Jak odbudować polską gospodarkę ?


Jedna z odpowiedzi, komentarz.

…..za Chiny Ludowe nie ma innego wyjscia, jak tylko zrobic Niemcom to, co oni zrobili nam w 1939, a calej Europie na poczatku XXI wieku: zbombardowac ich gospodarke. Nasze stocznie nie beda pracowaly, dopoki pracuja stocznie niemieckie, nasze cukrownie nie rusza, bo chodza cukrownie niemieckie, jakikolwiek przemysl chcialby Pan u nas otworzyc, zaraz Unia sie przyczepi, bo slimaczki motylki, dwutlenek wegla, ekolodzy, tony przepisow, nie da rady. Na naszych oczach realizuje sie projekt Mitteleuropa z 1914 roku – kraje Europy Srodkowej maja byc tylko zapleczem dla gospodarki niemieckiej, w zadnym razie konkurencja. Najgorsze, ze do tego doszla koncepcja Himmlera: Polak ma umiec zliczyc do dziesieciu, troche pisac, przeczytac obwieszczenie, w zadnym wypadku nie myslec…

http://dobrezycie.salon24.pl/589660,jak-odbudowac-polska-gospodarke

Odbudować suwerenną polską gospodarkę

 Czesław Ryszka
Jak wygląda dzisiaj polska gospodarka? Czy jest niezależna? Co jest jeszcze nasze, czyli narodowe? Owszem, posiadamy np. własne wybrzeże morskie, ale czy tam czuje się wolny oddech życia gospodarczego Polski? Czy budujemy statki? Po 20 latach rzekomej wolności gospodarczej, a właściwie gospodarczej wyprzedaży, prawie nic nam już nie pozostało. Niemal całkowicie rozparcelowano polską flotę, doprowadzono do upadłości polski przemysł okrętowy, zniszczono rybołówstwo dalekomorskie, zlikwidowano bazy rybackie, podjęto również próby zniszczenia rybołówstwa rodzinnego. W polskich bankach rządzi zagraniczny kapitał, a znajdujące się u nas przedsiębiorstwa to właściwie zagraniczne montownie. Doprowadzili do tego ci sami ludzie, którzy jeszcze nie tak dawno wiernie służyli Rosji, a dziś zginają karki w Brukseli i Berlinie. Ci sami, którzy niedawno obłudnie witali węgierską rewolucję, a obecnie wespół z lewicowymi środowiskami na Zachodzie atakują premiera Viktora Orbána.
Czy to nie jest zastanawiające: premier Orbán zastał kraj w ruinie finansowej, 50-procentowy podatek dochodowy od osób fizycznych i stopy procentowe ustanowione przez bank centralny na poziomie 11,5 proc. bogaciły zagraniczne grupy finansowe, a koszty ponosiło społeczeństwo. Już Orbánowi zaczęło się powodzić: udało się zatrzymać wzrost zadłużenia, wpisał do konstytucji 16-procentowy podatek liniowy, ochronę życia, pierwszeństwo Boga! Przejął kontrolę nad wielkimi zakładami pracy, aby państwo było w stanie kontrolować politykę inwestycyjną i dywidendową tych zakładów. Nałożył tzw. podatek kryzysowy na wielkie banki i korporacje, zwłaszcza centra handlowe, które korzystały wcześniej z ogromnych przywilejów. Dlaczego te i inne pociągnięcia wywołały furię na Zachodzie? Wezwano go na dywanik do Brukseli, zarzucono gradem pytań i ostrzeżeń. Czy się ugnie?

Jak odbudować przemysł? Trzeba determinacji

– Nasz program jest dobrze przemyślany i gotowy. Musimy się zmobilizować, by go zrealizować. A jest to realne, gdyż inne kraje mierzyły się już z podobnymi problemami – mówi Paweł Szałamacha, ekspert ds. gospodarczych, w rozmowie z „Gazetą Polską”.

