Jak Rosja na Polskę napadła.


Rosja to znaczy ZSSR.

77 lat temu, 17 września 1939 r., łamiąc polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow. Konsekwencją sojuszu dwóch totalitaryzmów był rozbiór osamotnionej Polski.

Osamotniona?

Przecież mieliśmy sojusze i gwarancje Francji i W. Brytani dwóch mocarstw światowych.

520px-soviet_and_german_sphere_of_influence_in_the_second_polish_republic_according_to_molotove28093ribbentrop_pact_1939

Strefy interesów Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich i III Rzeszy Niemieckiej na terytorium II Rzeczypospolitej zgodnie z ustaleniami tajnego protokołu dodatkowego do paktu Ribbentrop-Mołotow z 23 sierpnia 1939 roku

za wikipedią.

Jeśli z Warszawy do Poznania jest ponad 300 km to szacując na oko z Warszawy do wschodnich granic II RP musiało być co najmniej 350 km do 400 km

nazi-soviet_1941

Granica między ZSRR a III Rzeszą do 22 czerwca 1941 roku

A dokąd doszły wojska Niemiec po ataku na ZSSR?

700px-eastern_front_1941-06_to_1941-12

Przebieg operacji „Barbarossa”:

Początkowe postępy Wehrmachtu – do 9 lipca 1941 roku

Dalsze postępy – do 1 września 1941 roku

Okrążenie wojsk radzieckich pod Kijowem – do 9 września 1941 roku

Ostatnie posunięcia Wehrmachtu – do 5 grudnia 1941 roku

Można przypuszczać że gdyby w 1941 roku agresja Niemiec na ZSSR wystartowała nie z linii Granicy między ZSRR a III Rzeszą do 22 czerwca 1941 roku, to jest z linii na Wiśle, lecz z granicy II RP i ZSSR z przed 1 września 1939r. Niemcy nie tylko zajęliby Moskwę ale obszar  i 350 km na wschód za Moskwą, Leningradem i Stalingradem. A kto wie czy nie aż po sam Ural.

Czy wtedy Rosja byłaby w stanie wygrać wojnę resztkami ludności mieszkającej za Uralem?

Czy mielibyśmy Polskę dla siebie gdyby zwyciężcą były Niemcy i Hitler?

39 uwag do wpisu “Jak Rosja na Polskę napadła.

 1. Washington Post: Rosja rośnie, NWO upada
  Jennifer Rubin powinna zapoznać się z wykładami Friedricha Hegla na temat filozofii historii świata i uświadomić sobie, że system, który opiera się na kłamstwach i fabrykacjach nie może wiecznie triumfować.
  Zażarta żydowska neokonserwatystka Jennifer Rubin „wyjęła ostatnio kota z worka”, mówiąc, że Rosja porusza się do przodu a USA za żadną cholerę nie mogą nic z tym zrobić. Stany Zjednoczone, mówi Rubin, są całkowicie bezsilne w tym zakresie.
  Rubin cytuje Joan Hannah z Fundacji na rzecz Obrony Demokracji i osoby, która pracowała przez wiele lat w kolejnych administracjach USA mówiąc:
  „Przez wschodnią część Morza Śródziemnego i Lewantu, przez Turcję, Iran i cały region Zatoki Perskiej, linia trendu jest oczywista dla każdego, kto ma oczy żeby to zobaczyć : wpływy Rosji rosną podczas gdy Stanom ubywają. W strategicznych teatrach, gdzie kolejne pokolenia polityków amerykańskich konsekwentnie utrzymywały, że amerykańska dominacja wojskowa jest tam niezbędna, odradzająca się Rosja coraz częściej stawia wyzwania.
  „Powoli, lecz pewnie waszyngtońska wolność w działaniu jest ograniczana. A tak jak noc następuje po dniu tak udane działania sił militarnych Rosji doprowadziły do szybkiego rozwoju jej wpływów politycznych. I to nie tylko wśród przeciwników Ameryki. Od Izraela do Arabii Saudyjskiej, z Egiptu do Turcji, tradycyjni amerykańscy partnerzy są również coraz częściej zmuszani zdobywać przychylność Moskwy. „[1]
  Rubin i Hannah nigdy nie mogły przyzwyczaić się do faktu, że Rosja jest w ofensywie i atakuje niektóre z głównych założeń Nowego Porządku Świata, ponieważ praktycznie nie ma na Zachodzie narodu, który byłby w stanie rzucić wyzwanie agentom NWO na Bliskim Wschodzie. Ci ludzie nie chcą uznać, że ideologia neokonserwatywna jest jednym z głównych powodów dla występowania tak wielu problemów na Bliskim Wschodzie.
  Rubin przyznaje: „Sprawy idą teraz źle, ale mogą stać się o wiele gorsze dla nas i dla naszych europejskich i bliskowschodnich sojuszników.”
  Cóż, cieszę się, że sprawy są złe dla tych ludzi, bo to oni stworzyli dosłownie chaos na Bliskim Wschodzie. Cieszę się, że Rosja mówi im, że niszczenie suwerennych rządów na Bliskim Wschodzie według ich woli jest skończone.
  Tytuł artykułu Rubin brzmi: „Kto zatrzyma Putina?” Być może Rubin musi zapoznać się z wykładami Friedricha Hegla z filozofii historii świata i uświadomić sobie, że system, który opiera się na kłamstwach i fabrykacji nie może triumfować na zawsze. Rubin jest częścią Nowego Porządku Świata i ona jest zła i smutna, ponieważ system został zaatakowany przez kogoś innego niż mały kraj, ale znaczący kraj zwany Rosją.
  Jeśli tacy agenci NWO jak Rubin chcą zatrzymać Rosję, muszą rozpocząć odbudowe moralnego i politycznego porządku. Putin rzeczywiście dokonał licznych odniesień do tego co się dzieje w ciągu ostatnich czterech lat. Rubin musi zacząć uważnie słuchać.
  Jonas E. Alexis 14 wrzesień, 2016
  [1] Jennifer Rubin, “Who Will Stop Putin?,” Washington Post, September 14, 2016.
  http://www.veteranstoday.com/2016/09/14/washington-post-russia-rises-new-world-order-falls/

  Polubienie

 2. Trwa WOJNA O PIENIĄDZ,którą opisał Song Hongbing.Doskonali się sztukę wywoływania kryzysów aby na nich zarabiać.Po jednej stronie koalicja PETRODOLAROWA,a po drugiej ANTYDOLAROWA bazująca na powiększających się zasobach chińskiego złota.EURO zabiega o powiększenie wpływów europejskich przez pryzmat gospodarki niemieckiej.
  Jak w każdej wojnie,to i o pieniądz trzeba mieć strategię,a jaka jest i jaka powinna być POLSKA?!
  W czasie walki ZŁA ze ZŁEM to jest FASZYZMU z KOMUNIZMEM brakiem lojalności wobec Polski wykazały się MNIEJSZOŚCI NARODOWE : ŻYDOWSKA i UKRAIŃSKA.
  Dziś doświadczamy procesu od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który w działaniu przejął rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który zintensyfikował militaryzację handlu wojną i pokojem.

