Trump czy Trampek


Niecały miesiąc temu ostrzegałem, że w Stanach Zjednoczonych jest organizowana „kolorowa rewolucja” – pisze The Saker. – Pierwszym dowodem, który przedstawiłem, było tak zwane „dochodzenie” przeprowadzane przez CIA, FBI, NSA i inne agencje w sprawie doradcy do spraw bezpieczeństwa prezydenta Trumpa, generała Flynna. Właśnie cały spisek dobiegł do udanego finału, generał Michael T. Flynn złożył rezygnację, a Trump ją zaakceptował.

Najpierw wyjaśnijmy sobie podstawową sprawę: Flynn na pewno nie był świętym ani doskonałym mędrcem, który mógłby zbawić cały świat. Niemniej Flynn był fundamentem polityki bezpieczeństwa prezydenta Trumpa. Flynn miał odwagę zrobić rzecz nie do pomyślenia, zapowiedzieć reformę całego amerykańskiego sektora wywiadu i bezpieczeństwa. Flynn próbował również podporządkować CIA i szefów sztabów prezydentowi poprzez Narodową Radę Bezpieczeństwa. Ujmując inaczej, Flynn spróbował uchwycić całą władzę z rąk CIA i Pentagonu, i podporządkować ją ponownie Białemu Domowi. Flynn chciał także współpracować z Rosją, nie dlatego, aby był miłośnikiem Rosji, byłby to pomysł absurdalny, lecz dlatego że był racjonalny, wiedział, że Rosja nie jest wrogiem Stanów Zjednoczonych, Rosja i Zachód mają wspólne interesy.

To kolejna niewybaczalna “myślozbrodnia” w Waszyngtonie. Neokonserwatyści, rządzący ukrytym państwem, zmusili właśnie Flynna do rezygnacji pod idiotycznym pretekstem, że prowadził rozmowy telefoniczne za pośrednictwem zwykłej niezabezpieczonej i monitorowanej linii z rosyjskim ambasadorem. Trump zaakceptował tą rezygnację. Od czasu przeprowadzenia się do Białego Domu Trump był obiektem ataku, prowadzonego przez – dowodzone przez neokonów – syjonistyczne massmedia, Kongres oraz “dwaplusdobromyślnych” celebrytów pop-kultury, a nawet przez europejskich polityków. Trump biernie przyjmował każdy cios. Teraz widzieliśmy jego słynne “jesteś zwolniony!”. Ale ciągle mam nadzieję, chcę mieć nadzieję, moim obowiązkiem jest mieć nadzieję. Trump zdradził nas wszystkich

Pamiętacie jak Obama pokazał swoją prawdziwą twarz, zdradzając swojego przyjaciela i pastora, wielebnego Jeremiasza Wrighta? Dzisiaj Trump pokazał nam swoją prawdziwą twarz. Zamiast odrzucić rezygnację Flynna i zamiast tego wylać tych, którzy przygotowali tak absurdalne oskarżenia, Trump przyjął rezygnację. To nie tylko oznaka nadzwyczajnego tchórzostwa, ale również niesłychanie głupi i samobójczy akt zdrady, ponieważ teraz Trump pozostanie zupełnie sam, zupełnie sam w towarzystwie indywiduów w rodzaju Mattisa czy Pence – twardych zimnowojennych typów, zideologizowanych do szpiku kości, którzy chcą tylko wojny i nie przejmują się całą resztą.

Flynn nie był moim bohaterem. Ale był bohaterem Trumpa i Trump go zdradził. Konsekwencje tego zdarzenia będą kolosalne. Przede wszystkim – Trump jest złamany. Tylko jeden miesiąc wystarczył ukrytemu państwu na wykastrowanie Trumpa i zmuszenie go do pokłonu prawdziwej władzy. Ekipa Trumpa przekonała się, że nie będzie on ich wspierał, z pewnościa osłabi to ich oddanie i lojalność. Neokonserwatyści poczują wiatr w żaglach dzięki eliminacji swojego najgroźniejszego przeciwnika i z pewnością zwiększą skalę ataku na nową administrację. Ukryte państwo wygrało. To już koniec

Teraz Trump będzie już tylko przysłowiowym szabesgojem, lokajem izraelskiego lobby. Hassan Nasrallah (lider Hezbollah) miał rację nazywając go “idiotą”. Chińczycy i Irańczycy głośno się zaśmieją. Rosjanie – nie. Będą grzeczni, uśmiechną się i sprawdzą, czy jakaś polityka motywowana zdrowym rozsądkiem ciągle ma siłę przebicia. Niektóre pewnie tak. Jakikolwiek sen o współpracy pomiędzy Rosją a Stanami Zjednoczonymi umarł z chwilą rezygnacji Flynna.

