„Polska chora na Rosję”


Płk. Józef Łachut jest dobijającym już chyba do 90 urodzin, przekonanym komunistą (W 1966 roku brał udział w polskiej misji wojskowej w Wietnamie). Ze względu na jego wiek poniższy tekst musiałem co nieco poprawić. A profesor Bronisław Łagowski niedawno ukończył lat 80.

No i mamy odgłosy „pozostałości po PRL-u”, do których należy niewątpliwie EMERYCKI PORTAL WIERNIPOLSCE. Warto zatem i na nim obecny ANTYROSYJSKI element „życia duchowego” w Polsce dzisiaj krytykować, bo bardzo wyraźnie święci się coś niedobrego: przez Słowację na Ukrainę suną długie pociągi wyładowane wysyłanym z Niemiec sprzętem pancernym, a i Trump (Tramp, jak napiał J.Ł.) nagle zmienił swego najważniejszego doradcę wojskowego, oskarżonego o filorosyjskość.

M.G.

Na marginesie książki profesora Bronisława Łagowskiego pt. : „Polska chora na Rosję”.

lagowski-800x800
Polskie myślenie o polityce światowej, jest stadne, powierzchowne, nierzadko też , jak ostatnio wysoce emocjonalne , a nade wszystko zaściankowe. W tym wymiarze strategicznym nie ma się czym pochwalić, i nie ma powodów do dumy. Tym bardziej iż dzieje się to wczasach, kiedy pojawiają się poważne powody do głębszej refleksji, a nawet zmartwienia. W Białym Domu zasiadł Donald Tramp, który z punktu dotychczasowych liberalnych w polityce w polityce i neoliberalnych w ekonomii dogmatów zachowuje się nieporadnie, jak słoń w składzie porcelany, podważając je na zawołanie. Na całym świecie, w Polsce też, przychodzi czas strategicznego oraz neostrategicznego namysłu, czego w naszym kraju mamy aż w nadmiarze.
Łagowski nie pozostawia na polskim myśleniu o schodzie suchej nitki : „ Polska przechodzi stopniowo pod władzę politycznych ignorantów, ludzi nie mających poczucia rzeczywistości.” : „ Polską rządzą ludzie, którzy nie interesu ją się poważnie tym co dzieje się na świecie, dziej się i zmienia, którzy nie potrafią odróżnić rzeczy ważnych od spraw drugorzędnych, realnych, faktów, od medialnej propagandy, wytartych symboli od empirycznych stanów rzeczy”.
Nie jest to więc przypadłość obecnie nam panujących w Polsce, ale skaza , by tak rzec chroniczna i daleka od upartyjnienia. Nasz kłopot z Rosją ma zdecydowanie ponad partyjny wymiar. Nawet gdy przy władzy była lewica, starała się wielokrotnie przypodobać, tym którzy rządzili po 1989 roku, czyli dwom nurtom Solidarności. Wpadliśmy w syndrom ładnie brzmiący językowo, ale przeklęty politycznie ujęty terminem PO-PiS : ”Obóz rządzący w naszym kraju [Polsce] reprezentowany w równym stopniu przez prezydenta Komorowskiego, ja i prezesa PiS-u Kaczyńskiego, chociaż on jest wewnętrznie skłócony, funkcjonuje w jednym duchu antyrosyjskim … Dzieje się to w Polsce, gdzie najwyższym wzorem polityki jest przelew krwi najczęściej swojej … Innymi słowy zazwyczaj rządzi u nas nieodpowiedzialność, brak poczucia rzeczywistości, chciejstwo, malkontenctwo lub często w życiu publicznym oraz w mediach tryb postulatywny [„Putin powinien”], który kastruje realia„.
W efekcie nasz głęboki antyrosyjski kompleks, przykryty frazesami oraz karmiony ksenofobią, jest nadrzędny oraz wygląda tak jak to ujął Łagowski : ” Podział ideowy będzie przebiegał między prymitywną i ślepą rusofobią „Naszego Dziennika”, a poprawną, jadowitą i świadomą celu rusofobią „Gazety Wyborczej … Skąd to się bierze? A stąd. Kto jest dziś polskim narodem, teraz w czasach pokoju i demokracji? „Post-„Solidarność” nikt więcej. Nie jesteśmy wstanie wyrwać z tego inserukującego w duchu i przesłaniu klinczu politycznego, ideowego, a nawet mentalnego.
Gdyby polscy politycy rzeczywiście wierzyli w to co mówią o Rosji , to by tego nie mówili. Jeżeli uznaje się blisko położone państwo za groźne mocarstwo imperialistyczne, podstępnie, lub jawnie dążące do pozbawienia niepodległości narody sąsiednie, względnie w inny sposób chce im zaszkodzić, to z tego wynika nakaz oględnego wyrażania wrogości w stosunku do tego mocarstwa, aby nie ściągnąć na swój kraj odwetowych szykan.
To jest szczególnie cenne kiedy w Białym Domu, a więc u naszego największego – poza Orbanem sojusznika – wieje nowy wiatr, na scenie globalnej dochodzi do wstrząsów sejsmicznych. Jeśli wierzyć zapewnieniom, nawet pierwszym dekretom Trampa, to wkracza ponownie złowroga dla nas logika dyktatu wielkich mocarstw oraz układnie się między nimi poza narodami małymi, organizacjami międzynarodowymi, czy obowiązującymi regułami. W grze będzie nagi interes i narodowy egoizm.
Tematem wiodącym książki Łagowskiego jest Rosja, ale czas jego aktywności pisarskiej przypada też na konflikt na Ukrainie, a wcześniej demonstracje na Majdanie, a nawet pamiętną rewolucje pomarańczową. Nie da się ukryć, iż o ile do Rosji w podejściu autora jest zawarte sporo empatii, o tyle do Ukrainy, jest sporo uprzedzeń krytycznych. Ma rację, uderzając mocno krytycznie w polskie ekipy rządzące oraz publikacje w mediach, pełne uprzedzeń, nienawiści oraz komunałów, wobec tych na Wschodzie, począwszy od Rosjan.
Ukraiński nacjonalizm, czy odradzający się kult Bandery, nie mogą być, nam Polakom obojętne. Na co Łagowski słusznie i powielokroć zwraca uwagę, biczując za brak wnikliwości oraz przenikliwości nasze elity polityczne, media wybitnie proukraińskie. Ukraiński nacjonalizm , wcześniej zamiatany pod dywan, co często wypomina Łagowski, wreszcie jest przez nas brany pod uwagę. Coś się dzieje, a lekoduchostwo w podejściu do niepodległej Ukrainy, płynące z kanonu „samodzielna Ukraina to osłabiona i nieimperialna Rosja”.
Ukraina, tak jak Rosja wymagają od Polski głębszego namysłu. Jej destabilizacja, to nasz kłopot, jej słabość również. Natomiast złe stosunki Kijowa z Warszawą to strategiczny cel Moskwy. Teraz gdy Ameryka przestaje [przestała?] być wszechpotężna, czego najlepiej dowodzi slogan wyborczy jej nowego prezydenta, by „Ponownie uczynić ją Wielką”? [ czyim kosztem?] Cytując Dmowskiego, iż Ukraina jest nie zbawieniem lecz wrzodem Europy, może być to opacznie zrozumiałe. Można przypomnieć, iż Polska, kraj mimo wszystko buforowy, znowu staje w przeciągu dziejów.
Dokładnie teraz na tym wielkim dziejowym zakręcie, bo znowu mamy z takim do czynienia, jak w momencie upadku ZSRR, nie jest obojętne kto będzie nami rządził – nie tylko tu w Warszawie, ale też w Berlinie, Brukseli czy Waszyngtonie. A co będzie jutro nikt nie wie? Tymczasem w Rosji, niejako na złość naszemu chciejstwu, nadal sprawuje władzę Putin, jeszcze wzmocniony kryzysem ukraińskim, co bardzo nam nie w smak, przejęciem kontroli nad Krymem . Czy wraz zachwianiem liberalnej demokracji, a wcześniej neoliberalnego rynkowego fundamentalizmu, nadchodzi pora asertywnych i charyzmatycznych wodzów, których cała plejada wkroczyła na wielką scenę : Donald Tramp, Xi Junping, Recep Tayyip Erdogan, Rodrigo Duerte i Jarosław Kaczyński wreszcie? Każdy z nich rządzi twardą ręką i każdy na swój sposób, to wiemy nie jest pozbawiony mankamentów. „Źle się zaczyna dziać dopiero w tedy, kiedy część, a czasem mała cząstka społeczeństwa, uznaje i ogłasza siebie za cały naród,podstawia się niejako na jego miejsce używając prawa na swój wyłączy użytek.

Polska przestała się zaliczać do krajów o bogatym zróżnicowaniu społecznym, dostarczając tylko surowców i płodów rolniczych. oraz taniej siły roboczej. Utraciła wpływy w UE, stając się krajem zmarginalizowanym. Na przykład w Polsce nastąpiło ubzwłasnowolnienie Trybunału Konstytucyjnego, walka o podporządkowanie PiS-owi samorządów, reorganizacja armii, odejście 26 generałów z najwyższych stanowisk dowodzenia armią, 250 pułkowników, i innych członków kadry dowódczej, która wyraziła swoje wotum niezadowolenia z projektu reorganizacji sił zbrojnych. Dominuje smoleńska religia, oraz prymitywizm politycznego myślenia.
Wszelcy wodzowie mają zazwyczaj własną wizję dalszego rozwoju kraju, a nawet świata, co można stwierdzić w działalności Jarosława Kaczyńskiego. Jednak nie musi ona być przez wszystkich podzielana. Tacy przywódcy kreujący się na twardzieli, jak np. Jarosław Kaczyński, budzą skrajne emocje. Zamiast jednoczyć, dzielą społeczeństwa, są wcieleniem nacjonalizmu, ksenofobii.
Zbywanie Putina epitetami, świadczy o naszej bezsilności wobec jego skuteczności.
Opracował J.Ł.2017-2-15

122 uwagi do wpisu “„Polska chora na Rosję”

 1. We wtorek oglądałem CNN gdzie Trump zażądał natychmiastowego wycofania się Putina z Krymu .
  Niestety na WPS PAZIU nikt tego nie komentuje a przydało by się napisać nowy list do tego grubasa z White House tym razem nie bumagę a protestacyjny bo jak on śmie żądać od Putina Krymu .
  Ale za to cieszą się judeopolonijne kundelki .Wszystko wraca do normy . Można lizać żopu Trumpa aby nie było tylko obsrana po sraczce z jedzonka z jego restauracji .

  Polubienie

 2. …Wszelcy wodzowie mają zazwyczaj własną wizję dalszego rozwoju kraju, a nawet świata, co można stwierdzić w działalności Jarosława Kaczyńskiego…..

  Jak wielki jest Jarosław Kaczyński?

