Pole przed bitwą?


Toruń polem bitwy – czyli co wynika z manewrów NATO i Rosji.

W ostatnich dniach polski MON ustami gen. Tomaszyckiego ujawniło scenariusz ogromnych manewrów NATO pod kryptonimem Anakonda-16, które odbędą się w czerwcu na terytorium Polski. Ich analiza, w zderzeniu z informacjami jakie przeciekły z wielkich manewrów rosyjskich „Zapad-2013” , są dla mieszkańców grodu Kopernika przerażające i rodzą uzasadniony niepokój.

nato-rosja-ataki

Rosjanie w kontrataku idą do Wisły

Scenariusz wojenny jaki ćwiczyły wojska Białorusi i Rosji w manewrach Zapad 2013, nie jest do końca znany. Jednak posiadane informacje i dane wywiadowcze, pozwoliły zachodnim analitykom wojskowym naszkicować ich zarys.

Otóż Rosjanie zakładają skoncentrowany atak sił NATO na obszar Okręgu Kaliningradzkiego i Białorusi. W pierwszym etapie ćwiczono więc powstrzymywanie atakujących kolumn wojsk NATO oraz przerzucenie z rosyjskiej głębi operacyjnej rezerw, ich koncentrację w ugrupowania uderzeniowe . W drugim etapie, podobnie jak w okresie Układu Warszawskiego, Rosjanie ćwiczyli przejście do kontruderzenia i operację zaczepną. I tu pojawia się element niepokojący nasz kraj.

Otóż planiści rosyjscy założyli, że skoncentrowane odwody rosyjskie, dysponując przewagą liczebną oraz sprzętową rozpoczną operację ofensywną wypierając wojska NATO z Białorusi. Nie poprzestaną jednak na tym. Aby złamać potencjał ofensywny NATO i zagrożenie dla Białorusi i Okręgu Kaliningradzkiego, oraz w myśl zasad sformułowanych klasyków strategii, terenem bitewnym ma się stać terytorium sił agresora. W tym przypadku Polski.

Za optymalne, rosyjscy stratedzy uznali, przeprowadzenie ofensywy w celu osiągnięcia rubieży obronnej na linii rzeki Wisła. Po osiągnięciu jej brzegów, a optymalnie utworzeniu przyczółków po drugiej stronie rzeki do działania ma przystąpić dyplomacja.

Jaki związek ma z tym Toruń? Ano od Warszawy do Gdańska jest tylko jedno miejsce, gdzie na relatywnie wąskim odcinku znajdują się 4 mosty na Wiśle, w tym 3 w samym centrum miasta.

Znając rosyjską sztukę wojenną i zasady prowadzenia działań bojowych wynikające z regulaminów, stanowi to wyrok dla miasta. Ciąg dalszy można z dużą dozą prawdopodobieństwa zrekonstruować. Jak będzie wyglądał hipotetyczny atak rosyjski?

Rosjanie dokonają szeregu uderzeń lotniczych i rakietowych w celu sparaliżowania obrony miasta i jednostek go broniących. Liczne rosyjskie siły spadochronowe, zapewne zostaną desantowane na tyłach wojsk NATO stawiających opór głównym rosyjskim siołom pancernym idącym z Białorusi. Znane z „Krymu” oddziały specjalne „zielone ludziki” będą chciały uchwycić nienaruszone przeprawy mostowe.

Czynnik strat pośród ludności cywilnej czy też zniszczeń zabudowy miejskiej, w tym zabytkowej, nie ma w rosyjskiej taktyce najmniejszego znaczenia. Zakładać zatem należy, że atakujących spadochroniarzy silnie będzie wspierać lotnictwo i to tak taktyczne samoloty bombowe typu SU-34, szturmowe SU-25 jak i śmigłowce uderzeniowe MI-28 i Ka-52.

Tak jak to obserwujemy aktualnie w Syrii, a wcześniej widoczne to było podczas wojny 5 dniowej w Gruzji, lotnictwo rosyjskie całodobowymi uderzeniami będzie dewastować linie obronne przeciwnika i podchodzące do linii frontu odwody. Efekt tych ataków był w Gruzji porażający. Zdemoralizowane i zdezorganizowane jednostki armii gruzińskiej porzucały sprzęt, w tym działa oraz czołgi i poddawały się panicznej ucieczce.