Przywódcy Unii Europejskiej będą świętować. Bali się właśnie Trumpa. Teraz Trump stał się popychadłem – bardzo dobra wiadomość dla Unii Europejskiej. Co to oznacza dla nas – milionów anonimowych “przegranych” (deplorables), którzy starają się zrobić wszystko, co mogą, aby powstrzymać imperializm, wojnę, przemoc i niesprawiedliwość?

Myślę, że mieliśmy rację pokładając nadzieje, a mieliśmy tylko nadzieję, nie oczekiwania. Teraz, z obiektywnego punktu widzenia, nie mamy powodów do pokładania nadziei. Waszyngtońskie “bagno” na pewno nie zostanie osuszone. To właśnie bagno zatriumfowało. Możemy tylko znaleźć pewne pocieszenie w dwóch istotnych faktach:

1. Prezydentura Hillary byłaby gorsza od jakiejkolwiek prezydentury Trumpa.

2. W celu upokorzenia Trumpa amerykańskie ukryte państwo musiało bardzo osłabić Stany Zjednoczone i całe Imperium Anglosyjonistyczne. Tak jak czystki Erdogana zdemolowały turecką armię, “kolorowa rewolucja” przeciwko Trumpowi osłabiła reputację i wiarygodność Stanów Zjednoczonych.

Pierwsze jest oczywiste, pozwólcie że wyjaśnię drugie. W swej kampanii nienawiści, skierowanej do Trumpa i Amerykanów (bandy “przegranych”), neokonserwatyści musieli pokazać swoją prawdziwą twarz. Swoim odrzuceniem wyników wyborów, swoimi demonstracjami, demonizacją Trumpa, neokonserwatyści pokazali dwie ważne rzeczy: po pierwsze, że amerykańska demokracja jest dzisiaj smutnym żartem, oraz że oni, neokonserwatyści, są reżimem okupacyjnym rządzącym wbrew woli Amerykanów. Innymi słowy, tak jak Izrael, Stany Zjednoczone nie mają już żadnej legitymizacji. A ponieważ Stany Zjednoczone, tak jak Izrael, nie mogą już przestraszyć swoich wrogów, nie mogą już nic zrobić, ani użyć siły argumentu ani argumentu siły. Neokoserwatyści wygrali, ale ich zwycięstwo usunęło ostatnią przeszkodę do załamania się Stanów Zjednoczonych.

Trump, mimo swoich licznych wad, wyrządził przysługę Stanom Zjednoczonym, władającym światowym imperium. Trump doskonale wiedział, że kontynuacja poprzedniej polityki nie była rozwiązaniem. Chciał dostosowania zadań do aktualnych możliwości Stanów Zjednoczonych. Flynn odszedł i neokonserwatyści znowu sprawują pełną kontrolę. Powracamy do poprzedniej supremacji ideologii nad rzeczywistością.

Trump prawdopodobnie mógł uczynić Amerykę, może nie “znowu wielką”, ale silniejszą, światowym mocarstwem, która w drodze negocjacji, używając swych przewag, mogłaby osiągnąć najkorzystniejsze dla siebie rozwiązania. To już skończone.

Wraz ze złamanym Trumpem Rosja i Chiny powracają do swoich wcześniejszych pozycji: silnego oporu popartego gotowością i zdolnością do konfrontacji i pokonania Stanów Zjednoczonych w każdej sytuacji.

Jestem całkiem pewien, że dzisiaj na Kremlu nikt nie świętuje. Putin, Ławrow i inni z pewnością doskonale wiedzą, co się stało. To tak jak Chodorkowski byłby następcą Putina w 2003 roku.

W rzeczy samej, gratuluję rosyjskim analitykom, którzy przez kilka tygodni porównywali Trumpa do Janukowycza, który również wygrał wybory, silny poparciem większości, i który nie zdołał zatrzymać “kolorowej rewolucji” skierowanej przeciw sobie.

Jeśli Trump jest drugim Janukowyczem, to czy Stany Zjednoczone staną się drugą Ukrainą?

Flynn był fundamentem trumpowskiej polityki zagranicznej. Istniała realna nadzieja, że opanuje on ogromne i wszechmocne trzyliterowe agencje (CIA, FBI, NSA, TSA, DHS etc.) i że skieruje amerykański potencjał na zwalczanie rzeczywistego wroga na Zachodzie: wahabitów. Wraz z odejściem Flynna cała ta koncepcja upada. Pozostaniemy ze stworami typu Mattis I jego antyirańską obsesją.

To clowny, które potrafią zadziwić inne clowny.

To zwycięstwo neokonserwatystów jest wydarzeniem o wielkiej wadze, zapewne będzie zniekształcone przez massmedia. Zwolennicy Trumpa zapewne również będą minimalizować jego znaczenie. Ale rzeczywistość jest taka, że pomijając możliwość cudu, nadzieje pokładane w Trumpie przez miliony Amerykanów i ludzi całego świata, którzy wierzyli że neokonserwatystów można wykopać za pomocą pokojowych wyborów, powinny się rozwiać. Nic wielkiego już się nie wydarzy. Widzę ciemne chmury na horyzoncie.

