Artysta czy palant?


„Kaczyński, Tusk, jeden ch…”. To zdanie zawarte w jednym z utworów barczewskiego zespołu Trinitaz stało się przyczyną doniesienia do prokuratury. Zawiadomienie w sprawie znieważenia byłego premiera Jarosława Kaczyńskiego złożył Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą.

– Zawiadomienie dotyczy znieważenia osoby prywatnej – powiedział Onetowi Daniel Brodowski z Prokuratury Rejonowej Olsztyn–Północ. – Sprawa będzie przez nas badana kompleksowo, również pod kątem ewentualnego znieważenia osoby publicznej. Jak dodał, co prawda doniesienie dotyczy osoby Jarosława Kaczyńskiego, jednak śledczy sprawdzą, czy aby nie doszło do obrażenia obydwu byłych premierów.

9153df3994bb55779f045e5eb307c437

Tymczasem muzycy z zespołu Trinitaz nie czują, by kogokolwiek obrazili. – W naszym rozumieniu zwrot „Kaczyński, Tusk – jeden ch…” znaczy tyle samo co „Czy zagłosuje na Kaczyńskiego czy na Tuska to i tak wszystko jedno” – tłumaczy jeden z artystów. – Nie czujemy, żebyśmy w jakikolwiek sposób obrazili personalnie którąkolwiek z wymienionych osób. Chcieliśmy tylko ukazać patologię pozornego wyboru istniejącą w polskim systemie politycznym.

Co ciekawe, nagranie, które wzbudziło kontrowersje, zostało nagrane trzy lata temu. Zostało spontanicznie wykonane w lutym na koncercie w Gdańsku. – Jak widać wciąż jest aktualne. Zamieszanie tą sprawą jest zwykłym nieporozumieniem – kwitują muzycy.

A ja miałem okazję oglądać w TVP artystę który jako dzieło sztuki pokazał robienie młotem udarowym dziurę w ścianie. To ,,wspaniałe dzieło” tak mnie zachwyciło, że aż też zapragnąłem iść w jego, artysty ślady, ale się nie udało, mój młot udarowy jest zepsuty i tkwi w metalowej walizce już kilka lat jako przedmiot może też artystyczny ale martwy.

Artyści wszystkich krajów łączcie się do ch… nędzy jak to się kiedyś ładnie wulgarnie mówiło.

A z moich starych dzieł, no nie tak spektakularnych i mocnych w uderzeniu jak w/w młot udarowy do burzenia, czyli do tworzenia dzieł sztuki, przedstawiam poniżej.

blog_ut_4109489_5618952_tr_zawisza_czarny_portret

To jest Zawisza Czarny, ale to nie jest ten Zawisza co się zajmuje obecnie polityką.

To jest….no tu to nie wiem dokładnie, tu trzeba by zapytać APA, albo czytelnika, ja jedynie mogę dodać, że to jest zwykła glinoklejka

Dla odmiany ta glinoklejka ma przedstawiać Hannibala  ślepego na jedno oko z cięciem przez prawy policzek, zapewne rzymskim mieczem Scypiona Afrykańczyka

 

To jest kon, farba olejna na płótnie Malowałem go w tempie tak szybkim jak pociąg pospieszny bo przy włączonej kamerze żeby zrobić film o tym jak się maluje konia, ale i obraz konia i film jeszcze nie skończony. A czy film skończę, czy zacznę malować i filmować od początku to tego jeszcze nie wiem.

A to jest markiz, albo jakiś inny moźniacha np. tytuł obrazu  Aleksander Orłow, obraz olejny nad którym pracowałem co najmniej miesiąc albo i dłużej

 

A to ładna kobieta, malowanie z głowy, albo z sennych marzeń. Wystawiona w galerii doop.

pl do sprzedaży ale za ile tego nie wiem.

Wiecej nie pokażę by nie nudzić przydługimi wpisami .

(na obrazku przewodnim też glinoklejka, ale pomalowana farbką akrylową na niebiesko)

 

 

 

 

Reklamy

16 uwag do wpisu “Artysta czy palant?

 1. Największe media społecznościowe oraz giganci tacy jak Google czy Microsoft, poparły plan Unii Europejskiej, którego celem jest zwalczenie mowy nienawiści w Internecie.

  Facebook, Twitter, Google i Microsoft zawarły umowę z Komisją Europejską, która może doprowadzić do usunięcia w przeciągu 24 godzin wszelkich treści związanych z mową nienawiści a także blokadą dostępu do stron takową zawierających na terenie Unii Europejskiej. Firmy zacieśnia także współpracę z organizacjami społecznymi zajmującymi się zwalczaniem rasizmu i nienawiści w Internecie oraz pomogą promować „alternatywą narrację”.

  Unia Europejska od pewnego czasu szuka sposobu na zwalczenie mowy nienawiści, której wysyp pojawił się w Internecie w związku z kryzysem migracyjnym i ostatnimi atakami terrorystycznymi.