W tym wywołanym chaosie i zniszczeniach przedzierać się będą rosyjscy komandosi GRU „zielone ludziki” , za nimi spadochroniarze aby zdobyć toruńskie mosty dla idących za nimi zagonów pancernych np. dla nowo sformowanej w Rosji 1 Armii Pancernej Gwardii. Dla pobudzenia wyobraźni roli toruńskich mostów przypomnieć sobie można słynny film wojenny o operacji Market-Garden „O jeden most za daleko”. Tam również spadochroniarze zdobywali mosty dla idących z tyłu sił pancernych czyli XXX korpusu gen Horracks’a.

Anakonda-16 czyli jak NATO Toruń odzyska próba analizy manewrów

Manewry Anakonda-16 to największe ćwiczenia NATO od upadku „żelaznej kurtyny”. Amerykanie zostaną przerzuceni do Polski. Łącznie będzie to 13,9 tys. żołnierzy. Łącznie w manewrach uczestniczyć będzie aż 31 tys. żołnierzy z 23 państw NATO i Ukrainy. Oficjalnie celem ćwiczenia jest odpowiedź na taką agresję, jakiej dokonała Rosja na Ukrainie.

Założenia manewrów. „Czerwoni” – hipotetyczny sojusz, dążąc do opanowania krajów w basenie Bałtyku, atakują Estonię, Łotwę, Litwę, próbują też zająć północną Polskę. Czyli dokładnie tak jak to ćwiczyli Rosjanie w manewrach Zapad -2103. W różnych regionach Polski , pojawiają się grupy “zielonych ludzików, które zwalczać maja siły specjalne krajów NATO.

Jak informuje ppłk. Walatek, 8 czerwca , po przeprowadzonym nad Toruniem desancie spadochronowym (część amerykańskich spadochroniarzy będzie leciało wprost z USA) Amerykanie zajmą most gen. Zawadzkiej.

most_600_4

A zatem nasi sojusznicy, zakładają przejściową utratę naszego miasta i ćwiczą jego odzyskanie.

Przeprowadzona zostanie operacja desantowania kilku tysięcy żołnierzy amerykańskich i sprzętu ciężkiego nad toruńskim poligonem. Rozwinie się tam również artyleria.

Oczywiście, nikt tego wprost nie powie, ale przećwiczą „wsparcie desantu „w postaci uderzeń lotniczych i artyleryjskich na broniące się siły „czerwonych”. Czyli w okresie wojennym musimy się liczyć jako mieszkańcy miasta z sojuszniczym bombardowaniem Torunia. Oczywiście Amerykanie dysponują bez porównania większą ilością precyzyjnych środków ataku lotniczego i artyleryjskiego, nie zmienia to jednak faktu, że jeśli rosyjskie wojska zajmą np. obronę mostu gen. Zawadzkiej w górującym nad mostem zakładzie Nestlle czy osiedlem Winnica, to zostaną one „starte z powierzchni ziemi” przez naloty US Air Force.

torun

Ale to nie koniec manewrów związanych z Toruniem.

Z Zachodu przez Polskę mknąć będą kolumny wojsk amerykańskich na transporterach opancerzonych Stryker. Będą to amerykańscy dragoni z 2. Regimentu Kawalerii (wyruszą z Niemiec przez Polskę oraz Czechy i pojadą na Litwę, Łotwę i Estonię). Dla nich saperzy wybudują mosty pontonowe na Odrze w okolicach Krosna Odrzańskiego.

Wybudują tez most na Wiśle w Chełmnie . Płk. Walatek twierdzi, że zbudują go w ciągu około godziny saperzy z Polski, Holandii i Wielkiej Brytanii. Budową będą dowodzili Niemcy, a za osłonę przeprawy odpowiadali żołnierze amerykańscy . W ciągu dnia przez przeprawę przejedzie przeszło 300 pojazdów.

m1-abrams-tank-firing-hd-wallpaper-1741-full

Co to oznacza? Ano to , że NATO zakłada , że oddziały spadochroniarzy rosyjskich doczekają się wsparcia i dotrą do nich czołowe oddziały pancerne . Tym samym amerykański desant nie wyzwoli miasta, ale zwiąże obrońców w walce. Wtedy na skrzydło broniących Torunia oddziałów rosyjskich wyjdą amerykańskie siły zmechanizowane przerzuconym pod Chełmnem mostem. Oskrzydleni Rosjanie , w założeniu NATO-wskich planistów wycofają się z miasta. Choć co bardziej prawdopodobne w oparciu o zabudowę Torunia stoczą tu bitwę z nadciągającymi wojskami NATO.

IRAQI FREEDOM

Wszystko to tylko hipoteza w oparciu o ujawnione elementy manewrów Anakonda-16, ale wielce prawdopodobne.