  Polubienie

 3. Zbyt uczenie to Mietku ujmujesz ,to co wyzej jak zwykle o pieniadzach prawisz .
  Szmule i szwaby w jednym zawsze zyli domu i to co knuli i knuja nigdy nie mowia nikomu .
  Bog dal Putina by pokazal szmulom i szwabom to co sie na wzor w lokciu zgina.
  A historia jak zwykle sie powtarza nawet ta od oltarza .
  Po niedzieli wlasnie beda obradowac w stolicy diabla o tym jak podzielic sie wplywami i zyskami .
  Polska jako ta Manka sqrwiona jak zwykle bedzie zalatwiona !
  Ooot i cala prawda ,
  Blogoslawionej niedzieli i mniej miglancow od Angeli.

  Polubienie

 4. Co do bezsilnosci Ameryki to wiedza o tym wszystkie w niej byki !
  Wszelkie rubiny ,serafiny i ci od zlej miny STRACA,
  a na tym biedni sie wzbogaca.
  Gdy nastanie TRUMP ,to wszystko wyrowna ,
  z hameryki splyna wszystkie niepotrzebne gow.a.
  Los swiata zawsze byl i bedzie w rekach Boga
  i na nie jednego przyjdzie boza trwoga.

  Polubienie

 5. Jedno jest dla Polakow pytanie:
  Co Duda za wszystko w NYC dostanie ?
  Gdy moznych nie poslucha zacznie sie zawierucha.
  Oj latwowierny polski narodzie
  czego ciebie wciaz szmulowska bida bodzie (?) .
  Czy nie stac cie na wlasne myslenie ,
  czy naprawde oddasz swe ostatnie mienie ?
  Oddasz ziemie i domy co jeszcze posiadasz (?) ,
  biada gdy to zrobisz ,biada jak dla DZIADA !!!

  Polubienie

 6. Dwie pozycje literaturowe pozwalają w sposób popularny zrozumieć grę w świecie finansów :
  -WOJNA O PIENIĄDZ Song Hogbinga
  -FINANSOWY POTWÓR Z JEKYLL ISLAND-PRAWDZIWA HISTORIA REZERWY FEDERALNEJ G.Edward
  Griffin
  -GWIAZDA I KRZYŻ Michael Jones
  Pozwalają zrozumieć,że idealizowanie Putina to dla Polski też ślepa uliczka.
  Aby zrozumieć narzędzie pieniądza trzeba widzieć jego obieg,aby jak nie likwidować,to ograniczać patologiczne strumienie.

  Polubienie

 7. Zenek
  piszesz coraz ładniejsze wiersze
  Witamy ponownie pana MSK eksperta od wojny o pieniądz
  Pytanie do obu.
  Czy Rosja musiała wkroczyć do Polski 17 września 1939r.?
  Czy było to strategicznie uzasadnione, czy był to jedynie błąd polityczny i imperialne zakusy?

  Polubienie

 8. julius
  no i mamy dowód, że USA mogą co nieco zrobić jak niżej czyli atak na wojska syryjskie
  Reakcja Zacharowej
  — Jesteśmy poważnie zaniepokojeni tym, że naloty przeprowadzono bezpośrednio na armię syryjską, która systematycznie niszczy tam odziały Państwa Islamskiego. Ani podczas codziennych kontaktów między Rosją i USA w genewskim centrum operatywnego reagowania, ani w trakcie niemal codziennych kontaktów między Ławrowem i Kerrym, Amerykanie nie informowali o swoich planach. Co więcej, nie sugerowano nawet, że taka operacja będzie przeprowadzana w tym regionie – powiedziała Zacharowa.

  — Jeśli wcześniej podejrzewaliśmy, że w taki sposób ratuje się Nusra, to teraz, po dzisiejszym ataku na wojska syryjskie, dochodzimy do strasznego dla świata wniosku: Biały Dom broni ISIS – podkreśliła rzeczniczka rosyjskiego MSZ.

  Komentarz ze Sputnika

  Włodzimierz Gudelin
  Czekamy Pani Mario na omyłkowo zestrzelone samoloty koalicji pod przywództwem uSSmanów . Też ich przeproście .

  Sasza Tritankistov · Półlitruk w 144-ya Trollowaya Diviziya
  Tak sie zastanawiam, po co strącać je w powietrzu, jak można na ziemi. Posłać iskandera do amerykańskiej bazy, zniszczyć ze 30 samolotów, moż ei ktoś zginie, to wtedy trudno – amerykańce lubią krytykować rosyjskie uzbrojenie, no to sie powie, że rakieta miała lecieć na zachód a poleciała na wschód do Iraku, taka wadliwa partia 🙂 no i też wyrazić ubolewanie, powiedzieć, sory, nasza broń nie jest tak precyzyjna jak wasza, wita, rozumita 🙂

  Krzysztof Rzezniczek
  Tu powinna nastapic reakcja S400 a nie Zacharowej.

  Antonios Moraitis
  Narescie ktos znaczny powiedzial Glosno to o czym wszyscy wiemy od lat.
  Tylko niedorobieni skonczeni idebile i zaprzedajne politykanckie dziwki wierza w to ze obama i jego psy z cia i pentagonu walcza przeciwko ISIS..
  ISIS to bekart obamy..klarnecista clinton i makak bush to ojcowie chrzestni Al Kaidy..
  Ogol prezydentow powojennych w usraelu nadaja sie tylko i wylacznie …do Hagi..
  Tylko trzeba tez zaznaczyc , ze robia to co robia przy aprobacie europejskich rzadow , poprostu podkupili czy jak kto woli wykupili wiekszosc politykierow europejskich ktorzy sa na liscie plac miejscowych konsulatow i ambaSSad usraelskich i roznych fundacji wscieklego bandyty us-parcha soroSSa i wspieraja bandytow usraelskich w ich bandyckich mordach..