  Aż zerknąłem na mapę szukając Słowacji. Zastanawiam się czemu transporty czołgów USA nie jadą przez Polskę?
  Z poru w Hamburgu najbliżej byłoby przez Berlin, Wrocław, Kraków, Rzeszów na Lwów i do Kijowa.
  Stawiając się w roli Trampka (Tru(m)pa) widząc schyłek imperium America, robił bym to samo. Bajzel gdzie się da i jak się da.
  Po rozwaleniu Bliskiego Wschodu, Libia, Syria, Irak, Egipt ( tu się nie udało) zająłbym się nie Iranem, bo za blisko sojuszniczego Izraela, któremu mógłby wyrządzić zbyt wielkie szkody bombardując obiekty nuklearne, a Rosją Putina.
  A w jaki sposób>
  Jeśli nie ma możliwości zrobienia mu majdanu w Moskwie, a takiej możliwości jednak nie ma, to wojna na jej granicach. Wojna rzecz jasna cudzymi rękoma, ale sprzętem amerykańskim którego jest nadmiar. Woja biznes ,,as juźli”. Robota dla amerykanów, śmieć dla stron walczących.
  O Rosji mam takie zdanie że to leniwy Wania wiecznie śpiący na zapiecku. Zdanie nieco mijające się z obecną rzeczywistością, ale coś w tym zdaniu jest z prawdy bo jak można było pozwolić na obalenie Janukowycza i przejęcie Kijowa i niemal całej Ukrainy przez USA?
  To się mogło jedynie stać bo ,,stary niedźwiedź mocno śpi”. Wania spał na piecu.
  Śpiący na piecu Wania, jednak modernizował swoją armię. Zaczął zaraz po ,,pustynnej burzy” z której wyciągnął dla siebie taką nauczkę, że w obecnych wojnach nie czołgi, a samoloty są siłą niszczącą i przełamującą fronty walki. A skoro tak, to szybko trzeba znaleźć przed nimi obronę i Rosja to zrobiła budując systemy S–300 i S–400, najlepsze na chwilę obecną systemy obrony powietrznej na świecie.
  Siły rosyjskiej armii liczebnie chodzi o ilość sprzętu w niektórych rodzajach broni i bojowo ze względu na brak udziału w wojnie są znacznie słabsze od amerykańskich, ale są na swoim terenie, gdy tym czasem armia amerykańska jest rozrzucona po wielu bazach na całym swiecie.
  Ameryka nie rzuci przeciw Rosji swojej całej armii, wyśle jedynie ,,doradców”, ,,szkoleniowców” instruktorów”. Jeśli dojdzie do wojny z Rosją, będą to Ukraińcy, Litwini, Estończycy, Łotysze i żołnierze zawodowi z Polski ( a tych jest na szczęście niewielu).
  Taka międzynarodówka przegra z Rosją. Rosja oprócz tego śpiącego na piecu Wani ma jeszcze jeden felerny zwyczaj. Raz obudzona i zbita wali podwójnie mocno. Tak powstało imperium rosyjskie, nie przez podbój a po rozgromieniu i ujarzmieniu atakującego wroga.
  Rosja Putina –Miedwiediewa nieco odeszła od tego schematu w ostatnim starciu z Gruzją w wojnie w Osetii, ale czy nie zechce uporządkować swoich spraw w najbliższej ewentualnej wojnie na swoich zachodnich granicach?
  To się może skończyć zajęciem przez Rosję jej byłych republik Łotwy, Estonii, Litwy, Ukrainy.

  Polubienie

 3. bu bu bu ha ha ha ale kabaret . Admin co ty piłeś ?
  Dawno się tak nie ubawiłem z tego zdania .
  Admin tobie ktoś płaci za te brednie czy ty tak sam z siebie .
  Wszelcy wodzowie mają zazwyczaj własną wizję dalszego rozwoju kraju, a nawet świata, co można stwierdzić w działalności Jarosława Kaczyńskiego…..

  Polubienie

 4. Jarek Kaczyński to wielki wódz Aleksander Wielki , Pompejusz , Krassus to i się zesrałem ze śmiechu przez tego admina .

  Polubienie

 5. Wróciłem właśnie ze spaceru i mogę dokończyć wpis. Ale najpierw informacja. Klimat nam się naprawdę ociepla 16 luty godzina 14:30 i dokładnie za oknem w cieniu 7 stopni pana Celsjusza na plus.
  Na razie ponoć czołgi jadące przez Słowację rozładowywane są w Rumuni(?)
  Może i Rumunia ma iśc na sowietów, kto to wie. W ostatniej wojnie szły Rumuny na ruskich razem z Hitlerem, to teraz mogą z Tru(m)pem.
  Amerykanie zapewne zakładają, że jak by tak Ukraina zaczęła ,,odzyskiwać” Krym i Donbas to walki mogły by trwać i nasilać się latami, wykrwawiając i wyniszczając militarnie i gospodarczo Rosję ( i byłe republiki ZSRR). Taka mała wojna na obrzeżach Rosji nie pociągnęłaby ryzyka opowiedzenia się Chin po stronie Rosji, szczególnie, że dla chińskiego przemysłu wciąż bardzo atrakcyjnym rynkiem zbytu jest USA i UE, a przecież to pieniądz rządzi światem i sumieniem i kalkulacją co się lepiej opłaca, a co mniej.
  Rzecz jasna Chinom opłacałoby się także produkować i sprzedawać Rosjanom broń i wszystko to, co by im się na froncie przydało, gdyby im własna produkcja nie wystarczyła.
  Tak czy inaczej wprawdzie na dwoje babka wróżyła, ale jak można już wnosić z tego co sobie Waszyngton zażyczył w sprawie zwrotu Krymu widać, że polityka amerykańska się nie zmieniła. Trampek wlazł w buty Obamy, który je nosił po poprzednikach takich jak on sam.
  Czyli ……Wszelcy wodzowie mają zazwyczaj własną wizję dalszego rozwoju kraju, a nawet świata, co można stwierdzić w działalności Jarosława Kaczyńskiego…..a może nawet i Trampek też chce być wielki wódz Manitou.

  k

  Polubienie

 6. Jedziemy z głupotą gojów
  kochanieńki, ja tylko zacytowałem słowa z artykułu opracowanego przez J.Ł.
  sprawdź powyżej w artykule

  …..Wszelcy wodzowie mają zazwyczaj własną wizję dalszego rozwoju kraju, a nawet świata, co można stwierdzić w działalności Jarosława Kaczyńskiego. ….
  Opracował J.Ł.2017-2-15

  No i kto ci teraz gatki upierze?

  Polubienie

 7. Pralka automatyczna firmy beko z Polski . Verzeihung adminka myslałem ze to jego słowa .ale miałem ubaw .

  Polubienie

 8. „Wielki strateg” Jarosław i jego otoczenie to polscy?(żydowscy) przyjaciele Izraela. Trump to również przyjaciel Izraela. Wszystko, przy najmniej na razie, wskazuje, że w obrębie tzw. Deep State zwyciężył żydowski gang powiązany z Natanjahu, zwolennicy budowy Wielkiego Izraela. Wschodnio europejscy przyjaciele Izraela dostali zadanie związania Rosji na jednym froncie, ukraińskim.

  Polubienie

 9. Coś mi się wydaje, sądząc li tylko po częstotliwości wpisów oraz andere Verzeihungs, że ZYGA po operacji się nam odrodził jako „Specjalista od głupoty gojów”. Jak za często się będzie za swoją specjalności produkował, to znowu będzie Raus am Mullplatz mit sein Schmerzkopf!

  A na portalu neon24 ktoś elegancko – sądząc po braku polskiej czcionki z Australii – podsumował PRZYCZYNĘ ŻYCIA w najzasobniejszym ze wszystkich Światów:

  @staszek kieliszek 08:04:13

  Ja to juz powtarzam w kolko do znudzenia, ze kapitalizm niszczy srodowisko naturalne i niszczy cala planete.
  Od kiedy pieniadz stal sie towarem to inwestycje sa „nieoplacalne’ bo nie ma tzw. „return on investment”. Jest to zakala polityki kapitalizmu kowbojskiego.
  Ameryke i panstwa, ktore nasladuja amerykanski kapitalizm dobija tzw. indywidualizm – tak jakbysmy wszyscy zyli tylko dla siebie i kazdy na samotnej wyspie.
  Ten system stworzyl ‚elity’ czy apartheid finansowy a wszystko co sie kojarzy ze spoleczenstwem jest socjalizmem i wielkim grzechem.

  Jak sie ludzie nie lubia, to sie wyzywaja od lewakow i socjalistow.
  Tymczasem, indywidualizm zaprzecza logice. Czlowiek nie jest samowystarczalny i zawsze bedszie potrzebowac drugiego czlowieka.
  Tymczasem , zwlaszcza Anglosay , uwierzyly, ze kapitalim to taki system w ktorym kazdy Guliwer – indywidualista bedzie miec swojego Pietaszka.
  Tymczasem.. Chiny przechytrzyly Guliwerow.

  Ja wiem, ze opowiadam truizmy ale efekty „kultu jednostki’ przynosza oplakane efekty.
  Bo zarowno oligarcha jak i bezrobotny potrzebuje dostep do wspolnej infrastruktury: most, ulica, swiatlo, wodociag, swieze powietrze, winde, transport.
  Kapitalizm rynkowy zamienia wszystko na pieniadze. A czego sie nie da zamienic w forse, to sie rzuca w bloto.
  Nowy Orlean powinien czegos nauczyc. Ale nie nauczyl.
  Zatoka Meksykanska jest calkowicie zniszczona, a jednak BP dostalo znowu zezwolenie na odwierty..
  Za kradziez butelki mleka idzie sie do wiezienia ale za zniszczenie ekologii dostaje sie duze pieniadze.
  To nie tylko Detroit czy nawet cale USA sie rozsypuje. Dziadostwo sie robi wszedzie gdzie stworzono bande Midasow zamieniajacych wszystko w niewidzialny pieniadz.
  U nas zamyka sie huty i elektownie bo sie „nie oplaca”.
  Pan Al Gore opowiadal o alternatywnej energii.
  Poniewaz inzynierow poslalismy w diably, a krajem rzadza prawnicy bez praktyki prawniczej i niedouczeni ekonomisci – wiec naopowiadali, ze mozna wiatrakami generowac energie. Na fali entuzjazmu i nieuctwa pozamykali elektrownie weglowe. W Anglii wiatraki pozamarzaly a u nas nie bylo wiatru.
  Tymczasem, cala Australia lezy na gazie.
  Ale nie ma chetnych za zainwestowanie w elektrownie gazowe bo sie nie oplaca. Kapitalizm jest strasznie drogi.
  Efekt jest taki, ze mamy teraz miliardowe straty z powodu upalow i … awarii elektrycznej bo po prostu nie ma energii. Nawalily wiatraki a nie ma zabezpieczenia. Kilka dni bez energii elektrycznej i polecialy biznesy i sklady zywnosciowe, padl transport i warsztaty; w ogole zaklady pracy. Sklepy tez byly nieczynne.
  Podobno znowu maja byc awarie i brak elektrycznosci.

  Tama w Oroville ma podobno 50 lat i nie miala do tej pory zadnych przegladow technicznych, bo… kto za te przeglady bedzie placic?
  Teraz podobno rzeczywiscie grozi calkowita awaria a moze i katastrofa.
  Miejmy nadzieje, ze ludziom sie krzywda nie stanie ale USA teraz nie stac na wybudowanie nowej tamy bo nie ma funduszy. I nie ma fachowcow ani w ogole kadry technicznej.
  Chyba, ze Trump wynajmie … Chinczykow, ktorych bardzo lubi. Da zatrudnienie obcym.
  Ani bank, ani pieniadz ani rynek nie powinny dyktowac cen.
  Jest to podstawowa zaraza kapitalizmu. Pieniadz ma byc w obiegu a nie na Kajmanach czy w Panamie. Wiedzieli o tym juz w Babilonie, wiedzial o tym Solon – Atenczyk i wiedzieli o tym w Sredniowieczu. Wiedza o tym kraje muzulmanskie – dlatego nie maja kryzysow ekonomicznych bo nie uznaja lichwy.
  Wiedza o tym komunistyczne Chiny uktorych USA jest zadluzone.

  Natomiast zeby na sile wprowadzic lichwe do krajow Bliskiego Wschodu nalezy te kraje zniszczyc i wymordowac ludnosc, zeby nauczyli sie kapitalizmu. Syria i Iran nie maja lichwiarskich bankow – wiec nalezy je zniszczyc. Nie miala i Jugoslawia i Libia i Irak. Kiedys nie miala tez Afryka Poludniowa.
  Kapitalizm jest bardzo postepowy.. jak paraliz.

  Polubienie

 10. julius napisał
  …..Wschodnio europejscy przyjaciele Izraela dostali zadanie związania Rosji na jednym froncie, ukraińskim…..

  Bardzo prawdopodobne.
  Tylko że jak się do tego wezmą zbyt na serio, no to skutek może być opłakany i zakończyć się budową nie tyle Wielkiego Izraela, co Wielkiej Rosji od Władywostoku po Lizbonę,…no może trochę bliżej, po Szczecin.

