Co dalej z ,,Bolkiem”?


Wczoraj cały dzień tematem dnia był ,,Bolek”

Oglądając wczoraj 18 lutego 2016r  telewizję polską, telewidz miał okazję dowiedzieć się że były robociarz, były prezydent RP Lech Wałęsa to szpicel, agent i donosiciel o pseudonimie  ,,Bolek”

W dokumentach jakie gen. Kiszczak zatrzymał dla siebie na pamiątkę, znalazło się odręcznie napisane zobowiązanie do współpracy z SB podpisane – Lech Wałęsa ,,Bolek”

Telewizja polska zaserwowała nam także kilka programów publicystycznych posmęconych donosicielowi i kapusiowi  ,,Bolek” w tym obszerny materiał filmowy z udziałem autorów książki o Lechu Wałęsie w którym to wspomniani autorzy prezentowali nam kopie różnych tajnych i odtajnianych dokumentów z których wynikało, że ,,Bolek” Lech Wałęsa donosił  na swych stoczniowych kolegów i brał za to pieniądze.

No ale co to były za pieniądze, grosze nie pieniądze, prawdziwe pieniądze, pieniądze nie śmierdzą, to on dopiero zaczął brać po tym jak przeskoczył przez płot, obalił komunę i przegonił ruskich z Polski i bierze po dziś dzień.

Były premier Rakowski powiedział kiedyś publicznie w TV że Wałęsa to prymitywny cwaniaczek, cwaniaczek, ale jaki obrotny, jak daleko i wysoko zaszedł.  Tylko, że nieco sprawę przewalił, w swej bucie i arogancji kilka razy się zaprzysięgał, że ,,Bolek” to nie on, że on to z komuną rozgrywał by ich ograć i rozwalić.

Jedne dokumenty niszczył by inne podpisywać pod odpowiedzialnością karną, także w sądach oskarżając innych o oszczerstwa i pomówienia i sprawy wygrywał do wczoraj.

Czy jutro za składanie fałszywych zeznań, za podpisywanie nieprawdy pod odpowiedzialnością karną pójdzie siedzieć, czy z całym nagromadzonym dobytkiem pozostanie na wolności, no może tylko nieco zbrukany?

Wprawdzie każdy jest równy wobec prawa, ale w życiu jak to w życiu, różnie bywa, jednych zamykają innych nie tykają.

W tym przypadku może by Wałęsę nie tyknęli, ale jak pamiętamy w czasach ,,Bolka” świetności miał zatarg z braćmi Kaczyńskimi, a żyjący do dziś Jarek pamiętliwy jest dosyć osobliwie i oczywista oczywistość nikt mu nie wmówi że czarne jest czarne a białe jest białe i to by źle wróżyło dla imć pana Lecha zarejestrowanego jako agent SB ,,Bolek”

 

Reklamy

23 uwagi do wpisu “Co dalej z ,,Bolkiem”?

 1. Od kiedy to swoj swego zezre ?
  Admin – podeslano nowe instrukcje ???
  Walesa przebywa w Wenezueli ,a gdzie Wachowski i kapelan od cebuli ???
  Gdzie „nauczyciele i doradcy” Walesy ?
  Wreszcie ,gdzie rodzice Walesy leza w grobie .moze tak po nitce dojdziemy do klebka ,niczym caly Komitet Obrony Robotnikow (KOR) bedzie mial zerwane maski ,choc niektore tuzy jego juz nie zyja jak Geremek (doradca) i Kuron od harcerstwa „przepojony”.
  Smialo,smialo do boju Kalksteiny i Singery ,takze inne pomagiery.
  Jak bic sie to bic !
  Ty polski goju i tak nic nie pomiarkujesz ,bo sie beltami trujesz,
  „S” nie pila ,z darow zyla !!!
  W Arlamowie to widziano z „kiszczakowcami” popijano,choc Walesa poinstruowany idzie w zaparte ,ze nie pil czytaj dzisiaj na :
  http://www.wp.pl

  Polubienie

 2. A mnie w tej sytuacji z kolei bardziej interesuje, co znów nasz działając zza kulis „bratni” Naród zza Oceanu, wyciągając przed publikę z kapelusza znaną powszechnie oczywistą oczywistość, po cichu planuje zrobić ewentualnie przeforsować… (?)

