Wykład o charakterze Oświatowym: ANTYZOOLOGIZM Wiary Chrześcijan i tego konsekwencje dla Urbis et Orbis


Coś dla nszego „dyżurnego” APAcza, który narzeka, że mu brakuje – jak to mawiają żydzi – „food for thought„. No to mu ją dostarczam, oby się nią nie przejadł, bo to niezdrowo – MG

dr Marek Głogoczowski

Każdy człowiek chce wiedzieć z Natury

– Pierwsze zdanie z „Metafizyki” Arystotelesa

Wiedza nadyma a miłość (do krzyża Pańskiego?) buduje

– Św. Paweł, a za nim św. Augustyn w „La doctrina christiana

 Cóż, miałem zamiar odpocząć „od kompa”, ale wrodzona „góralska” popędliwość zmusiła mnie do zareagowania aż na 3 „bodźce irytujące” jakie otrzymałem z początkiem maja, z okazji prawosławnych świąt Paschy, czyli Wielkiej Nocy Zbawienia od Logicznego Myślenia.

A ponieważ jestem propagatorem w Polsce prawie nie znanych prac biologa i psychologa Jeana Piageta, więc przy okazji uporządkowałem opis mych reakcji w sposób dydaktyczny, wskazując osobom chcącym wiedzieć – czyli postępującym wbrew zaleceniom św. Pawła – jak powstają NOWE ODRUCHY POZNAWCZE, popularnie SKOJARZENIAMI zwane.

ETAP PIERWSZY. Są to niezbędne do takiej EWOLUCJI POGLĄDÓW zaburzenia fizjologicznej homeostazy – czyli „spokoju ducha” – osobnika te bodźce (zaburzenia) odczuwającego.

A oto 3 IRYTACJE jakie 1 i 5 maja odczułem:

I 1 – Irytacja nr 1:

Otóż zwykły obrzucać „polactfo” (mnie też) w swych e-listach niewymyślnymi inwektywami, dr Piotr Bein (Vancouver, Kanada) rozesłał 1 maja br., z okazji prawosławnych świąt Wielkanocy (Bein kilka lat temu się ochrzcił w obrządku wschodnim) taki oto ogólny e-list z lekko ironicznymi życzeniami:

Wesołego Alleluja braciom i siostrom katolikom CHRYSTUS Zmartwychwstał! Zaiste Zmartwychwstał! Dałem wam wytchnienie na waszą Wielkanoc, oczekuję recyprokacji…Święto nad Świętami

Zaintrygowało mnie dlaczego Bein akurat w „święto nad świętami” takie życzenia nielubianym przezeń osobom wysyła. Czyżby hipokryzja?

I 2 – Irytacja nr 2:

Tegoż samego 1 maja otrzymałem także e-list od Московские Суворовцы РОО http://www.mccvu.ru/ (chyba czytali jakiś mój tekst bukwami w ich języku) z taką oto radosną nowiną po rosyjsku, którą tłumaczę na polski:

Nasz Pan Jezus Chrystus zwyciężył śmierć i otworzył nam drogę do odkrycia wiecznej jedności z Bogiem.

– tu przyznaję, że aż mnie zatkało, zacząłem się zastanawiać czy ci „moskiewscy „suworowcy” rzeczywiście chodzą naćpani „bogiem” i nie dostrzegają, że w Świecie Realnym od momentu Zmartwychwstania Pańskiego nic się W BIOLOGII nie zmieniło? – Bo śmierć to jest ZJAWISKO KONIECZNE w wypadku wszystkich ustrojów bardziej niż jednokomórkowce złożonych.

I 3 – No i trzecie podrażnienie,  na które byłem już dobrze – przez wcześniejsze doświadczenia z „G(a/no)jówką Marychy” – przygotowany. Otóż „bohatersko” skomentowałem na tym pobożnym portalu wpis „Przyszlość chrześcijaństwa” cytatem z broszury „W kwestii żydowskiej” Karola Marksa, opublikowanej przezeń w 1844 roku:

Chrystianizm powstał z żydostwa i znów się w żydostwo przeobraził. (…) Chrystianizm jest to wysublimowana myśl żydostwa, żydostwo jest pospolitym zastosowaniem chrystianizmu, lecz zastosowanie to wtedy dopiero mogło stać się powszechne, gdy chrystianizm jako gotowa religia dokończył teoretycznie autoalienacji człowieka od siebie samego i od natury. (…)

Judeochrystianizm 2

– Tę to uwagę @ 6 „gajowy Marucha” przepuścił, a także i istotny fragment kolejnej mej uwagi, że według analityków religii (Celsus + Keller + MG) „WIARA W TO, ŻE GNIJĄCY TRUP ZMARTWYCHWSTAŁ to przecież była wiara FARYZEUSZY W TRUPÓW ZMARTWYCHWSTANIE, którą 13 Apostoł „Boga – Manipulatora Zombies” przeszczepił durnym, jak przysłowiowy BUT – ale chciwym ziemskich wygód oraz zaszczytów – chrześcijańskim biskupom.”

No i „G(a/no)jówkarze”, z charakterystyczną dla ich „naturalnego środowiska” werwą, obsypali mnie epitetami przebijającymi jakością inwektywy dr Beina:

Wypierdalaj pruski szambonurku. Gówno kogo obchodzą twoje przekomarzania z resztą verwolfu. – @ 13 Boydar; Kto to napisał, jeśli nie bluźniący ignorant, za podszeptem swego władcy. – @14 Joannus; Panie Joannus. Proszę tych bluźnierstw nie powielać w formie cytatu. Nie warto, bo tylko smród się roznosi. Pan Gajowy przed chwilą je wyciął, a Pan je niepotrzebnie powtarza ku uciesze różnych bluźnierców. Z tym i tak nie ma sensu polemizować. – @16 Czolgista

No cóż, obrażalski zbytnio nie jestem, ale z NAĆPANYMI ANTYZOOLOGAMI (którzy m.in. twierdzą, że naturalna śmierć to rzecz której Jezusowi udało się uniknąć) mam od dziesiątków już lat na pieńku.

 I spontanicznie ujawnił się ETAP DRUGI Formowania Nowych Skojarzeń. A to w postaci (od)Ruchowej Reakcji na w/wym. Irytacje

Otóż zgodnie z formułą Jeana Piageta, według którego „lepiej chwytające rzeczywistość” idee (tzn. ODRUCHY MYŚLI wywoływane bio-prądami, nazwanymi „fluidami” przez Lamarcka 200 lat temu) powstają na zasadzie „wyrównania z nadmiarem zaburzonych struktur poznawczych” (la réequilibration majorante des structures mentales perturbées) pojawiły się u mnie szersze skojarzenia dotyczące autorów ataków na me krótkie wypowiedzi.

(Dla zainteresowanych. Używając znanego sportowcom języka, piagetowski koncept de la réequilibration majorante, przez polskich psychologów tłumaczone jako ‘wyrównanie z nadmiarem’, to jest po prostu „Regeneracja z Nadregeneracją, a następnie Asocjacja, zregenerowanych „z nadmiarem” struktur, uprzednio uszkodzonych (zaburzonych) przez bodźce do nich dochodzące”. W skrócie jest to podstawowy dla długotrwałego zachowania życia oraz rozwoju organizmów, kodowany genetycznie proces R→N→A – jak to już od lat 35 namolnie powtarzam, o ile się da publicznie.)

Oto nowe, szersze skojarzenia powstałe jako reakcje na Irytacje 1-3:

(wysłane przeze mnie jako e-list z „recyprokacją” do dr Beina, oraz jako komentarz do „Mar(u/y)chy”):

Jak podaje ewangelia św. Jana, Chrystus zmartwychwstał z Dziurą w Boku – a i zapewne ze śladami przekłuć rąk i nóg. Czego nie było po nim widać, to faktu, że po takiej traumie krzyżowania MUSIAŁ MIEĆ NA ZEWNĄTRZ NIEWIDOCZNĄ SILNĄ TRAUMĘ KORY MÓZGOWEJ.

