Śmiałe plany rządu


Plan Morawieckiego. Pięć najważniejszych rzeczy:

1. Plan na ćwierć wieku

Plan Morawieckiego to właściwie uchwała ws. „Planu na rzecz odpowiedzialnego rozwoju”. Jest to rządowa strategia zrównoważonego rozwoju gospodarczego kraju na kolejne 25 lat. Celem – jak mówił jego twórca wicepremier Mateusz Morawiecki – jest wzmocnienie polskiego kapitału oraz wzrost innowacyjności polskich firm, by były konkurencyjne na rynkach zagranicznych.

Jako pierwsza szczegóły projektu poznała Arleta Zalewska, reporterka programu „Polska i Świat” w TVN24. Z jej informacji wynika, że Morawiecki chce, aby Polska była znana na świecie z produkcji m.in. bojowych dronów, promów pasażerskich, kombajnów górniczych, czy elektrycznych samochodów.

2. Ogromne pieniądze

Inwestycje w planie Morawieckiego mają sięgać biliona złotych. Według szacunków prawie połowa środków, bo 480 mld zł wraz z wkładem własnym będzie pochodzić z funduszy unijnych.

Na 75-150 mld zł oceniono potencjał inwestycyjny spółek Skarbu Państwa, a do 230 mld zł potencjał inwestycyjny polskich firm w postaci środków na lokatach do częściowego wykorzystania przez przedsiębiorców. Z kolei potencjał inwestycyjny Polskiego Funduszu Rozwoju oszacowano na 75-120 mld zł, a programów rozwojowych BGK, (m.in. Krajowego Funduszu Kapitałowego, Polskiego Funduszu Funduszy Wzrostu, Funduszu Ekspansji Zagranicznej) na 65 do 100 mld zł. W sektorze bankowym w związku z nadpłynnością banków drzemie – według planu – 90 mld zł.

Ponadto od 50 do 80 mld zł powinny dać programy realizowane wraz z instytucjami międzynarodowymi: Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju, Europejskim Bankiem Inwestycyjnym, Europejskim Funduszem Inwestycji Strategicznych, Bankiem Światowym oraz Azjatyckim Bankiem Inwestycji Infrastrukturalnych.

3. Jak to zrobić?

Realizacja zawartego w planie postulatu reindustrializacji ma przebiegać w oparciu o: partnerstwo dla strategicznych działów gospodarki; Krajowe Inteligentne Specjalizacje; klastry i doliny przemysłowe oraz inwestycje zagraniczne. Rozwój innowacyjnych firm ma z kolei nastąpić dzięki: nowej „Konstytucji Biznesu”; przyjaznemu otoczeniu prawnemu; reformie instytutów naukowo-badawczych oraz programowi „Start in Poland”.

Kapitał dla rozwoju ma być natomiast pozyskany poprzez: budowanie oszczędności Polaków; środki europejskie; Polski Fundusz Rozwoju oraz środki z planu Junckera, Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju, Europejskiego Banku Inwestycyjnego oraz Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych.

Przewidziana w planie ekspansja zagraniczna ma się dokonać m.in. za sprawą: utworzenia Pionu Wspierania Eksportu w Polskim Funduszu Rozwoju; reformy dyplomacji ekonomicznej; budowy silnej marki Polska. Zaś rozwój społeczny i terytorialny mają zagwarantować: pakt dla obszarów wiejskich, skuteczna polityka regionalna oraz edukacja.

W planie wymieniono też fundamenty silnego państwa; są to: e-administracja, „inteligentne zamówienia publiczne”, przełamanie zjawiska „Polski resortowej” oraz bezpieczeństwo energetyczne uwzględniające dostępność i cenę energii.

4. Rewolucja cyfrowa

Istotnym punktem planu –  jak informował wcześniej Morawiecki – jest udział Polski w rewolucji cyfrowej. – Pierwsza rewolucja – silników parowych – nas ominęła, bo były wtedy rozbiory Polski, pod koniec XVIII wieku. Druga rewolucja – elektryczności – też nas ominęła, bo walczyliśmy o niepodległość. Trzecia rewolucja informatyczna też nas ominęła, bo była wtedy komuna i PRL. Dzisiaj jest czwarta rewolucja przemysłowa, często określana jako cyfrowa. Chcemy być w oku cyklonu tej rewolucji cyfrowej. Chcemy budować przemysł, który będzie przemysłem przyszłości, i który będzie dla pracowników z jednej strony, a dla pracodawców i biznesu z drugiej strony, tworzył jak najwyższą wartość dodaną po to, żeby zbudować solidarne, piękne społeczeństwo – wyjaśniał Morawiecki.

Plan – według informacji programu „Polska i Świat” zakłada również stworzenie cyberparku „Enigma”, który będzie odpowiadał za cyberbezpieczeństwo, a także Polskiego Centrum Biotechnologii oraz uruchomić program Organic Polska. Ten ostatni ma wspierać producentów ekologicznego jedzenia.

5. Lepiej płatna praca

Plan Morawieckiego ma również kłaść nacisk na miejsca pracy. – Na to, żeby polskie firmy tworzyły coraz większą wartość dodaną, żeby wzmacniać polski eksport, właśnie po to, by wartość dodana firm tworzyła miejsca pracy, i to lepiej płatne, bo jeśli firmy osiągają wyższe marże na sprzedaży swoich produktów, to jednocześnie mogą więcej zapłacić swoim pracownikom. Wiadomo, że im więcej człowiek zarabia, tym większe ma możliwości związane z mieszkaniami, ze zmianą pracy na jeszcze lepszą, z samokształceniem – mówił Morawiecki.

———————————

Reszta będzie zależała od nas samych.

 

50 uwag do wpisu “Śmiałe plany rządu

 1. A nasze młodsze chłopaki korzystają z uroków ,,zimy” i zabawiają się w morsy.
  60 lat temu na tej samej plaży widziałem ludzi średnio o 10 cm niższych i co najmniej 15 do 20 kilogramów lżejszych, powiedziałbym w większości chudzielców.
  Teraz mamy rzec by można zdrowych, dobrze odpasionych byczków.

