Amerykanie w Polsce


US Army opublikowało szczegóły rozmieszczenia w Europie elementów amerykańskiej Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej oraz 10. Brygady Lotnictwa Bojowego.

Pierwsze elementy amerykańskiego wzmocnienia przybyły 6 stycznia do niemieckiego portu Bremerhaven. Łącznie brygada będzie dysponować ponad 1,3 tys. pojazdami, w tym około 250 ciężkimi wozami bojowymi – czołgami M1 Abrams, BWP/BWR Bradley i haubicami M109A6 Paladin. W najbliższych dniach jej żołnierze mają być przerzuceni do Polski.
W dniach od 6 do 9 stycznia do portu Bremerhaven w Niemczech będzie rozmieszczany sprzęt należący do 3. Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej z 4. Dywizji Piechoty, mającej tworzyć ABCT (Armored Brigade Combat Team) na wschodniej flance Sojuszu. Proces rozładunku amerykańskich jednostek w Niemczech już się rozpoczął, mają one zostać przemieszczone do Polski w ciągu najbliższych dni. Pierwsi żołnierze i sprzęt mają się pojawić w Polsce w przyszłym tygodniu (poza zespołami sprawdzającymi lokalizacje itd.), według PAP powitanie żołnierzy brygady odbędzie się 12 stycznia.

Pancerna Brygadowa Grupa Bojowa

Zgodnie z informacjami podanymi przez US Army Pancerna Brygadowa Grupa Bojowa będzie liczyła 3,5 tys. żołnierzy, zaś na jej wyposażeniu znajdzie się około 87 czołgów M1 Abrams, 18 samobieżnych haubic M109A6 Paladin, 419 HMMWV różnych rodzajów oraz 144 BWP Bradley. Łącznie na stanie brygady będzie 446 pojazdów gąsienicowych, 907 pojazdów kołowych oraz 650 kontenerów. Sprzęt ten jest już transportowany do Niemiec skąd transportem lądowym (zarówno kolejowym, jak i drogowym) zostanie rozmieszczony w zachodniej Polsce, w rejonie Drawska Pomorskiego i Żagania.


Zgodnie z harmonogramem rozmieszczenia sił w lutym br. poszczególne pododdziały zostaną relokowane do poszczególnych regionów wschodniej flanki NATO. Z polskich baz w Żaganiu, Świętoszowie, Skwierzynie i Bolesławcu będą operować dowództwo brygady, batalion artylerii (3rd Battalion 29th Field Artillery Regiment), rozpoznania (4th Squadron 10th Cavalry Regiment), inżynieryjne i wsparcia. Oznacza to, że w Polsce mają zostać rozmieszczone jednostki wykorzystujące m.in. haubice samobieżne M109A6, czy bojowe wozy rozpoznawcze M3 Bradley.

Pozostałe trzy bataliony bojowe będą rozlokowywane w rejonie prowadzenia operacji Atlantic Resolve. 1st Battalion 68th Armor Regiment uda się do krajów bałtyckich, jego pododdziały pozostaną tam do czasu rozmieszczenia grup batalionowych NATO. Później będzie uczestniczył w ćwiczeniach w różnych częściach Europy.

 

Kolejny, 1st Battalion 8th Infantry Regiment ma szkolić się w Rumunii i Bułgarii, natomiast trzeci – 1st Battalion 66 Armor Regiment będzie przemieszczony do niemieckiego Grafenwöhr, gdzie będzie uczestniczył w ćwiczeniach i innych działaniach w celu „utrzymywania i budowania gotowości bojowej”. Amerykańskie jednostki będą wspierane przez element dowodzenia szczebla dywizji z 4. Dywizji Piechoty.

 

10. Brygada Lotnictwa Bojowego

W lutym 2017 roku do Europy ma zostać przerzuconych 1800 żołnierzy z 10. Brygady Lotnictwa Bojowego 10. Dywizji Górskiej US Army (10th Combat Aviation Brigade, 10th Mountain Division). Obecnie jednostka ta stacjonuje w Fort Drum w stanie Nowy Jork. Brygada ta będzie wyposażona w 10 śmigłowców transportowych Chinook oraz 50 śmigłowców Black Hawk. Ponadto brygada będzie wsparta batalionem „bojowym” liczącym 400 żołnierzy wraz z 24 śmigłowcami uderzeniowymi Apache. Obecnie batalion ten stacjonuje w Fort Bliss w Teksasie.

 

Główną bazą 10 CAB ma być miejscowość Illesheim we wschodnich Niemczech (Bawaria). Natomiast jej śmigłowce mają uczestniczyć we wzmocnieniu wschodniej flanki NATO, dlatego też mają być rozmieszczane m.in. Łotwie, Rumunii i Polsce.

Jednostki amerykańskie mają przebywać w Europie w ramach dziewięciomiesięcznej rotacji. Ich przerzut stanowi wypełnienie zobowiązań postanowień szczytu NATO w Warszawie oraz jest realnym wsparciem w operacji Atlantic Resolve.

