Putin zwyciężca czy przegrany?


Putin rozkazał wyprowadzenie rosyjskiego ugrupowania z Syrii

© Sputnik. Aleksey Nikolskyi

Prezydent Rosji Władimir Putin wydał szefowi Ministerstwa Obrony Rosji Siergiejowi Szojgu rozkaz rozpoczęcia od jutra wyprowadzenia rosyjskiego ugrupowania z Syrii, ponieważ postawione mu zadania zostały wykonane.

„Uważam, że zadanie postawione Ministerstwu Obrony i siłom zbrojnym w ogólnym zarysie zostało wykonane. W związku z tym rozkazuję ministrowi obrony od dnia jutrzejszego rozpoczęcie wyprowadzenia głównej części naszego ugrupowania wojskowego z Syryjskiej Republiki Arabskiej” — powiedział Putin na spotkaniu z szefami Ministerstwa Obrony i MSW Rosji.

Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20160314/2292749/Putin-rozkaz-wyprowadzenie-wojsk-Syria.html#ixzz42uZYn6op

komentarze ze strony

Maciej Hubert

Już się nalatali?

Marek Wilczyński

Dość zaskakujące posunięcie… Nie wszystko wiemy, ale zobaczymy, co dalej.

Bartłomiej Tomasz Małysz ·

Na sucho: cena ropy poszła w górę, a to oznacza iż Rosja porozumiała się z Unią Europejską w/s dostaw tego surowca.

Boguslawa Jarocinska

Muszą być potrzebni w domu , skoro taka decyzja została podjęta . Zapewne jest to związane z próbą siłowego przejęcia Noworosji przez huntę kijowską .

Włodzimierz Gudelin

Na banderowców mają dość w domu .

Włodzimierz Gudelin

Putin robi uSSmanom i terrorystom z NATO podpuchę ? Powinien zostawić S400 i SU 35 .

Adam Magdziarz ·

Dolary się kończą tfuuu wróć ruble ???

Jarek Łski

Idą po was ukropy 

Adam Magdziarz ·

Jarek Łski Lubimy amerykanski STARE WARS ?? Hehheheh  I konto na amerykanskim FB i komentowac z komputera z amerykanskim mikroprocesorem hihhhihihih 

Szymon Melnik ·

Adam Magdziarz Chyba że ma AMD ale Tajwan to też „Amerykańska Neoimperialistyczna Kolonia” wieć na jedno wychodzi

TAK dla Polskiej Bomby Atomowej

Kasy brak stop
Bomb brak stop
Jesteśmy szczurami stop
Dasvidaniya stop

Henryk Kapuscinski ·

ty sie zajmij brakiem swojego rozumu kotwice wloż sobie na penisa orło na czoło i do boju wszechpolski niedorozwoju

Jeremi Wisniowiecki

TAK dla Polskiej Bomby Atomowej- ty tak durny jak dostałes widły na urodziny tępy banderowski przygłupie !

Jarek Łski

Ukrofile za głupi jesteście aby zrozumiec niuanse polityki w jaka gra Putin

Janek Turaj ·

Widać Rosja chcę za wszelką cene uniknąć konfrotacji z USA.

Sławek Kotarski

to oczywiste..jest układ..prezydent Sadad (Assad) zostaje sankcje wobec Rosji zostana zniesione..Krym jest i pozostanie Rosyjski..Ukraina bandycka i UPAwska tonie polskie barany z peło i pis..zostaja z ręka w nocniku..tylko czemu polacy muszą znosić tych kretynów..??
===========================
No to teraz można sobie pozgadywać, czy Putin jednak wygrał, czy przegrał, czy tylko zrozumiał, że wdepnął w syryjskie gówno i żadnego pożytku z tego mieć nie będzie,  a koszty znaczne.
Czy może amerykanie mu wytłumaczyli, że jak się nie wycofa to jego lotnictwo zostanie zlikwidowane  gdy USA dostarczą partyzantce odpowiednio skuteczne i nowoczesne systemy do zestrzeliwania samolotów.
W swoim czasie amerykanie też się wycofali z Wietnamu i przegrali, podobnie jak Rosjanie cofając się z Afganistanu też jako przegrani.
Najblizsze dni i miesiące pokażą  kto wygrał kto przegrał.
A lotnicy sobie polatali, potrenowali i zdobyli doświadczenie bojowe.
Reklamy

35 uwag do wpisu “Putin zwyciężca czy przegrany?

 1. Tak pisze jeden z internautów na Neon 24
  Putin oddal syryjską partię szachów. Chyba tylko w taki sposób można spuentować sensacyjną wiadomość o decyzji rosyjskiego przywódcy o wycofaniu swoich wojsk z Syrii w trybie natychmiastowym.

  Przy tak dużym napięciu, jakie utrzymuje się teraz w tamtym rejonie, usunięcie jedynego argumentu trzymającego w szachu siły islamistów w postaci wsparcia lotnictwa, pozostawiona sama sobie armia Syryjska, zostanie pożarta w mgnieniu oka. W zasadzie Assad może się już pakować, a Europę czeka naprawdę duży problem z uchodźcami, którzy pozbawieni nadziei na normalne życie w swoim kraju, hurmem uciekną w naszą stronę.