  Witold Kwiatkowski
  Co wy myślicie że ten maly rosyjski kontyngent terrorystyczny wystarczylby w razie czego aby oprzeć sie amerykanom po jakiejś prowokacji ?

  Ktoś tu wyżej wspominał że przydaloby się pare amerykańskich samolotów zestrzelic 🙂

  Zart 🙂 przy takiej przewadze koalicji w powietrzu, hahahaha

  Myślę że WWS w Syrii nie przetrwały 24 godzin. Flota ruska w okolicy pewnie mialaby godzinę życia 🙂

  Adam Gar
  No to niech ruskie nie zaslaniaja sie bronia jadrowa ( bo caly czas to robia ) , tylko sprawdza sie w konfrontacji z USA .Zobaczycie co z nich zostanie

  —————————–
  Co teraz może zrobić Rosja?
  Amerykanów nie zaatakuje.
  Syria jak widać pod swoją komendą nie ma S300
  Czy zanosi się na eskalację konfliktu, bo wcześmniej czy póżniej trzeba będzie coś z tym zrobić.
  Walczyć o Syrię także z Amerykanami czy sobie odpuścić i wyjść jako przegrany?

  Polubienie

 9. Co prawda pytanie nie do mnie,ale komunizm to konkurent nazizmu w panowaniu nad światem.Kiedy judaizm rabiniczny uznał,że od ateizmu jest gorsze chrześcijaństwo otworzyło to drogę dla ŻYDOBOLSZEWIZMU.W ramach bandyckiego historycyzmu z mesjaszem Karolem Marksem : „Bój to będzie ostatni….”

  Polubienie

 10. Urzędnicy Pentagonu, w tym wysocy rangą wojskowi dowódcy na Bliskim Wschodzie, publicznie wyrazają zastrzeżenia co do umowy z Rosją, co wskazuje, że nie są zaangażowani w realizację rozejmu, pomimo że został on zatwierdzony przez prezydenta Stanów Zjednoczonych.
  Obama i Kerry spotkali się w piątek z sekretarzem obrony Ashtonem Carterem, który podobno był przeciwny zawieszeniu broni jak i inni wysocy urzędnicy departamentu stanu.
  U podstaw podziałów politycznych w rządzie USA i wypowiedzi czołowych oficjeli graniczących wręcz z niesubordynacją leżą nie tylko różnice co do pogrążonej w kryzysie strategii USA w Syrii. Bardziej zasadniczo jastrzębie militarne w USA koncentrują się coraz bardziej na bezpośredniej konfrontacji militarnej z Rosją, mocarstwem atomowym numer dwa i widzą rozejm jako czas potrzebny na przygotowania do takiego katastrofalnego konfliktu.
  http://www.globalresearch.ca/us-special-forces-flee-moderate-rebels-in-syria-down-with-america-get-out-you-pigs/5546424

  Polubienie

 11. Początku trzeba szukać w FENOMEN ŻYDOWSKI?,książce napisanej przez Kevin’a MacDonalda,od kuchni opisującej jak neokonserwatyści zostali opanowani przez ŻYDOWSKIE RUCHY UMYSŁOWE I POLITYCZNE.
  To było wyzwanie do globalnej konkurencji w stosowaniu bezwzględnego prawa silniejszego.

  Polubienie

 12. No i po niedzieli,pewnie i po lecie ,
  jesien przecie.
  Wy tu bawicie sie w wielka polityke,
  robicie temu czy innemu przytyke ,
  a wystarczy zdrowo pomyslec ,
  klamac i wszystkiego sie wyprzec .

  Dzisiaj klamstwo na swiecie kroluje ,
  czynia to nie tylko wszech swiatowe zboje.
  Dzis nawet biskup klamie ,ewangielie glosi
  moze by tak klamcom przywalic (?) az sie reka prosi .

  Jest na to tylko jedna rada – rozpoznaj wpierw bracie/siostro sasiada.
  Czy wiesz po co obcy do Polski sie pchaja ?
  Pewnie,ze wiesz,, bo w Polsce szmule zawsze dobrze sie trzymaja !
  Dla nich wszystko ,nawet praca sie znajdzie ,
  ziemia,chata ,uciechy ,rozrywki ,
  wszystko dla nich z pod milosierdzia przykrywki .

  Polak/Polka to czlek milosierdzia ,im go wiecej gniota
  choc steka,czyni wszystko ,siedzi cicho jak mysz pod miotla.
  Tak bylo,jest ale byc nie musi ,
  Czeka na tych ,co zawsze ruszaja gdzies tam z krancow Rusi.

  Tak bedzie takze teraz ,
  Putin grymas robi ,usteczka zaciska,
  Wreszcie nie wytrzyma ,dziac sie bedzie (!)
  popatrzcie ludziska.

  Na co, zapytasz ,na to,ze szwab sie panoszy ?
  Na Wschod patrzec ,nie widzac Zachodu ???
  A moze w niebo spojrzec i wetchnac do Boga ?
  Kiedy wkolo az huczy i ogarnia trwoga .

  Patrz na wszystko ,takze i na rece
  chyba masz juz dosc zycia w swiatowej udrece .
  Patrz,mysl i glowkuj gdzie to prawda lezy
  i pamietaj ,ze wojen nie wygrasz gdy nie masz zolnierzy .

  AP

  Polubienie

 13. julius
  Albo zaczyna być samowolka a nawet zalążek dwuwładzy, albo to tylko gra pozorów w dobrego i złego, w tych co chcą pokoju ale nie są w stanie go zapewnić bo są jeszcze ci źli.
  Innymi słowy może to być jak niżej.

