Polska Rosja Zachód


 

Jarosław Augustyniak

Rosja i jej polityka budzi w Polsce skrajne emocje. Po chwilowym renesansie zapadnictwa, czyli rosyjskiego okcydentializmu w epoce Jelcyna i Gajdara, który prawie skończył się rozpadem Rosji i utratą jej suwerenności, trwa odwrót od tej szkodliwej dla Rosji polityki ideologii.

Nie jest to może odwrót na z góry upatrzone pozycje, ale konsekwentna próba budowy własnej drogi rozwoju nie opartej na liberalnej demokracji i zasadach tzw. wolnego rynku.Siłą rzeczy próba ta musi iść w kierunku odbudowy, w takiej czy innej formie Związku Radzieckiego, co dla jednych jest zarzutem a dla innych nadzieją. Od czasu wojny w Gruzji jesteśmy tego naocznymi świadkami.

Rosję w niedługim czasie czeka konfrontacja konserwatywno-socjalnych sił skupionych wokół prezydenta Putina z siłami liberalnymi rosyjskich oligarchów. Ja trzymam kciuki za Putina.

Nieudana asymilacja

Od początku lat 90 — tych, wraz z upadkiem ZSRR, przyjęta z otwartymi ramionami przez Zachód Rosja (przyjęta, bo słaba i pogrążona w kryzysie gospodarczym, społecznym i politycznym) została poddana swego rodzaju asymilacji z zachodnim kapitalizmem. Przebieg tego procesu był dosyć podobny, ale na większą skalę, do tego co miało miejsce w Polsce. Proces oligarchizacji w Polsce zatrzymał się w czasach rządów AWS. To wtedy zapadły decyzje — sprzedajemy Zachodowi wszystko, jak leci! W Rosji oligarchizacja gospodarki i polityki nie zatrzymała się i do czasu postępowała.Przyjmując zasady tzw. wolnego rynku, tzw. wolnej konkurencji i tzw. demokracji Rosja, tak jak i każdy inny kraj Europy Wschodniej musiała z bogatym Zachodem zacząć przegrywać. Opamiętanie nastąpiło dopiero w czasach prezydentury Putina i to w późniejszym jej okresie. Wydaje się, że i Putin, podobnie jak okcydencjaliści, którzy szykowali się do tego, by spełniać rolę komparadorskiej rosyjskiej elity, długo wierzyli w dobrą wole Zachodu. Że w światowym klubie państw bogatych jest i dla niej miejsce. Dopiero Putin w momencie konfliktu w Gruzji, gdy ta wykorzystując obecność amerykańskich wojsk na terenie tego państwa i wspólnych ćwiczeń postanowiła zlikwidować autonomie Abchazji i Osetii Południowej zrozumiał, że dalsza polityka ustępstw wobec Zachodu skończy się rozpadem Rosyjskiej Federacji. Ten konflikt trwa do dziś: ostateczna próba sił, między tymi, którzy za cenę komparadorskich rządów godzili się na uczynienie z Rosji koloni, a tymi, skupionymi wokół Putina, którzy zrozumieli miejsce Rosji w świecie i możliwości jej rozwoju.

Bo o ile dla nas w ramach tej asymilacji przewidziano role rynku zbytu dla zachodniej produkcji i rezerwuaru taniej siły roboczej, o tyle Rosję Zachód widział też jako rynek zbytu i zaplecze surowcowe dla siebie.W tamtym czasie w amerykańskiej prasie i ustach ich polityków zaczęły się pojawiać coraz dalej idące żądania. Mówiono, że to nie może być tak, że jedna Rosja posiada tyle światowych bogactw. Że ta Rosja powinna się nimi podzielić (czytaj: oddać swoje bogactwa zachodnim korporacjom). I w momencie gdy szakale zachodnich korporacji szykowały się już do podzielenia skóry na rosyjskim niedźwiedziu, Putin powiedział — niet!