  A to by się zgadzało z tym co mówi Awakow ( za Sputnikiem)

  Awakow przepowiedział Ukrainie utratę państwowości
  Minister spraw wewnętrznych Ukrainy Arsen Awakow oświadczył, że konflikt w Donbasie będzie miał katastrofalne skutki dla państwa, a liczba ukraińskich uchodźców w Europie może przewyższyć liczbę syryjskich. O tym powiedział w wywiadzie dla niemieckiego pisma „Die Welt”.
  Według jego słów, kryzys z powodu napływu uchodźców może być większy, „niż w przypadku Syrii”. „Ukraina straci być może swoją państwowość i niepodległość” – wyraził opinię szef MSW.
  W styczniu deputowany do Rady Najwyższej Siergiej Kaplin opowiedział, że kierownictwo państwa zamierza zwolnić Awakowa. „Dali mu dwa miesiące, żeby zebrał swoje rzeczy i opuścił gabinet ministrów” – podkreślił parlamentarzysta.
  Wcześniej w tym samym miesiącu szef ukraińskiego MSW postawił przed swoimi pracownikami zadanie: wziąć pod kontrolę odcinek rosyjsk0-ukraińskiej granicy w rejonie Donbasu.
  W grudniu 2016 roku Awakow oświadczył, że Rosja może „okupować” każde państwo na planecie, jeśli nie będzie napotykać skonsolidowanego oporu wspólnoty międzynarodowej. „Nawet do Kanady dojdą: przez Arktykę, przez lód, z powodu konfliktu na szelfie. I do Japonii pójdą z powodu konfliktu o Wyspy Kurylskie” – powiedział wówczas szef ukraińskiego MSW.

  Polubienie

 11. Ot, piękny obrazek satelitarny Ameryki Północnej w nocy. Jeśli ktoś miał doświadczenie z najnowszymi metodami wykrywania raka (rezonans magnetyczny, PET, etc.) to wie, że na elektronicznej mapie człowieka najbardziej świecą obszary „gorące”, gdzie PATOLOGICZNY „DZIKO ROZDĘTY” METABOLIZM KOMÓREK NOWOTWOROWYCH JEST NAJSILNIEJSZY. I na zdjęciu poniżej mamy piękną ilustrację gdzie w Ameryce Północnej są największe skupiska PATOLOGICZNEGO ROZDĘCIA EKONOMII.

  I pomyśleć, że takie nieustające „rozdymanie pasożytniczej ekonomii” od ponad już 100 lat traktowane jest jako POSTĘP LUDZKOŚCI:

  Ostatni pisarz filomarksistowski, który odważył się krytykować OBŁED EKONOMICZNY, to był George Sorel w „Iluzji Postępu” przetłumaczonej na język polski. We Francji ostatnich dekad na ten temat też pojawiła się książka „L’horreur économique” de Viviane Forrester paru en 1996. niestety nie czytałem.

  PS. Zdjęcie wzięte z dość porażającego artykułu na temat GŁĘBOKIEGO PAŃSTWA ŚWIATOWEJ ELITY FINANSOWEJ: https://medium.com/insurge-intelligence/how-the-trump-regime-was-manufactured-by-a-war-inside-the-deep-state-f9e757071c70#.svhr2ue5s

  Polubienie

 12. Doktor ty mnie chcesz na śmiecie wyrzucić z moim bólem głowy .Nieładnie .
  Raus am Mullplatz mit sein Schmerzkopf!

  Polubienie

 13. konik
  16 Luty 2017 o 18:55
  Prezydent Putin a rabini – czyli demontaż bredni „wolnejpluskwy”…

  Od lat w sieci kolportowane są zdjęcia przedstawiające prezydenta Putina w towarzystwie rabinów. Towarzyszą temu wypowiedzi, jakoby prezydent Putin był żydowską marionetką i służył żydowskim interesom. W ostartnim roku wielokrotnie zadawano mi to pytanie – czy Putin służy rabinom? Nie dalej jak jakieś dwa tygodnie temu na stronie WPS jakiś dezinformator kolejny już raz wrzucił zdjęcia prezydenta Putina z rabinami, pytając mnie, co ja na to. Zignorowałem go, gdyż odpowiadać na podobne brednie anonimowym insynuatorom nie ma sensu. Niemniej problem istnieje, gdyż dezinformatorzy chcący podważyć autorytet prezydenta Putina nie próżnują i wrzucają owe „damaskatorskie” zdjęcia od lat, gdzie tylko się da. Także na stronasch „narodowych”. Np . takim gorliwym antyputinowskim agitatorem jest…

  https://pekokantylichwiarz.wordpress.com/2017/02/16/prezydent-putin-a-rabini-czyli-demontaz-bredni-wolnejpluskwy/

  Polubienie

 14. I mamy u Pekoka poświęcony fragmencik syjoniście Toronto jak pisałem pełni rolę sancho pansy Edwarda na forum suwerenność :

  „Np . takim gorliwym antyputinowskim agitatorem jest Toronto szalejący na „patriotycznym” forum E. Maciejczyka. Głównym jednak chyba dezinformatorem w polskojęzycznej sieci kolportującym owe brednie o prezydencie Putinie jest strona „wolnapluskwa” – wcześniej znana jako „Stop syjonizmowi”. W roku 2011 admin SS (nazywany przeze…”

  Polubienie

 15. Sprzątam śmieci na podwórku adminka i prostuje jego brednie a doktor kasuje moje wpisy .Co te doktory mają ,że ciągle wciskają delete .Jakaś choroba ?
  Za moich czasów byli debile docenci .Idioci niesamowici .
  Teraz jest lepiej ? Pewnie tak .

  Polubienie

 16. I jeszcze fajna rzecz mi się przypomniała . W PRL znane hasło leć po te dupę .
  Co to znaczy :
  DUPA – DYPLOMOWANY URZĘDNIK PRAWA ADMINISTRACYJNEGO .
  BANDA DEBILI ALE GDZIEŚ PRACOWAĆ MUSIELI TO ICH PRL NAPŁODZIŁ .
  JESZCZE W CZASACH POLIN NAZYWALI SIEBIE PRAWNIKAMI BU HA HA HA .
  ADMIN TO CHYBA NIE JEST DUPA ? CZY TAKI PRAWNIK PRZYSZYWANY ?
  DOKTOR NIE KASUJ BO TO FAJNA CIEKAWOSTKA I ADMINKOWI SIE SPODOBA BO ON NIE LJUBLJU PRL A KOCHAĆ PREZESA KACZYNSKIEGO .

  Polubienie

 17. ,,Ciemno wszędzie, głucho wszędzie,/ Co to będzie, co to będzie?”

  GLOBALNA (SYF)ILIZACJA

  Nasza Ziemia nocą, czyli elektryczny obraz populacji

  WSZYSTKO BĘDZIE DORZE, BO RZĄDZI DOBRA Z(A)MIANA! NA RAZIE TRZEBA ZLIKWIDOWAĆ EKOLOGICZNE WIATRAKI, A PÓŹNIEJ… GALOPEM W STRONĘ EGIPSKICH CIEMNOŚCI!

  http://www.rp.pl/Energianews/302049963-Prokon—operator-farm-wiatrowych-z-Niemiec-traci-na-ustawie-wiatrakowej.html#ap-1

  http://wiatrowa.blox.pl/2016/02/Ustawa-o-zakazie-energetyki-wiatrowej-w-Polsce-wg.html

  Pozdrawiam

  Polubienie

 18. Na tym kończę obecność na tym forum , która miała pokazać jakie brednie tu się pisuje o Putinie i nie tylko .
  Szalom adminku.
  szalom doktorze.

  Bliski przyjaciel drużyny APA .

  Polubienie

 19. Kierowca, szofer z IQ

  A gdzie ty czytałeś że ja PRL nie kochałem?
  Pamiętam młody byłem, piękny byłem, bogaty byłem.
  A teraz III RP i starość nie radość, ale żyć trzeba.
  Jak to mówią, chwalić Boga, a prezes też fajny, po nocach mi się nie śni, nie straszy, a mógłby, bo to władca absolutny.
  Jak takiego nie szanować, nie kochać, nie podziwiać.
  To taki sam wielki człowiek jak Władysław Gomułka.
  On do Moskwy nie jeździł, Moskwa do niego przyjeżdżała i taki Chruszczow mógł butem w amerykańską mównicę walić, a u towarzysza Wiesława w samych skarpetkach jak chciał wejść to sapowi w korytarzu musiał zostawiać .
  Podobnie jest z panem prezesem. Do niego berlińska kanclerzowa musiała się fatygować i prosić o posłuchanie.
  …Wszelcy wodzowie mają zazwyczaj własną wizję dalszego rozwoju kraju, a nawet świata, co można stwierdzić w działalności Jarosława Kaczyńskiego…..
  J. Ł.
  i Merkel się dowiedziała, że nie wolno jej emigrantów przyjmować, że traktat Lizboński musi czym prędzej zmienić, że Unię ma zreformować, że więcej rur z Rosją ma nie układać.

  Polubienie

 20. Aby lepiej zrozumieć GLOBALIZM można dostosować słownik Bertranda Russella dla KOMUNIZMU.
  W czasie walki ZŁA ze ZŁEM to jest FASZYZMU z KOMUNIZMEM wobec Polski nie były lojalne MNIEJSZOŚCI NARODOWE:ŻYDOWSKA i UKRAIŃSKA.
  Dziś doświadczamy procesu od ŻYDOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który zintensyfikował militaryzację handlu wojną i pokojem w ramach trwającej WOJNY O PIENIĄDZ.
  W ramach swobodnego przepływu środków finansowych coraz bardziej okazuje się,że KAPITAŁ ma swoją NARODOWOŚĆ.Po jednej stronie koalicja PETRODOLAROWA,a po drugiej ANTYDOLAROWA,która bazuje na powiększających się zasobach chińskiego złota.EURO zabiega o wzrost wpływów gospodarczych przez pryzmat gospodarki niemieckiej.ROSJA obrotowym w pojedynku USA-Chiny?!
  Jak w każdej wojnie,to i o pieniądz trzeba mieć strategię,a jaka jest i jaka powinna być POLSKA?!

  Polubienie

 21. „Ot, piękny obrazek satelitarny Ameryki Północnej w nocy. Jeśli ktoś miał doświadczenie z najnowszymi metodami wykrywania raka (rezonans magnetyczny, PET, etc.) to wie, że na elektronicznej mapie człowieka najbardziej świecą obszary „gorące”, gdzie PATOLOGICZNY „DZIKO ROZDĘTY” METABOLIZM KOMÓREK NOWOTWOROWYCH JEST NAJSILNIEJSZY. I na zdjęciu poniżej mamy piękną ilustrację gdzie w Ameryce Północnej są największe skupiska PATOLOGICZNEGO ROZDĘCIA EKONOMII.”

  Najmniej świeci się chyba w tzw „pasie biblijnym”, w stanach słabo zaludnionych, rolniczych i konserwatywnych 😛

  Polubienie

 22. Ad Jedziemy z niskim IQ gojów oprócz Juliusa

  Od lat w sieci kolportowane są zdjęcia przedstawiające prezydenta Putina w towarzystwie rabinów.

  Coś takiego, randki ze szmulami im się nie podobają! Więc pokażmy im zdjęcia z kim jeszcze romansuje Putin Putinowicz!

  Pozdrawiam

  Polubienie

 23. Three years ago, Rabbi Ari Edelkopf and his wife, Chana, worked around the clock for weeks to show off their community and city to the many foreigners in town for the Winter Olympics in Sochi.
  The Chabad emissaries from the United States came to the city on Russia’s Black Sea coast in 2002. By the time the Olympics opened, they could offer three synagogues, five information centers and 24/7 kosher catering to thousands of people in the city, which has only 3,000 Jews.
  The Edelkopfs were celebrated in the local media for these considerable efforts, which the Kremlin marketed as proof that Russia welcomes minorities — including by inviting a Russian chief rabbi to speak at the opening.
  This month, the couple is in the news again but for a different reason: They and their seven children have been ordered to leave Russia after authorities flagged Ari Edelkopf as a threat to national security — a precedent in post-communist Russia that community leaders call false and worrisome, but are unable to prevent.

  Israel’s ambassador in Moscow criticized Russia for blocking the international adoption of a definition of anti-Semitism, which he linked to a recent string of allegedly racist statements about Jews by Russian politicians.

