Polski Exit


Mimo że prezes Kaczyński tak definitywnie się od Polexitu wczoraj odżegnał, nie milkną głosy, które przewidują, że Polska jednak opuści Unię – czy to sama z siebie, czy z powodu rozpadu całej wspólnoty.

Ryszard Schnepf, polski dyplomata i historyk, były ambasador Polski w USA, zdradził, że odbył szereg rozmów z analitykami spraw związanych ze wspólnotą europejską i stwierdził, że kwestia Polexitu jest jedynie kwestią czasu.— To się nie może dobrze zakończyć. Gdzieś tam w planie mogę określić ten rok, to będzie 2020, Polska będzie poza Unią Europejską — powiedział, nie dając nadziei na to, że po awanturze o wybór Tuska na drugą kadencję szefa Rady Europejskiej zdołamy odbudować w Unii naszą pozycję. Za 3 lata głosowany ma być kolejny budżet Unii Europejskiej. Polsce powinno zależeć na tym, aby był on korzystny i aby przypadło jej w udziale jak najwięcej funduszy strukturalnych. Ale Schnepf sądzi, że PiS będzie prowadzić przez najbliższe lata „ostrą, państwową kampanię propagandową przeciwko Unii Europejskiej”, a konflikt na linii Warszawa-Bruksela będzie narastał. Dyplomata przewiduje referendum, takie samo jak na Wyspach Brytyjskich, z podobnym wynikiem, będącym efektem pogłębiającego się konfliktu. Już teraz Unia ma za złe rządowi Szydło niedemokratyczne reformy w sądownictwie i mediach, naruszanie wolności słowa, kneblowanie Trybunału Konstytucyjnego.

— To bzdury! — odpowiada rzecznik prezydenta Dudy. Marek Magierowski jest przekonany, że jeżeli Polska kiedykolwiek z Unii wyjdzie, to wyłącznie wtedy, kiedy nastąpi rozpad całej wspólnoty.

— O ile Polexit w moim przekonaniu w ogóle nie wchodzi w grę, ale wchodzi w grę Eurexit, czyli rozpad UE. Jeśli UE sama się nie naprawi, to możemy być świadkami dużo gorszych scenariuszy niż ten wydumany Polexit — powiedział Magierowski, podkreślając, że całą koncepcję Polexitu uważa za „wydumaną”.— Nie ma takiej koncepcji i prawdopodobnie nigdy nie powstanie, dlatego że Prawo i Sprawiedliwość, wbrew temu co twierdzą niektórzy komentatorzy, szczególnie prasy zachodniej, nie jest partią eurosceptyczną. Ma swoje wątpliwości co do obecnego funkcjonowania Unii, chciałoby Unię naprawiać — dodał.

Oby tylko nie zaczęło jej naprawiać tak, jak naprawiało TK.

Tomasz Dudek

https://pl.sputniknews.com/polska/201703145027407-Sputnik-Polska-Polexit/

 

Reklamy

13 uwag do wpisu “Polski Exit

 1. Przeczytajcie 10 rzeczy jakie ugrał bądź ugra Jarosław Kaczyński na tym własnie ruchu:

  Operacja o kryptonimie „27-1” zakończyła się pełnym sukcesem.

  1. Donald Tusk uziemiony na mało znaczącym stanowisku, na dodatek z łatką „przydupasa Makreli” ( patrz zdjęcie wprowadzające z okładką „GaPola” )

  2. J.S.-Wolski wyciągnięty z Platformy ( i jak się okazało, potrafiący mówić językiem polskiego interesu państwowego i narodowego:„Nie akceptuję donoszenia na własny kraj i popierania przeciw niemu sankcji. Nie po to wprowadzałem Polskę do Unii Europejskiej” oraz „Wysiadam z Platformy na przystanku Polska” )

  3. Polska pokazała Europejczykom, że w UE można mieć zdanie odrębne.

  4. Francuzi chwalą nas za odwagę.

  5. Niemcy zastanawiają się, czy warto było wkurzać Jarka i jakie tego będą dla nich konsekwencje. Poprawi to naszą pozycję w negocjacjach w ramach UE.