Tak czy inaczej scenariusz III Wojny światowej jest dla mieszkańców Torunia przygnębiający. Jeśli na poważnie brać pomysły planistów Rosji i NATO, to gród Kopernika zamieni się bowiem w morze gruzów i przypominać będzie obrazy syryjskiego Allepo jakie widzimy na ekranach TV.

Krzysztof Podgórski


24 uwagi do wpisu “Pole przed bitwą?

 1. Ten „podgorski” strateg zna sie tak na wspolczesnej wojaczce jak osiol na kobyle konskiej.

  Do tego co za ujecia,podkreslenia „az tyle to a tyle wojsk cwiczacych”, a jakie przewidywania i realizacja taktyki i planow uderzen/atakow i obrony .

  Tu nie trzeba znajomosci sztuki wojennej by przewidziec jak rozegraja to Rosjanie ze swym uzbrojeniem,zapleczem a co najwazniejsze duchem walki i OBRONY SWEJ OJCZYZNY .

  Nic sie szmule i szwaby nie nauczyli z historii wojen i wojskowosci .
  Ta zbieranina NATO-wska tu dziadostwo nad dziadostwem ,wystarczy jedno pierdniecie zbiorowe Rosjan ,by malowani generalowie zachodu w pory nawalili a ich zolnierze w krzakach sie pokryli .

  To co NATO potrafi najbardziej to zabijac bezbronnych !
  Ale juz czas nastal by Rosjanie dali nauczke tym co bron na nich podnosza .

  ROK SPRAWIEDLIWOSCI DZIEJOWEJ NADSZEDL !!!

  Polubienie

 2. W przypadku ataku natowskiego na Kaliningrad lub na Białoruś reakcja obronna może być bardzo różna i zależna np. od dobrego lub złego humoru Putina, jego kolegi Szojgu lub tego co siedzi za kierownicą Topola.
  Można sobie wyobrazić, że Putin do Szojgu mówi – Odeprzeć atak siłami czwartej, szóstej i ósmej dywizji pancernej, a Szojgu dziesięć minut później powtarza powyższe polecenie dowódcy zachodniego okręgu wojskowego FR i na końcu dodaje. –Odpalić Topola na Warszawę, Wilno, Rygę i Talin.
  I co mu Putin zrobi? Zwolni ze stanowiska, zdegraduje, każe przeprosić poszkodowanych, wysłać kondolencje wdowom?

  Mają tego dziadostwa aż nadmiar

  Polubienie

 3. Mamy pierwszą ofiarę „umacniania flanki wschodniej”. W czasie manewrów Anakonda ’16 Amerykański żołnierz, a w zasadzie żołnierka, wracając po ćwiczeniach do bazy – cysterną! – wymusiła pierwszeństwo na autostradzie A18 i przerobiła na miazgę jadący tamtędy samochód osobowy. Kierowca nie żyje, pasażer jest ciężko ranny.

  Polubienie

 4. Anakonda -16 wrozenie z fusow

  Putin potrzebuje wsparcia aby utrzymac sie u wladzy. Kazde zagrozenie z zewnatrz kraju moze do tego znacznie sie przyczynic. A jezeli koncowa analiza tych gier wojennych wykaze, ze NATO nie ma szans pokonania Rosji wiec Rosja nadal bedzie sie toczyc a nawet zataczac od swoich sukcesow.

  Nie mozna wykluczyc, ze klimat bedzie rowniez sprzyjajacy by dokonac takze jakiejs zasadniczej pierestrojki w Europie Srodkowej.

  Polubienie

 5. Stany Zjednoczone aktywnie współpracują z krajami europejskimi w kwestii rozszerzenia antyrosyjskich sankcji i zwiększenia dyplomatycznego nacisku na Moskwę.

  Powiedziała o tym podczas przesłuchania w Senacie Kongresu Stanów Zjednoczonych, zastępca amerykańskiego sekretarza stanu do spraw europejskich i euroazjatyckich Victoria Nuland – donosi TASS.

  „Teraz jesteśmy aktywni we współpracy z Europą w celu zagwarantowania rozszerzenia sankcji UE na Rosję pod koniec tego miesiąca, a także wspieraniu Francji i Niemiec, które odgrywają wiodącą rolę dyplomatyczną, wzywając do pełnej realizacji umów w Mińsku” – powiedziała Nuland członkom Komitetu Spraw Zagranicznych:

  http://www.novorosinform.org/news/54567

  Prócz sankcji gospodarczych wobec Rosji działają Amerykanie na polu militarnym i propagandowym. Poniższy tekst jest odpowiedzią rosyjskiego dziennikarza na te działania:

  TRAMPOLINA NA WSCHÓD

  Pierwszy zastępca przewodniczącego Komitetu Rady Federacji Rosyjskiej d/s obronności i bezpieczeństwa, Franz Klinczewicz oświadczył, że NATO przygotowuje trampolinę do globalnego ataku na Rosję. Oznaki tego senator zauważył, ponieważ wojska NATO urządzają swoje bazy wojskowe w Europie Wschodniej. Według niego, liczba wojsk NATO w tych krajach wzrosła aż dwudziestokrotnie! Tendencja jest groźna. W ramach systemu ‚parasol’ amerykańskiej obrony antyrakietowej (NMD) w Europie przyspieszono tempo tworzenia potężnej grupy strategicznej NATO.

