Czy Amerykanie, jako Naród, nie zaczynają się zachowywać na wzór Antosia Maciarewicza?


Właśnie otrzymałem taki oto filmik od mego, od dłuższego już czasu korespondenta (i członka PAN w Z-nem) Bruno Chapski’ego Ph.D. z Florydy, z następującym komentarzem:

Apparently the governor wants to enrich the US with Mussy multiculturalism. Are we heading towards civil war?

(Wszystko wskazuje na to, że gubernator stanu Washington chce wzbogacić Stany Zjednoczone o muzułmański multikulturalizm. CZY NIE ZMIERZAMY W KIERUNKU WOJNY DOMOWEJ?)

Subject: **The Governor Of Washington Just Declared Donald Trump An Enemy Of The United States

(Gubernator stanu Washington ogłosił Donalda Trumpa wrogiem Stanów Zjednoczonych)

https://youtu.be/UvROPRW0NDM

Z kolei, od niedawno przeze mnie poznanego młodego Amerykanina polskiego pochodzenia, aktualnie u nas studiującego, otrzymałem adres internetowy interesującej strony www.fort-russ.com.

(Przypominam, Fort Ross, to najdalej wysunięta na południe zachodniego wybrzeża Ameryki Północnej osada rosyjska z początku XIX wieku)

Jedną z aktualnych nowości na tej stronie, której warto posłuchać (po rosyjsku) względnie poczytać (po angielsku) jest oficjalna wypowiedź rzeczniczki rządu FR na temat wypowiedzi rzeczniczki rządu USA (przy ONZ), o tym że „Ameryka zwyciężyła na świecie i faszyzm (sic! a ZSRR to nic w tym celu nie zrobiło?) i komunizm (sic! vide obecność Chin Ludowych w ONZ!) i autorytarianizm (vide ostatni dekret D. Trumpa) i nihilizm (w jakiż to sposób?)

https://youtu.be/lc2pM6WYsKQ

Oba te krótkie dokumenty video wskazują, że

TO NIE TYLKO AMERYKAŃSKA ELITA WŁADZY – ALE TAKŻE NARÓD AMERYKAŃSKI WZIĘTY JAKO CAŁOŚĆ  – CORAZ WYRAŹNIEJ ZWARIOWAŁ

I to trzeba mieć na uwadze, oceniając totalnie proamerykańskie postępki ministrów rządu RP.

A tak przy okazji, pozdrowienia z Zakopanego, gdzie nad wejściem do Muzeum Tatrzańskiego, od momentu jego powstania aż do roku 1945 widniał ten oto „znak szczęścia” obecnie zakazanego:

swastyka-nade-wejsciem-do-muzeum-tatrzanskiego-do-1945

 

Reklamy

27 uwag do wpisu “Czy Amerykanie, jako Naród, nie zaczynają się zachowywać na wzór Antosia Maciarewicza?

 1. TO NIE TYLKO AMERYKAŃSKA ELITA WŁADZY – ALE TAKŻE NARÓD AMERYKAŃSKI WZIĘTY JAKO CAŁOŚĆ – CORAZ WYRAŹNIEJ ZWARIOWAŁ

  ————————————————————- Nam——————————————————————–

  Nawiasem mówiąc pod takim przywództwem jak mamy grozi to samo.

  PS. W dniu dzisiejszym prezydent Duda wizytuje , a po mojemu swoją obecnością nobilituje wspólne polsko-amerykańskie ćwiczenia 11 brygady kawalerii pancernej w Żaganiu z 3 Brygadą Pancerną, wchodzącą w skład 4 Dywizji Piechoty armii Stanów Zjednoczonych.

  http://www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/armia-usa-w-polsce-zagan-prezydent-duda-na-inauguracji-misji-amerykanskiego-wojska-w-polsce,11741399/

  PIS , jego wierchuszka to partia wojny . Ma ktoś jeszcze wątpliwości co do tego, bo ja już dawno się tych iluzji pozbyłem.

  Polubienie

 2. Admin ma watpilwości do tego bo lize dupę PIS-dzie i Kalksteinowi co słychać i czuć na tym portalu :
  odp:
  PIS , jego wierchuszka to partia wojny . Ma ktoś jeszcze wątpliwości co do tego, bo ja już dawno się tych iluzji pozbyłem.

