Udział w medialnej dyskusji dla każdego


Mamy media państwowe, mamy media prywatne i będziemy mieć wkrótce media narodowe.

Czy mamy, my zwykli szarzy obywatele do nich dostęp?

Czy możemy pokazać się w telewizji publicznej lub prywatnej, powiedzieć kilka słów, wyłożyć swoją rację, przedstawić swoją opinię na taki czy inny temat, pochwalić lub zganić takiego czy innego polityka?

Moim zdaniem takiej możliwości nie mamy i zapewne mieć nie będziemy.

Ale możemy to w jakiś sposób zmienić. Możemy zaistnieć w mediach tworzonych przez siebie. Kamera, Internet, strona internetowa, kanał You Tube czy Vimeo.

Możemy zorganizować własne okresowe spotkania i dyskusje. Ustawić kamery, zarejestrować obraz i dźwięk i całość umieścić na wymienionych wyżej kanałach internetowych, a także na oddzielnej stworzonej do tego celu stronie.

Są osoby aktywne, są tacy, którzy chcieliby mieć coś do powiedzenia w tym kraju, do wyrażania swojej opinii i do wpływania na opinie innych. Są w końcu osoby które chciałyby wejść do polityki, zostać radnym w samorządzie, zastartować w wyborach do sejmu czy senatu. Ale nie mają dostępu do ogólnopolskich mediów, nie mają też możliwości pokazania się nawet w mediach lokalnych.

Aby to zmienić załóżmy klub dyskusyjny.

Spotkajmy się w określonym miejscu i czasie. Porozmawiajmy o tym co nas jako społeczeństwo boli, co powinno być zmienione, jak rozumiemy i oceniamy bieżące działania rządu i opozycji.

Spróbujmy nie tylko dyskutować ale także promować siebie. Bez skutecznej promocji nie mamy co myśleć o wpływaniu na cokolwiek a w tym na swoją karierę.

Jeśli ktokolwiek jest tym zainteresowany proszę pisać na mój adres

tadeusz943@o2.pl

 

Znakomitym przykładem samo promocji jest Grzegorz Braun, jako reżyser filmowy ma wiedzę i umiejętność tworzenia filmów i wykorzystuje to perfekcyjnie do prezentacji swoich poglądów i swojej osoby. Robi to na tyle skutecznie iż już ma wielu zwolenników chcących oddać na niego głos w każdych wyborach.

Dysponuję sprzętem i posiadam umiejętności korzystania z tego sprzętu. Mogę nagrać w formie zapisu video w wysokiej cyfrowej rozdzielczości każdą dyskusję. Odpowiednio przygotowany materiał video zapisu z dyskusji umieścić następnie w Internecie, promował przyszłych kandydatów na radnych, na senatorów, na posłów do sejmu.

Oczywiście jak wszystko na tym świecie będzie to kosztowało, ale mogę zaoferować swoje usługi znacznie poniżej obowiązujących na rynku stawek.

Dla przykładu jeśli krótki spot wyborczy trwający półtora minuty kosztował średnio 2000 zł, to ja proponuję 30 minutowy zapis filmowy z umieszczeniem na kanale You Tube za kwotę 250 zł tak by na osobę kosz jednostkowy przy pięciu uczestnikach wyniósł jedynie 50 zł.

Te stawki, zażywszy jakie są ceny na rynku mediów nie będą obowiązywać stale więc warto się pospieszyć i skorzystać z okazji bo okazja jest autentyczna i nie często się zdarza.

Czy warto taką kwotę wydać?

Ten wydatek to przede wszystkim inwestycja w siebie.

Każdy z nas inwestuje w takiej czy w innej formie.

Taksówkarz by zarobić w miesiącu 3 czy 4 tys. zł musi najpierw zainwestować w taksówkę 60 tyś zł. Sklepikarz wynająć pomieszczenie i kupić towar by zarobić marzę. Rzemieślnik, na przykład cieśla musi kupić narzędzia ( piła łańcuchowa, stołowa, heblarka, piła elektryczna ręczna, rusztowanie) i samochód do przemieszczania się z tymi narzędziami a wszystko to kosztuje znowu kilkadziesiąt tysięcy zł.

Czy można przypuszczać, że wystarczy wydać 100 zł na ulotki rozdane na trzy dni przed wyborami by zostać posłem i inkasować co miesiąc przez cztery lata po 10 tyś zł. miesięcznie?

Zapewne są tacy którzy mają taką nadzieję. Spotykałem takich ludzi na targowiskach miejskich i na ruchliwych ulicach miasta tuż przed kampanią wyborczą, spotykałem także i takich którzy głosili, że na swoją kampanię wyborczą nie zamierzają wydać nawet złotówki.