  A jak będzie wyglądać ‚natychmiastowe globalne uderzenie’, o którym mówił Klinczewicz, wynikające z wysokiej koncentracji wojsk NATO na granicy rosyjskiej?

  JAK NAS ZAMIERZAJĄ BIĆ

  Zgodnie z doktryną ‚natychmiastowe globalne uderzenie’ w przypadku zagrożenia atakiem na instalacje wojskowe Stanów Zjednoczonych i innych państw NATO, wojska USA powinny być w stanie w ciągu 60 minut gotowe, aby trafić z dużą mocą i precyzją w dowolne miejsce na świecie, aby zneutralizować takie działania. ‚Rosyjskie zagrożenie wojskowe’ w Pentagonie już zostało wydumane. Pozostała jego realizacja.

  A jak mają zamiar nas pokonać? Podstawą doktryny szokowej, oznaczającą ‚natychmiastowe globalne uderzenie’, jest użycie rakiet balistycznych i Hypersonic – pocisków dalekiego zasięgu, wystrzeliwanych z samolotów (w przyszłości – z platform kosmicznych). Składniki te zapewniają dokładność szoku (koło równego prawdopodobieństwa – zaledwie 100-150 metrów) oraz krótki czas dostawy amunicji do celu (nie więcej niż 30-40 minut). Tak więc amerykańscy stratedzy planują wstrząsające uderzenie na Rosję, po którym nie będzie mogła się podnieść i będzie prosić o łaskę.

  Po zastosowaniu takich ataków amerykańska strategia wiąże się z szybkim zajęciem terytorium i przesunięciem dużej grupy wojsk lądowych. Im krócej ta grupa będzie czekać na ‚godzinę X’ na granicach Rosji, tym bardziej efektywny będzie ‚global strike’.Rozważana jest możliwość, że Moskwa będzie reagować siłą i uruchomi swoje rakiety na Amerykę. Ale na to USA ma plan B – rosyjskie rakiety powinny być przechwycone w powietrzu przez system obrony przeciwrakietowej, rozmieszczany wokół Rosji.

  AMERYKA W BUNKRACH NIE OBRONI SIĘ

  Ale to wszystko oczywiście jest tylko teorią. Rosyjska armia nie będzie przecież siedzieć i czekać, gdy jej cywilne i strategiczne obiekty staną się celem Stanów Zjednoczonych i ich precyzyjne pociski ‚w godzinę’ rozbiją te cele. Nasze systemy ostrzegania o ataku rakietowym działają w trybie bezsennym. Nasze siły powietrzno – kosmicznej obrony zostaną postawione w stan gotowości. I jeśli amerykańscy politycy i stratedzy myślą, że po ‚natychmiastowym globalnym uderzeniu’ będą w stanie doprowadzić Rosję na kolana i będą siedzieć z kawą i cygarem w zębach w bunkrach w Waszyngtonie, Nowym Jorku czy Kolorado, jest głęboko mylące. Nieuchronnie nastąpi odwetowe uderzenie (lub odwet – zderzenie) rosyjskich strategicznych sił rakietowych, lotnictwa strategicznego i podwodnej floty jądrowej (nasze okręty nie tylko z pociskami nuklearnymi, ale także o wysokiej precyzji ‚kalibrami’ stale dyżurują w stronę obu wybrzeży USA).

  Mamy czym zrobić dziurę w osławionej obronie rakietowej USA, nawet jeśli część naszych pocisków ona zniszczy. I pierwszy pocisk przeciwko Rosji spowoduje taką reakcję, która znajdzie zakończenie na terenie Stanów Zjednoczonych i zostawi tylko tlącą się pustynię jądrową. Przy czym i krajom europejskim się dostanie. Tym, z których terytoriów będzie wykonany atak rakietowy – winne one zrozumieć to jasno – odwrotu nie będzie.
  —————————
  Z tego niedwuznacznie wynika, że w Rosji zaczynają panikować, zaczynają się po prostu na serio bać ataku Amerykanów a w takiej sytuacji mogą mieć silną pokusę na tak zwany atak wyprzedzający.
  Być może Amerykanie tylko okrążają i straszą bez zamiaru atakowania Rosji a Rosja po prostu spanikuje i pierwsza odpali swoje rakiety i mamy koniec świata.
  Milion lat po tym z oceanów znów wypełzną na ląd jakieś karaluchy by dać nowe życie na planecie ziemia.