  Temperatura powietrza 6 stopni Celsiusza, temperatura wody nieznana, od zimna mają chronić rękawiczki ( większość morsów w to wierzy)

  Polubienie

 2. Szanowni „WYBRAŃCY” – przedstawiciele Narodu (?) – PARLAMENTARZYŚCI.

  Dedykuję Wam wywiad z Walerianem Dąbrowskim, który omawia istotę sprawy, ale NIE DAJE ROZWIĄZANIA PROBLEMÓW.

  Z całokształtu tego wywiadu wynika, że jedynym sposobem na odzyskanie SUWERENNOŚCI jest zmiana obecnej parszywej konstytucji z dnia 2/6 kwietnia 1997 roku.

  Na powyższym tle zapytuję wszystkich „wybrańców” – dlaczego milczą na nasz pomysł zmiany konstytucji.???

  Zapytuję – komu służycie – milcząc na nasz PROJEKT budowy DOBROBYTU.???

  Podejrzewam, że wasze milczenie – spowodował nasz projekt konstytucji.?

  Ciąg dalszy pytań.:

  1. Jak długo jeszcze będziecie realizować przysięgę konstytucyjną (zdradziecką), która ŁAMIE PRAWA CZŁOWIEKA Z PRAWEM DO ŻYCIA W SZCZEGÓLNOŚCI (art. 220 i 227)

  2. Jak długo kleszcze w rękach „kowala” (konst. III RP), czyli windykatorzy i komornicy będą maltretować NARÓD POLSKI „swymi” parszywymi prawami.??? Czy wiecie; że 6.300 osób w roku 2015 – popełniło samobójstwo z powodów ekonomicznych.

  3. Czy wiecie że: tzw. trójpodział władzy – lansowany przez debila Monteskiusza jest ATRAPĄ??? Prawdziwą i absolutną władzę nad światem, także nad POLSKĄ – ma światowa oligarchia finansowa spod znaku; FED, Bank Światowy i MFW. To dlaczego wspieracie ponadnarodowych okupantów swym milczeniem.???

  4. Jeśli się wam wydaje, że NARÓD POLSKI nie jest zdolny do samoorganizacji przeciw międzynarodowej OKUPACJI, to się grubo mylicie. Krajowy Ruch Polaków zbiera już siły, by was wyzwolić z obowiązku dbania o sprawy NARODU POLSKIEGO. Jest to już li tylko kwestią czasu.

  5. Jeśli dalej będziecie milczeć, to was wyręczymy – REFERENDUM W PRZEDMIOTOWEJ SPRAWIE TRWA.

  6. Główne hasło Krajowego Ruchu Polaków brzmi; „ODBIERZEMY BANKIEROM MONOPOL.”

  7. Na koniec powtarzam główne pytanie do „wybrańców” – KOMU SŁUŻYCIE – milcząc.???

  OCZEKUJEMY NA NIEZWŁOCZNE POROZUMIENIE na terenie Sejmu (zaproszenie do rozmowy).

  Brak odpowiedzi TEŻ jest odpowiedzią – nad wyraz wymowną.

  Z wyrazami szacunku – Kazimierz Józef Styrna – husarz 884 793 141

  PS; są tacy, którzy mi robią zarzut z tego, że zwracam się do zdrajców – czytaj – „wybrańców”.
  =============================================================================
  Kapitał dla rozwoju ma być natomiast pozyskany poprzez: budowanie oszczędności Polaków; środki europejskie; Polski Fundusz Rozwoju oraz środki z planu Junckera, Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju, Europejskiego Banku Inwestycyjnego oraz Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych.
  To jest zdanie Wicepremiera Morawieckiego.
  A ja wiem, że Polacy mają tylko „długi” a nie oszczędności – lichwiarskie długi.
  =========================================================================
  BEZ ODEBRANIA BANKIEROM MONOPOLU NIE SKOŃCZYMY Z DŁUGAMI – będziemy pod OKUPACJĄ TEJ LICHWIARSKIEJ SITWY FINANSOWEJ.

  Polubienie

 3. Ten Mateusz Morawiecki to kto – POLAK z dziada pradziada ???
  Jak mu sie udala skoczyc na tak wysokie stanowisko ?

  Zapytaj go, to się „dowiesz”.?

  Polubienie

 4. Husarz33 dobrze prawisz ale co ty mozesz nie majac za soba MAS ROBOCZYCH ?
  Zreszta masy rozjechaly sie za robota po za Polske,kiedy w Polsce dopuszczono ZLODZIEJSTWO DO RZADOW !
  Jaki kapital ma dzis Polska i Polacy ?
  Zachwaszczone ugory (?),bo fabryki to juz nie polskie ,czyje kopalnie,stocznie,huty i inne zaklady ,co do Polakow nalezy ,to juz nawet slepcy dostrzegli.
  Zaraz tu admin da zdjecia z powtorki jakie to piekne domy,trawniki przed nimi sa piekne w Polsce,jakie wypasione ludziska ,nawet swoje morsy pokazuje ,tak dzis zyja burzuje w Polsce !
  Sam dobrobyt,pycha i duma rozpiera najezdzcow w Polsce !!!
  Teraz dojada nastepni ,rusza z produkcja dzieci i bedzie kazdemu nie tylko 500+ ale wg.potrzeb ,czysty komunizm i chwala ,bedzie Mateuszkom stala ,stare Morawieckie sie o to postaraly .

  Polubienie

 5. Ty co husarz33 zafundowales swoim dzieciom i wnukom ,swoja Konstytucje ?
  To juz ja wcielaj w zycie ,zobaczysz ile to uchodzcow/najezdzcow pojdzie za toba .
  Przespales zycie,zreszta nie tylko ty ,gdy w tym czasie masy szmulo i szwabopodobne Polske zagarnialy !

  Polubienie

 6. Ty co husarz33 zafundowałes swoim dzieciom i wnukom ,swoja Konstytucje ?

  O CO CI CHODZI bezczelny Zenku.??? Że to nie ty napisałeś?
  Dlaczego kłamiesz o uchoźcach/najeźdźcach, a milczysz o bankowej sitwie, która jest całkowicie winna za to co nas spotkało.??? Dlaczego płacisz cokolwiek tej sitwie, która cię po lichwiarsku okrada.???

