Syryjski gambit Putina


Czyli jak Wołodia wdepnął w syryjskie gówno.

Jak wiemy Rosja udzieliła militarnego wsparcia syryjskiemu rządowi Assada.

Wsparcie było znaczące chociaż ograniczało się jedynie do nalotów na pozycje syryjskiej partyzantki.  Rosjanom wydawało się, a szczególnie zapewne samemu Putinowi, że interwencja będzie prosta łatwa i przyjemna i zakończy się spektakularnym zwycięstwem.

Tak w zasadzie powinno się to zakończyć. Oczywiście gdyby była to jedynie antyasadowska partyzantka, tylko że nie była to wojna partyzantów z Assadem a wojna kilku znaczących graczy z regionu pod przywództwem pierwszej militarnej potęgi świata. Katar, Arabia Saudyjska, Turcja, Izrael, USA a także nie wykluczone, że w jakiejś mierze także W. Brytania i Francja, a nawet i Niemcy kontra armia syryjska mocno już wymęczona kilkuletnimi walkami no i ileś tam rosyjskich samolotów bo nie całe lotnictwo Rosji.

Czy Rosja chciała ratować sojusznika?

Wątpliwa sprawa skoro nie chciała ratować Janukowycza i Ukrainy to i Syrię też mogła olać. Ratowała swoją bazę w Syrii?

Też gra nie watra świeczki, bo taką bazę mogła by sobie zafundował w ciekawszym miejscu np. na Kubie tuż u wybrzeży USA, czy chociażby w Wenezueli.

Więc o co Puitinowi tak naprawdę chodziło/

Zdaje się, że chciał w końcu pokazać, że jest kimś, że się nie ulęknie, nie przestraszy, że jest groźny i ma siły kosmiczno lotnicze.

Że mu Ameryka może nadmuchać.

No i pokazał. Czyli wdepnął tam gdzie wcale nie musiał. Jednym słowem wdepnął w syryjskie gówno.

Dosłownie.

Jego lotnictwo bombarduje bazy umiarkowanych terrorystów koalicji, czyli taki bombowy Su, ostatnio już z obstawą  myśliwca, nadlatuje na wypatrzone przez satelity i inne środki wywiadowcze bazy terrorystów i rozwala jedną furgonetkę toyotę z karabinem maszynowym czy ręczną wyrzutnią rakietową. Przy okazji zabija jednego czy dwóch najemników jeśli się zagapili i nie zdążyli prysnąć na bok.

syria-rosja-naloty-480x320

Trochę to tak wygląda jak polowanie, ale bardzo kosztowne i to takie polowanie bez końca. Armia syryjska się posuwa, zwycięża i za chwilę znów się posuwa i znów zwycięża i zwyciężyć jakoś do końca nie może.

1024px-azaz_syria-682x351

Na dodatek słychać, że Turcja też chce wkroczyć i Arabia Saudyjska i Amerykanie latają i bombardują bynajmniej nieproszeni o bombardowanie. Ale skoro wojska syryjskie zwyciężają a lotnictwo kosmiczne Rosji z wielkim sukcesem niszczy składy broni i kwatery terrorystów to jedyny sposób na pełne zwycięstwo jest doprowadzenie do zawieszenia broni. Oczywiście tylko z tymi którzy są pod ochroną USA. Wydzieli się te obszary i Rosja tam szanując zawieszenie latać nie będzie. Warto byłoby jeszcze utworzyć strefy zdemilitaryzowane, gdzie ani terroryści ani assadowcy nie będą się pałętali. Jednym słowem podzielić Syrię na wyzwoloną i okupowaną przez rezim Assada[i]

Wprawdzie nie będzie to tak wyglądało jak w Korei, jedna na południu druga na północy ale państwo podziurawione jak ser szwajcarski też może nieźle wyglądać.

