Łapanki


Za granicą piszą o zatrzymaniach komputerów w Polsce. Dlaczego? Bo to nie jest zdrowe!

, 25-10-2016, 09:43

Zatrzymywanie setek komputerów na podstawie adresu IP pozyskanego niesprawdzoną metodą to nie jest normalny sposób walki z piractwem. Coś takiego zrobiła prokuratura w Szczecinie i wywołuje to reakcje nie tylko polskich mediów.

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o tym, jak to prokuratura ze Szczecina postanowiła zabrać ludziom setki komputerów w związku z podejrzeniami udostępniania filmu „Wkręceni” przez BitTorrenta. To nie były pierwsze tego typu zatrzymania sprzętu w Polsce, ale po raz pierwszy zaczyna się głośniej mówić o tym, że takie podejście do sprawy może być sporą przesadą.

Wczoraj miałem okazję komentować tę sprawę dla Polskiego Radia Szczecin. W audycji Radio Szczecin na Wieczór (można posłuchać po kliknięciu w link) nawet prowadząca audycję zwróciła uwagę, że te zatrzymania komputerów to już nie jest tylko sprawa piractwa. Przy masowych zatrzymaniach na podstawie niepewnego dowodu (adresu IP) dochodzi do odbierania sprzętu ludziom, którzy po prostu nic nie zrobili. Nawet jeśli te przypadki stanowią tylko część wszystkich zatrzymań to przy takiej skali działań staje się to nie lada problemem.

Za granicą o polskiej Policji

Dziś natomiast zauważyłem, że o zatrzymaniach w Polsce napisał serwis zagraniczny – TorrentFreak – w tekście pod tytułem Police Confiscate Hundreds of Computers Over Movie Piracy Allegations. TorrentFreak bardzo często jest źródłem cytowanym przez inne media, więc niebawem powinniśmy zobaczyć więcej newsów o dokonaniach polskich organów ścigania.

Zauważcie, że TorrentFreak jest serwisem bardzo często poruszającym tematy postępowań związanych z prawem autorskim. Pewne rzeczy już dawno nie dziwią jego redaktorów, ale te zatrzymania w Polsce zostały opisane jako nie lada ciekawostka. Nic dziwnego – Policja jakiegoś kraju postanowiła zabrać ludziom setki komputerów wyłącznie na podstawie podejrzenia naruszenia praw autorskich. To naprawdę nie jest normalne.

Ze swojej zagranicznej perspektywy TorrentFreak dostrzegł też inne problemy, które polskie media zwyczajnie pomijają i od dawna. Chodzi m.in. dwa wcześniej ustalenia dokonane przez Dziennik Internautów.

 1. Prokuratury nie zawsze sprawdzają metody namierzania rzekomych piratów. Co więcej, niektóre prokuratury otwarcie przyznają, iż nie dokonywały żadnych ocen w tym zakresie.
 2. Zdarzało się, że po zatrzymaniach komputerów policjanci proponowali obywatelom zawarcie ugody z pokrzywdzonym poprzez skontaktowanie się z kancelarią prawną i zapłacenie kilkuset złotych. Przypomnijmy, że w takich przypadkach policjanci potrafili podać adres kancelarii i nawet znali ceny ugód! Polskie prawo nie przewiduje takiej procedury „mediacji” (wbrew temu co mówią niektórzy antypiraci). Policjanci zachowują się jak agencji przemysłu praw autorskich, którzy zabiorą Ci komputer a potem powiedzą gdzie i ile masz wpłacić, aby go odzyskać. To jest bardzo niepokojące.

Odebranie komputera = wyrządzenie krzywdy

Dla mnie dodatkowo niepokojące jest to, że dziwaczność całej tej sytuacji prędzej dostrzegają dziennikarze zagraniczni niż polscy. W naszym kraju od lat obserwujemy nadużycia związane z dochodzeniem roszczeń z tytułu praw autorskich. Nie chodzi tylko o głośne sprawy takie jak historia „kancelarii” Lex Superior. Obserwowaliśmy w Polsce takie zjawiska jak:

 • Wzywanie do płacenia za udostępnianie filmów z domeny publicznej (co mogło być zwyczajnym oszustwem).
 • Przekonywanie w pismach do naruszycieli, że będą odpowiadać z prawa amerykańskiego.
 • Wprowadzanie w błąd poprzez sugerowanie, że odbiorca pisma z wezwaniem do zapłaty jest osobą podejrzaną (podczas gdy w istocie ta osoba była świadkiem).
 • Straszenie, że na sali sądowej będzie odtwarzany film pornograficzny rzekomo udostępniony przez sprawcę naruszenia.

I do tego wszystkiego możemy dodać używanie policji w charakterze prywatnej służby do zastraszania i krzywdzenia, bo odebranie komuś komputera to wyrządzenie krzywdy. Przypomnę w tym miejscu, że pewien poseł Prawa i Sprawiedliwości proponował zmianę prawa, która mogłaby temu zapobiec. Niestety ta błyskotliwa propozycja pojawiła się przed wyborami, po wyborach sprawa przycichła i poseł przysiadł na laurach. Obecnie Ministerstwo Sprawiedliwości stara się udawać, że problem nie istnieje.

„Podejście buldożera” – to widzą za granicą

Na zakończenie proponuję rzucić okiem na kilka komentarzy, jakie pojawiły się w TorrentFreaku. To dobrze pokazuje jaki poziom absurdu w działaniach polskich organów ścigania dostrzegają mieszkańcy innych krajów. Warto zwrócić uwagę na ostatni komentarz. Określenie „bulldozer approach” bardzo pasuje do tego co zrobiła prokuratura w Szczecinie.

Wybrane komentarze z TorrentFreaka:

flabalubaful

I see a lot of money being paid out to replace these devices as nobody wants a device that has been compromised by the police other than to copy there photos and any other content they want.

Spoetnik

Apparently unconfirmed and undisclosed IP address’s is „evidence” even before it is taken before court of law. Allegation = crime + fishing = profit.

Gentox

It is getting crazier by the day with this shit. I bet the Polish police have a lot of other work to do like real crime fighting finding murderers and pedophiles and such but NO let’s go steal people’s computer because they might have downloaded a shitty movie.

@Meekcritic

It sounds like the copyright trolls are using the Polish police to act as enforcers.