W jakiej sytuacji, Pana zdaniem, znajduje się dziś nasza gospodarka? Czy rzeczywiście możemy świętować „złoty wiek”, 25 lat wolności i świetnegorozwoju, jak chcą rządzący?
W ostatnich miesiącach widać spowolnienie, a wyniki są gorsze niż prognozy. Niewielki wzrost produktu krajowego brutto pokazuje, że formuła rozwoju oparta jedynie na wydawaniu funduszy europejskich po prostu nie zdaje egzaminu, nie rokuje dobrze na przyszłość, jeśli chodzi o długotrwały i stabilny wzrost, oraz nie rozwiąże najważniejszych problemów kraju. Niestety, nie dostrzegam ze strony obecnej władzy innych pomysłów, jak tylko właśnie ten: „Wydawajmy pieniądze unijne!”.

A czy dostrzega Pan zróżnicowanie pomiędzy rozmaitymi branżami? Czy znajdziemy mimo wszystko jakieś przykłady sukcesu?
W ostatnich tygodniach, jak wiadomo, szczególnie ucierpiało rolnictwo z powodu klęski suszy. Natomiast poza rolnictwem sytuacja jest mniej więcej równomierna, tzn. odchylenia pomiędzy branżami są raczej niewielkie. Niestety nie widać więc, szczerze mówiąc, w żadnej z nich jakiegoś pozytywnego odbicia.

W wywiadzie opublikowanym w książce „Kulisy kryzysu” mówiliśmy o tym, że polski przemysł po 1989 r. „wygaszono”, a nasz kraj stał się w konsekwencji głównie wytwórcą podzespołów dla gospodarki niemieckiej oraz montownią zachodnich koncernów. Zniknęły całe branże, jak choćby przemysł odzieżowy czy stoczniowy. Bo przecież produkcji jednostek oceanicznych nie może zastąpić wytwarzanie motorówek czy jachtów, czego często używa władza jako argumentu, chwaląc się pozornym utrzymaniem zatrudnienia w tej branży.
Przemysł, który był 25 lat temu w rękach polskich, należąc, jak wiadomo, do państwa, z problemami, ale jednak funkcjonował. Tymczasem zamiast podjąć wysiłek restrukturyzacji, wiele branż zwyczajnie zamknięto. Zamiast zatem wyprowadzić je na prostą, wywieszono białą flagę i zlikwidowano je. Nazywanie tego reformą czy restrukturyzacją to nieporozumienie.
I, co ciekawe, często dotyczyło to nie tylko branż, o których najczęściej się mówi, jak właśnie stoczniowa, ale także tych, które potencjalnie są bardzo przyszłościowe i rozwijające się. Można podać wiele przykładów takich błędów menedżerskich, które doprowadziły do upadłości i zamknięcia potencjalnie dochodowych zakładów, jak choćby Zakłady Chemiczne Zachem w Bydgoszczy. To w dodatku o tyle paradoksalne, że Polska odnotowuje systematycznie, rok po roku, ogromny deficyt handlowy właśnie w dziedzinie handlu chemikaliami. Takie decyzje jak bankructwo Zachemu będą przecież ten deficyt pogłębiały. Po prostu główny produkt tych zakładów, który stanowił bazę wszelkiego rodzaju pianek budowlanych czy montażowych, będziemy musieli teraz importować z zagranicy.
Likwidacja tego i wielu innych zakładów nie była wynikiem tendencji w światowej gospodarce i na rynkach, lecz konsekwencją złych decyzji zarządów. Zwłaszcza tych, które pojawiły się tam po 2007 r., czyli pochodzących z politycznych nominacji PO i PSL. Właśnie w ostatnich latach wiele potencjalnie rozwojowych branż doznało w ten sposób wielu dotkliwych ciosów.

