Dobra robota Dobrej Zmiany


Niewątpliwym efektem Dobrej Zmiany na politycznej scenie Rzeczypospolitej jest w pierwszym rzędzie totalna klapa opozycji parlamentarnej.

Jarosław Kaczyński niekwestionowany dziś szef wszystkich szefów i prezes wszystkich prezesów rozgrywa politykę w Polsce i w Unii Europejskiej tak jak chce i kiedy chce.

Pan Jarosław zwykły szeregowy poseł na sejm i jedynie szef jednej z wielu partii politycznych w kraju ( jest ich podobno coś około 120 zarejestrowanych w Polsce) jest faktycznym liderem i naczelnym rozgrywającym.

Wszyscy inni przy nim to tylko jego współpracownicy bądź wściekle zgrzytającymi zębami przegrani desperacji.

W wieku dojrzałym czytając opisy różnych bitew jakie się odbyły na przestrzeni ubiegłych wieków zastanawiałem się co powodowało, że jedni bitwy wygrywali inni je przegrywali. Czy zwycięzcy dysponowali lepiej wyszkolonymi żołnierzami, czy wygrywali dla tego że mieli tych żołnierzy więcej lub więcej posiadali broni?

W opisach tych bitew często powtarzało się słowo popełnił błąd, nie przewidział skutków swojej decyzji, dał się zaskoczyć, wprowadził swoje wojska w pułapkę.

Konkluzja jaka się nasuwała była dosyć oczywista. Każda przegrana była zawsze wynikiem błędu. Każde zwycięstwo wynikało z wykorzystania tego błędu przez zwycięzcę.

Podobnie w polityce. Po pomyłkach rządzącej poprzednio partii PO, po aferach jakie się w jej kadencji zdarzyły, po taśmach prawdy i pogardy do państwa i do narodu jaka się z tych taśm wylewała, po zmęczeniu rządami tej partii, wiadomym było, że zwycięstwo w wyborach zacznie się skłaniać w kierunku PiS.

Ale Jarosław Kaczyński jak dobry wódz i strateg pomógł swej partii zwyciężyć w dobrym i pewnym stylu opracowując program tak dobry jak dobre może być danie w najlepszej restauracji. Program smakowity, pełen zakąsek i deserów, wonny i z przysłowiową wisienką na torcie. Wiadomym jest nie od dziś, że każdy z nas siądzie przy tym stoliku który jest lepiej przybrany, suto zastawiony, z parującymi półmiskami pełnymi specjałami miłymi dla podniebienia.

Jarosław Mądry już na wstępie zapowiedział, że będzie rządził dwie kadencje, a to oznaczało realizację obietnic wyborczych by wyborca wiedział, na kogo ma głosować z wdzięczności i z ufnością na więcej.

Tym czasem opozycja zupełnie i kompletnie zwariowała. Z braku pomysłów, w nerwach po klęsce dopuściła się blokady sejmu. Jak by to nie oceniać, jedno jest pewne, dokonała zamachu na jedną z najważniejszych instytucji w państwie. Tego rodzaju działanie określa się jako pucz. To niewątpliwie początek zamachu stanu w celu obalenia istniejącej władzy i zastąpienia jej przez puczystów. Tak zdarzyło się w Portugali, tak zdarzyło się w Gruzji, na Ukrainie i miało się zdarzyć w Polsce.

Ci którzy zablokowali mównicę sejmową, nie zdawali sobie sprawy do czego się dopuścili.

Nie wiem co liderom tej hecy powiedział Kaczyński, czym im zagroził, że zakończyli blokadę, ale wiem co może zgodnie z prawem zrobić.

Wariantów może być oczywiście kilka. Jednym z nich jest przegłosowanie w sejmie a PiS ma w nim większość, delegalizację partii biorących udział w puczu.

Innym rozwiązaniem może być skazanie uczestników blokady– puczu na kary więzienia i utratę praw publicznych (np. na 20 lat).

Przy czym kiedy Bruksela i Berlin zaczną drzeć swoje mordy pan prezydent RP może pod tym tz. naciskiem z zewnątrz ułaskawić, skazańców pozostawiając jedynie prawomocny wyrok w punkcie utraty praw publicznych, co całkowicie wyeliminowało by puczystów z życia publicznego.

Mam radochę z tego co oglądam ostatnio w TV.

Ziobro robi porządki z KRS i z panami ze specjalnej kasty zwanymi potocznie sędziami.

Syriusz wolski powiedział Tuskowi że jest mendą.

Kaczyński robi Syriusza Wolskiego kandydatem na miejsce mendy

Merkel głupieje raz za razem.

Raz gdy zaprosiła muzułmanów by zasiedlili Germany.

Po raz drugi gdy z Hollandem i jeszcze dwoma facetami z Włoch i z Hiszpanii postanowiła nabrać drugiej prędkości, chyba głównie ku uciesze pozostałych dwudziestu paru krajów a szczególnie Kaczyńskiego i Orbana jako nowych liderów Europy.

No ale jak to w historii bywa, wygrywa ten, co wygrywa błędy swoich rywali.

A tu wygrywającym jest bez wątpienia Kaczyński i jego ekipa.

Tuska zrobił kandydatem Niemiec

A puczystów zostawi sobie na deser, na później.

Pozbawienie praw publicznych mają jak w banku.

Reklamy

143 uwagi do wpisu “Dobra robota Dobrej Zmiany

 1. Ten Saryriusz-Wolski – jak go kiedyś słuchałem, to MENDA O KLASĘ WIĘKSZA NIŻ TUSK. Po prostu agent USA, tak jak Tusk był/jest agentem niemieckim. A przecież „ta koszula jest lepsza, która jest bliżej ciała”. Z Niemcami mamy wspólną historię ponad lat tysiąc, a z USA dopiero lat 27, hucznie rozpoczętą „planem Balcerowicza” przygotowanym przez IMF, czyli Imbecility-Mendacity-Falsity w Bretton Woods k. Waszyngtonu (Prezes Deutche Bank na ten plan „RP = Rip-off Poland” nie chciał się zgodzić i dlatego zginął kilka(naście?) miesięcy wcześniej w zamachu przypisanym Rote Armee – to twierdzi Fundacja Schillera)

  Czyli dalej to samo, tylko bardziej podle: akurat wczoraj się dowiedziałem, że najniższe składki na ZUS podniesiono z 1300 zl na 1400 zl, wyraźnie po to, aby ściągnąć pieniądze, od tych ledwie co zarabiających, na tych dzieci bawiących – czyli białoruskie „tuniejadstwo na odwyrtkę”.

  Polubienie

 2. KŁAMSTWO W PARADYGMACIE EWOLUCYJNYM to był temat wykładu prezentowanego w czasie Dolnośląskiego Festiwalu Nauki,z wnioskiem,że jest czynnikiem rozwoju intelektualnego człowieka.
  Aby lepiej zrozumieć GLOBALIZM można dostosować słownik Bertranda Russella dla KOMUNIZMU.
  „PRZEDWCZESNY ŚWIT” i z niego płynąca teza : „W kolejnej UTOPII to jest z wiarą w WOLNY RYNEK,liberalizm eksportuje WOJNY SPRAWIEDLIWE dla obrony DEMOKRACJI.
  W trwającej WOJNIE O PIENIĄDZ,opisanej przez Song Hongbinga po jednej stronie koalicja PETRODOLAROWA,a po drugiej ANTYDOLAROWA,bazująca na powiększających się zasobach chińskiego złota.EURO zabiega o powiększenie wpływów europejskich przez pryzmat gospodarki niemieckiej.
  Odwołując się do Feliksa Konecznego,krakowskiego geniusza,autora oryginalnego podziału na CYWILIZACJE,nie można cywilizować na kilka sposobów.CYWILIZACYJNA MIESZANKA staje się wybuchowa kiedy jest pod wpływem wartości CYWILIZACJI PODWÓJNEJ MORALNOŚCI,bo tak nazwał w opisie „CYWILIZACJA ŻYDOWSKA”.
  Na znaczeniu rośnie STRONNICTWO AMERYKAŃSKO-ŻYDOWSKIE,wobec jeszcze istniejącego : RUSKIEGO i PRUSKIEGO.

  Polubienie

 3. No i cóż jak zwykle mój komentarz do idiotyzmów wypisywanych tu przez admina . Taki będzie zawsze na płodzony tu przez niego dom wariatów :

  Trochę lektury dla adminka ale to jak wytrzeżwieje po dyskontowym piwie po 1.70 PLN bo dziś 8 marca i z racji tego żona kupiła mu całą zgrzewkę i chłopina nachlał się strasznie bo czy ktoś trzeżwy taki wpis by umieszczał ?
  Admin może pij Krombachera on dobry i kosztuje z 8 PLN . Mniej cię ogłupi :
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/03/04/potomek-folksdojczy-zastapi-wnuka-dziadka-z-wehrmachtu/

  Jeszcze to :

  I jeszcze to , ale tu adminek jadaczkę zamknął .A tak pięknie przytulał sie parę dni temu do pięknie wyżłobionej tłuściutkiej dupki pewnego ministra co mu pozwolił drzewo ściąć bu bu ha ha ha :

  ADMIN ALE TO CZYTAJ JAK JUZ PROMILI MIEĆ NIE BĘDZIESZ BU BU HA HA A.

  Polubienie

 4. i JESZCZE TO TY MÓJ PISDZIELCZYKU KOCHANY :

  BU BU HA HA HA .

  COS SZYBKO LUD SIĘ PIS ROZCZAROWUJE ? PRAWDA ? OJ A TAK MIAŁO BYĆ PIĘKNIE . a TO DWA PRZYKŁADY LUDA , KTÓRE NA PIS GŁOSOWAŁO .BU BU BU HA HA HA .

  Polubienie

 5. Widzisz doktor jak chcesz to potrafisz nawet w gaciach za 3 PLN i skarpetach za 2 PLN .
  Brawa.
  Cytat doktor :
  „Ten Saryriusz-Wolski – jak go kiedyś słuchałem, to MENDA O KLASĘ WIĘKSZA NIŻ TUSK. Po prostu agent USA, tak jak Tusk był/jest agentem niemieckim. A przecież „ta koszula jest lepsza, która jest bliżej ciała”. Z Niemcami mamy wspólną historię ponad lat tysiąc, a z USA dopiero lat 27, hucznie rozpoczętą „planem Balcerowicza” przygotowanym przez IMF, czyli Imbecility-Mendacity-Falsity w Bretton Woods k. Waszyngtonu (Prezes Deutche Bank na ten plan „RP = Rip-off Poland” nie chciał się zgodzić i dlatego zginął kilka(naście?) miesięcy wcześniej w zamachu przypisanym Rote Armee – to twierdzi Fundacja Schillera)

  Czyli dalej to samo, tylko bardziej podle: akurat wczoraj się dowiedziałem, że najniższe składki na ZUS podniesiono z 1300 zl na 1400 zl, wyraźnie po to, aby ściągnąć pieniądze, od tych ledwie co zarabiających, na tych dzieci bawiących – czyli białoruskie „tuniejadstwo na odwyrtkę”.

  Polubienie

 6. I jeszcze Zyga przypomni dobrą robotę dobrej zmiany adminkowi .
  Zalecenia dla adminka :
  Czytać ale gdy piwo z dyskontu wyparuje z mózgu :
  OSIĄGNIĘCIA DOBREJ ZMIANY BU BU HA HA HA :

  – dalsze zadłużanie Polski [i to jeszcze szybciej];
  – podpisanie, a nawet rozszerzenie ustawy 1066.;
  – wprowadzenie żydohamerykanskich baz wojskowych w Polsce;
  – podpisanie CETA;
  – ustawa o obowiązkowych szczepieniach;
  – zmiana polityki otwierająca Polskę na uprawy GMO;
  – ustawa wykupu ziemi rolnej przez gm. wyznaniowe [np. żydowskie, muzułmańskie];
  – koniec tajemnicy bankowej i skarbowej;
  – nowelizacja ustawy inwigilacyjnej – znacząco zwiększono poziom inwigilacji obywateli;
  – utrzymanie skandalicznie niskiej kwoty wolnej od podatku;
  – wroga nowelizacja prawa geologicznego i górniczego, prawa wodnego;
  To tylko kilka pozycji. Jest tego znacznie więcej…

  Tak w ogóle, proszę sobie przypomnieć, jak głosowali polsko-języczni posłowie w sprawie roszczeń żydowskich (nr 79 dnia 24-01-2014).

  admin nieprawda prostuj tylko błagam nie pierd… juz o 500 plus bo się rzygać chce .

  Polubienie

 7. TEN WPIS NIE JEST MÓJ TYLKO TYPKA CO TO NIE TAK DAWNO KOCHAM PIS .
  JAK TO SIĘ MÓWI SPRAWA SIĘ RYPŁA A MIAŁA BYĆ DRUGA JAPONIA BU BU HA HA HA .

  Polubienie

 8. Mam dwie dobre wieści dla adminka .
  Powraca major i kamanda APA . Piszą już u PAZIEM pod nickiem majorek LWP.
  Druga dobra wiadomość to , że zyga opuszcza adminka cóż wiosna się zbliża .Czas na pierdoły i robienie sobie jajec z majorów LWP i nie tylko się kończy . Czas zabierać się za robotę .
  Do zobaczenia w listopadzie .
  Lada chwila pojawi się tu APA z nickiem majorek LWP ( taki ma przynajmniej u PAZIU ) i niech adminek z nim się teraz męczy miesiącami wiosennymi i letnimi . Zyga przy kamandzie APA to był mały pikuś jak dobrze wie adminek .
  Również KIKA będzie miał więcej roboty .
  Pozdrawiam i do listopada .Wtedy wrócę .

  Polubienie

 9. W Polsce jest 800 tys. bezrobotnych

  cierpiących głód.

  W Polsce jest około 4 miljonów żydów

  tuczących się polskim chlebem.

  Robotniku, wal w pysk każdego

  kto twierdzi, że tak być musi!!

  „Młody Narodowiec”, 15 grudnia 1933, nr 6 (45) (Bielsko), s. 5.

  Polubienie

 10. Czekam co napisze LuK
  A to że S-W też menda tylko hamerykanska to całkiem możliwe, co o nim wiem, ano tyle, że dobrze upasiony.
  W nowomowie to brzmi tak – Menda ale swój.
  JK takim właśnie posunięciem kolejny raz pokazał że rozgrywa PO po swojemu
  Co więcej?
  Mówią, że przyjaciół trzeba szukać blisko, wrogów trzymać z daleka.
  Tylko, że dobrze, że obecny nasz przyjaciel, protektor i ,,obrońca” jest daleko i za oceanem. Łatwiej się go będzie pozbyć w odpowiednim czasie.

  Polubienie

 11. Ot, co wypisuje Stefan Kosiewski (portal SOWA z Frankfurtu a.M.) na temat Saryusza Wolskiego:

  Yes-Poland Prawda w oczy PDO459 FO von Stefan Kosiewski Studia Slavica et Khazarica ZR nie ma prawa zlodziej wypowiadac sie na temat morale i charakteru ZECh sowa 6 roku temu
  Napisał sowa (») 5. 3., czytaj: 165×

  sk/5-07-2008-beethovenhaus1.jpg
  https://gloria.tv/audio/ZUmipKRXMQxf4ptRo9CTbuYV7 w trybie wyborczym na stanowisko szefa Rady Europejskiej Jacka Saryusza-Wolskiego, któremu chciałbym udowodnić, że nie ma prawa złodziej wypowiadać się na temat morale i charakteru – nażreć się wieprzową kiełbasą na Kasprowym, bo w Izraelu tego nie ma Polski Komitet Narodowy: Jacek Saryusz-Wolski powinien oddać państwu 900 tys. zł. Re: Von: Biuro Podawcze [mailto:biuro.podawcze@pk.gov.pl] Gesendet: Montag, 6. März 2017 11:37 An: skosiewski@gmail.com Betreff: PK I Ko2 474.2017 https://de.pinterest.com/pin/452752568776185345/

  No, ale poeta Stefan Kosiewski mieszka w Reichu itd.

  No i SK podrzucił jeszcze cdoś takiego:
  https://pbs.twimg.com/card_img/839051688992456704/bNGNaO8z?format=jpg

  The hermeneutics of resignation: Jacek Saryusz-Wolski’s farewell letter

  By Dan Alexe
  Contributing Editor, New Europe
  +
  After the centre-right European People’s Party (EPP) revoked his party vice-president title, after he accepted the nomination by Poland’s ruling party, Law and Justice (PiS), for president of the European Council against his fellow party member Donald Tusk, prominent MEP Jacek Saryusz-Wolski sent yesterday his resignation letter to the EPP. It ran like this:

  Dear Chairman,
  Dear Martin,
  Dear Colleagues,
  Dear All,
  Today I have paid a farewell visit to our EPP President Joseph Daul, to thank him for 16 years of fruitful cooperation in our EPP family.
  16 years ago, early 2001, I succeeded to convince 3 leaders of Civic Platform, including Donald Tusk, when PO was still a movement, and not yet a registered party, to choose EPP as its own european party family affiliation and to refrain from joining ALDE.
  Later, I had the priviledge to lead Platforma, of which I was then Vice President, through the whole EPP accession procedure, starting from delivering, early 2001, an application letter, into the hands of late President Wilfried Martens, our President and founder.
  Today I had to submit to President Joseph Daul, the highest statutory EPP authority, with my deepest regret and in face of an ultimatum, my 2 resignations, from:
  1/ my function of EPP Vice President and Member of EPP Presidency.
  2/ my membership in the EPP Group in the European Parliament, asking President Daul to transmit my resignation to Group’s Chairman, Manfred Weber.
  For your information, referring to point 2/, I wanted, in spite of my expulsion from Civic Platform, to remain member of the EPP Group.
  Formally it is possible and practiced in our Group, to be member of Group, without being member of EPP party.
  Unfortunately, in the light of Civic Platform Delegation’s request, and again to my deep regret, it seems impossible.
  Therefore I have resigned, to save unnecessary procedures of exclusion.
  I wish all the best to our EPP family, which I keep feeling to be part of, even if not formally, and to which I hope to return one day.
  I remain committed European and Christian Democrat, regretfully, outside formal structures of EPP.
  Please accept my best regards and assurances of my highest consideration,
  Jacek Saryusz-Wolski
  https://www.neweurope.eu/article/hermeneutics-resignation-jacek-saryusz-wolskis-farewell-letter/

  Polubienie

 12. U nas APA pokazał się jako gwiazdka i dwie belki, ale ani słowa o szmulach i szwabach. Może przeszedł kurację odwykową i teraz wraca do zdrowia.
  Ale to dobra wiadomość.