Pozostałe amerykańskie działania w Europie

Zgodnie z postanowieniami szczytu NATO w Warszawie USA są jednym z czterech państw ramowych batalionowych grup bojowych, które zostaną rozmieszczone w państwach bałtyckich oraz Polsce. Tworzona przez Amerykanów, wraz z żołnierzami brytyjskimi i rumuńskimi, grupa batalionowa zostanie rozmieszczona w Orzyszu, w pobliżu Przesmyku Suwalskiego. W związku z tym w kwietniu br. do Polski mają przybyć elementy (800 żołnierzy) 2. Pułku Kawalerii obecnie stacjonującego w Vilseck w Niemczech, dysponujące 67 wozami bojowymi typu Stryker.

Amerykanie poinformowali też o planie rozpoczęcia inwestycji w modernizację ośrodka treningowo-poligonowego Nowo Selo w Bułgarii oraz bazy lotniczej Mihail kogalniceanu w Rumunii.

Ponadto w Europie Zachodniej, w Eygelshoven (Holandia), Zutendaal (Belgia) oraz Dulmen (Niemczech) i być może w Polsce, powstaną Army Prepositioned Stock (APS), czyli wojskowe składy prepozycjonowane. Są to duże składy sprzętu wojskowego, zarówno bojowego jak i wsparcia (uzbrojenie, amunicja, materiały pędne, elementy infrastruktury, wyposażenie techniczne itp.), z reguły wystarczające do pełnego uzbrojenia i wyekwipowania konkretnej jednostki wojskowej wielkości batalionu bądź brygady.

 

Składy te mają powstać we wrześniu br. i będą przeznaczone dla ciężkiej brygady pancernej US Army. Działania prowadzone są w ramach European Activity Set. Jednakże zgodnie z zapewnieniami US Army sprzętu oraz amunicji umieszczonej na Zachodzie Europy ma wystarczyć do wyposażenia jednostki nawet o sile dywizji. Będzie on wykorzystywany także do ćwiczeń.
DEFENCE 24

http://www.defence24.pl/521997,us-army-ujawnia-szczegoly-wsparcia-dla-europy-13-tys-pojazdow-650-kontenerow-aktualizacja

 

 

Reklamy

52 uwagi do wpisu “Amerykanie w Polsce

 1. cosik mi się widzi że:
  Tu raczej jeszcze nie o III wojnę chodzi, ale o asekurację planowanego puczu w Rosji, gdyż Putin zbyt się zasiedział, rozszarogęsił i do tego stawia się excelencjom z cienia. Oryginalnie miały być mniejsze kontygnenty, ale doszła gwardia Putina, którą też trzeba będzie pomóc neutralizować. Gdyby chodziło o III wojnę, to nikt by do Polski (strefy zgniotu) nie wysyłał tylu ludzi i sprzętu na anihilację w ułamku sekundy. Priorytetem chłopców z USArmy będzie jak najszybsze zabezpieczenie rosyjskich baz z bronią masowego rażenia. Chodorkowski z gabinetem cieni już czeka na swoje TKM.
  nadużycie link skomentuj
  Nibiru

  Polubienie

 2. No i o to walczyła Solidarność a Polski Papież wygłaszał homilie pod tytułem „niech Twój Duch zstąpi na Ziemię. Na tą Ziemię! – i Duch CIA wsparty przez US Army nareszcie na Tą Ziemię zstąpił. (Marek Barański, który mi w roku 1992 w redakcji tygodnika „Nie” opowiadał jak to w „Służbach” PRL służył, zapowiedział już wtedy, że wg ustaleń (zapewne CIA-Jaruzelski) w Polsce będzie stacjonować US Army. Ale nie przypuszczałem, że na to „zstępowanie Ducha Bożego i jego Armii Zbawienia” na tereny między Odrą a Bugiem trzeba będzie czekać aż ćwierć wieku.

  Pytanie. Jak długo to potrwa zanim USraki z tych NOWYCH TERENÓW ROZBOJU się w końcu wyniosą. Czy będziemy — jedząc smaczne śniadanka z jajek znoszonych przez kury na GMO hodowane — aż język polski zaniknie, jak to było w przypadku chociażby Prusów kolonizowanych przez sprowadzonych do Polski (przez księcia o nazwisku nomen omen Mazowiecki) Krzyżaków?

  Polubienie

 3. A Singer dostaje orgazmów .Chyba z 10 już było .Oczywiście nie z powodu pięknej kobiety bo już za stary pryk a z powodu tych żołnierzyków .
  Tylko nie gwałćcie polskich kobiet ok ?