A jaka jest sytuacja w usługach? Przekonywano nas wszak od 25 lat, że to właśnie one są przyszłością, a nie produkcja przemysłowa.
Właśnie drugą branżą, którą przytoczyłbym jako przykład zmarnowanych możliwości, są przewozy lotnicze. Najbardziej spektakularnym przykładem nie jest tu wbrew pozorom LOT, lecz mniejsza spółka Eurolot, której likwidacja nastąpiła wiosną tego roku. Można ją uznać za rekordzistę w zakresie tempa i rozmiaru wygenerowanych strat w stosunku do zainwestowanego kapitału. Od lat zwracaliśmy jako posłowie uwagę ministrowi skarbu, organowi właścicielskiemu, na niekonsekwentną strategię rozbudowy siatki własnych połączeń i własnej floty. Konkurencja z LOT była przecież podcinaniem własnej gałęzi i musiała zakończyć się fiaskiem.
Takich spektakularnych porażek wywołanych niekompetencją, graniczącą z celowym działaniem na szkodę firm, można wskazać o wiele więcej.

Czy jest Pan optymistą? Czy nowemu rządowi uda się wybrnąć z tej kryzysowej sytuacji po ośmiu latach rządów układu PO–PSL?
Jestem umiarkowanym optymistą. Nasz program jest dobrze przemyślany i gotowy. Musimy się zmobilizować, by go zrealizować. A jest to realne, gdyż inne kraje mierzyły się już z podobnymi problemami. Np. jeśli chodzi o wyłudzanie VAT, to poradziły sobie z tym tak różne kraje jak Wielka Brytania i Słowacja. Wiele zatem będzie zależało od naszej determinacji.

Całość wywiadu w nanowszym numerze tygodnika „Gazeta Polska

http://niezalezna.pl/70741-jak-odbudowac-przemysl-trzeba-determinacji

==================================

Nasz program jest dobrze przemyślany i gotowy

A konkretnie?

======================

Moim zadaniem wystarczy dokładnie sprawdzić wszystkie transakcje i przejęcia Polskich zakładów z okresu 15-20 lat. Pracy sporo ale cel świetlany. A w przypadkach gdy zachodzi zbyt wiele wątpliwości natury wycen(tych ówczesnych), powiązań osobowych i wyraźnie widać lub można uważać że przetargi były ustawione w pełnej zgodzie z narodem i prawem skonfiskować do cna takie zakłady, majątki preziów oraz ich rodzinek pasożydów i przeprowadzić całkowitą nacjonalizację wszystkich takich, które są lub były w przeszłości zakładami przemysłu z gałęzi strategicznej – kopalnie, huty, zakłady stoczniowe, samochodowe, transport itd. Na Islandii – kraju podobno kapitalistycznego zawsze!.. nie mieli z tym żadnego problemu i lali na demokracje, prawa banków (czytaj Żydów) i ich przydupas..w – BO CHODZIŁO O ICH KRAJ/NARÓD a nie o dobrobyt garstki kombinatorów i ich popleczników. TYLE!

===========================

To co zrobiono z polskim przemysłem to jest to świadome i celowe jego niszczenie po dzień dzisiejszy. Za POczątkowe jego niszczenie POnoszą bezPOśrednią odPOwiedzialność: ówczesny premier Bielecki, v-ice premier Balcerowicz, MPW Lewandowski, Bochniarz i POwołane NFI ( zamiast szczytnej idei dozbrajania sprywatyzowanych zakładów wprowadzono zasadę kompletnego ich rozkładu i rozkradania wśród swoich czy też słupów, niekoniecznie tylko naszych krajowych). Zamiast rzeczywistej prywatyzacji i uzdrawiania przemysłu przystosowanego POd POtrzeby ZSRR, celowo i świadomie doprowadzono do jego zapaści, a w konsekwencji do jego niszczycielskiej grabieży i rozkradania przez czerwonych i różowych potentatów spadkowego PRL. To tak wyrośli oligarchowie i rozpanoszyła się wszędobylska KORUPCJA NA WSZYSTKICH POZIOMACH ZARZĄDZANIA KRAJEM. Oczywistym jest, że część gospodarki musiała upaść, szczególnie ta obsługująca wschodniego sąsiada. Niestety zlikwidowano prawie wszystko. Jak zabrakło kąsków w przemyśle to w sposób bezpardonowo chciano rozprawić się z polskimi lasami – ustawą wytrychem i dodatkowymi nałożonymi daninami podatkowymi w myśl zasady, najpierw rozwal, a później możesz wszystko bezkarnie rozkraść. Całe szczęście, że obywatele kraju wykazali się roztropnością i swoimi podpisami wywarli presję na bezrozumnych rządzących i nieodpowiedzialnych POsłów ( tylko 5 c-u głosów zabrakło do wprowadzenia ustawy- wytrch do szabrowania lasami). Mam nadzieję, że nadejdzie taki czas konkretnego rozliczenia wszystkich złodziei naszego wspólnego mienia!!!!!!!!!!!!!!!!!!

