Doskonały lek na MG’s uczulenie na „amerykański styl życia”: Robert Grey wiceministrem w MSZ


Ot, rząd II/IV RP coraz wyraźniej wskazuje, w jaki sposób zamierza zapewnić DOBR(OD)BYT „swoich” na terenach między Odrą a Bugiem, z planami rozwojowymi sięgającymi aż po Doniec i Krym:

Robert Grey wiceministrem w MSZ

Dodano: 03.10.2016 [18:34]
Robert Grey wiceministrem w MSZ - niezalezna.pl

foto: M. Jasiulewicz/MSZ

Podsekretarzem stanu odpowiedzialnym w Ministerstwie Spraw Zagranicznych za dyplomację ekonomiczną oraz politykę amerykańską i azjatycką został Robert Grey. Prezes Rady Ministrów Beata Szydło podpisała nominację z dniem 30 września 2016 r.

Robert Grey ukończył studia w University of Massachusetts (filozofia i socjologia) oraz New School University w Nowym Jorku (stosunki międzynarodowe, specjalizacja Rządy i Prawo).

Był regionalnym doradcą legislacyjnym w Senacie stanu Massachusetts. Spędził rok w Afryce gromadząc materiały o skuteczności partnerstw z organizacjami międzynarodowymi i ONZ. W Kambodży badał przestrzeganie praw człowieka. Pracował w firmie Putnam Investments w Bostonie. Następnie wyspecjalizował się w stosunkach międzynarodowych, zwłaszcza dyplomacji ekonomicznej i negocjacjach oraz w budowie partnerstw pomiędzy sektorem prywatnym i państwowym. W latach 2005-2008 pracował w siedzibie ONZ w Nowym Jorku, gdzie kierował Biurem ds. Partnerstw. Od 2008 do 2010 r. był dyrektorem zarządzającym ds. Partnerstw World BPO Forum przy współpracy ONZ (Nowe Delhi/Nowy Jork).

Od 2010 r. pracuje w Polsce. W latach 2010-2013 był dyrektorem ds. stosunków międzynarodowych i partnerstw Instytutu Studiów Wschodnich i Forum Ekonomicznego w Krynicy, a w latach 2012-2013 doradcą Zarządu Polskiego Holdingu Obronnego/Grupy Bumar. Od 2013 do 2014 r. pełnił funkcję dyrektora ds. komunikacji i relacji zewnętrznych Uniwersytetu Warszawskiego. Następnie (2014-2016) był dyrektorem operacyjnym i członkiem zarządu funduszu venture capital Xplorer Fund w Warszawie, a także prezesem zarządu Fundacji Globe Forum. Od maja 2016 r. był doradcą w Gabinecie Politycznym ministra spraw zagranicznych.

Źródło:
Na powyższym portalu kilka ciekawych komentarzy do tego faktu, na przykład „Czy to nie jest przypadkiem bohater powieści „Pięćdziesiąt twarzy Greya”?
Reklamy

37 uwag do wpisu “Doskonały lek na MG’s uczulenie na „amerykański styl życia”: Robert Grey wiceministrem w MSZ

 1. A w Rosji, Za Russia Today
  https://www.rt.com/news/361553-russia-civil-defense-drill/

  40 milionów Rosjan uczestniczących w corocznych ćwiczeń obronnych 4-dniowych

  This week Russian authorities are conducting massive civil defense training involving 40 million people nationwide. The drill comes amid a spike in tensions between Russia and the US after the collapse of the two nations’ cooperation in Syria.

  The four-day exercise launched on Tuesday includes 200,000 rescue professionals. Almost 50,000 vehicles are part of the drill.
  ——————-
  W tym tygodniu władze rosyjskie prowadzą masywną szkolenia obrony cywilnej z udziałem 40 milionów ludzi w całym kraju.
  Alarm próbny zbiega się z powstałym napięciem między Rosją a USA po zerwaniu współpracy obu państw w Syrii.
  Cztery dni ćwiczeń objęły 200.000 zawodowych wojskowych i prawie 50.000 pojazdów typu.
  ————————-
  Jeśli w Niemczech Merkel wezwała Niemców do robienia zapasów żywności, a Putin 40 mln chłopa poderwał do ćwiczeń wojskowych no to chyba jednak coś się kroi.
  My jak na razie mamy zapas nieskonsumowanych i niewyeksportowanych jabłek

  Polubienie

 2. University of Massachusetts, New School University, Putnam Investments, World BPO Forum, venture capital Xplorer Fund, Globe Forum…

  U la la, brzmi niczym w światowej piłce Real Madrid, FC Barcelona czy Bayern Munich. A nasze kundelki zapewne już przez sam fakt brzmienia tych nazw padają przed nim na kolana.

  Ok, dobrze wiem, że decyzja ws. nominacji przyszła zza Oceanu. W końcu ktoś bardziej zaufany White House musi z bliska pociągać ‚polskimi’ sznureczkami w polityce wschodniej.
  Niemniej, zawsze zastanawiało mnie to skąd się biorą te kompleksy ‚naszych’ obecnych, i nie tylko politycznych, elit.
  Oraz ten ich, by nie skłamać, wrodzony kundlizm, wieczne szukanie przez nie Pana, które za przysłowiową kość są w stanie zrobić wszystko, poprzez obsikiwanie co zacniejszych na ich zagryzieniu włącznie.

  Widać tak już chyba musi być, skoro na nasze obecne ‚elity’ w linii prostej składają się dzieci, wnukowie byłych ponadnarodowych trockistowskich bolszewików, głównie tych żydowskiego pochodzenia, których Stalin za ich skrajne poglądy nie tolerował u siebie, i których postanowił m.in. oddelegować do kontrolowania Polski, gdzie z kolei przy swej hiper nadgorliwości z powierzonych im zadań w wynaradawianiu Polaków, łamania charakterów, wywiązywali się doskonale oraz tych korzeniami wywodzących się z polskiego chłopstwa czy rodzin robotniczych, których w PRL-u charakteryzowała wpierw pazerność na zdobycie wykształcenia a następnie zdobycia jak najwyższej pozycji społecznych.

  Czasy się zmieniły, zmienił się ustrój polityczno-społeczny, ekonomiczny, pojawił się nowy wielki Brat – a jedynie ‚elity’ mimo kosmetycznych roszad pozostały WIERNE swoim kundlowskim życiowym ideałom.

  Polubienie

 3. No cóż, starszy człowiek robi sobie takie oto skojarzenia: otóż mój młodszy kolega, z którym jeździłem na rozmaite „antyglobalistyczne” i „proeuropejscie” spotkania (nie tylko w Ardenach w Belgii w 2002, ale i w Mińsku Białoruskim w 2011) dr Mateusz Piskorski, były poseł „Samoobrony”, zamiast – jako specjalista od spraw „globalizmu” (www.geopolityka.org) – robić karierę w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, siedzi w więzieniu w „wolnej Polsce” już 5 miesiąc, a jego szef z „Samoobrony”, vice-premier Andrzej Lepper popełnił „samobójstwo” (r. 2011), ewidentnie z nakazu „siły wyższej”, dokładnie tej samej, która na stanowisko vice-ministra Spraw Zagranicznych sprowadziła nam pana Roberta Grey z USA.

  A iluż moich znajomych, którzy mieli jakieś prosocjalistyczne ambicje w polityce już gryzie ziemię? By zacząć od doc. Jana Strzeleckiego (doradca „Solidarnosci” zamordowany na Wisłostradzie już w r. 1988), którego imienia zawody w narciarstwie wysokogórskim organizowałem przez lat ponad 20, czy znanego mi jeszcze z czasów ZSP późnych lat 1960, Andrzeja Urbańczyka , który się utopił (r. 2000) – ot tak sobie, płynąc łódką samotnie z jakąś Ukrainkę u wybrzeży wyspy Kreta, względnie Daniela Podrzyckiego, szefa „Sierpień 80” , któremu się urwało koło w samochodzie, gdy jechał nim po występie w TVP Katowice (r. 2005), w ramach ówczesnej kampanii prezydenckiej.

  Ci wszyscy moi nieszczęśni koledzy najwyraźniej nie zdawali sobie sprawy, że przejście Polski pod „kuratelę USA” to automatyczny koniec jakichkolwiek pro-socjalistycznych rojeń, tak przecież modnych przez prawie cały wiek XX i tak znienawidzonych przez Samowładców Świata Made in USA. Patrz książka Wernera Sombarta „Dlaczego w Stanach Zjednoczonych nie może być socjalizmu” napisana już przed ponad stuleciem, bo w roku 1908:

  Tak dokładnie wygląda życie w krajach pod ścisłym nadzorem kolonialnym, czego nie byliśmy w Polsce świadomi aż do początku wieku XXI.