  6. Orban się kaja. Poprawi to naszą pozycję w negocjacjach w ramach Grupy. ( por. Legutko: Przedstawiciele Wyszehradu przeprosili )

  7. Przywódcy unijni powoli dochodzą do wniosku, że Polska jest zbyt silnym krajem, aby nim pomiatać.

  8. Rząd polski się skonsolidował.

  9. Totalna opozycja dostała gumową kość, którą się będzie bawić, nie przeszkadzając w reformach.

  10. Grzegorz Schetyna pozostaje przywódcą Platformy i może spokojnie kontynuować dzieło doprowadzania tej formacji do upadku.

  Reasumując: ziarno zostało zasiane, teraz możemy spokojnie czekać, aż wyda plony.

  Napisał na swoim profilu na Facebooku, Zbigniew Kozłów. Zgadzacie się z jego scenariuszem?

  Źródło: http://wrealu24.pl/4741-10-rzeczy-jakie-ugral-kaczynski-na-wyborze-tuska-a-jednak-sukces-rzadu-pis

  Polubienie

 2. 1. Większość naszego społeczeństwa ma w głębokim poważaniu czy Tusk jest tym przydupasem czy nie.

  2. Duże prawdopodobieństwo, że zostanie szefem MSZ w celu ułagodzenia Unii i dobrych z nią kontaktów.

  3. Każdy może mieć zdanie odrębne ale gdy przychodzi co do czego to nielubiana większość ma rację i trzeba się jej podporządkować w tzw. demokracji.

  4. Czysta dyplomacja, chęc przypodobania się na ewentualność Frexitu

  5. Polska gospodarka jest zależna od niemieckich zamówień i zmiana dostawców na z innych krajów wyłoży polską ekonomię.

  6. Z wasalem USA i Izraela nie rozmawia się poważnie.

  7. Na czym polega ta siła, chyba tylko na dostarczaniu pracowników budowlanych i rolnych do krajów bogatych oraz opiekunek do podcierania dupy potomkom esesmanów.

  8. Rząd może tak ale społeczeństwo nie

  9. Na razie nie widać mimo upływu prawie2-ch lat żadnych reform przynoszących wymierne korzyści polskim obywatelom oprócz 500+ z powiększania zadłużenia i rabowania podatkami całej masy pracujących tubylców nie ruszjąc w ogóle koncernów zachodnich.

  10. Miejsce Platformy zajmie Nowoczesna co jeszcz gorsze jest dla Polski a PiS i tak elektoratu platfusów nie przechwyci.

  Polubienie

 3. Julius świetny z ciebie bat na tą propagandę pisdzielczą .Kogo oni na tej bajki chcą nabrać .
  Jak zwykle moja odpowiedz na te brednie propagandowe :

  Polubienie

 4. Zagranie z Wolskim było politycznie klęską rządu. Sprawi to, że Polsce znacznie trudniej będzie walczyć o własne interesy, będzie z tym coraz ciężej. Jeżeli Kaczyński twierdził, że Orban mu „obiecał” niepopieranie Tuska, to świadczy o tym, że mimo swojego mistrzostwa w politycznych rozgrywkach w kraju prezes na arenie międzynarodowej Orbanowi do pięt nie dorasta. Jednakże możliwe jest przekucie tej przegranej w zwycięstwo, ale to dopiero po latach. Jeżeli Unia odetnie lub znacznie ograniczy nam dotacje, przy jednoczesnym utrzymaniu lub nawet podwyższeniu składek członkowskich społeczeństwo polskie być może zacznie postrzegać swojego eurodobrodzeja już nie jak św Mikołaja, ale wrednego komornika. Nastąpi wtedy oddalanie się Polski od Zachodu, wyjście z unii i zostanie samemu poza nawiasem. Ta nowa sytuacja wymusi na nas ponowne otwarcie się na Wschód i budowanie konstruktywnych relacji z krajami takimi jak Rosja i Białoruś. Polska może znaleźć się w podobnej sytuacji jak aktualnie Turcja, która sama niszczy swój pomost do „euro raju”, ale jednocześnie zbliża się do Wschodu i Rosji.

  Polubienie

 5. Zyga
  When a comment contains any of these words in its content, name, URL, email, or IP, it will be put in the trash. One word or IP per line. It will match inside words, so “press” will match “WordPress”.

  skorzystaj z gogle translatora jeśli nie znasz i. angielskiego

  it will be put in the trash

  Jednym słowem jeśli komentarz będzie zawierał słowo Polin, polin, lub jakiekolwiek wulgarne przymiotniki tworzone od słowa PiS, pis, komentarz zostanie wysłany przez automat Word Pres do kosza ( śmietnika)
  Zyga zacznij pisać merytorycznie i z umiarem, mogą inni pisać bez wulgaryzmów, naucz się i ty.