  Nie wiem co jest nie tak z Putinem. Miał szansę oczyścić Syrię z robactwa, ale w chwili, kiedy już chwiała się ich (islamistów) potęga, zdecydował się najpierw na rozejm, który nic mu nie dawał, a teraz ucieka. Podobnie rzecz się miała we wschodniej Ukrainie rok temu. Wygląda na to że rosyjscy żołnierze walczą zbyt efektywnie i osiągają cele nie zamierzone wcześniej, burząc misterne plany rozpełzającego się konfliktu zbrojnego.
  Krzysztof Szotowicz

  inny skomentował:
  Kolejny gambit Putina?:)))))))

  A może nie stać Rosji na wojnę z Turcją?

  Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. I jest to dowód na sprzedawanie sojuszników za korzyści. Rosja montuje z krajami Zatoki OPEC Plus, który byłby w stanie zamrozić wydobycie, co zwiększyłoby ceny. A te kraje nie życzą sobie rosyjskiej akcji na BW.

  Rosji na skutek niskich cen ropy usuwa się grunt spod nóg. Mówiłem od początku, że potiomkinowska interwencja szybko się skończy. I tak mają szczęście, że Turcy zestrzelili im tylko jeden samolot i wycofują się bez wielkiego upokorzenia.
  nadużycie link skomentuj
  Oficer Prowadzący
  =============================
  Z innego portalu
  WIELKIE DOSTAWY SPRZĘTU DLA ROSYJSKIEJ ARMII W 2015 ROKU
  Według Jurija Borysowa, wiceministra obrony Federacji Rosyjskiej w samym 2015 roku, rosyjskie siły zbrojne otrzymały ponad 1000 pojazdów opancerzonych i około 300 systemów SAM.

  Według Jurija Borysowa, wiceministra obrony Federacji Rosyjskiej w samym 2015 roku, rosyjskie siły zbrojne otrzymały ponad 1000 pojazdów opancerzonych i około 300 systemów SAM (ang. Surface-to-air missile).

  „W 2015 roku, spółki przemysłu obronnego dostarczyły partię nowego i odnowionego sprzętu dla sił zbrojnych, włączając w to 1000 pojazdów opancerzonych, 300 zestawów SAM, ponad 3.400 pojazdów” powiedział wiceminister obrony Federacji Rosyjskiej Jurij Borysow.

  Borysow dodał, że siły lądowe otrzymały również około 22.000 środków komunikacji, 650 systemów walki elektronicznej i dwie brygady Iskander (w kodzie NATO: SS-26 Stone). W 2015 roku rosyjska armia otrzymała również 21 międzykontynentalnych rakiet balistycznych (ICBM) RS-24 Jars (w kodzie NATO: SS-27 Mod 2).
  http://www.nowastrategia.org.pl/wielkie-dostawy-sprzetu-dla-rosyjskiej-armii-w-2015-roku/
  =================
  A może Putin ma info, że szykują się odbić mu Krym, zaatakować obwód Kaliningradzki, zrobić majdan w Petersburgu?

  Polubienie

 2. Jakiś czas temu zastanawiałem się dlaczego siły NWO decydują się na wojnę światową (kilka tygodni temu sytuacja w Syrii sprawiała takie wrażenie), zamiast wprowadzać postępujący rozgardiasz na coraz większym obszarze. W czasie wojny traci się kontrolę nad populacją, natomiast w takiej degrengoladzie jaka np teraz występuje na Ukrainie, ludzie powoli tracą środki do przeżycia, pozostając jednocześnie pod ścisłą kontrolą rządów. Tak więc dziwiłem się mocno wyraźnym przymiarkom do wojny światowej. Decyzja Putina podjęta w dniu dzisiejszym pokazuje, że do wojny światowej jeszcze nie dojdzie, natomiast przegrana Assada (zarazem Putina), sprawi, że Europa zostanie zalana uchodźcami i już nic nie uratuje dumnej cywilizacji łacińskiej. Jest jeszcze jeden ważny aspekt sprawy. Wycofanie Putina ze Wschodniej Ukrainy, zabolało jego rodaków w całej Rosji. W czasie, kiedy lotnictwo rosyjskie gromiło islamistów, narodowe poparcie prezydenta Rosji ponownie wzrosło do niebotycznych wartości. Jednak w międzyczasie, zyski z ropy spadły na pysk, kurs rubla takoż, więc już nie było tak wesoło jak wcześniej. Jednak oczywisty blamaż (okaże się dopiero kiedy rząd Assada upadnie i Rosjanie będę musieli ewakuować się z Latakii) doznany w Syrii bardzo mocno podkopie wizerunek uwielbianego wcześniej przywódcy. Myślę że Soroz & Co. tylko czeka na taką chwilę i zaraz pojawią się gromady niezadowolonych na Placu Czerwonym. Tak więc w perspektywie możemy mieć wojnę domową w Europie Zachodniej, wojnę domową w Rosji, a i w Polsce niejaki Petru przygotowuje grunt pod podobne zdarzenie.

