Brać, czy nie brać?


Ostatnio na Sputniku (sputniki jak wiemy były radzieckie) można było wyczytać, że prezydent Federacji Rosyjskiej pan Putin rozdaje po jednym hektarze ziemię na Syberii.

I to jest dobra wiadomość szczególnie że chce rozdawać hektarami świętą rosyjską (syberyjską na razie) ziemię cudzoziemcom. ( My jesteśmy najbliżej)

Być może jest to taki balon próbny, jak ruski naród nie zaprotestuje, to zacznie rozdawać w większych kawałkach, a jak się w tym rozdawaniu rozsmakuje to kto wie komu i ile tej świętej ruskiej syberyjskiej ziemi podaruje. Putin ma wielu znajomków na świecie w tym i takich jak Kerry czy Obama, Sarkozy czy Holland, Merkel i Erdogan. Każdego może szczodrze obdarować bo jak by nie liczyć to wspomniana Syberia jest chyba większa niż całe USA z Niemcami, Francją i Turcją cuzamen do kupy wzięte.

Wnoszę stąd, że Putin to nie tylko prezydent, ale i coś więcej, to prawdziwy gosudar, samodzierżca, pan i właściciel, ma co, to i może rozdawać.

Tak sobie myślę, że to dobry człowiek, jakby tak dobrze pogadał to może by i nam Polskom coś dał. Jest nas trzydzieści osiem milionów a licząc tylko po 1 ha ziemi, to kto wie czy by nie wyszedł jakiś obwód Kaliningradzki czy inna obłość, a może nawet i republika.

Ja byłbym za tym. Nawet jakby to miało być na Syberii.

Później byśmy sobie podmienili na coś bliższego

Precedensy historyczne już ponoć były. Stalin dał Ukrainie Noworosję, Chruszczow nieco później dołożył jeszcze Ukraińcom Krym, też piękną miejscowość, czas by teraz nam Polakom, Polsce się coś dostało.

Koniecznie trzeba wysłać do Putina delegację , taki pociąg przyjaźni (pociąg nawet jak rąbnie w stalową sosnę  gdzieś po drodze na przykład w okolicach Smoleńska to na kawałki tak jak Tutka się nie rozsypie). Ponadto moglibyśmy wsiąść nie do pociągu byle jakiego, a na ten czas do pancernego.

I byśmy poprosili gosudara Putina by dał nam wspomniany Smoleńsk, Psków, Królewiec, bo przecież kiedyś były nasze i teraz też być powinny, a że z Ukrainą teraz Putin ma kłopoty to niech nam da jeszcze Żytomierz, Winnicę, Lwów, Białą Cerkiew, Bar i Kamieniec Podolski.

Gdyby chciał nam jeszcze dołożyć Kijów, no to nie wiem, trzeba by poszukać czy u nas w Polsze nie żyje jaki potomek Bohdana Chmielnickiego albo Bohuna, nawet z nieprawego łoża i u nich zasięgnąć rady, brać, czy nie brać.

I to by było na tyle.

 

Dom rzemiosła

 

 

Reklamy

26 uwag do wpisu “Brać, czy nie brać?

 1. W poniedziałek, 30. maja o godz. 19 w Warmińsko-Mazurskiej Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości (Domu Rzemiosła), ul. Prosta 38, Olsztyn.

  Zapraszamy na rozmowę o realnym, bo własnościowym powrocie na Kresy.
  Zaprasza
  chart

  chart

  Polubienie

 2. I to jest dobra wiadomość szczególnie że chce rozdawać hektarami świętą rosyjską (syberyjską na razie) ziemię cudzoziemcom. ( My jesteśmy najbliżej)

  Najbliżej do granic Federacji Rosyjskiej na Syberii są Chiny Ludowe. Mają one gigantyczną nadwyżkę mieszkańców. Gdy ze 100 milionów Chińczyków zdecyduje się na „wzięcie sobie i zagospodarowanie” po jednym hektarze, to błyskawicznie obywatele CHRLD staną się właścicielami, na terenie FR obszaru o rozmiarze około 3 Polsk.