  Polubienie

 4. Ciekawie,ciekawie – prosimy dalej „otwierac swoje serca” na widok zblizajacej sie zagaldy swiata .
  Mnie osobiscie (czytelnika wszelkiej info i dezinfo) ciekawi .ktorzy Zydzi zwycieza – amerykanscy,niemieccy czy rosyjscy ???
  Polscy nie wchodza w rachube ,bo ci zawsze byli i sa biedniejsi.
  Ktos jeszcze moze dodac angielskich i francuzkich ale tych nie ruszajcie ,bo to juz „przezytek”.

  Polubienie

 5. Bogiem a prawdą to oba systemy, ten kapitalistyczny i ten komuno- socjalistyczny mają swoje dobre i swoje złe strony.
  W kapitalistycznych USA są szkoły publiczne, zasiłki dla bezrobotnych i programy socjalne.
  Te ostatnie w niektórych krajach europejskich też kapitalistycznych, są ponoć tak rozbudowane, że kasowały komunistyczno –socjalistycznej PRL.
  Główna sztuczka zdaje się polega na tym, że w PRL gospodarka miała być w całości państwowa, co i tak do końca się nie udawało jako, że chłopi, badylarze i prywaciarze (rzemiosło) były elementem o zabarwieniu kapitalistycznym. Oj dobrze się wtedy jako rzemiocha czy prywaciarz zarabiało.
  Co mamy dzisiaj?
  Ja osobiście nie wiem.
  Żeby mieć zgodę na sprzedaż bezpośrednią jaj z własnego kurnika trzeba mieć zgodę czyli jakieś zezwolenie.
  Napiszę prościej.
  Nie sprzedaż na targowisku miejskim jaja z własnego kurnika jeśli nie masz zezwolenia na tz. sprzedaż bezpośrednią.
  Baby jarmarczne podostawały na olsztyńskim rynku po 300zł mandatu, przy okazji postraszono je kolejnym mandatem w wysokości 3000 zł.
  Z grzybami jest problem, bo musi być pisemna opinia rzeczoznawcy grzybologa.
  Miodu też nie można bez odpowiednich zaświadczeń i zezwoleń sprzedawać, choć miód w słoiku.
  Wiejska babina by załatwić sobie zezwolenie na sprzedaż jaj bezpośrednią na targowisku miejskim musi prowadzić księgę zakupu pasz, no i mieć aktualną książeczkę zdrowia wydaną i podpisaną przez lekarza.
  Baba mówi –ja przecież jaj nie znoszę tylko kura więc po co mi książeczka zdrowia, a na to jej lekarz weterynarii – ale takie są przepisy i musicie mieć dobra kobito książeczkę zdrowia.
  Na to baba swoje– jak ja bym była chora to by mnie zabrało pogotowie do szpitala.
  A na to lekarz weterynarii – chce pani dostać kolejny mandat?

  Tak więc jedni mówią, że mamy kapitalizm, inni że dalej komunę, a jeszcze inni że totalitaryzm.
  A PiS chce wprowadzić podobno zupełny zamordyzm.
  Od tegoż weterynarza co nachodzi i nęka targowiskowe przekupki dowiedziałem się, że PiS–owcy planują połączyć San –Epid i weterynarzy i jeszcze kogoś tam w jedno.
  Lęk jest więc, że kilkaset dyrektorów w całej Polsce straci pracę.
  Jeszcze gorzej morze być z sędziami i prokuratorami bo kto to słyszał, żeby sędzia czy prokurator miał podawać do publicznej wiadomości stan swojego posiadania a jakby skłamał albo zataił to na 8 lat więzienia. Prawda że makabra i zamordyzm?
  Taki sędzia jeden z drugim dostał w mieście, nie napiszę którym, mieszkanie w miejscowej spółdzielni mieszkaniowej, a później osądzał sprawy miedzy panem prezesem Mrocykiem Corleone a jakimś wrednie pokrzywdzonym członkiem spółdzielni i osądzał zawsze na korzyść pana prezesa Mrocyka.
  A teraz sędzia za łapówki pójdzie siedzieć, no chyba że inny sędzia uzna, że jest niewinny.
  Rzecz jasna że z hołotą nie zawsze da się wygrać.
  Stąd pan prezes Mrocyk na koniec też straci posadę prezesa, ale zaraz dano mu za zasługi etat wykładowcy na miejscowym uniwersytecie by szkolił przyszłych absolwentów na administrację i zarządzanie.

  Z tego wniosek że my w Polsce mamy nie tyle kapitalizm czy socjalizm co własny, miejscowy, lokalny ustrój zwany prze niektórych ,,polszewią”

  Polubienie

 6. Chiny wchodzą do Syri (?)
  https://www.rt.com/news/356161-china-syria-military-training/

  Tłumaczenie Google
  Pekin i Damaszek uzgodniły, że chiński wojskowy zapewni pomoc humanitarną dla Syrii, oficer Armii Wyzwolenia wysokiej rangi Ludowego powiedział, dodając, że szkolenie personelu syryjskich przez chińskich instruktorów zostało również omówione.
  Dyrektor Biura Międzynarodowej Współpracy Wojskowej Chin Centralnej Komisji Wojskowej, Guan Youfei, przybył do Damaszku we wtorek do rozmów z syryjskiego ministra obrony Fahad Jassima al-Freij, chińska agencja informacyjna Xinhua zgłoszone.

  W trakcie negocjacji Guan zauważyć spójnych wysiłków dyplomatycznych w Chinach w celu znalezienia politycznego rozwiązania kryzysu syryjskiego, dodając, że Pekin jest obecnie na etapie bliżej więzi wojskowe z Damaszku.

  „Chińczycy i syryjskie siły zbrojne mają tradycyjnie przyjazne stosunki, a chińskie wojsko jest skłonny utrzymać wzmocnienie wymiany i współpracy z syryjskiego wojska,” powiedział.

  Guan i al-Freij omówili wzmocnienie szkolenia i „osiągnęły konsensus” w chińskiej armii zapewniając pomoc humanitarną dla Syrii, Xinhua podano, bez podania dalszych szczegółów.

  Według agencji, Guam spotkał się także z rosyjskiego generała w czasie jego wizyty w stolicy Syrii.

  Chiny działa w Syrii obok Rosji i Iranu w „dyskretnie”, ale teraz nadszedł czas na „otwarcie” zintensyfikować wysiłki antyterrorystyczne, uważa politolog Roula Talj.

  „Będziemy widzieć więcej zaangażowania Chin, Iranu i Rosji. Pójdą [in] silniejszy po ISIS, zwłaszcza po rozmowach rosyjsko-amerykańskich. Nie sądzę, że USA będą mieć szansę, aby przeciwstawić się zakłócenia tych sojuszników. Amerykański prezydent lub każdy kandydat będzie musiał odpowiedzieć własną [ ‚s] opinii publicznej, więc jest to dla nich dobre, że ktoś inny to robi brudną robotę „Roula Talj powiedział RT. „W obliczu własnego społeczeństwa” [s] Opinia Muszą być wdzięczni, że ktoś sprząta bałagan stworzony oni, zwłaszcza ISIS jest coraz silniejszy każdego dnia w środku Europy. Oczywiście, nie są one bardzo szczęśliwy widząc, że kraje BRICS przejęcia „.
  ———————-
  Nop to nasi kochani sojusznicy z USA mają problem

  Polubienie

 7. Adm opowiada powyżej – poprzez tłumacza maszynowego, zapewne „made in China” – o tym jak to Chińczyki się napraszają z pomocą wojskową do Syrii.

  A mój, nie lubiący mnie od lat 2 kolega, dr Piotr Bein z Vancouver się rozpisuje, jak to Chińczycy („Chińczycy to Żydzi Azji!”) zaczynają się szarogęsić w jego „rodzinnym” (od lat 35+) mieście nad Pacyfikiem.

  Cytuję:

  Żeby lista nie marnowała czasu, dodam o chinolskich miglancach w Kanadzie. Było wymaganie (już zniesione nie wiem czemu) zainwestowania 3 mln C$, kaucji 800 tys. C$ przy wjeździe, a jednak te forsiaste (milionerzy w Chinach) skurwiele rzuciły się na robotę płatną (w supermarketach, przy sprzątaniu itp. zajęcia śmieciowe…) — takie to qrva pazerne! Pytasz takiego w supermarkecie o co, a on ani be ani me po angielsku! Dostają jak pisałem, automatem, obywatelstwo przy wjeździe, a qrva przy zatrudnianiu i eksjuzach że nie znają języka traktowani są jak bidni imigranci. Sam to wczoraj doświadczyłem, składając skargę w kierownictwie centrum handlowego, że durne chinole co ani be ani me dmuchają liście z jednego kąta w drugi, robiąc hałas i smród. Dziś wiatr poroznosił te same liście po asfalcie, a na drzewach jeszcze miliony :))) Kierowniczka powoedziała: to są ubodzy imogranci, uczą się zawodu i jężyka. Wybuchłem jej śmiechem w twarz…

  Zaś kierownikowi sklepu, w którym tam robię zakupy powiedziałem, że jak ten chinolski nonsens nie ustanie, to ja idę kupować gdzie indziej. Kierownik jest ok,; poprzednio objechałem go, że latami leży przy wejściu jako reklama chałwa z ludobójczego Izraela. A gdzie chałwa z Polski,Grecji, Turcji,,na zmianę – czemu wiecznie mamy oglądać niebieską gwiazdę morderców przy wejściu do sklepu?”