Alec Bobmail Dumas Anon Fetty

One has to really love this bulldozer approach. I’m pretty sure the cost of raiding so much homes is much less than the actual damages and that the company that produced the film will have had it for free, all paid by taxes.

Za stroną :

http://di.com.pl/za-granica-pisza-o-zatrzymaniach-komputerow-w-polsce-dlaczego-bo-to-nie-jest-zdrowe-55704

 

Reklamy

51 uwag do wpisu “Łapanki

 1. ciastkowy
  Gdby mi jako programiście zawodowemu zabrano narzędzie pracy wyłącznie na podstawie podejrzeń, to za każdą godzinę bez swojego sprzętu żądałbym takiego samego odszkodowania (skoro komputery i na 2 lata zabierają)

  Sebenicz ciastkowy
  Żądać każdy może, tylko czy ktoś by zapłacił?

  tiger Sebenicz
  Powininna płacić firma przez którą zabrano komputer. I tu nie ma co mówić o „podejrzeniu” czy nawet „pomyłce” z prostego powodu – zgłoszenie było celowe i spowodowało realną szkodę.

  Niech antypiraci lepiej sprawdzają te swoje „źródła”. Błąd czy nie – ich wina bo nie sprawdzili.

  maciek tiger
  1. Czemu prokuratura nie zbada czy adresy IP zostały zdobyte droga legalną? Jak dystryputor sam wrzucił film na serwer to czemu ściga ściga się internautów za coś co dystrybutor sam udostępnił?
  2. Z tego co się orientuje sprawa dotyczy lata 2014, mamy jesień 2016, przecież tego nie da się udowodnić wielu od tego czasu zmieniło sprzęt.

  3. Przy poprzednim śledztwie ws. Wkręconych prokuratura rejonowa w Świdnicy zabezpieczyła 100 komputerów, a w ciągu roku przepadała połowę, zwrócono 25. Jak oni chcą przebadać 40 tys. komputerów.

  Exverxes Sebenicz
  No, skoro płacimy odszkodowania za zabrane budynki z czasu wojny to sprawiedliwie by było zapłacić. Praktyka oczywiście jak zawsze nie pokrywa się z teorią.

  Ymnytor
  Pomyślcie ile kompów mogłoby skasować HBO, gdyby wszędzie tak to wyglądało jak w Polsce.

  maciek Ymnytor
  Albo Netfix przecież House of Cards jest jednym z najczęściej piraconych seriali w PL

  Ymnytor maciek
  Jakby jeszcze w zestawie z takim powiadomieniem dałoby się podpisać umowę z jakimś producentem sprzętu, to bogactwo.
  „My mamy serial, oni mogą nie mieć komputerów jak się dogadamy, więc jak?”

  gosc •
  no coz jak szajs nikt nie chce ogladac legalnie to szukaja kogos glupiego co sciagnal zeby zobaczyc czy isc na ten film tylko szkoda ze z PL robimy parodie panstwa prawa gdzie sie konfiskuje sprzet a wystarczyloby zrobic obraz dysku podejrzanej osoby …. no chyba polscy policjanci ds technicznych chyba taka rzecz potrafia zrobic jak sie tak boja ze cos im umknie to sie robi obraz typu raw i ma sie kopie 1:1 nawet zaszyfrowane wolumeny potem kogos ds kryptografii co zdeszyfruje 🙂 jak widac technicy policyjni chyba sa troche leniwi aby znac taka technike 🙂

  Siriah gosc
  Jeśli dla niektórych problemem są polskie znaki i przecinki – nie dziwię się, że polska policja nie robi kopii/obrazów dysków. :p
  A tak na poważnie – był wywiad z jakiś policjantem na ten temat – poszukaj na DI. Jakieś tam argumenty mieli, średniosensowne jak dla mnie, ale mieli

  PDV gosc
  powiedz mi w jaki sposób można „zdeszyfrować” dysk zaszyfrowany np VeraCryptem ?

  Informatyk PDV
  Odpowiem jak adwokat: To zależy:) Osobiście nie próbowałem, ale mogę wnioskować że spore znaczenie ma siła hasła (warto używać portfeli), algorytm użyty do szyfrowania dysku, generator liczb losowych (są metody osłabienia takiego algorytmu), czy samo narzędzie (Czasem prosty błąd w implementacji i szyfrowanie można o kant D rozbić – zdarzyło się pare razy w przypadku ransomware). Czasem hasło można znaleźć w pamięci. Tak, że korzystanie z szyfrowania nie równa się automatycznie byciu bezpiecznym, tak samo jak korzystanie z sieci tot nie oznacza, że jest się anonimowym. Nie mówię że eksperci z policji mają odpowiednią wiedzę i środki by odszyfrować chociażby zaszyfrowany 4GB pendrive, ale nie ryzykowałbym stwierdzenia, że się nie da:)

  PDV Informatyk
  Odpowiem jako informatyk: Da się ale koszt jest nieopłacalny a potrzebny czas to setki jak nie tysiące lat pod warunkiem, że nie popełni się jakiegoś głupiego błędu (hasło zapisane na karteczce w portfelu) i przy odpowiednio długim haśle (minimum 20 znaków). Oficjalnie NSA przyznaje, że ma problem ze złamaniem algorytmu AES więc w Polsce na pewno tego nikt nie zrobi, a żeby hasło odzyskać z pamięci to należy ją zamrozić żeby zachować dane a wątpię żeby policja podczas zatrzymywania sprzętu robiła takie cuda 🙂
  A jak się już ktoś pobawi w ukryte kontenery to nawet odszyfrowanie główne woluminu nic nie da bo i tak biegły nie jest w stanie stwierdzić czy na dysku znajduje się jeszcze ukryty zaszyfrowany kontener czy nie…

  Chrońmy swoją prywatność!
  https://niebezpiecznik.pl/post

  Polubienie

 2. MrHybryda
  Przy tej skali zatrzymania sprzętu to najpewniej do większości osób nigdy on już nie wróci, bo jego sprawdzanie i pisanie raportów zajmie dekady xD
  Wiele osób nawet się po niego nie pofatyguje, bo będzie to sprzęt nadający się do utylizacji.
  I jeszcze tak się zastanawiam nad tym, czy jeżeli mam w domu 15 komputerów i serwer w tym komputery wykorzystywane do pracy zawodowej, to po trafieniu na czarną listę zabiorą mi wszystkie?

  znawca MrHybryda
  oczywiście, bo nie wiadomo który komputer brał udział w przestępstwie

  gosc
  Za granicą to by się skończyło aferą, awanturą a młodzi odpalaliby świece dymne w kinach na takich szmirach by nikt tego nie oglądał i „reżyser” świnia nie dostał złamanego grosza. By lenie zaczęli się bać nawet puszczać w kinach takich filmów. Z psiarnią byłaby taka draka, że część obu stron konfliktu wylądowałoby w szpitalach. Ale Polacy to niewolnicy, na wszystko się godzą.

