Sędzia pod sąd


Z bieżących informacji serwowanych przez TV można wnosić że trwa i nasila się nawalanka Trybunału Konstytucyjnego i sędziów z jednej strony i rządu i partii PiS z drugiej.

Jaką opinię o sądach i wydawanych wyrokach mają Polacy?

Ci co się z nimi zetknęli nienajlepszą.

Ktoś mi powiedział –to mafia, ktoś inny zasugerował że trzeba byłoby powołać trybunał ludowy z tych którzy w wyniku krzywdzących wyroków poszli na bruk, lub potracili swoje firmy, pieniądze, lub nieruchomości. I niech to oni, ci pokrzywdzeni osądzą każdego  tych co ich sądzili.

Pomysł może i nie głupi.

Tylko jak osądzaić tych ponad prawem by prawa nie łamać. Przrcież oni są jak święci tureccy albo jak królowa angielska.

145753688212029777419

Posłuchajmy

Miernik: Wymiar sprawiedliwości jest do gruntownej wymiany!

e–misji.

 

 

Protesty przed Trybunałem Konstytucyjnym

Skompromitowana szajka III RP

 

Reklamy

8 uwag do wpisu “Sędzia pod sąd

 1. List otwarty posłów Janusza Sanockiego i Jerzego Jachnika do nadzwyczajnego Kongresu Sędziów Polskich – Warszawa 3.09.2016 r.

  LIST OTWARTY

  List otwarty posłów Janusza Sanockiego i Jerzego Jachnika do nadzwyczajnego Kongresu Sędziów Polskich – Warszawa 3.09.2016 r.

  Sędziowie, Uczestnicy Kongresu!

  Zwracamy się do Was z okazji Kongresu jaki zwołaliście w Warszawie, nie tylko jako posłowie Sejmu RP.

  Zwracamy się również jako wieloletni działacze stowarzyszeń walczących z bezprawiem w polskim wymiarze sprawiedliwości – w sądach czy w prokuraturze.

  Od wielu lat doświadczamy sami fatalnego funkcjonowania polskich sądów. Jesteśmy także świadkami fatalnego stanu polskiego wymiaru sprawiedliwości – broniąc wielu osób, które przez lata zmagają się z sądowa patologią – stronniczymi wyrokami, koszmarną, nieznaną w innych państwach przewlekłością postępowań, nieumiejętnością sędziów rozstrzygania prostych spraw.

  Problemy te przedstawiało dwukrotnie w Sejmie ponad tysiąc osób poszkodowanych przez wymiar sprawiedliwości, które przyjechały z całej Polski na dwie konferencje (16 stycznia i 25 czerwca 2016) zorganizowane przez Poselski Zespół na rzecz Nowej Konstytucji, którego jesteśmy członkami.
  Uczestnicy Konferencji – obywatele – przedstawiali przykłady arogancji z jaką zostali potraktowani przez sędziów, przypadki wydawania jawnie niesprawiedliwych i jakże często bezprawnych wyroków.

  Nagminne są przypadki łamania przez sędziów podstawowych praw człowieka – stąd Polska jest w konsekwencji uznawana w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu za państwo naruszające Europejską Konwencję o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności.

  W konsekwencji państwo polskie wypłaca poszkodowanym duże odszkodowania, a sędziowie, którzy wydali bezprawne wyroki pozostają bezkarni.

  Bezkarni pozostają sędziowie przyłapani na zachowaniach świadczących o jawnej stronniczości czy wręcz korupcji.

  Przypadki te są ogólnie znane podobnie jak skandaliczny wręcz stan polskiego wymiaru sprawiedliwości i sądownictwa.

  Obraz polskiego sądownictwa jest porażający. Dzisiaj sędziowie w Polsce są w stanie bezkarnie uzasadnić każdą największą prawną fikcję. I to trzeba koniecznie zmienić.

  W ostatnich latach narasta lawina wyroków niesprawiedliwych. Wystarczy popatrzeć na orzeczenia sądów w sprawie reprywatyzacji– która dotyczy całej Polski, a którą sankcjonują prawomocne wyroki sądowe. Kolejna kompromitacja to wyrok na Zygmunta Miernika.

  To nic innego jak odwet polityczny. Tymczasem samopoczucie sędziów RP jest świetne.

  Chcemy mieć nadzieję, że uczestnicy Kongresu Sędziów właśnie tymi problemami zajmą się i w imię dobra wspólnego, porzucając korporacyjny egoizm przystąpią do naprawy sądownictwa i oczyszczenia własnego środowiska.

  Zwracamy się zatem z apelem do uczestników Kongresu sędziów – by środowisko sędziowskie – wspólnie z obywatelami, działaczami społecznymi stowarzyszeń i innymi środowiskami zainteresowanymi stanem polskiego państwa – przystąpiło do sporządzenia diagnozy stanu polskiego wymiaru sprawiedliwości, a także opracowania niezbędnych reform ustrojowych, które pomogłyby wady obecnego stanu usunąć.

  Naszym zdaniem – podstawową przyczyną obecnego, patologicznego stanu polskiego wymiaru sprawiedliwości, jest całkowity brak społecznego (zewnętrznego) nadzoru nad działaniem sądownictwa.

  Obecna ustawa o ustroju sądów oddaje w ręce samej korporacji sędziowskiej wybór nowych sędziów, a także wszelkie funkcje kontrolne, wykluczając jakąkolwiek kontrolę obiektywną. Sytuacja taka prowadzi do stałego obniżania kryteriów oceny, nie daje żadnych bodźców wzrostu efektywności i rzetelności działania.

