Było nie minęło


W okolicach Bielawy na Dolnym Śląsku zauważyłem na cmentarzach wiele starych grobów dzieci, które nie przeżyły swoich pierwszych miesięcy życia. Cechą wspólną była data śmierci. Wrzesień 1955 roku.

Z rozmów z okolicznymi mieszkańcami dowiedziałem się, że zmarły wszystkie dzieci, które były w tym okresie szczepione. Nikt nie przypominał sobie dalszych detali, ale wszyscy powtarzali, że doszło do jakiejś pomyłki i dzieciom wstrzyknięto coś, co szczepionką nie było. Z rozmów z rodziną dowiedziałem się, że i u nas jeden z „wujków” zmarł w tym samym czasie, z tego samego powodu.

Jeśli macie jakiekolwiek wiadomości na ten temat, słyszeliście coś od rodziny, znajomych, trafiliście gdzieś na opracowanie przypadku w literaturze, czy nawet prasie, to dajcie proszę znać.


+322

pawne: Lidzbark Warmiński 1953 to samo, ponad setka dzieci zmarła, w tym moja ciocia

trapped:  w latach 50, byla epidemia krztuśca https://szczepieniakrztusiec.wordpress.com/krztusiec-epidemiologia/

istra-piotr:  doczytałem się też, że szczepienia na ospę jeszcze przed latami 50-tymi wyglądały tak, że na wieś przyjeżdżał lekarz, szczepił dzieciaki, potem jechał do kolejnej wsi. Dzieci często źle przechodziły szczepienia, a ponieważ w okolicy nie było lekarzy, umierały.

tossca303: na pewno chodzi o wadliwe szczepienia? Obowiązkowe szczepienia dzieci są w Polsce od 1960 roku, nie wiem czy wcześniej było to tak popularne żeby aż taki odsetek dzieciaków zmarł po wadliwych szczepionkach w jednym okresie – była by afera jak ja pierdole i pewnie jeszcze kary śmierci dla lekarzy. A może były? Może to ten krztusiec?

istra-piotr:

comment_zpz58f3gew3ukjvyn9kl324alrguz4zdw400

Moja babcia między 54 a 60 urodziła czterech synów, umierali najpóźniej dwa tygodnie po porodzie, taka była chyba wtedy opieka medyczna, mieszkali w mieście i rodziła w szpitalu. Nigdy nie pytałem o szczegóły, cała ta sytuacja wydaje mi się tak potworna, że nie miałem serca jej o to pytać. Potem normalnie urodziła dwie córki.

Przyjrzę się też dokładniej epidemii ospy z 1963 roku. Wtedy zaszczepiono w bardzo krótkim czasie 8 mln Polaków. Podejrzewam, że przy takiej akcji też mogło być niewesoło z higieną. Oficjalnie mamy tu tylko 7 ofiar, ale to była jedna z tych spraw, o których PRL głośno nie chciała mówić, więc możliwe, że te 7 osób to taka wersja „nic się nie stało, proszę się rozejść”.

damdi: Bystrzyca Kłodzka taka sama sytuacja, słyszałem o Niemieckiej pielegniarce która specjanie zarażała dzieci.

demongog: „Między rokiem 1950 a 1951 w Polsce dochodzi do raptownego skoku – z 349 do 3060 nowych przypadków. Najpierw głównym ogniskiem jest Dolny Śląsk, a potem Warszawa. Choroba przeskakuje z miejsca na miejsce i po chwilowym spadku liczby zachorowań atakuje z nową siłą.”

monneypeny: na cmentarzu rakowickim w Krakowie jest bardzo dużo grobów dzieci z datą śmierci w 63r. Co jest dla mnie dosyć przerażające, bo moja mam urodziła się w tym roku, ale jak łatwo się domyśleć przeżyła.

Reklamy

48 uwag do wpisu “Było nie minęło

 1. No i dzięki tym szczepieniom epidemia gruźlicy w powojennej Polsce (było kilka wypadków w mojej rodzinie, nawet śmiertelnych, mój ojciec miał do końca życia zablokowane jedno płuco po początkach tej choroby) po prostu znikła, ja już się okazywałem być odpornym (badanie BCG jak pamietam), więc mnie nie zaszczepiono w mym wieku szkolnym.

  Polubienie

 2. Ooooo !
  Nareszcie cos o zdrowiu gojow adminy zapodaja .
  No tak ,czas by i o tym LUDOBOJSTWIE swiat sie dowiedzial a przy tym goje z Polski.
  LUDZIE !
  Na nic obrona filozoficzna w tym i tutejszego filozofa MG , na nic mataczenie w Sejmie o aborcji ( za to nic na temat obowiazkowych szcepien polskich dzieci) ,gdy to juz od pol wieku trwa MORDOWANIE NIEWINNYCH ,znaczy sie to ludobojstwo w wykonaniu narodu przebranego na narodach im podleglych.
  Moze tak administracja da przedruki z pisania w sieci net na temat usmiercenia przez lapiduchow nie tylko dzieci gojowskich ale obecnie juz na szeroka skale staruszkow takich jak przedzial wiekowy filozofa i admina ,ktorych zadna choroba sie nie ima ?
  AUTANAZJA tez juz URUCHOMIONA ,do tego SERJNY „SAMOBOJCA ” na weekendy wyruszyl !
  Panie i Panowie WHO ,znaczy sie przemianowana SOZ (Swiatowa Organizacja Zabojstw) realizuje obecnie nowy plan -pozostawienia przy zyciu tylko pol miliarda ludzi na tym bozym swiecie,w ktorym szmul ze szwabem goja dobija i gniecie .
  Brak wam filmow z YT na ten temat (?),to moze jakis goj podrzuci i filozofa zasmuci.
  Trzymac sie dziadki ,bo wyniosa was z chatki !
  Moze wam cos podpowie dr.Jaskowski albo inni odwazni doktorzy nauk medycznych , w tym o szczepienaich niewiniatek dr.Majewska i inni,
  Moze tez i J.Zieba choc nie doktor ale naczelny „znachor” polski otworzy wam oczy jak was lecza i czym karmia we wspolczesnym swiecie w tym juz w Polsce w expresowym tempie.
  Dawac,dawac dyskusje na ten temat ,moze Duda ,Szydlo i Kalksteiny sie obudza i cos z tym zrobia niczym ostatnich Polakow szmul ze szwabem beda dobijac i skracac o glowe.
  Chetnie wezme udzial w tej dyskusji ,bo temat az sie prosi ,
  na MASAKRE SIE ZANOSI !!!

  Polubienie

 3. A może to Zenek napisze nam pracę doktorską jak szczepionkami się leczy, bo my to wiemy, że gdyby nie szczepionki to byłoby jak to opisywał I. C. Pogonowski -,,Jedna trzecia a nawet dwie trzecie w Polsce choruje na grużlicę”
  I.C. Pogonowski , profesor rzecz jasna, człowiek uczony który wie co to jedna trzecia i czym się nie różni od dwóch trzecich

  Polubienie

 4. coś dla „bojaźliwego Zenusia”, co mój imiennik, Marek Podlecki (przez aż 18 lat przebywał w USA, a zatem powinien w sobie wyrobić jakąś odporność na tzw. „pranie mózgu”?) wkleił na swej stronie https://www.monitor-polski.pl/szczepionki-to-wspolczesny-cyklon-b/

  Otóż po pierwsze. Gaz Cyklon-B nadawał się do ODWSZANIA ubrań pracowników Konzetrationslagier Auschwitz, w którym szalała epidemia tyfusu, roznoszona przez wszy. (Nb. To wlaśnie dzięki obowiązkowym szczepieniom, zwłaszcza w tzw. „trzecim świecie” tyfus został na świecie w znacznej mierze wyrugowany – ospa ponoć całkowicie – jak pamiętam, w latach 1970 i pierwszych latach 1980 trzeba się było szczepić wyjeżdżając/wylatując do Indii, bo na granicy sprawdzano nasze międzynarodowe książeczki szczepień. Ale pod koniec lat 1980 już tych szczepień przed wjazdem do Indii nie wymagano). A zatem i ten „współczesny-cyklon-b”, podobnie jak ten używany do odwszania w Oświęcimiu, z pewnością uratował/przedłużył o dziesiatki lat życie już nie tysiącom (jak w Oświęcimiu) ale MILIONOM biednych ludzi na świecie – toż to przecież jedna z przyczyn PRZELUDNIENIA krajów tzw. III Świata.

  Skąd zatem ta „PANIKA PRZECIWSZCZEPIONKOWA” obficie popierana przez chociażby „naszą” (częściowo importowaną z USA i Kanady) TRÓJCĘ MĘDRCÓW (W TYM I MĘDRCZYŃ) przeciwszczepionkowych, panicznie bojąca się AUTYZMU, ktory ponoć te szczepienia wywołują?

