Amerykanie będą umierać za Suwałki


Głupich nie sieją, głupcy sami się rodzą.
Problem jest w tym, ze rodzą się w wielkiej obfitości a to może już być realnym zagrożeniem dla całej ludzkości.
Ostatnio trąbi się mocno i nachalnie o tz. przesmyku suwalskim i rzekomym jego zagrożeniu. Przykład poniżej
—————-
Przesmyk suwalski kluczem do planów Rosji. Putin wykorzysta słabość NATO?
Głównodowodzący sił zbrojnych USA w Europie gen. Ben Hodges już od dłuższego czasu alarmuje, że tzw. przesmyk suwalski na pograniczu Polski i Litwy jest jednym z najbardziej zapalnych punktów w Europie. Polscy eksperci nie mają złudzeń, że gdyby Rosja zdecydowała się zająć kraje bałtyckie lub uderzyć na Zachód, to ten region były zarzewiem konfliktu i stanowił autostradę dla wojsk Wladimira Putina.

Generał Hodges już w październiku wskazał regiony, które są najbardziej zapalnymi punktami w Europie. Z map odtajnionych na potrzeby konferencji #CEPAForum2015 wynika, że jednym z nich jest tzw. przesmyk suwalski. 70-kilometrowy odcinek pogranicza jest strategicznie ważny dla Rosji, która mogłaby dzięki niemu połączyć obwód kaliningradzki z Białorusią, tworząc tym samym korytarz lądowy dla swoich wojsk. Zajęcie tych terenów umożliwiłoby również odcięcie krajów bałtyckich od Polski i reszty państw NATO.

Głównodowodzący sił zbrojnych USA w Europie podczas wspomnianej już konferencji podkreślał również, że bardzo poważnym problemem jest brak infrastruktury umożliwiającejszybkie przemieszczenie wojsk między Polską, a krajami bałtyckimi.

– Nawet jeśli mamy szpicę, której gotowość do działania jest bardzo wysoka, to przekroczenie przez nią granicy między Polską, a Litwą zajmuje dwa tygodnie. Przez to nawet nie zbliżamy się do szybkości reagowania, jakiej potrzebujemy w obliczu ewentualnego zagrożenia – wskazywał Hodges. W środę na konferencji prasowej w Pentagonie generał przyznał natomiast, że Rosja ma znaczące siły marynarki oraz piechoty zgrupowane w okręgu kaliningradzkim, które mogą odciąć dostęp do krajów bałtyckich.

Kluczowy strategicznie region

– Gdyby Rosja zdecydowała się zająć kraje bałtyckie lub iść na Zachód, to ten region byłby z pewnością zarzewiem konfliktu. Wiadomo, że nasi partnerzy z NATO nie będą o tym głośno mówić, ale ich analizy nie były oparte jedynie na mapach. Na pewno brali także pod uwagę informacje wywiadu. Już za czasów mojej służby wiedzieliśmy o tym, że Rosja bardzo mocno przygotowuje się do takich działań szkoląc ludzi. Prace były na tyle zaawansowane, że uczyli żołnierzy języka polskiego i jak przenikać przez granice, by prowadzić działania o charakterze dywersyjnym. Krótko mówiąc – jeżeli Rosja zdecyduje się prowadzić agresję na terenie krajów bałtyckich to drugim kierunkiem będzie Polska. Dzięki temu uniemożliwi się ewentualną interwencję i przyjście z pomocą państw natowskich – przekonuje w rozmowie z WP gen. Roman Polko, który dodaje, że kraje bałtyckie są solą w oku Wladimira Putina.

Tzw. przesmyk suwalski jest bardzo wygodnym regionem do działań wielokierunkowych na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. Znajduje się tam również tzw. węzeł augustowski, przez który przebiegają główne szosy prowadzące z Polski na Litwę oraz główna linia kolejowa łącząca nasz kraj z Litwą, Łotwą i Estonią. Rosja zdaje sobie z tego sprawę, gdyż wraz z Białorusią prowadzi ćwiczenia, które jednoznacznie wykazują ten kierunek jako potencjalny do uderzenia.