  Ale – co najważniejsze sytuacja, w której sędziowie wybierają się sami we własnym środowisku zawodowym – stanowi naruszenie fundamentalnej zasady konstytucyjnej – zawartej w art. 4 polskiej Konstytucji – zasady suwerenności Narodu. Funkcja sędziego to nie jest bowiem tylko „zawód”, to przede wszystkim funkcja publiczna, a sędzia powinien reprezentować władzę Narodu i być przez Naród – albo Narodu przedstawicieli – wybierany i kontrolowany.

  Zgodnie bowiem z przytoczonym artykułem 4 Konstytucji władza zwierzchnia w Rzeczpospolitej należy bowiem do Narodu, który sprawuje władzę albo przez swoich przedstawicieli, albo bezpośrednio.
  I tak władza ustawodawcza (Sejm i Senat) jest wybierana przez Naród bezpośrednio. Prezydent jako część władzy wykonawczej również pochodzi z wyborów bezpośrednich, zaś rząd zostaje powołany przez Sejm czyli przez przedstawicieli Narodu.

  Tymczasem sędziowie wybierają się sami – co jest oczywistym naruszeniem konstytucyjnej zasady zwierzchnictwa Narodu i każe zastanawiać się nad legalnością ich umocowania.

  Ten stan rzeczy polegający na naruszeniu Konstytucji musi jak najszybciej zostać zmieniony.

  Uważamy, że jest najwyższy czas na dokonanie radykalnej reformy wymiaru sprawiedliwości.

  Oprócz wprowadzenia wybieralności sędziów – zgodnie z art. 4 Konstytucji – koniecznym jest także- naszym
  zdaniem -wprowadzenie:

  – Wydłużenia do 25 lat okresu przedawnienia dla wszystkich funkcjonariuszy publicznych w tym sędziów i prokuratorów

  – obligatoryjnego nagrywania, przesłuchań w prokuraturach, posiedzeń i rozpraw jeśli życzy sobie tego któraś ze stron;

  – okresowych badań psychologiczno – psychiatrycznych wszystkich funkcjonariuszy publicznych w tym sędziów;

  – uspołecznienia wybieralności sędziów poprzez dokonywanie wyboru przez przedstawicieli społeczeństwa (Narodu) a także ujawnianie nazwisk kandydatów na stronach internetowych sądów i KRS wraz z przyjmowaniem opinii społeczeństwa w zakresie wydawanych orzeczeń ;

  – zmiany w organizacji Sądu Najwyższego w tym rozpoznawania kasacji cywilnych i karnych;

  – wprowadzenie w praktyce zawiadamianie sędziów do prokuratur o składaniu fałszywych zeznań przez świadków, który znaczna część trudni się zeznaniami na zamówienie;

  Apelujemy zatem do Państwa – uczestników Kongresu Sędziów w Warszawie o przystąpienie do prac nad przystąpieniem do rzetelnej dyskusji – w imię dobra wspólnego – i rozpoczęcie uzdrawiania sytuacji w polskim sądownictwie.

  Janusz Sanocki – poseł na Sejm RP
  Jerzy Jachnik – poseł na Sejm RP

  Polubienie

 2. Ciekawy masz ten blog. Kocham tu wracać bo wszystkie wpisy czytam z . Twoje notki czyta się z przyjemnością co sprawia że człowiek się nie męczy siedząc tutaj. Tak 3maj.

  Polubienie

 3. Jezeli juz o sedziach i ich krolestwach jak chociazby tych z TK to i nasze w tym wtracenie .
  Na poczatek zapytamy :
  KTO MOZE OSADZIC „polskich” sedziow ?
  Znajdzie sie taki odwazny ,kiedy to Prezydent RP nie wiele moze zdzialac w tym zakresie .
  Moze nwet SEDZIA NAJWYZSZY PAN BOG IM NIE GROZNY ?

  Rozruszac ten temat ,nie ma odwaznych ???

  Polubienie

 4. Wiec polecamy portal i szczegolowe zapoznanie sie z nim wszystkich zainteresowanych .Jest to portal czlowieka z doktoratem, pokrzywdzonegoo przez polski wymiar sparwiedliwosci , my dodamy i PODLOSCI nietykalnej :

  http://www.kekusz.pl

  Dzisiaj przy swiecie Niepodleglosci w Polsce warto tam zagladnac i poczytac nawet o tych ,ktorzy wczoraj i dzis przemowienia do narodu nam zaprezentowali .

  Polubienie

 5. Zygus daj cos od siebie w tym temacie ,przeciez ty oblatany w tematach facet.
  Starczy na dzis juz twego donosicielstwa,wlacz sie w normalna dyskusje potrafisz ?
  To temat o pokrzywdzonych a ty przeciez tez nim jestes – czy tak ?
  Opolczyk cie wesprze,bo kika juz nie , poniewaz po twym biadoleniu rozchorowal sie na grype ,pewnie sie zaszczepil nowa szczepionka,o ktorej tu na portalu cisza,chyba,ze admin zapoda temat „szczepic sie czy nie szczepic”.
  Czekam zygus,jestem na dyzurze.

  Polubienie

 6. widzę ,że się dziateczki strasznie nudzą i znowu mnie zaczepiają . Zbysiu masz dyżur dziadku i nudo się nudzisz , bo czytelnik poszedł kopkę zrobić , APA poszedł na zakupy po pasztetową do żydów , a ty się nudzisz bidaku i jeszcze twój dyżur na PC.
  Masz bidulko aby ci się nie nudziło :

  Polubienie

 7. Z danych KGB
  KGB udostępniło zdjęcie rozpacz APA w 2015 roku , gdy w żydowskim hipermarkecie zabrakło karpi . Oj laboga jak APA płakał :

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s