Czarna owca okrągłego stołu


Można wierzyć lub nie ale Jarosław Kaczyński zaczyna być politykiem dużego formatu.

Dwukrotnie poprowadził swoją partię do zwycięstwa. To co się dzieje na szczytach władzy i w państwie w głównej mierze zależy od tego właśnie polityka.

Co więcej nawet ci którzy nie darzą go sympatią muszą jednak zauważyć, że jest to człowiek który nie ugina się ani pod naciskami wewnętrznej opozycji ani też pod naciskiem Brukseli i Berlina.

Nie stawia na konfrontację, nie łamie konstytucji, gra według demokratycznych reguł a robi swoje i według własnych kalkulacji zdaje się ogrywać wszystkich i wygrywać.

Ustawy jakie są wnoszone pod obrady sejmu, jak i te już uchwalone wydają się być zgodne z polską racją stanu.

Frankowicze będą mieli przeliczone kredyty po kursie takim jakby brali kredyt w złotówkach.

Sprzedaż ziemi rolnej tylko w obrocie pomiędzy polskimi rolnikami

Wiek emerytalny zostanie zmieniony bo już w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie prezydenckiego projektu zmian dot. obniżenia wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn.

Zagraniczne supermarkety zostaną opodatkowane. Oznacza to że stracą swoją uprzywilejowaną pozycję i zrównają się z handlem krajowym.

Program Rodzina 500 plus to 500 zł na każde dziecko jeśli dochód na jedną osobę w rodzinie jest mniejszy niż 800 zł

W sprawie emigrantów stanowisko Jarosława Kaczyńskiego jest jasne i zgodne z opinia nas wszystkich. Emigrantów nie potrzebujemy i nie chcemy.

Jarosław Kaczyński to polityk okrągłego stołu ale wydaje się iż jest to ich czarna owca.

Polityk który może im, tym z tego okrągłego stołu, spędzać sen z powiek.

Polityk który postawi Polskę na nogach i ustawi ją w równym rzędzie z wszystkimi innymi krajami Europy bez wychodzenia z tej Europy.

W jego zamierzeniach jest także rozwój polskiej gospodarki.

Można mu tego życzyć dla dobra nas wszystkich.

Reklamy

17 uwag do wpisu “Czarna owca okrągłego stołu

 1. Na topie są WOJNY SPRAWIEDLIWE.Filozoficznie jet opisana ta,która ma na celu poszerzenie wpływów islamu.
  Kolejna UTOPIA tym razem z wiarą w WOLNY RYNEK kreuje WOJNY SPRAWIEDLIWE w imię obrony DEMOKRACJI.
  Trwa WOJNA O PIENIĄDZ.Po jednej stronie koalicja petrodolarowa,a po drugiej antydolarowa bazująca na powiększających się zasobach chińskiego złota.EURO zabiega o powiększenie wpływów europejskich przez pryzmat gospodarki niemieckiej.
  Jak w każdej wojnie trzeba mieć strategię,a jaka jest I jaka ma być POLSKA?!
  Nie został zrealizowany projekt polityczny JUDEOPOLONIA,to nie można wykluczyc JUDEORZECZPOSPOLITEJ po rozpadzie Ukrainy.AntyROSYJSKOŚĆ jest wpisana w ŻYDOWSKĄ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANĄ STRATEGIE GRUPOWĄ dla realizacji procesu od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ZYDOBADERYZMU,który też odwołuje się do antypolskich,bandyckich korzeni.

  Polubienie

 2. Tylko durnie sie dzis jeszcze na programy partyjne nabieraja i licza ze partie o o nich zadbaja.
  Beczec barany i owce !

  Polubienie

 3. Mieczysław Sylwester Kazimierzak
  Trwa WOJNA O PIENIĄDZ.Po jednej stronie koalicja petrodolarowa,a po drugiej antydolarowa ….

  MSK…a pan po której jest stronie?
  A może w środeczku?