Niestety to się nie udaje. Na karierę trzeba zapracować, trzeba też podejść do niej jak biznesmen, trzeba w siebie, w swój sukces zainwestować pewne środki finansowe. I trzeba zrobić to w sposób fachowy i umiejętny

Poniżej przykłady spotów wyborczych które miały w zamyśle pomóc w starcie w wyborach, czyli jednak w karierze politycznej a swoją obrzydliwą wymową mogły jedynie zniechęcać i odstraszać potencjalnych wyborców. Jeśli partia Kukiz 15 która na te spoty wydała podobno 20 tyś zł odniosła jednak sukces wyborczy, to chyba jednak także i z tego powodu, że niewiele osób te spoty obejrzało.

https://www.youtube.com/watch?v=8Jau9_Tl8zQ

https://www.youtube.com/watch?v=GNkZlOhyXgE

https://www.youtube.com/watch?v=-3uzU2rIIyM

Cennik produkcji filmów reklamowych i materiałów promocyjnych, zobacz sam

https://www.tkk.net.pl/wp-content/uploads/2010/04/produkcja.pdf

 1. Spot reklamowy – prosty – cena od 1500 zł netto czas od 15 do 30 sek. do dziesięciu ruchomych ujęć (Koszalin lub okolice) nałożenie płaskich napisów standardowa oprawa muzyczna lektor
 2. Spot reklamowy – pełna forma reklamy -cena od 3700 zł netto czas od 15 do 45 sek. scenariusz reklamowy do wcześniejszego zatwierdzenia dowolna ilość ruchomych zdjęć montaż tradycyjny lub komputerowy oprawa muzyczna lektor

http://splashmedia.pl/ceny/

montaż 50 do 400 zł za każdą minutę gotowego materiału video

Pół dnia zdjęć  6 godzin 600 zł to jest 100zł za 1 godzinę

https://soluma.pl/cenniki/cennik-produkcji-video

Przygotowanie scenariusza – od 150 PLN

Opracowanie scenariusza filmu dla klienta. cena za scenariusz do 1 minuty.

Nagranie materiału – od 200 PLN

Nagranie materiału u klienta, opłata za 1 godzinę – 1 kamera (koszty dojazdu liczone oddzielnie). Dodatkowa kamera + 60% ceny.

Montaż materiału – od 350 PLN

Montaż materiału 1 minuta, wg ustalonego scenariusza (bez żadnych zmian) – 350 zł
Lektor – montaż ścieżki dźwiękowej z lektorem (koszt zakupu lektora liczony oddzielnie) – od 200 zł
Ścieżka dźwiękowa – montaż ścieżki dźwiękowej z lektorem (koszt zakupu muzyki liczony oddzielnie) – od 150
Napisy – montaż napisów w filmie – od 200 zł
Animacja logo – od 250 PLN

Animacja logo w materiale filmowym.
Cena nie obejmuje zaprojektowania logo.

Projekty graficzne na potrzeby filmu – od 250 PLN

Opracowanie 3 projektów (elementów) graficznych oraz ich montaż w materiale filmowym.

Inny cennik poniżej

http://www.video-segieta.com.pl/cennik/

Moja propozycja odnosi się do osób z Olsztyna i okolic.

Do rozważenia jest także możliwośc nagrywania dyskusji prowadzonych poprzez Skype.

18 uwag do wpisu “Udział w medialnej dyskusji dla każdego

 1. Nic z tego, to nie chwyci bowiem goj dla goja moze tylko zakrzyknac ” o matko ty moja” !
  Kazdy interesik moze byc tylko w reakch szmula lub szwaba ,
  wie o tym nawet w stawie zaba .
  Adminie ,gdzie ty nabawaliles sie takiej chciwosci ?
  Taaaa , rezyser Braun z rodow wiadomych nie daje sobie rady , a ty czy inny chcesz konkurowac ?
  Dzisaj to juz nawet „krecac wesele/slub” mizerie zarobisz,bowiem konkurencja sie rozrosla.
  Naiwni moga probowac ,tracic czas i pieniadze ,lepiej wychodzi sie na swiecidelkach i odpustach,kazdy szmul ci to powie.
  Ynteresa sa tylko dla szmuli !

  Polubienie

 2. APA
  Nie wszystko w życiu się udaje, ale próbować warto.
  Mnie osobiście kilka rzeczy się udało, kilka nie, lecz nigdy z góry nie zakładam że coś jest nie dla mnie, lub że coś jest zarezerwowanego dla wybranych.
  Pamiętam jak naskoczył na mnie pewien facet, zapewne redaktorek z jakiejś gazety, gdy ja, zwykły rzemieślnik wystartowałem kilka lat temu ze swoim podręcznikiem dla złotników.
  Tak to mu się nie spodobało, że gdybym był niższego wzrostu pewnie by mi przywalił.
  Pani główna dyrektor Państwowego Urzędu Probierczego w Warszawie też zakazała podległym placówkom sprzedaży mojej książki.
  Suma summarum cały nakład sprzedałem i jej elektroniczną wersję sprzedaję do dziś, także poza granice Polski, a książka cieszy się znakomitą opinią.
  Jeśli moja dzisiejsza oferta nie znajdzie odzewu, to czy będzie to moja strata czy tych co z niej nie skorzystają?

  …Adminie ,gdzie ty nabawaliles sie takiej chciwosci ?…

  APA gdybym był taki chytry jak mi zarzucasz to podana cena byłaby nie 250 zł za 30 minut lecz 1400 – 1800 zł za minutę tak jak to sobie cenią inni

  Polubienie

 3. Cenia sobie cenia jak przyslowiowy cygan za matke ale szmul kazdy jest chytry i do tego upierdliwy,tak ,ze goj nie ma z nim szans w interesach.
  Czy widzial ktos Zyda ciezko pracujacego na polu lub we wlasnym ogrodku ???
  Moze z innej beczki – generalowie i biskupi z jakich rodow sie wywodza ???
  Co do tego , co ty admin publice proponujesz w tym temacie ,to niech sobie zaden goj glowy nie zawraca ,bo cala sztuka zwiazana z filmowaniem ,rezyserka,dziennikarstwem zarezerwowana jest tylko dla szmuli z roznym pochodzeniem narodowym ,przybranym nazwiskiem ,skrywanym pochodzeniem zydowskim.
  Goj czystej krwi niech zapomni,ze filmowcem ,aktorem,dziennikarzem zostanie ,podobnie jak i prawnikiem,lekarzem ,czy dobrym kaznodzieja .
  Zyd potega jest i basta !