(fot. WP)

Prezydent Estonii Thomas Hendrik Ilves mówiąc o terenach granicznych Polski i Litwy porównał je nawet do „przesmyku Fulda”, w którym podczas zimnej wojny miało dojść do inwazji wojsk radzieckich na Zachód.

Według ekspertów nie ulega wątpliwości, że ostatnie działania Rosji dążą do nakreślenia na nowo mapy Europy, a kraje bałtyckie mogą stać się następnym terenem działań. Polska ze względu na swoje geopolityczne położenie może znaleźć się w ogniu międzynarodowej rozgrywki.

– Ten odcinek jest newralgicznym punktem całego Sojuszu Północnoatlantyckiego. Położenie Litwy Łotwy i Estonii między Rosją, i to z dwóch kierunków, oraz ich stosunkowo niewielki obszar sprawiają, że potencjalna agresja Rosji, zarówno w wersji zielonych ludzików, jak i sił konwencjonalnych, może szybko doprowadzić do przejęcia kontroli nad tymi państwami. Sojusz będzie miał bardzo mało czasu na reakcję i wsparcie szczupłych sił tych państw, a jedyny lądowy kierunek pomocy wiedzie przez „przesmyk suwalski” – mówi ekspert Narodowego Centrum Studiów Strategicznych mjr rez. mgr inż. Mariusz Kordowski.

Były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen. Polko zwraca natomiast uwagę na fakt, że najważniejszy odcinek wewnętrznej granicy Sojuszu Północnoatlantyckiego jest lekceważony przez dowódców NATO.

– Jest to niedopuszczalne, że na szczycie NATO podjęto decyzję o stworzeniu tzw. szpicy i nadal nie udało się tego projektu zrealizować przez brak jedności wewnątrz Sojuszu. Po drugie, ostatnio przeprowadzono duże manewry na południowej flance, podczas gdy w najbardziej zapalnym punkcie, którym jest przesmyk suwalski, nie robi się praktycznie nic.Rosja jest nieobliczalna i wyraźnie grozi krajom NATO, tymczasem Sojusz nie jest w stanie przeprowadzić ćwiczeń, które zaangażują kilkaset tysięcy żołnierzy. Powinniśmy na Litwie, Łotwie i Estonii prowadzić manewry o adekwatnej skali do tego, co dzieje się za naszą wschodnią granicą. Jest to duża słabość NATO i warto o tym mówić twardo oraz otwarcie, a nie ze strachem i obawą przed Rosją – przekonuje Polko.

Wyścig z czasem?

Według doniesień „Financial Times” Pentagon planuje znaczny wzrost wydatków budżetowych na działania w Europie. W ten sposób Stany Zjednoczone chcą odpowiedzieć na działania Rosji. – Nie może być wątpliwości, że Stany Zjednoczone będą bronić swoich interesów, sojuszników, a także porządku międzynarodowego i spokojnej przyszłości dla dobra nas wszystkich. Rozwijamy i unowocześniamy nasze plany operacyjne w celu odstraszania i obrony przed zmienioną postawą Rosji – zapewnił minister obrony USA Ash Carter, ostrzegając przy tym Rosję przed kontynuowaniem „agresji” i „pobrzękiwaniem nuklearną szabelką”.

Eksperci nie mają jednak wątpliwości, że newralgiczny punkt całego Sojuszu Północnoatlantyckiego jest obecnie niedostatecznie chroniony, a niespodziewane działania Rosji mogłyby doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji, łącznie z rozpadem NATO.

– Położenie Łotwy może być dla Rosji kuszącym celem. Polska, która systematycznie umacnia swój potencjał, jest jedynym państwem NATO w tym regionie zdolnym do wydzielenia sił na kierunek estoński. Zajęcie przesmyku suwalskiego byłoby mocnym ruchem, którego dzisiaj Zachód się nie spodziewa. Zaskoczenie jakie osiągnąłby Putin mogłoby doprowadzić do braku odpowiedzi ze strony NATO, co de facto mogło by oznaczać jego koniec. Cała siła sojuszu leży w jego jedności i zdolności do kolektywnej obrony. Jeśli Rosji udałoby się zająć ten przesmyk, to NATO może nie zdążyć zareagować przed wkroczeniem na Litwę, Łotwę i Estonię – analizuje mjr rez. mgr inż. Mariusz Kordowski.

