Granica wschodnia w przyszłości.


Nieuzasadniona niczym innym jak przemocą utrata wschodnich połaci Rzeczpospolitej po II wojnie oderwała od Polski dwa spośród pięciu centrów naszej duchowej kultury, tj. Wilno i zawsze wierny Lwów.

Komuniści uzasadniali to w swojej propagandzie „powrotem do granic piastowskich”, a robili to tak długo, że aż w końcu część rodaków przyjęła to bezsensowne tłumaczenie za prawdziwe. Co smutne, ta sama komunistyczna propaganda żyje nadal w tzw. koncepcji Giedroycia ( równie racjonalnej co genderyzm – Giedroyć z Genderem w jednym stali domu!  ), pociągającej w konsekwencji samo-kastrację polityczną, demograficzną i kulturową Polaków. Wierni Giedroyciowi musimy napisać naszą historię na nowo, żeby broń Boże nie przekroczyć linii Bugu, tyle tylko, iż większość naszych poetów, bohaterów, hetmanów, królów staje się wówczas kosmitami, przybyłymi nie wiadomo skąd.

[ Dziwi mnie niepomiernie, iż wciąż gorącym zwolennikiem tej tak naprawdę niegodnej wzruszenia ramion pseudokoncepcji jest tak dobry historyk i publicysta jak prof. Andrzej Nowak – tłumaczę to sobie typowo ludzką inercją myślenia, od której ostatecznie nie był wolny na starość sam Einstein ].

Tymczasem ubolewać należy, iż wschodnia granica PRL nie została wyznaczona przynajmniej wg linii Curzona jak na rysunku wprowadzającym. Uratowałaby ona odwieczny i arcyważny ośrodek kultury polskiej ( scil. Lwów – nota bene do dziś 30% mieszkańców zaznaczonego na mapie woj. lwowskiego to Polacy! ) przed barbarzyńskim zniszczeniem rękoma nowych administratorów, nie mówiąc o zachowaniu tradycji akademickiej oraz unikalnej kulturze.

Znowuż okręg królewiecki w sposób radykalny utrwaliłby geopolityczną pozycję Polski nad Bałtykiem.

Odrzućmy dominujący dziś wśród PiS-owców paradygmat, iż racją stanu Polski jest spłonąć z nienawiści do Rosji i idąc na całość założmy nawet, że z Rosją można … rozmawiać … handlować … i nawet politykować!

[ Co za śmiałość! Czy czasem nie kwalifikuje ona piszącego te słowa na szpiega rosyjsko-chińsko-irańskiego, który powinien dołączyć w areszcie tymczasowym do dr Mateusza Piskorskiego??? N.B. z partią „Zmiana” jest mi zupełnie nie po drodze, co nie zmienia pewnych faktów.

A tymczasem jak podaje wzburzony portal „w Wazelinie”:

Maski opadły! Le Pen otwarcie staje po stronie Kremla: „Rosja będzie strażnikiem równowagi europejskiej przy odchodzeniu od globalizacji”

Najwyraźniej według wWazeliniarzy, pani Le Pen po to walczy o prezydenturę słodkiej Francji, żeby móc poświęcić jej zasoby w interesie fabryk czekolady Poroszenki, ukraińskich eksporterów broni do Rosji oraz sekty Chabad-Lubawicz i finansującego ich Kołomojskiego … ].

8e97c1c8b28aacedeba343e5438eea60140

Ale wracając do tematu, jak może wyglądać nasza wschodnia granica w niedalekiej przyszłości?

Zaczynając od góry:

Zmianę przynależności politycznej okregu królewieckiego możemy sobie póki co wybić z głowy, a to ze względu na militarne znaczenie tej enklawy dla Rosji ( i nie mam tu wcale na myśli bazy wypadowej do ataku rosyjskich czołgów na Polskę przecinką leśną na wysokości Gołdapi, którym nie tak dawno straszył GaPol głupszych od siebie ).