  Polubienie

 4. Udzial Andrzeja Leppera w medialnej dyskusji

  Pan Lepper jest jednym z wielu przykladow, ze politycznie niepoprawne dyskusje sa szkodliwe dla zdrowia. Obecnie nawet gdyby panujacy system celem uwiarogodnienia siebie dopuscil do glosu jakiegos pieniacza to nie wiele im to pomoze.
  Kosci zostale rzucone, Rubicon zostal przekroczony, masa krytyczna w swiecie jest na tyle wielka, ze roznego rodzaju strachy na Lachy juz nie robia wrazenia.
  Ostatni usmiech bedzie nalezal do Pana Leppera.

  Polubienie

 5. To co Chutor zauważył, niestety jest prawdą. Akurat Andrzeja Leppera znałem osobiście. Jak napisał w zakończeniu swej książeczki „La grande rupture” („Wielkie zerwanie” z ciągłością ludzkiej kultury) Aleksander Zinowiew (L’Age d’homme, Lausanne 1999) „Okcydentalizacja Planety stwarza sytuację, że nie zostanie na świecie żadne ognisko, z którego może zrodzić się jakaś forma ewolucyjna odmienna od tej będącej kopią okcydentalizmu. Kolonizując świat tylko dla swego zysku, Zachód zabija w zarodku wszelkie próby ewolucji, które mogą być dlań konkurencją.

  Munich, le 28 juin 1999

  Polubienie

 6. Tego czego oczekuje od nas wróg jest byśmy się poddali, byśmy nabrali głębokiego przekonania, że nic już się nie da zrobić, że ze wszystkim musimy się pogodzić i trwać w bezruchu. Innymi słowy być biernym i wiernym niewolnikiem.
  A przecież każdy z nas jest kowalem swego losu. Jeden staje się łachem i żebrakiem pędzącym żywot pod budką z piwem lub z wózkiem złomiarza, inny się przebija i zostaje milionerem, generałem, marszałkiem, królem czy prezydentem, albo ….wisielcem na końcu sznura.
  O wszystkim decyduje nie tyle ślepy los co własna ambicja, upór, talent, rozum, umiejętność zjednywania sobie ludzi lub nimi manipulowania.
  Lepper jest przykładem jak można dojść wysoko i jak można skończyć tragicznie gdy zbyt długo jedzie się pod prąd i przeciw wszystkim. Gdy nie mając władzy grozi się zbyt wielu swoim wrogom. Inny przykład to Wałęsa, przykład z pewnością niepozytywny ale z robotnika potrafił wskoczyć w fotel prezydenta. Jeszcze inne przykłady to Hugo Chawez, Aleksander Łukaszenka, Putin, Żerenowski.
  Byli tacy co zdobywali tron i byli też tacy co go tracili razem z głową mimo iż rodzili się z koroną na głowie.
  Zakładanie, że nic się nie da zrobić jest założeniem błędnym.
  Da się zrobić film, da się zbudować bombę atomową, da się polecieć w kosmos.
  APA pisze:
  …. Goj czystej krwi niech zapomni, ze filmowcem ,aktorem, dziennikarzem zostanie ,podobnie jak i prawnikiem, lekarzem ,czy dobrym kaznodzieja ….
  Bohdan Poręba był Polakiem, Mel Gipson nie jest mieszańcem czy żydem, ale reżyser Cochen jest żydem, jest żydem też inny Cochen piosenkarz i wszyscy oni są /byli ludźmi wybitnymi.
  Napisz APA, że także komputer jest tylko dla mieszańców, to byłoby w twoim stylu.
  Chutor …. ze politycznie niepoprawne dyskusje sa szkodliwe dla zdrowia
  A czy nie można prowadzić tak politycznej dyskusji by była z pożytkiem także dla rządzących?
  Można, i to powinno się robić, bo nikt nie jest alfą i omegą a co dwie głowy to nie jedna, tyle tylko, że wykrzykiwanie że polską rządzą żydy nie jest dyskusją tylko demagogią skrajnie niskiego rzędu.
  Jarosław Kaczyński stwierdził, że czas na nową konstytucję, mamy zatem doskonałą okazję by w tym temacie dyskutować, rzeczowo spokojne i rozumnie, by z tej dyskusji rządzący mogli czerpać to co najlepsze i najbardziej wartościowe.
  Minister Morawiecki ogłosił plan rozwoju gospodarczego Polski, ale to faktycznie tylko plan– zarys i tu też można dyskutować, jak ten plan zrealizować, jakimi środkami, od jakich gałęzi gospodarczych zacząć.
  Jedni już pisali postawić na rolnictwo i na budownictwo, ja bym proponował zostawić rolnictwo rolnikom i budownictwa też nie ruszać, lecz rozwinąć przemysł maszynowy by nie importować ciągników dla rolnictwa i betoniarek i dźwigów dla budownictwa.
  Ale jeśli dyskusja miałaby się odbywać w stylu wpisów APA, że rządzą szmule i szwaby czy że mamy żydomedia, żydowładzę, żydokiszoną kapustę, to po pierwsze nie ze mną, po wtóre takie politycznie dyskusje byłyby rzeczywiście szkodliwe dla zdrowia dyskutantów choćby z tej racji że prowadziłyby do, raz, do depresji, dwa do prokuratury.
  Chociaż Jarosław Kaczyński wyraźnie ostano powiedział, że ustawy o mowie nienawiści nie będzie, to jednak szkoda czasu dla tego typu dyskutantów którzy niczego nie wnoszą konstruktywnego, mielą w kółko Macieja to samo, a na koniec z braku merytorycznych argumentów zaczynają wyzywać od żydów.