A zatem, zgodnie z praktykami woo-doo zapewne znanymi kapłanom Izraela, przez kilka tygodni po swym ZMARTWYCHWSTANIU przechadzał się po Ziemi Świętej już jako ZOMBIE, całkowicie pod kontrolą swych oprawców, spełniając ich życzenia.

Czytać więcej CZY CHRISTUS REX TO ZOMBIE? http://markglogg.eu/?p=96; http://kritikos.pl/Marek-Glogoczowski-Czy-Christus-Rex-to-Zombie; https://pl.scribd.com/doc/282642202/wojna-bogc3b3w

I z czego wy się durnie cieszycie? Czy nie z tego, że na wzór waszego idola sami w bezwolne, wypełniające wolę waszych Oprawców-Poruszycieli, dewastujące Planetę Ziemia ZOMBIE się zamieniliście?- M.G.

Po czym dodałem (dla P. Beina, jego korespondentów i „Maruchy”) dodatkowy komentarz sugerujący, że jeśli Jezus z Nazaretu PRZEŻYŁ jego krzyżowanie — i po ok. 30-40 godzinach, wykradziony z grobu (specjalnie na ten cel przygotowanego!), został wybudzony z letargu — a następnie, po kilku (tygo)dniowym „przygotowaniu” błąkał się jeszcze po Ziemi Świętej już jako ZOMBIE, wykonujące polecenia swych OPRAWCÓW, to CAŁA HISTORIA Z JEZUSA ŚMIERCIĄ I ZMARTWYCHWSTANIEM BYŁA UKARTOWANA przez Służby Specjalne Izraela. (Muzułmanie w nią nie wierzą. Nestorianie prawdopodobnie też.)

I to był ETAP TRZECI Powstawania Nowych Skojarzeń, poprzez ASOCJACJĘ REAKCJI na Irytacje 1-3, powtórzonych wystarczająco często by je Wzmocnić („Nadregenerować”)

„Gajowy” oczywiście powyższy komentarz wyciął, ale dr Bein odpowiedział 4 maja:

srule chcieliby (Głogoczowski tysz LOL)… toż chrześcijaństwo, Chrystus najbardziej przez nich znienawidzone byty mogą zmanipulować, zasrać religię (chrystianizm, katolacyzm, katolicznictfo…), ale nie WIARĘ – pozdravP (Bein)

Na co odpowiedziałem dłuższym już listem (wywołanym NADREGENERACJĄ używanych w dyskusji połączeń neuronalnych) do zainteresowanych kilkunastu adresatów (jego fragment zachował się w komentarzu @14 do „Przyszłości chrześcijaństwa”):

No właśnie, chodzi o tę WIARĘ ŻE GNIJĄCY TRUP ZMARTWYCHWSTAŁ – toż to przecież była wiara FARYZEUSZY W TRUPÓW ZMARTWYCHWSTANIE, (…)

I w ten sposób Kościół (nie bez przyczyny jego nazwa pochodzi od kości wiernych oraz klechów, na których kościoły były budowane) skutecznie zanegował całą NAUKĘ BIOLOGII o tym, że wszystkie bardziej złożone ustroje są z konieczności śmiertelne. TO BYŁ PERFIDNY ŻYDOWSKI ATAK NA LUDZKI ROZUM. I za ten ANTYZOOLOGIZM WIARY bardzo ciężko już od wieków płacimy i będziemy płacić jeszcze więcej w przyszłości — choć ludzie „zwykli” tego co się z nimi dzieje nie dostrzegają (…).

I ten ANTYZOOLOGIZM to jest właśnie to, do czego się sprowadza CHRZEŚCIJAŃSKA WIARA. I tyle i aż tyle. Czysty ANTYWITALIZM, czyli ŚMIERĆ ZA ŻYCIA, którą chrześcijanom zalecał 13 Apostoł znany jako święty Paweł.

ETAP CZWARTY. Proces tworzenia NOWYCH SKOJARZEŃ, POZWALAJĄCYCH LEPIEJ UCHWYCIĆ RZECZYWISTOŚĆ posunął się dalej.

Mianowicie w komentarzu z 6 maja do wpisu na https://wiernipolsce.wordpress.com/2016/05/02/stanislawa-szukalskiego-proba-odmrocza-tysiacletniego-zamrocza-kultury-slowian/ zachował się taki oto mój komentarz, odrzucony tego dnia na „marucha-ekspress”:

Brawo dla APA*! Najwyraźniej już coś kuma co się stało z wczesnym chrześcijaństwem, gdy napisał: „Cala reszta z Jezusem „zaprogramowana i utrwalona”, jest zydowskim interesem i tu z filozefem mozemy sie zgodzic, ze „jezusem zagrano””. (*APAcz to nick emerytowanego majora LWP, od lat 35 na samowygnaniu w Apallachach, często obecnego słowem – bez polskich znaków pisarskich – na „wiernipolsce” – MG)

Niestety na „Gajówce” wyznawcy PANA ZASTĘPÓW – najwyraźniej „jak po prochach” – mają trudności z rozumowaniem logicznym. Ad @14 Joannusa, który BLUŹNI Naukom Kościoła twierdząc, że ja bluźnię, krytykując WIARĘ ŻE GNIJĄCY TRUP ZMARTWYCHWSTAŁ, to pozwolę sobie przypomnieć, że ”Formuła „Wierzę w (…) ciała zmartwychwstanie, żywot wieczny, amen” jest końcowym fragmentem wyznania wiary, jednego z najstarszych w Kościele, które zwiemy Symbolem bądź Składem Apostolskim”.

Zaś odnośnie tego ZMARTWYCHWSTANIA CIAŁA, to cytuję z rozpowszechnianej przez Kościół Katolicki rozprawy „Contra Celsus”, pióra nie–świętego Orygenesa (Orygenes nie został świętym, jako że – zgodnie z zaleceniem Ewangelii – „dla Boga” się sam wykastrował):

Głupia jest ich (chrześcijan) wiara, że gdy Bóg, niby kucharz, wznieci ogień, wszystko się upiecze, a przetrwają tylko oni, i to nie tylko żywi, lecz również ci, którzy wcześniej poumierali, wyjdą z ziemi odziani we własne ciało. Nadzieja zaiste godna robaków. Czyż bowiem jakakolwiek dusza ludzka pragnęłaby powrócić do zgniłego ciała? Zresztą tej wiary nie podzielają wszyscy chrześcijanie ; nie brak i takich, którzy brzydzą się nią i uważają równocześnie za wstrętną i niedorzeczną. Jakież bowiem ciało całkowicie rozłożone może powrócić do pierwotnej formy i odzyskać budowę, którą raz utraciło? Gdy nie potrafią rozsądnie na to odpowiedzieć, chwytają się bzdurnej obrony twierdząc, że Bóg wszystko może.

 Tymczasem Bóg nie może spełnić nic wstrętnego, ani nie pragnie niczego, co jest przeciwne naturze.

 Nie wypada wierzyć, że jeślibyś w swej występności zapragnął czegoś niegodziwego, Bóg będzie mógł tego natychmiast dokonać, albo że się to spełni. Albowiem Bóg kieruje światem nie po to, aby spełniać występne kaprysy albo folgować nieuporządkowanym pragnieniom, lecz po to, aby się opiekować prawą i sprawiedliwą naturą. Chociaż więc mógłby obdarzyć duszę życiem wiecznym, to przecież, jak Mówi Heraklit, trupy należy usuwać prędzej niż gnój. Bóg zatem nie chce ani nie może wbrew rozumowi uczynić nieśmiertelnym ciała pełnego nieczystości, o których wstyd mówić. On bowiem jest Rozumem wszystkich bytów; niczego zatem wbrew rozumowi ani przeciw samemu sobie nie może dokonać.