The Neocons and the “deep state” have neutered the Trump Presidency, it’s over folks!, http://thesaker.is/the-neocons-and-the-deep-state-have-neutered-the-trump-presidency-its-over-folks/

Napisał: The Saker

Aktualizacja 1 – Podkreślam, nie chodzi tu o to, że Flynn dostał kopa, ale o to, że podporządkowanie się Trumpa neokonom mówi nam wiele o charakterze (lub braku charakteru) Trumpa. Zadajcie sobie pytanie: Czy po tym, co stało się z Flynnem, nadstawilibyście szyję za Trumpa?

Aktualizacja 2. Jak przewidywałem, neokonserwatyści świętują i mobilizują się.

Przetłumaczył: Metro

Reklamy

35 uwag do wpisu “Trump czy Trampek

 1. John McCain: Polska jednym z krajów, który zostanie poddany „pewnej presji”

  Amerykański senator John McCain mówił dziś w Monachium, że nadszedł czas testowania USA; to czas, by pokazać solidarność – podkreślił. Ocenił, że jednym z krajów, który zostanie poddany „pewnej presji”, jest Polska.

  – Uważam, że będzie to czas testowania administracji USA. Czy to będzie Morze Południowochińskie, Bliski Wschód, Ukraina – to jest czas, by pokazać solidarność – mówił. – Myślę, że jednym z krajów, który zostanie poddany pewnej presji, jest pański – powiedział zwracając się do prezydenta Andrzeja Dudy.

  Senator pytany o prezydenta USA Donalda Trumpa zaznaczył, że sam nie mógłby wybrać lepszej drużyny, jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa. Podkreślał także, aby patrzeć, co amerykański prezydent rzeczywiście robi, a nie na to, co mówi.

  James Mattis o bezpieczeństwie NATO

  Nowy amerykański sekretarz obrony James Mattis powtórzył w Monachium apel, aby kraje NATO przeznaczały więcej pieniędzy na obronność. Mattis jest uczestnikiem dorocznej Konferencji Bezpieczeństwa w stolicy Bawarii. To jedno z najważniejszych spotkań poświęconych globalnemu bezpieczeństwu i polityce międzynarodowej.

  James Mattis apelował, aby sojusznicy w NATO przeznaczali co najmniej 2 procent PKB na obronność, tak jak zadeklarowali w czasie dwóch ostatnich szczytów Sojuszu. Szef Pentagonu ostrzegł, że na peryferiach Europy panuje niestabilna sytuacja.

  – Sojusznicy wiedzą, że rok 2014 był punktem zwrotnym i że nie możemy już dłużej zaprzeczać faktom. Jako obrońcy naszych narodów widzimy, że są one zagrożone na wielu frontach. Na peryferiach NATO tworzy się łuk niestabilności – mówił w Monachium James Mattis.

  Amerykański sekretarz obrony zapewnił, że nowy prezydent Stanów Zjednoczonych w pełni popiera sojusz wojskowy Europy i Ameryki. – Prezydent Trump rozpoczął urzędowanie i w pełni popiera NATO. On także opowiada się za przystosowaniem NATO do dzisiejszej sytuacji, aby Sojusz pozostał wiarygodny, potrafił działać i odpowiadał na rzeczywistość – zapewnił Mattis.

  Polubienie

 2. Trump to grubas straszny i cham w jednym .Taka prawda .
  spotkanie sprzed kilku dni z Netanjahu i jego wypo:
  „Łączy nas z Izraelem wieczna głęboka i nierozerwalna przyjażn ”
  Gdy oglądam Trumpa to w oczy mnie kole jego potwornie opasły tyłek
  Wlasnie coś w tym stylu :

  Polubienie

 3. Dr. Steven Beutler, Redlands, CA, has written in the New Republic that Donald Trump exhibits signs of having syphilis.
  A Medical Theory for Donald Trump’s Bizarre Behavior | New Republic.

  Christopher Columbus is believed to have brought syphilis to Europe.

  Adolf Hitler had the symptoms of advanced syphilis.

  According to Abraham Lincoln’s close friend and law partner, William Herndon, Lincoln has syphilis.

  Friedrich Nietzsche is believed to have had syphilis.

  Polubienie

 4. Andrew Breitbart (left) Larry Solov (right of Breitbart) and Netanyahu. Andrew Breitbart died in mysterious circumstances at the age of 43. Solov now runs ‚Breitbart News’ as a pro-Netanyahu website.

  Netanyahu ‚controls Trump and Breitbart’.

