Czy mamy pociąg do Chin?


Właściwie to jeśli nie USA, bo strasznie agresywne, jeśli nie Rosja, bo tradycyjnie rusków nie lubimy, chociaż ostatnio coraz mniej, to co Chiny?

Chińczyk Polak dwa bratanki?

Nie wyszła nam za Wałęsy Druga Japonia, może wyjdzie nam Polska Chinami Europy za prezydenta Dudy, bo jak co to chyba nie zdarzyło się, aby jakikolwiek cesarz państwa środka przyjechał kiedykolwiek do Polski, a tu masz ci los, przylatuje sam prezydent Chin i zaraz za nim pierwszy pociąg z daleka co ani chwili nie czeka.

Moim zdaniem ważna i dobra wiadomość. Bo do Chin teraz każdy lata, jeździ, podróżuje, handluje, zabiega o względy, inwestycje i wsparcie.

Prezydent Chin Xi Jinping z małżonką rozpocznie w niedzielę trzydniową oficjalną wizytę w Polsce – poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta RP.

W trakcie wizyty chińskiego polityka – 20 czerwca – nastąpi powitanie w Polsce pierwszego pociągu na trasie Chiny-Europa pod zjednoczoną marką China Railway Express.

 

W uroczystości wezmą udział prezydent Andrzej Duda oraz minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk – zapowiedziało w poniedziałek Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Mają być obecni także przedstawiciele Sejmu i Senatu.

Towarowe połączenia kolejowe w ramach projektu „Jednego Pasa i Jednego Szlaku” były jednym z tematów wizyty prezydenta Dudy w Chinach w listopadzie ub. roku. Zakłada on budowę i modernizację sieci połączeń lądowych i morskich między UE a Chińską Republiką Ludową. Wówczas Andrzej Duda spotkał się z prezydentem Xi, premierem Li Keqiangiem; wziął udział w szczycie gospodarczym państw Europy Środkowo-Wschodniej i Chin – „16+1”, w Szanghaju otworzył Polsko-Chińskie Forum Gospodarcze.

Rozmowy z chińskimi przywódcami skupiają się wokół kwestii gospodarczych, dotyczą m.in. udziału Polski w chińskiej inicjatywie utworzenia Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych (AIIB).

W niedawnym wywiadzie udzielonym PAP szef MSZ Witold Waszczykowski mówił, że Polska chce iść w kierunku rozszerzania wzajemnej współpracy, wyrównywania niekorzystnego bilansu handlowego z Chinami. „Chcielibyśmy zainteresować Chińczyków projektami infrastrukturalnymi w Polsce, zarówno kolejowymi, drogowymi, lotniczymi, lotniskowymi, budową nowoczesnych portów. Także nasze uczelnie zabiegają o chińskich studentów i wykładowców” – mówił szef polskiej dyplomacji.

Na początku maja minister finansów Paweł Szałamacha podkreślił, że udział Polski w AIIB jest bardzo silnym elementem polskiej strategii gospodarczej. Przypomniał, że procedura ratyfikacji umowy dot. przystąpienia Polski do banku jest na finiszu.

W kwietniu ustawę o ratyfikacji umowy o utworzeniu AIIB podpisał prezydent Andrzej Duda.

„Akcesję Polski do AIIB należy przede wszystkim postrzegać jako realizację celów gospodarczych Polski w średnim i długim okresie.

Członkostwo Polski w AIIB może ułatwiać dostęp do postępowań przetargowych mających na celu wyłonienie wykonawców i dostawców projektów finansowanych przez ten Bank, jak również zapewniać dostęp do informacji o tego typu możliwościach” – oceniono wówczas w komunikacie Kancelarii Prezydenta.

Zgodnie z umową założycielską kapitał banku wyniesie 100 mld dol., a udziały poszczególnych krajów zostaną wyliczone zgodnie z formułą opartą o PKB z uwzględnieniem jego wielkości wyliczonej wg kursów bieżących (proporcja 60 proc.) oraz wg parytetu siły nabywczej (proporcja 40 proc.). Zgodnie z tą kalkulacją Polska ma prawo subskrybować kapitał na poziomie 831,8 mln dol., co oznacza łączny udział w kapitale banku na poziomie 0,8475 proc.