  Polubienie

 7. Sprzedawaj przetwory z własnej uprawy bez rejestrowania firmy
  Posted By: adminon: Luty 15, 2016In: Na działce, Uprawa warzywNo Comments Print Email
  Od początku roku chcący sprzedawać przetwory z plonów własnych działek i ogródków mogą to robić bez rejestracji działalności gospodarczej. Do ustawy z dnia 9 kwietnia 2015 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw dodany został punkt 1c do art. 20 ustawy o PIT, o: przychodach ze sprzedaży przetworzonych w sposób inny niż przemysłowy produktów roślinnych i zwierzęcych, które pochodzą z własnej uprawy, hodowli czy chowu.

  Do tej pory bez zakładania działalności gospodarczej można było sprzedawać wyłącznie własne produkty nieprzetworzone, czyli np. warzywa, owoce czy zioła z własnej działki bądź sadu. Teraz, dzięki zmianie przepisów, lista poszerza się o wszystkie produkty żywnościowe wytwarzane we własnym zakresie z własnych surowców. Działkowców interesuje przede wszystkim możliwość sprzedaży przetworów owocowo-warzywnych, od konfitur czy kompotów po sosy, pasty czy kiszonki. Uprawiający zboża lub hodowcy zwierząt mogą na tych zasadach sprzedawać także pieczywo, nabiał, miód czy mięso i wędliny.

  Na własnych produktach będzie można zarabiać bez konieczności rejestrowania działalności, ale sprzedaż będzie obłożona podatkiem. Gotowe przetwory będzie można sprzedawać wyłącznie do rąk ostatecznych konsumentów, a więc np. na targach czy czy jarmarkach żywnościowych organizowanych w miastach.

  Jakie warunki trzeba spełnić, żeby spieniężyć własne przetwory, soki, miody, sery czy pieczywo?

  sprzedający je nie może być przedsiębiorcą;
  sprzedaż musi być dokonywana bezpośrednio do konsumentów, a więc nie może ona być wykonywana na rzecz przedsiębiorców, osób prawnych czy jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej;
  sprzedaż musi następować w miejscu przetworzenia produktów albo w miejscach przeznaczonych do prowadzenia handlu, tj. na targowiskach (za wyjątkiem wnętrz budynków i ich części);
  w proces przetwarzania produktów roślinnych i zwierzęcych nie mogą być zaangażowane osoby na podstawie umów o pracę, umów zlecenia, umów o dzieło czy innych o podobnym charakterze;
  obowiązek posiadania w miejscu sprzedaży jej ewidencji, prowadzonej odrębnie za każdy rok podatkowy, zawierającej co najmniej: numer kolejnego wpisu, datę uzyskania przychodu, kwotę przychodu i przychód narastająco od początku roku.
  Źródło: EurofundsNews
  http://www.wykop.pl/ramka/3017403/sprzedawaj-wlasne-przetwory-bez-rejestrowania-firmy-zmienily-sie-przepisy/

  Polubienie

 8. Husarz mam dla ciebie dobrą nowinę. Twoja konstytucja jest na topie, moja przegrała choć była składna i na czasie. Tu ją zamieszczam w całości poniżej:

  – Rząd rządzi
  -Naród pracuje
  -Leniuch próżnuje

  Rząd, jak mi podały oficjalne źródełka właśnie myśli o zmianie konstytucji, lecz brakuje mu odpowiedniej większości w sejmie, więc musisz brateńku troch poczekać. Bezczelny Zenek nie rozumie powagi twoich starań. Ale ja rozumiem.

  Polubione przez 1 osoba

 9. Ad. Adm-ina

  Szanowny Adm-inie – dawno takich BREDNI i WIELKIEJ ŚCIEMY nie czytałem, jakie spłodził pan Mateusz Morawiecki!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Mateusz_Morawiecki

  Były w ,,mrocznych” czasach PRL-u, plany czteroletnie, pięcioletnie, sześcioletnie, a teraz następny pan historyk (były bankster, perła ekonomii) chce zaklajstrować UKŁAD PRL-u BIS na kolejne 25 lat i szuka do poparcia swoich mrzonek, rzesz jeleni!!! Czy ten pan durnia udaje czy o drogę pyta i nie wie, że rządy w całej Unii Jewropejskiej mają totalny zakaz wtrącania się do tzw. GOSPODARKI WOLNORYNKOWEJ – LIBERALNEJ (łac. liberalis dotyczy wolności). W ten prosty sposób uwalili cały polski przemysł stoczniowy, (unijny zakaz interwencjonizmu gospodarczego przez rząd – czytaj dotacje) bo w tym czasie po morzach i oceanach pływało dużo nowych statków i dlatego w Polsce nie było kolejnych nowych zamówień w stoczniach! Potrzebne były dotacje rządowe, aby przetrzymać ,,chude lata” w branży – nie doczekali się i była wielka plajta! Od 2004 roku, kiedy Polska weszła w struktury unijne (przekręt referendalny opisałem na forum) Warszawa ma nad sobą tzw. CZAPĘ UNIJNĄ, w której zapadają ,,najważniejsze decyzje” typu: prostowanie ogórka i banana, marchewka to nie warzywo tylko owoc, opalanie pieców węglem to zabójstwo dla środowiska, rtęć to największa trucizna na świecie i znikają rtęciowe termometry z aptek, od czerwca tego roku mają zniknąć z handlu, papierosy smakowe (chodzi o papierosy mentolowe – mięta też jest wielką trucizną) itp. itd. Absurdów rządów unijnych nie ma końca.
  Banki i banksterzy też dostali do ręki WOLNOŚĆ GOSPODARCZĄ w postaci MIĘDZYNARODOWEGO PRAWA BANKOWEGO – RZĄDZĄCY MOGĄ IM NAGWIZDAĆ, NASKOCZYĆ ALBO JAK KTO CHCE, A ONI I TAK BĘDĄ ,,ZARABIAĆ” WIELKIE PIENIĄDZE, (międzynarodowe prawo bankowe, zezwala im na to) OKRADAJĄC GLOBALNE SPOŁECZEŃSTWO!

