Zmiany na scenie politycznej


Nowa partia w sejmie to oczywiście Kukiz15. Czy będzie to partia jednego sezonu zależeć będzie od niej samej. Jedno jest pewne, nie powołano jej do życia przy okrągłym stole. Nie jest partią establishmentu i nie ma poparcia za granicą. Nie jest zatem skazana z góry na sukces.

Z całą pewnością można powiedzieć, że zarówno PiS jak i partie opozycyjne PO, PSL i Nowoczesna liczą na to, że kariera Kukiza i jego kolegów równie szybko, tak jak się zaczęła, tak się skończy.

Rzecz jasna będzie dla tych partii lepiej i o to będą systematycznie zabiegać, gdyż lepiej mieć czyste pole do wzajemnej konfrontacji niż mieć z boku czynnik który w tej rywalizacji zachowywać się będzie nieprzewidywalnie.

Czy można temu zapobiec, a jeśli tak, to w jaki sposób?

Nie jest dla Kukiza partnerem ani PO ani Nowoczesna Petru, zatem pozostaje PiS o tyle atrakcyjny, że najsilniejszy z rozgrywających i na dodatek podążający w kierunku prospołecznym i prorozwojowym.

Jeśli nawet mimo braku bieżących korzyści politycznych Kukiz15 zacznie być postrzegana przez Jarosława Kaczyńskiego i jego najbliższych współpracowników jako czynnik dodatni i stabilny na którym w najważniejszych momentach będzie można polegać, to rzecz jasna stanie się tym samym czynnikiem, partią w sejmie pożądaną. Przejmujących z jedne strony wyborców tych którzy z jakich przyczyn nie będą skłonni głosować na PiS a z drugiej strony niechętnie też oddający swoje głosy na partie PiS–owi wrogie takie jak PO czy Nowoczesna.

W takim układzie PiS pozostawi partię Kukiz15 samej sobie i tym samym nie przyłoży ręki do jej likwidacji jak to miało miejsce z LPR i Samoobroną kilka lat wcześniej kiedy PiS rządziła po raz pierwszy.

Już samo to w dłuższej perspektywie będzie korzystne dla Kukiz15 pozwalając na swobodne działanie przy całkowicie bezpiecznym jednym skrzydle. Dla Kukiz15 pozostałoby jedynie nie tyle zabezpieczać się, co niszczyć tych znajdujących się na drugim skrzydle.

W obecnym rozdaniu politycznym lepiej jest trzymać stronę zwycięzcy niż wchodzić w okresowe niepewne alianse z przegranymi.

W sprawie głosowania podczas wyboru kolejnego sędziego Trybunału Konstytucyjnego Kukiz15 pokazał, że potrafi podstawić nogę PiS–owi. Wprawdzie nieskutecznie, ale na tyle wyraźnie by dało się to zauważyć i by mogło być przestrogą na przyszłośc.

Mnożenie jednak takich zagrywek będzie ze szkodą głównie dla Kukiz15 mniej dla PiS i z korzyścią dla prawdziwego i rzeczywistego wroga jakim są PO i Nowoczesna Petru.

Dla tego powtórzę, przetrwanie dłuższe niż jedna kadencja będzie możliwe tylko we współpracy z partią zwycięską i przeciw przegranym, tym bardziej że te ostatnie zaczynają być coraz częściej postrzegane jako antypolskie i antynarodowe.

Zdobywanie kolejnych punktów dla swojej partii może się odbywać na płaszczyźnie działań pro gospodarczych i prorozwojowych polskiego przemysłu i biznesu, a to nie będzie działaniem przeciw PiS–owi i jednocześnie pozwoli na pozyskiwanie najbardziej aktywnej warstwy naszego społeczeństwa które faktycznie decyduje o tym kto wygrywa kolejne wybory.

Słabością nowej partii są jej członkowie, dobrani w sposób przypadkowy, niespójny, okazjonalny.

Rozwalanie tej partii (Kukiz 15) może się odbyć na różne sposoby, w tym także przez samego jej założyciela.

Dla przykładu z ostatniej chwili:

Kukiz o Zawiszy: „Nienawidzę Zawiszy ku*wa, jak go widzę to białej gorączki dostaję!”