Ameryce rozejm odpowiada. Może dodrukować dolary i dostanie czas na świeży werbunek. Ponad to obecnie jest zajęta przerzucaniem siły żywej do Europy. Rosji też rozejm odpowiada, bo trzeba będzie zrobić okresowy przegląd latających sił kosmicznych, dowieść paliwa, dać chłopakom parę dni odpoczynku. A później się pomyśli jak z tego gówna się wydostać by nie wyglądało jak na wyjście z Afganistanu po którym był rozpad imperium zła.

Z resztą co tu myśleć o rozpadzie  gdy się czyta na sputniku że

Amerykańskie siły zbrojne w Europie są gotowe „walczyć i pokonać” Rosję w razie konieczności, powiedział naczelny dowódca Połączonych Sił Zbrojnych NATO w Europie amerykański generał Philip Breedlove.

Enduring Freedom

http://pl.sputniknews.com/swiat/20160225/2150528/breedlove-usa-rosja.html#ixzz41DlE5uvW

Facet wie co mówi, a mówi wyraźnie o Europie.

Ameryce woja w Europie leży na sercu i na wątrobie od dłuższego już czasu. Nawet bez zapuszczania się w głąb Rosji, wystarczy na jej przedpolach. Rekrutów już przerzuciła z Turcji przez Grecję i Włochy do Niemiec, dopieścić trzeba jedynie trochę Polaków i kraje nadbałtyckie i na Dzikich Polach Ukrainy jak za dawnymi czasy, a stąd już można uderzać na Krym.

Wyobrażacie sobie taki front od Estonii i Łotwy poprzez Polskę i Ukrainę aż do Sewastopola i dalej do Gruzji.

Nie wyobrażacie?

Ale generał Philip Breedlove sobie wyobraża.

Petroszenko prowadzi swoje pułki na Krym i zdobywa przyczółki. Moskwa w odwecie z Kaliningradu atakuje Rygę.

Nie atakuje?

Nie szkodzi, da się komunikaty, że zaatakowała, a Zjednoczone Stany Europy Środkowo Wschodniej wspierane przez Bundeswerę odparły atak i w pościgu za cofającym się wrogiem podeszły pod Królewiec, kiedyś polskie miasto w Prusach Wschodnich.

A Putin uderzy na  Warszawę co już prorokują Brytyjczycy.

putin-zmiecie-warszawe-z-powierzchni-ziemi-1_22289050

No i jest wojna ,,sprowokowana” przez Rosję w Syrii.

Były  w planach pentagonu Jugosławia, Irak, Afganistan, Libia, Syria.

Czas najwyższy na Europę wschodnią i Niemcy. Tu się można obłowić jak nigdzie indziej.

W końcu na wojnie i dostawach wojennych zarabia się najwięcej.

No i niech ruskie gieroje pokażą czy są tacy mocni jak uważają.

W końcu generał Philip Breedlove to nie jakiś tam kapral Napoleon czy szeregowiec Hitler to prawdziwy amerykański generał, „walczyć i pokonać” Rosję, wkroczyć na Kreml i przejść do historii

Edu Zar ·skomentował z  Berlina

Nie mogę! 14 lat walczyli bezskutecznie i pełną parą z pastuchami afgańskimi. Pomagało im pół „cywilizowanej Europy” z dodatkiem naszych gromnych pupolizków.
A teraz marzy im się ruszyć na tą „zacofaną” Rosję

caption_003

A na poważnie. Rojenia i planowania amerykańskich polityków i wojskowych mogą przynieść milionom ludzi z naszego regionu niewyobrażalne wręcz tragedie podobne do tych które doświadczają narody Afryki i Azji wszędzie tam gdzie następuje amerykańska agresja i podbój.

 

Reklamy

10 uwag do wpisu “Syryjski gambit Putina

 1. Patrz mój „bożonarodzeniowy” tekst po rosyjsku z 25 grudnia 2015: „Czy Rosja wpadła w pułapkę NATO/ISIS w Syrii? – Россия в ловушке НАТО/ИГИЛ сделаной в Сирие? – http://markglogg.eu/?p=1393 .

