TTIP koniec niemieckiej potęgi gospodarczej


Pamiętacie państwo jakie Unia Europejska w tym Niemcy, Anglia, Francja stawiały Polsce warunki w okresie przed przystąpieniem do tej organizacji?

By długo się nie rozpisywać wspomnę, że wszystko sprowadzało się do likwidacji całej polskiej gospodarki i to nie tylko przemysłu ciężkiego, lekkiego, handlu ale także i sektora rolniczego podporządkowanego państwu (mowa o Państwowych Gospodarstwach Rolnych – PGR

Co lepsze zostało oczywiście przejęte przez zachodnie korporacje, inne doprowadzone do bankructwa i wyburzone do fundamentów, handel detaliczny za sprawą sklepów wielko powierzchniowych niemal w całości przejęty. Media jako środek propagandowy także wpadł w obce ręce, głównie niemieckie. Sektor bankowy to także sektor zdominowany przez banki zachodnie.

Można powiedzieć, że zostaliśmy goło i na wesoło, bez pracy i bez środków do życia, jako jedyny produkt eksportowy, jako element emigracyjny, tania siła robocza dla zachodu.

Tak nas to kosztowało, to wejście do Unii, do strefy wolnego z niż handlu, z Niemcami, Francuzami z Anglikami. A jeszcze bynajmniej nie otwierano granic do legalnego przyjmowania nas do siebie do pracy, bo nielegalne oczywiście było możliwe, ale wiadomo nielegalny nie ma żadnych praw. Wystraszony, głodny i bez żadnego oparcia przyjmie najgorszą pracę za każdą choćby ½ najniższej stawki.

Minęło kilka lat i szykuje się powtórka z rozrywki.

Tym razem szykuje się wejście Unii Europejskiej do strefy wolnego handlu z USA i już mamy masowe protesty Niemców. Protestują, bo wiedzą że to co spotkało Polaków wcześniej teraz spotka Niemców.

Ale w czym problem?

Przecież Amerykanie nie będą Niemcom zamykać fabryk, nie będą też tych fabryk kupować za jedną dziesiątą ich wartości, więc skąd te protesty, skąd ten strach przed umową o wolnym handlu (TTIP)

Kiedy Amerykanin wracał z wycieczki do Europy pierwsze o czym wspominał to to że Europa jest droga. Kiedy zacząłem pracować w amerykańskiej fabryce to poinformowano mnie że w Niemczach trzeba pracować dobrze, zaś w Ameryce dobrze i szybko.

Czy tego boją się Niemcy, że będą musieli pracować nie tylko dobrze ale jeszcze i szybko?

Nie, nie tego. Niemiaszki wiedzą, że potęga amerykańskiej gospodarki opiera się na taniej sile roboczej , na tanich surowcach i taniej energio, a wszystko to jest możliwe bo cała ta tania produkcja i wszystkie te amerykańskie fabryki nie znajdują się w Ameryce, lecz są rozlokowane po całym świecie, jedne w Chinach, inne na Tajwanie, Wietnamie, Korei Południowej, jeszcze inne na Filipinach, w Argentynie, Meksyku i czort jeden wie gdzie jeszcze.

W momencie kiedy wejdzie w życie umowa o wolnym handlu UE i USA cała ta tania i dobra a nawet lepsza od niemieckiej produkcja zaleje Europę i Niemcy i fabryki niemieckie , przemysł niemiecki i gospodarka niemiecka padnie jak zdechła mucha. Niemiecki przemysłowiec i niemiecki robotnik znajdą się na bruku, tak jak Polacy kilkanaście lat temu.

Będą mieli możliwość posmakować jak to być i nie mieć pracy, zarobków, perspektyw na normalne życie. Oczywiście też dostaną szansę wyjazdu za pracą za granicę do Filipin, na Tajwan, do Chin gdzie z zarobkami 30 centów na godzinę i spanie pod mostem będą mogli zacząć nowe ,,lepsze” życie.

A może Niemcy nie zgodzą się przyjąć TTIP?

A ktoś będzie ich pytał o zgodę? Przecież nie po to Amerykanie trzymają tam kilkadziesiąt tysięcy swoich uzbrojonych po zęby chłopców ( i innych agentów) by pytać panią Merkel o cokolwiek.