=============================

Jeżeli nie zlikwidujemy całych rzeszy urzędów i urzędników,to będziemy tylko sobie bez końca opowiadali,że musimy coś zrobić.Jeżeli tego nie zrobimy lub nie rozumiemy obecnego stanu rzeczy, to nie ma sensu by cokolwiek zaczynać robić nawet z najlepszymi planami.Nie możemy czekać na decyzje tygodniami,miesiącami,lub nawet latami,to ma być podejmowane szybko,sprawnie i przejrzyście,urzędnik to osoba kompetentna niebojąca się podejmować jakiejkolwiek decyzji.Czas nastał aby ruski system zarządzania krajem przestał funkcjonować,wtedy może faktycznie będziemy dumni ze swego kraju,w innym przypadku będziemy się rozwijać tak jak będą chcieli bogaci,a wyrobnikami będziemy po wsze czasy.pozdrawiam

=============================

Rozumiem iż wskazane jest odbudowa polskiego przemysłu i zdecydowanie to popieram , ale slogany – „determinacja , zmobilizować się ” to jak nawoływania z epoki komunizmu. W podświadomości odczuwam iż takiego planu niema. To taki sam celny argument jakim pani Kopacz nas uszczęśliwia – „rząd będzie ciężko pracował”.

=============================

Żeby myśleć o odbudowie polskiego przemysłu, trzeba realnie suwerennego i niepodległego nikomu rządu polskiego i polskiego parlamentu. Dla podjęcia koniecznych w tym zakresie decyzji, które będą bardzo radykalne i niekorzystne dla wielu zagranicznych banków i firm, potrzeba swobody i niezależności. Jak to pogodzić z całkowitą zależnością i dyspozycyjnością państwa polskiego, jego organów i struktur, od Komisji Europejskiej i parlamentu UE?

Wydaje się, że realna odbudowa polskiego przemysłu nie będzie możliwa w trakcie członkostwa Polski w UE. Chyba, że pojawi się osoba tak silna i zdeterminowana jak Orban na Węgrzech. Niestety, w szeregach działaczy polskiej prawicy trudno dostrzec obecnie taką osobowość…

 

Reklamy

13 uwag do wpisu “Jak odbudować polską gospodarkę ?

 1. Trzeba normalnie i pokojowo pozbyc sie z Polski SZMULI i SZWABOW,a rzady oddac w Polakow rece i glowy !
  Czy aby to latwo pojdzie ?
  NIE !
  Ale dokonac, mozna tylko przy pomyslunku i dzialaniu POLAKOW czystej polskiej krwi .
  Admin znasz takich ?
  Zenek jedzie do Olsztyna w ich poszukiwaniu i jednoczeniu .

  Wsrod tych co teraz sprawuja wladze w Polsce oraz tych co demonstracje KOD-u organizuja takich nie ma (przeslalo nam wiadomosc przez „wici” .
  Zreszta i w rodzinach zwanych polskimi (jak nam pisze)
  NIE MA JEDNOLITOSCI i ZGODY ,geny w ich organizamach rewolte sieja !
  Tata taki a mama inna,siostra z siostra sie nie dogada a brat bratu przylozy .
  Juz dawno pisalismy ,ze trzeba odfiltrowac polska krew (zalana kolorem i barwnikami od czerwieni po niebieska) ,no i oczywiscie przejac zrodla zasilania w wode i prad Polski w polskie rece,zaczac jesc polska zywnosc od polskich rolnikow,idac do doktora pytac go czy Polak czystej krwi,inaczej uciekac od niego ,bo rozchoruje na Amen.
  Dzieci zapisac do szkol gdzie dyrektorem lub kierownikiem jest Polak i personel polski.
  Do kosciola isc gdzie polski jest proboszcz i wikary modlacy sie przodem do oltarza a nie odwroceni du.a do BOGA i Najswietszego Sakramentu,a ambona jest w ksociele i z niej plyna nauki pasterza , zas w diecezjach jest chociaz jeden biskup POLSKI.

