Turcja mocarstwem atomowym?


Turecka armia przejęła arsenał jądrowy USA w Turcji ,bazę w Incirlik otoczyło 7000 żołnierzy Erdogana.

Wczoraj (30.07) w nocy około godziny 23.00 ponad 7 tysięcy żołnierzy tureckich otoczyło strategiczną bazę#NATOIncirlik – poinformowała gazeta „Hurriyet”.

Sprawa do chwili obecnej nie jest do końca wyjaśniona. Turecki minister do spraw Unii Europejskiej na portaluTwitter napisał, że jest to rutynowa kontrola bezpieczeństwa. Z informacji innych źródeł rządowych wynika, że akcja odbyła się z powodu pogłoski o ewentualnym buncie w bazie.

Pikanterii i powagi całej sprawie dodaje fakt, iż w Incirlik są przechowywane potężne głowice jądrowe, które w nieodpowiednich rękach mogą stać się problemem na skalę światową.

Załoga bazy, w tym między innymi amerykańscy dowódcy, piloci, inżynierowie, oddziały łączności, kontroli powietrznej i transportu oraz personel szpitala wojskowego – zostali odcięci wraz z bronią jądrową, która znajduje się prawdopodobnie na chwilę obecną pod ich kontrolą.

http://pl.blastingnews.com/swiat/2016/07/photo/photogallery-pilne-turecka-armia-otoczyla-baze-nato-z-glowicami-jadrowymi-wideo-810223.html

Czy Erdogan może przejąć arsenał nuklearny USA zdeponowany w Turcji ?

Posted by miziaforum w dniu Lipiec 21, 2016

Witam , i pytam jak w tytule poniżej widać tekst z którego wynika że nie tylko ja sobie myślę tak , czy wariat i szaleniec jakim jest Erdogan mógł by się posunąć do tego ??

Chyba tak , to bardzo prawdopodobne … i co by mu zrobili ? podejrzewam że nic !

no całkiem niezły plan , zapewniający że imperium Osmańskie z sułtanem Erdoganem stało by się prawdziwym imperium z bronią atomową !!

Jak pisze amerykański magazyn „Foreign Policy”, nieudany zamach stanu w Turcji, a także skala retorsji, jakie władze w Ankarze podjęły wobec uczestników zamachu, ale też i osób z nim niezwiązanych, już doprowadziły do napięć między Turcją a Waszyngtonem.

W Turcji znajduje się baza lotnicza Incirlik, w której od lat 60. przechowywane są bomby nuklearne. Lotnictwo USA wykorzystuje ją obecnie do operacji przeciw Daesh w Syrii i Iraku.

Tureckie władze zamknęły Incirlik podczas tłumienia zamachu, argumentując, że puczyści mieli w bazie swoich ludzi i wykorzystali stacjonujące tam samoloty tankujące.

„Wzbudziło to niepokojące refleksje. W bazie Incirlik jest kilkadziesiąt grawitacyjnych bomb nuklearnych B61. Czy trzymanie tam amerykańskiej broni atomowej wygląda teraz na dobry pomysł?” – pisze na łamach „Foreign Policy” Jeffrey Lewis, znany ekspert specjalizujący się w kwestiach bezpieczeństwa i proliferacji broni nuklearnej.

Na poligonie w Nevadzie myśliwiec F-15 zrzucił bombę atomową B61. Był to pierwszy taki test w programie modernizacji wiekowych ładunków, które stanowią jeden z filarów odstraszania atomowego NATO. Błysku i wielkiego wybuchu nie było, bo w zrzuconej bombie nie było ładunku jądrowego. (http://www.tvn24.pl)

A TU MACIE DOWÓD ŻE BOMBY B61 SĄ DLA ERDOGANA KUSZĄCE … BO MOZE JE PRZENOSIĆ MYŚLIWIEC ZATEM PROBLEM NOŚNIKA Z GŁOWY !!!

JAK POŁOŻY ŁAPĘ NA ARSENALE TURCJA Z GODZINY NA GODZINĘ STAJE SIE MOCARSTWEM ATOMOWYM OKOŁO 40 TAKICH BOMB JEST NA STANIE W AMERYKAŃSKIEJ BAZIE W TURCJI

https://miziaforum.wordpress.com/2016/08/01/turecka-armia-przejela-arsenal-jadrowy-usa-w-turcji-baze-w-incirlik-otoczylo-7000-zolnierzy-erdogana/

 

 

13 uwag do wpisu “Turcja mocarstwem atomowym?