  I pan z moim nickiem niech nadal nie używa polskich znaków, będzie można odróżnić kto co pisał.

  GieKa
  Pamiętam zestawienie najczęściej piraconych seriali. Zestawienia były robione w oparciu o torrenty. W zestawieniu była podana liczba pobrań czyli teoretycznie liczba adresów IP. Prawdopodobnie metodologia jest taka sama jak w przypadku namierzania filmu Wkręceni. W ostatnich latach w tych zestawieniach przoduje Gra o tron. W zeszłym roku miała ponad 14 mln. pobrań. Czy producenci tego serialu kiedykolwiek ścigali kogoś za pobieranie go z torrentów? Próbowali chociaż złożyć taki wniosek? Z tego co kojarzę to były jakieś zatrzymania ale ludzi którzy ripowali filmy i seriale i wrzucali je do sieci. Ale o „zwykłych” pobierających to chyba nie słyszałem.

  Hiwatari GieKa
  Pobieranie nie jest w Polsce karane, a udostępnianie. Pobierając metoda P2P (z jakiej korzystają torrenty) jednocześnie udostępniamy. Co nie zmienia, że to co się w Polsce dzieje to patologia.

  RxRx Hiwatari
  „…Pobierając metoda P2P (z jakiej korzystają torrenty) jednocześnie udostępniamy…”

  Błąd!!! Błąd!!! Błąd!!! Takie myślenie właśnie wykorzystuje Policja.

  Od strony technicznej pobierając film metodą P2P jedynie ___potencjalnie___ udostępniamy.

  Program P2P zgłasza w sieci P2P, że z naszego komputera można pobrać dany blok (fragment) filmu/pliku. Nie oznacza to automatycznie, że ktoś od nas tak ogłoszony fragment pobrał – czyli że
  __udostępnialiśmy__. To dopiero należy udowodnić.

  A jak wskazuje praktyka, wystarczy samo wskazanie, że na komputerze jest program P2P i dany film, aby użytkownicy sami się przyznawali do __rozpowszechniania__, a na to już jest paragraf.

  W sprawach karnych trzeba __udowodnić__ popełnienie czynu karalnego.

  Polubienie

 3. Admin ,nie baw sie w straszenie wzorem Podleckiego ,bo zostaniesz sam na forum z MG jako moderatorem zleconym !
  Co do lapanek to i na nie przyjdzie czas po wyniesieniu sie z Polski szmuli i szwabow .
  Lapac beda MIESZANCOW i wzorem filmow z serialu Bonanza wieszac beda w ciagu doby przed zachodem slonca mieszkancy miasteczek i duzych wsi.
  Najprawdopodobnie zaczna od wojtow,burmistzrow i radnych.
  Przy tym zawisnie paru dziennikarzy i redaktorow wszelkich.

  Polubienie

 4. Co do komputerow to nastapi ich bezuzytecznosc,slane beda wici i motyle.
  To co teraz testuja gdzies tam kolo Szczecina, to male piwo i walka konkurencji.

  Dawaj admin temat o CETA i losie polskich rolnikow ,jest bardzo na czasie .
  Przy okazji wiadomosc ,ze Kanada sie przestraszyla ,premier Kanady nie przyjedzie do jewrokolchoznikow ,podpisy wstrzymane .
  Tak trzymac !

  Polubienie

 5. U W A G A !!!

  WALKA O POLSKE NIEPODLEGLA ROZPOCZETA !

  POLKI i POLACY LACZMY SIE W POTEZNA SILE UDERZENIOWA NA NASZYCH WROGOW !!!

  Powstaja ODDZIALY POLSKI NIEPODLEGLEJ ,przyspieszono wszelkie prace w tym kierunku .

  Wchodz na portal :

  http://www.polskaniepodlegla.pl

  Czytaj i ogladaj – LACZCIE SIE !
  Tworzcie oddzialy,chlopskie,robotnicze,inteligenckie i inne w srodowiskach tam gdzie zyjecie – DZIALAJCIE !

  ZWYCIEZYMY kazdego wroga !!!

  BOG- HONOR- OJCZYZNA WZYWA !!!

  WROGOWIE NASI CZYNIA LUDOBOJSTWO ,
  SA WSROD NAS !

  BRONMY SIE !!!

  Polubienie

 6. Paweł przesyłam bieżący biuletyn PP nr 74 do oceny. Myślę ze nie będzie uwag. Miałeś napisać Jarznickiemu, by Polska Patriotyczna, tez zajęła stanowisko w kontekst praw i obowiązków uchwalonych przez ONZ 1948 i 1968r oraz Konstytucji RP z 1992r gwarantujące wolność człowiekowi, a nie ciągania nas/mnie po sądach. By w końcu określić kierunki naszej polityki i program PP.

  Zdzisław Jankowski

  W dniu 2016-10-27 o 09:55, WIERNI POLSCE pisze:
  Adm posted: ” Za granicą piszą o zatrzymaniach komputerów w Polsce. Dlaczego? Bo to nie jest zdrowe! Marcin Maj, 25-10-2016, 09:43 Zatrzymywanie setek komputerów na podstawie adresu IP pozyskanego niesprawdzoną metodą to nie jest normalny sposób walki z piractwem”

  Polubienie

 7. Nie martwic sie bezprawnym zaborem komputerow !
  Laczyc sie w druzyny i cale duze oddzialy w miastach i wsiach ,wylaniac z nich PRZYWODCOW tylko POLSKIEGO POCHODZENIA .
  Dzialac na poczatku KONSPIRACYJNIE .