  I baj, baj, Federacjo Rosyjska. W sposób CAŁKOWICIE POKOJOWY Słowiańska Okupacja Syberii się zakończy po wiek wieków, Amen

  Polubienie

 3. I o tym gaspadin Putin nie pomyślał.

  Niepokoi z kolei to co propaguje pan chart, mianowicie by zacząć starania o odzyskanie tego co się faktycznie pozostawiło / porzuciło na terenach ZSSR po wojnie w latach 1945 i później szczególnie na Ukrainie.
  Wiemy że przesiedlający się do Polski za pozostawione tam gospodarstwa otrzymywali od rządu polskiego w ramach rekompensat gospodarstwa na terenie tak zwanych ziem odzyskanych, (Śląsk, Pomorze Zachodnie, Warmia i Mazury) w tym nie tylko ziemie , średnio podobno po 20 ha, ale też zabudowania.
  Więc czego się można jeszcze domagać?
  Czego żądać, szczególnie że obecnie wzbierająca fala szowinizmu ukraińskiego w tym odrodzenie się kultu Bandery może jedynie sprowadzić realne zagrożenie dla tych którzy spróbowaliby sięgać po to co porzucili ich dziadkowie a przy okazji mocno zaognić stosunki między obu krajami.

  A przy okazji oby Niemcy nie poszli tym samym śladem i nie zaczęli domagać się masowo zwrotu pozostawionych majątków swoich przesiedlonych przodków.

  Polubienie

 4. @Pan Tadzio

  „Wiemy że przesiedlający się do Polski za pozostawione tam gospodarstwa otrzymywali od rządu polskiego w ramach rekompensat gospodarstwa na terenie tak zwanych ziem odzyskanych, (Śląsk, Pomorze Zachodnie, Warmia i Mazury) w tym nie tylko ziemie , średnio podobno po 20 ha, ale też zabudowania.
  Więc czego się można jeszcze domagać?”

  – No właśnie jest to bzdura. Proszę się zapoznać z moimi komentarzami pod wątkiem:

  https://wiernipolsce.wordpress.com/2016/05/20/czy-nato-bedzie-pacyfikowac-w-polsce-protesty

  (po „wiernipolsce” wstawić „1”)

  Polubienie

 5. Panie Tadeuszu, napisałem wyraźnie, że aby link zadziałał, należy dopisać jedynkę po wyrazie „wiernipolsce” (czy Pan włączył jakąś automatyczną blokadę wszystkich komentarzy, zawierających linki do ZiemKosi?).
  Tam jest ponad 100 komentarzy, nie sposób tego przeklejać.

  Polubienie

 6. No i dotarłem do celu po wpisaniu 1 (mocno tam o czosnku)
  ale z kolei czytać setkę komentarzy to też trochę za dużo.
  Są tam w tym temacie sprzeczki, ja mam zdanie że Rękaś robi złą robotę dla Polski i maci w głowie ludziom.

  Polubienie

 7. Ale kluczowy w interesującym nas kontekście jest chyba ten komentarz:

  grzanek
  23 Maj 2016 o 14:12

  „Link, który zapodałeś, mówi o przesiedleńcach, ludziach którzy wyjechali po wojnie, których tytuły prawne do nieruchomości w Niemczech Wschodnich/na Ziemiach Odzyskanych uznawała PRL”.

  – W takim razie mea culpa, choć ja tak do końca nie jestem pewien, czy nie było przypadków odzyskiwania mienia przez Niemców „(samo) wypędzonych”.

  „Przyznaję otwarcie że nie oglądałem gadań tego łobuza”.

  – No więc jak mam ze Szczypiorem polemizować, skoro on otwarcie przyznaje, że nawet nie zajrzał w materiały, którymi się podpieram? To ma być dyskusja?