 1. Trochę dokleję do juliusa

  „To wszystko można było przewidzieć. Europa nieuchronnie zbliża się do krawędzi wojny domowej” – pisze Aleksander Dugin.

  ALEKSANDER DUGIN: MECHANIZM ZOSTAŁ URUCHOMIONY

  Przekład z języka angielskiego:

  Pozdrawiam, oglądacie ‚Wskazówki Dugina’.

  W ciągu ostatnich kilku dni w Europie, co ważniejsze – we Francji i w Niemczech, miały miejsce atak terrorystyczny, masakra, wybuch, atak terrorysty samobójcy i porwanie zakładników prawie dzień po dniu.

  14 lipca terrorysta zabił ponad 80 osób ciężarówką w Nicei. 18 lipca Afgańczyk, uzbrojony w siekierę, zaatakował pasażerów pociągu w Bawarii. Tydzień temu w Monachium 18-latek otworzył ogień w McDonaldzie i w centrum handlowym, zabijając 9 i raniąc 35 osób, głównie nastolatków pochodzenia tureckiego i albańskiego. 15-letni współsprawca monachijskiego zamachowca planował atak w Stuttgarcie. 24 lipca uchodźca z Syrii zabił maczetą ciężarną polską kelnerkę. Prawie równocześnie wybuch ranił 12 osób w centrum Ansbach również w Bawarii.

  26 lipca dwóch terrorystów pochodzenia arabskiego, powiązanych z ISIS, zaatakowało kościół w Saint-Étienne-du-Rouvray na północy Francji i wzięło zakładników. Brutalnie zamordowali księdza. 27 lipca niezidentyfikowana osoba otworzyła ogień w centrum handlowym w Malmo w Szwecji. Tego samego dnia w Zindorf w Bawarii nieznani sprawcy zdetonowali ładunek wybuchowy przy wejściu do biura urzędu do spraw imigrantów i uchodźców.

  Co się dzieje w Europie – 02.08.2016.

  Co się dzieje w Europie? – To wszystko można było przewidzieć. Europa nieuchronnie zbliża się do krawędzi wojny domowej. Co jest istotą tej wojny? – Aby to zrozumieć, powinniśmy zwrócić uwagę na dwie główne siły prowadzące tę wojnę, będące jej przeciwstawnymi biegunami. Z jednej strony mamy hordy imigrantów z Bliskiego Wschodu i północnej Afryki. Z drugiej to europejscy nacjonaliści, których wpływ i determinacja rosną wraz z liczbą napływających imigrantów. Stąd równanie: więcej imigrantów to więcej nacjonalistów, im więcej imigrantów używa przemocy, tym ostrzejsza i bardziej histeryczna odpowiedź nacjonalistów.

  I teraz najważniejsza sprawa: aby zachować Europę, a przynajmniej uspokoić sytuację, każdy zdrowy na umyśle rząd w Europie powinien natychmiast zastopować imigrację. Przecież sytuacja jest krytyczna. Ale widzimy co innego, europejscy liderzy powtarzają jak mantrę, że ‚większość imigrantów jest zupełnie inna’ i apelują o ‚więcej tolerancji’. 28 lipca kanclerz Angela Merkel oświadczyła, że nie będzie zmian w polityce migracyjnej.

  George Soros i amerykańscy politycy grają rolę ideologów nasilenia imigracji i przyznania migrantom maksymalnej swobody. Naciskają, aby Europa stała się bardziej tolerancyjna i otwarta. Ponieważ Europa podąża za Waszyngtonem i Sorosem, to eksplozje, krwawe masakry staną się normą dla nowoczesnych Europejczyków. Krok po kroku prowadzi to do ‚europejskiej wiosny’ czyli do wojny domowej w pełnej skali.

  Jakie cele przyświecają tym, którzy uparcie zwiększają ryzyko ataków terrorystycznych i przemocy w Europie? – Mają tylko jeden: skończyć z Europą, ostatecznie ją zniszczyć i stworzyć krwawy chaos, taki jak na Bliskim Wschodzie. Jeszcze raz widzimy ulubione narzędzie amerykańskiej geopolityki, użyte w dekompozycji arabskiego świata, które zniszczyło Irak, Libię, Jemen i Syrię. Tym narzędziem jest radykalny islamski fundamentalizm, salafizm i wahabizm, których znakiem rozpoznawczym, logo jest Państwo Islamskie, Daesh (ISIS), zakazane w Rosji. To oni stanowią rdzeń ataków, popełnianych przez imigrantów lub je sobie tylko przypisują, aby wzmocnić swój wizerunek.