Dzisiejsza Rosja

Współczesna Rosja bardzo się zmieniła w stosunku do czasów Jelcyna. Putin, krok za krokiem, mając za sobą poparcie zdecydowanej większości rosyjskiego społeczeństwa, przywraca temu państwu jego mocarstwową rolę a zwykłym Rosjanom dumę ze swego państwa. Dziś Państwo Rosyjskie sprawuje bezpośrednią kontrolę nad co najmniej 55% rosyjskiej gospodarki.Prywatny biznes czy infiltracja przez zachodni kapitał rosyjskiego rynku ograniczone są wieloma warunkami, które te muszą spełnić, by uprawiać swój biznes. Chodzi oczywiście o dobro państwa i społeczeństwa rosyjskiego. W Rosji w przeciwieństwie do Polski nie ma wieloletnich zwolnień od podatków. Wręcz odwrotnie, w Rosji stawia się twarde warunki inwestycji w rosyjska gospodarkę dla tych, którzy w Rosji chcą zarabiać pieniądze. Warto tu w przeciwieństwie do polskiej NATO-lewicy mówiąc o rosyjskiej polityce kłaść nacisk na słowo mocarstwowa, które przez tę „lewicę” jest celowo mylone ze słowem imperialny czy imperialistyczny. To zupełnie dwie różne rzeczy. Rosja jest mocarstwem, ale nie jest imperialistyczna.

Tych co różnicy nie rozumieją odsyłam do szkoły. Rosję, jej obszar, ludność, potencjał gospodarczy i kultura, a także różne uwarunkowania geopolityczne w sposób naturalny predystynują do roli mocarstwa. Nie każde państwo imperialistyczne jest mocarstwem (patrz choćby Izrael) i nie każde państwo będące mocarstwem jest państwem imperialistycznym.

Nowe wyzwania przed Rosją i przed Polską

Rosja w sposób obiektywny, jeśli chce stawiać na swój rozwój i dostatek własnego społeczeństwa, nie może już iść tą drogą, którą kroczyła w czasach Wielkiej Smuty epoki Jelcyna.Nadal tylko silne państwo jest w stanie oprzeć się konkurencji z bogatymi tego świata, w której każdy słaby przegra gdy brak zasad a silniejszy bierze wszystko. Ten klub bogatych ma już zamknięta liczbę członków. Oni nie mają zamiaru się z nikim dzielić, bo nierówny podział bogactw na świecie i drenaż innych państw przez ich kapitał, jest warunkiem ich dobrobytu.Póki co nikt jeszcze nie wymyślił skuteczniejszej zapory dla imperializmu niż państwo narodowe. Rosja to rozumie. To właśnie ta erozja państw narodowych w ramach Unii Europejskiej sprawiła, że kraje biedniejsze, jak choćby Polska, zostały już praktycznie ze wszystkiego wywłaszczony stając się marionetkami w rękach zachodnich banków i korporacji, które dyktują nam warunki naszego rozwoju. Rosja nie ma innego wyboru we współczenym świecie zdominowanym przez zachodnie korporacje, niż taki czy inny rodzaj etatystycznej gospodarki i państwa. Tego wyboru nie mamy też my w Polsce. Im szybciej to zrozumiemy tym lepiej dla nas.

0004fcs4rg1sux3o-c116-f4

Wydaje się, że nowa polska władza zaczyna to trochę rozumieć.

Niestety polityka zagraniczna jaką prowadzi kompletnie temu przeczy.

Niemożna bowiem stawiać na odbudowę suwerenności własnego kraju opierając się na serwilistycznej polityce wobec Zachodu, który jest przyczyną jej utraty.

To tak jakby pożar gasić benzyną.

Nasze geograficzne położenie, często uważane za nasze przekleństwo, przy rozumnej i pełnej dobrej woli polityce, może i powinno być naszym atutem.

Oprócz odbudowy narodowej polskiej gospodarki, która władza zapowiada, potrzeba nam zupełnie innej samodzielnej, zgodnej z nasza racją stanu polityki zagranicznej.

Takiej polityki, która zacznie w końcu reprezentować nasz a nie zachodni interes. Temu nie służy sprzyjanie zachodnim korporacjom, czy instalacja w naszym kraju amerykańskich wojsk okupacyjnych, których sama obecność tę nasza suwerenność jeszcze bardziej umniejszy.

Nie ma bardziej skutecznego narzędzia polityki, która może zapewnić nam pokój i dobrobyt, niż dobra współpraca na każdym polu ze wszystkimi naszymi sąsiadami.

Można Rosję lubić lub nie, ale warto brać z niej przykład i przestać się kłaniać Zachodowi. Czas zacząć stawiać mu warunki.

nziwedq4mcfjcm9wfdewmzv4mja3edi3njl4mtg0ngdesyg

Do tego potrzebna jest dywersyfikacja dróg naszego rozwoju, która jest zawsze korzystna i nie uzależniająca od nikogo nadmiernie.

Każdy kto chce naszym kosztem robić na nas interesy, musi za to zapłacić.

Stawianie takich warunków Zachodowi bez otwarcia na wschód i samodzielnej polityki w tym względzie, nie jest jednak możliwe.