  Pajace i marionetki udające rządzących Polską, nie posiadają żadnej mocy decyzyjnej i prawnej o losach naszego kraju, (poza jednym – nakładanie kolejnych danin i podatków na obywateli) ponieważ z momentem podpisania akcesu unijnego, scedowali całą władzę na Parlament Jewropejski. Dowodem tego wielkiego szwindlu jest Artykuł 9 Konstytucji III RP:

  RZECZPOSPOLITA POLSKA PRZESTRZEGA WIĄŻĄCEGO JĄ PRAWA MIĘDZYNARODOWEGO.

  No to jesteśmy dobrze uwiązani/zasznurowani prawem międzynarodowym i pan wice RM i minister od czegoś tam, może spokojnie swoje plany ,,science fiction” włożyć głęboko do którejś z szuflad w ministerstwie albo zrobić dobry użytek wieszając je w WC! Oczywiście otrzyma jakieś wysokie wynagrodzenie albo premię za wypociny i banialuki, które spłodził – bo takie durne pomysły muszą dużo kosztować (film pt. ,,MIŚ” – słomiany miś musi dużo kosztować)! Kolejny raz PiC-u, PiC-u i kto się jeszcze da, na to nabrać?!

  Tu zamieszczam linki do stron internetowych, gdzie opisane jest mądre rządzenie krajem i szybkie wyjście z kryzysu gospodarczego, (jednak można, jak się chce) celowo zafundowanego światu przez US-rajców.

  http://tomaszcukiernik.pl/artykuly/artykuly-wolnorynkowe/islandia-jak-wyjsc-z-kryzysu/

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2013/12/sposob-na-wyjscie-z-kryzysu-lekcja-dla-nas-z-islandii/

  http://forsal.pl/artykuly/595754,najpierw-obywatele-potem-rynki-sposob-islandii-na-wyjscie-z-kryzysu.html

  P.S. Ci w Jewrokołchozie też rządzą się na jakiś LIPNYCH PRAWACH – nie mają, ani czasu, ani głowy, aby stworzyć KONSTYTUCJĘ JEWROPEJSKĄ, która umocniłaby prawnie, wszystkie państwa we wspólnym kołchozie!

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 10. Husarz mam dla ciebie dobrą nowinę. Twoja konstytucja jest na topie, moja przegrała choć była składna i na czasie. Tu ją zamieszczam w całości poniżej:

  Nie rób jaj Adminie. Gdzie jest ta TWOJA konstytucja?

  Polubienie

 11. kika22 napisał:
  „Czy ten pan durnia udaje czy o drogę pyta i nie wie, że rządy w całej Unii Jewropejskiej mają totalny zakaz wtrącania się do tzw. GOSPODARKI WOLNORYNKOWEJ – LIBERALNEJ (łac. liberalis dotyczy wolności).”

  Dokładnie takich „durni” z siebie, jak i z uczniów szkół średnich podczas debaty nt. przyszłości młodzieży w Słupsku, robili lokalni oficjele władz miasta do spółki z organizacjami jak te wszystkie PHAR-o podobne.
  Umiejętnie ukrywając przy tym fakt, że tak im jak i uczniom w przyszłości, pozostaje w obecnym „kurwo-systemie”, ku zadowoleniu biznesowych klientów, robić jedynie za intelektualne prostytutki.

  I tak jak wyjaśnił wicepremier Mateusz Morawiecki:

  „Rozwój (dyl: pełne zadowolenie) innowacyjnych firm (dyl: potencjalnych klientów) ma z kolei nastąpić (dyl: zostać zagwarantowane) dzięki: nowej „Konstytucji Biznesu”; przyjaznemu otoczeniu prawnemu; reformie instytutów naukowo-badawczych oraz programowi „Start in Poland”.

  Chcemy budować przemysł (dyl: agencję towarzyską), który będzie przemysłem przyszłości (dyl: znaną w świecie), i który będzie dla pracowników (dyl: intelektualnych prostytutek) z jednej strony, a dla pracodawców i biznesu (dyl: klientów) z drugiej strony, tworzył jak najwyższą wartość dodaną po to, żeby zbudować solidarne, piękne społeczeństwo… „

  A mimo to, pan „adm” wciąż się mnie dziwi, że namawiając do wyjazdu naszą co zdolniejszą młodzież za granicę, usiłuję tym uchronić ją tylko przed tą świetlaną przyszłością…

  Polubienie

 12. Panie husarz33 Zenek nie pisze o bankowosci ,bo on nie tylko na bankach sie nie zna ale i pieniedzy w zadnym banku nie trzyma,co zas sie tyczy uchodzcow (czytaj miglancow ,przyszlych zolnierzy w mundurach niemieckich),to juz caly swiat szumi na ten temat i nic nie trzeba dodawac chyba tylko to jak sie przed tymi bandytami w przyszlosci bronic.
  O tym to i ty tez mozesz napisac ,jak tam przygotowania na Slasku,ktory pierwszy bedzie przylanczany do Niemiec i wtedy na nic twoja konstytucja.
  Nie obrazaj sie na Zenka to dobry chlopak,rodem z Polski.

  Polubienie

 13. No cóż, mnie staremu człowiekowi, który zaczął czytać ten „IP” (Intelligent Project) na Polskę za ćwierćwiecze, to aż śmiać się zachciało – no cóż syn mego kolegi i rówieśnika Kornela M. z wykształcenia podstawowego podobnie jak i ja fizyka, jak gdyby wziął sobie do serca „plan dla Polski” Edwarda Gierka sprzed lat 45 i namolnie marzy o jego wdrożeniu – w „oprawie cyfrowej” – bo na to zezwalają obecnie maszyny szybko liczące procenty bankowe. Ponoć długi Gierka sprzed lat 40 spłaciliśmy dopiero w roku ubiegłym, zatem długi planowane przez Morawieckiego jr. będziemy (no, ja nie na szczęście) płacić w XXII stuleciu.

