Miedzymorze


Długi marsz ku Międzymorzu

  Written by Gadający Grzyb  

Bez jakiejś formy urzeczywistnienia sojuszu państw naszego regionu, prędzej czy później czeka nas powtórka z traumatycznej przeszłości.

I. Międzymorze albo śmierć

Idea Międzymorza była bodaj jedynym dwudziestowiecznym pomysłem na Polskę, który zakładał nie tylko jej pełną podmiotowość polityczną, ale wręcz pozycję regionalnego mocarstwa – przywódcy szeregu krajów leżących między Bałtykiem, Morzem Czarnym i Adriatykiem (koncepcja „ABC”). Jak pokazała historia, niepowodzenie realizacji tego projektu geopolitycznego oznaczało w konsekwencji upadek polskiej państwowości oraz wtrącenie całej Europy Środkowo-Wschodniej pod jarzmo sowieckiej dominacji. Nie pierwszy raz zresztą geopolityczna słabość okazała się dla nas gwoździem do trumny. Rozkład wewnętrzny pierwszego międzymorza jakim była I Rzeczpospolita zakończył się tragedią rozbiorów i ponad studwudziestoletnią niewolą. Obecnie Międzymorze przywoływane jest raczej w charakterze snu o potędze, wizji snutej ku pokrzepieniu serc i poprawie samopoczucia, niż realnej możliwości, którą przy zaangażowaniu odpowiednich środków można by zrealizować. Ot, taka terapia zbiorowa środowisk patriotycznych – jak to mogliśmy być, panie, silni i znaczący, tylko nam nie dali i wciąż nie dają.

Tymczasem, należy powiedzieć sobie jasno – bez jakiejś formy urzeczywistnienia sojuszu państw naszego regionu prędzej czy później czeka nas powtórka z traumatycznej przeszłości. Niestety, obecne elity polskie sprawiają wrażenie kompletnie wyzutych z poczucia podmiotowości – i dotyczy to w znacznej mierze również tzw. środowisk niepodległościowych. Można czasami odnieść wrażenie, że poszczególne opcje różnią się jedynie rozłożeniem akcentów i sympatiami, a nie generalnym podejściem do zagadnienia suwerennego bytu państwowego. Jak zauważyłem niegdyś w tekście „Czy Polskę stać na podmiotowość?”(„Polska Niepodległa” nr 43/2014) cała aktywność międzynarodowa III RP sprowadzała się w zasadzie do zakotwiczenia nas w strukturach euroatlantyckich, które następnie miały już załatwić za nas wszelkie problemy. Taki fukuyamowski „koniec historii” na miarę naszych możliwości. Okazało się to szkodliwą mrzonką, o czym przekonujemy się od jakiegoś czasu, kiedy to zostaliśmy sprowadzeni do roli „obrotowego kondominium” rozgrywanego w trójkącie Niemcy-Rosja-USA. Obecnie zaś realizowana przez Niemcy pod przykrywką „pogłębiania integracji” współczesna wersja Mitteleuropy z jednej strony, oraz coraz bardziej agresywne zakusy imperialne Rosji z drugiej, przy indolencji USA i NATO, dobitnie pokazują, że nasz urlop od historii się skończył – i to już jakiś czas temu.

Dlatego rzecz nie w tym, by obijać się między Rusem, Prusem a Jankesem, będąc wiecznie skazanym na rolę narzędzia realizującego cudzą politykę, lecz by sformułować, a następnie wprowadzać w życie własne założenia strategiczne.

II. Między młyńskimi kamieniami

Jest to zadanie niezwykle trudne, znajdujemy się bowiem między młyńskimi kamieniami. Spójrzmy.

Na jakikolwiek sojusz, czy chociażby wypracowanie normalnych stosunków z Rosją nie ma co liczyć.Rosja może nas zaakceptować tylko w jednym przypadku – jeśli się jej całkowicie podporządkujemy. Z istnieniem Polski suwerennej, prowadzącej podmiotową politykę Rosja nigdy się nie pogodzi – taka Polska zawsze będzie traktowana jako obraza imperialnych ambicji. Nie ma też sensu silić się na jakiekolwiek pojednawcze gesty – takowe zawsze będą traktowane przez zakute, mongolskie łby jako oznaka słabości. Do zakutych, mongolskich łbów może trafić tylko jeden argument, powodując w nich pewne przewartościowania w postrzeganiu rzeczywistości – tym argumentem jest potężny cios w zęby, im mocniejszy, tym lepiej. Bez tego nic się nie zmieni. I takim ciosem powinno być powstanie Międzymorza hamującego raz na zawsze rosyjską ekspansję w regionie. Uprzedzając zarzuty – nie, to nie jest emocjonalna „rusofobia”, tylko realne skonstatowanie nieprzekraczalnych barier polityczno-cywilizacyjnych.

Podobnie rzecz się ma z Niemcami. Nie po to zrobiły sobie z nas własną kolonię w ramach „zjednoczonej Europy”, by teraz godzić się na jakąkolwiek emancypację Polski. Nasza rola jest jasno określona – mamy być gospodarczym dominium, spełniającym funkcję rynku zbytu, rezerwuaru taniej siły roboczej i źródła wyprowadzanych na różne sposoby dochodów. Przemysł ma jedynie dopełniać niemiecki potencjał na zasadzie: montownia pracująca dla Opla, czy fabryka produkująca jakieś podzespoły dla niemieckiego koncernu – owszem, natomiast własne stocznie konkurujące z niemieckimi, czy górnictwo zapewniające energetyczną niezależność – w żadnym wypadku. Politycznie jesteśmy od tego, by wspierać niemiecką hegemonizację kontynentu, czego poglądową lekcję zafundowali nam Tusk z Sikorskim.

Ze Stanami Zjednoczonymi sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, będziemy bowiem potrzebowali ich jako dźwigni na pierwszym etapie odzyskiwania suwerenności, oraz jako sojusznika – nie tylko formalnego, lecz rzeczywistego – w ramach NATO, niemniej i tu należy mieć na uwadze, że póki co jesteśmy dla nich jedynie środkiem uprawiania polityki w regionie, oczywiście pod warunkiem, że akurat są tą częścią świata zainteresowane. W przypadku przeniesienia ciężaru uwagi supermocarstwa gdzie indziej, zostajemy z miejsca pozbawieni jakiegokolwiek wsparcia, co czyni „strategiczny sojusz” fikcją i to kosztowną, a cenę ponosimy każdorazowo w postaci zdominowania przez potężnych sąsiadów ze wszystkimi tego konsekwencjami. Idę o zakład, że np. bez „resetu” Obamy nie byłoby Smoleńska i wszystkich fatalnych następstw zamachu określanych zbiorczym mianem „katastrofy posmoleńskiej”. Zatem, mając na uwadze potencjalne korzyści ze współpracy z USA, musimy przestać mylić sojusz z wasalizacją – a z tym mamy poważny problem i dotyczy on również proamerykańskiej części polskiej prawicy.