Pytanie zatem do „Gajówkarzy”. W JAKIEGO WY – na miłość boską – BOGA WIERZYCIE? W wychwalanego przez 13 Apostoła Paulusa-paurolo, PRZECIW-ROZUMOWEGO (gr. MISOLOGOS) STWORZYCIELA OBŻYDLIWOŚCI ZMARTWYCHWSTAŁEGO TRUPA? (Co MISOLOGOS oznacza, proszę sobie sprawdzić w encyklopediach.)

Nie trudno zatem się domyślić, że doktor Bein składając, z okazji Święta nad Świętami, życzenia dla „sruli, katoliczników i Głogoczowskiego tysz”, w istocie wychwalał przednimi PODŁOŚĆ NAD PODŁOŚCIAMI uroczystości TRUPA ZMARTWYCHWSTANIA.

*

A teraz ETAP PIĄTY. Polegający na rozszerzeniu powyższych skojarzeń na skalę Urbis et Orbis

Wojtyla sie odslania

Otóż jeśli zgodzimy się z supozycją, że zarówno Ukrzyżowanie Jezusa jak i jego Zmartwychwstanie w Ciele, było Ukartowane przez Tajne Służby antycznego Izraela – i to ukartowane w celu „podboju od wewnątrz” Imperium Romanum przez Mafię Świątyni Syjonu, to narzuca się skojarzenie, że także makabryczne „cuda”, które się zdarzyły się w najnowszych czasach, zostały ukartowane w podobny sposób i w podobnym celu. Mam tu na myśli w szczególności wybuch stosu atomowego w Czarnobylu przed dokładnie 30 laty – ponoć wskutek „idiotycznego eksperymentu” przy jego schładzaniu. „Eksperymentu” mającego wszelkie cechy doskonale przygotowanego sabotażu przemysłowego (nikt za tę awarię nie został ponoć ukarany!). Sabotażu, który prawie oficjalnie dał pretekst „gangowi Gorbaczowa” do likwidacji Imperium Sowieticum i przejęcia w nim władzy przez wsparty z USA Naród Wybrany.

Podobnie wygląda sprawa „cudu 9-11-2001” zawalenia się, wskutek uderzenia w nie tylko 2 samolotów, aż trzech wież WTC (nr 1, 2 i 7) w Nowym Jorku – przy czym dwie pierwsze wieże zawaliły się  z szybkością swobodnie spadającego z ich dachu kamienia, czyli zaledwie w 8 do 10 sekund. W tym wypadku te makabryczne „cuda 9-11” dały pretekst to totalnego ataku Imperium Americanum („Anglo-Syjonu”) na cały Świat Islamu. I tylko ludzie „wychowani do głupoty”, przez kontrolowane przez żydostwo kościoły oraz media, tego zjawiska nie są w stanie umysłem ogarnąć. Jakiż to Zeitgeist „duch czasu” zorganizował te gigantyczne makabry?

Otóż w niedawno rozesłanym szerzej artykuliku nt. „Odmrocza Słowiańszczyzny” Stanisława Szukalskiego, napisałem w zakończeniu: Jakiś czas temu przetłumaczyłem łacińskie określenie „Cul-Capita” na pięknie brzmiące w języku Wschodnich Słowian słowo ŻOPOGŁAW. Jak to w paryskiej „Kulturze” przed blisko 40 już laty sugerowałem, jest to DUCH SPRAWCZY CYWILIZACJI ZACHODU, manifestujący się aż w Trzech Osobach T-P-D czyli Technika-Pieniądz-Dupa, (w języku Biżymdów W-T-C – Wealth-Technics-Comfort). Przed którym to „Sztucznym Bogiem” biją obecnie pokłony prawie wszystkie na świecie narody dostarczając, Inwestorom KGB/FMI w Ludzką Głupotę, swych bogactw oraz rzesz ofiarników.

Czy jednak jest istotny związek między antycznym greckim Misologos, a nowoczesnym słowiańskim Żopogławem? Otóż już z górą 170 lat temu Karol Marks zauważył, że „żydostwo jest pospolitym zastosowaniem chrystianizmu, lecz zastosowanie to wtedy dopiero mogło stać się powszechne, gdy chrystianizm jako gotowa religia dokończył teoretycznie autoalienacji człowieka od siebie samego i od natury.” Propozycja „wyobcowanie się” od siebie samego jest już bowiem zawarta w biblijnych „Listach” zarówno Pawła jak i Piotra. Opierając się na tych religijnych autorytetach, protestanccy pastorzy w rodzaju Ted Haggarda utrzymują, że „Jezus usuwa winę z naszego życia. … Jezus zrobił to na krzyżu, … Wszystkie nasze minione oraz przyszłe grzechy są „zakryte” ukrzyżowaniem Jezusa.” Czytając tego typu zapewnienia, chcąc-nie-chcąc zaczynamy kojarzyć, że cały ten, NOWOTESTAMENTOWY CYRK, Z JEZUSA UMĘCZENIEM I W CIELE ZMARTWYCHWSTANIEM (2) został wymyślony po to, aby UKRYĆ PLUGAWOŚĆ zachowań tłumów psychopatów oraz kombinatorów pod ten Znak Krzyża się podpinających. Nie dziwota zatem, że „zmartwychwstanie” pokaleczonego truchła Jezusa, stało się Świętem nad Świętami dla „nowo narodzonych chrześcijan” ten bullshit wychwalających (patrz Irytacje nr 1 oraz 2).

Bardzo wygodne dla „zakrycia” super podłych zachowań, leżących u podstaw najsławniejszych karier wśród chrześcijan (vide casus św. Pawła!), „chrześcijańskie” wyobcowanie się od odpowiedzialności za swe własne czyny przeszło, w sposób „naturalny”, do nowoczesnej bezbożnej już nauki Zachodu. Nauki starającej się za wszelką cenę NIE WIDZIEĆ jak powstają szersze na świat poglądy – a powstają one właśnie w postaci nowych odruchów warunkowych, powyżej omówionych. Pamiętam jak jeszcze w Paryżu, przed 35 laty w rozmowach ze mną, tamtejsze autorytety biologii molekularnej – J.-P. Changeux i F. Chapeville (ten drugi to znajomy mej rodziny), a następnie i Piotr Słonimski (w 1992) kategorycznie odrzucali wszelką możliwość kontynuowania prac na temat biochemicznych podstaw formowania się takich odruchów. Odkrycie bowiem genetycznego mechanizmu powstawania odruchów warunkowych oczywiście zagroziło by INTELIGENTNEMU PROJEKTOWI CYWILIZACJI ZACHODU, manifestującemu się aż w Trójjedni T-P-D czyli Technika-Pieniądz-Dupa.

No cóż, WIEDZA NADYMA A MIŁOŚĆ (DO T-P-D!) BUDUJE (3) jak nauczał chrześcijański karierowicz św. Paweł a za nim i św. Augustyn. A dzięki „duchowemu przewodnictwu” tych ŚWIĘTYCH DUPOGŁOWYCH mamy obecnie – w ramach ID – ziemię coraz gęściej pokrytą obrzydliwymi budowlami hipermarketów, dziwacznymi drapaczami chmur i innymi szklanymi obrzydlistwami. Bo właśnie te „szklane klatki” dla zwanej „złotym miliardem” części światowej populacji, to jest największe OBIEKTYWNE ZAGROŻENIE dla całej ziemskiej Biosfery.

