Suweren Narodu


„Państwo prawa nie musi być państwem demokratycznym”

– Polacy mają prawo do zmiany, mają prawo do naprawy Rzeczypospolitej, do budowy jej nowego, lepszego, korzystniejszego dla zdecydowanej większości Polaków, kształtu – podkreślał prezes PiS Jarosław Kaczyński w Warszawie.

Nawiązał do toczącego się obecnie sporu politycznego w Polsce. Wyraził pogląd, że pojęcia „demokratyczne państwo prawa” i „państwo prawa” to nie to samo.

— W dokumentach, w szczególności tych unijnych, nie mówi się o demokratycznym państwie prawa, nie mówi się o naszej konstytucji. Mówi się o państwie prawa, a każdy, kto zna historię, historię doktryn polityczno-prawnych, historie teorii prawa, a tak się zdarzyło, że kiedyś się tym zajmowałem, wie, że to nie znaczy to samo, to jest coś zupełnie różnego — dowodził szef PiS.Według Jarosława Kaczyńskiego „państwo prawa nie musi być państwem demokratycznym”. Jako przykład podał tzw. drugie Cesarstwo Niemieckie, które nie było państwem demokratycznym.

Podkreślił, że „regulacja naszego życia” należy do wybieranych przez suwerena, czyli naród — parlamentu i prezydenta. — Te dwa organy państwa odpowiadają za tworzenie prawa — tworzą prawo, tworzą ustawy, które regulują życie społeczne i życie publiczne — powiedział Kaczyński.

— Jeżeli więc mamy mieć demokratyczne państwo prawa, to żaden organ państwa, w tym i Trybunał Konstytucyjny nie może lekceważyć ustaw. A przecież ten spór toczy się dzisiaj o to, iż Trybunał, a może dokładniej jego prezes, uznał, że ustawa z grudnia zeszłego roku, ustawa bezpośrednio legitymizowana, jakby ustawa wykonawcza w stosunku do konstytucji, do art. 197, w gruncie rzeczy nie obowiązuje. Można ją uchylić bez żadnej procedury, można powiedzieć, że jej po prostu nie ma — powiedział prezes PiS.Jego zdaniem w tym momencie została złamana konstytucja i zasady demokratycznego państwa prawa. — Trybunał Konstytucyjny w tym momencie uznał się za suwerena, za kogoś, kto jest ponad innymi władzami i za instytucję, która w gruncie rzeczy może działać na zasadach arbitralnych — powiedział Kaczyński. — To oni łamią konstytucję, to oni odrzucają tę formułę, która jest w art. 2 naszej konstytucji — demokratyczne państwo prawa — podkreślił.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że PiS jest „ostatnią siłą polityczną”, która byłaby „gotowa sprzedać polską suwerenność”.Jak dodał „Polska może zawierać różne układy, może iść także na różne kompromisy, ale Polska musi pozostać suwerenna, musi pozostać państwem Polaków i musi być krajem, który ma szanse rozwojowe, a nie jest (…) zapleczem z tanią siła roboczą dla tych bogatszych od nas”. — Na to się nie zgadzamy — oświadczył.

 

Reklamy

24 uwagi do wpisu “Suweren Narodu

 1. No cóż, już w szkole podstawowej, przed 60 laty się uczyłem, że DEMOKRACJA BURŻUAZYJNA W SYTUACJI ZAGROŻENIA JEJ ZDOBYCZY (MATERIALNYCH OCZYWIŚCIE) PRZYBIERA FORMĘ FASZYZMU. Czyli NIHIL NOVI SUB SOLE.

  A tak przy okazji.

  Otóż dzisiaj, 6 czerwca br, otrzymałem taki oto e-list od mieszkającego w Szwecji mego, trochę młodszego kolegi Romana Fudymy, autora książeczki „Głos wołającego…”(wyd. 2001 pod pseudonimem Adam Jagar), z wykształcenia psychologa z UJ w Krakowie :

  Marku, zeby cos – zwlaszcza w obszarze wolnosci slowa – dac rady poprawic, zmienic mysle, ze trzeba w partii ZMIANA znalezienia sie tez takiego umyslu i otwartych pogladow ludzi jak Ty, E. Redlinski (nie wiem skad to wiem, moze od J. Barana, ale on bardzo zle poczul sie i narzekal na to co stalo sie po 89 r.). zaangazowania sie ORDO IURIS (przecie to INSTYTUT NA RRZECZ KULTURY PRAWNEJ cos tam ich wspieralem) itp.

