100 dni pani Beaty


Wczorajsza debata pani premier była o tyle ciekawa, że dowiedzieliśmy się iż:

Unia tak, ale racja jest po naszej stronie

My emigrantów nie zapraszaliśmy.

Węgry gotowe są za nas walczyć, a my za nich.

Obserwuję swoich ministrów i mają uważać na to co mówią.

A tak na koniec to wyciągnąłem wniosek że Petru, PO i PSL razem do kupy wzięci mają nie więcej jak  11.8 % społeczeństwa za sobą. Wygląda więc na to że za demosracją, złodziejstwem i starymi porządkami jest mniej niż 12 procent całego społeczeństwa, tych co się lepiej  ustawili przy okrągłym stole i w jego okolicach.

88,2 proc. internautów dobrze ocenia rząd Szydło.

fot

Beata Szydło podsumowała w piątek 100 dni rządu (fot. PAP/Radek Pietruszka)

88,2 proc. internautów dobrze ocenia pracę rządu premier Beaty Szydło. Tylko 11,8 proc. miało odmienne zdanie – to wyniki sondy przeprowadzonej na portalu tvp.info, w której wzięło udział prawie 14 tys. osób. W piątek szefowa rządu była gościem TVP Info, gdzie podsumowała 100 dni swojego gabinetu.

Zdaniem Beaty Szydło największym sukcesem 100 dni jej rządu jest program „Rodzina 500 plus”, błędem – pierwotna wersja projektu w sprawie tzw. podatku od hipermarketów. Szefowa rządu podkreśliła, że wszystkie zapowiadane projekty zostały rozpoczęte, a niektóre są już zrealizowane.

Ankieta

Jak oceniasz pierwsze sto dni rządu Beaty Szydło?

 • 88.2%    Dobrze
 • 11.8%      Źle

———————

No to jest nieźle i jest szansa że będzie jeszcze lepiej.

Reklamy

9 uwag do wpisu “100 dni pani Beaty

 1. – Aby uczynić Polskę inną i lepszą, wprowadzić dobrą zmianę, którą obiecaliśmy, potrzebujemy ośmiu lat, dwóch kadencji w parlamencie – wyjaśnił prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla weekendowego magazynu brytyjskiego dziennika „Financial Times”.

  „Świetnie”. Jarosław Kaczyński ocenia pierwszy okres rządów Beaty Szydło

  Na okładce magazynu znajduje się wizerunek lidera PiS wkomponowany w sylwetkę orła w koronie. Kilkustronicowy tekst szczegółowo omawiający karierę polityczną Kaczyńskiego, przeplatany jest cytatami z wywiadu, którego polityk udzielił brytyjskiej gazecie.

  – Establishment w tym kraju twierdzi, że wszystko jest OK, ale nic nie jest OK, jest radykalnie nie OK – przekonywał Kaczyński, którego dziennik nazywa „najbardziej wpływową postacią polskiej demokracji” i „prawicowym ideologiem, który po cichu dyktuje politykę prezydentowi i premierowi”.

  Równowaga i równość

  Były premier oświadczył, że jego celem jest zaprowadzenie w Polsce porządku. – Jakkolwiek to będzie trudne, jest konieczne, abyśmy doprowadzili polskie społeczeństwo do stanu równowagi i równości; to konieczne dla funkcjonującej demokracji i rządów prawa – tłumaczył.

  – Musimy spróbować skonsolidować polskie społeczeństwo wokół pozytywnych polskich tradycji i wartości, sprzeciwiając się temu, co nazywam „pedagogiką wstydu”, tendencji, która dominowała w Polsce przez ostatnie 20 lat – zaznaczył.

  Kaczyński dowodził, że w Polsce wciąż istnieją elity dawnego, komunistycznego reżimu. – Dostosowały się do nowego systemu, zachowując swoje przywileje, transformując i zamieniając władzę na własność prywatną. Istnienie tej grupy wciąż jest odczuwalne w świecie mediów, gospodarki i oczywiście, w różnych instytucjach państwowych, np. w sądownictwie – wyjaśnił.

  Krok po kroku

  – To jest to, czego chcemy dokonać, zmienić krok po kroku. Będzie to w najlepiej pojętym interesie zdecydowanej większości społeczeństwa – ocenił Kaczyński. Dodał przy tym, że „jest bardzo wiele spraw, które wymagają naprawy, a z natury zmiany wynika, że może się ona kończyć konfliktem”.
  Kaczyński: chcemy maszerować w stronę przemian, to jest marsz pod górę

  Prezes PiS zapewnił także, że jego ugrupowanie nie jest eurosceptyczne. – Czy promocja tradycyjnego polskiego przywiązania do wolności musi być koniecznie skierowana przeciwko Unii Europejskiej? – pytał. Podkreślił przy tym, że zależy mu na tym by Polska jako duże europejskie państwo mogła prowadzić własną politykę zgodną ze swymi interesami.