  Polubienie

 24. Ot, znalazłem w internecie coś na temat, który obecnie – w hałasie i zaczadzeniu smogiem Zakopanego – wałkuję, w chwilach kiedy nie posuwam się na nartach. Cytuję GOJA nazwiskiem Matthew Arnold (moją była żona miała/ma takie nazwisko), który 150 lat temu napisał coś takiego:

  Angielski myśliciel Matthew Arnold w kraju „rewolucji przemysłowej” widząc, że zmierza on do barbarzyństwa i totalnego zniszczenia życia na planecie, napisał w roku 1869 słynną książkę Kultura i anarchia.[1] Jego oponentami byli szczególnie hałaśliwi i napastliwi fanatycy liberalizmu.

  Jednakże nie tylko Matthew Arnold nie uległ agresji fanatycznych liberałów w ówczesnej Anglii, lecz jasno i dobitnie wyśmiewał ich nonsensy i nonsensowny model świata, który promowali. Matthew Arnold nie miał wątpliwości, że liberalizm jest ideologią dziczy, zmierzającą wprost do anarchizmu i barbarii a jednej strony, a globalnego imperium, opartego na pieniądzu i terrorze – z drugiej. Kulturę na wzór starożytnych Europejczyków i następnych po nich pokoleń określił jako bezinteresowne dążenie człowieka do doskonałości, a więc do uosobienia najwyższych wartości uniwersalnych jak świętość, dobro, prawda i piękno.

  No i jeszcze raz pozwolę sobie przytoczyć, do czego się sprowadza zmechanizowane „życie bez życia” w krajach pod „Bogiem” o ukrytej nazwie MISOLOGOS, a jawnej Jahwe – Jestem Który Jestem Panem Świata Zachodu.

  Skądinąd powyższe cytaty pochodzą ze świetnego tekstu Andrzeja Filusa posted about 4 years ago http://www.siemysli.info.ke/kultura-slowo-wytrych-dla-ideologow/

  Polubienie

 25. zdjęcie to ukazało się by obalić powielany i głoszony mit jakoby Putin walczył ze światowym syjonizmem, co oczywiście stoi w całkowitą sprzecznością z polityką Putina.
  Tym czasem Putin stara się żydów nie drażnić, mieć z nimi dobre stosunki i to zarówno tymi zamieszkującymi stałe w Rosji jak i z państwem Izrael i jego politycznymi liderami.
  Podobnie jest z większością polityków i liderów na całym świecie, w tym także i w Polsce.
  Taka jest prawda i takie są fakty.
  Więc zyga przyjmij to do wiadomości i nie zaśmiecaj sobie głowy tym co wypisują inni na jego temat.

  Polubienie

 26. Bardzo ładnie sie te dwa ostatnie wpisy – MG z godz. 9.37 i Adm z 9.46 złożyły:

  Obrazek górny pokazuje CELE (Technika. Pieniądze oraz Komfort) oraz ŚRODKI (głupota, podłość i bżydota) działalności w świecie BOGA JAHWE/MISOLOGOS, a obrazek u dołu jest podpisany „Tak to wypijmy za dobrobyt Narodu Posłańców (CHABADU) tego BOGA JAHWE/MISOLOGOS – po cichu i efektywnie – nam w mózgi wpychającego”.

  Post Scriptum. Jak ktoś jeszcze nie wie, za co Putin dał medale szefowi Chabadu na Rosję, Berylowi Lazarowi (którego chyba widziałem jak przemawiał, po angielsku, na WPFDC na Rodos w 2003 lub 2006 roku) to przypominam. Według Edwarda Hodosa (szefa Jewrejskiej Reformowanej Gminy z Charkowa), to właśnie agenci Chabadu, z jego światową Centralą na Brooklynie w Nowym Jorku, przeprowadzali w Rosji – i podobnie na Ukrainie – „cichą i efektywną” rewolucję, polegającą na LIKWIDACJI SOCJALIZMU na terenach od Buga aż po Ocean Spokojny. I za to Beryl Lazar przez Putina został odznaczony, podobnie jak w Polsce odznaczony został George Soros, szef „wolnościowej” Fundacji Batorego, która w Polsce, za pomocą partii Unia Wolności, przeprowadzała podobne reformy.

  Polubienie

 27. TO NIE JEST MEKKA, MEDYNA, KAIR CZY RIJAD, TO TYLKO ROZMODLONA MOSKWA.

  Muzułmanie w Rosji , Moskwa

  Wielki problem Rosji z Arabami istnieje od wielu lat, tylko nikt tego nie nagłaśnia.

  Półksiężyc nad Rosją. Jak islam staje się największym wyzwaniem dla Federacji Rosyjskiej?

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1020223,title,Polksiezyc-nad-Rosja-Jak-islam-staje-sie-najwiekszym-wyzwaniem-dla-Federacji-Rosyjskiej,wid,16161138,wiadomosc.html?ticaid=118a48&_ticrsn=5

  Rosjanie uciekają z Rosji. Putinowi zostaną muzułmanie

  http://m.niezalezna.pl/84389-rosjanie-uciekaja-z-rosji-putinowi-zostana-muzulmanie

  WIĘC POZOSTAJE TYLKO ALLAH-U AKBAR

  Już jakieś tajemne moce zaczęły kombinacje przy słowie ALLAH, dodając samogłoskę U, zapominając przy tym, że język arabski, tak jak hebrajski nie posiada samogłosek. Pierwotnie ten wyraz był palindromem i brzmiał HALLAH. Nie wiadomo kiedy usunięto literę H, a teraz dodano U. Czy te modły muslim nie są przypadkiem modłami do BOGA LA(c)H-ów z pod znaku KOGUTA – HAL, GAL, KUR?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Takbir

  Pierwotne prawo szmuli też ma bardzo podobną nazwę. HALACHA. Później rabini ,,rozmydlili” to na różne sposoby, żeby nie można było dotrzeć do pierwotnych twórców ich prawa, LA(c)H-ów z pod herbu KOGUTA.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Halacha

  Jeszcze są zagadkowi Chaldejczycy (niby semici) rosły lud z dalekiej północy, który rozpieprzył w drobny maczek, szmulowski ,,grajdołek”. (C)HAL – KOGUT, KOGUTY, DEJ od DE-US – BÓG, KOGUTY BOGA czy BOSKIE KOGUTY?

  P.S. SŁOWIAŃSKA MATUSZKA RASYJA!? Chi, chi, chi, ALLAH-U AKBAR, cha, cha, cha…

  Pozdrawiam

  Polubienie

 28. Koniec karnawału koniec głupizny we łbach i w związku z tym końcem życzę adminkowi tego forum aby zmądrzał i czytał mądrych ludzi .
  Admin zmądrzej . nie bądz debilem i czytaj teksty mądrych Polaków :
  Do wielkich osiągnięć propagandy 21 wieku zaliczyc trzeba to co udało się zrobić politykom i będącym na ich usługach mediom w Polsce z Polakami.

  Poprzez podmianę pojęć, zniekształcanie czy wręcz fałszowanie historii doprowadzono do stanu gdy większość mieszkańców Polski a zwłaszcza młode pokolenie na poważnie wierzy w „totalitarny PRL”, w bohaterstwo tak zwanych „żołnierzy wyklętych” którzy po wojnie rabowali i zabijali swoich rodaków, a przede wszystkim w Rosję Putina, która marzy o kolejnym rozbiorze Polski.

  Tak absurdalne podejście do rzeczywistości wynika przede wszystkim z niedostatecznej wiedzy historycznej oraz propagandowej papki którą raczą nas zachodnie polskojęzyczne media.

  Wielu Polaków nie zastanawia sie nad takimi sprawami jak ta, że od 1945 roku, do roku, powiedzmy 1975, czyli w sumie po upływie 35 lat Polska z powojennych ruin, przekształciła się w kraj uprzemysłowiony i w całości odbudowany. „Zbrodniczy” totalitaryzm tamtych czasów jakoś dziwnie dobrze wpływał i na liczbę mieszkańców Polski, i na budownictwo mieszkaniowe a także na system edukacyjny w którym bezpłatne wyższe wykształcenie zdobyli wszyscy obecni politycy polscy z takim obrzydzeniem wypowiadający się o czasach swojej młodości. Propaganda w Polsce doszła do tak niskiego intelektualnego poziomu, że niebawem zapewne będzie się wmawiać młodzieży, że Polska socjalistyczna była totalitarna i zacofana ponieważ ludzie wtedy nie używali iphonów, nie jedli snickersów i nie mogli chodzić do MacDonalds

  Taki stan umysłowy Polaków doprowadzić musi w rezultacie do katastrofy, społecznej i ekonomicznej. Za blichtrem nowych chodników i ekranów dzwiękoszczelnych na drogach, kryje się postepująca nędza wielu polskich rodzin. Już w tej chwili jak podają rządowe agendy, około 14% polskich rodzin żyje poniżej granicy ubóstwa a tak zwana obsługa długu zewnętrznego pochłania więcej pieniędzy niż traci się na polską edukację i obronnośc razem wzięte. Mowiąc zwykłym językiem – juz tu i teraz płacimy odsetki od gigantycznych kredytów zaciągnietych przez nasze marionetkowe rządy.

  Przebudzenie będzie nieprzyjemne, i nastąpi według mnie za 20-30 lat gdy okaże się że Polski już nie stać na wypłatę emerytur milionam Polaków.

  Za 30 lat kraj nasz będzie wyeksploatowaną kolonią zachodu, porzuconą z wasnymi problemami, targaną problemami z ogromną ukraińską mniejszością, zamieszkującą w Polsce i posiadającą już wasne partie i polityków w Warszawie. Będziemy krajem starców żyjących w nędzy.

  To będzie cena jaką zapłacimy za obęcną niefrasobliwośc, za obojętność i brak determinacji w odsunięciu od władzy zagranicznych agentów którzy udając polski rząd, niszczą gospodarkę Polski w imię wojny z Rosją o której chyba marzą.

  Jak słusznie zauważył G. Orwell: Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodzei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.

  Tomasz Omański

  za:http://polska-kaliningrad.neon24.pl/post/136907,polska-za-30-lat-wyeksploatowana-kolonia-zachodu

  Polubienie

 29. Piękne zdanie Orwella którego wprost kocham:
  Jak słusznie zauważył G. Orwell: Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodzei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.

  Polubienie

 30. re: rzygu (Jedziemy z niskim IQ gojów oprócz Juliusa 16 Luty 2017 o 19:44)

  PUTIN I JEGO MENORA – przyklady:

  https://www.breakingisraelnews.com/55179/how-russian-jews-helped-shape-life-worlds-most-powerful-leaders-jewish-world/)%20.#5tFLpu4ifWFwmdEB.97

  https://www.shmais.com/component/jumi/results?key=&date=5%2F22%2F2000&num=149.8

  PUTIN ODZNACZA RABINA PEWZNERA ZLOTYM MEDALEM ZA KRZEWIENIE JUDAIZMU

  President Putin Awards Chabad Rabbi Gold Medal
  S. PETERSBURG, RUSSIA October 7, 2003 (St.Petersburg, Rosja 7 pazdziernik 2003)
  In celebration of S. Petersburg’s 300th birthday, Russia’s President Vladimir Putin issued a gold medal award to the city’s Chief Rabbi and Chabad-Lubavitch representative, Mendel Pewzner.
  At a public ceremony last week Petersburg’s Mayor, Mr. Alexander Dmitreivitz presented Rabbi Pewzner with the award on behalf of President Putin.
  As he displayed the award to a crowd of hundreds who attended an elaborate ceremony, the Mayor explained that Mr. Putin issued this medal to Petersburg’s chief rabbi on this occasion, in recognition of the rabbi’s activities for the benefit of Petersburg’s Jewish community.
  The award presentation and an elegant dinner party that followed, was held in Petersburg’s grand synagogue and attended by numerous dignitaries and public officials.
  http://lubavitch.com/news/article/2014825/President-Putin-Awards-Chabad-Rabbi-Gold-Medal.html

  PUTIN PISZE I MOWI PO HEBRAJSKU
  There’s an interesting piece in Ogonyok that I did not see elsewhere on Putin’s visit to Israel.
  (…)
  The official photo shows Putin standing alone between the national flags on the Mediterranean coast and standing at a lectern with a menora and writing in Hebrew. The monument is 10 metres high. All the ceremonies went well with Putin saying a few words in Hebrew and Peres a few in Russian.