  Polubienie

 4. I jeszcze adekwatny obrazek „Pomnika Wdzięczności za Wyzwolenie do Pieniądza” wybudowanego na Zaspie w Gdańsku w roku 2011:

  Polubienie

 5. Pięknutki pomniczek a ile kosztował ? i ciekawe czy za 50 lat dalej bedzie stał ? Polacy to juz mają totalną szajbe w sprawie pomników i coraz bardziej im odbija .
  Pamiętam jak kilka lat temu na skwerku – niedaleko mieszkam jakis dzieciak uszkodził orzełek na czapce Selmana .Zrobiła się afera na cztery fajerki .
  Wzywano do szkoły rodziców tego dzieciaka ( oczywiście namierzono go – wszedzie kamerki ) .
  Opier…. rodziców dzieciaka w szkole niesamowicie i oszacowano szkodę na 4 tysiące PLN
  Oczywiście rodzice w ciągu 30 dni mieli zapłacić a oboje bezrobotni i trzeba było robić składni aby im pomoć i blagac wójta o jakąs pomoc .
  ZYDOWSKI BOZE KIEDY TEN NAROD ZMĄDRZEJE ?

  Polubienie

 6. To jak adminku pstrykniem sobie sweet focie z Usmańcem tylko błagam nie spuść się .
  Poszukam na tym filmie APA .Może znajdę .
  Tym wojakom żarcie podają w takich psich miseczkach .Mojemu owczarkowi podhalańskiemu w takich podobnych miseczkach podaje żywność , ale przecież to podobieństwo to przypadek bu bu ha ha ha .

  Polubienie

 7. Kiedyś swoja drogą oglądałem usmański film o drugiej wojnie światowej ( fantazję to oni mają to fakt ).Patrzę a tu oni przebierają czarnoskórego faceta w mundur niemiecki i szykują go do akcji .
  Kużwa to ja nie wiedziałem ,że w Wehrmachcie służyli czarnoskorzy nie obrażając ich bo nie chcę w Judeopolonii trafić za kratki . Był jeden mancymonek co w Białymstoku za ciapatego chyba siedzi .Myle się ? . Kocham czarnoskórych i innych także .

  Polubienie

 8. Żydzi i Anglosasi, nie wspominając już oczywiście o Niemcach nigdy nie pogodzili się z tym, że granice Polski zostały przesunięte tak daleko na zachód. To też w przypadku rozpadu Unii Europejskiej będą chcieli sprowadzić Polskę do terenów dawnego pokongresowego{Wiedeń 1815) Królestwa Polskiego co zabezpieczała będzie armia amerykańska. Jeśli ona nie wystarczy to są tysiące islamistów w Niemczech gotowych do walki z niewiernymi.

  Polubienie

 9. Pomysł z tym przesuwaniem granic nic nie da. Po prostu obecnie BRAKUJE NIEMCÓW by zasiedlali tereny na wschód od Odry. Na odwrót, notuje się coraz wyraźniej widoczne zasiedlanie przez Polaków opuszczanych obecnie przez ludność niemieckojęzyczną terenów na zachód od tej rzeki. Zyguś co prawda pracuje nad tym by „doniemczyć” Polaków, ale w wielkiej skali to raczej należy mówić o intensywnej AMERYKANIZACJI marchii wschodnich byłego Świętego Cesarstwa Narodu Niemieckiego.

  Polubienie

 10. Admirał Kuźniecow opuszcza Syrię i zmierza w kierunku mierzei Wiślanej na Bałtyku.
  Putin przenosi Moskwę za Ural. (?)
  A w Kaliningradzie śpiewają ,,Kakim ty był, kakim ostałsia” (o Polakach?) i marsz ,,Pożegnanie Słowianki”(o Polkach?)

  Jeśli w tle na filmie jest dworzec Białoruski no to kudźa idą na Warszawę (?)

  W ostatnim roku Obamy USA zrzuciło ponad 26 tysięcy bomb w siedmiu krajach świata

  Czytaj więcej: https://pl.sputniknews.com/swiat/201701074565121-2016-bomby-usa-obama/

  who”s next – kto następny?

  Polubienie

 11. Kennedy miał jaja.
  Kiedy Rosjanie płynęli na Kubę by zainstalować tam swoje rakiety, zagroził zatopieniem tych statków.
  Gdyby Putin zagroził zbombardowaniem miejsc przyszłego bazowania jednostek USA, polscy politycy nie odważyliby się zapraszać Amerykanów, a gdyby jednak, wystarczyłaby jedna odpalona rakieta z pustą głowicą by ich przekonać, że to nie czcze pogróżki.
  Ale Putin to Putin, zagrożenie dla pokoju, bo jest obawa, że w pewnym momencie jak Amerykanie posuną się za daleko, jakiś ruski generał, czy może kapral–podporucznik sam odpali ze swojego S400 i dopiero się zacznie atomowa nawalanka
  A my w samym środku na pierwszy ogień.

  Polubienie

 12. adm pierd… i tyle porównujesz Kennedy-ego do roku 2016 roku . Wtedy była zupełnie inna sytuacja . Ten katolik musiał zaryzykować i gdyby Nikita nie zesrał się w gacie dziś by nas tu nie było , więc dziękuj facet Nikicie ,że się w te gacie zesrał bo inaczej ziemi by nie było a tak na poważnie Kennedy blefował i Chruszczow puścił pawia i cała opowieść .
  Te zesranie się Chruszczowa było na rękę żydom bo go póżniej obalili a ta pipa zamiast dać im kulkę w łep i rozpędzić to w kibie nie matre towarzystwo z Andropowem na czele sam odszedł na emeryturkę , ale czasami człowiek ma wszystkiego dość dość miał i Nikita .
  Kennedy to się chyba fajnie bzykał z Normą Mortenson – bidulką , której się udało zostać gwiazdą a na początku nawet na chlebek nie miała , ale ona była wielka .
  Adm daj spokój prezydentowi Rosji bo ty przy nim to żwirek i muchomorek .