  „To, że ludzie pod miastem Stettin otrzymywali nieruchomości bez zaznaczenia w akcie nadania nieruchomości, iż jest to rekompensata za mienie zabużańskie, nie ma żadnego znaczenia”

  – Otóż, wg tego, co mówi K. Rękas, w świetle prawa międzynarodowego najwyraźniej JAK NAJBARDZIEJ ma to znaczenie,

  [SPORY NIEMERYTORYCZNY FRAGMENT TEKSTU]

  „To, że mienie otrzymane na Ziemiach Odzyskanych jest rekompensatą za mienie zabużańskie, było i jest oczywiste dla każdego białego człowieka”.

  – Bynajmniej nie jest to oczywiste. Dla każdego rozumnego człowieka jest jasne, że tzw. DZIERŻAWA WIECZYSTA a WŁASNOŚĆ to kompletnie różne kategorie prawne! I oto się wszystko rozbija: Polakom wypędzonym przez ludobójców z UPA NIE WYNAGRODZONO W SPOSÓB EKWIWALENTNY POZOSTAWIONEGO MAJĄTKU. Na Wołyniu to była ich WŁASNOŚĆ, na Z.O. to JEDYNIE DZIERŻAWA!

  Odsyłam ponownie do mojej wypowiedzi, którą linkujesz powyżej.

  „Nie jest prawdą, co podobno mówi Rękas (tak relacjonujesz, nie słuchałem tego łobuza) że porządek prywatno-prawny jest autonomiczny wobec porządku publiczno-prawnego”.

  – O ile rozumiem (i pamiętam), k. Rękas nigdzie nie twierdzi, że nie ma jakiegokolwiek związku między przesunięciem granic Polski na wschodzie i zachodzie, lecz jedynie:

  „Nie ma tak naprawdę bezpośredniego związku PRAWNEGO – polityczny oczywiście jest, ale prawnego nie ma – między tym, że przesunęła się granica prawno-państwowa Polski na wschodzie i zachodzie. Jedno i drugie sankcjonowała Jałta i Poczdam, to są kwestie prawa międzynarodowego. Kwestia WŁASNOŚCI to jest zupełnie inna kwestia”.

  Polubienie

 8. ….Na Wołyniu to była ich WŁASNOŚĆ, na Z.O. to JEDYNIE DZIERŻAWA!….

  A to jest nieprawda.
  Teście mieli akt nadania na własność i zwolnienie z podatku od otrzymanej od rządu ziemi i zabudowań.
  Ja mam własność po teściach, własność a nie dzierżawę wieczystą.

  Polubienie

 9. To ciekawe, być może teściowie należeli do nielicznej grupy szczęśliwców, o której mówi na nagraniach Rękas. Wg niego większość przesiedleńców otrzymała nieruchomość/działkę w dzierżawę wieczystą, a jeśli nawet zdarzały się przypadki nadawania na własność, to za wykupem (tudzież wyrównaniem), co – zgodnie z tym, co mówi K. Rękas – w świetle prawa (międzynarodowego) w żaden sposób nie jest równe rekompensacie za mienie pozostawione na Kresach.

  Polubienie

 10. Rękaś może mówić również bajki o smokach.
  Zauważ że to młody człowiek i jego wiedza raczej opiera się na wiedzy/ niewiedzy innych.
  Grzanek ile ty masz lat?
  Musisz wiedzieć, że z tymi którzy przesiedlali się z ZSSR do Polski i z Polski do Niemiec było tak że jedni wyjeżdżali zaraz po zakończeniu działań wojennych i po zmianie granic w tej części Europy i to była pierwsza fala przesiedleń.
  W tej pierwszej fali byli moi przyszli teściowie.

  Kolejna fala ale już mniej liczna była po dojściu Gomółki do władzy i jego porozumieniu się z Chruszczowem. Pamiętam byłem wtedy w V klasie podstawówki i przybyło nam czterech nauczycieli ( jedna była Gruzinką a przyjechała z Polakiem, ona uczyła nas rosyjskiego on geografii) ze wschodu i co najmniej kilkanaścioro nowych uczni.
  Kolejną grupę przesiedlających byli tutejsi tz. autochtoni, zwani przez nas szwabami, ci wyjechali po tym jak Gierek dogadał się z kanclerzem Niemiec Zachodnich Willy Brantem.
  Dla czego jedni mogli mieć akty nadania na własność a inni dzierżawę wieczystą?