W statucie banku ostateczny termin złożenia aktu ratyfikacyjnego u depozytariusza (rządu Chin) wyznaczono na dzień 31 grudnia 2016 r.

No i mając takiego przyjaciela jak Chiny kto wie komu będziemy mogli podskoczyć.

Za to nam taki komisarz jeden z drugim z jakiejś tam Unii Europejskiej to będzie nam mógł….

Coś mi się widzi że Kaczyński Duda i Szydło ,,uknuli jakiś spisek” by wyciągnąć Polskę z dołka.

Reklamy

9 uwag do wpisu “Czy mamy pociąg do Chin?

 1. W „sieci” znalazł się dłuższy list nt. „żółtego niebezpieczeństwa” (było taki strach w Polsce między 1 a 2 Wojną Światową) z Chin.

  Warto przypomnieć, w kontekście tego co napisał poniżej P. Bein, że jedną z przyczyn ataku „Zachodu” na Libię była tam obecność Chińczyków, budujących, m.innymi, linię kolejową Tripolis-Bengazi. I Libijczycy mają – dzięki głównie własnym religiantom i lokalnym „narodowcom”, wyraźnie lepiej.

  Jeśli o mnie chodzi, to pamiętam, że na University of California w latach 1969-72, studiowało b. wielu Chińczyków – i to głównie nauki ścisłe, w przeciwieństwie do tłumu Żydów, kochających te polityczno-filozoficzne. O żadnym „rozpychaniu się” nie było mowy.

  Faktem jest, że Chińczycy – jak żółtki w ogólności – to naród pracowity i umiejący się w tej pracy samo-organizować. A Polacy, po odzyskaniu „niepodległości od komuny” potrafili li tylko — zachwyceni nakazem jaki przyszedł z MFW i od Żydo-Anglosasów w ogólności — dewastować co za komuny u siebie przez 45 lat zbudowali. I to programowo. Jak mawiał były premier Bielecki, 80 procent tego co w komunie zbudowano, to do wyrzucenia, łącznie oczywiście z Polakami. Podobnie myśleli „pierestrojkowicze” ZSRR. I ZSRR przestało szybko istnieć. Oby jego losu nie podzieliła „solidarnościowo-katolicko-amerykańska” Polska. Chińczycy, zdaje się, tacy głupi nie są, już w czasach wojen opiumowych nauczyli się co to są Anglicy. (Polacy w tym okresie, pod opieką Imperium Rosyjskiego, budowali swą kolonie (ok. 100 tys. osób!) w Habrinie w Mandżurii, łącznie ze sławnym tam polskim liceum).

  Cytuję e-list jaki otrzymałem:

  On Tuesday, June 14, 2016 10:19 AM, Andrzej Szubert wrote:

  Proszę nie rozsyłać idiotyzmów agenta (admina wp).

  P. Bein odpowiedział:

  Wódz już wkrótce 1,4 mld ludzi nieprzyjedzie charytatywnie. Raczej coś dla nich za prawie nic dla nas. Dla Chin to furtka na rynek UE, może tylko do zubożonej jewropy. Ne życzę nikomu towarów chińskich.

  Może chodzi o złagodzenia NATO-zagrożenia Rosji (więc i Chinom). Globaliści wojny z Rosją nie wygrają, więc zagarniają gojów jewropejskich od „Wschodu”, zaczynając od narodów najdurniejszych, najbardziej już zniewolonych. Czy Czi Dżinping odwiedzi Bukareszcie?

  Co wart dostęp do niecałego mld $ pożyczki chińskiej zamiast banksterskiej? A miliardy strat społecznych, zatrudnienia, kosztów zewn., w tym obciążeń dla przyszłych pokoleń Polaków?

