Jak Polska Szlachta budowała Imperium Carów a potem i ZSRR


Znalazłem coś do czytania, dla niezbyt lubujacych się w ONANIZACJI WSZECHMOCĄ JU-ES-EJ Polaków po obu stronach obu Oceanów (Atlantyckiego i Spokojnego). Jest to książka:

jak-podbilismy-rosjebig532191:

 

Polacy założyli Moskwę? Najwięksi rosyjscy pisarze, artyści, politycy byli Polakami? Te nieznane fakty zebrał i opisał Mariusz Świder. Znawca Rosji i pasjonat historii.

Wyliczył w niej znanych Rosjan i pokazał ich polskie korzenie. Któż z nasz wie o tym, że wielki rosyjski pisarz Gogoł, to tak naprawdę polski szlachcic o nazwisku Chochoł? Jeszcze zabawniej robi się, gdy czytam, że faworyt carycy Katarzyny II Potiomkin (ten od potiomkinowskich wiosek) tak naprawdę nazywał się Potępski i nawet sam uważał się za Polaka.

Świder idzie dalej. Przypomina kroniki Nestora, które dla Rosjan są tym czy dla Polaków księga Gala Anonima. On wprost napisał, że plemię Wiatyczów, które założyło Moskwę było…  z rodu Lachów. Czyli, że Moskwy, której tak się boimy i z którą walczymy, założyliśmy sami. To oczywiście prowokacyjne uproszczenie. Pokazuje jednak, że Polaków i Rosjan mimo, że dużo dzieli, to też bardzo dużo łączy.

Książkę można ponoć kupić już za 15-17 zł.

A przy okazji przypominam, że już od kilku lat na „tajnym rynku” w Polsce istnieje inna książka na prawie identyczny temat:

Jan Ciechanowicz:  „Polonobolszewia. Siedmiu mędrców sowieckich czyli jak polska  szlachta komunizowała Rosję”.

Jest to syntetyczne opracowanie genezy i istoty ruchu komunistycznego oraz  budownictwa socjalizmu  w ZSRR. Opierając się na nieznane w kraju źródła autor ukazuje, że to wcale nie Żydzi, lecz właśnie Polacy stanowili „trust mózgowy”, opracowujący i realizujący plan tworzenia w Rosji i krajach Europy Wschodniej „ realnego socjalizmu”. Twórcą teorii i praktyki prawnej komunizmu, prokuratorem generalnym ZSRR przez 35 lat, autorem teoretycznych dzieł utwierdzających krwawy terror był polski szlachcic herbu Trzywdar Andrzej Wyszyński ( miał wspólnego z kardynałem Stefanem Wyszyńskim pradziada ). Czołową bojowniczką o „równouprawnienie” kobiet, utalentowaną dyplomatką i uwodzicielką sowieckiego wywiadu była polska arystokratka herbu Ostoja Aleksandra Kołłątaj ( z domu Domontowicz). Drugim po Feliksie Dzierżyńskim ( herbu Sulima ) szefem sowieckiej bezpieki był hrabia Czesław Mężyński herbu Kościesza ( narady ścisłego kierownictwa Czerezwyczajki aż do roku 1933 włącznie odbywały się w języku polskim, a wśród oficerów NKWD rozstrzeliwujących oficerów WP w Katyniu, Miednoje i in. było bardzo wielu Polaków). Głównym teoretykiem szeregu książek z zakresu teorii budownictwa komunistycznego był profesor Stanisław Strumiłło ( herbu Dąbrowa ), a najwybitniejszym sowieckim dyplomatą i wieloletnim ministrem spraw zagranicznych ZSRR był Andrzej Gromyko herbu Abdank. (…) itd.

Co więcej, w wydaniu drugim, poszerzonym (str. 455) książki „Polonobolszewia” Ciechanowicz pisze „Oto np. Nadzieja Krupska (1869-1939), rodowita kresowa szlachcianka polska herbu korczak, rewolucjonistka, prywatnie żona W. Lenina, połączona z nim katolickim sakramentem małżeńskim na zesłaniu syberyjskim przez księdza zesłańca z Polski. (W. Lenin został pod wpływem Krupskiej ochrzczony w obrządku katolickim, nauczył się polskiego i zmarł jako katolik, nigdy bowiem – podobnie jak Feliks Dzierżyński – nie ogłosił apostazji). N. Krupska … jako faktycznie zwierzchniczka radzieckiego systemu oświaty usiłowała zaszczepić na terenie tego państwa komunistyczno-totalitarne idee Platona … została otruta przez Łazarza Kaganowicza, który ją wściekle nienawidził, w dniu swych siedemdziesiątych urodzin. Cena 50 zł.” Kontakt telefoniczny z autorem: 608 531 266; ew. Ciechanowicz.jan@gmali.com.

Zobowiązany jestem dodać

1. Że Jan Ciechanowicz, potraktowany przez „wszechwiedzącego Słowiania” z Schwarzwaldu, Andrzeja Szuberta, jako „polonofob, zapewne żydowskiego pochodzenia”, według Wikipedii jest synem Stanisława Ciechanowicza, który przed wojną był kierownikiem majątku Uniwersytetu Stefana Batorego w Wornianach na Wileńszczyźnie.