  Mogło to wynikać z dwóch rzeczy
  Po pierwsze z okresu kiedy przesiedlali się do Polski. Ci wcześniejsi dostawali na własność bo i władzy zależało na zagospodarowaniu ziem zachodnich i północnych.
  Po drugie jedni mieli jakieś tam dowody że pozostawili na Ukrainie majątki ziemskie, lub co najmniej dwóch świadków którzy to potwierdzali na piśmie i to było podstawą do nadania im ziemi i budynków na własnośc, a inni byli jak to się mówi gołodupcami, parobkami, włóczęgami, robotnikami, i niczego nie mieli, ale że były opuszczone po Niemcach gospodarstwa, to im te gospodarstwa dawano w dzierżawę wieczystą. Przesiedlający się w okresie późniejszym już do wyboru pustostanów nie mieli a jeśli coś dostawali to zapewne już jako dzierżawę wieczystą.

  Co do przesiedlających się do Niemiec w okresie rządów Gierka. Ci mieli obowiązek zdać dla państwa polskiego swoje majątki w zamian za co w Niemczech dostawali rekompensaty.
  Wiem od tych sąsiadów pochodzenia miejscowego którzy wyjeżdżali do Niemiec, że nie wszyscy oddawali swoje ziemie państwu i stąd przypadek Trawny która sądziła się o zwrot swojego gospodarstwa i wygrała jego zwrot.

  Polubienie

 11. „Zauważ że to młody człowiek i jego wiedza raczej opiera się na wiedzy/ niewiedzy innych”.

  – Troszkę nieelegancki przytyk. Stary może nie jest, ale tez nie jakiś młokos, ani tym bardziej historyczny dyletant. W polityce jest od dawna, to stary wyjadacz i dość rozpoznawalny narodowy publicysta z dużym stażem. Myli się, pan, jego wiedza nie opiera się na niczyjej wiedzy/niewiedzy, lecz na faktach. On mówi o dokumentach, jakie widział, a widział wiele setek. I na żadnym z tych aktów nadania nie ma formuły mówiącej o rekompensacie. To właśnie jest podstawą wysuwanych roszczeń.

  Polubienie

 12. Ze szwabami sprawa jasna wylozyl nam ja admin ale co ze szmulami na Prusach ???
  Tak sobie przyszli/odeszli i pozenili sie ???
  Czekamy na dalszy „wyklad”.