  Polubienie

 13. Żydzi przed 30 lat rządzenia w Polin zrobili ze Słowian = Polaków bioroboty pracujące w korporacjach , które mają plodzić dzieci , które tez będą dla banksterów zapierd..
  Dzień takiego biorobota od rana do nocy na przykładzie Polin
  6.00 – wstajemy mycie buzi , jajeczek płynem do higieny intymnej pejsatym aby pachniały .
  7.00 Kibelek – sranie i siku plus śniadanko.
  8 .00 początek roboty , dyskusja o strategii firmy , pierdzenie w stołek .
  10. 00 drugie śniadanie .
  13.00 bzyknięcie w kibelku koleżanki .
  18 .00 praca dla korporacji .

  I tak wlaśnie żyd zamienił Słowian w bioroboty korporacyjne w Polin i nie tylko w Polin .

  Polubienie

 14. To była niezła zagrywka Chruszczowa.
  Strasząc Amerykanów instalacją rakiet na Kubie wymusił na Amerykanach gwarancje dla Kuby, że jej nie zaatakują, a takie coś chodziło po głowach tym z Pentagonu i z Białego Domu i druga rzecz jaką osiągnął, to wycofanie broni atomowej z Turcji, a Turcja wówczas graniczyła z ZSSR
  Nasza propaganda tego nie podała bo nasze redaktorki już trzymali kciuki za jankesami.
  Takie Zyguś były fakty.
  Dziś ten manewr mogły powtórzyć Putin instalując rosyjską bazę w Wenezueli, ale jak wiesz Putin to tylko mały zastrachany ciapciuś.
  Gdzie jemu do Chruszczowa.
  Jeśli dobrze pamiętam Chruszczow był głównym politrukiem w Stalingradzie i pilnował by żaden z tamtejszych generałów nie nawiał za Wołgę. On też wyznaczał w imieniu Stalina kto ma dowodzić a kto nie Stalingradem.

  Kiedy Naser znacjonalizował kanał Sueski będący własnością spółki Anglo francuskiej floty wojenne oby tych państw wypłynęły z portów by zrobić z Egipcjanami porządek, Chruszczow wpadł w ściekłość bo Naser był jego przyjacielem i to za jego namową dokonał nacjonalizacji. W tej wściekłości zagroził zrzuceniem na Londyn i Paryż bomb atomowych.
  I jak myślisz co się stało. Kto ustąpił Naser i Chruszczow czy Londyn i Paryż?
  Został kanał w rękach Egiptu czy wrócił do poprzedniej spółki?

  No i z Wietnamu też Francuzy a póżniej amerykancy musieli się wynosić, z krajów Afryki takoż

  Polubienie

 15. Brednia .
  Gdyby to była taka super zagrywka a Chruszczow tak to chciał wykonać to żyd by go póżniej nie wyje.. ze stolca pierwszego KPZR . Właśnie parcharnia widząc słabość Chruszczowa po tym jak mu młokos Kennedy dał po jajach wykorzystała to ( Andropow np ) i pierwszym został Brezniew .
  Chruszczow nieco się za pózno dowiedział o tym syfie parcharnianym ,ale i wtedy mogł ukręcić łep spiskowi garbatych nosów jednak machnął na to ręką na co wpływ miało to ,że dostał po jajach od takiego młokosa jak Kennedy ( przecież to Chruszczow uważał po wyborze tego katolika że to polityczny idiota dlatego zaczął kombinować z Kubą i tu się przeliczył bo ten katolik zastosował blef po którym Chruszczow zesrał się w gacie i jego pozycja tak osłabła ,że żydostwo odebrało mu władzę , chociaż Nikita mógł walczyć o swoje – miał do tego instrumenty , ale tu zadziałała psychika machną kuta….m na to wszystko wział emeryturę i poszedł w pi…. z polityki , a gdy umarł żaden z towarzyszy o nim nie pamiętał .

  Adm co ty pierd… jaka Turcja .
  Przecież konflikt trzeba było zakończyć z twarzą to wyciągnięto akurat Turcję . Ty mi bracie tutaj jakieś ustępstwo to ja ci bracie też coś ustąpię stąd Kennedy wyszedł z tą Turcją . Oczywiście Chruszczow aby wyjść z twarzą zgodził się na ta Turcję . Musiał jakoś ratować honor jak mu ten katolik jajka urwał .Chyba to ponimajesz admin .
  Lot cała tajemnica polisznyla.
  To była zagrywka dla głupiego ludka na dole aby wiedział ,że kryzysu niet i dwa imperia się porozumiały .
  TO SĄ FAKTY .