  Ale te same siły stoją za europejskimi nacjonalistami, zwłaszcza w wersji ekstremistycznej, ksenofobicznej i neonazistowskiej. Pamiętacie Breivika, którego apologeci próbowali powtórzyć jego mordercze wyczyny w Monachium? – Ci skrajni neonaziści są zorientowani na Stany Zjednoczone i na Izrael, i są chronieni przez ich siły specjalne [przypis: w Niemczech przykładem takiej siły jest PEGIDA].

  A więc Europa została wzięta z dwóch stron w kleszcze, trzymane przez jednego gracza. Z jednej strony Waszyngton i Soros wzmacniają strumień imigrantów i nadzorują ekstremistów z ISIS, a z drugiej strony wspierają skrajną prawicę, szczując ją na imigrantów i na innego wroga Ameryki: Rosjan. Ten scenariusz był już uruchomiony na Ukrainie w odniesieniu do ukraińskich neonazistów z Prawego Sektora, organizacji zakazanej w Rosji tak samo jak Państwo Islamskie.

  Zwróćmy uwagę na geografię ostatnich zamachów: Francja, Niemcy, Niemcy, Francja, Niemcy. Dlaczego te kraje? – Dlatego, że po Brexicie Europa otrzymała szansę wymsknąć się z amerykańskiego duszącego uścisku a – jak zawsze – dwoma filarami kontynentalnej Europy, prawdziwej Europy są Francja i Niemcy, które są najsłabiej podporządkowane anglosaskiej dominacji. Teraz otrzymują jej piętno. Jak John Kerry mówi: “Mechanizm został uruchomiony”. Tym razem ten mechanizm to wojna domowa w Europie, która wydaje się być nieunikniona. Im więcej imigrantów, tym więcej ataków terrorystycznych. Ich liczba będzie się tylko zwiększać.

  Do widzenia, oglądaliście ‚Wskazówki Dugina’ na temat nadciągającej wojny domowej w Europie. Czy można ją zatrzymać? – Może być już za późno. W każdym przypadku jedynym sposobem ocalenia jest natychmiastowe porzucenie Stanów Zjednoczonych i NATO. Jesteście gotowi? – Nic osobistego, ale jeśli nie, to jutro przekształcicie się w Libię.

  http://katehon.com/directives/europe-war-mechanism-launched

  Przetłumaczył: Mariusz B.

  Polubienie

 2. Eee, coś w te amerykańskie bomby atomowe w Turcji nie wierzę. Ponoć po kryzysie kubańskim, kiedy to ZSRR w 1963 umieścił rakiety z głowicami atomowymi na Kubie, doszło do negocjacji Kennedy – Chruszczow. I w zamian za wycofanie broni atomowej z Kuby, Amerykanie mieli wycofać swą broń atomową z Turcji. I ponoć do upadku ZSRR tego status quo się trzymano.

  ale co potem, w ogólnym rozgardiaszu nastąpiło?

  Polubienie

 3. A no właśnie. Na co zgodził się pijany zazwyczaj Jelcyn?
  Gorbaczow też mógł dać zielone światło
  .
  Ale jedno jest pewne, tak Erdogan jak i USA maja kłopot.
  Kłopot ten polega na tym, że wystarczy jedna mała plotka, jedno podszepnięcie do ucha, że coś tam w Incirlik poszeptują amerykance tureckim pilotom by znienacka, z zaskoczenia i z doskoku któryś z nich wsiadł w samolot i z amerykańskim sateliczeskim namiarem Erdogana małą rakietką powietrze ziemia strącić.
  Czy może tak być?
  Erdogan z pewnością dopuszcza taką możliwość, a że życie mu miłe, więc woli na zimne dmuchać i stąd baza została otoczona.
  A jakby tak za jednym zamachem dwie pieczenie upiec, to jest bomby atomowe przejąć na własność i stać się mocarstwem atomowym, to też by pewnie tej przyjemności sobie nie odmówił. Allach jest wielki, Turkom by nie odmówił, a Amerykancom dużo by nie ubyło.
  Ale na poważnie, co dalej, jakby rzeczywiście Erdogan chciał broń atomową (jeśli jest takowa w Incirlik) przejąć?