  Jak do tej pory ,wszystko do szmuli i szwabow nalezy.

  Temat dobry i winien byc rozwiniety , a nade wszystko ADMIN i jego druzyna winni przodowac (na poczatek) w dyskusji i to w tym,co nalezy zrobic ,na poczatek a pozniej reszte dopisza dyskutanci .
  My tez choc zagraniczni ,wrocimy i pomozemy.
  Zenek juz nam w Polsce wybiera miejsca do „zasiedlenia” i do odebrania to „co nam obca (szmuloszwabska) przemoc wziela”.
  ZWYCIEZYMY !
  POBUDKA – DO DZIELA !!!

  Polubienie

 2. Troche czasu minelo od powyzszego postu a tu nawet stalym bywalcom dech w piersi zatkalo !
  A moze to i ostatnie tchnienie wrogich nam Polakom i oddech,zabralo,obluda,fayzejstwo i slugostwo sie skonczylo ???

  Gdziie filozof od marksizmu ,leninizmu i innego -izmu sie zapodzial ?
  Akademia zakopianska i stara chata sie spalila ?
  Byc moze zemsta „bogow” sie ziscila.
  Wieczne daj zdrajcom Polakow w piekle egzystowanie,
  nasz POLSKI PANIE !

  Polubienie

 3. “Jak odbudować polską gospodarkę ?”

  A moze inaczej, jak odtworzyc rodzime, slowianskie
  bytowanie.

  Przyroda nie boi sie zniszczen, pozary naja moc
  odswiezajaca. Przez ostatnie 25 lat przez Polske
  przetoczylo sie zachodnie ulepszenie i tego owoce
  sa widoczne. A inne, sa ukryte pod czernia zaloby.
  Wlasnie te drugie wymagaja uprawy. Ale nim to nastapi
  warto uczynic szczere porownanie tego co jest zle i
  gorsze lub dobre i lepsze. Zasobniejsze kraje EU
  eliminujac (rozkradajac) np polska kompetycje
  staly sie „Mekka” dla muzulmanow czesto ciemnoskorych,
  i moze to bedzie powodem, ze gdy okaza tubylcom swa
  wdziecznosc to bedzie w rodzaju czarnej niewdziecznosci.
  Tymczasem Wschodnia Europa zaplakujac sie, ze nie
  ma zachodnich wspanialosci lecz nie widzi, ze pogorzeliska
  to obietnica nowego wzrostu, nie skrepowanego przerostami.
  Na uwolnionej przestrzeni mozna odbudowac stare albo
  jeszcze lepiej starsze gdy ziemia i chleb byly bez
  chemii. Cukru nie znano ale za to byl miod. Mieli takze
  kefir lecz zwali go kwasnym mlekiem.
  A wiec kiedy to wszystko sie ustatkuje to w Popieliskach
  stanie strzecha kryty nowy dom.

  Polubienie

 4. Tytuł wpisu ,,Jak odbudować polską gospodarkę ?”
  W odpowiedzi cisza.
  I to jest całkiem zrozumiałe, bo jak ją odbudować, kiedy
  brak jest pieniędzy
  brak jest koncepcji
  brak jest ochoty
  Nie wiadomo komu ma to służyć
  kto może na tym zyskać
  kto może przy tej okazji stracić
  komu się można przy tej okazji narazić
  komu przyszło do głowy o tym mówić
  Czy można odbudować polską gospodarkę
  jeśli jak wiemy Polski już nie ma
  lub gdy Polską rządzą żydzi
  albo szmule i szwaby,
  albo mafia,
  albo WSI
  albo służby specjalne
  albo krasnoludki
  albo komisja wenecka
  albo sami nie wiedzą kto
  Trybunał, rząd czy, KOD
  A może Morsy