III. Region w rozsypce

Nie lepiej rysuje się sytuacja w regionie – czyli wśród państw, które docelowo miałyby Międzymorze współtworzyć. Z Litwą stosunki mamy złe, na co wpływa m.in. szowinistyczna polityka tamtejszych władz wobec polskiej mniejszości, będąca kompletnym przeciwieństwem polityki Polski wobec mniejszości litewskiej.Łotwa, Estonia – tu przynajmniej nie mamy zatargów, jednak „pribałtika” orientuje się coraz mocniej na Skandynawię. Białoruś jest zdominowana przez Moskwę, choć Łukaszenka co jakiś czas puszcza oko w naszą stronę i w miarę możliwości stara się stawiać Putinowi w rozmaitych kwestiach, co potencjalnie jest dla nas do wykorzystania. Ukraina jawnie już promuje kult banderowszczyzny, poza tym totalnie nas lekceważy, uznając nasze poparcie dla swych aspiracji albo za bez znaczenia, albo za coś oczywistego i darmowego. Dziś dla Ukrainy partnerem są Niemcy i potencjalnie USA, a nie Polska. Słowacja i Czechy są prorosyjskie, wspólnie z Austrią tworząc „trójkąt sławkowski”, którego osią jest sprzeciw wobec sankcji wymierzonych w Rosję. Węgry są do odzyskania, zostały w ramiona Rosji wepchnięte przez Zachód i po części Polskę, która zbyła milczeniem propozycję Orbana złożoną na jesieni 2010 roku podczas wizyty w Warszawie, kiedy to postulował regionalny sojusz – czyli coś na kształt Międzymorza właśnie. Rumunia – tu jest potencjał sojuszniczy, Bułgaria – równie prorosyjska jak Czechy czy Słowacja.

Jak z tego konglomeratu zlepić Międzymorze, sojusz zdolny oprzeć się rosyjsko-niemieckim dążeniom do podporządkowania sobie regionu w charakterze labilnej strefy wpływów? Cóż, wszystko jest kwestią odpowiedniej oferty w której muszą zostać skalkulowane takie podstawowe składniki jak atrakcyjność propozycji, potencjalne korzyści płynące z ich przyjęcia i ryzyko jakim są obarczone. Przy czym, należy mieć na uwadze, że dla różnych krajów potrzebne są różne warianty „marchewek” za którymi byłyby skłonne pójść. To, co jest atrakcyjne dla Litwy, niekoniecznie musi interesować Słowację, propozycja dla Ukrainy musi wyglądać inaczej, niż ta złożona Węgrom i tak dalej. To karkołomne zadanie, w dwudziestoleciu międzywojennym się nie powiodło, również z tej przyczyny, że między poszczególnymi państwami występują liczne animozje – np. problem mniejszości węgierskiej zawsze potencjalnie będzie ustawiał Budapeszt na kursie kolizyjnym z Bukaresztem, Bratysławą, czy Kijowem. O bałkańskim kotle nawet nie ma co wspominać, tu widziałbym potencjał głównie w Chorwacji (projekt gazoportu na wyspie Krk).

Jak widać, uwarunkowania startowe są potwornie ciężkie i budowa Międzymorza byłaby zadaniem tytanicznym nawet, gdyby Polska znajdowała się w o wiele lepszej kondycji wewnętrznej niż obecnie.Niemniej, uważam, że sformowanie takiego bloku geopolitycznego w mniej lub bardziej zaawansowanej formie jest realne – przy odpowiedniej determinacji, zręczności politycznej, no i oczywiście pod warunkiem, że historia da nam nieco czasu, którego zabrakło chociażby w międzywojniu. Konkretne propozycje pozytywne, jak przebyć ów długi marsz ku Międzymorzu, startując z miejsca w którym znajdujemy się obecnie, postaram się przedstawić w kolejnym tekście na który już dziś Państwa zapraszam.

Gadający Grzyb

Notek w wersji audio posłuchać można na: http://niepoprawneradio.pl/

—————————-

Była kiedyś Rzeczypospolita

Rok 1619

ksiazka1

Reklamy

46 uwag do wpisu “Miedzymorze

 1. „Ze Stanami Zjednoczonymi sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, będziemy bowiem potrzebowali ich jako dźwigni na pierwszym etapie odzyskiwania suwerenności”
  Zapewne batalion i brygada pancerna wojsk amerykańskich pomogą nam odzyskać suwerenność czy aby przypadkiem nie dostaniemy faktury opiewającej na kwotę 65 mld dolarów za tzw opiekę. Facet pisze brednie.

  Polubienie

 2. julius
  ….Facet pisze brednie.

  Ale zauważ, że cały świat opiera się na różnorakich idiotycznych pomysłach.
  Po co Aleksander Macedoński wyprawiał się aż do Indii? Po co Napoleonowi była kampania Moskiewska? Czy Hitlerowi była potrzebna wojna z Rosją? Mało mu było Polski, Czech, Austrii?
  Na jakiego grzyba Amerykanom potrzebna baza w Rumuni i bataliony w Polsce i w krajach bałtyckich? Czy wcześniej musieli pchać się do Wietnamu?
  Czy nie robiliby lepszych interesów z Rosją rozwijając z nią handel zamiast otaczać ją bazami i prowokować konflikty?
  Rzecz jasna międzymorze jako takie nigdy nie powstanie…no chyba, że panowie przemierzy i prezydenci wpadną na prosty i ,,genialny” pomysł stworzenia czegoś na kształt ,,Rady Międzymorza” w której zasiadaliby dożywotnio po swojej prezydencko, czy premierowsko odbytej kadencji biorąc milionowe uposażenia.
  Bo nic tak nie przykleja do jakiegokolwiek pomysłu i w konsekwencji jego realizacji jak duży, bardzo duży szmal, najlepiej za nic i dożywotnio wypłacany.
  Miej więcej na tej zasadzie działa obecna Unia Europejska, stanowiska, kasa, splendor, władza.
  A skoro może UE, to czemu nie Unia Środkowoeuropejska czyli Międzymorze.
  W nim Niemców by nie było więc nikt by się nie panoszył, a Polska?
  Polskę by traktowali każdy po swojemu, jedni lepiej inni gorzej.
  Też by było poklepywanie po plechach.

  Polubienie

 3. Oj prorocy i kabalisci ,
  zaden plan sie WAM nie zisci !

  Komuznizm juz gotowali
  NRD szwabom zafundowali.

  Potem przyszlo mury burzyc
  i od nowa wciaz bajdurzyc .

  Teraz , kiedy kolchoz sie im wali
  koniec swiata obiecali .

  Wlasnie w piatek juz lipcowy
  ostateczny sad gotowy !

  Co nie wierzysz ,goju srogi (?) ,
  my bierzemy za pas nogi !!!

  Po to mamy swoje nory
  a w nich nasze sa znachory.

  By te wszystkie grzyby przezyc
  i w Jezusa znow uierzyc .

  Boj to bedzie wlasnie WIELKI
  plyna z morza „juz muszelki”.

  W Watykanie LARUM GRAJA
  w roznych formach strachu daja .

  Gdzie podziejesz sie TY GOJU
  w jakim bedziesz zyl ustroju ???

  Polubienie

 4. NATO jest paktem antyrosyjskim, przeznaczonym do podbicia Rosji, na pewno nie do obrony jednego członka NATO zaatakowanego przez inne państwo. Gdy dane państwo przystapi do NATO automatycznie staje się już niewolnikiem rządu USA. Obama wielokrotnie mówił i ciągle powtarza: „Stany Zjednoczone są i pozostaną jedynym niezbędnym narodem.” Rząd kraju który przyłacza się lub pozostaje w NATO, wie, że jego naród jest „zbędny”, ale zaakceptować to musi, zeby być częścią NATO, które kontroluje USA. Więc: Obama może to publicznie powiedzieć do amerykańskich wojskowych, a nikt nie będzie tego kwestionował. Wyjątkowość Ameryki jest akceptowana jako nie tylko realna, ale dobra.