  Kto powstrzyma „inwestora” chińskiego od wykupywania najlepszych w Polsce nieruchomości, ziemi rolnej, lasów. Kto mu narzuci normy eko, zdrowotne na produkcję w Polsce? Zapewni, że nie jest przykrywką do sprowadzania jeszcze gorszego produktu z Chin? Chińczyk dla profitu wyprodukuje nam obcym w Polsce GMO, truciznę, skoro nie dba o to wobec swoich w Chinach.

  Towar chiński wypełnia śmietniska. Może polepszą jakość, ale na dziś ubogi konsument nie ma alternatywy. Banksterzy pożyczkami nakręcili gospodarkę Chin i przekierowali tam środki produkcji z USA i Kanady.

  Za nasze pieniądze, te zmarnowane na produkty-śmieci, przyjeżdżają — na smarze preferencyjnej imigracji — chińscy milionerzy (są ich miliony w Chinach):
  – kaucja 800 tys. C$ do zwrotu po paru latach
  – pod warunkiem założenia biznesu (przeważnie mafijnego i/lub nieprzynoszącego korzyści społecznych, podatkowych ani gospodarczych Kanadzie)
  – firmy chińskie zachowują się jak korporacje, np. niszcząco-rabunkowo eksploatują Tarsands, wykupują ogromne połacie ziemi rolnej Kanady i uprawiają GMO…

  – przy wjeździe taki Chińczyk dostaje obywatelstwo Kanady!!!

  Jak załatwili Kanadyjczyków:

  – Niektóre dzielnice Vancouver (w tym najbardziej ekskluzywne) są teraz chińskie — nadal elitarme, ale żółte. Ich żółci mieszkańcy olewają prawo i konstytucję Kanady, np. odmówili oznakowania ulic w jęz. angielskim.

  – Żydomasoneria rządząca Kanadą muruje przyszły konflikt „etniczny”. Doświadczyłem, że niektórzy są tak wrogo do nas nastawieni jak muślimy. Mają gotowe rasistowskie, poniżające Białych odzywki, np. że zająłem ziemie Indian wytępiwszy ich. Poszlaka sorosowskiej głowy w zalewie Kanady przez chinoli. Co to za etyka! Przybywacie korzystać z tego i doić to, cośmy zbudowali — odpowiadam.

  – Ci bogaci „imigranccy” biznesmeni z paszportem Kanady i pobytem ile się da w Chinach dla pilnowania rzeczywistego biznesu śmieciowego, statystcznie mają tu oficjalny dochód ok. minimum, od którego podatek federalny wynosi zero, z pełnym zestawem świadczeń społecznych, o których wiedzą jeszcze przed lądowaniem, podczas gdy dochodzę należności prawnie należnych mi od lat!!!

  – Firmy chińskie zatrudniają tu wyłącznie Chińczykow, a Chińczycy zatrudniają wyłącznie firmy chińskie np. w budowie garażu, renowacji domu czy dbaniu o trawnik i krzaczki wokół niego. Do publicznej kasy dokładają więc zero, ale w pełni korzystają z parków, zatłaczają ulice i skrzyżowania, robią tłumy w sklepach zwłaszcza na wyprzedażach, dla nas zostawiając ogołocone półki.

  – Nie znają języka, a pracę wszędzie mają w firmach nie-chińskich, w rządzie, podczas rekordowego bezrobocia Kanadyjczyków.

  – Katastrofalna presja zalewu chińskiego na infrastrukturę Kanady. W mojej dzielnicy dość nowe szkoły wymagają już dramatycznej rozbudowy! Władze lokalne (środki z podatku od nieruchomości, jedynego, jaki chinole płacą) nie dają już sobie z tym rady. Szkoły też są opłacane z tego podatku, a jednak samorządy zaklinają rząd prowincjonalny o środki, a tych nie ma przy mimimum dochodu chinola.

  – „Imigranci” przywożą z Chin niedołężnych dziadków i chorych pociotków… doją służbę medyczną… Kanadyjczycy już przedtem niedoczekiwali się operacji, zabiegów. Od zanieczyszczenia środowiska w Chinach, spory procent młodych jest umysłowo chory, a starsi schorowani ponad kanadyjską przeciętną.

