Jak pojechać po dwóch prędkościach UE


Zorganizowane naprędce spotkanie liderów Niemiec, Francji, Włoch i Hiszpanii, zapewne z inicjatywy Merkel i Hollande w Wersalu zaraz po sprzeciwu Beaty Szydło w sprawie wyborów D. Tuska miało pokazać Polsce jej miejsce w szeregu, miało pokazać innymi słowy, że Polska, jej elity i jej zdanie się nie liczą.

O oto powstaje Europa dwóch prędkości, tych ważnych i najważniejszych i tych reszty co mają słuchać i morda w kubeł.

Gospodarcza i polityczna siła Niemiec nie gwarantujejednakże, że miernota polityczna Merkel wolna będzie od wpadek i bledów. Dobitnie pokazały to fale emigrantów z bliskiego wschodu zaproszone właśnie przez kanclerzynę.

Mówi się, że nieszczęścia chodzą parami, może i słusznie, Brexsit i emigracji, ale to jak widać nie koniec. Kolejnym nieszczęściem jest Tusk i jeszcze na tym też nie koniec, bo pani Merkel brnie dalej. Kolejnie jej wariactwo to Unia dwóch prędkości.

Znakomity pomysł z naszego punktu widzenia, bo aż się prosi by wzorem Wersalskiego zjazdu czterech, zorganizować na zamku w Warszawie, albo na Wawelu w Krakowie zjazd pozostałych liderów państw członkowskich UE, tych co się do Wersalu jako zbyt mało licząc się dla Merkelowej nie załapali, ale bez Wielkiej Brytanii bo ta od zawsze miała ciągoty do królowania, podbojów i panowania.

Byłby zatem to zjazd dwudziestu trzech. Zjazd jak by się udało założycielski Unii w Unii, tych państw z drugiej prędkości, tych z którymi Merkel i Holland nie muszą się liczyć, którzy są jedynie do wypełniania dyrektyw, bo kto ma fundusze strukturalne ten może dyktować.

Głównym hasłem zjazdu niech będzie zawołanie ,,Równi wśród Równych” i w podtekście ,,nic o nas bez nas”.

Na miejsce i siedzibę nowej Unii Europejskiej zaproponować Pragę, złotą czeską Pragę, albo  na Węgrzech, w Budapeszcie.

Oba miasta bardzo piękne i oba stworzone jakby na stolicę Unii Europejskiej ,,Równych wśród Równych”

A które z tych miast, niech wybierają członkowie założyciele.

W jednej stolicy prezydent Zelman, w drugiej Orban, ten który pierwszy potrafił sprzeciwić się Brukseli i Berlinowi konsekwentnie i skutecznie.

Warszawa niech nie zgłasza swojej kandydatury by nie być posądzonym o chęć zdominowania nowego związku.

Co innego Czechy i Węgry, kraje nie duże, a stolice mają piękne, przy czym zarówno do Pragi jak i do Budapesztu bliżej i sympatyczniej niż do Brukseli czy do Berlina.

No a Niemcy, Francja?

Niemcy i Francja niech idą na szczaw, albo niech proszą o przyjęcie. Szanse im damy po przyjęciu warunków akcesyjnych i po restrukturyzacji ich gospodarki, do poziomu pozostałych członków.

Albo niech mają swoją pierwszą prędkość bez drugiej prędkości.

Reklamy

51 uwag do wpisu “Jak pojechać po dwóch prędkościach UE

 1. Od początku mieliśmy Europę podwójnych standardów, więc to normalne, że teraz będzie sojuz podwójnych prędkości. Nic nowego, od czasów Karola Wielkiego oni zachowują się zawsze tak samo.

  Polubienie

 2. Blok państw skandynawskich nie będzie zainteresowany uczestnictwem w opozycyjnym do Niemiec związku państw. Austria z przyczyn wiadomych i Grecja również nie (za bardzo uzależniona od Niemiec). Kraje pribałtyckie nic nie znaczą, teraz są raczej poligonem NATO i pewnie tak na jakiś czas zostanie. Czyli wracamy do starej koncepcji sojuszu państw słowiańskich. Unia Słowiańska, pięknie brzmi lecz jest jedno małe ale. W jej budowie nie mogą brać udziału Żydzi, bo nie bedzie to wówczas organizacja słowiańska. Nieoficjalnie mówi się, że zdecydowany opór Orbana przeciwko imigrantom bierze się stąd, że na Węgrzech jest liczna oficjalna diaspora żydowska, bodajże druga po Francji w Europie.

  Polubienie

 3. Nawet jeśli Europa podzieli się na części o „różnych prędkościach” to w jednym przypadku na pewno wszystkie państwa będą równo jechały a nawet niektórzy ci co mają jechać wolniej będą szybsi
  GEERT WILDERS WANTS US ALL TO ALWAYS SUPPORT ISRAEL
  Geert Wilders
  @geertwilderspvv
  Let us all support Israel.
  Popierajmy wszyscy Izrael
  Always.
  Zawsze
  Israel is fighting for all of us.
  Izrael walczy za nas wszystkich
  7:46 PM – 18 Apr 2016

  Polubienie

 4. julius
  Nic dodać nic ując.
  Ale gdyby liderzy krajów unijnych spoza wymienionej czwórki poszli po rozum do głowy i jednak chcieli zauważyć, że pozostali jednak potraktowani per noga jako przysłowiowa ,,przystawka” to robiąc zjazd w Budapeszcie i wybierając sobie Budapeszt na swoją stolicę drugiej prędkości, dali by jasny sygnał tym z Berlina Paryża, Rzymu i Madrytu, że ta ich pyszna, pełna puchy i arogancji czwórka, przy swojej pierwszej prędkości wypadła na zakręcie i dla reszty jest mniej niż zero, lub po prostu ciałem obcym i wrogim.
  To by Merkelowej i Hollandowi utarło potężnie nosa i ustawiło ponownie w szeregu.
  Tak prowadzi się politykę, a przynajmniej tak ją się powinno prowadzić.
  Ale do tego potrzeba chyba większej głowy niż ma ją nasz minister Waszczykowski i liderzy wspomnianych dwudziestu trzech krajów z poza wybrańców kanclerzycy

  Polubienie

 5. jak podaje Sputnik
  Zestrzelony izraelski samolot kierował się w stronę Palmiry
  Muhammad Abbas, generał major armii Syrii, wydał oświadczenie w sprawie zestrzelenia przez syryjskie wojsko izraelskiego samolotu.