  JESZCZE POLSKIE LASY PANSTWOWE naleza do POLAKOW a w nich…
  i POLSKA TRADYCJA PARTYZANCKA !
  OPANOWAC POLSKIE UJECIA WODY przejac w POLSKIE WLADANIE !!!
  Odkrywac studnie po dziadkach i ojcach na polskiej wsi.

  Przy milionowej POLSKIEJ sile ,gdy to nie da rzadzacym nic do myslenia ,
  RUSZYMY z POSAD nawet BRYLE SWIATA !!!

  POLACY PRZESTAJA ZYWIC SIE ZYWNOSCIA z niepolskich supermarketow ,PRZEJSC NA SAMOZYWIENIE od POLSKICH ROLNIKOW. .
  BOJKOT OBCYCH BANKOW i ZAOPATRZENIA Z ZAGRANICY !

  Czas – START

  Polubienie

 8. Moja analiza możliwych wyników z nadchodzących wyborów prezydenckich pokazuje, że Ameryka ma tylko 5% szans na pozostanie w stanie wewnętrznego pokoju po 8 listopada. To nie znaczy, że przemoc nastąpi w dniu 9 listopada, ale raczej, że zdarzenia zostaną wprawione w ruch po tym dniu co doprowadzi do eskalacji przemocy (95% szans, patrz poniżej).
  Scenariusz nr 1) Trump wygrywa popularne głosowanie
  Istnieją trzy sub-scenariusze poniżej tego wyniku:
  Najpoważniejszy to Scenariusz 1B (60% szans): Obama deklaruje, że zwycięstwo Trumpa nieważne, twierdząc, że Rosjanie ingerowali w głosowanie. Jeśli to nastąpi, rozpętuje się piekło w całym kraju, patrioci łapią za broń aby bronić demokracji przed antyamerykańskimi zdrajcami z Waszyngtonu.
  Scenariusz nr 2) Clinton wygrywa popularne głosowanie
  Scenariusz 2A (20% szans z 25%): Clinton wygrywa ale Trump kwestionuje ważność wyników wyborów.Ten scenariusz najprawdopodobniej rozpoczynie się od odwołań prawnych, że nastąpiło masowe oszustwo wyborcze ale może szybko przerodzić się w przewrót wojskowy lub bunt zbrojny oburzonych obywateli, gdzie Amerykanie dosłownie pomaszerują na Waszyngton w celu obalenia skorumpowanego reżimu u władzy. Oczekiwać należy ogromnego rozlewu krwi w tym scenariuszu. Nie ma wątpliwości, że mniej więcej połowa Ameryki po prostu nie może i nie będzie akceptować Hillary Clinton jako prezydenta. Ona jest zbyt zdegenerowana, zbyt zła i zbyt niebezpieczna, aby utrzymać zgodę rządzonych. (Hillary Clinton jest pospolitym przestępcą, który musi zostać oskarżony i uwięziony, jeśli Ameryka ma pozostać krajem który szanuje prawo).
  http://www.naturalnews.com/055755_election_outcomes_mass_violence_citizens_revolt.html

  Polubienie

 9. APA
  Dawaj admin temat o CETA…..

  A ja się zapytuję co to jest CETA?
  Wyszedłem na ulicę, pytam tego i owego, nie wiedzą.
  W końcu zaszedłem do Domu Kultury, patrzę a tam ładna kobieta z czarną torebką oparta jedną rączką o czarny fortepian, ale blondynka.

  Pytam się jej grzecznie co to Ceta. Ona, po zastanowieniu mówi mi – Wie pan , to jest coś w stylu Wałęsy – mata, nie mata, ceta nie chce to i tak po łbie dostanieta.

  Polubienie

 10. julius
  Z wcześniejszych publikacji w necie można było wywnioskować, że Ameryka szykuje się na jakiś czarny scenariusz, że ma już gotowe obozy, specjalne oddziały, odpowiedni sprzęt. Być może właśnie na jakieś wybuchy społecznego niezadowolenia. Amerykańcy takie zjawiska obserwowali na świecie, nawet je inicjowali i zapewne brali także pod uwagę możliwość takich zjawisk także u siebie.
  Bo przykładowo jeśli zorganizowali i przerzucili do Rosji grupę Trockiego, Kamieniewa, Zinowiewa, Radka, i ponad dwustu pięćdziesięciu innych rewolucjonistów terrorystów (mam tu na myśli okres rewolucji październikowej i obalenie cara) to dla czego by jakiś inny rząd np. Rosji czy Chin nie miał by wpaść na pomysł skopiowania tego wydarzenia i zorganizowania takiej samej grupy dywersantów do wzniecenia rewolucji w USA.
  Tak więc można przypuszczać, że Amerykanie że głupcami nie są i myśleć z wyprzedzeniem potrafią są na takie scenariusze odpowiednio przygotowani.
  Ale jeśli tak jak pisze Julius rozruchy miały by wybuchnąć z powodów jawnego i na dużą skalę przekrętu wyborczego, to żeby do tego doszło, Trump i jego zwolennicy musieliby brać to wcześniej pod uwagę, przygotować się do tego, a przede wszystkim być na tyle zdeterminowanym by taką akcję podjąć.
  To byłoby ogromne ryzyko i bardzo wątpliwe by milioner, czy miliarder Trump, któremu do szczęścia nic nie potrzeba ponad to co już posiada, chciał iść na krwawą wojnę z Clintonową u władzy.
  Najbardziej prawdopodobny scenariusz przy dużej wygranej Trumpa, to ten, kiedy zostaje prezydentem i rządzi tak jak sobie tego życzą ci co są na szczytach.
  Jeśli zaś Trump zacząłby zagrażać ich bezpieczeństwu lub ich interesom, to po prostu odstrzelą go tak jak odstrzelili J. F. Kennediego czy wcześniej Linkolna. Albo otrują.
  —————————–
  Czy Hillary przygotowuje ucieczkę?

  Krążą pogłoski – których jednakże w żaden sposób nie można skontrolować – że małżeństwo Clinton – za pośrednictwem JPMorgan – przelało 1,8 miliardów dolarów do centralnego banku Kataru. Ślady tej operacji znajdują sie ponoć w Banku Rozrachunków Międzynarodowych -BIS- Bank for International Settlements. Mówi się również, że Eric Braverman, dyrektor generalny Clinton Fundation poprosił o azyl w rosyjskim konsulacie w Nowym Yorku.