  Polubienie

 3. Jak to co ?
  ZBLIZYC SIE DO MOSKWY i CHIN !
  Pozniej nastawic jednych na drugich i lubudu .
  Stare metody zydowskie kosztem innych krwi !
  Przeciez Amerykami wladaja i zarzadzaja ich obywatele zydowskiego i niemieckiego pochodzenia z malymi juz wtraceniami angielskimi , francuzkimi i wloskimi.
  Cala reszta swiata sie nie liczy co najwyzej moze czapkowac i klaniac sie.

  Polubienie

 4. Ad. Zenusia MAS SONA

  Oj, Zenuś – przestań SZCZYTOWAĆ na widok BOLKA, bo nam witrynkę zapaskudzisz!!! Po szczytowaniu następuje JODŁOWANIE!?

  Tu masz fotki do pooglądania – TY STARY EROTOMANIE:

  Polubienie

 5. Sławomir Sierakowski: Guma do żucia „Bolek”
  Przychodzi Kiszczakowa do IPN. Naiwnością bije Rywina na głowę, talentem szpiegowskim przynosi wstyd mężowi. IPN nie płaci 90 tys. zł (każdy tabloid dałby cztery razy tyle), ale i tak dostaje własnoręczny podpis Wałęsy, masę donosów (ponad 270 stron) i pokwitowania za odbiór pieniędzy. I tak rozpoczyna się kolejny taniec publicystycznych prokuratorów z adwokatami Wałęsy – pisze Sławomir Sierakowski dla Wirtualnej Polski……..
  (Sławomir Sierakowski – socjolog i publicysta. Szef „Krytyki Politycznej” i Instytutu Studiów Zaawansowanych. Stypendysta Uniwersytetu Harvarda, Yale i Princeton. Publikuje m.in. w „New York Times”, „Guardian” i OpenDemocracy.net.) http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,title,Slawomir-Sierakowski-Guma-do-zucia-Bolek,wid,18170651,wiadomosc.html

  całości nie wklejam bo jak zauważyła jedna z komentatorek ….

  Socjolożka 20 godzin i 26 minut temu
  Można być absolwentem Harvardu, Yale i Princeton – i za każdym razem pleść bzdury. I jeszcze mu za to płacą.

  bo rzeczywiście i pióro autora i artykuł kiepski

  Polubienie

 6. – Największym problemem Wałęsy jest Lech Wałęsa. To żadna sztuka zrobić sobie opowieść o wielkich czystych nieskazitelnych białych rycerzach, którzy pokonali komunizm. Nie, komunizm został pokonany przez ludzi komunizmu. Chłopów przeniesionych do miast, fabryk, którzy w pewnym momencie obudzili w sobie nie tylko głód wolności, ale własnej godności. I w imię tej rewolucji, którą przeszli, wypowiedzieli nieposłuszeństwo systemowi. Jest to jedna z najpiękniejszych w świecie opowieści o zdolności człowieka do wyzwolenia się z pęt historii, niewoli, własnych ograniczeń – powiedział Sienkiewicz.
  ——————–
  Jaki tam głód wolności, panie były minister.
  Po prostu braki w sklepach, kartki żywnościowe, zbyt niski poziom życia jak na oczekiwania społeczne, zbyt długie kolejki na mieszkania spółdzielcze.
  Przecież w epoce Gomułki także doszło do strajków i starć z policją w momencie kiedy drastycznie dokonano podwyżek cen żywności.

  Polubienie

 7. Przy okazji walenia w bohaterstwo Wałęsy
  innych bohaterów też trochę się szczypie.
  Jednak , o dziwo, nie rusza się Orszulika i Gocłowskiego…
  Nikt do nich nie ma pretensji, że dogadywali się z twórcami stanu wojennego.
  Przecież oni byli przedstawicielami struktury bardzo silnej…Więc o współpracy w wyniku zastraszenia nie może byc mowy.

  Wałęsa podpisał …kwit o współpracy w latach 70-tych.

  Ale przecież taką zgodą na współpracę było całe porozumienie magdalenkowe z końca lat 80-tych.