  Krzysztof Szotowicz

  Polubienie

 3. Coś takiego znalazłem na http://rusvesna.su/recent_opinions/1458018298

  Ясно одно — это превентивный шаг навстречу готовящемуся турецкому вторжению, вызванному загадочным взрывом, от которого сразу же открестились курдские радикалы. Типа, Россия последовательно верна мирному процессу. И, если турки все-таки вторгнутся, то вся ответственность на них, мол…
  Мы выводим, не выводя — они вводят, не вводя…T
  акой вот танец над пропастью…

  Czyli po polsku. (Wycofanie części samolotów z Syrii) Był to krok prewencyjny przed przygotowanym wdarciem się wojsk tureckich do Syrii. (…) Jeśli pomimo to Turcy wejdą, to odpowiedzialność spadnie na nich, (Bo co się już bardzo wyraźnie gotowało, to zamknięcie cieśnin Bosfor i Dardanele dla dostaw do Syrii uzbrojenia z Rosji – MG).

  MG – Ale cóż, jeśli amerykańcy na tej podstawie się domyślą, że to objaw słabości Rosji, to bazy amerykańskie w Wolnej Polsce pod zarządem ORP (Okupacyjnego Rządu Polskiego) zaczną rozkwitać ze zdwojona szybkością… no i kolejna wojna o Krym może stać się realnością.

  Polubienie

 4. Ponieważ bazy morskie i powietrzne pozostaną i działają normalnie (w tym system S400), ta wiadomość jest po prostu oświadczeniem woli – że Rosja nie będzie przebywać w Syrii na długo. Jest możliwe, że osiągnięto kompromis, że Assad pozostanie w zamian za przerzedzenie wojskowej obecności Rosji, chociaż specjalne oddziały czeczeńskie pozostaną oczywiście. Ogólnie rzecz biorąc, nic się nie zmieni.

  Polubienie

 5. Oj dziadki ,macie juz sprane mozgi wszelka propaganda .
  Zenek,ktory obecnie wczasuje w Polsce ze swa wschodnia wybranka sle nam wici ,ze SLOWIANSKI PORZADEK WROCI , ruski gracz to dobry gracz !
  Putin ,Putinem i dwoma jemu podobnymi obstawia wszystko .
  Zdecydowali wspolnie razem,ze Syria z Iranem – dadza sobie rade ze szmulami Na Bliskim Wschodzie i to w dosc podstepny sposob, a dalsze tam testowanie uzbrojenia rosyjskiego jest juz zbyteczne pod ruskim naczalstwem,wystarczy gdy ………. (arab araba i juz jest zabawa) .

  To co szykuje sie w szmulowskiej jewropie jest wazniejsze ,tu ruskie znowu moga nie tylko odniesc sukcesy ale i korzysci terytorialne,kiedy to juz zapadna decyzje stworzyc to co juz dawno planowano na starej cywilizacji .
  W Polsce podzial na dwie strefy wplywow dokonuje sie z kazdym dniem ,jedynie jeszcze pozostal problem jak mlodych polskich gojow przyzwyczaic do tych z Afryki i innych regionow, co spryt malpi maja.
  Dziewice juz na miglancow czekaja i same majtki zrzucaja przed wyjsciem z pod dachu u mamy i taty .
  Putin bedzie faktycznie zwyciezca w Europie i o to mu chodzi a nie o zniszczenie ostateczne Jerozolimy .
  Palac Kultury i Nauki w Warszawie dar Stalina na Putina czeka ,
  takze nowa bezpieka,znaczy sie rozwiedka jak mawia red.Michalkiewicz.

  Polubienie

 6. cyt.:
  „Jakiś czas temu zastanawiałem się dlaczego siły NWO decydują się na wojnę światową (…) Decyzja Putina podjęta w dniu dzisiejszym pokazuje, że do wojny światowej jeszcze nie dojdzie (…)”

  Ano nie dojdzie.
  Przykład nowo powstałej, wciąż walczącej o swój byt socjalistycznej republiki Noworosji, jak widać dla obu zżydowiałych stron tego samego oligarchicznego medalu, czyli NATO-landu jak i Rosji, jest tu najwyraźniej sygnałem do czego ta, patrząc z ich punktu interesu, mogłaby tym razem w większej skali tylko niepotrzebnie doprowadzić.

  Jedni jak i drudzy mają jak widać za dużo do stracenia. Boją się powtórki z historii ubiegłego wieku, dokładnie z 1917 roku…

  Polubienie

 7. APA napisał:

  W Polsce podzial na dwie strefy wplywow dokonuje sie z kazdym dniem ,jedynie jeszcze pozostal problem jak mlodych polskich gojow przyzwyczaic do tych z Afryki i innych regionow, co spryt malpi maja.

  Jeśli chodzi o tych z Afryki, przed którymi wg. APA polskie dziewice już na samą myśl majtki ściągają, to APA miał oczywiście na myśli (zwłaszcza w Słupsku, gdzie bazę sobie budują) jego narodową US Army, która już w 1/3 składa się z potomków czarnych niewolników, przed 200 laty do US-raju importowanych…

  A mnie znajoma młoda Francuzka w Berkeley przed 45 laty mówiła, że aż zdumiała się, jacy ci Murzyni w USA są brzydcy – ci zadomowieni we Francji o wiele bardziej się babom podobają.

  Polubienie

 8. A tak , w czarnym kolorze sa rowniez roznice i nalecialosci kolonialne ,
  masz racje filozof .
  My dodamy majac duzo do czynienia z ladnie dzis nazywanymi „AFROAM”,ze szkolne czytanki z murzynkiem Bambo tu nam sie w „juesej” bardzo przydaly .
  Afroameryknin dzis jest na kazdym urzedzie i wazniejszy od bialego ,
  niech Bog strzeze takiemu sie przeciwstawic !