Komentarze:

zaczynam szanować Pana Pawła
+Jonas Zuckerman Od dawna go szanuję, ale teraz wręcz ubóstwiam
Kukiz skompromitowałeś się już całkowicie. Najpierw szopka z Kodziarzami (oczywiscie bez partyjniactwa i dyscypliny) a teraz rynsztkowe pomawianie posłów, których sam wciągnął na liste wyborczą…Oj Pawełku, skończysz jak Palikot
To co dziel i rządź ciąg dalszy. Teraz powstanie ruch anty Kukiz? Tak jak anty KOD AntiFa AntiantiFa itd… Czy ten naród nigdy się nie zjednoczy i nie dostrzeże kto jest prawdziwym wrogiem. Oni chcą nas podzielić byśmy byli słabi i zawistni, byśmy utracili ducha narodu, byśmy skoczyli sami sobie do gardeł.
dokładnie. Dodam jeszcze że całe środowisko „Antysystemowcow” chce się wybić na porażce Kukiza, co tylko potwierdza twoją teorie. Podziwiam Jarka jest doskonalym strategiem.
Młodocianym naziolom, którzy są fanami skurwiela Zawiszy polecam uwadze ten news: http://www.wykop.pl/link/3065973/rodzina-maciejewskich-wygrywa-z-arturem-zawisza/
Nabrałem więcej szacunku do Pana Kukiza.
Przypadkowo, celowo Kukiz zostal nagrany. „Skandal” wielki, ktorego celem jest polepszenie wizerunku Kukiza. Teraz wszyscy naiwni beda szanowac go. Szopka kukizka.

 

Komentarze pod nagranym filmem

Robert co do za poprawność polityczna? „słowa niezwykle niesmaczne”… przecież te słowa kukiza to rynsztok! dlaczego ja mam płacić podatki na taką patologie? WTF
Korwin miał rację kurwizowcy się rozpadną. Jak to jest możliwe że co wybory jakiś pseudo antysystemowiec z koziej dupy zgarnia cały elektorat naszego cyborga w pierw tusk później palipłot a teraz na koniec ciastek :/
jaki ty tępy jesteś. I jeszcze z tym korwinem jebanym wyjerzdzasz co wiadomo że jest agentura. Kukiz ma poprostu małe doświadczenie polityczne więc go rozgrywają. wytworem służb nie jest Kukiz tylko ruch narodowy choć jest tam wielu patriotów to kierownictwo ruchu czyli winnicki Bosak to agentura
zamiast wychodzic z klubu przejac klub. Teraz narodowcy maja twarz a wilu w klubie nie. Beda was wyrzucac to tym lepiej bo mozecie sie pokazac jak chcieliscie laczyc nie dzielic. ne wyrzuca to jeszcze lepiej co kto bedzie tam wystepowac. Ludzie juz nie cierpia zgranej plyty anty wszysko bo system pansta to jest panstwa calaosc. co nagle to podiable nie wychodzic z klubu przyswoic sobie klub na ile sie da. Te tasmy to prowaokacja by was draznic. Odpowiedz znalizujemy sprawdzamy wykrylismy mozliwosc podsluche w sytemie xxx backdor w chipie yyyy itp. Moze to za tech na publike to nie. Ale wielu by uznalo to za dzilanie korzystne. robcie jak chcecie ale jak ktos gra by was sprowokowac to dlaczego macie ulec?

 