  „Dziś rano o godz. 2:40, według źródeł wojskowych, izraelskie samoloty wtargnęły w syryjską przestrzeń powietrzną w rejonie Al-Barij i skierowały się na wschód w stronę Palmiry w celu zniszczenia syryjskich obiektów wojskowych. Mogę zapewnić, że pociski przeciwnika nie wyrządziły żadnej szkody na naszym terytorium, nie doleciały do wyznaczonych celów. Jak poinformowała obrona powietrzna, jeden samolot został zestrzelony, a drugi podstrzelony. Reszta poleciała z powrotem. Zestrzelony samolot spadł na kontrolowany obszar. Sądzę, że izraelskie lotnictwo jest w szoku z powodu operatywnego, skutecznego i celnego działania syryjskiej armii w ramach obrony własnej przestrzeni powietrznej. Nasze środki obrony powietrznej mogą śledzić zbliżającego się przeciwnika nawet w niebie nad Jordanią i mogą niszczyć cele z dowolnym punkcie nad Syrią” – oświadczył syryjski wojskowy.

  Błogosławieni Ubodzy · Lublin
  trzeba poczekać kilka dni, narazie kompletny jazgot, jedni mówią, że wszystko OK drudzy, że zestrzelili, jeśli coś jest na rzeczy to i zdjęcia się pokażą. Dodatkowo, przecież Rosjanie na swoim S400 naprewno widzieli te samoloty mogą potwierdzić czy jeden zleciał czy nie …
  ———————-
  nie wiadomo czy to prawda czy przechwałki
  ———————-
  W nocy z 16 na 17 marca samoloty Sił Powietrznych Izraela zaatakowały kilka celów w Syrii
  Izraelskie samoloty ostrzelano z terytorium Syrii

  Izraelskie samoloty zostały ostrzelane z ziemi po tym, jak zaatakowały kilka celów na terytorium Syrii – poinformowała służba prasowa armii.

  Izrael nie poniósł strat. Jeden z wystrzelonych z ziemi pocisków zniszczył izraelski system obrony powietrznej.
  — W nocy z 16 na 17 marca samoloty Sił Powietrznych Izraela zaatakowały kilka celów w Syrii. Po wykonaniu zadania z syryjskiego terytorium wystrzelono kilka pocisków rakietowych. Siły obrony powietrznej przechwyciły jedną rakietę – podkreślono w komunikacie prasowym.

  — Żaden z etapów bezpieczeństwa obywateli Izraela lub samolotów sił powietrznych nie był zagrożony – podkreślili wojskowi.

  Ubiegłej nocy lokalne media poinformowały o syrenach alarmowych i odgłosach eksplozji, które było słychać na wschodnim odcinku granicy Izraela, m.in. w dolinie Jordanu.

  — Mogę powiedzieć, że syreny były wynikiem tego zdarzenia – powiedziała RIA Novosti przedstawicielka biura prasowego armii.

  Krzysztof Babrych
  gdzie jest S300
  —————————–
  Jeśli strona syryjska zdecydowała się strzelać do samolotów izraelskich to znaczy, że samowolka tych ostatnich i ich koalicjantów się kończy, albo zaczyna na ostro

  Polubienie

 6. Trump wysłał do Syrii dodatkowe oddziały liczące ok. 1000 żołnierzy bez pytania się o zgodę strony syryjskiej i bez konsultacji z Rosją.

  Czy Żydzi i Niemcy przejmą Grecję na własność

  Polubienie

 7. Jak pojechać po dwóch prędkościach UE

  Ooooooooooo, w MORDĘ JEŻA – TOTALNY ,,NAUKOWY” ODLOT I TO MÓWI CZŁOWIEK NAUKI!

  ,,Naukowa chłopina” ma rację, że Jezus był bękartem ,,zmajstrowanym” przez DUCHA ŚWIĘTEGO, a nie przez Józka, parającego się od wielkiego dzwonu ciesiołką.

  ,,Zastanawiałem się, jak św. Józef wychował Jezusa”. Kuriozalne wystąpienie ojca prezydenta Dudy

  http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/zastanawia%c5%82em-si%c4%99-jak-%c5%9bw-j%c3%b3zef-wychowa%c5%82-jezusa-kuriozalne-wyst%c4%85pienie-ojca-prezydenta-dudy/ar-BByfqbE?li=BBr5MK7&ocid=DELLDHP

  CZY TO JUŻ NASTĄPIŁ KONIEC, WYCHOWU BEZSTRESOWEGO BOBASKÓW?

  Pozdrawiam

  Polubienie

 8. julius
  Trump wysłał do Syrii dodatkowe oddziały liczące ok. 1000 żołnierzy bez pytania się o zgodę strony syryjskiej i bez konsultacji z Rosją….

  Kto podał taką informację?
  To byłoby zaproszenie Rosji do wojny w regionie
  Miejsce dobre, nieprzygraniczne, za morzami za górami.
  Doskonały sprawdzian dla ludzi i sprzętu.
  Coś tak jak w rzymskim Koloseum walki gladiatorów.

  Gdzie amerykanie będą stacjonować, jaki obszar kontrolować? Kiedy spotkają się z Rosjanami na linii frontu?

