Europejskie superpaństwo się kroi po Brexicie!


Europejskie superpaństwo zamiast Unii Europejskiej – taką propozycję na spotkaniu w Pradze ma przedstawić państwom Grupy Wyszehradzkiej szef niemieckiego MSZ Frank-Walter Steinmeier. Dokument, do którego dotarł portal tvp.info i program „Minęła dwudziesta”, ma 9 stron i sygnowany jest przez szefów dyplomacji Niemiec i Francji. Zobacz oryginalny dokument.

Główne założenia dokumentu:

• Kraje członkowskie bez prawa do własnej armii i służb specjalnych.
• Unifikacja prawa karnego oraz systemu podatkowego.
• Państwa bez własnej waluty oraz banku centralnego.
• Jednolity system wizowy.
• Wspólna polityka zagraniczna względem innych państw oraz organizacji międzynarodowych.
• Ograniczona rola NATO.

Dla mnie to żadna nowość – to przecież kontynuacja (Post)Chrześcijańkiego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego z jego DZIEDZICZNĄ ARYSTOKRACJĄ.

Wtedy językiem łączącym poszczególne marchie była łacina ( w wielonarodowym Cesarstwie Austrowęgierskim także). Ciekawym jaki język będzie wspólny Zjednoczonej Europie? Angielski przecież, jako język narodowy, jest nieobecny na Kontynencie Europejskim. Dokument w tej sprawie został jednak spisany po angielsku – czyli to będzie podsatrapia tandemu NARODÓW WYBRANYCH USA + GB.

No i rzeczywiście kroi nam się Praga jako stolica Imperium Franko-Słowiańskiego pod Anglosaskim zwierzchnictwem! (Stamtąd ta wiadomość z TVP do mnie przyszła.)

 

Reklamy

8 uwag do wpisu “Europejskie superpaństwo się kroi po Brexicie!

 1. Jeszce odnosnie Brexitu, który w jakiś sposób powiązany jest z przyszłą formą Unii Europejskiej. Wielka Brytania rości sobie prawo do odbudowania swojej pozycji jako mocarstwa,dlatego musiała dokonać wyjścia z Unii, Z perspektywy geopolitycznej, zachowanie Wielkiej Brytanii zdeterminowane jest tym,że Stany Zjednoczone nie są już dominującą siłą na świecie ani gospodarczą, ani militarną, a patrząc od wewnątrz UE, Zjednoczone Królestwo nie może i nie chce przyjąć dominującej roli Niemiec. Zdając sobie sprawę, że Eurasia staje się coraz bardziej poważną rzeczywistością, Wielka Brytania chce na czas załapać się na wzajemne dobre relacje i osiągnąć bliskie stosunki z Chinami i Rosją. Chociaż nie ma większych oznak dwustronnego zbliżenia z Rosją, to z Chinami jest bardzo prawdopodobne. Na przykład, City of London będzie w stanie wykorzystać Brexit do rozwoju rynku chińskiego juana. Wszystkie elementy są w grze, aby przekształcić City w chińskiego konia trojańskiego w Unii Europejskiej, ze szkodą dla amerykańskiej supremacji.

  Polubienie

 2. Tym razem pani Todd napisała coś co mi się spodobało
  ze skrzynki e-

  Kto tu rządzi?

  Szanowni Państwo!
  Na to proste pytanie odpowiedź jest równie prosta, pod warunkiem, że zdefiniujemy co znaczy „tu”. Jeśli mamy na myśli Unię Europejską, to na jej czele stoi oczywiście kanclerz Merkel, nie formalnie, ale faktycznie. To ona rządzi, wprowadza prawa korzystne dla Niemców i niekorzystne dla ich różnych wasali. Jedyny kłopot bywa w zachowaniu pozorów. I na tym właśnie kłopocie bazowałabym.
  Niemcy, w „trosce” o kierowców wprowadzili obowiązkowe stawki płacowe, które obcy przewoźnicy muszą płacić swoim pracownikom znajdującym się akurat na terenie RFN. Przenieśmy to prawo do nas i zażądajmy, żeby niemieckie firmy płaciły wszystkim swoim polskim pracownikom uposażenia nie mniejsze niż w Niemczech. Ciekawe jak zareagują, zwłaszcza co zrobią koncerny medialne plujące na Polaków ustami tanich sprzedawczyków. Ile tak naprawdę są oni warci dla swoich panów? Jeśli kapitał nie ma narodowości, to odkupimy te media za psi pieniądz, a jeśli ma, to wówczas się potargujemy.

  Pozdrawiam i do następnej soboty

  Małgorzata Todd

  Polubienie

 3. Czyli dzieje się to, o czym pisałem wcześniej – emigracja+zamachy=zagrożenie=pretekst do utworzenia superpaństwa. Niech robią… za kilkanaście lat będzie to koniec jewropy. Putin Akbar ;-D

  Nie rozumiem tylko o co chodzi z tym rzekomym zwierzchnictwem USA nad USE… Bo dokument po angielsku? Umowy między RPA a Angolą są też sporządzane w tym „języku handlu”. MG co rusz wrzuca jakieś angielskie teksty (agent wpływu?). To nie wiem… może uzależnienie tego nowego tworu ma polegać na wyautowaniu z organizacji „małej ameryki” czyli GB, a może na zniesieniu NATO i zlikwidowaniu amerykańskich baz na kontynencie? No cóż… widocznie wyższa szkoła logiki ;-]

  Polubienie

 4. LuK
  wsicko je możliwe

  Najpierw junajtet states of GermanyEuropa później dołącza Russia, na koniec jedwabny szlag(by to trafił, jak mawiał mój dziadek) do tego dojdą Indie, Pakistan i Turcja i Hameryka won.
  Bo kto takiej EuroAzji podskoczy?
  Nobady i nołan

  Polubienie

 5. „Najpierw junajtet states of GermanyEuropa później dołącza Russia, na koniec jedwabny szlag(by to trafił, jak mawiał mój dziadek) do tego dojdą Indie, Pakistan i Turcja i Hameryka won.
  Bo kto takiej EuroAzji podskoczy?
  Nobady i nołan”

  Eurazjatyckie superpaństwo-organizacja będzie możliwe jedynie wtedy, kiedy to Wschód będzie dyktował wartości(tradycyjne) na jakich będzie to wszystko tworzone, a nie Europa z tymi swoimi związkami pedoseksualnymi, normatywnymi długościami śledzia i owocowymi marchewkami. Tradycja jest nie do pogodzenia z gównem.

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/wybory-prezydenckie-w-usa-przyrodni-brat-obamy-z-kenii-popiera-trumpa,663779.html

  Polubienie

 6. cyt. LuK:
  „emigracja+zamachy=zagrożenie=pretekst do utworzenia superpaństwa”

  Cóż, chciałoby się dużo napisać na ten temat, ale nie mam czasu. Wpierw muszę podskoczyć do mego operatora sieci telefonii komórkowej, gdyż otrzymałem sms-a o treści, cyt.:

  „W zwiazku z wejsciem w zycie ustawy o dzialaniach antyterrorystycznych, aby korzystac z oferty na karte, wymagana bedzie rejestracja karty SIM. Zapraszamy do salonow Plusa lub Cyfrowego Polsatu. Szczegoly na: …”

  … Tylko czekać kiedy nas jeszcze zaczipują

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s