11 uwag do wpisu “Zmiany na scenie politycznej

 1. Ostateczne rozwiązanie
  Celem obecnego kryzysu finansowego jest postraszenie narodów świata, by wyraziły zgodę na Rząd Światowy. Media uzależnione od globalistów coraz częściej nawołują do NWO i globalnego rozwiązywania globalnych problemów. Tymczasem polityczne marionetki grają pod dyktando iluminackich mistrzów. Choć trasa ‘ekonomiczna’ wydaje się być teraz narzędziem wybranym do zdobycia władzy nad światem, to czy ktoś ma wątpliwości, że jeśli uznają za konieczne, to rozpoczną wojnę globalną na niewyobrażalną dotąd skalę? Jeszcze tam nie doszliśmy, ale sytuacja na świecie pogarsza się z każdym dniem.
  Ten zamierzony ‘zamach stanu’ poprzez ustanowienie szatańskiego państwa świata i ‘ostateczne rozwiązanie’, jest zdecydowanie najbardziej dalekosiężną i gruntowną zmianą od tysiącleci, ale jeszcze nie powiedzieli nam o niej, z prostego powodu: ‘Rodzina’ kontroluje praktycznie wszystko, co potrzebne, by ‘wielkie dzieło’ pozostało ukryta, aż będzie musiało zostać ujawnione, jak wszystkie spiski. Ludzkość tkwi w całkowitej negacji, wydaje się woli trzymać głowę w piasku i mieć nadzieję, że wszystko, co złe, po prostu odejdzie. Stosunkowo nieliczni biorą udział w tym kryminalnym spisku i jeśli ci wszyscy, którzy nieświadomie pomagają im, przestaną to robić, plan upadnie.
  Jak napisała Kitty Little: Rozgłos jest tym, czego najbardziej się obawiają, i on ich pokona.

  Polubienie

 2. Marek Jakubiak

  W zeszłym roku na kilka tygodni przed wyborami do sejmu w Ciechan na Foksal spotkałem się z panem Andrzejem Ż., który zademonstrował znane od czwartku nagranie wypowiedzi Pawła Kukiza. W obecności świadka zasugerował, że nagranie to nigdy nie ujrzy światła dziennego, jeśli otrzyma za nie 30 tysięcy złotych. W połowie prezentacji nagrania przerwałem spotkanie uznając, że nie wypada dalej go słuchać, ponieważ jest to nagranie prywatnej rozmowy.
  Jestem zdania, że nawet ludzka podłość powinna mieć granice.
  Wzajemne relacje między Pawłem Kukizem a Arturem Zawiszą są znane od dawna i nie są żadną nowością.

  Wrogowie Kukiza
  Nagrania miał Andrzej Żuromski – przekonuje na Facebooku Marek Jakubiak z Kukiz ’15. Żuromski w komentarzu zarzuca mu kłamstwo. W 2013 roku „Żurom” zasłynął podpaleniem się na wizji podczas programu „Państwo w Państwie” w Polsat News. Pod petycją w jego obronie podpisali się politycy wszystkich opcji, od PiS do Ruchu Palikota, a także Paweł Kukiz, który jeszcze wtedy skupiał się na karierze muzyka. Wcześniej upublicznienie taśm przypisał Żuromskiemu Marcin Rola, który w kampanii wyborczej był rzecznikiem Kukiza.
  Za stroną:
  http://natemat.pl/177929,tasmy-kukiza-pomoga-kaczynskiemu-prawo-i-sprawiedliwosc-krok-po-kroku-niszczy-ruch-muzyka

  Polubienie

 3. Husarz nie zniechęcaj się , pukajcie a będzie wam otwarte

  Agencja Itar-Tass poinformowała, że niebawem Rosja nie będzie korzystać z amerykańskich procesorów produkowanych przez AMD oraz Intela. Mają je zastąpić tworzone w kraju układy o swojsko brzmiącej nazwie Bajkał.
  Układy Bajkał zostaną zaprojektowany i wyprodukowane dzięki umowie opiewającej na kilkadziesiąt milionów dolarów. Została ona podpisana między rosyjskim producentem komputerów T-Platforms oraz firmami Rostec oraz Rosano.
  Pierwszymi wyprodukowanymi procesorami będą układy Bajkał M oraz Bajkał M/S.

  Są to 64-bitowe układy wyposażone w jądra Cortex-A57 o taktowaniu 2 GHz. Nie są znane żadne inne parametry tych chipów, nawet tak podstawowe jak znajdująca się w nich liczba rdzeni. Premiera nowych układów ma nastąpić w przyszłym roku.
  ARM Chip
  Procesory Bajkał są przeznaczone dla komputerów osobistych i miniaturowych serwerów. Rosja planuje ich użycie w komputerach znajdujących się w państwowych firmach i urzędach. Jest to rynek obejmujący 700 tysięcy komputerów osobistych i 300 tysięcy serwerów o łącznej wartości 1300 mln dol.
  Choć nikt tego głośno nie przyznaje, podejrzewam, że Rosja boi się backdoorów zostawionych dla NSA.

