Co mówił Putin


Putin ostrzega przed instalowaniem systemów NATO

W piątek, 27 maja, prezydent Rosji Władimir Putin znowu powiedział, że prezydent USA Barack Obama kłamie mówiąc, że powodem zainstalowania amerykańskich systemów antybalistycznych (ABM) czy systemu obrony antybalistycznej (BMD) obecnie w Rumunii, a wkrótce również w Polsce, jest ochrona Europy przed irańskimi rakietami, które nawet nie istnieją, i – jak mówi sam Obama – nie będą istnieć w konsekwencji zawartego przez Obamę porozumienia z Iranem. Putin mówi: Wiem, że kłamiecie w tej kwestii, nie jesteście uczciwi. Zmierzacie do zneutralizowania naszych zdolności odwetowych, a nie irańskich. Nie jestem na tyle głupi, żeby uwierzyć w tak oczywiste kłamstwo, jak wasze zapewnienia, że chodzi o Iran, a nie o Rosję.

Putin mówi, że takie systemy ABM, jakie instaluje Ameryka, blokują zdolność odpowiedzi danego kraju (w tym wypadku Rosji) na błyskawiczny atak — coraz bardziej prawdopodobne posunięcie ze strony NATO, teraz, kiedy NATO rozciąga się pod same granice Rosji — i że Rosja nie pozwoli na takie unieszkodliwienie jej sił reagowania.

Powiedział, że „NATO odpiera nasze apele ogólnikami, mówiąc, że nie jest żadnym zagrożeniem dla Rosji… że cały ten projekt zaczął się jako środek zapobiegawczy wobec irańskiego programu nuklearnego. Gdzie jest teraz ten program? Nie istnieje. Od pierwszych lat tego wieku powtarzaliśmy, że będziemy musieli jakoś zareagować na wasze kroki, zmierzające do podkopania międzynarodowego bezpieczeństwa. Nikt nie słuchał.”

Innymi słowy Putin mówi, że Zachód ignoruje słowa Rosji, a zatem Rosja, jeśli nic się nie zmieni, odpowie wyeliminowaniem systemów ABM, zanim te będą w pełnej gotowości. Niezrobienie tego, niewyeliminowanie jakiegokolwiek w pełni operacyjnego systemu ABM, znajdującego się na rosyjskiej granicy bądź w jej pobliżu, oznaczałoby narażenie Rosjan na błyskawiczny atak NATO, a do czegoś takiego nie dopuścimy.

Powiedział: „W chwili obecnej instalowane rakiety przechwytujące mają zasięg 500 kilometrów, wkrótce zwiększy się on do 1000 kilometrów, a nawet gorzej – w dowolnym momencie ten system może zostać przezbrojony i wyposażony w pociski ofensywne o zasięgu 2400 km i można to zrobić przez przestawienie oprogramowania, tak że nawet sami Rumuni nie będą o tym wiedzieli.”

Jeszcze inaczej: Jedynie Amerykanie, którzy zaprojektowali i kontrolują system ABM, będą w stanie wiedzieć, czy i kiedy Rosja staje się zupełnie odsłonięta na atak. Nawet Rumuni nie będą o tym wiedzieli. Zatem, mówi Putin, „Rosja nie ma innego wyjścia niż wziąć na celownik Rumunię” – a później Polskę, jeśli ta będzie realizowała swoje plany związane z tarczą.

Domyślnie Putin mówi, że podczas gdy nie ma potrzeby natychmiastowego zaatakowania lokalizacji tarczy w Rumunii, będzie to musiał zrobić wystarczająco wcześnie, żeby zablokować podrasowanie systemu ABM, które uczyniłoby Rosję łatwiejszym celem ataku i pozbawiło ją możliwości kontruderzenia.

Putin mówi: Usuńcie system ABM, w przeciwnym razie sami będziemy musieli to zrobić.

Putin wie, że zgodnie z art. 5 traktatu północnoatlantyckiego, dotyczącym „wzajemnej obrony”, napaść na któreś państwo członkowskie NATO, na przykład Rumunię, ma spowodować atak wszystkich członków NATO na państwo atakujące. Jednak Putin mówi, że jeśli NATO zamierza atakować Rosję, to zostanie bez jakiegokolwiek w pełni sprawnego systemu ABM i  że odpowiedzią Rosji na wszelki tego typu atak będzie pełnoskalowy atak jądrowy wymierzony przeciwko wszystkim państwom członkowskim NATO, a rozpętana w ten sposób wojna nuklearna, angażując całą broń jądrową obydwu stron – NATO i Rosji – zniszczy cały świat.

Putin mówi, że albo Rumunia — i w następnej kolejności Polska — anuluje i unieważni swoją współpracę w zakresie instalacji ABM prezydenta USA, Obamy, albo nastąpi chirurgiczny atak Rosji na taką, lub takie instalacje, nawet pomimo tego, że pociągnie to za sobą atak jądrowy NATO na Rosję i takiż kontratak Rosji na NATO.

Kiedy Putin powiedział: „Nikt nas nie słucha” po drugiej stronie, po stronie NATO, miał na myśli: Nie chcę być zmuszony do przemówienia chirurgicznym atakiem eliminującym natowski system ABM, ale tak się stanie, jeśli pozostaniecie głusi na słowa, głos rozsądku i zwykłą przyzwoitość.

Putin nie dopuści do narażenia rosyjskiego narodu na atak ze strony Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników wojskowych.

Jeśli NATO zaatakuje Rosję, to będzie to koniec gry dla całego świata, nie tylko dla Rosji.

Putin mówi do Obamy i do całego NATO: Proszę, usłyszcie i zrozumcie moje słowa i bądźcie rozsądni, ponieważ w przeciwnym razie, jeśli w dalszym ciągu będziecie ignorowali to, co mówię, rezultat będzie o wiele gorszy dla każdego.