  Polubienie

 13. Mogę dodać ze współczuję adminkowi chociaż APA proponowałem wcześniej psychoterapię .Nie było go od połowy grudnia więc może się jej poddał .
  Jeżeli nie będzie pisał ciągle o szmulach i szwabach to adminku będziesz miał luz bu bu ha ha ha .
  Już kończę bo nie mogę odejść od tego kabaretu takie tu jajca .

  Polubienie

 14. julius
  ktoś mi podpowiada że:
  teraz się zmieniło
  W Polsce jest 4 miljonów bezrobotnych
  cierpiących głód.
  W Polsce jest około 800 tys. żydów
  administracji wszelkich szczebli walczących z bezrobociem

  markglogg 8 Marzec 2017 o 8:04 AM Edytuj
  Ten Saryriusz-Wolski – jak go kiedyś słuchałem, to MENDA O KLASĘ WIĘKSZA NIŻ TUSK

  No to Jarosław Kaczyński zastosował metodę – Klin klinem wybijaj.
  Jednym strzałem Tuska utrącił, Wolskiego z PO usunął, Merkel nosa utarł

  zyga
  jak ci w ogródku pietruszka na różowo zakwitnie to daj znać.

  APA zgłoś się
  na apel Wierni Polsce

  Polubienie

 15. W liście opublikowanym w środę na stronie internetowej Kancelarii Premiera Beata Szydło przedstawiła „intencje” towarzyszące polskiemu rządowi przy zgłaszaniu kandydatury Jacka Saryusza-Wolskiego na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej

  „Zdecydowałam się napisać ten list, ponieważ uważam, że partnerskie i równe relacje w ramach Zjednoczonej Europy wymagają jasnego nakreślenia powodów naszych decyzji i motywacji.

  Mój kraj, Polska, został w ostatnich miesiącach postawiony w bardzo nietypowej sytuacji. Przez wiele lat, na różnych forach politycznych, na ważne stanowiska międzynarodowe, konsekwentnie popieraliśmy przedstawicieli z bardzo różnych środowisk politycznych – z europejskiej chadecji, socjaldemokracji czy liberałów. Mimo bardzo napiętych relacji politycznych zakładaliśmy, że tak może stać się i tym razem.

  Urzędujący Przewodniczący Rady Europejskiej zdecydował się wielokrotnie przekroczyć swój europejski mandat, używając autorytetu Przewodniczącego RE w ostrych sporach krajowych. Tak się stało m.in. w czasie, kiedy część opozycji blokowała metodami siłowymi prace demokratycznie wybranego parlamentu. Próba zablokowania przyjęcia budżetu była w polskich warunkach konstytucyjnych próbą obalenia rządu metodami pozaparlamentarnymi.

  Wyraźne poparcie tych działań ze strony Przewodniczącego RE było czymś niespotykanym.

  Uważamy, że naczelną zasadą sprawowania urzędu o charakterze międzynarodowym jest zasada neutralności politycznej wobec typowych dla demokracji sporów krajowych. Wiele miesięcy oczekiwaliśmy na poprawne ukształtowanie relacji polskiego rządu i Przewodniczącego RE. Bez skutku. Polityczna afiliacja Przewodniczącego RE nie jest żadnym usprawiedliwieniem.

  W środowisku międzynarodowym trzeba umiejętnie współpracować z osobami o różnym nastawieniu politycznym. Funkcja Przewodniczącego Rady Europejskiej wymaga szczególnie powstrzymywania się od ingerowania w polityczne sprawy poszczególnych państw członkowskich. Neutralność polityczna jest nadrzędną regułą, jaką osoby na tym stanowisku winny przestrzegać. Ktoś, kto tego nie potrafi i w sposób brutalny łamie tę zasadę nie daje rękojmi skutecznego i profesjonalnego wykonywania tej funkcji. Pan Przewodniczący Tusk nie wykazał należytej bezstronności. Wykorzystał swoją unijną funkcję do osobistego zaangażowania się w spór polityczny w Polsce. Takie działanie nie może spotkać się z naszą akceptacją. Nie możemy pozwolić na stworzenie takiego niebezpiecznego precedensu, gdy demokratycznie wybrany rząd państwa członkowskiego atakowany jest politycznie przez Przewodniczącego Rady Europejskiej. Myślę, że gdyby adekwatna sytuacja dotyczyła jakiegokolwiek innego kraju UE, reakcja byłaby równie jednoznaczna i zdecydowana.

  W tej trudnej sytuacji, w jakiej zostaliśmy postawieni, uznaliśmy, że odpowiedzialnym działaniem będzie przedstawienie nowego kandydata, który nie tylko sprosta temu zadaniu, ale także wniesie do Rady Europejskiej nową jakość działania, zaufanie i gwarancje przestrzegania zasad.

  Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione powyżej kwestie, zdecydowaliśmy się zaproponować kandydaturę Jacka Saryusza-Wolskiego. Jest to osoba kompetentna, o ponad 40-letnim doświadczeniu eksperckim i politycznym w sprawach integracji europejskiej. Pochodzi spoza naszego obozu politycznego.

  Oprócz wielu oczywistych kwalifikacji na to stanowisko, Pan Jacek Saryusz-Wolski daje nam szansę na prawdziwe wcielenie w życie naszych własnych postanowień dotyczących odnowy i reformy projektu europejskiego. To dla Polski szczególnie ważne.

  Ewentualne przedłużenie mandatu Przewodniczącego RE wbrew stanowisku rządu kraju pochodzenia pozostaje w sprzeczności z międzyrządowym charakterem prac naszej Rady. Nawet w przypadku powołania członków Komisji Europejskiej, instytucji o czysto wspólnotowym charakterze, wybór dokonywany jest na podstawie „sugestii zgłaszanych przez Państwa Członkowskie” (art. 17 TUE).

  Mój kraj i reprezentowany przeze mnie rząd jest przekonany o doniosłej wartości integracji europejskiej dla naszego kontynentu. To wciąż może być najważniejszy europejski instrument budujący dobrobyt oraz bezpieczeństwo naszych państw i obywateli. Może, ale – dziś już to wiemy – nie musi.

  Projekt europejski przeżywa bezprecedensowy kryzys i jego odnowa wymaga świeżego spojrzenia na wiele spraw Unii Europejskiej. Mimo zróżnicowania politycznego i regionalnego potrzebujemy jedności i zachowania integralności UE.

  Potrzebujemy odważnej obrony, a nawet rozwinięcia wspólnego rynku, który pozostaje naczelnym mechanizmem wzrostu gospodarczego w Unii Europejskiej.

  Wobec rosnącej nieufności wielu europejskich narodów do projektu integracji, widzimy potrzebę lepszego określenia odpowiedzialności państw i parlamentów europejskich za przyszłość Unii.

  Potrzebujemy odnowy ambitnej polityki zagranicznej, obronnej i handlowej, by odgrywać podmiotową rolę w świecie, który nie zawsze jest wobec nas przyjazny. Widzimy to na naszej południowej i wschodniej granicy.

  Wobec niejasnej przyszłości projektu europejskiego, czego przejawem są mnożące się scenariusze dla UE, potrzebujemy otwartej politycznej debaty liderów państw europejskich o odnowie tego projektu. Nikt z nas tego obowiązku nie zdejmie. Nikt nas w tym nie zastąpi.

  Warunkiem koniecznym realizacji takiego planu jest wzajemne zaufanie, poszanowanie różnorodności i suwerenności państw członkowskich. Jeśli chcemy, by Unia Europejska była silniejsza, by mogła się rozwijać, by była bezpiecznym domem dla obywateli naszych państw, musimy ją naprawić i zmienić na lepsze. Musimy mieć odwagę, by te wyzwania i cele nazwać. Nie możemy się bać trudnych wyborów. Szanując nasze narodowe odrębności, musimy działać razem, a nie wbrew sobie. Tylko wzajemny szacunek i zaufanie, przestrzeganie zasad oraz prawdziwa chęć poprawy sytuacji przyniesie oczekiwane rezultaty. Musimy to wyzwanie podjąć wspólnie w imię odpowiedzialności za Europę.

  Takie intencje towarzyszą polskiemu rządowi przy zgłaszaniu kandydatury Pana Jacka Saryusza-Wolskiego.

  Z poważaniem, Beata Szydło”

  Polubienie

 16. A ja widzę , że adminek jeszcze pijany .Dzień kobiet trzeżwiej dalej bu bu ha ha .
  Adminku jeszcze tam z promila masz bu bu ha ha :
  cytat adminek :

  julius
  ktoś mi podpowiada że:
  teraz się zmieniło
  W Polsce jest 4 miljonów bezrobotnych
  cierpiących głód.
  W Polsce jest około 800 tys. żydów
  administracji wszelkich szczebli walczących z bezrobociem

  markglogg 8 Marzec 2017 o 8:04 AM Edytuj
  Ten Saryriusz-Wolski – jak go kiedyś słuchałem, to MENDA O KLASĘ WIĘKSZA NIŻ TUSK

  No to Jarosław Kaczyński zastosował metodę – Klin klinem wybijaj.
  Jednym strzałem Tuska utrącił, Wolskiego z PO usunął, Merkel nosa utarł

  zyga
  jak ci w ogródku pietruszka na różowo zakwitnie to daj znać.

  APA zgłoś się
  na apel Wierni Polsce

  Polubienie

 17. Adminku ja piernicze ależ to tanie piwo szkodzi . Może powinieneś zrobić badania mózgu ? bu bu ha ha a stać cię bo to cholernie drogie . Ludzie takie idiotyzmy wypisywać . No i znowu bokserki do prania . Admin miej litość bo przez twoją głupiznę a konkretnie idiotyczne wpisy zbankrutuje .
  cytat adminek :
  „No to Jarosław Kaczyński zastosował metodę – Klin klinem wybijaj.
  Jednym strzałem Tuska utrącił, Wolskiego z PO usunął, Merkel nosa utarł „

  Polubienie

 18. Ostatnia rzecz . Po co ty wklejasz Szydło .Przecież tego nikt nie będzie czytał .Wolę już to oglądać .Bardziej ciekawe :

  Polubienie

 19. Siemaneczko kamanda APA . Mieliście zaatakować Polin waszą kamandą 1 stycznia a tu h… dupa i kamieni kupa . Szmule wam broń podpier… a może Szwaby bu bu bu .
  Pan doktor za wami bardzo tęsknił a admin płakał jak zanikliście w grudniu bu bu ha ha .
  cytat :
  Te same dowcipaski tutaj rynsztok cwicza, co na stronie WPS.

  Polubienie

 20. „Czekam co napisze LuK”

  Wolski i tak nie ma szans na zostanie „preziem” UE, więc o co tutaj chodzi? Po pierwsze PiS chce chyba dać donkowi do zrozumienia, że nie będzie z nim współpracować w ramach polityki międzynarodowej UE, zwłascza że stare kraje członkowskiej już przygotowują europę „dwóch prędkości”. Druga sprawa jest taka, że podobno krążą ploty jakoby Wolski miał zostać nowym ministrem MSZ za „Pablo Escobara” Waszczykowskiego. Pablo słusznie musi odejść, ale czy aby na pewno Wolski z Syriusza byłby dobrym kandydatem? Nie wnikam czyim był,jest czy będzie dopiero agentem, nie jestem ministrem obrony, ani doktorem filozofii, Wolskiego pamiętam jedynie z jego głośniego poparcia w euro parlamencie dla wszelkich projektów „pogłębiania integracji” , „federalizacji” i „zacisniania więzów”, czyli czegoś przeciwnego do tego, co zawsze proponował PiS. Po co więc taki euro fanatyk o wyglądzie kartofla rządowi PiS, nie mam pojęcia.

  Polubienie

 21. Luk nie ma pojęcia co wyczynia jego ukochana partia to dziwne i chce za wszelką cenę udowodnić że jest mądrzejszy od Gąsienicy h hi hi hi hu hu hu .
  Zawsze wiem co ma na myśli moja ukochana Angela .

  Polubienie

 22. Zamiast tu pisać głupoty to byście paniom chłopy życzenia złożyły .Oni i tak mają ciężkie życie z wami chłopami w tej zamorskiej kolonii USA .

  Polubienie

 23. LuK
  Wolski został kandydatem i to wystarczy. Wypadł z PO, nie zostanie oczywiscie preziem Unii, może wypaść z polityki bo jak na razie do PiS Kaczyński go nie zaprosił.
  w takich okolicznościach mówi się – murzyn zrobił swoje, murzyn możę odejść

  Polubienie

 24. Tak na prawdę to losy Europy bedą rozstrzygały się nie w Brukseli ale oto w tym samolocie, latającym centrum dowodzenia prezydenta Władimira Putina.

  Polubienie

 25. Dopoki zlodziej i bandyta prawa bedzie ustanawial pod swoje nastepne kradzieze i rozboje, dopoty sprawiedliwosci i porzadku na swiecie nie bedzie.

  Polubienie

 26. zyga
  jak ci w ogródku pietruszka na różowo zakwitnie to daj znać.

  Zyg, zyg, SŁODZIUTKA MARCHEWECZKA!

  http://joemonster.org/art/32775

  http://sjp.pl/zyg

  A o co chodzi, a o co biega w polityce…? Przecież CESORZA TO JUŻ MAMY? ZWĄ GO JAROSŁAW PRAWY i SPRAWIEDLIWY (o wrednym pseudonimie mądry)

  Tylko ohydne NOWOCZESNE PASOŻYTY widzą co innego!

  A TAK OGÓLNIE ,,EGON, KLAWO JAK CHOLERA”,

  I W TV-KURSK TEŻ JEST…Chi, chi, chi…

  Pozdrawiam

  Polubienie

 27. „Wolski został kandydatem i to wystarczy. Wypadł z PO, nie zostanie oczywiscie preziem Unii, może wypaść z polityki bo jak na razie do PiS Kaczyński go nie zaprosił.
  w takich okolicznościach mówi się – murzyn zrobił swoje, murzyn możę odejść”

  Coś w zamian konkretnego musieli mu obiecać, bo inaczej to by nie poleciał jak jakiś kamikaze.

  „Luk nie ma pojęcia co wyczynia jego ukochana partia to dziwne i chce za wszelką cenę udowodnić że jest mądrzejszy od Gąsienicy h hi hi hi hu hu hu .
  Zawsze wiem co ma na myśli moja ukochana Angela .”

  A twoja żona wie że się w makreli podkochujesz? Za takie teksty i to jeszcze w dniu kobiet to zyguś będziesz miał jutro posiedzenie na karnym jeżyku, bez browarka.

  Polubienie

 28. Luk
  …Coś w zamian konkretnego musieli mu obiecać, bo inaczej to by nie poleciał jak jakiś kamikaze….
  Nic mu nie musieli obiecywać, bo była to nagroda za nazwanie Tuska mendą.
  Facet dał się na nią złapać jako że ludzie są łapczywi i zawsze chcą wiecej

  Polubienie

 29. A ty adminku jakąś nagrodę dostaniesz za wchodzenie w dupę cysorzowi ? .Jakbys dostał coś to napisz .bardzo cie proszę bu bu ha ha ha .Jajca

  Polubienie

 30. Jedz grochówkę będziesz puszczał wiatry .To zdrowe .

  Ja wiem że grochówka to smaczna zupa, ale zyga, trzymaj się jednego nicku i pisz z uzasadnieniem, merytorycznie.
  Merytorycznie to znaczy jeśli już zarzucasz PiS–owi że podpisali CETA to napisz co w tej umowie z Kanadą jest złego, co dobrego, czemu nie powinniśmy jej przyjmować.
  Ale konkrety.
  Bo widzisz ja tak sobie myślę, że jak Polskę poprzednie ekipy pozbawiły przemysłu w tym także tego co przetwarzał produkty rolne i nawet tytoń i znieśli cła na wszystkie towary z takich potęg gospodarczych jak Niemcy, Francja, W. Brytania, i tą klęskę przeżyliśmy, to w chwili obecnej umowa handlowa z Kanadą nie jest nam w żaden sposób groźna, a raczej otwiera nam drogę do eksportu na rynek Kanadyjski bardziej niż rynek Polski dla Kanady. Wciąż mamy znacznie tańszą siłę roboczą niż Kanada, a Polacy już coś niecoś zainwestowali w produkcję i gorsi od Kanadyjczyków nie jesteśmy.
  Ponad to jak można pisać, że CETA jest dla nas szkodliwa i niekorzystna jeśli nie znamy jej zapisów, bo co zyga, bo żeś na WPS wyczytał, że jest szkodliwa i powtarzasz bezmyślnie jak papuga.
  Piszesz, żeś prosty chłop. Zgoda, tylko widzisz, prosty chłop też ma rozum, a u ciebie jakoś go nie widać. Coś gdzieś przeczytałeś, bzdury nie bzdury i już wydaje ci się, że wszystko wiesz najlepiej, a wszyscy inni z odmiennym zdaniem to muszą chyba coś od cesarza dostawać za wchodzenie w jego d…
  Czytaj zyga, czytaj, ale także pomyśl czasem własnym rozumem.

  Polubienie

 31. Tylu adminku na ten temat gadania a ty dalej swoje . Chłopie gdzie ty żyjesz ? na księzycu . Dostałeś masę informacji o CETA było o tym głośno . Na WPS masę artykułów z uzasadnieniem szkodliwości Julius jak mantra o tym pisał a ty dalej pierd… o jakieś Kanadzie i korzyściach jakie ci się w główce uroiły .
  Człowieku nie mam wykształcenia ekonomicznego dlatego czerpie wiedzę od doktora ekonomii Ziemińskiego i czytam wszystko to co on pisze i nie robię bezmyślnie tego i jemu wierzę bo nie kupili go jeszcze póki co syjoniści .Twoja wiara idzie w stronę pejsatych w rządzie i sobie wierz w ich głupoty twoja sprawa .
  Chcesz znać prawdę o CETA .Nawet nie wysyłam cię na WPS bo doktor ekonomii Ziemiński nic nie wie bo tylko wy jesteście alfą i omegą razem z twoim doktorkiem , który ciągle mnie tu obraża i delete moje wpisy .
  Rozumiem adminku ,że tobie juz mózg wyprało , ale naprawdę nie wierzę ,że za głupie 1300 pln na miesiąc jakiś zarobek na tym portalu i batoniki dla dzieci za comiesięczne 5 stówek .
  Ty słuchaj Kalksteinów , Morawieckich , Szydłów i liż im cztery litery pycha dla mnie autorytetem ekonomicznym jest póki co Ziemiński i pozwól że wiedzę będę czerpał z tego co on pisze naprawdę używając mózgu w przeciwieństwie do ciebie .
  Ubodła cię adminku prawda bo widzę ,że juz cię szlag trafił .
  Tak ześ lizał w dupę tego Szyszkę w sprawie tych drzewek ale juz o projekcie Ziobry zamknąłeś mordę chociaż info tu mnóstwo wklejałem .
  Bądż uczciwy miej odwagę napisać tak jestem oportunistą sprzyjam PIS-dzie bo oni akurat rządzą . Po co robisz z siebie durnia i z innych .
  Tobie też sie lepiej zrobi jak się do tego przyznasz . Po co kluczysz ?
  Napisałem temu Lukowi ,że co z niego za fan PIS-dy jak nie rozumie co oni robią bo to bezsens zdaniem samego Luka .To mi odpisał coś o dniu kobiet bo argumentów nie miał żadnych .
  Do ciebie admin pisać to jak ten Waldi do dwóch kamerek gada . Szkoda czasu .