  Polubienie

 4. Demencja starcza ,to normalne po siedemdziesiatce ale tutejszy admin ma rowniez zwidy a to juz objaw choroby psychicznej.
  Zono ratuj meza !
  On w Olsztynie prusakow nie widzi,malo tego fotografuje ich i podpowiada,ze to „polacy”.
  Jak to w koncu jest,gdzie jest prawda o Prusach Wschodnich ???
  Co na to ludzie w Gdansku,Szczecinie i we Wroclawiu ?
  O Slask nie pytam ,bo tam o wegiel i kopalnie biega ale Olsztyn ,taki piekny z lotu ptaka i w obcych rekach ???

  Polubienie

 5. Nie jestem finansistą.
  W mojej ocenie jest jeszcze EURO,które stara się o powiększenie wpływów europejskich przez pryzmat gospodarki niemieckiej.
  Jest problem obrony POLSKOŚCI i w tej wojnie powinna być narodowa strategia.Upominam się o obieg pieniądza aby wykazać patologiczne strumienie.Wodę w usta nabrali również aktualnie rządzący.

  Polubienie

 6. „W jego zamierzeniach jest także rozwój polskiej gospodarki.

  Można mu tego życzyć dla dobra nas wszystkich.”

  A co z pragnieniami osób trans(wpisać cokolwiek), homo, ludzi z trzema oczami, sześcioma palcami u każdej dłoni, czy fallusami zamiast języka??? Oni też żyją wśród nas i nie muszą koniecznie identyfikować się z zaściankowym katolicyzmem i nacjonalizmem. Nie muszą a na pewno cierpią tą „duszną atmosferę”, którego przyczyną jest „dobra zmiana”.

  Polubienie

 7. Jak donosi brytyjski Daily Express, prezydent Rosji Władimir Putin oferuje bezpłatnie ziemię w dziewiczych obszarach Dalekiego Wschodu wszystkim rozczarowanym Brytyjczykom.

  Prezydent zatwierdził ustawę o przekazaniu ziemi na Dalekim Wschodzie w celu zwiększenia liczby populacji tego słabo rozwiniętego regionu oraz wsparcia gospodarki. Każdy może bezpłatnie otrzymać hektar ziemi.

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20160512/2801534/rosja-syberia-daleki-wschod.html#ixzz48TQpnwPO

  LuK
  Mogą zmienić klimat i kraj i jeszcze wejść w posiadanie 1 ha nieużytków
  Jeden hektar. Putin sobie pokpiwa.
  No chyba że działka roponośna albo na gazie

  Polubienie

 8. Oferta Putina- 1ha na Syberi

  Putin albo sobie pokpiwa albo szuka głupszych od siebie.
  Tam gdzie temperatura spada poniżej 40 stopni Celsjusza, gdzie nie ma niczego oprócz przyrody, pojedynczy człowiek nie przeżyje.
  Aby oferta dla nowych osadników miała jakiś sens i walor obszar gruntu powinien wynosić co najmniej 30 hektarów nie mniejszej jak III klasy rolnej i konkretna pomoc finansowa w postaci sprzętu rolnego, nasion, materiałów budowlanych.
  Przy tym i tak musiałyby być to grupy osób nie mniejsze jak trzy, tak by można było sobie nawzajem pomagać w pracach, a w szczególnych przypadka by jeden drugiego mógł odwieść do szpitala. Na początek potrzebny byłby nie namiot a mały kontener do zamieszkania i to już pierwszego dnia, śpiwór, koce, odzież zimowa i letnia, strzelba, siekiera, piła, traktorek z osprzętem i zapasem paliwa, zapas mąki, kaszy, soli, naczynia kuchenne.
  To co proponuje Putin, czyli 1 ha i nic więcej może sobie wsadzić w d…… i nie ośmieszać siebie i państwa jakie reprezentuje.

  Polubienie

 9. SYBERIA ZAPRASZA !
  A tam gulag i kasza .
  Bolszewia zawsze zywa !
  Jak nie czerwona to niebieska – wszystkich wykiwa !!!