Autorstwo: Eric Zeusse
Źródło oryginalne: SOTT.net
Tłumaczenie i źródło polskie: PRACowniA4.wordpress.com

39 uwag do wpisu “Co mówił Putin

 1. Ruszają wielkie manewry NATO na Bałtyku. Polska gospodarzem Baltops 2016
  • W ćwiczeniach bierze udział 6 tys. żołnierzy z 17 państw
  • „Celem jest demonstracja zapewnienia bezpieczeństwa i stabilności regionu Morza Bałtyckiego”
  • To już 44. edycja tych manewrów
  • Rosjanie nazwali organizację ćwiczeń NATO w tym rejonie „działaniem destabilizującym”
  Baltops 2016 rozpoczynają się w piątek i potrwają do 19 czerwca. Będą się odbywały na terytorium Estonii, Finlandii, Niemiec, Szwecji i Polski oraz na wodach międzynarodowych – informuje portal defence24.pl. Organizatorem manewrów jest Dowództwo Morskich Sił Uderzeniowych i Wsparcia NATO (ang. Naval Striking and Support Forces NATO – STRIKFORNATO). W szkoleniu ma wziąć udział ponad 40 okrętów.

  NATO podkreśla na swym portalu internetowym, że celem ćwiczeń jest m.in. zademonstrowanie przywiązaniu sojuszu do zapewnienia bezpieczeństwa i stabilności regionu Morza Bałtyckiego.

  Portal defence24.pl odnotowuje, że w fazie taktycznej ćwiczeń Polska będzie pełniła rolę gospodarza. Jak podkreślił kontradmirał Mirosław Mordel, pozwoli nam to na „doskonalenie procedur logistycznego zabezpieczenia sił sojuszniczych”.

  W Baltops 2016 będą brały udział polskie samoloty, w tym myśliwce F-16, okręty oraz kompania zmechanizowana.

  Magnus Nordenman, dyrektor Brent Scowcroft Center on International Security Atlantic Council w Waszyngtonie, podkreślił w analizie na portalu Instytutu Morskiego USA, że Baltops 2016 to „ważna wiadomość dla Rosji”. Ćwiczenia te pokazują „determinację Stanów Zjednoczonych i NATO do operowania na Morzu Bałtyckim oraz przygotowania się na sytuacje, w których siły morskie będą musiały odegrać rolę w wymuszeniu dostępu do tego regionu, by wzmocnić narażone państwa bałtyckie podczas kryzysu lub wojny”.

  Rosyjskie MSZ: to destabilizacja

  Wiceminister spraw zagranicznych Rosji Aleksiej Mieszkow stwierdził dwa dni wcześniej, że dostrzega w manewrach NATO w regionie Morza Bałtyckiego „czynnik wywołujący napięcia”. Jak podkreślił „wszystkie tego typu ćwiczenia mają w sobie poważny ładunek destabilizujący”. – Ich podstawowym celem jest wzmacnianie presji wzdłuż rosyjskiej granicy – powiedział Mieszkow agencja Ria Novosti.

  Wcześniej rosyjskie MSZ skrytykowało zapowiedź wysłania do Polski, a także na Litwę, Łotwę i do Estonii dodatkowych oddziałów Paktu Północnoatlantyckiego. Choć rosyjscy eksperci próbują lekceważyć wzmocnienie „wschodniej flanki” Sojuszu, to Kreml już zapowiedział podjęcie kroków odwetowych.
  ————————
  Takie manewry najpierw NATO-wskie po nich z pewnością rosyjskie to nie kierunek na pokój i stabilizację.
  Czy w tym chodzi tylko o stwarzanie napięcia i presji czy przygotowania do małej lokalnej wojenki jak w Osetii Północnej kilka lat temu?
  Czy taka mała wojenka na terenach od Estonii po Polskę jest nam potrzebna?

  Polubienie

 2. Ot, gdy dziś rano (sobota, dzień dla żydów święty, a 4 czerwca to DZIEŃ ZWYCIĘSTWA NAD KOMUNĄ) otworzyłem kompa, to miałem (nie)przyjemność odczytać taką oto wiadomość otrzymaną od mego kolegi z Izraela-Szwecji-Moskwy, Izraela Szamira:

  From: mike robeson

  Subject: Blood thirsty Blake Leibel

  Dear fellow Readers,
  Here is something jokey for you all –
  A Jewish guy in West Hollywood stands accused of savagely murdering his goy girlfriend and draining all the blood from her body.

  As someone who loves linguistic coincidences, I am pleased to tell you the name of the alleged killer –
  Blake Leibel.

  So far, I haven’t seen any Jewish media defending the killer by calling the case a ‚Blood Libel’ against the Jewish people.

  http://www.huffingtonpost.com/entry/blake-leibel-iana-kasian-killed_us_574f4104e4b0ed593f132303

  Ta „gojka” lat 30, którą zamordował – w sposób rytualny wykrwawiając ją przed śmiercią – młody ŻYDOWSKI PISARZ KRYMINAŁÓW z bardzo bogatej rodziny, była Ukrainą, która dwa lata wcześniej przyjechała do US-raju by „studiować prawo”.

  Wot życie młodych ambitnych Ukrainek dzisiaj, to już lepiej jak zostaną w Polsce by pracować jako tzw. „pokojówki” (ładna nazwa, no nie?)

  http://img.huffingtonpost.com/asset/scalefit_630_noupscale/574f5d401200002500895189.jpeg?cache=jaqivxzy4v

  Bo właśnie po to GORBACZOW, WOJTYŁA et consortes obalali komunę przed 27 laty.

  Polubienie

 3. Przeciez komuna obecnie przezywa druga mlodosc i ma sie dobrze !
  Zreszta na kazdym kontynencie ,a prym zaczynaja wiesc CHINCZYCY i ZYDZI !!!
  Inna sprawa z Niemcami ,tych durnych zawsze podpuszcza i napuszcza na innych.

  Polubienie

 4. Adminie !
  Taka ilosc zolnierzy i sprzetu na tych cwiczeniach natowskich jakie podajesz ,to tylko rozsmieszy ruskich.
  Zreszta jak mozna dowodzic taka zbieranina,jak oni sie dogadaja gdy im lacznosc wszelka zostanie wylaczona ?
  Nawet nie beda wiedziec w ktora strone uciekac .

  Polubienie

 5. Ad niedowiarka APA-cza!

  Komuna upadla i już jest tego rocznica?
  Chłopaki (to do naszych) ,co oni bredzą a filozof powiela???

  Toż przecież, aktoreczka ze ,,spalonego teatru” dnia 4 czerwca 1989 roku, oznajmiła Polakom, z ówczesnej ,,tuby medialnej”, Dziennika Telewizyjnego, że ,,komuna zdechła”.