  Polubienie

 5. Pozwolę sobie rozwinąć uwagę „Juliusa”.

  Otóż od lat już prawie 30 głoszę, że „niezbędny naród” pod nazwą USA realizuje, z pełnym rozmysłem, biblijne proroctwo Ezekiela „I będzie jedna trzoda i jeden pasterz, Dawid” – powtórzone także przez Jezusa w ewangelii św. Jana. A wg. Apostoła Pawła Chrześcijanie maja wojować na świecie „aż Chrystus pokona wszystkich swoich wrogów”. (Przypominam, w „Dziadach” A. Mickiewicza to „Polska Chrystusem narodów”, w ideologii globalizmu made in USA to oczywiście takim „Chrystusem narodów” są USA today – APA nam napisze jak to „chrystusowanie USA” w praktyce wygląda).

  A teraz do rzeczy nt. Międzymorza. To była idea Piłsudczyków, którzy – licząc na poparcie lokalnych Niemców oraz Żydów (coś dla APA!) taki program sobie wymarzyli.

  A obecnie co nas czeka i co bardzo usilnie się w praktyce realizuje? To już powiedział mający dobre kontakty w „Europie” Bronisław Geremek w jakimś wywiadzie dla „Przeglądu” przed 20 laty: „mamy ująć w nawias całą historię Europy od roku 1918 (Traktat w Wersalu) do 1989 roku (upadek komuny). A zatem żadnych mrzonek o jakimś Międzymorzu, Unii Państw Słowiańskich w rodzaju JUGOSŁAWII, i tak dalej, w tym i likwidacja Polski jako państwa jest najwyraźniej zaplanowana. I ten program jest realizowany. Proszę popatrzyć jak „nasz” minister obrony Maciarewicz usiłuje wymusić u Polaków utratę pamięci czym było Powstanie Warszawskie, dodając do jego obchodów za 2 tygodnie katastrofę Smoleńską. (Trochę racji w tym skojarzeniu to on ma. Jak powiedział prezydent A. Duda, ta ostatni katastrofa była wynikiem „bylejakości państwa polskiego” – i Powstanie Warszawskie też było wynikiem bylejakości władz Polski Burżuazyjnej).

  Polubienie

 6. Zyd chce Rosje miec w calosci a nie z nia handlowac, symbioza z Putinem mu nie lezy. To tylko Putin-frajer
  zapewne ciagle ma nadzieje, ze takowa jest mozliwa.
  Miedzymorze jest jak najbardziej realne, jako chazarskie panstwo, nie polskie, zydowskie.
  Toz to kurdupla skrywane marzenie, ktore moze sie spelnic, gdy zydonia europejska, unia zwana sie rozwali, na skutek dzisiaj juz totalnie bezczelnego sobiepanstwa zyda, tak w Brukseli, jak i w istniejacych jeszcze panstwach.
  Niemcy nie beda sie panoszyc? Jasne ze nie. Toz w Niemczech tyle obecnie niemieckiego, co w Polsce polskiego. To z czym im sie panoszyc?
  W czym bedzie problem? W wyluskaniu i odseparowaniu zyda bedzie problem po rozpadzie unii, by ponownie nie kwasil. On jak wanka wstanka, bardzo elastyczny. Co ustroj to przy korycie ale tylko chaos potrafi robic i oczywiscie o wlasna kieszen dbac, w spolecznosciach mentalnie sie nie integruje.
  Dlatego tak mu pasuje grajdol wielonarodowy, w panstwowosciach jednonarodowych czasem ma problemy,
  gdy za bardzo zacznie sie rozkraczac, jak za Gomulki w Polsce.

  Polubienie

 7. „Chrystusowanie w hameryce ma sie dobrze” – nawet handelek kosciolkami odchodzi, swiadkami my sa.
  Jeszcze tam gdzie stara Polonia nie wymarla ,znaczy sie trzodka do kosciolka depcze i proboszcz jakos ten „biznes” utrzymuje ale w innych miejscach gdzie staruszkow juz nie ma na kosciolach spotyka sie tablice FOR SALE !
  Za to Amerykanska Czestochowa ma sie dobrze ,pochowek na cmentarzu u oo.Paulinow w cenie rosnie i miejsca nie brakuje,zawsze to wsrod swoich dobrze lezec .
  W Polsce tez was to czeka jak juz wiecej pastorow z rodow Chojeckich przybedzie i szwab ze szmulem na grzedzie siedzie.
  Kowalski nie nadarmo sie z Chojeckim „stykli” i glosza swe slowa z „pradem i pod prad”.
  W wierzeniach i religiach nie moze byc prozni.
  Filozof moze spac spokojnie w Zakopanem ,kremacja wchodzi w masowke,urne mozna przechowywac gdzie sie da,no i koszta mniejsze.

  Polubienie

 8. No i nie chcą Międzymorza.

  Kijów poinformował, że przeprowadzenie zgromadzenia parlamentarnego Ukraina-Polska, które miało odbyć się we Lwowie w dniach 16-17 lipca, jest niemożliwe – podaje polski portal kresy.pl, powołując się na posłankę partii Kukiz’15 Elżbietę Borowską.

  Polscy parlamentarzyści, będący w składzie delegacji, o rezygnacji Ukrainy dowiedzieli się wczoraj.

  Oficjalna przyczyna odwołania wydarzenia nie jest znana. Według danych mediów decyzja polityków jest związana z rezolucją Senatu uznającą Rzeź Wołyńską z 1943 roku za ludobójstwo popełnione przez ukraińskich nacjonalistów.

  A w USA zdrowa żywność.

  Amerykanie wyrzucają z powodu wyglądu mniej więcej tyle produktów, ile spożywają, …

  Pisze o tym brytyjska gazeta Guardian, która zapytała o opinię amerykańskich rolników i ekspertów.

  Produkowane w USA produkty rolne gniją na polach, idą na pokarm dla bydła lub bezpośrednio na śmietnik ….
  Tylko według oficjalnych danych około 60 mln ton produktów o wartości 160 mld dolarów jest wyrzucana przez handlowców detalicznych i konsumentów — podkreśla gazeta.

  Eksperci uważają, że w USA wyrzuca się około połowę wszystkich produktów, jeśli liczyć żywność, która zostaje na polach, i to, co wyrzucają handlowcy detaliczni.

  Polubienie

 9. Nie siej Admin bzdur propagandowych,ani ich tez nie powielaj !
  Chcac znac Ameryke trzeba tu byc i zyc ,z kazdym rokiem Stany sie zmieniaja i nie sa tym co byly kiedys .
  Zywnosc jest marnowana we wszelkich jadlo-dajniach i u producenta ze wzgledu na malejace zapotrzebowania,no bo ile mozna skonsumowac serwowanych trucizn ?!
  Poszukiwana jest zywnosc kosherna i z tej zywnosci Amerykanie ucza sie sporzadzac posilki we wlasnych kuchniach a gastronomia dla publiki podupada ,takze zachorowalnosc i smiertelnosc rosnie .
  Korporacje trucizn zagrozone !
  Zrozumieliscie to w Polsce ?
  W Polsce czym sie zajadacie ,szanujecie zywnosc,jaka jecie i kto ja produkuje ???
  Smacznego !