A nam Polakom co przyjdzie z TTIP?

Ci co pracują w zachodnich firmach, a także ci co pracują z nimi lub dla nich dostaną po kościach. Zwykły Kowalski raczej zyska dostęp do tańszych produktów, ale czy w końcowym rozrachunku będzie to dla niego z korzyścią?

Nobody knows

Pożyjemy zobaczymy.

Pamiętam w USA tankowało się cały bak do samochodu za 10 dolarów ( dziesięć dolców na godzinę to miałem w ostatnich miesiącach mej pracy w Lisa Lee Natonald Gold & Silwer w Woodbridge) Tu u nas w Polsce cały bak tankowało się nie tak dawno po 5 zł/l co wychodziło 200 zł przy zarobkach robotnika 10 zł / godzinę

Jak zaraz po wejściu w życie układu TTPI mielibyśmy możność za jedną godzinę pracy zatankować swój samochód do full to czy ktoś z nas by na to narzekał?

Nobody

No ale aż takim naiwniakiem czy marzycielem to ja nie jestem.

Natomiast Niemcom pozostanie pożegnać się z tym co mieli do tej pory.

szkielet-macha

 

Reklamy

18 uwag do wpisu “TTIP koniec niemieckiej potęgi gospodarczej

 1. Ten temat to admin splodzil ?
  Admin ,co z toba ,wiosenna przemiana czy przeblyski swiadomosci ???
  Do tego jeszcze machajacy koscioptrup .

  Polubienie

 2. Odradza się konflikt NIEMIECKO-AMERYKAŃSKI (czytaj ŻYDOWSKI)?!
  Ofiara krwi,jaką złożył mjr Zygmunt Szendzielorz nie zapobiegła przed cenzurowaniem komentarzy,a najbardziej zaskakująca była na portalu Wirtualna Polonia.To swoista konkurencja dla Forum POLITYKI :
  EKONOMIĘ,która nie służy krajowi,w którym jest stosowana Feliks Koneczny,autor oryginalnego podziału na CYWILIZACJĘ nazwał : EKONOMIĄ ŻYDOWSKĄ!!!Trwa WOJNA O PIENIĄDZ,którą opisał Song Hongbing.Po jednej stronie koalicja PETRODOLAROWA,a po drugiej antyDOLAROWA,bazująca na powiększających się zasobach chińskiego złota.EURO zabiega o powiększeni wpływów europejskich przez pryzmat gospodarki niemieckiej.Jak w każdej wojnie trzeba mieć strategię,a jaka jest i jaka ma być POLSKA?!
  Na to pytanie trzeba umieć odpowiedzieć wobec poniesionej POLSKIEJ ofiary krwi w czasie walki ZŁA ze ZŁEM to jest FASZYZMU z KOMUNIZMEM.Tym bardziej trzeba umieć odpowiedzieć wobec trwającego procesu od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm do ŻYDOBANDERYZMU,który aktywizował militaryzacje handlu wojną i pokojem z odwołaniem się do antypolskich,bandyckich korzeni.

  Polubienie

 3. Świat nabiera przyspieszenia.
  I tak mamy zadłużone po uszy państwa, państwa w rozkładzie i chaosie, oraz państwa które nagromadziły sporo obligacji w dolarach, euro, frankach szwajcarskich, oczywiście także złota.
  Mamy także trzy różne koncepcje gospodarcze wciskane światu przez trzy różne mocarstwa
  Nowy Jedwabny Szlak
  Od Władywostoku do Lizbony
  Oraz TTIP ( o NAFCIE jakby przycichło)
  W tym mamy Polskę która z jednej strony chce się odbudować gospodarczo a z drugiej szykuje się do wojny, albo do ,,odparcia ataku” ze strony Rosji.