  Podpisane, sfilmowane i wódą ochrzczone w obecności
  przedstawicieli i Moskwy i Watykanu…i może innych jeszcze stolic…

  Nie ograniczajmy się tylko do Wałęsy…

  Ps.
  Czy sześcioramienny świecznik to menora czy przypadkowe podobieństwo? To pytanie do ekspertów walki cywilizacji .
  Spiskowcy z Magdalenki jeszcze przy prostokątnym stole…
  Na filmie widać świecznik (m.in. 1 min 24 sekunda , 2 min 14 sek….)
  Symbol czy przypadek ?
  nadużycie link skomentuj
  Zbigniew Jacniacki 19.02.2016 14:06:56
  —————————-
  I trochę dziwne, że to wszystko zdarzyło się akurat w czasie kiedy Jarosław Kaczyński znalazł się w szpitalu, podobno na okresowe badania zdrowia.

  Czy i Jarka chciano podszczypać?
  A może za jednym zamachem ustrzelić zająca i kaczkę

  Polubienie

 8. Z notatek i wspomnien wojskowego komisarza stanu wyjatkowego w Polsce zwanego „stanem wojennym” w grudniu 1981 roku – cytaty – kartki z kalendarza roku 1981 :

  „Zblizala sie Wigila Bozego Narodzenia 1981 r.,minelo 10 dni po wprowadzeniu pelnej gotowosci w calym naszym LWP do dzialan nie przewidzianych i ich potoczenia sie.
  Dni,ktore nakreslaly nam grupom wojskowym trzy osobowym (d-ca oficer + 2 zolnierzy sl.zas oraz samochod osobowo-terenowy ,takze bron osobista i do niej amunicja), przekazywane zadania ze sztabu wojewodzkiego (wojewoda + d-two wojskwe podlegle WRON w W-wie).
  Przez wczesniejszy 3-miesieczny okres rozpoznawczy jako TGO (Terenowe Grupy Operacyjne) na terenie przydzielonych mi gmin zdazylem sie zorientowac ,rozpoznac tak wladze partyjno-gminne ,jak i rowniez dzialajaca Solidarnosc „S” miejsko-wiejska,takze posterunki milicji ich komendantow oraz podleglych im milicjantow oraz ORMO-wcow ,takze milicyjne uzbrojenie i wyposazenie . Mielismy tez zadanie juz wczesniej wykonane, nawiazania kontaktow z poszczegolnymi proboszczami w parafiach danych nam do „opieki” gmin i parafii , w mym przypadku dwie gminy wiejskie i jedna miejsko-wiejska.
  Na jednej z odpraw z przelozonymi doszlo zadanie ,by w dniu Wigili udac sie osobiscie do proboszczow i przeprowadzic z nimi krotkie rozmowy przed Pasterka 1981 roku,by w kazaniach nie nawolywac parafian do czynow rewolucyjnych.
  Tak tez uczynilem ,udajac sie wpierw do paraffi w malym miasteczku (miasto-gmina) gdzie po przybyciu zostalem mile przyjety przez proboszcza ,z ktorym „zaliczylem” kolacje wigilijna w tym czasie kiedy to moja rodzina – zona z dziecmi i mym ojcem mieszkajacym u nas w odleglym miescie garnizonowym spozywali kolacje bez mego udzialu (nas Ojczyzna wezwala by zapobiec przelewowi bratniej polskiej krwi),my POLSCY ZOLNIERZE calodobowo czuwalismy w roznych miejscach i na rozny sposob by nie doszlo do rozruchow rewolucyjnych – byly z wiazku z tym pewne ograniczenia , w kontaktowaniu sie ludzi – to prawda.
  To byla pamietna Wigilia i Pasterka ,to byly rozne odczucia w zaleznosci od tego kto kim i gdzie byl !
  Nas POLSKICH ZOLNIERZY wtedy jeszcze w POLSKICH MUNDURACH roznie wtedy potraktowano,byly glosy otuchy, poparcia i WIEZI POLSKIEJ !
  Byly tez glosy wscieklosci i POGARDY szczegolnie plynace od rodzin nie polskich,mieszanych,rozdzin z ktorych czlonkow INTERNOWANO czyli odizolowano i wstrzymano przed PROWOKACJAMI ,BUNTEM i
  PRZELEWM KRWI obu stron barykady – PRZED WOJNA DOMOWA,PRZED PRZELEWEM POLSKIEJ KRWI ” – koniec cytatow .