  STOSUNEK PUTINA DO NAPADU IZRAELA NA IRAN – OBOJETNY I PASYWNY
  There were closed-door talks in which Putin is said to have said that Russia would not have anything against an attack on Iran. „If that happened, we would not shed any tears. We would neither help nor hinder. But you must consider what would happen after that. The Americans changed the government in Afghanistan–was it better? They replaced Saddam Hussein in Iraq–and only strengthened Iran. Are you sure that your attack on Iran would not bring a worsening of the situation?”

  http://listserv.mcgill.ca/scripts/wa.exe?A3=ind1207B&L=ROUND-TABLE&E=quoted-printable&P=28987&B=–&T=text%2Fplain;%20charset=us-ascii&header=1

  Polubienie

 31. SCISLE POWIAZANIA W.PUTINA Z B.LAZAREM I ORGANIZACJA CHABAD-LUBAWICZ

  W artykule znajduje sie informacja, ze lider Chabad-Lubawicz B.Lazar towarzyszy W.Putinowi w kazdej wazniejszej imprezie panstwowej w Rosji oraz ze Chabad-Lubawicz ma duze wplywy na Kremlu.

  Caly artykul znajduje sie na stronie:
  http://www.slate.com/articles/news_and_politics/foreigners/2014/11/vladimir_putin_chabad_what_s_behind_the_russian_president_s_close_relationship.html

  Polubienie

 32. Widze ze na stare lata totalnie ZBZYDLO wam Zycie i stad te pretensje do Putina ze nie dal sie sprowokowac do wojenki. Ale co sie odwlecze to nie uciecze, bo tam w stolicy imperium sztabowcy dzien i noc kombinuja jak sprowokowac ruskiego niedzwiedzia.

  Drodzy putinolodzy (fajne okreslenie) dawajcie wiecej zdjec z kremlinami obsciskujacymi mace a bedzie super , no i obysmy sie nie obudzili z przyslowiowa reka w nocniku tj w zamarznietym okopie pod Donbasem, czego sobie i Wam nie zycze

  Polubienie

 33. A Toronto znowu swoje . chłopie kiedy ci się znudzi ? .Bzyknij sobie jakąs babę to ci ulży .

  Polubienie

 34. Raczej tragikomiczne, ale … tyle zrozumiał z wpisu POLSKA CHORA NA ROSJĘ nasz WIERNY POLSCE „goj do naprawy”

  Z pamiętnika uchodźcy… Wreszcie w Berlinie. Rano poszedłem po zasiłek od naszej szefowej Merkel. W kolejce spotkałem się z innymi żołnierzami z mojej jednostki ISIS.

  Polubienie

 35. Jedziemy z niskim IQ gojów oprócz Juliusa + jpnz

  Dobrane towarzystwo, jeden wart drugiego.
  Co by było gdyby nie było Putina, na jaki temat by sobie dyskutowali?

  Polubienie

 36. Jeździec, a nie lepiej posłuchać jak dziewczyny śpiewają czy tańczą?
  Wybacz jeździec, ale nie każdy ma taki pociąg do damskich pleców, więc je podmieniłem na coś łatwiejszego do strawienia

  Polubienie

 37. bo tam Julius rządzi Putin a nie podobny do Maliniaka .u nas dla dzieci gojów dali po 5 stówek i niech żrą batony pizze i colę z pejsatych supermarketów bubu ha ha ha .

  Polubienie

 38. Tłumaczenie pod obrazkiem może być nie za bardzo zrosumiałe wiec przekładam to dokładniej na język polski.

  Otóż w 2002 roku w manifeście rządzącej proputinowskiej partii obiecano, że począwszy od 2005 roku wszyscy Rosjanie będą mieli udział w zyskach ze sprzedaży bogactw naturalnych. Od tamtego czasu minęło już 15 lat a zwykły Ruski nie ma nic, zyski ze sprzedaży bogactw trafiają do nielicznej grupy cwaniaków zresztą w większości żydowskiego pochodzenia.Ten pan na zdjęciu tłumaczy, że to on zgarnia całą dolę za wszystkich Ruskich.

  Polubienie

 39. Ziuganow lider rosyjskich komunistów twierdzi, że Rosja Putina, to Rosja pięciu milionów milionerów i 120 milionów nędzarzy.
  Oczywiście rzeczywistość jest bardziej zróżnicowana.

  Polubienie

 40. Krok w stronę uznania przez Kreml Noworosji
  ——————-
  Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret o uznawaniu dokumentów wydawanych Ukraińcom i osobom bez obywatelstwa zamieszkałym w poszczególnych rejonach obwodów donieckiego i ługańskiego – informuje biuro prasowe Kremla. Dekret wchodzi w życie z chwilą jego podpisania.

  Dekret jest tymczasowy i będzie obowiązywać do czasu uregulowania sytuacji politycznej w tych regionach. Do tego czasu Rosja będzie uznawać m.in. dowody tożsamości i akty urodzenia, dyplomy, dokumenty potwierdzające posiadanie kwalifikacji, akty zawarcia małżeństwa i akty rozwodu, dokumenty rejestracji pojazdów, wydawane na terytoriach danych rejonów.
  Posiadacze danych wymienionych dokumentów będą mogli wjeżdżać do Rosji bez konieczności posiadanie wizy. W tekście nie ma informacji o tym, jakie dokładnie rejony objęte są dekretem.
  ———————-
  A ta tymczasowośc może trawac wieczność, ciekaw jak się to spodoba zachodowi

  Polubienie

 41. A kogo obchodzi jakiś opasły Ziuganow czy żydek Zyrinowski . Pies im mordę lizał .

  Polubienie

 42. Ten żyrinowski w Rosji to taki sam cwaniaczek jak pseudonarodowcy z Polin . Tylko ,ze on na rynek rosyjski a nasze połgłówki z ogolonymi łbami na rynek polin .

  (Dla zainteresowanych. wikipedia podaje, że ojciec Żyrynowskiego w 1948 wrócił z Kazachstanu do Polski. A Wolf się nazywał, tak jak mój kolega Jasio, który ze 20 lat temu na Kazalnicy zginął.)

  Polubienie

 43. no i hasełka sierpem i młotem czerwoną hołotę !!!!!!!!! a gdzie ona jest i kto ja widział z tych gówniarzy .

  Polubienie

 44. Tak sobie czytam te wpisy i oglądam obrazki o Putinie, które rzekomo mają dowodzić jego „agenturalnych” działań na rzecz Zapadu, i dochodzę do wniosku, że wg jego krytyków ten facet byłby dopiero wtedy wiarygodny, gdyby zrzucił po jednym atomie na Waszyngton i Tel Awiw. Raczej daremne byłyby wysiłki, tłumaczenia, że gdyby zaczął walczyć na raz ze wszystkimi, to by jego kadencja (a może i życie) skończyły się już dawno temu.

  Polubienie

 45. No dobra LuK, ale czy Putin rzeczywiście walczy z syjonizmem, czy raczej jest takim małym cwanym ludzikiem który korzystając z olbrzymich zasobów Rosji każdemu chce dogodzić, a wszystko po to by mieć poparcie i utrzymać się u władzy. I tak odznacza złotymi medalami żydów i nawet z własnej podobno kieszeni dał im na synagogę, muzułmanom oczywiście też dał tym razem z państwowej kasy nie szczędził na meczety, a już prawosławiu to sypał milionami.
  Dał i wojsku podwyżki i nowy sprzęt, dał i emerytom, dał i różnym złodziejom uwłaszczyć się na rosyjskim majątku dał, się wzbogacić przy budowie olimpiady w Soczi która miała kosztować tylko 12 mld dolców a kosztowała aż 51 mld.
  Godził się na wszystko co USA wyprawiała na świecie, tylko po to by go mieli za porządnego faceta i lidera do zaakceptowania.
  Aż się pan Putin przejechał na Krynie, tu mu się przytrafiło nieszczęście, bo wprawdzie godził się na to by amerykańcy przejęli we władanie Ukrainę, ale w Sewastopolu ruskie chłopaki zrobili bunt i referendum i Putin stanął w wielkim rozkroku.
  Przyjąć Krym czy nie przyjąć. Tak źle i tak nie dobrze.
  Przyjmie, rozgniewa swoich zapadnych partniorów, nie przyjmie straci poparcie narodu, kto wie może nawet i stołek na Kremlu.
  Nie było wyboru trzeba było przyjąć.
  I tak skończyła się ,,wielka gra” Putina szachisty i męża stanu.
  Na przyjęcie Noworosji już go stać nie było. Zbyt się zestrachał.
  Teraz jest jak ten mały kundelek zapędzony kijem do narożnika, szczerzy zęby ( w Syrii) i próbuje przeżyć na Kremlu. Ma potężną armię i ma broń atomową, ale w dzieciństwie popychany i poszturchiwany z racji swojej niewielkiej postury ma do dziś ten uraz syndrom ,,słaboty” stąd i taka jego polityka, ostrożna ustępliwa, pasywna.
  Dał mu Erdogan po uszach strącając rosyjski samolot bojowy a Putin co(?), a no nic, dostał po łbie to się skulił i nie odważył się oddać ciosem za cios.
  Na miejscu Putina facet z jajami, ot chociażby taki Erdogan zażądał by odszkodowania, wydania pilota i tego co mu wydał rozkaz, a gdyby tego nie dostał, no to posłał by ze dwie albo trzy rakiety w bazę z której turecki samolot wystartował.
  Czy Turcja by się odważyła na konflikt militarny z atomową Rosją?
  Bardzo wątpię. Skończyło by się na ujadaniu całego zachodu.
  Ale tenże zachód wiedział by, że Rosji samolotów nie należy zestrzeliwać bo zaraz będzie odwet i pała po łapach albo i po łbie.
  A tak zachód dalej robi co chce, bo wie że Putin to mała miernota, mały strachliwy kundelek.
  Mówią mu:
  Putin oddaj Krym!
  Ferdek z serialu ,,Kiepscy” w takim przypadku odpowiedziałby.
  –Panie Boczek, (czytaj Trump) a zasadził panu ktoś kopa w dupę?

  Polubienie

 46. No to żeś admin przypierd… wykład . Jeszcze napisz tylko , że Putin cierpi na fobię społeczną dlatego taka z niego cienka dupa .
  A propo wczoraj był w PEJS TV film o Mandeli .Hu…..film jak nie wiem .
  Swoją drogą co szanowny adminek sądzi o Mandeli ? . To był dopiero Rambo . Żaden tam Putin cierpiący na fobię społeczną i srający w gatki przed Erdoganem .
  Gdzie tam Putinowi do Mandeli prawda adminku .

  Polubienie

 47. Dawać do Rosji takiego Rambo jak Mandela .On by dopiero wykorzystał tak potężną armię i silą jądrową do urwania jaj Erdogusiowi ha ha ha .
  Był już taki jeden co butem walił w ONZ i też miał wszystko a wydymał go w dupę bez mydła młody młokos plus potem żydzi na Kremlu i odszedł bidak godząc się na emeryturkę taką jak ma adminek a na pogrzebie było parę osób plus mała wzmianka w żydowskiej gazecinie ,że umarł jakiś tam Chruszczow .
  Gdzie mu tam jednak było do Mandeli nieprawdaż adminku kochanie ty moje .
  Dobrze że twoich wpisów o Putinie nie czyta PAZ bo byś gorzej oberwał jak Toronto . Urwał by ci jaja za te wpisy to miałbyś jak w banku i ban na WPS .Te doktory mają to do siebie ,że banują zmieniają wpisy szanowny doktor tutaj nie lepszy chociaż nie taki radykał jak PAZ i mniej nerwowy dużo mniej nerwowy to na plus .

  Polubienie

 48. a h… nic nie pisze więcej .Posty kasowane .Pytanie było do adminka . tutaj kazdy pisze nie na temat i doktor postów nie kasuje .Szkoda czasu .

  Polubienie

 49. Ot, co dotarło do mnie na temat NAJBARDZIEJ ZACOFANEJ REPUBLIKI byłego ZSRR:

  Ako sa žije občanom s doživotným prezidentom Turkmenistanu

  (obcan = obywatel; plyn = gaz; stat = państwo; zastavka = przystanek; povodny = tradycyjny; posvatny = święty(e); byt = mieszkanie; mumio, hydina = to nie wiem co to za specjały)

  10. Jan 2017 Ekonomika

  Turkmenistan sa dnes považuje za najneutrálnejšiu krajinu z bývalých krajín sovietskeho bloku. Priemysel, poľnohospodárstvo, energetika, doprava, infraštruktúra a hlavné nerastné suroviny sú majetkom štátu.