  Polubienie

 7. Admin rzniesz glupa czy madrego udajesz ?
  Do kogo te brednie ,ze goj wszystko moze ???
  Sprytny to ty jestes ,od bardzo dawna obserwujemy cie ,wiec napisz tak od serca ,czy polityka to dla ciebie ?
  Nam sie nie tylko wydaje,ze chcesz ubic kazdy interes ale nawet chcesz przechytrzyc AUTENTYCZNYCH ZYDOW i to ty sam stwiedzasz we wszystkich swych wypowiedziach !
  O PiS- dzielcach nie pisz nie psuju nam humoru na dzien dobry.
  Zydzi zawsze byli,sa i beda PRZEBIERANCAMI !
  Zawsze sa za a nawet przeciw !!!

  Polubienie

 8. Przyklady jakie tu dajecie „bycia Polakami” i to z nazwiska sa malo przekonywujace .
  Byc Polakiem trzeba ZAWSZE i WSZEDZIE do konca swego zycia .
  Bycia choragiewkami na politycznym wietrze to za malo by byc POLAKIEM !
  Zrozumiano ?

  Polubienie

 9. By zwyciezac trzeba miec wojsko i to w odpowiedniej sile i wyposazeniu.
  Polske by nia zawladnac wpierw sprytnie i podstepnie ja ROZBROJONO !
  Potem dopiero zaczeto ja ROZKRADAC i NIEWOLIC !!!
  Gdy Polacy jeszcze sluzyli w wojsku lata po IIWS do roku 1989 r. POLSKI NIKT NIE WAZYL SIE ROZKRADAC i NIEWOLIC .
  Dopiero jak CYWILBANDA ZACZELA KIEROWAC WOJSKIEM stalo sie to co mamy teraz .
  Ostatnich naczelnych wybito pod Smolenskiem i wczesniej .
  Tej prawdy,ze POLSKA STALA BEZBRONNA nikt nie jest w stanie podwazyc.
  Dzis cywil Antek chce tworzyc „nowe OTK” ,po co by ochranaic tylki szmulkom i szwabikom ?
  A gdzie POBOR DO WOJSKA POLAKOW ,najemnikow nam nie trzeba,bo najemnik nawet matke zamorduje za kase !
  Liczycie na wojska NATO ,a kim/czym one sa jak nie najemnikami,tacy was obronia ???

  Polubienie

 10. Andrzej Wajda powinien raz na zawsze zamilknąć
  Bojan Stanisławski

  Słynny reżyser, który zrobił karierę dzięki PRL, a później był animatorem IPN-owskiej polityki historycznej jako twórca rozmaitych antykomunistycznych wideo-paszkwili, dziś zmienia front. Andrzej Wajda krytykuje za granicą PiS za działania i idee, którym do całkiem niedawna ostentacyjnie hołdował.

  „Nie o taką Polskę walczyliśmy” — głosi tytuł wywiadu z polskim reżyserem opublikowany w niemieckim dzienniku „Die Welt”. Oczywiście najważniejszym problemem, który wzbudza górnolotnie wyrażane oburzenie Wajdy, jest kryptokomunizm Prawa i Sprawiedliwości.
  — Wiele z tego, co się obecnie dzieje, widzieliśmy już przed 1989 rokiem. Jedna partia wyznacza konkretnych ludzi na konkretne stanowiska. To, czy dana osoba posiada kwalifikacje, nie ma znaczenia (…) Chodzi o to, aby podporządkować cały kraj jednej konkretnej partii politycznej — stwierdza między innymi Wajda.

  Tego rodzaju banalne dykteryjki i fałszywy kontekst oraz interpretacja to najważniejsza treść wywiadu.

  Ornamentykę zaś stanowią westchnienia o odradzającym się faszyzmie oraz ochy i achy pod adresem „minionego ćwierćwiecza”, które Wajda uważał za dostateczny okres do „umocnienia ładu liberalno-demokratycznego”, ale pomylił się. Swoimi pomyłkami Wajda nie jest jednakowoż ani trochę rozczarowany.

  Pretensje ma, zgodnie z nową KOD-owską narracją, wyłącznie do Kaczyńskiego. Zgodnie z nią Wajda broni też pokalanego przez IPN honoru Wałęsy, a swoje obawy o wzbierającą dyktaturę przeniesie na show biznes i popkulturę.