  Są to informacje nieprawdopodobne, które wydają się wypływać z wątpliwego i mogącego wprowadzić w błąd źródła, jakim jest „Sorcha Faal”. Jednakże jedno jest pewne, a mianowicie fakt iż ujawnionych zostało (dzięki e-mails przechwyconym przez Wikileaks) tak wiele i tak poważnych faktów na temat korupcji rodziny Clinton – mających charakter przestępstwa – że jeżeli Hillary przegra wybory, może łatwo skończyć na ławie oskarżonych (być może także gdy je wygra).

  Dlatego też coraz to bardziej realna wydaje się być hipoteza, że za szyldem „Wikileaks” – operują organy amerykańskiego wywiadu, które od Hillary chcą się uwolnić, jak również elementy policji federalnej. W takiej sytuacji – przygotowanie sobie ucieczki, po uprzednim zabezpieczeniu oszczędności całego życia u przyjaciela monarchy, który nie podpisał porozumień o ekstradycji z USA – jest elemantarną roztropnością.

  Również Obama – co za dziwny zbieg okoliczności – kupił sobie willę nad morzem o wartości 5 milionów dolarów. Ktoś zapyta – gdzie? Otóż w Dubai-u, także bez możliwości ekstradycji. Oczywiście wiadomość została zdementowana. Ale wDubai -u, Barack Hussein będzie mógł w otwarty sposób uprawiać jego dwie religie, tj. Islam w wydaniu Braci Muzułmańskich i golf.

  Obama Buys $4.9 Seaside Mansion in Non-Extradition Country of Dubai
  https://thelastgreatstand.com/2016/02/21/obama-buys-4-9-seaside-mansion-in-non-extradition-country-of-dubai/

  Jeżeli zaś chodzi Johna Kerry – w czerwcu sprzedał po cichu swą rezydencję o wartości 25 milionów dolarów w Nantucket, a lipcu jacht – wyceniony na 3,9 milionów dolarów.

  John Kerry’s wife puts their beloved beachfront Nantucket mansion where he found solace for two decades on the market for $25million
  http://www.dailymail.co.uk/news/article-3634168/John-Kerry-puts-Nantucket-mansion-market-25million.html

  Jak wynika z powyższych informacji – z jakichś powodów – osoby, o których mowa, uważają, że spędzenie pogodnej starości w USA nie jest już więcej dla nich zdrowotne.
  z Neon 24
  ——————–
  Każdy kłamać może
  jeden lepiej inny gorzej
  a czy Trump kłamie czy mówi prawdę nie wiemy

  Polubienie

 11. Po obejrzeniu filmu z wystąpienia Trumpa doszedłem do wniosku że jedzie on na tej samej kobyle na której poprzednio wjechał do Białego Domu Obama.
  Tamten zaklinał się że ZMIENI, że YES WE CAN i miliony amerykanów w szczególności kolorowi w to uwierzyli.
  Trump obecnie też zapowiada zmiany w nieco innym słowotoku, przedstawiając się jako zbawiciel Ameryki, który Amerykę przywróci Amerykanom.
  A tak naprawdę to tylko stara bogata kur….a amerykańska, łasa na to co daje władza, a daje nie tylko władzę, i splendor ale i miliony z różnych legalnych i nielegalnych źródeł.
  Władza dla niego będzie jak dojna krowa, a lobby zbrojeniowe, to tylko worek z milionami, a tego się nie odmawia.
  Jak to mówią, jeśli Kilary jest przedstawiana jako zły policjant to Trump ma być tym dobrym.
  Tak więc nie tyle zmieni się polityka amerykańska co jedynie jej woalka na masce.
  Wojny wprost Trump Rosji nie wypowie, ale wszędzie gdzie będzie to możliwe amerykańskie łapy będą nadal sięgać, grabić, niszczyć i zniewalać.
  W końcu Trump to też Amerykanin i to z tych bogatszych sfer, a jedynie co zrobił to to, że się wepchał bez kolejki na wyborcze przedstawienie. Takich co to włażą bez kolejki przecież znamy i my.

  Polubienie

 12. Zlote gody mial Tadeusz
  wlozyl sobie juz kapelusz,
  malzonke wzial pod pache
  zabral z soba dobra flache .

  Uczta piekna sie odbyla
  ta zabawa jest przemila
  wsiedli sobie na rowery
  na ich piersiach lsnia ordery .

  Za pozycie ,za te lata
  zwiedzil Tadzio kawal swiata.
  Malzonka tez szczesliwa
  u niej glowa rowniez siwa.

  Tamte lata przeminely ,
  ile jeszcze jest przed nimi?
  Dzieci,wnuki wdzieczne sa
  Dziadzio z babcia rowne sa !

  Teraz maja swe pytanie
  co sie z nimi wkrotce stanie ?
  Ano wszystko ma swoj koniec
  przyjdzie po nich aniol-goniec.

  Co im powie ,co obieca
  dziadek z babcia sie podnieca.
  Niebo dla was juz szykuja
  zycie wieczne wam zrychtuja !

  Polubienie

 13. Czy chceta CETA?
  Szanowni Państwo!
  Większość świadomych obywateli naszego kraju odpowie: Nie! Problem w tym, że nikt nas o zdanie nie pyta. Zapytano Belgów i teraz władcy Unii Europejskiej mają twardy orzech do zgryzienia. Nie łudźmy się, że w polityce wystarczy mieć rację i dobre chęci. Czy więc my, zwykli obywatele, możemy cokolwiek zrobić w tej sprawie? Tak. Nasz protest może dać rządowi argument w przetargach jakie się niewątpliwie toczą. Protesty bywają najczęściej przeciwko rządowi, ale mogą też go wspierać. Wszystko zależy od tego, w czyim interesie działa wybrana przez naród władza. Czy ma na względzie dobro wspólne, czy tak jak poprzednia ekipa – wyłącznie własne korzyści.
  Nie bądźmy jednak naiwni. Kreml tylko czyha na okazję włożenia kija w szprychy. Właśnie w ostatnią sobotę (22 X 2016) odbyła się stosowna demonstracja na Placu Zamkowym w Warszawie. Organizatorami byli niewątpliwie ludzie dobrej woli, którzy ulegli jednak manipulacji. Płomienny mówca nawoływał do potępienia w czambuł wszystkiego co amerykańskie, ba nawet przyznał mimochodem, że mamy prawo nie kochać pierwszą wielką miłością Putina, ale czyż nie jest on jedyną opoką broniącą nas przed tymi strasznymi Amerykanami?