  Wzor adresowania:

  Mateusz Andrzej Piskorski
  syn Jerzego
  Areszt Sledczy w Warszawie – Mokotowie
  ul Rakowiecka 37
  02-521 Warszawa

  (Adres podal mi krecik530@wp.pl , ktory z ramienia partii Zmiana utrzymuje ze mna kontakt)

  Romek F. dodał:

  W tym samym sensie teraz potrzebni jestescie M. Piskorskiemu. Poza wartoscia wnoszona samym soba, macie z pewnoscia odpowiednich znajomych.
  (Nawiasem mowiac chyba kolysalem Andrzeja Dude, pijac z jego ojcem herbate, gdy ten robil mi obliczenia do pracy dypolomowej).
  Ja moge – jak zajdzie potrzeba wesprzec go (pomoc dla niego) finansowo.

  Serdecznie pozdrawiam, wierze, ze mu pomozemy.

  Roman F. (Antiglobalist Fudyma )

  ——————————————

  Otóż sprawa jest istotna, gdyż mój młodszy „comrade in arms” (*) w walkach ideowych, dr Mateusz Piskorski już od ponad dwóch tygodni gnije w znanym z czasów PRL-u warszawskim areszcie śledczym przy ulicy Rakowieckiej. (Przypominam, w roku 1969, z okazji tak zwanej „Sprawy Taterniów” w areszcie tym przebywało przez wiele miesięcy kilku moich dobrych kolegów, mianowicie Maciek Kozlowski – obecnine dyplomata na emeryturze, Krzysztof Szymborski – obecnie profesor hist. nauki w USA i trochę krócej Maciej Wlodek, skądinąd wnuk Jaroslawa Iwaszkiewicza — ja w tym czasie „ukrylem się”, jako asystent w zakresie geofizyki, na Uniwersytecie Kopenhaskim a następnie Kalifornijskim w Berkeley)

  (* Tytuł „comrade in arms” mi wpisał do dedykacji swej książki „Pardes – studium w zakresie kabały” Izrael Adam Szamir, który mi mówił, że jako student matematyki w Nowosybirsku, też przez pewien czas był uwięziony po organizacji demonstracji przeciw „inwazji” Czechoslowacji przez wojska Paktu Warszawskiego w roku 1968.)

  Moja opinia w tej, osobiście mi bliskiej, sprawie:

  Jak tylko pojedyncze osoby będą wysyłać listy/kartki poczrowe adresowane na Rakowiecką, to oczywiście bardzo sprawnie przejdziemy pod KONTROLĘ NAD-RZĄDU III RP, umieszczonego w Ambasadzie USA. Ale gdy będzie nas więcej, to i szeregowi pracownicy Urzędu Bezpieczeństwa na Rakowieckiej staną po naszej stronie. Na pohybel kryminalistom w rodzaju obecnego szefa ABW, Mariusza Kamińskiego, ktory został skazany wyrokiem za organizację PODŁEJ PROWOKACJI majacej uśmiercić, w jego biurze sejmowym, wicepremiera Andrzeja Leppera. (A. Lepper się „:uśmiercił” w 2011 roku w sposób zademonstrowany w szczegółowy sposób na filmie dokumentalnym pt. „Służby Specjalne”)

  To tyle z:

  Polubienie

 2. Zygmunt Wrzodak w jednym ze swoich wpisów na Neon24 przypominał

  Konstytucja RP
  Art. 105. 1. Poseł nie może być pociągnięty do odpowiedzialności za swoją działalność wchodzącą w zakres sprawowania mandatu poselskiego ani w czasie jego trwania, ani po jego wygaśnięciu. Za taką działalność poseł odpowiada wyłącznie przed Sejmem, a w przypadku naruszenia praw osób trzecich może być pociągnięty do odpowiedzialności sądowej tylko za zgodą Sejmu.

  Ale w demokratycznym państwie prawa … cóż znaczy Konstytucja

  Polubienie

 3. Oooo , od nowa pojawia sie haslo :
  Proletariusze wszystkich……… laczcie sie !

  Tak,tak ,zapominacie o wielu innych doktorach DOKTORZY politolodzy ,
  a feeee !
  Przypominac wam trzeba siedzacym przy kominkach w przytulnych zamczysakch,ze gdzies tam za gorami za lasami ,w pierdlacvh siedza wasi koledzy czerwoni ,podpuszczeni ,utrapieni i zmeczeni IDEOLOGIA .
  Baaa , gdzie siedza i jak siedza !