  PRL 4 czerwca 1989 skończył się w Polsce komunizm. Joanna Szczepkowska

  APA-cz, gdzie Ty byłeś w tym czasie – pakowałeś walizy do US-raju i nie miałeś czasu na pierdoły!?

  Bywaj pryku

  Polubienie

 6. Jarosław Kaczyński na kongresie PiS: „Polska jest dzisiaj przedmiotem nacisku w sprawie, która odnosi się do kształtu naszego życia, do sytuacji przeciętnego Polaka.
  Do kształtu naszego społeczeństwa.
  Nam oferuje się, byśmy się radykalnie zmienili, byśmy stworzyli społeczeństwo multikulturowe, stworzyli nową tożsamość.
  Każdy kto wie jaka jest sytuacja w wielu krajach Europy Zachodniej, to wie, że oznacza to radykalne pogorszenie jakości życia. I to jest nam proponowane.
  Mamy do czynienia z naciskiem. Tu chodzi o suwerenność.
  Jak ją utrzymamy, to się obronimy.
  Musimy się obronić.

  v

  Koncepcje pana Sorosa, koncepcje społeczeństw, które nie mają tożsamości, to koncepcje wygodne dla tych, którzy mają miliardy, bo takim społeczeństwem niesłychanie łatwo manipulować.

  Jeśli nie ma mocnych tożsamości, to ze społeczeństwem można zrobić wszystko. Musimy obronić suwerenność również dlatego, żeby nie popaść w ten mechanizm. Nie wpaść w ten wir, w ten nurt”

  „Kilka miesięcy temu we Wrocławiu spalono kukłę George’a Sorosa

  Jeszcze trochę i w Brukseli wybuchnie epidemia sraczki

  Polubienie

 7. Michał Jarzyński
  Dziękuję za wpis.
  Jeśli chce pan by film się wkleił jako film a nie jako link to należy wklejać w komentarzu adres URL filmu pobrany nie ze strony na której ktoś go sobie zamieścił lecz bezpośrednio z You Tube
  pozdrawiam

  Nie wiadomo czy ten Aleksander Jabłonowski vel Wojciech Olszański to z lewa czy z prawa, autentyk czy podróbka, aktor i gracz czy facet który rozumiejąc obecną sytuację polityczną jaką nam wypichcono postanowił przerwać milczenie i rąbnąć pięścią w stół.
  Jeśli wykorzystuje swoje umiejętności i doświadczenie aktorskie w słusznej sprawie, słusznej bo jednak coś zaczyna się niepokojącego dziać i do końca nie wiadomo co za hecę szykują Amerykanie w tej części Europy, to chwała mu za to. Ale jeśli tylko tumani przestrasza…oswaja i tym samym zobojętnia no to kurza twarz i w mordę jeża ….

  Polubienie

 8. 4 czerwca 1989 r. to święto międzynarodowych syjonistów i odmóżdżonych idiotów z Polski,
  którzy im , mniej lub bardziej świadomie, służą . Dla prawdziwego Polaka ten dzień , to dzień klęski i hańby narodowej , to dzień bandyckiego przejęcia Polski wraz z zamieszkałymi tu Polakami przez USA. To co stało się 4 czerwca 1989 r. było uwieńczeniem tajnych działań CIA/Mossad realizowanych pod kryptonimem „Operacja Solidarność” .

  Gdyby nie podrzucone nam przez CIA/Mossad zgniłe jajo pod nazwą „Operacja Solidarność”
  to Wałęsy po prostu , by nie było. Zarówno „Solidarność ” jak i Wałęsa to dwie kreacje tego samego projektanta.

  Czym była powstała w Polsce pod koniec lat 70-tych Solidarność dla międzynarodowej lichwy . W tym miejscu zacytuję rosyjskiego generała Iwaszowa, byłego prezesa Akademii Problemów Geopolitycznych , który powiedział tak : „ trafnie odpowiedział na pytanie co się działo w Polsce Zbigniew Brzeziński . W swoich opracowaniach przedstawia on operację , której celem było doprowadzenie do upadku bloku socjalistycznego . To była „Operacja Solidarność” . To jest operacja, którą przeprowadzono w Polsce . Znaczy to , że działo się to za sprawą inicjacji z zewnątrz”.

  O tym , co wyżej na 10:00 tego filmu :

  Polska w 1989 r. padła , bez walki , ponieważ dodatkowo zdradzona została przez swoje „elity” , które wcześniej , wymachując szabelką wzdłuż i wszerz Polski buńczucznie wieściły , iż cytuję :” socjalizmu będziemy bronić jak niepodległości ”, a jak przyszło co do czego to tron prezydenta w Polsce przyjmowali z namaszczenia prezydenta USA Georga Busha, o czym Wojciech Jaruzelski sam mówi w tym filmie na 5:20

  „Operacja Solidarność” była koniem trojańskim ukartowanym za oceanem przeznaczonym dla rozwalenia Europy Środkowo-Wschodniej , a docelowo Rosji. Była jedną z wielu wyeksportowanych przez USA w ramach dywersji ideologicznej w świat „pomarańczowych rewolucji” przeznaczonych do miękkiego / bez użycia siły militarnej / podboju wyznaczonych krajów , w tym Polski i zainstalowania tam swoich , agenturalnych rządów. Potok pieniędzy , którym min. za pośrednictwem kościoła płynął do Solidarności w Polsce pochodził z Zachodu.

  Obecnie , kiedy Zachód umocnił się w Europie Środkowo-Wschodniej jego celem nr. 1 jest Rosja, a Polska i inne podbite wcześniej kraje mają ten cel zrealizować.

  Obecne plany podboju Rosji przez USA nie są czymś nowym . Są kontynuacją wcześniejszych koncepcji.