  Chinole zabierają zatrudnienie Kanadyjczykom urodzonym tu i klepiącym biedę z powodu bezrobocia i szalonego wzrostu kosztów życia.

  Plus przekręty naszego żontu z obligacjami dla chinoli: żeby wywieźć mamonę na inwestycje i kaucję w Kanadzie po zakazie wywozu kapitału z Chin, chinol kupował w Chinach kanadyjskie obligacje rządowe, przywoził je tu i upłynniał…W ten to sposób nasi szabas goje (?) srzedają Kanadę obcym — czy aby nie chińskim Żydom, tzw. Haka, sądząc z przywilejów jakimi są obdarzani

  Kanadyjska publika wrze, wyłażą te i inne skandale w zw. z chinolską „imigracją”, a żona ostrzegała już 20 lat temu :((( Dziś syn zjudaizowany wtedy edukacją „tolerancji” zjada swe kąśnięcia pod jej adresem, niemogąc usamodzielnić się we własnym mieszkaniu. M.in. dlatego wiecznie studiuje, teraz w tańszym mieście.

  A w kolejnym e-liście PB kontynuuje:

  Dla pozostałych dodam o chinolskich miglancach u nas. Ci milionerzy nie tylko zabierają Kanadyjczykom w ciężkich czasach nawet najpodlejszą pracę — widocznie nudzą się, czekając na spekulacyjny wzrost cen ich „inwestycji” w najlepsze nieruchomości. Masowo wykupują okazje w sklepach — kiedyś niezamożni polegali na okazjach, by przeżyć… dziś idziesz na wyprzedaż żeby oglądać ogołocone przez chinoli półki. Podobnie w sklepach z rupieciami i używaną odzieżą: chinolska swjołocz w futerkach i skórkach wykupuje na hura najlepsze rzeczy. Co ciekawe: niekupują tego, na czym zrobili na nas miliony i co zalega śmietniska: chały made in China. Szukają oryginalnych wyrobów USA i Europy Zach. Podobnie jak muślimy…

  Kiedyś żona ubierała mnie w ciucharniach za paredziesiąt dolców (koszulka 1 C$, koszula 2-3 C$, swetr, spodnie czy kurtka 5 – 10 C$, obuw 5 C$)… Dziś potrzebuje dobrze ponad stówkę, same buty skórzane 25 C$… A emerytura ta sama co przed laty. Zwyżka cen panuje od czasu szturmu chinoli na te sklepy (identycznie jak zwyżka w nieruchomościach). Mniej więcej wtedy największe z tych sklepów (np. Value Village) przejął globalnie srul.

  Luty br., lot do Kairu przez Londyn (miasta jak wiadomo chińskie :)) liniami brytyjskimi (jak wiadomo chińskie :)), a check-in u Chinki z ciężką angielszczyzną, do jej pomocy druga ciapata.
  Podobny obrazek na naszej pływalni; idę po info o zniżce dla starych, chinolka nierozumi, pyta o pomoc ciapatą wyznaczoną do przyuczania do zawodu.

  Od kilku lat, jedna z 2 hal terminalu lotniczego Vancouver dla ruchu międzynarodowego, niegdyś pustawa, to tera check-in wyłącznie chinoli, już nie Pekin, Hong Kong i Szanghaj, a spis miast w Chinach. Obsługa na lotnisku (sprzątacze, bagażowi, check-in, informacja, wymiana walut, sklepowi itd.) to już nie Biali, tylko ciapaci, przeważnie chinole. Sorka, były Białe… staruszki wolontariuszki, rozdawały kwestionariusz zadowolenia z lotniska… Wstawiłem samo niezadowolenie, kobity całkowicie zgodziły się ze mną.

  Jeśli to nie są Haka, to nie wiem skąd te nosensowne przywileje.

  Lobbujcie zatem u polackich merów i waac kk– więcej miglancji z Chin. Jeśli są to krypto-żydzi Haka (60 – 80 mln na świecie) to zaleją i wykupią „ich” Polin, a żydłactfo pewnikiem ułatwi jak w Kanadzie. Proście o więcej pociągów i lotów jewabnych, chwalcie Dudę za postępowość buhaha…

  pozdravP

  MG comment: no cóż, w swym „Weselu” spisanym przed 115 laty, Stanisław Wyspiański stwierdził, iż „Chińczyki trzymają się mocno”.

  Wszystkim – mnie też – się zdawało, że Chińczyki, uwolniwszy się dzięki rewolucji komunistycznej od kolonizacji przez Zachód + Rosję (prawie stutysięczna polska diaspora w Charabinie przed stuleciem!) będą Ruskim po trochu podbierać Syberię, a tutaj się okazuje, że CHIŃSCY MILIONERZY, przebrani za sprzątaczy hotelowo-hipermarketowych, podbierają Anglosasom Kanadę, zachodząc USraków od północy (w San Francisco za moich czasów, czyli przed półwieczem, było już całkiem spore, kontrolowane przez mafię Chinatown, z jego sweatshops, itd.).

  Polubienie

 8. Jeszcze lepsze i wiecej postow adminie i filozofie dajcie o okupacji szmuloskosnych,takze Polski.
  Moze goje zauwaza jak obecnie „hartuje sie stal chinska” w swiecie tak kapitalistycznym jak i socjalistycznym.
  Co prawda to prawda – jak w sztuce „Zmartwychwstanie ” Oginskiej i Poreby.
  Kazdy wspolczesny Chinczyk wie jak szmula owinac wokol palca,nawet podsuwajac mu swe corki do lozka,potem zolte szmulki z tego loza sa.
  Zolty szmul to dobry szmul,moze nawet chytrzejszy niz szmul zydowski,bo i psa zlapie ,ugotuje i sprzeda w swej garkuchni durnemu gojowi.
  Swiat szmulem stoi i dzis niczego sie nie boi !
  Dobrze,ze Rosjanki Chinczykami gardza.no bo gdzie i co z takim kurduplem robic .
  A Polki co ,da taka konusowi ???

  Polubienie

 9. Te utyskiwania P. Beina przypominają mnie obrazki z Glasgow. Z tą jednak małą różnicą, że obok skośnookich spotyka się masę ciapatych, ale przede wszystkim Polaków.
  Dla przykładu, w edynburskim hipermarkecie Lidl, na najbardziej zamieszkałej przez Polaków dzielnicy Leith – to nawet poczułem się jak w domu. To nie były jedynie osoby dorosłe, to były już całe polskie rodziny.
  Chińczyki u siebie, niczym Polacy na emigracji, to obecnie lud wysoce ‚rozwojowy’. Dzięki czemu doszli do ponad 1/7 populacji na świecie. Najwyraźniej w Chinach zrobiło się za ciasno dla wszystkich.
  Kapitalizm, szczególnie ten dziki, kolonizatorski, rządzi się swoimi prawami. I tak jak w Polsce, tak jak na Ukrainie (podczas mej wycieczki rowerowej do Zakopanego nocując w hotelu w Makowie Podhalańskim spotkałem wielu Ukraińców pracujących na polskich budowach) siłą rzeczy wymusza na części rodzimej ludności emigrację zarobkową, poszukiwań lepszych warunków do życia.
  A to, że później ci wszyscy Chińczycy, Polacy, Pakisze i itp. często w swych nowo przybranych ‚ojczyznach’ otrzymują od tamtejszych rządów minimalnego wsparcia, niezależnie czy to jest Wielka Brytania, Kanada, ale również Polska – to przede wszystkim jest efekt SOJUSZU Kapitału z Administracją Rządową, które to kosztem rodzimej ludności, dzięki tańszej napływowej sile roboczej, mają zagwarantowany własny DOBRY BYT.

  Polubienie

 10. No i tak świat się dzieli na tych co zatrudniają ( dawniej mówiło się chlebodawców) i na tych co są zatrudniani.
  Efekt jest korzystny dla jednych jak i drugich.
  Niższe pensje, tańszy produkt.
  Jeśli by dać pracownikowi wyższe uposażenie, produkt wytworzony kosztowałby więcej i zatrudniony kupując go w sklepie musiałby więcej zapłacić.
  W sumie na jedno wychodzi.
  Przecież to za Mazowieckiego robotnik zarabiał 3 i więcej milionów zł.
  I co miał z tego?

