Z wrzodem na d….. i o rozwoju


PiS wprawdzie wybory wygrał i ma władzę ale innym to nie w smak i wcale się z tym pogodzić nie chcą, a nawet więcej władzę chcą zachować  czyli Trybunał Konstytucyjny który jest władzą nad władzami, którego orzeczenia mają być jak być albo nie być , świętością ostateczną i jedyną, blokadą na koła i hamulcem na wszelkie rządu zapędy.

Tym czasem ,,PiS owcy  mówią wprost orzeczenie Trybunału będzie nieważne – uważają politycy PiS. Poseł PiS Marek Ast mówił o „nielegalnych” działaniach Trybunału.

To co nielegalne, to jak wiemy przestępcze, a co przestępcze gromadnie, to wychodzi jak szydło z worka że to zorganizowana przestępczość.

Krótko. Jest walka. Opozycja atakuje, rządzący się nie poddają. Wygląda na to że zamierzają robić swoje a  ataki opozycji przetrzymać. Z mojego punktu widzenia jest tak jakby PiS walczył z raną w boku, albo z wrzodem na d….e i stawiał na przetrzymanie zamiast na jego likwidację.

Nikander znany internetowej gawędzi z licznych publikacji na tematy klajstrów, bardzo ceniony także przez tutejszego Adm–Ina, cenony na równi z naszym husarzem33 ( mają ten sam zwid na punkcie swoich dogłębnych przemyśleń i opracowań zbawczo – naprawczych) został wpuszczony ostatnio do pałacu prezydenckiego i jako ekspert sam w sobie czyli Konfederant na Rzecz Reform Ustrojowych wygłosił kilka mądrych prawd objawionych.

– otoczenia instytucjonalnego dla kształtowania się gospodarki samokoordynującej się, że polscy przedsiębiorcy nie mogą korzystać z prowadzenia biznesu w formie wielostronnych umów wspólnie kontrolowanych. Nadmieniłem, że interweniowałem w tej sprawie w Narodowej Radzie Rozwoju i czekam na rezultaty.

– otoczenia instytucjonalnego do kształtowania się partnerskiego modelu stosunków właścicielsko-pracowniczych. Nadmieniłem, że pomimo istnienia 8 rodzajów spółek w kodeksie handlowym nie ma takiej, w której pracownik stawałby się współwłaścicielem z samego faktu podjęcia pracy. Wskazałem, że takie rozwiązanie w hiszpańskim Kraju Basków stworzyło Mondragon dający prace 82 tyś. zatrudnionym.

Później odsapnąłem i nabrałem powietrza.

Oświadczyłem, że nie wierzę w powodzenie żadnego planu gospodarczego jeżeli ciągle będziemy mieli architekturę monetarną opartą o kreację oprocentowanego długu.

Niczego tu nie zmyślam , cytuję NikanderaKonfederanta na Rzecz Reform Ustrojowych za jego własną notką na http://nikander.neon24.pl/post/130266,jak-raport-sigurjonssona-palac-zdobywal

Jego sposób na ,,prowadzenia biznesu w formie wielostronnych umów wspólnie kontrolowanych” bardzo mi się spodobał i przyznam się szczerze, że po 40 latach biznesowania na nic takiego dotychczas nie wpadłem, a już że można czy trzeba kontrolować wspólnie umowy, to sam szczyt szczytowania.

Z drugiej strony zupełnie nie mogę pojąc o co chodzi w otoczeniu instytucjonalnym dla kształtowania się gospodarki samokoordynującej się

Czy też

otoczeniu instytucjonalnym do kształtowania się partnerskiego modelu stosunków właścicielsko-pracowniczych

Nie podoba się Konfederantowi Nikanderowi że pomimo istnienia 8 rodzajów spółek w kodeksie handlowym nie ma takiej, w której pracownik stawałby się współwłaścicielem z samego faktu podjęcia pracy.

I tu go też nie rozumiem bo i ile wiem to przecież nie ma żadnego zakazu by Nikander nie przyjął do swojej firmy pracownika czyniąc go już na wstępie współwłaścicielem.

A jeśli Nikander nie ma firmy ( bo i ile wiem to jednak nie ma) to może przyjąć do swojej chaty, lub swojego mieszkania współlokatora czyniąc go z mety współwłaścicielem.

I to by dało solidne podwaliny pod jego „Filary państwowości naszej”

Rzecz jasna w zgodzie z Nową Konstytucją dla Polski i Świata autorstwa husarza33

Reklamy

3 uwagi do wpisu “Z wrzodem na d….. i o rozwoju

 1. Ale najbardziej genialna myśl padła z ust pana ministra Morawieckiego (zakładam, że Nikander nam nie nałgał relacjonując jego słowa) żeby ,,…..na wypłaty pracownikom zaciągać pożyczki w Bankach…..”
  Jest to o tyle genialne, że przecież w razie co, to w mordę jeża niech te pożyczki z odsetkami spłacają sami pracownicy.

  Polubienie

 2. Wojna domowa

  Szanowni Państwo!
  Pełzającą wojnę domową już mamy, nawet jeśli na razie głównie tylko na słowa. Pogróżki ze strony niegdysiejszych „elit”, które utraciły władzę mogą okazać się wcale nie takie czcze. Na terenie Polski są dwa zasadnicze obozy: ludzi, dla których „polskość to nienormalność”, za to chamstwo im większe tym normalniejsze, i pozostałych. Nieważne, że ci „pozostali” stanowią bezwzględną większość. Tamci mają za sobą liczną, aktywną grupę wrogów Polski rozsianych po całym świecie.
  Nie miałam racji gdy sądziłam, że lemingi, to takie łagodne stworzenia zawsze podążające za władzą, jaka by ona była. Okazały się stworzeniami wiernymi jedynej „słusznej partii”. Dla leminga tylko ciągłość władzy postsowieckiej ma ten leninowski nieodparty, „głęboko intelektualny” czar.
  Układ okrągłostołowy został przez ostatnie osiem lat tak utwardzony, że stał się odporny na wszelkie zawirowania historii, nawet na niespodziewaną demokrację, której rzekomo broni. Wysługiwanie się okupantowi dla wielu jest tak oczywiste, że nie są w stanie zrozumieć kogoś, kto ma im to za złe. Przecież oni są tylko „nowocześni” i „tolerancyjni”. Ta tolerancja dotyczy wszystkich nacji, prócz Polaków oraz wszystkich innych religii prócz katolickiej. Ale czy to nie wystarczy?
  Nie wystarczy! Dość tolerowania szkodników. Wojna to wojna. Albo oni nas, albo my ich pokonamy.

  Pozdrawiam i do następnej soboty

  Małgorzata Todd

  Polubienie

 3. Oooo ! Jakie przemiany na portaulu „wiernych szwabom” !
  A tak bylo dobrze gdy w Polsce szwabiki byli przy wladzy.

  Zlotnik ,a dlaczego ty zegnasz sie do soboty przyszlej ?
  My chcemy z toba pobawic sie „w kotka i myszke” ,szczegolnie gdy Zenek przebywa w Polsce i sle nam rozne wiadomoci od Zakopanego po Olsztyn w drodze przez Lodz,skad ma wiadomosci od „bolszewi”.
  Admin do tablicy !

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s