  Polubienie

 9. Media o wyprowadzeniu wojsk z Syrii: genialna taktyczna decyzja….

  Już to widzę, tego geniusza, Putin po prostu każe sobie tłumaczyć to co o nim piszę i gdy przeczytał artykuł ,,Syryjski gambit Putina”
  Czyli jak Wołodia wdepnął w syryjskie gówno…..
  patrz na stronie:
  https://wiernipolsce.wordpress.com/2016/02/26/syryjski-gambit-putina/
  biedaczyna zrozumiał swój błąd i chciał nie chciał , dał komendę na odwrót.
  Trochę to trwało bo ja pisałem o Wołodi który wdepnął w Syryjskie gówno 26 Luty 2016 a dziś już jest połowa marca, ale jak to mówią lepiej późno niż wcale.
  Mówią, mądrej głowie dość po słowie, jemu musiano to wbjać do głowy aż dwa tygodnie…szachiście.
  I tak to (nie chwaląc się) pomogłem Wołodi wyleżć z tego gówna z twarzą.
  Popatrz APA jak nasza strona Wiernych Polsce którą tak krytykujesz że mała, ze niepoczytna, wpływa na losy świata.

  Polubienie

 10. He,he,he – uha,ha-bec !
  Admin sukcesami sie zachlystuje nie wiedzac ,ze Olsztyn jest juz otoczony przez ……. i Zenka i bialoruska wybranke .
  Zenek !
  Daj znac ,gdzie admin ma sejf .
  Teraz co do Putina ,to
  lepszego gracza w calym swiecie nima !
  Putin walczy Putin gra ,
  jemu Pan Bog wszystko da !!!

