia politycznego i po cichu także militarnego podsyłając mu co nieco specnazu.
  Przecież Ukraina to już tereny Ruskie i wkroczenie tam Amerykanów powinno oznaczać dla niego otwartą agresję przeciw samej Rosji a to już powinno spotkać się z akcją militarną na pełną skalę.
  Jeśli ktoś pierniczy że doprowadziłoby to do III wojny światowej to tylko pierniczy bez sensu.
  Ameryka i jej elity polityczne, finansowe i militarne nigdy nie zaryzykują otwartego konfliktu z mocarstwem nuklearnym jakim jest Rosja
  Im wystarczy destrukcja małymi kroczkami i niewielkimi środkami finansowymi w czym już od czasów Trockiego i Lenina doskonale operują .
  Jeśli tego Putin nie wie, to jest w polityce tak biegły jak konik garbusek na wielkiej Pardubickiej

  Polubienie

 15. Film śledczy o wydarzeniach na Ukrainie, przeciwko którego emisji wystąpił Kijów, zostanie powtórnie wyemitowany 8 lutego. Francuscy widzowie prawie jednogłośnie poparli dokument.

  Francuska telewizja Canal+ powtórzy emisję filmu „Maski rewolucji” o wydarzeniach na Ukrainie w 2014 roku. Informację o emisji można znaleźć w programie telewizyjnym na 8 lutego.

  Film śledczy reżysera Paula Moreiry został wyemitowany we Francji w poniedziałek wbrew prośbom Kijowa. Pod koniec stycznia ambasada Ukrainy we Francji zwróciła się do Canal+ o zmianę decyzji w sprawie emisji filmu.

  Dokument zrealizowany przez Moreirę znacznie odbiega od tego, do czego są przyzwyczajeni francuscy widzowie. Dziennikarz opowiada o wydarzeniach na Ukrainie w 2014 roku, poczynając od akcji protestacyjnych na kijowskim Majdanie a kończąc na tragedii w Domu Związków Zawodowych w Odessie.

  ————————-
  Ciekawe czy wspomniany film pokazano już w Rosji, czy może Putin ma do niego jakieś zastrzeżenia?
  Ciekawe też kiedy pokaże się na You Tube z polskim lektorem lub z tłumaczeniem na j. polski.
  A może ktoś ma adres e-maila do nowego szefa publicznej TV niejakiego Kurskiego i prześle mu prośbę by ten film pokazał TVP

  Polubienie

 16. Ad. detektywmichaljarzynski.

  Szanowny Panie – widzę z tego co Szanowny Pan pisze, że jest WIELKIM MIŁOŚNIKIEM, wszelkich mitów, legend, bajek, sag, klechd domowych, тоже сказки, na temat Cara Wszechrosji Władimira Władimirowicza Putina. Życzę Szanownemu Panu więcej obiektywizmu w tej MATERII!

  Definicje obiektywizmu:

  1. przedstawianie i ocenianie czegoś w sposób zgodny ze stanem faktycznym, niezależnie od własnych opinii, uczuć i interesów.
  2. w ontologii: pogląd, zgodnie z którym przedmiot poznania istnieje poza podmiotem poznającym i niezależnie od niego; w aksjologii: stanowisko, które przypisuje wartościom istnienie niezależne od świadomości.

  Informacja za Słownikiem Języka Polskiego – PWN.

  Co do wielkości majątku Jego Carskiej Wysokości – można poczytać tutaj:

  http://www.se.pl/wiadomosci/swiat/putin-najbogatszy-na-swiecie_534990.html

  http://www.wprost.pl/ar/494237/Putin-najbogatszym-czlowiekiem-swiata-Przejal-wszystkie-pieniadze/

  A tutaj pooglądać, którą pozycję w ratingu na świecie, zajmuje CAR ROSJI:

  http://biznes.pl/magazyny/media/10-najbogatszych-politykow-swiata-tajemniczy-majatek-cara-putina/f0178

  To przypomina posiadłość nazywaną Orlim Gniazdem ,,jakiegoś” Ein Führera, – Berghof:

  O tej TAJNEJ POSIADŁOŚCI można poczytać tutaj:

  http://www.se.pl/wiadomosci/swiat/tajna-posiadlosc-putina-palac-pelen-przepychu_576582.html

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 17. Przeszukałem za pomocą Google maps podaną okolicę i takiej zabudowy jak z artykule nie ma. Poza tym wymieniona okolica (Praskowiejewka) nie leży nad samym morzem a oba cypelki Gelendżyka mają raczej zwartą zabudowę i bez tego pałacyku na zdięciu

  Praskowiejewka podkreślona linią. Gelendżyk ze swoją zatoką i dwoma cyplami u samej góry mapki

  Watro też zauważyć, że wszelkie posiadłości mają swoje księgi wieczyste a do nich ma dostęp zazwyczaj bardzo wiele bardzo różnych osób. Zaraz też byśmy widzieli kopie takich dokumentów w internecie.
  Samo zamieszczenie zdjęcia jakiejś rezydencji niczego nie udowadnia. Podobnie jak zamieszczone artykuły tego czy innego redaktorka prasy światowej czy lokalnej.

  Polubione przez 1 osoba

 18. Ad. Adm-ina

  Watro też zauważyć, że wszelkie posiadłości mają swoje księgi wieczyste a do nich ma dostęp zazwyczaj bardzo wiele bardzo różnych osób. Zaraz też byśmy widzieli kopie takich dokumentów w internecie.

  Szanowny Adm-nie – oj, nie znasz wielkiej mocy pieczątki o takiej treści: Совершенно секретно/конфиденциальный albo Top Secret/Confidential! Mapy można zmienić, nazwy takich samych miejscowości powiela się i rozrzuca po mapie całego kraju, kreuje się sobowtóry – wszystko po to aby zapewnić WIELKIE BEZPIECZEŃSTWO dla Wielkiego Führera!