  Takowe teoretycznie mogą znajdować się w procesorach produkowanych przez amerykańskie firmy – Intela oraz AMD. Mało prawdopodobne wydaje się, żeby Rosja chciała sprzedawać układy Bajkał na rynki zagraniczne i ewentualnie samemu rozprzestrzeniać swoje luki w zabezpieczeniach. W końcu kto poza państwami satelickimi Rosji chciałby je stosować?

  Tak, zgadliście, absolutnie nikt.
  ————————-
  No nie koniecznie.
  Kupują rosyjskie silniki do rakiet, kupują rosyjską broń, kawior, wódkę, maszyny, ropę i gaz, złoto i diamenty, zaczną i procesory

  Polubienie

 4. Ooot naiwnaicy !
  Nic na swiecie bez szmuli/szwabow.
  Gdy ci juz beda zmuszeni wyjechac na Marsa ,na swiecie dopiero bedzie pokoj,lad i porzadek !!!

  Polubienie

 5. Koni trojanskich na scenie politycznej w Polsce pod dostatkiem .
  Ludzie patrzcie na nosy i uszy !
  O brodach,wasach,pejsach nie wspominamy ,te spotaksz juz na peczki tak jak i rozpiete koszule w garniturze bez krawata .
  Za to brak kur na wiejskich podworkach i chocby jednej krowy na polskim pastwisku.
  Do tego zamiast owce i barany pasa sie pasterze,twarzyczki jak miesiaczek w pelni .
  Prezesi partyjni przepoczwarzeni z sekretarzy „czubia sie”.
  Wszystko to podlane sosem szmulowskim ,zaszwabione propaganda .
  Ta z Olsztyna i Zakopanego rowniez.

  Polubienie

 6. APA – Polska jest poważnym eksporterem rolnym


  i masz tu APA kurki

  A ja właśnie dopiero co wróciłem z targów
  ———————————–
  Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Olsztynie ma przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych na VII Wiosenne targi ofrodnicze

  które odbędą się w dniach 25-26 kwietnia 2015 r. na terenie Ośrodka przy ul. Jagiellońskiej 91

  W tegorocznej odsłonie Targów przewiduje się prezentację:
  roślin i artykułów szkółkarskich, sadowniczych i ogrodniczych,
  maszyn i urządzeń do produkcji ogrodniczej,
  zabudowy, wyposażenia i aranżacji ogrodów,
  instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii,
  nawozów i środków ochrony roślin,
  rękodzielnictwa przetwórstwa rolno – spożywczego oraz żywności tradycyjnej i regionalnej,
  instytucji i organizacji rolniczych działających na rzecz rolnictwa,
  szkół rolniczych,
  Lokalnych Grup Działania.

  Podczas Targów odbędą się tradycyjnie występy artystyczne oraz liczne quizy i konkursy. Dla wystawców zorganizowane zostaną konkursy „Hit Targów” oraz „Naj

  http://www.w-modr.pl/index.php?id=1113&l=pl
  ——————
  Kupiłem trochę razowego chleba wiejskiego, kwiatki, baleronu, miodu.
  Miodów pitnych nie kupowałem, innych d…ereli także nie

  A poniżej masz video z targów jesiennych

  Dziś z tym co prezentował drewniane sowy także rozmawaiałem o szwajcarskich dłutach, sposobie ich ostrzenia, o cenach, bejcach, lakierach, woskach z tym co miał duże drewniane rzeżby też sobie pogadałem.
  Na kucykach niestety nie jeździłem .