  – Młodzi zdominowali szkoły i uczelnie, np. chińska brać studencka na U. Brytyjskiej Kolumbii dominuje z 2 powodów: (1) wysokie czesne, na które coraz mniej stać Kanadyjczyka, (2) demografia (już ok. połowa jeśli nie więcej to Chińczycy i końca niewidać). W następnym pokoleniu (do 20 lat zdominują pofesrostwo, bo są zdolni, pracowici, inteligentni) W szkołach moich wnuków zaczynają przeważać Żółci. Oficjalnie nie ma już Bożego Narodzenia, tylko jakieś święta zimowe.

  – „Inwestorzy” podbili ceny domów parokrotnie! Przy znacznym wzroście kosztów życia i podatków, na kupno domu coraz mniej stać nasze dzieci i wnuki. Czynsze też rosną.

  – Chinole cichcem naśmiewają się z frajerstwa Białych — jakbyśmy mieli coś wspólnego z tą polityką odwróconego rasizmu i mogli na nią wpływać!!!

  Gdybym napisał to publicznie w Kanadzie, miałbym wizytę za ksenofobię, rasizm, nawoływanie do nienawiści… Gdy inwazja jest już nieodwracalna, media przyznają, że kryzys cen nieruchomości wywołała lawina „inwestycji” przez Chińczyków. Przedtem za zwyżkę popytu winiły Kanadyjczyków (chyba tych z obywatelstwem z lotniska LOL).

  Obawiam się: zacznie się tu podobnie jak już jest w Polin. Walka na noże o lepszą pozycję zawodową, społeczną i przeżycie rodziny kosztem innych, tj. szabas-gojizm.

  Skorzystałbym z szybkiej koleji pasażerskiej Łodź – Chiny, ale nie za cenę zamiany jednego zniewolenia Polski na drugie, z perspektywą osiodłania Chin przez banksterię, gdy ta wyrzuci USrael na śmietnik.

  Tylko pełna suwerewnność jest opcją dla Polaków. Za tym pójdzie koniec lokajstwa. Warunki polskie dla Polaków we własnej Ojczyźnie przyciągną Polonię i niedawną emigrację z oszczędnościami. Wraz ze środkami uwolnionymi z lichwy banksterskiej i z ludzkimi zasobami Polaków, będzie fundament niezbędny do zmartwychwstania Suwerennego Państwa Suwerennych Polaków. Pod warunkiem, że szabas goje obecnie u żłobu nie przejmą władzy…

  pozdravP

  Polubienie

 2. Zostałem jak można przeczytać agentem najprawdopodobniej dopiero po tym jak sobie opolczyk zamieścił na blogu P. Beina swoje zdjęcie w jarmułce. Niech i tak będzie, tylko agentem kogo czego?