  Polubienie

 6. To już nie do mnie bo już nie czytam ani nie pisze tutaj .Także adminku nie do mnie ta pisanina .Nadejdzie niebawem APA to on ci tu pokaże takie wulgaryzmy że jeszcze będziesz mnie z łezką w oku wspominał .
  Także do mnie już żadnych uwag bo tego badziewia już nie czytuje .
  Żegnam .

  Polubienie

 7. Myślę, że w przestrzeni internetowej dobrym zwyczajem byłoby pisanie per pan w odniesieniu do osób piszących pod swym pełnym imieniem i nazwiskiem. Do tych którzy piszą pod nickiem bądź z użyciem jedynie imienia prawdziwego bądź przybranego, pisanie per ty nie powinno ani dziwić ani obrażać, a wręcz być ogólnie przyjętą zasadą.

  Polubienie

 8. Canadian Patriot Arthur Topham found guilty of online “hate speech” against Jews: Jewish Takeover of Canada Complete

  Polubienie

 9. Ad Juliusa

  Szanowny Juliusie, zawsze mnie zastanawiało dlaczego SYJONIŚCI jak im ktoś bardzo ,,wrednie życzliwy” wbija szpikulec w cztery litery albo wkręca powoli nabiał w imadełko, to oni od razu wrzeszczą, że to jest na pewno ANTYSEMITA. Dlaczego podcierają sobie parchate ryje, ogólnym stwierdzeniem, że oni pochodzą z rodu SEMA jak ich tam nigdy nie było i nie ma?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ludy_semickie

  Poszperałem, pogrzebałem i znalazłem co to jest za syjonistyczna swołocz, która się podszywa pod SEMITÓW.

  OKAZUJE SIĘ, ŻE ŻYDEK ŻYDKOWI JEST NIERÓWNY I CI BARDZIEJ BOJĄCY SIĘ KARZĄCEGO PALUSZKA JHWH, GNOJĄ BEZ ŻDNYCH SKRUPUŁÓW NICHILISTÓW/SYJONISTÓW GORZEJ IM ŻYCZĄC NIŻ TO ROBIĄ GOIM!

  NAZYWAJĄ SIĘ SATMAR I pochodzą z Rumunii oraz NETUREI KARTA z Palestyny.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Satmar

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Neturei_Karta

  NAJLEPSZE JEST TO, CO POWINNO BYĆ NIEZWŁOCZNIE ROZPROPAGOWANE W INTERNECIE!

  WAJOEL MOSZE

  Niektóre inne tezy Wajoel Mosze:

  1.Syjoniści są najgorszym zagrożeniem obecnego świata żydowskiego.
  2.Syjoniści są gorsi niż karaimi, wyznawcy Sabataja Cwi czy tzw. judaizm reformowany.
  3.Należy unikać jakiegokolwiek kontaktu z państwem syjonistycznym.
  4.Zabronione jest brać pieniądze od państwa syjonistycznego.
  5.Zabrania się czynnie lub biernie uczestniczyć w wyborach władz państwa syjonistycznego.
  6.Dopuszczalne jest, aby pojedynczo, nie w sposób zorganizowany osiedlać się w Ziemi Świętej, o ile nie sprzeciwiają się temu ludzie, którzy tam mieszkają.
  7.Zabronione jest zaciąganie się do wojska izraelskiego.
  8.Syjoniści są odpowiedzialni za Holokaust.
  9.Syjoniści niosą Żydom na całym świecie śmiertelne niebezpieczeństwo przez swoje działania i polityczne ambicje.
  10.Muzułmanie nie są bałwochwalcami.
  11.Religijni syjoniści są gorsi niż świeccy syjoniści, bo próbują w oczach świata uzasadnić syjonizm.
  12.Syjoniści zarazili cały świat swą nieprawością.
  13.Obowiązkiem każdego Żyda jest walka z syjonizmem.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wajoel_Mosze

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 10. EPAC, sluszna decyzja. Tego tutaj zawodnika wyczulem juz wiele lat temu, jego byli kolesie tez pustota tylko wala, w kolko ta sama. Tym chata bogata, co zagrabi, ukradnie i wyludzi tata, to algorytm podstawowy w stosunkach miedzy ludzmi a reszta to kit.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s