Studiował germanistykę w Mińskim Państwowym Pedagogicznym Instytucie Języków Obcych w latach 1964–1970, doktoryzował się w Instytucie Filozofii i Prawa Akademii Nauk Białoruskiej SRR w 1970, gdzie później pracował jako tłumacz. Następnie był nauczycielem języka niemieckiego i języka angielskiego w polskich szkołach na Litwie. W 1975 podjął pracę na Wileńskim Uniwersytecie Państwowym oraz w Wileńskim Instytucie Pedagogicznym jako docent filozofii – w latach 1988–1989 pełnił funkcję dziekana Wydziału Języka i Literatury Polskiej w Wileńskim Instytucie Pedagogicznym (obecnie Wileński Uniwersytet Pedagogiczny)

W 1988 został członkiem-założycielem Związku Polaków na Litwie, wszedł w skład jego Zarządu Głównego. Rok później zakładał Fundację Kultury Polskiej na Litwie oraz Uniwersytet Polski w Wilnie. W 1989 został wybrany posłem do Rady Najwyższej ZSRR – reprezentował polską mniejszość na Wileńszczyźnie. Wraz z Anicetem Brodawskim zaangażował się wówczas w budowę polskiej autonomii terytorialnej na wschodzie Litwy. Twórca Polskiej Partii Praw Człowieka (1990), która postulowała utworzenie Republiki Wschodniej Polski ze wszystkich terytoriów okupowanych przez ZSRR od 17 września 1939. W marcu 1991 został zwolniony z pracy na Uniwersytecie Wileńskim. W 1994 wyjechał do Polski, gdzie wykłada język niemiecki na WSP (obecnie Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Rzeszowie i Kolegium Nauczycielskim w Tarnobrzegu.

oraz

2. Pozwolę sobie przytoczyć ŚWIADECTWO, już całkiem współczesne, że oboje, bardzo znani poza Polską przedstawiciele, jak to poetycznie napisał Mieczysław Sylwester Kaźmierzak, “bandyckiego historycyzmu mesjasza Karola Marksa, (z którego) powstał ŻYDOBOLSZEWIZM, który przejął w działaniu rosyjski rasizm.” pochodzili z zdeklasowanej polskiej szlachty i sporą część swej młodości spędzili w podwarszawskim… Grójcu. Chodzi o Nadzieję Krupską, oraz Konstantego Rokossowskiego, więzionego przez dwa lata na Łubiance przyszłego Marszałka Obojga Narodów, niewątpliwie mającego ŚWIATOWE ZASŁUGI w promocji ROSYJSKIEGO RASIZMU, zwłaszcza pod Stalingradem na przełomie 1942/43 roku.

Jeśli chodzi o ojca przyszłej żony Włodzimierza Illicza Lenina, to współczesny “Instytut Genealogii” donosi co następuje:

Konstanty Krupski (1838-1883) jest postacią znaną w Grójcu. Były naczelnik powiatu w carskim aparacie ucisku, ojciec słynnej Nadieżdy Krupskiej, zwanej „towarzyszką życia Lenina”, przez lata przedstawiany był jako tzw. „ludzki człowiek”, czuły na niedolę rodaków. Wywodził się wszak z polskiej – choć zrusyfikowanej – rodziny. Powinien więc być – w powszechnym mniemaniu – choćby z tego powodu „ludzkim”. I był…w powszechnym mniemaniu.

            Łzy wzruszenia wyciskają rzewne opowieści o tym, jak to polska niania uczyła Nadzieję polskich piosenek i pierwszych wypowiadanych słów…po polsku. Opisy towarzyskich spotkań Naczelnika z miejscowymi notablami, są naprawdę sielskie i nacechowane wyrozumiałością, dla pochylonego pod carskim knutem uciskanego narodu. Owe wspólne i głośne śpiewanie – po polsku oczywiście – musiało Naczelnikowi splendoru dodawać. Zapewne też obnosił się on z tą swoją polskością, ludzkim traktowaniem obywateli i wyrozumiałością dla niechętnych reżimowi… Krupski: „otworzył szpital dla ubogich, ogrodził cmentarz katolicki, by nie wypasano tam świń, zabronił strzyc pejsy Żydom, przyjaźnił się z polskim burmistrzem, a rosyjskich urzędników prześladował za łapówkarstwo”, preparowane w związku z narastającą koniecznością utworzenia pozytywnego wizerunku jego córki. (…) Pisała: „powstanie tłumił źle, pomagał uciekać wziętym do niewoli Polakom i celowo szkodził własnej armii”. Prawdy dziś trudno dociec. Krupskiego istotnie odwołano z funkcji naczelnika powiatu grójeckiego, został zawieszony w czynnościach i postawiony przed sądem.

Bardzo to ciekawe, dlaczego Polacy prawie w ogóle nie wiedzą, że żona Lenina była z pochodzenia polską szlachcianką, wychowaną w dzieciństwie pod Warszawą?