  W odpowiedzi na pytanie dziennikarzy, czy obawia się cenzury, w zawoalowany sposób odpowiada, że owszem, tak, lecz natychmiast asekuracyjnie dodaje, że: „nie zawsze najgorsze obawy muszą się sprawdzać”. Dostaje się też od Wajdy tzw. narodowi polskiemu, który „daje się omamić obietnicom rządzących”.

  KOMENTARZ

  Jest w polskiej przestrzeni publicznej co najmniej kilkanaście osób, które powinny raz na zawsze zamilknąć. Andrzej Wajda jest jednym z nich. Każde kolejne jego wystąpienie to pal sześć, że kompromitacja, ale też ewidentna obraza inteligencji i poczucia estetyki. Indywiduum to zasługuje również na najwyższą antypatię z powodu swojego relatywistycznego, rzec można, ekstremizmu.
  Oto człowiek, któremu moralność pozwalała kiedyś być PRL-owską maskotką, której władza zezwoliła na soft opozycjonizm, spijanie transformacyjnych konfitur na zoologicznie antykomunistycznym agit propie i rusofobicznym obłędzie (vide: „Katyń”), a teraz obrócenie się przeciw najzajadlejszym wszak antykomunistom i dołączenie do nowego eurokomsomołu Tuska, Merkel i KOD-u, maszerując w ich szeregi wprost ze szpalt niemieckiej prasy.

  Dostojeństwo etyczne takiego diapazonu zasługuje na wyróżnienie. Być może Leszek Balcerowicz znajdzie dla Wajdy jakąś fuchę w ukraińskim resorcie kultury?

  Bojan Stanisławski, polski publicysta, gazeta internetowa Strajk.eu

  Poglądy autora mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/opinie/20160505/2717593/Andrzej-Wajda-powinien-raz-na-zawsze-zamilknac-Bojan-Stanislawski.html#ixzz47mc0HdCv

  Anna Kot
  „Jedna partia wyznacza konkretnych ludzi na konkretne stanowiska. To, czy dana osoba posiada kwalifikacje, nie ma znaczenia (…) Chodzi o to, aby podporządkować cały kraj jednej konkretnej partii politycznej”, „westchnienia o odradzającym się faszyzmie” nazywa autor banalnymi dykteryjkami i ornamentyką, tymczasem to jest polska rzeczywistość, zresztą przerażająca. Proszę się obudzić, autorze. W jakim świecie pan żyje?
  Następnie pojawia się cała gama określeń, którym daleko do dobrego smaku, a blisko do pospolitego chamstwa. Nie należę do wielbicieli Wajdy, ale w tym wypadku całkowicie podpisuję się pod jego słowami.
  Dziwię się redakcji Sputnika, że zamieściła tę publikację. Nie chodzi mi o poglądy, chodzi o sposób ich przedstawienia.
  Najbardziej zaś ujęło mnie stwierdzienie „Indywiduum to zasługuje również na najwyższą antypatię z powodu swojego relatywistycznego, rzec można, ekstremizmu”. Czy nie jest żenujące, że autor tych, przepraszam, wypocin, zarzuca komuś ekstremizm?
  —————————–
  Moim zdaniem A. Wajda to rezyser o skłonnosciach antypolskich.

  A PiS po prostu czyści po Platformie i to dosyć skutecznie

  Polubienie

 11. Chciałbym się odnieść, jak to się mówi MERYTORYCZNIE do tytułowej sprawy zanonsowanej przez Adm:

  Ale możemy to w jakiś sposób zmienić. Możemy zaistnieć w mediach tworzonych przez siebie. Kamera, Internet, strona internetowa, kanał You Tube czy Vimeo.

  Możemy zorganizować własne okresowe spotkania i dyskusje. Ustawić kamery, zarejestrować obraz i dźwięk i całość umieścić na wymienionych wyżej kanałach internetowych, a także na oddzielnej stworzonej do tego celu stronie.

  Są osoby aktywne, są tacy, którzy chcieliby mieć coś do powiedzenia w tym kraju, do wyrażania swojej opinii i do wpływania na opinie innych. Są w końcu osoby które chciałyby wejść do polityki, zostać radnym w samorządzie, zastartować w wyborach do sejmu czy senatu. Ale nie mają dostępu do ogólnopolskich mediów, nie mają też możliwości pokazania się nawet w mediach lokalnych

  Aby to zmienić załóżmy klub dyskusyjny.:

  Jest jednak zasadnicza różnica między „klubami dyskusyjnymi” dyskutującymi „na żywo”, a tymi „rozmawiającymi” przez internet (Henryk Swół próbuje cos takiego robić, proponował to i mnie, ale nic z tego nie wyszło (przez zła jakość mych sluchawek do skype). W dyskusji ja wolę relacje „twarzą w twarz” i nie będę tłumaczył dlaczego.

  Z doświadczenia „światowego” jest znanym, ze takie zorganizowane wokół jakiegoś tematu małe zbiorowiska starszych osób,to są zazwyczaj SEKTY: w Polsce, jak zauważyłem to w Klubie pod Gruszką w Krakowie zbiera się na przykład „klub przyjaciół Gazety Polskiej” – nie powiem przez jaką Wyższa instancję inspirowany, bo mnie Adm zgani ze to Żydzi — ależ nie, neobanderowcy — na jedno wychodzi, na pewno ma aprobatę Departamentu Stanu.