 

W jakimś sensie podobnie jest z brytyjskim Gibraltarem: gdzie brytyjskie bladawce, a gdzie Gibraltar, a jednak! Rząd hiszpański co jakiś czas wykorzystuje status Gibraltaru do odwrócenia uwagi swojego społeczeństwa od problemów wewnętrznych, ale zwykle trwa to dość krótko.

W kontekscie tej enklawy i faktycznego blokowania przez Ruskich Zalewu Wiślanego i Żuław Wiślanych od otwartych wód Zatoki Gdańskiej niezbędny jest przekop Mierzei ( vide   Kanał żeglugowy na Mierzei Wiślanej ), którą to inwestycję mającą przypaść na lata 2017-2022 należy zapisać PiS-owi na PLUS.

O ile nie ma mowy o zmianie przynależności politycznej enklawy, o tyle należy ją związać gospodarczo i komunikacyjnie z polskim „Hinterlandem” czyli po naszemu zapleczem, o ile bowiem my tego nie zrobimy, to zrobią to bardzo chętnie Niemcy, którzy od dawna proponują Rosji szereg inwestycji na tym terenie. Należy też jak najszybciej przywrócić mały ruch graniczny z Królewcem, którego uruchomienie było jedną z niewielu dobrych decyzji „księcia-małżonka” Sikorskiego.

Przesuwając się nieco na południe: w Republice Litewskej Polska nie ma żadnych interesów poza naszymi Rodakami i to jakimi! To od nich powinnismy się uczyć umiłowania Ojczyzny i języka, ale też zorganizowania i umiętnej polityki! ( Waldemar Tomaszewski z AWPL to jeden z najzdolniejszych i najskuteczniejszych polityków polskich ). Polacy na Litwie mogą też posłużyć jako pomost do współpracy z Rosją, czego obawiają się i litewscy nacjonaliści, i banderowcy i Niemcy. Co ciekawe, nawet prezes Kaczyński, którego ugrupowanie zdradziło i wciąż zdradza Kresy, dla Polaków na Litwie zdaje się czynić nieśmiały wyjątek ( patrz zaproszenie Waldemara Tomaszewskiego do studia wyborczego PiS-u ). Uzwględniając fakt gwałtownego wyludniania się Litwy oraz jej sytuację geopolityczną, jedynym sensownym, docelowym rozwiązaniem jest bardzo szeroka autonomia dzisiejszej Litwy w ramach RP. Nie będzie mowy o jakiejkolwiek przymusowej polonizacji Żmudzinów czy zabranianiu im pisania swoich nazwisk litewskim alfabetem,albowiem jak słusznie mówił Roman Dmowski: językowi litewskiemu ( w sensie Lietuviu kalba ) należy się szacunek jako jednemu z historycznch języków polskich.

Dalej na południe mamy najbliższe nam historycznie i kulturowo państwo, bezpośredniego spadkobiercę Wielkiego Księstwa Litewskiego czyli Białoruś pod autorytarnymi rządami Baćki. Polska polityka prowadzona przez ostatnie 25 lat wobec Białorusi to najbardziej krzyczący dowód na wewnętrzne skolonizowanie Polski, która realizowała interesy żydowskie, niemieckie, rosyjskie, tylko nie polskie ( co do interesów rosyjskich: to własnie izolowanie Białorusi ze strony polskiej – pamiętam haniebne impertynencje „księcia-małżonka” Sikorskiego wykrzykiwane wobec Łukaszenki, co za wstyd! – wpychało ją wbrew woli Baćki w ręce rosyjskie ). Tymczasem Mińsk to jedyne wciąż dziś niedomknięte geopolityczne okienko dla naszego kraju, z wciąż otwartą możliwoscią nawet federacji. Tymczasem należy jak najszybciej odsunąć od spraw białoruskich wszystkie ptasie móżdżki pokroju pani Agnieszki Romaszewskiej, zaś publicznym symbolem nowego otwarcia mogłoby być uroczyste zaproszenie Aleksandra Łukaszenki na uroczystości rocznicowe bitwy pod Grunwaldem w lipcu br ( zalecałbym jednocześnie pominąć w zaproszeniu starą, farbowaną komunistkę Dalię Grzybowską / Grybauskaite – na szczaw i mirabelki, jeśli nie dorosła do poważnej polityki ).