  (Patrz PAN w Z-nem (8): Autyzm Kołtuna Mundi i jego wpływ na świadomość ztechnicyzowanych mashttp://markglogg.eu/?p=1266)

  Skąd zatem te nagle się pojawiające masy „odwaznych doktorów” walczących ze szczepieniami? Na corocznym spotkaniu „European Working Group” Mut zur Ethik, w ktorym uczstniczylem przed kilkoma tygodniami w Szwajcarii, był obecny Dr Alexander Kuzminov z odczytem „Pandemics as ‚Weapons of Mass Manipulation'”. kim jest dr Kuzminov, z ktorym się poznalem już 10 lat temu na tej samej konferencji? Twierdzi on iż jerst byłym pracownikiem Tajnych Slużb ZSRR, specjalizujacym sie w rozpoznaniu zagrożeń Wojną Bakteriologiczną i że musiał opuścić Rosję „bo tam u władzy jest kryminał” (tak mi powiedział) i po prostu ukrywa sie na… Nowej Zelandii w miasteczku Wellington.

  I o czym nam on opowiadał dokładnie przed 3 tygodniami? Że Zachodnie tajne slużby wykombinowały, że proście będzie – i niewątpliwie ekologicznie czyściej – zamiast zatruwać Ziemię jakimiś pszczołami roznoszącymi tyfus (to robili Amerykanie w Korei przed 60 laty z miernym skutkiem) po prostu ROZPOWSZECHNIAĆ PANIKĘ o strasznych skutkach czy to irradiacji, czy pojawienia sie nowych ludobojczych szczepień. I jak dotąd ta metoda okazuje się być wyjatkowo skuteczna:

  Mój zmarly przed 5 laty starszy kolega, prof. Zbigniew Jaworowski, który przez dziesieciolecia był dyrektorem CLOR Centralnego Laboratorium Ochrony Radiacyjnej, wielokrotnie pisał, że największą plagą po Czarnobylu była PANIKA, w ZSRR odnotowano MILION chorób psychosomatycznych, przesiedlono ponad 300 tysiecy ludzi, w Grecji aż 10 tysięcy kobiet dokonało aborcji by nie mieć chorych na raka dzieci, itd. A tymczasem od poparzeń radiacyjnych zmarlo tylko 37 ratownikow zrzucajacych z helikopterów piasek na plonacy reaktor, było ze 2 tysiące odwracalnych przerostów tarczycy i wystarczało przesiedlić co najwyżej z 30 tysięcy mieszkańców miasta Prypeć leżącego na drodze najwiekszego opadu radioaktywnej chmury. A co najciekawsze, na Węgrzech odnotowano STATYSTYCZNIE WYRAŹNIE ODCZUWALNE zmniejszenie się ilości nowotworów u dzieci narodzonych w następnych dwóch latach po tej awarii! Czyli wszystko dokladnie na odwrót niż się to „ludowi bożemu” zdaje (dr Bein i dr Jaśkowski sa bardzo pobożni, Bein jeździł aż na Atos do tamtejszego monastyru aby sie tam dokształcić).

  NO I PO TO WŁAŚNIE ROZPOWSZECHNIA SIĘ OBECNIE PANIKĘ PRZECIWSZCZEPIENNĄ – bardzo podobną do tej, jaka przed dwoma tysiacami lat rozpowszechniali Faryzeusze Izraela – a wśród nich i św. Paweł – że już, już za chwilę będzie KONIEC ŚWIATA i że nalezy się przygotować, wlaśnie porzez WIARĘ w D… Którą to wiarę „w holokaust szczepionkowy” dzisiaj propaguje powyzej wskazana „trójca doktorów” specjalizujaca się w poboznej nieznajomości podstawowych zasad fizjologii.

  Proszę poczytać co wypisują „Profesjonalisci od Nie-Wiedzy” (see PAN w Z-nem (21 Fr, Ang & PS))

  (Na wszelki przypadek przypominam. Bardzo młode dzieci maja niezwykle szybki „turnover” wymianę materii z ktorej budują swoje, szybko wzrastające ciało. Wskutek tego WSZYSTKIE SZKODLIWE SUBSTANCJE SA PRZEZ NIE WYDALONE W CIĄGU CONAJWYŻEJ KILKU TYGODNI.)

  Szczepionki to współczesny Cyklon B. GcMAF – lek na autyzm, raka i inne choroby.
  Doctors killed

  Tych odważnych lekarzy udało się sprzątnąć

  Jest to jedna z najważniejszych informacji dotyczących holocaustu szczepionkowego. O tym nie dowiesz się w prasie ani telewizji, tego nie powie ci lekarz, gdyż mógłby stracić pracę. A niestety, mamy do czynienia z ludobójstwem na skalę jakiej jeszcze świat nie widział. Przekaż tę informację innym, nie pozwólmy globalnym zbrodniarzom nas wykończyć.

  Jeśli zobaczycie kogoś w telewizji oczerniającego nieszczepiących dzieci rodziców o współudział w szerzeniu epidemii, czy też jakiegoś lekarza wychwalającego wartość szczepień, to możecie niemal być pewni, że macie do czynienia ze zbrodniarzem, biorącym udział w ludobójstwie. Lub opłacanym agentem mafii farmaceutycznej. Mamy bowiem w ręku bezpośredni dowód – „dymiący rewolwer”: nagalazę.

  Za tę informację morduje się lekarzy.

  Już dawno podejrzewaliśmy, że wszystkie szczepionki są skażone czymś co powoduje autyzm, ale także epidemię raka. Teraz mamy potwierdzenie. Dzięki publikacji wywiadu przez naszego wspaniałego rodaka mieszkającego na Florydzie, demaskatora NWO i mafii żydowskiej, Johna Kamińskiego, w którym autor podał wielce alarmującą informację o dodawaniu nagalazy (nazwa skrócona) – enzymu powodującego m.in. raka i autyzm do wszystkich szczepionek (tłumaczenie poniżej). Odważni lekarze chcieli to ujawnić – 10-ciu z nich już nie żyje. Ale ludobójcom nie udało się wszystkich sprzątnąć.

  W wywiadzie telefonicznym, o którym mowa poniżej, Dr Ted Broer zastrzegł, że podane informacje są przeznaczone tylko dla alternatywnych mediów i że jest to tylko jego opinia, ale poparta badaniami naukowymi i dokumentami, którymi dysponuje. W szczególności cytuje bardzo znanego lekarza, dr Russella Blaylocka, który przypisuje straszny ból dziecka dostającego drugą lub trzecią szczepionkę (w wieku ok. 18 miesięcy) puchnięciu mózgu na skutek pojawienia się tzw. burzy cytokinowej w wyniku braku witaminy D. Te braki wynikają właśnie z działania poprzednich szczepionek, które zawierają nagalazę. Takie dziecko straszliwie płacze (ang. encephalitic scream) przez kilka godzin, a lekarze mówią, że to jest „normalne” i radzą sobie z tym środkami przeciwbólowymi jak Tylenol (!) zamiast dziecku od razu podać witaminę D w odpowiedniej formie – z białka Gcmaf. Nagalaza bowiem blokuje wytwarzanie tego białka. (Itd)

  Polubienie

 5. Aj waj,o jejejej – placz albo sie smiej !
  Dohtory i znachory powylazili dzis z nory
  i
  drwia z wszystkiego na ZAWOLANIE ,
  BOZE,gdzie jestes PANIE ???

  Jeden trwozy ,drugi od rzeczy uzywa prozy ,
  a ja
  tak wierszem wam powiem :
  ze o niczym z propagandy sie nie dowiem !

  DLACZEGO ?

  Wiec powiem ci kolego ,ze szmul szwabem pogania
  dlatego tak duzo LANIA !!!

  Lania wszystkiego i wszelakiego
  przez lotra podplaconego !

  Dzis doktor,ksiadz,prawnik prawdy ci nie powie,
  przekonasz sie o tym w grobie.
  Dzis blaznow na dworze trzeba
  inaczej pojdziesz do nieba .

  Szmul niebo ci obiecuje,
  szwab na twym tancuje,
  chlop z chlopem ,baba z baba sie zabawia,
  tak dyktuje nam szwabia .

  No dobrze, a co z Polakami sie stalo
  Ciagle jest nas za malo ?
  Duzo,jest duzo i wiele,
  popatrz w niedziele w kosciele .

  Polska to ludek bozy,
  jahwe we zlobku lezy
  swieci sie krzyzowanie
  i grzechow odpuszczanie .

  To dalej tak bedzie trwalo ?
  Jeszcze im niewolnikow malo ???