  W Szwajcarii (niemieckiej) uczestniczę – od kilkunastu już lat – w rodzaju Klubu Dyskusyjnego zbierającego na swych corocznych Kongresach i po 200-300 osób, „klubu” związanego z co-dwutygodniową gazetą Horisons et debates (Zeit Fragen) – http://www.horizons-et-debats.ch/index.php?id=4358 . Jak się działacze tego „Klubu” uzalają, w Wikipedii można znaleźć na ich temat tylko kłamstwa – a i moi, dobrze wyedukowani znajomi (od lat 40+) w Genewie uważają, że jest to rodzaj Sekty, zupełnie na marginesie życia społecznego tej niewielkiej Federation Helvetica. (Arcybiskup autriackiego Felkirch na nasze kongresy przyjeżdża i powtarza to, co w danym roku ma do powiedzenia aktualny papież.)

  Wszystko zależy od „boga”, który pilnuje swego INTERESU w danym kraju. A KTO (a raczej CO) jest „bogiem” w Polsce dzisiaj, to nawet pani Wanda Półtawska, była więźniarka Ravensbruck, dziś 95-letnia bliska znajoma i powierniczka zmarłego przed 10 laty papieża, najwyraźniej nie jest świadoma.
  3 maja br., przy okazji otrzymywania, z rąk Prezydenta, „Orderu Orła Bialego” pani doktor stwierdziła, że swe długie życie spędziła w znacznym stopniu w dwóch okresach NIEWOLI – najpierw to był nazizm (który dał się jej bardzo we znaki, ale być może jest w tym okresie przyczyna, że żyje o wiele dłużej niż statystyczna Polaków), a następnie komunizm (w którym było już wygodniej – i to znacznie wygodniej, nie tylko w jej przypadku). by wzmiankować o tym, że obecnie żyjemy w NIEWOLI MAMONA, to tego nie czuje,albo nie chciała psuć nastroju na sali.

  http://www.niedziela.pl/gifs/portaln/624×400/1462346735.jpg.

  A zatem może byśmy podyskutowali, na portalu WIERNIPOLSCE, jakim „bogiem” jest MAMON, znany przecież klerykałom, chocby z przypowieści Jezusa, że nie da się dwóm Panom służyć, bo jednego się będzie miłować, a drugiego nienawiścią darzyć?,/b>

  I czy da się z takiej dyskusji zrobić jakieś video, nadające się do szerszej publikacji?

  Polubienie

 12. Targowica na ulice (Małgorzata Todd)

  Szanowni Państwo!
  Na ulice czy może na szubienice? Jaruzelski straszył członków PZPR, że „Solidarność” chce ich powywieszać na latarniach (cytat: Na drzewach zamiast liści, będą wisieć komuniści). W ten sposób mobilizował swoich do popierania stanu wojennego w imię obrony demokracji ludowej. Nauka nie poszła w las. Teraz Schetyna namawia do demonstracji siódmego maja też rzekomo w obronie demokracji, no może już nieco mniej ludowej…
  Tyle tylko, że sprzedawczyki wszelkiej maści wcale już się nie boją zawisnąć na latarniach, słusznie licząc, że latarni by pewnie dla wszystkich nie wystarczyło. Jeśli nie rozprawiono się ze zbrodniarzami komunistycznymi, to ich resortowe pociotki miałyby się czegoś obawiać?
  Wiadomo przecież, że walka idzie tylko o koryto i lepiej nie pytać skąd wzięły się majątki stróżów prawa. Adwokaci – wiadomo. Wybronieni przez nich gangsterzy mają się czym dzielić.
  Natomiast sędziowie i prokuratorzy zrobią wszystko, żeby zachować w tajemnicy swój status majątkowy. Ciekawe dlaczego?
  Wymiar (nie)sprawiedliwości jest nadal w ich rękach, kto więc im podskoczy?
  Targowica rozzuchwalona brakiem lustracji i bezkarnością demonstruje swą butę.
  Gangster tym się różni od normalnego człowieka, że nie ma poczucia sprawiedliwości.
  Nowy rząd jest dla targowicy niebezpieczny, bo chce prawu przywrócić jego naturę, czyli sprawiedliwość.

  Pozdrawiam i do następnej soboty

  Małgorzata Todd

  Polubienie

 13. I czy da się z takiej dyskusji zrobić jakieś video, nadające się do szerszej publikacji?…

  Ja sądzę że da się zrobić.
  A sposoby są dwa, albo siadamy przed kamerką choćby internetową i nagrywamy to co mamy do powiedzenia a następnie wgrywamy to na You Tube skąd już bez problemu kopiując adrest URL swojego filmu wklejamy to URL na stronę WP
  Druga możliwość to rozmawiamy , w tym przypadku prowadzimy dyskusję przez Skype a tz. recording umieszczamy j.w. na WP znowu za pośrednictwem YT

  W tym drugim przypadku musiałbym ponownie wgrać programy Skype i recording na swój komputów z którego wcześniej oba wymienione programy usunąłem.
  Zatem czemu nie, możemy taką dyskusję uruchomić. Może dołączy jeszcze do nas Dyl, Kika, Luk, Chutor a nawet APA.
  APA co ty na to, dołączysz do dyskusji przez Skype, czy znów strach cię obleci?