  O syjonistycznych planach wobec Słowian , w tym planach zgładzenia Rosji i Rosjan u źródeł tj. kolejno:

  – o dyrektywie 20/1 z dnia 18.08. 1948 roku Allena Dullesa, /szefa wywiadu amerykańskiego w Europie w czasie II wojny światowej, dyrektor CIA, w latach 1953 – 1961/,

  – o tzw . projekcie harwardzkim w materiale filmowym :

  w wykładzie generała Konstantego Pietrowa odpowiednio na : 4:10 i na 5:30 tego filmu :

  – a także o tzw. projekcie houstońskim na 49:48 tego filmu :

  jak również w ujęciu holistycznym, kompleksowym w tym filmie :

  Na 6:25 jest mowa o likwidacji tak jak w hitlerowskim planie Barbarossa Słowian /chodzi o 300 milionów ludzi/ i spokrewnionych z nimi Żydów.

  oraz również w tym filmie :

  O geostrategii systemu Anglo-Amerykańskiego, podboju całego świata :

  http://www.prisonplanet.pl/multimedia/film_geostrategia_usa,p313728842

  O planach Brzezińskiego wobec Rosji :

  http://www.interfax.ru/world/346144

  Polubienie

 9. Michał Jarzyński
  Ale trzeba zauważyć że nawet małe łachudry i złodzieje po powiatach i gminach, a takich są krocie boją się PiS–u i Kaczynskiego, boją się, że małymi kroczkami ale doprowadzi do tego że im zabierze to co rozszabrowali i boją się, że ich posadzi za to co ukradli bądź zniszczyli. Stąd takie całkiem liczne pochody KOD–ziarzy i lęki także tych co na tych pochodach nie byli ale mają kartki do głosowania przeciw Kaczyńskiemu.
  A Kaczyński nie ukrywa i zapowiada nie tylko obronę suwerenności ale i np. porządki w korporacjach sędziowskich i nie tylko.
  Stąd myślę, że czas zacząc wspierać PiS i obecny rząd przynajmniej w zakresie polityki wewnętrznej

  Polubienie

 10. Słowa Kaczyńskiego: Tu chodzi o suwerenność. Jak ją utrzymamy, to się obronimy. Musimy się obronić.

  No i dla obrony tej „suwerenności” ZAPRASZA NAMOLNIE ODDZIAŁY US ARMY, aby broniły Polski przed lokalnymi „bandami Sorosa”, które przez ostatnie ćwierć wieku całkiem dobrze sobie na naszym kraju pożerowały. A zatem wszystko wskazuje na to, że „antysorosowska” SUWERENNOŚĆ KACZYŃSKIEGO będzie polegać na żerowaniu na Polsce US Army i jej zaoceanicznych dyspozytorów.

  A jest zasada, że im dalej jest dyspozytor władzy od jego poddanego, tym łatwiej mu przychodzi tego poddanego ograbiać ze wszystkiego. Bo nad takim „planem dla Polski” pracuje przecież Jarosław Kaczyński ustawiany ponoć przez „Heritage Fundation”, zapewne konkurencyjną wobec „Fundacji Batorego”. O nadchodzącej likwidacji przywilejów socjalnych nauczycieli wszystkich stopni nauczania już przecież otwarcie się mówi. Ma być przecież „amerykańska równość” wszystkich zawodów. Potem pójdzie służba zdrowia „zreformowana” na wzór tej w USA, i tak dalej, aż do zamiany Polski w kolejne Porto Rico dla kurestwa wszelkich możliwych odmian.

  I pozwolę sobie przypomnieć, że gdy Kaczyński przed 9 laty ze swą partią był u władzy wraz z Samoobroną oraz LPR-em, to coś dla suwerenności ekonomicznej Polski mógł już wtedy, wspólnie z tymi partiami zrobić. Ale wtedy nie to było mu w głowie, dostał rozkaz „z nieba” że ma zlikwidować Leppera oraz niebezpieczną dla ustroju Samoobronę i kosztem „odstawki” od władzy swej własnej partii ten rozkaz z Waszyngtonu wykonał.

  Polubienie

 11. BRAWO FILOZOF !
  Wyreczyles nas w stwierdzeniu PRAWDY o tym waszym „polskim” zlobie zwanym PiS.
  Kaczory sa tak przebiegle,ze na innych trudzie wslizguja sie tam gdzie ich ma byc przyszlosc.
  Tym razem juz ostatnich durni uwiedli,balamucac faryzejsko i beda dyndac na drzewach zamiast lisci ,chcieli kiedys by tam dyndali komunisci.

  Teraz beda wyscigi ,ktorych wieszac a ktorym podzynac gardla ,zrobia to naslani na JEWROPE miglanci.
  Pomoga im w tym ci co zostali odsunieci od partyjnych koryt.

  Polubienie

 12. Czasami zastanawiam się czy Kaczyński zmieniając front, bo jednak wydaje mi się, że zmienia, a świadczy o tym KOD i panika jaka wybuchła w szeregach uwłaszczonych na PRL–u, nie zamierza popełnić ,,samobójstwa”
  JK wszedł na krawędź, idzie po krawędzi, to dosyć wyraźnie widać, z drugiej strony polityka zagraniczna i zapraszanie NATO, absolutnie do siebie nie pasują.
  Czy ten rozdźwięk nie powstał w wyniku wybicia się Beaty Szydło, o której wcześniej nawet nikt nie słyszał?
  Czy to przypadkiem nie ona zawładnęła J. Kaczyńskim uświadamiając mu że nigdy nie powróci do władzy jeśli nie postawi na propolską politykę w gospodarce ( 500zł na dziecko, obniżenie wieku emerytalnego, podniesienie stawki wolnej od podatku, uproszczenie podatku poprzez likwidację PIT, CIT, rozruszanie gospodarki itp.).Jeśli tak to wiemy dla czego mamy wybrał właśnie ją na szefową rządu.

  Jednocześnie pani premier nie była po prostu w stanie szurnąć na margines Waszczykowskiego czy Macierewicza i przekonać J.K. do polityki neutralności i zgody z Rosją.

  Z tą neutralnością byłoby o tyle trudno, że wojując z Unią trzeba by jednocześnie opierać się i amerykańcom, a to już mogłoby skończyć się majdanem warszawskim.

  Miejmy nadzieję, że w decydującym momencie powie dla NATO–wskiej prowokacji wojennej NIE i J.K. ją poprze, w innym przypadku będzie po nas.

  Polubienie

 13. Panie Michale Jarzynski !

  Jakie obowiazki pan wykonywal w stanie wyjatkowym zwanym „wojennym” w Polsce w latch 80-tych ?
  Prosimy o szczera odpowiedz .
  Pozniej my opiszemy krotko co mysmy w mundurach LWP wtedy czynili, w tym nasz major.