  Od tego „onanizowania się” rozwojem ekonomicznym można po prostu dostać obłędu. Jak ci młodzi ludzie, pozamykani w klatkach, takich jakie im Ukraińcy „na saksach” poustawiali w ostatnim 20-leciu w Warszawie za Dworcem Centralnym, żyć będą? Człowiek w istocie zaczyna czekać aż przyjdą islamiści i wszystkich tych bankierów równo wyp…. Tak trochę jak to komuniści zrobili w pierwszej połowie wieku ubiegłego. A jak po „rozwoju ekonomicznym” przeczyści się atmosfera, to od razu będzie weselej, i to nie tylko w Polsce.

  Polubienie

 14. że namawiając do wyjazdu naszą co zdolniejszą młodzież za granicę, usiłuję tym uchronić ją tylko przed tą świetlaną przyszłością…..
  i mógłbym dodać
  …zapewnić jej dożywotnią pracę na zmywaku w Anglii.
  Polacy pokosztowali już co nieco zachodu i jak wieść niesie nie widzą atrakcji w podcieraniu tyłków starym szwabom ani też słynnego już londyńskiego zmywaka.
  Ci młodzi ze Słupska też przeglądają internet i wiedzą jakie szanse mają na zachodzie.
  Co do planu Morawieckiego. Plan jak plan może spełznąć na niczym, dla tego napisałem na zakończenie
  Reszta będzie zależała od nas samych.
  Rząd nic za nas nie zrobi, ale pomóc może i taka pomoc została w tym planie zarysowana.
  Morawiecki odpowiadając na pytanie kiedy będziemy zarabiali tak jak na zachodzie, odparł za 15 lat
  Rzecz jasna jeśli weźmiemy się za robotę, jeśli nauczymy się ją dobrze organizować, wykonywać i sprzedawać.
  Jeśli nie, pozostaniemy z zarobkami w tyle.
  Mamy zwyczaj gadać cały czas o niskich naszym zdaniem zarobkach, ale na ogół nie zauważamy, że na zachodzie oprócz wysokich zarobków mają też wysokie koszty utrzymania.
  Czy przykładowo Zenek przez kilkadziesiąt lat pobytu na zachodzie tak bardzo się wzbogacił bym miał mu zazdrościć, lub by mógł mi powiedzieć, że moje życie w porównaniu z jego to faktycznie nędza? Bo ja odnoszę wrażenie, że mimo iż ma wyuczony zawód i doświadczenie ma kiepską emeryturę i równie kiepską nisko płatną pracę z której nie może zrezygnować by nie wylądować na bruku.

  Polubienie

 15. Panowie, potrzebuję kupić uchwyt do tokarki do drewna jak na obrazku

  i z parametrami jak na stronie
  http://www.megaobrabiarki.pl/proma-uchwyt-uniwersalny-czteroszczekowy-samocentrujacy-dsl-1100v,id945.html
  z ceną w granicach 260 zł
  Niestety firmy do których pisałem nie mają tego produktu ( brak na magazynach w Czechach) i nadmieniają o terminach majowych( co też może ulec zmianie)
  Przy okazji, bo wiosna tuż tuż, czy ktoś wie o dobrym piasku formierskim ( odlewanie metalu) w cenie do 100 zł za worek 50 kg?

  Polubienie

 16. Adminie znowu mnie z kim innym mylisz ,wstydz sie stary zberezniku ,co to toczyc mu sie chce po 70-tce i uchwytow szuka znaczy sie „chwytow na trzy karty” .
  Ja w sile wieku produkcyjnego socjalizmu amerykanskiego w tokarza sie nie bawie ani tez krokodyli nie karmie tylko zapier…m na budowach gdzie sie da i mamony do szmulowskich bankow nie niose,wiem na co wydawac pieniadze u kogo i co kupowac ,rowniez do ktorego kosciola isc i na wdowy z urobkiem popatrzec .
  To tylko tobie ciagle malo i malo ,czyzby az tak pazerny jestes ?
  Nie dziwie sie szmulom i szwabom ale ty Polak przecie co nie jednego goja wykiwal w Polsce i na emigracji.
  Wykiwal ,znaczy sie dobrze na nim zarobil .
  Co ty bedziesz toczyl z tego kradzionego drewna ?
  Lasy polskie sa jeszcze panstwowe choc juz sluzba w nich szmulowska ,wiec uwazaj by cie nie nakryli !

  Polubienie

 17. Morawieckie to cwane ludzie ,zobaczyc wystarczy na ich pokolenia, z ojca na syna wszystko przechodzi ,no i zdolne przecie ,dniami i nocami wszystko zaliczali,nie jeden szmul czy szwab wiele by sie od nich nauczyl i podpatrzyl !
  Talenta prawie wszystkie maja i umieja je wykorzystac a przy tym jak im dobrze z oczu patrzy obojetnie staremu czy mlodemu,no i ta ich rozbrajajaca mina z polusmieszkiem.

  Polubienie

 18. I tak jak wyjaśnił wicepremier Mateusz Morawiecki:

  „Rozwój (dyl: pełne zadowolenie) innowacyjnych firm (dyl: potencjalnych klientów) ma z kolei nastąpić (dyl: zostać zagwarantowane) dzięki: nowej „Konstytucji Biznesu”; przyjaznemu otoczeniu prawnemu; reformie instytutów naukowo-badawczych oraz programowi „Start in Poland”.

  A co to takiego Konstytucja Biznesu.??? To jest prawo bandytów a nie SUWERENA – NARODU.
  Tfu psia ich mać.!!!

  Polubienie

 19. Filozof wspomnial tow.E.Gierka i dobrze,ze o nim jeszcze ludzie pamietaja.
  Jaki byl to byl ale Polske dzwignal z kolan a Polakom dal to co sie im nalezalo nawet male auto co sie Fiatem zwalo !
  Normalnie jak czlowiek w potrzebie poprosil o pomoc i ludzie poszli razem z nim do roboty pracujac na siebie a nie na szwabow czy szmuli.
  Nawet w polskich kosciolach „pomoca powialo” i ludziska byli inni,zyczliwi dla siebie wzajemnie.
  To ze troche zapozyczyl Gierek Polske tyz prowda ale pieniadze te nie zmarnowano i juz dawno szmulom oddano .
  A dzisiaj (?), jeden z drugim jak nie na socjal to na lichwe szmulowa liczy a potem wali lbem o sciane ,nawet Kiszczakowa,bo jej na splate kredytow ,ktore potomne nabrali dzis nie moze im pomoc bo 7560 zlotych po Czesiu jej nie starcza jak pisze pismidlo SE,znaczy sie gazeta.