Narodowe Centrum Studiów Strategicznych poświęciło tej tematyce specjalne zamknięte seminarium. Starano się na nim w sposób kompleksowy przewidzieć możliwe warianty działania oraz środki, które należy wprowadzić, aby sprostać ewentualnym zagrożeniom.

Zdaniem gen. Romana Polki Polska jak najszybciej powinna podjąć zdecydowane działania i uruchomić procedury, które wzmocnią ten region.

– Już teraz należałoby uruchomić artykuł 3. paktu NATO, który mówi o budowaniu odpowiedniej zdolności krajów członkowskich do reagowania na wypadek zagrożenia. Myślę, że niektóre kraje członkowskie zapomniały o jego istnieniu. Mówię o zwłaszcza o tych, które nie pozwalają na to, by w Polsce stacjonowały silne bazy, które pozwolą na realizowanie tego zapisu w praktyce – tłumaczy były szef BBN.

Podobnego zdania jest mjr rez. mgr inż. Mariusz Kordowski. – Jeśli sojusz pokaże jedność i determinacje, wspartą konkretnymi działaniami umacniającymi jego panowanie nad tym obszarem, będzie to działanie, którego Putin nie będzie mógł zignorować. Można powiedzieć że mamy pewien czas, na to aby się umocnić i stworzyć wspólną strategię, ale Sojusz nie może tego czasu przespać. Jest to także wielkie wyzwanie dla Polski, która z jednej strony może czuć się zagrożona, ale z drugiej stoi przed wielkim wyzwaniem umocnienia swojej obecności w Sojuszu i zwiększenia jego koncentracji oraz aktywności w tym rejonie – kończy ekspert NCSS.

Kwestia wzmocnienia wzmocnienia newralgicznego punktu całego Sojuszu Północnoatlantyckiego będzie zapewne jednym z najważniejszych tematów rozmów podczas szczytu NATO, który odbędzie się 8 i 9 lipca 2016 roku w Warszawie.

Reklamy

25 uwag do wpisu “Amerykanie będą umierać za Suwałki

 1. W teatrze polityki jest wznawiana sztuka CHAMY I ŻYDY.
  Psy szczekają a karawana ŻYDOWSKIEJ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANEJ STRATEGII GRUPOWEJ jedzie dalej.
  Tej strategii nie uwzględnia się nie tylko w polskiej polityce historycznej.Putin też zaprasza Żydów.

  Polubienie

 2. Wydaje mi się, że amerykańce którzy mówią o problemie suwalskim nie są w stanie odczytywać najprostszych map geograficznych, nie mówiąc już o tym, że w ich planach nie uwzględnia się w jakikolwiek sposób konfiguracji terenu, tego co się na nim znajduje bądź czego tam brak..
  Proszę skorzystać z map Google i obejrzeć sobie omawiany w artykule kawałek Polski z uwzględnieniem kierunków i lokalizacji dróg, albo przynajmniej zerknąć na obrazek poniżej.