Dlaczego? Wróćmy jeszcze raz do Jeana Piageta który postulował, że mikroorganizmy, oczywiście w ich skali, są w stanie reagować, poprzez system R-N-A, na wyzwania jakie narzuca im ich otoczenie. Po prostu własnym wysiłkiem mikroorganizmy konstruują odpowiednie do ich warunków życia odruchy warunkowe, podobnie jak to my (oraz nasze psy i koty) robimy. I tutaj mamy bardzo poglądowy model jak winna ewoluować „lepsza część” ludności, izolowana od otoczenia w tych „szklanych domach” naszych stolic. Otóż w skali „mikro” w laboratoryjnych warunkach „wyobcowania in vitro” (w szklanych spodeczkach Petri) wycinków tkanki mięśniowej od CAŁOŚCI organizmu, następuje spontanicznie po pewnym czasie – nawet bez pomocy irytacji w formie napromieniowań uv, γ lub β – TRANSFORMACJA TUMORALNA wyizolowanych tkanek: wszczepione z powrotem do macierzystych organizmów zaczynają się one zachowywać jak GUZY NOWOTWOROWE.

Podobne zjawiska obserwuje się także w skali „makro”: ludzkie osobniki przez całe lata samo-zamykające się, w izolacji od innych i od Przyrody w „szklanych klimatyzowanych klatkach” – by wskazać tu nie tylko na nowo powstałe budowle przy alei Jana Pawła II za Dworcem Centralnym w Warszawie, ale i na budynki przy stacji metro „Schuman” w stolicy UE Brukseli – też wyrabiają u siebie odruchy przystosowawcze do tego „in vitro w skali makro” środowiska. I tak jak u tkanek pobranych z ssaków i hodowanych w naczynkach Petri, spontanicznie pojawiają się konsumpcyjnie bardzo żarłoczne komórki TRANSFORMOWANE, tak i wśród „wybranej przez jej komfortowy styl życia” części populacji dochodzi do TRANSFORMACJI TUMORO-PODOBNEJ:

uwstecznianie się organizacji

W takich właśnie sterylnych warunkach, zgodnie z Prawem Zoologii Lamarcka, hiper-bogate NADSPOŁECZEŃSTWO zamienia się w bezwzględnego, egoistycznego PASOŻYTA, żerującego jak RAK na CAŁEJ BIOSFERZE ZIEMI. Dzięki zatem materialnym wytworom PRZYPOMINAJĄCEJ PROSTYTUCJĘ, WYALIENOWANEJ PRACY (pracy dla boga Mamonem T-P-D zwanym), konstytuuje się obecnie ŚWIATOWE WŁADZTWO uwielbionego w Biblii Narodu Wybranego, zamierzającego panować – na zasadzie Globalnej Burdel Mamy KGB/FMI – nad wszystkim co się na ziemi poruszyć odważy. Patrz idee encykliki „Laborem Exercens” JP II z 1981 roku. (Dla niedowiarków pozwolę sobie dodać, że organizmy prowadzące TRYB ŻYCIA PASOŻYTNICZY maja, wynikający z Praw Lamarcka, wyraźnie uwstecznioną, NIEDOJRZAŁĄ organizację  budowy ich ciała, zazwyczaj zwaną neotenią.)

Na zakończenie obecnego DYDAKTYCZNEGO WYWODU, pozwolę sobie przypomnieć, że właśnie taki Inteligentny Projekt (ID) „Alienacji od Przyrody NARODU WYBRANEGO samo-uwięzionego w Nowym Jeruzalem”, stanowi istotę przekazu zarówno Starego jak i Nowego TESTAMENTU ŻOPOGŁAWA. Czyli Księgi Mądrości Syjonu, którą każdy klecha jest zobowiązany ze sobą nosić i jej PRAWDĘ Urbi et Orbi głosić.

*

Przypisy

1.Przypominam raz jeszcze definicję Antyzoologizmu, zawartą w mej pracy doktorskiej „’Antyzoologiczna’ filozofia społeczno-polityczna Noama Chomsky’ego” (2002):

Antyzoologizmniechęć do uwzględniania pokrewieństwa gatunku ludzkiego z innymi gatunkami zwierząt, a w szczególności z ssakami naczelnymi. Antyzoologizm występował już w starożytności, w cywilizacji judaizmu, w której zwierzęta traktowano jako czysto utylitarne przedmioty służące, m. innymi, do przerzucania na nie ludzkich grzechów (są to, wytwarzające tzw. zafałszowaną świadomość, rytuały “grzechów odkupienia” opisane w “Księdze Kapłanów” Pięcioksięgu). W czasach nowożytnych antyzoologizm najsilniej się rozwinął w opartej na Biblii cywilizacji anglosaskiej, w której też pojawiły się zrytualizowane metody przerzucania win na odpowiednio dobrane “kozły ofiarne”. Antyzoolodzy – zazwyczaj utożsamiani z kartezjanistami i (neo)darwinistami – negują, wynikający z lamarckowskich Praw Zoologii twórczy, rozwojowy charakter podejmowanych przez ludzi i zwierzęta wysiłków, przypisując losowemu przypadkowi wszelką nowość w biosferze.

(…)

3. Związek „Miłości do Krzyża Pańskiego” z „Miłością do Złota w trójformie T-P-D, czyli Technika-Pieniądz-Dupa” został dość szczegółowo opracowany w niedawno wydanej książce „Bóg i Zło(to)”:

God and gold

Tutaj pozwolę sobie wskazać, że tekst hymnu o Wspaniałości Wielkiej Nocy Śmierci Chrystusa, recytowany po łacinie przez księży w kościołach w noc z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę:

Uświęcająca siła tej nocy

Oddala zbrodnie, z przewin obmywa,

Przywraca niewinność upadłym, a radość smutnym.

pokrywa się w swym entuzjazmie dla „oddalania zbrodni oraz obmywania z win” z poematem na Cześć Złota, jaki Wiliam Szekspir wmontował w sztukę „Timon Ateńczyk”:

Cóż to jest złoto? (…) Toć odrobina tego zmienić zdolna

Czarne na białe, szpetne na urodne,

A złe na dobre, podłe na szlachetne,

Ot i na tym właśnie polega podstawowe misterium chrześcijaństwa, zwłaszcza w jego watykańsko-zachodnim wydaniu…

Vatican II Circus

Reklamy

28 uwag do wpisu “Wykład o charakterze Oświatowym: ANTYZOOLOGIZM Wiary Chrześcijan i tego konsekwencje dla Urbis et Orbis

 1. Ojejej ile tego filozof napichcil !
  A ze nas na czolowym miejscu umiescil wiec biegniemy na uczte ,nie,nie,nie ciala ale duchowa naszych mlodych i starych duszyczek polskich – wszystkich .

  Filozof pewnie sobie na starosc zapomnial ze my „innewiercy” i tak latwo tym co na Jezuska owieczki biora nie dajemy sie nabrac ,nie,nie,o nie .

  My wierzemy od dawna w innego Czlowieka,ktoremu na imie bylo Jezus
  (zyl bardzo dawno temu i byl dobrym czlowiekiem,szmule chcieli z niego zadrwic) ,a teraz to tych imion u latynosow jest co raz wiecej i tez bywaja wsrod nich dobrzy ludzie i to nawet ci ,ktorzy nielegalnie przekroczyli granice do „raju juesej” , zas Trump obiecuje ich wylapac,na co napewno szmule nie pozwola,bo to tania sila robocza w hameryce.
  Bedac przy Czlowieku o imieniu Jezus ,zgadzamy sie z filozofem co do „kombinacji z nim” po ukrzyzowanie i dalej jak pisze – u szmuli wszystko mozliwe nawet przemiana wody w wino a piwa we wspolczesna trucizne !

  Dalej jako prostaczkowie (gdzie nam tam do filozofow wszystkich – koscielnych i swieckich),nie bedziemy sobie kpic z BOGA PRAWDZIWEGO STWORZYCIELA WSZYSTKICH i WSZYSTKIEGO w tym dr.Marka Glogoczowskiego,ktory zglebia prawde a przy tym i bladzi, dopiszemy tylko to :

  MY RODACY SLOWIANIE Z RODU PRZODKOW – SLOWIAN,czystej nie zmieszanej z obca krwi i slowianskich genow,
  WIERZYMY i WIERZYC BEDZIEMY wlasnie w/w BOGA
  (nie,nie,nie zydowski jahwe,ten im sluzy,takze innym durnym i naiwnym) ,ktorego moze sobie kazdy wierzacy nazywac jak tylko chce,po swojemu ale ON (jeden,jedyny wraz ze swymi pomocnikami,ktorych Slowianie wymieniaja) BYL,JEST i BEDZIE czy sie to komus podoba czy nie lub przeszkadza !