  Polubienie

 5. No wszystko jasne, APIAĆ OD NOWA POLSKO LUDOWA! Trampeczek i Putineczek to wielki dar niebios dla ludzkości, który ma zlikwidować wszelkie zło panujące na ziemi. Tylko ludzie bardzo źli i małostkowi, o bardzo małym ilorazie IQ nie chcą przyjąć niebiańskiej darowizny. Wszystkim wierzącym bezgraniczne w szczodre dary niebios, chciałbym przypomnieć, że siedzimy w teatrze i cały czas oglądamy ,,sztuczkę” pt. New World Order (NWO). Ta ,,sztuczka” została napisana bardzo dawno temu i czy chcemy, czy nie chcemy, wszyscy musimy ją obejrzeć do końca. Amen.

  … GREAT AGAIN. Chi, chi, chi…

  … GREAT AGAIN. THE END. Cha, cha, cha…

  Pozdrawiam

  Polubienie

 6. Kto rządzi Ameryką: Donald Trump czy Żydzi?

  Jak widzę, istnieją trzy różne szkoły myślenia o Donaldzie Trumpie:
  (1) On jest nowym Białym Nacjonalistycznym mesjaszem, który będzie chciał uczynić”make America great again” przez powstrzymanie Żydów, cięcie imigracji, zatrzymując zagraniczne wojny na których marnotrawiony jest publiczny pieniądz i poprawę życia w Ameryce dla zwykłych ludzi pracy.
  (2) On jest fałszywy, łotr, oszust i świetnie grający aktor, który wypełnia swoją rolę wobec Amerykanów od samego początku, tak na prawdę jest w kieszeni Żydów.
  (3) On jest dobrym człowiekiem, starając się utrzymać na powierzchni w otoczeniu potężnych wrogów, ale jeśli będzie miał szansę to zrobi wszystko, aby umieścić Amerykę z powrotem na właściwym jej miejscu.
  https://www.darkmoon.me/2017/who-rules-america-donald-trump-or-the-jews/

  Polubienie

 7. …Słowo „fake” (ang. fałszywy”) padło 22 razy, „media” – 19 razy, „news” – ponad 30 razy….
  Mnie się zawsze wydawało że ,,fake you” to tak jak polskie, wal cię , albo pie…dol się, pieprz się itp, ale może się mylę

  julius
  Trum może jest po części mesjaszem, oszustem, zgrywusem i dobrym człowiekiem na swój sposób

  jeździec
  …kuz…. moje zdjecie z pieknym tyłkiem ktos podmienil na inne…
  To ja, twój przyjaciel admin, hi hi, ha, ha, he he, ole, olala

  nasz na otarcie łez lambadę

  a jakby ci tego było mało to masz więcej poniżej

  Polubienie

 8. Serdeczne dzięki adminku tłuściutka kobitka prima sort mniam mniam lambada tez OK .

  Polubienie

 9. Tłuściutkie są cudne . Te baby szkielety z chudą żopą i małymi cycami żal patrzeć .Jeszcze raz dzięki adminku za film .

  Polubienie

 10. GENERAŁ MICHAEL T. FLYNN WIELKI ,,SPEC” OD PORNOGRAFII W ARABSKICH KOMPUTERACH!

  … Właśnie cały spisek dobiegł do udanego finału, generał Michael T. Flynn złożył rezygnację, a Trump ją zaakceptował…

  http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/swiat/wywiad-ameryka%C5%84ski-ujawnia-komputery-bojownik%C3%B3w-pa%C5%84stwa-islamskiego-s%C4%85-w-80-proc-zape%C5%82nione/ar-BBumyeK?ocid=DELLDHP

  https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Michael_T._Flynn&prev=search

  Pozdrawiam. Chi, chi, chi, ,,SPEC”, cha, cha, cha…

  Polubienie

 11. Jak zdobyć i utrzymać stanowisko

  Szanowni Państwo!

  Książka pod takim tytułem stałaby się niewątpliwie bestsellerem, pod jednym wszakże warunkiem – autor musiałby być osobą powszechnie znaną. Biografie sławnych ludzi mogą dostarczyć odpowiedniej wiedzy na temat zdobywania wysokich stanowisk, ale może to być wiedza nieco przestarzała. Dlatego proponuję śledzenie karier ludzi obecnie i od niedawna zasiadających na wysokich stołkach.
  Z racji tego, że kultura jest wyjątkowo bliska mojemu sercu, przyglądam się poczynaniom wicepremiera za nią odpowiedzialnego. Odnoszę wrażenie, że wziął na przeczekanie wierząc, iż poprzedni gabinet wróci do władzy, a jeśli nawet nie dokładnie w starym składzie, to lepiej sobie jednak zapewnić życzliwość osób z nią powiązanych.
  Co mnie skłania do takiego myślenia i wyciągania wniosków? Oto garść faktów:
  a) Wystąpienie pana premiera w obronie „resortowych” córeczek: Komorowskiej i Rzeplińskiej oraz własnej żony;
  b) Zakup dziel sztuki, które i tak do narodu należały (zagraniczny bogacz może się kiedyś przydać);
  c) Dotowanie nadal (nieco oszczędniejsze) prywatnych teatrów, nie zależnie od repertuaru;
  d) Powołanie na strażniczkę dużych filmowych pieniędzy osoby, która nie dopuści, żeby jacyś nowi się do nich dorwali i zaczęli wprowadzać dobrą zmianę!
  e) Umywanie rąk w sporze dawnego układu z nowo mianowanym dyrektorem teatru we Wrocławiu. Co prawda, zastąpiono dyletanta profesjonalistą, ale skoro stary układ woli dyletanta, to lepiej cicho siedzieć.
  f) A ostatnio, odebranie przyznanej wcześniej dotacji łódzkiej księgarni propagującej literaturę współczesną. Powód – tytuł promowanej książki wydał się panu ministrowi antysemicki. No może jemu samemu nie, ale skoro tak uznała GW, to przecież nie można z taką opinią dyskutować.
  Czy powyższe fakty nie tłumaczą, przynajmniej po części, braku dobrej zmiany w kulturze?