  Polubienie

 6. Eee, wszystko to głupie straszenia. Proszę sobie wbić w głowę nazwę obecnych giga-manewrów wokół OBŁASTI KALINGRADZKIEJ – ANAKONDA. Jest to, APA może sobie przypomina, klasyczna amerykańska metoda prowadzenia wojen. Poprzez powolne ZADUSZANIE namierzonej przez USA ofiary. Wojna Japonii z USA musiała się zacząć po tym, jak USA zorganizowały blokadę morską wokół Wysp Japońskich uniemożliwiając Japończykom kupowanie ropy naftowej, bez której i wojsko i przemysł Japonii nie mogły funkcjonować. W podobny sposób USA zaatakowały Polskę po Stanie Wojennym, nagle obcinając dostawy amerykańskiej kukurydzy, na których „szły” potworzone przez głupiego Gierka polskie fermy drobiowe – sam pamiętam jak na wiosnę 1982 w Krakowie nie dało się kupić zwykłego jajka. Co oczywiście nastrajało negatywnie ludność miast do Władzy Ludowej (za wybuch „Solidarności” w istocie – swym bezdiejstwiem – po części odpowiedzialnej.)

  A jak wygląda GEOGRAFIA KALININGRADU dzisiaj? Przecież ze wszystkich lądowych stron jest on otoczony przez państwa NATO, które właśnie gromadzą swe wojska wokół wzmiankowanej Obłasti. nie ważne, że jest to zbieranina z kilkudziesięciu krajów. Ważne że od strony Bałtyku stoi armada okrętów amerykańskich. Co więcej, do tej obłasti, zgodnie z umowami lokalnymi, mogą bez przeszkód wjeżdżać polscy obywatele z Gdańska, Elbląga (a może i Olsztyna). A zatem teren Obłasti jest już dobrze spenetrowany przez Służby NATO, są dobrze przygotowane mapy ewentualnych punktów oporu, zwłaszcza w tamtejszym porcie wojennym.

  Ale żadnej „bitwy o Kaliningrad” nie będzie. Po prostu zrobi się jakąś prowokację, po przygotowawczym mityngu w Warszawie za miesiąc się ogłosi, że NATO w ramach sankcji zamyka dostęp z powietrza oraz z morza do Obłasti – i co dalej bez dostaw surowców, zwłaszcza ropy i energii elektrycznej z Białorusi (kaliningradzka elektrownia atomowa zdaje się jeszcze nie funkcjonuje)? Zrobi Rosja „uderzenie wyprzedzające” by bronić tego skrawka swego terytorium, który do 70 laty wstecz nigdy Ojczyzną Rosjan nie był? A czy przypadkiem kolejnym krokiem nie będzie amerykańska blokada morska nadbałtyckiego skrawka Rosji wokół Leningradu, pardon, St Petersburga, bardzo niemieckiego obecnie z nazwy miasta?

  Baj, baj, Rossija, jak nie zmienicie Putina to i za Ural przyjdzie się wam z Europy eksmitować.

  Polubienie

 7. Strachu,strachu i po strachu !
  Tu admina popieramy –
  za dziewczynki staruchy sie brac i na jeziora pruskie
  niczym wkrocza ruskie !!!

  Zas filozof wlaz na gory,
  zabierz wreszcie sie za dziury .

  Chlopy ,baby wsio rawno,
  z wojny zrobi sie gowno !

  Oni wszyscy siebie boja
  wojny w Polsce nie wykroja .

  Potega dzis Polska stoi
  ks.Natanek jest juz w zbroji.

  Swe rycerstwo pod Sejm sle
  nie martw sie,nie bedzie zle.

  Matka Boska ciagle czuwa
  Czestochowa kije struga .

  Antek z pompka wszystko wie
  gdzie jest dobrze a gdzie nie.

  Juz mundury polskie szyja ,
  niech sie szmule gdzies pokryja .

  Ze szwabami pojdzie latwo
  na nich pojdzie „muslim bractwo”.

  Co do ruskich ,jest pociecha
  gdy zaplonie jakas strzecha .

  Wtedy ruskie pojda prjamo,
  KONIEC Z ZIEMIA OBIECANA !!!