  WSZYSCY LUDZIE DOBRZY i DOBREJ WOLI BOGA SWEGO MAJA W SERCU i TO ON PRZEJAWIA SIE W ICH DOBRYM i SPRAWIEDLIWYM DZIALANIU czyli w DOBRYCH UCZYNKACH ,W DOBRYM POKOJOWYM WSPOLZYCIU i PRZESTRZEGANIU SPRAWIEDLIWOSCI ,nie wywyzszaniu sie i nie uzurpujac sobie wybranstwa w tym wszelkiej madrosci !!!

  Kazde inne ZLE DZIALANIE i KUPCZENIE BOGIEM lub uwazanie siebie za bogow ,jest niczym innym niz KLAMSTWEM,FARYZEJSTWEM i ZDRADA ,BOGA PRAWDZIWEGO !!!

  Rozumiecie nas ,w tym i wszyscy medrcy,wykladowcy i filozofowie wraz z kaplanami szmulowskimi i szwabskimi ???

  A jak nie, to prosimy na nasze „wyklady i kazania” SLOWIANSKIE ,oraz nasze dyskusje w sieci net. ,piszemy i mowimy to co winny wszystkie dobre serca ludzkie i to do ludzi madrych a nie glupkow latwowiernych we wszystko .

  APA – DRUZYNA POLSKO-SLOWIANSKA
  USA – dnia 15.V.2016r.

  Polubienie

 2. Znam ludzi po zawodówkach i ogólniakach którzy podpisywali się przy każdej możliwej okazji tytułami inżynier czy magister, a zakładając firmę jednoosobową na wizytówkach umieszczali przed swym nazwiskiem w tej firmie stanowisko –prezes, prezydent czy chairman.
  Kultura osobista a raczej jej chroniczny brak pana P.B. wskazuje, że to człowiek ledwie po zawodówce a jego tytuł to tylko tytuł przyszywany i fałszywy.
  dr szczy pionek może mieć wysokie o sobie mniemanie jednakże jak by go nie oceniać trzeba zauważyć że jego chamstwo to jego natura, prawdziwa, wrodzona i górująca nad wszelkimi innymi jego przywarami.

  Polubienie

 3. NA POCZĄTKU BYŁO TAK…

  … A PÓŹNIEJ… CHYBA UCZĘSZCZAŁ DO SZKOŁY BALETOWEJ ALBO NA GIMNASTYKĘ ARTYSTYCZNĄ?

  KRZYŻYK WYSTRUGALI Z ,,KAKTUSA” I NASTĄPIŁA…

  … WIELKA SUPERATA W RELIKWIACH!

  WIDZIELI I NIE ZOBACZYLI…, ŻE TO BYŁ MESJASZ ŚWIATA…,

  … KTÓREGO US-rajcy POWTÓRNIE WSKRZESZĄ DO ŻYCIA!

  W USA chcą wskrzesić zmarłych pacjentów

  http://www.fronda.pl/a/w-usa-chca-wskrzesic-zmarlych-pacjentow,71236.html

  Pozdrawiam

  Polubienie

 4. Na zachodzie kościoły świecą pustkami w Ameryce przerabiają je na kondominia. Jeszcze trochę i to samo będzie i u nas. Bo nie da się ukryć, że to po pierwsze, agentura watykańska, że to instytucja politycznie i społecznie szkodliwa, a na dodatek pasożytnicza i kosztowna w utrzymaniu.
  Natomiast nie wierzę by Jezus został skazany na chłostę i ukrzyżowanie bo chodził i opowiadał że jest królem czy Bogiem.
  Miał dwunastu takich jak on, a to spora gromadka ludzi. Taka drużyna potrzebuje dziennie do 50 kg jedzenia. Żeby się wyżywić musieliby albo pracować albo podkradać owieczki na pastwiskach, handlarzy na jarmarkach i myszkować po domostwach w czasie nieobecności gospodarzy. Bo bez jedzenia, bez grosza nawet święty Walenty wyciągnął by kopytka.
  No a takie ,,mnożenie” chleba i wina dla zaspokojenia głodu, kosztem tych co zbiegali się posłuchać króla którego królestwo było nie z tego świata, to już jednak mogło skutkować skargami do władz w Jerozolimie, następnie schwytaniem, osądzeniem i karą. Przy czym chłosta i publiczne ukrzyżowanie to tylko napiętnowanie a nie skazanie na śmierć.
  Stąd jego ,,uczniowie” pisali później w ewangeliach że go widywali w różnych miejscach.
  Szaweł –Paweł umiał to jednak sprytnie wykorzystać do stworzenia legendy i żyć z niej jako jej kapłan i trzynasty apostoł.
  Z resztą na innych legendach też się zarabiało.
  Na przykład Kevin Kostner zarobił kilka milionów reżyserując i grając w filmie Robin Hooda

  Bohdan Poręba reżyserował film i też zarobił parę złotych wykorzystując legendę Janosika.
  Byli jeszcze, Herkules, Priam, Parys, Achilles Wilhelm Tell, Ostatni Mohikanin, Kmicić, Pan Wołodyjowski i wielu, wielu innych prawdziwych i zmyślonych.

  A, byłbym zapomniał o Janku Mleszkowskim.

  Polubienie

 5. Pamiętacie co powiedział Jesus gdy usłyszał skargę poszkodowanego że mu zabrano czapkę.
  –Jeśli ci zabrał czapkę to daj mu i płaszcz.
  A co powiedział gdy, inny poskarżył się że dostał w policzek.
  Jezus– Jeśli dostałeś w jeden policzek to nadstaw drugi.
  No i ludziska z takim podejściem Jesusa na skargi na jego ,,uczni” poszli szukać sprawiedliwości do Piłata.
  A tych skarg musiało się sporo nazbierać skoro zapłacono aż 30 srebrników za wskazanie Jezusa.
  No i Piotra jako wspólnika też rozpoznano tyle tylko że się wyparł znajomości z Jezusem,

  Polubienie

 6. Ladnie to tak nasmiewac sie z wierzacych adminie ?
  W co ty wierzysz w pelny bebech ,w sakiewke i konto w banku ???

  Polubienie

 7. Snuję przypuszczenie, wyrażam wątpliwości, nie naśmiewam się .
  Chociaż takie wygłupy z krzyżem jak na filmie poniżej wydają mi się śmieszne, niesmaczne i idiotyczne, ale to nie w moim wykonaniu.
  O ile wiem takich tanców pod krzyżem gdy wieszano Jezusa nie było.

  Polubienie

 8. (Dla zainteresowanych. Używając znanego sportowcom języka, piagetowski koncept de la réequilibration majorante, przez polskich psychologów tłumaczone jako ‘wyrównanie z nadmiarem’, to jest po prostu „Regeneracja z Nadregeneracją, a następnie Asocjacja, zregenerowanych „z nadmiarem” struktur, uprzednio uszkodzonych (zaburzonych) przez bodźce do nich dochodzące”. W skrócie jest to podstawowy dla długotrwałego zachowania życia oraz rozwoju organizmów, kodowany genetycznie proces R→N→A – jak to już od lat 35 namolnie powtarzam, o ile się da publicznie.)

