Indyk myślał o niedzieli


Prezydent Władimir Putin oznajmił, że pomyśli o tym, jak skutecznie uciąć zagrożenie związane z rozmieszczaniem amerykańskiego systemu obrony przeciwrakietowej w Europie Wschodniej.

„Jeśli wykorzystując swoje wpływy w mediach światowych, USA mogą jeszcze kogoś zwieść, mówiąc, że nie zagraża on Rosji, stanowiąc tylko system obrony, to obecnych tu, przy tym stole, na tej naradzie, nikt nie wprowadzi w błąd” — zauważył prezydent mówiąc o rozmieszczaniu elementów systemu obrony przeciwrakietowej USA w Rumunii.

Moskwa wielokrotnie zwracała uwagę na ryzyko rozmieszczenia amerykańskich obiektów obrony przeciwrakietowej w Europie, uważa to za działania destrukcyjne, oświadczyła w czwartek rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa.

„Przez wiele lat rosyjska strona wielokrotnie zwracała uwagę na zagrożenia dla bezpieczeństwa międzynarodowego i strategicznej stabilności, które stwarza takie jednostronne i niczym nieograniczone wdrożenie strategicznego systemu obrony przeciwrakietowej USA… Byliśmy gotowi do ścisłej współpracy — aż do powstania w Europie wspólnie z NATO takiej przeciwrakietowej architektury, która byłaby zbudowana na zasadzie sektorów”, — powiedziała Zacharowa dziennikarzom.„Ona mogłaby rzeczywiście chronić region przed możliwymi zagrożeniami rakietowymi spoza regionu euroatlantyckiego, a jednocześnie nie podważać parytetu strategicznego”, — dodała rzeczniczka MSZ Rosji.

„Teraz, po ich rozmieszczeniu, musimy zastanowić się, jak skutecznie uciąć zagrożenie wobec bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej” — dodał Putin.

„Strona rosyjska robi wszystko, by zapewnić i zachować strategiczną równowagę sił, która jest najlepszym zabezpieczeniem przed konfliktami zbrojnymi na skalę światową” — zauważył prezydent.

 

Prezydent Władimir Putin oznajmił, że pomyśli

Jak to mówią, indyk myślał o niedzieli a w sobotę łeb mu scieli.

A my bedziemy mieli już wkrótce amerykańską tarczę, by ruski mieli do czego strzelać,

tarcza

niektórzy nawet mówią że  kopiemy sobie pod nią  grób.

8 uwag do wpisu “Indyk myślał o niedzieli

 1. Oj beda „strzelania do tarczy” ,beda !
  Moze by tak polscy wladcy polozyli sie na walach za tarcza ?
  No juz,na co czekacie ,klasc sie !

  Polubienie

 2. Rosjanie odpłacają Turkom?
  Amerykański helikopter super kobra będący na wyposażeniu sił tureckich zestrzelony przez Kurda za pomocą rosyjskiej ,,igły”

  Polubienie

 3. Ad Anonima

  A ja pytam – dlaczego akurat samolotu RAF-u a nie Estonii?

  Odpowiedź jest bardzo prosta. Estonia, Łotwa i Litwa, należą do NATO i nie posiadają lotnictwa strategicznego (myśliwce, bombowce etc.) i poszczególne państwa z paktu, wysyłają samoloty dyżurne, które patrolują ten obszar flanki NATO-wskiej.

  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1111410,Brytyjskie-mysliwce-nad-Litwa

  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1111410,Brytyjskie-mysliwce-nad-Litwa

  Pozdrawiam

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s