  Turkmenistan je krajinou, kde sa najnovšie technológie prelínajú s pôvodnými tradíciami. Krajina, kde si mladý vážia starších a kde sa neplytvá potravinami – chlieb a soľ považujú za posvätné produkty. Kôň je posvätné zviera a je zákonom ustanovený zákaz používať konské mäso.

  Turkmenistan je na štvrtom mieste so zásobami plynu na svete a preto štát nešetrí na svojich občanoch, ktorí majú plyn zadarmo. Nové komfortné byty sú prístupné takmer každému občanovi, keďže úverová politika štátu je veľmi ústretová s 1 % úrokom ročne. Každý štátny úradník môže získať takýto byt za 10 % jeho ceny.

  Občania majú zadarmo plyn, poplatky za energie, mestské telefóny a každý vodič auta má nárok na bezplatných 120 litrov benzínu mesačne, pokiaľ to nestačí, tak 1 liter benzínu stojí 20 centov. Komunálne poplatky za 200 m² luxusný byt sú symbolických 10 dolárov. Priemerný mesačný zárobok 300 dolárov stačí na pokojný život. Autobusové zastávky v hlavnom meste sú vybavené klimatizáciou a televízorom. Ceny za mestskú a železničnú dopravu sú minimálne.

  Turkménske múmio sa považuje za univerzálny liek a je zákaz vyvážať ho z krajiny, rovnako ako aj propolis, drahé kamene, včelí a hadí jed, živý dobytok, hydinu a tiež ručne tkané koberce.

  Krajina má najmodernejšie priemyselné vybavenie na spracovanie turkménskej bavlny, ktorá je hlavným poľnohospodárskym produktom. Džínsy z čistej bavlny si tu turista môže kúpiť iba sa 2 doláre. Turkménska bavlna je považovaná za jednu z najkvalitnejších.

  Turkmenistan má zavedené víza pre všetky krajiny.

  Oglądać całość obrazków na http://www.biosferaklub.info/ako-sa-zije-obcanom-s-dozivotnym-prezidentom-turkmenistanu/

  Polubienie

 50. Ad. adm. Co złego jest w tym, że Putin zapewnił ludziom emerytury, znacząco zmodernizował i dofinansował armię chroniąc ją tym samym przed totalną rozsypką? Sfinansował synagogi? Ja bym się martwił, gdyby sfinansował je ktoś inny (z USA, czy Izraela np), kto daje kase tego inwestycja. Nie twierdzę, że wszystko, co robi Putin jest trafione, ale sobie wyobraź jak wielki byłby już „kalifat” IS gdyby Rosja nie wkroczyła do Syrii. Z tą reakcją na zestrzelenie przez Turków samolotu to mógłbym się zgodzić, ale twoja sugestia by w odwecie Rosja zaatakowała jedno z najsilniejszych i najważnieszych państw NATO to już parodia jest.

  Polubienie

 51. Luk po co zadajesz takie pytania .To jest antyputinowski portal inaczej PAZIU i Kosiur nie tworzyliby swojego tylko działali z nimi a tak poszło o Putina i mamy dwa WPS .
  Zadawanie takich pytań nie ma sensu .
  Luk w kwestii Putina zgadzam się z tobą na 100% .Mądrze piszesz . Swoją drogą to mi ten portal od pewnego czasu silnie zaciąga czosnkiem tak jak Neon24 a ich wpisy tylko są ku temu wskazówką .

  Polubienie

 52. A tak przy okazji. Proszę popatrzeć na powyższy obrazek z Turkmenistanu. to niewątpliwie dzięki UWOLNIENIU SIĘ OD ZWIERZCHNICTWA KAPITALISTYCZNEJ MOSKWY taką architekturą (dość podobną do tej w KRLD) mogą się oni tam poszczycić. Z tego co napisano powyżej na portalu http://www.biosferaklub.info w Turkmenistanie, dzięki bogatym złożom ropy i gazu, panuje ustrój SOCJALISTYCZNY, podobny do tego jaki do 6 laty wstecz przez prawie pół wieku był w Libii. Ale jak USraki zdobędą dostęp do Iranu, to bezeceństwo BRAKU POWSZECHNEJ PRYWATYZACJI się im bardzo szybko szybko zakończy. (Wysłużone w Wietnamie bombowce B 52 będą tam latać z lotnisk nie tylko w Niemczech – jak to było w przypadku Jugosławii i Afganistanu – ale zapewne i z Rumunii, gdzie przygotowują do tego celu odpowiednio wytrzymałe pasy startowe..

  Polubienie

 53. LuK to że Putin finansował synagogi meczety i cerkwie to może dobrze, może nie.
  Ja bym tego raczej nie robił z tej racji, że ogłupianie ludzi mitami i trzymanie ich w ciemnocie i zabobonach niczemu dobremu nie służy.
  Ze zmodernizował armię, ze podwyższył wynagrodzenia wojskowym, czy emerytom, zgoda. Że preferuje prywatny system gospodarczy też mógłbym się zgodzić, jako że jest on bardziej wydajny, z tym jednak, że gospodarka według mnie winna opierać się na wielu filarach, na firmach prywatnych, państwowych i spółdzielczych.
  W Soczi zmarnował spory kapitał i gówno z tego miał.
  Za 51 miliardów dolarów mógł zbudować kilka takich miast jak Soczi.
  Że wierzy, że z USA i całym zachodem może się dogadać i egzystować jak równy z równym , a tu już pokazuje swoją indolencję. Rosja po prostu jest za silna, a to budzi lęk i obawy o dominację nad światem. Rosja jest za bogata, by nie chcieć jej rozgrabić i zbyt wielka by nie chcieć jej podzielić.
  Rosja dla USA jako podległy i zwasalizowany kraj tak, jako samodzielne mocarstwo nigdy.

  Piszesz Luk dalej
  … ale twoja sugestia by w odwecie Rosja zaatakowała jedno z najsilniejszych i najważniejszych państw NATO to już parodia jest.
  A jednak Turcja zbijając rosyjski samolot dokonała na Rosję ataku, agresi, na Rosję z większą i z lepiej uzbrojoną armią, na mocarstwo atomowe.
  Mówi się – była zbrodnia, musi być kara, inaczej zbrodniarz, bezkarny i tym samym bardziej zuchwały będzie dokonywał kolejnych zbrodni.
  Dla tego by temu przeciwdziałać mądry król Hammurabi ogłosił kodeks karny – Oko za oko, ząb za ząb.
  Rosja odpalając z morza Kaspijskiego rakiety na turecki Irkłik nie dokonała by ataku na Turcję, ona by jedynie Turcję ukarała, uprzedzając, że jak się Turcja z tą karą nie pogodzi i zechce eskalować swoje wrogie działania, to kolejne rakiety będą miały głowice nuklearne
  Jedziemy z niskim IQ do Heimatu
  Tak właśnie Chruszczow groźbą nuklearnego ataku na Londyn i Paryż usadził na dupie brytyjskie i francuskie zapędy ataku na Egipt kiedy prezydent Nasser znacjonalizował kanał sueski
  I w tym samym stopniu USA została zmuszona do wycofania swej broń nuklearnej z Włoch i Turcji, raz bojąc się konfliktu nuklearnego z Rosją, dwa bojąc się instalacji rosyjskiej broni nuklearnej na Kubie.
  To był jednak Chruszczow, były komisarz przy dowództwie obrony Stalingradu, a nie mały zastrachany Putin pajac na kucyku.

  Polubienie

 54. TO NIE US-raj WIELMOŻNY PANIE, TO TYLKO NOWA STOLICA KAZACHSTANU – ASTANA.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Astana

  NA CAŁYM ŚWIECIE POWSTAJE SOCJALISTYCZNO-KOŁCHOŹNICZO-NIEWOLNICZA, GLOBALISTYCZNA WIOCHA! NOWY PORZĄDEK ŚWIATA – to dla tych co jeszcze wątpią i mają inne marzenia i nadzieje (NWO)!

  P.S. ,,PROLETARIUSZE WSZYSTKICH KRAJÓW, ŁĄCZCIE SIĘ!” WIĘC SIĘ POŁĄCZYLI SOCJALIŚCI I NIKT TEGO FAKTU NIE ZAUWAŻYŁ! Chi, chi, chi…

  Pozdrawiam wszystkich, żyjących we wszechobecnym ,,DOBROBYCIE” SOCJALISTYCZNO-KAPITALISTCZNYM. Cha, cha, cha…

  Polubienie

 55. Kazachstan to jeszcze jedna była republika byłego ZSRR, gdzie prezydent – zachowany jeszcze z czasów ZSRR – jest dożywotni. A zapewne i wszystkie główne bogactwa kraju należą do PAŃSTWA, podobnie jak na Białorusi, ale już nie na Ukrainie zwanej Upadliną, rozdrapywaną przez kolejne klany oligarchów.

  Odnośnie wzajemnej miłości Vlada Putina i Beryl Lazara (jak zauważyłem na Rodos w 2003 roku, dobrze mówiącego po angielsku) wikipedia donosi co następuje:

  A native of Milan, Italy, Rabbi Lazar was born in 1964 to parents who were among the first emissaries of Rabbi Menachem Mendel Schneerson. Until the age of 15, he studied in Milan’s Merkaz Jewish Day School. Afterwards, he went on to study in New York and pursued a Bachelor of Arts degree in religious studies at the Rabbinical College of America in Morristown, New Jersey. At the age of 23, he was ordained at the Central Lubavitch Yeshiva in New York City.[1] Since 1990 Berel Lazar has been Rabbi of the synagogue in Maryina Roshcha District of Moscow. In 1992 Lazar became acquainted with Israeli diamantaire Lev Leviev, who introduced him to Russian businessmen Boris Berezovsky and Roman Abramovich. The latter became the major benefactor of the synagogue in Maryina Roshcha. In 1992, Lazar was appointed chairman of the Rabbinical Alliance of the Commonwealth of Independent States (CIS).

  Czyli, przekładając na polski, Beryl Lazar był Głównym Organizatorem, obok ryżego Igora Czubajsa, Prywatyzacji majątku narodowego Rosji post-komunistycznej. I nie widzę sposobu, w jaki mógłby się jego przyjaciel, prezydent Vlad Putin, z tego, wciąż rozszerzającego się zabiegu prywatyzacji wycofać. Jak zauważył to mój francuski kolega, syn żydowskich komunistów z Afryki Północnej, Jean Abou: pastę do zębów z tubki jest łatwo wycisnąć, ale powrotem ją tam umieścić to już prawie mission impossible. Wg. byłego radzieckiego dysydenta, Aleksandra Zinowiewa (zm. w 2006 roku), na powrót komuny na tereny na wschód od Dźwiny i Donu trzeba będzie czekać być może całe stulecia. … chyba że ZNOWU KOMUNIZM PRZYJDZIE DO ROSJI Z ZACHODU.

  Ta informacja dla naszych kolegów ze strony WPS, tak bardzo do kolaboracji z Rosją (nomen omen) putinowską się palących..

  Polubienie

 56. ale brednia : w XXI jeszcze ktoś takie brednie pisze . ha ha ha :
  cytat
  I w tym samym stopniu USA została zmuszona do wycofania swej broń nuklearnej z Włoch i Turcji, raz bojąc się konfliktu nuklearnego z Rosją, dwa bojąc się instalacji rosyjskiej broni nuklearnej na Kubie.
  To był jednak Chruszczow, były komisarz przy dowództwie obrony Stalingradu, a nie mały zastrachany Putin pajac na kucyku.

  Bojćc się konfliktu nuklearnego z Rosją

  co ty chłopie wypisujesz .