  Polubienie

 11. Nieco inny, korzystny dla Putina punkt widzenia
  ——————————
  Warcabiści komentują gre w szachy 🙂
  Usiłując przy tym opierać się na zasadach gry w warcaby.
  Śmiesznie się to czyta, ale wskazuje degrengolade umysłową, postępującą w społeczeństwach ziemi coraz wyraźniej.
  Już dawno temu zauważyłem że pojęcie taktyki i strategii jest czymś coraz bardziej nie zrozumiałym dla przeciętnych zjadaczy chleba, dla których przyszłość to następny miesiąc i oczekiwana wypłata.
  Szczególnie śmieszne jest przeszacowanie potencjałów, potrzeb i możliwości.
  Sugerował bym jednak zacząć od początku : spojrzenie na mapę polityczną kontynentu euroazjatyckiego udzieli większości odpowiedzi.
  Bo jak umotywować w tym aspekcie potencjalne koncepcje Rosji, aby zaatakować zachodnią Europę, czy jakiś inny kraj?
  Co Rosji jest potrzebne, a czego nie ma aby mogła żyć i rozwijać się? Na pewno nie są to dolary, bo mają czym palić w piecach.
  Wskażcie mi jakiś pierwiastek, surowiec, sektor zaopatrzeniowy, który wymaga uzależnienia od zewnętrznych dostaw..
  Rosja jest chyba jedynym na świecie krajem, który ma wszystko co potrzebne do istnienia i działania jako niezależny podmiot.
  Nie jestem pewien czy w tym roku już nastąpiło oderwanie budżetu Rosji od cen Ropy – taka informacja była w przekazach z roku 2015 – ale świadczy to że ceny ropy nie będą miały wpływu na budżet Rosji. Dochody Rosji z ropy i gazu to tylko część wpływów, sektory przemysłowe generują zupełnie duże zyski w innych branżach, w tym wysoko technologicznych.
  Wspomnę tylko o inwestycjach dużych inżynierskich, przemyśłe kosmicznym, (coś kuleją amerykanie bez ich silników do swoich rakiet), i wielu innych dziedzinach.
  Obecny kurs na stworzenie Euroazji – to strzał w dziesiątkę i to się realizuje. Powoli i skutecznie.
  Po drugiej stronie mamy ogromny kapitał i plany zagarnięcia tego czym dysponuje Rosja – bazą surowcową. I to tu widzę większe problemy i zagrożenia. Gra na zniżkę ropy zaczęła się odbijać czkawką, a mam nieodparte wrażenie że to Rosja zaczęła tą gre w dół kontynuować, co wprowadziło pierwsze zaskoczenie po drugiej stronie. Arabia Saudyjska wciągnięta w finansowanie m.in najazdu na Syrie, wplątała się również w walki w Jemenie, gdzie mimo swojej potęgi nie jest w stanie odnotować znaczących postępów. Mało tego , dostaje łupnia z dala od frontu, atakowana Toczkami z Jemenu :).
  Niestety ale finansowanie najemnej armi to kosmiczne koszty i każde przeciąganie wojny (jak na Ukrainie) to potężny cios finansowy dla organizatorów.To wydawany z budżetu miliardy dolarów, pieniędzy które wyrzucane są w błoto, jeśli nie idzie za tym jakiś szybki efekt gospodarczy (zagarnięcie i eksploatacja surowców, przemysłu, gospodarki). Te dwa elementy nie wypaliły – Ukraina przez przeciąganie stanu wojny z własnymi obywatelami jest upadłą krainą, inwestorzy robią bokami, a doszły jeszcze inwestycje w Syrii. Tysiące najemników, sprzęt wojskowy – to było dobre gdy zaczęło się samo napędzać – kradzież ropy i jej eksport finansował to częściowo i dawał samonapędzający się mechanizm. Celne bombardowania, przecięcie dróg dostaw zniweczyło ten mechanizm, i powstał lej do którego trzeba wrzucać pieniądze, aby się utrzymał. Budżet Arabii został poważnie naruszony, zaczęły się problemy z bieżącymi wydatkami i cięcia budżetowe. Nie łudźmy się jednak – zasoby złota i inne zapasy są na tyle spore, że Arabii nie grozi poważniejszy kryzys, ale to skomplikowany temat i nic nie jest takie proste – wymaga to zmian dysponowaniu zasobami, o których pewnie nikt nie myślał w tym kraju od dawna. Opłacanie najemnych armii, przeciągające się działania militarne tworzą jednak na tyle duże ssanie pieniędzy, że jest kwestią czasu, kiedy ten efekt uderzy z siłą rozpędzonej lawiny w gospodarkę i społeczeństwo.
  Aby więc zrozumieć obecne pociągnięcia Putina, trzeba mieć trochę więcej pracujących komórek i mniej oglądać TV.
  Co jest najważniejsze w ramach taktyki walki? Kontrolować pole walki.
  Zaskakiwać i cały czas krzyżować plany przeciwnika. Możemy się domyślać, co planowano w Syrii. Ostatnie manewry tak wyraziście przedstawione pod względem potencjału, pokazały wyraźnie że oś sprawców ma już przygotowane plany, i szykuje się do ostatecznej rozgrywki.
  Wykonanie uniku jest perfekcyjne. Zejście z lini ciosu, wycofanie potencjału a jednocześnie pełna kontrola. Ile potrwa zaplanowanie następnego kroku przez stronę przeciwną? To również logistyka, rozpisanie scenariuszy działań, działania różnych formacji, dezinformacja, manipulacja. To co najmniej rok, dwa. A Rosja wie co robi – to jej rozdanie. Zaskoczenie i gwałtowne przeniesienie ciężaru oddziaływań jest więc z ich punktu widzenia mistrzowskim pociągnięciem. Tym bardziej że w tej wojnie na wyniszczenie ekonomiczne Rosja zaczyna odnosić druzgocące zwycięstwo. Bo porównajmy teraz koszty obu stron konfliktu – zwykła ekonomia.
  Oceniając koszty Rosji i NWO – 1:100? Przeliczmy to na efekty 10:1 ?
  Gdy to wymnożymy, zobaczymy bardziej wyraziście kto tu wygrywa, a kto przegrywa. Byłem zażartym rusofobem, zdarzenia na Ukrainie obudziły mnie jednak. Schematyczność działań była aż upokarzająca intelektualnie, przedstawiałem to już w art. które pisałem, nawet tu na neonie.
  Rosja ma jeden poważny problem- demografie. Na tą ilość przestrzeni jaką włada, ma zbyt mało mieszkańców. Potrzebowali by co najmniej miliard obywateli. I wtedy mogli by myśleć o agresywnej polityce.
  Pomijając ich losy skutkiem przejęcia władzy w 1918 roku przez żydowską ustawkę finansowaną przez Niemcy i WallStreet, Rosja ma najmniejsze uwarunkowania na agresje wobec innych krajów a większość wojen w ostatnich czasach to w zasadzie działania obronne. Z obiektywnego punktu widzenia. Aby to zrozumieć, trzeba odizolować się od manipulacyjnych przekazów edukacji i mediów. I włączyć samodzielne myślenie.
  nadużycie link skomentuj
  Roman Klimczyk

  Polubienie

 12. Zapewne doraznie zwyciestwo kolaborujacej kliki Putina i uspokojenie rosyjskiej kliki zydowskiej, niewatpliwa przegrana narodu syryjskiego i tozsamego z nim Assada, byc moze dorazne zwyciestwo Rosji po psim handlu Syria za Wschodnia Ukraine i strefami dystrybucji ropy, i tym samym oczekiwane dalsze poparcie Putina poprzez narod rosyjski.
  Nie utozsamiam motywacji Putina z interesem tegoz narodu ale jego determinacja w oporze jest korzystna nie tylko dla Rosjan, bowiem oslabia totalna dyktature zydowstwa nad narodami Europy i nie tylko.
  Ci, ktorzy w decyzji Putina upatruja nastepstwo zwyciestwa, durniami sa i ludziom potrafiacym logicznie myslec gloszeniem tego pozoru tylko we lbach mieszaja.