  Izrael Adam Szamir donosi z Moskwy, że w „Stolicy III Rzymu” na gwałt burzy się kramy „wolnorynkowe”, które jak i w Warszawie przy stacji metra Centrum, oblepiły i prawie zakleiły wejścia do metro. Robi się to nie tylko w celu poprawienia estetyki miasta, ale i w celu „udrożnienia” szybkiego dojścia do schronów przeciwatomowych tamże.
  Jak pisze Szamir „strzeżonego Pan Bóg strzeże” (przypominam, mój kolega już blisko 10 lat temu przeszedł na prawosławie.)

  Polubienie

 2. Najlepiej intencje amerykańskiego generała Philipa Breedlove dotyczące pokonania Rosji oddaje stwierdzenie: Będziemy walczyć z Rosją do ostatniego Polaka.

  Polubienie

 3. Różnie można ocenia PiS i obecne rządy ale spróbujmy sobie wyobrazić co by było gdyby nie zabiegał o amerykańskie bazy w Polsce.
  Do tych którzy nie chcieli takich baz w swoich krajach zaliczali się miedzy innymi Slobodan Milasenowicz, Janukowycz, Sadam Husein, Kadafi, Assad.
  Dobrą ilustracją jest poniższy obrazek

  ale najpierw są ostrzeżenia

  Polubienie

 4. W kontekście tych baz amerykańskich, rosnących „jak grzyby po deszczu” w Europie Wschodniej, interesującym jest fakt, że ich – jak dotąd – nie ma ani w Czechach ani na Słowacji. Czyżby to było „wspomnienie” Układu Poczdamskiego z lipca 1945, kiedy to i ZSRR i USA wycofały swe wojska z Czechosłowacji? (Po „rewolucji” Dubczeka w 1968 roku do Czechosłowacji weszły wojska Układu Warszawskiego i bazy radzieckie trwały tam do 1990 lub nawet 1992 jak w Polsce).

  Polubienie

 5. Aby jednym kamieniem ubic dwa golabki

  Muzulmanski Ummah moze byc rozumiany jako islamski
  lud o zasiegu swiatowym. Dla muzulmanow Putin jest
  bezboznikiem niszczacym domy w kraju arabskim; zabija
  jego ludnosc a zywych wysyla na wygnanie.
  Oczywiscie w Syrii nie jest osamotniony w tym procederze.
  K sazaleniu niewiele juz domow zostalo a i w ruinach
  rowniez tubylcow brakuje. A wiec powstaly warunki
  do odbudowy kraju pod flaga Izraela i Turcji.
  To jest pierwszy golabek. Drugie ptaszydlo obrasta
  w piorka i przybiera na wadze; a to na imie ma – czystka
  etniczna Rosjan w Rosji prowadzona przez ich muzulmanskich
  sasiadow. Widocznie ten plan nie dokonywal sie z nalezytym
  pospiechem wiec putinowska wyprawa do Syrii doda oliwy
  do ognia i sprawy wykonczenia Rosji i pozostalych Slowian
  potocza sie w nalezytym tempie.

  Polubienie

 6. Ciekawa jest informacja o tym, że Niemcy nie mogą doliczyć się coś tam około 150 tys. arabów.
  To wygląda tak jakby tych 150 tyś, nie zgłosiło się na punkt werbunkowy znajdujący się na ostatnim odcinku trasy
  My mieliśmy zadekretowane za zgodą poprzedniej premier 7.500 muzułmanów, to chyba liczebnie wychodzi na brygadę lub pół dywizji. Sęk w tym że likwidując LWP zlikwidowano także koszary i nie ma jak zakwaterować i doposażyć tej brygady.
  Inna ciekawa wiadomość, to ta, że amerykanie dowieźli do Europy 5 tyś ton amunicji( chyba dla tych uchodźców syryjskich którzy uszli spod rosyjskich nalotów porzucając broń)
  Teraz jest kwestia jak to razem do kupy przerzucić do Rosji

  Polubienie

 7. Patrząc na niżej zamieszczona mapkę można się zastanawiać czy taki kraj jak Syria w ogóle jeszcze istnieje.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s