  Generały, ci źli, uderzają w Syrię a także w rosyjskie oddziały, a dobrzy politycy natychmiast ogłaszają, że to nie wyszło od tych dobrych, że to samowolka, że ajm sory, wery sorry, my ich odwołujemy ze stanowisk dowódczych i z naczelnych szefów robimy z nich zastępców, stawiamy przed komisją senacką i trala lala będą się tłumaczyć.
  Hitler na kilka dni przed frontalnym atakiem na ZSSR też pisał do Stalina, że może być jakiś bunt i samowolka jednego lub kilku generałów frontowych i by Stalin nie dał się im sprowokować do wojny.
  Amerykancy może chcą też tak sobie poigrać.
  Zestrzelą ruskiego, czy rozwalą ruską bazę, a jeśli Putin, ani żaden z dowódców nie zareaguje będą się zaklinać że to pomyłka albo samowolka. Jak ruski nawet bez wiedzy Putina odwalą amerykancom to będzie krzyk, że Rosja wszczyna z Ameryką wojnę.
  Tym czasem na Sputniku komentarze są dosyć ostre, niecierpliwe i niemal wzywające Rosję by przypieprzyła Yankesom

  Ty Zenek tak składnie piszesz, że mógłbyś zostać naszym raperem.
  Może spróbujesz zarapować

  Polubienie

 14. Wojna o pieniadz ,pytasz ?
  Toz odwieczna spiewka ,
  zna ja prostak ,biznesmen i nie jedna dziewka .

  Dzisiaj pieniadz to mrzonki,
  lepiej zbieraj korzonki ,
  bo glod nadejsc musi.

  Wiedza o tym w Afryce ,takze na Rusi.
  Bez pieneidzy nie musisz zyc w nedzy,
  masz ziemie i narzedzia proste ,
  nie daj swojej matce zarastac dzis ostem !

  Ziemia ludzie ziemia ,
  to jest SKARB NAJWIEKSZY,
  szanuj ja i kochaj ,bedziesz najpiekniejszy .

  Wy ,ci ze wsi ,co z ziemia czynicie (?)
  czy karmisz ja dzisiaj,uprawiasz pszenice ?
  Masz jakies swoje plody z polskiej zyznej ziemi ,
  Jakim dzisiaj obrazem twoj zagon sie mieni ???

  Dziadowie i Ojcowie w spadku ci ja dali
  gdy MATKE ZANIEDBUJESZ staliscie sie mali !
  Uczyniono z was dzisiaj niewolnikow bialych ,
  na dodatek do tego wszystkich obolalych !!!

  Ilu z Was dzis choruje i zebrze o chemie ?
  Ile/ilu dzisiaj w mekach kona ,co wam czyni plemie ?
  Co pijecie,co jecie ,czym masowo truja ?
  Czy nie macie sil wlasnych by postawic sie ZBOJOM ???

  Wiem,wiem dobrze o pieniadzu bozku ,
  tu pozyczyc,tam oddasz ,pocieszysz sie troszku .
  Lecz gdzie rozum sie u Was na codzien zapodzial,
  ze szmul ze szwabem w nedze Was dzis odzial ?

  Obiecal wam wiele ,niebo wprost na ziemi,
  co myslicie wiec o tym ,na lepsze sie zmieni ?
  NIE RODACY ,nie w takim wydaniu ,
  nikt wam reki nie poda przy takim konaniu !

  AP

  Polubienie

 15. W co grają Rosjanie i Amerykanie to tylko wtajemniczeni wiedzą, My jako kibice tej gry możemy jedynie domniemywać o co się ona toczy i w jaki sposób. Jeśli Rosja chce rzeczywiście przeciwstawić się Amerykanom w budowie ogólnoświatowego pax americana z późniejszym przekształceniem go w pax judaica to konfrontacja jest nieunikniona. Kompromis nie jest możliwy. Jeśli natomiast jest to ustawka dla rozemocjowanej gawiedzi to świat ma przechlapane.

  Polubienie

 16. — Jesteśmy poważnie zaniepokojeni tym, że naloty przeprowadzono bezpośrednio na armię syryjską, która systematycznie niszczy tam odziały Państwa Islamskiego. – powiedziała pani Zacharowa.

  Czyli po prostu AMRYKANIE – a w szczególności US Army, której przecież podstawy tworzył nasz narodowy bohater Tadeusz Kościuszko (stoi jego pomnik nie tylko na Wawelu, ale i w Akademii Wojskowej w West Point), zachowują się jak najzwyklejsza SZAJKA BANDYTÓW, która sobie upatrzyła witalne, dla transportu ropy i gazu ze wschodu na Zachód, tereny Syrii jako kolejny jej łup do skonsumowania.

  A teraz trochę logicznego myślenia. Jeśli US Army to ramię zbrojne SZAJKI BANDYTÓW – oczywiście bandytów wypchanych BOGIEM IZRAELA i jego nakazem PANOWANIA NAD ZIEMIĄ (patrz encyklika „Laborem exercens”), to kto obecnie jest podstawowym obrońcą „suwerenności” Polski? I czy przypadkiem my, jako Dumny Naród w sługusów tej GLOBALISTYCZNEJ SZAJKI BOGA IZRAELA się nie zamieniamy?

  Polubienie

 17. Panie filozof ,co racja to racja ,
  na tym polega szmuloszwabska demokracja .
  By tego nie bylo ,
  trzeba by znowu okresowo szmuli i szwabow ubylo !

  Oni ciagle na siebie baty kreca w kolo,
  zaden szmul ani szwab nie puknie sie w czolo.
  Zaden z nich rozumu za grosz od wiekow ni ma
  Wiec teraz by ich rozumu nauczyc Bog zeslal Putina.

  Piecset ponoc brodaczy w Moskwie sie zebralo,
  obrady pewnie mieli ,cebula zawialo.
  Co tam uradzili swiat sie dzis nie dowie ,
  nie jeden od nich cadyk przewraca sie w grobie.

  Do tego z Izraela przyszly dyrektywy,
  aby w ONZ-ecie smazyly sie ryby.
  Wiec na kon wsiedli wszyscy prezydenci
  dzis gadac beda o …….. zbyt mocno nadeci .

  Nic z tego gadania dobrego nie bedzie
  przeciez stara kura wciaz siedzi na grzedzie.
  By ja z grzedy przepedzic ,w kurniku cos zrobic,
  nie wolno nikogo w obcym kraju dobic.

  Wszech narody na swiecie musza sie zjednoczyc
  przestac gadac jalowo i na wszystko psioczyc .
  Chwycci za gardlo szmuli ,potrzasnac szwabami
  na wodzow wybrac chlopow z dobrymi jajami !

  Polubienie

 18. „Czy Rosja musiała wkroczyć do Polski 17 września 1939r.?
  Czy było to strategicznie uzasadnione, czy był to jedynie błąd polityczny i imperialne zakusy?”