  Polubienie

 16. a ZE STARY JESTEM I NIE WSZYSTKO PAMIETAM TO Z RPOPOZYCJĄ TURCJI MOGL WYJSC CHRUSZCZOW A TAK NAPRAWDE STALO ZA TYM CIA I BYC MOZE RUSKIE SLUZBY SPECJALNE .

  Polubienie

 17. A TAK NAPRAWDĘ KENNEDY TO BYLA LALKA . NAPRAWDĘ WTEDY W USA RZĄDZIŁ HOOVER KTÓRY MIAŁ PAPIERY NA KAZDEGO POLITYKA USA I NA KENNEDYCH TEŻ . TO BYŁ WTEDY BÓG . RESZTA TO PIONKI .

  Polubienie

 18. Amerykanie chcą walczyć z Jezusem Chrystusem. Niektórych Rosjan już na prawdę dokumentnie po…ło

  Dlaczego Władimir Putin – Jezus Chrystus? Wziął na siebie cierpienia całego świata. To prawdziwy Syn Boży. To istny cud z jego przybyciem na ten świat: urodził się z Maryi Panny, imię matki – Maryja jako matka Jezusa Chrystusa. I cud towarzyszył przy jego narodzinach, matka zaszła w ciążę mimo tego, że lekarze powiedzieli jej, że nie będzie mogła mieć dzieci po traumie związanej z oblężonym Leningradem, utracie dwóch jego braci, z woli ojca nieba zrodziła jego ku uciesze nas!
  Spójrzmy na dzień urodzin Władimira Putina, lustro pokazuje datę narodzin Jezusa Chrystusa.
  http://pikabu.ru/story/vladimir_putin__yeto_iisus_khristos_4231540

  Polubienie

 19. Na szczęście płyną i optymistyczne wieści z Rosji. Co prawda lata jeszcze upłyną zanim Rodzimowiercy przejmą władzę w strukturach siłowych. Ale został zapoczątkowany jakiś trend, oby na trwałe. Ruscy też nie chcą mieć nic wspólnego z różnymi żydzizmami.

  Szef Związku wspólnot słowiańskiej rodzimej wiary Bełojar (Maksim Jonow) potwierdził, że w swojej (Kaługa) społeczności ma zarówno byłych i obecnych członków resortów wojskowych i policyjnych i „nie są to pojedyncze przypadki.” Stwierdził, że pogaństwo jest szeroko rozpowszechnione wśród uczestników klubów wojskowo-patriotycznych i fanów sportu. „Wielu patriotycznie nastawionych ludzi siega do swoich rodzimych korzeni. Dla wielu przychodzi zrozumienie, że patriotyzm, tożsamość narodowa i rodzima wiara mają ze sobą wiele wspólnego i wzajemnie się uzupełniają „- mówi Bełojar.
  http://www.ng.ru/events/2016-02-03/4_rodnovery.html

  Polubienie

 20. A Gorbaczow oficjalnie stwierdził, że gdyby nie było Chruszczowa, to w głowie nie narodził by mu się plan likwidacji komunizmu w ZSRR. Zaś mój znajomy w Moskwie, Konstantin Sivkov (z AGP gen. Iwaszowa) mi już 7 lat temu powiedział, że Chruszczowa na czas udało się im (tj. Armii Czerwonej) odsunąć od władzy, natomiast w przypadku Gorbaczowa to się spóźnili. I mamy to, co mamy, czyli ponadnarodowy „tandem złoczyńców” (tak to widzą nie tylko w USA) w osobach Vlada Putina (to od putany) i właściciela sieci kasyn i burdeli oraz firmy organizującej Konkursy Piękności – także w Rosji – Donalda Trumpa.

  Polubienie

 21. Amerykanie w tej zagrywce stracili jeden samolot zwiadowczy nad Kubą i przekonali się że jak by wysoko nie latali rosyjskie rakiety zdolne są ich strącać, drugi samolot szpiegowski stracili nad ZSSR.
  Chruszczow nie robił w gacie w Stalingradzie pod bombami hitlerowcówi , kiedy przemawiał w Nowym Jorku w ONZ to amerykanie mieli pełne gatki
  Być może byli ludzie na Kremlu którzy chcieli wojny z USA, ale tak czy inaczej mogła to być ogólnoludzka katastrofa, a Chruszczow jedną wojnę światową miał za sobą i to przez cały czas na pierwszej linii frontu ( Czytaj pamiętniki Chruszczowa – ,,Kruschov memory” pod redakcją Strobe Talbota wydaną w Kanadzie

  Chruszczow został odwołany ze stanowiska pierwszego sekretarza gdy załamały się zbiory zbóż w wyniku eksperymentowania z amerykańską kukurydzą. Ponad to miał swoje lata, wojenne trudy, walkę o władzę na Kremlu ( z Berią)

  Polubienie

 22. No, z Berią to właśnie Chruszczow osobiście się szybko załatwił na Kremlu – aresztując go i każąc rozstrzelać – by przejąć po nim władzę. To Chruszczowa referat na XX Zjeździe KPZR (czytałem go, jako 14-latek w Zakopanem w klubie MPiK w Domu Turysty w październiku 1956 roku w numerze „Nowych Dróg”) , w którym publiczne oskarżył Stalina o wszystkie możliwe zbrodnie, rozpoczął rozpad ZSRR, który trwał przez następnych lat 45. (Chruszczow nienawidził Stalina za to, że w czasie Wojny Ojczyźnianej kazał rozstrzelać jego syna, który w czasie „oficerskiej zabawy” strzelania do butelki postawionej na głowie żołnierza, źle wycelował i tego żołnierza zabił.)