  Polubienie

 32. Jeszcze jedno ci napisze drukowanymi literami bo ty mimo , że byłeś w tym WPS to przeszedleś na złą stronę mocy i błądzisz chłopie .
  DLA MNIE OD 89 ROKU I DLA TYCH MĄDRZEJSZYCH POLAKÓW RZĄDZI ŻYDOREŻIM A ŻADEN ŻYD NIGDY NIE DZIALAŁ W INTERESIE NARODU POLSKIEGO I PAŃSTWA POLSKIEGO I TAK SAMO JEST Z TYM CETA .
  PROSIŁEM CIĘ KIEDYŚ JAK CZŁOWIEKA ZEBYŚ NAPISAŁ NAZWISKO TYLKO JEDNEGO ZYDA , KTÓRY URATOWAŁ POLAKA OD MOMENTU KIEDY ONI SIĘ TU USADOWILI .
  MORDĘ ZAMKNĄŁEŚ TEZ ODPOWIEDZI NIE BYŁO . TU SIĘ WYKAŻ MYŚLENIEM A NIE MI ZARZUCASZ BEZMYŚLNOŚĆ .

  Polubienie

 33. i tu dobra wiadomość
  Zyga od jutra już się przymierza do ciężkiej pracy aby jego ogród w czerwcu był ósmym cudem świata i zawiesza swoje pisanie u adminka czym adminkowi bardzo humor poprawi . To dobra wiadomość dla propisowskiego adminka .
  Zła jest taka : zyga tu wróci pod koniec pażdziernika i to obiecuję adminkowi , aby mu prawdę nagą w oczy mówić .

  Polubienie

 34. Może ci jeszcze raz wkleje szanownego majora , ktory nie tak dawno bił brawa pis – dzie .Oglądaj i wyciągaj wnioski bo jak ci nie dadzą w 2017 roku podwyżki 4 PLN do emeryturki i jak za rok zabiorą 500 plus dla wnuków mam nadzieję ze będziesz mordę tak samo darł i to bedzie odruch prawidłowy:

  Polubienie

 35. Jeszcze odpowiedz Opolczyka ( duża litera z szacunku ) do majora .Wklejam bo naprawdę cymes palce lizać .Opolczyk potęzne Beifall !!!!!!!!!!!!
  opolczykpl
  6 Marzec 2017 o 10:14
  U „majora” Kudlińskiego umieściłem komentarz:

  „Sam durniu głosowałeś na PiSraelitów, to co się pienisz! Byłeś ślepy? Mieszkałeś na Księżycu? Nie widziałeś kim są PiSraelici? Nie widziałeś komu służą? Ogłupili Polaczków obiecanką 500+ i teraz zbierają na te 500+ pieniądze. A ty durniu na nich głosowałeś. I jeszcze dwa lata temu straszyłeś na YT rosyjskimi rakietami, zgodnie z pisraelską antyrosyjską propagandą.
  Masz na co zasłużyłeś…

  I gdzie masz mundur „majorze”? Nagle z majora stałeś się chłopem.

  Ponadto nie podszywaj się pod Swarożycę! Na bocznej ścianie masz ryngraf z rzymską szubienicą oplecioną białoczerwoną flagą (widać go na innych filmach). Pasuje ona do Swarożycy jak kat do skazańca. A za Swarożycą masz portret watykańskiego wasala Sobieskiego. Który zamiast na Prusaków uderzyć pod Wiedeń pociągnął na odsiecz na rozkaz papiestwa. W podzięce Wiedeń 89 lat później przyłączył się do rozbiorów. Takie było jego katolickie „bóg zapłać”.

  Taki z ciebie Słowianin jak ze mnie chiński cesarz.

  Choć co do bezprawia PiSraelitów – w pełni się zgadzam. Tyle, że Polakom okupant już dawno złamał kręgosłup. Głównie przy pomocy żydo-katolicyzmu z jednej i poprawności politycznej (tego samego żydowskiego chowu) z drugiej strony.

  Ej, major major…

  Polubienie

 36. U adminka w grę wchodzi poprawność polityczna , która mu moralny kręgosłup przetrąciła o czym sam adminek pisał . Brawa Opolczyk prawdziwy patriota gnojony przez żydoreżim .

  Polubienie

 37. Zyga
  …Dostałeś masę informacji o CETA było o tym głośno…
  No i znowu nic konkretnego. Było głośno….
  A gdzie było głośno? I czy było coś konkretnego w tym głośnym ujadaniu o CETA?
  Ty zyga uprawiałeś tytoń, pracowałeś przy pysznych ciasteczkach w Niemczech, ja z wykształcenia technik mam inne doświadczenia. Pracowałem w kilku amerykańskich fabrykach, miałem swój biznes i warsztat i tu w Polsce i tam w USA.
  Pracowałem dla przykładu przez jakiś czas w USA w fabryce na automacie tokarskim, a obok na hali były także frezarki. Fabryka produkowała od kulek i oprawek do długopisów po śruby, nakrętki, zróżnicowane kształtki, walce, osie, tryby, przekładnie, jednym słowem wszystko to co można wytoczyć i wyfrezować. To były części do różnego rodzaju maszyn od elektrycznych maszynek do golenia, do sprężarek, kosiarek, kombajnów, samochodów i czort jeden wie czego jeszcze.
  W Kanadzie jest duży producent tego wszystkiego co składa się na samochody osobowe. Producent, a tam się to zazwyczaj nazywa korporacja, posiadający kilkanaście fabryk, bo jedne fabryki toczą i frezują, inne odlewają, jeszcze inne walcują i tłoczą.
  W Niemczech jest fabryka Opla, która kilka lat temu miała spore problemy finansowe i były prowadzone rozmowy w sprawie jej sprzedaży. Opla chciały kupić Rosjanie i Chińczycy. Niemiecki rząd i udziałowcy amerykańscy na to się nie zgodzili.
  Opel był bankrutem bo zalegał na wiele milionów dolarów tejże kanadyjskiej korporacji produkującej części i całe podzespoły do samochodów osobowych, produkującej, co nie bez znaczenia dla różnych europejskich fabryk samochodów a nie tylko dla Opla.

  Kiedy kilka dni wcześniej pokazałem jakie piękne ciągniki Ursus produkujemy u nas w kraju, kika22 przytomnie wkleił obrazek identycznie wyglądający czeskie ciągniki Zetor.

  Zyga, kumasz o co chodzi?
  Nie.
  No to czytaj dalej.
  …Dostałeś masę informacji o CETA było o tym głośno…

  Wiesz kto dawał nam tą masę informacji o CETA głośno?
  ,,Polska” prasa, piszę polska w cudzysłowu, bo wszyscy wiedzą, że to prasa niemiecka w języku polskim. Piszą to co Niemcom wygodne, co im się podoba lub nie.
  I tak jak wejdzie CETA, jest obawa o to że Polacy cwaniacy zamiast kupować niemieckie Ople, kupią to wszystko u Kanadyjczyków co kupuje Opel i zaczną produkować Syrenki, Warszawy, Polonezy, samochody dostawcze i wszystkie te samochody będą wyglądały pięknie i nowocześnie jak te od Opla, Fiata czy Reno, a że mamy tańszych robotników to jeszcze kurza twarz zaczniemy je eksportować do Niemiec i reszty Europy i Niemcy będą miały problem ze sprzedażą Opla, i tych wszystkich marek samochodów które są produkowane z kanadyjskich części.

  Wiesz teraz dla czego qurwa mać, tak głośno że CETA to samo zło?

  Przy okazji, a który to dr ekonomi pracował w fabryce przy tokarce lub obrabiarce że taki mądry? Który to dr ekonomi ma jakieś pojecie o tym jak dzisiaj powstaje produkt finalny i jakie są światowe powiązania przy jego powstaniu i dystrybucji.
  Bo tak mi się zdaje że trudno być ekspertem i wyrokować w sprawach gospodarki państwowej jedynie po lekturze gazetowej wydawnictwa Axel Springer.
  No chyba, że też się jest na etacie, albo pod wpływem

  Polubienie

 38. Adminku pozywiom uwidim kto ma rację .Daj żydowski Boże żebyś ty ją miał .Tylko mnie nie rozszarp ze złości bo ja fajny chłop , który się ostro w życiu narobił podobnie jak ty i to nas łączy . Najgorsze jest to ,że ciśnienie zygusiowi wczoraj pierdiknęło w górę i nie wiadomo z jakiego powodu do 160 / 100 i trzyma . Różnica tylko taka ze jak adminek miał wysokie to mu baba mierzyła pieściła go a u mnie powiedziała ” Zygmunt pieścisz się jak 100 letnia baba ” a wczoraj taki piękny bukiet róż kupiłem i nowy ładny zegarek na rękę damski .Oj te baby !!!!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 39. W Stanach były w supermarketach jabłka, jedne czerwone drugie zielone. Kształt identyczny jak z foremki, smak jedno kwaśne to zielone, drugie słodkie to czerwone. Ja kupowałem i jadłem te czerwone.
  Podejrzewam, że w Kanadzie jest z jabłkami identycznie, również jedynie dwa identyczne w kształcie ale różne w kolorze odmiany jabłek.
  Jak polscy rolnicy zaczną tam sprzedawać jabłka (i nie tylko jabłka), a możemy nimi Kanadę zawalić, to za zarobione pieniądze zaczną kupować kanadyjskie towary (zamiast dotychczasowych niemieckich).
  Niemców szlag trafi i znów niemiecka polsko języczka prasa zacznie pisać jakie to straty ponosi gospodarka ,,polska” w związku z CETA.
  A Internetowi znawcy przedmiotu prasę niemiecką przeczytają i zaczną się rozpisywać jaki to PiS zły i jak nam (faktycznie Niemcom) szkodzi CETĄ

  Polubienie

 40. Ad Zygi

  Zyga od jutra już się przymierza do ciężkiej pracy aby jego ogród w czerwcu był ósmym cudem świata i zawiesza swoje pisanie u adminka czym adminkowi bardzo humor poprawi.

  Zygi, tak będzie wyglądał Twój ogród! No, no, to nie będzie ósmy cud świata ale dziesiąty… Chi, chi, chi…

  Jedni durnie rżną drzewa, bo im przeszkadzają, a inni debile na dachach sadzą… Cha, cha, cha…

  To przestaje być zabawne i śmieszne! Te rzeczy należy nazywać po imieniu!

  ZIEMIA SIĘ STAŁA ISTNYM DOMEM WARIATÓW!

  Nie sadź przypadkiem krzaków truskawek lub pomidorów, korzeniami do góry! Chi, chi, chi…

  http://forum.muratordom.pl/showthread.php?199028-Do-g%C3%B3ry-korzonkami-czyli-Topsy-Turvy

  Bywaj jajcarzu

  Polubienie

 41. Już dziś i bez owijania w bawełnę mogę powiedzieć, że jak będę zmieniał samochód to wybiorę nie opla i nie mercedesa a kanadyjską wersję , z automatyczną skrzynią biegów i miekkim resorowaniem

  Polubienie

 42. Adminku powiem ci ,że mam Volvo troszkę lat ma ale sobie go chwalę bo naprawdę super samochód .
  Adminku mając 1300 to ciebie na takie cacko stać ? niewiarygodne i wybrzydzasz bo nie chcesz niemieckich aut naprawdę dobrych .
  Adminku twoja PIS podobno otwiera fabrykę silników mercedesa coś ich tam wspomaga podobno a ty nie chcesz niemieckiego auta niewiarygodne .
  Kikuniu ja stary wyjadacz chłop wiem dobrze jak sadzić ogóreczki , pomidorki , groch , bober , truskaweczki moje malinki wymagające dużo roboty , rzodkieweczkę , marcheweczkę itp .
  mój ogród to obrazy wielkich malarzy .
  Co mnie juz najbardziej wkurwia ?
  Lenistwo mojej baby , ale jak wypiję trochę piwa bat po koniu mi pozostał bo w PRL miałem fajnego konia i jak baba nie zechce ze mną troszkę popracować tylko ciągle będzie radyjo toruńskie słuchać to jak wezmę tego bata i jak zacznę ją po dupie lać to może trochę popracuję .
  Juz i tak wszystkie baby się ze mnie śmieją że ze mnie dupa a nie chłop .

  Polubienie

 43. Zapyta ktoś skąd ten admin weźmie kasę ta taką brykę? (no i zyga zapytał)
  Otóż opcji mamy wiele i tak dla przykładu można:
  Założyć firmę Amber Gold wersja platynowa (czyli wersja bis)
  Polecieć do Las Vegas i wygrać w kasynie
  No i jest przecież emeryturka 1300 zł co miesiąc.
  Z tymi zza oceanu na ogół jeśli chodzi o kupno ich towaru łatwo się człowiek dogaduje co do rat i okresu spłaty, wiem bo się dogadywałem, zatem miesięczne raty w wysokości 1300 zł by sprawę załatwiało.
  A z czego żyć?
  Mając takie auto??? !!!!!
  Panowie, można wozić pary młodych do wesela?
  Można!
  Można wozić do kościółka ochrzcić nowonarodzone za 500+?
  Można!
  Można wozić na lotnisko tych co się na pociąg nie zabrali?
  Można.
  Kasa leży na ulicy.
  Kupujcie drogie luksusowe kanadyjsko amerykańskie samochody….jak tylko CETA wejdzie w życie. Nie żałujcie sobie.
  A póki co, czy wie ktoś o wolnym etacie ciecia w Biedronce albo w Lidlu?

  Polubienie

 44. Wiesz co adminku nic mi o nowym miejscu nie wiadomo , ale podobno kiedyś w mojej okolicy zwolniono z carefour kobitę co robiła tam za sprzątaczkę ale ją zwolnili bo podpier…. banany , pomarancze , kiełbaski i kazdy się dziwił skąd ona ma tyle żarcie a wiec popytam bu bu ha ha .

  Polubienie

 45. Ad Adm-inka

  Już dziś i bez owijania w bawełnę mogę powiedzieć, że jak będę zmieniał samochód to wybiorę nie opla i nie mercedesa a kanadyjską wersję , z automatyczną skrzynią biegów i miekkim resorowaniem.

  Szanowny Adm-inku, jak mnie nie myli kaprawe oczko, to jest US-rajski, Cadillak Escalade, firmy General Motors Company. Im niepotrzebne są żadne CETA, bo oni od 2006 r. ,,buszują” po jewropejskim i polskim rynku!
  Z tego co wiem, CETA jest do czego innego potrzebna US-rajcom i Kanadolom. Będą tym g… (bez)prawnym, mogli bez żadnych przeszkód, wykańczać biznes jewropejski i żądać bezpodstawnie ogromnych odszkodowań za fikcyjne poniesione straty w swoim g… interesie. Nikt im nie będzie mógł udowodnić, że wszystko jest ukartowane, bo mają za sobą armię prawników. Parlament jewropejski, przeprowadzał wszelkie negocjacje po cichu i bez rozgłosu. W Polsce było podobnie! Komu na tym zależy, żeby zaistniał taki stan rzeczy? Znowu niewidzialna ręka NWO?

  http://samochody.mojeauto.pl/cadillac/cadillac_escalade.html

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/polski-rzad-odwraca-uwage-od-umowy-ceta-stosujac-jako-zaslone-dymna-wieczny-spor-o-aborcje

  http://www.polskieradio.pl/42/3889/Artykul/1678866,CETA-to-furtka-dla-amerykanskich-koncernow

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 46. Ad Adm-inka

  No, no, Szanowny Adm-inku, niezły masz guścik – tylko pozazdrościć. Dopiero teraz to dostrzegłem! Chi, chi, chi…

  Cadillac Escalade – popularny wśród złodziei

  Aktualności 03-08-2010

  Amerykańscy złodzieje mają niezły gust – poza Escalade, najchętniej sięgają po usportowione coupe i półciężarówki Chevroleta.

  Serdecznie pozdrawiam. Cha, cha, cha…

  Polubienie

 47. Kika brawa .Walisz adminka po dupie niesamowicie .Brachu zapraszam na piwo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kika szacunek !!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 48. Kika moze cos jeszcze napisze cos o świnkach – zakaz zabijania min Ziobro bo adminek unika tematu jak moja żona roboty bu bu ha ha .Ale dupeczkę ministra Szyszko to ładnie lizał parę dni temu . bu bu ha ha

  Polubienie

 49. Ad Adm-inka

  No a jak by tak urzędnik nie dał zgody na wycinkę, to co wówczas?

  Istnieje taż taka ewentualność, tyko trzeba pomyśleć i mieć odrobinę dobrej woli!

  A tutaj człowiek wpuścił drzewo do domu, odpowiednio kształtując podłogę i dach. Nie było to łatwe – drzewo żyje, korzenie się rozrastają, pień grubieje i kiedyś pewnie ta symbioza upadnie, ale na razie obiekt robi wrażenie.

  http://uczniowie.moa.edu.pl/2015/07/

  Te ,,cudaki” ludzkiego geniuszu, też potrafią ,,zapuszczać korzonki” i to gdzie!? A kiedyś były takie ładne, przecudne, prześliczne, i nawet amerykanckie…

  Wraki na ulicach Olsztyna

  http://olsztyn.wm.pl/201604,Olsztynskie-ulice-pelne-wrakow.html#axzz4arXwMtXQ

  http://olsztyn.wm.pl/57141-201604,Wraki-na-ulicach-Olsztyna,1388971.html

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 50. Widze – czytam – że na wiernipolsce DZIECINNADA NA CAŁEGO. Tak trzymać Rodacy, Rząd (przy wyborze szefa UE) zachowuje się podobnie. A „wolnościowa” wycinka drzew to już imitacja ŻYCIA W USA „aż Chrystus powróci”.