  Zobaczymy że nie ma ani jednej drogi łączącej Białoruś z Obwodem Kaliningradzkim po linii zarysowanej strzałką po stronie Polskiej. Co więcej mamy tu teren w sporej części zalesiony. To Pojezierze Suwalskie gdzie oprócz jezior i bagienek jest sporo rzek strumyków kanałów melioracyjnych zazwyczaj bardzo trudnych do przebycia dla ciężkich pojazdów wojskowych.
  Jest natomiast droga Mińsk, Wilno. Kaliningrad po której Rosjanie mogli by bez większych przeszkód zważywszy na liczebność armii Litwy w jeden dzień dojechać do Kaliningradu.
  Po co więc martwić się o przesmyk suwalski? Dla czego Rosjanie mieli by pchać się na tereny Polskie skoro jak by nie było mamy jednak te 10 czy 15 tyś żołnierzy.
  Amerykańcy chcą wzmocnić ten teren z innego powodu.
  Mianowicie gdyby NATO zaatakowało Kaliningrad z terenu Polski, a Estonia, Łotwa i Litwa rzecz jasna również z wojskami NATO atakowała od północy, to Rosjanie chcąc obronić Kaliningrad mogli by się pokusić z terenów Białorusi wyjść na tyły nacierającego NATO właśnie poprzez przesmyk suwalski i zamknąć Amerykańców Niemiaszków i Polaków w kotle dociskając z północy poprzez Łotwę Estonię i Litwę.
  No i byłoby po sprawie.
  Że takie plany są szykowane to pewne. Jeśli Gruzja odważyła się na atakowanie jednostek rosyjskich na terenie Osetii to dla czego by mocarstwowa Polska ze wsparciem Niemiec i Ameryki nie miała zawalczyć o dawne Prusy Wschodnie i Koeningzberg ( nie dla siebie rzecz jasna, nie dla siebie, lecz dla swojego najlepszego obecnie sojusznika, partnera i przyjaciela zza Odry). To byłaby ,,nasza” zemsta za Smoleńsk.

  Polubienie

 3. Dokładnie tak, jak napisał Adm. Toż to kompletny nonsens przebijania się, w okolicach Suwałk, z Bialorusi do Kaliningradu. Dwa razy tamtędy przejeżdżałem, jadąc na Litwę. Jest to teren silnie pofałdowany, pełen moren polodowcowych, jezior rynnowych, mokradeł oraz lasów, prawie pozbawiony dróg na kierunku południowy wschód – północny zachód.

  Natomiast już w roku 2007 widziałem jak Białoruś intensywnie buduje autostradę łączącą Mińsk z Wilnem. Czyżby chciała odbudowywać Wielkie Księstwo Litewskie? Niedawno, dokładnie na placu przed odbudowywaną katedrą katolicką w Witebsku, postawiono pomnik pogańskiego księcia Olgierda (brata Jagiełły), który rozszerzył granice POGAŃSKIEJ Litwy aż po Kijów chrystianizowany prawie cztery wieki wcześniej. Czyżby odbudowa POGAŃSKIEGO (tj. laickiego dzisiaj) WKL była ukrytym celem Łukaszki, wciąż manewrującego miedzy UE/NATO/MFW a Liberalną Rosją?

  Polubienie

 4. Amerykanie też mają STRONNICTWA.Znacznie wpływające na aktorów europejskiego teatru polityki to ŻYDOWSKIE.
  Stad utrzymywanie procesu handlowania wojną i pokojem poprzez funkcjonujące w Polsce STRONNICTWO AMERYKAŃSKO-ŻYDOWSKIE.Konkuruje ono z RUSKIM i PRUSKIM w ramach trwającej WOJNY O PIENIĄDZ.
  POLSKA nadal MIĘDZY WSCHODEM A ZACHODEM,tylko jeszcze bardziej globalnie niż to w swoim czasie analizował polski myśliciel Feliks Koneczny.

  Polubienie

 5. A to byłoby niezłe.
  NATO uderza na Kaliningrad.
  Rosyjskie lotnictwo likwiduje im ( znaczy się nam) kolumny pancerne.
  Łukaszenka odcina spieszonym niedobitkom drogi ucieczki na zachód wcielając ocalałych Polaków do armii białoruskiej i z marszu zajmuje Warszawę i Wilno.
  Dwa lata później ogłasza się królem i wodzem obojga narodów Polski i Wielkiego księstwa Litewskiego, a swojego syna następcą tronu.

  Polubienie

 6. Ad. Mieczysława Sylwestera Kazimierzaka

  MIĘDZYMORZE??? – MOŻE MORZE ALBO MORZE NIE MOŻE!