  Jeśli pisze z kolei P. Bein cytuję:
  Towar chiński wypełnia śmietniska…. to warto zauważyć że sam sobie zaraz w następnym zdaniu zaprzecza pisząć:
  Banksterzy pożyczkami nakręcili gospodarkę Chin i przekierowali tam środki produkcji z USA i Kanady…..
  Bo z tego by wynikało, że to nie chiński tylko bangsterski w domyśle bangsterów amerykańskich towar wypełnia śmietniki.
  Sami Chińczycy już od pewnego czasu kombinują jak by ten śmieć produkowany wprawdzie na terenie Chin ale w amerykańskich fabrykach pod marką Made in China ( wyprodukowany w Chinach) zastąpić towarem chińskim z marką Made by China zatem wyprodukowany przez Chiny co ma dla nich kolosalne znaczenie.
  Stąd wizyta prezydenta Chin w Polsce.
  Czy jest w tym dla nas jakaś korzyść?
  A czy odnieśliśmy jakąkolwiek korzyść z zablokowania kolejnego rurociągu przesyłowego rosyjskiej ropy przez Polskę, który to Rosjanie zmuszeni byli ułożyć po dnie Bałtyku.
  Rosję kosztowało ułożenie rury po dnie Bałtyku więcej, nas to wprawdzie nic nie kosztowało, ale to co mogliśmy zarobić i zarabiać na tranzycie straciliśmy i tracimy nadal.
  Obecny rząd takiego idiotyzmu z blokadą jedwabnego szlaku nie robi i bardzo dobrze.
  Warszawa to doskonały punkt przeładunkowy, to węzeł który może rozchodzić się na kilka kierunków, na zachód, południe i północ. Dla Polski to pieniądz, dla Polaków to praca.
  Straszenie żółtą rasą trwa od czasów Dzingis hana. Ale gdyby nie ta żółta rasa to nie mieli by amerykańcy i Kanadyjczycy takiej taniochy w sklepach, a tym samym tak wysokiego poziomu życia jaki mieli w ostatnich latach.
  Czy ta żółta rasa zaleje Polskę?
  Bez obaw, wybiorą kraje bardziej zamożne, z lepszym klimatem, z już istniejącymi skupiskami ziomków.
  Chińczycy czują się u siebie coraz lepiej, coraz więcej zarabiają we własnym kraju, coraz wyższy mają tam poziom życia. A jeśli już poniektórzy zdecydują się na wyjazd to do różnych rozsianych po świecie China Town, albo na Lazurowe Wybrzeże, Majorkę, Bahama, Wyspy Dziewicze lub Świętą Helenę.
  Ale najpierw zdołują supermocarstwo USA.
  No chyba że niektórzy się martwią że z Judeopoloni nici i dla tego straszą Chińczykami.

  Polubienie

 3. Kiedyś pisałem, że Sputink to ruska głupawka, właściwie to powinienem napisać antyrosyjska głupawka i jak się okazuje inni także to zauważają.
  Pod artykułem zatytułowanym ,, W Rosji pojawi się drugi okręt szpiegowski nowej generacji

  Andrzej Lisiak • napisał
  Bo rosyjski to szpiegowski. Gdyby był amerykański to by był „prewencyjnego wywiadu” Wyłazi z was ta natyrosyjskość – wyłazi.
  Kiedy wreszcie ktoś w Moskwie przejrzy na oczy i rozpędzi was kopniakami. Dając Sputnikowi nową załogę.

  http://pl.sputniknews.com/swiat/20160615/3130990/rosja-okret-szpiegowski.html

  Polubienie

 4. Żydowska sitwa rządząca Polską jeździ co jakiś czas do Izraela i ściąga wojska okupacyjne z USA do Polski.. Ichniejszy premier Natanjahu wyciera korytarze na Kremlu. Kandydat na prezydenta Trump deklaruje miłość do żydów i Izraela. Zostaje prezydentem i ogłasza reset stosunków z Rosją ( na prośbę i naleganie żydów swoich wewnętrznych i izraelskich). Ukraina wraca w strefę wplywów Rosyjskich a w Polsce już całkowicie bezkarnie rusza budowa Judeopolonii pełną parą, który to kraj staje się departamentem zamorskim USA bez praw wjazdu do macierzy dla ludności tubylczej. Żydzi przystępują do egzekwowania urojonych 65 mld dolarów od podbitej ludności. Może to brzmi trochę fantastycznie ale scenariusz mozliwy do zrealizowania.

  Polubienie

 5. Panowie, to tylko SOCJALIZM ze świńskim ryjem, który od XIX wieku, panoszy się po całym świecie i miesza ludziom w głowach. Pozornie przepoczwarza się w różne postacie, zmienia nazwy i barwy jak kameleon, by ukryć swoje światowe zbrodnie. Produkuje bez liku, nieludzkie prawa, bzdurne reformy, kryzysy, aby odmóżdżyć, ogłupić, otumanić, a później w majestacie prawa, okradać w ,,białych rękawiczkach” i zniewalać ludzkość. Partiokracja, technokracja, biurokracja i ewentualnie dyktatura, to są prawdziwe oblicza tego ścierwa. Dopóki panuje w ukryciu, na całym świecie, dopóty uczciwi ludzie nie zaznają spokoju. Całe szczęście, że niektórzy już dostrzegają te ukryte ,,bizantyjskie” zło, które się rozlało na cały glob i CHWAŁA IM ZA TO!