  Pozdrawiam i do następnej soboty

  Małgorzata Todd

  Polubienie

 14. Zadnych demonstracji i wody na mlyn !
  ROZPISAC NATYCHMIAST REFERENDUM O WYJSCIU POLSKI z JEWROKOLCHOZU i OGLOSIC SAMOSTANOWIENIE NARODU POLSKIEGO !!!

  WOLNOSC,SUWERENNOSC,PRAWDA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 15. APA
  ROZPISAC NATYCHMIAST REFERENDUM…..
  Nie za bardzo jest sens ogłaszać referendum, zważywszy że generalnie Polacy są zdecydowanie za pozostaniem w Unii.
  Rolnicy bo dostają dotacje, biznesmeni bo albo eksportują albo importują do / z Unii, no i dla tego, że cała gospodarka nakierunkowana jest na Unię.
  Przeciętny Polak wie, że wyjście z Unii byłoby równoznaczne z ogromnym kryzysem, utratą miejsc pracy, gwałtownym wzrostem bezrobocia, złotówka natychmiast straciłaby na wartości, spadłby dosyć drastycznie wysoki obecnie poziom życia.

  Polubienie

 16. W ramach taktyki ogólnej mieszczą się wszystkie ruchy i działania, które mają na celu takie rozbudowanie embrionu zadrużnego, by był on zdolny poprzez wypełnienie obszaru wewnętrznego wejść na widownię polityczną i dokonać zwycięskiej rewolucji polityczno-społecznej. Działanie przejść tu musi trzy wielkie etapy:
  a) stworzenie embrionu zadrużnego
  b) wypełnienie obszaru wewnętrznego
  c) rewolucja sławska
  Żaden z tych etapów nie da się przeskoczyć. Każdy z nich jest gigantyczną pracą, która w zależności od napięcia geniuszu i woli może być dokonaną zarówno w ciągu kilku lat, jak też kilku pokoleń. Żaden z nich nie jest zdeterminowany. Istnieje tylko jeden czynnik, który pozwala snuć wątek przewidywań, narzucających sugestie pewnego determinizmu: przełamanie emocjonalne i pojęciowe paraliżu kulturowego. Wszystko dalsze jest otwartą możliwością, która może być spełniona fanatyczną pracą wolnego ducha. Na tym przełomie budujemy wszystko. Taktyka ogólna jest wyciągnięciem wniosków z przewidywanego, a więc możliwego rozwoju i zastosowaniem tych wniosków do działania. Zdolność do konkretnego czynu ma nam stworzyć warunki dla najwydajniejszej pracy ducha.
  Jan Stachniuk – Mit Słowiański

  Polubienie

 17. Skad masz Admin takie wiadomosci,ze Polacy sa za pozostaniem w UE ?
  Olsztyn to przeciez jeszcze nie cala Polska .
  Podejrzewamy,ze w Polsce jeszcze nie ma przewagi obywateli polskich obcego pochodzenia .
  Ci napewno sa za swymi rodami,przeciez Zydom ,Niemcom i Ukraincom jest bardzo dobrze w JEWROKOLCHOZIE .
  Malo tego oni sa juz we wszystkich wladzach przewaga ,tak we wladzach swieckich jak i koscielnych,ONI rzadza Polska i sluchaja wladz jewrokolchozu.
  Polakom zas kazdego dnia „przykreca sie srube bytu” !
  Nie zauwazasz tego ?
  Nie widzisz jak Polakow roznymi sposobami wykancza sie ???
  Co sie z tba dzieje ,ze nie widzisz ani nie slyszysz komu w Polsce dobrze a komu zle ???
  A moze ty do „zadzumionych” nalezysz i zyjesz w amoku ?

  Polubienie

 18. Sluga dobrze w zyciu ma
  ludek mu zarobic da .
  Czasem Niemiec cos podrzuci
  sprytny icek zbalamuci.

  Zloto w cenie zawsze jest
  na tym zna sie kazdy bies.
  Znaczy diabel ,Lucek mu
  ukolysze go do snu.

  Jewrojunia to potega ,
  kolor blekit przeciez ma,
  tu zabierze,tam oszuka
  i kapusiom takze da.

  Polubienie

 19. Starczy Zenku – DZIEKI CI !
  Przechodzimy teraz do wiekszej uwagi i powagi najblizszych dni a nawet godzin.
  Otoz zapodany temat „Lapanki” jest na tyle wazny i wart dyskusji poniewaz zbliza sie wiele wydarzen listopadowych,ktore moga przyniesc nie tyle niespodzianek co tragedii !
  Polska jest w ogniu wszelkich info i dezinfo ,ruszyla wszelka podpucha i „chuzia na Jozia”, wiec ZALECAMY SPOKOJ i nie wychylanie glowy z domow w te trudne dni .
  Nawet gdy medrcy zrobia w Polsce trzesienie ziemi AUTENTYCZNE to prosimy przygotowac sobie takie miejsca aby w nich przezyc .
  Porad udzielaja od dawna preppersi z naczelnym Adolfem Kudlinskim (znajdziecie na YT), natomiast madre glowy medyczne zalecaja NATUROTERAPIE ,wiec warto zajrzec na wiesci w „ukrytych terapiach”.
  Tu prosba do wszystkich RODAKOW POLAKOW :
  MYSLENIE MADRE TO DLUGIE ZYCIE !!!
  Korzystajmy wiec z MADROSCI POLAKOW,gonmy od siebie wszelkie inne
  „naukowe autorytety”,pamiatajac przy tym,ze KAZDY SZMUL i SZWAB to nasi wrogowie ale ktorzy to sa (?) , w internecie sie nie dowiesz,bowiem plemiona zmijowe i dzieci diabla wyrozniaja sie szczegolnym sprytem i przebiegloscia,tudzie klamstwem i faryzejstwem.
  Bardzo dobrze udaje sie im „patriotyzm i slowianszczyzna” ,z takim zadajac sie
  pozostanie ci na cale zycie blizna !