Najtrwardszy orzech do zgryzienia do rzecz jasna Ukraina, a raczej to, co pozostanie po jej rozpadzie. Gdyby Polska była normalnym krajem, to wówczas naturalna byłaby współpraca polsko-rosyjska dla zapewnienia stabilizacji na terenach byłej USSR. Obawiam się wszelako, iż skutkiem dotychczasowej, samobójczej wręcz polityki polskiej na tym odcinku ( a której symbolem mogą być kabotyńskie okrzyki wznoszone przez Prezesa na kijowskim majdanie, między Tiahnybokiem a Kliczką – grzeszę przeciwko II Przykazaniu, ale mój Boże, mój Boże! Za coś nas pokarał takimi … ) będzie to, że zostaniemy – ku zadowoleniu Niemców i tyleż złośliwej co zasłużonej satysfakcji Rosjan – sam na sam ze wściekłymi z nienawiści banderowcami, których ani uśpić u weterynarza, ani uczłowieczyć się nie da, a którzy swojej frustracji nie będą bynajmniej wylewać widłami i siekierami na Moskalach.

Przy obecnym stanie naszej gospodarki i finansów jakiekolwiek próby przyłączania zrujnowanego województwa lwowskiego do Polski ( np. w formie republiki autonomicznej ) spowodowałyby zapaść cywilizacyjną południowo-wschodnich terenów Polski na dziesięciolecia, albowiem … „gospodarka, głupcze!”

Powyżej zarysowane granice nie są tak porywające i przemawiające do wyobraźni jak mityczne Międzymorze, ale mają w odróżnieniu od niego jedną zaletę: są REALNE.

PS

Nie należy mylić granic politycznych z granicą narodowej kultury. W przypadku Polski ta druga sięga swoimi wyspami daleko na wschód, niejednokrotnie poza granice II rozbioru i nie wolno jej trwonić dla doraźnych, partyjnych korzyści.

MacGregor

http://macgregor.neon24.pl/post/137177,granica-wschodnia-w-przyszlosci

30 uwag do wpisu “Granica wschodnia w przyszłości.

 1. Tak w Polsce jak i z pewnością w Niemczech niektórym marzy się przesuwanie granic na wschód. Dla nas to zbyt ryzykowne by popierać.

  Polubienie


 2. Obszar zaznaczony na biało to najbardziej prawdopodobny teren Polski za ileś? lat, może być trochę zmniejszony od zachodu i połączony z tym na południowym wschodzie w państwo znane każdemu pod nazwą Judeopolonia

  Polubienie

 3. Brawo Julius Judeopolonia bądz Polin ale to jedno i to samo . Myślę ze jeszcze jakieś 10 lat potrzeba garbatym nosom cięzkiej pracy aby w końcu to Polin było ich i mogli wreszcie tu odpoczywać po ciężkiej harówce ale jakiej harówce . Widział kto garbatego nosa cięzko pracującego ? może 1 na 10 .

  Polubienie

 4. Proszę poczytać Opolczyka . Z jego badań wynika ,że Lwów nie należał od zarania swoich początków do Polski . Wpis na WPS .

  Polubienie

 5. Proszę popatrzeć na mapę Euroregionów, przygotowaną przez FUNDACJĘ BATOREGO (w końcu był to importowany król Polski bardzo wielonarodowy, nie dość że nie-słowiański, to jeszcze protestant, pod wodzą którego Rzeczpospolita najeżdżała na Moskwę). na tej mapce, nieco powyżej i na prawo od napisu TATRY jest taki mały biały „placuszek” w kształcie bucika. Czy państwo wiedzą co zostało w tym miejscu zaprojektowane? REZERWAT DLA CYGANÓW, których ma się w ten rejon, na wschód od miasta Poprad, spędzić z całej Europy. Pozwolę sobie przypomnieć, że i hitlerowcy coś takiego projektowali, bo naukowo stwierdzili, że całkowita eksterminacja tego narodu oznaczała by likwidację całej rasy ludzi, co według nich było sprzeczne z Naturą. (Anglicy takich obiekcji nie mieli i systematycznie wymordowali WSZYSTKICH autochtonicznych mieszkańców Tasmanii.)