  Polubienie

 11. Brawo Admin za zalaczony film jak to rolnicy walcza o zdrowo polska zywnosc !
  Martwi mnie jednak dlaczego tak malo na tej manifestacji pojawilo sie zarowno rolnikow jak i mieszczuchow ?
  Dobrze,ze chociaz 2 poslow przybylo i zabralo krotko glos z poparciem .
  Co to nie ma w Polsce kto rolnikow „rozruszac” by takie NIERZADY w POLSCE wyslali kozy pasc na Bliskim Wschodzie,dajmy na to w Izraelu ???

  Polubienie

 12. Panie Adm-inie, tu nie o ilość wyrysowanych zer na banknocie się rozchodzi – tylko o aktualną siłę nabywczą pieniądza.
  Gdzieś ostatnio wyczytałem, jak jakaś amerykańska znana ekonomistka podała, a wcześniej obliczyła, że w USA ceny tamtejszych produktów zawierają 40% lichwy.
  Myślę, że w Europie ten odsetek wygląda zdecydowanie lepiej.
  cyt.:
  „Efekt jest korzystny dla jednych jak i drugich.
  Niższe pensje, tańszy produkt.”

  Prawidłowe postawienie sprawy wyglądałoby raczej tak:
  im niższe pensje dla pracowników – tym większy zysk dla producentów, kupców, no i lichwiarzy oczywiście.

  Co za tym idzie – to również obok przepływu kapitału z kontynentu na kontynent, również przepływ mas ludzkich.
  I tak się musi wcześniej czy później zadziać we wszystkich krajach skolonizowanych na własne życzenie – takich jak Polska, bądź opornych – jak kraj byłej Jugosławii, Rumunia, czy ostatnio część Ukrainy w Europie, ale także w krajach o kilku wiekowych już tradycjach gospodarek kapitalistycznych bądź wolno rynkowych.
  W końcu to nie przypadek, że szeregowi Brytowie w stworzonej w ich kraju przez Światowy Biznes – istnej wieży Babel – coraz częściej czują się obco, i w związku z czym coraz liczniej z niego emigrują.

  Polubienie

 13. Kiedys chlop sie dogadal z robotnikiem i odwrotnie a dzis ,co to sie porobilo,ani pogadac ani przegadac istna boznica szmulowska .

  Dawac,dawac jak to faktycznie w Polsce sie dzieje i to z dnia na dzien.
  Juz nawet na czarno sie ubieraja i to przy poniedzialku,zaloba jakas ?

  A z tym jajami na bazarku w Olsztynie to prawda,ze takie kary sypia za polskie jaja ???
  Ta ludzie kupujcie i sprzedajcie tak jak za Hitlera bywalo ,po cichu i noca,wtedy nikt wam w tym nie przeszkodzi co najwyzej doniesie ale takiemu kocowa .

  Polubienie

 14. Ej coś ten „Zenek” musi w tej Hameryce strasznie bidować, że nic wokół siebie z nędzy nie chce zobaczyć – i tylko żąda aby mu „strawy duchowej” z Polski dla urozmaicenia jego bidówki w USA dostarczać. A tu w Zakopanem w lecie był taki gigantyczny najazd POLAKÓW I ICH SAMOCHODÓW, że wszystkie one karnie stały w kilometrowych korkach miejskich (i przedmiejskich), Jakby sie cała Polska w tym roku do mego rodzinnego miasteczka na wakacje zwaliła! Mówią, że to ponoc przez te 500+ od Rządu PISu. Podobnie było także i nad morzem, gdzie z w/wym. powodu tylko wczesnym latem dojechałem. Ale woda w Bałtyku była wtedy jeszcze zimna. Za to woda w Jeziorze Genewskim była, przed miesiącem, wspaniała, czysta i w dodatku słodka. warto się bylo tam na mini-wakacje przemieścić w zamian za wygloszenie 20 minutowego wykładu, po francusku, „o uczonych którzy nie chcą wiedzieć”. Coś jakby ci „nie chcacy wiedzieć” uczeni byli z parafii – co ja piszę, z Kościoła Powszechnego – „nie chcacego wiedzieć co się wokół niego dzieje” bidujacego nam w USA Zenka, według „dyla” zaśmiecającego nam portal swą bida-osobowościa. A na zatatrzańskiej Słowacji, jak jesteś z UE i masz już emeryturę, choćby i w wieku lat 62, to sobie możesz za darmo pojeździć koleją dokąd zechcesz i ile zechcesz – niestety ta dziecinna uciecha nie dla Amerykańców, nawet tych po 70-ce (w polskich miastach po 70-ce to cala komunikacja miejska, także bodajże dla Amerykańców, jest za darmo, od kilku miesięcy także w Zakopanem – to dla „Zenusia” aby wiedział, jak my sie tutaj bawimy w wieku starszym) ..

  ‚ dla urozmaicenia jego bidówki

  Polubienie

 15. dyl
  ….jak jakaś amerykańska znana ekonomistka podała, a wcześniej obliczyła, że w USA ceny tamtejszych produktów zawierają 40% lichwy.
  Przypuszczam, że Ona, znana ekonomistka była takim samym ekspertem od lichwy jak P. Bein jest ekspertem od ,,szczy pionek”.
  Otóż zapewniam pana, że u mnie, w czasie gdy prowadziłem biznes w USA nie było ani 1% procenta lichwy w sprzedawanym towarze. Nie było jej także w tych biznesach z jakimi kooperowałem. W tamtym okresie odsetki bankowe od zaciąganych pożyczek nie były duże a na przykład te biznesy które brały towar od innych firm na spłatę, ja też taki brałem, nie były obciążane żadną dodatkową opłatą.
  Dla przykładu wziąłem na kredyt za kilka tyś. dolców zegarki z Ciotizen Corp i zacząłem je spłacać dopiero po 6 miesiącach nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.
  Jasne, że jak ktoś kupował dom, lub samochód i brał kredyt z banku no to płacił odsetki ale nigdy 40 procent.
  Gdy bank odmówił mi kredytu na zakup domu, to lichwiarz zaproponował kredyt z 12%, (dwukrotnie większy niż w banku) na co się oczywiście nie zgodziłem.
  Jaka lichwa i złodziejstwo szaleje w Polsce nie będę pisał, wystarczy posłuchać TVP
  Oczywiście, że nie chodzi o ilość zer na banknocie, ale nie da się płacić robotnikowi więcej niż to co się płaci obecnie.
  Utrzymujemy kilka milionów osób które nic nie produkują a dostają pieniądze i świadczenia zdrowotne. To są renciści, emeryci, urzędnicy, służba zdrowia, pracownicy mundurowi i edukacji oraz różni inni tu nie wymienieni z budżetówki i z poza niej.
  Na nich wszystkich składa się zarówno biznesmen jak i robotnik którego zatrudnia.
  Tak więc nie do końca jest prawdą że :
  … im niższe pensje dla pracowników – tym większy zysk dla producentów, kupców, no i lichwiarzy oczywiście.
  Ten zysk nierzadko był takiego rzędu, że niejeden producent i niejeden handlowiec zwinął żagle i poszedł szukać gdzie indziej roboty w tym i za granicą.

  Polubienie

 16. Zenek
  Weterynarz do kobiety – Jaja muszą być stemplowane.
  Kobieta do weterynarza– A kto mi na rynku kupi stemplowane jaja?

  U mojej żony kułaczki rolnej na działce, ten sam weterynarz kazał dać wodę ze studni do badania do san epidu.
  (Dwa lata temu studniarz Grzegorz K wywiercił studnię na głębokość 32 m.)
  Następnego dnia podpowiedziałem żonie by dla kawału nalała do butelki wodę z kranu w domu.
  Tak zrobiła, zaniosła ją następnie do san epidu i mamy wynik.
  ,,Woda nadaje się do użytku w gospodarstwie rolnym dla ptactwa i zwierząt hodowlanych. Nie zalecana jest do spożycia przez ludzi.”

  Bez komentarza.

  Polubienie

 17. Anonim z Zakopanego pisze prawdę.
  Tak się ludziom w Polsce poprawiło, że tłumami nad morze i w góry jeżdżą wczasować i byczyć się.
  Właściwie to się nie poprawiło, tylko pogorszyło, bo te tłumy w Zakopanem i nad morzem wzięły się nie z dobrobytu a ze strachu.
  W Turcji zamach, i aresztowania, w Syrii, Libii wojna, w Egipcie i Francji zamach za zamachem. Kiedyś w dobrych czasach się tam jechało, teraz nie ma gdzie jechać, wiec jadą nad morze i do Zakopanego.

  Polubienie

 18. Filozof zamienil sie w anonima a przeciez z tego
  zadnego pozytku ni ma – co nie ?
  Oblozyl mnie „amerykanska bida”
  i wali na mnie z dzida.

  Hej,panie filozof, ty kiedys znales Ameryke
  a dzis sie dziwisz ,ze w Zakopanym ma kazdy bryke.
  Ludziom tyle tego zlomu dali ,
  by sie sami zabijali .