  Polubienie

 9. The United States is set to deploy about 1,000 additional US troops to northern Syria, according to a Pentagon official, following reports that the Trump administration is planning to send thousands of soldiers to the Arab country.
  http://www.presstv.ir/Detail/2017/03/15/514507/US-set-to-deploy-1000-more-troops-to-Syria-Pentagon-official

  The Pentagon has sent to Iraq and Syria more than 400 airmen along with B-52H Stratofortresse jets for day-to-day combat operations in a first event of a kind in over twelve years.
  https://sputniknews.com/middleeast/201703161051627659-pentagon-b52-syria-iraq/

  Polubienie

 10. PiS chce przywrócić Polsce media które zostały wykupione prze zagraniczne koncerny, głównie jak podaje TVP1przez niemieckie koncerny medialne.
  Tym samym PiS Dobra Zmiana rozpoczyna kolejną batalię z Berlinem tym razem o media na polskim rynku wydawniczym.
  Kolejny plus dla PiS.

  Polubienie

 11. Pierdu pierdu bedzie wiosna a admin juz z piątku wychlal 10 piw z biedronki po 1, 70 za puszkę . Twój PIS to największe zło zapamiętaj to propagandzisto .

  Polubienie

 12. Admin tego portalu widzę równasz do pana Zygusia w durnocie . Dwa Michały się dobrały . Nana was rozumu nauczy . Przestaniecie chlać piwa i zaczniecie wykorzystywać szare komórki .

  Polubienie

 13. Przywroci media, glownie koncerny aktualnie jeszcze zarejestrowane w Niemczech, co oczywiscie nie znaczy, ze wlascicielami sa Niemcy, kiedys byli. Na reorganizacje okolo 4 lat sobie pisy daja. Pamietne slowa Kissingera zostaly wlasnie lokalnie potwierdzone poprzez przedstawiciela B´nai B´rth, tutaj cytowanego
  W tym roku jeszcze nastapi ponowna ale znacznie mocniejsza fala ukrainska i reorganizacja policji na okolicznosc palowan w oparciu o te fale.
  Odnosnie Syrii to obecny „niedzwiedz” tak samo „szlachetnie” sie zachowal jak jego poprzednik w sprawie Kuby a wyglada na to, ze deal juz poszedl, bez Donbasu. Patriotyzm konczy sie tam, gdzie zaczyna kieszen.
  Trzeba byc frajerem albo agitatorem, by magdalenkowemu badziewiu plusy przypisywac.

  Polubienie

 14. Wypowiedź z przed prawie 2-ch lat ale aktualna i dzisiaj.

  Alexander Boroda: rosyjscy Żydzi byliby w niebezpieczeństwie, jeśli Putin zostałby odsunięty od władzy
  27 kwietnia 2015, 08:45
  Żydzi mieszkający w Rosji będa w poważnym niebezpieczeństwie, jeśli prezydent Władimir Putin zostałby odsunięty od władzy. Tak stwierdził przewodniczacy społeczności żydowskiej w Federacji Rosyjskiej Aleksander Boroda.Według przewodniczacego Federacji Gmin Żydowskich Rosji, obecny rząd rosyjski gwarantuje Żydom znacznie większe bezpieczeństwo niż jest ono w krajach zachodnich.
  „Rosyjscy Żydzi muszą zdawać sobie sprawę z niebezpieczeństwa, które grozi im w razie upadku rządu Putina, trzeba zrozumieć zasady gry i zdawać sobie sprawę z ograniczeń», – RT w języku angielskim cytuje przewodniczącego. Broda zauważył, że instytucje religijne w Rosji są dobrze chronione przed antysemityzmem, podczas gdy inne kraje nie są w stanie zapewnić wystarczającej ochrony dla Żydów.
  https://russian.rt.com/article/88042

  Pod warunkiem, że usunięcie Putina od władzy dokonałoby się przez nacjonalistów ruskich z resortów siłowych, którzy zdecydowali by się „wydać wojnę Żydom”

  Polubienie

 15. kumaty wielkie brawa : nie czytaj admina bo to typ zadzumiony PISuarem :
  Admin człowieku nie masz żadnych szans wstawiać tu swój kit o PIsuarze i ich patriotyzmie .Gdzieś ty był ostatnie 30 lat bzykałeś się z kosmitkami i wylewałeś im sok z truskawek na cycki .Mamy 2017 rok a nie 1980 adminie i nie opowiadaj bajek Szecherezady bo one było dobre 30 lat temu .
  cytat kumaty
  „Przywroci media, glownie koncerny aktualnie jeszcze zarejestrowane w Niemczech, co oczywiscie nie znaczy, ze wlascicielami sa Niemcy, kiedys byli. Na reorganizacje okolo 4 lat sobie pisy daja. Pamietne slowa Kissingera zostaly wlasnie lokalnie potwierdzone poprzez przedstawiciela B´nai B´rth, tutaj cytowanego
  W tym roku jeszcze nastapi ponowna ale znacznie mocniejsza fala ukrainska i reorganizacja policji na okolicznosc palowan w oparciu o te fale.
  Odnosnie Syrii to obecny „niedzwiedz” tak samo „szlachetnie” sie zachowal jak jego poprzednik w sprawie Kuby a wyglada na to, ze deal juz poszedl, bez Donbasu. Patriotyzm konczy sie tam, gdzie zaczyna kieszen.
  Trzeba byc frajerem albo agitatorem, by magdalenkowemu badziewiu plusy przypisywac.”

  Polubienie

 16. cytat kumaty :
  „Trzeba byc frajerem albo agitatorem, by magdalenkowemu badziewiu plusy przypisywac.”