  Polubienie

 13. Grzanek
  To że młody to nie jest przytyk, po prostu jest młody.
  Dziewczyna szesnastoletnia powiedziałaby o nim że jest stary, dla mnie przy moim wieku jest po prostu młody.
  Pisze pan ….On mówi o dokumentach, jakie widział, a widział wiele setek
  A był pan przy tym jak on oglądał te setki dokumentów? Przypuszczam że nie.
  Pisze pan wcześniej …. jego wiedza nie opiera się na niczyjej wiedzy/niewiedzy, lecz na faktach. …
  To znaczy na jakich faktach?
  Na tych wiele setek dokumentach które rzekomo widział?
  Ja wcześniej pisałem że były różne okresy w których Polacy wracali ze wschodu i nadmieniałem, że jedni dostawali akty nadania na własność a inni w dzierżawę wieczystą.
  Wybacz grzanek ale nie wiem czemu mieli by dostać dwadzieścia hektarów ziemi z solidnymi murowanymi zabudowaniami gospodarczymi po Niemcach jeśli na Ukrainie byli tylko parobkami. A większość takimi właśnie była.
  Pamiętam co mówiła teściowa wspominając swoje dziecięce lata jak ją i jej rodzeństwo jej matka wyprowadzała na pola i mówiła –Patrzcie dzieci, to wszystko jak okiem sięgnąć to nasze. Albo jak mówiła – Wy nie musicie pracować, na was pracują ludzie.
  Innym razem teściowa wspominała jak ….. ( tu wymieniała imię swojego męża) jak podjeżdżał pod ganek na siwym koniku w rajtkach ( to rodzaj spodni kawaleryjskich) z biczykiem w ręku i w słomianym kapeluszu panama. Mówiła też wspominając czasy przedwojenne– Mnie to było dobrze, ale nie mogłam patrzeć na tą biedę jaka wówczas była.
  Bo jasne, że jak kułak obszarnik miał wszystko jak okiem sięgnąć to inny nie miał nic.
  I ta bieda dziś słucha Rękasia i kombinuje jak tu wyłudzić od Ukraińców many za coś czego nigdy ich dziadkowie nie mieli. A taki jeden cwaniaczek, zresztą mój znajomy, już mi się chwalił że ma przygotowane papiery i wycenę na pół miliona zł.
  Moja żona też się tam coś niecoś kręciła by zdobyć informacje co i jak trzeba załatwiać. Są pewne w tej sprawie przepisy i wytyczne ( dodam że wycena notarialna dwa lata temu kosztowała około tysiąca zł.
  A przy okazji jak już tak dyskutujemy to chyba pójdę na to spotkanie posłuchać co ma Rękaś do powiedzenia, a głównie zobaczyć ile jest tu potomków biedoty i ukraińskich obszarników gotowych wyciągać łapy po szmal.
  Dom rzemiosła na Starym Mieście, sala zapewne na I piętrze, najbliższy poniedziałek godzina 19:00.

  k

  Dom Rzemiosła
  Wygląda na to że rzemiochy lubią piwko

  Polubienie

 14. APA, nie z majatkiem poniemieckim a z ładną, bardzo ładną dziewczyną, reszta była potem, czyli podatki, podatki, podatki

  Polubienie

 15. APA a ne słyszłeś co z nimi zrobił Gomułka?
  Dodam, że resztówki w okresie solidarności wyjechały do dolarowego eldorado USIA, ale warszawka została

  Polubienie

 16. Admin teraz to juz dla nas wszystko jasne ,nawet to,ze ozeniles sie u OBSZARNIKA ,za Stalina nazywno ich kulakami.
  I jak sie tu dziwic,ze banderowcy nakazywali rjezac lachow,bo to paniska ?
  Ciekawe ,kogo teraz beda kosami i arabskimi nozami krajac na spolke z muslimami ???
  Polakow,Zydow czy Niemcow ?
  Dziekujemy za wyklad .

  Polubienie

 17. markglogg

  „I baj, baj, Federacjo Rosyjska. W sposób CAŁKOWICIE POKOJOWY Słowiańska Okupacja Syberii się zakończy po wiek wieków, Amen”

  W kwietniu tego roku Rosja i Chiny zawarly umowe na mocy ktorej Chiny beda uprawnione do przenoszenia fabryk z Chin na Wschodnia Syberie.
  Warte przypomnienia: z uwagi na chinska aborcje wymierzona glownie przeciwko zenskim plodom Chiny posiadaja nadwyzke 25 milionow? kawalerow. Te chinskie miliony z syberyjskimi hektarami i resztowka mlodych Rosjanek do wziecia bedzie oznaczalo, ze Putin zagral tym razem lepiej niz dawniej oddajac dzieci obcokrajowcom do adopcji. Wolodia wywiazuje sie doskonale z nalozonego mu polecenia.

  Polubienie

 18. Putin ma na mysli Birobidzan. Odlegly o 300 mil Harbin, po drugiej stronie rzeki Amur jest dzis 10 milionowa metropolia zalozona przez Polakow i rozbudowana przez Chinczykow. Taki Birobidzan, pierwsza z wielu ojczyzn zydow nie moze tego o sobie powiedziec, bo jak lametowali poeci Jidysz „chces sie napic wody to musisz sobie studnie wykopac”. Cos takiego jest dla zydow objawem antysemityzmu. O ile lepiej miec Palestynczykow do kopania studnii.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s