  Polubienie

 13. Rejterada z pola walki, nigdy nie jest oceniana pozytywnie, a na pewno nie jako sukces
  Adm.
  —————————

  Jakby nie patrzeć na ogłoszenie wycofania wojsk lotniczych (w zasadzie jasne deklaracje Rosjan dotyczą roli obserwacyjnych i doradczych), jest to posuniecie, które wybitnie osłabia pozycje Assada. Ja rozumiem, że tego rodzaju posunięcie byłoby na miejscu po wynegocjowaniu w Genewie bardzo korzystnych warunków dla Syrii z mandatem ONZ do kontroli granicy Syryjsko-Tureckiej – wtedy taki ruch miałby sens, ale nie na samym początku negocjacji, kiedy wszystkie opcje są na stole, a jedna strona chowa do kieszeni swój najważniejszy atut. Nie wiem, czy kojarzycie wypowiedzi wszystkich przeciwników Assada sprzed ogłoszenia decyzji Putina – jak mantra powtarzało się żądanie zaprzestanie nalotów na pozycje „umiarkowanej opozycji”. Świadczy to o tym, że działania Rosji krzyżowały ich plany. ,

  Na wojnie należy pamiętać o dwóch sprawach: po pierwsze o uzbrojeniu i amunicji, po drugie o morale. Wiadomość o wycofaniu, lub znacznym ograniczeniu nalotów sprawi, że armia syryjska już osłabiona długą wojną jeszcze oklapnie, a Daesz wzrośnie w siłę. Dlatego nie wiem w czym można upatrywać pozytywnych aspektów decyzji Putina, zwłaszcza że pozostaje jeszcze wątek stabilności wewnętrznej Rosji o czym wspominałem wcześniej i ostatniej wypowiedzi Mogherini w tej sprawie.
  Może Putin nas jeszcze czymś zaskoczy, ale podejrzewam, że rzeczywistość pokaże smutną prawdę o uwiązaniu Rosji na smyczy NWO.
  nadużycie link skomentuj
  Krzysztof Szotowicz

  Polubienie

 14. Co wam SZMULKI srulki i szwabiki ruskie przeszkadzaja ?
  Chcecie sobie caly swiat podporzadkowac i zyc z pracy gojow nadal ???
  NIEDOCZEKANIE WASZE !!!
  Zawsze bedziecie lani po garbatyym grzbiecie,odstajacych uszach i nochalach jak dziob sowy ,nie pomoze wasze jojczenie i ajwanie gdy ROSJA do walki z wami stanie ,a pomoga w tym wszyscy SLOWIANIE !

  Swiat sie juz dawno zorientowal jakimi diabelskimi plemionami jestescie, niezaleznie od waszej mieszanej berbeluchy, znaczy sie psiej krwi juchy !
  Lac was beda zawsze i wszedzie,
  gdzie tylko na czele madry NARODOWY RZAD ZASIEDZIE !!!

  Ostatnio chcecie sklocic wszystkich ze wszystkimi a sami pasc sie na handlu nawet zywym towarem i ludzkimi organami.
  Co gorsze bierzecie ludzi latwowiernych na wszystkie swe bajery wymyslone od tysiecy lat w tym na swego bozka mamona jahwe i inne bzdety niestety .
  Wyksztaliscie swych kaznodziei ,prelegentow,zlodzieji i innych agentow by narody mamily i miedzy soba sie bili !
  Wreszcie Stworca tego swiata i wszystkiego co madre i dobre na nim przed waszym szmelcem i uzywkami ZAJMIE SIE JUZ DO KONCA WAMI .
  To dopiero bedzie hololanie i tam gdzie pieprz rosnie wasze spieprzanie !!!

  Hej narody za paly i wnyki ,
  dosyc szmuloszwabskiej muzyki !
  Wpierw wylapac przebierancow
  takze czarnych od rozancow,
  wziasc sie w garsc i jednosc cala
  dosyc z zydowska zakala !

  Tez szwabami czas sie zajac ,
  zwiedle ..uje im skracajac,
  przy okazji poznasz bracie
  jak szwab w strachu robi w gacie .

  LUDU BOZY LUDU NASZ
  DZIS WOLNOSCI NADSZEDL CZAS !!!

  Polubienie

 15. „Putin zwyciężca czy przegrany?”

  To zalezy od tego kim jest Putin? To jest co
  on reprezentuje, rosyjska racje stanu czy tez
  antyrosyjska. Gdyby Putin reprezentowal dobro
  Rosji to z pewnoscia staralby sie przylaczyc czesc
  Kazachstanu, Ukrainy in innych dawnych republik
  radzieckich do Rosji tam gdzie Rosjanie stanowia
  wiekszosc (przyklad Krymu to zasluga tamtejszej ludnosci).
  Tymczasem Moskwa znalazla srodki na niszczenie
  Syrii a tym samy jej wyludniania, pewnie z przyzwoleniem
  „rzadu syryjskiego”. Taki stan faktyczny sprzyja
  zaludnieniu Syrii przez osadnikow izraelskich i tureckich.
  A wiec Bliski Wschod jutra to kompetycja pomiedzy
  wiekszym Izraelem i odradzajacym sie imperium otomanskim.

  Polubienie

 16. W NAGRODĘ DLA APA-CZY, ZA TRUDY W WIRTUALENEJ WALCE, ZE SZMULAMI I SZWABAMI!

  SŁOWIANIE – DZIECI BOGÓW

  HYMN RUSKICH SŁOWIAN – NAPISY PL

  Kikuś-Psikuś – całkiem serio

  Polubienie

 17. Chutor
  Otuż to, trafnie to opisałeś.
  Tym czasem Putin robi głównie pod siebie, każdemu chce dogodzić (żydom, muzułmanom, prawosławnym, armi, zachodowi) byle by był kochany.
  Krym to po prostu wypadek przy pracy, z winy mieszkańców Krymu. Nie chciał narazić się narodowi więc Krym dołączył do Rosji i tym samym zachód przestał go kochać.
  Jak stracił miłość zachodnich partniorów to już Noworosji wziąc się nie odważył.
  Jednym słowem Putin to taka mała pierdoła , że się tak nieładnie wyrażę.