  Dzis smolka wisi w powietrzu,
  choc spalin jak dawniej nie czuc.
  Bo tak smrody oczyszczaja,
  ze ludzie w szpitalach konaja.

  Wiec nie bajdurzcie ludzie,
  bo to sie nie zda psu w budzie.
  Psy rowniez zle sie maja
  weterynarzy odwiedzaja.

  Kazdy za kasa goni
  tak zyje ,ze az mu w uszach dzwoni.
  Nadejda lepsze czasy,
  na pieniadz nie bedziesz lasy.

  Numer kazdemu nadadza ,
  nie zechcesz do ciurmy wsadza.
  Nie pojmujesz ze to jewrejska niewola (?),
  wiedz,to niewolnicza dola !

  Polubienie

 19. No i znowu nasz „zenuś” się mową wierszowaną popisał:

  Ludziom tyle tego zlomu dali ,
  by sie sami zabijali .

  Żadna to prawda, panie „zenuś”. Dokładnie na odwrót,

  ludzie się sami w pracy „zabijali”,
  w PRL-u Solidarność zmontowali,
  aby tego złomu stać się właścicielami.

  Właśnie na tym „samozabijaniu się” dla świecących większych i mniejszych przedmiocików, polega cała „amerykanizacja” świata, której nasz, pierdzący mową wierszowaną „zenuś” (wielu imion) jest reprezentantem.

  A propos tej AMERYKANIZACJI. Ciągle jestem zarzucany emailami od „Erica Trumpa” (zdaje się Andrew Chronowski z Kanady mnie wpisał na „listę”), z reklamowymi hasłami typu „Make America Great” względnie „America First”. Coś mi te hasła reklamowe kampanii prezydenckiej Donalda Trumpa przypominają mą prywatną opinię, sprzed prawie już półwiecza, na w.wym. temat PIERWSZEŃSTWA AMERYKI: „Imbecility First”. Właściwie to hasło winno witać, na lotniskach i w portach USraju, wszystkich doń przyjeżdżających: nie żadna reklama „Drink Coca Cola” (takie hasło witało, w 1969 roku, osoby wjeżdżające do USA samochodem od kanadyjskiej strony Niagara Falls), tylko „YOU ENTER THE IMBECILITY FIRST CLASS COUNTRY”. I od razu wszyscy chętni do zwiedzania/zamieszkania tego prawie Kontynentu by się mogli zorientować z czym – i z kim – mają do czynienia.

  Polubienie

 20. Jaka byla pierwsza Ameryka zagarniana przez szmuli i szwabow warto zrobic powtorke odcinkow serialu BONANZA (mozna znalezc je w sieci net) i to przekona filozofa tutejszego i innych do tego kto i jak podbijal Ameryke,jaka ona byla gdy tatus zafundowal mu studia w USA ,a pozniej kto testowal i doil Ameryke az ta krowa zaczela zdychac i nadal zdycha .
  Dlatego Ameryce potrzebny jest prezydent chocby taki jal TRUMP a nie babcia Clintonowa z wiadomych rodow i Ameryka znowu dzwignie sie ,pocznie zyc i gospodarzyc inaczej niz jej szmule ze szwabami dyktuja.

  Zenek w pracy,rozwija swoj biznes w oparciu o zalecenia Trumpa,prosil mnie bym filozofowi w jego imieniu odpowiedzial i udzielil sie w dyskusji,co niniejszym czymie ,POZDRAWIAJAC obu adminow z Olsztyna i Zakopanego,takze innych odwaznych tu wchodzacych,ktorzy widza w jakim narodzie tkwi najwieksze ZLO TEGO SWIATA !

  Polubienie

 21. Panie Adm-inie, może inaczej,

  mnie zastanawia, ile tak naprawdę ‚zielonych’, liczące obecnie ponad 300 mln sztuk amerykańskich obywateli, potrzebuje do swego szczęścia krążących w krwioobiegu własnej gospodarki ?
  A ile faktycznie krąży wykreowanych sztucznie zer po przecinku przez tamtejszą FBI (czyli Federację Banków Inwestycyjnych) inwestujących w gwałt na Ziemi jak i ludności rodzimej, tak i tej za granicą, swą profaniczną pracą ją codziennie tyranizującą?
  A także, ilu w związku z tym przyszłościowym świetlanym rozwojem (określeniem również przemyconym przez Morawieckiego do Polski) ‚american dream’ przedstawionym w formie gwiazdek na amerykańskiej (jak i unijnej) fladze, mamy faktycznie w USA milionerów (analogicznie w Polsce) ?

  Czy aby na pewno, cyt.: „Efekt jest korzystny dla jednych jak i drugich.” ?

  Na temat Zakopanego nie będę się wypowiadał, bo w tym roku byłem w nim po raz pierwszy w życiu.
  No, ale Ustkę już znam od dziecka, zatem skalę porównawczą jakąś mam. Kiedyś na wcale nie małej promenadzie, to ciężko było się przecisnąć idąc – dziś swobodnie można pojeździć na niej sobie rowerem.
  Kolorytu polaryzacji społeczeństwa polskiego na tych, którym Mamon w wolnej Polsce pobłogosławił oraz tych, którzy na pierwsze wczasy od wielu lat mogli sobie pozwolić dzięki programowi 500+, najlepiej oddaje obrazek nowowybudowanego, drugiego w Ustce, hotelu Lubicz z tymi pozostałymi ciasnymi kwaterami. Z jednej strony daleko posunięty przepych, z drugiej liczenie się wynajmujących z każdym wydanym groszem.

  Oj ciekawe w jakim kierunku, niczym ta imitacja usteckiej galery, to wszystko popłynie. No nic, wcześniej czy później, po prostu trzeba będzie z tej drogi zawrócić…

  Polubienie

 22. Paul Craig Roberts: „Amerykańscy idioci prowadzą wojnę od 15 lat i nawet nie wiedzą, co osiągnęli. Głupcy nie wiedzą, że teraz zbliżają się do konfrontacji z dwoma potęgami nuklearnymi: z Rosją i z Chinami”.

  Paul Craig Roberts: Ten, kto się waha, jest zgubiony. Rosja się zawahała

  Rosyjski rząd oszukał się wierząc, że Rosja i Waszyngton mają wspólny cel w walce z ISIS. Rosyjski rząd przyjął nawet wersję, że różne grupy ISIS, walczące pod przeróżnymi pseudonimami, były ‚umiarkowaną opozycją’, która może zostać odseparowana od ekstremistów. Rosja zgodziła się na przerwanie walk, mając na horyzoncie zwycięstwo po to, aby Waszyngton mógł uzupełnić zapasy ISIS i przygotować amerykańskie i natowskie wojska do walki. Rosyjski rząd zapewne myślał również, że w wyniku zamachu stanu przeciwko Erdoganowi, w który wmieszany był Waszyngton, Turcja przestanie wspierać ISIS i zacznie współpracować z Rosją.

  Wojna w Syrii

  Ponieważ Rosjanie gorąco, czy może raczej gorączkowo, poszukiwali porozumienia z Waszyngtonem, to łatwo sami się oszukali. Jeśli Finian Cunningham ma rację, to Waszyngton wykorzystał Rosję, pozorując wspólny atak Waszyngtonu i Turcji na ISIS, a w rzeczywistości dokonując inwazji na północną Syrię. Syria została podzielona, udawana ‚umiarkowana opozycja’ może być budowana wewnątrz Syrii, okupowanej przez Amerykanów i Turków, a wojna z Syrią może trwać tak długo, jak chce tego Waszyngton. Zachodnie media będą gorliwie kłamały, że amerykańskie i tureckie siły w Syrii nie są okupantami, lecz walczą z ISIS.

  Amerykańskie, tureckie i w przyszłości zapewne inne NATO-wskie wojska w Syrii dadzą neokonserwatystom wiele możliwości sprowokowania konfliktu z Rosją, w wyniku czego Rosja albo będzie musiała się wycofać, albo odpowiedzieć siłą. W przypadku prezydenckiego zwycięstwa Trumpa neokonserwatyści chcą się upewnić, że Trump zostanie wplątany w wojnę, która uniemożliwi jego planowane porozumienie z Rosją.

  Nie jest jasne, czy wysiłki amerykańskiego sekretarza stanu Kerrego wprowadzenia w Syrii zawieszenia broni były szczere, czy został on wykorzystany przez Pentagon i CIA. Jeśli Kerry był szczery, to oznacza to, że nie jest on zdolny do przeciwstawienia się neokonserwatystom takim jak Victoria Nuland i inni podżegacze wojenni z Departamentu Stanu.