Jarosław Augustyniak, polski publicysta, Warszawa

 

Reklamy

40 uwag do wpisu “Polska Rosja Zachód

 1. Polska ma wysmienite polozenie geograficzne i powinna byc WOLNA i SUWERENNA !
  Wlasnie na naszym polozeniu winnismy dobrze zarabiac w warunkach pokojowych jako moscie handlowym miedzy wszystkimi stronami swiata a szczegolnie miedzy Wschodem a Zachodem .
  Trzeba tylko przejac handel od szmuli i szwabow w swoje rece,wczesniej nauczyc sie HANDLOWAC we wlasnym zakresie bez posrednikow .
  Ruszyc z wlasna produkcja a szczegolnie zdrowej ekologicznej zywnosci opartej na naturze pieszczac SWA MATKE ZIEMIE !!!
  Do tego stworzysc silna armie ladowa,lotnicza i morska ,ktora bedzie stzregla i bronila nas POLAKOW.
  Stworzyc wlasny transport oparty na kolejnictwie a nie transporcie poruszajacych sie „stodol na kolkach” tarasujacych drogi kolowe i zatruwajacych srodowisko naturalne,ograniczyc wszelki transport zbednych samochodow organizujac dowoz ludzi do pracy autobusami, w miescie tylko transportem elektrycznym nie zatruwajacym dostatecznie juz strutego powietrza w molochach .
  Spojrzec w niebo i stracic z wysokosci trucicieli powietrza i wszelkeigo swinstwa rozpylanego nad naszymi glowami .
  By tego wszystkiego dokonac TRZEBA WYJSC Z JEWROKOLCHOZU i
  STANOWIC O SOBIE kazdemu czlowiekowi po CALE NARODY .
  WON Z ZYDOWSKA i NIEMIECKA NIEWOLA jaka obecnie zapanowala w EUROPIE !!!
  Zyc po sasiedzku w pokoju i na rownych zasadach .
  OBCY WON Z POLSKI !!!

  Polubienie

 2. BY POLSKA POWSTALA trzeba POLAKOW POWOLAC NA WSZELKIE URZEDY , DO WLADZY i KIEROWNICTWA !
  Ten warunek musi byc spelniony w PIERWSZEJ KOLEJNOSCI .

  Drugi – OGOLNONARODOWE REFERENDUN o bezwlocznym WYJSCIU Z UE , SAMOSTANOWIENIE O SOBIE i DALSZYM BYCIE POLAKOW, w POLSCE WOLNEJ i SUWERENNEJ !

  Trzecie – WIARY i RELIGII NIE MIESZAC W RZADZENIE i SPRAWOWANIA WSZELKIEJ WLADZY !!!
  Wierz w co chcesz i nie narzucaj wiary swej innym .

  Czwarte – obywatele polscy innego niz polsko-slowianskie pochodzenie
  PODPORZADKOWAC NAM POLAKOM ,przy braku posluszenstwa i lamania prawa i dyscypliny spolecznej WON z Polski !!!

  Piate – ZYC WSZYSCY w POKOJU przestrzegajac prawa panstwowego i miedzynarodowego jako bezwgledny warunek wspolzycia miedzy narodami, NIE ZABIJAJAC NIKOGO ,stosujac inne rygorystyczne kary a w szczegolnosci KARY PRACY i produkcji w okreslonych warunkach rygorystycznych, chocby zarobku na jedzenie i utrzymanie we wiezieniu a nie odsiadka na koszt innych !

  Szoste – NIKT OBCY NIE MA PRAWA ZMIENIAC KONSTYTUCJE NAPISANA PRZEZ POLAKOW DLA POLAKOW ani MIESZAC SIE czy NARZUCAC NAM OBCA WOLE i OBCE NAM,NIEWOLACE NAS PRAWA i EGZEKUCJE !!!

  Siodme – SLUZBA ZDROWIA i FARMACJA TYLKO POLSKA !!!

  Osme – ROLNICTWO – POLACY dla POLAKOW – ZDROWE i NIE ZATRUTE ,wszelkie korporacje won z Polski !!!

  Dziewiate – WSZELKA PRACA w POLSCE w PIERWSZEJ KOLEJNOSCI dla POLAKOW ,gdy jest jej nadmiar dla obcych !

  Dziesiate – PODATKI – PROPORCJONALNE DO ZAROBKOW i STANU POSIADANIA MAJATKOW – najwiekszy dla NAJBOGATSZTYCH !

  Zachecamy do podawania nastepnych propozycji .