  Piekne słowa i niech to admin wezmie na klatę a nie opowiada tu herezje .Czyżby jeden z Kalksteinów nie siedział przy okrąłym żlobie ? siedział ale on porządny bo nie pił wódki i taki był tam smutny o jejku bu bu ha ha ha komedia z cyrkiem czyli dobry Benny Hill .
  Jeszcze raz brawa kumaty !!!!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 17. osoba prywatna
  16 Marzec 2017 o 22:03
  Poszukiwany listem gończym Ukrainiec został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Mężczyzna, za którym wystawiona była czerwona nota Interpolu, pod fałszywym nazwiskiem prowadził w Gdańsku lokal gastronomiczny.
  https://www.wprost.pl/kraj/10008095/34-letni-morderca-z-Ukrainy-uciekl-z-wiezienia-i-otworzyl-restauracje-w-Sopocie.html
  Wraz z napływem pracowników ze Wschodu znacząco wzrasta przestępczość w Polsce – informuje „Rzeczpospolita”.
  https://justice4poland.com/2017/01/03/wraz-z-naplywem-pracownikow-ze-wschodu-znaczaco-wzrasta-przestepczosc-w-polsce-informuje-rzeczpospolita/
  Kierowca Banderowiec z Ukrainy na polskich blachach!
  .https://www.youtube.com/watch?v=DHxcnaWav-s&feature=youtu.be
  MSWiA odmówiło wsparcia obchodów rocznicy Akcji Wisła
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/mswia-odmowilo-wsparcia-obchodow-rocznicy-akcji-wisla

  Polubienie

 18. bu bu ha ha ha .Oni darmowe leki to tylko takie dają co są gówno warte i tanie a te leki wartościowe na poważne dolegliwości musisz bulić 100% .
  NIE DAĆ SIĘ NABRAĆ NA PROPAGANDĘ PIS-LAMU

  Polubienie

 19. – Rzeczywiście teraz trudno spotkać Żyda, który by nie miał nazwiska o brzmieniu arcypolskim, możliwie szlacheckim, na ski.

  – Nie potrzebowałem iść tą drogą. Ringelblum znaczy nogietek czy też deszczownik, jak można wyczytać w słowniku. Sam bym się śmiał z siebie, z doktora Nogietka czy Nogietkowskiego. Mnie wystarczy to co mam, a w Izraelu Ringelblum też nie będzie razić. Łatwo zacząć ze zmianą nazwiska, ale się nie wie dokąd to zaprowadzi. Miałem w szkole kolegę, strasznie się marwił że się nazywa Achselschweiss. Jakiś złośliwy urzędnik niemiecki z humorem tak zarejestrował jego pradziadka A może ten pradziadek miał przepocone pachy? Długo myślał nasz Jakubek o zdobyciu pięknego nazwiska. Poradziliśmy mu aby zgłosił się jako Potocki, od „Schweiss”. Wreszcie zdecydował się na Pachno. Wyjechał potem z pierwszą falą emigrantów w pierwszych latach po wojnie do Palestyny. Niedawno dowiedziałem się że w Australii jest właścicielem firmy „James Mac Pachney” i sprzedaje Old Scotch Whisky i Polish Vodka. Tak to na antypodach wytrysnął nowy klan Szkotów.

  …………………………..

  – Chce pan powiedzieć, doktorze, że repatrianci żydowscy ze Związku Radzieckiego zastąpią waszą elitę?

  – Tak jest, o ile potrafią i nie będą się wyrywać za nami. Oni już latami na to czekają. Nie boją się Polaków. Inaczej byliby już się wybrali do Birobidżanu, do żydowskiej republiki nad Amurem.

  ……………………………….

  Nie wiemy ilu Żydów wyemigrowało po wojnie z Polski a ile jeszcze pozostało. Ogłoszona statystyka nie uwzględnia wyznań.

  – Szacunkowo jest ich od 100.000 do 150.000. Polska nieodwracalnie przestała być rezerwuarem biologicznym narodu żydowskiego. Ale placówki całkowicie chyba nie opuścimy.

  Cały tekst
  http://retropress.pl/wiadomosci/czy-antysemityzm-ruguje-zydow-z-polski/

  Polubienie

 20. A tam będziecie się entuzjazmować strzelaniem w Syrii do samolotów izraelskich – względnie tym, czy ktoś nazywa się Rygielbaum czy Pachnidło.

  Dokładnie tydzień temu w Tatrach był już 29 Memoriał Jana Strzeleckiego w Ski-alpinizmie, z którego krótką relację można wysłuchać/oglądnąć tutaj http://krakow.tvp.pl/29510594/malopolski-15032017

  A dokładnie dzień temu, w piątek w Warszawie było b. interesujące spotkanie „Polska-Białoruś Wspólne Dziedzictwo”. Spotkanie zorganizował Marszałek Senior Sejmu RP Kornel Morawiecki, początkowo planowano je zorganizować w sali Kolumnowej Sejmu, ale w przeddzień przesunięto je do Sali Odczytowej Głównej Biblioteki Rolniczej na Krakowskim Przedmieściu.

  W spotkani uczestniczyli interesujący prelegenci, zarówno z Białorusi jak i z Polski (m.in. Jan Ciechanowicz, członek PAN w Z-nem, Robert Nowak o spisku syjonistów wciąż publicznie opowiadający, Józef Białek od wydawnictwa „Wektory” i „Czarnej Księgi Prywatyzacji Polski w latach 1990-1994”, Aleksiei Dzerman, który przedwojenne „Międzymorze” rozszerzyłby od Oceanu do Oceanu – czyli trochę tak jak planowała to Róża Luksemburg sto lat temu, itd.). Byli nawet antyłukszenkowscy młodzi „tuniejadcy”, którzy nie chcą płacić podatku za nic na Białorusi (za wyjątkiem oczywiście zadym) nie robienie, ale TVP nie było by to wszystko zarejestrować. A z sali dał się nawet słyszeć głos, że było by u nas o wiele sympatyczniej, gdyby po prostu zlikwidowano MSZ (który spowodował przeniesienie konferencji poza obręb Sejmu RP).