  Polubienie

 6. По нашим расчетам, сверхсмертность за 90-е и «нулевые» годы составила около 7 миллионов человек. Она возникла из-за резкого изменения уровня жизни и ухудшения медицинского снабжения. Например, была разрушена система прививок. По сведениям к.м.н. Мясникова только из-за дифтерии в 1992-1994 годах у нас умерло 5 тысяч детей, чего раньше невозможно было представить. Дифтерия казалась забытой болезнью

  Ot tutaj podają, w jaki sposób odbiło się na populacji jelcynowskiej Rosji zaniechanie powszechnych szczepień. To co wytłuściłem brzmi po polsku Na przyklad, został zniszczony system szczepień. Wedlug danych k.m.n. Miasnikova, tylko wskutek dyfterytu umarło u nas 5 tysięcy dzieci, czego wcześnie nie dało się nawet odnotować. Dyfteryt wydawał się być zapomnianą już chorobą. W sumie w lata „jelcynowskich reform” odnotowano spadek ludności Rosji aż o 21 milionów, czyli ,b>było tam gorzej niż za najwiekszych stalinowskich czystek. (Nb. Na dyfteryt i na prawie wszystkie dziecięce choroby to i ja się przechorowałem w prewentorium w Rabce w wieku lat 6 czyli w 1948 roku – i było ze mną wtedy bardzo niewyraźnie, ponoć uratował mnie wynalazek penicyliny.)

  Czytać całość:

  Читать полностью: http://www.km.ru/v-rossii/2016/09/26/demograficheskaya-situatsiya-v-rossii/784900-reformy-eltsina-pogubili-bolshe-lyu

  Polubienie

 7. http://www.learninggnm.com -paradygmat medyczny Geerda Ryke Hamera

  W 1948 roku odchrował Pan jakieś straszne sytuacje, które przeżył Pan wcześniej, być może w czasie wojny.
  Proszę PRZECZYTAĆ INFORMACJE z linka. I tak, jak zaleca dr Hamer, WERYFIKOWAĆ.

  Proszę nie opowiadać bzdur na temat szczepień.

  Polubienie

 8. Ad „gea”- ale bełkot. W 1948 roku rodzice wyslali mnie do prewentorium w Rabce, ze wzgledu na „poszerzenie wnęk” (pierwsze stadium gruźlicy, które tamże, w prewentorium, leczono). No i po takich instytucjach leczniczych, gdzie było (jest?) pełno dzieci, oczywiście się błąkały w powietrzu bakterie dyfterytu, na który któreś z tych dzieci wcześniej zachorowało. I ja się zaraziłem. A następnie, na me oslabione przeżytym dyfterytem ciało, rzucił się koklusz (błonica), mums, czyli świnka, żółtaczka i ospa wietrzna, czyli odra (to już w domu po powrocie z „prewentorium”). W sumie przez pół roku byłem chory i musiałem powtarzać 1 klasę do której mnie w wieku lat 6 wysłano. A na powyżej wskazane choroby dzieci w Polsce obecnie bardzo mało chorują, bo są przeciw nim szczepione.

  A „straszne przeżycia” w czasie wojny? Zapewne to, że stacjonujący w pensjonacie dziadków w Z-nem, na urlopach wojskowych oficerowie niemieccy ponoć załatwiali mleko w proszku dla mnie dokarmiania – i stąd te wszystkie STRASZNE RZECZY jakie mi przychodzą do dziś do glowy: na przykład że GEA już zupełnie postradała odruchy RACJONALNEGO ROZUMOWANIA, zapewne metodą doktora Hammera, czyli Intelektualnego Młota. (Podejrzewam, ze Gea w istnienie bakterii, np. lasecznika gruźlicy – które ja już w wieku lat 10 pod mikroskopem, pożyczonym od dra Edwina Paryskiego, dyrektora ówczesnego sanatorium Chramca w Z-nem, oglądałem – po prostu nie wierzy, jak człowiek bardzo religijny, brzydzący się kontaktami z realnym światem.)

  Polubienie

 9. Szczypionki zabijają, jak twierdzą nawiedzeni znawcy przedmiotu.
  Mnie też szczepili i miałem na to podwójny dowód na lewym ramieniu.
  Szczepili jako dziecko i miałem się dobrze i mam się dobrze jako starowina po siedemdziesiątce. Moje dzieci i wnuki też byli szczepieni i też przeżyli i nie chorowali.

  Polubienie

 10. Szczepili was czym i jak,ile razy, w jakim wieku ,dawali wam wtedy jako dzieciom szkolnym dzisiejsze dziadki tran ,ale nie faszerowali was truciznami typu rtec i inne i to wieku kiedy jeszcze ten malutki organizm nie potrafi sie sam obronic przed smiertelna porcja truzizn czy wytworzyc przeciwciala obronne.
  Napisz cos madry filozofie o tym co dzis jest w szczepionkach- wiesz cos o tym ,podyskutuj z doktorami od spraw medycznych a nie filozofii lgarskiej?
  Jak nie to pogadaj z tymi co o tym nie tylko wiedza ale i badania przeprowadzili oraz z rodzicami dzieci kalek po szczepiennych.
  Popatrzcie sobie filozofy i adminy na te dzieciaki z padaczka i autyzmem,moze wreszcie w was klamstwa pekna !
  Wstydzcie sie swych KLAMSTW dezinformatorzy za kase !!!

  Polubienie

 11. Eee, znowu bohatersko ignorancki bełkot, tym razem „czytelnika”. W szczepionkach już od bardzo dawna są mikrodawki związku rtęci używane jako tak zwny „adjuvant”, czyli środek wywołujący szok hormetyczny, czyli ROZBUDZAJĄCY – dokładnie tak jak robi to hormon adrenaliny – odruchy odpornościowe ukladu immunologicznego. Proszę sobie poczytać na czym to polega, po francusku i angielsku, np. ostatnie wpisy na http://www.markglogg.eu .
  Przecież to już 500 lat temu Paracelsus odkrył, że małe dawki trucizn mają poprawiający zdrowie charakter” (a bardzo małe dzieci mają szczególnie szybki turnover, wymianę materii z której są zbudowane, oraz gigantyczne zdolności regeneracyjne, szybko „łatające z nadmiarem” szkody jakie obce substancje – w ciągu co najwyżej kilku tygodni usuwane z organizmu – w nich wyrządzają :

  Hormeza – zjawisko polegające na tym, że czynnik występujący w przyrodzie, szkodliwy dla organizmu w większych dawkach, w małych dawkach działa na niego korzystnie[1].

  Już w XVI wieku szwajcarski lekarz Paracelsus stwierdził, że to dawka (a nie substancja) czyni truciznę (łac. Dosis facit venenum)[2].

  Kontrowersyjnym przykładem hormezy jest hormeza radiacyjna[3]

  Jak mawiał W.I. Lenin „uczyć się, uczyć i jeszcze raz uczyć” (a nie pierdzieć przed TV lub kompem z rewelacjami doktorów Beina, Majewskiei i Jasiewicza, bo im wszystko w praktyce wychodzi na odwrót, tak jak np. napromieniowania po Czarnobylu, które zmniejszyły ilość nowotworów u dzieci urodzonych po tej awarii – patrz tekst „PAN w Z-nem (8): Autyzm Kołtuna Mundi i jego wpływ na świadomość ztechnicyzowanych mas” – http://markglogg.eu/?p=1266)

  Polubienie

 12. Czytelniku, hamuj swój żołnierski temperament i nie wyzywaj od gnojów.
  Tak się dyskusji nie prowadzi.
  Wyzwiska to nie argument, to brak argumentów.

  Polubienie

 13. Czytelniku !
  Do ponad polowy ludnsoci swiata nie dociera to co we wspolczesnym swiecie dzieje sie na ich oczach !
  Przebudzenie nadejdzie ale dla wielu bedzie to juz zapozno.

  Polubienie

 14. Ad czytelnika ,,chyba” czytającego z uwagą?

  ,,Dlaczego gnoju jeden z drugim nie dopuszczasz prawdy?”

  Ooooooooooo, czytelnik nie chce się zaszczepić przeciwko wściekliźnie i ,,wulgarną” pianę toczy! Biedny nacirema, ładnie mu w główce namieszali ze szczepionkami, tak samo jak z chemtrails czy HAARP! Według WHO każdego roku na wściekliznę ginie ok. 25-60 tysięcy ludzi. Czytelnik, a jak Cię ugryzie US-rajski grzechotnik to, też będziesz czekał, aż spuchnie i samo przejdzie?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%9Bcieklizna

  http://www.radiozet.pl/Rozrywka/O-tym-sie-mowi/Najbardziej-krwiozercze-zwierzeta.-Ile-ludzi-zabijaja-rocznie-00006255

  PS. Oj, major włącz od czasu do czasu samodzielne myślenie i nie becz cały czas jak stado baranów, bo widzisz, ludzie i zwierzęta tak mają, że LUBIĄ SIĘ BAĆ! W psychologii zjawisko to przypisują INSTYNKTOM PIERWOTNYM, o których nie będę się rozpisywał, żeby nie denerwować pana Marka, bo czegoś w teorii kultu T-P-D nie uwzględnił ale możesz sobie poczytać jak to działa, oczywiście poprzez niedoceniane przez Ciebie i wyśmiewane moje kopiowania, w których uczestniczy mój SENS, zawsze wiedzący na której półce stoją ,,konfitury” tematyczne.

  http://pressja.wsiz.pl/dlaczego-ludzie-lubia-sie-bac/

  Bywaj nacirema

  Polubienie

 15. Szczep sie kika nawet w jaja
  oraz cala durna zgraja .
  Szczep filozof i adminie
  zycie szybko wam przeminie.

  Perski w grobie ,zal w jewreju
  szmulki juz sie dzis nie smieja,
  na pogrzebie widac kto to
  wszystkich wkrotce lotrow zmiota !