  Polubienie

 6. Ale za prezydentury bufetowej jest super . Warszawa to cudne miasto .Kochamy cię pani prezydent .
  Radzę tego klechy posłuchać bo pomimo że papista mądrze gada no i to ulubieniec guru antysyjonistycznego jaska z Toronto .
  Adminku wysłuchaj całość . To takie korepetycje dla ciebie .
  Jaka nagroda dla tego Natanka za mówienie prawdy ?
  Zakaz odprawiania mszy , ale on ma to w dupie i robi swoje .Dla mnie przynajmniej nie taki sztuczny jak Międlar :

  nie kasować doktor .Post skierowany do adminka .

  Polubienie

 7. Kiedyś prowadziłem dłuższą polemikę z Jaśkiem z Toronto i tak na koniec myślę trza temu jaśkowi dać kopa w dupę i zadaje mu pytanie .
  Jaśko ty cholernie z oczywistych powodów nie lubisz Wojtyły .Twoje zdanie w kwestii Wojtyły takie same jak Opolczyka a popierasz tego Natanka , który kocha Wojtyłę i jeszcze dziś w 2015 ( polemika wtedy miała miejsce ) jest gotowy za Wojtyłę dać się pokrajać .
  Jaśko to jak to jest ty kochasz Natanka a on kocha Wojtyłę którego ty taj nienawidzisz .

  Jaśko przeczytał dwa dni się nie odzywał mózg mu parował co ma na to odpowiedzieć a w końcu na trzeci dzień Eureka jest odpowiedz takiej treści .
  Srałem normalnie ze śmiechu .
  Odpowiedz jaśka :
  ” Natanek to wielki polski patriota , ale na dziś nie dojrzał jeszcze do tego żeby jego mózg przyjął prawdę o życiu i działalności Wojtyły ale niebawem Natanek dojrzeje aby tą prawdę przyjąć .”
  to słowa pisane jaska z Toronto .
  A ja na to
  bu bu ha ha ha bu bu ha ha .

  Polubienie

 8. Warto tu też wspomnieć APA , który tez ciekawie o Wojtyle pisał za co podobnie jak Toronto wyjeb… go ze wszystkich żydowskich forów w Polsce .
  Jeżeli chodzi o Toronto to jego teksty o historii kościoła cymes i tutaj to mnie z nim łączy i tu obiektywnie biję mu wielkie brawa .

  Polubienie

 9. Polecam tekst Toronto o Wyszyńskim ( nie mylić z prokuratorem Wyszyńskim , który jeb…. żydów za Stalina np Radka ) .Tekst Toronto cymes

  Polubienie

 10. Co ten Szyszko narobił?
  Drzewa na potęgę idą pod piły.
  Ruch jak u Żyda za kołnierzem.
  Całe osiedle dymi niczym jeden wielki piec hutniczy. To są palone gałęzie ze ściętych drzew, a przy tym jaki biznes. Już mam pod daszkiem wiaty co ładniejsze okazy buku, klonów, wiekowego jałowca, jabłoni, śliwy, nawet orzecha.
  Mam robotę w drzewie zapewnioną.
  Mam już także nagraną lipę, teraz trzeba jeszcze pomyśleć o zapasie drewna opałowego na kilka lat na przód.
  Na niejednej działce po wycięciu drzew aż się widno zrobiło.

  Bardzo duża i ciężka misa z orzecha. Typowe dla tego gatunku brązowo-beżowe zabarwienie. Charakterystyczna, naturalna szczelina biegnąca przez środek naczynia oraz dwa intrygujące oka. Wyjątkowy przedmiot dla konesera, który będzie wspaniałą ozdobą wnętrza.