  Polubienie

 14. Panie Adminie z JEWROKOLCHOZEM nie trzeba wcale wojowac ,wystarczy tylko z niego wyjsc !
  Czy partia PiS na czele ze swym prezesem tego chce ???
  Czy chce tego Prezydent A.Duda?
  Czy chca tego obywatele polscy zydowskiego i niemieckiego pochodzenia ???

  Polubienie

 15. Slowa i zdania nasze do zwiazkowca z symbolem jaszczurki,czyli aktora i rezysera p.Olszanskiego vel Jablonowski ,ktory nam ostatnio po G.Braunie blyszczy w roznych mediach i sieci net , nadaje kierunki myslenia
  (wszystkim bez wyjatku) :

  Dobrze wygadany i mily ujmujacy PANIE,ktorego zaden dziennikarz nie jest w stanie zgasic/przerwac we wszelkich wywodach – dlaczego jestes za JEWROKOLCHOZEM – co on tobie i nam POLAKOM dal i daje ?
  DAJE SUWERENNOSC ???

  W dodatku uwazasz,ze „junia jewro-szwabska” nas w czymkolwiek obroni i pomoze ???

  I tu sie tow.aktor myli lub celowo twierdzi ,ze jewrokolchoz to ostoja ,nasz byt i przetrwanie,bo inaczej by nas Amerykancy „to czy tamto”.
  Tak ,ale dla takich narodow jak ZYDZI i NIEMCY ,to napewno wzajemna konkurencja i ………….,moze nawet wzajemne sie wybicie !

  Co do wschodniego sasiada ROSJI SLOWIANSKIEJ (nie bolszewickiej) z panem sie zgadzamy (my zolnierze obecnie bez mundurow,a pan w mundurze),poczynania i dzialania Putina sa bardzo dobrze zaplanowane i realizowane ale i tu daje sie zauwazyc przymilanie i spryt zydo-niemiecki.

  Zarowno Putin jak i T.Rydzyk przeszli szkolenie praktyczne u szwabow okraszonych szmulami ,to madrym Polakom wiele mowi i daje zolte swiato ostrzegawcze..
  Co pan sadzi o obecnym „malowanym” Prezydencie RP A.Dudzie zyjacym w zwiazku malzenskim znanym dla internautow ?

  Na jaki znowu spryt wpadli Zydzi i Niemcy by Polakow mamic ?
  Pytamy,bo nic w panskich wystapienaich malo jest o takich wlasnie narodach jak Zydzi i Niemcy oraz ich polityce,za to bardzo duzo o AMERYKANACH ,ci zas ,w tym i my jestesmy obywatelami amerykanskimi roznej narodowosci ,takze polskiej i nas obraza, jak ktos mowi i pisze ,ze AMERYKANIE TO AGRESORZY ,napadli na panstwa na Bliskim Wschodzie ,rozwalili je ,co prawda ale zaden z nas w tej wojaczce nie bral udzialu.

  Czy pan wie KTO RZADZI AMERYKA i WSZCZYNA WOJNY ?
  Jezeli wiesz to o tym tez mow otwarcie .

  My mowimy i piszemy gdzie sie da do wszystkich madrych ,ze wszelkie klotnie miedzy,narodami,sianie niezgody,oczernianie,zwalanie win,majdany,rewolucje i wojny NAJCZESCIE CZYNIA ZYDZI i NIEMCY oraz ich sludzy !
  Oni sa wszedzie pyszni i butni,czynia sie wybrancami,chca sterowac wszystkimi i wszystkim – to musi wreszcie do ludzi dotrzec.
  Malo tego tworza USTROJE i RELIGIE ,pozniej je obalaja i od nowa ten sam kierat !
  Bywa,ze teatr i cyrk.

  Rozumiemy sie POLACY SLOWIANSKIEGO POCHODZENIA ???

  Polubienie

 16. Ad APA-cza.

  … Czy pan wie KTO RZĄDZI AMERYKĄ i WSZCZYNA WOJNY?
  Jeżeli wiesz to o tym tez mów otwarcie…

  Oj, naiwny APA-cz, oj naiwny – PSOM WOJNY, wystarczy urwać się z ,,łańcucha” US-rajskiego Kongresu i hulaj dusza – piekła nie ma!

  Sekretarz Obrony Panetta do Kongresu USA – wy tu już nie rządzicie!

  http://www.bibula.com/?p=53324

  I coś extra dla naiwnych:

  Bywaj pryku

  Polubienie

 17. Gdzie ty czlowieku w naszych wypowiedziach widzisz naiwnosc ?
  Jestes przy zdrowych zmyslach ,czy tylko trollem myslacym tak glupio,ze i innych uwaza za glupkow ???

  Polubienie

 18. Przypominam, specjalnie dla AMERYKANINA APA, co na temat jego nowej ojczyzny pisał, przed półwieczem JEJ ZACIEKŁY WRÓG – ani szmul ani szwab, ani nawet Słowianin, tylko francuski ARYSTOKRATA:

  Cytuję przypis dolny nr. 106 z mej pracy doktorskiej „(Antyzoologiczna) Filozofia społeczno-polityczna Noama Chomsky’ego”:

  To zjawisko celowego obniżania poziomu inteligencji, poprzez forsowną amerykanizację życia, zauważyło już wielu, oczywiście “wyciszanych” przez odpowiednie służby, obserwatorów. Były krytyk ustroju ZSRR, Aleksander Zinowiew [21] nazywa to zjawisko “humanoidalizacją” (upodobnienie wsteczne do naszych człekokształtnych przodków) byłego homo sapiens; francuski pisarz Henry de Montherlant, w książce „Chaos i noc” pisze: Jedyny naród, który potrafi obniżyć poziom ludzkiej inteligencji, moralności i jakości człowieczeństwa – i to w skali całego globu – tego jeszcze nigdy nie widziano. Oskarżam Stany Zjednoczone o ciągłe trwanie w zbrodni przeciw ludzkości

  A tak przy okazji. Przez telefon od znajomej się dowiedziałem, że ponoć Szwecja wyraziła NIEPRZYMUSZONĄ CHĘĆ wstąpienia do NATO i rozmieszczenia na jej terytorium wojsk USA

  Czy są jakieś potwierdzenia tego zasłyszanego przeze mnie stwierdzenia?