  Polubienie

 4. Rosja bedzie atakowac Polske ?
  Tak moga tylko myslec chorzy na glowe !
  Rosjanie zaatakuja bandyckie NATO ,jezeli ich wojska w Polsce sie znajda.
  Teraz wlasnie trzeba robic wszystko by zadne obce wojska do Polski nie weszly i w niej nie stacjonowaly .
  Gdyby Rosjanie chcieli Polske atakowac to by ich wojska z Polski nie wychodzily gdy szmule przestrajalaly swiat w tym Polske i Rosje.
  A,ze teraz Rosjanie widza jak szmule i szwaby do nich sie zblizaja i wlaza nawet pod pierzyny i koldry ,to pewnie,ze bedzie lubudu po garbatych nosach ,po miesie najemnym za kase poplynie rzeka pociskow z nowoczesnych katiuszy (beemki sa dobre na wszystko ,takze na pluskwy) !
  Admin kop schron .

  Polubienie

 5. APA- Admin kop schron .

  Zwykły czy atomowy?
  Jakie robić zapasy, tuszonkę, czy gulasz angielski?
  A moż hamburgery i Coca cola, czipsy i Dunkin donat?
  Zapomniałem, jeszcze Kentaki cziken

  Polubienie

 6. Z pustego i Salomon nie naleje

  W roku 2015 Kanclerz Angela Markel bedac w Davos w swym przemowieniu ostrzegla, ze Niemcy straca w ciagu nastepnych 15 lat 6 milionow pracownikow.
  Niemcy sa w zdecydowanej czolowce swiatowej w braku naturalnej
  rozrodczosci, wyprzedzajc w tym nawet Japonie.
  Kobiety w Niemczech zyja 88 lat, mezczyzni 84. Widac, ze to powazna grupa na garnuszku spolecznym. Do tego dochodza imigranci z Afryki, wapliwa sila zastepcza aby utrzymac wysoka technologie w kraju. Jedynie beda oni praktycznie przydatni do
  sprzedawania paciorkow na ulicy.
  Tak wyglada zagrozenie Polski z zachodu. Wschod w wydaniu rosyjskim niewiele sie rozni od Niemiec. Moskwa ma ponad dwa miliony muzulmanow, jutro przybedzie ich wiecej niz Rosjan, reszte mozna sobie dospiewac slowami: lezem i kwiczem.

  Polubienie

 7. Od czego PanGermania ma swoją generalną gubernię, jak nie od tego, by się na niej posilać? Posadzą Kretynę na fotelu premiera, odzyskają media, a w internecie tacy pożyteczni idioci jak MG będą pisać jakie to mamy szczęście, że ograbia nas PanGermania, a nie USA… W kraju toczonym rakiem wszystko przejdzie. Jedyny ratunek to całkowite zerwanie gospodarcze, polityczne i kulturalne z zachodnim zombie (USA&UE), oraz wyzbycie się naiwnych mitów jakoby UE miałaby stać się rywalem USA i stanowić dla ameryki jakąś kontynentalną (w myśl rosyjskich eurazjatów) alternatywę.

  Polubienie

 8. LuK
  Jedyny ratunek to całkowite zerwanie gospodarcze, polityczne i kulturalne z zachodnim zombie (USA&UE),

  Całkowicie błędna propozycja.
  Takie zerwanie nie wchodzi w grę.
  To byłaby dla nas z miejsca katastrofa gospodarcza.
  Wprawdzie nasza złotówka jest wciąż znacznie poniżej wartości w stosunku do dolara i euro, ale i tak jest to relacja o niebo lepsza niż w okresie PRL.
  Dzięki temu mamy w dostępnej cenie sprzęt, maszyny i produkty spożywcze a nasz eksport wcale nie taki mały, pozwala nam żyć na całkiem dobrym poziomie.
  Właśnie w niedzielę małżonka kupiła nowy odkurzać firmy Zelmer, przyzwoita jakość i znośna cena.
  W sklepie miała do wyboru chyba co najmniej 40– 50 różnych typów.
  Oderwani od zachodu mielibyśmy znowu w stosunku do zarobków b. wysokie ceny i braki w sklepach.
  Nikt tego nie chce. Ludzie jednak karmią się żołądkami a nie ideologią.
  A nasza pani premier Szydło zapowiada się na całkiem dobrego gospodarza.

  Polubienie

 9. Co ty admin zmieniasz orientacje polityczna do pis-dzielcow sie przymilasz ?
  Tam juz slychac pierwsze zgrzyty i lokomotywa sapie .
  Baba na urzedzie ,to wiedz z gory ,ze pieniedzy ci ubedzie !
  Odkurzacz Zelmer skradziony patent z Rzeszowa zachwalasz ,maszyny i traktory rolnicze rodem od szwabow i szmuli pokazujesz
  i
  ciagle obca propaganda czytelnikow trujesz !
  Wiedz jednak,ze podwyzki za to nie dostaniesz ,bowiem juz po „twojej anielicy”,przedawkowala z imigrantami i czas na emeryture .