  Cena: 489,00 zł

  https://www.toczeniewdrewnie.com.pl/misy


  misa z morwy 239 zł

  odlotowa cena 550 zł
  http://sielskiwarsztat.pl/produkt/misa-drewniana-orzech-2/

  Polubienie

 11. Adminku ty moje kochanie to ty nie wiesz co ten Szyszko porobił to ci powiem :
  Stanowisko ministerialne = zero ruchu = żarcie z cholesterolem = przytycie ogromne = nadmiar złego cholesterolu a to wpływa na decyzje więc nie krzyk co minister porobił w kraju cysorza Polin skarbeczku nie udawaj zdziwionego .Wszystko da się wyjaśnić naukowo skarbeńku .
  Admin to ty miał dziś zapierd… całą sobotę u syna a ty o 11.30 siedzisz na PC .Oj kłamczuszku .

  Polubienie

 12. Dlaczego ja podejmuje dobre decyzje ? nie mam złego cholesterolu dziś od 6 rano ostry bieg , odzywiam się zdrowo dlatego głupot nie robię adminku . tobie tez to polecam od razu przejdzie ci miłość do PISdy.

  Polubienie

 13. Ad Jedziemy z niskim IQ gojów oprócz Juliusa

  Proszę poczytać Opolczyka. Z jego badań wynika ,że Lwów nie należał od zarania swoich początków do Polski . Wpis na WPS.

  Ojojoj, Szanowny Zygi, Lwów cały czas należał do Polski, tylko jakieś mendy cały czas mu nazwy zmieniały, tak samo jak obecna nazwa naszego (k)RAJU – śmiechu warte!

  Dawno, dawno temu, za siedmioma górami i siedmioma morzami, istniało takie miasto LEOPOLIS

  https://la.wikipedia.org/wiki/Leopolis

  Miasto miało na tarczy herbowej sentencję łacińską LEOPOLIS SEMPER FIDELIS, co oznacza, że jest ZAWSZE WIERNE. Komu i czemu było zawsze wierne – jakiejś królowej, królowi, a może pejsatym LEWitom, którzy zawsze mieli wstręt do ciężkiej pracy fizycznej i nazywali/nazywają ich CAPłanami. Tak, tak, Zygi, to po dziś dzień mocno CAPi kozłem i BAPHOMETEM (taki rogaty diabeł, a może szatan)! Robią za CAP-ów ofiarnych, bo LEW, jak to LEW lubi na pierwsze śniadanko schrupać jakiegoś CAP-a.

  Później nad miastem zawisły burzowe czarne chmury, oj bardzo czarne, które przybyły z Austrii i Węgier i musiały koniecznie zmienić nazwę miasta, żeby brzmiało bardziej swojsko czyli po ichniemu. Wyrzucili z nazwy miasta lwa, wzięli kawałek gliny dokleili górę i powstał nowonarodzony LEMBERG, (niemiecki LE(h)M – glina, a obecnie glina to der Ton plus BERG – góra) Gliniana Góra.

  GLINIANA GÓRA

  http://www.lvivcenter.org/pl/umd/mapdetails/lemberg-leopol-lwow-1783/

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 14. Wyjątkowa kasta

  Szanowni Państwo!