  Polubienie

 19. Komunikat Wojewody.
  W dniach 7 –9 czerwiec odbędą się na terenie warmińsko mazurskim ćwiczenia RENEGADE z udziałem systemów alarmowych
  Nadany zostanie sygnał alarmowy (syrena) o zagrożeniu z powietrza
  Ze strony http://www.olsztyn 24.com

  Wczoraj leżąc sobie na leżaczku i opalając wypasiony brzuszek obserwowałem jak non stop ze wschodu na zachód latały samoloty odrzutowe po których zostawały na niebie białe smugi i tak się zastanawiałem co się dzieje?
  Czy to nie przypadkiem ,,nasi” dają nogę przed ruskimi?
  No a dzisiaj ten komunikat.

  Oby nam nie zaśpiewali
  – Bój to jest wasz ostatni…
  krwawy ścielę się trup,
  gdy sojusz wasz bratni
  położy was w grób

  Polubienie

 20. Ad APA-cza.

  … Pytamy, bo nic w pańskich wystąpieniach mało jest o takich właśnie narodach jak Żydzi i Niemcy oraz ich polityce, za to bardzo dużo o AMERYKANACH, ci zaś, w tym i my jesteśmy obywatelami amerykańskimi rożnej narodowości, także polskiej i nas obraża, jak ktoś mówi i pisze, że AMERYKANIE TO AGRESORZY, napadli na państwa na Bliskim Wschodzie, rozwalili je, co prawda ale żaden z nas w tej wojaczce nie brał udziału…

  I kto to napisał? Zastanówmy się przez chwilkę – już wiem, APA-cz IDIOT!

  APA-cz, fajnie to sobie wykombinowałeś – MENTALNOŚĆ KALEGO albo RELATIWIZM MORALNY, ,,Jak Kali kraś krowy to wszystko cacy, ale jak Kalemu zniknie krówka, to padają najcięższe gromy z jasnego nieba!
  Czas ,,zielonej kennkarte” dawno minął, teraz chcesz czy nie, jesteś US-rajcem i polityczny obłęd Twoich rządców, jest Twoim udziałem! APA-cz, US-raj, to nie szkolne podwórko – co złego, to nie ja, to koledzy! W Ludowym Wojsku Polskim, też stosowałeś podwójną moralność? To przecież szmule, mierzą podwójną miarą, czyżby APA-cz to…?
  W sprawie Twoich UKOCHANYCH SZWABIKÓW, zapewne nie słyszałeś o pewnej ,,legendzie”, od której włos się jeży na głowie! Wyobraź sobie, że dziś w US-raju szwargotał byś po szwabsku!

  Legenda Muhlenberga

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Legenda_Muhlenberga

  Co do US-rajskich statystyk migracyjnych, to można ,,ocipieć z radości”, Ty który posiadasz WRODZONĄ ALERGIĘ NA SZWABÓW, jak to ciężko musisz przeżywać! Chi, chi, chi, cha, cha, cha…:

  Dziwna jest ta statystyka, nie są ujęci w niej: Słowianie, ruskie pierogi, żółte rasy i smakosze czosnku!

  http://forsal.pl/artykuly/606861,oto-lista-najliczniejszych-grup-etnicznych-w-usa.html

  Bywaj naiwny pryku

  Polubienie

 21. Na nic sie zda wasze odwracanie kota do gory ogonem ,bowiem juz jestescie policzeni i namierzeni przez tych co bezblednie i jednym pociagnieciem podzynaja gardla ,oni juz na was sa rychtowani i tylko nie wielki czas i odleglosc dzieli was od nich .
  Teraz przejdzcie sobie na strony internetowe gdzie pokazuja wam „OTWARCIE BRAM DO PIEKIEL” , rowniez poczytajcie nas na stronie :

  http://www.monitor-polski.pl

  Ogladnijcie tez realcje filmowo-dokumentalne innego doktora niz wasz filozof ale z krakowskich rodow i przygotujcie sie na SWIATOWE DNI MLODZIEZY .

  Kicius jak jestes mlody pokoleniowo jedz tam wraz z filozofem i adminem z tlustym brzyszkiem.
  Udanych tancow i modlitw na rozancu !

  Polubienie

 22. „Putin mówi, że albo Rumunia — i w następnej kolejności Polska — anuluje i unieważni swoją współpracę w zakresie instalacji ABM prezydenta USA, Obamy, albo nastąpi chirurgiczny atak Rosji na taką, lub takie instalacje”

  Ciekawe na czym miałby polegać ten „chirurgiczny atak” na instalacje tarczy. Wątpię czy byłaby to akcja w stylu specnazu z nocnym forsowaniem ogrodzeń bazy i efektownym wybuchem na koniec, czy tym bardziej jakimś uderzeniem jądrowym. Raczej byłby to atak hakerski z użyciem wyjątkowo zjadliwego wirusa…

  Polubienie

 23. Nie chcę dokuczać APA, ale nie sposób nie zauważyć, że wojaczki USArmy finansowane są z podatków obywateli amerykańskich ( i z grabieży) a APA chyba od podatków uchylić się nie jest w stanie, płaci więc i finansuje kolorowe rewolucje, bombardowania innych krajów w tym słowiańskiej Jugosławii, utrzymania na żołdzie terrorystów itp.
  Pomyśl APA co ty wypisujesz , kogo ganisz a kogo opłacasz.

  LuK
  Putin gadać może , nawet śpiewać.
  A czy coś zrobi, czy wystrzeli do swoich zachodnich partniorow, mam wątpliwości.
  Jeśliby chciał zniszczyć już gotową bazę USA przed jej uruchomieniem to musiałby posłać co najmniej kilkanaście rakiet z głowicami konwencjonalnymi, a mógłby się z ich odpaleniem spóźnić bo amerykańcy nie są frajerami i zaczęliby je strącać patriotami albo z lądu albo z okrętów na Bałtyku zacumowanymi tuż przy Kaliningradzie. Broni atomowej raczej nie użyje, więc tak czy inaczej jest przegrany. Facet po prostu nie myśli. Nie potrafi zadziałać jak pani Nulan na Ukrainie, nie potrafi ani kupić sobie odpowiednich ludzi z naszych elit ani ich wysadzić z siodła w stylu majdan w Warszawie.
  Rosja jak się Putina nie pozbędzie to wcześniej czy później zostanie kupiona, zdradzona, rozpirzona, sposobów jest wiele.
  Może w najbliższych planach Ameryki jest przejęcie obwodu Kaliningradzkiego, kto wie, i co rozpocznie z Ameryką wojnę na pełną skalę o Kaliningrad, wątpię.