  Sami swoi ,wszedzie nosy
  to sa wlasnie ich poklosy ,
  slychac aj waj ,ojej rety
  milosierdzia NIET,niestety.

  Zaplacicie za to dranie
  swiat wam sprawi mocne lanie,
  starczy klamstwa i zlodziejstwa
  to juz koniec „dobrodziejstwa” !

  Szwab do wojny sie rychtuje,
  zbroja sie tez wszystkie zboje,
  na jewrope je puscili
  w jedna mase sie juz zbili.

  Znowu puszcza je na Moskwe
  i podpala miasto,wioske.
  Beda wzniecac wojny wszelkie
  wszech zadawac beda meke !

  Lecz przeminie ten czas szybko
  skonczy sie nie jedna bitka,
  wojny przerwie STWORCA WIELKI
  i nastanie POKOJ WIELKI .

  Czarcie plemie znow wyginie
  orka ruszy na nizinie,
  bo SLOWIANIE ZMARTWYCH WSTANA
  goscic dobrych nie przestana.

  Polubienie

 16. Przebudzenie juz sie odbywa,pierwsi bankierzy zwijaja manele.
  Za nimi szmule i szwaby beda zamykac supermarkety,a w trzeciej kolejnosci jak po masle zmieszanym z margaryna pojda wszelkie obce biznesy .
  POLSKA BEDZIE WOLNA OD OBCEJ CHOLOTY .
  A co wy sludzy diabla ze soba zrobicie, dokad zwiejecie ???

  Polubienie

 17. ‚oświecony’ z jułesej napisał:

  „Czy nie widzicie LUDOBOJSTWA POLAKOW w POLSCE ???”

  Widzimy.
  Ba, więcej, nawet jesteśmy obecnie świadkami, jak to obecny rząd usiłuje temu negatywnemu zjawisku przeciwdziałać choćby poprzez uruchomiony od kilku miesięcy program 500+.
  Na marginesie, ciekawe tylko na jak długo? Mam tylko nadzieję, aby z gromadką spłodzonych przez się pociech, nikt nie znalazł się za jakiś czas z przysłowiową ręką w nocniku.

  Co zaś tyczy się zainicjowanego w Polsce ‚ludobójstwa’ – to ono zostało zaprogramowane oraz zrealizowane na raty zdecydowanie dużo wcześniej.
  W szczególności odczuło je moje pokolenie – czyli pokolenie wyżu demograficznego przełomu lat 70/80 XX wieku.
  Tyle, że narzędzie jakim się wówczas posłużono, z zdroworozsądkowymi szczepieniami nie miało nic wspólnego.

  Jak to przed kilku dniami mówił mnie młodszy znajomy, jego obecna narzeczona, magister farmacji, nie zdążyła ukończyć studiów, kiedy to do niej zgłaszali się potencjalni pracodawcy z branży farmaceutycznej celem zatrudnienia jej, z zarobkami na początek w granicach 4~5 tys/m (!), w jednej z licznych w Słupsku (jak i całej Polsce) aptek.

  I właśnie o to toczy się dzisiaj gra. To jest straszenie religijnego (tj. przywiązanego do głupoty) społeczeństwa szczepieniami, by worek z choróbskami mógł się sam rozwiązać.

  ps. z tego co się dowiedziałem, Polska stała się liderem w spożywaniu farmaceutyków

  Polubienie

 18. Spozywanie farmaceutykow jest nagminne.
  W kazdym domu jest apteka z wszelkimi truciznami chemicznymi.
  Dla tych pod 80-tke to nawet za darmo truja.
  Nie placisz a dostajesz !
  Idziesz do jadki i jesz.
  Piweczko ?
  Prosze bardzo , z kazdda trutka.
  Pij bracie pij ………

  Czyli na farmacji wiara rowna wytwarzaja same gowna !
  Truj sie goju ,po co zyjesz w takim znoju ,
  Niebo masz juz wymodlone,
  zycie moze byc skrocone !
  Wiec wystawaj u lekarzy ,
  smola w piekle juz sie smazy.
  Mlodzi chca twojego konca,
  maja dosyc tej udreki,
  lykaj trutki to i skoncza sie twe meki.

  Admin z filozofem czynicie to ?
  Reklama dzwignia hamdlu !

  Polubienie

 19. Szczepic starych i to juz ,
  grypka przeciez juz nadchodzi
  nie ma szczepien tylko w Lodzi.

  W calym kraju trwa nagonka
  nie wygrzewaj sie do slonka.
  Owin szalem swoja szyje
  pij kawunie i pomyje .

  Szczepic dzieci,noworodki,
  by wyrosly z nich stokrotki.
  Swinka,odra i rozyczka
  zleci ci to kazda mycka !

  Mamo,tato co z doplata
  jewrojunia kase ma ta,
  Zalecenia ponaglenia,
  sanepidu urojenia.

  Jest uchwala tez sejmowa
  niech nie boli cie juz glowa.
  dzidzius kwitnie jak narcyzm
  bo to przeciez autyzm !

  Polubienie

 20. Dzieki Zenku za te rymowane wiadomosci,ktorych nie znajdziesz w innych mediach, tam jedynie „spiewanie globalnym glosem” o swiatowym dobrobycie i zapewnienia o swiatowym zdrowiu.
  Widze tez jak admina i filozofa zamurowalo ,chyba sie zaszczepili przeciw grypie i teraz goraczkuja.
  Dawac,dawac propagande ,zawsze cos tam, z zydolandu kapnie do emeryturek dziadkow z Olsztyna i Zakopanego.
  Zdrowka Zenku i dobrych rymow !
  Nie daj sie szmulom,szwabom i ich slugom.

  Polubienie

 21. Ad Zenobiusza

  Ty rymopis z bożej łaski, robiący za narodowego wieszcza, może dość tej sztampy w Twoim wydaniu i najwyższa pora wziąć się za coś bardziej ambitnego, np. jakiegoś AKROSTYCHA lub ALFABETONA byś nam ,,spłodził!” Co, nie wiesz jak to się ,,kleci”, no to masz od kikusia ściągę i bierz się do roboty:

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Akrostych

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Alfabeton

  Bywaj pocieszny nacirema, rym-cym-cym

  Polubienie

 22. No, to jeszcze na wszelki wypadek wstawiam, co „wysmolił”, na temat szczepień, 11 sierpnia br. mój nieco starszy (i chyba nawet wyższy) kolega, z pewnością dużo większy ode mnie poliglota, dzieciorób oraz WRÓG ŚWIATOWEGO ŻYDOSTWA Bogusław Jeznach:

  http://jeznach.neon24.pl/post/133185,szczepic-czy-nie

  ZDROWIE I MEDYCYNA (38) Niektóre zamożne kraje Zachodu mają dziś niższe statystyki szczepień niż biedne kraje Afryki. Moda na sprzeciw wobec szczepień szerzy się także w Polsce…