  Miło jest mieć poczucie, że należy się do nadzwyczajnej kasty ludzi. Ale czy w demokracji należy to obwieszczać tym wszystkim, którzy się nie załapali na „salony”? To oczywiście zależy od stopnia arogancji, na jaką może sobie ów arogant pozwolić. W „państwie prawników” taka demonstracja należy do oczywistych prawd objawionych.
  Przyjrzyjmy się zatem tej wyjątkowej kaście. Ma ona uprawnienia, o jakich pospolity rzezimieszek może jedynie pomarzyć. Wolno jej bezkarnie jeździć „po pijaku”, kraść w sklepach, a przyłapana na gorącym uczynku zasłoni się immunitetem. Nie musi wykazywać się moralnością, ani rozumem, a jedynie mieć układy.
  Okazuje się jednak, że głupota bywa niebezpieczna nawet w tej specjalnej kaście. Przekonał się o tym „szanowany i zasłużony” sędzia z Wrocławia. Miał świetną fuchę. Za kopiowanie akt, którymi zainteresowani byli gangsterzy otrzymywał od nich godziwe honoraria. Biznes się kręcił i potrzeba mu było mnóstwo pendrajwów. Wiedział, że kupowanie takiego sprzętu na masową skalę w supermarkecie może zostawić niepożądany ślad w postaci łatwej identyfikacji jego karty kredytowej. Płacenie gotówką nie przyszło mu do głowy, bo przecież „specjalna kasta” nie zniża się do takiej archaicznej formy płatności. Było lepsze i oszczędniejsze wyjście z sytuacji – kradzież. W razie wpadki powinien go chronić immunitet sędziowski.
  Nie ochronił – co jest wyraźnym zamachem na niezawisłość sędziowską. Opozycja totalna nie powinna odpuścić takiego skandalu i porządnie przyłożyć za to PiSowi.

  Pozdrawiam i do następnej soboty

  Małgorzata Todd
  —————
  dodam, że opozycją totalną do PiS wydaje się być również :
  Jedziemy z niskim IQ gojów oprócz Juliusa……
  oprócz Juliusa

  ….dziś od 6 rano ostry bieg ….czy to znaczy, że już nie Jedziesz z niską IQ gojów , tylko biegasz?
  A możę uciekasz?
  Może cię Toronto gania, a może paziem?

  Polubienie

 15. Adminku kto to ta kobitka Małgorzata .Rozumiem że to twoja żona czy tak ? .No to masz wsparcie bu bu bu ha ha ha cyrk. Dlatego zona bo tez pisze jako adm ha ha ha no i widać uczona po Sorbonie bu bu ha ha ha .

  Polubienie

 16. PAZIA to raczej gania piękna nana z paroma Arami ziemi z pietruszką i selerem a Toronto robi u Maciejczyka Kichota za Sanch Pansę i nie mam czasu mnie ganiać .Niedługo będzie świętował żołnierzy wyklętych w potwornym maratonie bu bu bu ha ha ha .
  Adminku jeżeli ta pani Małgosia to twoja żonka to gratulacje ha ha ha .
  Informacja dla uczonej pani Małgorzaty co tu pisuje co sobotę :
  ! Ar = 0 ,01 h – wiedziała to pani wielka uczona ?

  Polubienie

 17. pop bo sikam ze śmiechu z wpisów tej pani Małgorzaty .Wybaczcie to ze smiechu błędy
  Popr ; 1 Ar a nie wykrzyknik = 0,01 h

  Polubienie

 18. Dziękuję za informacje wybacz ale tak mnie wpis rozbawił ten pani Todd ze musiałem prać bokserki .Poszukam wpisu Opolczyka .

  Polubienie

 19. Adminku kolego jeżeli to zdjęcie pod wpisem tej pani Małgosi to twoja żonka to zazdroszczę cholernie bu bu bu ha ha .

  Pozdrawiam jajcarzy zwłaszcza Kikę .

  Polubienie

 20. Kikuniu znalazłem wpisy Opolczyka na temat Lwowa .
  Masz pole do popisu trzymam kciuki :

  „Trudno pogodzić się np. z utratą Lwowa, którego polskości nie sposób zakwestionować”

  Ja jednak to zakwestionuję. W tym celu zadam pytanie z historii – Lwów został założony przez Данило Романовичa (Daniela I Romanowicza Halickiego) ku czci jego syna Lwa. Czy Lew to polske imię i czy kniaź ruski, założyciel miasta, Данило Романович był Polakiem?

  Księstwo halickie ze stolicą w Lwowie podbił i przyłączył do państwa piastowskiego Kazimierz III w roku 1349 walcząc o nie z Litwą i Tatarami. Przypomnę tylko, że do Rusi halickiej należały wtedy także Przemyśl i Sanok. Już od czasów Mieszka I trwały walki piastów z Rusinami o tzw. grody czerwieńskie (mniej więcej linia Bugu). Początkowo ziemie te i grody przechodziły z rąk do rąk, ale w czasie piastowskiego rozdrobnienia dzielnicowego dostały się na dłużej w orbitę wpływów ruskich. Wydaje się, że za najrozsądniejszą granicę żywiołu polskiego i ukraińskiego należy uzać właśnie linię Bugu.