  Polubienie

 20. Wywiad jednego z mocarstw przekazał do WPS utajnione zdjęcia APA – zenka – czytelnik czyli drużyny APA .
  Oto zenek :
  Oto cała drużyna APA zenek i czytelnik :

  Polubienie

 21. „Zbliza sie 11 listopada ,czy strach juz was dopada ?
  Za wsiarz dziada !!! ”

  Tak napisano na jednym z „polskich” portali.
  Ciekawe czy i komu uda sie wywolac w Polsce majdan wzorem ukrainskim ???

  Polubienie

 22. KGB przesłało kolejne odtajniło kolejne dokumenty . Tym razem jak Zenek w zakładzie psychiatrycznym uczy się gry na mandolinie i śpiewa utwór który sam skomponował .
  Oto Zenek – drużyna APA i jego gra na mandolinie .
  Komentarze i oceny wskazane :

  Polubienie

 23. Na jutro wiele zaplanowano wiec ponawiamy APEL :

  MADRZY POLACY i POLKI ZOSTANCIE W DOMU ,
  NIE WYCHODZCIE NA ZADNE MARSZE i DEMONSTRACJE !!!

  Przygotowano wiele „falszywych pochodow” i podchodow przeciwko LUDZIOM,zli ludzie realizuja plany LUDOBOJSTWA.

  Najnowszy sprzet elktroniczny juz SIE GRZEJE,wszelka nowoczesna cicha bron elektroniczna i biologiczna w AKCJI .
  CHRONCIE SWOJE GLOWY i CIALA w odpowiednich oslonach !

  Odrzucie od siebie TELEFONIE KOMORKOWA,takze wszelkie nowoczesne „cacka elektroniczne ” ,ktore wam serwuja i zabijacie sie nimi jeszcze za to placac,ZABIJACIE WLASNE DZIECI juz nawet w pierwszej dobie po ich urodzeniu TRUJACYMI SZCZEPIONKAMI !

  LUDZIE W MUNDURACH na was tez dziala ten sprzet,ktorym operujecie ,powiedzcie w koncu STOP ,gdy chcecie zyc chocby tylko do emerytury.

  LUDZIE LUDZIOM GOTUJA TAKI a NIE INNY LOS !!!

  POLACY DLA POLAKOW ZACZNIJCIE ZYC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 24. APUŃKO – PIPUŃKO co dziś ćpałeś ? oj za dużo APUNIA coli wypił i dostaje zajawki . Oj współczuję ci APUNIU
  A widział ty dziś białe myszki APUNIU – CIPCIUNIU ? oj , ale ty masz te zajawki po coli i hamburgerach usmańskich . Współczuję ci .

  Polubienie

 25. wpis Zbysia wykasowany na WPS około godziny 13.40 przez PAZIEM . Ponowne pojawienie się wpisów APA będzie ostrzeżenie za pisanie szaleństw po pijanemu . Prezes traci cierpliwość .

  Polubienie

 26. Zygus nie len sie !
  Dawaj sprawozdania z marszow prowokacyjnych .
  Ilu juz zadenuncjowales,ilu wskazales z nazwiska ,ilu/ile zakapowales do notesu i wskazales adresy zamieszkania ???
  Czekamy na twe sprawozdania szmulo-szwabsko kapowania .

  Czy ty jestes kap-cap ?
  A moze kac-ap ?

  Polubienie

 27. PRZECIEZ JUZ WIEMY KIM SA TACY JAK „ZYGUS” i jemu podobni na tym lub innych portalach !
  Wiemy i o innych SLUGUSACH i ZDRAJCACH w archiwach ,ktore sa pelne nazwisk ,pseudonimow,ksywek,nickow ,to im nie ujdzie na sucho az w koncu dosiegnie ich SPRAWIEDLIWOSC i SAD OSTATECZNY u Pana Boga.
  Nie pomoze Matka Boska w klapie marynarki czy inna spinka ,nie pomoze klekanie na jednym kolanie czy dwuch we wszelkich swiatyniach po te najwyzsze w ksztalcie zydowskeij synagogi

  Nawet ci najbardiej rozmodleni i we wszelkich purpurach ZLI LUDZIE ,ze swiecami,kagankami ,lampionami,wiencami otrzymaja zaplate ostateczna, tak za zycia jak i po smierci od ludzi i BOGA .

  Wszedzie tam gdzie zwracamy sie do prawdziwych POLAKOW prosimy w pierwszej kolejnosci ROZPOZNAWAC najblizszych im ludzi przebywajacych,zyjacych wsrod nich,a szczegolnie tych ,ktorzy wzenili sie w POLSKIE RODZINY ,bo i tych wrog wysyla do nas by przez lozko mieszac POLSKA KREW z OBCA .

  Pozniej co nalezy do obowiazkow POLAKA to wybierac nawet na soltysa i wyzej POLAKOW a nie przybledow i mieszancow .To od was na dole zalezy kogo wstawicie za biurko i co dla was bedzie czynil.

  Wieksza trudnosc sprawia wybor wladz na wyzszych stanowiskach (powiat,wojewodztwo,centrala) ale i tu przy madrym zorganizowaniu sie mozna dokonac WIELKICH CELOW .

  Wiec do dziela ,swietowanie zakonczone ale NIEWOLENIE POLAKOW NADAL TRWA !
  Z tej niewoli MY POLACY musimy sie wyzwolic SAMI ,nikt tego za nas nie dokona.
  Im wczesniej tym lepiej.
  Lapanek i osadzenia dokonywac naszych WROGOW !

  Polubienie

 28. APA dały ci dziś pielęgniarki PC na kilka godzin w wariatkowie . Pisz pisz na Berdyczów :
  Te dwie pielęgniarki przydzielaja APA codziennie komputer . Drogie panie nie róbcie tego błędu . Sami wiecie ,że to lekki świr :

  Polubienie

 29. Tajne zdjęcia KGB
  Po prawej zenek po lewej czytelnik . Zastanawiają się jak uciec z usmanskiego domu wariatów i uciec do Judeopolonii aby ratować Polaków przed szmulami i mieszańcami .
  Tajne zdjęcie udostępnione przez KGB

  Polubienie

 30. APA kolejny twój wpis ukazał się na WPS. o treści :
  APA
  12 Listopad 2016 o 11:42
  Wrogow mozna zlikwidowac na wiele sposobow ale bez rozlewu krwi najlepszy sposob to nie isc po nic do wroga i nie miec z nim nic do czynienia .
  Wowczas kazdy wrog sam sie z Polski wyniesie nie majac z nas dochodu .