  Za to magistry KOD-owo maszeruja,podryguja ,podspiewuja ,po szmulowsku podspiewuja .
  Wstydzcie sie ,zapominac o kolegach czerwonych ,poubieranych tym razem nie w czerwone krawaty ale w czerwone fircykowskie portki z lysina bedac i kitka i lalunia przyzwoitka .

  Polubienie

 4. Polacy gotowi do wojny.
  Cwiczenia z ciężkim sprzętem to potwierdzają

  Budujmy pas dyskotek na ścianie wschodniej- żadne ruskie czołgi nie wjadą…

  Polubienie

 5. Po co czolgi ,wystarczy elektronika i
  NATO ZNIKA !

  Inna sprawa jest z narodem
  trzeba zmienic gojom modem.

  Muzulmanie – chrzescijanie ,
  to jest na uczuciach granie !

  A co potem,nikt juz nie wie,
  ma rozegrac sie to w niebie .

  Pierwszych dziewice oczekuja ,
  drogim raje obiecuja.

  Wszystko prawie juz gotowe ,
  nadstaw goju tylko glowe !

  Chcesz umierac czy tez zyc ?
  Do gadania nie masz NIC !

  Polubienie

 6. Artykuł traktuje o tym, że tak na prawdę wojna z Rosją toczy się o wodę, na terytorium której znajduje się 80% światowych zapasów słodkiej wody pitnej.
  http://www.veteranstoday.com/2016/06/06/neo-the-eternal-power-of-water-time-and-mother-russia/
  Końcowy fragment
  Dla tych z Was, którzy wątpią, ze jesteśmy w „Wielkiej Grze” w anty-Rosyjskiej strategii, pozwolę sobie zacytować słowa wypowiedziane przez członka rodziny królewskiej w Wielkiej Brytanii. Mówiąc o polityce regionalnej, książę Andrzej powiedział:
  „Wielka Brytania, Europa Zachodnia (a co za tym idzie wy, Amerykanie też)” są z powrotem w wirze wielkiej gry. Tym razem chcemy wygrać! ”
  Ale Anglia nie ma zasobów wodnych do wyeksportowania, a Ameryka ma swoje własne problemy. Jakie jest więc oczywiste przeznaczenie tutaj? Może Wielka Wojna o światową dominację na zawsze stracona, dla ludzi, bez konieczności posiadania większych terytoriów. Może prawdziwa desperacja jest tylko jedynie brytyjska?

  Ciekawe, że nie są wymieniane kraje Europy Wschodniej jako uczestnicy Wielkiej Gry. Czyżby pionki do odstrzału.

  Polubienie

 7. Z tą wodą to tylko woda na mózg czyli jak to się mówi pic na wodę.
  Wdziałem Wisłę ale i widziałem kilkakrotnie szerszą rzekę Hudson w NY i Quinipiack płynącą przez New Haven i Potomak nie widziałem Missisipi, ani Amazonki, ani Nilu widziałem Dunaj na Węgrzech i nie widziałem ani Renu ani Sekwany ani wielkich jezior na granicy USA i Kanady.
  Wody na świecie jest dosyć, choć nie we wszystkich zakątkach i nie koniecznie trzeba jej szukać na Syberii. Nie o syberyjskie rzeki tu chodzi ale o samą Syberię i o pokonanie w końcu tych którym nie udało się w poprzednich wiekach narzucić kolonializmu.

  Polubienie

 8. Admin, a do kogo nalezy woda w Polsce ?
  Nawet ta plynaca na mozg.
  Nie przypadkiem lub wyrachowaniem do Zydow ???
  Bo woda prasowa to juz wiemy,ze do Niemcow ale o polskiej wodzie kraza rozne relacje.
  O tej wodzie ze Wzgorz Golan wiemy,ze zabrana zostala Palestynczykom ale w Polsce to chyba jeszcze wody mozna sie napic za darmo – prawda to ?

  Polubienie

 9. „ja w tym czasie „ukrylem się”, jako asystent w zakresie geofizyki, na Uniwersytecie Kopenhaskim a następnie Kalifornijskim w Berkeley)”

  To już lepiej było siedzieć w „nowotworowym” Zachodzie niż w „przytulnej” celi realnego socjalizmu, co? Zastanawia mnie, czy wy komuchy rodzicie się już uwarunkowani do HIPOKRYZJI i faryzeizmu, czy nabywacie te cechy w procesie „wychowania” (indoktrynacji)?