  Polubienie

 24. An Open Letter to President Putin and the Russian Military High Command
  Dear loved ones!
  Each day new convoys of armored vehicles cross into Syria, other convoys, all part of internationally recognized terrorist organizations, move into battle, sustaining the siege of Aleppo. These armed terrorist convoys, easy targets for Russian Aerospace forces, move with total freedom, as though shielded from harm.
  Why don’t Russian warplanes destroy them? Is Russia afraid of the feelings of Netanyahu (Juba
  ir) (al
  Hamad) and those “cousins” who haunt the corridors of power in the Russian Foreign Ministry in
  Moscow? Russia must learn a sad lesson from America, a nation that knows that part of being a superpower is supporting friends and allies without judgeme
  nt and demands. America stands by their “friends,” Israel,
  Turkey, Saudi Arabia, asking no questions, making no demands, succumbing to no pressure, these are the actions of a superpower in this day and age. Why are there so many clearly wrong decisions, such as supporting the Syrian High Negotiation
  Committee’s demands in Darya? We all know this is an entirely military cantonment, a breeding ground for a terrorist army on Damascus’ flank, a city without a civilian population whatsoever.
  My dear friends an
  d brothers of Russia, please to not take the example of some within Syria’s corrupt
  system, those officers and officials that are but thieves, the children of prostitutes, or you will become like them and the war in Syria will be lost, as with Afghanistan and Yugoslavia. Russia will then never be able to find an ally outside her borders. It was the Empress Catherine the
  Great, in 1768, who warned “the Keys to the Kremlin are found in Damascus and Russia, if it remains a
  power of the frozen north, will wi
  ther and die.”
  If Moscow is to heed the warning of Catherine, the Sukhoi storm that had swept through the terrorists ranks like a scythe would be unleashed again lest the Syrian War, lost to sloth, plotting and inaction, might find itself at the gates of M
  oscow, a gift from the Wahhabi’s.
  The spirit that made Russia victorious after the Second World War, the spirt that help the great Russian people arise to victory will come to naught if the current policy of consulting the Zionists who brought down the great homeland in 1991 continues. Russia will be erased from the South, forgotten in Libya, Iraq, Egypt, forgotten in Yugoslavia with Montenegro joining NATO, surrounded, plagued, isolated and
  “sanctioned.”
  When Russia came to Syria with an air force that shook the world, when Russia plunged into battle, proving not only weapons but courage and resolve as well, the Arab kingdoms shuddered. With the shock the attack came not only a moral lesson but something more, the proven capability of Russian arms and a renewal of Russia as a valued supplier for weapons to offset dependence on America.

  Why did you stop? The Battle of Battles, the relief of Aleppo, was within reach. Why did you stop in Eastern Ghouta, in Deraa, in Latakia or the Homs countryside? Why? Why did you give the terrorist time to regroup, to gain breath, to arm and reorganize themselves while the convoys your satellites and surveillance planes track day and night flow from Joran and Turkey? Why have you chosen not to see the threat and duplicity of the Kurds, allied with America to Balkanize Syria while Barzani, the stooge of Erdogan, does the same to Iraq?
  Why do you sit at the table with your enemies, allowing talk of “Federation” and the dismemberment of
  Syria, something categorically rejected by the Syrian people? These people, the Syrian people, are not only your brothers in arms, but without them Russia would lose her foothold on the Mediterranean. As Crimea is Russia, all that stand to prevent the Black Sea from becoming an American lake, so Syria stands as well, as Catherine the Great reminds us all:
  “the Keys to the Kremlin are found in Damascus and Russia, if it remains a power of the frozen north, will wither and die.”

  Respectfully Dr Bassam Habib Barakat
  Show

  Polubienie

 25. Mam nadzieję że APA umie czytać w j. angielskim i poczyta o swoim herosie Putinie.
  Polscy rusofile mogli by do tego listu dodać pytanie , czemy ty ku…..a mać patrzysz bezczynnie jak ci pod nosem Amerykanie budują bazy rakietowe

  Polubienie

 26. Ty znowu idziesz w zaparte adminie .
  Jak do tej pory zwalalismy to na twoj starczy rozum i jego chwilowe zaniki .
  Teraz widzimy,ze pieniadze otrzymywane za szerzenie DEZINFORMACJI i PROWOKACJI ci ten rozum lasuja i do konca psuja .
  Jak mozna byc tak na stare lata FARYZEJSKI ???
  Czy ty wiesz,ze Boga nie oszukasz,a ludzi debilnych nabierasz na swe wypociny i powielania ?
  Poczytaj sobie od/do jakiej sumy dochodow/zarobkow ludzie biedni w USA NIE PLACA TAX,nie musza sie z podatkow rozliczac .

  W Polsce SZMULE i SZWABY sa gotowi nawet zebraka okrasc,a emeryt,rencista ,biedna wdowa czy wdowiec caly czas jest gnebiony wszelkimi podatkami,nawet ksiadz wrzeszczy o tace !!!

  Jak dlugo bedziesz admin tak zachlanny na kase – PYTAMY i czekamy na odpowiedz ?
  Jak ty mozesz tak w zaparte KLAMAC i nas sie czepiac ?
  Chyba za to wypie…. cie z pierwszego portalu WPS – czy tak ,pytaja ludzie ,ktorzy czasem zagladaja tu.
  Zaden z was ,tak ty jak i filozof nie odpowiada na nasze pytania ,dlaczego,chocby na to KTO NADAL W POLSCE RZADZI ,JAKIEGO POCHO)DZENIA SA RZADZACY od soltysa po prezydenta ???

  TO NIE SA POLACY SLOWIANSKIEGO POCHODZENIA i ty takim jeden z drugim w Polsce sluzysz ???
  My wam bedziemy w nieskonczonosc powtarzac ze tak USA jak i POLSKA RZADZA OBYWATELE ZYDOWSKIEGO i NIEMIECKIEGO POCHODZENIA i to ci najbardziej PAZERNI i PELNI PYCHY ,widac to juz bez okularow !!!