  Kaczyński tłumaczył, że żeby zrealizować swój plan, jego partia będzie potrzebowała dwóch kadencji. – Aby uczynić Polskę inną i lepszą, wprowadzić dobrą zmianę, którą obiecaliśmy, będziemy potrzebowali ośmiu lat, dwóch kadencji w parlamencie – wyjaśnił. – Nie jestem jednak aż takim optymistą, by sądzić że będę mógł nad tym czuwać przez te osiem lat. Byłbym bardzo szczęśliwy, gdybym mógł obserwować ten proces jako emeryt – dodał.

  Ostrzejszy kurs

  Były premier przekonywał również, że Unia Europejska i NATO powinny wprowadzić ostrzejszy kurs wobec Rosji. – Rola Rosji w dużej mierze zależy od stanowiska Zachodu i musi być poddana odpowiedniej presji – podkreślił.

  Obecnie, zdaniem Kaczyńskiego, poziom wywieranej presji ma być taki, „jaki zazwyczaj przypisuje się bokserowi wagi lekkiej”. – A powinien on być co najmniej wagi średniej, żeby nie powiedzieć ciężkiej. Taka presja przyniosłaby efekty, które byłyby pożyteczne dla całej Europy i Zachodu – dowodził.

  – Trzeba, żeby ta droga Rosji wiodąca do imperializmu stała się całkowicie nieracjonalna i nie doprowadziła do jakichkolwiek sukcesów – przestrzegł. – To jest to, co zrobił Ronald Reagan i co zaskutkowało upadkiem Związku Radzieckiego – powiedział.
  PAP

  Polubienie

 2. BARCHANOWE REFORMY BEATY SZYDŁO, PO 100 DNIACH CIĘŻKIEJ ,,ORKI” W RZĄDZIE PiC!

  SHAKESPEARE-OWSKI DYLEMAT BEATY SZYDŁO – DAĆ, ALBO NIE DAĆ, OTO JEST PYTANIE…

  W POLITYCE ZAGRANICZNEJ WCIĄŻ OBOWIĄZUJE TO:

  JAK PANI PREMIER ,,ZAHARUJE SIĘ NA ŚMIERĆ” – TO BĘDZIE WYMIANA NA TAKIE COŚ:

  A TAK OGÓLNIE TO WIELKIE DNO – PERFIDNA KONTYNUACJA (NIE)RZĄDÓW PO!!!

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 3. Jarosław Szydło też fajny chłopak

  APA napisał
  …tu polecam amerykanski film „Droga do piekla” z umieszczeniem go na waszym portalu.
  POZDRAWIAM !
  AP
  no to wstawiam bo sam jestem ciekawy jak tam trafić.

  Polubienie

 4. Teraz co do tematu – 100 dni- sanhendrynu ,to warto wiedziec ,ze przygotowania do OSTATECZNEGO ZBURZENIA JEROZOLIMY trwaja .
  Na waszej drugiej stronie medalu zwanego „wierni -pierwsi” rozkosze i zachwyty trwaja .
  Wpierw jednak Antek musi zadzialac .
  A ‚bolek” umrzec.
  Putin na Turcje uderzyc i z USA sie zmierzyc.
  Pawel poslem nie zostanie nawet w mniejszosci bolszewickiej, inna sprawa z Darkiem ,ten moze ulec wypadkowi drogowemu lub innemu ,gdy ponownie zacznie sie do pis-dzielcow przytulac.

  Nasze d-two dziekuje za od-banowanie i wraca do walki o WOLNA POLSKE dla POLAKOW slac
  POZDROWIENIA ,a dla rodzin naszych NIE – ZAPOMNIENIA !
  Internet „dziala” a Bogu i dobrym ludziom CHWALA !!!

  Polubienie

 5. Beta Szydlo jest dobra dla tych ,ktorym zycie zbrzydlo .
  Andrzej Duda uczyni cuda ,gdy sie Zydom znowu Niemcow wykiwac uda !

  Polubienie

 6. Wiele poczynan sie stanie gdy polowa z tragedii smolenskiej ZMARTWYCHWSTANIE !
  Wszystko wskazuje na to ,ze do Polski w maju wkroczy NATO !!!

  Polubienie

 7. No, APAcz – z LACHÓW nam zmartwychwstał i całkiem do rzeczy, krótko po żołniersku teksty wali. A „NA TO ,że do Polski w maju wkroczy NATO !!!” to nie żadna Nowina ( w stylu że „Panna narodziła Syna”). Toż już prawie dokładnie przed 17 laty, w połowie marca 1999 wyszło NA TO, w okresie gdy ministrem do „wkroczenia NATO” był Janusz Onyszkiewicz, skądinąd alpinista.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s