  Szanowny Adm-inie – co do CARA ROSJI, masz zupełną rację – A KTO MA RACJĘ, STAWIA KOLACJĘ!

  „Ascetyczne” życie najświętszego, najpracowitszego i najbardziej uroczego przywódcy Rosji.

  Sam o sobie mówi: – Przez te osiem lat harowałem jak niewolnik na galerach (oczywiście to jest stara wypowiedź gdy był premierem).

  http://nawschododbuga.blog.pl/2014/06/13/ascetyczne-zycie-najswietszego-najpracowitszego-i-najbardziej-uroczego-przywodcy-rosji/

  http://fakty.interia.pl/swiat/news-luksusy-putina,nId,921592

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 19. Zgadza się, sekrety i tajemnice państwowe są święte, ale ludzka natura jest ułomna. Wredotów i donosicieli wszędzie mnogo. Żadnej świętości nie uszanują, żadnego cara, króla, samodzierżcy takoż. Doniosą na każdego i wszędzie nos swój wścibią.
  Stąd gdyby Putin miał taką świątynię na wzgórzu jak na zamieszczonym przez kika22 obrazku to cały świat o nim by wiedział, każdy zakamarek jej znał i podziwiał.
  Myślę, że lepiej Putinowi byłoby takie apartamenta mieć jako państwowe, bo i utrzymanie byłoby tańsze i remonty z nie swojej kieszeni opłacane.
  A ponad to on i tak na Kremlu non stop siedzi co najwyżej z przyjacielem Szojgu do tajgi na tygrysy się na polowanie wypuści, albo w Bajkale ponurkuje.
  Ponoć też śpiewać niezgorzej umie nawet po hamerykańsku

  też pozdrawiam serdecznie

  Polubienie

 20. Zle zes patrzyl, Adm. Na poludnie od Praskoveevka, nad samym morzem jest dokladnie taka posiadlosc, Mys Idokopas i to z wlasnym pasem startowym. Jak zes wnikliwy i uwazny to sie go dopatrzysz.
  Nie ma co frajersko szlachetnosci sie dopatrywac, tam gdzie zgnilizna z zalozenia. Nie jednym palacem za buzie go trzymaja, bo inaczej by te cale sankcje rozgrywal a nie jeczal. Sankcje to przeciez okazja do bardzo dynamicznego rozwoju Rosji, szczegolnie w dziedzinie samowystarczalnosci w rolnictwie. Ale aby wymagac od innych, samemu trzeba stac sie czystym i tu sie konczy putinowska wielkosc, mysle.

  Polubienie

 21. Ad. Adm-ina

  Zgadza się, sekrety i tajemnice państwowe są święte, ale ludzka natura jest ułomna. Wredotów i donosicieli wszędzie mnogo. Żadnej świętości nie uszanują, żadnego cara, króla, samodzierżcy takoż. Doniosą na każdego i wszędzie nos swój wścibią.

  Szanowny Adm-inie – małe sprostowanie. Sekrety i tajemnice posiadają rządzący, my czyli państwo jak posiadamy sekrety czy tajemnice, to rządzący ,,napuszczają” na nas, różne policje (w Polsce 17 różnych organizacji policyjnych), prokuratorów oraz sądy. Oni ,,odpowiadają” za swoje grzechy, przed BOGIEM i HISTORIĄ czyli przed NIKIM, a MY jako państwo przed ziemskimi sądami!

  Tu dla hecy, zamieszczam maleńkie porównanie jak cesarz, cesarzowi nie jest równy:

  http://kobieta.gazeta.pl/kobieta/1,107881,15523425,Cesarzowa_Europy__Gdzie_mieszka__czym_jezdzi__ile.html

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 22. tak na koniec
  Napisane jest – szukajcie a znajdziecie
  No i znalazłem Putina”s palace.
  Ale tam nad głównym wejściem jest złoty dwugłowy orzeł taki co to wisi nad budynkami rządowymi, nie znalazłem zaś tabliczki z napisem private property i obcym wstęp wzbroniony
  Sam budynek też jakiś taki mało prywatny, raczej gmach niż dacza

  Ale dobrze, że przymusiłeś mnie do powrotu na ślad

  Polubienie

 23. Ad. detektywmichaljarzynski

  Szanowny Panie – czytając rekomendowany przez Pana artykuł, na stronie PRISON PLANET.PL pt. Starszy rangą amerykański dyplomata: Rosja zdradziła ,,Nowy Porządek Świata”, moje stare, kaprawe oczy, zachodzące bielmem, dostrzegły bardziej interesujący artykuł, istniejący na tej stronie czyli to:

  http://www.prisonplanet.pl/polityka/francja_przedluza_stan,p977885038

  Kolejne państwo po US-raju ma głęboko w d…. demokrację i stacza się w stronę TYRANII oczywiście obywatele dają na to przyzwolenie (we Francji obecnie rządzą socjaliści)!!!

  DEMOKRACJA JEST NAJBARDZIEJ ZAWOALOWANĄ FORMĄ TYRANII!!!

  P.S. Na dole tej strony, są bardzo frapujące tytuliki, zaznaczone na niebiesko.

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 24. Spełniam prośbę Admina !

  Zwróciłem się do Prezesa TVP Jacka Kurskiego z prośbą o emisję filmu pt. ” Ukraina :maski rewolucji” w polskiej telewizji.

  Oto e-mail w tej sprawie wysłany do adresata w dniu 4 lutego 2016 r:

  Jacek Kurski
  Prezes Zarządu Telewizji Polskiej S.A.
  do wiadomości : media

  Prośba o emisję filmu pt. „Ukraina :maski rewolucji”

  Szanowny Panie Prezesie !

  Informuję Pana Prezesa , iż we Francji w poniedziałek tj. 1 stycznia 2016 r. na francuskojęzycznym kanale telewizji Canal+ wyświetlony został film pt. „Ukraina: maski rewolucji” francuskiego dokumentalisty Paula Moreira. Film cieszył się ogromnym powodzeniem francuskich telewidzów.