  Polubienie

 10. z poczty e-mail
  Szanowni Państwo,
  Zapraszamy do udziału w bezpłatnym wykładzie pt.: „Konsekwencje polityczne ordynacji większościowych”, który poprowadzi profesor Marek Kamiński z Uniwersytetu Kalifornijskiego.
  Wykład odbędzie się 22 maja 2016 r. (niedziela) o godzinie 14.00, w Krajowym Biurze Ruchu JOW we Wrocławiu, przy ul. Białoskórniczej 3/1

  W swoim wykładzie profesor Marek Kamiński koncentruje się na omówieniu różnych metod głosowania, najważniejszych spodziewanych pozytywnych konsekwencji wprowadzenia Jednomandatowych Okręgów Wyborczych oraz potencjalnych problemów, które występują w USA oraz sposobach ich zapobiegania przez odpowiednie skonstruowanie ordynacji wyborczej.
  Fragment rozmowy z prof. Markiem Kamińskim w Telewizji Republika zarejestrowanej 22 grudnia 2015 roku..
  Prof. Marek Kamiński – W latach 80-tych studiował socjologię i matematykę na Uniwersytecie Warszawskim, kierując jednocześnie wydawnictwem podziemnym STOP. W 1985 roku spędził 5 miesięcy w aresztach śledczych na Białołęce i na Rakowieckiej (na tej podstawie napisał książkę „Gry więzienne”).

  Doktorat obronił na Uniwersytecie Marylandzkim w College Park z nauk politycznych. Wykładał m. in. na Oxfordzie, Berkeley, Caltech, Uniwersytecie Nowojorskim, London School of Economics, UCLA.

  Obecnie jest profesorem nauk politycznych i ekonomii na Uniwersytecie Kalifornijskim w Irvine gdzie kieruję programem doktoranckim z nauk politycznych. Jego główne zainteresowania badawcze to matematyczne modele głosowania.

  Polubienie

 11. Ten profesor to jakiego jest pochodzenia ?
  Czy nie „przypadkiem” takiego jak nie zyjacy juz (tez profesor) B. Gieremek ???

  Polubienie

 12. Zapomniałem dopisać, że Jarosław Kaczyński wspomniał także iż pracują nad nową, mieszaną ordynacją wyborczą.
  Wiadomość z ostatniej chwili.
  Mateusz Piskorski założyciel partii Zmiana został zatrzymany pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Rosji.
  Szpiegował nie szpiegował, ale jego sympatie do Rosji były nazbyt irytujące dla tych którzy obstają za NATO.
  W końcu chciał nie chciał trzeba to brać pod uwagę, że rząd polski zawarł sojusz z Ameryką a nie Rosją, że mamy układ z NATO a nie z Kremlem, że jazda pod prąd może skończyć się katastrofą.
  Pewnie długo go nie potrzymają, ale nauczkę na przyszłość będzie miał bolesną.
  Co można na ten temat znaleźć w Internecie?
  ——————-
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/newsbalt-ru-mateusz-piskorski-zatrzymany-przez-abw/hlhpr3

  Newsbalt.ru: Mateusz Piskorski zatrzymany przez ABW
  Mateusz Piskorski został zatrzymany w związku z podejrzeniem o szpiegostwo na rzecz Rosji – informuje portal Newsbalt.ru. Według informacji portalu, ABW przeszukała biuro Piskorskiego oraz domy członków kierownictwa partii.

  Mateusz Piskorski
  Z kolei jak informuje TVP Info, przeszukanie właśnie się zakończyło. Choć rosyjski portal podaje informację o zatrzymaniu Piskorskiego, polskie służby tego nie potwierdzają. Wciąż niepotwierdzona jest również informacja o pobycie w Polsce lidera prorosyjskiej partii – relacjonuje reporterka TVP Info. Wiemy natomiast na pewno, że AWB wyszło już z budynku, gdzie znajduje się siedziba partii. Jak dowiedziała się reporterka TVP Info, śledztwo w tej sprawie jest niejawne, prowadzi je Departament ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji.