  Polubienie

 20. Ten Prezydent Wam nie pasuje, tamten Wam nie pasuje . Nie martwcie się, niedługo będzie szariat i przez łeb , wtedy nie będziecie jątrzyć przeciwko własnemu narodowi ,rządowi , Prezydentowi , bo to już zakrawa na chorobę psychiczną . To nie jest normalne . A może tak zapytam Was jeden z drugim, co Ci personalnie zrobił też żyd , na którego tak się uczuliłeś !!!

  Zasłyszane w Internecie.???

  Polubienie

 21. Husarzu stary z konstytucja jary,ty mnie „bez-szczelnym Zenkiem” nie nazywal ,bo wiesz,ze starym w morde nie daje, co najwyzej podtrzymam by z ksiega konstytucyjna lub mszalna nosem nie zaryl idac po schodach do Dudy .
  Dobrze prawisz ale gorzej strzelasz ale czy na kobyle ujezdzasz w tym wieku to juz pewnie nie.
  Roczniki 33-cie to na ten rok maja 83 wiosny ,chyba juz nie jurne sa – co nie ?
  Masz tam jakas babe kolo siebie ,szczelna ona jest ?

  Polubienie

 22. Prawdziwych Zydow w Polsce nima – to jedno .
  Drugie – sa ale szmule i szwaby a po nich wiele mieszancow ,nawet sobie 500+ na dziecki uchwalili ,bo przyrost semicki to nie bagatela ,po szabasie zawsze jest niedziela i to pierwszy dzien pracy w tygodniu .
  Arabskie potomki wala na jewrope ,bo im obiecano nie tylko wikt,opierunek i posprzatanie po nich z przepchaniem wszelkich wychodkow (sraja i to jak gdzie popadnie) ale z tym to jeszcze pol biedy , one/oni inne cele maja i to takie,ze maja byc udane amputacje glow i zastapienie je innymi ,co juz przecwiczono w innych krajach .
  Tak,ze husarz ma racje pytajac co trzeba robic ,wiec jemu i wam odpowiem :
  SEMITOW WYPRAWIC TAM GDZIE ICH MIEJSCE DO TEJ PORY BYLO niczym SZMULE i SZWABY sa jeszcze przy zyciu.
  Goje sobie dadza rade ,zreszta jak zwykle ,gojow holokausty nie dotycza.

  Polubienie

 23. Ad. Zenusia, który za…dala na budowach w socjalistycznym US-raju.

  … Ja w sile wieku produkcyjnego socjalizmu amerykańskiego w tokarza się nie bawię ani tez krokodyli nie karmię tylko zapier…m na budowach gdzie się da… TRA-TA-TA, TRA-TA-TA, TRA-TA-TA…

  Zenula w drodze do pracy…

  Polubienie

 24. Kika ty masz leb czy jeb ?
  Nic od siebie po za powielanka nie potrafisz ???
  Oj musieli twoi starzy nad toba wysilic sie ,musieli.
  Od kiedy to murarz cegle wozi,ty dzisiejszy ?
  Zenek to pierwowo sorta mason !
  Byles kika w Hameryce i nie widziales ,ze nawet palace buduje sie tu z dykty,by ynteres szedl szmulowski ?!
  Od kiedy to czarny cegle na rowerze wozi ?

  Polubienie

 25. Ad ostatnie wpisy „Zenka” – no nareszcie powiało na wiernipolsce CZARNYM (patrz kierowca roweru) inwentywnym HUMOREM!

  Polubienie

 26. kika22
  Kika serdeczne podziękowania.
  Już zamówienie złożone i …telefon odebrałem że w 14 dni nie obiecują dostawy, z dalszej rozmowy wyszło że może w maju, więc zamówienie anulowałem.
  O piasek formierski też zapytałem. Ten mi potrzebny do odlewania rękojeści do szabel i mieczy, bo to z Olsztyna do Grunwald nie daleko a tam co roku latem w lipcu wielki spęd rycerstwa z całej Europy się zjeżdża wojować z krzyżakami

  Zenek murarzu – tynkarzu ty się za cegłami na zdjęciu jak wyżej nie chowaj tylko powiedz mi w czym jest tokarz gorszy od budowlańca?
  A przy okazji tak sobie przemyśluję czy by nie wytoczyć siedmioramiennego świecznika. Zaraz bym wiedział kto je kto , bo przecież nie każdemu taki świecznik by w domu pasował.

  Polubienie

 27. Ad. Husarz33

  Szanowni Panowie – ,,w mordę jeża” – Husarz nam normalnieje, zaczyna brać aktywny udział w naszych dysputach, nie wspominając nic, a nic o Swojej Wielkiej Konstytucji Wszechczasów – no nie – musi to być jakiś WIELKI CUD NAD CUDAMI!

  A co to takiego Konstytucja Biznesu??? To jest prawo bandytów a nie SUWERENA – NARODU.
  Tfu psia ich mać.!!!

  Szanowny Husarz – w tej sprawie zadajesz naiwne pytania i naiwnie na nie odpowiadasz! Podpowiem Ci, z wielkiej życzliwości do Twojej Osoby, jak to będzie! Najpierw trzeba, wyrzucić Kodeks Pracy na ŚMIETNIK HISTORII i na to miejsce wprowadzić KONSTYTUCJĘ BIZNESU, gdzie będzie napisane wielkimi bukwami to:

  P.S. Czy wszystko jasne, Szanowny Husarz33 – TO SZABLA W DŁOŃ I NA KOŃ, NAJWYŻSZY CZAS, HAJDA W STEP SZEROKI!!!