  Według posiadanych informacji w/w francuska telewizja Canal+ powtórzy emisję filmu „Maski rewolucji” o wydarzeniach na Ukrainie w 2014 roku. Informację o emisji można znaleźć w programie telewizyjnym na 8 lutego.

  W związku z powyższym zwracam się do Pana Prezesa o spowodowanie emisji tego filmu w polskiej telewizji, gdyż tematy dotyczące naszych sąsiadów z Ukrainy są Polakom bardzo bliskie i cieszą się – co widać – na forach internetowych bardzo dużym zainteresowaniem.

  Oto wersja internetowa tego filmu :

  z poważaniem

  Łódź , dnia 4 luty 2016 r. Michał Jarzyński

  Polubienie

 25. He,he,he !
  Zlapal Marks Lenina i za brode go trzyma ,
  Filozof gdzie sie zapodzial ,gdzie to dogorywa?
  Uczen uczniem pogania ,zlotnik fasun trzyma !

  Stary nie krec fujary i nie sledz Putina,
  zerknij okiem i zobacz kto sie w Olsztyn wcina .

  Powrocilem z dalekiej podrozy ,deplem tutaj i
  co widze – za LuK-a sie wzieli,
  czy w Polsce juz wszyscy do konca oszaleli ?

  Ty stary adminie,przeciez wiesz,ze wszystko minie
  i sladu nie pozostanie po kazdym sqrwysynie .

  Witajcie na globie ! Zenek was zasili ,o wszystkim sie dowiesz.

  A mam ci ja wiele ,wam do przekazania,
  ze Szydlowa , ta z PiS-u to szkolona lania !

  Widzialem u Tuska calkiem dziwnia mine,
  na salonach w kolchozie a mial tam dziewczyne .

  Wy tu o Putinie snujecie dysputy ,
  zas w Moskwie ludzie gwarza,ze Putin otruty .

  Takze i Merkelowa dziwnie jest ubrana,
  spojrzcie na jej spodnie ,ciagle w nie wciskana .

  Hej kto Polak na bgnety !
  Zenek wrocil juz z komety.

  Zaraz kika mnie uscisnie ,
  klamstwo, zdrada zaraz prysnie.

  Na poczatek mam pytanie :
  Co sie z Polska wkrotce stanie ?

  Co z Polakiem,takze z Polka ,
  beda jezdzic deskorolka ?

  Czy Syrenka tez sie trzyma ,
  gdy Millera w rzadzie nima ?

  Co z Walesa ,zdrowiem jego,
  w IPN-nie znowu maja cos na niego ?

  Kalkstein ponoc laury zbiera
  i nie bierze go cholera !

  Czyli stara szafa gra ,
  demokracja tralala .

  Polubienie

 26. „PUTIN I JEGO PREMIER MIEDWIEDIEW BEZNADIOŻNY”

  Proszę przeczytać, co z rosyjskiego przetłumaczył nie znany mi osobiście Józef Kamycki. W zasadzie zgadza się to z moją opinią, że Rosja, która w 2 latach ubiegłych, zamiast bronić swych własnych „narodowców” na południowo-zachodniej swej flance, weszła entuzjastycznie w „pułapkę wojny w Syrii”, (patrz mój artykuł po rosyjsku na ten temat na wiernipolsce – ) sama sobie kręci bicz na siebie: wczoraj w Monachium Ławrow zaproponował „zawieszenie broni” na czas rozmów w Genewie o przyszłości Syrii

  A to znaczy, że sytuacja Rosji tamże jest nietęga, z przegranymi się nie zawiera rozejmów.
  Otóż „kampania lotnicza”, bez naziemnego wsparcia, tylko potrafi dziurawić ziemię, czyli budować lepsze okopy dla stron walczących. A Armia Arabskiej Republiki Syrii jest systematycznie „odsysana” od potencjalnych żołnierzy – w ostatnich miesiącach chyba już kilkaset tysięcy młodych Syryjczyków znalazło się na Zachodzie, pozbawiając rząd Syrii niezbędnego do jakiejś szerszej akcji militarnej żołnierza – co chyba jbyło głowną przyczyną tego nagłego, sowicie oplaconego przez rozmaite fundacje, „zapotrzebowania” na milion uchodźców w Niemczech. Ledwo co odzyskane syryjskie miasta są wciąż zagrożone powrotem ISIS et consortes, „terrorystów” wspieranych, materialnie i żołnierzem, z terenów Turcji, Iraku oraz Jordanii. A jak „wojna w Syrii” nie pójdzie gładko, to w Rosji można się będzie spodziewać rzeczy podobnych do tych w 1905 roku, w sytuacji klęski w wojnie z Japonią, nie mówiąc już o roku 1917.

  Postawię temu Rosjaninowi cysternę wódki
  ZACHOWAJ ARTYKUŁ
  POLEĆ ZNAJOMYM
  http://nikander.neon24.pl/post/129274,postawie-temu-rosjaninowi-cysterne-wodki

  Gdyby w wywiadzie z prof. Sułakszynem zmienić parę nazwisk to pasowałby do naszej polskiej sytuacji jak ulał. „Prezident i jego naznaczieniec Miedwiediew beznadiożny”. Jeśli macie jakieś skojarzenia to na Wasz własny rachunek

  Poprosiłem naszego blogera Waldemara Mordkowicza o przetłumaczenie wywiadu z prof. Stiepanem Sułakszynem dr. nauk fizyko-matematycznych, dyrektorem Generalnym Centrum Myśli Politycznej i Ideologii. Zbieżność,z tym co od pewnego czasu tutaj wypisuję na tematy gospodarcze, jest wprost niewiarygodna. Widać jeśli ktoś nie unikał matematyki musi dojść do podobnych wniosków. Chyba w przyjemnej atmosferzebyłoby z nim wysuszyć butelczynę.Jeśli ktoś choć trochę zna Rosję, to taka otwarta krytyka rosyjskiej władzy coś musi oznaczać. Oglądnijcie ten filmik.