  Polubienie

 21. Zyga miej się na baczności bo:
  nana 17 Marzec 2017 o 8:46 PM Edytuj
  …… do pana Zygusia w durnocie ……. . Nana was (towarzyszu dop. adm) rozumu nauczy . Przestaniecie chlać piwa i zaczniecie wykorzystywać szare komórki .

  Polubienie

 22. Końcowy fragment
  Na pytanie, na czyim paliwie jeżdżą ukraińskie czołgi, działa samobieżne i pojazdy bojowe piechoty odpowiedź jest oczywista – na rosyjskim i białoruskim.
  Na pytanie, kto finansuje zbrojną agresję Kijowa wobec Donbasu, oczywista odpowiedź – rosyjskie banki (można dokładnie sprezyzować nację)
  Za czyje pieniądze Ukraina rozwija fabryki zbrojeniowe i kupuje broń, znowu, za pieniądze rosyjskich banków.
  Taka sama będzie odpowiedź na pytanie, co uratowało reżim w Kijowie w czasie najbardziej krytycznym dla niego – rosyjskie banki!
  I jak tu nie zacytować Marksa: „Kapitał boi się braku zysku lub zbyt małego zysku, jak natura nie znosi próżni. Ale gdy istnieją wystarczające dostępne dochody, kapitał jest powiększany. … przy 100 procentach zysku depcze wszystkie prawa człowieka, przy 300 procentach nie ma takiego przestępstwa, którego nie odważyłby się popełnić, nawet pod groźbą szubienicy „.
  Komentarz redakcji „APN Northwest”: Dlatego, bez wycięcia w pień rosyjskiej(w większości żydowskiej) oligarchii nie będzie możliwe zbudowanie prawdziwej narodowej gospodarki.
  http://www.apn-spb.ru/opinions/article25617.htm

  Polubienie

 23. Być Polakiem
  t

  Szanowni Państwo!
  Spotykamy się po raz trzechsetny, dlatego pozwolę sobie przypomnieć jak to się zaczęło. Po katastrofie smoleńskiej odczułam potrzebę bycia w bliskości z moimi rodakami i tak się narodziło późniejsze pisywanie cotygodniowych felietonów, w których zajmuję się prócz spraw ważnych, też takimi typowo kabaretowymi. Dzisiaj będzie jednak trochę na poważnie.
  Zastanawiam się jak odróżnić Polaka od człowieka polakopodobnego? Najprościej będzie przyłożyć jakąś miarę, czy moduł i zobaczyć kto się tu mieści, a kto nie. Takim najprostszym wyznacznikiem niech będzie stosunek do pojęć: „Bóg, Honor, Ojczyzna”, tak skwapliwie wyśmiewanych przez naszych wrogów.
  Zastanówmy się, czy konieczne jest aprobowanie wszystkich trzech części składowych, żeby być Polakiem, czy może wystarczy akceptacja dwu, albo wręcz jednej z tych wartości.
  Pojęcie „Bóg” nie jest tożsame z wyznawaniem jakiejś konkretnej religii. Natomiast zakładanie, że nic prócz prymitywnej materii nie istnieje, to oględnie mówiąc – naiwność. Czy zatem można być Polakiem negując istnienie Boga? Obawiam się, że jednak tak. „Honor” jest cechą rycerską, której niewolnik, ani „szmalcownik” nie są w stanie pojąć. Jeśli zatem przyjąć takich ludzi do grona Polaków, to tylko w randze „gorszego sortu”.
  „Ojczyzna” jest dla Polaka matką, ale dla polakopodobnego kundla nie ma znaczenia, tak jak on nie ma żadnej wartości dla nas i nie może być zaliczany do grona Polaków.

  Pozdrawiam i do następnej soboty

  Małgorzata Todd
  PS. W kulturze coś drgnęło. Teatr Telewizji pokazał bardzo dobry spektakl zatytułowany „Listy z Rosji”.

  Polubienie

 24. julius
  A na jakim paliwie latały samoloty NATO–wskie bombardujące Belgrad?
  Na ruskim paliwie.
  A na jakim paliwie będą jeździć amerykańskie czołgi po Polsce?
  Na ruskim paliwie, na ruskim, putinowskim, tym pompowanym rurami przez Polskę i po dnie Bałtyku.
  A naszych jabłek ruskie putinowskie jeb….ńcy nie chcą.

  Polubienie

 25. Adm albo ty jesteś nienormalny bo uprawiasz żydowską demagogię albo jeżdziłeś do Faszyngtonu na szkolenia jak Żydło.
  Pogratulować propagandy .Swoją drogą napiszesz ile ci kilogramów bananów przywożą z dyskontu za to manipulowanie bu bu ha ha żartuje nie denerwuj się .Swoją droga to ty jesteś niezły model .Ty myślisz ze na twojego propagandowego czeskiego Zwirka i Muchomorka ktoś się w 2017 roku jeszcze nabierze .
  Chłopie to nie 1981 i Boluś w roli głównej .Wytrzeżwiej .

  Polubienie

 26. Ten kraj po 30 latach rządów braci starszych w wierze to już naprawdę równy pierdzielnik zgłupieć tu naprawdę można . Dobrze że juz jestem stary i wiele już żywota nie mam ale młodzieży w rodzaju LuK .
  naprawdę współczuję :
  Oto najnowszy hit kodowych debili ale ci czy z Kaczystanu cysorza za 500 plus jak admin dużo mądrzejsi .Szczerze wątpię .
  Admin słuchaj bu bu ha ha ha :

  Polubienie

 27. No to jeszcze, ku uciesze czytaczy „Europy dwóch prędkości”, moja prognoza, sprzed 27 lat, ROZWOJU RP w kolejnych dekadach PO ZWYCIĘSTWIE SOLIDARNOŚCI:

  a to z książeczki:

  Polubienie

 28. A tu mamy wypowiedź mego kolegi Romana Kuźniara, który się na mnie obraził po mym reportażu w „Przeglądzie” z naszej nieudanej wyprawy na Elbrus w 2011 roku:

  Prof. Kuźniar: Lucyfer z Żoliborza dewastuje Polskę

  – Żeby tak dewastować polską politykę zagraniczną, to trzeba naprawdę być wyrafinowanym „pożytecznym idiotą” Kremla – mówi w rozmowie z portalem wiadomo.co politolog i dyplomata prof. Roman Kuźniar zwracając uwagę na misiewiczów, którzy rujnują polską dyplomację. Były doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego uważa, że gdyby teraz miało przyjść z zewnątrz prawdziwe zagrożenie, to „z tym neobolszewickim szaleństwem w narodowo-katolickim przebraniu u władzy szkody byłyby nie do opisania”.