  Prokuratura również nie potwierdza informacji

  Próbowaliśmy potwierdzić te informacje w ABW oraz dowiedzieć się, czy Mateuszowi Piskorskiemu postawione zostały już jakieś zarzuty. Agencja, zapewniając, że wykonuje wszelkie czynności zgodnie z przepisami, odesłała nas jednak do Prokuratury Krajowej w Warszawie. Jak udało się ustalić Onetowi, sprawę prowadzi jej Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji.

  Prokuratura Krajowa również nie chce potwierdzić ani udzielić żadnych informacji na ten temat, zasłaniając się tajemnicą śledztwa. – Mogę tylko powiedzieć, że postępowanie w tej sprawie jest postępowaniem niejawnym. Dobro śledztwa nie pozwala na wskazanie, jakie czynności zostały przeprowadzone w tej sprawie – powiedziała nam prok. Ewa Bialik, rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej.

  Lider prorosyjskiej partii

  Mateusz Piskorski to były poseł Samoobrony, od lutego 2015 roku lider prorosyjskiej partii Zmiana. Jego działalność od dłuższego czasu budziła kontrowersje w Polsce. Na publikację portalu Newsbalt.ru uwagę zwrócił dziennikarz Michał Rachoń. Potwierdził on też, że w siedzibie partii trwają działania operacyjne ABW.

  W związku ze sprawą próbujemy skontaktować się rzecznikiem Partii Zmiana oraz ABW.

  Mateusz Piskorski to założyciel Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych. Były poseł Samoobrony często występuje w rosyjskich mediach państwowych, wypowiadając się przede wszystkim w kwestiach związanych z konfliktem rosyjsko-ukraińskim. Piskorski wielokrotnie krytykował politykę Polski i Zachodu wobec Rosji.

  W listopadzie pojechał do Doniecka, gdzie samozwańcze władze separatystyczne zorganizowały wybory nieuznawane przez społeczność międzynarodową. Spotkał się tam m.in. z Aleksandrem Zacharczenką, jednym z liderów rebeliantów kontrolowanych przez Rosję.

  Piskorski: Ukraina to „banderowski ideologicznie mutant”

  W tym samym czasie określał Ukrainę jako „banderowskiego ideologicznie mutanta”. Podczas referendum na Krymie występował jako ekspert i obserwator, który dla rosyjskiej rządowej agencji ITAR-TASS relacjonował, że głosowanie przebiega „spokojnie i bez problemów”.

  Działalność Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych budzi kontrowersje. W ubiegłym roku „Newsweek” pisał o „podróżach finansowanych przez Moskwę, kontaktach z rosyjskimi służbami i pielgrzymkach do krwawych reżimów”.
  komentarze z podanej strony
  ~wasz – jak zwykle Stachu Kwasniok z Czorsztyna : i ja tez mialem z rodzina klopoty jak pojechalim na wakacje na Krym w zeszlym roku. Czepiali sie – a po co – a na co – a dlacego – i w ogole – nie? Ale jak pokazalem zdjecia to im szczena opadla. Na plazach pelno narodu – kazdy zadowolony – nie ma zadnych krzywo-patrzacych i ponorych zbieglych … rozwiń całość
  dzisiaj 15:11 | ocena: 80% | odpowiedzi: 19 odpowiedz oceń: -1 +1
  ~asa : Dziś rano funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego dokonali przeszukań w mieszkaniach członków władz krajowych partii ZMIANA, żądając wydania m.in. twardych dysków, nośników informacji, dokumentów itp. Działanie takie uważamy za formę represji politycznej i próbę zastraszenia środowisk mających odmienną od lansowanej przez władze RP wizję polskiej polityki zagranicznej, wewnętrznej i społeczno-gospodarczej.
  Przewodniczący ZMIANY, Mateusz Piskorski i skupione wokół niego organizacje i grupy niezależne prowadzą działalność zgodną z obowiązującym w Polsce prawem, pomimo szykan ze strony organów państwa, takich jak przedłużająca się procedura rejestracji partii ZMIANA. Akcja ABW stanowi rażące naruszenie zasad praworządności, niedopuszczalną w kraju demokratycznym, deklarującym poszanowanie wolności słowa. Poddani nieuzasadnionym represjom złożą przewidziane prawem skargi na czynności ABW, zaś wszelkie próby naruszania dobrego imienia ZMIANY jak i jej członków – będą przez nas dochodzone na drodze sądowej.
  Nie damy sobie zamknąć ust, nie damy się zastraszyć – nasza działalność zawsze i na pierwszym miejscu stawia sprawę polską i obowiązek jej obrony. Nawet, jeśli nie odpowiada to panoszącym się specsłużbom.