  Rosyjski był u nas traktowany jako język okupanta więc podaję tłumaczenie i moje wtrącenia usprawiedliwiające utratę tej cysterny wódki.

  Jak zabezpieczyć bezpieczeństwo i niezależność Rosji za rachunek rozwoju strategicznych gałęzi gospodarki i ekonomiki?

  To pytanie systemowe, dlatego że rozwój strategicznych rodzajów działania ekonomicznego i produkcji przemysłowej, to pochodna od politycznego zarządzania, od strategii wyboru priorytetów i podstawowych decyzji.

  Tak długo, jak długo kierować tym procesem będzie Putin i Miedwiediew, to niczego nie można zrobić, ale przypuśćmy, że zdarzył się jakiś cud i byłyby możliwe jakieś zmiany ich kursu, to ekonomicznasuwerennośćmoże być osiągniętagłówną decyzją:rosyjski system finansowy nie jestsuwerenny, a polityka kredytowa Banku Centralnego powinna być zmieniona.

  Pełna zgoda. W Polsce także niczego nie uda się nam zrobić bez odzyskania suwerenności nad NBP. To nie jest zadanie któreś tam. To jest zadanie podstawowe. Reszta to czysty populizm.

  3 razy powinna być zwiększona masa pieniądza w obrocie i inwestycjach. Powinien być stworzony Instytut Rozwoju, który przez inwestycyjną stymulację zmusiłby gałęziowe struktury przebudować się, gdyż pustym gadaniem o dywersyfikacji zrobić tego nie można.

  Zgoda, państwo powinno być podstawowym graczem gospodarczym na swoim terytorium. Niewidzialna ręka rynku to ręka złodziejska.

  Celowymi inwestycjami pochodzenia państwowego, w te gałęzie, które robią produkt końcowy, produkcję o dużym wkładzie nauki, drogą produkcjęi subsydiarną(protekcjonistyczną j.k.)polityką i zróżnicowaną polityką podatkową, stymulować można kapitał prywatny żeby przepływał do tych gałęzi.

  Nasze obliczenia pokazują, że za rachunek (z powodu j.k) dywersyjnej demonetyzacji rosyjskiej ekonomiki, którą przeprowadził Bank Centralny Rosji, a którą podtrzymuje i osłania prezydent Rosji z obrotu wyprowadzono ok. 2 trylionów(po polsku będą to biliony j.k.) w przeliczeniu na dolary.

  Nie prof. Sułakszynowi nie pomyliły się zera. W tej notce:KONFEDERACJA – wystawiamy rachunekpokazuję jak jak rocznie nakłada się trybut bankowy na nasze społeczeństwo szacowany na 150 mld zł. rocznie. Proceder trwa już od 1997 roku!!!

  Powrót tych pieniędzy do obrotu oznacza, że niezależna masa pieniądza, w tym kredytowa i inwestycyjna, czy kredytująca rząd pod projekty socjalne, mogłaby wprowadzać się do obrotu wnieinflacyjny sposób, na poziomie ok. $100 mld/rok.

  W swych „Filarach państwowości naszej” tę kwotę szacuję na około 70 mld zł. Nikt z naszych profesorów tych pieniędzy nie widzi!!!Ten „bezinflacyjny sposób” rozproszenia emisji to przekazanie go do gospodarkia nie na kiełbaski wyborcze. Żaden art. 220 Konstytucji w tym nam nie przeszkadza. Trzeba tylko mieć jaja.

  Te pieniądze powinno się wyjąć spod stołu i posłać zachód z jego sankcjami tam, gdzie jego miejsce. My sami na odpowiednim poziomie możemy zabezpieczyć swój rozwój.

  Brawo Stiepan. Mołodiec, polewaj!!! Jak pójdziemy na wojnę z banksterami to za „suwerenność naszą i waszą”.

  Premier Miedwiediew nie zgadza się z wami. On uważa, że rosyjska ekonomika pokaza w 2015 roku swoją siłę.

  Jaki on Premier? – ironicznie odpowiedział Sułakszyn.

  On dysponuje nieprawdziwymi danymi i świadczy o tym jego wypowiedź o tym, że to nie oni (Putin i on) formują ekonomikę naftową Rosji, gdyż ją formuje się już 60 lat.

  Dane świadczą coś zupełnie innego – mówi Sułakszyn. W strukturze dochodów ZSRR eksport od nafty stanowił ok. 10%, a na dzisiaj ten wskaźnik wyrósł do 60-70% i stało się to w ostatnich 15 latach.

  Miedwiediew nie rozumie co mówi i świadczy o tym jego twierdzenie, że udało się zatrzymać spadek ekonomiki i produkcji. Profesor skomentował to twierdzenie przytaczając pewne dane:

  – po 10-ciu miesiącach 2015 r. spadek PKB wyniósł 3,7% i spadek ten nie jest zatrzymany:

  – spadek indeksu produkcji przemysłowek ok. 3,3% (są gałęzie gospodarki gdzie ten spadek sięgnął 10%)

  – spadek zarobków – ok. 9%.

  Kolejne zagrożenia to konflikt z Turcją, terroryzm, stosunki z Ukrainą. Czy w kontekście tych zewnętrznych czynników jsteśmy gotowi do nowych wyzwań?

  Upada autorytet Rosji w świecie. Sprzymierzeńcy rozbiegają się po świecie. Z partnerami (Białoruś i Kazachstan) toczymy wojny handlowe. Podejmujemy idiotyczne decyzje o „samosankcjach” (Putin nie rozumie, że V kolumna siedzi u niego pod nosem – w Białym Domu).

  Zachodni plan nowej pętli dookoła Rosji, tkzw. „Pętla anakondy” jest oczywisty. Zachód był na tyle efektywny za ostatnie 25 lat, że można przyjąć, iż w latach 2014-20 nastąpi rozpad FR.

  Jak w tej sytuacji powinna odpowiadać na to Rosja?