  Polubienie

 51. Specjalnie dla Szanownego dr. Pana Mareczka, kolejna żertwa na ołtarzu nauki.

  CO TO JEST WSPÓŁCZESNA NAUKA I JAK ONA WYGLĄDA? TO JEST ZBIÓR ELEMENTÓW PEWNEJ UKŁADANKI, TWORZONEJ PRZEZ LUDZI OD WIEKÓW, KTÓRA JEST MOCNO NIESTABILNĄ KONSTRUKCJĄ I MOŻNA JĄ… TYLKO GRUZ PO NIEJ POZOSTANIE I PRZYSZŁE POKOLENIA NA NIĄ NIE RACZĄ NAWET SPOJRZEĆ!

  Co zaś się tyczy wycinki drzew, to w XIX w. był pewien ,,wielki drwal”, naukowiec z bożej łaski, z rodu alfonsów, który wyśmiał ludzi, że na drzewach tylko małpy przesiadują całymi dniami, a nie ludzki ród, Więc ścięto drzewo SYMBOL, a ludzie na całym świecie poszli w rozsypkę. Na miejscu tego ŚWIĘTEGO DRZEWA WYRÓSŁ ATEIZM I NICHILIZM, który triumfuje po dziś dzień. Te trzy słowa są dowodem tej zbrodni i ,,wielkiego naukowego” TRIumfu: tree three trinity. TRZY, DRZEWO, TRÓJCA. BUDOWA DRZEWA: KORZEŃ + PIEŃ Z KORĄ + KORONA = TRZY.

  NAUKOWA ,,PILARKA SPALINOWA”, SKACZĄCA PO DRZEWACH

  Po latach zapomnienia, ludzkość znowu sobie przypomniała, że WIELKIE, ŚWIĘTE, DRZEWO SYMBOL, MUSI NA NOWO SIĘ ODRODZIĆ, żeby ludzkość znowu mogła normalnie żyć.

  OTO WIELKIE ŚWIĘTE DRZEWO LUDZKOŚCI.

  RODZINA + RÓD + RODY = NARÓD.

  P.S. Obecnie słowo NARÓD został wyklęty przez rządzących socjalistycznych kombinatorów i po pseudonaukowych przekształceniach lingwistów, występuje w postaci zakazanej jako NAZI. Szalbierstwo polega na tym, że z dwóch niemieckich słów, NAtional (NARÓD) i SoZIalismus (SOCIALIZM) (NAtionalsoZIalismus) stworzono naukowego potworka o nazwie NAZI.

  Na dzisiaj starczy.

  Pozdrawia ten, co mu mały rozumek zanika

  Polubienie

 52. No to Jarosław Kaczyński zastosował metodę – Klin klinem wybijaj.
  Jednym strzałem Tuska utrącił, Wolskiego z PO usunął, Merkel nosa utarł – Adm
  ____________________________________________________________
  No no , ciekawe jaki teraz nasz wielki geniusz manewr taktyczny szykuje?
  Uprzedzi podły zamysł MerkeLOVEj i wpuści islamistów do Polski?


  Poklepywania, to lubimy…

  Polubienie

 53. No to Jarosław Kaczyński zastosował metodę – Klin klinem wybijaj.
  Jednym strzałem Tuska utrącił, Wolskiego z PO usunął, Merkel nosa utarł – Adm
  ———
  Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.
  I tak pokazało się, że nasza pani premier to kobieta, która umie się przeciwstawić nie tylko kanclerzyny Niemiec, ale także nie ulec presji większości 27 liderów państw UE.
  To jej można dziś nadać tytuł żelaznej damy.
  Pani premier się nie poddała.
  Pani premier zapowiedziała publicznie, że nie podpisze się pod wczorajszym szczytem, a traktat ma w swym zapisie, że brak podpisu choćby jednego z państw członkowskich powoduje nieważność podjętych na szczycie ustaleń.
  Zatem Tusk zgodnie z tą zasadą nie jest wybranym na drugą kadencję.
  Został utrącony tak jak napisałem, no chyba, że zapisy unijne szlag trafił i jest wolna amerykanka ( też dobra sprawa, bo jak to mówią r,,ób ta co chce ta” i w przyszłości też możemy i my fikać tak jak się nam podoba, a nie jak traktaty unijne nakazują)
  Zatem mamy świadomość, że Unia to wydmuszka a jej zapisy to fikcja, że to wszystko jest na wodzie pisane.
  Ci którym marzy się upadek Unii, bądź wyjście Polski z jej strefy, mają powód do radości, bo jak by na to nie patrzeć, Polska staje w poprzek unijnej grandzie.
  Orban – Tusk to mój przyjaciel.
  Jarosław Kaczyński– Zawiodłem się na Orbanie
  Sumując, Polska Kaczyńskiego Dudy i Szydła to nie Polska jaką mieliśmy dotychczas.
  Szydło – To nie jest do przyjęcia by mówiono nam że dostajemy z Unii pieniądze to mamy siedzieć cicho i robić to co nam się każe. Polska jest suwerennym krajem.
  Wygląda zatem na to że jesteśmy ością w gardle pani Merkel.
  A ja przypuszczam, że rozdźwięk pomiędzy Unią i Polską będzie się pogłębiał i być może już chodzą po głowie naszym politykom z PiS, a szczególnie Kaczyńskiemu, że Unia już tak bardzo nie jest Polsce potrzebna, że może być nam balastem, że może jedynie hamować rozwój Polski, że lepiej będzie jeśli wybierzemy własny model rozwoju i własne ścieżki.
  Otwarliśmy się na zachód, przeżyliśmy grabież i ruinę i czas zacząć się odradzać. Czy takie są plany i zamierzenia obecnych władz?
  Bardzo możliwe.
  Merkel chwilowo uratowała Tuskowi d…, mogła go usadzić za dobrze płatnym biurkiem w Brukseli, wolała zaspokoić swoje ambicie i pokazać pani Szydło, że to ona rozdaje karty i stanowiska. Głupia, choć ambitna, za ambitna by być mądra. Zraziła sobie na dobre i Szydło i Kaczyńskiego, nic w zamian nie zyskując, bo na unijnym stołku mogła usadzić kogokolwiek innego niczego nie tracąc. Ale widać chce mieszać w polskiej polityce, a to jej na dobre nie wyjdzie, nie z Kaczyńskim i nie z Szydło.
  Sumując, brawo pani Beato.
  Takiego twardego premiera nam potrzeba.

  Polubienie

 54. Kikunia ale się uśmiałem z tego zdjęcia twojego .30 lat tuczony za kasę podatników .Cała prawda .
  Kikuniu takich rzeczy tu nie wklejaj bo cię admin pisdzielczy skróci o głowę .
  Adminku zatrudnili cie już w TV Republika ? . Kiedy wywiad z twoim idolem S- Wolskim ? bu bu ha ha ha .
  A może będziesz razem z Wildsteinem prowadził program w TV Pejs południk .
  To już teraz wiem skąd masz kasę na takie luksusowe autko bu bu ha ha ha .

  Polubienie

 55. JEZUSICZKU KOCHANIENKI ADMINEK JUZ OD RANA PIJE PIWO BIEDRONKOWE . CHŁOPIE WYCHAMUJ BO MOŻG CORAZ BARDZIEJ CI SIĘ KURCZY .
  BOŻE PUSTYNNY GŁUPOTA TEGO ADMINKA SIEGNEŁA MOUNT EVERESTU :
  CO ZA BREDNIE . !!!!!!!!!!!!
  CYTAT ADMIN

  Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.
  I tak pokazało się, że nasza pani premier to kobieta, która umie się przeciwstawić nie tylko kanclerzyny Niemiec, ale także nie ulec presji większości 27 liderów państw UE.
  To jej można dziś nadać tytuł żelaznej damy.
  Pani premier się nie poddała.
  Pani premier zapowiedziała publicznie, że nie podpisze się pod wczorajszym szczytem, a traktat ma w swym zapisie, że brak podpisu choćby jednego z państw członkowskich powoduje nieważność podjętych na szczycie ustaleń.
  Zatem Tusk zgodnie z tą zasadą nie jest wybranym na drugą kadencję.
  Został utrącony tak jak napisałem, no chyba, że zapisy unijne szlag trafił i jest wolna amerykanka ( też dobra sprawa, bo jak to mówią r,,ób ta co chce ta” i w przyszłości też możemy i my fikać tak jak się nam podoba, a nie jak traktaty unijne nakazują)
  Zatem mamy świadomość, że Unia to wydmuszka a jej zapisy to fikcja, że to wszystko jest na wodzie pisane.
  Ci którym marzy się upadek Unii, bądź wyjście Polski z jej strefy, mają powód do radości, bo jak by na to nie patrzeć, Polska staje w poprzek unijnej grandzie.
  Orban – Tusk to mój przyjaciel.
  Jarosław Kaczyński– Zawiodłem się na Orbanie
  Sumując, Polska Kaczyńskiego Dudy i Szydła to nie Polska jaką mieliśmy dotychczas.
  Szydło – To nie jest do przyjęcia by mówiono nam że dostajemy z Unii pieniądze to mamy siedzieć cicho i robić to co nam się każe. Polska jest suwerennym krajem.
  Wygląda zatem na to że jesteśmy ością w gardle pani Merkel.
  A ja przypuszczam, że rozdźwięk pomiędzy Unią i Polską będzie się pogłębiał i być może już chodzą po głowie naszym politykom z PiS, a szczególnie Kaczyńskiemu, że Unia już tak bardzo nie jest Polsce potrzebna, że może być nam balastem, że może jedynie hamować rozwój Polski, że lepiej będzie jeśli wybierzemy własny model rozwoju i własne ścieżki.
  Otwarliśmy się na zachód, przeżyliśmy grabież i ruinę i czas zacząć się odradzać. Czy takie są plany i zamierzenia obecnych władz?
  Bardzo możliwe.
  Merkel chwilowo uratowała Tuskowi d…, mogła go usadzić za dobrze płatnym biurkiem w Brukseli, wolała zaspokoić swoje ambicie i pokazać pani Szydło, że to ona rozdaje karty i stanowiska. Głupia, choć ambitna, za ambitna by być mądra. Zraziła sobie na dobre i Szydło i Kaczyńskiego, nic w zamian nie zyskując, bo na unijnym stołku mogła usadzić kogokolwiek innego niczego nie tracąc. Ale widać chce mieszać w polskiej polityce, a to jej na dobre nie wyjdzie, nie z Kaczyńskim i nie z Szydło.
  Sumując, brawo pani Beato.
  Takiego twardego premiera nam potrzeba.

  Polubienie

 56. CYTAT ADMINEK :
  „BRAWO PANI BEATO ”
  BU BU BU HA HA HA .I NASTĘPNE BOKSERKI POSZŁY DO PRALKI ZE SMIECHU . ADMIN MIEJ LITOŚĆ BO PÓŁ EMERYTURKI STRACĘ ZE SMIECHU NA BOKSERKI ZA 60 PLN I JAK ZONA ZROBI ZAKUPY W CAREFOUR . ZLITUJ SIĘ CHŁOPIE .
  SMIECH TO ZDROWIE ALE SZKODZI W NADMIARZE.

  Polubienie

 57. kika22
  A tego starego amerykańskiego grata (Cadilac) to pamiętam jak kardynał Wyszynski przyjechał do Olsztyna zaraz jak go wypuścili z więzienia. Właśnie takim przyjechał, tylko że w tamtych latach to był nowy, piękny z kierowcą w uniformie i z czapką.
  Mojego Dodge Aries sprzedałem wiele lat temu komuś z Ostródy.
  Tak wyglądał jak na tym zdjęciu, był wygodny, wygodnie się nim jeździło, nie był szybki. Można było jeździć w długie trasy nie odczuwając zmęczenia.

  Polubienie

 58. Dobra robota Dobrej Zmiany

  Kiedy w demokratycznym państwie dyktatorzy dochodzą do władzy, możemy spodziewać się z ich strony tych siedmiu posunięć.

  http://krytykapolityczna.pl/swiat/reich-jak-rozpoznac-dyktatora/

  Demokracja to reżim polityczny, ustrój polityczny – forma sprawowania władzy, w których źródło władzy stanowi wola większości obywateli (sprawują oni rządy bezpośrednio lub za pośrednictwem przedstawicieli)

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Demokracja

  Wikipedia bardzo fajnie tłumaczy słowo demokracja. Jak to jest reżim, to gdzie tu jest miejsce na demokrację. Jeden mały karakan trzyma władzę w garści i to się nazywa ustrój polityczny. Z tą wolą większości, też coś nie pasuje. W wyborach ,,demokratyczno/reżimowych” partyjka dostaje zaledwie ok. 18% poparcia obywateli i to się nazywa wola większości. Od kiedy 18% jest większe od 82%. Reżim procentowy mocno jest przestrzegany w bankach ale nie u sędziów, którzy zatwierdzają ważność wyników wyborów. Q… do szkół nie chodzili, uciekali z lekcji matematyki, wagarowali? Kto dopuścił takich matołów do orzekania w tak ważnych sprawach dla narodu.

  Albo to – DRUGI JEST ZAWSZE PIERWSZY?

  ,,W wyborach tych (2015 r.) PiS uzyskało bezwzględną liczbę mandatów w Sejmie, a Jarosław Kaczyński został wybrany na posła w okręgu stołecznym, zdobywając 202 424 głosy. Również tym razem był to drugi wynik w okręgu warszawskim oraz w kraju (za Ewą Kopacz – 230 894 głosów).”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Jaros%C5%82aw_Kaczy%C5%84ski

  Nie ma co, to jest bardzo ,,DOBRA ROBOTA DOBREJ ZMIANY”, przy ,,bardzo owocnym” współudziale, sędziów z Komisji Wyborczej!

  Idiotyczna pseudodemokracja na przykładzie Polski – uwaga na ciszę wyborczą

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/idiotyczna-pseudodemokracja-przykladzie-polski-uwaga-cisze-wyborcza?page=1

  Pozdrawiam

  Polubienie

 59. Kika mój przyjacielu nie polemizuj z adminem tego portalu w sprawie PISdziawicy bo to nie ma żadnego sensu z jednego powodu .
  To jest facet ofiara żydowskiej poprawności politycznej i do niego nic nie dociera .To jakbyś mówił , że dwa plus dwa jest cztery a on pierd…. że to pięć .
  Był tam sobie w tej Ussrace zarobił czapkę zielonych i trzyma je w domu w skarpecie . ZUS mu płaci czapkę drobnych co miesiąc 1400 PLN plus wnuczki od Kalksteina dostały po 500 pln na batoniki i wycieczki .Żona mu za ręcinę czy emeryturkę kupi ptasie mleczko i piwko raz na miesiąc . Wypierze mu gatki zrobi obiad i wyprasuje koszule .W dodatku zarobi parę groszy na tym portalu wchodząc w dupę PIS i tak mu życie schodzi . Jeżeli mu to pasuje jego sprawa .
  PS byłbym zapomniał .W wolnym czasie jak nie wchodzi w pisdzielczy zadek idzie do garażu i coś tam klepie .

  Polubienie

 60. Skąd opowieść o rzekomym poparciu 27 państw? Nie było głosowania „za” Tuskiem! Wybór Donalda Tuska na drugą kadencję szefa Rady Europejskiej odbył się za zamkniętymi drzwiami, ale coraz więcej wiadomo o ty, co działo się w środku. Okazuje się, że nie odbyła się żadna dyskusja. Głos zabrała tylko premier Beata Szydło – podaje Polska Agencja Prasowa powołując się na dyplomatów unijnych. Co ciekawe, nie odbyło się głosowania „za” kandydaturą Tuska. „Debata”, która – jak się okazuje – była jedynie zaakceptowaniem woli Niemiec, trwała zaledwie około pół godziny. Po tym gdy przewodzenie obradom przejął od Tuska premier sprawującej prezydencję Malty Joseph Muscat, a sam Tusk wyszedł z sali obrad, głos zabrała polska premier. Po jej wystąpieniu – jak opowiadali dziennikarzom unijni urzędnicy – zarządzono oficjalne głosowanie.

  Z relacji z drugiej ręki wynika jednak, że głosowanie przeprowadzono w taki sposób, że zapytano najpierw, kto jest przeciw Tuskowi. Po podniesieniu ręki jedynie przez polską premier nie prowadzono dalszego głosowania. Wcześniej bowiem uzgodniono, że jeśli ktoś będzie chciał się wstrzymać, może o tym powiedzieć reszcie przywódców – opowiadał unijny urzędnik.

  Po zakończeniu tego punktu Tusk wrócił na salę i Rada Europejska zajęła się dalszymi punktami szczytu, odnoszącymi się m.in. do migracji i sytuacji gospodarczej w UE. Ps..Niech te merdia przeproszą za tą błędną informację – większość dziennikarzy łyka wszystkie manipulacje i kłamstwa i jako prawdę objawioną przekazuje do społeczeństwa.
  Milczenie słyszę!
  Milczenie widzę!
  Gdzie jest choćby jedno sprostowanie tej błędnej informacji o rzekomym głosowaniu 27 państw przeciwko Polsce? Od razu ta informacja mi śmierdziała, ponieważ rzekomo nikt się nie wstrzymał od głosu.
  nadużycie link skomentuj
  kula Lis 66
  http://zawisza.neon24.pl/post/137418,nienawisc-ukarana-szydlo-wraca-na-tarczy-a-waszczykowski

  Polubienie

 61. Skandowali w Sejmie „Donald Tusk!”. Prezes PiS powiedział opozycji prawdę w oczy. Nie wierzycie w nic poza waszymi interesami i interesikami; jesteście dzisiaj partią zewnętrzną, kompromitujecie Polskę, jesteście przeciw Polsce – mówił dziś w Sejmie prezes PiS Jarosław Kaczyński, zwracając się do posłów Platformy Obywatelskiej.