  Prof. Roman Kuźniar

  Prof. Roman Kuźniar (Stopklatka YouTube)

  Odnosząc się do słów prezydenta Andrzeja Dudy, który zadeklarował, że jest gotów na nowe otwarcie w relacjach z Donaldem Tuskiem zauważa, że to spóźniona reakcja, a prezydent powinien był próbować ratować Polskę przed tą klęską podczas unijnego głosowania.

  Prezydent Andrzej Duda nie odgrywa żadnej, ale to absolutnie żadnej roli w polityce polskiej, także zagranicznej

  Prezydent Andrzej Duda nie odgrywa żadnej, ale to absolutnie żadnej roli w polityce polskiej, także zagranicznej. Wystarczy, że jego partyjny przełożony, prezes Kaczyński, tupnie i wszystko natychmiast upadnie z tego, co ewentualnie prezydent Duda chciałby tkać w kontakcie z przewodniczącym Rady Europejskiej – mówi prof. Kuźniar.

  Zdaniem rozmówcy portalu, to co wydarzyło się na szczycie, to katastrofa niemająca precedensu w dziejach najnowszych europejskiej dyplomacji. – Dyplomacja, choć fatalna, nie mogła wiele zdziałać, ponieważ stał za tym wszystkim Lucyfer z Żoliborza, czyli pan Kaczyński, który wytrwale pchał Polskę ku tej kompromitacji. Przykre jest to, że nie widać śladu refleksji obozu rządzącego – stwierdza prof. Kuźniar.

  REKLAMA

  Komentuje też słowa Beaty Szydło, która swoją porażkę nazywa zwycięstwem. – Pani Szydło należy może przypomnieć, że poważne państwa potwierdzają swoją podmiotowość zwyciężając, odnosząc sukcesy, działając skutecznie w obronie swoich interesów narodowo-państwowych, a nie kompromitując się tak bezprzykładnie. To świadczy o głębokiej niedojrzałości Beaty Szydło do roli premiera – podsumowuje.

  To jest tupolewizm, który doszedł do szczytu polskiej polityki – irrealizm i irracjonalizm w jednym.

  – To jest tupolewizm, który doszedł do szczytu polskiej polityki – irrealizm i irracjonalizm w jednym. Polska w tej chwili nie spełnia już kryteriów członkostwa UE, a Unia to widzi. Gdyby miały ruszyć negocjacje członkowskie teraz, to nie zostalibyśmy do nich dopuszczeni, bo przestaliśmy spełniać kryteria kopenhaskie. Kryteria, które zostały przyjęte w roku 1993 dla wszystkich potencjalnych kandydatów, do dziś są obowiązujące – zauważa były doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego. Zdaniem prof. Kuźniara wypowiedzi Kaczyńskiego świadczą o całkowitej nieznajomości Unii Europejskiej, jej zasad, logiki działania. – Opowiada te bzdury, że nie pozwoli na Unię dwóch prędkości. Tego się nie da słuchać. On tu nie ma nic do gadania. Nikt nie będzie się go pytał. Na przykład strefa euro jest warunkiem sine qua non, to nie jest warunek niewystarczający, ale konieczny, żeby być w ścisłym jądrze Unii, wśród państw, które będą decydować o dalszym kierunku rozwoju Wspólnoty – mówi.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Prof-Kuzniar-Lucyfer-z-Zoliborza-dewastuje-Polske,wid,18730778,wiadomosc.html

  Polubienie

 29. Powiem ci doktorku ty jesteś taki chwalipięta że się dziwię że cię Żydło ministrem kultury nie zrobiła . Ciągle się chwali ile to rzeczy nie napisał gorzej jak ten Pastuszka co gada sam do siebie w domu do PC.On podobno 2000 ma publikacji i love Stalin a według niego Polak bo ojciec Stalina to niby niejaki Przewalski .
  Wy wszyscy naukowcy wasze miejsce to u psychiatry oprócz doktora Głogoczowskiego .
  Właśnie przyszły knigi doktorka z allegro i czytam ostro .

  Polubienie

 30. Tak facet ustawia co maja pisać ,,polscy” dziennikarze i w co mają wierzyć ich czytelnicy.
  Wynik, wystarczy poczytać komentarze Zygi

  Szef koncernu Ringier Axel Springer – Mark Dekan – wysłał list do pracowników zatrudnionych w Polsce – poinformowały „Wiadomości” TVP1. Zdaniem dziennikarzy publicznej telewizji prezes RAS oczekuje krytycznego podejścia do braku poparcia polskiego rządu dla Donalda Tuska.

  Mark Dekan – według „Wiadomości” TVP1 – miał zachęcać do piętnowania postawy rządu Beaty Szydło i stosunku, jaki premier i jej ministrowie prezentują wobec wyboru Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej.

  W zaprezentowanym 16 marca br., w głównym wydaniu „Wiadomości”, materiale opublikowano fragment listu Dekana: „Ideologia i prymitywne manipulacje przegrały z wartościami i rozsądkiem. (…) Wyłącznym zwycięzcą nie jest jednak Donald Tusk, tak jak Kaczyński nie jest jedynym przegranym. Razem z Tuskiem wygrali Polacy – wszyscy ci, którzy są dumni z przynależności do Unii Europejskiej. (…) obok Jarosława Kaczyńskiego znalazała się dobra reputacja Polski jako rzetelnego partnera w UE. (…) większość naszych czytelników i użytkowników należy do tej miażdżącej większości, która popiera członkostwo Polski w UE. Podpowiedzmy im co zrobić, żeby pozostać na pasie szybkiego ruchu i nie skończyć na parkingu” – napisał szef Ringier Axel Springer.