  Wytępienie chorób to cel jaki postawiło wiele zamożnych krajów, a biedniejsze starają się je w tym naśladować. Jednakże dla niektórych chorób obraz ten wydaje się odwrócony. Chodzi o te na które istnieją szczepienia ochronne. Wiele biednych krajów ma całkiem skuteczne programy szczepień. Jednakże w krajach bogatych, w miarę tego, jak w pamięci zaciera się wspomnienie groźnych epidemii z przeszłości, szczepienia bywają zaniechane i dawne choroby w niektórych miejscach powracają.
  Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) oblicza, że na całym świecie szczepienia ratują życie średnio ok. 2,5 miliona osób rocznie. W roku 1980 dzięki szczepionce zniknęła z Ziemi ospa. Wkrótce to samo stanie się z polio. W obydwu tych przypadkach drogę do sukcesu utorowały szczepienia w krajach zamożnych. Obecnie jednak sytuacja wygląda inaczej.
  Tendencję wyznacza najwyraźniej model odry, silnie zakaźnej choroby dziecięcej. Na ogół przebiega ona łagodnie, ale może czasem prowadzić do zapalenia płuc i dawać tak poważne powikłania jak uszkodzenia mózgu lub ślepotę. Aby powstrzymać jej rozpowszechnianie się trzeba zaszczepić przynajmniej 95% populacji. Próg ten nazywa się „odpornością stadną” (herd immunity). Kraje, gdzie jest najmniej zaszczepionych to wyłącznie kraje bardzo biedne, ale wiele krajów rozwijających się radzi sobie znakomicie. Erytrea, Ruanda i Śri Lanka mają zaszczepioną niemal całą ludność. Dla kontrastu – niektóre zamożne kraje w tym USA, Wielka Brytania, Francja, Włochy, Dania i Cypr są jeszcze poniżej progu 95%
  W ubiegłym roku Europa jako całość spadła poniżej linii celu całkowitego wytępienia odry jaki sobie wyznaczyła w roku 2010 i zanotowała prawie 4000 przypadków zachorowań. Ameryka ogłosiła się terytorium wolnym od odry już w roku 2000, ale w 2014 zanotowano setki nowych przypadków w 27 stanach, a w ubiegłym roku – pierwszy od kilkunastu lat zgon na tę chorobę. Alarmująco wzrasta też trend zachorowalności na inne choroby, którym można przeciwdziałać szczepionką, jak np. różyczka, która może dawać poważne powikłania wrodzone u dziecka, którego matka złapała tę chorobę w okresie ciąży.
  Ten stan rzeczy, przykry i niepokojący, najczęściej kładzie się na karb działań antyszczepieniowców. Jest to barwna zbieranina wielu kategorii. Amisze w Ameryce odrzucają nowoczesną medycynę, podobnie jak niemal wszystko co wymyślono od XVII wieku, kiedy zamknął się dla nich czas postępu. Z kolei niektórzy weganie wyrażają w ten sposób swój sprzeciw wobec korzystania z cierpień i śmierci zwierząt przy produkcji szczepionek. Holenderski Kościół Reformowany uważa z kolei, że szczepionkami ludzie chcą udaremnić wolę Boga. Antropozofia natomiast – prąd umysłowy zapoczątkowany w XIX wieku przez Rudolfa Steinera, austriackiego mistyka i filozofa, głosi, że choroby są pożądane, bo wzmacniają rozwój fizyczny i umysłowy dzieci.
  W większości krajów „odmawiacze” – w literaturze nierzadko określani żydowskim terminem „refuseniks” – stanowią tylko 2-3% ogółu rodziców. Ale ponieważ żyją w grupach, mogą być źródłem epidemii. Większym problemem jest jednak to, że coraz większa liczba rodziców opóźnia szczepienia lub wybiera spośród nich według własnego widzimisię. Badania przeprowadzone w Ameryce, Australii i Europie wskazują, że do tej grupy należy prawie jedna czwarta rodziców, głównie dlatego że uważają, iż standardowy schemat szczepień, które chronią przed kilkunastu chorobami, zanadto obciąża układ odpornościowy dziecka, albo nawet sądzą, że poszczególne szczepionki są niebezpieczne. Niektórzy uważają, że szczepionki kolidują z procesem nabywania naturalnej odporności. Wieloma rodzicami wstrząsnęły doniesienia, później zdemaskowane i zdementowane, jakoby ​​istniał związek pomiędzy autyzmem, a poliwalentną szczepionką MMR, która chroni przed odrą, świnką i różyczką (po angielsku: measles, mumps, rubella i stąd skrót MMR)
  W Ameryce część dzieci z biednych rodzin opuszcza szczepienia mimo istnienia programu federalnego, który zapewnia je za darmo, dlatego ze nie mają one regularnego kontaktu z lekarzem rodzinnym (lekarzem pierwszego kontaktu). We wschodniej Europie nowe ogniska tych chorób pojawiły się w środowiskach cygańskich. Potencjalni pacjenci z tych wspólnot, z uwagi na częsty wśród nich ich brud, smród, zawszenie, kaszel itp., oraz podejrzewanie ich o kradzieże w poczekalniach, brak dokumentów i słaby kontakt językowy, często nie są wpuszczani do klinik i placówek medycznych, a zatem i często pomijani przy szczepieniach.
  Niektóre rządy próbują podnieść wskaźniki zaszczepialności poprzez utrudnianie zycia rodzicom którzy świadomie odmawiają szczepienia swoich dzieci. Wybuch epidemii odry w zeszłum roku w Ameryce, który zaczął się od wizyty niezaszczepionego dziecka w Disneylandzie i szybko rozprzestrzenił się stamtąd na siedem stanów, sprawił, że władze w Kalifornii uznały iż pełna lista potwierdzonych szczepień ma być warunkiem dopuszczenia dzieci do szkół publicznych, finansowanych z budżetu stanowego. Kilkanaście innych stanów rozważa podjęcie podobnych kroków. Rok wcześniej prawie co czwarta szkoła w Kalifornii miała zaszczepioną zbyt małą liczbe dzieci, aby zapewnić 95-procentowy próg odporności populacyjnej. Po tym jak w ubiegłym roku pewien maluch zmarł z powodu odry, Niemcy zaczęły zmuszać rodziców, którzy nie chcą, aby ich dzieci były szczepione, aby omówić tę decyzję z lekarzem, zanim będą mogli zapisać dziecko do przedszkola. Nowe rzepisy w Australii odmawiają wypłacania świadczeń społecznych na dziecko rodziców, którzy odmawiają szczepień, chyba że mają uzasadnione powody medyczne.
  Nie ma jednak dowodów na to, że surowe prawa nakazowe rzeczywiście zmieniają wskaźniki szczepień. W Europie kraje o podobnym poziomie i kulturze, np. nordyckie, mogą mieć podobne wskaźniki zaszczepień jak w krajach, gdzie jest to administracyjnie obowiązkowe i takich, w których nakazu nie ma. Wskaźniki dla tych stanów USA, gdzie rodzice mogą sami decydować o szczepieniu lub nie sa na tym samym poziomie co w Wirginii Zachodniej lub Mississippi, które od dawna dopuszczają tylko zwolnienie na podstawie decyzji lekarskiej.
  Restrykcyjne podejście władz może nawet utwierdzać wśród rodziców „efekt przekory” i postawy niechęci wobec szczepień. Australia dopuszczała wcześniej zwolnienie od szczepienia pod warunkiem omówienia tej decyzji z lekarzem lub pielęgniarką. Nowe przepisy oznaczają jednak mniejsze szanse, by zmienić zdanie rodziców. Cornelia Betsch z Uniwersytetu w Erfurcie na podstawie swoich badań wskazuje, że utrudniając unikanie najważniejszych szczepionek można sprawić, że ludzie, którzy zdecydowanie sprzeciwiają się szczepieniom w ogóle, będą unikać także szczepień które sami sobie wybierają.
  Ważniejsze jest jednak, jak twierdzą specjaliści ds. zdrowia publicznego zwiększenie zaufania do bezpieczeństwa szczepionek i do władz, które je polecają. Jedno i drugie w wielu krajach europejskich zostało poważnie naderwane, wskutek błędów popełnianych przez resorty zdrowia, takich jak skandal ze skażoną krwią we Francji z końca lat 1990-ych. Heidi Larson z Londyńskiej Szkoły Higieny i Medycyny Tropikalnej uważa, że najlepszym sposobem radzenia sobie z obawami przed szczepieniem jest okazywanie empatii i szybkie dzielenie się wynikami z badań rzekomych działań niepożądanych. Np. lekceważąca postawa władz brytyjskich wobec lęku przed MMR tylko spotęgowała obawy wielu rodziców.
  Obiecującą taktyką wydaje się śledzenie wszelkich mitów antyszczepieniowych w Internecie i obalanie ich, gdy tylko się pojawią. To wymaga śledzenia informacji z wyszukiwarek i stron przeciwników szczepień oraz pojawiających się na forach dla rodziców. Na jednym takim forum, zaniepokojeni rodzice mówią, że przeszukali strony internetowe rządu i producenta szczepionki, ale czują się przytłoczeni informacjami, które uważają za niejednoznaczne lub sprzeczne. Pewna matka szuka porady, jak można obejść nowe „faszystowskie” reguły w Kalifornii. Jeszcze inna podaje w wątpliwość badania dotyczące poważnych reakcji alergicznych na szczepionki: stwierdzenie 33 takich przypadków po 25 milionach zaszczepieni wydaje się jej ewidentnie zaniżone…
  W niektórych krajach wszczęto kampanie informacyjne, które traktują nawet takie obawy z szacunkiem. Organizacja rodziców w Bułgarii rozpoczęła niedawno kampanię pod patronatem Ministerstwa Zdrowia i krajowego stowarzyszenia pediatrów. Jej strona internetowa jest wolna od przemądrzałej terminologii i łatwiej się na niej poruszać niż na nieporęcznych oficjalnych witrynach firm lub instytucji. Francja też rozpoczęła wiosną dialog na szczeblu krajowym na temat szczepionek od założenia strony internetowej, na której obywatele mogą wymieniać swoje narzekania, wyrażać niepokoje i udzielać sobie nawzajem porad.
  Chociaż wahający się rodzice często szukają porady w sprawie szczepień w Internecie, to źródłem informacji, któremu ufają najbardziej są lekarze i pielęgniarki. WHO niedawno opracowała wytyczne, które mają pomóc pracownikom służby zdrowia ustalić za pomocą kwestionariusza, jaki typ niepokoju reprezentuje dany rodzic i jak potem złagodzić konkretne obawy. Jednak ostatnie badania przeprowadzone w kilku krajach europejskich pokazują, że również wielu lekarzy i pielęgniarek mają rozchwiane postawy wobec szczepionek, zwykle z tych samych powodów co ich pacjenci. W badaniu przeprowadzonym w 2014 roku, 16-43% francuskich lekarzy rodzinnych stwierdziło, że nigdy lub tylko czasami zaleca niektóre ze standardowych szczepionek.
  Dodatkowy problem stanowią dorośli, którzy nie zostali zaszczepieni w dzieciństwie i jak dotąd nie zachorowali. W latach 1970-ych i 1980-ych, gdy szczepionka przeciwko odrze była dopiero nowa, wiele dzieci jej nie otrzymało, albo dostały tylko jeden zastrzyk, co jak obecnie wiadomo, jeszcze nie zapewnia odporności. Niektóre kraje oferują darmowe doszczepienia dla niektórych dorosłych, gdy wybuchnie epidemia, co zwykle dotyczy rodziców z małymi dziećmi i pracowników służby zdrowia na dotkniętych nią obszarach.
  Ogólnie biorąc jednak, wysiłki takie są za słabe i przychodzą za późno. Obecny powrót chorób, którym można było łatwo zapobiec i które już prawie były wytępione, jest hańbą dla cywilizacji. Jeszcze większą hańbą będzie jednak to, gdy rządy będą nadal zwalać winę tylko na rodziców, którzy swym dzieciom szczepień odmawiają.