  Polubienie

 7. Dawaj admin krowy pasace sie na polskich pastwiskach ,a nie tuczarnie bydla pasza GMO.
  Sa jeszcze w Polsce krowy nie zniewolone,nie kulczykowane wzorem hitlera ???
  A w tym kurniku to jakas ta trawa obok kurnika dziwnie zielona ,tez modyfikowana,zas dokarmianie w srodku to jaka pasza czy mieszanka ,ta od szmuli i szwabow czy z wlasnego siewu ???
  Przewaga na targach kwiatow i krzewow ozdobnych ,tym sie najedza Polki i Polacy ,gdy juz szmul i szwab zwinie supermarkety,co wowczas – do klatek jak bydlo i dzienny zasyp jadla sztucznie przetworzonego,doprawionego konserwantami, z ukierunkowaniem tycia i gnicia od srodka z raczyskiem modyfikowanym na wszelkie organa goja ?!
  Zas maszyny rolnicze i osprzet to przeciez obcej nie polskiej produkcji – co Polacy nie umieja produkowac traktorow i maszyn ,musza u szmuli i przez szmuli i szwabow kupowac za kredytki a potem usmiech brzydki i kopniak w du.e za niesplacony kredyt a reszta wlacznie z ziemia i chata przejdzie na szmula i szwaba ???!!!
  Kogo ty admin bajerujesz nas ludzi umiejacych poslugiwac sie wlasnym rozumem i nie lapac sie na szmuloszwabska propagande ?
  Pewnie dobrze ci placa za twe uslugi chocby i masonskiej sowy .

  Wejdz ty i inni na portal :

  http://www.monitor-polski.pl

  tam sobie poczytajcie co w Polsce i na swiecie faktycznie sie wyprawia ,moze oczy wam sie otworza ,kto pan a kto niewolnik .

  Polubienie

 8. Adminie !
  No i gdzie te krowy na polskich pastwiskch ?
  O koniach nie wspominamy ,bo te juz tylko sa na torach wyscigowych i na ujezdzalniach ,w tym z kucykami dla dzieci.
  Czy twoja zona jaja maca kurom czy tylko …….. , a moze chlopy to juz w Polsce jaj nie maja ?
  Oj admin admin ,kiedy ty na stare lata po rozum do glowy pojdziesz ?
  Przeciez jak nie ma kur to i nie ma jaj ,jak chlop baby nie ma to czym sie zajmuje ???
  Mowi i pisze tresci jak tu portalowy filozof,ktoremu nawet Pan Bog przeszkadza,w dodatku czepiajac sie swietych polskiego i innego pochodzenia,choc ostatnio co raz mniej,widocznie na zdrowiu podupada i czas stanac do rachunku sumienia przed Bogiem.

  Polubienie

 9. Nic nie zrobisz ,kiedy nawet admin nabral wody w usta i milczy na nasze powyzsze posty.
  Wyglada na to,ze reklama admina sie rypla.
  Scena polityczna trwa,kurtyna raz w gore raz na dol ,ludzie w Polsce stali sie jacys dziwni ,swoj swego nie poznaje , a tu zblizaja sie w Polsce wazne dni i wizyty,takze obrady zbrojne.
  Przebakuja,ze i pobor a moze i mobilizacja do wojska ma sie odbyc pod koniec maja,moze tylko na cwiczenia wojskowe.
  Adminie mamy pytanie:
  Co tam slychac w koszarach olsztynskich ,stoja jeszcze ???
  Nasz Zenek nie mial czasu do nich dojechac choc obiecal ale wpierw musial uporac sie z Ukraina.
  No wlasnie , z Ukraina tez jakas cisza w mediach.
  Wszystko chyba przez te w”wilki na motocyklach”.

  Polubienie

 10. Adminie mamy pytanie:
  Co tam slychac w koszarach olsztynskich ,stoja jeszcze ???

  Było w Olszynie sześć jednostek wojskowych, Wyższa Szkoła Oficerska, sztab 15 dywizji zmechanizowanej Warszawskiego Okręgu Wojskowego,
  Były, został budynek Agencji Mienia Wojskowego
  Koszary wszystkie porozbierane, budynki WSO jeszcze stoją, były plany by zrobić tam szkołę NATO–owską dla Bundeswery, ale na razie Niemcy mają większe problemy. Być może zakwaterują tam z 10 tyś. arabskich terrorystów, zaopatrzą w broń, walonki i kufajki, dadzą bimbru i wyślą na Moskwę.
  Bo co innego można z nimi zrobić?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s