  – Swego czasu, już dość dawno temu, ale moje pokolenie świetnie to pamięta, prezydent de Gaulle używał takiego określenia: „partia zewnętrzna”. Mówił to o ludziach, którzy byli otumanieni szaleńczą i zbrodniczą ideą, ale w coś wierzyli. A wy nie wierzycie w nic, poza waszymi interesami i interesikami. Wy jesteście dzisiaj partią zewnętrzną, wy kompromitujecie Polskę, jesteście przeciw Polsce. Jesteście i byliście zawsze – powiedział prezes PiS w Sejmie. Ps..W Sejmie wieka feta folksdojczów i zdrajców Polski, a później będą świętowali. W oknach PO-wywieszja Niemieckie flagi. PO nich zaczną świętować „własowcy” !!! To jest pokolenie bezideowców, oni nawet nie rozumieją o czym Kaczyński mówi do nich. Petru ze swoją czeredką, jest myślami na Maderze. Oni myślą, że jak sto głupców przegłosuje jednego rozsądnego , to głupota zatryumfuje. Dziś widać co to PO z kim trzymają. O tym, że zostaliśmy sami zadecydowało tchórzostwo pozostałych i lewacka poprawność. Nie cofniemy się bo mamy rację. Tusk był i jest i będzie szkodnikiem. To nie jest nasz przedstawiciel, ale teraz przynajmniej wiemy kto jest kto. Schetyna nic nie miał do powiedzenia, ale swoją żabią łapę podłożył, gdy konia kuli. Oj kuli Niemcy kuli, grożąc i zastraszając resztę. Nie mamy swego przedstawiciela, dziś wynik jest jasny. Tusk dostanie najpewniej zarzuty, a to Niemcom nie przeszkadza, byle by bruździł tak jak dotychczas. Na koniec uwaga: To stanowisko Woźnego i Odźwiernego JewRopy jest nic nieznaczące, to taki kwiatek do kożucha. Więc nie ma czym i kim się podniecać. Ja to olewam ciepłym moczem jak całą zbankrutowaną(drukowane jest 80 mld ojro miesięcznie!) żydolewacką pedalską JeWrOPĘ, to już jej ostatnie POdrygi jak i Niemie/Francji jewropejskich już Kalifatów.
  nadużycie link skomentuj
  kula Lis 66
  Jak wyżej Neon24

  Polubienie

 62. Kika, wklejając linki z „sorosowych” stronek jak ta krytyka sam sobie strzelasz w stopę. Może nie pamiętasz już jak piał ze szczęścia jej lider gdy rządziła poprzednia ekipa. Tak, wielcy demokraci wskażą ci dyktatura, kupa śmiechu. Dla nich demokracja istnieje tylko wtedy, gdy to ICH LUDZIE rządzą. Chłopie, jaki ty naiwny jesteś…

  Polubienie

 63. Oj kika dostaleś od pisdzielca Luka co to wszystkich goni do roboty .Mnie już przestał bo się dowiedział ,że jak ja zaczynałem pracę to on jeszcze w planach nie był .
  Oj ta dzisiejsza młodzież wychowana przez pejsy . Walą na ty w tej sieci ludziom po 70 a ten doktorek nie lepszy .

  Polubienie

 64. A adminek znowu swoje gdacze i wkleja zdjęcie z pejsatego Neonu i tu ok , ale jak kikunia skorzystał z zasobów Sorosa to tu Luk gdacze .Luk człowieku zmądrzej i pokaż róznicę między pejsatym Neonem gdzie króluje Astra a adminkiem który to wkleja i dostaje orgazmu a materiałami Sorosa .Pejsy was ogłupili i śmieją się z was tak ,że aż kału nie mogą wstrzymać .Oj głupi goj .Zeby nie było goja żyd nie miałby się z czego śmiać .

  Polubienie

 65. Wydaję mi się Luk że ty jesteś ofiarą bezstresowego wychowania Lewartowa . Twoje zachowanie na to w 100% wskazuje , ale przecież to nie twoja wina .

  Polubienie

 66. konik
  10 Marzec 2017 o 22:29
  Pragnę powrotu socjalizmu z kilku powodów:

  1. Było wtedy dobrze, a na pewno lepiej niż teraz w kapitalizmie
  2. Ludzie mieli pracę
  3. Każdy mógł posłać dzieci na kolonie
  4. Nie było głodnych uczniów
  5. Państwo zapewniało godny żywot każdemu obywatelowi
  6. Przemysł rozkwitał
  7. To nieprawda, że polskie wyroby były złe – eksport wciąż się rozwijał
  8. Staruszkowie nie grzebali po śmietnikach
  9. Artyści plastycy mieli masę roboty
  10. Państwo dawało za darmo pracownie artystom
  11. Były plenery dla rysowników satyrycznych
  12. Młodzież była wysportowana
  13. Bezpiecznie było na ulicach
  14. Księża się nie szarogęsili
  15. Nie było podatków takich jak dziś
  16. Przejrzysta struktura władzy pozwalała na stabilne myślenie o państwie
  17. Tanie paliwa
  18. Polska zajmowała 7. miejsce w produkcji stali – teraz staliśmy się z producentów zbieraczami złomu
  19. Hierarchiczny system odpowiedzialności sprawiał, że afery były tłumione w zarodku
  20. Przeciętny obywatel zawsze mógł odwołac się do lokalnego komitetu partii. Prawie zawsze dostawał odpowiedź, nie czuł się opuszczony i bezradny.
  21. Tanie wczasy nad pięknym i czystym Bałtykiem
  22. Ziemia nie leżała odłogiem
  23. Rozbudowany system socjalny w zakładach pracy, sprawiał, że można było pewnie patrzeć w przyszłość
  24. Młode małżeństwa miały możliwośc obrania tanich kredytów tzw. dla MM. Sprawiało to, że każda rodzina miała zapewniony start.
  25. Kartkowy system sprawiał, że nikt nie był uprzywilejowany
  26. Nie było kontrastów biedy i oszałamiającego bogactwa
  27. Kwitła kinematografia
  28. Dożywianie dzieci, darmowa szklanka mleka to rzecz powszechna w PRL
  29. Czy ktoś słyszał o zasiłkach dla bezrobotnych w PRL?
  30. Tani dostęp do książki i kultury
  31. Majątek państwowy był pod dobrym zarządem
  32. ZUS działał – płynność zapewniał dobry zarząd
  33. Żywność była zdrowsza
  34. Mogliśmy liczyć na pomoc sąsiadów (NRD, Czechosłowacja, ZSRR)
  35. Dzięki ożywionej wymianie handlowej z krajami bloku, kwitły wszelkie gałęzie przemysłu
  36. Dzięki 8-godzinnemu dniowi pracy, każdy miał czas dla rodziny i przyjaciół.
  37. Nasze granice były bezpieczne
  38. Tania żywność ( wiecie, że ser żółty był tańszy niż biały, a dorsz był najtańszą rybą, dostępną dla nawet najsłabiej uposażonych )
  39. Przy zakupie jakichkolwiek dóbr nie płaciłeś VAT-u i innych domiarów na państwo, a mimo to system działał.
  40. Służba zdrowia działała sprawnie
  41. Żadem lekarz i pielęgniarka nie musiała szukać pracy poza granicami Polski
  42. Emeryci nie musieli sobie odmawiać leków, niezbędnych dla życia
  43. Państwo zarządzało firmami pogrzebowymi – dlaczego to pisze? Bo w PRL nikt nie musiał uśmiercać staruszków PAVULONEM, by dorobić sobie do pensji
  44. Media lansowały zdrowy styl życia ( np. program „Tydzień na działce” , „Klinika zdrowego człowieka”
  45. Programy dla dzieci nie były agresywne („Miś uszatek”, „Sigma i Pi”)
  46. Nie było narkomanii
  47. Żołnierz Polski miał godność i honor
  48. Milicja była na każde wezwanie, działa energicznie, nie bała się łobuzów
  49. Nie było mafii, Wołomin i Pruszków były zwykłymi, spokojnymi miejscowościami
  50. Duże sklepy, hipermarkety nie odbierały pracy ludziom
  51. Nikt nie pracował w niedzielę
  52. Jasno określano cele gospodarki
  53. Istniał wspaniały system łowienia talentów sportowych – polska piłka święciła tryumfy, jakie nigdy przedtem i potem nie miały miejsca ( i mieć zapewne nie będą) .
  54. Nikt nie niszczył świetnie prosperujących firm
  55. Przyrost naturalny był wyższy, co świadczy o radości ludzi z życia, o chęci planowania przyszłości, o nadziei i zaufaniu dla państwa
  56. Mieliśmy harcerstwo z prawdziwego wrażenia – młodzież nie musiał szukać wzorów w sektach
  57. Istniało OHP, hufce pracy dla młodych ludzi, których wdrażano w system pracy dla dobra ogółu
  58. Nasza armia była jedną z najnowocześniejszych na świecie, a metody wychowacze kształtowały charakter u młodych mężczyzn
  59. Istniały PGR-y, czy widzieliście co TERAZ się dzieje na wsi???
  60. Państwo i nasze międzynarodowe sojusze gwarantowały nienaruszalność własności na ZIEMIACH ODZYSKANYCH – RFN nie próbowało nigdy podnieść na forach międzynarodowych kwestii nieprawomocności naszego stanu posiadania.
  61. Na drogach było bezpieczniej, nie jeździło po nich tyle zdezolowanych, używanych i zatruwających powietrze samochodów z zachodu.
  62. Polskie zadłużenie wynosiło około 20 mld dolarów, teraz mamy ponad 100 mld dolarów. Wtedy pieniądze szły na rozwój przemysły, dróg , zakup technologii, a dziś pieniądze rozpływają się w prywatncych kieszeniach.
  63. Istniała doskonała kotrola nad służbami specjalnymi – nie to, co teraz – państwo w państwie.
  64. Czyny społeczne aktywizowały lokalne społeczności, integrowały i zapewniały piękny wygląd miastom i wsiom.
  65. Agresywne reklamy nie przerywały programów telewizyjnych.
  66. Telewizja nie epatowała niskimi wartościami: nie było głupawych programów typu „BAR”
  67. Zachód nie zasypywał nas śmieciami i nieekologicznymi odpadami.
  68. TANIE MIESZKANIA! System społecznej kontroli na dystrybucją dóbr trwałych zapewniał prędzej czy później każdemu własne „m”
  69. Wypłaty były na czas
  70. Szpitale zawsze przyjmowały pacjentów
  71. Nie musieliśmy podlegać idiotycznym normom europejskim
  72. Nie było żywności modyfikowanej genetycznej
  73. Każde dziecko otrzymywało darmo, bądź prawie darmo podręczniki. Zestaw podręczników był dostępny dla każdego.
  74. Jeśli ktoś miał nadmiar waluty zachodniej, mógł ją bez obaw i chodzenia do kantoru wydać w PEWEXIE. Nie musiał przeliczać, obawiać się , że go napadną gdzieś koło kantoru. Szedł i kupował
  75. NA Stadionie X-lecia grano w piłkę
  76. Rozwijał się transport publiczny, tanie koleje, autobusy, tramwaje
  77. Bezrobocie w socjalizmie 0%, w kapitalizmie 20%.
  78. Placenie za nadgodziny
  79. Wyplacanie pensji za czas strajku
  80. Przestrzeganie BHP, dzis obowiazuja przepisy rodem z XIX wiecznego Manchasteru.
  81. Podwyzki cen raz na kilka lat, dzis codziennie.
  82. Prace dostawalo sie ze wzgledu na wyksztalcenie, a nie znajmosci.
  83. Nikt nas nie mial prawa eksmitowac.
  84. Obowiazywal nizszy wiek emerytalny.
  85. Kobiety mialy wiele dodatkow i ulgi w pracy, dostawaly tez prezenty okolicznosciowe, dzis dostaja podpaski aby tyrac i szczac w czasie pracy 16godzinnej.
  86. Mlodziez miala PLATNE praktyki.
  87. Dzieci wychowywaly sie na madrym „Swiecie Mlodych” a nie gownie typu „Bravo Girl”.
  88. Stypendia studenckie wystarczajace na wszelkie potrzeby, dzis ledwo wystarczaja na zupke w barze mlecznym.
  89. Ukonczenie studiow zapewnialo bardzo dobra prace, dzis zostanie „bezrobotnym magistrem”.
  90. Slumsy znalismy tylko z amerykanskich seriali, dzis wystarczy wyjechac poza kilka wielkich miast i dzielnice miejskie.
  91. Mowiono prawde o USA, dzis same klamstwa.
  92. Neoliberalowie i monetaryscci siedzieli w wiezieniu.
  93. Swiat arabski szanowal nasz kraj a Irakijczycy wrecz nas kochali, dzis do nas strzelaja.
  94. Bylismy najwiekszym sprzymierzencem ZSRR (obok NRD),potegi naszego wojska bal sie caly zachod, dzis jestesmy giermkiem USA i posmiewiskiem swiata.
  95. Od ZSRR dostawalismy gratis zawsze najnowsze uzbrojenie, np. wszystkie MIG-i, od USA dostajemy „latajacy” zlom i kutry przeznaczone na zyletki i jeszcze musimy za to placic.

  dalej …. https://www.facebook.com/PolskiFrontPracy/posts/1681428102157790

  Liked by 1 osoba

  Odpowiedz

  Polubienie

 67. Tak adminku patrz punkt 32 jak działał ZUS w PRL a jak działa teraz .
  Gdy ZUS pierdl…. za 5 lat idż do Kalksteina i Szyszki niech cię wezmą na utrzymanie .Za to włażenie PISdzie w dupę coś ci się należy bu bu bu ha ha ha .

  Polubienie

 68. Tak admin słuchaj prawdziwych patriotów a nie piejesz tu swoimi zachwytami nad opasłymi mądralami .
  Potrafisz jeszcze słuchać mądrych ludzi ? Wypróbuj .

  Polubienie

 69. Zyga jaki ty jesteś kochanieńki, ciągle się zamartwiasz co to będzie ze mną jak ZUS pierdl…. za 5 lat….
  Otóż nic nie będzie.
  Nie będzie admina, będzie jego nagrobek.
  A jak by przyszło mi dłużej pożyć, to ja jestem z tych co sobie radzą w każdej sytuacji.
  A teraz jest to ułatwione, jest Internet, są skrzynki e–mailowe, pisze do mnie pani Małgorzata Tood i pani Otylia Zigman i mnóstwo innych osób. Dziś jak zwykle rano zaglądam do skrzynki e –mail i czytam:

  W dniu 2017-03-10 o 15:41, Michał n pisze:
  Witam,

  …..jestem zainteresowany Pana książką, w jaki sposób mogę ja nabyć?

  Pozdrawiam Michał

  Niestety nie pisze o jaką książkę mu chodzi, ale domyślam się że chce się czegoś nauczyć, więc zapewne o któryś z trzech podręczników a nie o powieść.
  Odpowiadam podając ceny, na jakie konto ma wpłacić i itd.
  Więc będą pieniążki składane na kolejną maszynę tym razem sterowaną numerycznie

  Zyga a może i ty chcesz się nauczyć np. zegarmistrzostwa cena podręcznika w formie PDF jedynie 45 zł, albo złotnictwa?
  Chcesz?
  Nie chcesz?
  Jak byś chciał, to ci podam ceny i moje konto w banku.

  Kolejne maile typu Witaj królu Chryste, albo jak schudnąć, albo jak mieć długiego, kasuję i otwieram panią Tood która pisze:
  Udoskonalanie uzależnień

  Szanowni Państwo!
  Są trzy podstawowe uzależnienia, którym podlegamy: alkohol, narkotyki i hazard, czyli pieniądze.
  Dawnymi czasy karczmarz i lichwiarz mieli się znacznie lepiej niż ludzie, którym umożliwiali zaspakajanie ich potrzeb, czy kaprysów. W miastach nie jedna była karczma i wielu lichwiarzy. Ale człowiek uzależniony mógł co najwyżej pójść do innego żyda.
  Teraz państwo decyduje o koncesji na alkohol i najwyraźniej dba, żeby był on dostępny przez 24 godziny na dobę, wszędzie tam, gdzie może się doczołgać potencjalny klient.
  O narkotykach wiemy coraz mniej, a to chyba za sprawą ich użytkowników. Trudno sobie jednak wyobrazić tak błyskotliwe wypowiedzi liderów Nowoczesnej, czy KOD-u bez „dopalaczy”. Wiedza o ich dystrybucji przenika sporadycznie, gdy jest takie zapotrzebowanie medialne. Uprawa marihuany dla jednych jest zabroniona, dla innych nie – wystarczy, że się jest mężem Pani Prezydent. Trzeba oczywiście powiedzieć, że nic się nie wie o uprawie konopi na własnej działce i po sprawie.
  Hazard to tradycyjne źródło utrzymania mafii i nawet państwo woli się tam nie zapuszczać, oddając pole zagranicznym gangsterom, o czym być może przekonał się świętej pamięci poseł, który zaczął drążyć temat nie dla niego przeznaczony.
  Uzależnienie od alkoholu i narkotyków, to jednak mały pikuś w porównaniu od uzależnienia od kredytu! Lichwiarze podstępnie oferują pożyczki nie do spłacenia, a ludzie stale dają się na to nabierać. Tu też trzeba było mieć państwową koncesję, którą za poprzedniej władzy dostawały bez trudu „słupy” np. z Amber Gold.
  Odnośnie do kredytów, tych zaciąganych przez obecny rząd u zagranicznych bankierów na lichwiarski procent, to lepiej byłoby zaciągnąć je u własnych obywateli sprzedając obligacje państwowe po rozsądnej cenie?

  Pozdrawiam i do następnej soboty

  Małgorzata Todd

  Polubienie

 70. Polska ma coraz gorsze stosunki z zachodem, z Unią Europejską, a to oznaczać może powrót do dobrych stosunków z Rosją.

  Polska jest gotowa do konstruktywnej współpracy z Rosją i podejmuje kroki w tym kierunku, powiedział szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Polski Witold Waszczykowski….
  „Jesteśmy otwarci na konstruktywną współpracę i podejmiemy kroki w celu przełamania sytuacji, w której się znaleźliśmy” — powiedział.

  Polubienie

 71. Adminku ja cię kocham i może coś kupię ale na jesieni teraz juz niet czasu a ze deszczyk to dopóki mnie nie wywalisz będę twoim gościem.
  Naprawdę cię polubiłem bo żaden z ciebie nerwus wszystko bierzesz na żart nie straszysz sądami . Takich ludzi lubię a że robisz loda PISdzie no cóz twoja sprawa .
  jeżeli pozwolisz to zyga na jesieni podeśle adminkowi pyszny drzemik z jego malin własnej roboty bo jak wiesz zona Zygi to straszny patentowany leń .
  To jak adminku pozwolisz ?

  Polubienie

 72. Chciałbym abyś adminku ocenił jak smakuje drzemik malinowy własnoręcznej mojej roboty .Nie musisz się brzydzić bo ja jestem taki chłop który przed każdą robotą myje ręce 10 razy zagranicznym mydełkiem produkcji rosyjskiej , które kupuję w sklepie Kalina .
  W dodatku jak wiesz Zyguś pracował wiele lat sprzedawał ciastka to rączki musi mieć jak niemowlak .

  Polubienie

 73. no i widzisz adminku jaka ta twoja ukochana władzunia to hipokryci .Masz czarno na białym hipokryzję , zło , kłamstwo , podłość , fałszywość a ty tak im w zadek wchodzisz :
  Cytat adminka :
  Polska ma coraz gorsze stosunki z zachodem, z Unią Europejską, a to oznaczać może powrót do dobrych stosunków z Rosją.