  Ona powinna byłaby swoje niezależne środki i rezerwy włączyć w odtworzenie mechanizmu ekonomicznego przetworzenia i odtworzenia ludzkich rezerw. A ona przy pomocy Banku Centralnego przedłuża duszenie niezależnego rublowego obrotu i ekonomiki, przedłuża zmniejszanie inwestycji swoją bezmyślną stawką refinansowania, zmniejsza wydatki socjalne, a to jest prosta droga na cmentarz historii.

  Czy u nas są te środki?

  Oczywiście, że są. Mówiłem o tym, gdy zwracałem waszą uwagę na to jakie sumy zostały wycofane z obrotu (ok. 2 trylionów). Na naszej terytorii, ekonomika krótkiego ramienia (wyprodukował, przewiózł, sprzedał) potrzebuje obrotu rublowego, a nie walutowego. Niech Putin sięgnie pod stół i da te ruble do obrotu. To najważniejsza dywersja wdrożona za czasów premiera Gajdara.

  Kaczyńscy, Szydły i inni ekonomiczni kretyni. Do was kuźwa prof. Sułakszyn mówi!!! Do was pospolite matoły, co to Polskę wymodlić chcecie – także. A wszystko to się dzieje w kraju Jerzego Zdziechowskiego, który stworzył koncepcję monetyzacji gospodarki, o której wspomina prof. Sułakszyn.

  To dywersja ekonomiczna, czy brak woli w kierownictwie?

  Putin, prowadząc tyle lat destrukcyjną politykę dowiód, że wola u niego jest silna. Nieszczęście polega na tym, że on nie ma zaufania do niezależnych ekspertów, którzy mówią, że można wróciź masę pieniężną co zmniejszy inflację, gdyż wyrośnie inwestycyjna propozycja, wartość środków trwałych, objętość towarów i usług.

  Na inflacyjnej wadze – inflacja zmniejszy się.

  2015 wejdzie do historii jako okres niesprzyjającego położenia. Czego oczekiwać od 2016 r.?

  Nie wiadomo skąd oni biorą prognozy o 1%-owym wzroście ekonomiki. Inwestycje w 2015 upadły, to w 2016 (po ok. 9-10 miesiącach) upadnie ekonomika!

  Polubienie

 27. To co wyzej stare i nie na czasie .
  Patrz Ukraina ,lewa reke w okciu zgina .
  Anielica juz dostala mundury dla uciekinierow ,
  wiosna rusza za katiusza .
  Syria gotowa pod nowy wielki Izrael .
  Bela,bela donna ,wieczor taki piekny ………… .

  Kalkstein na wyspie ma sie dobrze.
  na Wawelu cegly leza,
  KOD-y sie na siebie jerza !
  Juz wylaza szydla z worka
  pewnie bedzie znow Majorka !

  Antkiem baba dzis dowodzi,
  zlodziej za zlodziejem chodzi.
  Ociepleniem w oczy dali
  mrozny wicher dzis juz dali.

  Co sie stalo,co sie dzieje ,
  o czym mysla dobrodzieje ?

  Dobrodzieje mocium panie
  tlusto jedza na sniadanie .
  popiolek dla goim maja
  tlusty czwartek nawalaja.
  To co bedzie ,znow powstanie ?
  cos ty kmiotku – ZMARTWYCHWSTANIE !

  Polubienie

 28. detektywmichaljarzynski
  Zwróciłem się do Prezesa TVP Jacka Kurskiego z prośbą o emisję filmu pt. ” Ukraina :maski rewolucji” w polskiej telewizji.
  ————
  I to się nazywa konkretne działanie.
  Bez odwlekania w czasie, bez zbędnych ceregieli.
  List pisany z sensem, kulturą i do rzeczy. Krótko ale treściwie.
  Właśnie w taki sposób powinno się działać i naciskać na wybraną władzę
  Brawo i jeszcze raz brawo dla pana detektywmichaljarzynski

  Mój ulubieniec Zenek znowu nadaje.
  Od razu poprawi mi się humor.
  A jakim talentem błysnął.
  Zenek mógłby miliony zarabiać na swoich tekstach, żeby jeszcze tylko spiknął się z jakimś dobrym kompozytorem co by na fujarce melodie do Zenka tekstów wygrywał i mielibyśmy duet nie do zastąpienia.
  Zenek, a gdzie ty byłeś tyle czasu, gdy cię nie było?
  Bo tu już podrzenia były żeś chorował, leczył się ….

  Polubienie

 29. No i film, wyświetlony wczoraj na TV Canal+ we Francji, „MACKI REWOLUCJI” już jest zablokowany w Polsce, przynajmniej na tej stronie.

  Polubienie

 30. …Zwróciłem się do Prezesa TVP Jacka Kurskiego z prośbą o emisję filmu pt. ” Ukraina :maski rewolucji” …..

  Łódź , dnia 4 luty 2016 r. Michał Jarzyński
  ——–
  Tak szybko adresat zareagował?
  No to może coś w zamian

  Polubienie

 31. Rosyjski MON podejrzewa Turcję o przygotowanie inwazji na Syrię
  To, co się dzieje na turecko-syryjskiej granicy, mówi o intensywnych przygotowaniach do inwazji wojskowej Turcji na Syrię, powiedział w czwartek rzecznik Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej generał Igor Konaszenkow.

  „Mamy poważne powody, aby podejrzewać intensywne przygotowania Turcji do inwazji wojskowej na terytorium suwerennego państwa — Syryjskiej Republiki Arabskiej… Odnotowujemy coraz więcej oznak ukrytego przygotowania tureckich sił zbrojnych do aktywnych działań na terytorium Syrii”, — powiedział dziennikarzom Konaszenkow.
  Według niego wcześniej Ministerstwo Obrony przedstawiło międzynarodowej społeczności niepodważalne dowody z nagrań, na których tureckie samobieżne działa artyleryjskie prowadzą ostrzał syryjskich skupisk ludności na północy Latakii.