  ,
  ZnZ: Pod rządami socjalistów aż 84 miliony obywateli UE żyje poniżej progu ubóstwa

  https://odyssynlaertesa.wordpress.com/2013/12/16/znz-pod-rzadami-socjalistow-az-84-miliony-obywateli-ue-zyje-ponizej-progu-ubostwa/

  https://odyssynlaertesa.wordpress.com/2014/02/12/oblicza-eurosocjalizmu-hiszpanski-caritas-bije-na-alarm/

  https://odyssynlaertesa.wordpress.com/tag/bezrobocie/

  Pozdrawiam

  Polubienie

 6. „Polska i Chiny postrzegają siebie nawzajem jako długoterminowych i stabilnych partnerów strategicznych” – głosi oświadczenie podpisane w Warszawie przez prezydenta Andrzeja Dudę i przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpinga.

  Prezydent Andrzej Duda: mam nadzieję, że nasz kraj stanie się swoistą bramą do Europy dla Chin
  Podkreślono w nim, że oba państwa zbudowały wzajemne zaufanie polityczne, które umożliwia regularną i otwartą wymianę poglądów na wysokim szczeblu politycznym.
  „Oba państwa, w duchu wzajemnego poszanowania, równego traktowania i obopólnie korzystnej współpracy, wzmocnią współpracę w sferze politycznej, gospodarczej, społecznej, kulturalnej i w innych obszarach, koordynację i współdziałanie w sprawach międzynarodowych i regionalnych, a także podniosą poziom relacji dwustronnych w kompleksowy sposób dla zapewnienia korzyści obu narodom” – zaznaczono.
  Wspólna deklaracja dotyczy także m.in. pogłębienia współpracy w obszarach: gospodarki i handlu, finansów, transportu i logistyki, infrastruktury, lotnictwa cywilnego, energetyki, rolnictwa i handlu elektronicznego, technologii i ochrony środowiska. „Obie strony połączą wysiłki w celu promowania inwestycji i równoważenia dwustronnego handlu, zwłaszcza poprzez zapewnienie lepszego dostępu do rynku” – czytamy.
  Polska i Chiny deklarują działania na rzecz promocji współpracy w ramach polskiego Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju i chińskiej „Inicjatywy Pasa i Szlaku”. Jak zaznaczono, Chiny przyjmują z zadowoleniem przystąpienie Polski do Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych jako członka-założyciela.
  Strona polska i chińska deklarują współpracę w dziedzinach kultury, edukacji, sportu, turystyki, zdrowia, między ośrodkami badawczymi. Zapowiadają promocję „przyjaznej wymiany między młodymi ludźmi z obu państw. „Obie strony będą dążyć do ustanowienia jak najlepszych warunków dla kontaktów międzyludzkich poprzez ciągłą poprawę procedur wizowych” – podkreślono.
  W oświadczeniu czytamy, że Polska popiera pokojowy rozwój stosunków między obiema stronami Cieśniny Tajwańskiej i potwierdza swoje przywiązanie do polityki jednych Chin.
  Prezydent Duda i Xi Jinping zwracają także uwagę na „potrzebę prowadzenia wymiany poglądów w celu promowania i ochrony praw człowieka oraz praworządności, na zasadzie równości i wzajemnego poszanowania”.