  PRIBALTIKA, LIWONIA, TERRA MARIANA, KURLANDIA, U ZAGŁOBY INFLANTY, BORUSSIA, PRUSSIA, ŻMUDŹ itd., itp.
  Po Pierwszej Wojnie Światowej zmiana nazw miast np.: REVAL-TALIN, MEMEL-KŁAJPEDA, KONINSGBERGA-KÖNIGSBERG-KRÓLEWIEC-KALININGRAD etc. Czy według Szanownego Pana – te częste zmiany nazw na mapie, takiego ,,małego kawałka ziemi”, nie jest dziwne. Dzisiejsza Estonia i Łotwa były w posiadaniu KAWALERÓW MIECZOWYCH (nie mylić z Krzyżakami).

  Można zapytać inaczej jaka waluta wiodąca w wymianie handlowej?!

  Można wrócić do półtoraka koronny z 1620 roku…

  … albo szeląga.

  Na złote dukaty, nas po prostu nie stać!

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 7. Gloryfikacja tych, ktorzy po wojnie nie zlozyli broni, zwanych Zolnierzami Wykletymi, to taka sama perfidia
  jak gloryfikacja poprzednich Powstan Narodowych z Warszawskim wlacznie. Zolnierze ci byli ofiarami szczucia fotelowych pierdziuchow w Londynie a czesc z nich bandytami, nie zadnymi bohaterami.
  Dokladnie takie szczucie na Rosje ma nadal miejsce dzisiaj. Polak glupim musi byc wykazujac sie podatnoscia na nie.
  Nie bedzie zadnych korytarzykow w nastepnej wojnie swiatowej, jezeli do takiej dojdzie i nie bedzie to wojna konwencjonalna. Bylaby to wojna pierwszego uderzenia i totalnego zniszczenia, wojna straszna, wojna zaglady calych narodow.
  Szydlo to zadna pani a nastepna zydowska poslugaczka, soltysowa na postronku u psychopaty, ktory ja oleje i pogoni z dnia na dzien, gdy fakt niemocy z powodu finansowego zniewolenia panstwa u zydowskiego bankiera wyrazistym dla ludzi sie stanie i pisy tak beda tanczyc, jak im tenze kaze.

  Polubienie

 8. Amerykanie jednak wierzą w małe wojenki lokalne u bram Rosji. A jak to będzie na prawdę to się okaże.
  Co do żołnierzy wyklętych. Nazwa właściwa , ale trzeba brać pod uwagę, że wojna deprymuje, robi z ludzi bandziorów. W młodości zaraz po wojnie kilku z nich spotkałem, nierzadko chwalili się swoimi wyczynami. Jeden z nich opowiadał mi jak to mieli w zwyczaju zachodzić do wsi i pytać o wójta zakładając że ten był w wiosce najbogatszy, że oprócz świnek w chlewie mógł mieć zakopane carskie ruble. Co działo się w chacie takiego wójta można sobie dopowiedzieć.
  Był nawet taki pijaczek który mi opowiadał jak zastrzelił w łóżku funkcjonariusza Urzędu Bezpieczeństwa w obecności jego dzieci, a później gwałcił jego żonę
  Gdy tz. władza ludowa się umocniła uciekali na ziemie odzyskane czyli na Warmię i Mazury. Tu też przesiedleni zostali Ukraińcy z terenów gdzie była partyzantka UPA, zatem mieliśmy także banderowców.
  Coś niecoś opowiadali mi także stryjkowie.
  No nie były to opowiastki do poduszki.
  I takich to zbójów objęła później amnestia.
  Co dziwniejsze dzieciaki ( w wieku mego starszego brata) też zaczynali tworzyć bandy z tym że na teranie miasta ale i na wsi. W mieście głównie okradali wagony stojące na bocznicach i różnego rodzaju magazyny głównie magazyny MHD ( Miejski Handel Detaliczny), poza miastem sklepy GS.
  Kilku kolegów mego starszego brata specjalizowało się w kradzieżach rowerów. Na jednym chyba z tych kradzionych rowerów na terenie poniemieckich koszar uczyłem się jeździć na rowerze.
  W ,,56″ chłopaki z podwórka zorganizowali ,,wycieczkę” do podmiejskiego lasu gdzie były magazyny milicyjne i gdzie spodziewali się zdobyć broń . Ale gdy nocką byli już przy płocie zobaczyli że w środku stoi kilka czołgów i gromadka uzbrojonych żołnierzy, więc ,,wycieczka” się nie udała, zbyt wielkie było ryzyko.