  Możliwości Ameryka ma wiele.
  – Wywieść broń samolotami, jeśli taka oczywiście jest możliwość, bo Turki mogą strzelać do próbujących wjechać na pas samolotów.
  –Odstrzelić skład z bronią Tomahawkiem ze swojego lotniskowca na morzu Śródziemnym.
  – Odstrzelić Tomahawkiem Erdogana z pozycji jak wyżej.
  – Zostawić broń Erdoganowi by sobie poszalał, może w Syrii a może z Rosją.
  – Ogłosić, że to nie bron atomowa a ćwiczebne atrapy i czekać co dalej. Będzie Trump, czy Clinton. Niech kolejny prezydent się tym gu…..em zajmie.

  Polubienie

 4. Po pierestrojce umowy między USA a ZSRR przestały być obowiązujące i trzeba było rozpisywać je od nowa… no i właśnie ten pijany Jelcyn…

  „…z zaskoczenia i z doskoku któryś z nich wsiadł w samolot i z amerykańskim sateliczeskim namiarem Erdogana małą rakietką powietrze ziemia strącić.
  Czy może tak być?”

  Bez przesady, Turcja to nie jakaś tam Somalia czy inne Kongo 🙂

  Polubienie

 5. Luk
  Wariatów nie brakuje, również u Turków i u Amerykanów.
  Ostatnio jeden skakał bez spadochronu do siatki ( o ile nie była to hollywoodska sztuczka magiczka)
  Jeśli jakiś wariat strzelał do rosyjskiego Su to dla czego nie miałby strzelić do limuzyny w której akurat by jechał Erdogan?

  Polubienie

 6. Bo nie ma twardych dowodów, że to agent „siatki Gullena” strzelił do rosyjskiego suchoja… o ile jakiekolwiek są. Natomiast gdyby Erdoana trafił satelitarnie (lub za pomocą drona) naprowadzany piorun Zeusa to by raczej nie było żadnych wątpliwości, kto za tym stoi.

  Polubienie

 7. Europa Środkowo Wschodnia imigrantów nie chce więc nam wykreowano wroga zastępczego bazując na naszych odwiecznych fobiach, Naszym wrogiem ma byc Rosja i ta cześć Europy ma żyć w ciągłym strachu przed nią i dodatkowo płacić haracz Syjonistom zza Oceanu za opiekę.

  Polubienie

 8. Luk
  Kto za tym stoi…
  Gulen czy puczyści?

  Szwajcaria oficjalnie powiadomiła Brukselę o cofnięciu wniosku o wejście do UE. Takie rozwiązanie przegłosował parlament kraju – poinformował dzisiaj szef Federalnego Departamentu Spraw Zagranicznych Didier Burkhalter.
  Ciekawa wiadomość

  Polubienie

 9. The documentary „Turkey: The Coup”. The events of July 15-16 2016. The sensational investigation of Tsargrad Channel. American sect’s secret plot. How much money did the CIA spent to kill Erdogan? The Russian role in stopping coup. Could it be the beginning of WWIII?

  Watch on Monday, August 8th, at 21:00, on the eve of the historical Russian-Turkish Summit. The film is to be discussed live by the central figures and the witnesses of the events. Konstantin Malofeev, Alexander Dugin and Leonid Reshetnikov.

  Polubienie

 10. Watch on Monday, August 8th, at 21:00, on the eve of the historical Russian-Turkish Summit….

  Oglądaj w poniedziałek, 8 sierpnia, o godzinie 21:00, w przeddzień historycznego szczytu rosyjsko-tureckiego

  dalsze tłumaczenie:
  Dokument „Turcja: pucz (W Turcji)”. Wydarzenia z lipca 2016 roku 15-16 sensacyjne badania kanału (TV?) Tsargrad .
  Tajny spisek amerykańskiej agentury. Ile pieniędzy CIA wydało by zabić Erdogana? Rosyjska rolę w udaremnieniu zamachu.
  To może być początek WWIII?

  (To tylko początek gry wciąż narazie tylko politycznej)

  Fajny rowerek

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s