  Pozdrawiam i do następnej soboty

  Małgorzata Todd
  ——————————
  Można by rzec że to także rada dla Trumpa.
  – Nie wychylać się i jechać po starych ścieżkach poprzedników.

  Polubienie

 12. Trump has chosen General Herbert Raymond McMaster to be his National Security Advisor

  McMaster’s prior assignments include Ft. Benning and the International Institute for Strategic Studies in London.

  „Throughout his career, McMaster has established himself as a hawk against Russia…

  „In a 2016 speech to the Virginia Military Institute, McMaster stressed the need for the US to have ‚strategic vision’ in its fight against ‚hostile revisionist powers’ – such as Russia … and Iran”

  Polubienie

 13. Ad Juliusa

  Szanowny Juliusie, nic nowego czyli po ,,wielkiej” burzy w szklance wody, nadszedł czas na dalszą realizację globalistycznych planów NWO!

  DO WIARY W ALLAHA NIEZBĘDNA JEST PRODUKCJA RAKIET!

  https://losyziemi.pl/iran-najwyzszy-duchowy-przywodca-kraju-nakazal-straznikom-rewolucji-masowa-produkcje-rakiet

  Dalej debil ajatollah Ali Chamenei, wręcz zachęca, żeby NWO zrobiło porządki w jego kraju, takie jakie zrobili w Iraku, Libii, w Afganistanie etc. Czy to nie jest podejrzane, a może to są celowe zagrania?

  Iran wzywa do powstania. Światu grozi wojna?

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/iran-wzywa-palestyne-do-powstania-przeciwko-izraelowi/6r76b5v

  Kiedyś wyczytałem coś takiego: ,,Rzeki Eufrat i Tygrys spłyną krwią”. Współczesna wersja tej bajeczki mówi, że to zrobili Mongołowie, którzy chcieli ,,rozwalić” Islam ale jakimś dziwnym przypadkiem im się to nie udało. Same dziwne przypadki. Zawsze mnie zastanawiało jak stepowy lud pastuchów, który nie potrafił rozwalić CHIŃSKIEGO MURU i zniewolić Chińczyków, podbił prawie całą Azję, Europę i coś tam jeszcze. Czemu po tym ,,wielkim potopie” chord mongolskich w Europie, nie nastała rasa żółta i skośnooka, przecież musiało być wiele gwałtów na białogłowych, bo rycerzyki polegli na polu chwały i nie miał ich kto bronić? Same dziwy.

  http://www.eioba.pl/a/222/kiedy-islam-byl-bliski-unicestwienia

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 14. AD Kika22

  NETANYAHU : ISRAEL AND USA HAVE A GRAND MISSION
  Izrael i USA mają wielką misję.

  Israel Prime Minister Benjamin Netanyahu told Fox News’ „Hannity” Thursday night that his country and the United States have a „grand mission” to confront the threat of a nuclear Iran.
  Netanyahu, who met President Donald Trump at the White House Wednesday, told host Sean Hannity that Tehran’s aggressive rhetoric toward Israel is meant to mask their intentions against the U.S.
  Agresywna retoryka Iranu względem Izraela maskuje prawdziwe intencje wobec USA

  Pozdrawiam

  Polubienie

 15. Ad. Juliusa

  Agresywna retoryka Iranu względem Izraela maskuje prawdziwe intencje wobec USA.

  Szanowny Juliusie, co tu jest do maskowania? Wystarczy spojrzeć na mapę i dojrzeć ile w regionie ma ,,przyjaciół” US-raj, a ilu nieprzyjaciół posiada Iran. Do tego trzeba dodać sojuszników z NATO, którzy bardzo chętnie udzielą wszechstronnej pomocy US-rajowi. Azerbejdżan, Turkmenistan, Armenia, to są ewentualne drogi ucieczki Persów z ich kraju. Iran liczy około 78 285 000 ludności, więc będzie niezły exodus. Które państwo przyjmie tylu uchodźców i ich wyżywi? ALLAH-U AKBAR!