  Polubienie

 10. „Otóż od lat już prawie 30 głoszę, że „niezbędny naród” pod nazwą USA realizuje, z pełnym rozmysłem, biblijne proroctwo Ezekiela „I będzie jedna trzoda i jeden pasterz, Dawid” – powtórzone także przez Jezusa w ewangelii św. Jana. A wg. Apostoła Pawła Chrześcijanie maja wojować na świecie „aż Chrystus pokona wszystkich swoich wrogów”. (Przypominam, w „Dziadach” A. Mickiewicza to „Polska Chrystusem narodów”, w ideologii globalizmu made in USA to oczywiście takim „Chrystusem narodów” są USA today – APA nam napisze jak to „chrystusowanie USA” w praktyce wygląda).”

  Jaki Chrystus ma „pokonać wszystkich swoich wrogów”? Czy może właściwsze pytanie – czyj? USA? Tam nie ma, nie było i być nie może żadnego Chrystusa. Degeneracja i wynaturzenie tego kraju sprawia że nie może tam zaistnieć nic prócz nihilizmu. No dobra, to może ideałem chrześcijańskiego państwa były pierwsze wspólnoty nie rozstających się z biblią purytanów? No to odpowiem pytaniem na pytanie – Czy Chrystus popierał jakąkolwiek formę eksterminacji ludzi, którzy nie byli jego uczniami i byli mu przeciwni? Czy JHS popierał kradzieże ziem? Mam propozycję, by zanim pan coś napisze sprawdził wpierw swoje połaczenie z rzeczywistością, bo takie „fantasy” to nawet hipisi po LSD nie miewali.

  Polubienie

 11. „Jeżeli NATO uderzy na Rosję będzie ukarane”
  Rosja ma zerowe zaufanie do NATO i uważa, że ​​Sojusz przygotowuje się do wojny przeciwko niej, czołowy rosyjski ekspert polityki zagranicznej powiedział Spiegel, ostrzegając, że jeśli dojdzie do nowej wielkiej wojny, Rosja nie będzie walczyć na własnej ziemi.
  W wywiadzie dla niemieckiego magazynu, Siergiej Karaganow, weteran politologii, członek wpływowej Rady MSZ Rosji ds polityki zagranicznej i obronnej, powiedział , że ryzyko nowej wojny w Europie jest obecnie tak wysokie, jak to było w szczytowym okresie zimnej wojny. Obfitość propagandy pochodzącej z obu stron świadczy o niebezpiecznej sytuacji kryzysu.
  „Media rosyjskie są bardziej powściągliwe niż zachodnie. Trzeba zrozumieć, że Rosja jest bardzo wrażliwa na punkcie swojej obrony. Musimy być przygotowani na wszystko. To jest źródło tej czasami ogromnej ilości propagandy „, powiedział. „Lecz co robią na Zachodzie? Tylko oczerniają Rosję; uważają, że ​​grozi atakiem. Sytuacja jest porównywalna do kryzysu na koniec lat 1970 oraz początek 1980 „.
  „Obawy w krajach takich jak Polska, Litwa i Łotwa mają zostać rozwiane przez siły NATO i uzbrojenie stacjonujące tam. Ale to im nie pomoże; interpretujemy to jako prowokację. W czasie kryzysu, będziemy musieli zniszczyć dokładnie te uzbrojenie. Rosja nigdy nie będzie ponownie walczyć na własnym terytorium, „powiedział.
  „Pomoc oferowana przez NATO nie jest symboliczną dla państw bałtyckich. To prowokacja. Jeżeli NATO zainicjuje atak na mocarstwo atomowe takie jak my – będzie ukarane „, podkreślił.
  Wrogość między Rosją a Europą rani obie strony w inny sposób. Po dziesięcioleciach życia w błogości Europa zapomniała jak angażować się w realpolitik, w przeciwieństwie do Rosji, Karaganow mówi, to oznacza, że ​​Europa traci pomoc Rosji w kwestiach takich jak kryzys związany z uchodźcami, pomoc jest mało prawdopodobna w obliczu konfrontacji.
  „W Europie, macie inny ład polityczny, taki, który nie jest w stanie dostosować się do wyzwań nowego świata. Kanclerz Niemiec powiedziała, że ​​nasz prezydent żyje w innym świecie. Wierzę, że żyje w bardzo realnym świecie „Karaganow powiedział.
  Rosja, ze swej strony, jest zraniona, ponieważ elity Rosji nie mogą znaleźć pretekstu do podejmowania bolesnych, lecz koniecznych reform wewnętrznych dopóki istnieje zagrożenie ze strony NATO.
  Karaganow mówi, Rosja nie będzie oferowała żadnych ustępstw wobec Zachodu w obliczu stojacych wyzwan w najbliższym czasie, ale raczej będzie ona skupiać swoją uwagę w kierunku wschodnim, gdy dryfuje dalej od Europy, przyznał, taki wynik nie jest najlepszy dla Rosji.
  „Jestem zdania, że ​​nie powinniśmy odwracać się od Europy. Musimy znaleźć sposoby naprawienia naszych stosunków. ”

  https://www.rt.com/news/350986-russia-nato-encroachment-punishment/

  Polubienie

 12. Ktoś kto pisze o współczesnym rosnącym imperializmie Rosji widać słabo orientuje się w historii i geopolityce.

  Polubienie

 13. Kanclerz Niemiec powiedziała, że ​​nasz prezydent żyje w innym świecie.

  Pani kanclerz Merkel ma rację. Putin nie żyje w jej świecie i nic nie wskazuje by się w jej świat dał wciągnąć. Dzięki temu, Rosja jeszcze się trzyma.
  Dwa dni temu na Sputniku pokazała się informacja, że rosyjscy konstruktorzy pracują nad samolotem zdolnym do atakowania bronią nuklearną z tz. niskiego kosmosu zdolnego docierać do każdego celu na ziemi w czasie 1–2 godzin.
  Siergiej Karaganow mówi chyba prawdę, że obecnie jesteśmy blisko konfliktu wojennego, może nawet bliżej niż w latach zimnej wojny. Wówczas choć sytuacja była bardzo napięta (kryzys kubański, wojna w Wietnamie) żadna ze stron nie chciała starcia USA–ZSSR. Obecnie Amerykańskie elity jakby świadomie i z rozmysłem dążą do upadku Rosji nawet gdyby miało dojść do ataku na jej terytorium. Zapewne rozważają jedynie z jakiego kierunku i z jakim natężeniem takiego ataku dokonać. Jeśli taki atak nastąpi z terenów Ukrainy na Krym, Polska może się z tego wywinąć, ale jeśli NATO zaatakuje Kaliningrad?
  Wówczas może być po wschodniej flance NATO, konkretnie po nas i naszym kraju.
  Rosja intensywnie się dozbraja i stąd zapewne pośpiech Natowców by uderzyć póki jeszcze uważają się za silniejsze.

  Polubienie

 14. No i mamy Europę Zachodnią

  W ataku terrorystycznym w Nicei zginęły co najmniej 84 osób, w tym dzieci.

  Minęło osiem miesięcy od czasu listopadowych zamachów terrorystycznych w Paryżu, w których zginęło 130 osób. I oto Francja na nowo przeżyła koszmar, tym razem w kurorcie nad Morzem Śródziemnym, w jednym z najbardziej emblematycznych i odwiedzanych przez turystów miejsc Nicei.