  W materiale „Wiadomości” głos zabrała Agnieszka Odachowska, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej Onet-RAS Polska. Redakcja zacytowała jej maila: „Nie jest prawdą, by Mark Dekan w swoim cotygodniowym liście do pracowników określał jak powinien być opisywany wybór przewodniczącego Rady Europejskiej (…) W swoim liście Mark Dekan przypomniał pracownikom o wartościach, jakie reprezentuje Grupa Onet-RAS Polska: wolność, rządy prawa, demokracja i zjednoczona Europa.” (TAD)
  ————————–
  Aż się prosi by wywalić całą niemiecką prasę z Polski określając w Ustawie, że media w Polsce muszą mieć kapitał polski.
  Jednym słowem być w polskich rękach. Albo, media upaństwowić i po krzyku.

  Polubienie

 31. Zenon Noga
  W lecie ubiegłego roku szefostwo RAS Polska urządziło we Wrocławiu fetę pismakom z Newsweeka za tekst obsikujący Piotra Dudę szefa Solidarności za jego rzekome niegodziwości w jednym z hoteli w Kołobrzegu. W tym roku wyrokiem sądu Newsweek ma odszczekać przeprosiny za pomówienie. Jeden z autorów już był skazany prawomocnie za pomówienie. Redaktor naczelny tygodnika ma tytuł Hieny Roku. To są te wartości i „niezależne dziennikarstwo” reprezentowane przez Grupę RAS Polska. Im większa szumowina polskojęzyczna tym ma większe szanse na nagrodę ze strony właścicieli folwarku medialnego.

  Polubienie

 32. Cóz ja moge powiedzieć ,że ten facet decyduje w co ty masz wierzyć adminku a wierzyć masz w PIS i im żopę lizać .
  Rób tak dalej :
  Admineczku to twój idol słuchaj go słuchaj :

  słuchaj adminku póki jeszcze masz 10% mózgu :

  Polubienie

 33. A adminek juz z poniedziałku wali propisowską propagandą .Weekend mial pracowity biegał z kijkami ale teraz trza nadrobić zaleglości .

  Polubienie

 34. — Platforma Obywatelska zaprezentowała w Sejmie wniosek o konstruktywnym votum nieufności dla rządu Beaty Szydło. Uzasadnienie wniosku polega na tym, że rząd Szydło od 17 miesięcy demoluje Polskę, polską demokrację, praworządność, zawłaszcza swobody obywatelskie, atakuje niezależne sądownictwo, a ostatnio skompromitował Polskę na arenie międzynarodowej. Ale jest raczej nierealne, że wniosek ten w Sejmie przejdzie. Więc, w jakim celu PO go przedstawiła, skoro i opozycja nie jest skonsolidowana?
  ———————————-
  Zaprezentowała, jasne, bo musi się dalej kompromitować przegraną, a przy okazji kolejny raz skompromitować się musi Schetyna.
  Mamy przy tym obnażanie i kompromitację ,,polskiej” KOD–owskiej demokracji, niepraworządności, zawłaszczania swobód obywatelskich KOD–ziarzy i wszelkiej innej antypolskiej swołoczy przed sejmem, przed pałacem prezydenckim i pod Wawelem , kompromitację niezależnego sądownictwa i sędziów, a ostatnio ponoć skompromitowaliśmy się na arenie światowej, brukselsko– berlinskiej bo nie chcieliśmy poprzeć niemieckiego kandydata co miał dziadka w Wermachcie

  Polubienie

 35. Adminku pracuj dalej ciężko dostaniesz od Dudy Order a od Kalksteina specjalną emeryturkę coś w stylu vide Krzywynos od Ryżego przepraszam oczywiście od Szydło bu bu ha ha ha dostaniesz . Komedia z tym adminem .

  Polubienie

 36. Jadę dziś z synem samochodem, ktoś do niego dzwoni na komórkę i mówi – Byłem na Kubie, a teraz chcę kupić świeże jaja, …o której będę mógł przyjechać?
  Syn nie kapuje o co facetowi chodzi, wiec synowi podpowiadam.
  –Powiedz facetowi, że jak by był na Zośce to byś mu świeże jaja sprzedał, ale że był na Kubie to ty pedałom jaj nie sprzedajesz.
  Zyguś mój syn ma kilkasek niosek, a ty ile?

  Polubienie

 37. Swietny dowcip .
  Adminku nie te lata . 200 kurek plus liliputki i indyki plus 2 krowy cudne zadbane plus cztery świnki miałem za PRL. Teraz j€z jestem za stary .
  Teraz mam pieniądze to w dupie mam robotę skupiam się tylko na moim pieknym ogrodzie .Dziś sobie uwędziłem kiełbasę , szyneczki i jem swoje a nie gówno ze sklepu . Swinka też była kupiona z pewnego żródła i była wysokiej jakości .
  Plus kupiłem dziś piękną cielęcinkę dla wnusi z której ugotuje jej zupkę pyszną .Niech się zdrowo odzywia .
  bo admin trzeba mysleć a nie pierdzieć w stołek i oddawać hołdy Kalksteinom .