  POLSKA DLA POLAKOW !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 3. Ad. Mieczysława Sylwestera Kazimierzaka

  Oooooo w mordę jeża (przepraszam) kolejny nawiedzony ,,misjonarz” z KLECHOSTANU albo WATYKANPOLU, nawiedził Polonusów w krainie klonowego liścia! Posiada on plenipotencje z miasta Santa Sede(s) aby głosić Polonusom swoje ,,wypocinki mózgowe”? Po takich prelekcjach, można dostać małpiego rozumku!

  POLAK KATOLIK, TO BRZMI DUMNIE!
  „TYLKO POD KRZYŻEM, TYLKO POD TYM ZNAKIEM, POLSKA JEST POLSKĄ, A POLAK POLAKIEM”.

  Socjalistyczny Kościół Katolicki, zawsze sobie zabezpieczał ,,tyły”, aby nikt nie zrobił mu koło pióra, kuku!

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 4. Co ty kika ,chcesz by noworodki polskie obrzezano ?
  Na Madagaskar szmule i szwaby albo na Marsa i tam dokonywac obrzezania !
  Slowian naiwnych 1050 lat temu ochrzczono i nadal woda leja po malutkich glowkach i dzidziusie wrzeszcza : „nie chcemy by nas lano i sola smakowano !”

  Kicia/kicius jestes chrzczony czy obrzezany ??
  Wrzeszczales przy tej ceremoni ?
  Kto dokonywal przysposobienia do narodu „przebranego ” ,taki z broda jak na filmie zalaczonym mowca ,czy bez brody ???

  Polubienie

 5. „Socjalistyczny Kosciol Katolicki” co to za twor i ktore plemie go zalozylo ?
  Jakie sa cele takiego Kosciola ?
  Pewnie to to filozof marksizmu-leninizmu nam to wyjasni ,bo ty kicia tylo masz wiedze z …. , no wlasnie skad ?

  Polubienie

 6. Parlament Europejski przyjął w środę rezolucję o sytuacji w Polsce. Oświadczył w niej, że jest poważnie zaniepokojony tym, iż faktyczny paraliż Trybunału Konstytucyjnego w Polsce zagraża demokracji, prawom człowieka i praworządności. Eurodeputowani wezwali polski rząd do „przestrzegania, opublikowania i pełnego oraz bezzwłocznego wykonania orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego” z 9 marca 2016 r., które dotyczyło zgodności z konstytucją nowelizacji ustawy o Trybunale, a także wezwali do wykonania orzeczeń TK z grudnia 2015 r.

  Teraz ruch po stronie polskiego rządu.
  Ugnie się, czy powie pocałujta nas w d….

  Jesteśmy gubernią czy suwerenem?
  Oto jest pytanie
  na które p. Szydło
  odpowie pół zdaniem.

  Polubienie

 7. norwid
  POLITYKA 13.04.2016 16:44 2 komentarze
  Lista ZDRAJCÓW Polski z 13.04.2016 w P.E.
  ZACHOWAJ ARTYKUŁPOLEĆ ZNAJOMYM

  Lista polskich europosłów, którzy opowiedzieli się za uderzającą w Polskę rezolucję PE. Lista Hańby:

  Lista polskich europosłów, którzy opowiedzieli się za uderzającą w Polskę rezolucję PE. Lista Hańby: 1. Michał Boni 2. Jerzy Buzek 3. Andrzej Grzyb 4. Krzysztof Hetman 5. Danuta Jazłowiecka 6. Jarosław Kalinowski 7. Agnieszka Kozłowska-Rajewicz 8. Barbara Kudrycka 9. Janusz Lewandowski 10. Elżbieta Łukacijewska 11. Jan Olbrycht 12. Dariusz Rosati 13. Czesław Siekierski 14. Adam Szejnfeld 15. Róża Thun 16. Bogdan Zdrojewski 17. Jarosław Wałęsa 18. Tadeusz Zwiefka 19. Bogusław Liberadzki 20. Janusz Zemke 21. Danuta Hubner 22. Julia Pitera 23. Krystyna Łybacka 24. Bogdan Wenta 25. Adam Gierek 26. Marek Plura 27. Lidia Geringer de Oedenberg

  http://norwid.neon24.pl/post/131023,lista-zdrajcow-polski-z-13-04-2016-w-p-e

  Europosłowie PiS skomentowali przyjęcie rezolucji – W efekcie tej rezolucji, wszystko na to wskazuje, ten konflikt się raczej pogłębi, a jego rozwiązanie odsunie się daleko w przyszłość – mówił na konferencji prasowej europoseł PiS Ryszard Legutko

  Polubienie

 8. MADRZY POLACY wszystkim wam szmule i szwaby problemy rozwiaza wysylajac was tam gdzie wasze miejsce czyli DO PIEKIEL ,gdzie wasz ojciec wszelakiego KLAMSTWA !

