Indyk myślał o niedzieli


Prezydent Władimir Putin oznajmił, że pomyśli o tym, jak skutecznie uciąć zagrożenie związane z rozmieszczaniem amerykańskiego systemu obrony przeciwrakietowej w Europie Wschodniej.

„Jeśli wykorzystując swoje wpływy w mediach światowych, USA mogą jeszcze kogoś zwieść, mówiąc, że nie zagraża on Rosji, stanowiąc tylko system obrony, to obecnych tu, przy tym stole, na tej naradzie, nikt nie wprowadzi w błąd” — zauważył prezydent mówiąc o rozmieszczaniu elementów systemu obrony przeciwrakietowej USA w Rumunii.

Moskwa wielokrotnie zwracała uwagę na ryzyko rozmieszczenia amerykańskich obiektów obrony przeciwrakietowej w Europie, uważa to za działania destrukcyjne, oświadczyła w czwartek rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa.

„Przez wiele lat rosyjska strona wielokrotnie zwracała uwagę na zagrożenia dla bezpieczeństwa międzynarodowego i strategicznej stabilności, które stwarza takie jednostronne i niczym nieograniczone wdrożenie strategicznego systemu obrony przeciwrakietowej USA… Byliśmy gotowi do ścisłej współpracy — aż do powstania w Europie wspólnie z NATO takiej przeciwrakietowej architektury, która byłaby zbudowana na zasadzie sektorów”, — powiedziała Zacharowa dziennikarzom.„Ona mogłaby rzeczywiście chronić region przed możliwymi zagrożeniami rakietowymi spoza regionu euroatlantyckiego, a jednocześnie nie podważać parytetu strategicznego”, — dodała rzeczniczka MSZ Rosji.

„Teraz, po ich rozmieszczeniu, musimy zastanowić się, jak skutecznie uciąć zagrożenie wobec bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej” — dodał Putin.

„Strona rosyjska robi wszystko, by zapewnić i zachować strategiczną równowagę sił, która jest najlepszym zabezpieczeniem przed konfliktami zbrojnymi na skalę światową” — zauważył prezydent.

 

Prezydent Władimir Putin oznajmił, że pomyśli

Jak to mówią, indyk myślał o niedzieli a w sobotę łeb mu scieli.

A my bedziemy mieli już wkrótce amerykańską tarczę, by ruski mieli do czego strzelać,

tarcza

niektórzy nawet mówią że  kopiemy sobie pod nią  grób.

Advertisements

8 uwag do wpisu “Indyk myślał o niedzieli

 1. Oj beda „strzelania do tarczy” ,beda !
  Moze by tak polscy wladcy polozyli sie na walach za tarcza ?
  No juz,na co czekacie ,klasc sie !

  Lubię

 2. Rosjanie odpłacają Turkom?
  Amerykański helikopter super kobra będący na wyposażeniu sił tureckich zestrzelony przez Kurda za pomocą rosyjskiej ,,igły”

  Lubię

 3. NATO pozorowane zagrozenie Rosji czy tez ochrona putinstanu?
  Jedno i drugie moze miec ten sam cel?

  Lubię

 4. Ad Anonima

  A ja pytam – dlaczego akurat samolotu RAF-u a nie Estonii?

  Odpowiedź jest bardzo prosta. Estonia, Łotwa i Litwa, należą do NATO i nie posiadają lotnictwa strategicznego (myśliwce, bombowce etc.) i poszczególne państwa z paktu, wysyłają samoloty dyżurne, które patrolują ten obszar flanki NATO-wskiej.

  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1111410,Brytyjskie-mysliwce-nad-Litwa

  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1111410,Brytyjskie-mysliwce-nad-Litwa

  Pozdrawiam

  Lubię

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s