  Przede wszystkim nie Rosja tylko młode wówczas państwo radzieckie – ZSRR.
  Wtenczas ewenement w skali światowej.
  Państwo, które z chwilą wytyczenia przed sobą szczytnego celu „masowego zabijania w społeczeństwie żyda”, niestety z miejsca stać się musiało wrogiem nr 1 państw konserwatywnych, tj. kapitalistycznych.
  ZSRR to państwo, które od samego jego początku tworzyło się w bólach. Wpierw pogrążone wojną domową, potem z kiepską i osłabioną armią zmuszone było prowadzić tzw. walki wyprzedzające, jak choćby te z Polską z 1920 roku.
  To również państwo, wewnątrz którego przez wiele lat, pod płaszczykiem wspólnie głoszonych idei komunistycznych, działali inspirowani przez tzw. Zachód jego wewnętrzni wrogowie, by wymienić tylko Trockiego, Jagodę czy Jeżowa.
  Dalej, to państwo, które mimo liczebnie dużej, ale początkowo kiepsko uzbrojonej armii – zmuszone było postawić na budowę świetnego wywiadu.
  Ale to właśnie dzięki niemu z wyprzedzeniem wiedziano potem o wszystkich ruchach wroga. Aczkolwiek wroga nie tyle wobec samego państwa – ile wobec systemu jaki w państwie wprowadzano w życie.
  Państwa środkowo-europejski takie jak Polska czy wcześniej Czesi, zostały celowo poświęcone przez tzw. kapitalistyczny Zachód (głównie Wielką Brytanię) po to, aby spłodzonego uprzednio przez siebie bękarta – nazistowskie Niemcy, czym prędzej zbliżyć ku granicy z ZSRR a następnie na nie napuścić celem likwidacji młodego państwa a PRZEDE WSZYSTKIM SYSTEMU, który miał wg nich stanowić „zły” przykład dla świata.
  Mimo zawartego paktu Ribbentrop-Mołotow, w ZSRR za sprawą wywiadu doskonale wiedziano, że jest on spisany patykiem na wodzie. Czyli jest tylko chwilowym odroczeniem nieuniknionego, które ma wkrótce nadejść.
  Stąd monitorujący sytuację w Polsce od 1/9/39 oraz widząc kompletny brak reakcji ze strony tzw. zachodnich sojuszników, wojska radzieckie wkroczyły na teren Polski dopiero z chwilą kiedy obronność państwa polskiego właściwie już nie istniała. Dokonano tego wyłącznie dla zabezpieczenia swych przyszłych granic, ale
  (i tu się zgadzam z adm-inem) także patrząc od strony strategicznej, celem ich przesunięcia oraz wydłużenia.

  Polubienie

 19. Straszenie najazdem Rosji ciąg dalszy, jak to zła Rosja najedzie Europę Wschodnią a dobra Ameryka nie jest w stanie im pomóc.

  Armia USA przegra wojnę z Rosją w Europie, która może się zdarzyć w ciągu najbliższego roku.
  Rosja może być ustawiona do inwazji na Europę w ciągu najbliższego roku a Armia Stanów Zjednoczonych jest zbyt słaba, aby ją zatrzymać, powiedział ekspert wojskowy.
  Planiści wojskowi wierzą, że Władimir Putin mógłby skorzystać z wyborów nowego prezydenta USA do rozpoczęcia ataku na kraje Europy Wschodniej.
  Ekspert wojskowy ostrzegł, że armia USA jest „żałośnie nieprzygotowana” do walki z wojskami rosyjskimi. Armia amerykańska jest „przygotowana do klęski w wojnie europejskiej”
  Loren Thompson, Chief Operating Officer w Lexington Institute think tank, powiedział, że armia amerykańska ma „poważne braki” w wielu kluczowych obszarach i że wojsko Putina może „bardzo szybko” wygrać każdą wojnę na kontynencie.
  Jego komentarze przychodzą po tym jak najstarsi rangą dowódcy ostrzegli, że siły bojowe ich oddziałów są już tak wyczerpane, że każda wojna z Rosją spowoduje masowe ofiary.
  Wodzowie armii lądowej marynarki, sił powietrznych i marines powiedzieli senackiej komisji ds sił zbrojnych, że konflikt z Moskwą będzie stanowił „wysokie ryzyko militarne”, w którym nie może być zagwarantowane zwycięstwo.
  Senator John McCain powiediał, ze jest tą sytuacją zdesperowany, że siły amerykańskie są obecnie w stanie”niszczącym samych siebie” tak, że nie nadążają z wypełnianiem ich bieżących obowiązków.
  Całość tutaj:
  http://www.express.co.uk/news/world/712551/Vladimir-Putin-Russia-invade-Europe-US-army-navy-too-weak-John-McCain

  Polubienie

 20. Ciekawe co Julius pisze, ale z bezpośrednich kontaków dobrze wiem że i wewnątrz Rosji są bardzo wielkie siły nastawione na jej samozniszczenie. Dokładnie takie same jak na Ukrainie. Ale przynajmniej po odwołaniu wrogości rosyjsko-tureckich i wznowieniu lotów czarterowych miedzy tymi gigantycznymi krajami 1,5 miesiąca temu, już ok. 40 tysięcy Rossijan się wybrało na wakacje do tego zaprzyjaźnionego/wrogiego kraju. Tak dzisiaj wyczytałem na http://www.km.ru .

  Polubienie

 21. Armie,armie ,generaly juz sie prawie wyczerpaly,
  Duch bojowy dawno zdechl ,zolnierz dzis bezpanski pies.

  Kto dzis strzela ,o co walczy,czy obronca ludu jest ?
  NIE ,we wiekszosci to sa zdrajcy,jeb.e ich diabelski bies !

  Dzis do woja madrych trzeba aby granic wlasnych strzec
  by zwyciezac sily trzeba a do tego jeszcze chciec .

  Chciec by narod WOLNYM BYL gospodarzyl sie na swoim,
  mieszkal zawsze w domu swym,nie nazywal sie juz GOIM .

  By tak bylo POWSTAC MUSI ,wroga rzucic do swych stop
  i zmijowe plemie zdusic,nie dopuszczac do swych wrot.

  Powstan POLSKO SKRUSZ KAJDANY i pokonaj wrogow swych
  daj tym przyklad innym takze ,czerp madrosci z wierszy tych.