  Polubienie

 3. Michał Jarzyński
  Partia wojny …ale z kim?
  Bo na razie były przepychanki z Unią Europejską o Trybunał Konstytucyjny PO.
  A amerykańskie dywizje ustawiły się tak jakby linia obrony miała być na Odrze i Nysie Łużyckiej. No chyba że się obawiają zdradzieckiego ataku ruskich od tyłu.
  Z kolei na Neon 24 jest taki co wieszczy nieuchronnie wojnę USA w sojuszu z Rosją przeciw Chinom.
  To my byśmy ubezpieczali flanki.

  Nasz dziadek Antoni wątłe mięśnie napręża,
  gra huzara i męża,
  czapkę z piór już nakłada
  szablą macha i włada
  bo na Moskwę i Lwów
  z Dudą ruszą we dwóch

  (Gubernator stanu Washington ogłosił Donalda Trumpa wrogiem Stanów Zjednoczonych)

  no to mamy taką sytuację jak w Rosji za Gorbaczowa i Jelcyna.
  Tylko patrzeć jak obecni gubernatorzy się gdzieś tam spotkają w BiałoWieży albo poza Białym Domem Wieżą i ogłoszą Wspólnotę Niepodległych Krajów czyli Stanów.
  To będzie ogromna szansa dla wielu gubernatorów zostać prezydentami. Zawsze to inny prestiż i władza też większa.

  Polubienie

 4. „Partia wojny..”
  Szanowny Adminie w Polsce duch prometeizmu całkiem jeszcze nie wygasł, a magazyny pełne rdzewiejacej śmierci aż się proszą by brać na kredyt i ratować gospodarkę sojusznika…
  Polak zresztą zawsze z sentymentem patrzał na wschód ..tam właśnie upatrywał swoją …przyszłość…++++

  Kapitalny zespół Yat-kha (jatka?)

  Polubienie

 5. Następna świetna wypowiedz pana prezesa na idiotyzmy wypisywane przez syjonistycznego gada z Kanady :
  paziem
  30 Styczeń 2017 o 16:49
  Toronto, trollu z hamburgerowym rozmiękczeniem mózgu,

  tak jak ci napisałem już, normalnie takie brednie jak twoje wyrzucam do kosza- i będzie to trwały zwyczaj na tym portalu. Krótko jednak skomentuje twoje wypociny.

  Co do rzekomych masowych gwałtów żołnierzy Armii Czerwonej na Polkach w czasie II wojny światowej, to łżesz, jak typowy transatlantycki kundel. Jest faktem, że gwałty się zdarzały, ale w przypadku przemieszczania się wielomilionowej armii składającej się niemal w zupełności z mężczyzn poddanych wieloletniej rozłące z kobietami oraz stresom wojennym- gwałtów nie da się uniknąć. Były one jednak regulaminowo karane włącznie z karami śmierci i nigdy nie przybierały te gwałty skali masowej, ani nie były akceptowane przez dowódców. Żeńska część mojej rodziny ( prababcie, babcie, mama, ciotki, kuzynki itd), która przeżyła koszmar II wojny światowej, albo w rejonie Łodzi, albo na wysiedleniu, na Lubelszczyźnie oczywiście , że przekazywała informacje, że gwałty się zdarzały, ale one same, a była to próbka kilkunastu kobiet, nie padły ofiarą gwałtów.
  A teraz obrońco humanitaryzmu jankesowskiego i zachodniej kultury – skomentuj bestialstwo żołnierzy niemieckich ( także nie powszechne, co trzeba zaznaczyć) na terenie Polski, Białorusi, Ukrainy i Rosji, wobec kobiet, starców i dzieci. Skomentuj bestialstwo Anglików w wojnie burskiej, bestialstwo i ludobójstwo żołnierzy US Army w Korei, Wietnamie, Laosie, Kambodży, Iraku, Afganistanie, nie wspomnę już o zwyrodnialcach i najemnych żołdakach opłacanych i dowodzonych przez Amerykanów w puczach, przewrotach, „rewolucjach”, przewrotach w kilkudziesięciu krajach na świecie na przestrzeni ostatniego stulecia.