  Polubienie

 23. Przepraszam 1991 -1956 = 35 lat „konania” ZSRR. Jak tak dalej pójdzie, to i Kuba i Korea Północna pobiją rekord 74 lat istnienia ZSRR.

  Polubienie

 24. Ze wspomnianych pamiętników można domniemywać, że Chruszczow bał się tylko tych dwóch ludzi Stalina i Beri. To właśnie lęk przed Berią nie tylko Chruszczowa, pozwoliło temu ostatniemu przekonać pozostałych członków Biura Politycznego do usunięcia Beri i jego aresztowania.
  Chruszczow oczywiście nie był tej klasy politykiem i przywódcą co Stalin, i nie mógł go zastąpić, ale kryzys kubański z Kennedim wygrał, a czy dobrze by zrobił nie wycofując okrętów z rakietami?
  Chyba raczej nie, bo jednak flota amerykańska dysponująca lotniskowcami była silniejsza. Wojna jako taka zważywszy że oba kraje rozdzielały oceany mogła być jedynie z użyciem broni atomowej.
  Tak czy inaczej ZSSR przy wsparciu Chin była w ofensywie, USA w tym czasie miała jedynie doktrynę powstrzymywania komunizmu.
  Według mnie dopiero Breżniew poszedł na ustępstwa Nixsonowi zaczynając politykę ,,odprężenia”.
  Potem był Afganistan, porażka i wymieranie staruszków na Kremlu aż do Gorbaczowa i koniec ZSSR

  Polubienie

 25. „Amerykanie w Polsce”
  Ciekawe ile tam chłopcöw od tzw mokrej roboty, podpalaczy od false flag? Coś się najwyraźniej szykuje, bo w mojej okolicy sa na gwałt remontowane tory, w tym również ruskie (szersze) należące do niemiecko-ukrain spółki.
  Prace ida ostro dzien i noc a nawet w swieta, nie przeszkadza mróz ani wiatr i opady . Robotnikami fizycznymi są oczywiście małowymagający ukraincy, inżynierzy, kierownicy – głównie polscy.

  Polubienie

 26. Chruszczow został odwołany ze stanowiska pierwszego sekretarza gdy załamały się zbiory zbóż w wyniku eksperymentowania z amerykańską kukurydzą. Ponad to miał swoje lata, wojenne trudy, walkę o władzę na Kremlu ( z Berią)

  No to admin bajaj dalej .

  Polubienie

 27. I załamanie zbioru zbóż czy słabe wyniki gospodarcze za Chruszczowa zawsze kiepskie doprowadziły go do wyje… z polityki . Chruszczow miał jeszcze zdrowie gdy odchodził a kryzys Kubański tak go osłabił ,że go parcharnia wypierd…. z polityki chociaż mógł ich wszystkich pozabijać ale nie chciał .

  Ty admin jedz z tym co piszesz na wykład do gimnazjum w Wąchocku chcoiaż i tam dzieciarnia cię wyśmieje .

  Polubienie

 28. Pozdrowienia dla brata
  Szanowni Państwo!
  Wiadomości TVP1 niewątpliwie zmieniły się na lepsze, szkoda jednak, że tak szybko osiadły na laurach. Odnosi się wrażenie, że stałym punktem programu są dolegliwości zdrowotne Polaków, tak jakby na inne dolegliwości nie cierpieli. No, chyba że dziennikarka wyspecjalizowana w tematach medycznych jest czyjąś pupilką. Pozostałe wiadomości dotyczą najczęściej pyskówki polityków, pokazywanych we wszystkich stacjach z „obiektywizmem” uzależnionym od sympatii i antypatii, nawet nie tyle politycznych, co personalnych.
  A może wszystko zależy nie od tego o czym się mówi, a kto to mówi – własnymi, lub cudzymi ustami? Naczelny GW dotąd rzadko przemawiał, wystarczyło sowicie opłacać „opluwaczy”. Mamona Sorosza najwyraźniej nie wystarcza na rozległe potrzeby gazety, zmuszając samego naczelnego do przemowy, a nawet do połajanek. Młody człowiek opuszczając zgromadzenie zwrócił się do mówcy słowami: proszę pozdrowić brata. W zamian usłyszał, że jest chamem.
  Ciekawe jak zareagowałby jego zastępca na takie same słowa. Bowiem bratem vice naczelnego GW jest przecież sam szef TVP. Niemniej interesujące byłoby usłyszeć braterskie pozdrowienia szefa TVP dla vice szefa GW. To mogłoby rzucić nieco światła na „umiarkowanie” Telewizji Polskiej w spodziewanych reformach. Ale czy znajdzie się dziennikarz na tyle odważny, żeby zadawać takie pytania? Na pewno nie z układu, a spoza układu nikt go przecież nie dopuści do takich znakomitości.