  Obama jest słaby, to był powód wybrania go przez oligarchię na prezydenta. Osoba bez wiedzy i doświadczenia jest wymarzonym narzędziem dla oligarchii. Amerykańscy czarni i biali liberałowie wierzyli, że niedoświadczony kandydat znikąd bez własnej organizacji może zrobić różnicę. Najwyraźniej łatwowierność większości Amerykanów jest nieskończona. To właśnie ta amerykańska łatwowierność powoduje, że gang neokonserwatystów tak łatwo może prowadzić lud drogą nieskończonych wojen.

  Amerykańscy idioci prowadzą wojnę od 15 lat i nawet nie wiedzą, co osiągnęli. Głupcy nie wiedzą, że teraz zbliżają się do konfrontacji z dwoma potęgami nuklearnymi: z Rosją i z Chinami. Zakłamane media na pasku kompleksu militarno-przemysłowego nauczyły Amerykanów, że wojna nuklearna nie różni się niczym od wojny konwencjonalnej. Spójrzcie na Hiroszimę i Nagasaki – dwa miasta zbombardowanie bombami atomowymi. Dzisiaj, siedemdziesiąt lat później ich ulice kwitną, jaki więc jest problem z bombami atomowymi?

  Bomby atomowe zrzucone przez Waszyngton na te bezbronne miasta, kiedy rząd Japonii usiłował skapitulować, były kapiszonami w porównaniu z dzisiejszymi bombami termonuklearnymi. Jedna rosyjska SS-18 zmiata z powierzchni ziemi 3/4 stanu Nowy Jork na tysiące lat. Pięć lub sześć tych ‚Szatanów’, jak są nazywane w Ameryce, i całe Wschodnie Wybrzeże Ameryki znika z powierzchni ziemi.

  Rosja miała w zasięgu ręki zwycięstwo w Syrii, ale Putinowi zabrakło zdecydowania Napoleona i Stalina, wypuścił z rąk zwycięstwo, uznając Waszyngton za godny zaufania. Teraz zwycięstwo w Syrii wymagać będzie wypędzenia z kraju Turków i Amerykanów. Jeśli Rosja uderzy szybko i mocno, może odnieść sukces używając kłamstwa Waszyngtonu, twierdząc że zaatakowała Turków i Amerykanów, myśląc że to siły ISIS, tak jak twierdził Waszyngton atakując pozycje Syryjskiej Armii Arabskiej.

  Jeśliby Rosja zniszczyła siły amerykańskie i tureckie, co może przecież łatwo uczynić, NATO by się załamało, ponieważ żaden europejski kraj nie chce być zniszczony w III wojnie światowej. Ale Rosja nie wykona takiego kroku. Rosjanie nie rozpoczną walki, chyba że zostaną do tego przymuszeni sytuacją bez wyjścia. Zapłacą ogromną cenę za swoje niezdecydowanie, wynikające z głupiej wiary we wspólnotę wartości z Waszyngtonem. Osiągnięcie wspólnoty wartości z Waszyngtonem wymaga poddania się Rosji. Jeśli Rosja się podda, to zyska akceptację Zachodu i agenci Waszyngtonu, stronnictwo atlantyckie, zacznie rządzić Rosją w interesie Waszyngtonu.
  http://www.paulcraigroberts.org/2016/09/24/he-who-hesitates-is-lost-and-russia-hesitated-paul-craig-roberts/

  Przetłumaczył: Metro

  Wolność w Ameryce: kampingi bezdomnych, rozsypane po całym kraju; ten jest w Portland – w stanie Oregon

  Pisałem kiedyś, że Putin wdepnął w syryjskie gówno i Paul Craig Roberts zdaje się to potwierdzać.
  Amerykańce mogą bez końca podsyłać kolejnych terrorystów tak długo aż Rosjanom przejdzie ochota na wojaczkę z nimi.
  Wojna kosztuje i wojna rujnuje.
  Jedynym wyjściem byłoby dokonać zmasowanych nalotów wszędzie tam gdzie można by dopatrywać się obecności ,,doradców” amerykańskich, ustanowienia zasady, że to co nad Syrią i na jej terenie nie jest syryjskie podlega zniszczeniu nie zależnie jaki samolot czy to NATO, czy USA jest w zasięgu S300
  Ale Putin jest za głupi, za miękki i za strachliwy.
  Jak na razie…zobaczymy czy będzie dalej taki czy się usztywni

  Polubienie

 23. Zenek w pracy,rozwija swoj biznes w oparciu o zalecenia Trumpa

  Zenek podaj więcej szczegółów, może i my zaczniemy się rozwijać w biznesie twedług zaleceń u Trumpa (nam nieznanych)

  Polubienie

 24. Obecne przywodztwo i ministrowie w Rosji dobrze doradzaja Putinowi.ktory jak na swoj wiek jest czlowiekiem opanowanym,czasem tylko zaciska wargi i swietnie „odpowiada” tym,ktorzy chca go sprytnie podejsc,by otworzyl sie „na wiecej”,zapominaja „medrcy”,ze to dobrze wyszkolony „zwiadowca” i nim pozostanie do konca swego zycia.
  Syria jest obecnie „przygotowaniem artyleryjskim” ,ktore maca wroga i jego pozycje,tudziez swietne maskowanie tych pozycji.
  TRZECIA WOJNA SWIATOWA tym razem nie zacznie sie na kontynecie europejskim lecz na BLISKIM WSCHODZIE (pomalu sie rozpedza) ,gdzie juz Zydzi i Muzulmanie kreca na siebie bat !
  Tak wiec najwyzsza wladza Rosji wie co czyni i nie daje sie poniesc emocjom.
  Przy tym nalezy pamietac,ze kto sieje wiatr ten zbiera burze – to prawda wielokrotnie sprawdzona.
  Warto przy tym pamietac,ze Rosja posiada rowniez inne bronie niz klasyczne czy nuklearne.
  Dzis nieznane ludzkosci inne bronie w tym biologiczna i elektromagnetyczna/elektroniczna, bardzo szybko moze konczyc wszelkie wojny w kazdym zakatku swiata,rowniez bitwy,majdany,rewolucje.
  Gdy do tego dodamy „wole niebios” i madrych ,dobrych ludzi ,pokoj bedzie zapewniony i to na setki lat na tej ziemi.
  Niech zywi nie traca nadziei !
  ZYJCIE NARODY W ZGODZIE i POKOJU !!!

  Polubienie

 25. Adminie ,Zenek napewno poda Tobie i innym jak zyc, by sie samemu wyzwic bez czynienia krzywdy innym .
  Wlasnie robi obecnie „jesienna pokladanke” przygotowujac glebe na wlasna zywnosc organiczna i ZDROWA .
  Bojkotuje wszystkie supermarkety i wszelkie resteuracje/jadalnie, a Amerykanie pytaja go co to z tego bedzie .
  W woj.podkarpackim gospodarzy taki czlowiek co nazywa sie Rolnik ,jego tez mozna pytac o zdrowa zywnosc,tak jak i Jadwige Lopate i wielu innych madrych ludzi w Polsce.
  Przeciez Adminie dales nawet filmik ze spotkania z takim pod Sejmem RP w Warszawie ,a ja zaraz podrzuce sprawozdanie filmowe z innego spotkania na ktorym bylem w m. Bledowa Tyczynska na Podkarpaciu.
  Ogladac i sluchac rad MADRYCH POLAKOW !
  Przejsc do dzialanosci na rzecz ZDROWEGO ODZYWIANIA SIE .
  BRONIC SIE PRZED ANTYPONIZMEM i LUDOBOJSTWEM !!!

  Polubienie

 26. Wpisz sobie (kazdy zainteresowany wlasnym zdrowiem” na YOUTUBE wyszukiwarce:
  „NASZA ZIEMIA,NASZA ZYWNOSC,NASZE ZDROWIE”
  Bezposrednio od POLSKIEGO ROLNIKA – JEDZ ZDROWA ZYWNOSC POLSKA a nie zagraniczna chocby byla nawet o 3/4 tansza i BEDZIESZ ZDROWY !
  Ogladnij wszystkie filmy na YT na ten temat i ZYJ ZDROWO !!!
  NIE DAJ SIE TRUC LOTROM TEGO SWIATA a szczegolnie KORPORACJOM PRODUKUJACYM STRUTA ZYWNOSC ,
  WSPOLCZESNEJ ZABOJCZEJ MEDYCYNIE .
  WSPOLCZESNYM KORPORACJOM FARMACEUTYCZNYM trujacych nas lekami chemicznymi i szczepionkami z truciznami w dodatku w polowie nie przebadanymi naukowo.
  BRONCIE SIE POLKO i POLAKU !
  ZABIJAJA WAS NAWET W SZPITALACH i PRZYCHODNIACH LEKARSKICH przypisujac wam chemie !!!
  LECZCIE SIE LEKAMI Z BOZEJ APTEKI – ZIOLAMI -HERBAL !

  BADZCIE ZDROWI RODACY POLACY !