  Polubienie

 10. Ja już podwyżkę dostałem i to podwójną, jedną do emerytury, drugą do podatku od nieruchomości.
  Dobrze jest APA.
  Pani premier dobrze rządzi, przed Unią nie penia, mówi w oczy, że bronić interesu Polski to jej cel i obowiązek i tego się będzie trzymać.
  A krakać, narzekać i krytykować w ciemno to nie mój styl.
  Wiosna idzie panie sierżancie.

  Polubienie

 11. Adm

  „Nie samym chlebem żyje człowiek” Mt 4,4

  Gdy muzulmanin wroci z Europy do Afryki to tam nie bedzie sie
  szczycil lupami wojennymi w postaci 40 odkurzaczy lecz jedna
  biala branka.

  Polubienie

 12. W Polsce protestów przeciwko TTIP jak dotychczas brak
  Za to pojawił się Jan Bodakowski z kamerą i mikrofonem.

  i znowu A. Jabłonowski ( człowiek który potrafi płynnie mówić i jak się wydaje z sensem)

  Polubienie

 13. z poczty e-mail

  TTIP

  Szanowni Państwo!
  Co oznaczają te litery? To angielski skrót od Transatlantyckiego Porozumienia Handlowo-Inwestycyjnego. Nazwa tegoż brzmi niewinnie, ale jest to groźna, bo najbardziej tajemnicza umowa, jaka ma być zawarta między USA a Unią Europejską. Robią nas w konia wmawiając, że negocjacje okrywane są tajemnicą ze względu na Chiny czy Rosję. Trudno jednak pozbyć się wątpliwości. Czyżby agenci tych państw nie informowali na bieżąco swoich mocodawców? Mamy zakładać, że to dla naszego dobra? Dziwne. Jakoś trudno zawierzyć na słowo pani kanclerz znając jej roztropność w sprawie „uchodźców”.
  Mimo „top secret”, to co już wiemy jeży włos na głowie. Szykuje się wprowadzenie GMO i amerykańskiej żywności, której daleko do europejskich standardów; o ekologicznej możemy zapomnieć. Gdyby dumpingowe ceny nie wystarczyły, to rozstrzyganie sporów na linii państwo-inwestor pozwala firmom ponadnarodowym zaskarżać rządy państw do arbitrażu (nie do sądu!) przy każdym wprowadzeniu przepisów, które ograniczałyby zyski tychże, nawet jeśli z perspektywy obywateli danego kraju byłyby działaniem pożądanym.
  W związku z powyższym mam następującą propozycję. KODziarze pokażcie, że bronicie demokracji tam, gdzie jest ona rzeczywiście zagrożona. Zademonstrujcie swój sprzeciw! Miłośnicy Putina okażcie mu poparcie zwalczając TTIP! Frankowicze porównajcie podpisane przez siebie umowy z umową in blanco, którą ktoś by wam wciskał. Ci, którzy obwiniacie za całe zło świata żydowsko-amerykańskich bankierów, macie nareszcie okazję wyrażenia swojego sprzeciwu w konkretnej sprawie. Do dzieła!
  Wszyscy, którzy popierają obecny rząd polski niech go wspierają w zanegowaniu tego parszywego kontraktu. Niech nasz sprzeciw będzie przynajmniej jakimś atutem w negocjacjach.
  Pozdrawiam i do następnej soboty