  Polubienie

 9. Ad. Adm-ina

  Szanowny Adm-inie – nie chcę Cię stresować ale z HISTORIĄ POLSKI, to cały czas, coś nie pasuje. Szukajcie, a znajdziecie, no i znalazłem, takie coś z 1831 roku:

  Belgijska złota CONCORDIA RES w górze z orłem…

  … w oryginale z wężem i laską Merkurego.

  Z tych numizmatów wynika, że w 1831 roku, jeszcze jakieś resztki PAŃSTWOWOŚCI POLSKIEJ istniały, świadczą o tym ORZEŁ I POGOŃ na rewersie monet. Dopiero po Powstaniu Listopadowym, (1830-1831) nastąpił IV Rozbiór Polski i przestało istnieć KRÓLESTWO POLSKIE (zwane kongresowym) i nastała schizofreniczna czornaja ptica.

  Tutaj mamy współczesny, cenowy (ZŁO-ty) zawrót głowy:

  http://inwestycje.mennica.com.pl/produkty-kolekcjonerskie/numizmaty/

  P.S. Ciekawy ten wróblowy przelicznik – półtora wróbla do dziesięciu złotych! Kto na tym zyskiwał, a kto tracił? No nie, znowu…

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 10. Ad. Adm-ina

  Szanowny Adm-inie – w internecie, internauci prowadzą spór, co do stopnia wojskowego Prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki. Jedni twierdzą, że w białoruskiej armii, najwyższą szarżą jest generał-major, inni piszą, że białoruski ,,dyktator”, posiada stopień generalissimusa. Ludzie nie mają innych problemów, tylko muszą tworzyć takie dylematy!

  P.S. Ciekawy jest ten wojskowy ,,garniturek”, który nie jest ,,okraszony” medalami lub baretkami jakie posiada na swoim koncie prezydent.

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 11. Szanowni Panowie – czy wiecie, że ostatnia KRÓLOWA POLSKI zmarła na wygnaniu (Dania) w 1928 roku. Czemu w 1918 roku, nie posadzili JEJ ZACNYCH CZTERECH LITER NA POLSKIM TRONIE? Dlaczego ,,cesorzem” polskim, został Józio P. – przecież w jego żyłach nie płynęła ,,błękitna krew” co najwyżej wódka! Starczy na dziś!

  http://liberalnykalwin.blox.pl/2006/09/Przenisienie-ciala-ostatniej-krolowej-Polski.html

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 12. Hej kika22
  Żyją jednak potomkowie naszych sławnych królów a przynajmniej żyje piękna i dzielna prawnuczka naszego Jana Sobieskiego niejaka Lili Sobiesky.
  Patrz film Joanna d Arct bardzo podobna do swego pradziadka szczególnie z nosa i owalu twarzy


  Mogła by nam królować w V rzeczypospolitej od morza do morza

  Mamy też księżniczkę Lili/ Lee Radziwiłł

  I Karolinę
  Carole Ann DiFalco Radziwill is an American journalist, author, and reality television personality
  Radziwiłowie byli blisko Kennedich poprzez żonę prezydenta Kennediego

  http://en.r8lst.com/Sharp%20fabulous%20pictures%20of%20Carole%20Radziwill

  No i zapewne wielu innych potomków wielkich polskich rodów

  Polubienie

 13. NATO przeprowadzi ćwiczenia wojskowe „Cold Response” w Norwegii.
  NATO przećwiczy atak jądrowy w pobliżu granic Rosji
  Do kraju, który graniczy z Rosją, sojusz przerzucił trzy strategiczne bombowce B-52 w celu przećwiczenia ataków jądrowych na cele naziemne – informuje telewizja „Zvezda”.
  Wcześniej Korpus Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych wysłał do Norwegii czołgi, artylerię i wyposażenie wojskowe. Cały sprzęt został rozmieszczony w wybudowanych jeszcze w czasach zimnej wojny tajnych jaskiniach. W ćwiczeniach będzie uczestniczyć 15 tys. żołnierzy z 14 krajów NATO: z Bułgarii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Danii, Hiszpanii, Kanady, Łotwy, Holandii, Norwegii, Polski, USA, Finlandii, Francji i Szwecji.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20160301/2191243/nato-cwiczenia-norwegia.html#ixzz41kLg4prC