  ​Rozpędzona ciężarówka wjechała w tłum ludzi na Promenadzie Anglików w Nicei. Następnie kierowca wysiadł z pojazdu i otworzył ogień. Zginęły 84 osoby, a tym dzieci, a ponad 100 zostało rannych. Wśród ofiar są obcokrajowcy.

  ​Samochód ciężarowy wjechał w tłum ludzi, którzy oglądali pokaz sztucznych ogni z okazji obchodów święta narodowego we Francji – Dnia Bastylii. Kierowca wysiadł z pojazdu i otworzył ogień.

  ​Policja zastrzeliła napastnika. Jak donoszą francuskie media, w ciężarówce miały się znajdować materiały wybuchowe. Kierowca zanim się zatrzymał, przejechał około 2 km.

  komentarz ze Sputnika
  Włodzimierz Gudelin
  To są skutki mordów jakicj dokonują od lat terroryści z NATO .

  Polubienie

 15. Patrząc na te zdjęcia, zrobione „ograniczoną kamerą”, to wszystko wygląda znowu na kolejną „ustawkę” francuskiej policji oraz służb specjalnych. Przecież osoby pokiereszowane po przejechaniu przez ciężarówkę wyglądają CAŁKOWICIE INACZEJ niż te pokazywane na filmikach powyżej. Niski poziom aktorstwa. A po co w ogóle zamachowiec strzelał, po swym „rajdzie w zwolnionym tempie” przez stosunkowo pustą ulicę, jeśli ciężarówką mógł zabijać o wiele wydajniej i dla siebie wygodniej – tak jak to robią w Izraelu?

  Ciekawiej wygląda podtopienie Gdańska Wrzeszcza po burzy dzisiaj w nocy. Biorę rower i jadę się pogapić jak „odwadniają” Galerię Bałtycką vi skrzyżowanie obok niej.

  Polubienie

 16. Moze ktos wyjasni niczym brednie wyjda jak oliwa na wierzch,
  dlaczego zdjecia po „masakrze” sa tak nie ostre ,jak , czym je robiono nisko nad ulica w ruchu (z drona-?),gdzie i wieczorem
  Co ,znowu ustawka i falszywa flaga ,by zajac „mase bezmogowa” falszem i faryzejstwem przed spodziewana masakra w Krakowie i okolicach na SDM pod koniec lipca , a moze wczesniej przy swiecie szmulowskiej bolszewi 22 lipca w Polsce ???
  Masakra wieczorem i to wsrod mlodych ,ciezarowka jadaca wolno i ludzie sie pod nia klada,zabity kierowca (martwy swiadek czy „aktor” to najlepszy swiadek) i wiele innych „bajbo” celem przerazenia „plazmowocow” .

  Oto swiat wspolczesny pod zwierzchnictwem SZMULI,SZWABOW i ich slug.

  Czas na ZBURZENIE WSZELKICH KLAMSTW a nie rocznic rewolucyjnych i swiat narodowych,zafundowanych zawsze przez plemie zmijowe i dzieci diabla !

  Ciekaw co przygotuja Polsce na 11.X!.2016r,przeciez to tez rocznica i swieto.
  Takze na Rocznice Rewolucji Pazdziernikowej w Rosji.

  Polubienie

 17. No dobrze ,ukazal sie wiec idzmy dalej .
  Kiedy juz SZMULE i SZWABY organizuja ludziom igrzyska ,zabawy i rocznice, to warto sie zastanowic i dokonac analizy co w tych szalonych glowach jeszcze drzemie lub sie w nich miota .
  Dajmy na to taki osobnik ,ktory ponoc sie nazywa Soros ,czy jeszcze ci wyzej nad nim z plemion zmijowych wspartych wykonawcami – dziecmi diabla,co oni w przeblyskach swiadomosci mysla o zakonczeniu tych ich „dziel” niszczenia i
  LUDOBOJSTWA GOJOW ?
  Biorac te ich poczynania na zdrowy rozum Jasia mozna dojsc do wniosku,ze ich kres bliski,nie tylko rzadow w ich wykonaniu i naznaczonych przez nich slug ale i ich ZYCIA.
  Jakos nikt do tej pory z gojostwa nie wpadl na pomysl aby dla przykladu jakies
  „sorosiatko” zginelo w zamachu.
  Ostatnio zaczeto strzelac snajpersko do policjantow ale zaden snajper jeszcze nie wymierzyl lufy i lunety dajmy na to do wchodzacych prominentow do obiektu na jakims szczycie czy zjezdzie lub zabawach z sowa.
  A przeciez wszystkiego mozna dokonac, nawet udalo sie ale to im zabic paru prezydentow ,postraszyc papiezy ( tych bardziej niebezpiecznych otruto),z premierami bywalo roznie „na nocnych zmianach”,z parlamentami tez byly zawieruchy rozne, w tym okladanie sie piesciami w wysokich izbach i wszystko gra jak w szafie !
  Co wiec czynic ktos zapyta ?
  A coz moze goj bez mozgu ,zamiast ktorego ma w glowie piwne czy inne belty .
  Moze i to wiele ,w dodatku bardzo niespodziewanie zawsze i wszedzie .
  Ze wzgledu ,ze prawo zabrania naklaniac do niecnych czynow a nawet „mowy nienawisci” ,instrukcji wam nie podamy ale poradzimy by juz przestac pic wszelkie barbaluchy i byc trzezwym na umysle ,jesc zdrowa zywnosc ,a telewizory wyrzucic z domu,gazet nie kupowac i nie czytac.
  cdn

  Polubienie

 18. Ktos powie ,no tak,ONI MOGA WSZYSTKO ,maja wszelkie zabezpieczenia swego scierwa ,my biedni,nie mamy broni,ani innych srodkow ,by dla przykladu „dostac sie do sowy”.
  To fakt ale przeciez mamy wlasne (a moze nie) wojsko,policje ,tajniakow i innych uzbrojonych !

  I co ,dajmy na to, taki nie moze skierowac broni w inna strone niz tam gdzie goje ?

  Hej „chlopcy mundurowcy” wam tez rozum odebralo ???
  Komu i za co sluzycie ?
  Wiemy,wiemy,juz slyszymy – za to nam placa,sluzba nie druzba,malo tego, na wojny nas wysylaja ,samolotami/helikopterami daja nam latac , chemie nakazuja siac czy na ziemi lac,gazem tryskac ,elektronami walic,wsio zagluszac i oglupiac – to sie nam oplaca ,zycie krotkie pic sie chce ,czasem i zadu…c trzeba.