  Pozdrawiam i do następnej soboty

  Małgorzata Todd
  ——————-
  na co odpisałem:
  Osobiście najbardziej irytują mnie kucharze.
  TV wypełniona programami kulinarnymi jak gotować, jak przypalać jak zanudzać.
  Równie podłe są programy –po trochu wyciągane z lochu, prochu, złomu i innych bzdetów.
  Co do innych cyklicznych się nie wypowiadam, po prostu ich nie oglądam.

  Polubienie

 29. Zyguś nie przejmuj się, bo to typowe dla większości internetowych dyskutantów, brakuje rzeczowych argumentów, zaczynają wyśmiewać, obrzucać błotem, wyzywać, czasem nawet pojawiają się stwierdzenia, że przeciwnik to agent, albo że jest opłacany.
  W taki sposób ,,udowadniają” że mają rację.
  Jestem do tego przyzwyczajony. Lata robią swoje i studzą temperament.
  Ale z innej beczki.
  Zyguś, ile ty bierzesz za godzinę od ,,łebka” za naukę języka niemieckiego?
  Pytam, bo z kolei ja znam tyle o ile j. angielski i też mógłbym prywatnie dorabiać.

  Anonim
  A te wspomniane przez ciebie tory to prowadzą dokąd?
  Na Kaliningrad czy na Ukrainę?

  Polubienie

 30. Oj adminku nie czytasz tego ci pisałem kiedyś .
  Całkowicie za FREE bo siano juz mi nie jest potrzebne .
  2 tygodnie temu Wojtuś przynióśł mi serniczek domowej roboty w podzięce ( mamusia upiekła ale tez nie wziąłem).
  Adminku no to też ucz dzieciaczki tylko bys pewnie taką cene za godzinę zapierd…. ,że nikogo by nie było stać na twoje korki .
  Pozdrawiam .Przecież wiesz ,że cię lubię bo jak czytam twoje wpisy o PIS o aż się moja baba pyta czemu się tak smieje ?
  Na dziś konczę no piwska się opiłem i widzę potrójnie .

  Polubienie

 31. No admin u mnie minus 15 sniegu do huja a oni może tak wylądowali w Polin jak na księzycu baju baju lub zdjęcia z innej misji usmańców .
  Z drugiej strony niech tam sobie lądują w tym Polin aby tylko nie gwałcili polskich kobiet vide pewna baza w Japonii .
  Nam abyśmy o sexie nie myśleli Gomułka dawał brom i człowiek pluł na sex inaczej by nie wytrzymał .
  U tej banksterskiej armii to nie wiem jak jest. Może burdele bum bum im otwierają ?
  wiem ,że żarcie im dają w naczyńkach podobnych do tych jakie ja używam do karmienia mojego owczarka podhalańskiego .

  Polubienie

 32. Adm pyta dokad te tory, na Kaliningrad czy Ukraine?
  Odpowiadam, zdecydowanie na Ukraine. Żeby jasno bylo , pisze z Zamojszczyzny

  Polubienie

 33. anonim
  Jak na Ukrainę to dobrze.
  Z tego wnoszę, że będziemy jedynie zapleczem logistycznym do walki o
  1 Donbas
  Jak wygramy, to w drugiej kolejności o:
  2 Krym
  Jak przegramy, to o swoje:
  Du…ska
  Jakby na ten przykład tory były na Kaliningrad to stawka byłaby o wszystko, czyli o czarne worki dla nas i międzynarodówkę NATO stacjonującą w Polsce.
  Właściwie to i worków by nie potrzeba, bo tam gdzie pojawią się grzyby (atomowe) to niczego nie potrzeba.
  Ciekawe czy Trump to zaakceptuje czy każe wycofać?
  Co mnie jeszcze ciekawi, czy te tory zaczynają się od granicy syryjsko tureckiej przez Niemcy, Polskę aż do Kijowa? Bo przecież łatwiej przewieść ,,wolną armię Syrii” po torach niż pontonami przez morze Śródziemne, szczególnie czołgi.