  Polubienie

 22. „Państwa środkowo-europejski takie jak Polska czy wcześniej Czesi, zostały celowo poświęcone przez tzw. kapitalistyczny Zachód (głównie Wielką Brytanię) po to, aby spłodzonego uprzednio przez siebie bękarta – nazistowskie Niemcy, czym prędzej zbliżyć ku granicy z ZSRR a następnie na nie napuścić celem likwidacji młodego państwa”

  Zaraz, zaraz, ale czy to nie właśnie zachodni alianci słali kontyngenty i zaopatrzenie do Murmańska?? Czyżby pomylili Murmańsk z Hamburgiem? Pewnie inwazja w Normandii to też była taka zmyłka, bo desant na Kamczatkę byłby zbyt ostentacyjny?

  Prawdziwym wrogiem państw kapitalistycznych nigdy nie był komunizm. Kto nie wierzy, ten niech poogląda sobie anglo-saskie discovery i zobaczy, kto do dzisiaj w oczach angoli uchodzi za „demona”, o jakim państwie masowo ta telewizja nadaje te swoje „dokumenty”.

  Lenin, Trocki i ich poplecznicy od samego początku przywozili z USA i GB walizy pełne pieniędzy, za które w początkowej fazie tak zwanej rewolucji kupowali najemników (głownie chińskich i łotewskich). Gdy rewolucja zwycieżyła nadal ciągnęli chajs z zachodu, żeby odbudować kraj, który sami uprzednio zniszczyli.
  Koniec końców zadłużyli kraj tak bardzo, że zaczęli masowo rabować pałace i cerkwie, których drogocenne przedmioty były przetapiane, albo w całości odsprzedawane zachodniej kaście bankierów, by tylko spłacić swoje długi. I tak Zachód za pomocą tych bolszewickich zdrajców zniszczył w 90% wielowiekowy dorobek kulturowy największego państwa świata. Wszędzie tam, gdzie banksterzy i ich przydupasy leje się krew, a kraje popadają w ruinę, więc w Rosji inaczej być nie mogło.

  Polubienie

 23. Sens jest taki mocium panie
  aby wrogom sprawic lanie !

  Szmul ze szwabem ciagle pyszni,
  nie raz Hitler im sie przysni.

  Teraz znowu trzeba kija
  by szmul szwabem nie wywijal.

  Starxzy na to jedna rada :
  szmula zdusic ,naprac szwaba .

  Polubienie

 24. Zenek dopisz do wierszyka

  A gdy Polak pięść podniesie
  szmul i szwaby się wnet wyniesie
  Władek swoje mięśnie pręży
  nikt Władeczka nie zwycięży

  Polubienie

 25. Czestochowa ma sie dobrze,
  wszystko konczy sie jak w „Kobrze”.
  Paulini i biskupi ,
  kazdy ludek cos tam kupi.

  Teraz idzie odpust wielki
  sa modlitwy i czuwania ,
  lecz spodziewac sie nalezy
  od muslimow „podgardlania”.

  Szmul postawil konfrontacje,
  nawiedzenia spazmy wielkie ,
  szwab zas liczy na wibracje,
  terrorystow mordy wszelkie .

  Co wiec zrobisz ludku bozy ,
  dalej bedziesz zwyklym stadem ?
  Dasz do trumny sie ulozyc ,
  truty ciagle zarla jadem ???

  Polubienie

 26. McCain, Trump i otoczenie postawili na Sawczenko
  Publicysta polityczny Jay Merkury podejrzewa, że ​​jeśli Trump wygra wybory Nadieżda Sawczenko może liczyć na wielką przyszłość polityczną. Sawczenko została niedawno najbardziej tajemniczą postacią w ukraińskiej polityce. Wiele przypisuje jej rolę rosyjskiego agenta służb specjalnych lecz powody takiego myślenia naprawdę były racjonalne.
  Po ostatnim tygodniu sytuacja jest wyjaśniona co do Sawczenko Po spotkaniu z Johnem McCainem, wreszcie jest jasne, czyje interesy reprezentuje Nadieżda i kto ją puścił. Rosjanie i amerykańscy Republikanie osiągneli podobno wzajemne porozumienie i Sawczenko odgrywa w nim znaczącą rolę. Stąd „prorosyjskie” nastroje Trumpa i liberalne stwierdzenia Sawczenko dotyczące separatystów Donbasu.
  Najważniejszą przeszkodą w zaistniałej sytuacji staje się obecny prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. W razie zwycięstwa Trumpa, Republikanie dali mu do zrozumienia, że ​​nie ma on zaufania do króla czekolady. McCain, Trump stawiają na Sawczenko, nową gwiazdę, do łask powróci Julia Tymoszenko. Sawczenko zostanie wybrana na prezydenta a Tymoszenko będzie premierem, jest miejsce w tym zespole i dla byłego szefa SBU Naliwaczenko.
  Dla obecnego rządu ukraińskiego jedyna nadzieja to wygrana demokratów. W przeciwnym razie mogą zacząć pakować walizki. Szanse na zwycięstwo Clinton zmalały ostatnimi czasy.
  http://cenznet.com/2016/09/24/%d0%b4%d0%b6%d0%b5%d0%b9-%d0%bc%d0%b5%d1%80%d0%ba%d1%83%d1%80%d0%b8-%d0%bc%d0%b0%d0%ba%d0%ba%d0%b5%d0%b9%d0%bd-%d1%82%d1%80%d0%b0%d0%bc%d0%bf-%d0%b8-%d0%ba%d0%be%d0%bc%d0%bf%d0%b0%d0%bd%d0%b8%d1%8f/

  Polubienie

 27. Adm napisał:

  Władek swoje mięśnie pręży
  nikt Władeczka nie zwycięży

  Który to Władysław? Bo przecież nie Warneńczyk, który tak się, podpuszczony przez Watykan, naprężał, że pod Warną w 1444 roku swą głowę zostawił.
  Ani nie jego ojciec Jagiełło, który choć Euro-Szwabów zwyciężył pod Grunwaldem, ale jaki to z niego był Polak – ze swą ostatnią żoną, matką Warneńczyka, po rusku on przecież rozprawiał przed pójścięm do łoża. A i dzisiaj Litwini o żadnej Unii – za wyjątkiem tej szmulo-szwabskiej Europejskiej – gadać z Polakami nie chcą.

  Pozostaje mi zatem Wlodzimierz Illicz Lenin. Ten choć rodzaju bardzo mieszanego, bo i szwedzkiego i kalmuckiego, to po polsku dobrze rozprawiał, powtórnie się ochrzcił jako katolik by ożenić się z Polką z pochodzenia, Nadieżdą Krupską. A i w Polsce tam gdzie i ja mieszkał, bo i kolo zakopanego i w Krakowie, a na emigracji tam gdzie i ja, czyli w Genewie.