  W czwartkowym cyklu ZDROWIE I MEDYCYNA na moim blogu okazały się dotychczas nastepujace pozycje:
  01.Wyścigi komórek (29.07.2011)
  02.Szczepi Melinda, płaci Bill (4.08.2011)
  03.Dializa na rynku (30.08.2011)
  04.Zmierzch antybiotyków (27.09.2011)
  05.Chorować w Hiszpanii (14.10.2011)
  06.Chorować w Japonii (15.10.2011)
  07.Udar mózgu: jak ratować? (25.03.2012)
  08.Tomograf w prosektorium (27.03.2012)
  09.Roentgen u dentysty (19.04.2012)
  10.Wdzięk i prostata (16.05.2012)
  11.Leczenie depresji (1.06.2012)
  12.Wróżenie z palców (21.07.2012)
  13.Ryzyko starego ojca (29.08.2012)
  14.Leki przeprogramowane (14.09.2012)
  15.Grypa znów śmiertelna? (3.10.2012)
  16.Bakterie w człowieku cz.I (11.10.2012)
  17.Bakterie w człowieku cz.II (12.10.2012)
  18.Krwinki malowane (3.11.2012)
  19.Matka jest tylko jedna?(16.11.2012)
  20.Mniej plemników (18.12.2012)
  21.O antybiotykach inaczej (29.10.2013) /film/
  22.Dżuma, wiek XIV (film)
  23.Rakotwórcza słodycz Aspartam (17.12.2013) /film/
  24.Ebola zaboli (1.08.2014)
  25.Oczy bioniczne? (13.03.2015)
  26.Rywale antybiotyków (15.03.2015)
  27.Tajemnica pląsawicy(27.03.2015)
  28.Alergia: czyja wina? (14.04.2015) /film/
  29.Choroby na sprzedaż (6.05.2015) /film/
  30.Ukrywane lekarstwo na raka (7.05.2015) /film/
  31.Ofiary toksycznej mody (14.05.2015) /film/
  32.Wszystko o eboli (43:39) /film/
  33.Społeczeństwo na psychotropach (10.09.2025) /film/
  34.Nobel za stare zioła (15.10.2015)
  35.Wojny plemników (19.11.2015)
  36.Riszta pokonana (3.03.2016)
  37.Powrót żółtej febry (4.08.2016)
  38.Szczepić czy nie? (10.08.2016)

  Polubienie

 23. Ot coś ciekawego na temat „ekonomicznych metod” jakimi w Australii oraz Rosji zaczynają walczyć z rodzicami nie chcącymi szczepić dzieci. Cytuję:

  Prezes Związku Pediatrów Rosji, główny pediatra Ministerstwa Zdrowia FR, akademik RAN Aleksander Baranow stwierdził:

  Kategorycznie trzeba przeciwdziałać pozostawianiu bez kary rodziców, którzy odmawiają szczepienia dzieci na choroby zakaźne. Doświadczenie Australii jest tutaj przykładowe. Rok temu ustanowiono tam prawo, że jeżeli dziecko zachoruje na chorobę zakaźną, przeciw której mogło być uprzednio zaszczepione, a rodzice odmówili dokonania tego szczepienia, to leczenie takich dzieci ma się odbywać na koszt rodziców i oni sami nie mogą korzystać z płatnych urlopów w pracy dla leczenia dziecka… I to się okazał bardzo praktycznym działaniem.”.

  председатель Союза педиатров России, главный педиатр Минздрава РФ, академик РАН и РАМН Александр Баранов.

  «Оставлять безнаказанным такое злодеяние, когда родители отказывают, по сути дела, своему ребенку в защите от инфекционных заболеваний и не несут за это ответственность, категорически нельзя. Опыт Австралии здесь очень показателен. Всего год назад на законодательном уровне там было принято решение, что если ребенок заболел инфекционной болезнью, которая могла быть предотвращена с помощью иммунизации, а родители в свое время отказывались делать ребенку профилактическую прививку, то лечение детей они оплачивают в этом случае самостоятельно. Кроме того, они не получают выплат по временной нетрудоспособности по уходу за заболевшим ребенком. И это оказалось реально действенным решением», — пояснил Баранов. По его мнению, точно такой же опыт может быть использован и в нашей стране.

  Читать полностью: http://www.km.ru/zdorove/2016/10/02/deti/785468-pediatry-govoryat-o-tselesoobraznosti-materialnoi-otvetstvennosti-za-

  Polubienie

 24. Oj coś mi się widzi, że „czytelnik” to WRÓG ZDROWEJ POLSKIEJ DZIATWY. Moja córka miała wszystkie obowiązkowe szczepienia i w młodości niewiele chorowała, a ja przez ponad pół roku walczyłem, w wieku lat 6, o najzwyklejsze przeżycie. I z tego okresu mam bardzo niedobre wspomnienia.

  Polubienie

 25. Zgadza się, czytelnik to wróg zdrowych dzieci, wróg Polaków i ludzkości
  Czytelniku nie ma lekko, albo się nawrócisz i uwierzysz w szczepienia, albo zasłużysz na miano potencjalnego ludobójcy.
  Na Wiernych Polsce nie ma lekko, albo, albo.
  Albo z Nami albo z ospą i tyfusem.

  Polubienie

 26. Byłem również szczepiony, ale przyznam się bez bicia, że jestem w tym temacie zielony. Jednak zastanawia mnie, dlaczego ludzie żyjący sto lat temu mieli lepszą odporność na zwykłe, banalne przeziębienia bez szczepionek, bez całego arsenału farmaceutyków dostępnych dzisiejszemu Polakowi.

  Polubienie

 27. Czytelniku !
  Chyba sie juz orietujesz na jaki wszedles portal ,
  czyli 2 starszych panow ,ktorzy otrzymali zadania specjalne od szmuli,szwabow tudziez bolszewikow ,siac DEZINFORMACJE,SKLOCAC LUDZI i brac za to kase .
  Jednak nie zrazaj sie tym co oni bla,bla ,pokazuja i drukuja,bo na to juz sie nikt z madrych Polakow SLOWIANSKIEGO pochodzenia nie lapie.
  Dlatego tez nawalaj ich rowno
  by
  nie siali szmuloszwabskie gow.o !
  Sluza,szmulokom ,szwabom,bolszewikom
  wszelkim takze majstersztykom,
  nie dziw sie im swinskim kwikom .

  Dawaj swoje spostrzezenia,
  nawet ludzkie ponaglenia.
  Dawaj PRAWDE ,wal tych klamcow
  rowniez onych od rozancow .

  To jest jedna wielka klika ,
  cala Polske juz przenika.
  Maja podzielone role
  pchaja ludzi wprost w niedole .

  Nie wybaczaj im niczego,
  jestes dobrym mym kolegom,
  razem damy lotrom rade
  niech nie wchodza nam w parade !