  Czy wiecie gdzie byli wowczas naczelni z „S” i co czynili w tym Walesa ???
  A jak wyszlo o wiele lat pozniej majdan i rewolucja na Ukrainie ,ktorej jeszcze nie koniec ?
  KIEDY ZNOWU SZYKUJE SIE PRZELEW KRWI EUROPEJSKIEJ RASY BIALEJ !!!

  Zydzi ,Niemcy,Ukraincy – czy nic was to nie nauczylo ???

  My Polacy DZIEKUJMY wszystkim tym ,ktorzy zapobiegli PRZELEWOWI POLSKIEJ KRWI w 1981 r. !

  Polubienie

 9. Dla „ciekawych życia w końcowym PRL”. Poniżej MENORA (siedmioramienny świecznik) przyozdabiający stół w Magdalence, przy którym WIELKĄ LIBACJĄ zakończono, w lutym 1989, 45-letnią historię PRL: wszystko w rytm znanej pijackiej melodii „Przepijemy naszej babci domek mały, domek cały”.

  Wot i jakich to elit się dorobiła Rozwojowa Ekipa Gierka z lat 1970-tych.

  Polubienie

 10. W istocie, na tej „ozdobie” na końcu stołu, przy powiększeniu wyraźnie widać tylko sześć zębów. Szersze miejsce w środku czeka na uzupełnienie symbolu Nowej Rzeczpospolitej.

  Polubienie

 11. No to fajnie – od KRĘTACZA BOLKA do MENORY/MENORAH MOŚKÓW!!!

  CZEGO ŚCIERWOMEDIA NIE POKAZUJĄ PLEBSOWI, CO SIĘ WYPRAWIA W JEWROPIE…

  Duda z menorą w rzyci, czyli od Chanuki po Ramadan

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/duda-z-menora-w-rzyci-czyli-od-chanuki-po-ramadan-2015-12

  … W WARSZAWCE…

  … W MOSKWIE…

  … W BERLINIE…

  … W PARYŻU – WIZJA PRZYSZŁOŚCI?…

  https://theuglytruth.files.wordpress.com/2015/09/zog-france.jpg?w=632&h=772

  … W LONDYNIE…

  … I NA ŚWIECIE NP. – U APA-CZY

  WYGLĄDA TO, NA CELOWĄ, OGÓLNOŚWIATOWĄ AKCJĘ PEJSATYCH MACHERÓW, KTÓRA MA UŚWIADOMIĆ MOTŁOCHOWI, ŻE MY K….WA – BYLIŚMY, JESTEŚMY I BĘDZIEMY!!!

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 12. Wiedza tajemna

  Szanowni Państwo!
  Budowniczowie średniowiecznych katedr posiedli wiedzę tak cenną, że postanowili ją ukryć przed konkurencją. W ten sposób powstała loża masońska. O skuteczności dochowania tajemnicy mógłby świadczyć na przykład fakt, że nigdy nie udało się dokończyć budowy wież katedry Notre-Dame w Paryżu. Może za taką wiedzę nie zapłacono komu trzeba? Obecnie, to oczywiście bez znaczenia. Wszyscy zdążyli się przyzwyczaić od paru wieków do tej paryskiej niedoróbki.
  Natomiast tajemnica, póki istnieje, nigdy nie traci na atrakcyjności. Masonerię podejrzewa się o największe teorie spiskowe świata. Nie mnie osądzać na ile słusznie. Namacalny przejaw działania tych „sił nieczystych” widzę w modzie na szpetotę. Dawnymi czasy zarówno królowa, jak i wieśniaczka chciały mieć piękne szaty. Pierwszą było na nie stać, a drugą nie. Stąd łatwo rozpoznawano kto do jakiej klasy należał.
  W dobie obfitości dóbr wszelakich, przestało to być takie proste. Obecna modnisia nie wystarczy żeby miała pieniądze i zły gust. Musi wiedzieć, na przykład że podarte dżinsy od trzydziestu lat są nadal trendy, a podarty podkoszulek tylko pod warunkiem, że jest kupiony w jakimś top-szopie za bajońską cenę. Taka wiedza tajemna pozwala na wyciągnięcie pieniędzy od tych, którzy mają ich w nadmiarze w przeciwieństwie do rozumu.