  WON Z POLSKI KLAMCY,ZLODZIEJE i MORDERCY !!!
  NA POHYBEL POLSKIM ZDRAJCOM i ich wypierdkom !!!

  Polubienie

 9. Ad. APA-cza

  „Socjalistyczny Kościół Katolicki” co to za twór i które plemię go założyło?

  APA-cz się budzi z hibernacji i zaczyna zadawać trudne pytania! Jak wiesz, Kościół Katolicki ma szmulowskie korzonki (judeochrześciaństwo) i nie ukrywa tego faktu, lecz przeciwnie, obnosi się z tym, mówiąc, że są młodszymi braćmi w wierze (czytaj u starszego brata w kieszeni).

  KOLEJNĄ SPRAWĄ JEST WIELKI MIT O PRZEŚLADOWANIACH KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO W CZASIE II WOJNY ŚWIATOWEJ (oczywiście były wyjątki)!

  Katolicki biskup Konrad Graf von Preysing otwiera kongres katolicki na Sportpalast w Berlinie (8 września 1935).

  ATEISTYCZNO/KOMUNISTYCZNE LUDOWE WOJSKO POLSKIE:

  1943, Sielce nad Oką, msza św. w kaplicy polowej w obozie Wojska Polskiego

  http://nowahistoria.interia.pl/historia-na-fotografii/1-dywizja-piechoty-im-tadeusza-kosciuszki-zdjecie,iId,1488711,iAId,118350

  TUTAJ MAMY CIEKAWOSTKĘ ZOOLOGICZNĄ JAK ANIELICA/DZIEWICA W ,,BIAŁYM FUTERKU”, STOJĄCA NA TRYBUNIE, ODBIERA PRZYSIĘGĘ WOJSKOWĄ OD ATEISTÓW/KOMUNISTÓW:

  Rozumiem – Wanda Wasilewska, ,,materac” Józefa Stalina, stary legionista Józefa P, gen. Zygmunt Henryk Berling, może być, ale anielica/dziewica – kto to wymyślił!?

  BO WIDZISZ APACZ – SOJALIZM TO JEST SYSTEM – TAK JAK WINDOWS W KTÓRYM ,,PŁYWAJĄ” GLOBALNE G…WNA JAKO PROGRAMY! KOŚCIÓŁ KATOLICKI NIE JEST WYJĄTKIEM W TYM SYSTEMIE JAKO PROGRAM! AMEN!

  Bywaj stary pryku

  Polubienie

 10. Pozbierano to wszystko do kupy i opatrzono przeklamaniami,fotomonterski pic na wode i brednie szmuloszwabskie pod dyktanto „srulobajbo” !
  I na takim czyms wszystkie kikusie wyksztalcili zageszczajac im rozum wapnem zlasowanym ustrojowo pod historie szmulkowa.

  Polubienie

 11. Strzelanie do rosyjskich samolotów na Bałtyku to chyba nie jest dobry pomysł?

  I komentarz:
  Daniel
  Okręt po zesytrzale Samolotu zostałby zatopiony, ale nie sadze, żeby doszło do wojny, bo Yankees byliby w gorszej sytuacji i militarnej ipropagandowej. Wycofali by się ze strata image
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=40258

  A gdyby jednak amerykanie z Donalda Cook zestrzelili rosyjski samolot.
  Jaka byłaby reakcja Kremla?
  Z pewnością zaprzeczyliby że rosyjski Su zaatakował pierwszy a systemy Cooka automatycznie odparły atak i zniszczyły atakującego.
  I na tym najprawdopodobniej by się zakończyło, bo jaki inny mógłby zaistnieć scenariusz zdarzeń?
  Rosjanie wysyłają eskadrę myśliwców bombardujących w celu zatopienia amerykańskiego niszczyciela?
  Bardzo mało prawdopodobne.
  Rosjanie odpalają z lądu rakiety mające zatopić niszczyciela jak wyżej?
  Też trudno w to uwierzyć, zważywszy na możliwą reakcję załogi i dowództwa okrętu.
  Kapitan Donalda Cook mógłby sobie pomyśleć lecą na mnie samolotu, lecą rakiety więc i tak i tak pójdę na dno zatem odpalamy w stronę rusków wszystko co mamy. Tomahawki nie tomahawki w Kaliningrad, Pitergorod, Moskwę. Reszta to nie moje zmartwienie, mnie już nikt z dna podnosić nie będzie.
  Czy Rosjanie mając w perspektywie tak ryzykowne zagranie posunęliby się do ataku odwetowego za strącony samolot?
  Nie sądzę by byli aż takimi ryzykantami
  Już lepszym rozwiązaniem byłoby uderzenie z kierunku Noworosja na Kijów i wyrzucenie amerykanów z Ukrainy, bądź wywołanie rewolty Rosjan na Łotwie, Litwie, czy w Estonii