  Polubienie

 8. Jeśli na Warmii i Mazurach zostało co nieco autochtonów czytaj Niemców, dziś już nie poznasz tak spora część z nich czysto mówi po polsku, to pewnie i w obwodzie Kaliningradzkim też tam ich sporo. A jak by tak ruskie, rzecz jasna ruskie szmule i szwaby według nazewnictwa Apacza ogłosiły secesje od mateńki Rassiji to co?
  Zielone ludziki, ale te szpulo szwabskie zajęłyby tamtejszy ratusz, ogłosiły że są od jutra republiką NowoBałtycką czyli reaktywacja republiki kawalerów mieczowych i NATO–wych potem wsparte Anakondą referendum za samostanowieniem i do NATO i UE włączeniem i Putin miałby z głowy.
  Rzec my można Wy nam ukradli Krym a my wam Kaliningrad.
  Poważnie, to ja nie wierzę by Putin odważył się na uderzenie czymkolwiek w USA– Radzikowo, bo praktyką jest, że jak jakaś małpa wpływa na nie swoje wody to się oddaje strzał ostrzegawczy. Jak Putin na to się nie odważył to nie odważy się także użyć ostrej amunicji gdy już baza będzie gotowa.
  Możemy sobie spokojnie pływać po jeziorach, rzekach i strumyczkach, zajadać się truskawkami i malinami, opalać bladą skórę i zerkać na młode dziewczęta.
  Ciekawe czy Kaliningrad dołączą w nagrodę do Polski, zwrócą Niemcom, czy zrobią 55 stan USA, jak tam to u was APA zaplanowane?

  Polubienie

 9. U nas PANIE to na sniadanie
  darow z Monsanto rypanie !

  Pozniej robota u szmula
  i mokra jest koszula.

  Wieczorem jeszcze u Niemca
  mozna rece wykrecac .

  Inna sprawa z babami
  i ich truskaweczkami .

  Te u szmuli sprzataja
  i wszystko daja co maja !

  Inna sprawa z wladzami ,
  szmulami,szwabami i tych z tacami.

  Ci zawsze dobrze maja
  na republike, demokracje nie narzekaja.

  Goj jednak gojem zostaje
  kroja go jak do barszczu jaje .

  By ten porzadek zmienic ,
  trzeba sie w ZYDA ZAMIENIC !

  Polubienie

 10. APA proponuję

  By ten porzadek zmienic ,
  trzeba sie z ZYDEM ZAMIENIC !

  W Olsztynie na Starym Rynku ( który jest wyłączony z ruchu kołowego ale jak się okazuje nie dla NATO) witano Amerykanów omal że nie ,,chlepem i solom ”

  Wioleta Mączka
  Wojska amerykańskie są w Polsce tak potrzebne, jak psia kupa na wypielęgnowanym trawniku.

  Lech Biegalski ·
  Nie widzę, żeby ten „tłum” miał jakieś transparenty witające Amerykanów. To zwykli gapie, którzy zatrzymali się z ciekawości.

  Lech Biegalski ·
  Reakcja niektórych osób, usiłujacych krytykować protestantów, jest zaskakująca. Zwłaszcza ci starsi panowie i starsze panie – powinni pamiętać komunę i II Wojnę Światową, kiedy nie wolno było protestować lub publicznie wyrażać krytycznych opinii wobec rządu, partii i okupanta. Czy ci ludzie nie rozumieją czym dla Polski grozi obecność wojsk i rakiet USA na ziemiach polskich graniczących z Rosją? Czy nie widzą, że USA prowokuje wojnę z Rosją, a Polska ma być polem bitwy? Czy nie widzą, że wszędzie na świecie gdzie stacjonują wojska USA, lokalne rządy stają się marionetkami? Widocznie wóda całkiem zniszczyła im mózgi. Nie trzeba się dziwić skąd się brali kolaboranci KGB i Gestapo – widać to wyraźnie na tym filmiku.

  Adam Magdziarz · Londyn
  Do 14 osób nie potrzeba pozwolenia na zgromadzenie 😀 Ja naliczyłem 6 osób 😀
  Lubię to! · Odpowiedz · 3 godz.

  No i jak tu wybierać gdy jedni są za a drudzy przeciw?
  Na to pytanie już dawno odpowiedział Wałęsa
  – Jestem za a nawet przeciw

  Chciał nie chciał przywieżli nam Anakondę (i jak tu się nie bać)

  Polubienie

 11. Ad APA-cza, który na stare lata rozum zatraca.

  … By ten porządek zmienić,
  trzeba się w ŻYDA ZAMIENIĆ!