  Henryk Swół miał dobry pomysł i co najważniejsze wcielał go w życie ale towarzystwo jakie tam było mówiąc delikatnie nie dorastało do debaty, a uściślając, jak kto miał swój punkt widzenia to choćby nie wiem jakie przedkładać mu argumenty, że jest w błędzie, zawsze swego się trzymał.

  Polubienie

 14. Ad APAcz i jego NOTORYCZNE NIECHLUJSTWO w formie nie używania polskich znaków pisma.

  Ponieważ APA, mimo zaawansowanego wieku coś zaczął nareszcie kumać, to przesyłam mu pismo od p. Krzysztofa Puzyny (mieszkającego gdzieś daleko poza Polską) o konieczności DBAŁOŚCI O KULTURĘ PISANIA PRZY UŻYCIU ZNAKÓW POLSKIEGO JĘZYKA.

  Bo brak takiej KULTURY jest właśnie symptomem „odpolaczenia się Polaków” mieszkających wśród USraków:

  Czytając moje artykuły na temat pisma powinien Pan ( to do P. Beina) jednak dostrzec aspekt dydaktyczny pisania z Ą i Ę. Jest on najważniejszy, szczególnie dla tych urodzonych na obczyźnie. Ja osobiście będąc bardzo długo poza Polską, też potrzebuję ciągłego przypominania i ćwiczenia się w języku polskim.
  Jeżeli by przyjąć Pana nastawienie, które zresztą jest praktyką Hasbary, oraz niemieckiej wrogiej propagandy, to obawiam się, że prawo dialektyki Marksa: ilość (tu obrzezania polskich liter) przechodzi w jakość, zniszczyłoby oryginalność pisma polskiego. Wynarodowienie pisma pociąga za sobą wynarodowienie języka. W stadium końcowym Polski i Polaków, wszyscy używamy 26 liter angielskiego alfabetu i o to chodzi USraelowi i Niemcom- Niewolnikom pozostawić polski Pidgin i „Unserdeutsch”.

  Kłaniam się.
  Krzysztof Puzyna

  Polubienie

 15. W sobotę o godzinie 13:00 Prezes ‪Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na żywo odpowiadał na pytania internautów.

  Alicja4567

  Szanown Panie proszę pokazać całemu kołchozowi UE, że Polska nie pozwoli się więcej deptać.

  A my wszyscy Polacy, musimy być dla siebie braćmi i nie opluwać się wzajemnie, szanujmy sie, wtedy będziemy silni.
  Mała prośba dla osób, które będą starać się zadać pytanie na żywo. Zapytajcie proszę o ustawę 1066, która jest wielkim zagrożeniem dla Polski.

  Glos maja wylaczniePL-Inzynierowie-fachowcy
  STOP!Funkcjonariuszom propagandowym-tzw.politolodzy,historycy etc.z komunistycznych czasow,wasze uczestniczenie w tzw. ” debatach”nie wyszlo Polakom na zdrowie,wrecz przeciwnie.Polskie Spoleczenstwo oczekuje na realizowane polskich projektow,ktore wsparte bedzie pomoca publiczna przez Polski Odpowiedzialny Rzad.Czas zaczac szanowac swoja Ojczyzne i siebie(polskie spoleczenstwo).Nigdy nie mozemy tolerowac wrogie dzialania wobec Polski i narodu polskiego.Kto jawnie i tajnie z POdpisanymi paktami POdstepnie zwalcza obecny Polski Rzad oraz Pana Prezydenta jest totalitarnym Narodowym ZDRAJCA!

  Reytan
  Moje pytanie brzmi.
  Panie Prezesie,co zrobic,zeby Polska stala sie wyspa ?
  Wyspy ,jak wiadomo,nie posiadaja zadnych sasiadow !
  (Reytan Wyprowadź się na Madagaskar-Adm)

  Tomasz
  prezes zdolny. na 7 maja nauczył się windowsa i angielskiego. godzinę też wybrał dobrą tzn. nie pójdzie na marsz

  Polubienie

 16. Świetny wywiad Grzegorza Brauna dla Telewizja Republika (kanał kodowany):

  Aktualnie słucham. Coraz bardziej mi się ten Braun podoba. Mówi o wpychaniu Polski do wojny „o Ukrainę” a Adm się rozpisuje na „wiernipolsce” o zalecanym hobby na dzień powszedni. Według Brauna dokładnie tak wyglądała sytuacja propagandowa wewnątrz Polski w przeddzień 1 września 1939.

  Polubienie

 17. Polakom Braun sie podoba ?
  W dodatku z niechlujna broda ???
  Szmulek szmulka ….. i co tam jeszcze do tego dodac ,wypisz wymaluj SZMULOWSZCZYZNA to nigdy nie ojcowizna ,tylko podla brzydzizna !

  Kiedy juz nas „kultura” (zapewne po paryskiej) kolejny raz profesor-filozof wywoluje do tablicy, wciskajac jako powod brak polskich znakow z kropeczkami,jezyczakmi ,stekaniem i e-kaniem (szmulki nigdy polskiej mowy i pisma nie zdolaja pojac),to czas oddac i jemu piekne za nadobne .

  Dziadku marksisto z Niemca i Zyda wychodzi wszystko !
  Niemiec glupi ,Zyd zachlanny po co leza do tej wanny ?