  Broń z Turcji wycofano bo jakieś porozumienie CIA z KGB musiało spłodzić aby dać gawiędzi trochę radości z zakończenia konfliktu i padło na Turcję w zamian Chruszczow wycofał się ze swoich zapędów na Kubie .
  Kennedy go tak wydymał że niedługo potem pozycja Chruszczowa tak osłabła że go na Kremlu wydymali zydzi z Andropowem na czele i władzę objął Breżniew .
  Chruszczowowi po tym dymaniu dupy jakie urządził mu kochanek Normy tak się odechciało polityki ,że nawet nie wydał rozkazu aby ubić Andropowa głównego spiskowca potem zydzi dali mu emeryturkę i tak skończył Nikita walący butem w ONZ bo trzeba myśleć a nie nie doceniać ludzi bo niby młody młokos Kennedy .
  Chruszczow były komisarz obrony Stalingradu wydymany przez młodzika z USA a po smierci ledwie parę osób na pogrzebie głównie rodzina .
  Gdzie mu do Putina
  Ludzie nie czytać tego admina !!!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 57. Adminek po spozyciu 10 browarków biedronka oczywiście napisze ze Nikita specjalnie spłodził ten konflikt aby odstraszyć Londyn i żabojadów i mieć Turcję z głowy .
  Skoro tak to dlaczego niedługo potem żydzi go na Kremlu ojeb…. .Taki zwycięzca a zgodził się na emeryturkę i odejście z polityki ?

  MG – na a Gomułkę ci sami „żydzi” wydymali z polityki (jak twierdził Gomułka na zlecenie towarzyszy z Moskwy) zaledwie w dwa tygodnie po tym, jak załatwił z Willym Brantem Oficjalną Deklarację RFN o rezygnacji Niemiec z Ziem Zachodnich. Czasami w taki podły sposób się odwdzięcza za pozytywne załatwienia jakiejś ważnej sprawy.

  Polubienie

 58. Mówimy o zatwierdzeniu planu prywatyzacyjnego rządu rosyjskiego majątku państwowego, w tym strategicznych przedsiębiorstw w latach 2017-2019. Sprawa poważna, ponieważ w grę wchodzi samo istnienie Rosji.
  Zgodnie z dokumentem planuje się prywatyzację 477 spółek akcyjnych, 298 federalnych państwwowych unitarnych przedsiębiorstw, udziałów w 10 spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością, a także ponad 1000 różnych obiektów własności państwowej. Innymi słowy, atak na dużą skalę na własność publiczną, bez jakiejkolwiek dyskusji z ludźmi, którzy są pracownikami tych przedsiębiorstw i obiektów.
  My przeszliśmy to w latach 90-tych, ale dziś sytuacja jest znacznie bardziej niebezpieczna.
  Amerykańskie koncerny dostały zaproszenie do wzięcia udziału w prywatyzacji.

  http://wowavostok.livejournal.com/4989147.html

  Polubienie


 59. Piekny konik mongolski, niezwykle wytrzymaly, malowymagajacy pod wzgledem paszy i lokum,
  a do tego inteligetny , bo hodowany w stanie poldzikim. Takiego zostawili rosjanie na podmiane
  mojemu dziadkowi w czasie IIWS. Ogierek mial charakter i tylko dziadkowi dawal sie zaprzegnac do wozu. I biada innemu ogierowi ktory stanal mu na drodze – okrutnie kasal i kopal.

  Polubienie

 60. Jedziemy z niskim IQ gojów oprócz Juliusa
  zaapelował:
  Ludzie nie czytać tego admina !!!!!!!!!!!!!!!

  A ja bym ci radził Jeździec IQ byś ty nie czytał admina bo jeszcze ci się IQ odmieni na wyzsze

  Chruszczowowi mimo wszystko amerykańcy zaimponowali, raz ilością samochodów w NY, dwa plonami kukurydzy z 1 ha i Chruszczow po powrocie do ZSSR zaczął reformować rolnictwo przestawiając je na kukurydzę, co mu podobno nie wyszło i o mało co nie było z tego powodu głodu w Rosji.
  Był już przy tym stary, nie bardzo dbał o poparcie swoich towarzyszy z KC i z Biura Politycznego i został po prostu zastąpiony młodszym i znacznie bardziej energicznym Breżniewem.
  Mówiono też że były takie siły w ZSSR które chciały wojny z USA w przekonaniu żę jednak Rosja by wygrała, a Chruszczow jednak zgodził się na ustępstwa Kennediego i tym samym z wojny zrezygnował.

  Był taki moment w którym zjechało się do Orzysza na Warmii i Mazurach całe dowództwo Układu Warszawskiego na naradę. A było to dokładnie w dzień po zabójstwie Kennediego.
  Rzecz jasna na zjazd tegoż dowództwa przygotowywano się prawie cały miesiąc malując koszary, wewnątrz i na zewnątrz. Malując krawężniki, remontując płoty i chodniki itp. i tak się dziwnie złożyło że wszystko było gotowe na czas, na dzień przed zabójstwem Kennediego. Sekretarki, kucharki i kelnerki w ilości prawie 50 ładnych dziewczyn były już dzień wcześniej, a muszę zapewnić tego co jedzie z głupotą IQ że niektóre były bardzo ładne.
  Ale nie dla psa kiełbasa, były dla generałów i marszałków a nie dla szaraczków i pospolitaków.

  To były dni w których zapewne zapadały decyzja o tym czy ma być totalna i otwarta wojna z USA czy pokój. Przypominam, że w tym czasie trwała wojna w Wietnamie, a niejaki sen. Goldwater domagał się użycia broni atomowej przeciwko Wietnamowi północnemu.

  Putin byłby niezłym ministrem do spraw energetyki, ale prezydentura to dla niego za wysokie progi .

  Polubienie

 61. Ad Adm. Lepsze cerkwie i meczety niż ośrodki prania mózgów finansowane przez G. Sorosa, z których masowo wychodzą młodzi, wykształceni (i skretynieni) z wielkich miast i ośrodków.

  „W Soczi zmarnował spory kapitał i gówno z tego miał.
  Za 51 miliardów dolarów mógł zbudować kilka takich miast jak Soczi.
  Że wierzy, że z USA i całym zachodem może się dogadać i egzystować jak równy z równym , a tu już pokazuje swoją indolencję. ”

  Może zmarnował, a może udowodnił swojemu narodowi i światu, że bogate kraje zachodu nie mają monopolu na tego typu imprezy.
  On nie wierzy USA, tylko liczy się z nimi, bo nadal są silniejsi od niego. To że mądrze nie porywa się z motyką na słońce nie oznacza że tchórzy, bo gdyby tak było to już dawno odpuściłby sobie Syrię, a tak ograł tam Obamę jak gówniarza na boisku.

  „A jednak Turcja zbijając rosyjski samolot dokonała na Rosję ataku, agresi, na Rosję z większą i z lepiej uzbrojoną armią, na mocarstwo atomowe.
  Mówi się – była zbrodnia, musi być kara, inaczej zbrodniarz, bezkarny i tym samym bardziej zuchwały będzie dokonywał kolejnych zbrodni.”

  Zniszczyli rosyjski samolot, który zahaczył o tureckie terytorium, a ty proponujesz zniszczenie tureckiej bazy na terytorium Turcji. Jeżeli zniszczenie samolotu można nazwać tragedią i skandalem tak atak na tureckie terytorium byłby pierwszym aktem III wojny światowej, po której nie byłoby już ani Putina, ani Rosji, a możliwe że i NATOwskiej Polski równiez.

  Polubienie

 62. Konie mongolski tatarskie są znacznie mniejsze, ten na którym siedzi Putin to już krzyżówka
  zwana w naszej literaturze jako bachmat

  z wikipedi

  Bachmaty – rasa koni tatarskich niewielkich rozmiarów, ale obdarzonych wielką siłą fizyczną, szybkością, zwinnością i wytrzymałością na trudy oraz zmienne warunki klimatyczne.

  W mowie potocznej określenie człowieka niewielkiego i krępego ale silnego fizycznie.

  O bachmatach Adam Mickiewicz wspomina w Panu Tadeuszu (ks. II Zamek, w. 220-221):


  A młodzież na dziedzińcu biła się w palcaty
  Lub ujeżdżała pańskie tureckie bachmaty.

  Również i Sienkiewicz pisał o bachmatach
  To jednak nie rasa tylko już krzyżówka konia tatarskiego z innymi

  Za szybkie to one jednak nie były. Wspominam o nich i ja w powieści ,,Miecz króla Jana”

  Polubienie

 63. Bu bu bu ha ha ha ha :
  Admin ale jajca ale się uśmiałem .Dziękuje adminku :

  Był już przy tym stary, nie bardzo dbał o poparcie swoich towarzyszy z KC i z Biura Politycznego i został po prostu zastąpiony młodszym i znacznie bardziej energicznym Breżniewem.

  Polubienie

 64. Podczas spisku miał zdecydowaną w KC przewagę mógł jednym ruchem rozpierd… i Andropowa i Breżniewa i wyjeb… ich na księżyc jak Stalin Jagodę czy Jeżowa .
  Gdy jechał na Kreml nawet nic o spisku nie wiedział . Fakt faktem mógł być tym gównem trochę zmęczony ale załamał się po dymaniu dupska przez młodzika White House a dwa i spiskowcom ułatwiło to wyje… Nikity
  Takie fakty a nie cuda wianki wymyślane przez adminka .
  Adminku schabowe na obiad były dziś z nieswieżego schabiku u ciebie ?

  Polubienie

 65. Brezniew po objęciu władzy takim już debilem nie był aby stukać butem w ONZ i dwa pojeby podzieliły się strefami wpływów i taki cały hu…. tego był .

  Polubienie

 66. Wikipedia
  Nikita Siergiejewicz Chruszczow ur. 3 kwietnia?/15 kwietnia 1894 w Kalinówce, zm. 11 września 1971 w Moskwie) I sekretarz KC Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego (KPZR) w latach 1953–1964 i premier ZSRR w latach 1958–1964.
  Miał zatem już 70 lat w momencie zastąpienia go Breżniewem.
  Siedemdziesiąt lat, i miał za sobą dwie wojny światowe i rewolucję bolszewicką.
  Czy nie należąła mu się emerytura i odpoczynek?

  Po jego odsunięciu wiele z jego reform zostało odwołanych, a nowe władze przyjęły bardziej konserwatywny kurs rządów..
  Jego postać i jego reformy stały się wzorcem dla Michaiła Gorbaczowa, który darzył postać Chruszczowa dużym szacunkiem

  Polubienie

 67. Pewnie ze mu się nalezała i dostał od żydów ale pogrzeb to już mu żydzi nie nagłośnili szczególnie . Jedna wzmianka w partyjnej gazecinie gdzieś na końcu drobnym druczkiem.
  Adminku odpowiedz :
  czy takiemu gierojowi nie należał się pogrzeb z honorami a on miał jaki pogrzeb jak na pierwszego tragedia parę najbliższych osób i do ziemi .
  Widział adminku pogrzeb Lenina jak wyglądał ? a jaki piękny był pogrzeb Siergieja Kirowa . Porównaj to teraz do pogrzebu Nikity .
  I emeryturka mu się należała a znowu aż taka duża ona nie była i piękny pogrzeb też a co wyszło ?
  hu… dupa i kamieni kupa .
  Adminku taki spec jak ty a posilkować się pejsatą wikipedią .Wstyd!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 68. Gorbi , który teraz jest głęboko wierzącym człowiekiem dostał ananasy i frykasy za oddanie ZSRR banksterom , a Chruszczow przechlał Krym i oddał Ukraińcom .
  Dobrały się dwa ananasy to czemu się dziwić ,że Gorbi kocha Nikitę .Ma za co . bu bu ha ha ha :
  cytat:
  Jego postać i jego reformy stały się wzorcem dla Michaiła Gorbaczowa, który darzył postać Chruszczowa dużym szacunkiem

  cytat z pejsatej wikipedii bu bu ha ha ha .