  Polubienie

 5. Znałem dawno dawno temu faceta który studiował ekonomię, miał z tego tytułu tytuł magistra ekonomi i był zastępcą dyrektora do spraw ekonomicznych. Ale dziś już tego przedsiębiorstwa nie ma a i nie wiadomo czy magister od ekonomi jeszcze żyje. Stąd nie wiadomo czy ekonomia ma dziś jeszcze jakiś sens.
  Kiedyś było inaczej prościej i bez kantów. Rolnicy sadzili i zbierali ziemniaki, część ziemniaków zjadali a część sprzedawali tym z miasta, ci z miasta zaś lepili garnki dla siebie i dla rolników i sprzedawali tym ze wsi żeby kupić ziemniaki.
  I to było pierwsze i podstawowe prawidło ekonomiczne, nie do podważenia.
  Ale po latach wszystko się pokręciło.
  Tym z miasta nie chciało się lepić garnków, bo jedni chcieli być artystami, inni sportowcami a jeszcze inni urzędnikami , zaś najcwańsi ustanowili podatki głosząc że są władzą, najpierw władzą z woli Boga a później z woli narodu.
  I to była demokracja, z nazwy rzecz jasna.
  Tylko kto ma się tu znać na gospodarce.
  Odpowiedź
  Politycy.
  Bo oni wiedzą wszystko i znają się na wszystkim.
  Wystarczy włączyć TWP i posłuchać co mają nam do powiedzenia, co chcą zrobić dla naszego dobra.
  By żyło się im lepiej.
  =============================
  Serdecznie zapraszamy na pierwsze z cyklu spotkań pt. „DEBATA o Polsce” organizowanych przez KUKIZ`15 w Olsztynie. .Na spotkaniu obecny będzie Pan Poseł Andrzej Maciejewski z KUKIZ`15 okręg 35. Wykład pt. „Dlaczego chcemy zmienić konstytucję?” wygłosi Henryk Falkowski. Spotkanie odbędzie się 14 marca 2016 r. o 18:00 w Domu Rzemiosł w Olsztynie przy ulicy Prostej 38 sala 131. Serdecznie zapraszamy

  Polubienie

 6. JAK ODBUDOWAĆ POLSKĄ GOSPODARKĘ?

  RECEPTA KIKUSIA-PSIKUSIA.

  1. Trzeba koniecznie zaliczyć jakąkolwiek GOSPODĘ i nawalić się jak przysłowiowa stodoła np. okowitą, bimbrem, siwuchą albo inną berbeluchą – musi dobrze sponiewierać.
  2. Na drugi dzień, po gigantycznym kacu, musimy sobie przypomnieć za wszelką cenę, co robiliśmy w GOSPODZIE poprzedniego dnia i gdzie się podziała ARKA, która nam w głowie dobrze zakręciła, bo bez ARKI nie ma GOSPOD-ARKI – zostaje sama GOPODA i opilstwo albo pijaństwo.

  Na koniec podchwytliwe pytanie – KTO UKRADŁ POLSKĄ ARKĘ, ŻE GOSPODA NIE CHCE SIĘ KRĘCIĆ!

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 7. Ad. APA-czy – którzy mają kompleks Wołodi ,,wielkiego ich idola”

  To jest coś extra dla APA-czy – JAK HARTOWAŁA SIĘ RADZIECKA STAL czyli Wołodia wiecznie żywy!

  Wiecznie Żywy Lenin(2003) DOKUMENT PL

  Polubienie

 8. Chlopaki !
  Zerknijcie okiem na powyzsza mizerie portalowa nieudolnych slug rozdrobnionego bolszewizmu i ich kaca roznego rodzaju po zyciu w szmuloszwabskim raju .
  Admin gdzie kolejne zdjecia dobrobytu w Polin ?
  Jak czytamy, zmieniasz oblicze ziemi,tej ziemi.