  Polska jest gotowa do konstruktywnej współpracy z Rosją i podejmuje kroki w tym kierunku, powiedział szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Polski Witold Waszczykowski….
  „Jesteśmy otwarci na konstruktywną współpracę i podejmiemy kroki w celu przełamania sytuacji, w której się znaleźliśmy” — powiedział.

  Polubienie

 74. Premier Beatę Szydło, która wróciła z Brukseli, gdzie zakończył się szczyt UE, powitali na lotnisku w Warszawie przedstawiciele rządu, m.in. szef MSZ Witold Waszczykowski, oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński. Obecni byli też szef MON Antonii Macierewicz, minister kultury Piotr Gliński, szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

  Prezes PiS Jarosław Kaczyński, witając panią premier, powiedział:

  Z całego serca dziękuję pani premier Beacie Szydło za obronę naszych spraw w Brukseli. Premier się nie ugięła. Pokazała, że jest osobą na miarę tego czasu, czasu, kiedy Polska odbudowuje się wewnętrznie i na arenie międzynarodowej. Przyjechaliśmy na lotnisko powitać premier Beatę Szydło, bo jesteśmy z niej dumni. Premier broniła w sposób, który pozostanie w naszej historii. Pokazaliśmy, że Polska jest krajem podmiotowym

  Beata Szydło stwierdziła natomiast:

  W Brukseli walczyliśmy o zasady. Pokazaliśmy, że Polska jest dumnym państwem. Przeżywaliśmy niełatwe chwile, ale walczyliśmy o sprawy Polski, o zasady, żeby każde państwo członkowskie UE miało równe prawo do decydowania, kto je reprezentuje na najważniejszych stanowiskach, to prawo suwerennego państwa. To nie porażka, to zwycięstwo. Pokazaliśmy, że Polska jest podmiotowym, dumnym państwem, członkiem UE. Zależy nam, żeby UE była zjednoczona, rozwijała się i zrobimy wszystko, żeby tak było.

  PAP

  http://niezalezna.pl/95183-beata-szydlo-wrocila-do-kraju-pokazalismy-ze-polska-jest-dumnym-panstwem

  Polubienie

 75. Adminku tak szczerze kogo ten Benny Hill obchodzi ? i nie mów że ty za publikacje tych bzdur nie masz paru złociszy bu bu ha ha ha .

  Polubienie

 76. No i jak zwykle moja odpowiedz dla adminka gdy będzie publikował takie brednie . To już tradycyjnie odpowiedz Zygusia :

  Polubienie

 77. Petycja do Andrzeja Dudy ws. wyjścia Polski z UE
  – UE nie rozwiązała żadnego z podstawowych problemów w Polsce, a wręcz przeciwnie – powoduje upadek i powolną śmierć naszego państwa – podkreślają autorzy petycji do prezydenta RP Andrzeja Dudy i apelują o przeprowadzenie referendum w sprawie wyjścia z UE.

  Ich zdaniem „UE jest antychrześcijańska, promuje dewiacje i zabijanie nienarodzonych dzieci oraz eutanazję, UE jest antydemokratyczna, europosłowie nie mają rzeczywistej władzy a prawdziwi rządzący nie są wybierani w drodze wyborów”.
  W petycji wyliczono powody wyjścia z UE. Wśród negatywnego wpływu Wspólnoty na Polskę wymieniono zadłużanie, które doprowadziło do wyprzedaży majątku narodowego, przemysłu włókienniczego, chemicznego, tekstylnego, farmaceutycznego, budowlanego, elektronicznego, kopalnianego, hutniczego, obronnego, transportowego, włókienniczego, telekomunikacyjnego, stoczniowego i o mały włos doprowadziło do sprzedaży lasów.

  — Polskie rolnictwo i rybołówstwo zostało zniszczone poprzez nałożone limity, zakazy oraz nakazy. Zniszczone zostały także cukrownie, a potężne połacie polskiej ziemi i jezior liczone w tysiącach hektarów zostały wykupione przez obcy kapitał – argumentują autorzy.

  Dodają, że około miliona Polaków zostało naciągniętych na kredyty we frankach szwajcarskich, podatki są coraz wyższe i skutecznie tłamszą polską przedsiębiorczość. Ich zdaniem UE „nieustannie wydaje wiążące dla Polski tysiące kretyńskich dyrektyw niszczących resztki naszej gospodarki”.
  — Przeznaczono nam rolę niewolników a nie partnerów, zabiera nam się naszą wolność i suwerenność – podkreślają autorzy petycji.

  Nie zgadzają się też na to, by „niemieccy politycy typu Schulz, Juncker czy Marnix Norder ubliżali Polsce i Polakom oraz ingerowali w sprawy wewnętrzne Polski tworami typu komisja wenecka!”.

  I dalej: „Jesteśmy suwerennym i samodzielnym narodem za którego wolność i niepodległość walczyło 35 pokoleń naszych przodków!”.

  Ponadto – jak podkreślono w apelu — UE zmusza Polaków do przyjmowania milionami obcych kulturowo i niebezpiecznych wyznawców islamu, w tym morderców i terrorystów. W związku z tym prezydent Andrzej Duda powinien zarządzić przeprowadzenie referendum w sprawie wyjście Polski z UE.

  Petycję podpisało już ponad 7 tys. osób.

  Po wczorajszym wyborze Tuska podpisze znacznie więcej.

  Polubienie

 78. widzisz admin jak chcesz to super piszesz .Nie bój się .Dasz radę bez PIS-dy masz łep na karku .Nie musisz lizac PIS-de w dupę aby mieć na chleb. Ty nie z tych kuta……

  Polubienie

 79. Ad Zygi

  Kika może coś jeszcze napisze coś o świnkach – zakaz zabijania min Ziobro bo adminek unika tematu jak moja żona roboty bu bu ha ha…

  Oj, Zygi, to jest kolejny przepis, który ma na celu, wybić z głowy polskiemu rolnikowi, hodowlę trzody chlewnej. Polski chłop nie rozumie prostych rzeczy, że w świecie globalnej wiochy, nie ma miejsca na jakiś indywidualizm z jego strony i trzeba mu przy pomocy prawa lub ekonomicznie zmusić go do podjęcia trudnej decyzji o zlikwidowaniu interesu. To się robi na różne sposoby np. podnosząc po cichu ceny na środki produkcji, a obniża się cenę skupu żywca (3 PLN za kg), poniżej granic opłacalności i później się ,,trąbi”, że w Polsce indywidualna hodowla trzody chlewnej jest nieopłacalna i należy ją zrestrukturyzować albo zlikwidować.

  Spadają ceny skupu trzody chlewnej. Aby zwiększyć zyski firmy powinny inwestować w rozwiązania technologiczne

  https://inwestor.newseria.pl/newsy/spadaja-ceny-skupu-trzody,p618004160

  Kolejna szykana, która wymusza na chłopach podejmowanie ,,bardzo rozsądnych” decyzji w zwijaniu własnego interesu.

  Rolnicy mają coraz częściej problemy z uzyskaniem finansowania. Powodem są wolno rosnące ceny ziemi

  https://inwestor.newseria.pl/newsy/rolnicy-maja-coraz,p779225659

  W ten prosty sposób, polityka rządzących, wprowadza na polską wieś zagraniczne koncerny, które zmieniają ją w jeden globalny kołchoz, który był swego czasu testowany jako prototyp w Rosji sowieckiej..

  KOLEJNY PRZYKŁAD DO CZEGO JEST POTRZEBNE KONCERNOM PRAWO CETA!

  Nie chodzi im o jakieś uregulowanie prawne ułatwiające swobodny handel między firmami, które od dawna istnieje w gospodarce wolnorynkowej, tylko o wyeliminowanie prawne, wszystkich tych, którzy chcieliby im przeszkodzić w tym co robią.

  Wielki koncern od lat lekceważy polskie prawo

  http://www.ferma.viva.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=62&Itemid=1

  Korporacje śmierci – Smithfield w Polsce

  http://3obieg.pl/korporacje-smierci-smithfield-w-polsce

  P.S. Świńska historia do złudzenia przypomina likwidację plantacji tytoniowych w Polsce, które bardzo szybko splajtowały, po bardzo dziwnych zbiegach okoliczności!

  Zygi – chciałeś, to masz i ,,miłej” lektury jajcarzu!

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 80. Ooo widze tutaj wszystko po staremu… czyli szmulo-szwabska propaganda tapetuje ostro.
  Nasz Major pozdrawia z dalekich antypodow gdzie wybral sie na rodzinny zjazd ale jak wroci to obiecuje wam szmulki srulki kocowe. A to dowod ze nie klamie:
  ¡ɔıןɐdod ɯɐp ɯɐʍ oʇ ‚nɔsɾǝıɯ ɯʎʍou ɐu ǝuɹɐƃo ǝıs oʞןʎʇ ʞɐɾ ǝɔʇoɹʞʍ ¿ɯǝɹoɾɐɯ ɐz ǝıs ǝıɔsıןıuʞsǝʇs ǝɾoƃsǝqɐzs ı ʎqɐʍzs ‚ǝןnɯzs ǝıʞɔıʍǝzsןoq oɔ

  Polubienie

 81. Kika na taką odpowiedz liczyłem .Po prostu zgoda na 100% . Mnie hodowcę tytoniu pierwszej klasy załatwili już lata temu masę lat temu . .Teraz kolej na tych co mają świnki .Ziobro ich załatwi i nawet mjr Kudliński i jego słowa na kur…. nie pomogą .
  Kika jesteś wielki !!!!!!!!!!

  Polubienie

 82. Zenobiusz coś ty robił czorny baranie z komandą APA od połowy grudnia . Znikłeś jak kamfora i wracasz dopiero na wiosnę .
  Oj chyba wam Mossad dupy w grudniu wydymał ale jak to kamanda APA podniosła się i od wiosny z nową energią będzie tu działać .
  Póki co PAZIU wasze dwa wpisy z tego tygodnia DELETE bu bu ha ha .
  Kikunia będziesz miał znowu robotę z APA.
  Także APA wiosna idzie a więc macie nowa energię do tropienia szmuli szwabów bu bu ha ha .
  cytat zenek :
  Ooo widze tutaj wszystko po staremu… czyli szmulo-szwabska propaganda tapetuje ostro.
  Nasz Major pozdrawia z dalekich antypodow gdzie wybral sie na rodzinny zjazd ale jak wroci to obiecuje wam szmulki srulki kocowe. A to dowod ze nie klamie:
  ¡ɔıןɐdod ɯɐp ɯɐʍ oʇ ‚nɔsɾǝıɯ ɯʎʍou ɐu ǝuɹɐƃo ǝıs oʞןʎʇ ʞɐɾ ǝɔʇoɹʞʍ ¿ɯǝɹoɾɐɯ ɐz ǝıs ǝıɔsıןıuʞsǝʇs ǝɾoƃsǝqɐzs ı ʎqɐʍzs ‚ǝןnɯzs ǝıʞɔıʍǝzsןoq oɔ

  APA wyjaśnisz co to za pismo ? może tych ludów co Cejrowski je odwiedza ? a może to twój wynalazek .Uważaj bo zrobisz konkurencję dla Erilo bu bu ha ha !!!!!!!!

  Polubienie

 83. A ponieważ Zenek z kamandy APA to specjalista w pisaniu wierszy to teraz ja chcąc uczcić comeback APA jego cudnego powrotu na forum adminka napisałem wierszyk .
  drukowane :
  APA GDZIE ZEŚ TY BYWAŁ OD GRUDNIA CZARNY BARANIE
  DYMAŁ MNIE MOSSAD DYMAŁ MNIE MOSSAD ZA PRZEŚLADOWANIE SZMULI WIELMOŻNY PANIE
  Podoba się ?

  Polubienie

 84. Artykuł napisany przez Niemojewskiego przed wojną ale jakże aktualny w czasach dzisiejszych.

  Pająki katolickie

  „Widzisz tych dwoje młodych? Ja ci tę parę daruję”. „Mnie?” „Na własność. To jest młode małżeństwo. Ponieważ on ma niedużą pensję i trochę długów, a ona wcale nie ma żadnego dochodu, więc było im pilno się ożenić”. Lejbuś się roześmiał. „Ja im do tego szczerze dopomogłem”, rzekł Lufterman, „pożyczyłem jemu dwieście rubli… Ja wiem, że nie zapłaci”.
  KLEMENS JUNOSZA, Pająki.

  Istnieje w naszem społeczeństwie dwojaki gatunek czarnych pająków. Oba gatunki ubierają się w długie chałaty, oba w czasie swych ceremonji szwargoczą obcym językiem, oba żyją z podstępnego wyzysku i tem się tylko różnią, ze jeden gatunek jest brodaty, a drugi się goli. Innej różnicy niema. Jeden gatunek pająków to lichwiarz żydowski, opisany przez Klemensa Junoszę, który swemu zięciowi daje w posagu jakieś młode małżeństwo, bardzo honorowe, co to „wstydzi sią sądu, boi kompromitacji, drży, gdy mu wspomnieć o komorniku”, drugi gatunek to księża katoliccy, którzy dzielą się między sobą naszem społeczeństwem, bardzo honorowem, gdy chodzi o apelację do władzy, które takie „wstydzi sią sądu, boi kompromitacji, drży, gdy mu wspomnieć o okręgu naukowym”. Wszelako jeden i drugi typ lichwiarza wcale się nie wstydzi apelować do władzy, nasyłać komornika lub inspektora rządowego, grozić licytacją i t. p.

  Gdy jednak typ pierwszy kryje się wstydliwie w spelunkach Nalewek, drugi jawnie organizuje się przy Miodowej. Gdy pierwszy tajnie łączy się w mafję, rozsnuwającą swe sieci dla haniebnego wyzysku społeczeństwa, drugi czyni to całkiem jawnie, oba jednak liczą tylko na bezmierną głupotę i równie bezmierną niemrawość społeczeństwa.

  Całość poniżej
  http://retropress.pl/mysl-niepodlegla/pajaki-katolickie/

  Polubienie

 85. Zenek witaj bracie
  Zyga wali w gacie
  bokserki drogie za 60 złociszy
  więc pierze w ciszy

  Zenek stanął na głowie i ….
  walił w klawiaturę słowo po słowie
  jak niżej:

  ¡ɔıןɐdod ɯɐp ɯɐʍ oʇ ‚nɔsɾǝıɯ ɯʎʍou ɐu ǝuɹɐƃo ǝıs oʞןʎʇ ʞɐɾ ǝɔʇoɹʞʍ ¿ɯǝɹoɾɐɯ ɐz ǝıs ǝıɔsıןıuʞsǝʇs ǝɾoƃsǝqɐzs ı ʎqɐʍzs ‚ǝןnɯzs ǝıʞɔıʍǝzsןoq oɔ

  Zenek lubi się chwalić
  więc pisze, że da nam popalić

  co bolszewickie szmule, szwaby i szabasgoje
  Właściwie nic Zenuś, my ruskie gieroje

  Polubienie

 86. Zyga
  Pragnę powrotu socjalizmu z kilku powodów:

  1. Było wtedy dobrze, a na pewno lepiej niż teraz w kapitalizmie
  —– ————–
  no to jak było tak dobrze to czemu się tak źle skomczyło?

  Polubienie

 87. Adminku juz odpowiadam mówi ci coś pejsata V kolumna , która sobie za Geirka urządzała post w Kościółkach .To ona zniszczyła dobrobyt PRL .
  Chłopie tyle masz argumentów na korzyść PRL a ty ich nie przyjmujesz do wiadomości tylko siedzisz w tym bagnie pejsatego kapitalizmu , który winny jest śmierci ludzi z powodu utraty pracy plus do tego wyjazd 5 mln zdrowych Polaków produkcyjnych , którzy teraz wycierają angielskie rzygi w pubach .
  Twoje argumenty są takie juz mi kiedyś tak napisałeś . Twoje słowa :
  ” kto miał się powieśić to się powiesił , kto mial wyjechać to wyjechał ” . Adminku twoja odpowiedz naprawdę była podła .
  Nie wiem dlaczego udajesz wariata .dla tych 1300 pln świadczeń czy kupili cie tym że dali twojemu wnusiowi 500 pln na batony mars czy pizzę .
  Opowiem ci jedną historię prawdziwa :
  Gdy byłem w Reichu robiłem sobie w sklepie zakupy i patrzę a tu jakaś baba wali swoje dziecko po dupiie ręką ile wlezie .wisz czemu tak je prała ?
  bo nie chciało odlozyć coli , którą sobie wzięło z półki a w koncu matka siła ta colę dziecku wyrwała i dała mu zwykłą wodę gazowaną .
  Fakt autentyczny . Byłem tego świadkiem .
  Nie mówię ,że ci Niemcy to tacy mądrzy bo to też ogłupiony naród , ale jak trafi się dobry przykład bierzmy z niego przykład .
  Wyrwij i ty czasami swoim wnusiom colę z ręki zastąp ja zwykłą wodą niegazowaną .
  Moja wnusia np juz tydzień się na mnie gniewa bo dziadek w zeszłą sobotę nie chcial z nią pojechać do Macdonlada wiem jednka ,ze jak dorosnie pójdzie na mój grób i mi za to podziękuje .
  Zawsze mówię ,że ten PRL mial wady , ale czy ty sobie dziś wyobrazasz ,że taki Kalkstein czy Zydło potrafiloby odbudować Warszawę , splodzić przemysł , zlikwidować analfbetyzm podnieśc Polskę z upadką po takiej hekatombie .Oczywiście w to nie wierzę ,że oni by to zrobili ty wierzysz twoja sprawa .
  Oni nie potrafią nic konkstruktynego stworzyć jedynie dali te 500 plus a i tu spiepszyli sprawę bo powinni ta pomoc dostać tylko najbiedniejsi a nie wszyscy jak leci .
  Tutaj też PAZIU ma rację bo czemu pierwsze dziecko nie dostaje i to jest sprawiedliwe twoim zdaniem .
  Chłopie czy ty naprawdę tego nie widzisz ,ze w tej PISdzie jest więcej byłycch czerwonych niż w kaszy skwarków .nic ci nie mówi Kryże juz o innym prokuratorku nie wspominam .
  Co mam ci jeszcze napisać chłopie .
  Ty myślisz że mi łatwo było tyle lat bez rodziny jakieś przerwy jedynie na urlopy w obcym kraju gdzie jak pojechałem umiałem tylko danke a robotę jak pisałem załatwił mi były UBek , który dawno nie zyje bo miał tam jakieś kontakty . Myślisz ,że ktoś się mną przejmował a jeszcze ojca miałem silnego antykomuniste co to codziennie wolnej europy w nocy słuchaj i klął bo mu parszywe komuchy zagłuszali to gówno . Kibicował Tchatcher gdy rozpier…. górnictwo ( chyba wiesz że jakieś 50 tys górników popełniło z tego powodu sepuku mylę się ) .
  Słuchaj byłem w Anglii na północy na ślubie mojego chrzesniaka . On tam mieszka . nie wierz w to co ci tu pejsTV mówi ,że tam jest taki dobrobyt .
  Po tych byłych kopalniach jest bida tam jak skurw…. zimno nic tam nie ma powietrze fatalne . Roboty nigdzie tam nie znajdziesz . Taka prawda .
  Ty się dziwisz że PRL był dla mnie dobry i nie tylko dla mnie .
  Tyle ode mnie adminku .