  Polubienie

 69. Ważne :
  zydozerca
  19 Luty 2017 o 16:31
  Rolnicy z Kanady ostrzegają Polaków przed GMO: zastanówcie się, co chcecie jeść
  Nowiny24.pl
  Klub inteligencji polskiej

  Polubienie

 70. Zródło :
  http://www.nowiny24.pl/reportaze/art/6097329,rolnicy-z-kanady-ostrzegaja-polakow-przed-gmo-zastanowcie-sie-co-chcecie-jesc,id,t.html

  fragment artykułu :
  Schmeiserowie przez ponad 50 lat zajmowali się hodowlą rzepaku. Na 600-hektarowym gospodarstwie udało im się wyhodować odmianę, która doskonale radziła sobie w lokalnych warunkach i była odporna na choroby. Sukces poszedł w niwecz w dwa lata. Zaraz po tym, jak sąsiad zasiał rzepak GMO… W Kanadzie rośliny GMO wprowadzono w 1996 r. Były to cztery gatunki: rzepak, kukurydza, bawełna i soja. – Zostaliśmy wprowadzeni w błąd zarówno przez rząd, jak i biotechnologiczny koncern – opowiada Percy. – Obiecywano nam zwiększoną produktywności i przede wszystkim mniejsze zużycie chemikaliów. Ludzie z Monsanto przekonali nas również piękną ideą – dzięki GMO będziemy mogli nakarmić głodny świat. Już w pierwszym roku zauważyli, że jest dokładnie odwrotnie. – Produktywność spadła. Przede wszystkim w przypadku rzepaku i soi – mówi rolnik. – Potwierdza to kanadyjski departament rolnictwa (spadek o 10-15 proc.) Po wprowadzeniu GMO powstały też superchwasty odporne na herbicydy i pestycydy, więc musieliśmy używać dwa razy więcej

  Czytaj więcej: http://www.nowiny24.pl/reportaze/art/6097329,rolnicy-z-kanady-ostrzegaja-polakow-przed-gmo-zastanowcie-sie-co-chcecie-jesc,id,t.html

  Polubienie

 71. to jest człowiek na diecie GMO

  a to jestem ja, jak byłem jeszcze młody piękny i bogaty

  Dziś żałuję, że nie jadłem mleka w proszku z GMO
  Mówią, powiedz co jesz, a powiem ci jak wyglądasz.

  A ty jeździec co jadasz i jak wyglądasz?

  Polubienie

 72. nie kasować zwolennicy zydowskiego kapitalizmu włącznie z adminem na tym forum .
  W PRL adminku przy takich zdolnościach miałbyś wille i BMW w zydolandzie dali ci ty nasz Słodowy III RP ledwo 1300 PLN i zadowolonyś od ucha do ucha . Jeszcze na tym portalu zgrywasz takiego fajnego cwaniaczka , który popiera prawie każde PISdowskie głupoty no może nie każde .
  W sumie fajny z ciebie chłopina . Szkoda ze cię tak PIs-da omotała .

  Polubienie

 73. Zaraz adminek odpisze ,że ten koleś nie nierób leń i obibok .Typowe jakby powiedział Pająk .

  Polubienie

 74. konik
  19 Luty 2017 o 22:29
  w PRL 1980r średnia realna ponad 5tys zł (oficjalnie 6400) netto na rękę + masa ulg dodatków ,czyli jak dziś 7-8tys tyko że dziś większość zarabia od 800 do 1500zł netto

  Koszty utrzymania podstawowego znacznie niższe w PRL gaz 4x tańszy jak i czynsz,prąd itd.

  Nawet ceny żywności (tej samej wagi i jakości) były niższe w PRL jak obecnie a to przy wielokrotnie wyższych zarobkach.
  Robol w PRL utrzymywał mieszkanie i 5 osobową rodzinę z wczasami ,edukacją itd. dziś sam nie jest w stanie się utrzymać.

  Polubienie

 75. Adminku przyjacielu zydowskiego kapitalizmu .Widzisz różnicę ? . Niech no tylko doktor wstanie to i tak moje posty wykasuje .

  Polubienie

 76. Jedziemy z niskim IQ gojów oprócz Juliusa

  Moja odpowiedź na List młodego Polaka do pani premier.
  Dziewczyna z mojej rodziny skończyła w ubiegłym roku kiepskie studia na wydziale żywienia Uniwersytetu Warm.- Maz. i jako pani magister znalazła sobie pracę za 3000 zł miesięcznie.
  Mieszka z rodzicami, a obecnie kupiła sobie nowy samochód ( stary rozbiła) za 65 tyś zł na raty.
  Panie młody Polaku duraku, jak pan skończył dobre studia, to niech pan nie będzie frajerem, niech pan założy sobie firmę, np. w Internecie i zacznie zarabiać na początek dwukrotność średniej krajowej.
  Jak pan tego nie potrafi, to jest pan du..pa do kwadratu.
  Pan się takimi listami po prostu ośmiesza.
  A gumkami niech pan głowy pani premier nie zawraca.

  Polubienie

 77. Adminku twoje odpowiedzi są łatwe do rozpracowania . Typowe myślenie w schemacie żydowskiego kapitalizmu . Ależ ciebie żydzi ogłupili aż się wierzyć nie chce .

  Polubienie

 78. Adminku nie obraż się za pytanie ale odpowiesz dla kogo pracujesz i ile na pisaniu bredni wyciągasz bo naprawdę nie wierzę ,że to są twoje poglądy . Przecież nie jesteś głupkiem .

  Polubienie

 79. Jedziemy z niskim IQ gojów oprócz Juliusa
  Co ty wiesz o Ursusie?
  Ogladaj i ucz się

  Ciągniki URSUS nowości 2016 na targach AGROTECH Kielce 2016

  Europa – to już za mało
  Traktory Ursusa sprzedawane są do Czech, Belgii, Holandii i Pakistanu. Ostatnio jednak firma podbija Afrykę. W roku 2013 w ramach umowy pomiędzy rządem polskim i etiopskim Ursus podpisał kontrakt na dostawę 3 tysięcy ciągników dla Etiopii, wyposażenie centrów serwisowych, dostawę części zamiennych do ciągników i szkolenia….
  Nowe wyzwanie: transport ekologiczny
  Ale Ursus to nie tylko ciągniki. W kwietniu firma dostała homologację na autobus elektryczny. To najnowszy produkt firmy, która startuje obecnie w przetargu na 5 autobusów w Krakowie. Producent pozyskał środki unijne na remont hali i zakup wyposażenia do produkcji, montażu i diagnostyki autobusów.

  http://www.polskieradio.pl/42/4286/Artykul/1470824,Ursus-czyli-jak-tradycyjna-polska-marka-na-nowo-podbija-swiat

  Jedziemy z niskim IQ gojów oprócz Juliusa
  Mniej czytaj internetowych durnot, więcej czytaj admina

  Polubienie

 80. Jedziemy z niskim IQ gojów oprócz Juliusa 20 Luty 2017 o 8:35 Edytuj
  Adminku nie obraż się za pytanie ale odpowiesz dla kogo pracujesz i ile na pisaniu bredni wyciągasz bo naprawdę nie wierzę ,że to są twoje poglądy . Przecież nie jesteś głupkiem .
  ——————————–
  Masz rację.
  Trzeba to ujawnić
  Trzeba żeby wszyscy wiedzieli kto i ile płaci tutejszemu adminowi za jego brednie.
  Wkrótce znajdzie się odpowiednie info na stronie (w prawej kolumnie)

  Polubienie

 81. Mamy POlską kronikę filmową z lat 50 w wykonaniu adminka . Bardzo dziekuję .Polska kronika filmowa cymes bu bu ha ha ha .

  Polubienie

 82. NIC NIE KAPUJĘ, PRAWDOPODOBNIE MAM BARDZO NISKIE IQ!

  Traktory Ursusa sprzedawane są do Czech…

  Po co Pepikom polskie traktorki, jak one od przeszło 20. lat upychają do Polski swoje ZETORKI?

  http://www.agropolska.pl/technika-rolnicza/ciagniki/zetor-polska-ma-nowa-siedzibe,272.html

  Hmm, jakie one są podobne do tych z Ursusa? Może to są bliźniaki jednojajowe tak jak kaczki z jednej paczki?

  P.S. Jakby co, to ICH WEISS NICHT!

  Pozdrawia Pepik symulant

  Polubienie

 83. kika22
  Bo może to jest tak, że jak pepiki nie kupią polskich Ursusów to nie sprzedamy im polskich jabłek,
  albo
  Nie kupimy waszych Zetorków
  albo
  Znów zajmiemy Zaolzie
  albo
  Wyrzucimy pepików z Grupy Wyszechradzkiej
  No i w grę wchodzi zawsze cena produktu.
  Ostatnio kupiłem od Czechów takie urządzenie za jedyne trzy stówki

  Kto zgadnie do czego to służy?

  Polubienie

 84. NO TO WYLAZŁO SZYDEŁKO ZE SZMULOWEGO WORECZKA, ŻEBY UKAZAĆ ,,NĘDZĘ”, ŻEBRAKA Z TORUNIA, PASAJĄCEGO CODZIENNIE BIEDĘ JAK STADO OWIECZEK!

  „Wprost” dotarł do sprawozdań finansowych. Ojciec Rydzyk jest 83. najbogatszym Polakiem

  http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/%e2%80%9ewprost%e2%80%9d-dotar%c5%82-do-sprawozda%c5%84-finansowych-ojciec-rydzyk-jest-83-najbogatszym-polakiem/ar-AAn76Vs?li=BBr5MK7&ocid=DELLDHP

  UŚMIECHNI SIĘ, JUTRO BĘDZIE GORZEJ! ZNALAZŁEM TEKŚCIK DLA NIEPOPRAWNYCH OPTYMISTÓW, KTÓRZY MAJĄ JAKIEKOLWIEK ZWIDY, ZŁUDZENIA, OMAMY, MAJACZENIA… CO DO DOBREJ PODMIANY, ZAMIANY, WYMIANY, A MOŻE PRZEMIANY WODY W WINO…

  JAK „DOBRA ZMIANA” ROBI BANKOM DOBRZE A NAWET LEPIEJ

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2017/02/jak-dobra-zmiana-robi-bankom-dobrze-a-nawet-lepiej/

  Pozdrawiam

  Polubienie

 85. Ad Adm-inka

  Szanowny Adm-inku, to jest UCHWYT TOKARSKI, ZWANY TEŻ WRZECIONEM. Do tego zestawu potrzebny jest KONIK, IMAK…, żeby interes zaczął się kręcić.

  To jest dopiero ,,zabaweczka”, aż ślinka cieknie po brodzie, a z rękoma nie wiadomo co zrobić. Chi, chi, chi…

  TANIA JAK BARSZCZ UKRAIŃSKI, TYLKO JEDYNE 4.899,00 PLN. To dla nas ,,milionerów” żaden pieniądz! Cha, cha, cha…

  http://swiatnarzedzi.pl/pl/p/Tokarka-Proxxon-PD-250E-24002-Polska-Gwarancja-DOSTAWA-GRATIS/7180

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 86. Bu bu ha ha Kika kocham cię a ten adminek ostatnie 20 lat spędził na Kasjopei wylewając tamtejszych Kasjopejkom sok z truskawek na cycuszki bo nasz adminek nic nie ponimajet bu bu ha ha ha , ale super się go czyta bo robię w gatki gdy jego czytuję .

  Polubienie

 87. kika22

  Gorąco, gorąco, zimno, zimno.
  Szanowny kika22 niemal że utrafił.
  Owszem uchwyt tokarski, ale nie do takiej pięknej tokarki uniwersalnej do metalu lecz do….

  tokarka do drewna za jedyne 3217 zł polecam dobra maszynka dla każdego emeryta ( zyga to by takie za jedną emeryturę mógł kupić od razu dwie)

  Uchwyt tokarski cztero szczękowy trzeba dokupić oddzielnie

  misa z drewna

  Polubienie

 88. Tak adminku bo Zyga miał ostatnio podwyżkę i to całkiem sporą a nie taką jak ty admineczku w 2016 roku co ci PIS – da dała 4 PLN podwyżki a swoim miliony bu bu ha ha ha .

  Polubienie

 89. Kika nie wklejaj takich info bo wkurw…. adminka .On tu ma raj na ziemi za 1300pln miesięcznie jakie dostaje od ZUS bu bu bu ha ha ha .

  Polubienie

 90. Zaraz będziesz miał odpowiedz adminka o tej treści :
  ” jezeli chcą wyjeżdzać to niech te leniwe baby spier… z mojej ojczyzny .Mi tutaj jest super z moją emeryturką i jeszcze sobie w garazu pogrzebie i ze złomu zrobię PC . super jest ” bu bu ha ha ha .

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s