  Polubienie

 27. Może wielu „prawdziwym Polakom” wydawać się dziwne, że to co myśli i nagłaśnia (jak potrafi) Paul Craig Roberts, pokrywa się z tym, co myślą – i nagłaśniają jak potrafią – ludzie, którzy trochę lepiej niż tak zwany „elektorat”, poznali USA od „podszewki” w tym i ja sam osobiście:

  Polubienie

 28. Np ciekawe, co ten Igor Striełkov – jeden z żyjących jeszcze „komandirów” walk w Donbasie – wypisuje (a ściślej rozpowiada) o swoim prezydencie. Prawie to samo, co nasz, lubiący komfort domowych pieleszy „Adm”:

  Girkin/Striełkow o swoim prezydencie: „Putin to polityczny kloszard i prostytutka”

  Przeczytaj koniecznie: Trybunał Wojskowy o destrukcyjnej działalności Putina

  „Wszystko, co robi w ostatnim czasie, wygląda tak: jak prostytutka idzie najpierw do Amerykanów. Z Amerykanami nie wyszło, to do Chińczyków. Ci go z kopa po tym, jak już swoje utargowali, wtedy on znowu do Amerykanów”. O idolu Rosjan, Władimirze Putinie, były szef rosyjskiej rewolty w Donbasie Igor Girkin (Striełkow) nie ma najlepszego zdania.

  Putin jest wg Girkina jak Dymitr Samozwniec, kloszard i ulicznica w jednym: podda się we wszystkim i wszystkich zdradzi. Wycofa się z konfliktu w Donbasie, a i sukces w Syrii jest wątpliwy. Girkin nie szczędzi Putinowi „komplementów” komentując również plany deokupacji japońskich Kuryli, o czym słychać coraz głośniej.

  „Stchórzył w 2014 roku, nie odważył się na decydujący krok i zaczął się cofać w Donbasie. I będzie się tak cofać dopóki się da i dopóki wszystkiego i wszystkich nie sprzeda. Sprzeda nawet Kreml – mówi wściekły Girkin, który na zlecenie Kremla miał utworzyć na wschodzie Ukrainy „Noworosję”.

  Girkin już wcześniej nie był zbyt łaskawy dla swojego prezydenta: „Może go spotkać los imperatora Mikołaja II rozstrzelanego na Uralu w 1918 roku albo Slobodana Milosevica, który zmarł w 2006 roku w więzieniu w Hadze” – zapowiadał już w marcu 2015 roku, kiedy zaczynalo się głośno mówić, że z „Noworoji” będą nici. Dwa miesiące później, w maju, ostrzegał, że Stany Zjednoczone zamierzają ostatecznie zlikwidować Rosję jako samodzielne państwo. „W tym celu Rosję trzeba maksymalnie wyczerpać, docisnąć ekonomicznie i zachwiać poparciem ludności dla władz” – pisał na portalu społecznościowym VKontakte.

  W jego wówczas lansowanej ocenie pułapka, w jaką Kreml sam się wpędził rękami Surkowa (najbliższego doradcy Putina) i jego współpracowników, to pułapka z podwójnym zaciskiem: z jednej strony konieczność dotrzymania zobowiązań wobec ONZ i OBWE, z drugiej – wobec separatystów. „Którąś z tych rzeczy trzeba będzie poświęcić. Poświęcenie pierwszej oznaczałoby prawdziwą „zimną wojnę” z Zachodem. Poświęcenie drugiej – polityczne samobójstwo Putina i jego otoczenia, a następnie rozpad Rosji” – prorokował były dowódca separatystów.

  Źródło: http://kresy24.pl/terrorysta-girkin-o-swoim-prezydencie-putin-t

  Polubienie

 29. Szanowni Panowie dajcie sobie spokój w spekulacjach na temat globalnych wyczynów socjalistów! III Wojna Światowa, tuż-tuż, lokalna wojenka w Syrii, nie wiadomo kto, nie wiadomo z kim, o co i po co (tak samo jak w Korei, Wietnamie, Kambodży czy Laosie), pucz w Turcji w sezonie ogórkowym, żeby gazety miały o czy pisać, Wielkie Embargo nałożone przez zachód na Rosję i tutaj siurpryza, poczytajcie sobie o tym.

  http://www.tvp.info/27230096/gerhard-schroeder-szefem-nord-stream-2-zarobi-250-tys-euro-rocznie

  Nowe bajeczki z US-raju jak to ich szpiony, sprzedawały elektroniczne zabaweczki ruskiemu misiowi (kto pamięta US-rajską bajeczkę pt. ,,Afera Rosenbergów”).

  http://www.tvp.info/27236575/

  http://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/812093,Sprawa-Rosenbergow-jedna-z-najglosniejszych-afer-szpiegowskich-w-historii-USA

  No to teraz ruski miś dozbrojony anglosaskimi elektronicznymi gadżetami przez okres 1990-2010, może stawać w szranki, jak równy z równymi i drapać pazurami. Tak samo było w okresie tzw. Zimnej Wojny, gdzie misiowi z zachodu ,,podrzucano” różne technologiczne frykasy, a później rosyjski misiek prężył swoje muskuły i był gotów do walki! Przecież kompleks militarny jako jeden z głównych filarów globalnego socjalizmu ,,musi istnieć”, (tak ludziom wpoili do głów) a przy okazji jako pasożyt, połyka najwięcej pieniędzy, ze światowego budżetowego tortu, ulepionego przez pracowite mróweczki.

  Pozdrawiam

  Polubienie

 30. „Przecież kompleks militarny jako jeden z głównych filarów globalnego socjalizmu”

  Gdzie ta „kika której Rozum znika” dostrzegła ten Globalny Socjalizm (który, jak pamiętam to już ze szkoły podstawowej, polegał na UPAŃSTWOWIENIU PODSTAWOWYCH ŚRODKÓW PRODUKCJI). To był program na czasy już od ponad ćwierćwiecza ZMIERZCHŁE, dzisiaj mamy, po raz wtóry od stu lat, prawie już GLOBALNY KAPITALIZM, polegający na PRYWATYZACJI wszystkiego co się da. Kompleks militarny chyba już tylko w KRLD (i na Kubie oraz w Syrii i być może jeszcze w ChRL) broni resztek socjalizmu na tych odległych Kontynentach.

  A przy okazji.

  Major „AP” (jak twierdzi z podkarpackich Apallachów) taki oto nam „program zbawienia” wyrychtował:

  NIE DAJ SIE TRUC LOTROM TEGO SWIATA a szczegolnie KORPORACJOM PRODUKUJACYM STRUTA ZYWNOSC ,
  WSPOLCZESNEJ ZABOJCZEJ MEDYCYNIE .
  WSPOLCZESNYM KORPORACJOM FARMACEUTYCZNYM trujacych nas lekami chemicznymi i szczepionkami z truciznami w dodatku w polowie nie przebadanymi naukowo.
  BRONCIE SIE POLKO i POLAKU !
  ZABIJAJA WAS NAWET W SZPITALACH i PRZYCHODNIACH LEKARSKICH przypisujac wam chemie !!!
  LECZCIE SIE LEKAMI Z BOZEJ APTEKI – ZIOLAMI -HERBAL !

  BADZCIE ZDROWI RODACY POLACY !

  Otóż gdybym tej „strutej żywności” w lokalnych hipermarketach w Z-nem nie kupował, to bym po prostu zmarł z głodu, bo innej już po prostu tutaj nie ma.

  A gdybym się nie oddał ufnie, przed trzema latami, w ręce kolegów lekarzy z Uniwersyteckiej Kliniki Hematologicznej w Krakowie, którzy mnie ładowali, przez ponad dwa lata, bardzo drogimi chemikaliami (a 1500 euro fiolka z Niemiec co 3 miesiące), to najprawdopodobniej bym już tutaj majora AP nie straszył swoimi opiniami nt. „IMBECILITY FIRST! – All World United with USA Program” – który to program, na portalu WIERNIPOLSCE, nam major AP bardzo wyraźnie zachwala.

  Polubienie

 31. No popatrzcie co nam pisze filozof wyzej i jak zadowolony z zycia oraz osiagniec wspolczesnych doktorow wszelkiej masci , jakie smaki i przysmaki kupuje w zakopianskich supermarketach !
  Brawo,brawo MG z Zakopanego !!!
  To jest dopiero propaganda typu „bolka z doktoratem” !!!

  Szkoda ,ze ci panowie nie podaja jeszcze swojego PESEL a sprawa byla by juz do konca jasna ale takich danych nie podaje sie do publicznej wiadomosci ,by nie utracic to co na koncie.
  Moze jednak zwierza sie czy aby nie sa sterowani jakimis „rozrusznikami” wszczepionymi do ich organizmow i musza robic to co im „sztab” szmulo-germanski-hamerykanski- jewropejski a moze nawet wszechkorporacyjny nakazuje odpowiednimi impulsami elektomagnetycznymi na czestotliwosciach pracy ich mozgow ,znajac w dodatku ich psychike i mozliwosci ?!
  Podzielicie sie takimi wiadomosciami ?
  Moze podeprzecie sie autentycznymi wiadomosciami ,ktore swiatu daja inni poczciwi idacy przez zycie z PRAWDA i czystym sumieniem doktorzy NAUK NIEZAKLAMANYCH ,jak chociazby Pan czy Pani Jaskowski,Majewska i inni z calego swiata bez wszczepionych zdobyczy nauki do sterowania ludzmi ???