  Szanowni Panowie, APA-cz nareszcie SZMULEM! Chi, chi, chi, cha, cha, cha… APA-cz, a MOHELA zamówiłeś, aby zrobił cięcie i napletek odpadł?

  Oprócz nożyczek, są do wyboru inne narzędzia rytualne:

  Jak już ochłoniesz w nowym wcieleniu, to sobie poczytaj co Unia Jewropejska, kombinuje w sprawie szmuli.

  http://gosc.pl/doc/1742084.Obrzezanie-w-ambasadzie

  Szalom stary pryku, szalom

  Polubienie

 12. Ad APA-cza

  W Toruniu też szału nie było w powitaniu nowego okupanta. Nikt nie witał ,,chlepem i solom” nowych najeźdźców, lecz na filmie widać zwykłą ludzką ciekawość, na czym US-rajcy ,,cwałują”.

  Przejazd amerykańskich Stryker-ów przez most w Toruniu – Anakonda 2016

  Z ostatniej chwili: Gruzini ,,s…czki dostali” i ANAKONDĘ 2016 ciepłym moczem olali!

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/anakonda-16-gruzini-nie-dotarli-z-powodu-epidemii-ospy,651234.html

  P.S. Ach, gdzie te czasy, gdy okupant sowiecki przejeżdżał przez miasto, witał go las chorągiewek biało-czerwonych, czerwonych, z gwiazdą, sierpem i młotem, a okrzyków nie było końca – NIECH ŻYJE BRATNIA PRZYJAŹŃ… TEREFERE!

  Bywaj pryku

  Polubienie

 13. Polacy witają wojaków z Ameryki

  I komentarze z powitania jakie są pod filmem na YT
  mario977pl
  Najazd zbrodniarzy z Usraela jest już oficjalnym gwoździem do polskiej trumny. Pozostaje już tylko emigrować z tej żydokolonii.

  Kwa Kwaaaa
  A gdzie w tym czasie był lubelski niby-narodowiec Marian KOWALSKI?
  Pewnie siedział z prądowym syjonistycznym kaznodzieją Chojeckim i dalej wychwalali dobrocie żydomasoństwa, USraela, ustawy 1066 – wyzywając wszystkich wokół od ruskich agentów! A wiecie jak to jest – w tłumie to złodziej pierwszy najgłośniej krzyczy „łapać złodzieja!”

  vdmpl
  11:00 Dlaczego milicja znowu gnębi patriotów? Nadal nie można mieć transparentów i wyrażać sprzeciwu?

  eneduerabe891
  Wypierdalac z Polski !!! A ten zolniezyk niech sobie przypomni jak nas po 2 wojnine stalinowi ci sojusznicy wystawili… wujek stalin… Wyjebac wojska USA z Ojczyzny!!!

  Mateusz Frydrych
  yankee go home

  mario977pl
  Jakie jankie, hamburgery żydowskie.

  Fanfonso Berkatyj
  Tak cie czytam i jednak jestś debilem, takim polskim hamburgerem z trasy A1- czyli ukradzionym cudzym pomyslem na kasę o smaku gowna. Takich debili jak ty Żydzi w pierwszej kolejności wciągają nosem, bo poza epitetami nic nie potraią, przyjedzie żyd – wypierdoli cie z roboty i zalatwi że innej nie dostniesz to scichniesz, nawet na internet nie bedziesz mial, takich krzykaczy zalatwiają zawsze na poczatku bo najlatwiej. Wlasciwa walka zacznie się później.
  Walczyć trzeba umieć, a z żydami, ktorzy są srednio bardzo inteligentni i ustosunkowani wygrać można tylko sprytem a nie wrzaskiem.

  Ewa Fedorowicz
  Najpierw krzyżacy, potem ruscy a teraz jankesi. Polacy obudźcie się nigdy się nie nauczycie?

  Good Goy
  heh amerykański smoluch jak odgania polskich tubylców:

  Frasta Jozyg
  Obrzezany jest. Kiwa się jak pod ścianą płaczu i śmiesznie macha łapkami …

  Frasta Jozyg
  Jaka „elektryczna” ta Murzina. Pewnie naopowiadali mu w szkole o polskich faszystach, nacjonalistach, ksenofobach, antysemitach i ch… wie o czym jeszcze. I teraz ma pełne gacie.