  Polubienie

 18. Putin przeminie ,to jeden po Stalinie ,ktory nie dal sie bez mydla wyportkowac .
  Wielkie teraz wycia i to nawet z ukrycia ,tych co to na „niebo liczyli” ale sie przeliczyli.
  Jerozolima jeszcze ma sie ostac ale z jewropa roznie moze byc po stwierdzeniu,ze krucho z kasiora.
  Z ostatnich wiadomosci slanych nam z Polski przez Zenka wymiarkowalismy ,ze w naszej Ojczyznie Polsce znowu slychac : „bez serc, bez ducha…” i wieje zgroza, okraszona ludzka podloscia !
  Pada nie jedno pytanie „Panie jak zyc ? ” – gdzie szukac pracy ,z kim i za co pic.

  Zenku, ty nasz z silnym wrogiem tak szybko nie wygrasz !
  Dzis narodowa zgraja kazdy kazdego trzyma za jaja !!!
  Zbliza sie niedziela Palmowa i nie jednego zaboli glowa ,
  nadejdzie i Wielkanoc ,pewnie i Zmartwychwstanie ale co sie z Polski ostanie ???
  Oto jest pytanie.

  Polubienie

 19. Putin grozi zachodowi?

  Nikt nie ma prawa naruszać przestrzeni powietrznej Syrii. Rosja użyje systemów obrony powietrznej w Syrii przeciwko wszelkim celom, które uzna za zagrożenie dla rosyjskich wojskowych, powiedział prezydent Rosji Władimir Putin.

  „Wychodzimy z podstawowych norm międzynarodowych, nikt nie ma prawa naruszać suwerennej przestrzeni powietrznej Syrii. Utworzono i skutecznie działa mechanizm zapobiegania incydentom w powietrzu z USA, ale wszyscy partnerzy zostali ostrzeżeni i wiedzą, że nasz system obrony powietrznej zostanie wykorzystany przeciwko jakimkolwiek celom, które uznamy za zagrożenie dla rosyjskich wojskowych. Chcę podkreślić, do każdych celów”, — powiedział Putin.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20160317/2309588/putin-rosja-syria.html#ixzz43F3zGt3M

  Włodzimierz Gudelin
  Ciekawi mnie jaki kretyn będzie chciał sprawdzić skuteczność rosyjskich systemów OPL .

  Alexiej Alexis
  Skoro Putin twierdzi że zastrzeli jakiś zachodni samolot, to zastrzeli Rachunki trzeba wyrównać

  Ryszard Łabudek
  To się wreszcie musi skończyć . Szpece od DEMOKRACJI muszą zrozumieć , że Putin nie żartuje i nie pozwoli na ich dalsze zbrodnicze dzialania w Syrii . Niechaj sobie wolnąamerykankę prowadzą u siebie a od innych krajów , WARA !

  Maciej Dramowicz ·
  myślę że chodzi tu o samoloty wiadomego kraju. Turcji, które by chciały atakowac Kurdów.

  Polubienie

 20. Kolejna ciekawa informacja

  Rosja dostarczyła broń irackim Kurdom, partia z pięciu wyrzutni przeciwlotniczych ZU-23-2 została przekazana 14 marca w obecności wysokich rangą rosyjskich dyplomatów i wiceszefa sztabu generalnego powstańców kurdyjskich – poinformował dzisiaj agencję RIA Novosti attaché rosyjskiego konsulatu generalnego w irackim Irbilu Artiom Grigorian.

  „Partia broni przyszła przedwczoraj, 14 marca, i była przeznaczona dla zbrojnych formacji Kurdystanu Irackiego — Peszmergów. Broń została przekazana w obecności ambasadora (Rosji w Iraku) i konsula generalnego (Rosji) a także wiceszefa sztabu generalnego Peszmergów” — powiedział Grigorian.

  Według niego, zostało przekazanych „pięć wyrzutni ZU-23-2 i 20 tys. pocisków do nich”.
  W pierwszych dniach rozpoczęcia operacji Sił Lotniczo-Kosmicznych Rosji w Syrii szef MSZ Siergiej Ławrow poinformował, że Rosja zaopatruje Kurdów w broń przez iracki rząd. Wcześniej broń kurdyjskim powstańcom dostarczały państwa europejskie.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20160317/2307124/Rosja-Kurdowie-Irak-bron.html#ixzz43F5SR0sO

  Stanisław Banaś
  To interesujące, jako, że nie słyszałem, aby terroryści mogli latać inaczej, jak w kawałkach.

  Edu Zar ·
  Niestety na kebabskie F15 trochę za słabe.
  Ale na śmigłowce i sułtańską piechotę chyba wystarczą!

  Ale jak na samoloty to chyba broń mało skuteczna, co już zawuważył także Edu Zar

  Janusz Pindara
  A od kiedy to poczciwe działko plot. zwie się szumnie wyrzutnią?.
  Kurdom bardziej potrzebne są przenośne wyrzutnie plot. typu STRZAŁA, nie wspominając o nowoczesnych systemach s-300 lub podobnych.
  Do tureckich F-15 mogliby równie dobrze strzelać z procy jak i z tej ” wyrzutni”.
  A ww. ” wyrzutnię” obejrzymy zapewne niedługo w SYRII.