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 16. „Zawsze mnie zastanawiało jak stepowy lud pastuchów, który nie potrafił rozwalić CHIŃSKIEGO MURU i zniewolić Chińczyków, podbił prawie całą Azję, Europę i coś tam jeszcze. Czemu po tym ,,wielkim potopie” chord mongolskich w Europie, nie nastała rasa żółta i skośnooka, przecież musiało być wiele gwałtów na białogłowych, bo rycerzyki polegli na polu chwały i nie miał ich kto bronić? Same dziwy.”

  A jak niby pierwsi wyznawcy islamu na wielbłądach podbili taki kawał świata? Osłabieni, podzieleni wrogowie – to jest odp.

  Polubienie

 17. kika22
  Prostuję.
  Czyngis han sforsował wielki mur i podbił sporą część Chin.
  Dla czego w Europie nie nastała po podbojach żółta rasa?
  Odpowiedź jest prosta. Ten niby dziki i barbarzyński lud koczowników był wierny swoim tradycjom i swoim kobyłkom a każdy Mongoł miał ich kilka.

  Polubienie

 18. Ad Adm-inka i LuKa

  Czyngis-han sforsował wielki mur i podbił sporą część Chin.

  Oho, siła ,,złego” na jednego!

  Szanowny Adm-inku, żeby to nie było skuteczne urządzenie obronne przed chordami dzikich pastuchów ze stepu, to Kitajce tego muru nigdy by nie wybudowali! Jednak to było skuteczne urządzenie, skoro Berlin, Izrael, to przetestował, a teraz Trampek plagiator, to powiela na granicy z Meksykiem!

  Nigdy nie byłem w Mongolii ale obejrzałem wiele filmów dokumentalnych przedstawiający ten ciekawy kraj, w którym żyją ludzie mili, sympatyczni, bardzo gościnni, zmagający się na co dzień, z bardzo trudnymi warunkami do życia w stepie i nie rozumiem co może skłonić takich ludzi, żeby przemienili się z dnia na dzień z pasterzy w krwiożerczych barbarzyńców, żądnych wojen nie wiadomo z kim, bo nie posiadali takiej wiedzy o swoich przyszłych przeciwnikach.
  Skąd nagle zdobyli uzbrojenie i urządzenia do burzenia murów, które na stepie porośniętym trawą i pachnącymi kwiatkami jest niemożliwe do wykonania. Z jakiego kraju pochodzili inżynierowie i rzemieślnicy, którzy wykonali cacuszka do zabijania? A co ze szkoleniem? Przecież sama broń nie zabija, trzeba się nauczyć fechtunku, po przez dużą ilość treningów. Kto był pierwszym nauczycielem, który nauczył ich zabijać innych ludzi. Role pasterskie przejęły kobiety i dzieci, bo faceci mieli pełne ręce roboty, a żarełko gotowała dla ciężko pracującego ludu starszyzna obozowa? KTO, DLACZEGO I W JAKIM CELU?

  Ble, ble, ble, ko, ko, cip, cip, kukuryku na patyku, wielkie łup i bęc! Z WIELKICH WOJOWNIKÓW stali się ponownie ,,prymitywnymi” pastuchami! Chi, chi, chi…

  JAKA CUDOWNA MONGOLSKA WUNDERWAFFE! W JAKIEJ HUCIE CZY KUŹNI TO KLEPALI? MOŻE W NIEMIECKICH STALOWNIACH U HERR FRIEDRICHA KRUPPA? Cha, cha, cha…

  Czyngis-Chan (Mongol) – POLSKI ZWIASTUN

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 19. Szanowni Panowie, a znacie bajeczkę o mądrym starym pierdzielu i głupim młodym pedale? Morał do tej bajeczki dośpiewajcie sobie sami!

  Pozdrawiam

  Polubienie

 20. Doskonali się sztukę wywoływania kryzysów,aby na nich zarabiać.W trwającej WOJNIE O PIENIĄDZ po jednej stronie koalicja PETRODOLAROWA,a po drugiej ANTYDOLAROWA bazująca na powiększających się zasobach chińskiego złota.EURO zabiega o powiększenie wpływów europejskich przez pryzmat gospodarki niemieckiej.
  Jak w każdej wojnie trzeba mieć strategię,a jaka jest i jaka powinna być POLSKA?!

  Polubienie

 21. z Wiki
  Czyngis-chan (tytuł oryg. Genghis Chan) – jugosłowiańsko-amerykańsko-brytyjsko-niemiecki film przygodowy z 1965 roku w reżyserii Henry’ego Levina.