  Polubienie

 34. Tak, tak, drogi Adm. Żadnych ruskich torów u nas w polsce nima, żadnych ruskich torów u nas nima
  żadnych ruskich torów u nas nima… wyglądam przez okno…, kurwa, są.. mało tego, widze ruskich roboli jak budują „mijanke”, wiele mijanek… qwa bedzie ruch, spory ruch, bedą handlować. Czym? Ruską przenicą?
  A teraz kochani Słowo na niedziele:
  Nouse luontoni lovesta
  syntini syvästä maasta
  syntini syvästä maasta
  haavan alta haltiainen.
  …………
  Tworki 08-01-2017 niedziela 18:59
  Ave

  Polubienie

 35. anomim daj sobie spokój z tym adminem . On tu takie herezje pierd…. jakby przez ostatnie 50 lat mieszkał na Kasjopei . Razem tu sobie z doktorkiem basują .Zreszta to forum może czyta z 10 osób
  APA juz olał , a czyta to forum :
  1. zyga czyli ja
  2. doktorek calkiem madry
  3. admin
  4.Luk
  5 .Julius
  APA odszedł i to są wszyscy czytelnicy
  Anonim pisales ze jestes z zamojszczyzny .Moje wspólczucie bo bida tam jak skurw………n w dodatku jeszcze sobie prezydenta z PIS wybraliście .nie lepszy był ten Zamojski .
  nic tylko u was sznur i drzewo szukać .
  Ale zabytki u was cooollll lepsze niż w Lublinie .

  Polubienie

 36. Po pobycie czarnuchów z US army za parenaście lat podobne misski będą w Polsce o ile nasz kraj jeszcze będzie istniał. Chodzą plotki, że Trump prawdopodobnie wyśle do Europy Środkowo Wschodniej dodatkowe do 50000 wojska. Trump zaakceptował raport CIA o ingerencji Rosji w wybory w USA.

  Polubienie

 37. Julius gdzie ty tu Polskę w 2016 roku widzisz .
  TO JEST POLIN GDZIE RZĄDZĄ GARBATE NOSY I PRZEZ 30 LAT RZĄDZENIA ZROBILI TU KOLONIĘ ZAMORSKĄ uSRAELA . TO JEST POLIN . POLSKI SIE SKOŃCZYLA GDY GIERKOWI URWANO JAJA CZYLIW 80 ROKU .
  TYLKO IDIOCI MYSLA ZE JEST INACZEJ ALBO SPRZEDAJNE SZABESGOJE .
  I CZY W POLIN BEDĄ TAKIE CZARNE SZREKI ZA 20 LAT GÓWNO MNIE TO OBCHODZI BO JUZ UMRE A POLIN TO NIE MOJA OJCZYZNA . OJCZYZNA BEDZIE WTEDY JAK RZĄDZIĆ TU BEA PRAWDZIWI NIEOBRZEZANI PATRIOCI I NIE CI NIE SPROWADZĄ WOJSK ANI Z ZACHODU ANI ZE WSCHODU .
  KIEDY TO BEDZIE MOZE ?
  MOZE W 2070 ROKU .WAZNE ABY WYMARLO TO POKOLENIE PRZYGŁUPICH POLAKÓW , KTÓRZY W 80 % TERAZ ZAMIESZKUJĄ POLIN I GLOSUJĄ NA PIS I LIŻĄ DUPE PIS-DZIE .NP ADMIN TEGO PORTALU .
  GDY ONI WYMRĄ – WYMRĄ SMIERCIĄ NATURALNĄ SLUCHACZE PEWNEGO OJCZULKA WTEDY JEST SZANSA NA NOWA POLSKE RZĄDZONĄ PRZEZ PATRIOTÓW I OCZYWISCIE BEZ SUKIENEK .
  SUKIENKI JEDYNIE DO KOSCIOLA RAUS CZY WEG I TAM SIE MODLIĆ .

  Polubienie

 38. Ta miss z Helsinek to idealna partia dla naszego doktora.

  ODP
  PIERNICZYSZ DOKTOREK MA PIEKNA BABĘ . Z TAKIM SZREKIEM BRZYDZIL BY SIE BZYKAĆ A NAWET BY MU NIE STANĄŁZRESZTA ON PEWNIE W TYM WIEKU I TAK MA MIKRUSA.

  Polubienie

 39. Na zdjęciu wszystkie finalistki. Czym kierowało się jury wybierając akurat czarną, chyba obawą o posądzenie o rasizm. Żydzi zniszczą kraje skandynawskie. Czyżby to była zemsta za odmowę przyjmowania żydów w czasie IIWŚ.
  Jest taka anegdota ale oparta na faktach. Zapytano wysokiego rangą dyplomatę szwedzkiego dlaczego odmawiają przyjmowania żydów u siebie w kraju. Na co ten odpowiedział : Bo my Szwedzi nie jesteśmy antysemitami i chcemy żeby tak pozostało.

  Polubienie

 40. a czemu ma byc wstyd ? adminku zawsze się można trochę posmiać a jak pisał APA to smiech był całkowity no i pan doktorek naprawdę ciekawie pisze .APA wracaj . To forum bez ciebie to mniejszy znacznie mniejszy kabaret .
  APA juz teraz wiadomo . Pisała to jedna osoba z jednego IP mając 10 nicków pewnie w starszym wieku o czym pisał dokładnie opolczyk u siebie na blogu .
  Pewnie poważnie chory albo umarł w grudniu i pisanie od 23 grudnia się skończyło , bo ostatnie wpisy są z 23 grudnia potem cisza a dzis już niedlugo polowa stycznia .
  Tyle to on by bez forum nie wytrzymał czy to będąc czytelnikiem czy zbyszkiem czy APA .

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s