  /-/ Konrad Rękas – Wiceprzewodniczacy ZMIANY

  ————-
  Tak mi się zdaje, że służby strzeliły sobie w kolano, bo szum jaki się w związku z zatrzymaniem M. Piskorskiego podniesie doda mu tylko zwolenników, a parti członków

  Polubienie

 13. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała Mateusza Piskorskiego, lidera znanej z prorosyjskich poglądów partii Zmiana i byłego posła Samoobrony. Śledztwo w jego sprawie prowadzi już od kilkunastu miesięcy prokuratorski pion do spraw przestępczości zorganizowanej, informuje TVN24.

  Śledczy z ABW i prokuratury weryfikują podejrzenia, że Mateusz Piskorski działał na rzecz obcego państwa. Informację o zatrzymaniu lidera partii potwierdzono w prokuraturze. Nie wiadomo, czy prokuratura przedstawiła Mateuszowi Piskorskiemu zarzuty i czy dotyczą one działalności na rzecz obcego państwa.
  Jak się nieoficjalnie dowiedzieli reporterzy śledczy tvn24.pl, prokuratorzy i ABW badali w swoim śledztwie wątek, że Mateusz Piskorski działa na rzecz Chińskiej Republiki Ludowej.

  Śledczy sprawdzali też ewentualne powiązania Piskorskiego z Federacją Rosyjską. Lider Zmiany — a kiedyś bliski współpracownik Andrzeja Leppera i poseł Samoobrony — nie krył bowiem swoich prorosyjskich sympatii. Często wypowiadał się na łamach rosyjskich mediów o sytuacji politycznej w Polsce.

  W kwietniu 2014 roku mówił agencji TASS o Krymie: — Referendum na Krymie było zgodne z międzynarodowymi normami, w pełni odpowiadało procedurom demokratycznym.
  Mateusz Piskorski był wtedy szefem misji międzynarodowych obserwatorów zaproszonych przez Rosję na Krym w trakcie referendum.

  Partia Zmiana na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych podała, że w środę rano funkcjonariusze ABW „dokonali przeszukań w mieszkaniach członków władz krajowych partii ZMIANA, żądając wydania m.in. twardych dysków, nośników informacji, dokumentów itp.”

  „Rosyjska V kolumna” w Polsce?
  „Działanie takie uważamy za formę represji politycznej i próbę zastraszenia środowisk mających odmienną od lansowanej przez władze RP wizję polskiej polityki zagranicznej, wewnętrznej i społeczno-gospodarczej” — napisano. Wiceszef tej partii podał, że „akcja ABW stanowi rażące naruszenie zasad praworządności, niedopuszczalne w kraju demokratycznym, deklarującym poszanowanie wolności słowa. Poddani nieuzasadnionym represjom złożą przewidziane prawem skargi na czynności ABW, zaś wszelkie próby naruszania dobrego imienia ZMIANY, jak i jej członków — będą dochodzone na drodze sądowej”.
  Według portalu Newsbalt.ru czynności miały być prowadzone w mieszkaniach Tomasza Jankowskiego, Mateusza Piskorskiego i Konrada Rękasa.

  Obecnie nie ma kontaktu z rzecznikiem partii Zmiana Tomaszem Jankowskim.