  Polubienie

 38. Zyga z lubelskiego
  Nie przebiję.
  U mnie duże zmiany .
  Po ostatnim zasłabnięciu, wizyta u lekarza rodzinnego, skierowanie na badania, badania, wyniki, mocno niewesołe, jakieś uderzenia, stroki, zatrzymana, falowania, krzywa wykresu zupełnie niepodobna do czegokolwiek, znów u lekarza kardiologa, leki. Kiedyś do dobrego obiadu był kieliszek dobrej wódki, teraz jest kieliszek z pigułkami, rano i wieczorem. Kolejne zasłabnięcie i wizyta syna w moim pokoju. Pierniczki nadziewane marmoladą i polewane czekoladą, ptasie mleczka i wódeczka wyniesione z domu w dużej torbie przez syna. Teraz mam dietę jak królik, sałatka dwa listki, marcheweczka i pół pietruszeczki, ryż na wodzie i jabłuszko z mikrofalówki. Koniec się zbliża szybciej niż planowałem.
  Z tej okazji, jak by ktoś chciał zostać redaktorem strony WP to proszę o zgłoszenie, wyślę każdemu chętnemu zaproszenie do redagowania i odpowiednie uprawnienia po akceptacji zaproszenia ( niestety to w języku angielskim trzeba kliknąć na ,,akccept”).
  Stronę warto podtrzymać, tak mi się wydaje.

  Polubienie

 39. Adminku będziesz żył długo zyga ci to mówi .Nie narzekaj myślisz ze zyga taki zdrowy . Dziś ciśnienie 180 / 100 mimo tego że dobrze się odżywiam sporo biegam i klops także adminku jeszcze zyga wcześniej może się zawinąć niż ty w dodatku czekam na operację .
  Także dieta zyga ci proponuje jogurty beztłuszczowe polędwiczkę ale tylko chudziutka , żadnych musztard keczupów ruch ale nie forsuj się i zygę jeszcze sto razy przeżyjesz .
  Także widzisz adminku zyga ledwo cipi cisnienie 180 / 100 daje mu się we znaki i spróbuje odstawić piwko jak nie zmniejszy mi się to do lekarza ale tylko prywatnie do rodzinnego za h… nie pójdę .
  Pozdrówka adminku i się trzymaj .Zyga życzy zdrowia .

  Polubienie

 40. mogę ci adminku zaproponować zrobienie echo serca . Robiłem to prywatnie z 5 lat temu i było w miarę dobrze a jak teraz cholera wie może jeszcze raz zrobię .
  Tylko idz prywatnie bo na ten NFZ czy inną kiłę poczekasz długo pewnie na badanie . Nie pamiętam ale płaciłem wtedy ze 140 pln albo 150pln .

  Polubienie

 41. Podejrzewam admineczku że masz do skurwy….. cholesterolu dlatego czeka cię dietka i to ostra i pewnie tabletki aby zmniejszyć cholesterol które bedziesz brał wieczorem po kolacji : Wiem to bo moja grubiutka baba bierze ale ona niet ruchu i leniwa jak hu….. to co się dziwić i tylko wpier….. kotlety , salcesony , pasztetowe i wszystko kupowane wiadomo gdzie .
  będzie dobrze :
  On byl na ostrej diecie to ty też wytrzymasz :

  Polubienie

 42. 110 na 60 dzisiejsze ciśnienie ale dopiero jak mogłem usiąść na łóżku by mi zona zdjęła ciepłą bawełnianą koszulę. Najpierw była tabletka pod język, dreszcze, zimno, duże zapotrzebowane na oddychanie, kołatanie w klacie.
  Po tabletce nieco wszystko wróciło do normy. Po godzinie mogłem wstać z łóżka, przejść do bujanego fotela, później od fotela do krzesła przy komputerze.
  To wszystko chyba przez KAGebistę cara Putina.
  Słyszałem że on, ten Putin, wykańcza wszystkich co mu są mało życzliwi.

  Polubienie

 43. Adminku ty sobie komedie robisz czy co . Przeciez ty masz niskie cisnienie . Normalne cisnienie wzorcowe ale nie dla wieku juz 70 lat to jest 130 / 80 . w najlepszych czasach miałem 135./ 85 czy 90 . I to jest bardzo dobre .
  Z tego co ty tu piszesz to masz niskie zwłaszcza to drugie gdzie norma to 80 czy 90 a ty masz 60 . Pierwsze nie 110 a normalne w normie to jakies 130 .
  Nadcisnienie gdybys miał 180 / 110 , 190 / 110 itp .
  Z czego co napisaleś to masz niskie cisnienie a nie wysokie .
  Adminku ile piwka z biedronki dziś wytrąbiłeś ?
  niskie tez nie za dobre bo jestes ospały i we lbie ci się kręci i sprawdz to albo pierd…. z 5 piw i 4 kawy i bedzie ok .

  Polubienie

 44. Admin sobie komedie z zygi robi jajcarz pisowski ha ha ha .wysokie cisnienie to u adminka 110 / 60 bu bu ha ha ha .

  Polubienie

 45. Swoja droga adminku lepiej miec niskie jak ty niz wysokie jak zyga 180 / 100 gdzie zydze grozi wylew i smierc albo kalectwo gdzie jedna ręka nieruchoma i noga również i nawet nie ma jak dupy sobie podetrzeć .
  Mysle adminku ze z ciebie to jest niezły pisowski pieszczoch i mówisz z taką tonacją płaczliwą głosu jak Żydło . Gdzie tego uczą? na kursach w Faszyngtonie bu bu ha ha ha .

  Polubienie

 46. Jest jeszcze sprawa taka : mogleś mieć wysokie wziąleś jakies leki i ci tak spadło to tez mozliwe .
  Adminku chłopie bez konsultacji z lekarzem nie bierz żadnych leków na wlasną rękę bo biedy kur… sobie narobisz .
  Bierz leki tylko takie od lekarza i idz prywatnie pierd…. rodzinnych kuta…..
  Może minąć sporo czasu jak jakiś lek ci zadziała i popasuje .
  wiem to bo moja baba od lat się z tym zmaga.
  Dziś zmarł Rockefeller pejsate media o tym trąbią ale ty adminku musisz zyć dlatego wez do serca rady doświadczonego Zygi .Ponjał adminku ?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s