  „Jesteśmy zaskoczeni, że rozmowni przedstawiciele Pentagonu, NATO oraz licznych tak zwanych organizacji praw człowieka w Syrii pomimo naszego wezwania do reagowania na te działania, wciąż milczą”, — dodał rzecznik resortu wojskowego.

  Przypomniał on również, że Ministerstwo Obrony Rosji wzmocniło prowadzenie wszystkich rodzajów wywiadu na Bliskim Wschodzie.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20160204/1994245/konaszenkow-mon-rosja-turcja-syria.html#ixzz3zDimvyZb
  ———————————-
  A to znaczy, że sytuacja Rosji tamże jest nietęga, ……
  Jak widać zachód nie odpuszcza i zapewne nie odpuści aż Rosji nie wykurzy z Syrii a Assada nie powiesi
  —–
  koment ze sputnika
  Alexiej Alexis
  Uważam że Putin powinien użyć taktycznego atomu do zdyscyplinowania Turcji.
  Lubię to! · Odpowiedz · 3 · 1 godz.

  Ryszard Łabudek
  To nic nie da . Nie Turcy pociągają za sznurki tylko JANKESI i to im należy wskazac miejsce w szeregu . To jest zadaniem najważniejszym Rosji , Chin i Iranu bo inaczej zbrodniom DEMOKRATYCZNEGO ZACHODU , końca NIGDY nie będzie !
  Lubię to! · Odpowiedz · 5 · 1 godz.

  Jan Paweł · Warszawa
  Ryszard Łabudek
  A Jankesami kto pociąga w robieniu tak idiotycznej polityki? Komu służy chaos na Bliskim Wschodzie (teoretycznie)?
  Lubię to! · Odpowiedz · 3 · 1 godz.

  Włodzimierz Gudelin
  Jan Paweł tylko proszę nie mówić tego głośno bo zostaniemy ukarani za szezenia antysemityzmu .
  Lubię to! · Odpowiedz · 1 · 38 min

  Leszek Jachnicki ·
  Dlaczego nie zrobią Ćwiczeń sił z Syriią ? Tak 200 tysięcy wszelkiego rodzaju sił ???
  Lubię to! · Odpowiedz · 56 min

  Polubienie

 32. Cytuję „narodowca” – LuK`a

  „Tylko żaden z was reptilian (od gadziego charakteru) nie wspomni nigdy, że zdecydowana większość architektów obecnego systemu to nie żadni działacze niepodległościowego podziemia AK, itp.

  (dyl: czyżby LuK zapomniał, że ci bogu winni naiwniacy sterowani przez sanacyjnych, „krajowych wybrańców” z Londynu, woleli ginąć w bezsensownej rebelii, pardon „powstaniu warszawskim” `44 roku, zaś po wojnie, pozostali przy życiu zamiast pracę na rzecz dobra wspólnego, wszystkich w końcu warstw społecznych, z kolei uganianie się po lasach przez kilka lat …)

  tylko byli MARKSIŚCI, ludzie wychowywani od kołyski na psychozie brodatego żyda. I tym samym nasuwa się pytanie: co sprawia że tak szerokie rzesze marksistów tak łatwo i płynnie „przesunęły się” z Moskwy do Waszyngtonu i Brukseli?”

  To „płynne przesunięcie” idzie wytłumaczyć za pomocą „efektu Baldwina”, czyli takiej asymilacji środowiskowej (lub kulturowej), która możliwie najlepiej pozwoli przystosować się do życia w zmieniającym się otoczeniu.
  Asymilacja przebiega tym sprawniej, im dany gatunek zajmuje niższy stopień rozwoju osobniczego.
  Tzw. „marksistów”, wówczas pozostających na niskim stopniu rozwoju kulturowego, etycznego, pro-społecznego, naturalnie w to włączając.
  A tym samym, na ich przykładzie, pod wpływem zmieniających się (transformujących) warunków polityczno – społeczno – ekonomicznych, można mówić o wyjątkowo udanej asymilacji otoczenia.
  Swoją drogą, im bardziej prymitywne (liberalne) – tym większe odnotowują w nim sukcesy.

  Jak mawiał klasyk, ikona naszej transformacji – „o takie Polskie walczyłem…”

  Z kolei poniższy cytat może posłużyć za świadectwo, do jakiego stopnia, ludzkie prymitywy, również korzeniami sięgający (wywodzący się) poprzedniego systemu, realizują politykę L. Trockiego (agenta zachodnich korporacji), czyli zamiany Rosji jedynie w tanią bazę surowcową na użytek „Zachodu”…

  „On dysponuje nieprawdziwymi danymi, i świadczy o tym jego wypowiedź, że to nie oni (Putin i on) formują ekonomikę naftową Rosji, gdyż ją formuje się już 60 lat.

  Dane świadczą coś zupełnie innego – mówi Sułakszyn. W strukturze dochodów ZSRR eksport od nafty stanowił ok. 10%, a na dzisiaj ten wskaźnik wyrósł do 60-70% i stało się to w ostatnich 15 latach.”

  Polubienie

 33. Ad. Adm-ina

  Zenek mógłby miliony zarabiać na swoich tekstach, żeby jeszcze tylko spiknął się z jakimś dobrym kompozytorem co by na fujarce melodie do Zenka tekstów wygrywał i mielibyśmy duet nie do zastąpienia.

  Szanowny Adm-inku – czy chodzi o takiego grajka? Ach ta ,,publika” w koszach – miód, malina!!!

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 34. Ad. Adm-ina

  Zenek, a gdzie ty byłeś tyle czasu, gdy cię nie było?
  Bo tu już podejrzenia były żeś chorował, leczył się ….

  No, to je dobre, Szanowny Adm-inie – Zenula w psychuszce!!! Hi, hi, hi, oh mein Gott, cha, cha, cha!!!

  Zenuś – takie coś było potrzebne?

  A pisałem wielokrotnie, kto z dziką kiką w dyskurs się wdaje, to bardzo szybko fiksum dyrdum dostaje!!!