  Polubienie

 12. Jak samopoczucie Polek i Polakow po trzydniowych uroczystosciach zwiazanych z 1050-ta rocznica chrztu Slowian,w tym Polakow ,obchodzana w Poznaniu ?
  Odnowiliscie sie w duchu , a jak cialo to znioslo ???

  Polubienie

 13. Co nie ma chetnych do odpowiedzi tak ochrzczonych jak i obrzezanych ???

  „NIECH WSTAPI DUCH TWOJ i ODMIENI OBLICZE ZIEMI ,
  TEJ ZIEMI !”

  Pytania :
  A co z diablami tej ziemi ?
  Dlaczego nadal sa silni ?
  Co dzis robia swieci w niebie ???

  Trzesienia ziemi rozpoczete.

  Polubienie

 14. Deputowany do Rady Najwyższej, były lider zakazanej w Rosji organizacji nacjonalistycznej Prawy Sektor Dmytro Jarosz oświadczył w wywiadzie dla agencji informacyjnej Mir, że Ukraina może się rozpaść do końca 2016 roku.

  „Obecnie chodzi o ratowanie państwa. Mam możliwość zapoznawania się z analityką, udostępnianą przez Radę Bezpieczeństwa Ukrainy i Służbę Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony. Istnieje bardzo pesymistyczny scenariusz, który daje naszemu państwu zapas trwałości do końca roku. Po tym na terytorium Ukrainy może pojawić się kilka quasi-państw” — oznajmił Jarosz.

  Według niego, cele Majdanu do tej pory nie zostały osiągnięte, korupcji nie zwalczono, w ciągu dwóch lat zubożenie ludności przybrało katastrofalną skalę. „W regionach ludzie już panikują. Mam coraz mniejsza nadzieję, że można coś zmienić na drodze konstytucyjnej” — dodał deputowany do Rady.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/polityka/20160419/2583776/Jarosz-rozpad-Ukrainy.html#ixzz46GRlm5pk
  ————————————–
  Dmytr, bez przesady.
  Cel został osiągnięty.
  Amerykanie w Kijowie.
  Król czekolady ma się dobrze, inni oligarchowie także.
  No może stracił Janukowycz, może Jaceniuk nie dostał więcej niż zamierzał, ale wszystko idzie we właściwym kierunku, ludzie coraz biedniejsi, banderowcy coraz zuchwalsi, wschód i zakłady przemysłowe jakie się tam znajdowały rozpieprzony w drobny mak.
  Czego chcieć więcej.
  Chociaż w ostateczności w razie co bierz Lwów, Żytomierz, Winnicę, Odessę i przyłącz się do Polski, będziesz w Unii i w Szengen.

  Polubienie

 15. Nabór jak do woja:

  Teraz każdy może zostać blogerem lub moderatorem Sputnika!

  Zachęcamy naszych czytelników i słuczachy do aktywności na stronie i przyłączenia się do grona autorów Sputnika. Teraz każdy może poruszyć interesujący go temat lub sprawę!

  Temat bloga może być dowolny: od komentowania ważnych politycznych i ekonomicznych wydarzeń po gorące nowinki ze świata mody. Uprzedzamy jednak, iż administracja strony internetowej agencji Sputnik rości sobie prawo do wymówienia użytkownikowi prawa do prowadzenia bloga, jeśli jego treść nie będzie zgodna z zasadami korzystania z naszych zasobów

  Aby zostać blogerem trzeba zarejestrować się i autoryzować się na stronie Sputnik Polska. Po autoryzacji użytkownik będzie zdobywać punkty za czynności dokonane na pl.sputniknews.com — np. dodawanie zdjęcia do profilu, komentarze na stronie, dzielenie się artykułami Sputnika w sieciach społecznościowych etc.

  Po otrzymaniu 25000 punktów każdemu będzie dostępna opcja prowadzania własnego bloga na stronie Sputnik Polska. Zachęcamy do przyłączenia się do grona naszych autorów!