  Polubienie

 28. Zenku DZIEKI ci za wsparcie ,jak czytam walczysz zazarcie z klamstwami wszelakimi na polskich portalach i to w dosc ciekawy sposob,takze rymujac.
  Jak przegladam strony net, narobilo sie ich ile kto tylko zechce – ciekawe prawda ?
  Ten portal zainteresowal mnie szczegolnie gdy WPS podzielil sie na dwie strony,ktore czytam ,choc pisze tylko na tym ,bo #1 mnie blokuje, za prezesa rada,po jego sprzecce z pisarzem H.Pajakiem .
  Jest z tego nagranie w sieci i co ciekawe tam zostala odslonieta dosc duza PRAWDA ,ktorej prezes WPS nie moze przelknac po dzis dzien,zas H.Pajak nadal w swych ksiazkach wszelkie PRAWDY odslania i to te nie do zbicia dezinformacja,po podparte dowodami.
  Prawda adminie ?
  Co ty na to Zenek,gdzie lezy „prawda o ruskich” ???

  Polubienie

 29. LuK, moim zdaniem nie mieli lepszej odporności.
  Była olbrzymia śmiertelność, słabsze osobniki umierały w wieku bardzo wczesnym. W rodzinach wielodzietnych umierało po dwoje, troje a nawet czworo dzieci.
  Podobno moja babka ze strony ojca miała 12 dzieciaków z czego tylko ośmioro dożyło wieku dorosłego. Mój podwórkowy kolega mówił mi, że dwoje jego wcześniej urodzonego rodzeństwa zmarło, troje żyło.
  Opowiadał mi przewodnik z jednej z miejscowości sanatoryjnej na Podkarpaciu, że w historii miasteczka zdarzył się przypadek osiedlenia się w nim w XVIII czy XIX wieku ponad stu osób przybyłych z południa, w roku następnym na grypę zmarło też około setki osób.
  Za moich młodych lat widziałem ludzi znacznie szczuplejszych, nierzadko cherlawych o których mówiło się ,,trzy ćwierci do śmierci”. Ludzie byli mniejszego wzrostu a ponad to nie widziało się tylu ludzi starych jak dziś.

  Pandemia grypy w latach 1918–1919 (hiszpanka) – pandemia, do której doszło w latach 1918–1919, znana pod potoczną nazwą „hiszpanka”.
  Była to pandemia wywołana przez wyjątkowo groźną odmianę podtypu H1N1wirusa A grypy. Pochłonęła ona jak się ocenia od 50 do 100 mln ofiar śmiertelnych na całym świecie[1]. Liczba ofiar „hiszpanki” znacznie przewyższyła liczbę ofiar frontów I wojny światowej. Była to jedna z największych pandemii w historii ludzkości, w przebiegu której zachorowało ok. 500 mln ludzi, co stanowiło wówczas 1/3 populacji świata

  Za wikipedią: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pandemia_grypy_w_latach_1918%E2%80%931919

  Zenek brawo, rozpracowałeś admina tego portalu na całego, ale nie przejmuj się tylko rób swoje.
  Pisz wiersze, ale też pamiętaj, że Merkel wezwała Niemców do robienia zapasów żywności. Wojna idzie, Zenek wojna, majorów znowu umundurują, cywilów w kamasze i pójdziemy walczyć za demokracje i prawa człowieka.
  Ciebie pewnie wsadzą w Abramsa i pierwszego na Putina wyślą.

  Polubienie

 30. Ad luk i jego pytanie dlaczego ludzie byli bardziej odporniejsi na przeziębienia – ja zrobiłem się w miarę odporny, jak w wieku lat 10 całą zimę spędziłem w Zakopanem u dziadków, u których w stalinowskim „Kalendarzu Rolniczym na rok 1953” przeczytałem sobie artykuł „Zimny wychów cieląt” – i do wskazań tamże, chcąc nie chcąc się stosowałem przy dużych mrozach (ale pamietam, że wtedy przeziębiłem się już na wiosnę, gdy 8 marca 1953 całą klasą czuwaliśmy nieruchomo przez godzinę w milczeniu, z okazji śmierci Stalina, w szkolnej sali gimnastycznej, w której po zajściu slońca zrobiło się bardzo zimno).

  Ad Adm. Gdzieś czytałem, że z tą „grypą hiszpańską” pod koniec ! WŚ to była przesada: zmarło na nią ok. 3 % żołnierzy z z prawie milionowego kontyngentu wojskowego, który przybył do Europy z USA. I stąd przez mnożenie 3% przez liczbę ludności wtedy całego świata (1,5 miliarda ludzi) otrzymano 50 mln ofiar. A tę epidemię ponoć Amerykanie przywieźli ze sobą ze swych koszar w USA, gdzie było multum zarażonych nią… koni, końskich odchodów itd.

  Warto sprawdzić, jak z tą epidemią naprawdę było, np. tutaj:

  …Then, in the fourth dreadful year of the war, as the American Expeditionary Forces (AEF) assumed fighting strength and prepared their first great offensive against the Germans, the flu struck. By the War Department’s most conservative count, influenza sickened 26% of the Army—more than one million men—and killed almost 30,000 before they even got to France.2,3 On both sides of the Atlantic, the Army lost a staggering 8,743,102 days to influenza among enlisted men in 1918.4 (p. 1448) The Navy recorded 5,027 deaths and more than 106,000 hospital admissions for influenza and pneumonia out of 600,000 men,…
  (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2862337/)

  Polubienie

 31. Ad „czytelnik” i jego zdanie: po dzis dzien,zas H.Pajak nadal w swych ksiazkach wszelkie PRAWDY odslania i to te nie do zbicia dezinformacja,po podparte dowodami.
  Prawda adminie ?

  Otóż od pana Romana Kafela z Teksasu się dowiedziałem, że to właśnie Pan Roman podsyłał H. Pająkowi te „AMERYKAŃSKIE niezbite dowody” na temat „ruskich zbrodni”. To właśnie na podstawie takich „niezbitych AMEYKAŃSKICH dowodow” Aleksander So-łże-nicyn wyliczyl aż 60 milionów ofiar stalinowskich, w tym 6 milionów „holokaustu” Ukraińców w części radzieckiej tego „okraju” Europy (w części polskiej głodu nie było i stąd zapewne wylęgli się banderowcy, których w części radzieckiej nie było). Piałem o tym AMERYKAŃSKIM zjawisku zrzucania winy za swe własne zbrodnie, na zaplanowaną do „połknięcia” ofiarę, już przed 14 miesiącami, także na https://wiernipolsce.wordpress.com/2015/08/25/czy-dzien-23-sierpnia-nalezy-czcic-jako-dzien-zwyciestwa-cul-capitazopoglawa-niewidzialnego-pana-zachodu/

  Cytuję:

  Dla ludzi ciekawych, gdzie w pierwszej połowie lat 1930 wystąpił – przy zapełnionych żywnością sklepach – naprawdę ludobójczy głód, pozwolę sobie przytoczyć oficjalne dane demograficzne ze Stanów Zjednoczonych, po wybuchu Wielkiej Depresji w 1929 roku:

  Z powyższej tabelki wynika, że w USA, w okresie Wielkiego Kryzysu lat 1930-1940 przyrost ludności wyniósł tylko ok. 0,7 procent rocznie, a zatem był statystycznie o 1/3 NIŻSZY niż podówczas w ZSRR – i to pomimo corocznej „dostawy” do USA nowych imigrantów, od roku 1926 już ograniczonej do 150 tysięcy!

  Jeszcze precyzyjniejszych danych dostarcza tabela US Census Bureau:

  Na niej bardzo wyraźnie widać, że już w KWITNĄCYM EKONOMICZNIE 5-leciu przed Wielkim Kryzysem Amerykanie (obojga płci) jakby nagle przestali się rodzić, choć wtedy nie było ku temu żadnych przesłanek. Co się wtedy stało? Wszystko wskazuje na to, że wskutek SZTUCZNEGO GŁODU, po roku 1929 wymarło kilka milionów dzieci, a kolejnych kilka milionów „nie chciało się narodzić” gdy wybuchł Kryzys, który trwał aż do lat Wojny. Statystycznie się ocenia, że wskutek Wielkiej Depresji w USA przedwcześnie utraciło życie aż 7 milionów ludzi.

  Polubienie

 32. Ad. Adm ludzie dawniej byli szczuplejsi może dlatego, że były bujne trawniki na których można było „charatać w gałę”, a nie było komputerów PC z kolejnymi wersjami popularnej „FIFY”? Może dlatego, że pożywienie było znacznie mniej urozmaicone, ale bardziej strawne od pizz, fast foodów, kebabów?
  Z tą „masową umieralnością” to też manipulujesz, bo pandemie wynikały z braku podstawowych zasad higieny, natomiast nie było mowy o żadnych alergiach. Kiedyś jak byłem na testach alergicznych to doktorka powiedziała mi, że ten problem w Afryce praktycznie nie występuje, a głowne żniwo śmierci zbiera tam HIV na który nie ma szczepionki.