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 28. Ladne to to.
  Zaraz dzwonie do Zenka na budowe i sle mu pozdrowienia od tokarza by dobrze poziomice trzymal .
  Mysle,ze po zmianie podziekuje adminowi za uznanie pracy masona .
  Co do wspolczesnych bitew pod Grunwaldem to niech szwaby ze szmulami nie robia sobie jaj z polskich gojow .
  Przyjdzie czas,ze dowiedza sie co prawdziwi Polacy potrafia .
  Nie tylko szmire,tandete i odpustowe szable wyrabiac.
  Niech no tylko zakwitna jablonie !

  Polubienie

 29. To zaden fant tylko szmuloszwabskie plany realizowane od 966 roku na ziemaich SLOWIANSKICH !
  Co z tym zrobic ?
  NIE ISC PO NIC DO SZWABA i SZMULA !!!
  Tak mawia nasz stary wodz (lat 74) dzis juz o lasce chodzacy po gorach indianskich polnocnej Georgi w USA.
  W Polsce dla niego miejsca nie bylo po ROZBROJENIU ” KOR-SOLIDARNOSCOWYM” POLSKI , a obecnie nawet odmowienie mu lotu na odwiedziny ojczystej ziemi POLSKIEJ nalezacej jeszcze do POLAKOW.
  Chwala mu za jego madrosc i dobre rady NAM MLODYM POLKOM i POLAKOM !
  Zyj majorze STO LAT !

  Polubienie

 30. Jezeli juz temat o planach rzadu w Polsce to warto czytelnikom przypomniec ,ze POLSKA NIE MA RZADU POLSKIEGO ,POLSKA RZADZA OBYWATELE POLSCY NIE POLSKIEGO POCHODZENIA !!!

  Polubienie

 31. Husarzu33 portal „wolna-polska” jest tylko portalem polsko jezycznym,ktory na samym swoim poczatku dzialalnosci zapomnial (odwrocil) flage polska dajac kolor czerwony na gorze a bialy na dole.
  Dzis patrz na nia i zauwaz – slowa – wolna w kolorze czerwonym , polska-kolory poprawiono (na zwrocona wlascicielowi portalu przez nas uwage ) ale patrz tez na ich ASEKURANSTWO (brak odpowiedzialnosci za prawde”) ,wiec i tu szmule i szwaby maja swoj udzial PROWOKACYJNY !
  Jest to jedna z internetowych dziupli/lapanek na serwerach polskich ,podobnie jak inne :
  „monitor-polski”, „gajowka maruchy” czy „australijska polska-walczaca”,ktorej admin sam sie „zadziuplil” ale nastepca/zastepca nadal nagania z marnym skutkiem .
  Wszystkim mozemy udzielic informacji KTO JEST KTO ,wiele ich zdradza ,ze NIE POLSCE i POLAKOM SLUZA .
  Prosze pamietac,ze szmuli i szwabow mamy po obu stronach barykad info i dezinfo !
  Rowniez w realnym dzialaniu.

  Polubienie

 32. Ad. czytelnika – kiedyś czytający z uwagą, dziś jest ostatnią łamagą.

  Kika ty masz łeb czy jeb?

  Chwilkę zastanówmy się nad tym arcy ciekawym pytaniem – może to jest GLOBUS, albo DYŃKA – hip, hip, hurra – już wiem, to jest na pewno SERWER (anagram moich liter z nazwiska na to wskazuje).

  Nic od siebie po za powielanką nie potrafisz???

  Widzisz czytelnik – ja mam kompa obcykanego w jednym paluszku, czuję się w necie jak RYBA W WODZIE, wiem też, że koła, prochu i dynamitu już nie wymyślę, to po co się ,,szarpać” – a ty co, wyliniały leszczu, wieczny tuman?

  Oj musieli twoi starzy nad tobą wysilić się, musieli.

  W tej kwestii nie zaspokoję twojej ciekawości, bo mam totalną amnezję w tej sprawie ale z tego co wiem to cholernie mi zazdrościsz moich ,,staruszków” – przyznaj się bez bicia, że chciałbyś być ich synem, tylko jest malutkie ale, że ja nie chciałbym mieć, takiego ,,dupowatego braciszka!”

  Od kiedy to murarz cegłę wozi, ty dzisiejszy?

  Ty wczorajszy – jakiego ,,bełta” konsumowałeś i teraz masz ogromnego kaca? Od kiedy to, cegła chodzi piechotą na budowy?

  Zenek to pierwowo sorta mason!

  Oho ho – nowe wcielenie Zenusia/Sralusia, może on jest czyjś SON, (jak nie podrzutek) gorzej z tym MAS (może MASzkara, MASakra albo MASturbacja). Czytelnik, ty stary cymbale, wiedz, że w masonerii obowiązują stopnie wtajemniczenia od 1 do 33. Pierwszy stopień (pierwyj sort) oznacza początkującego adepta, ,,zabawy w te klocki”, (odpowiednik w wojsku młodszy szeregowy) więc Zenula/Sralula jest początkującą CIEMNĄ MASą!!! Chi, chi, chi, Zenek CIEMNA MASA, cha, cha, cha!!!

  Byłeś kika w Hameryce i nie widziałeś, że nawet pałace buduje się tu z dykty, by ynteres szedł szmulowski?!

  Byłem, (Thank, you anymore) spojrzałem na pole, o ja cię pi…dolę… Jak ten Zenuś US-raj buduje – TORNADO WLATUJE I WSZYSTKO RUJNUJE!!!

  21 maja 2013. Skutki tornada w rejonie Oklahoma City.

  Od kiedy to czarny cegłę na rowerze wozi?

  Nie czarny wozi, tylko MOCNO OPALONY ALBO MOCNO GRILLOWNY. Co chciałeś, żeby woził na rowerze, KOZĘ – to masz KOZĘ!!!

  Na rowerze z kozą na plecach jazda na maksa.

  Był Zenuś w drodze do pracy, a teraz będzie Zenuś ,,ciężko tyrający” na budowie:

  Pokaż jak się kręcisz… W betoniarce 😀

  Polubienie

 33. Ad. APA-cza, który jest ,,mądry” inaczej

  Husarzu33 portal „wolna-polska” jest tylko portalem polsko języcznym, który na samym swoim początku działalności zapomniał (odwrócić) flagę polską dając kolor czerwony na górze a biały na dole.