  Polubienie

 14. Ad. Adm-ina

  Szanowny Adm-inie – ODPOWIEDŹ NA ZIMNO – TO JE DOBRE, TO JE BARDZO DOBRE – będą się dogrzewać w BLASKU MUCHOMORA czyli prawdopodobnie tak…

  … ilu ,,grzybiarzy” dożyje, 40-, 50-, 60-, 70 lat, po takim ,,obfitym” grzybobraniu?

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 15. Minister obrony Polski Antoni Macierewicz : po zapowiedziach ministra obrony Polski odeszło pięciu generałów

  Z polskiego Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych odeszło pięciu generałów i kilku pułkowników. To prawie jedna czwarta wszystkich służących generałów w Dowództwie. Jak poinformowało radio RMF FM, ich odejście ma prawdopodobnie związek z zapowiedziami zmian w armii ministra obrony.

  Oficjalne przyczyny odejścia generałów nie są znane. Nieoficjalnie mówi się, że odejście jest reakcją na wypowiedź ministra obrony Antoniego Macierewicza.
  Przede wszystkich chodzi o jego zapowiedzi, że wojskowi, którzy rozpoczęli służbę przed 1989 rokiem, oraz ci, którzy kończyli uczelnie w Związku Radzieckim, „nie mają co liczyć na karierę w wojsku”. Radio powołuje się na nieoficjalne rozmowy dziennikarzy z oficerami.

  RMF FM podaje jako jeszcze jeden powód plany zmian warunków kończenia służby. Generałowie, według mediów, obawiają się zmian w systemie emerytalnym.

  Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych rozpoczęło działalność w 2014 roku. Zastąpiło ono cztery inne dowództwa: Sił Powietrznych, Wojsk Lądowych, Wojsk Specjalnych i Marynarki Wojennej.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/polska/20160303/2207915/polska-armia-odejscie-generalow.html#ixzz41rRlCGro
  —————————————-
  Takie odejścia tuż przed szczytowaniem NATO w Warszawie, to podejrzana sprawa.
  A może nie chcą stanąć w obronie przesmyka.

  Polubienie

 16. Realizacji planów żydo-amerykańskich względem Rosji służą bardzo dobrze niedouczeni, a czasami wydaje się, że dobrze wytresowani, tępi generałowie. Do takich niewątpliwie należy gen. Polko. Co gorsze, tacy jak ww. gen., świecie wierzą w swoją inteligencję i swoją nieomylność i dziejową rolę, podobnie jak TW Bolek. Swoją „edukację” przeszli w USA i kilku innych zachodnich uczelniach, gdzie w zasadzie nauka jest drugoplanowym przedsięwzięciem, zaś podstawą jest indoktrynacja demokratyczna. Gotowi zginąć na żądanie za tę judeodemokrację, NATO, UE, prawa człowieka, chomika, homoseksualisty itp. itd, zaś nie za Ojczyznę. Oni już nie wiedzą co oznaczają takie pojęcia tj. Polska, Naród, Ojczyzna, wspólnota narodowa, dziedzictwo narodowe, tradycja, … . Czasami operują nimi, ale bez głębszej refleksji. Wyprane mózgi wieloletnią bezmyślną służalczością i konformizmem. Jeden – gen. Petelicki, który widział szerzej i chciał działać – już usunięty. Dla takich miejsca w nowej rzeczywistości nie ma. A media promują swoich, miernych ale wiernych. Więc i Polko się tu znalazł