  Chwileczke ,wspolczesni sludzy chloptysie ,byl czas ,ze i my staruszkowie sluzylismy ale gdy padaly polecenia i rozkazy „to czy tamto” ,to dzialalismy tak by jak najmniej bratniej krwi sie polalo ,masakry niewinnych ludzi NIE BYLO za naszej LUDOWEJ SLUZBY !
  Z „wojen” takich jak chocby w Czechoslowacji w 1968 roku ,czy „wojny domowej” na zyczenie szmuli w Polsce w 1981 powrocilismy,w piecu napalilismy (jeszcze nie bylo zakazu palenia w piecu weglem polskim CO2 nie przeszkadzalo,regulacji klimatu nie bylo),nakarmilismy psa i na jakis czas odpoczelismy,niczym nastal DUZY szmul ze szwabem .
  Szmulom-kor-nikom zas, w internowaniu przykrecilismy nosa,bolka ostrzeglismy,”wronie” zasalutowalismy ,po czym gdy nas „kopano w cztery litery” i wyrzucano z koszar,zaden robotnik czy chlop nie przyszedl nam z pomoca,no bo przeciez ,nowa wladzunia przestala im brac synalkow do spelniania obowiazku wojskowego likwidujac pobor powszechny do wojska,co oczywiscie sprawilo radoche mamuchom.
  A bylo to tak nie dawno.po rozbrojeniu nas wzieto sie za was,rozebrano was z wszystkiego bez jednego wystrzalu ,dzis dano wam wojska NATO,a na przyszlos dac wam maja wieczna,grobowa cisze !!!

  Czy cos mamy dopisac ?

  Polubienie

 19. Aby DOKONAC tego by nas nie wyciszono na zawsze TRZEBA SIE ZJEDNOCZYC WE WSZYSTKICH DZIALANIACH – NARODOWYCH POLSKICH !!!
  I to nie tak jak jacys „n-massadowcy -narodowcy” ,ktorzy nie dopuszcza do swego mikrofonu chocby prezesa WPS1 podczas demomstarcji pod Sejmem w Warszawie , czy wszelkie inne „syzyfy” chocby juz na fotelu poselskim czy senatorskim ale ZJEDNOCZENIE-ZRZESZENIE WSZYSTKICH POLAKOW SLOWIANSKIEGO POCHODZENIA we wspolnym marszu NA WROGOW i to obecnie udajacych prawo i sprawiedliwosc, przy tym drwiacych juz na caly pysk z Polakow .

  MARSZ PO ZWYCIESTWO NAD NASZYMI WROGAMI !!!

  Nie beda kuchcic,marszalkowac i pluc nam w twarz.
  Nastawiac jednych przeciwko drugim .

  PRAWDZIWI POLACY DO STEROW WSZELKIEJ WLADZY !
  To rozkaz.

  Polubienie

 20. Sam nie wiem co myśleć, za dużo ludzi by miała to być jedynie fałszywka.
  Ponadto tz. służby zawsze moga znależć napalonego idiotę który zrobi za nich zamach terrorystyczny

  Polubienie

 21. A może zorganizujemy wycieczkę do Moskwy, na światowy zjazd….

  Boże zmiłuj się nad nami. Moskwa jest już judejska. Z okazji 20-lecia Rosyjskiego Kongresu Żydowskiego do Moskwy zjedzie 100 rabinów. Wielkie uroczystości poświęcone 20-leciu Rosyjskiego Kongresu Żydowskiego odbędą się w Moskwie pod koniec września. Jednym z głównych wydarzeń będzie akcja ” 100 rabinów „.

  Do stolicy zjadą rabini wszystkich nurtów judaizmu, z całej Rosji, krajów byłego ZSRR, z Europy, USA, Kanady, Izraela, poinformowała we wtorek agencja „Interfax-Religia”, w biurze prasowym Rosyjskiego Kongresu Żydowskiego.

  „Chociaż Rosyjski Kongres Żydowski jest organizacją świecką to, tym nie mniej, odrodzenie żydowskiego życia w naszym kraju rozpoczęło się od przywrócenia judaizmowi prawie „zaginionego plemienia” byłych żydów sowieckich. Religia, tak jak i dawniej, stała się podstawą tożsamości narodowej” – wyjaśnił prezes Rosyjskiego Kongresu Żydowskiego, Jurij Kanner.

  Zaznaczył on, że Rosyjski Kongres Żydowski, utworzony przez grupę biznesmenów i działaczy społecznych w 1996 roku, widział swój cel, przede wszystkim, w podnoszeniu świadomości narodowej i solidarności społecznej, dlatego „założyciele Rosyjskiego Kongresu Żydowskiego, ludzie zasadniczo niereligijni, widzieli w religii najważniejszy czynnik realizacji tych celów”.

  „To, że dzisiaj możemy zebrać w Moskwie stu najlepszych rabinów, swego czasu pracujących w Rosji, i ciągle czynnych, jest miarą naszej misji, nie tylko w aspekcie ilościowym ale i jakościowym. Rabini odegrali, i dalej odgrywają, wybitną rolę w umacnianiu i rozwoju żydowskiego życia społecznego w naszym kraju, i ta rola jest znacząco widoczna” – stwierdził szef Rosyjskiego Kongresu Żydowskiego.

  Za: http://3rm.info/main/63383-gospodi-pomiluy-moskva-iudeyskaya-na-20-letie-rossiyskogo-evreyskogo-kongressa-v-moskve-soberutsya-100-ravvinov.html

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/rosja-boze-zmiluj-sie-judejska-moskwa-2016-07

  Polubienie

 22. Ojojoj droga Administracjo, jak widzę te fotki ruskich żydów, to jak najmniej chcę mieć coś wspólnego z kacapami.zero jakichkolwiek kontaktów, zero współpracy z Rosją . Niech się dymaja. Zato w dobrym interesie wszystkich Polaków powinno być staranie, o to , aby na terenie Polski stacjonowala jak największa liczba amerykańskich pułków, najlepiej z atomówkami. No i jak najszybsze wyjście z eurokołchozu (eurokibucu) z jednoczesnym zacienieniem współpracy z biznesem amerykańskim. Polskę stać na dostatnie życie patrz bogactwa naturalne Suwalszczyzny a drugie tyle pod prastarym piastowskim Krolewcem.

  Polubienie

 23. Ad Marka

  Patrząc na te zdjęcia, zrobione „ograniczoną kamerą”, to wszystko wygląda znowu na kolejną „ustawkę” francuskiej policji oraz służb specjalnych.

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/zamach-w-nicei-atak-terrorystyczny-we-francji-oczami-polaka-naocznego-swiadka/v93y9yn

  ,,Przed zamachem policja rozdawała w knajpach telefony alarmowe.”

  Szczyt cynizmu, czy resztki skrupułów, zabezpieczających przed ,,koszmarami sennymi” sprawców tragedii?

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 24. Ten kelner zapomniał dodać mały acz bardzo ważny szczegół, że owym policjantom rozdajacym te telefony spod czapek i mundurów wystawaly nieudolnie pochowane pejsy i tałesy. Pono jednemu nawet nadgryziona maca wypadla. Szalom

  Polubienie

 25. Eee, co tam jakiś Kongres Panżydowski w Moskwie. Za rok mam uczestniczyć, jako członek Komitetu Pansłowiańskiego, w Kongresie Pansłowiańskim w tejże Moskwie. A dziesięć dni temu, 5 lipca, uczestniczyłem w sadzeniu „13 SŁOWIAŃSKIEJ LIPY” w mieście Nitra na Słowacji, skąd misjonarze Cyryl I Metody rozpoczęli swą misję ewangelizacyjną wśród Słowian, docierając z nią i nad Jezioro Ohrydzkie w Macedonii i na Krym, gdzie zaczęli chrzcić „ruskich”.