  Opis fabuły
  Przełom XII i XIII wieku. Temudżyn zwany Czyngis-chanem, jednoczy koczownicze plemiona Azji Środkowej i toczy wygrane wojny z Chinami. Zajmuje coraz więcej terenów. Organizuje sprawną strukturę wojskową, spisuje prawo i upowszechnia pismo.
  ————————-
  Oglądałem ten film w swoim czasie. Przedstawiał nieco szerzej historię samego Dzingisa
  Jego armia, jego sztuka wojowania opierała się na koniu i łuku, na szybkich manewrach jazdą i na podstępach w czasie trwania bitew. Wyglądało na to że w odróżnieniu od innych wojsk nie posiadał piechoty. Jako pierwszy zastosował chiński wynalazek proch do celów militarnych, a także używał gazy bojowe.
  Cały jego lud to byli wojownicy, w odróżnieniu od innych władców którzy mieli jedynie zbrojne drużyny wojów. Miał doskonale zorganizowany wywiad i rozpoznanie zarówno terenu jak i wroga. Ponoć jego rogowe łuki miały znacznie większy zasięg od łuków jego wrogów.
  Łuk rogowy był łukiem z drewna z frontową okładką (listwą) z rogu.

  Polubienie

 22. Ad Mieczysława Sylwestera Kazimierzaka

  Szanowny Panie Mieczysławie, w polityce światowej występuje klasyczna schizofrenia, oficjalnie co innego mówią publice, a zupełnie co innego powstaje pod stołem i tym się nie chwalą przed pospólstwem. Trzeba też mieć na uwadze, że politycy to notoryczni kłamcy i przy okazji wyzbyć się jakichkolwiek złudzeń co do ich szczerych intencji. Człowiek uczciwy, szlachetny, prawdomówny nie ma czego szukać w polityce, bo to dla niego jest totalne bagno moralne. Problem z politykami i polityką nie istnieje od dziś! Zawsze kiedy powstaje z czeluści POLITYKA I WŁADZA, wraz z nimi rodzą się ogromne problemy dla całej ludzkości.

  Inni jeszcze dosadniej stwierdzają co to jest POLITYKA mówiąc, że jest jak najstarszy zawód świata i każdy głupek może ją posiąść, doznając ,,cudownych” rozkoszy. Proszę spojrzeć na tzw. polityków, oni bez tego wielkiego G… nie mogą żyć. POLITYKA I WŁADZA DO AMOKALNEGO SZAŁU ICH DOPROWADZA, bo to działa jak narkotyk. Można to porównać (ANALIZA) z sadyzmem, gdzie znęcanie się jednego człowieka nad drugim, sprawia temu pierwszemu ogromną satysfakcję.

  Oficjalnie dwa mocarstwa idą na polityczną konfrontację zbrojną, wmawiając ludziom, że pasożytniczy tzw. kompleks militarno-obronny jest niezbędny dla całej ludzkości, który pochłania najwięcej pieniędzy z budżetów państwowych, bo urojony wróg zawsze czuwa.

  A nieoficjalnie co innego kombinują, wiedząc, że przekonali naiwniaków do swoich chorych idei, mogą spokojnie konstruować nowe podatki obciążające idiotów aby jeszcze bardziej nakręcać bardzo kosztowną spiralę zbrojeń!

  CZY UROJONY W CHORYCH UMYSŁACH CEL, MUSI ZAWSZE UŚWIĘCAĆ ŚRODKI?

  Analizując dogłębnie polityczne światowe szambo, głośno sobie myślę – czy światowa władzunia nie chciałaby dla siebie stworzyć, na wzór wodza z Watykanu, takiej ,,wielkiej” armii zwanej GWARDIĄ SZWAJCARSKĄ, która broni chodzącą świętobliwość przy pomocy halabardy przed natrętami, intruzami i raptusami. Czy koszt jednej HALABARDY, równa się kosztom np. samolotów F-22 czy Su-37?

  P.S. Wiem, wiem, przecież jest BOR i też wiem, że Watykan zawsze prowadzi wojenki w białych rękawiczkach bez ingerencji armii. Przy pomocy świstka papieru zwanego KOŃKORDATEM, bierze od idiotów wszystko to, czego dusza zapragnie oczywiście za darmo.

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 23. Ad Adm-inka

  ,,Cały jego lud to byli wojownicy, w odróżnieniu od innych władców którzy mieli jedynie zbrojne drużyny wojów.”

  WOJOWNICZY TEMUDŻYN I JEGO WIERNY KOŃ?