  Polubienie

 88. @Zyga:
  Aby lepiej zrozumieć GLOBALIZM można dostosować słownik Bertranda Russella dla KOMUNIZMU.
  W trwającej WOJNIE O PIENIĄDZ po jednej stronie koalicja PETRODOLAROWA,a po drugiej ANTYDOLAROWA,bazująca na powiększających się zasobach chińskiego złota.EURO zabiega o powiększenie wpływów europejskich przez pryzmat gospodarki niemieckiej.
  Jak w każdej wojnie trzeba mieć strategię,a jaka jest i jaka powinna być POLSKA.
  ROSJA przyjmuje pozycję „obrotowego” w pojedynku USA-Chiny.

  Polubienie

 89. Ad Zygi

  Szanowny Zygi, po co wklejałeś te cholerne kroniczki PKF? Dwie obejrzałem i mam dość, bo moje kaprawe oczęta zawsze coś wyłapią z migających obrazków, a głupi rozum ze śladowymi resztkami IQ, podpowiada, że coś tutaj nie pasuje z moją szczątkową wiedzą historyczną i wredny aż do bólu, każe to i owo sprawdzić.

  Na pierwszym filmiku w Warszawie obchodzą ,,demokratyczne” święto 1-Majowe, wojna jeszcze się nie skończyła, (dopiero to nastąpi za 7-8 dni) a polski naród już był zjednoczony (tak nawija lektor) tylko biedulki partyjne nie zdążyły się zjednoczyć. Na ten cud nad cudy, trzeba było jeszcze poczekać, przeszło trzy długie lata, (15–21 grudzień 1948 r., kongres zjednoczeniowy partyjek PPS i PPR) aż się wykluje ze śmierdzącego kukułczego jajeczka, krasawica PZPR, która będzie się rządzić przez kolejne dekady. Co ciekawe, w pochodzie uczestniczą czerwone flagi z napisami PPS i nie dostrzegłem żadnej z PPR-u. Chyba mam omamy wzrokowe, muszę się koniecznie poddać badaniom okulistycznym!

  Na drugim ,,arcydziełku” filmowym występuje MARSZAŁEK POLSKI MARIAN SPYCHALSKI, ps. „Marek”, „Orka”, który nie ukończył żadnej szkoły wojskowej i od razu został generałem, a później marszałkiem. Ten marszałek to zapewne z konspiracyjnej ksywki – MAR-ek i MAR-szałek albo zapożyczone od greckiego BOGA WOJNY MAR-sa. Jaja jak berety!

  Jakiś dziwny ten MARSZAŁEK, po długoletniej ,,cudnej” wojence na piesi wielokrotnego bohatera nie błyszczą rzędy orderów, medalików i krzyżyków.

  P.S. Z tego co pamiętam, a u mnie zawsze był to towar deficytowy (czytaj pamięć) on chyba był w PRL-u wielokrotnym posłem na Sejm i tylko MARSZAŁKIEM SEJMU. Jakby co, to ja, nawet za chińskiego boga wojny, nic, ale to nic, nie pamiętam.

  Chińczycy postawili 1320-tonowy pomnik boga wojny

  http://joemonster.org/art/36725

  Bywaj jajcarzu

  Polubienie

 90. Oho, znowu wystąpił w moim organizmie brak cukru w cukrze i znowu coś nie wyszło tak jak powinno!

  Marszałek (SEJMU?) w towarzystwie wielkiego US-rajskiego generała armii Dwight’a David’a Eisenhower’a spacerujących jakby nic się nie stało, po gruzach Warszawy.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Marian_Spychalski

  P.S. Proszę zwrócić uwagę na ,,ciężką” robótkę Wikipedii, która odznaczyła naszego wielokrotnego bohatera. Załączona ilość baretek, jakoś nie chce współgrać z przedstawionym zdjęciem.

  Pozdrawiam

  Polubienie

 91. Prawdopodobnie żydowskie gangi z Rosji, USA i Izraela próbują na jakiś czas zawrzeć kompromis. Stąd pewnie wolta w stanowisku PiS- dzielców. O resecie w stosunkach Rosji z USA nie może być mowy. Największy rosyjski bank zatrudnił właśnie niejakiego Podestę i jego współpracowników (brat Podesty od Clintonowej) do lobbowania za zniesieniem sankcji nałożonych na Rosję przez Stany. „Skąd ta nagła miłość ludzi z gangu Clintonów do Rosji.” (Pecunia non olet)

  Polubienie

 92. Ad Juliusa

  Szanowny Juliusie, tylko spokojnie, to jest tylko fin de siècle, przełom XX i XXI w. – DEKADENCJA. Oni cały czas czekają na przyjście Godota i mają z tym wielki problem – czy przyjdzie, a może już jest. Wyprawiają jakieś dziwne harce i swawole, że trudno się w tym wszystkim połapać. Donoszą ,,kapusie” jeden na drugiego – powariowali czy co?

  Wężowy lud wraca na Ukrainę. Texe Marrs

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/wezowy-lud-wraca-ukraine-texe-marrs-2017-03

  Biskup Longin (Żar) rzucił anatemę na Wszechprawosławny „Sobór” Kreteński

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/biskup-longin-zar-rzucil-anateme-wszechprawoslawny-sobor-kretenski-2017-03

  DLACZEGO SOBÓR BYŁ TAJNY? GODOT JUŻ PRZBYŁ?

  Sobór prawosławnych w Grecji… tajny! Dziennikarze oburzeni – nie będą obsługiwać wydarzenia

  http://www.pch24.pl/sobor-prawoslawnych-w-grecji—-tajny–dziennikarze-oburzeni—nie-beda-obslugiwac-wydarzenia,44103,i.html

  ALBO TO!? MISJĄ DADŻDŻALA JEST OSZUKIWANIE.

  Szejk Imran Hosein: Państwo Islamskie – fałszywy islam

  http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/07/26/co-sie-dzieje-na-swiecie-26-07-2016/

  http://zygmuntbialas.blog.pl/

  NIECH SZLAG TRAFI TE INDIE…

  http://www.przedreptacswiat.pl/wymiana-pieniedzy-w-indiach/

  TEN TEŻ SIĘ ZAŁAPAŁ NA ŚWIATOWE ,,MAŁE” CO NIECO?

  Na dzisiaj wystarczy!

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 93. POLSKA nadal MIĘDZY WSCHODEM A ZACHODEM,tylko jeszcze bardziej globalnie niż to w swoim czasie oceniał Feliks Koneczny,autor oryginalnego podziału na CYWILIZACJE.
  Pozostawił po sobie POLSKIE LOGOS A ETHOS,w której to książce językiem matematyki trzeba uaktualnić rozdział o wartościach NARODOWYCH.
  Do WĘGIERSKIEGO pobratymców przekonał Victor Oran,a kto przekona Polaków do swojego?!

  Polubienie

 94. Ad Kikunia .
  Kikuniu kroniki zamieściłem z prostego powodu jako odpowiedz dla adminka , który pieje i zachwyca się pisdzielcami aby pokazać durnowatość i tych kronik i lizania dupy pisdzielcom przez adminka na jego portalu
  Kikuniu prośba znajdz mi różnicę między tym :
  .http://niezalezna.pl/uploads/imagecache/300s/still2017/148916763015345795183.jpg
  Adm
  11 Marzec 2017 o 10:36 AM
  Premier Beatę Szydło, która wróciła z Brukseli, gdzie zakończył się szczyt UE, powitali na lotnisku w Warszawie przedstawiciele rządu, m.in. szef MSZ Witold Waszczykowski, oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński. Obecni byli też szef MON Antonii Macierewicz, minister kultury Piotr Gliński, szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

  a tym

  A przez PKF chciałem pokazać ,że adminek niczym nie różni się od PKF robiąc to samo tylko w innym czasie historycznym, ale każda epoka ma swoich klakierów zgodzisz się ze mną Kikuniu .
  PKF oglądnąłem wszystkie czemu ? tak dla jaj i lubię historię .
  To jak kikuniu znajdziesz różnicę między głupotami pisdzielczymi adminka , które on tu wypisuje choćby liżąc dupę pewnemu ministrowi co to pozwolił mu parę drzewek ściąć a PKF , które ja wklejam .
  Mi się wydaje że różnic nie ma wielkich ale może Kukuniu znajdziesz jeżeli to dla ciebie wyzwanie .
  Specjalnie dla Kiki mój ulubiony skecz satyryków III żydoRP

  Polubienie

 95. Zyga
  Ja też kochałem PRL, też tam byłem, też tam żyłem, też wódkę piłem, też głodny chodziłem.
  1. Było wtedy dobrze, a na pewno lepiej niż teraz w kapitalizmie – jak komu zyga, jak komu
  2. Ludzie mieli pracę– teraz też ją mają, jak ją szanują i dobrze pracują
  3. Każdy mógł posłać dzieci na kolonie – teraz też, chociaż mój wnuczek jeździ co roku na wakacje z rodzicami w góry albo nad morze
  4. Nie było głodnych uczniów– oj byli, byli, sam nie raz byłem głodny i nie tylko ja, szczególnie w pierwszych latach po wojnie.
  5. Państwo zapewniało godny żywot każdemu obywatelowi –teraz sami sobie zapewniamy
  6. Przemysł rozkwitał– też nam gospodarka rośnie 3% obecnie
  7. To nieprawda, że polskie wyroby były złe – eksport wciąż się rozwijał– ale jedynie do krajów trzeciego świata a nasze szynki co szły na zachód, szły znacznie poniżej kosztów produkcji
  8. Staruszkowie nie grzebali po śmietnikach– teraz też nie grzebią, patrz zyga na mnie, grzebią dziady i śmieciarze
  9. Artyści plastycy mieli masę roboty– może plastycy, bo artystów jakoś nie spotkałem
  10. Państwo dawało za darmo pracownie artystom– nie artystom a plastykom

  12. Młodzież była wysportowana– teraz też jest wysportowana, właśnie jakieś tam medale i pierwsze miejsca zdobywa w skokach narciarskich
  13. Bezpiecznie było na ulicach teraz też jest bezpiecznie, nikt nigdy mnie nie zatrzymał, nie pobił nie straszył. Mój wnuczek na pytanie babci czy się boi w szkole odpowiedział – To mnie się boją
  14. Księża się nie szarogęsili– ostatnio księdza chodzącego po kolędzie nie wpuściłem do domu, więc mi się nie szarogęsi
  15. Nie było podatków takich jak dziś– ale też nie było takich zarobków
  17. Tanie paliwa – bo nie było prywatnych samochodów, a jak w 893r. kupiłem poloneza to bęzyny zabrakło a od tego co ją miał musiałem kupować po 60 zł za litr
  itd. itp
  25. Kartkowy system sprawiał, że nikt nie był uprzywilejowany – jasne, pijaczek zawsze mógł wymienić kartki na cukier na kartki na wódkę
  33. Żywność była zdrowsza – życie było krótsze.
  34. Mogliśmy liczyć na pomoc sąsiadów (NRD, Czechosłowacja, ZSRR)– jasne bo sami pomagaliśmy odsunąć Dupczeka w Czechach i zainstalować Kadara na Węgrzech
  46. Nie było narkomanii –było pijaństwo
  49. Nie było mafii, Wołomin i Pruszków , u nas to były trzy bandy ,,wilka” ,,Szeremietiew” i ,,Artka” mój starszy brat kolegował się z Artkiem. Był jeszcze ,,czarny” którego z jego kolesiami posadzili na 25 lat za zabicie kolejarza
  68. TANIE MIESZKANIA! System społecznej kontroli na dystrybucją dóbr trwałych zapewniał prędzej czy później każdemu własne „m”– nie szybciej jak po 15 latach
  75. NA Stadionie X-lecia grano w piłkę– teraz na ,,Narodowym” też grają w piłkę, a nawet śpiewała Madonna
  89. Ukończenie studiów zapewniało bardzo dobra prace, dziś zostanie „bezrobotnym magistrem”.- dziś mamy tak rozwinięty system edukacji, że nawet bezrobotni mają tytuły magistra.
  94. Byliśmy największym sprzymierzeńcem ZSRR…. – dziś jesteśmy największym sprzymierzeńcem USA…..i tak dalej
  czy zyga to nie jest piękne?

  Polubienie

 96. Mamy rózne przy nich pozostańmy .
  Moja prosba di cysorza Polin starego kawalera tak dbającego o moralność aby coś z tym do cholery ciężkiej zrobił .
  Dzień w dzień otrzymuje takie emaile po kilka dzień w dzień w kwestii przedłużenia członka albo do obcierania dup Niemcom ( ja już za stary ) .
  Temat tych emaili .codziennie po trzy , cztery : NAWET SYN MI WŁĄCZYŁ FILTR SPAM I NIC NIE DZIAŁA LECĄ DO GŁÓWNEGO FOLDERU . TEMACIK TYCH EMAILI U DOŁU JAK PISAŁEM PO TRZY CZTERY DZIENNIE
  Erekcja silniejsza niż 20 lat temu? Zobacz, dlaczego to możliwe
  CYSORZU POLIN GDZIE JESTEŚ? COŚ Z TYM ZRÓB MASZ PEŁNIĘ WŁADZY STARY KAWALERZE TAKI MORALNY.
  MORALNOŚĆ TO BYŁA W PRL ADMINKU GDZIE GOLĄ PUPECZKĘ JEDYNIE ZOBACZYŁEŚ NA OSTATNIEJ STRONIE „RAZEM” A I TO BYŁA ŻADNA TAM NAGA TYLKO W MAJTECZKACH .
  TO BYŁA MORALNOŚĆ A NIE TERAZ SODOMA I GOMORA I KRZYKI O MORALNOŚCI .TAK KAŻDY POTRAFI .
  ADMINKU DOBRZE WIESZ ZE TWOJA PISANINA TO PROPAGANDA I TY DOBRZE O TYM WIESZ . CIĄGLE MAM NADZIEJĘ ZE NADEJDZIE TAKI DZIEŃ ZE DOJDZIESZ DO WNIOSKU ZE ROBIENIE Z SIEBIE DURNIA NIE MA JUŻ SENSU CZEGO CI ŻYCZĘ PRZYJACIELU .

  Polubienie

 97. Jeszcze się do jednego punktu odniosę co napisałeś do reszty już nie mam siły bo zyga jakiś chory i ma wysokie ciśnienie a sam wiesz dobrze jak to jest mieć wysokie ciśnienie krwi adminku .
  pkt 14
  14. Księża się nie szarogęsili– ostatnio księdza chodzącego po kolędzie nie wpuściłem do domu, więc mi się nie szarogęsi
  DRUKOWANE :
  PEWNIE ZE NIE WPUŚCIŁEŚ ALE SAM PISAŁEŚ ŻE TWOJA BABA CIĘ STRASZNIE ZA TO OPIERD….. NIE KUPOWAŁA PRZEZ DŁUŻSZY CZAS PTASIEGO MLECZKA FIRMY WEDEL ZA 13 PLN ( WIEM BO MOJEJ WNUCZCE KUPUJE , KTÓRA 500 PLUS NIE ma I SUPER HU….. Z ICH TAM 500 PLUS PEJSATYM .)
  PEWNIE I BARA BARA DŁUGO NIE BYŁO BO KSIĘDZUNIU KOPA DAŁEŚ .
  WARTO BYŁO ?
  BLAGAM ADMINKU ZMĄDRZEJ ?
  NAPISZ SZCZERZE KTO CIĘ SZKOLIŁ BO PROPAGANDZISTĄ JESTEŚ CUDOWNYM .

  Polubienie

 98. Chociaż zyga ma już cisnienie 170 / 95 to odniesie się jeszcze do jednego punktu :
  „Ludzie mieli pracę– teraz też ją mają, jak ją szanują i dobrze pracują”

  Pewnie że mają pracę . W piątek jak co piątek widziałem tych pracujących w carefour jak baba mnie zmusiła aby ją wieść do tego przybytku ( bo widzisz ja muszę jechać prawie 30 km do Lublina bo baba chce do carefoura ) i jak ja mogę nie mieć wysokiego ciśnienia .
  Widzę tam ciągle pracujących gojów przy kasie i układających towar gadających przy tym o dupie marynie i o tym co płynie .Oj jejku bardzo szanują tą pracę za 500 euro na miesiąc . bu bu ha ha . Piszę poważnie naprawdę bardzo szanują w przeciwnym razie bezrobocie , pieniędzy na opłacenie rachunków niet na życie niet i albo skomleć do mamusi o pomoc albo pod most .
  Takie adminku fakty , a ty uprawiasz propagandę wyuczoną .
  Ewentualnie można sprzedawać telewizory w mediamarkt bu bu ha ha może za 600 euro na miesiąc wiele więcej ?

  Polubienie

 99. byłbym zapomniał młodzież ma jeszcze na czarno pracę na budowie tym bardziej że idzie wiosna .Trza tą pracę tez szanować bo banderowska konkurencja coraz większa bu bu ha ha .

  Polubienie

 100. 75. NA Stadionie X-lecia grano w piłkę– teraz na ,,Narodowym” też grają w piłkę, a nawet śpiewała Madonna
  A ty wiesz kochany pisowski ile koncert tej włoszki kosztował ?
  to ci powiem 5 baniek z podatków gojów .Ponjał ? propagandzisto .

  Polubienie

 101. pkt 46
  cyt admin::
  Nie było narkomanii –było pijaństwo
  Teraz to pijaństwa niby nie ma? czy ty ocipiałeś chłopie? .Ty wiesz ile ja widzę codziennie gówniarzy pijących biedronkowe pomyje po 1,70 PLN bo nawet pieniędzy nie mają na piwko za 3 PLN
  O czym ty piszesz? .
  Żydowładza jednak to pijaństwo sprytnie ukrywa , bo wystarczy ze w publicznym miejscu wypijesz piwko i jak cię złapie ten pierdzący z nudów strażnik miejski to kara pewnie stówka albo wypad na izbę .
  To jest sztuczne chowanie problemu pijaństwa .
  Po drugie w pubie pijesz piwo .W lecie widzę na tych tzw deptakach w miastach picie piwa na dworze kręcą się tam obok dzieci ale jakoś nikomu to nie przeszkadza .
  Natomiast wystarczy że to samo piwo pijesz poza tym terenem oczywiście parę złotych tańsze już masz karę bo dzieci deprawujesz .
  Takie fakty głupoty żydowładzy propagandzisto pisowski adminku .