  A zatem to z Władymirem Illiczem Leninem – wzrost tylko o centymetr większy od Jarkacza – Adm do spółki z Zenusiem zamierzają USrańców z Europy pogonić?

  Polubienie

 28. No i widać z powyższego mego komentarza, że co kto ma w glowie to i na papierze także: jakoś Władek w pewnym momencie zamienił mi się w głowie na Włodek, jeden z trójcy PATRONÓW PAN-u w Z-nem. A przecież i Władka znamienitego też mieliśmy, który w 1956 nie wpuścił Sowietów do Warszawy – był to „Wieslaw”! Wiesław! czyli Władysław Gomułka!

  Polubienie

 29. markglogg
  Jest a może już tylko był taki Władek co w Appalachach mieszka/ mieszkał i do drużyny APA cza należy/ należał.
  Zenka nie chciałem w to mieszać by się nam znowu gdzieś nie zgubił.
  Ale nie pomyślałem o Władzimierzu Iliczu, to był też rasowy naprężacz muskułów wprawdzie za szmulowskie złoto, ale w swoim czasie bardzo się Niemiaszkom czyli szwabaom przydał.
  A przy okazji odnosząc się do wpisu Juliusa.
  Tak mi się zdaje że z tym Trumpem, Hilarową Klintonową i Sawczenko Tymoszenkową to już się amerykancom tak namieszało, że sami nie wiedzą na kogo i po co mają stawiać. Dwie baby na Ukrainie, tego jeszcze w cyrku nie grali, a jeszcze jakby Klintomowa mdlejąc i kaszląc do Białego Domu się dostała to juz byłby nie tyle cyrk co burdel a tak zgrany jak stara komedia w żydowskiej operze.
  Tak sobie myślę że jak by Putin wysłał do USA paru zdolnych biznesmenów którzy by otworzyli kilka sklepów z bronią palną typu Kałach i w promocji sprzedali czarnym z pięć milionów sztuk po dolarze za sztukę, to III wojny światowej by nie było, ameryki w jednym kawałku też nie.
  Ale czy Putni coś kojarzy czy może uczy się drugiej zwrotki ,,na jagodowych wzgórkach”


  Władysław, ten nasz krajowy zasłynął z tego że jednych nie wpuścił (….który w 1956 nie wpuścił Sowietów do Warszawy) a innych pogonił z kraju

  Polubienie

 30. Narescie i o mnie ktosik se przypomniol znacy sie o chlopie co po bozymu zyje na stare lata i nikomu w droge nie wchodzi co najwyzy casem cos dopowi,by sie nikt nie glowil.
  A ze tutejsy filozof z adminem w jednym zyli domu ,znacy sie jak to mowia „portalu” ,w zgodzie a jakze i grosem sie dzielili,pewnie i tyroz,to jo muse im podziekowac za wszycko co dobre cynia, a zle skrytykowac.
  Nasa spolka z nieogranicona odpowiedzialnoscia co to zawiazala sie w hameryce a pozni upadla jak nas pocciwy dowodca zaniemogl,teroz jedynie Zenek (dziarski jesce chlop) robi co moze a nawet wiersem orze,daje na tym i innych portalach to co dzis Polokom trzeba,znacy sie PRAWDE .
  Ale nie bede sie o nos cyli APA rozwodzil ,chciolem tylko przypomnic,ze zyle i to w stary swoji chalupie i wlosnie gdy zesta o Gomulce i Leninie przypomnieli to wom pezypomne a mlodym powim,ze to wcale nie byly glupie chlopy, ,jedynym ich bledem bylo to ,ze dawaly sie bogatym za nos wodzic znacy sie szmulom i szwabom i slepo wierzyly w to co te szmule uradzily a szwaby robily.
  Lenina to nawet tak zacadzily ,podobnie jak tutejsego filozofa i wyposazyly we wszystko ,by plutl te swoje brednie komunistycne ,by tylko te bogate szmule i szwaby mogly caly cas swiatem wlodac przebirajac sie ino w coroz to inne lachy/szmaty,kolory i walory niscac wszyckich i wszycko co im na drodze stanelo do kariery i bogactwa partyjnego !
  Teroz to nawet Lenina ten maly prezes w Polsce nasladuje, co go ktosik Kalksteinem nazwol gdziesik w tych komputerach i wirzgo nogami na prawo i lewo udajac poboznisia,w dodatku baba sie zastawiajac i to obca a nie swoja,bo swoigo to mo tylko kota a resta to takie podstawione manekiny.

  Pozni wom znowu cosik dopise ,bo teroz baba na mnie wrzeszcy bym drzewa przyniosl ,bo w kozie wygaslo.
  Bywojta.