  Pozdrawiam i do następnej soboty

  Małgorzata Todd
  z e-maila

  Polubienie

 13. Czy Wałęsa po „76 był tzw.”agentem wpływu” jak o tym pisze Waldemar Łysiak w książce „Mitologia bez świata klamek” ? Autor przytoczył min słowa Andrzeja Gwiazdy (dot.okresu po roku 1980 i 1981): „Na rynku w Krakowie „wdzięczny naród” nosił Wałęsę na rękach. Do dzisiaj zachowały się triumfalne zdjęcia, co pozwoliło zidentyfikować awangardę „wdzięcznego narodu”. Otóż wszyscy niosący ukochanego wodza na rękach okazali się zarejestrowanymi współpracownikami SB”!!!..Śmieszą mnie wolty słowne i kombinacje alpejskie na temat zerwania podjętej współpracy ze służbami. Nie ma rozwodu, to ślub do końca życia. Nieprzydatność tw. nie jest równoznaczna z zerwaniem współpracy. Delikwenta lokuje się w zamrażarce i w razie potrzeby uruchamia się go. Metod uruchomienia jest wiele ale najczęściej stosuje się szantaż w stosunku do opornego. Zerwanie współpracy może spowodować śmierć figuranta albo totalna dekonspiracja w efekcie, której tw. ma zrujnowane życie. Tak się stało z Sienkiewiczem, odpowiednikiem Wałęsy na Śląsku. W skrajnych przypadkach zdarzają się „samobójstwa”. Pamiętajmy, że najpierw był donosicielem w wojsku, podczas służby wojskowej/WSW donosił na kolegów jako tw. „sierżant Kobrzyński”, w tym czasie szefem Kontr. Wywiadu Wojsk i Wywiadu był Kiszczak! Szefem MSW Kiszczak został w stanie woj. oddelegowany z wojska!. To Kiszczak przekazał MSW/SB Wałęsę po zakończeniu służby w wojsku, Milewskiemu szef. MSW gdzie został tw. Bolkiem.! Po 1976 został przekazany do kontrwywiadu MSW, a skreślony jako tw Bolek z kartotek SB! Czyli w stanie wojennym podlegał ponownie pod Kiszczaka, a on znał i miał jego dossier od samego początku i robił z nim i innymi co chciał. Dodam tylko to, że szef IPN Kamiński jest zbyt małym pionkiem, za krótki, tak jak i ci prokuratorzy z IPN do walki z WSW/WSI obecnie z Kontr i wywiadem wojsk. To domena na dziś odwagi, chęci Macierewicza i jego ludzi w MON. On powinien podjąć działania jako przełożony tych wymienionych służb, lecz czy się odważy? trudno mi powiedzieć, bo ministrowie się zmieniają, jak i rządy a służby zostają, zobaczymy!
  Ps..Matko niech się ktoś wreszcie zajmie odnalezieniem podobno zniszczonych protokołów posiedzeń rządu i partii z sierpnia 1980 r.!!! tam jest wszystko. Opisuję: zdenerwowanie było duże, wszyscy bali się, że dojdzie do przewrotu, na posiedzenie wszedł człowiek ze służb i powiedział „proszę się nie denerwować panujemy nad sytuacją, tym kieruje już człowiek nad którym my panujemy”, ponieważ nadal była dyskusja, dodał: „na wszelki wypadek jego też pilnujemy, mamy tam swojego człowieka, który go pilnuje”. Opowiadano mi to wiele lat temu, a potem się dowiedziałem, że znikły protokoły. Nie trujcie mi, że jego agenturalność to tylko lata 70-te. Co nie zmienia faktu, że cała ta hucpa dziś to gra służb bo zachciało się PISowi otworzyć akta wojskówki. Więc zaczęli grę. A może to chcieli przykryć Bolkiem? Ciekawe, że żadne media o tym nie wspomniały, nawet nasze:

  Czy obecny Rząd będzie powielał działania poprzedniego rządu Mamą małej Madzi? Zacząłem szukać w necie bo widzę, że naprawdę coś ważnego się dzieje, na razie to znalazłem. Nie odpuszczam, wykopuję dalej co się dzieje w naszym kraju skoro wypuścili Bolka z szafy, skąd idzie zagrożenie? Tak, trzeba grzebać, szukać, domyślać się i dowiadywać. Dziennikarze (o politykach nie wspomnę) hurtem poszli w duchu kiszczakowej teczki wszyscy, a to jest niewątpliwie jakaś gra. Z nam się tu gra, z nami Polakami, znów? I obym się mylił, ale to stara zasada, jak gdzieś bardzo robią szum, to gdzie indziej coś po cichu chcą zrobić paskudnego.
  nadużycie link skomentuj
  Kula Lis 65
  ————————–
  Czy młode żądne władzy wilki zaczną ,,duża” lustracja by wywalić starych pryków ze sceny politycznej i zająć ich miejsce?
  ————————
  Wałęsa ,,Bolek” ciągle ucieka przed prawdą. Jego pierwszy kontakt z milicją był już w latach 60 -tych, mieszkał w Popowie koło Włocławka, jak mi opowiadali robotnicy z tej wsi, którzy pracowali w Z-dach Ursus w Włocławku. Wałęsa został już konfidentem milicji wtedy gdy go przyłapano na kradzieży czesci do traktorów w SKRze. Po za tym, jest sprawa jego nieślubnego dziecka Grzesia, które utopiło się w Wiśle.
  Te dwie sprawy przyczyniły się do tego, że wyjechał na pomorze do SG, tam się zatrudnił, ale teczka oprycha z Popowa pojechała za nim z hakami i tam go przejęli już SB-cy, bo na takich przeważnie żerowali. No i w 80 roku jednego z wielu wykreowali na ,,swojego” przywódcę strajków i Matkę Boską i wąsy też mu wymyślili.
  Jeśli chodzi o Gwiazdę, to jest jeszcze gorszy od tamatego jak by miał takie zadania do wykonania wykonał by i on. Przecież to były pzpr-owiec, żona to samo. Ostro krytykujący Magdalenkę i OS, ale do jednego z architektów Magdalenki polazł pod ordery.
  nadużycie link skomentuj
  Wrzodak Z.

  Polubienie

 14. cyt.:
  „Wiara (w ekonomiczną społeczną równość) z (praktycznym) rozumem nie ma nic wspolnego. Bog(actwo) jest dla wielu (jedyną) nadzieja i nie wolno ludziom tej nadziei (bycia egoistycznym nowotworem) odbierac.” …

  Zakładam, że powyższa „złota myśl” – jest owocem rozumku naszego zaoceanicznego „Wiernego (po żydowsku urządzonej) Polsce” – „przyjaciela”.

  Natomiast co zaś tyczy się wciąż na nowo rozdmuchiwanych, lepiej świadomie podsycanych historyjek o „Bolku”, marzącym swego czasu o Polsce jako „drugiej Japonii”, to można je sobie co najwyżej o kant dupy rozpier…. Przecież to tylko zaciemnianie istoty rzeczy.
  A którą to istotę dobrze wyjaśnia cytowany przeze mnie wyżej „APAcz”, zaś na zamieszczonych przez siebie fotkach – przedstawia „kika22”.

  I stąd chyba nie dziwi już nikogo, dlaczego na stole „u Madzi” swego czasu znalazła się menora.
  To i nasze elity najwyraźniej wówczas wyczuły, że z organizacji społeczeństwa po żydowsku, po prostu będzie żyło im się dostatnio.

  Polubienie

 15. Ad. Adm-ina

  Czy Wałęsa po „76 był tzw. ,,agentem wpływu” jak o tym pisze Waldemar Łysiak w książce „Mitologia bez świata klamek” ? Autor przytoczył min słowa Andrzeja Gwiazdy (dot. okresu po roku 1980 i 1981): „Na rynku w Krakowie „wdzięczny naród” nosił Wałęsę na rękach.

  BOLEK W KRAKOWIE NOSZONY PRZEZ BEZPIEKĘ.