  Polska to jest kraj Polakow a nie jakis przebierakow.
  Polski narod kiedy zyje ,nie zawladna obce ryje .

  Rudy Niemiec,rudy Zyd w Polsce nie dokona nic,
  bowiem Polka czy to Polak moze i przywalic w pysk !

  Fakt jest faktem ,o owieczkach i baranach bembnia w mediach juz od rana.
  Do kosciolka narod drepcze ,szmulkom tego sie juz nie chce.

  Szwab kosciola nie uznaje i na tace tez nic daje ,
  za to baran bywa glupi ,kazdy klecha jego kupi !

  Jest tez inna wazna sprawa gojom sprzyja wciaz zabawa,
  szmule ja im wymyslaja ,na tym dobrze zarabiaja .

  Jankiel ,karczma ,gra muzyka po kosciele lud przemyka.
  Swieczke Bogu ,ogien diablu,ile to juz szmul „nagrabiul” ?

  Tego sie nie dowiesz panie ,w bankach jest ich pojednanie.
  Gojow bierze sie na wabia ,no i na tym sie zarabia .

  Adminie i filozofie pozwolicie dalej pisac bez polskich znakow,
  dla zydowskich „niepoznakow ???

  Wlasnie o to nam tu chodzi ,
  by szmul ze szwabem tu nie wchodzil.

  No i jeszcze gwara jest ,
  niech ich je.ie rudy pies !

  rymotworca
  na zamowienie z Zakopanego

  Polubienie

 18. Ciekawy człowiek z tego Brauna. Wygląda jak żyd mówi jak Polak, chyba że rzecz się ma jak w filmie ,,Zabójczy numer” –mówię w lewo skręcam w prawo.
  Też mi się podoba, tylko nie z wygładu.
  Bardziej podoba mi się ostatnio Jarosław Kaczyński, może nawet troszeczkę zaczyna mi się podobać Putin którego pan Jarosław najwyraźniej zaczął naśladować w czat–cie, pytania i odpowiedzi od obywateli Rosji znaczy się u nas od internautów polskich.
  Jak na pierwszy raz czat–owanie wypadło prawie dobrze.
  Z tym wpychaniem nas do wojny na Ukrainie to Braun nie do końca ma rację.
  Kiedyś Cameron (Krywonos) szczuł Ukraińców na Polskę, z tym się można zgodzić, ale teraz tego nie robi, teraz próbuje to ,,naprawić” szczując Polaków na wojnę na Ukrainie. A to jest duuuuzzza różnica
  Może to i dobrze. Niektórzy podejrzewają, że chodzi o to by wygubić całą banderlandię.
  Ale na poważnie i bez żartów.
  Bo tak mi się wydaje, że amerykanie właśnie na poważnie coś szykują.
  Jeszcze nie do końca jakby wiedzieli z której strony dobrać się do rusków, czy od strony Bałtyku bo blisko do Piotrogrodu, a i Kaliningrad odcięty od świata też kusi łatwą zdobyczą – zapłatą dla Niemiec, czy od Kaukazu, czy od Ukrainy na Krym, czy może na wszystkich kierunkach na raz.
  Przewiduję że zaczną batalionami międzynarodowymi na Ukrainie, w dwóch kierunkach na Donbas i na Krym. Kolejne natarcie pójdzie z kierunku Kaukazu siłami Wolnej Armii Syrii i Turkami na północ na Kercz czyli także na Krym.
  Litwa, Łotwa Estonia ruszy na Mińsk z zaskoczenia.
  O wojnie raczej nie ma co mówić, to będzie tylko takie sprawdzające nękanie Rosji na ile wytrzyma konwencjonalne poszturchiwanie anglosaskich kundelków.
  Każdy będzie mógł się wykazać, Merkel lojalnością, Erdogan zapędami wielkomocarstwowymi, w końcu Turcja wprawdzie obszarowo nie ma co się równać z Rosją, ale już populacją a na pewno zagęszczeniem na 1 km kwadratowy na pewno tak.
  Reszta będzie mogła wykazać się odwagą i oddaniem panom tego świata.
  No chyba, że pani Hilary Clinton przegra walkę o fotel prezydenta z Donaldem Trumpem a ten ostatni postanowi podreperować w pierwszym rzędzie budżet USA odsprzedając Alaskę Putinowi a Kalifornię Chińczykom.
  W końcu na wojnie może się nie znać, ale na robieniu pieniędzy nawet gdy się bankrutuje, podobno zna się doskonale.

  A jak zareaguje Putin gdyby jednak do czegoś doszło?
  Oj teraz Putin może się całkiem rozzuchwalić.
  Walnie tu i tam.
  Rozpieprzy banderowców i przez nieuwagę potrąci jeszcze tych w Kijowie i trochę dalej, ale nie za daleko, wrogów sobie narobi na całym świecie, a jakiego pietra dostaną ci w sąsiednich stolicach lepiej nie myśleć i nie mówić.
  Ale nasz Jarosław wyjdzie z opresji cało bo w wojnę nie da się wrobić, co najwyżej poświęci Waszczykowskiego i Macierewicza.
  Gorzej jakby jakiś zły człowiek znalazł się na etacie doradcy i doradził Putinowi zlikwidować te małe państewka nad Bałtykiem które leżą po drodze do Kaliningradu.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s