  Polubienie

 102. uzupełnienie punkt 46

  Żeby być obiektywnym i uczciwym bo zyga taki jest to trzeba napisać ,że ten konik u PAZIA pisze brednie , że w PRL nie było pijanstwa bo było i to spore przynajmniej na wsi i Zyguś to dobrze pamięta .
  Zyguś wiele razy widział jak jego kumple ze wsi pili butelkami denaturat ten ciemny cóż żydowładza była łaskawsza bo pojawił się denaturat jaśniejszy o innym kolorze .
  A sam zyguś nie raz po meczyku na wsi w niedzielę bym mocno pijaniusienki ale gdzie tam było do pomyślenia aby milicja go za to zatrzymała na ulicy .
  A teraz stówka albo izba w trymiga !!!!!!!!!!!!! bu bu bu ha ha ha .Europa bu bu ha ha ha .

  Polubienie

 103. Zyga
  ….Moja prosba do cysorza Polin, starego kawalera tak dbającego o moralność, aby coś z tym do cholery ciężkiej zrobił …..

  Zyga, cysarz już to zrobił, dobry cysarz cię kocha i cysarz dba o twoje dobre samopoczucie

  Uporczywe Nękanie Jest Przestępstwem!

  Na mocy ustawy z 25 lutego 2011 r. do obowiązującego Kodeksu karnego wprowadzono przepis art. 190a typizujący przestępstwo tzw. stalkingu. Przestępstwo to polega na uporczywym nękaniu innej osoby lub osoby jej najbliższej, skutkiem czego jest wzbudzenie u niej uzasadnionego okolicznościami poczucia zagrożenia lub istotne naruszenie jej prywatności.

  Kiedy mamy do czynienia z przestępstwem?
  Głównym znamieniem przestępstwa z art. 190a § 1 k.k., które opisuje działanie sprawcy, jest uporczywość nękania. Nękanie jest definiowane w literaturze jako „wielokrotne, powtarzające się prześladowanie wyrażające się w podejmowaniu różnych naprzykrzających się czynności, których celem jest udręczenie, utrapienie, dokuczenie lub niepokojenie pokrzywdzonego albo jego osoby najbliższej”
  Zagrożenie karne
  Przestępstwo uporczywego nękania zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 1 miesiąca do lat 3

  3 lata za nękanie zgodnie z podanym artykułem.
  Więc zyga odpisz tym co cię nękają, że jak nie zaprzestaną, to złożysz zawiadomienie do prokuratora i pójdą siedzieć.

  Polubienie

 104. Adminku mylisz pojęcia .W kraju gdzie rządzi moralny cysorz bez baby mający wszystko to on powinien zadbać aby jakiś typ nie nękał mnie codziennie jakimiś metodami , które pozwolą mi mieć ptaka o długości 1 metra. To jest cysorz on ma władze on może wszystko .
  Potrafił wsadzić grożnego szpiega do paki na prawie rok a nie potrafi wyśledzić ludków , którzy nękają zygę bo tak chcą aby miał metrowego ptaka bo sami przy tym zarobią bo to taki cysorz Polin bu bu ha ha ha .
  Przeceniasz zygusia on niewiele może bu bu ha ha admineczku pisdzielczy .

  Polubienie

 105. Admineczku ja naprawdę nie jestem Waldi Pastuszka , który się porównuje do Falcone i Gandhiego w równym szeregu i twierdzi , że jego gdakanie do kamerki i starego PC słucha 20 mln Polaków a rzeczywistość : dwa wpisy , 20 odsłon , 2 łapy w górę i 3 w w w dół .
  Admineczku przecież wiesz ze zyga to poważny człowiek a nie Marsjanin.

  Polubienie

 106. KOLEJNA DOBRA ROBOTA DOBREJ ZMIANY

  OBIŻENIE PRZEZ PiC WIEKU EMERYTALNEGO? WOLNE ŻARTY!

  Popracujesz dwa lata dłużej? Dostaniesz od rządu 10 tys. złotych. Nowy pomysł Morawieckiego

  http://www.msn.com/pl-pl/finanse/finanse-osobiste/popracujesz-dwa-lata-d%c5%82u%c5%bcej-dostaniesz-od-rz%c4%85du-10-tys-z%c5%82otych-nowy-pomys%c5%82-morawieckiego/ar-AAobrJJ?li=BBr5MK7&ocid=DELLDHP

  W TYM BEZNADZIEJNYM PRZYPADKU NIE WIDAĆ ŻADNEJ ,,TROSKLIWOŚCI” ZE STRONY RZĄDZĄCYCH O PRZYSZŁOŚ NASTĘPNYCH POKOLEŃ EMERYTÓW?

  Polacy przed 25 rokiem życia: Młodzi bierni lub bezrobotni

  http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/931621,bezrobocie-wsrod-mlodych-polska.html

  CZY TO NIE JEST PRZYPADKIEM, CELOWE WYNISZCZENIE BIOLOGICZNE LUDZI Z ROCZNIKÓW 1950-1970?

  Pozdrawiam

  Polubienie

 107. Only a Nation of fools can be taken over by a small organized gang of criminals. And Christianity, when applied for long enough, turns that Nation into fools.

  Tylko naród głupców może zostać przejęty przez mały zorganizowany gang przestępców. I chrześcijaństwo, gdy wdrażane przez wystarczająco długi czas, przekształca ten naród w głupców.

  Axe of Perun
  renegadetribune.com

  Tu tkwi sedno dlaczego Polska skazana jest na powolne staczanie się po równi pochyłej.
  PiS, PO i pozostałe partie to właśnie zorganizowane gangi mniejszości, które przy biernej postawie zindoktrynowanych bądź odpowiednio zmanipulowanych i głosujących głupców, osiągają cele pożądane przez międzynarodowe ośrodki żydowskie.

  Polubienie

 108. julius brawa .Ucz się propagandzisto pisdzielczy adminie tego portalu co to na sam widok Szyszki dostaje orgazmu większego niż wybuch Wezuwiusza od Juliusa i czytaj juliusa może nie będziesz miał ptasiego móżdzku
  Admin równać do Juliusa
  cytat Julius :
  Tu tkwi sedno dlaczego Polska skazana jest na powolne staczanie się po równi pochyłej.
  PiS, PO i pozostałe partie to właśnie zorganizowane gangi mniejszości, które przy biernej postawie zindoktrynowanych bądź odpowiednio zmanipulowanych i głosujących głupców, osiągają cele pożądane przez międzynarodowe ośrodki żydowskie.

  Polubienie

 109. No, fajne pogaduszki (tzn. po-pis-ywania) starszych panów. A u mnie w ciągu ostatniego miesiąca zmarło – na raka – aż dwóch kolegów, profesorów fizyki, obaj nieco ode mmnie młodszymi byli.

  Polubienie

 110. Chodzi o prof. Jerzego Zachorowskiego z UJ (zm. 1 lutego) oraz prof. Andrzeja Lendę (zm. 3 marca) z AGH. Cześć ich pamięci.

  Polubienie

 111. A mnie żona dzisiaj na przedpołudniowym spacerze widząc innych biegających po leśnych ścieżkach przymusiła do biegu na 100 metrów.
  Chciał nie chciał, tak mnie to zirytowało, że postanowiłem pobiec, a właściwie pobiec na czas.
  Trochę także by sprawdzić swój wynik, swoje możliwości i porównać z czasem jaki osiągałem na bieżniach w latach szkolnych.
  No i żona wzięła mój zegarek i ….zastartowałem. Co się okazało na mecie mój czas był dziesięć i jedna dziesiąta sekundy.
  Powtarzam, dziesięć i jedna dziesiąta sekundy.
  Wynik wspaniały, ocierający się jak mi się zdaje o rekord świata.
  Byłem bardzo z siebie zadowolony. W końcu biegało się kiedyś, oj biegało, także za dziewczynami.
  No jak widać nic nie straciłem z kondycji i z szybkości, a nawet jakbym przyspieszył bo dawniej takich czasów nie miałem.
  Może to sprawa lepszego odżywiania, lepszych warunków bytowania, a może nawet i tego że się w wannie z ciepłą wodą od czasu do czasu posiedzi.
  Jest dobre.

  Polubienie

 112. No kurza twarz, dobrze jest (?) niezupełnie, bo patrzę na zegarek, nie chodzi.
  Stanął mi chyba jak biegłem, widać nie anty wstrząsowy.

  Polubienie

 113. KOLEJNE OFIARY WSZECHOGARNIAJĄCEGO GLOBALIZMU!

  Przyjaciele naszych przyjaciół są naszymi przyjaciółmi.

  NIECH IM ZIEMIA LEKKĄ BĘDZIE! AMEN!

  Polubienie

 114. Adminku słuchaj tego .To jest dla ciebie odtrutka na twój pisdzielizm .
  biedaku zegarek ci się popsuł .Popsuł ci się adminku bo twój zegarek jest produkcji pisdzielczej dlatego takie gówno.
  Zyga ma Roamera za 3000PLN i to jest dopiero zegarek .Cudo .
  Oglądaj i pozbywaj się pisdzielizmu subito :

  Polubienie

 115. Somehow, the Poles have the nerve to request an extradition from the US while they are harboring the filthy Jew pervert Roman Polanski who raped an American GOYIM 13-year-old both vaginally and anally.
  What did this alleged Nazi do?
  Poland is run by Jews and it’s disgusting.

  Star Tribune: „Poland will seek the arrest and extradition of a Minnesota man exposed by The Associated Press as a former commander in an SS-led unit that burned Polish villages and killed civilians in World War II, prosecutors said Monday.”

  Sickening, filthy, evil Jews.
  Trump should tell these people: “give us Polanski, and we’ll talk.”
  Obviously, he shouldn’t be given to these Jews either way, but the Pole Jews won’t give Polanski anyway so it doesn’t matter.
  Then we can have a public discussion about how we fund a war machine of aggression for these Poles while they’re protecting a Jew who brutally raped one of our girls and never faced justice.

  Polubienie

 116. Ad Zygi

  Szanowny Zygi, ci panowie z filmiku to dopiero co przyjechali z wczasów w Dziwnowie, że się tak bardzo dziwią co się wyprawia na Ukrainie? Proces wybielania Głuchoniemców zwanych Ukraińcami trwa od wielu lat. Mnie uczono w szkole, że głównymi sprawcami w ,,rozwalaniu” Powstania Warszawskiego była niemiecka formacja SS Galizien, Późniejsze oddziały UPA też bardzo dobrze się umiał dogadać z niedobitkami armii niemieckiej, które bardzo dobrze znały mowę ukraińską. Dopiero po latach dowiedziałem się, że to nie byli Niemcy tylko Ukraińcy przebrani w niemieckie mundury.

  Udział Ukraińców w zdławieniu Powstania Warszawskiego

  http://www.kresy.pl/kresopedia,historia,ii-wojna-swiatowa?zobacz/udzial-ukraincow-w-zdlawieniu-powstania-warszawskiego

  A oto najnowsze rewelacje naukowe, w sprawie Powstania Warszawskiego!

  Ukraińcy nie mordowali warszawiaków

  http://ukraincy.wm.pl/71677,Ukraincy-nie-mordowali-warszawiakow.html#axzz4bG5cMpX3

  Zapomnieli dodać, że niby ci ,,Rosjanie”, którzy w czasie wojny, tak ochoczo przechodzili na stronę niemiecką i później z nimi walczyli przeciwko Rosji sowieckiej, pochodzili z enklaw niemieckich w Rosji, scheda po carskiej Rosji.

  Osiedlanie się Niemców nad środkową Wołgą w XVIII wieku

  ,,Proces migracji Niemców do Rosji w XVIII wieku był więc skomplikowany. Władze carskie musiały zapewnić przyszłym osadnikom transport, wyżywienie i dach nad głową. Długa podróż pogłębiała niezadowolenie społeczne, co stwarzało niebezpieczeństwo buntu. Choroby, które nękały podróżników, a także warunki klimatyczne opóźniały wędrówkę. Miejsce docelowe też nie wzbudziło zachwytu nowo przybyłych. Nie da się jednak ukryć, że emigranci z krajów niemieckiego obszaru językowego znacznie wspomogli rosyjską gospodarkę i w znacznej części pokryli deficyt wśród ludności Cesarstwa Rosyjskiego. Caryca Katarzyna II wykazała się niebywałą inteligencją, przyjmując za wzór niemiecki sposób kolonizacji, i całkiem sprawnie wprowadziła go na terenie swojego kraju. Później, w wieku XIX i XX, kwestia Niemców nadwołżańskich będzie stanowić ważny element gospodarki, ale także polityki międzynarodowej i będzie wpływać na bilateralne stosunki pomiędzy Niemcami a późniejszym Związkiem Radzieckim czy Federacją Rosyjską.”

  http://www.konflikty.pl/historia/nowozytnosc/osiedlanie-sie-niemcow-nad-srodkowa-wolga-w-xviii-wieku/

  Niemcy nadwołżańscy

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Niemcy_nadwo%C5%82%C5%BCa%C5%84scy

  Niemiecka Nadwołżańska Autonomiczna Socjalistyczna Republika Radziecka

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Niemiecka_Nadwo%C5%82%C5%BCa%C5%84ska_Autonomiczna_Socjalistyczna_Republika_Radziecka

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 117. Odnosząc się do podziału na CYWILIZACJE,jakiego dokonał polski badacz Feliks Koneczny,POLSKA była w najgorszej sytuacji kiedy do BIZANCJUM Wschodniego zbliżyło się Zachodnie,a CYWILIZACJA ŻYDOWSKA,czytaj PODWÓJNEJ MORALNOŚCI była katalizatorem ANTYPOLONIZMU.Obronić POLSKOŚĆ to znaczy obronić wartości CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ,czytaj GRECKO-RZYMSKIEJ,która przeszła swoją ewolucyjną drogę.
  https://wydawnictwofronda.pl/ksiazki/kto-sie-boi-prawdy-walka-z-cywilizacja-chrzescijanska-w-polsce

  Polubienie

 118. Tak z pamięci dodam, że sama caryca Katarzyna pochodziła z Kurlandii, dawniej Zakon Kawalerów Mieczowych, czyli wschodnie krzyżaki. Katarzyna Alnhald Zepter, ponoć i jej mąż Piotr zamordowany z jej poduszczenia też był z niemieckiego rodu.
  Niemcy już za Piotra I osiedlali się w Petersburgu, zajmowali ważne stanowiska w wojsku i w gospodarce.
  Kto wie jakie korzenie ma ,,car” Putin. Być może j. niemiecki był mu znany z domu.
  Taką samą metodę stosowali Anglicy wchodząc ze swoimi handlowymi i biznesowymi faktoriami tam gdzie frontowy atak wojsk nie mógł doprowadzić do podbicia bądź podporządkowania sobie danego państwa.
  Dodam, że Tusk i Schetyna ma tak duże i stałe poparcie też głosami polskich Niemców, tych co nie wyjechali w 1945r.
  Gdy zaraz po ślubie zamieszkałem z teściami w podmiejskiej wiosce ze zdziwieniem stwierdziłem, że ludzie dojeżdżający z tejże wioski autobusem do pracy do miasta szprechają po niemiecku.
  Wieś jeszcze na początku lat siedemdziesiątym zamieszkiwana była w większości przez Niemców. Reszta to byli przyjezdni z centralnej Polski i z za Buga, czyli z Litwy, Białorusi i Ukrainy.
  Takim sposobem mamy zapewne co najmniej kilka milionów tych co to mieli dziadków w Wermachcie.

  Polubienie

 119. Pytanie do Kiki i szanownego doktora ;
  Uprawnione jest stwierdzenie że od momentu gdy władzę sprawuje nieformalnie cysorz Polin można stwierdzić , że Polin to już na 100% Republika bananowa .

  Polubienie

 120. Zyga takie pytanie nie jest uprawnione
  Pamiętasz co szatan podarował Ewie?
  Jabłuszko.
  A wiesz gdzie to było?
  W raju.
  A wiesz gdzie rosną najsmaczniejsze jabłuszka?
  W Polsce.
  Jaki z tego wniosek?
  Polska to raj na ziemi.
  Koniec kropka.
  Nasz cysarz niedługo popędzi wszystkie szatany w kibini matri

  Polubienie

 121. Dziś taka APA taką przekazał informację u PAZIA
  cytat:
  AP
  14 Marzec 2017 o 13:37
  informuje,ze AugustynP pseudonim AP nie zyje umarl 30 grudnia2016

  „informuje,ze AugustynP pseudonim AP nie żyje umarl 30 grudnia2016”
  A tak jego podkomendni życzyli mi śmierci w każdym poście a zwłaszcza przez cały grudzień .Cytat do mnie od APA z grudnia 2016 :
  „Szmulku srulku abyś zdechł jak najszybciej ”
  Nauka z tego :
  Nikomu się śmierci nie życzy bo można samemu kopnąć w kalendarz .
  Do tego odezwał się tu kilka dni temu bodajże Zenuś który napisał :
  ” Zenek 11 Marzec 2017 o 3:46 PM
  Ooo widze tutaj wszystko po staremu… czyli szmulo-szwabska propaganda tapetuje ostro.
  Nasz Major pozdrawia z dalekich antypodow gdzie wybral sie na rodzinny zjazd ale jak wroci to obiecuje wam szmulki srulki kocowe. A to dowod ze nie klamie:
  ¡ɔıןɐdod ɯɐp ɯɐʍ oʇ ‚nɔsɾǝıɯ ɯʎʍou ɐu ǝuɹɐƃo ǝıs oʞןʎʇ ʞɐɾ ǝɔʇoɹʞʍ ¿ɯǝɹoɾɐɯ ɐz ǝıs ǝıɔsıןıuʞsǝʇs ǝɾoƃsǝqɐzs ı ʎqɐʍzs ‚ǝןnɯzs ǝıʞɔıʍǝzsןoq oɔ

  Czyli co major wstał z grobu ? Oni sami nie wiedzą co piszą .

  Polubienie

 122. Adminku pisdzielczyku ogłupiony słuchaj tego i mądrzej .Na twoje pisdzielcze idiotyzmy nikt się nie nabierze. Dupę sam liż pisdzielcom :

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s