  Widzisz APA-cz – to na początku była witrynka WIELKIEGO KSIĘSTWA POZNAŃSKIEGO!!!

  FLAGA WIELKIEGO KSIĘSTWA POZNAŃSKIEGO…

  … I HERB WIELKIEGO KSIĘSTWA POZNAŃSKIEGO.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielkie_Ksi%C4%99stwo_Pozna%C5%84skie

  Polubienie

 34. Ad. Husarz33

  A może mi ktoś powie co mamy z tym fantem zrobić.???
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/lawina-polska-racja-stanu-czy-bedzie-wojna-polski-rzad-a-rotszyld-2016-02

  Szanowny Husarz33 – wyluzuj, materiał oglądałem tydzień temu, nic szczególnego – CZERWONY SZYLD(Rothschild), MARIONETKA, ,,CHŁOPIEC DO BICIA”. PRAWDZIWI SPRAWCY CAŁEGO ZAMIESZANIA SĄ DOBRZE UKRYCI W KRÓLICZYCH NORKACH (czytaj KRÓLEWSKIE RODY). Tu możesz sobie poczytać jak to wszystko się zaczynało!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Szmul_Zbytkower

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 35. cyt.: adm
  „Co do planu Morawieckiego. Plan jak plan może spełznąć na niczym, dla tego napisałem na zakończenie
  Reszta będzie zależała od nas samych.
  Rząd nic za nas nie zrobi, ale pomóc może i taka pomoc została w tym planie zarysowana.
  Morawiecki odpowiadając na pytanie kiedy będziemy zarabiali tak jak na zachodzie, odparł za 15 lat” …

  I to jest dokładnie tyle, ile minęło od zakończenia przeze mnie nauki w szkole średniej.
  Cóż, takie obiecanki nic nie kosztują.

  A gdzie zaś vice-premier, m.in. planuje poszukać pieniędzy…?

  cyt.: „Kapitał dla rozwoju ma być natomiast pozyskany poprzez: budowanie oszczędności Polaków” …

  Jeśli dobrze pamiętam, to był już taki jeden. Balcerowicz miał na nazwisko. Coś wówczas pierniczył o zaciskaniu pasa…

  Niemniej jak znam życie, to władze wszystkich mniejszych, większych miast, miasteczek, wespół z koleżkami prowadzącymi lokalne biznesy, zgrupowani w swych rotariańskich klubach, i tym razem sobie poradzą.

  Pamiętam, jak Antonie de Saint – Exupery napisał kiedyś, że nie ma nic gorszego, jak wmawianie jednemu pokoleniu, że to od ich poświęcenia, zależeć będzie pomyślność przyszłych pokoleń.
  Na tym „słodko” brzmiącym kłamstwie, hochsztaplerzy (m.in. jak ten Morawiecki) buduję swe kolejne ideologie dla naiwnych.

  I dlatego na przekór Panu Adm napiszę już po raz ostatni, że jedyna sensowna przyszłość naszą zdolną młodzież bez koneksji, niestety, ale czeka poza granicami „naszej Ojczyzny”.

  ps. odpuszczam sobie te „zmywaki”, najwyraźniej będących jakimś serialowym bądź prasowym przekazem tworzonym na zamówienie biznesowych ciur.

  Polubienie

 36. I na koniec, cyt.:

  „Plan – według informacji programu „Polska i Świat” zakłada również stworzenie cyberparku „Enigma”, który będzie odpowiadał za cyberbezpieczeństwo, a także Polskiego Centrum Biotechnologii ”

  A z tego mamy jasny przekaz, że to „budowanie solidarnego, pięknego społeczeństwa…” na użytek bankiersko-kupieckich ponadnarodowych elit, zgrupowanych wysoko na swych swiftowskich latających wyspach, będzie możliwe m.in. dzięki elektronicznej stałej inwigilacji oraz chipowaniu polskojęzycznych tubylców.

  I tylko, i wyłącznie, to od ich pokornego zachowania względem elit (nowych panów) będzie zależeć, czy z nieba będzie spadać manna, czy może bombki…

  Polubienie

 37. Tym razem BRAWO UCZEN o nicku „dyl” !
  Jak widac nauka nie idzie w las .
  Dawaj wiecej i lej rowno na szmuloszwabskie GOWNO !!!

  Zas przemienne kiki oraz powielacze cudzych mysli i wypracowan,
  co raz bardziej blaznia sie swoimi hi,hi,ha,ha – przeciez to tylko podobne do SZMULA,ktory pierwszy sie smieje z tego co powie lub napisze.
  Obcykana kika komputerowo wyszedl na ZEROWO !!!
  I znika jak kazdy szmul podwijajac ogon, idzie gdzie jeszcze mozna popasozydowac.

  Kikus ty stary ciura ,peka ci juz rura !
  Zaspiewaj sobie „Jak murarz szorstka reka pier…nie szmula w leb ….. ” .
  Tak spiewano po polsku gdy Warszawe odbudowywano po szwabach w 1945 roku – gdzie byles wowczas ?
  Skakales z jadra na jadro ojca czy salcia cyca dawala ?

  Polubienie

 38. Manna szmulom juz nigdy nie spadnie ,
  na poczatek fruwac beda nakrycia glowy !
  Nastepnie wejscie „muslinow”,
  za nimi zoltki po swa zaplate .
  Pozniej odlot na Marsa, sa tam szykowane na nich miejsca.
  MARSOWY HOLOKAUST ICH CZEKA !!!
  Szwaby nie dobite poleca nad Andami i tam pozostana na zawsze w zlodowaceniu .

  Polubione przez 1 osoba

 39. Bochater wlasnie wyplakuje, ze imie mu zniszczyli.
  Bzdury pieprzy, toz nazywany przez wszystkich dokladnie po imieniu: Bolek.
  Bolek, dawno juz spalony a obecnie odgrzany jako lekarstwo na Balbine, aby pudrowany karzel git na smyczy chodzil i nie zapomnial, kto go na wodza wyslal, zeby nie byl za bardzo opieszaly z tymi 65 mld, co to juz dawno obiecal, lasami i ziemia a reszta to kit.
  Swetru zawiodl, nie wyhopsal.

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s