  Ostatnie ataki terrorystyczne przypomniały nam o pilnej potrzebie zajęcia się internetową mową nienawiści. Media społecznościowe są niestety jednym z tych narzędzi, którymi grupy terrorystyczne posługują się by radykalizować młodzież- powiedziała komisarz sprawiedliwości Vera Jourova.

  Z porozumienia ucieszyły się środowiska żydowskie- Jest to historyczne porozumienie, które nie mogło nadejść w lepszym czasie- powiedział Mosze Kantor, przewodniczący Europejskiego Kongresu Żydów.

  Reuters/KRESY.PL

  Polubienie

 2. Na czym polega,o co oparta jest ta „mowa nienawisci” i do kogo ?

  Po drugie pismo,nie moze byc mowa .

  A po trzecie – do szmula czy szwaba nie mozna miec innych uczuc jak …..
  i w morde lac !

  Polubienie

 3. Druzyna wojskowa APA docenia wszystkie „dziela” admina i …..
  byc moze zakupi placac dewizami.

  Co do Tuska i Kaczynskich nasze zdania sa rozne ,
  tak szmule jak i szwaby bywaja przerozne .

  Polubienie

 4. Ech Zenek, Zenek ( z drużyny APAcza) co ty będziesz czytał, co ty będziesz polecał, jak za mowę nienawiści zamkną twój ulubimy Monitor Polski? Kto cię będzie nakręcał, oliwił, uduchowiał na nutę szmulów i szwabów?
  A swoją drogą i dobrze, bo już pan Jezus nakazywał miłować bliźniego (szmula, szwaba bez wyjątku) swego jak siebie samego. A już jak ktoś ci przyłoży pięć do policzka to zaraz nadstawiaj drugi w ramach do bliźniego swego miłości. Co napisane jest w Nowym Testamencie jako wskazówka i przykazanie. To ostatnie się jakoś nie sprawdza w praktyce tak u wierzących jak i u nie wierzących w miłość bliźniego.

  Polubienie

 5. Kochaj sobie admin kogo chcesz ale Zenek i tak ci „nie przepusci”.
  Wlasnie wybiera sie do Olsztyna po spadek po babce.
  Nie strasz tez wlascicieli „monitora” ,juz im strach dawno minal,teraz maja „chinski” serwer i ruski „patefon” – ponial ?

  Polubienie

 6. Kilka internetowych profili w mediach społecznościowych parodiujących Rosję i jej wysokich przedstawicieli zostało zawieszonych. Zniknął m.in. bardzo popularny na Twitterze profil @DarthPutinKGB, który wyszydzał prezydenta Rosji Władimira Putina. Dane rosyjskich pilotów w sieci. Ujawniono, kto walczy w Syrii „To oni… czytaj dalej » Profil wyśmiewający Putina, który obserwowało 50 tys. osób, zniknął z mediów społecznościowych we wtorek wieczorem. Zamiast niego pojawia się informacja od administratorów: „To konto zostało zawieszone”. (http://www.tvn24.pl)

  I to samo zrobią w Polsce i Unii.
  Mowa nienawiści – zamykać bez pytania i nawet chinski serwer nie pomoże.
  Cięzkie czasy nadchodzą dla czytelników

  Polubienie

 7. Czy to obrazy Adm’a? Ładne. Proponowałbym jeszcze namalować podobiznę MG ujeżdżającego czerwonego jednorożca, który z kolei depcze smoka z głową św. Pawła, ewentualnie z łbem tego rabina ze schabab lubawicz.

  Polubienie

 8. To wszystko zalezy od tych co swiadcza uslugi dla odbiorcy.
  Sam serwer to jeszcze nie wszystko.
  No ale jest jeszcze slanie wici i las.
  Moze tez krazyc motyl.

  Polubienie

 9. Ze strony Akademi Sztuk (nie)Pięknych w Gdańsku

  http://www.asp.gda.pl/render-file/gallery/596k

  h

  Najlepsze dyplomy ASP 2014; fot. ASP Gdańsk

  Część ekspozycji prezentowana w Gdańskiej Galerii Miejskiej 1 przy ul. Piwnej 27/29.

  Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  Patronat honorowy: Marszałek Województwa Pomorskiego, Prezydent Miasta Gdańska, Prezydent Miasta Sopotu

  Mecenasi: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałek Województwa Pomorskiego, Gdańsk Miasto Wolności, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

  Partner: Gdańska Galeria Miejska

  —————————–
  Ech kurza twarz i w mordę jeża jak ja tej sztuki nie pojmuję.

  Polubienie

 10. jugol, nie obrażaj, to nie przejdzie, w miejsce tego zapytaj Google jak używać polskie czcionki na klawiaturze Microsoft Windows
  Twój orginalny wpis skasował i wstawił tekst jak wyżej
  Adm (administrator portalu)

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s