  Gdzie filozoficzny przewodnik po marksizmie i walenie w prawdziwe chrzescijanstwo ?
  Tylko na lenina „super szmula” was juz tylko stac ?
  Gdzie walka z „szawlami i pawlami ” ?
  Co ze zbudzeniem ze snu wodza Stalina ???
  Teraz juz przestalismy sie dziwic,ze was podzielono na pierwszym portalu „wiernych i miernych” ,bo nieudolnosc redaktorska wychodzi wam jak sloma z buta chlopa malorolnego za Bieruta ,podczas obowiazkowych dostaw „ziarna i zywca”.
  Z polskiego majdanu nic nie wyjdzie ,za duzo ukrow w „polskiej” policji .

  Chutorowi dajemy oklaski i prosimy o wiecej wystapien publicznych .

  Polubienie

 9. Teraz co do zalaczonego filmu (niby to morsow za kase),krotko i dobitnie :
  Pokazane na filmie kolorowe kukly to nic innego jak,
  pokaz LUDZKIEGO ZIDIOCENIA !
  Czyli szmulowski i szwabski cyrk oparty na grzebiecie prochna gojowskiego !!!

  Tworcy takich filmow ile zainkasowali ?

  Zdechniecie w tym cyrku i to przed czasem po wylaniu wam na glowy goracych beltow .
  Reszte dohtory-lapiduchy dokoncza w szpitalach i hospicjach !
  Szczcyt szczytow i upadek moralny po nich !
  Szmule i szwaby steruja wami jak malpami nizszego gatunku .
  Darwin w grobie sie przewraca.

  Polubienie

 10. Kikus dostaje majakow i Stalina z Leninem myli .
  To nam wyglada na pomylke slodzika z cukrem .
  Tak to juz jest z doktorantami .

  Polubienie

 11. Ad. APA-czy notorycznych malkontentów.

  Tylko na Lenina „super szmula” was już tylko stać?

  Józio Stalin swego czasu leżał jako mumia, koło Wołodi (też mumia) w mauzoleum na ,,czerwonym placyku”, później dla niego zabrakło naftaliny, formaliny, gliceryny, wazeliny, popeliny i wyrzucili jego truchło pod mury Kremla!

  Ty APA-cze, w ząbek czesane – w US-raju też z trupami WIELKIE JAJA ODSTAWIAJĄ:

  ALCOR VIDEO TOUR

  Polubienie

 12. APA napisał
  …Admin gdzie kolejne zdjecia dobrobytu w Polin ?…

  Polska jest naszą matką, o matce źle mówić nie można.
  Nie opluwa się domu rodzinnego.
  No chyba że jest się wrogiem Polski i wrogiem wszystkiego co polskie, wówczas taki wróg będzie dowodził, że Polska to Polin, że Polak to bieda i nędza, że nic co polskie nie może być piękne i dobre.
  APA, kto cię tak wrogo do Polski nastawił, że chcesz w niej widzieć tylko bród smród i ubóstwo, że nie mówisz o Polsce z szacunkiem lecz po żydowsku , żydowskim je przezwiskiem nazywasz?

  Polubienie

 13. Gdzie ty admin dostrzegasz nasza wrogosc do Polski ?
  Czy stwierdzenie,ze Polska rzadza ci ktorzy zamiast Polski chca Polin i uwazaja,ze sie im miejsce spoczynku w niej nalezy na zawsze ?
  Admin ,ty nie tylko na stare lata nie potrafisz widziec i slyszec dobrze,to jeszcze wszystko po szmulowsku przeinaczasz i szwabskiej propagandzie ulegasz !
  Wstydz sie na stare lata swej demencji starczej ,bo po niej jest juz tylko picie zsiadlego mleka , kaszel i plucie.
  Nasz staruszek major powiada :
  Nie dziwcie sie starym w Polsce ,bo im lapiduchy szmulowskie dawno rozum odebraly przepisujc na recepte rozna trutke .
  Daj admin prowadzenie bloga swym synom lub synowym,moze maja lepszy wzrok i sluch i zorientuja sie co w Polosce sie dzieje ,a dzieje sie wszystko po zydowsku ,zamiast po polsku.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s