  Z Lwowem jest prawie tak samo jak z Wilnem – dla wielu kresowiaków i Wilno jest miastem polskim. Choć jak wiemy zostało ono jedynie totalnie spolszczone przez wieki unii polsko-litewskiej. Pierwszych Polaków/Polan (mieszkańców państwa piastowskiego) zarówno Wilno jak i Lwów widziały jako jeńców wojennych prowadzonych w pętach z kolejnych wojen granicznych. Tyle że Lwów zaczęto polszczyć już prędzej – po podbojach Kazimierza III.

  Mówienie o „polskim Lwowie” poprawne jest przy wyjaśnieniu, że został on założony przez ruskiego kniazia na cześć syna, potem został podbity i uległ totalnemu spolszczeniu. Tyle, że jeśli my będziemy mówić o polskim Lwowie, to prowokujemy Ukraińców do mówienia o ukraińskim Przemyślu i Sanoku.

  Kilka razy byłem w Bieszczadach, dojeżdżając prawie nad nad samą granicę z ZSRR, a potem z Ukrainą. I zauważyłem że większość starych wiejskich kościołów były to przerobione na kościoły katolickie byłe cerkwie z charakterystycznymi cebulami na wieżach. Już to pokazuje, że żywioł prawosławny-ruski-ukraiński sięgał aż na tereny dzisiejszej Polski.
  Myślę więc, że najlepiej jest mówić o granicy na Bugu i nie upierać się przy „polskim Lwowie”.

  Polubienie

 21. LEOPOLIS, LEMBERG, LWÓW cd.

  Wiatr (chyba Boreasz, notabene pochodzący od BOR-a i BOR-usów) po iluś tam latach, naszej niewoli (temat bardzo dyskusyjny), nareszcie przegnał austriackie i węgierskie czarne chmurki z LEMBERGA i nastał na długie 20. lat piękny prastary piastowski LWÓW. Czemu nie LEOPOLIS?

  Ale co tam, przecież wszystko co piękne i dobre nie może wiecznie trwać. Nastał czas wojny, V kolumny Głuchoniemców, UPA, Bandery i innej zarazy lub cholery. LWÓW znowu popadł w obcą niewolę i oczywiście musiało dojść do kolejnej zmiany nazwy miasta.

  Львів – LWIW, teraz tak brzmi nowa nazwa starego piastowskiego miasta.

  https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D1%8C%D0%B2%D1%96%D0%B2

  W herbach też trzeba było troszeczkę zamieszać, żeby się uczące głuptaki nie były za mądre.

  STARY MIZERNIUTKI HERB Z LWEM I WOJEM…

  … I NOWY CUDOWNY Z ,,UKRAIŃSKIMI WIDŁAMI” I KOZAKIEM.

  Jeszcze coś! Kiedy nie było siedmiu gór i rzek, które zaczęły skrywać wszelkie tajemnice tego świata, LEOPOLIS nazywali po babsku (czytaj rodzaj żeński) LEOPOLIA czyli MIASTO LWICY. Ślad po tej nazwie praktycznie zaginął (został wymazany z ludzkiej pamięci) ale coś wyśledziłem i wytropiłem!

  http://www.archiwumkorporacyjne.pl/index.php/muzeum-korporacyjne/lwow/k-leopolia/

  Widzicie Szanowni Panowie, jakie to wszystko jest ŁATWE, PROSTE i PRZYJEMNE! A to tylko Ukraina, której kiedyś nie było na mapach – tak stwierdził sam Putin, Putinowicz, twierdząc, że to jest sztuczny twór, zresztą tak samo jak Rosja i Niemiaszki! Chi, chi, chi…

  http://telewizjarepublika.pl/putin-do-tuska-ukraina-to-sztuczny-kraj-a-lwow-jest-polskim-miastem-dlaczego-nie-rozwiazac-tego-problemu-razem,12840.html

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 22. AD Jedziemy z niskim IQ gojów oprócz Juliusa

  Kikuniu znalazłem wpisy Opolczyka na temat Lwowa .
  Masz pole do popisu trzymam kciuki:

  Szanowny Zygi, te pole i ten popis to cholernie CAP-i na odległość. Fetorek nie do zniesienia. Czym dalej w las, tym większy smrodek!