  Polubienie

 14. „Rosyjska V kolumna” w Polsce?
  Sputnik Polska rozmawia z Tomaszem Jankowskim, Sekretarzem Generalnym partii ZMIANA – partii, która sama siebie określa jako „pierwszą nieamerykańską partią w Polsce”, jednak nieskrywana sympatia do Władimira Putina zaskarbiła członkom ugrupowania miano „rosyjskiej V kolumny”.

  Niechęć do Zmiany łączy wszystkie bez wyjątku partie parlamentarne. Główne postulaty ZMIANY to zerwanie Traktatu Północnoatlantyckiego i zastąpienie go Europejskim Systemem Bezpieczeństwa, nacjonalizacja strategicznych sektorów gospodarki, zapewnienie minimum socjalnego wszystkim obywatelom.
  — Co chce zmienić ZMIANA?

  — Prawie wszystko.

  — A czego nie chce zmienić?

  — Funkcjonującej dziś państwowości polskiej. Chcemy żeby ta państwowość zaczęła funkcjonować realnie, nie tylko formalnie. Sprzeciwiamy się też dalszej prywatyzacji spod znaku Balcerowicza. Chcemy zachować te szczątki, które jeszcze są w rękach państwa.

  — Brzmi jak „komuno wróć!”. Co wy jesteście — lewica czy prawica?

  — Ani-ani. Prawa strona mówi, że jesteśmy komunistami, a lewa, że faszystami.

  — Mogę się mylić, ale to pewnie dlatego, że waszym wiceprzewodniczącym jest szef Falangi. Po co wam to?

  — Bartosz Bekier, bo o nim mowa, jest reprezentantem kręgu narodowo-rewolucyjnego, który chyba po raz pierwszy postanowił otworzyć się na współpracę z innymi środowiskami — w ramach naszej formacji. W mojej ocenie to wręcz historyczny przełom.

  — Serio? Ten Pan odstrasza od was absolutnie wszystkich, od prawa do lewa.
  — I bardzo dobrze! Odrzuca wszystkich sekciarzy, którzy koniecznie chcieliby nam przypiąć ideologiczną łatkę. Mamy kilka punktów programowych, które chcemy zrealizować. Każdy, kto się pod nimi podpisze, może czuć się zaproszony do współpracy. A potem w kwestii niuansów możemy się już dzielić do woli.

  — Oskarżenia o faszyzm to nie są niuanse. Możecie powiedzieć z całą odpowiedzialnością, że odcinacie się od neonazistów, od antysemityzmu, negowania Holokaustu?

  — My jako formacja — tak. Natomiast w naszych szeregach są zarówno narodowcy, katolicy, jak i agnostycy, ateiści, muzułmanie, rodzimowiercy, komuniści, mniejszości narodowe, geje i przeciwnicy gejów. Dlatego ta inicjatywa tak wszystkich boli. Przyjęliśmy zasadę, że póki co o światopogląd nie pytamy. Większość „ideowych” środowisk politycznych chętnie wykorzystuje to przeciwko nam.

  — Wejdźmy do krainy fantazji: wchodzicie do Sejmu. Macie większość i co wtedy? Wychodzimy z Unii? Wychodzimy z NATO?
  — Z NATO na pewno. Ten sojusz to fikcja. Służy tylko temu, żeby Amerykanie mogli rozmieszczać swoje wojska po całym świecie. Podstawą systemu bezpieczeństwa — co nam akurat nie raz udowadniała historia — powinny być dobre stosunki z sąsiadami.

  — „Dobre stosunki z sąsiadami” — czytaj: „alternatywny sojusz z Rosją”?

  — Oczywiście. Jeśli tylko będzie to możliwe. Jesteśmy za budową Europy od Władywostoku po Lizbonę.

  — Ciekawe, że punkt wyjścia umieszczacie akurat na wschodzie. Będzie nam lepiej niż jest teraz?