  Co do oceny W.Gomułki i E.Gierka, to nawet nie będę się trudził w sprostowaniu twoich wymysłów ( zastanawiam się nawet, czy u ciebie nie jest to stres pourazowy, i ty jesteś narodzony w następstwie gwałtu ? Co tłumaczyło by twoje fobie i było powodem do osobistego współczucia, ale nie dla akceptacji twojego intelektualnego skrzywienia!). Wystarczy zrobić historyczny bilans osiągnięć materialnych, socjalnych, kulturalnych – w sumie cywilizacyjnego awansu szerokich rzesz społeczeństwa polskiego za czasów rządów Gomułki i Gierka, i zestawić to ze skalą dewastacji Polski w okresie tzw. transformacji wolnorynkowej i anglosasko-syjonistyczno demokratycznej, aby komentarz był zbędny.
  Twoje popisy jako „analityka ekonomicznego”, to już zupełna kupa śmiechu. Rabunek materialny i kulturowy na rozkaz Stalina sprowadzał się do odzyskania przez Polskę dostępu do morza nie na długości 70 km tylko 440 oraz odzyskania tak ważnych obszarów jak Pomorze, Sląsk, zachodnia Wielkopolska, Warmia i Mazury. Do przejęcia części potencjału gospodarczego Niemiec oraz do zbudowania nowych ośrodków przemysłowych, odbudowy substancji miejskiej, do włqczenia wsi i mechanizm polskiej gospodarki i awansu cywilizacyjnego, do rewolucji oświatowej oraz upowszechnienia dostępu do kultury, do zbudowania silnych podstaw polskiej industrializacji i samowystarczalności gospodarczej.

  Wskaźników bilansu handlowego nie chce mi się prostowac, bo są one nierzetelne i ( szczególnie w odniesieniu do Rosji i Chin) oraz wskazują na dyletanctwo wiedzy ekonomicznej, gdyż matołek ekonomiczny Toronto myli produkcje wyeksportowaną z Polski ( beneficjent w dużym stopniu kapitał zachodni ) od eksportu firm z polskim kapitałem i efekty z czego przeznaczane są na cele rozwojowe w Polsce.

  Wskażniki energetyczne , to już całkowita porażka „statystyka” Toronto, gdyż Rosja nie jest w stanie nas „zniewolić” dostawani ropy i gazu, gdyż polska produkcja energii elektrycznej np. opiera się w ponad 80 % na węglu ( głownie krajowym, i to na szczęście) . Zapotrzebowanie surowcowe polskiej gospodarki( produkcja energii elektrycznej i cieplnej, transport oraz przetwórstwo przemysłu chemicznego – największy odbiorca to Grupa Azoty) na surowce energetyczne w blidko 56- 58% pokrywa węgiel , w ok. 11-13 % gaz ziemny, w 19-20% ropa naftowa, w 10-12 % żródła odnawialne).

  Matołkowi Toronto trzeba by długo tłumaczyć, ale jak chce wysłuchać wykładów na temat polskiej gospodarki i energetyki ( zamiast raczyć nas anglosasko- syjonistyczną propagandą neoliberalnego sukcesu he, he ), to niech wpłaci na konto WPS 500$ za godzinę wykładu. Cykl 2 wykładów godzinnych w tygodniu w cyklu 3 miesięcznym pozwoli matołkowi i jego zwolennikom uzupełnić niedostatki wiedzy bądź wypełnić obszary całkowitej niewiedzy.

  Polubienie

 6. 500$ za godzinę wykładu Cykl 2 wykładów godzinnych w tygodniu w cyklu 3 miesięcznym
  zyguś
  A może opłacisz te wykłady dla Toronto. W końcu stać cię na to.

  Ja mam szkółke za darmo

  Polubienie

 7. Wielkie brawa dla pana Opolczyka – Opolczyk duża litera z względu na szacunek do niego :
  A toronto autobahn czyli żydowska autostrada do nieba wpierd…. się nawet na blog Hubalbloga i tam pierd…. swoje dyrdymały .
  Widzę , że naprawdę idzie z jego strony ciężka praca na nowy silnik do autka :

  opolczykpl
  29 Styczeń 2017 o 22:35
  A ja odnoszę wrażenie, że gdyby nie było zakazu wjazdu Chomy do Ukrów to tego wystąpienia Kalksteina też by nie było. Sprawa Chomy została jednak zbyt mocno nagłośniona i Kalkstein jako wódz rządzącej mafii z powodów czysto prestiżowych musiał publicznie pogrozić Patroszence – nu Patroszenko, pagadi! W domyśle – my wam włazimy do doopy, wspieramy jak się da, a wy nam taki numer robicie, że aż Ruskie się z nas śmieją – że naszych oficjałów nie wpuszczacie do siebie za to co dla was robimy.