  Szanowny Adm-inku, niczego nie zrozumiałeś co napisałem w komentarzu. Cały jego lud był przede wszystkim pasterski, hodujący, konie, renifery, owce, wielbłądy itp., itd. Hodowla tych zwierząt zapewniała całemu jego ludowi codzienną egzystencję. Zwracam jeszcze raz uwagę na fakt, że co nakłoniło lub kto, że z pasterza raptownie przekształcił się w krwiożerczego wojownika, który z niewiadomych powodów chciał zawładnąć jakimś nieznanym mu światem, którego de facto nie znał. Kinematografia była dopiero w powijakach, czy jakoś tak!
  A technologia obróbki metali, skąd u pasterza taka tajemna widza, przecież na tych głupiutkich filmikach widać, że każdy z tych ,,wojowników” nosi na sobie po kilkadziesiąt kilogramów żelaza, a może to tyko plastik?
  Łuki były rozpowszechnione na prawie wszystkich kontynentach u ludów koczowniczo/pasterskich, tak samo jak namioty o różnych kształtach i nazwach. Ciekawa musiała być tajemnicza światowa siatka szpiegów, która wykradała tajemnice budowy łuków i przekazywała innym nacją! Szpiony za wysoką opłatą czy za darmochę uprawiali ten niebezpieczny proceder? Wartość bojowa łuków jest prawie żadna, gdy się ma TARCZĘ np. antyrakietową.

  JUDAS PRIEST – One shot at glory

  Wymyślony przez Chińczyków proch, służył im pierwotnie do tworzenia sztucznych ogni i fajerwerków, a nie do wysadzania w powietrze czegokolwiek lub kogokolwiek. A reszta – szkoda… Chi, chi, chi…

  P.S. Czemu Eskimosi i Lapończycy nie podbili Europy? Przecież jest taki jeden ,,szpieg” z tamtych stron, który co roku ,,podbija” serca wszystkich dzieci i nazywają go ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM! Cha, cha, cha…

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 24. kika22
  …co nakłoniło lub kto, że z pasterza raptownie przekształcił się w krwiożerczego wojownika, ….

  Najczęściej był to głód. Zwierzęcy instynkt do zabijania (polowanie) do rabunku, nierzadko do niszczenia.
  Drugim czynnikiem był człowiek, taki mały bandzior który rodzi się raz na jakiś czas i zostaje wielkim bandziorem, inaczej mówiąc zostaje wielkim wodzem, jak Dzingis chan, jak macedoński góral Filip i jego syn Aleksander zwany Wielkim, jak Dariusz I król Persów, jak Asurbanipal, jak Juliusz Cezar, jak Napoleon i Hitler.
  Dla przykładu tacy Wikingowie na co dzień byli jedynie biednymi norweskimi rybakami, trochę łowili ryb, trochę uprawiali rolę, trochę polowali w lasach, ale że najczęściej byli głodni więc szukali pożywienia także u wybrzeży innych krajów.
  Z Mongołami było podobnie. Stepy na których żyli i polowali nie zaspakajały ich głodu, a był to lud bynajmniej nie taki łagodny jak to wzmiankowałeś. Chętnie zapuszczali się na tereny bardziej urodzajne do sąsiadów zwanych Chińczykami, by tam zdobywać pożywienie, kobiety, wyroby rzemiosła. To z tej właśnie przyczyny cesarz Chin pobudował słynny mur chiński. Plemiona mongolskie walczyły także między sobą. Dzingis je połączył siłą, podstępem, może przekupstwem i sforsowali mur chiński i podbili część Chin, a że dalszy podbój był niemożliwy, ze względu na narastający opór Chińczyków więc poszli w kierunku na zachód w tym i na Węgry, na Polskę, na Ruś Kijowską i Moskiewską.
  Takie są przekazy tz. historyków i dziejopisarzy. Na końcu ostał im się ino Krym.
  Kolejna fala mongolsko tatarska to Turki.
  Obecnie mamy zalew tak zwanych uchodźców maszerujących znowu na bogatą zachodnią Europę.
  Ale to już inna bajka.

  Polubienie

 25. Zaczyna się eliminacja niepotrzebnych już degeneratów.

  President Trump has announced a federal investigation into the Pizzagate elite pedophile scandal involving human trafficking on Tuesday and promised to help put an end to the „horrific, really horrific crimes taking place.”

  Polubienie

 26. Ad Juliusa

  Szanowny Juliusie, a czy trampeczek wymierzy też potężnego klapsa lub kopa wszystkim pastuszkom, pasającym US-rajskie owieczki na zielonej łączce, za molestowanie i wykorzystywanie seksualne jagnięciny, że aż papa Franio spadnie z watykańskiego tronu na cztery litery? Chyba to jest niemożliwe ale pomarzyć i pospekulować chyba jeszcze wolno.

  Raport o molestowaniach seksualnych w Kościele USA: W 2011 wypłacono 144 miliony dolarów, w ciągu ostatnich 8 lat – 2,5 miliarda

  http://www.bibula.com/?p=55210

  Tutaj mamy coś z innej beczki. Jak człowiek może być poważny w tym globalnym cyrku? Chi, chi, chi…

  Tajny lot, 400 milionów w gotówce. ,,USA zapłaciły okup Iranowi”

  http://antypedofilskie-bractwo-himawanti.blogspot.com/2016/08/400-milionow-dolarow-usa-dla-iranu.html

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s