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/blogs/20160411/2525173/Sputnik-redakcja-blog.html#ixzz46GWWKj5D
  ———————–
  Wstąp do armi sputnika a z mety trafisz na celownik ,, naszych sużb

  Polubienie

 16. Do „spowiedzi internetowej ” wszyscy z obca mieszana krwia wladajacy jezykiem polskim !
  Od dzis RODZINY POLSKIE oczyszczaja swoja krew .

  Polubienie

 17. ROCZNICA DNIA ZWYCIESTWA !

  Drzyjcie lotry i zlodzieje ,
  znowu do was smierc sie smieje.
  Na nic klamstwa,na nic brednie ,
  dzis przed armia klamca blednie !!!

  Rusza w Moskwie defilada
  biada wichrzycielom BIADA.
  Wojen z Rosja sie zachciewa ,
  chcecie znowu od niej zwiewac ?

  Z kim chcesz trzymac Polsko biedna
  chcesz ze szwabem sie pojednac ?
  Co ci szmul do ucha gada ,
  czym sie skonczy ta zabawa ???

  Co ci mowia na ambonie ,
  ze zachodnie bronia slonie ?
  Ze ci Zachod znow pomoze
  nie powtorka – NIE DAJ BOZE !

  Wiec do wszystkich dzis Rodacy
  krzycze – Zyd i Niemiec nie kamraci !
  ONI ZAWSZE OSZUKUJA,
  SMIERC i WOJNY WCIAZ SZYKUJA !!!

  Rosja takze kierowali,
  w kazdy narod sie wzeniali ,
  Buntowali,szpicjowali,faryzejstwa cala miara
  Taka to jest ich ta wiara .

  Pomnij o tym – SLOWIANSZCZYZNA
  wspolna byla nam OJCZYZNA ,
  co dzis z tego nam ostalo ,
  wciaz wam Zydzi wojen malo ?

  Wiec przestancie rody jurgac,
  sklocac ,jatrzyc i widziwiac !
  Rosja to nasz sasiad ,SWAT ,
  z Rosja trzeba za „pan Brat” !!!

  Niech sie SWIECI DZIEN ZWYCIESTWA,
  niechaj wojsko dzis swietuje ,
  NIGDY WOJEN,WIECEJ MESTWA,
  NIECH PRZEPADNA WSZELKIE SZUJE !!!

  Pamiec dzisiaj BOHATEROM ,
  co od dawna w grobach leza.
  Im pomniki trzeba stawiac ,
  stare nadal wciaz odnawiac .

  Wsrod narodow GLOSCIE PRAWDE
  o tym ,kto wciaz wojny wznieca ,
  rozpoznajcie kazda GWIAZDE ,
  niech sie pali zgody swieca .

  AP

  Polubienie

 18. Premier Beta Szydlo atakowana juz pelna moca !
  Czy ma to byc ofiara „calopalna” na oltarzu obludy szmulo-szwabskiej ?

  Dlaczego o tym tu tak cicho ???
  Nawet faryzejska kika znika.
  Filozof nabral wody w usta,
  zas admin twierdzi,ze gotuje sie kapusta.

  Polubienie

 19. APA, atakują panią premier? Nic na ten temat nie wiem. Wiesz coś na ten temat to podaj, podziel się, bo ja na ten czas miałem atak zadyszki.

  Polubienie

 20. Ad APA-cza

  Grzegorz Schetyna – posiedzenie Sejmu 20.05.2016 (Posłowie PiS wychodzą z Sali Posiedzeń)

  Bywaj pryku

  Polubienie

 21. Kicia !
  W USA pojawila sie nam taka plansza na klikniecie wystapienia Premier RP B.Szydlo :
  „This video contains content from TelewizjaPolska-itvp who has blocked it in your country on copyright grounds”

  Natomiast kolejne wystapienia w tym szmuloszwaba jak najbardziej jest dostepne.

  No i mamy demokracje czy nie ?

  Adminie PRZEBUDZ SIE !

  Polubienie

 22. APA napisał Wiecej nie dopuscisz adminku ?
  Aaaaa rozumiemy olsztynskich szwabow poruszylismy .
  Kij wam w du.e !

  Dopuszczam i odpuszczam jako że u mnie nie ma przekłamań typu- Miłuj bliżniego (w tym Szmula i Szwaba) swego jak siebie samego

  Pisz swoje APA i na adm się nie ogladaj,
  wulgaryzmów unikajj boś przecież wierzący, praktykujący i do spowiedzi na klęczkach chodzisz.

  kika22
  Podziękowania za filmy
  Jakiś twój post został wyłapany przez automat akismet i potraktowany jako spam, ale już go odblokowałem
  pozdrawiam

  Polubienie

 23. Brawa dla pani premier Beaty Szydło.
  Opieprzyła opozycję i dała przy okazji przekaż dla UE że Polska jest krajem suwerennym w którym władzę wykonawczą sprawuje rząd polski a nie komisarze i komisje europejskie.
  Podobał mi się też moment w którym gdy Schetyna wszedł na mównicę, Jarosław Kaczyński wstał i wyszedł z sali olewając szefa PO i to co ten miał do powiedzenia.