  Polubienie

 10. Ad Luk i jego głupie pytanie „nabywacie te cechy w procesie „wychowania” (indoktrynacji)?

  Nie nie, żadnej indoktrynacji nie było. po prostu pooglądałem sobie Stany Zjednoczone przez trzy lata, a na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley drewnianą pałą ichniejsze ZOMO („National guard”) o mało nie połamało mi nóg, gdy się przyglądałem – nie uczestnicząc – ichniejszej studenckiej „antywietnamskiej rewolucji”. (Przypominam. Jak mi powiedziała młoda pracowniczka Bank of America, w Kalifornii wtedy na około tysiąc oddziałów tego Banku, aż 250 zostało zbombardowanych. I to nie byli „islamiści” an nawet „czarnuchy”, którzy pod tymi bankami podkładali bomby.)

  Polubienie

 11. Najwiecej ustrojow stworzyli i nadal tworza zydzi ,takze ustroje komunistyczny i kapitalizm.
  Obecnie marzy im sie jeden ogolnoswiatowy ,jedna religia i zycie wieczne na ziemi , z niewielka grupa niewolnikow a reszta do likwidacji.

  Polubienie

 12. Jak to w koncu jest z tymi Kaczynskimi ,sa to Polacy slowianskiego pochodzenia ?
  Czy partia polityczna PiS to tylko obywatele polscy roznego pochodzenia ,dajmy na to zydowskiego,niemieckiego ,pozostalsoci po bolszewikach (ci przeciez we wiekszosci byli zydami) ???
  Dlaczego na tym portalu o tym sie milczy ?

  Polubienie

 13. Jaroslaw Kaczynski to suweren ?
  A jak z Duda Andrzejem i Beata Szydlo ???
  Polsko-slowianskkie to rody ,ich familie – napisz nam Adminie.

  Polubienie

 14. APA
  Ja im ani swat ani brat wiec co mam pisać o ich rodowodach.
  Są z Polskiej ziemi, tu się urodzili, tu wychowali, tu dorastali i tu rządzą wiec ki diabeł cię korci wciąż dopytywać się o ich rodowód, pochodzenie i związki.
  Po owocach ich poznamy, więc i ty ich po owocach oceniaj.

  Wiele rzeczy robią dobrze, matkom i dzieciom dołożyli, podatek mają CIT obniżyć, Trybunał co chciał im bruździć zablokowali, Niemcom (Unii) się nie poddają, z polityką amerykańsko ruskom im tylko nie wychodzi, ale z Chińczykami się dogadują a to oznacza, że chcą być mniej zależni gospodarczo od Niemiec i politycznie od Ameryki.
  Kiedyś towar chiński szedł do nas przez pośredników niemieckich, obecnie kto wie czy nie będzie odwrotnie, a w każdym razie pośrednictwo niemieckie się skończy, zatem niemiaszki nie będą na nas zarabiali.

  Emigrantów arabskich nie przyjęli
  W sumie oceniam politykę obecnego rządu dość pozytywnie.

  Poziom życia mamy znośny, chociaż gospodarkę trzeba rozwijać, szczególnie przemysł, szkolnictwo przestawiać na techniczne, biurokrację zmniejszać, z sądami zrobić porządek.
  Można zatem psioczyć na rząd i PiS, albo wspomagać, popierać i brać się za robotę by łatwiej temu rządowi było zrobić porządek i podźwignąć kraj gospodarczo.

  Polubienie

 15. Co z polskimi rolnikami,dobrze im za tych jewrejskich rzadow ?
  Zobacz admin na dawnym portalu WPS gdzie i ty dzialales ,jak tam zniszczony rolnik Bogdan Dziubala opowiada i pokazuje co z rolnikami polskimi zrobiono.
  Gdzie w koncu jest PRAWDA i czyja ???

  Polubienie

 16. Czytelnik, jeśli chcesz bym się odniósł do sprawy Bogdana Dziubaly to podaj link do artykułu.
  Bywam na wsiach w okolicach i zauważam, że wielu rolnikom żyje się bardziej dostatnio niż tym w mieście. Mają większe domy, a ich majątek w postaci zabudowań i sprzętu rolnego jest wielokrotnie większy niż mieszczuchów. Ale obok tych co mają są też i tacy którym wiatr w oczy.
  Dla przykładu znajomy Zygmunt B, ma emeryturę z ZUS około 1800 zł co miesiąc i 20 tyś dopłat rocznych do ziemi jaką dostał w spadku po rodzicach.