Rzeczony “Instytut Genealogii” przekazuje równie ciekawe informacje nt. “młodości w Grójcu”, Konstantego Rokossowskiego, który w kapitalistycznej II RP zostawił przecież siostrę oraz brata pracującego na wysokim stanowisku w sanacyjnej policji (co kosztowało Konstantego Rokossowskiego wybicie przednich zębów w więzieniu na Łubiance w 1939 roku).

No cóż, jak to z niejaką ironią zauważają Rosjanie „Polskij orieł wsiegda na Zapad smotrit”. Ale nie należy zapominać, że gdy zbyt daleko na Zachód popatrzymy, to znowu znajdziemy się NA WSCHODZIE (o czym niestety w Piśmie Świętym nie ma ani słowa – to dla APA w BOGA PISMA deklarującego swą wiarę.)

9 uwag do wpisu “Jak Polska Szlachta budowała Imperium Carów a potem i ZSRR

 1. Czy to dalsze macenie w glowach polskich i rosyjskich gojow przez szmuli zdolnych do wszystkiego, w tym do bycia osobnikiem pasozytniczym kazdego narodu i pod kazdym nazwiskiem ?
  Ooot zydowska bolszewia i ich potomkowie !
  Plemie zmijowe i dzieci diabla,ktore nie umie zyc bez rewolucji i wojen gdzie tylko sie znajdzie .
  Ostatnio to i KOD-ow sie im zachcialo i miauczenia po roznych kongresach na swiecie .
  Drudzy przeciwstawni im chca brac sie za lby i czynic bajora,kaluze krwi ludzkiej !!!
  Na pohybel z lotrami i ich slugami ,takze z tymi co ich chrzcza i namaszczaja !

  Polubienie

 2. Wielu z pośród Polaków w okresie zaborów szukało swego miejsca i kariery życiowej poza granicami dawnej Rzeczypospolitej i tak jedni na zachodzie, drudzy na wschodzie.
  Moskwa czy Petersburg jako stolice wielkiego i bogatego imperium miały swoją siłę przyciągania.
  Zatem ja nie widziałbym w tym nic nadzwyczajnmego.
  W okresach przełomowych, wielkich wojen czy rewolucji jest coś, co pozwala ludziom robić niebywałe kariery.
  A że w dzisiejszych internetowych czasach są także i tacy którzy wszystko zwalają na żydów, no to bym powiedział ,,wola nieba z nią się zawsze zgadzać trzeba”, albo, to taki ,,dopust boży” na ich rozum.

  Polubione przez 1 osoba

 3. „Zwalaja na Zydow…. dopust bozy”,inne dyrdymaly,pewnie i internet to diabelski wymysl.
  Panie Admin !
  Czy ten makowiec swiateczny od zony tak na ciebie dziala i masz odlot ?

  Polubienie

 4. Ad. czytelnika

  Wielu z pośród Polaków w okresie zaborów szukało swego miejsca i kariery życiowej poza granicami dawnej Rzeczypospolitej i tak jedni na zachodzie, drudzy na wschodzie.

  TO NIE ,,ODLOTOWY” MAKOWIEC SZANOWNEGO ADM-ina, TO TYLKO DUŻE BRAKI W TWOJEJ WIEDZY!

  BRONISŁAW PIŁSUDSKI

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Bronis%C5%82aw_Pi%C5%82sudski

  WITOLD ZGLENICKI

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Witold_Zglenicki

  TOMASZ ZAN

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Tomasz_Zan_(poeta)

  STANISŁAW KIERBEDŹ

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Kierbed%C5%BA

  … itd.,itp…

  Polubienie

 5. Chutor
  z podanej przez ciebie strony
  Winston Leonard Spencer Churchill (1874-1965) był znany w parlamencie brytyjskim jako agent sjonizmu. Z prawnego żydowskiego punktu widzenia Churchill był Żydem
  a z Wilipedi;
  Diana, księżna Walii, urodzona jako Diana Frances Spencer (ur. 1 lipca 1961 w Park House, Sandringham w Wielkiej Brytanii, zm. 31 sierpnia 1997 w Paryżu, we Francji) – członkini brytyjskiej rodziny królewskiej jako pierwsza żona Karola, księcia Walii, syna królowej Wielkiej Brytanii Elżbiety II i Filipa, księcia Edynburga. Matka Wilhelma, księcia Cambridge oraz Henryka, księcia z Walii, odpowiednio 2. i 5. osoby w sukcesji do tronu brytyjskiego

  czy to ci sami Spencerowie?

  Polubienie

 6. Popiersie Feliksa Edmuntowicza Dzierżyńskiego przy wjeździe do miasteczka Stołbce na Białorusi. Po lewej, pod pomnikiem, rosyjska poetka pochodzenia polskiego Ludmiła Turowska z Moskwy, po prawej, była przewodnicząca Rady Miejskiej w Gdańsku, E. G.

  Polubienie

 7. Adm

  Diana Spencer, Spencer-Churchill
  czy to ci sami Spencerowie?

  Nie wiem ale gdybym posiadal potwierdzajaca
  wiedze to by sie z tym publicznie nie
  obnosil aby nie podzielic losu Diany.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s