  Panie Marku po co zamieszczać tu te artykuły , skoro oprócz Adm nikt ich nie czyta ani rozumie?
  Zgraja wypchanych bogiem frondziarzy-wesołków i emerytowanych zupaków

  Polubienie

 9. Donoszę specjalnie dla słupskiego „profesor emeritus” (za Świniopasem z p2):

  “Czy ja śnię ?! REKOMPENSATY? Jak pizdną ruskie rakiety , czy przed tym ? Proponuję po, będzie taniej . Trupy niespecjalnie uganiają się za kasą. Po raz kolejny „LUDU SŁUPSKA, SZYKUJ DUPSKA „ Tyle, że tym razem będzie bez przyjemności .
  Rekompensata od sztuki, kilograna, stopnia zużycia potencjalnego nieboszczyka? Jaką walutą ? Trupią rupią?”.
  https://prawda2.info/viewpost.php?p=318134

  Polubienie

 10. Nowy guru nam się pojawił na Prawda2.info i do tego mega zabawny
  Zwructa sie barany do krula żydowskiego on was ocali. Amin

  Polubienie

 11. Co T-P-D robi z Anglosasami (chociaż, jeśli się przyjrzeć, to semicki geny dość mocno przebijają w fizjonomii tego osobnika):

  O stopniu do jakiego przeżarte zostały ich mózgi (najwyraźniej z nudów, tudzież „w dupach im się z tego dobrobytu poprzewracało”), niech świadczy wyjątek z artykułu:

  „Well, how far do you want to take it?

  “Probably not to the mating level. I think that would be going too far. If you managed to become a goat so well that you did want to mate with another goat, in one sense that would be a massive success. But again you see my humanness coming through: you would want to step back from that.”

  The writer Edward Albee wrote a taboo-exploring play The Goat, or Who is Sylvia? about a married man who has sex with a goat, to the outrage of his family and friends. “I have grown up with these exact same taboos so I can’t really bring myself to, at the moment, want to have sex with a goat — but, you know, it does happen,” says Thwaites.”

  http://www.theaustralian.com.au/news/world/the-times/goatman-thomas-thwaites-discusses-his-hiatus-from-being-a-human/news-story/30d6a6fa1c976a20f6ac2a85eee5067d

  Czy to normalne?—ja pytam.

  Polubienie

 12. A gdziez normalne,to kraina zadzumionych,
  uspionych przez szmuli szwabow opanowana,
  co widac nawet z rana .

  Kazdy orze jak morze ,na szmulowskim dworze,
  Dzis swoj swego nie poznaje,
  takie sa te ziemskie raje !

  Polubienie

 13. A tak,panuj nam CHryste
  co jest oczywiste.

  Panuj nam Zydzie
  nie bedziem przy bidzie.

  Naprzod muslimy
  z niemieckiej krainy.

  Hitler zostawi swoj testament
  bedzie zgrzyt i lament.

  Holokausty nam szykuja,
  NATO w Polsce juz formuja !

  Polubienie

 14. Admin !
  To co pokazales na tym filmiku z tancami i krzyzem zauwazyles cos bardzo waznego oprocz kpin zydowskich ?
  NIE ???

  To tobie i innym podpowiemy :
  Zechciejcie zauwazyc kto krzyz przynosi ,a raczej dwie polakierowane deski bez ukrzyzowanego Jezusa ,czlowieka owych czasow i rzadow rzymsko- zydowskich.
  TO MUZULMANIE (osobnicy arabscy niczym sie nie rozniacy od zydow) ,ktorzy wznosza obecnie krzyz NAD CALA LUDZKOSCIA EUROPY a pozniej chca wziesc krzyze i na innych kontynentach (juz to testuja wszedzie).

  BEDA WAS KRZYZOWAC W CHWALE ZYDOWSKO-ARABSKIEJ czyli SYJONISTYCZNEJ !!!

  Spijcie dalej w dzien,, a w nocy pijcie i bawcie sie w zakony i zakonnice.

  LUDU SLOWIANSKO-POLSKI OSLEPLES ???
  Nie dostrzegasz „nowego chrztu i krzyzakow” ?
  Pozwalasz na synagogi i meczety w Polsce ???
  POZWALASZ NA PANOSZENIE SIE WSZYSTKICH OBCYCH w POLSCE, w dodatku NASZYCH WROGOW ???

  Polubienie

 15. Cytuję nawiedzonego urojonym bogiem – APAczusia, który w swej nowo przybranej ojczyźnie, najwyraźniej nabawił się zatwardzenia umysłowego:

  ” jako prostaczkowie (…),nie bedziemy sobie kpic z BOGA PRAWDZIWEGO STWORZYCIELA WSZYSTKICH i WSZYSTKIEGO w tym dr.Marka Glogoczowskiego,ktory zglebia prawde a przy tym i bladzi ”

  Parafrazując fragment z „Fausta” – Goethego, jako DYLofistefeles odpowiadam:

  „…, świat, mój APAczusiu, NIGDY NIE POWSTAŁ i NIGDY NIE UMRZE.”

  Zatem, bez paniki. Twój jedyny bóg – to głupota

  Polubienie

 16. Dyl-usiu ty trojosobowy ,
  duzo glupi a mniej honorowy.

  Przyjmij do wiadomosci jedno,
  ze ty i szmule zbledna.

  Gdy stana przed BOGA TRONEM
  z diabelskim waszym uklonem .

  Co BOGU opowiesz chloptasie,
  to w jakiej wyrosles rasie ?

  Bog nie dal przyzwolenia
  ras wzajemnie pier…lenia .

  Bog stworzyl po to czlowieka,
  by z niego byla pociecha !

  Nie tylko dla Pana Boga,
  lecz wszedzie gdzie ludzka droga.

  A co ludzie z przykazan BOZYCH czynia,
  dyl tutaj kipi drwina ?!

  Widzicie jaka jest jego mina (?)
  pelna malpa Darwina !

  Polubienie

 17. No i wyszło przysłowiowe szydło z worka, jakiemu tak naprawdę bogu służy nasze APAczątko, cyt.:

  „Bog nie dal przyzwolenia
  ras wzajemnie pier…lenia .”

  A zatem APAcza `bóg` – to jest po prostu `zazdrosny` o czystość rasy – bóg starożytnego Izraela – bóg Narodu Wybranego. Tę `czystość` wyznawali (imitowali) kilka wieków wcześniej anglosascy purytanie, a w wieku XX naziści na czele z samym Hitlerem.
  Sami swoi, czyli szmule, szwaby, no i anglosasi, o których to już APA nie raczy wspomnieć. Swoją drogą ciekawe dlaczego..? Kto wie, może się z jaką „zwąchał”… (?)

  Cyt. dalej:

  „Co BOGU opowiesz chloptasie,
  to w jakiej wyrosles rasie ?”

  Z tym będzie problem… No, ale jak chcesz, możesz APA mnie wyręczyć. Patrząc od strony `dziadków` będą to kolejno: Polka, Ukrainka, Białorusin i Madziar.
  Ciekawa kompilacja. Dzięki niej nigdy nie narzekałem na powodzenie u dziewcząt…

  Polubienie

 18. Jak z powyzszego wynika „dyl” to mieszaniec ,mogliscie sie chlopaki z druzyny APA tego spodziewac ,bo przeciez takich juz dzis w Polsce polowa jest.
  Ale to jeszcze pol biedy.
  Dzis trzeba pomyslec co z takimi poczac i to nie z prostym ludem ale z tymi wszystkimi po uniwersytetach.
  Przeciez po takich wszystkiego mozna sie spodziewac ,nawet seryjnych „samobojstw” !

  Polubienie

 19. czytelnik
  Ale zauważ, że to wszystko słowiańska krew plus dodatek węgierskiego bratanka (Polak Węgier dwa bratanki…)

  Polubienie

 20. Adm napisał:

  No i ludziska z takim podejściem Jesusa na skargi na jego ,,uczni” poszli szukać sprawiedliwości do Piłata.