  Może pierwotnie UKRAINA się nazywała VKRANIA, WKRANIA?

  A dopiero później przemianowali na UKRAINĘ.

  Ale najlepsze jest to, że do nagłówku mapy, można sobie dowolnie wpisać, co się tylko zechce – BIAŁA PLAMA.

  Jest coś, co wyjaśnia nam skąd się wzięli KOZA-cy. Zdradza nam ten sekret stara ŁACINA w nagłówku mapy – TERRA COSACCORUM, ZIEMIA KOZICH SYNÓW, czyli PASTUCHÓW KÓZ I CAPÓW. Czy przypadkiem pasali też, CAP-łanów zwanych dla zmyły POPAMI?

  Tu jest fajny link do starej mapy, (niedatowany) który pokazuje stare łacińskie nazwy dawnych kresów Rzeczpospolitej. Po kliknięciu w link, najeżdżamy myszą na mapę, znowu klikając powiększamy ją, a później przesuwając kursor myszy oglądamy mapę.

  P.S. Co do samego tekstu Opolczyka, to pewnych faktów nie zna i dlatego błądzi w swoich opisach historycznych. Nie dziwię się mu, bo cała historia to jest jedną wielką ściemą, która ma za zadanie ogłupiać wszystkich ludzi, a nie wyjaśniać i edukować. Szanowny Pan rozumie, mamy obecnie taki klimat postoświeceniowy, a wiadomo przecież nie od dziś, gdzie jest włączona LATARNIA to wtedy jest najciemniej w koło i nic nie widać. Koniecznie trzeba wyłączyć żarówkę i dopiero widać co jest grane.

  Serdecznie pozdrawiam jajcarza

  Polubienie

 23. Przez tą ukraińską głupawkę nie umieściłem linku z mapą. Mówią, że śmiech to zdrowie!? Chi, chi, chi…

  Древння карта Украины_04

  Przepraszam

  Polubienie

 24. Wklejam bo może adminke skorzysta w końcu 1300 pln od Żydło to hu…a nie pieniądz : ja nie korzystam bo juz byłem .
  Jak to się mówi miłego podcierania starych żop niemieckich :
  Pejsaci codziennie mnie na siłę wyrzucają z Polin dając nowe oferty pracy .Moja osoba w Reichu już była ale może admin skorzysta aby zarobić podcierając zopy Niemcom dlatego wklejam .

  Praca czeka na Ciebie!
  Zarobki nawet do 1250 EURO na rękę

  Legalna praca, pewna wypłata!
  Zostań opiekunką osób starszych w Niemczech:
  szybki i pewny zarobek, nawet do 1250 EUR/m-c na rękę
  wyjeżdżasz kiedy chcesz
  sama określasz długość wyjazdu

  Zapewniamy:
  bezpłatny dojazd do podopiecznego firmowym busem
  zakwaterowanie i wyżywienie w domu podopiecznego
  szkolenia językowe i opiekuńcze
  całodobową pomoc i wsparcie opiekuna kontraktu

  Polubienie

 25. Kikuniu dzięki za odpowiedz jak zwykle naprawdę przebojowa . Poważnie dla ciebie wielki szacuneczek chociażby ze z twoich jajcarskich mozna sie wiele dowiedzieć .
  Podejrzewam ze ty jakiś kikuniu doktor uczelniany co to pejsów mocno nie lubi wywalony z uczelni .
  Pozdrawiam serdecznie Kikę jajcarza bez którego tego portalu by nie było bo on jest number jeden .

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s