  — Na pewno nie gorzej. Wschodni kontynentalizm zawsze wygra z zachodnim atlantyzmem. Niestety nie rozumie tego 90 proc. polskiej sceny politycznej. Natomiast rozumie to już polskie społeczeństwo. Rynki wschodnie są bardzo chłonne i otwarte na naszą produkcję. Sęk w tym, że dzisiaj nie produkujemy nic, bo jesteśmy uzależnieni: politycznie od USA i gospodarczo od Niemiec. W naszym regionie Unia jest wyłącznie przedłużeniem niemieckiej polityki gospodarczej.

  — Czyli, jak powiedziałby Korwin-Mikke, jesteśmy pod okupacją unijną.

  — Może nie pod okupacją, bo Unia nie jest dziś na tyle rozwiniętym tworem żeby kogokolwiek okupować. Za to wejście do niej okupiliśmy my — wielkimi wyrzeczeniami. Wystarczy spojrzeć na Grecję: zmusza się ją do cięcia własnego ustawodawstwa socjalnego tylko dlatego, że banki po 2008 r. potraciły swoje fortuny. Ten kraj przez ostatnie 5 lat zadłużył się jak nigdy. I teraz Unia, w dodatku w osobie Donalda Tuska, zachowuje się wobec nich jak kat.

  — Nie boicie się, że zamienimy siekierkę na kijek? Że Mateczka Rosja przywiezie nam w prezencie zestaw własnych przyjaciół i wrogów politycznych?
  — Wręcz przeciwnie. Spójrzmy na współpracę w ramach Unii Euroazjatyckiej — z Kirgistanem, Kazachstanem czy Białorusią. Ogranicza się ona do współpracy ekonomicznej i do budowania — owszem — wspólnej strefy bezpieczeństwa, natomiast Rosja absolutnie nie ingeruje w sprawy wewnętrzne sojuszników. To podstawowy czynnik, który pozwala dziś różnym formacjom politycznym patrzeć na wschód przychylniej. Rosja nikomu nie mówi, jak przestrzegać praw człowieka i jak kształtować ustrój. A Stany nie tylko to mówią, one zrzucają bomby, jeśli nie spodoba im się odpowiedź. Proszę zwrócić uwagę, że jeszcze podczas tych gorących dni majdanowych ambasador Stephen Mull poinformował — nie zapytał, nie uprzedził — tylko poinformował, że przybędą tu amerykańskie posiłki. Nawet kolonie się o takie rzeczy formalnie pyta!

  — Po co jeździcie do Donbasu?

  — Żeby świat poznał prawdę na temat tego konfliktu. Od roku jesteśmy bombardowani propagandą płynącą z Waszyngtonu i Kijowa na zmianę z Brukselą. Wmawia się nam przerażające bzdury. A prawda jest taka, że Ukraina poddając się pod dyktat Wujka Sama, zmarnowała swoją wielką szansę, by być największym i najbogatszym po Rosji państwem Europy Wschodniej. Od lat rządzą nią oligarchowie — kiedyś nieformalnie, dziś już zupełnie otwarcie. W naszym interesie jest doprowadzenie do pokoju na Ukrainie. Tymczasem polskie władze ustawiły się na pozycji prowojennych jastrzębi, przez co pośrednio odpowiadają za eskalację konfliktu — konfliktu, którego zwykli Ukraińcy nie chcą!

  — Zaraz, sprzeciwiacie się eskalacji konfliktu, popierając powstańców?

  — Paradoksalnie może to jest właśnie jedyna droga do tego, by na Ukrainie zapanował pokój — uznać republiki ludowe na wschodzie. Ciężko sobie wyobrazić, żeby powstańcy tak po prostu złożyli broń i uwierzyli władzom w Kijowie, powołanym zresztą w wyniku zamachu stanu. Ludzie w Donbasie nie chcą żyć z jedynie słuszną, banderowską wizją Ukrainy. To, czy jest tam wsparcie Rosji, nie ma żadnego znaczenia dla charakteru tego konfliktu. To jest wojna domowa.

  — Wzięliście udział w rozmowach Zjednoczonej Lewicy?
  — Nawet nas oficjalnie nie zaproszono. Zresztą nie chcemy mieć nic wspólnego z systemową lewicą, której chodzi tylko o stołki. Który z naszych postulatów mógłby zrealizować Leszek Miller? Nacjonalizację banków? Nie ma szans. Przecież oni w tych bankach siedzą.