  Polubienie

 24. Dawaj adminie wreszcie link z pelnym wystapieniem Premier Beaty Szydlo,na co czekasz ?
  Prezio PO nawet nie zwrocil sie przed wystapieniem na mownicy do Marszalka Sejmu i jak sobie poczynal dalej,tylko dlatego,ze ma za soba szwabow i mysli ,ze dalej Polska i Polakami wolno pomiatac ???
  Poucza,ze bez jewrokolchozu Polska nie byla by w Europie,zna on GEOGRAFIE,gdzie ten czlowiek do szkoly chodzil ,co i kto go uczyl ?
  Jego wystapienie wszedzie dostepne a Premiera pelne gdzie,nawet na stronie sejmowej szukaj i nie znajdziesz i to jest DEMOKRACJA ???

  A QRWA WASZA MAC SZMULE i SZWABY ,jak dlugo bedziecie leciec w bambuko i glupka ,poczynajac od stadionow i ustawionych meczy po wielka polityke w Sejmie RP ???

  WON WSZELKIE SZUJSTWO Z POLSKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 25. To,ze PiS-dzielcy wyszli z sali to tez QRESTWO ,bo trzeba bylo dziadow wziasc za kolnierz i odsunac od mownicy sejmowej jak mialo to miejsce na Ukrainie z „arszenikiem”.
  To taki bohater Kaczynski,ktory nawet nie stanal w obronie Premier Betay Szydlo ,tylko podwinal ogon jak kundel i wyszedl ???
  Co to za chlop co sie za spodnica baby chowa ???
  Tfuuu !
  To sa partie polityczne ,czy banda handlarzy stadnina glupkow ???

  Polubienie

 26. O spowiedzi i kleczkach nam tu nie wygarniaj ,bo jak bys byl spostrzegawczy to juz dawno bys zauwazyl ,ze wiara w jahwe nas nie interesuje ,bo tam tez zagniezdzone jest szmulostwo i nowi krzyzacy ,wszystko to wyglada cacy i durnie sie na to nabieraja , ostatni wdowi grosz daja ,na „nowe synagog” w ksztalcie okraglakow,konsekracje czynia w pelni swych kolorow,pychy i mycek na glowach !
  Wiec nas tu nie posadzaj o nie polskie czyny .
  Zapytaj filozofa czym i czym jest jahwe jak jeszcze sie „niedoewangielizowales” i rozum ci mgla zachodzi.
  Mamy nadzieje,ze rozumu nie postradales w swej,jak piszesz zadyszce za szmalem.
  Bywaj i popraw sie !
  Chociazby w osadach i pisaniu komus zyciorysow,my referencji nie potrzebujermy , byles w Stanach to wiesz o co biega,
  nawet i u szpiego typu bolszewia .

  Polubienie

 27. „Kto chce zniszczyć Polskę – usa czy ROSJA ?”

  Trzeba jak najczęściej zadawać to pytanie, bo ludzie gotowi jeszcze rozpuścić się w troskach codzienności, a wtedy kto będzie podlewal krwią demokrację światową. Strach i prowokacja to stare sprawdzone gołębie pokoju.

  Polubienie

 28. Tak POLSKE,ROSJE a nawet USA CHCA ZNISZCZYC i NISZCZA RODY ZMIJOWE i DZIECI DIABLA !!!
  Zreszta nie tylko nas ale wszystkich na calym swiecie nie-zydow.

  Polubienie

 29. Stosuja do tego wszelkie metody i spsooby ,po zywieniowe i zdrowotne !
  Rowniez wprowadza sie do uzytku rozne wspolczesne nowe bronie (psychotroniczne,klimatyczne,kosmiczne inne nie znane dla szerokiego okolu) masowej zaglady i uszkadzania mozgow !!!
  Obecnie nastepuje programowanie mozgow ludzkich i zwierzencych wzorem komputerowym, z wszczepianiem chipow do zdalnego kierowania masami ludzkimi, w tym calkowite wylanczanie pracy ich mozgow az do likwidacji fizycznej calego organizmu ludzi,zwierzat,roslin !!!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s