  Simon Matyk
  Qrwa i czym ten PIS od PO sie rozni? Qrwa a niczym! Ludzie z transparentami stoja, wyrazaja wlasne zdanie, a tu odrazu policja! O co tu Qrwa chodzi? Jak nie kraczesz tak jak my, to do wora? Calkiem jak w Idz Pod Prad :-).
  O biada nam Polacy, najsampierw jedne popaprance do Berlina na skarge jezdzily tudziez nastepne plemie, rendzersow sobie sprowadza i prowokuja Kacapow i po co? Czy to zbuduje wielka Polske? Cosik mi sie wydaje ze trza czekac do nastepnych wyborow, nowe uswiadomione pokolenie Polakow musi przejac wladze i zrobic porzadek w kraju.

  Dorota Krawczyk
  A jakiekolwiek wybory były uczciwe? I to nie tylko w Polsce. A jak było w Austrii- frekwenja 145%.

  MegaKrzysiek100
  Ciekawe po co przyjechali? Po węgiel, gaz łupkowy, czy może jednak naprawdę mamy ropę?

  Mateusz Frydrych
  surowcow jest od ch…tylko wszyscy udaja debili

  hexenpl
  Polakom nie dają dostępu do broni, ale amerykańskie bojowe wozy piechoty sprowadzają na ulice miast.

  Zdechły Glut
  Przecież tego się trzeba bać – obce wozy bojowe na naszych ulicach. Masakra! Co oni tu robią??? Niech u siebie toczą wojny!!!!
  ——————————————

  wiecej entuzjastycznych komen na YT

  Polubienie

 14. Oj ty plastelino „polska”,co jeszcze z niej ulepia szmule i szwaby w tym roku ?

  Admin w „trzech postaciach boskich i beztroskich” sili sie i poci by przypodobac sie tym „za i przeciw” ,no bo staremu kasa nie cuchnie,a polowica po niemiecku sciga go do roboty i goni od kompa ,wiec co ma robic ?

  Nasze posty sprzata lub udaje,ze to po za jego biurkiem administratora sie dzieje , gdzies tam w Tel Awiwie a moze w delegaturach szmulowskich w Polsce,bo nie sadzimy by u nas w USA gdzie przygotowujemy sie
  „na wejscie Trumpa” i zmiane oblicza ziemi,tej ziemi Indian.

  Majac nocne spotkania z tubylcami Chattahoochee National Forest duzo dyskutujemy o nadchodzacym nowym prezydencie USA i o losach Ameryki ,co nadaje sie na oddzielny ,inny niz ten temat.

  Wiec nie silcie sie na drwiny z „apaczy” , nas nazywajcie POLAKAMI emigrantami osiadlymi w kraju Indian, im przyjaznymi i szczerymi az do bolu ,ktorzy tu jeszcze zyja pod „okupacja” szmulo-szwabska w innym wydaniu niz wy tam w Polsce,gdzie ludzie juz nie rozpoznawaja sie nawet w rodzinach ,
  TAK WAS POMIESZALI i w glowach poprzewracali,na dodatek na ruskich nastawili i obce wojska zbieraniny swiatowej sprowadzili !

  Czy cos jeszcze wyjasnic „kiki-bziki” i
  narodzie mieszany i dziki ?

  Polubienie

 15. Zle adminie widzisz ale nie dziwota,,
  bo z ciebie wychodzi nie tylko slepota .

  Ty stary nie krec fujary,bo chyba wiesz,ze
  gdy 70-tka mija to dluzsza torba od kija !

  Zonke masz przystojna,
  uwaza cie za krowe dojna.

  Tak to juz jest u mieszanych,ze
  ciagle brakuje im „many”.

  Ale to jeszcze nie wszystko,
  o raju mrzonki wam prysna !

  Nadchodza ciezkie dni glodu
  ubedzie wiele narodow .

  Ostana tylko uczciwi,
  biedni lecz sprawiedliwi .

  Polubienie

 16. Dzisiaj żona kazała mi zmienić zawód i sprzedać maszyny.
  Co robić panie zielonka?
  Bo jak sprzedam maszyny to nie będę miał zawodu ale będę miał kasę, jak będę miał kasę to będę mógł sobie kupić bilet do National Forest na nocne spotkania z tubylcami Chattachichihuhuchacha
  Ale co z tego będę miał?

  Polubienie

 17. Ad Adm-ina

  Szanowny Adm-inku, to nie są manewry zdechłej ANAKONDY 2016…

  … tylko podchody wściekłego PADALCA 2016…

  … chce ugryźć ruskiego misia w d…pę, ale nie wie jak się do tego zabrać, bo to jest dla niego, za duży kąsek!

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 18. Tutejszy admin zna sie na sile ,przeciez to byly sportowiec .
  Nawet doradza Polakom i Niemcom jak zremisowac „mecze” i przy tym zarobic.
  Moglby nawet zastapic Nawalke w ….. .

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s