  Jeden obrotny i pracowity facet obstawia dziesięć stanowisk na terenie miasta i płaci kobietom po 100zł dniówki i zatrudnia jednego kierowcę do rozwożenia towaru płacąc także stówę. Z tych kobiet ma około 500 do 600zł dziennie zysku od każdej. To na truskawkach, zaraz zaczną się jagody, ogórki pomidory, grzyby. W sumie ma dziennie 5 do 6 tyś zł. zarobku, ale jedynie w sezonie. Ile to będzie kasy miesięcznie?

  Jest na giełdzie miejskiej dwóch takich do wszystkiego, przynieś, wynieś, załaduj, rozładuj. Dostają od handlarzy czasem dwa, czasem pięć zł., w sumie dziennie pewnie zarabiają nie więcej jak 40 do 50 zł.
  Byłem na tej giełdzie wczoraj z rana, w pojemnikach na odpady 500 do 600 kg już mocno nieświeżych zielonych kalafiorów, osiem worków foliowych ogórków, worki buraczków, cebuli, marchwi.
  To nie zostało sprzedane i idzie na gnój
  Jak byś miał króliki, kury czy świnki mógłbyś zawsze załadować całą sporą furgonetkę zieleniny płacąc tym od ładowania dajmy na to dwadzieścia zł.

  Gdzieś tak ok. 18 km za Olsztynem, jest kilka gospodarstw sadowniczych, w ubiegłym roku rozmawiałem z jednym z nich, powiedział mi że zimy spędza na południu, Nowa Zelandia, Brazylia, Argentyna, Meksyk. Ma 20 ha sadu doskonałych b. smacznych jabłek i innych owoców. No ale latem skrzynek z jabłkami, gruszkami, śliwkami to się nadźwiga za czterech.

  Jak jest z rolnikami to wiem, bo przecież moja żona to też statystyczna rolniczka i też bierze dopłaty (chociaż 40 lat przepracowała w mieście) no i trochę sezonowo też dorabia w tej branży.
  Nie jest źle Zenek, nie jest źle, chyba że zamiast pracować woli się dynksować.

  Polubienie

 17. Pier….lisz i sam sobie zaprzeczasz adminku,do tego udajesz ze zaden dzwon nie dzwoni a ludzie wala do kosciola .
  Czytelnik nasz zapytal ciebie o zniszczonego Dziubale a tobie nawet nie chce sie tego filmu zapodac ,to o czym to swiadczy.
  Natomiast podajesz przyklad rolnika z emerytura i 20 – ma kolami doplat z jewrokolchozu,
  Takich przekretow to nawet za Stalina nie bylo – ponial ?
  UPRAWIASZ ZLOWROGA PROPAGADE !
  Bylem w Polsce i widzialem w roznych okolicach „rolnicze gospodarowanie”.
  Rusz dupe z tego zaszwabionego Olsztyna i przejedz sie po Polsce ,pogadaj z ludzmi na wsi to moze ci sie slipia otworza.

  Polubienie

 18. Zenek nie podskakuj siedż na …… .i przytakuj
  Sam znajdź tego Dziubalę i wstaw na stronę film albo tekst
  Ja ci napisałem, że są tacy co mają dniówki poniżej 50 zł i tacy co mają po kilka tysięcy
  Ty zdaje się chciałbyś widzieć Polskę biedną i brudną
  UPRAWIASZ ZLOWROGA PROPAGADE !
  tymczasem polska wieś wygląda jak niżej

  Za Wikipedią
  Silniejsze rozdrobnienie można zaobserwować na południu oraz płd. wschodzie kraju, podczas gdy większa koncentracja ziemi występuje w rejonach północnych.

  No to tam na południu może być biednie, tym czasem na północy jest całkiem nieżle

  Polubienie

 19. W temacie widzimy jak „suweren” z przymarszczonym czolem i groznym zwrokiem jakoby chcial rzec „ja tu rzadze wasza gojowska qrwamac” !

  Jak myslicie dyskutanci – dlugo jeszcze beda w Polsce rzady jewrejskie ???

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s