  POLKO i POLAKU !
  PRACUJ U SIEBIE i NA TWOJA a nie OBCA RODZINE !

  Będzie usunięty przez PAZIEM o godz 15.00

  Polubienie

 31. Dzis widze na tym portalu jakiegos „zygusia” ,ktory cos tu wkleja ale jak sie ma to do tematow zamieszczonych przez adminow ,w dodatku ciagle sie powtarza wzorem goebelsowskiej propagandy,zapewne myslac,ze to sie utrwali jako „prawda” .
  Co ty admin na to ?
  Chyba nie rozchorowales sie na ptasia grype po marszach niepodleglosci jakie odbywaly sie w Polsce wiernych i niepodleglych ?
  Byla przeciez psia pogoda i zapewne skutki tego beda.

  Polubienie

 32. WITAM KOLEJNE WCIELENIE APA . BYŁ JUZ CZYTELNIK , ZBYSZEK , APA TERAZ MAMY ANONIM . CO TO KOLEDZYW WC , ZE TERAZ TWÓJ DYZUR . ZYCZ IM ABY ZATWARDZENIA NIE DOSTALI .
  A OTO WAZNIEJSZA INFORMACJA :
  DZIS UKAZAL SIE KOLEJNY WPIS APA – CZYTELNIK W TEMACIE DMOWSKI . PAZIEM WYKASUJE GO OKOLO GODZINY 16.00 PODOBNIE JAK WCZORAJSZY WPIS ZENAK ZOSTAL WYKASOWANY OKOLO 19.00 . NIE SZKODA CI CZASU . PAZIEM TWOJE WSZYSTKIE WPSIY KASUJE A TY PISZESZ NA BERDYCZÓW DZIADZIU Z USRAELA.

  Polubienie

 33. Tak ,tak po to im doktoraty dali by nad poprawnoscia politycna portali czuwali !
  Ty zygus jakie masz wyksztalcenie ?
  Wyglada na to ,ze kiblonurek a moze li tylko inna zawodowa.
  Co ty u Niemcow robil ?
  Chwaliles sie,ze masz niemiecka emeryture a bolszewiki w Polsce nic ci nie dali po za zepsuciem rozumu ???

  Polubienie

 34. Przeciez ten zyga-zygus,migus to miernota nad miernotami !
  Nie zawracajcie sobie wojaki dupy oferma ,szmata cywilna .
  Do Antka w OTK sie nie nadaje a co dopiero do regularnego wojska .
  To smiec nad smieciami w dodatku przywiany ze scierwomediow .
  Niech go ktos tam w poblizu niego za odstajace uszy pociagnie i zblizy do poziomu gleby.
  CZOLEM WIELKIEJ POLSCE !

  Polubienie

 35. Witanko nowy nick Kamandy APA . Tym razem obserwator . Widzę ,że pielęgniarz w wariatkowie dał PC na parę godzin . Poklikajcie sobie .
  Oto APA – obserwator walczący ze szmulami , szwabami i mieszańcami :
  Informacja :
  PAZIEM wczoraj wykasował twój wpis z WPS około 23.00 . Nie trolluj świetnych wpisów pana Darka .
  APUNIA walcząca ze szmulami :
  APA kamanda gotowa do walki ze szmulami :

  Polubienie

 36. Tajne dane KGB .
  Oto druzyna APA w walce ze szmulami , szwabami i mieszańcami w Judeoplonii .
  Ten po prawej to Zenek . Po lewej obserwator .

  Polubienie

 37. Chlopaki wojaki ,spokojnie ,to zywe ukry zadzieraja nosa ,bardzo duzo ich sie do Polski napchalo.
  Do policji ich szereguja i odpowiednio musztruja.
  Tworzcie POLSKIE patrole na ulicach miast ,a we wsi prosto w ryja takiemu .

  Polubienie

 38. APA = LWP i obserwator pielęgniarze was pilnie szukają . Mają leki dla was od głupoty . Zapomnieli wam wczoraj na noc dać i mogą przez to wylecieć z roboty stąd dziś wasze trollowanie na tym portalu ;
  Tak się zachowuje APA obserwator gdy mu w psychiatryku leków nie dali :

  Polubienie

 39. Ty zyga ,kim sa ci ,ktorych tak atakujesz ,byles w wojsku i moze „fala ci odbila” albo kocowe na unitarce obrywales za donosicielstwo szefowi ?
  Ty jakis nienormalny albo pierd..niety ?
  Wez sie wycisz i pisz na temat jak potrafisz.
  Paziu cie tu naslal ?
  Uwazaj na niego bo to politruk z rodow bolszewickich !
  Tacy sa bardzo falszywi .
  Kim byl twoj ojciec,ziemie oral czy w ORMO sluzyl ?
  Ty zapewne szeregi ZOMO zasilales majac to po ojcu we krwi.
  Udales sie dziadygo.
  Rob dalej frekwencje na portalu,admin zapewne czerpie z tego zyski na wordpress-ie

  Polubienie

 40. Zawiadamiam ,że jak tylko prezes PAZIEM będzie miał dostęp do internetu natychmiast będą wykasowane wszystkie wpisy APA z wczorajszego dnia jak również dzisiejsze wpisy APA anonim opluwające czytelników WPS . Około godziny 22.00 wszystkie wpisy APA będą usunięte z portalu WPS .
  Przygotowywane jest bardzo poważne ostrzeżenie dla APA za trollowanie na wierni Polsce Suwerennej . Ukaże się niebawem .

  Polubienie

 41. Tak ,tak,to jest „polska zygusiow wykletych” ,to sa wlasnie mieszancy wykleci .
  Temat o lapankach ,takze tych przy flachach i szklankach .
  Widzicie teraz po co browary i monopol spirytusowy przejeli w swe rece Zydzi i Niemcy .
  Zreszta czego oni w Polsce jeszcze nie przejeli ?
  Teraz przejmuja wodociagi i za jakis czas dadza wam kartki nie na wodke ale na WODE i wszelkie plyny .
  Testy juz przeprowadzone jak truc GOIM .
  To dopiero bedzie LAPANKA ,wpierw za portfel a potem do piachu !

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s