  Małgorzata Todd
  P.S. Niemcy nie chcą TIPP

  Szanowna Pani Małgorzato,

  Wszystkie znaki na ziemi wskazują, że Polska wybijająca się obecnie na niepodległość jest solą w oku wielkich tego świata – ten fakt nie ulega wątpliwości. Myślę, że obecny nasz rząd ma ogromny problem z tym, w jaki sposób dobrze usytuować nasz kraj na tej arenie pełnej wilków, by nie doznał on większego szwanku (słowem historia się powtarza – nasze położenie geopolityczne kolejny raz wystawia nas na próbę). Wnoszę to m. in. z rozmów i pertraktacji związanych Umową Transatlantycką (z TTIP-em). Umowa ta jest jednym z elementów planowanej gospodarczej pacyfikacji naszego państwa (jak również innych słabych i biednych państw). Mam dziwne przeczucie, że nasz obecny rząd ugnie się pod naporem szantażu i podpisze tą zgubną dla nas umowę. W polityce działa zasada „coś za coś” – w tym przypadku za cenę (być może iluzorycznej) obrony naszego państwa przez amerykańską tarczę antyrakietową – nasz rząd ratyfikuje TTIP – postawiony przed wyborem: lepiej umierać powoli od zatrutej i zmodyfikowanej genetycznie amerykańskiej korporacyjnej żywności (i innych zagrożeń, jakie niesie TTIP), niż zejść z tego świata nagle na skutek wojny nuklearnej wywołanej przez naszych wschodnich sąsiadów. Zawsze stoimy przed podobnymi trudnymi wyborami, gdy chcemy utrzymać niepodległość. To smutne, ale prawdziwe.

  Serdecznie Panią pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepańczyk.

  Polubienie

 14. Kongresowi antyimigranckiej partii Alternatywa dla Niemiec w Stuttgarcie towarzyszą gwałtowne protesty. Doszło do starć z policją. Zatrzymano 400 osób.

  Demonstranci w sobotę rano zablokowali dojazd do hali, w której odbywa się zjazd Alternatywy dla Niemiec. Uczestnicy protestu palili opony i tworzyli ludzkie łańcuchy. Następnie doszło do starć z policją, które trwały około czterech godzin. W stronę funkcjonariuszy poleciały petardy. Aresztowano 400 osób. — Policja zatrzymała około 400 stosujących przemoc protestujących, którzy rzucali kamieniami w funkcjonariuszy i atakowali ich fajerwerkami — powiedział rzecznik policji Lambert Maute.
  Jak poinformowały niemieckie media, protestujący skandowali m.in. „uchodźcy zostają, naziści won”.

  Aleksander Teciak
  U Szwabów nie ma żadnej wolności, u nich milicja robi obławy na internautów jak na jakieś kartele narkotykowe – włażą jednocześnie do 11 mieszkań o 6:00 rano i aresztują piszących antymigranckie komentarze.

  Tam jest obecnie hitleryzm, tylko w wydaniu multi-kulti. Od Szwabów i od zachodu trzeba się murem odgrodzić, a z Polski wykopać „polskich polityków”.

  Elena Bohusch
  to wszystko pic na wodę, próbują ludzi zastraszyć, zeby nie głosowali na AfD, bo sie boja zmiany ich polityki. Po wyborach w Austrii, gdzie wygrała prawica, Niemcom grozi zostanie z tym niekontrolowanym tłumem zaproszonych, „wykształconych” i agresywnych ludzi- może 20% z nich jest naprawdę uciekajacymi przed wojną. Reszta to obcy żołnierze, którzy czekają na hasło. Wielu Niemców bedzie głosowało na AfD, bo maja dość BAŁAGANU I BRAKU POCZUCIA BEZPIECZEŃSTWA. Celowa destabilizacja regionu, praktykowana przez USA. Europie za jakiś czas grozi przez to wojna, być może po to, żeby zamaskować zblizający się kryzys ekonomiczny. Jak bedziemy musieli walczyc z wrogiem wewnętrznym, to politykom uda się uciec od stryczka za manipulacje i o to tutaj chodzi. A głupia Gawiedź myśli, że to Merkel popełnia BŁĄD. To jest zaplanowane i celowe. Zyjemy w czasach upadku modelu Zachodniego, ale Miliarderzy nie chcą, żeby WŚCIEKŁOŚĆ tłumów skupiła się na nich i dlatego mamy NAJAZD NA EUROPĘ. PORA SIĘ OBUDZIĆ!!!