  Polubienie

 33. Bardzo polecam cala dyskusje na wyzej podanym portalu z przed 5-ciu lat i teraz sobie porownajcie z tym co obecnie w Polsce i w Rosji sie dzieje,rowniez w JEWROPIE .
  Pozniej podyskutujemy tutaj.
  Admin chyba na to pozwoli ,a Zenek cos „zawierszuje”.
  W Moskwie uradzono,ze wojny TRZECIEJ SWIATOWEJ na terenie Europy nie bedzie ale za to na Bliskim Wschodzie bedzie ZNISZCZENIE JEROZOLIMY i zawalenie planow o wielkim Izraelu .

  Polubienie

 34. Ot, coś przyszło z pocztą, ku uciesze „walczących ze szczepieniami”. Otóż te wczesnodziecięce szczepienia mają na celu powodować „odrzucanie przez organizm” właśnie tych „ciał obcych”, których mikrodawki się wstrzykuje. Co oczywiście powoduje, że nie tylko „złe” bakterie i wirusy są szybko przez organizm zaszczepiony eliminowane, ale i u co bardziej „wyczulonych na obcość” dzieci mogą pojawiać się reakcje odrzutu – zwane uczuleniami – całkiem „obojętnych” dla organizmu białek, jak na przykład obecnej w pożywieniu żelatyny, którą niektóre szczepionki zawierają. O tym niebezpieczeństwie pisał już w 1913 roku francuski laureat Nagrody Nobla Charles Richet, który odkrył, że „każde białko, wstrzyknięte do krwiooobiegu winno powodować, pojawienie się alergii na to właśnie białko”.
  To genetyczne zjawisko to wpisuje się w całą skomplikowaną historię powstawania uczuleń (astm, diabet, a nawet i reakcji auto-immunologicznych) jakie coraz częściej charakteryzują ludność od urodzenia wychowywaną w hiper-sterylnych warunkach miejskiego życia.

  Czytać całość: http://yournewswire.com/cdc-research-concludes-vaccines-cause-food-allergies/

  A swoją drogą jest dla mnie interesującym, skąd się wzięła u mnie ALERGIA na tak zwany „amerykański styl życia”, którego chronicznie nie znoszę, co chyba widać z nadsyłanych przeze mnie tekstów?

  Polubienie

 35. Stary filozof na lozu smierci
  dostrzegl,ze w glowie cos mu sie wierci.

  Kiedy nad ranem ostatnio wstaje,
  ledwo oddycha, ustami ziaje.

  Czasem go takze i mysl dopada
  jaka to jest (?) tej smierci zjawa .

  Wiec ci podpowiem ty stary chlopie
  ona juz jest we twojej zopie.

  Tak,tak ,od dawna smierc cie laskocze
  i mocno trzyma za twoje krocze.

  To bedzie zycia koniec i basta,
  chcesz jeszcze pozyc ,uciekaj z miasta !

  Polubienie

 36. Tyle komentarzy że nie wiem do którego się odnieść.
  Luk, ja myślę iż nie prawdą jest, że dziś ludzie są bardziej podatni na grypę. Moi synowie nie są i ja też ostatnią grypę załapałem kilka lat temu w sanatorium, gdyby mnie tam nie było nie dostał bym grypy. A czemu synowie nie chorują ani na grypę ani na nic innego. Bo byli szczepieni i może dla tego, że mieszkamy w wilgotnym i zimnym klimacie Warmii i Mazur. Mało tu słońca, dużo dreszczów i jezior stąd i inne zwyczaje na przykład zimowo– jesienne kąpiele

  markglogg
  ….skąd się wzięła u mnie ALERGIA na tak zwany „amerykański styl życia”, …
  Z ameryki rzecz jasna, z ameryki
  Co do ilości zgonów na ,,hiszpankę” też mam spore wątpliwości. A tak naprawdę nie wierzę w żadne liczby podawane przez medialnych liczydłowych
  Czytelniku przestań wątpić w Putina. Putin nas obroni, Putin nas wyzwoli, Putin nas nakarmi, Putin nas do snu swoimi piosenkami amerykańskimi ulula. A że odznacza medalami Lubowiczan, a co to kosztuje, ja się grzecznie zapytuje?

  A ze sputnika:
  Koalicja pod wodzą Stanów Zjednoczonych po ogłoszeniu przez Waszyngton decyzji o rezygnacji ze współpracy z Rosją w Syrii zacznie dostarczać broń bojownikom opozycji i bombardować pozycje wojsk al-Asada – uważa przewodniczący Akademii Problemów Geopolitycznych, doktor w dziedzinie nauk wojskowych Konstantin Siwkow.

  Wczoraj rzecznik Departamentu Stanu USA John Kirby poinformował, że Stany Zjednoczone wycofują się z dwustronnej współpracy z Rosją odnośnie zawieszenia broni w Syrii i zostawiają otwarte jedynie kanały wojskowe, by zapobiec incydentom w syryjskiej przestrzeni powietrznej z udziałem rosyjskich i amerykańskich samolotów. MSZ Rosji, komentując tą decyzję, oświadczyło, że wywołuje ona głębokie rozczarowanie. Z oświadczenia rosyjskiego resortu polityki zagranicznej wynika, że decyzja Waszyngtonu w sprawie wycofania się ze współpracy z Moskwą w Syrii świadczy o tym, że USA nie są w stanie wypełnić wziętych na siebie zobowiązań. © FOTOLIA/ ANDREYKR Nietakt USA: Biały Dom oskarżył Rosję o przypisywanie sobie zasług w Syrii — W następstwie tej decyzji Waszyngtonu należy spodziewać się nalotów koalicji pod wodzą USA na pozycje syryjskich wojsk oraz dostaw broni i amunicji bojownikom opozycji – powiedział we wtorek w rozmowie z RIA Novosti Siwkow. Jego zdaniem w pierwszej kolejności Amerykanie wyślą do tego kraju różne systemy przeciwlotnicze, poczynając od przenośnych „Stingerów”, a kończąc na stacjonarnych przeciwlotniczych zestawach rakietowych. Przy ich użyciu będą zestrzeliwane rosyjskie i syryjskie samoloty. — Dlatego Moskwa i Damaszek muszą zrezygnować ze śmigłowców, latać jedynie na dużych wysokościach, wykorzystywać tylko lotnictwo strategiczne i dalekiego zasięgu, tj. Tu-95, Tu-160 i Tu-22M3. Ponadto powinny wyposażyć syryjskie wojsko w systemy artylerii rakietowej „Smiercz” i „Tornado” – podkreślił rozmówca agencji. © SPUTNIK. ALEXANDER VILF Rusofobia – nieuleczalna choroba? Siwkow nie wyklucza też wysłania do Syrii taktycznych systemów rakietowych „Toczka-U” i „Iskander”. Jednak – jego zdaniem — należy przeszkolić syryjskich żołnierzy w zakresie ich obsługi. – W związku z tym trzeba wysłać do Syrii rosyjskich specjalistów wojskowych i doradców, by przeszkolili Syryjczyków z obsługi tych skomplikowanych, ale niezwykle skutecznych zestawów – dodał. Jak powiedział, w celu przeciwstawienia się ewentualnym atakom amerykańskiej koalicji Rosja powinna jak najszybciej zwiększyć liczebność swojego zgrupowania wojsk w Syrii do stanu z października 2015 roku i przekazać wojskom al-Asada mobilne systemy rakietowe „Tor” i „Buk”.

  Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/opinie/20161004/3992054/usa-rosja-syria-koniec-wspolpracy.html

  No to może być coś w rodzaju drugiego Wietnamu ale w odwrotnej układance.
  Rosja z rządem Syrii, Amerykanie z partyzantami.
  Jednym słowem jeśli by do tego doszło, to będziemy mieć konfrontację na całego i na dużą skalę.
  Czy tak będzie?
  Bardzo możliwe.
  Czy przy tej okazji Rosja nie zajmie Ukrainy, by mieć zabezpieczone południe?
  Też możliwe.

  Polubienie

 37. Czytelniku nie pytaj admina o spozycie czosnku i cebuli bo to przeciez ZDROWE NATURALNE ANTYBIOTYKI ,ktorych spozycie u madrych ludzi wzrasta .
  W odstawke idzie chemia .
  Reszte Zenek nam dopowie proza lub wierszem ze swych doswiadczen,bowiem to ZIELARZ z dziada pradziata i sam sie leczy,takze twierdzi ,za kazdy madry chlop SAM SIE WYZYWI !
  Glupi pojdzie po trutke do szmulo-szwabskich supermatketow jak dlugo beda istniec w Polsce ,do tego sam i dzieci swe zaszczepi u lapiduchow a pozniej z tymi dziecmi zdechnie w szpitalach,hospicjach , a nawet pod plotem jak bezpanski pies czy kot .

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s