  Mimo to, ,,pacjenta po przejściach” – serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 35. Fajowo i nastrojowo bywa na portalu
  gdy szmul ze szwabem styka sie na balu !

  Kika jak fabryka rozrywe nam funduje ,
  przeszkodza tylko czasem jakies tu obce ..uje .

  Plynie Wisla plynie po polskiej krainie,
  zobaczyla Krakow filozofa minie .

  Jak dlugo na Wawelu Zygmunta bije dzwon
  tak dlugo na stolicy szmule sprawuja rzad !

  Bylo krzyzactwo w Polsce ,byla i bolszewia
  nie bylo jednak nigdy takiego jak dzis badziewia .

  Dzis wszyscy ze wszystkimi tancza od lewa i do prawa
  trwa nieustanie szmuloszwabska zabawa !

  Czy da sie to wszystko zmienic pyta dzis wnuczek dziadka ,
  nie szybko wnusiu kochanie ,nie latwa to jest gradka .

  Wiec co (?) dalej tak zyc nam trzeba,
  zycie tego wymaga by pojsc staremu do nieba .

  Dziadku , to niebo gdzies tam istnieje ?
  tak wnusiu ,jest,jest.. ,,miej taka nadzieje .

  No dobrze ,lecz po co bieda ,ktora dzis goje maja ?
  po to wy durne goje ,bo szmulom i szwabom sie daja !

  Da sie to jakos zatrzymac i swiat ziemski zmienic ?
  DA,DRODZY RODACY ,TRZEBA SIE W LUDZI PRZEMIENIC !!!

  W podziece za goscine – Zenek po powrocie z poboru kwalifikacyjnego
  do wojska antkowego.

  Polubienie

 36. Wezwano mnie przed komisje lekarska, taka ,co to do sluzby wojskowej kwalifikuje ustalajac stan zdrowia delikwenta zwanego miesem poborowym ,no i stalo sie .
  Nawet to , ze tu jakas kika,ktorej rozum zanika w kaftanach bezpieczenstwa w sile wieku Polakow chce do psychuszek kierowac ,bo to jeszcze element w miare mlody zdrowy i co gorsze POLSKI !
  Nic z tego kicia szmulowa kochana ,nie bedzie dalej Polski i Polakow je…nia !!!
  To se ne wrati ,bo jeneralow nima ,po za paroma pozostalosciami potomnych szmuli moskiewskich.

  Dzis trzeba nam partyzantow ,SYJONIZM na JEWRPE WALI !
  Postanowiono wiec sprawdzic ile to jeszcze Polakow jest w Polsce dumnych i rozumnych ,
  ktorym to by mozna zawierzyc , izraelski singerowy sprzet w rece dac.
  Dlatego tez brodaty Singer zarzadzil :

  Do woja marsz do woja a ty nie placz mila moja,
  moze uda nam sie znowu zrobic z zolnierza goja !

  Nie mosci panie brodaczu
  nie bedziem czyscic kibli w sraczu.

  My POLSKIE CHLOPAKI
  wsadzim szmuli do paki !

  Szwabow zalatwia muslimy ,
  zobaczym jakie miec beda miny.

  W lipcu rusza nawala
  drzec bedzie kazda pala !

  Polska z niewladu powstanie ,
  szmul zbierze nalezne mu lanie .

  Znow zdarzy sie POLSKI CUD ,
  po szmulach i szwabach zostanie tylko smrod !!!

  Polubienie

 37. Adminku ty jedyny nie trac dzis wasatej miny .
  Wspomnij swojego wnuczka,to byla dla ciebie nauczka.

  O tym,ze BOG ISTNIEJE ,
  dzis wnuczek z dziadka sie smieje .

  Ma BOSKIE NIEBO ,
  nie chodzi dzis za potrzeba.

  Pan mu wrota otworzyl ,
  by dziadek setki dozyl !

  STO LAT DZIADKU KOCHANY ,
  nie zapominaj mej mamy .

  Polubienie

 38. Oda do Putina :

  Juz druga zima mija
  lud czeka na Putina.

  NATO wojne szykuje
  zbroja sie wszyscy zboje .

  Boj to bedzie ostatni,krwawy skonczy sie trud ,
  gdy Putin i narod bratni zmyje szmulowski brud !

  Nie bedzie szwabka pluc nam w twarz i szmul ciagle okradal,
  z piopiolow,zgliszczy odrodzi sie swiat,POLSKI LUD BEDZIE WLADAL !!!

  Polubienie

 39. Ad. Zenusia

  Wezwano mnie przed komisje lekarska, taka ,co to do sluzby wojskowej kwalifikuje ustalajac stan zdrowia delikwenta zwanego mięsem poborowym ,no i stało się .
  Nawet to, że tu jakaś kika, której rozum zanika w kaftanach bezpieczeństwa w sile wieku Polaków chce do psychuszek kierować, bo to jeszcze element w miarę młody zdrowy i co gorsze POLSKI!
  Nic z tego kicia szmulowa kochana ,nie będzie dalej Polski i Polaków je…nia !!!

  No, no – Zenuś więcej szacuneczku dla kikusia psikusia, bo nie raz doświadczyłeś ,,łomotu” intelektualnego z mojej skromnej strony i ciągle Ci mało?