  Prezydenci podpisali oświadczenie po rozmowach plenarnych delegacji. Wzięli w nich udział m.in. wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, minister finansów Paweł Szałamacha, minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.
  Przedstawiciele polskiego i chińskiego rządu i instytucji obu krajów podpisali także szereg dwustronnych dokumentów.
  Wśród nich jest umowa między rządami Polski i Chin o wzajemnym uznawaniu dyplomów ukończenia studiów i tytułów zawodowych w szkolnictwie wyższym, a także memorandum o porozumieniu ws. wspólnego sformułowania założeń dwustronnego planu współpracy między rządami Polski i Chin.
  Podpisano także: memorandum między polskim Ministerstwem Rozwoju a chińską Narodową Komisją Rozwoju i Reform ws. utworzenia Komitetu Sterującego ds. Współpracy Przemysłowej, memorandum o porozumieniu w zakresie rozwoju obszarów łączności informacyjnej „Jedwabny Szlak”, a także memorandum o porozumieniu ws. wzmocnienia współpracy inwestycyjnej w zakresie infrastruktury logistycznej.
  Przedstawiciele Polski i Chin podpisali ponadto: memorandum ws. współpracy w zakresie parków przemysłowych; memorandum o współpracy w zakresie ułatwień odpraw celnych Służbą Celną RP a Generalną Administracją Celną ChRL, memorandum o porozumieniu między Polską Agencją Kosmiczną i chińską Narodową Agencją Kosmiczną dot. współpracy w zakresie eksploracji kosmosu i wykorzystania przestrzeni kosmicznej w celach pokojowych.
  Podpisano także listy składające się na: umowę między rządami Polski i Chin ws. wzajemnego zwolnienia usług międzynarodowego przewozu lotniczego z opodatkowania podatkiem o wartości dodanej lub podatkiem o podobnym charakterze, a także protokół ws. polsko-chińskiej współpracy kulturalnej na lata 2016-2019.
  Zawarto porozumienia między Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi a chińskim urzędem ds. nadzoru jakości inspekcji i kwarantanny: ws. opieki fitosanitarnej dla eksportu jabłek z Polski do Chin, memorandum ws. kontroli poziomu substancji szkodliwych w mięsie drobiowym eksportowanym z Polski do Chin. Podpisano list intencyjny o badaniach naukowych i współpracy dot. zasad regionalizacji w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń.

  Źródło: TVP.Info

  Polubienie

 7. Admin !
  Co to takiego ten partner strategiczny ?
  No i kiedy ten pociag do Chin podstawia ?
  Ja mysle, ze z Chinczykami wielkiego interesu nie ubije ,zreszta do nich za daleko aby tam jezdzic ,no i po co .
  Swiat sie juz nawierzyl tandety chinskiej,przeciez to wszystko jednorazowe uzywki.
  Chinskimi towarami zydostwo handlowalo ale juz skonczylo.

  Polubienie

 8. Chinese globalization is directed towards IT-technologies and electronic platforms. Everybody all across Eurasia is involved in a new Silk Road: South-East Asia, East Asia, Central Asia, South-West Asia, which includes Iran and Turkey, and of course, Russia. One of a part of the new Silk Road includes Trans-Siberian Railway, which involves Russia directly. Also, closer integration of Russia and South-China involves all of them. Moscow and St. Petersburg will be platforms to Asian-European communication. It is the only long-term wide range economic project in the world right now. Nothing else could even compare with it. This is the next big thing for the next twenty years at least. The West has nothing to offer. The Europeans are stagnated; they are living in the atmosphere of fear and paranoia, fighting with Islam, when it is not a real Islam, but ultra-radical minority actually. The US is a mess, whoever will become President.
  http://katehon.com/article/g20-summit-first-time-west-couldnt-dictate-had-listen

  Polubienie

 9. czytelnik
  No a ja się akurat zarejestrowałem na największym chińskim portalu handlowym rzecz jasna internetowym i co wejdę sobie popatrzeć co Chińczyki mają do sprzedaży, to mi zaraz piszą na e–maila Hi Ted my mamy to co ty potrzebujesz itd..
  Kusząca oferta dla emeryta to samochodzik elektryczny za 2000$, ot taki do sklepiku, na rynek, czy na wycieczkę do lasu, nad rzeczkę.
  Julius
  Jak byś tekst przetłumaczył to więcej osób wiedziało by że jedwabny szlak to rzeczywiście duża sprawa i poza zasięgiem anglo– amerykańskich globalistów, to szlak na sam szczyt potęgi gospodarczej Chin

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s