  Tutaj można sobie poczytać jak wiejski ludek, ,,bawił się” na głębokiej prowincji, w drugiej połowie lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku i jak rodziła się ,,wielka gwiazda” trywialnego bohatera BOLKA:

  http://www.bobrownikinadwisla.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=98

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 16. U nas Bolek a w Kijowie znowu szykuje się majdan

  Około 40 osób w mundurach wojskowych apeluje o przeprowadzenie bezterminowego protestu przeciwko polityce władz na centralnym placu w Kijowie – informuje RIA Novosti. Na Majdanie znajduje się kilkaset osób.

  Kobieta składa kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym ofiary protestów na Majdanie, do których doszło rok temu w Kijowie

  Imprezy upamiętniające tragiczne wydarzenia w ukraińskiej stolicy z lutego 2014 roku, kiedy w starciach między siłami bezpieczeństwa a demonstrantami na Majdanie zginęło około 100 osób, odbywają się w sobotę w całym kraju.
  Ludzie w mundurach wojskowych weszli na Majdan zorganizowaną kolumną i ogłosili, że są przedstawicielami „sztabu rewolucyjnych sił prawicy”.

  Odczytano manifest, w którym domagają się dymisji obecnych władz oraz wypowiedzenia niekorzystnej – ich zdaniem – dla Kijowa umowy mińskiej w sprawie Donbasu. Zażądają również uwolnienia więźniów politycznych na Ukrainie, nie precyzując, kogo dokładnie mają na myśli.

  — Nie odejdziemy, dopóki nie ustąpi ten zbrodniczy rząd – powiedział jeden z przedstawicieli „sztabu rewolucyjnych sił prawicy”.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20160220/2116584/ukraina-majdan-protest.html#ixzz40ixyaQMx
  ———————
  Jest dobrze ma być jeszcze lepiej?
  Nulan znowu z bułeczkami przyleci?

  Polubienie

 17. Oczywiscie, dylu, ze chodzi o pieniadze. Zawsze o nie chodzi, w kazdej wojnie, w kazdej kradziezy i zaborze, w kazdej monarchii i w kazdej demokracji. We wiarach dochodzi element nadziei na wiecznosc.

  Polubienie

 18. Ad vocem TW Bolka.

  Szanowni Panowie – chciałbym zauważyć, że my Polacy, mamy ogromne tradycje w noszeniu na rękach TW Bolków.

  Na załączonym obrazku WIELKI TW BOLEK, ROSYJSKIEJ CARYCY KATARZYNY II:

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 19. „We wiarach dochodzi element nadziei na wiecznosc.”

  No i dopóki chrześcijańskim duszpasterzom w tej naszej wierze w „wieczność”, udawało się umiejętnie manipulować egoistyczne, materialne pobudki ludu, zastępując je historyjką o równie egoistycznym zbawieniu po śmierci – to jeszcze jakoś to społeczeństwo wyglądało, było do przyjęcia.
  Jednakże wszystko się skończyło, gdy wraz z naukami „naszego” posoborowego papieża JP2, nastąpił powrót do klasycznego judaizmu, a w którym to już tylko…
  „chodzi o pieniadze. Zawsze o nie chodzi, w kazdej wojnie, w kazdej kradziezy i zaborze, w kazdej monarchii i w kazdej demokracji.” …

  Polubienie

 20. Ad. Adm-ina

  U nas Bolek a w Kijowie znowu szykuje się majdan…

  Szanowny Adm-inie – raczej kolejny raz Ukraińcy ,,wrzeszczą” – MAYDEY, MAYDEY, MAYDEY czyli S.O.S (Save Our Ship – ratujcie nasz ,,tonący statek” m/s UKRAINA lub Save Our Souls ratujcie nasze dusze), a nie MAJDAN…

  … ale jak się wybudowało WIELKĄ MENORĘ w Dniepropetrowsku…

  http://niewiarygodne.salon24.pl/587492,centrum-menora-w-dniepropetrowsku-na-ukrainie

  … a w Kijowie, mer tego miasta, (były bokser) ma takich niezawodnych kumpli…

  http://nowyekran.info/ukraina-zyd-pinczuk-nagrodzony-medalem/

  … to każde ukraińskie dziecko wie, że na Ukrainie żadnej ku…wskiej demokracji nie będzie…

  … bo tak naprawdę, to wszystko zależ od NIEJ!!!

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s