  Jacek Franecki
  Ci protestujacy to ANTIFA jest to lewacka syjonistyczna anty niemiecka ogranizacja oplacana bezposrednio przez Izrael i w ukryciu popierana przez oficjalne partie ich kryminalne wyczyny sa im przepuszczane i jako ogranizacja zostali stworzeni do walki przeciwko nacjonalalistami prawicowymi partiami.
  Wielu Niemcow bedzie glosowac na AFD poniewaz zrozumieli ze te wszyskie
  oficjalne partie to jedna rodzina majaca swojich przywodcow za granica
  i nie tylko ze nie reprezentuja narodu niemieckiego lecz go agresywnie demontuja.Balagan i brak bezpieczenstwa jest tylko wstepem do rozgrywki
  usuniecia w pelni tozsamosci naradowej,ludzie to czuja i zaczynaja
  czajic ze prowadzona jest przeciwko nim wojna w ktorej zamiast broni
  od gory wykorzystuje sie paragrafy ograniczajace pole do zycia wydaje dekrety zabraniajace sie przeciwstawiac polityce prowadzonej przeciwko
  obywatelom niemieckim, neguje,bagatelizuje sie niemcow i dokonuje decyzje ponad ich glowami decyzje o elementarnym znaczeniu jakosci
  zycia i funkcjonowania jako panstwo.
  ——————————
  Jenym słowem w Niemczech robi się burdel, czyli jest dobrze, bedzie jeszcze lepiej.

  Polubienie

 15. Dzieje ludzkości można opisać procesem od NIEWOLINICTWA,poprzez RYCERSTWO do PRAWNICTWA.
  Dziś PRAWNICTWO ma służyć kolejnej UTOPII bazującej na wierze w WOLNY RYNEK kreującej WOJNY SPRAWIEDLIWE w imię DEMOKRACJI.
  Sztuką staje się być wywoływanie kryzysów aby na nich zarabiać.

  Polubienie

 16. Umowa handlowa o Partnerstwie Transpacyficznym (TTP) pozwoli USA decydować o regułach panujących w światowym handlu. I pozostałe kraje będą się musiały do tych reguł stosować– przekonuje amerykański lider Barack Obama.

  „Budowa murów izolujących nas od globalnej gospodarki odgradza nas w istocie od ogromnych możliwości. Właśnie Ameryka powinna dyktować reguły światowej gospodarki. Pozostałe kraje powinny grać wyłącznie według reguł ustalonych przez Amerykę i jej partnerów. Właśnie Partnerstwo Transpacyficzne pozwoli nam osiągnąć ten cel” — napisał Obama w artykule w gazecie The Washington Post.

  „Świat się zmienia, a wraz z nim zmieniają się reguły gry. I te reguły powinny określać Stany Zjednoczone, a nie takie kraje jak na przykład Chiny” — dodał prezydent.

  W lutym ministrowie handlu dwunastu krajów podpisali porozumienie o Partnerstwie Transpacyficznym, w ramach którego zostanie utworzona strefa wolnego handlu w regionie Azji i Oceanu Spokojnego. TTP konkuruje z innymi porozumieniami gospodarczymi, których stroną są Chiny. Wśród nich wymieńmy Wszechstronne Regionalne Partnerstwo Ekonomiczne (RCEP), które przewiduje utworzenie strefy wolnego handlu między dziesięcioma państwami-członkami ASEAN i sześcioma krajami, które podpisały już stosowne porozumienia z AEAN.
  Obama z krytyką odniósł się do RCEP, mówiąc, że porozumienie nie zdoła ograniczyć nieuczciwej konkurencji, z której korzystają firmy dotowane przez państwo. Ponadto, zdaniem prezydenta, RCEP nie zdoła zapewnić ochrony własności intelektualnej amerykańskich producentów, w szczególności artystów, kinematografów i przedsiębiorców, a także może ograniczyć wolność w Internecie.

  „Na szczęście USA mają plan, który zapewni ochronę amerykańskim pracownikom” — kontynuuje Obama, mówiąc, że zawarte porozumienie powinno znieść przeszkody dla eksportu amerykańskie produkcji.

  „Najprościej rzecz ujmując, jak tylko TTP zacznie działać, amerykańscy producenci będą mogli eksportować więcej, niż dzisiaj produkują. A to oznacza zwiększenie ilość miejsc pracy (w USA)” — kończy Obama.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/opinie/20160503/2710595/Obama-swiatowy-handel-reguly-TTP.html#ixzz47bzhfG7B

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s