  Najwyraźniej Adm-ina KOŚCIELNI uchronili — w jego, stalinowskiej przecież takiej jak i moja młodości — od zaznajomienia się z przyczyną, dla której FARYZEUSZE (sekta rządząca w Jerozolimie, taki to rodzaj „KOD + PiS” dzisiaj w Polsce) chcieli „uciszyć” Jezusa.

  A zatem, zastępując klechy, którzy kolegę Tadeusza w tej materii nie douczyli, pozwolę przypomnieć mu w szczególności tekst z Ewangelii wg. św. Łukasza, jedynego nie-żyda wśród autorów całego Starego i Nowego Testamentu ŻOPOGŁAWA:

  Rozdział 11:

  „43 Biada wam, faryzeuszom, bo lubicie pierwsze miejsce w synagogach i pozdrowienia na rynku.
  44 Biada wam, bo jesteście jak groby niewidoczne, po których ludzie bezwiednie przechodzą”.
  45 Wtedy odezwał się do Niego jeden z uczonych w Prawie: „Nauczycielu, tymi słowami nam też ubliżasz”. 46 On odparł: „I wam, uczonym w Prawie, biada! Bo wkładacie na ludzi ciężary nie do uniesienia, a sami jednym palcem ciężarów tych nie dotykacie.
  47 Biada wam, ponieważ budujecie grobowce prorokom, a wasi ojcowie ich zamordowali. 48 A tak jesteście świadkami i przytakujecie uczynkom waszych ojców, gdyż oni ich pomordowali, a wy im wznosicie grobowce. 49 Dlatego też powiedziała Mądrość Boża: Poślę do nich proroków i apostołów, a z nich niektórych zabiją i prześladować będą. (…)

  52 Biada wam, uczonym w Prawie, bo wzięliście klucze poznania; samiście nie weszli, a przeszkodziliście tym, którzy wejść chcieli”.

  W Ewangelii wg. Mateusza, przeznaczonej dla żydów i zżydowiałych pogan, wyklinania Jezusa brzmią jeszcze groźniej – ale o dziwo, jego zasadnicze oskarżenie o PRZEMILCZANIE LOGOSU POZNANIA – czyli ROZUMU-NOOS, jakbyśmy to dzisiaj, za Grekami powiedzieli – że „wzięliście klucze poznania; samiście nie weszli, a przeszkodziliście tym, którzy wejść chcieli” jest podmienione na eufemizm „zamykacie królestwo niebieskie przed ludźmi„. ówcześni żydzi bowiem – podobnie jak prawdziwi chrześcijanie dzisiaj – zostali wytrenowani w przekonaniu, że POZNANIE (GNOSIS) to diabeł, którego należy za wszelką cenę unikać (proszę zapytać o to profesora Mirosława Dakowskiego).

  Przytaczam zatem te oskarżenia pod adresem Faryzeuszy zawarte w ewangelii wg. Mateusza:

  Rozdział 23:

  13 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo zamykacie królestwo niebieskie przed ludźmi. Wy sami nie wchodzicie i nie pozwalacie wejść tym, którzy do niego idą

  14. Biada wam nauczyciele Pisma i faryzeusze obłudnicy, bo objadacie domy wdów pod pozorem długich modlitw. Dlatego otrzymacie surowszy wyrok.

  15 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo obchodzicie morze i ziemię, żeby pozyskać jednego współwyznawcę. A gdy się nim stanie, czynicie go dwakroć bardziej winnym piekła niż wy sami. (To akurat o świętym Pawle i świętym JPII – MG)

  16 Biada wam, przewodnicy ślepi, którzy mówicie: Kto by przysiągł na przybytek, to nic nie znaczy; lecz kto by przysiągł na złoto przybytku, ten jest związany przysięgą. (A to oznacza z kolei, że Świątynia Syjonu to w UKRYCIU po prostu była/jest Świątynia Mamona, podobnie jak i dziś Watykan – MG)

  17 Głupi i ślepi! Cóż bowiem jest ważniejsze, złoto czy przybytek, który uświęca złoto?

  18 Dalej: Kto by przysiągł na ołtarz, to nic nie znaczy; lecz kto by przysiągł na ofiarę, która jest na nim, ten jest związany przysięgą.

  19 Ślepi! Cóż bowiem jest ważniejsze, ofiara czy ołtarz, który uświęca ofiarę?

  (…)

  23 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dajecie dziesięcinę z mięty, kopru i kminku, lecz pomijacie to, co ważniejsze jest w Prawie: sprawiedliwość, miłosierdzie i wiarę. To zaś należało czynić, a tamtego nie opuszczać.

  24 JK Przewodnicy ślepi, którzy przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda!

  25 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dbacie o czystość zewnętrznej strony kubka i misy, a wewnątrz pełne są one zdzierstwa i niepowściągliwości.

  26 Faryzeuszu ślepy! Oczyść wpierw wnętrze kubka, żeby i zewnętrzna jego strona stała się czysta.

  27 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa.

  28 Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości.

  29 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo budujecie groby prorokom i zdobicie grobowce sprawiedliwych,

  30 i mówicie: „Gdybyśmy żyli za czasów naszych przodków, nie byliśmy ich wspólnikami w zabójstwie proroków”.

  31 Przez to sami przyznajecie, że jesteście potomkami tych, którzy mordowali proroków!

  32 Dopełnijcie i wy miary waszych przodków!

  33 Węże, plemię żmijowe, jak wy możecie ujść potępienia w piekle?

  34 [Vt-4-103] Dlatego oto Ja posyłam do was proroków, mędrców i uczonych. Jednych z nich zabijecie i ukrzyżujecie; innych będziecie biczować w swych synagogach i przepędzać z miasta do miasta.

  Ot i banalna przyczyna, dla której zrobiono w Jerozolimie z Jezusa „baranka bożego, który gładzi zbrodnie INWESTORÓW w UMĘCZENIE, ŚMIERĆ i ZMARTWYCHWSTANIE Jego”.

  Tak właśnie zrozumiał PASCHALNE ZALETY UKRZYŻOWANIA PAŃSKIEGO jeden z najznamienitszych BIZNESMENÓW KOŚCIOŁA, znany jako Święty Augustyn:

  Uświęcająca siła tej nocy

  Oddala zbrodnie, z przewin obmywa,

  Przywraca niewinność upadłym, a radość smutnym.

  Czy Adm cokolwiek z tego zrozumiał?

  :

  Polubienie

 21. Wypisz wymaluj , w dzisiejszych czasach Lepper. Też naszym faryzeuszom nie pasował.
  (jeśli dobrze zrozumiałem).
  Jednakże jeśli Jezus ze swoim wyklinaniem obozu rządzącego w Jerozolimie ( dopiero co tam przybył jak go schytano i osądzono więc chyba nie miał czasu tam faryzeuszom naubliżać).
  Ale jeśli swoimi kazaniami na prowincji im podpadał, chleb ( słuchaczy) odbierał, to jednak samo chociażby to iż z pospolitymi zbójami był sądzony i wieszany dalej pozwala mi wnosić iż miał i inne sprawki na koncie, takie o których wspomniałem wcześniej.
  Przy czym trzeba zauważyć, że w Jerozolimie raczej nie był znany i rozpoznawalny skoro zapłacono Judaszowi by go wskazał. Zatem i faryzeusze też raczej o nim słyszeli niż znali osobiście.

  Tak czy inaczej w tej materi nie jestem mocny, moje hobby ( hobby w liczbie mnogiej) odbiega znacznie od tego co się działo z Szawłem Gawłem, i jego następcami .
  W przeszłości także wolałem czytać Wojnę domową Cezara, Historię Herodota czy pamiętniki Borgi, a w jUeSej Khrushchev Remembers które kupiłem na wyprzedaży w bibliotece Yale Uniwersity w New Haven za 1 dolara, a ze w boga Jahwe nie wierzyłem to i nie interesowałem się tym tematem.

  Ale z pism ,,świętych” cenię najbardziej ten fragment….