  Polubienie

 17. Program na kanale 1,ekspert wojenny, wojskowy w stanie spoczynku Aleksander Żilin
  Chciałem zauważyć , ze to co stało się pod Jasinowatą,to nie był zwyczajny ostrzał jaki stosują wojska ukraińskie, tam był ciężki bój.
  W rezultacie WSU próbowały przeprowadzić „rozpoznanie bojem”,i próbować przerwać obronę.
  Po wtóre , wczoraj czarterem,nagle wezwano do Brukseli ministra obrony Ukrainy.Tam przyleciał również minister obrony USA.Tamże znajdował się również szef NATO.
  No i właśnie teraz , w tej minucie,stawiane są zadania, nie tylko w sprawie Donbasu , ale również Krymu.
  Zwróćcie na to uwagę,po prowokacjach na granicy z Krymem, jak rozwija się sytuacja.
  Będzie eskalacja to na 100%.

  -odpowiada ukraiński publicysta -Niczego nie będzie.

  A. Żilin – będzie!

  Kolejny politolog:
  Dokładnie dzisiaj,szef słynnej politycznej pracowni analitycznej Stratford, prosto oznajmił o tym, że we wschodniej Europie w najbliższym roku,będzie wielka wojna.Mówi tam o Polsce i o Ukrainie. Mówi tak pokrętnie jak oni zawsze lubią mówić.
  No to Stratford, on nie mówi ot tak sobie.
  I aktywuje się teraz wszystkie punkty zapalne, jakie USA może aktywować, przeciwko nam.
  To i Ukraina,i Karabach i inne i będą to robić!
  ——-
  Niestety już YT zablokowało

  nadużycie link skomentuj
  trojanka 10.03.2016 10:50:32

  Polubienie

 18. Amerykanie nie beda za nikogo umierac ,od tego maja gojow najemnikow ,takze z polsko-amerykanskich rodzin .
  Dlatego w ostatnich dniach tak mocno Obama jest krytykowany przez Zydo-Amerykanow ze z Asadem wyszlo nie tak jak planowano i znowu te ruskie piwa nawarzyli.
  Admin nie siej propagandy,z jakich ty rodow pochodzisz ?

  Polubienie

 19. Uwaga na Zenka. Czy Amerykanie wysłali na rekonesans do Polski Zenka, w końcu jak by nie było to major. Czy jego tajna misja to rozpętanie III wojny światowej?
  Jak rozpętałem II wojnę światową Kociniaka to już było, teraz będzie III za KOD-owana w wydaniu APA czów?

  Polubienie

 20. Od Zenka poprzez lacza „wici”:
  W Polsce ruszyly przygotowamoa do Mlodziezowej rzezi”,znaczy sie podczas SDM !
  Bedzie tak,ze podczas Swiatowych Dni Mlodziezy w Polsce zaplanowane sa odpowiednie „ruchy i odruchy” .
  Teren Polski od dawna byl przygotowywany przez „owsiakowe spedy” ,bylo wiele „cwiczen”,w tym odpowiedniego zaplecza nie tylko informacyjnego ale i „zywych dostaw” wszystkiego co czyni w glowach przewrot (od blogosci do litosci a przy tym zdziczenia i podlosci).
  Wskazany wiec jest przecwiczony za czasow „brania pod Wojtyle” dokladny pozor rodzicow Polakow na takie krolewskie miasto jak Krakow .gdzie dominacja szmuli jest prawie calkowita po Lodzi i Warszawie !
  Oj bedzie sie dzialo w Polsce ,chyba,ze wczesniej kogos waznego wysla na tamten swiat .
  Wszystko wskazuje na to ,ze napewno przybeda do Polski „na tlen” wojska NATO !

  Polubienie

 21. Ad. Adm-ina

  Uwaga na Zenka. Czy Amerykanie wysłali na rekonesans do Polski Zenka, w końcu jak by nie było to major.

  Szanowny Adm-inie – tylko spokój może nas uratować przed ,,szalonym” Zenusiem! Nie chce mi się wierzyć, że US-rajcy podesłali nam takie coś, w postaci gwiezdnego kaprala:

  ,,Myślę więc jestem” i uważam, że jest to tylko takie coś, bez damskiego towarzystwa:

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s