  Zreszta co tak wysoko siegac w nauki ,wystarczy by posluchac,poogladac „znachorow” wspolczesnego swiata w tym naczelnego w Polsce Pana Jerzego Zieby i zastosowac sie do wszelkich ich porad i spostrzezen ,podchodzac do tego tak po ludzku z otwartym rozumem i sercem wlasnym gdy jest sie madrym czlowiekiem nawet bez przedrostkow przed wlasnym nazwiskiem i imieniem.

  Wlasnie rozmawialem telefonicznie z tym majorem AP ,ktorego caly czas „denuncjuje” filozof i wlasnie prosil by tak to napisac, co czynie dzis proza o co prosil admin tego portalu.
  Jednoczesnie informuje,ze major dochodzi do zdrowia w „appalach bieszczadzkich” wlasnie korzystajac z ziolek „bozej apteki” i te mu daja zdrowie unikajac szmulo-szwabskich aptek i jedzac zdrowa zywnosc ,w tym mleko i maslo,twarog,chlebek z pieca domowego opalanego drzewem i do tego jaja oraz roselek z polskiego domowego koguta – to wszystko PROSTO OD ROLNIKA na istniejacych jeszcze POLSKICH WSIACH ,
  POZDRAWIAJAC nas PATRIOTOW POLSKICH SLOWIANSKIEGO POCHODZENIA gdzie tylko mieszkaja na calej kuli ziemskiej !
  ZDROWIA NAM WSZYSTKIM ZYCZAC !!!

  Polubienie

 32. Teraz filozofku juz chyba czytasz co autentycznie major AP zachwala ?
  Radze i tobie bys ZACHWALAL PRAWDE .

  Ale czy aby wtedy nie najdzie cie seryjny samobojca ???

  Sp.Andrzej Lepper tego doswiadczyl wyglaszajac PRAWDE w Sejmie polskim,w ktorym zapanowala wtedy cisza,ze latajace muchy bylo slychac i dzis mu juz tylko CZESC PAMIECI i CHWALA ZA PRAWDE !

  Jak tam wczorajsza uchwala sejmowa o CETA i truciznach korporacyjnych rolnych ,
  jakos cisza na ten temat w scierwomediach , a nawet w radiu co ma ryja czy w trwajacej obludnej tivi nic w dzienniku nie napomkneli.
  Moze dlatego,ze w Sejmioe RP ujawnilo sie ponoc TRZYSTU POSLOW ZDRAJCOW ,takze z przewodniej zdradzieckiej PiS ???

  Co z uchwala sejmowa o handlu przez POLSKICH ROLNIKOW ,ponoc „zamrozona”,bo polska wies szmulo-szwab nakazal zniszczyc ?

  Bronisz filozof i admin ROLNIKOW POLSKICH ,macie w tym jakies wytyczne i zaslugi ?
  Czekamy na wiesci prosto z Polski,chocby takie jakie daje aktor Wojtek Olszanski vel Jablonowski ,rowniez WPS „nomber one”.

  Nie spij admin,podwyzka tylko za wode w Polsce,wodociagi polskie w obcych rekach !
  A za prad i gaz juz was dawno nabijaja i doja .
  OTO GLOBAL WLASNIE !
  W calej okazalosci.

  Polubienie

 33. Strata czasu: „chlop swoje a „baba” swoje”. (Przypominam, „baba” to był pseudonim mierzącego około 150 cm wzrostu Stepena Bandery z podkarpackich kresów RP.)

  Polubienie

 34. Robi się coraz ciekawiej

  1 października miał miejsce rakietowy na na gigantyczny, ultraszybki (45 mil/godz, czyli ok. 😯 km/godz!) katamaran wojskowy HSV – 2 Zjednoczonych Emiratów u wybrzeży Jemenu: Thierry Myesan na http://www.voltairenet.org twierdzi, że zrobili to Ruscy, bo tylko oni mieli zdolne tego ataku dokonać pociski dalekiego zasięgu, oficjalnie się pisze, że zrobili to jemeńscy powstańcy Hutchi, którzy skądś mieli ciężkie rakiety chińskie. Pierwsza relacja poniżej jest po hiszpańsku, druga po angielsku z Tehranu:

  po francusku:
  De son côté, loin de craindre elle-même l’épreuve de force, la Russie maintient ses prétentions en Syrie et s’est secrètement déployée militairement au Yémen durant l’été. Samedi, elle a tiré un missile sol-mer sur le HSV-2 Swift, le catamaran perce-vagues de l’armée émiratie et l’a détruit. Bien que selon la presse altantiste, le missile été tiré par les Houthis et le fleuron de la Marine émiratie n’aurait été qu’endommagé, les faits sont têtus. Le message était adressé à la fois à l’Otan et aux pétro-dictatures du Golfe : la Guerre générale est possible et Moscou ne fuira pas.
  Thierry Meyssan

  Polubienie

 35. Być może z czasem dojdzie do tego, że USA będą mieć swoich terrorystów a Rosja i Chiny swoich.
  Byłoby to znacznie ciekawsze niż bezproduktywne dogadywanie się amerykańców i ruskich (Kerrego i Ławrowa) o wspólnej walce z terrorystami w Syrii.

  I tak amerykańskie terrorysty obalałyby w Syrii Assada, a ruskie i kitajskie terrorysty obalałyby rządy proamerykańskie bądź ustanowione przez amerykanów w Arabii Saudyjskiej, Katarze, Emiratach Arabskich, Afganistanie, Iraku, a z czasem nawet w Grecji, Hiszpanii, W. Brytanii, Francji, Niemieć, Warszawie, a nawet w USA.
  Nawalanta szłaby na całego jak świat długi i szeroki nawet bez zapowiadanej (i oczekiwanej przez niektórych) III wojny światowej.
  Rzecz jasna to tylko spiskowa teoria dziejów.
  Na wszelki wypadek zapytam.
  Czy ten atak na katamaran jest tego wczesnym zwiastunem?

  Polubienie

 36. Jeznach powołując się takkże na Thierry Meyssan pisze na Neonie

  Po tym jak w dniu 1 października, niezwykły pocisk ziemia-morze zniszczył u brzegów Jemenu dumę floty wojennej emiratów arabskich – katamaran nazwany łamaczem fali – armie bogatych petro-dyktatur znad Zatoki Perskiej wahają się czy kontynuować wojnę z Syrią na własną rękę. Jest oczywiste dla wszystkich, że była to niezwykle wyrafinowana broń, jakiej jeszcze nigdy nie widziano na polu bitwy. Nie została wystrzelona przez Houthich, ani przez zwolenników byłego prezydenta Saleha, którzy nie posiadają broni tej klasy, ale przez Rosję, która od zeszłego lata jest potajemnie obecna w Jemenie.

  Czy Rosja rzeczywiście zniszczyła katamaran?
  Byłoby to ciekawe zdarzenie.
  Pisze dalej:
  Reagując na projekt bombardowania Syryjskiej Republiki Arabskiej, Rosja ujawniła instalację w Syrii baterii obrony powietrznej zasilanych wyrzutniami pocisków S-300 i S-400. Według rosyjskich ekspertów, są one nie tylko zdolne do zniszczenia każdego samolotu w locie, w tym samolotów typu stealth, ale także lecących rakiet cruise. Ponieważ do takiej sytuacji nigdy jeszcze nie doszło na polu bitwy, nikt nie wie, czy to oświadczenie jest prawdziwe. Jednak w ciągu wieków, Rosjanie nigdy nie skłamali co do skuteczności ich uzbrojenia.
  Zapowiedź ta wzbudziła ogromne poruszenie w Izraelu, ponieważ ich eksperci są obecnie przekonani, że to była właśnie rosyjska broń, którą zestrzelono jeden z ich samolotów i uszkodzono drugi, kiedy armia Izraela naruszyła zawieszenie ognia w dniu 13 września, w czasie muzułmańskiego święta Id al-Adha. Izraelski szef sztabu oświadczył wtedy, że Izrael stracił przewagę w powietrzu, zarówno w Syrii i Libanie.
  Stany Zjednoczone zareagowały każąc dżihadystom zbombardować rosyjską ambasadę w Damaszku.
  Rosja zapowiedziała przybycie do basenu Morza Śródziemnego trzech nowych okrętów, podczas gdy jej lotniskowiec – wcześniej oczekiwany w lipcu – obecnie jest już w drodze.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s