  ….W godnym siedlisku i chłopa, i Żyda,

  Stare zamczysko, pustoty ohyda –

  Było trzy karczmy, bram cztery ułomki,

  Klasztorów dziewięć i gdzieniegdzie domki….

  Polubienie

 22. Pan filozof z jakich biblijnych pismidel korzysta ?
  Prosze tez podac ile porawek przeszlo bajanie we wszelkich wydaniach od zarania szmulowskiego, w tym i marksistowsko-leninowskiego bredzenia,
  ze kazdemu trzeba wg.potrzeb.

  Ooot zydowskie nasienie kak skazal by ruskij czelawiek.

  Polubienie

 23. Zbyszek (e-adres starszy2491@gamail.com , a więc dokładnie w wieku markglogg’a) też chyba za Stalina jakoś na lekcjach religii się NIEDOUCZAŁ – i to celowo już wtedy kler o swych „wzorcach do naśladowania’ zwanych FARYZEUSZAMI wśród katechizowanych dzieci milczał. Bo Zbyszek-Starszy vel „anonim” (co swój PESEL od cyfry 42 zaczyna) się już zupełnie z głupia-frant zapytał:

  Pan filozof z jakich biblijnych pismidel korzysta ?

  Odp.
  http://www.voxdomini.com.pl/valt/p-ew/01-mt-23.htm

  oraz

  http://www.nonpossumus.pl/ps/Lk/11.php

  Co ciekawsze, informacja o tym, że w Świątyni przysięgano na świątynne ZŁOTO znajduje się tylko w ewangelii przeznaczonej do czytania przez żydów. Czyli żydzi wiedzieli, że ich BÓG to nie korodujący, ciężki i na żółto odblaskujący metal ZŁOTO.

  (Stąd też żydzi byli przyuczania do NIE-WIEDZY na temat Odwiecznych Praw Zoologii, „odkrytych” – a raczej upublicznionych – w świecie naukowym 207 lat temu w „Filozofii zoologicznej” Lamarcka. Niestety Praw następnie Pracowicie Ukrywanych przed oczyma publiczności przez Kościół oraz kartezjańsko-darwinowską Naukę Antykomunistycznego Zachodu, przez BOGA-PIENIĄDZ do Śmierci za Życia prowadzonego.)

  Poniżej poetyckie wyszczególnienie tych SŁAWNYCH CUDÓW ŚWIĄTYNI JEROZOLIMSKIEJ, które Wiliam Szekspir opisał obficie w „Timon Ateńczyk”, a Karol Marks przytoczył w swym „Kapitale”:

  ,Cóż to jest? Złoto? Żółte i świecące,

  Kosztowne złoto? Modłym me zanosił

  Nie o to, bogi…

  Toć odrobina tego zmienić zdolna

  Czarne na białe, szpetne na urodne,

  A złe na dobre, podłe na szlachetne,

  Starość na młodość, tchórza na rycerza.

  Na co to, bogi? To zdolne odciągnąć

  Kapłanów waszych od waszych ołtarzy,

  Wyrwać poduszkę spod głów zdrowych ludzi.

  Złoty niewolnik ten wiąże i zrywa

  Ludzkie przysięgi, przeklętych poświęca,

  Każe ubóstwiać wstrętną trędowatość,

  Złodziejom daje godność i pokłony,

  Na senatorskiej ławie ich osadza.

  Zwiędłą już wdowę w nowe stadło wiedzie;

  Tej, którą nawet szpital trędowatych

  Od drzwi by swoich odepchnął ze wstrętem,

  Wdzięk i woń daje wiosennego ranka.

  Przeklęty prochu, świata wszetecznico,

  Ziarno niezgody między narodami…”

  A niżej :

  ,,O, królobójco słodki, drogi sprawco

  Rozwodu między synem a rodzicem!

  Czystego łoża jasny hańbicielu!

  Waleczny Marsie, tyś zawsze jest młody,

  Świeży, kochany! Twój rumieniec topi

  Śnieg poświęcony na łonie Diany!

  Widomy Boże, wszystkie przeciwieństwa

  Ty w jednym możesz połączyć uścisku!

  W każdym języku każdą wygrasz sprawę!

  O, ty, probierczy serc ludzkich kamieniu!

  Przypuść, że podniósł bunt człek, twój niewolnik,

  Twoją potęgą zniszcz ród jego cały,

  By mogły bestie tym światem zawładnąć!”

  A dzięki rozpowszechnieniu się, na Glob cały, PRZYSIĘGI „NA ZŁO(TO)” W ŚWIĄTYNI SYJONU, mamy dzisiaj Światowe Rządy w uścisku TRÓJMAFII jak na poniższym obrazku:

  Polubienie

 24. Oooo o zlocie pisanina i mowa ,
  a przeciez od zlota wariuje glowa !

  Zlota wam sie szmule zachciewa ,
  na zloto poszla i Ewa .

  Teraz Salcie kroluja
  jaja macaja zbojom.

  Nic na to nie poradzisz
  gdy tam gdzie trzeba nie wsadzisz.

  Filozof nam tu kroluje ,
  wiec drzyjcie co niektore „krole”

  Adresy ludzi odslania,
  taka to z niego pirania.

  Z kim on podpisal cyrograf (?),
  moze mu zleci fotograf.

  Donosic na polskie ludziki,
  zakladac na glupich wnyki ?

  Nie, to czlowiek uczony,
  przemawial z nie jednej ambony.

  Zna rozne ,obce jezyki
  szkolily go nawet szmuliki !

  Wiec co robimy chlopaki,
  dajemy dyl-a w krzaki ???

  STOP ORKIESTRA ,SZMULI BIJA
  szwaby muslim juz szykuja !

  No i patrzcie na co przyszlo ,
  raj na ziemi wzial i prysnal .

  A na czele idzie zgraja ,
  beda wieszac wszech za jaja !

  Co wiec czynic,czy uciekac ,
  na co mamy zwlekac ?

  Hej kto Polak na bagnety ,
  trzeba bronic sie niestety .

  Czym nasz wodzu (?), broni niet
  czym przywalic szwaba w leb ???

  Prosta rada jest chlopaki,
  nie uciekac nigdy w krzaki.

  Wyjsc na przeciw ,napiac miesnie,
  szmul ucieka nawet we snie !

  Tak,ale najpierw „cza” go uspic
  w morde pizdnac , manto spuscic.

  Milosierdzia starczy juz ,
  szmul i szwab to jeden TCHORZ !

  Polubienie

 25. filozof
  Adresy ludzi odslania,
  taka to z niego pirania.

  A co to panie A(ndrzej)P(yryt)zApallachów? Wydaje się wam – mówiąc po wojskowemu – że będziecie sobie, jak ta biblijna menda Dawid, strzelać bezpiecznie do Odważnych Ludzi, którzy bez maski stają PRZECIW GLOBALNEJ MENDZIE? Zachowujecie się wy, obywatelu Pyryt, trochę jak te wymokłe pracowniczki US Army, które siedząc wygodnie gdzieś w jakimś budyneczku w Nevadzie, małymi paluszkami, popijając wodnistą kawkę, naprowadzają na cel US drony polujące w Afganistanie (w Jemenie oraz Pakistanie) na Odważnych Mężczyzn, śmiących kontestować GLOBALNE WŁADZTWO nowej – zapewne lepszej niż ta porzucona 35+ lat temu – MENDO-OJCZYZNY APA?

  Polubienie

 26. Chrystianizm powstał z żydostwa i znów się w żydostwo przeobraził. (…) Chrystianizm jest to wysublimowana myśl żydostwa, żydostwo jest pospolitym zastosowaniem chrystianizmu, lecz zastosowanie to wtedy dopiero mogło stać się powszechne, gdy chrystianizm jako gotowa religia dokończył teoretycznie autoalienacji człowieka od siebie samego i od natury. (…)

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s