  Znak naszej Unii Pansłowiańskiej wygląda w ten sposób:

  Przedstawia on flagi 13 Narodów Słowiańskich, które, wraz ze wzrostem i rozkwitem tych „13 lip”, które uczestnicy rajdu motocyklowego z początkiem tego lipca 2016 posadzili.(W rajdzie uczestniczyli głównie Rosjanie ale i z pochodzenia słowiańskiego Niemcy się do niego dołączyli, a nawet i Francuz i Włoch po rosyjsku gadający). Te lipy posadzono w kultowych miejscach całej środkowo-wschodniej Europy, także i na półwyspie Rugi (aż do roku 1183 w Arkonie była słowiańska świątynia!) i w Budziszynie, obecnie leżącym w Niemczech. Czytać więcej na ten temat na przykład tutaj, po słowacku: http://www.slavia-slavia.com/.

  Otóż ja jestem trochę człowiek tak zwany światowy i dobrze wiem, że liczba „13” jest ukryta w herbie USA, na którym jest pokazana i piramida symbolizująca 13 Stanów Założycielskich USA i Gwiazda Dawida złożona z 13 mniejszych białych gwiazdek pięcioramiennych. I jak dotąd tej Piramidzie Mądrości USA wzmocnionej Gwiazdą Dawida nikt nie odważył się zagrozić. A wspólny rozkwit 13 „liści narodowych” lipy słowiańskiej powyżej to jest sprawa dość niepewna. Zwłaszcza gdy się pamięta, że misjonarze chrześcijańscy, gdy przychodzili do nawracanych przez nich narodów, zaczynali swą misję od rąbania pogańskich Świętych Gajów. Tak było w Szczecinie około roku 1180 (są zapiski na ten temat) a i święty Wojciech ze sto lat wcześniej ponoć zginął – śmiercią oczywiście męczeńską – gdy przyłożył misjonarski topór do Świętego Dębu w miejscu obecnego ogrodu botanicznego w Oliwie, kolo Gdańska.

  Ale spróbować warto, Na wszelki wypadek, by odpędzić wszelkie złe, misjonarskie duchy mogące Imperium Slavianorum zagrozić, wyprodukowałem taki oto projekt herbu tego Imperium: w środku na koniu to słowiański książę Niklot, który przez aż lat 30 zwycięsko odpierał kolejne najazdy Krzyżowców w obecnej Meklemburgii – a jego synowie założyli książęcy ród tamże, już po chrystianizacji przed około 840 laty. Nad nim swastyka zachowana na murze Opactwa w Kruszwicy, a po bokach odstraszające Krzyżowców swastyki polskich oraz wczesno-radzieckich sił zbrojnych, które warto odrodzić w wieku XXI.

  Polubienie

 26. pod prastarym piastowskim Krolewcem……
  Królewicec za Piastów?

  Polska za panowania Kazimierza I Odnowiciela

  Polska w czasach Kazimierza Wielkiego
  Z tym, że Mazowsze dopiero zostało przyłączone do Polski za Jagiellonów

  Polubienie

 27. A na : http://polskasprawa.blog.onet.pl/2014/03/12/czy-unia-panstw-slowianskich-jest-mozliwa/
  jest kilka zdań żywcem zerźniętych z mojego artykułu, ale i dobrze.
  Temat jest i się rozkręca.
  Widziałem także pisano o Unii Słowiańskiej na stronach biaoruskich, niestety w tej chwili nie mogę go odszukać

  Po co nam unia europejska która tylko nas osłabia? Zrozum wreszcie że razem, zjednoczeni, jesteśmy silniejsi niż każde jedno państwo w europie!
  http://www.cda.pl/obrazek/show/s%C5%82owianie

  Srbija u „Balkanskoj federaciji”
  http://www.mojenovosti.com/lat/index.php?

  Američka obaveštajna agencija CIA u projekciji sveta koja bi trebalo da bude završena do 2020. godine, predviđa podelu Evrope na tri dela. Na „Staru Evropu”, „Katoličku Evropu” i neku treću „Pravoslavnu Evropu”. Prema tim projekcijama Srbija je ugurana u”Balkansku federaciju” na koju se izgleda ni u ovom novom veku nije zaboravilo.
  option=btg_novosti&catnovosti=0&idnovost=23019&Srbija-u-#.V4kcjfntlBc

  Polubienie

 28. No jak to sie z nimi nie zgadzac (?) ,isc z pradem a nawet pod prad ,czyli jestem za a nawet przeciw aby tylko bylo z czego zyc i mamic ile sie da za kase .
  Zas szmul i szwab beda dalej robic swoje interesy w kraju nad Wisla i sprawowac rzady.
  Nie bajdurzyc ale brac za pysk i WON Z POLSKI kazdego/kazda ,ktory/ktora Polsce i Polakom szkodzi !

  POLSKA DLA POLAKOW SLOWIANSKIEGO POCHODZENIA !
  Reszcie jak sie nie podoba i nie bedzie sie podporzadkowac wladzy
  POLSKO-SLOWIANSKIEJ droga wolna chocby na ksiezyc .

  Starczy juz obcych i mieszanej krwi obywateli polskich,czas na jej odfiltrowanie .

  Dlaczego Chojecki i Kowalski nie odwazycie sie powiedziec mlodym ,ze POLSKA RZADZA ZYDZI i NIEMCY oraz ich sludzy mieszanej krwi ???
  Nie potraficie ich rozpoznac na swym terenie ,slowo ZYD czy NIEMIEC nie przechodzi wam przez gardlo,macie stracha przed nimi ?
  To dotyczy tez wszystkich dzisiaj publikatorow ,ciebie Admin tez.

  Polubione przez 1 osoba

 29. Droga Administracjo, jak głoszą kroniki pisane na korze brzozowej slowiańskimi runami, a odnalezione przez Antka Trotylewicza pod Smoleńskiem, był Królewiec jak sama nazwa zresztą głosi, potężną stolicą państwa Polan za panowania władcy Pchlemiela Wielkiego (ok 10 000 l p.n.e), tu proszę nie zapominać o najbogatszych w złoto i platyne kopalinach ciągnących się praktycznie od Orzysza aż po sam Królewiec , nie wspominając o uranie i innych metalach ziem żatkich . To są drogie rzeczy i trzeba być nieprzecietnej urody frajerem coby to tak zostawić kacapom. Moskowym Syjonistom i kacapom mówimy gromkie -PRECZ!

  Polubienie

 30. @ Gąsienica

  „Patrząc na te zdjęcia, zrobione „ograniczoną kamerą”, to wszystko wygląda znowu na kolejną „ustawkę” francuskiej policji oraz służb specjalnych. Przecież osoby pokiereszowane po przejechaniu przez ciężarówkę wyglądają CAŁKOWICIE INACZEJ niż te pokazywane na filmikach powyżej”

  — Morris Herman swoim zwyczajem podejrzewa, że zajście w Nicei to kolejny „hoax”:

  Ale obaj Panowie pospieszyliście się chyba nieco z konkluzją. Te trupy i krew wyglądają całkiem realnie:

  Faktycznie wiele przemawia za tym, że mógł to być autentyk. To nie było zamknięta, ograniczona przestrzeń jak klub Bataclan czy zaułek Woolwich. To był otwarty teren a trupy znaczą trasę przejazdu ciężarówki na przestrzeni kilkuset metrów. Ciężko zorganizować i kontrolować przebieg „inscenizacji” na tak dużej „scenie”, gdzie w dodatku oprócz opłaconych „crisis actors” pełno pałętających się, niewtajemniczonych przechodniów.
  Przypominam p. Markowi filmy z egzekucjami ISIS, które „ustawkami” na pewno nie były.