  Zaraz, zaraz, o czymś bym zapomniał! Zenuś – jak byłeś zamknięty w ,,pomieszczeniu bez klamek”, Szanowny Adm-in zademonstrował na forum ,,Wierni Polsce”, WIELKIEGO GRAFOMANA – nijakiego KYSY-ego zwanego także ,,Trybunem Ludowym”. Zenek – przykro mi bardzo ale jesteś WIELKIM CIENIASEM w porównaniu z WIELKIM TRYBUNEM LUDOWYM – w tzw. GRAFOMAŃSKIEJ MOWIE NIENAWIŚCI. Musisz bardzo intensywnie popracować, żeby dorównać KYS-emu! Tu masz link, abyś się mógł zapoznać z jego ,,radosną” twórczością:

  https://wiernipolsce.wordpress.com/2016/01/19/kysy/

  Serdecznie pozdrawiam, pacjenta po ,,wielkich przejściach”

  Polubienie

 40. Ty poczekaj ,czy ten kysy to lysy co po Przemyslu chodzi i mnie z nim chcesz rownac ?
  To ty faktycznie zyciowa ciemnota/miernota, nie wiesz ,ze tam bandera w Przemyslu i caly czas jurga ???
  Ale zes sie popisal ,moze i specjalnie, by tu laskotac poborowego wykwalifikowanego , co to razem z innymi Slowianami na Berlin pojdzie i zadnemu szwabowi kopniak nie ujdzie ,chocby poczawszy od Olsztyna przez Torun , Gdansk i SZCZECIN (tam kwatera bedzie lana jak maniera) !
  Bys tego uniknal ,to od dzis kop okopy,
  bys do woja nie byl wziety ,
  nigdy w dupe nie kopniety !
  Zreszta popytaj filozofa on ci doradzi
  i rozumu ci zgromadzi.

  Polubienie

 41. Zenek to jam mam od bierzmowania ,
  jestem Polak Wielki ,co z nie jednej pil butelki.

  Szmula rozpoznaje w biegu ,tak po uszach jak i nosie
  szwaba ,szwabke na ich stosie !

  Razem sie bedziecie smazyc,swoje piwo ciagle warzyc,
  anielica nie pomoze ,juz w Berlinie ostrza noze .

  Polubienie

 42. Trwa WOJNA O PIENIĄDZ i jak w każdej wojnie trzeba mieć STRATEGIĘ!!!

  W dniu 5 lutego 2016 13:22 użytkownik WIERNI POLSCE napisał:

  > Polak commented: „Zenek to jam mam od bierzmowania , jestem Polak Wielki > ,co z nie jednej pil butelki. Szmula rozpoznaje w biegu ,tak po uszach jak > i nosie szwaba ,szwabke na ich stosie ! Razem sie bedziecie smazyc,swoje > piwo ciagle warzyc, anielica nie pomoze ,ju” >

  Polubienie

 43. Jednak warto do zlotnika wdepnac ,poczytac,poogladac ,rowniez odpowiedziec na zaczepki.
  Szkoda mi tylko mlodych,ktorych tak wielu wyszkolilem za czasow mej sluzby,nawet tych co jeszcze nie tak dawno byli ze mna a dzis juz ich nie ma – los tak chcial.
  Dziekuje Tadeuszu za goscine, a Zenkowi za klepanie w klawiature !
  To ostatni moj „giermek” ,innych Ojczyzna wezwala,roczniki rezerwy.
  Wyglada na to,ze czas juz na wieczna warte .

  POZDRAWIAM ZOLNIERZY POLSKICH !

  „Rozszumialy sie wierzby placzace ,rozplakala sie dziewczyna ma i podniosla ………… „.
  Dobrze,ze chociaz „Czerwone maki” na Monte Casino uznano ,za mego zycia.
  Tak,
  „przejda lata i wieki przemina,pozostana slady POLSKIEJ KRWI …..” .
  Czerwiensze beda ,bo z ………….. !.

  Od Napoleona do Putina ZOLNIERZ ZOLNIERZA NIE ZAPOMINA !!!
  POLSKI ZOLNIERZ .

  Polubienie

 44. Ad. Zenusia

  Ty poczekaj, czy ten kysy to łysy co po Przemyślu chodzi i mnie z nim chcesz równać?

  Ty – a wiesz, że ten PRZEMYŚL to może nie być PRZEMYŚL, tylko:

  Albo Rzeszów to nie Rzeszów tylko RESOVIA:

  W swojej historii Rzeszów nosił różne nazwy, m.in.: Resovia, Reisha, Raysha, Rayshe, Reyshe, Rishow, Riashow, Reichshof, Rzeschow, Rzessow.

  Informacja za Wikipedia

  KOMU SIĘ CHCIAŁO, TYLE RAZY TO ZMIENIAĆ I PO CO?!

  A wiesz, co oznacza słowo RUTHENIA/RUTENIA albo LODOMERIA!!! W grafice nie patrz na mapy, bo nam do reszty OSZALEJESZ!!! Starczy na dziś, bo znowu wylądujesz w pomieszczeniu gdzie są gumowe ściany i nie ma klamek.

  P.S. Od Przemysła/Przemyśla, mieliśmy PRZEMYSŁ CIĘŻKI, PRZEMYSŁ LEKKO/ŚMIESZNY albo PRZEMYSŁ PIÓRKOWY!!! Hi, hi, hi, a niech to wszyscy diabli, cha, cha, cha!!!

  Serdecznie pozdrawiam SZALEŃCA

  Polubienie

 45. Ad. Adm-ina.

  Zenek stań na bramce, obroń gola.

  Szanowny Adm-inie – dobra proca, nigdy nie jest zła (Dawid i Goliat) ale jest jeszcze coś lepszego!

  Zenuś – spróbuj to obronić!

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 46. Kika zna sie na „Wiki” sili i klepie bzdury przez szmulowskie guziki !
  No przeciez admin musi robic za dwoje,by portal istnial.
  Tym bardziej ze filozof podupada na zdrowiu i musi o nie zadbac by doczekac kos (77).
  Kika przestan fikac !
  Uwazaj na kregoslup to podobno teraz modne leczenie w Polsce oprocz zacmy na oczach i przynosi zyski.
  Nie wychodz z lysina gola na podworko/ulice/pole ,gdyz spece szmulowe od klimatu robia temperaturowa hustawke i sieja grype ,antygrypina slabo schodzi z aptek !
  No i muslimy przez Olsztyn na Bialystok jada ,uwazaj na owiniecie szyji szalem,gdyz wybieraja dlugie szyje i ksiazece .
  Bywaj kicia bywaj !
  Rob zapasy ,glod nadchodzi .

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s