  I tylko dlatego Kalkstein zabrał głos. A przy okazji chciał nabić punktów u kresowiaków i dlatego potępił kult banderowskich zbrodniarzy panujący na Ukrainie, choć palcem nie ruszy, aby zmusić Ukrów do likwidacji ich pomników. A mógły! Mógłby powiedzieć – wstrzymujemy wszelką pomoc dla Kijowa – finansową, gospodarczą, militarną i polityczną dokąd nie znikną na Ukrainie wszystkie pomniki banderowskich ludobójców. Ale tak daleko patryjotyzm Kalksteina już nie sięga. I do takich środków nie sięgnie. Pogroził Patroszence, odzyskał twarz i dalej będzie ukrów wspierał.

  Polubienie

 8. No to co, Szanowni Panowie? Kolejny malutki DEKRECIK, szast-prast i Konstytucja US-raju na śmietniku historii! Następny dekret, JESTEM KRÓLEM ŚWIATA i co mi zrobicie!? Chi, chi, chi TRAMP = WŁÓCZĘGA, cha, cha, cha…

  Pozdrawiam

  Polubienie

 9. „Nasz dziadek Antoni wątłe mięśnie napręża,
  gra huzara i męża,
  czapkę z piór już nakłada
  szablą macha i włada
  bo na Moskwę i Lwów
  z Dudą ruszą we dwóch”

  O ile wcześniej sami nie poginą w jakichś wypadkach.

  Polubienie

 10. Ja już pisałem że trump to mandaryn i basileus w2 jednym.
  Chiński mandaryn w kolorze mandarynki i basileus (cesarz) bizantyjski dzikiego zachodu i za to go lubię. Bo o ile Obama robił wrażenie podrygującego pajaca to Trampek jest jak dyrektor cyrku. Jak burdel mama zawsze dziewica po ostatnim razie
  Bo władcy dzielą się na tych których boi się dworska kameryla i cała reszta narodu i na tych którzy boją się dworaków i reszty za murami.
  Rzecz jasna są jeszcze pośredniaki takie dobre niby wujki …ujki, Bolki srolki i im podobni

  Polubienie

 11. Zaczyna bardzo wyraźnie wychodzić, co zostało zaplanowane wraz z „prawdziwie amerykańskim” prezydentem Trumpem. Nasz Adm może i nie dosiedzieć spokojnie do swej śmierci w swym OBSZERNYM DOMU (20 m3 drzewa na jego ogrzanie! na mój domek po dziadkach wystarcza ok. 2 m3 średnio na zimę) jak się „Trumpiada na całego” zacznie.

  Oto tylko „zajawka” tego, co USA NA CAŁEGO zamierzają zrealizować na tej Planecie (m. in. „wykorzenić całkowicie ekstremalny islam”!) – i PRACOWICI AMERYKANIE potrafią robić takie rzeczy – np. około 150 lat temu WYKORZENIONO PRAKTYCZNIE CAŁKOWICIE ludność autochtoniczną Stanów Zjednoczonych.

  Cytuję tylko początek – po angielsku, bo nie chce mi się tego tłumaczyć na język Maciarewiczów – szerszego opracowania, opublikowanego przez Global Research w Ottawie:

  A tak przy okazji, b. ciekawy ten Aleksander Jabłonowski przed kilkoma dniami:

  Trump Orders Military to Prepare for World War
  By Tom Eley
  Global Research, January 29, 2017
  World Socialist Web Site
  Region: Middle East & North Africa, Russia and FSU, USA
  Theme: US NATO War Agenda
  In-depth Report: Nuclear War

  During a visit to the Pentagon on Friday, President Donald Trump issued an executive action calling for stepped up violence in Syria and a vast expansion of the US military, including its nuclear arsenal, to prepare for war with “near-peer competitors”—a reference to nuclear-armed China and Russia—and “regional challengers,” such as Iran.