  Roman Kafel
  Panie Erdogan… pan jest nie do ubezpiecznia…..zbieraj sie pan….

  Eder Theodor
  brawa dla Rosji za wsparcie dla Kurdów którzy ze zwykłych (a nawet przestarzałych) broni potrafią zniszczyć nawet najnowsze zabawki USraelskich terrorystów!!! Turcja pewnie dostała szału jak Kurdystan powstanie to ponad 1/3 Turcji będzie należała do Kurdów! oby Kurdowie rozwalili Terrorystów i Turków oraz najemników Arabii Saudyjskiej i USraela!!!

  Jerzy Mikosz · Szczecin
  To armatka strzelająca pociskami 23×152 mm na odegłość do 2,5 km.
  Do celów powietrznych lub lądowych.
  Pociski mogą być przeciwpancerne lub zapaljące.
  Będą się mieli Kurdowie czym bronić przed nalotami Turcji.

  Mariusz Pomianowski · Uniwersytet Opolski
  to nie są tylko działka przeciwlotnicze. możliwe jest ich ustawienie na wprost i walenie po piechocie. W górzystym terenie są nieocenione gdy wróg jest wyżej….w jakiejś skalnej szczelinie. W miastach też mozna spokojnie rozwalać bloki.
  —————-
  Jak widać Putin znalazł sposób na odpłatę Erdoganoi za zestrzelenie rosyjskiego odrzutowca.
  Po rozwoju sytacji można się spodziewać coraz większych kłopotów ze strony Putina dla zachodnich partniorów.
  Adm

  Polubienie

 21. Admin przestan powielac ,pisz cos od siebie na swym portalu.
  Co to za postawa tak powaznego admina ,ktory zaczyna sie bac wlasnego cienia ?

  Polubienie

 22. APA
  A kto za to tak poważnemu adminowi zapłaci?
  Szmule i szwaby nie chcą, może drużyna APAcza?
  Też nie ?
  No właśnie.

  Polubienie

 23. Co wam sie kojarzy miedzy Putin a Purin ?
  Cos wyglada na to ,ze kosa trafila na kamien.
  W piatek najblizszy w Waszyngtonie zostanie ustalone co zrobic „z kosa”.
  Po powrocie Andrzej Duda zacznie „cuda” .
  Po Purinie mialo byc po Putinie jednak na plan pierwszy poszla jew – ropa.

  Polubienie

 24. Tylko raz byl w Rosji Rasputin ,wzial i umarl z „przepracowania”.
  Obecnie jest PUTIN PIERWSZY i to rosyjskokrwisty ,zdolny, madry,wyksztalcony ,sprytny i bojowo szkolony ze znajomoscia walki wrecz,CZLOWIEK o SLOWIANSKIM SERCU i specyficznym milosierdziu .
  Co do kobiet (podobno) srednio kochliwy .
  Co do mezczyzn NIE ZNOSI KLAMSTWA,FARYZEJSTWA i ZDRADY !!!
  Kobietom wybacza klamstwo ale zdrade podsyla innemu naiwnemu.

  Putin jest i bedzie NIEZWYCIEZONY !
  Biada tym,ktorzy zechca mu przeszkodzic we wszelkich planach ,tak osobistych jak i panstwowych.
  Drzyjcie lotry przed Putinem ,
  dobrym ROSJANINEM z genotypow SLOWIAN .

  Polubienie

 25. Dostanie się przenośnych przeciwlotniczych zestawów rakietowych w ręce terrorystów na Bliskim Wschodzie byłoby najgorszym skutkiem decyzji USA o zniesieniu ograniczeń na dostawy broni do Syrii: to stanowi zagrożenie dla regionu i całego świata, powiedział dziennikarzom rzecznik prasowy prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow.

  USA zniosły ograniczenia na dostawy broni do Syrii Prezydent USA Barack Obama w czwartek zniósł formalne ograniczenia na dostawy broni, amunicji i sprzętu wojskowego sojusznikom USA w walce z terroryzmem w Syrii. Służba prasowa Białego Domu opublikowała odpowiednie memorandum skierowane do sekretarza stanu i sekretarza obrony USA.

  Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/polityka/201612094391865-kreml-usa-syria/
  A ja w tym tym poście na górze pisałem cytuję raz jeszcze :

  No to teraz można sobie pozgadywać, czy Putin jednak wygrał, czy przegrał, czy tylko zrozumiał, że wdepnął w syryjskie gówno i żadnego pożytku z tego mieć nie będzie, a koszty znaczne.
  Czy może amerykanie mu wytłumaczyli, że jak się nie wycofa to jego lotnictwo zostanie zlikwidowane gdy USA dostarczą partyzantce odpowiednio skuteczne i nowoczesne systemy do zestrzeliwania samolotów.
  W swoim czasie amerykanie też się wycofali z Wietnamu i przegrali, podobnie jak Rosjanie cofając się z Afganistanu też jako przegrani.
  Najblizsze dni i miesiące pokażą kto wygrał kto przegrał.
  A lotnicy sobie polatali, potrenowali i zdobyli doświadczenie bojowe.

  Bo że wcześniej czy pózniej dadzą terrorystom zestawy rakietowe to przecież każdy polityk rosyjski powinien przewidzieć

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s