  Pozdrowienia z włości ks. Hohenlohe. Hore zdar!

  Polubienie

 31. Rzeczywiście, na poniższym filmiku już bardzo wyraźnie widać zakrwawione prześcieradła:

  Ale jeśli to był atak w pojedynkę, to Francja zaczyna przypominać dzisiejszy Izrael – tam właśnie w ten sposób atakują SAMOTNI samobójcy. Jak kiedyś za czasów Jezusa w Jerozolimie atakowali Rzymian żydowscy zeloci, czyli „nożownicy”.

  Polubienie

 32. Oto są skutki zażywania opium religijnego. Narkoman religijny to najgorszy sort wśród uzależnionych. Niedługo u nas nastąpi zlot koksiarzy nadjordanskich – oj chyba będzie się działo. ..?

  Polubienie

 33. POLAK

  Droga Administracjo, jak głoszą kroniki pisane na korze brzozowej slowiańskimi runami, a odnalezione przez Antka Trotylewicza pod Smoleńskiem, był Królewiec

  A to jest ważna i dziejowa informacja o której mało kto słyszał. Rzeczywiście było miasto Królewiec, pierwotna nazwa to Królemieć, albo Królekmieć słynąca z mądrych i sprawiedliwych królokmieci.

  APA zaś jakiś czas temu nabawił się ,,żydowskiej gorączki” ( najpewniej podczas wieloletniej pracy u szwabów i szmuli w USA) i domaga się od nas byśmy uznali ,, ze POLSKA RZADZA ZYDZI i NIEMCY oraz ich sludzy mieszanej krwi ???”
  Co jest o tyle trudne i niewykonalne, że my tu w Polsce i na polskim chlebie jeszcze nie powariowaliśmy, zatem muszą APie odpisać jak niżej.

  Na nasz polski rząd napuścić się nie damy,
  internetowych trolli nie słuchamy
  mowy nienawiści nie uprawiamy
  i Kaczyńskiego popieramy.

  No cóż APA, z całym szacunkiem dla każdego Polaka, dla ciebie również, nie sposób jednak twoich wpisów o szmulach i szwabach traktować inaczej jak z lekkim przymrużeniem oka.

  Polubienie

 34. Stop narkotykom

  Z kolei niejaki ksiądz Oko twierdzi, że ateista to najgorszy wróg kościoła.
  Po długich deliberacjach doszedłem do wniosku, że ma rację. Tam gdzie ludzie stają się ateistami tam zero kościołów, a jeżeli są, to są ,,For sale” (na sprzedaż) jak pisał nasz APA

  A po co ten zjazd na światowe dni młodzieży?
  Nie jestem w stanie zgadnąć.

  Polubienie

 35. Admin tutejszy jest za a nawet przeciw ,czyzby to juz „choroba bolka” ?
  Zenek nam tu podpowiada,ze to mozliwe ,bo kazdy szmul zawsze chwali to czy tamto gdzie mu dobrze z tymi co u wladzy sa lub pewne ,ze zwyciezaja i za morde niewolnikow trzymaja oglupiajac na rozne sposoby wszelka durnote.

  Polubienie

 36. Major napisal: „…….przestac pic wszelkie barbaluchy i byc trzezwym na umysle, jesc zdrowa zywnosc
  a telewizory wyrzucic z domu, gazet nie kupowac i nie czytac.”. Major trafnie napisal.
  Czy w Nicei bal zamach terrorystyczny, czy tez w Nicei miala miejsce tragedia przejezdzania ludzi poprzez niekontrolowana ciezarowke na odcinku 200 m (a nie 2000), od momentu postrzelenia kierowcy do momentu jego zabicia?
  Nie ma zadnych ujec z zajscia na odcinku 2000 m – 200 m a rozpowszechnianie wersji zamachu pasuje wszystkim stronom: zydowskiemu rzadowi we Francji w celu ukrycia fuszery w zapewnieniu bezpieczenstwa
  poprzez organy panstwowe i przedluzenia stanu wyjatkowego, ukierunkowanego na tlumienie protestow zwiazkow zawodowych, zydowskiej unii i stanom w celu wprowadzenia wiekszego zamordyzmu i motywacji udzialu w rozpierdusze Syrii, Putinowi, jako okazja do wzmozonego zebractwa o zniesienie sankcji i nadziei na porozumienie odnosnie Syrii a terrorystom islamskim, jako formy ukazania sily.

  Polubienie

 37. Ad vocem Nicei.

  Dzisiaj, coś ciekawego znalazłem na ,,Sputniku”. Przewodnik Rita Dawletowa z Nicei, pisze o braku łączności telefonicznej w trakcie tzw. ,,zamachu”! Jakiś ktosik, wyłączył sieć telefonii komórkowej w całej Nicei? Proszę zwrócić uwagę na przyjaciółkę Rity z ratusza w Nicei, która natychmiast zorientowała się, co się dzieje!

  http://pl.sputniknews.com/swiat/20160715/3467902/nicea-zamach-terrorystyczny.html

  Na zdjęciu widać bezradność służb ratowniczych w podejmowaniu szybkich decyzji – przyczyną brak łączności telefonicznej?

  Bardzo dziwne – wojsko, które zostało wprowadzone do akcji! Jest tak niebezpiecznie, że każe się ludziom zakładać ręce na głowę?

  Kolumna karetek, nie wiadomo na co czekająca?

  Pozdrawiam

  Polubienie

 38. Ad Adm-ina

  A po co ten zjazd na światowe dni młodzieży?
  Nie jestem w stanie zgadnąć.

  Oooooo, w mordę jeża, (przepraszam) kolejny raz muszę zrobić wykład o tym samym dla Szanownego Adm-inka:

  JEŚLI NIE WIADOMO O CO CHODZI, TO CHODZI O GÓRĘ PIENIĘDZY, WYCIĄGANYCH W CHYTRY SPOSÓB OD PAŃSTWA POLSKIEGO I DZIECIAKÓW Z CAŁEGO ŚWIATA!

  Gwoli przypomnienia:

  CABARET – MONEY

  NAZYWA SIĘ TO PAKIECIK PIELGRZYMA TYPU: A, B, C, W TYM PAKIECIK WOLONTARIUSZA I SAM ZOBACZ ILE TA ,,PRZYJEMNOŚĆ” KOSZTUJE:

  http://www.krakow2016.com/pakiet-pielgrzyma

  KATABASY POSZEDLI NA CAŁEGO, BEZ ŻADNYCH HAMULCÓW I OPAMIĘTANIA!

  ,,PRZEDBIEGI PRÓBNE” DO ŚDM, ODBYŁY SIĘ W LEDNICY DNIA 04.06.2016 ROKU:

  http://www.polskieradio.pl/7/1949/Artykul/1627627,Lednica-Spotkanie-z-Jezusem-na-warunkach-mlodych

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 39. No kika jak możesz tak pisać, że many, że cash, że dulary…
  Przecież wstęp na każdy kabaret kosztuje, a jak byś tak chciał przykładowo do Rio de Janeiro na karnawał, to co, za darmo byś miał pakieta?

  Polubienie

 40. Wszystko idzie w tym kierunku dla stworzenia takiego EUROREGIONU (ozenek Polski z Ukraina + dodatki), jako jednego z nowych tworow po przepoczwarzeniu UE, co jest nieuniknione.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s