  “I’m signing an executive action to begin a great rebuilding of the armed services of the United States,” Trump said during the signing of the document, entitled “Rebuilding the US Armed Forces.”

  During the visit, his first to the Pentagon, Trump signed a second order, “Protecting the US from Terrorist Attacks by Foreign Nationals,” that freezes visa and immigration applications from predominantly Muslim countries. The order threatens to block refugees from finding sanctuary, workers from taking jobs, students from attending school, and the unification of families (See, “White House to issue executive order on ‘safe zones’ in Syria, ban on Muslim immigrants and refugees”)

  The military order directs Defense Secretary James Mattis, who was sworn in at the ceremony, to complete a 30-day “readiness review” designed to prepare for the destruction of ISIS in Syria and Iraq, along with “other forms of Islamic terror.” Last week, Mattis was confirmed by the Senate in a 98-1 vote.

  The order further instructs Mattis, in the words of the Washington Post, which obtained a copy of the order prior to its formal release, “to examine how to carry out operations against unnamed ‘near-peer’ competitors, a group which US officials typically identify as China and Russia.” And it commands the Pentagon and the Office of Management and Budget to develop a “military readiness emergency budget amendment” that would increase military spending in the current year and increase the budget for 2018 and thereafter—increases to be offset by cuts to social spending.

  The Presidential Memorandum, only three pages in length, is the blueprint for world war.

  The order unmistakably threatens the use of nuclear weapons. Section 3 calls for a nuclear force “to deter 21st century threats” and, menacingly, to “achieve Presidential objectives should deterrence fail.”

  It further calls for a plan “to achieve readiness objectives” for the use of the nuclear arsenal “by 2022.” This would include the “modernization” of the US nuclear force, a greatly expanded missile defense system, and increased emphasis on cyber warfare, which aims to cripple the retaliatory capacity of major adversaries by targeting their digital and telecommunication command structures prior to an American strike.
  etc., etc., etc.

  Polubienie

 12. markglogg
  A gdzie tam mój DOM OBSZERNY. Ci co się budowali pod lasem w okresie późnego Gierka to mają obszerne domy, piwnice wysokość 2.50 m, dalej parter, dalej I piętro, wyżej II piętro i niby strych, czyli faktycznie III piętre. Razem jak by nie liczył cztery piętra.
  W tym roku spalę mało drewna, bo żona kazała mi palić gazem do póki nie będzie mrozów, wiec licząc po kubaturze tego co było w piwnicy wyszło 2.20 x4.00 x 2.50 i jeszcze kawałeczek z boku za regałem na wino, soki i dżemy. Żona płaci za gaz, żona płaci za drewno wiec robię co każe.
  Ale za to mam ciepełko i nogi nie marzną i kocyka na kolana nie muszę kłaść, ani szczękami szczękać.
  A jakby wojna prezydenta Tru(m)pa, to też nie ma problemu, atomówki nas ogrzeją.

  Polubienie

 13. Ad Marka

  ,,Szumi dokoła las,/ czy to jawa, czy sen?/ Co Ci przypomina,/ co Ci przypomina/ widok znajomy ten?…”

  US-rajska MAŁPA Z BRZYTWĄ NAŚLADUJE POLSKĄ MAŁPĘ…?

  http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/swiat/dzi%c5%9b-w-nocy-trump-og%c5%82osi-decyzj%c4%99-kt%c3%b3ra-mo%c5%bce-zmieni%c4%87-ameryk%c4%99-na-dekady-demokraci-ju%c5%bc-zapowiadaj%c4%85-blokad%c4%99/ar-AAmsCYU?li=BBr5MK7&ocid=DELLDHP

  P.S. Nasuwają się pytania:

  Czy US-rajskie barany są zdolne do przeprowadzenia impeachmentu prezia i wysłanie go do specjalistycznego szpitala na odpowiednie badania?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Impeachment

  A może to jest dalszy ciąg ,,zabawy” w NWO, tak jak w teatrze, sztuka składa się z wielu aktów, jako widzowie i uczestnicy spektaklu, nie znający scenariusza przedstawienia, cały czas jesteśmy czymś zaskakiwani?

  PONOWNA PRAPREMIERA WIELKIEGO PRZEDSTAWIENIA PO KILKUNASTU WIEKACH – UROBOROS!?