  Idz teraz i donos jeden z drugim ,ze o szmulach i szwabach piszemy na „patriotycznym” forum olsztynsko-zakopianskim „wiernych” MIZERNYCH !

  Chlopaki (to do naszych) otrzezwiac tych durnowatych w Polsce ,niczym ich zakuja w kajdany lub poderzna im gardla wladcy tego swiata.

  Polubienie

 27. Wypierdek podpisujacy sie „kika22” to typowy mieszaniec ,ktory pierwszy pojdzie pod islamski noz i dalej fika ,zas rozum mu zanika !

  Odwal sie od nas smarkaczu !

  Polubienie

 28. APA
  Jednak nie czytałeś listu jaki zamieścił Julius, a szkoda.
  Powiedz mi APA czemu mam podejrzewać że rządzą nami jacyś szmule skoro wszystko idzie w coraz lepszym porządku, supermarkety zostały opodatkowane, KODziarze wygnani na ulice, Unii pokazał nasz rząd środkowy palec a Amerykance będą umierali broniąc nas przed KAGebistą Czekistą Putinem.
  Jest coraz lepiej społeczeństwo się bogaci…. pardą Polska rośnie w siłę a obywatelom żyje się dostatnio.

  Dla przykładu jeszcze przed świętami ważyłem 112 kg a po świętach i po świątecznych bigosach, karpiach w galarecie, szynkach wędzonych i gotowanych i ciastach, sernikach, makownikach, dwa dni temu jak się zważyłem to już ważę 147 kg i moim jedynym zmartwieniem jest że mam wagę ze skalą do 150 kg.
  Może APA w Ameryce są wagi do 250 kg, jakby były daj znać, prześlę ci dolary byś mi taką kupił.
  Inna pechowa wiadomość to ta, że mąż mojej bratanicy facet jeszcze przed pięćdziesiątką zmarł bo był za gruby . Sece mu wysiadło czy kichy, dokładnie nie wiadomo. A może po prostu się zatruł bo to widzisz APA, taki jak on był gruby i leniwy puści bąka i jak ma mały pokoik a okien nie pootwiera to ma jak w komorze gazowej.
  Ze mną nie jest źle, łóżko mam nowe bo stare pękło, to nowe, synowie wzmocnili masywnymi sztabami z kątownika, w pokoju wywalono stare drzwi i wstawiono znacznie szersze dwuskrzydłowe, to samo teraz robią robotnicy z drzwiami do kuchni i na zewnątrz domu.

  Tylko żona czasami wpada w furię i krzyczy że jak coś z sobą nie zrobię to mnie zamknie w piwnicy o suchym pysku i chlebie i wodzie.
  I popatrz ty APA bynajmniej dużo nie jem, śniadanko cztery kiełbaski trzy pomidory dwa pęczki szczypiorków mały garnek owsianki (płatki owsiane górskie) na mleku i dziesięć do dwunastu pączków.
  Fakt że brzuszek trochę za duży, ale coś za coś.

  A ty w takiej bogatej Ameryce i ciągle nam trujesz o szwabach i szmulach że niby nami rządzą.
  Nie APA, my sami sobą rządzimy i żaden Putin nam nie podskoczy bo mamy Amerykanów w Klewkach, Kiejkutach i w Radzikowie czyli jesteśmy supermocarstwem.
  Viwe la Poloń.

  Polubienie

 29. Admin stal sie do tego co tu ludziom serwuje jeszcze DOW-CIPASEM !
  Jezeli siebie uwazasz juz za tucznika ,to zle z toba adminku i na nic twe przesiadywanie przy kominku.

  Wez ty sobie zafunduj biczowanie i
  przez zone glowy woda polewanie,
  wtedy jeszcze troche rozumu ci sie ostanie,
  a moze i ten w spodniach wezmie sie za fikanie.

  Ameryke zostaw nam Amerykanom roznego pochodzenia ,
  bo zycie Indian jak powiadaja Czesi „se ne vrati”.
  Gdy juz Trump zostanie Prezydentem USA ,
  to i ze szmulami czy szwabami w USA bedzie nie wesolo,
  chyba,ze ……. ale to tylko plany ,
  a kazdy plan moze „spalic na panewce”,nawet rady mistrza Brzezinskiego nie pomoga ,bo kazdy umrzec musi ,
  rowniez Putin na Rusi.

  Milego dnia jak mawia wiekszosc Amerykanow !

  Polubienie

 30. APA
  Myślałem że sobie pojedziesz po mnie jak po dzikiej upasionej świni a tu nic, ledwie słówko o dowcipach?
  Hawe najs dej, ju tu APA( jak mawiają Yanki)

  Polubienie

 31. „Dzisiaj na Krymie i w obwodzie rostowskim rozpoczęły się pierwsze w okresie letnim ćwiczenia, trzydniowe szkolenia lotniczo-taktyczne, w których bierze udział ponad 2,5 tysiąca pilotów, techników pokładowych i specjalistów służb naziemnych Południowego Okręgu Wojskowego”, — czytamy w komunikacie służby prasowej Południowego Okręgu Wojskowego.

  Dowództwo VI Floty poinformowało, że niszczyciel USS Porter weźmie udział w ćwiczeniach z flotami krajów partnerskich Stanów Zjednoczonych w ramach operacji „Atlantic Resolve” na Morzu Czarnym.
  Niszczyciel przeprowadzi również „rutynowe patrole z sojusznikami i partnerami USA” w celu zapewnienia „bezpieczeństwa i stabilności” w regionie,…Krymu rzecz jasna.

  Z przyczyn technicznych do amerykańskiej bazy musiał zawrócić jeden z trzech strategicznych bombowców B-52, które mają wziąć udział w ćwiczeniach morskich NATO na Morzu Bałtyckim.

  Samolot ma dołączyć do pozostałych maszyn jeszcze w tym tygodniu. Pozostałe dwa bombowce z powodzeniem lądowały w brytyjskiej bazie lotniczej „Fairford”.

  W katastrofie myśliwca wielozadaniowego F/A-18 w mieście Smyrna w stanie Tennessee zginął pilot – poinformował przedstawiciel amerykańskiej marynarki wojennej

  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20160603/3015846/NATO-cwiczenia-Morze-Baltyckie-B-52.html#ixzz4AtNuWrd3

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s