  — A jednak napisaliście „list do przyjaciół z SLD”. Zachęcaliście ich do współpracy i do mobilizacji po prezydenckiej porażce Ogórek.

  — Tak, do działaczy, tych na dole — nie do kierownictwa. Do tych, którzy jeszcze nie są skompromitowani. Kierownictwo SLD to masa upadłościowa po nieboszczce PZPR — to ludzie, którzy sami się uwłaszczyli, a swoich dawnych towarzyszy po prostu oszukali.

  — A to nie jest ściema? Udajecie, że dostajecie kosza od lewicy, żeby ze spokojnym sumieniem uderzać na prawo.

  — Nie, na prawo mamy Kaczyńskiego, który oszukuje koalicjantów i Ewę Kopacz, której partia jest w rozpadzie, tymczasem ona zajmuje się wąchaniem ludziom kotletów w pociągu. Marny wybór.

  — Wielu z was wyszło z Samoobrony. Do Kaczyńskiego macie po prostu gulę o Leppera.

  — Oczywiście, wówczas pokazał, jak traktuje koalicjantów. Ale nie tylko o to chodzi. PiS jest najbardziej proatlantycką formacją w Polsce. To Lech Kaczyński błagał Obamę przez telefon, żeby czasem nie zrezygnował z postawienia tu tarczy antyrakietowej. Ta partia to dopiero jest ściema — nazywają się opozycją „patriotyczną”, „niepodległościową” — a tak naprawdę są awangardą sił proamerykańskich i wpuszczają tu Waszyngton!

  — Jesteś ruskim szpiegiem?
  — Jasne. Gdybym był, z pewnością bym o tym powiedział w wywiadzie. Jak słucham takich głosów, że Federacja Rosyjska werbuje szpiegów poprzez ludzi, którzy publicznie pokazują się z tym, co głoszą — to zastanawiam się jak bardzo propaganda może przeżreć komuś mózg. Jeśli my jesteśmy agentami Rosji bo sprzeciwiamy się obecności wojsk amerykańskich w Polsce, to czyimi agentami są w takim razie ci, którzy opowiadają się za ich obecnością?

  Aniela Bilewicz, polska publicystka, Warszawa

  Polubienie

 15. ABW kontra ZMIANA
  Z Neon24
  …..
  Podejmując działalność kwestionującą podstawy istnienia III RP (tak międzynarodowe, jak i oparte na wewnętrznym wyzysku narodu polskiego) od początku uważaliśmy, że nie mając argumentów merytorycznych – władze sięgną w końcu po argument siłowy. Niemal oczywiste było, że rząd postara się o „sukces” swej „polityki bezpieczeństwa” przed lipcowym szczytem NATO w Warszawie, mającym stanowić kolejne potwierdzenie kolonialnego statusu Polski. Skoro zaś, mimo najszczerszych starań – wciąż nie udało się wywołać wojny, rząd postanowił widać zmierzyć się z „wrogiem wewnętrznym”. Ani to mądre, ani sensowne, ani nawet poważne – ale taką, niestety, mamy w Polsce rzeczywistość polityczną…

  Przypomina to zresztą znany przedwojenny szmonces: za sanacji negocjowano z wielkim żydowskim bankierem pożyczkę na podratowanie upadającej gospodarki przekonują, że państwo polskie jest tak silne i mocne, że nie ma obaw o zwrot przekazanych sum. W toku rozmów bankier dowiedział się, że policja zatrzymała jego syna (oczywiście za komunizowanie”. Przerywa więc negocjacje, a zatrzymującym go oficjelom mówi: „uś, no jak ja mam traktować poważnie państwo, które się boi mojego małego Abramka?”.

  Po dzisiejszych działaniach ABW widać, że także i na tym polu tradycja pseudo-sanacyjna trzyma się mocno…

  Konrad Rękas

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s