  Polubienie

 31. Gdzie by jo i przed kim sie ukrywol jak baja admin,co to wszelkie klamstwa tak wycwicyl.ze i siebie som oklamuje mowiac,ze cosik mo a zebrze u innych.
  Tak admin nima i nie bedzie,bo widzis kazde klamstwo wcesni cy pozni wyjdzie i bedzie ci nie tylko gupio ale wez pod uwage jak cie ludzie traktowac beda na reste zycia.
  Dzisiol klamcow jest wiency w Polsce niz wszow podcas wojny bylo.
  Wez takich wszyckich partyjniokow ,toz to klamcy wyspecjalizowani i wprost do medalow i orderow najwyzsych wystawiani ,ktorymi sie faktycnie obdarywowuja jeden drugigo i to nawet orlem bialym jak kiedysik cerwonym sirpem i mlotem.
  Taki dzisioj ten swiat zepsuty ,ze i nie tylko te partyjne prezesy w zywe ocy klamia ale i opasne kardynaly,zresta i Frankowi na Watykanie tyz sie niroz klamstwo wymknie z pociaglej geby i odstajcych usow.
  Dzisioj klamia nawet na Jasnej Gorze w Czestochowie i to jak jesce,aby tylko kasa byla klamcow.
  Ze tyz ta Matka Boska jesce w niebie te klamstwa znosi,przecie matka wszyckich jest,co nie .
  Dej se admin spokoj juz z tym bajaniem cytelnikow i nie plec byle co,nie pis o tym cego nima ,tylko pis prowde i to zywa.
  Jak mozno pisac,ze to Rosja na kogosik napodo kiedy to Rosje sie atakuje !
  Jak mozno bezecenstwa tworzyc ,ze ruskie kogosik zabijaja ,kiedy to cynia swa obrone i bronic sie cza,nie dajac sie zniewolic !
  Cy to tak trudno zrozumic dzisioj kto i loco wojuje.
  A wezta ta Ukraine i to co sie tam wyprawio,przecie tam szmul na szmulu jedzie i szwabem poganio,jesce do tygo Polakow w to miso i wciago,a szmulowskie rzady to popiraja a nawet finasuja i to z calygo swiata.
  Przecie caly czas na wojnach nie kto inny tylko szmule i szwaby zarobiaja a zganiaja na innych ,ze wojny prowadza .
  Ta ile jesce tych klamstw mozno nie pojmowac i dawac sie za nos wodzic kiedy to wiadomo ,ze wszelkie redaktory,gazety,radia ,telewizyje i rzady dzisioj z klamstw zyja ,a i religie od nich nie odstaja ,
  Malo tego ,tak ludzi urobiaja,ze nie wiadomo gdzie sie prowda podziala,nawet filmy,seriale kreca by ludzi tumanic do konca ,daja nawet wzorce jak zyc w klamstwie i rozpuscie ,istno znowu sodoma i pusto komora powstala,ze az zgroza za serce chwyto ,co to z tygo wyjdzie,chyba istno rzeznia !
  Czy te smule mysla ,ze wsyscy sa tak glupi jak oni ,ze to za nich ludzie sie nie wezna ,albo ze szmul szwaba w barana robi???
  No powidzcie choc ta prowde admin i filozof ,cy inni cytelnicy tego portalu ladnie sie nazywajacego WPS,bo wygladocie na madrych a glupio pisecie i godocie casem tak,ze ino w pape przywalic.
  Tak daly klamac ni mozno,no bo i w cjim jinteresie ,szmula i szwaba ?
  Polska jest nasa i nasa byc musi !
  Co prowda to prowda i cza isc za prowda a nie za korytem do ktorygo wszyckim klamcom szmul ze szwabem sypie.
  Do jutra !

  Polubienie

 32. Ad LuK, cyt.:
  „Lenin, Trocki i ich poplecznicy od samego początku przywozili z USA i GB walizy pełne pieniędzy, (…). Gdy rewolucja zwycieżyła nadal ciągnęli chajs z zachodu, żeby odbudować kraj, który sami uprzednio zniszczyli.”

  Podczas I WŚ w sfinansowaniu rewolucji na terenie Rosji najbardziej zainteresowane były Prusy, co miało zagwarantować im zaprzestanie walk na dwa fronty.
  I nawet w sytuacji przegrania przez nie ostatecznie wojny, dotkliwych postanowień Traktatu Wersalskiego, pokonane Prusy, naturalnie z przyczyn politycznych, szukania jakichkolwiek sojuszników, jako jedno z nielicznych państw europejskich uznało ZSRR jako pełnoprawne państwo, potwierdzone zresztą w 1922 roku w Rapallo po podpisaniu traktatu o wzajemnej pomocy, przede wszystkim pomocy wojskowej, oraz dostępu do najnowszych zachodnich technologii państwu radzieckiemu.
  W rozwój państwa radzieckiego ze strony tzw. Zachodu mocno zaangażowane były również m.in. Stany Zjednoczone.
  Jednakże po tym krótkim, raptem kilku lat trwającym czasie, przysłowiowa bajka, swoiste eldorado dla firm zachodnich, związana z rozdawnictwem przez sabotażystów w rodzaju Trockiego koncesji na nieograniczoną eksploatację bogactw jaki i ludności ZSRR szybko się skończyła, kiedy to do władzy doszli ludzie związani ze Stalinem i reprezentowaną przez nich narodową ideą socjalizmu.
  I to DOKŁADNIE ten moment stał się punktem zwrotnym wrogiej polityki oraz negatywnego stosunku państw zachodnich jak i Japonii (czytaj kapitalistów tych państw) na wschodzie do Rosji Radzieckiej.
  Od tego moment można powoli zacząć mówić o licznych ustępstwach Wielkiej Brytanii i Francji wobec pokonanych Niemiec, a z czasem także o wspieraniu Hitlera w dojściu do władzy w Niemczech, ale także rozwoju faszyzmu we Włoszech czy Hiszpanii.
  Po dojściu w Niemczech nazistów do władzy komplikują się wypracowane uprzednio dobre relacje na linii Niemcy – ZSRR. Na terenie ZSRR zaczynają działać opłacani agenci tacy jak Jagoda czy Jeżow finansowani przez Abwerę.
  Skutecznie torpedowane są za w czasu wszystkie pragmatyczne propozycje, projekty wysuwane przez ZSRR państwom słowiańskim takim jak Polska czy Czechosłowacja o zawiązaniu wspólnego środkowo-wschodniego sojuszu.
  I co istotne – historia tylko dobitnie potwierdziła słuszność zgłaszanych przez ZSRR idei…

  cyt. dalej:
  „Zaraz, zaraz, ale czy to nie właśnie zachodni alianci słali kontyngenty i zaopatrzenie do Murmańska?? Czyżby pomylili Murmańsk z Hamburgiem? Pewnie inwazja w Normandii to też była taka zmyłka, bo desant na Kamczatkę byłby zbyt ostentacyjny?”

  Być może LuK nie wiedzieć, ale to przecież nawet wśród członków rodziny królewskiej W. Brytanii byli zafascynowani osobą Hitlera jak i jego światopoglądem – hmm, choć nie wykluczone, że mogło być zupełnie na odwrót…
  W końcu pierwsze masowe obozy zagłady zakładali dumni Brytowie w RPA na początku XX wieku.
  Jeśli dobrze pamiętam to te kontyngenty wysyłane były z brzegów USA, czyli kraju, który nie wiedząc jak się jeszcze ‚wkręcić’ w biznes wojenny, dopiero były na etapie opracowywania prowokacji z Pearl Harbor, która miała miejsce w kilka miesięcy później przeciw Japonii – de facto sojusznika Niemiec.

  Te zaangażowanie się, by nie rzec mieszanie nowo-wybranego narodu USA w wynik II WŚ, było raczej dążeniami nowo wyrastającej na arenie międzynarodowej potęgi gospodarczej z ambicjami do bycia militarną, i której to skutki możemy podziwiać po dziś dzień.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s