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 14. Na „marucha eksprss” znalazłem taki oto opis „Poligonu Polska dla US Army”:

  W czerwcu ubiegłego roku w wywiadzie dla niemieckiego „Bilda” głównodowodzący sił zbrojnych USA w Europie gen. Ben Hodges powiedział, że linia obrony NATO to linia Odry. W tym samym wywiadzie gen. Ben Hodges stwierdził, że najlepszą obroną przed atakiem Rosji, jest prowadzenie ćwiczeń i pokazanie w ten sposób, że NATO jest przygotowane na odparcie ewentualnej agresji. Aby zaś usprawnić przemieszczanie się sprzętu i oddziałów wojsk zaproponował utworzenie czegoś na kształt strefy Schengen, która gwarantowałby swobodne przemieszczanie się wojsk NATO. Chcemy czy nie to ten poligon ćwiczebny obcych wojsk już tu mamy.

  Kraj, który jest obcym poligonem, przestaje być podmiotem w stosunkach międzynarodowych. Tracimy resztki wpływu na naszą pozycje w stosunkach międzynarodowych i nadzieje na ich zmianę. Na poligonie władzę ma administracja wojskowa, a nie cywilna. Nasz kraj ma być teraz miejscem ciągłych ćwiczeń, przemarszu wojsk, by Rosjanie wiedzieli, że nie ma tu z kim rozmawiać, bo jedynym uprawnionym do rozmów jest zarządca poligonu rezydujący w Waszyngtonie.

  MG – No fajnie. akurat wszystko zgodnie z planami Antosia… pardon Donalda, nie Tuska (bo za inteligentny, dziadek w Wermachcie się kłania) ale Trumpa (dziadek Sleazy Fred Trumpf/Drumpf, w czasie gorączki złota w Klondike założył w Whitehorse, Ca. bardzo zyskowny, wielozadaniowy interes hotel-burdel-and restaurant. I tak trzyma jego wnuk, realizując INTERES NA SKALĘ ŚWIATA. Moslimom, zwłaszcza z nie arabskiego Iranu (bardzo przystojni ludzie) wstęp wzbroniony.

  Polubienie

 15. W czasach Jaruzelskiego TV lubowała się w pokazywaniu obrazków z poligonu jak to żołnierz w okopie po przejechaniu nad nim czołgu wyskakiwał z okopu i rzucał granatem w czołg od ,,tylca”
  W takich razach myślałem sobie kurza twarz z której to epoki taktyka i strategia.
  Dziś myślę sobie podobnie.
  Jaki grzyb wyobraża sobie że ruski będą atakowały wojska amerykańskie frontalnie szarżując czołgami typu Armata przez szerokość całego naszego kraju od Bugu aż do Odry i Nysy. Czy nie szybciej będzie im wystrzelić kilkanaście Kolibrów?
  Teraz się o tym nie mówi i nie pisze, ale poprzednio ruski mieli w modzie chować swoje łodzie podwodne o napędzie atomowym pod lodami bieguna północnego by w razie potrzeby podpłynąć pod kontynent amerykański i rozwalić wszystko to co się na nim znajduje. Te samobieżne ciężkie rakiety balistyczne pokazywane na You Tubie które jeżdżą po bezdrożach Syberii miały by jedynie dobić to, co się jeszcze ewentualnie tam by ruszało.
  No ale mówią, że wojaki mają zakute łby, więc nie ma się czego Ben Hamburgerowi dziwić.
  Z drugiej strony może ma i rację, że woli dalej od ruskiej granicy. Jeśli by samorządowcy wygrali sprawę małego ruchu granicznego z Kaliningradem , to jaką można mieć gwarancję, że takie zielone ruskie ludziki nie dałyby któregoś dnia amerykancom wpier..ol na chociażby potańcówce w remizie strażackiej.
  I co wówczas?
  Kto obroni?

  Polubienie

 16. „A tak przy okazji, pozdrowienia z Zakopanego, gdzie nad wejściem do Muzeum Tatrzańskiego, od momentu jego powstania aż do roku 1945 widniał ten oto „znak szczęścia” obecnie zakazanego: ”

  A kto zlikwidował ten znak w 1945 , ci nikczemni od TPD, czy ci dobrzy od gwiazdy jutrzenki?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s