PiS -Dobra Zmiana, ale zbyt powolna


Patryk Jaki: środowisko sędziowskie zawiodło obywateli

Jest skoncentrowane na tym, aby bronić swoich przywilejów korporacyjnych My mówimy, że chcemy sądownictwo oddać wreszcie obywatelom – dodał.

Patryk Jaki Jaki, pytany w TVN24, czy minister sprawiedliwości „odpuści” środowisku sędziowskiemu, odparł, że dyskusja o polskim sądownictwie „to jest wręcz dyskusja o zasadach”. – Trzeba powiedzieć w końcu „dość”. Środowisko sędziowskie zawiodło obywateli – stwierdził.

Wczoraj zebranie przedstawicieli sędziów sądów apelacyjnych oraz sędziów z okręgów w jednej z przyjętych uchwał podkreśliło, że projekty zmian przepisów o Krajowej Radzie Sądownictwa i Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury zmierzają do upolitycznienia sądów i naruszenia ich niezależności.

7 marca rząd przyjął projekt nowelizacji przepisów o KRS. Przewiduje on m.in. powstanie w KRS dwóch izb oraz wygaszenie, po 30 dniach od wejścia noweli w życie, kadencji jej 15 członków sędziów; ich następców wybrałby Sejm. Wygaszona miałaby zostać także kadencja rzecznika dyscyplinarnego sądów.

W skład Pierwszego Zgromadzenia KRS wejść mają: I prezes SN, prezes NSA, minister sprawiedliwości, osoba powołana przez prezydenta, czterech posłów i dwóch senatorów. Drugie Zgromadzenie ma tworzyć 15 sędziów wszystkich szczebli – wybieranych przez Sejm, a zgłaszanych przez kluby poselskie i marszałka Sejmu.

Według MS, ma to zobiektywizować tryb wyboru kandydatów, bo dotąd o wyborze członków Rady „decydowały w praktyce sędziowskie elity”. Projekt – jako, w ich ocenie, niekonstytucyjny – krytykują KRS i organizacje sędziowskie.

Wiceminister sprawiedliwości dodawał, że jest „wielu fantastycznych sędziów” w Polsce. – Problem polega na tym, że oni nie są w stanie awansować, ponieważ nie są w żadnych koteriach i elity sędziowskie pilnują, żeby takie osoby niezależne nie awansowały. To się również musi zmienić – podkreślił Jaki.

Dopytywany, co dalej z Krajową Radą Sądownictwa, czy MS wycofa się z pewnych zapisów ustawy reformującej KRS, Jaki nie wykluczył, że może do tego dojść „podczas dyskusji”. „Rozpoczęła się debata” – mówił.

Jaki zwrócił także uwagę, że „twarzą” KRS jest sędzia Waldemar Żurek. – Wszyscy dzisiaj usłyszeliśmy, że to jest kolejny lider opozycji, który ma problemy z alimentami. I ja żądam dymisji sędziego Żurka – niech KRS zachowa się przyzwoicie – powiedział, nawiązując do opisanej w „Super Expressie” sprawy sędziego Żurka, pozwanego przez byłą żonę o podwyższenie alimentów. Sąd I instancji miał podnieść sędziemu alimenty, ale w II instancji sąd zmienił tę decyzję, zaś sędzia Żurek miał zażądać zwrotu nadpłaconych sum. W rozmowie z tabloidem sędzia zapewnił, że sprawa jest już wyjaśniona.

– Przypominam, że KRS to jest miejsce, które decyduje również o karierze sędziów rodzinnych. Dzisiaj osoba, która sama ma problemy z alimentami, będzie decydowała o przyszłości innych Polaków, o jakości orzecznictwa, jeżeli chodzi o alimenty. To jest jeden wielki skandal – wskazał wiceszef MS.

Jaki przypomniał także sprawę z Kluczborka, gdzie w zeszłym roku miejscowy sąd zezwolił na wyjście na przepustkę więźniowi odbywającemu karę za gwałt. Podczas pobytu na wolności więzień ponownie popełnił takie samo przestępstwo. Konsekwencje ponieśli funkcjonariusze służby więziennej, natomiast sędzia nie poniósł żadnej odpowiedzialności – relacjonował wiceszef MS.

Nowy-1

Nowy-2

Reklamy

95 uwag do wpisu “PiS -Dobra Zmiana, ale zbyt powolna

 1. z Neon24 na bieżączkę obecną o sklepach i świętowaniu:

  KOŚCIOŁY W NIEDZIELĘ ZAMKNĄĆ!
  Bara-bar

  Jeśli komuś przeszkadzają otwarte w niedzielę sklepy, jeśli uważa, że ten akurat dzień ma być (niebiblijnie) dniem lenistwa, wtedy kościoły też pozamykać!

  Na marginesie: Ostatnio, mam mało czasu, a ten, który mam poświęcam temu co się w polskiej polityce dzieje, stąd moje refleksje.
  W Polsce zamiast klaunów (clown), mamy parę dwóch ‘na zawsze dziewic’. Prezio Pis Kaczynski (‘na zawsze dziewica), z ojcem (na zawsze dziewicą ) dyrektorem!
  Mamy przypuszczalnie innych, jednak ci inni nie rządzą, to ta dwojca ”na zawsze dziewic” rządzi, a właściwie NIErzadzi, bo to NIErządnica. Czyni tylko szkody Polsce, a wiec Polakom, czyniąc fanatykami niewinnych wierzacym im ludzi!

  Wracając do tematu notki:

  Nie wiem kto wyskoczył z propozycja zamknięcia sklepów w niedzielę w Polsce, ale domyślam się, że chodzi tu o kościoły, które z dnia na dzień pustoszeją i z jakiejś niebiblijnej nauki o tym, że niedziela jest dniem ‘swietej bezczynnosci’, polegającym na tym, by do kościołów chodzić.

  Ale dla zwolenników tej (niezgodnej z Biblia) teorii, jakoby w niedzielę nie wolno było nic robić, odpowiadam, że jeśli nic, to NIC, a więc też nie wolno chodzić do kosciola!

  A co mówi Biblia na temat niedzieli?

  NIC, absolutnie NIC!

  Biblia mówi odniu siódmym.

  Biblia mówi, że mamy pamiętać, że w sześciu dniach Bóg Stworzył świat! I ten SIÓDMY dzień jest po to, byśmy zawsze o tym pamiętali!

  Czyli mówiąc naszym językiem, byśmy nie dali się zwieść np. teorii ewolucji!

  Którym dniem jest dzień siódmy? Biblia odpowiada.

  Jednak jak poczytasz Katechizm Kościoła Katolickiego to nijak się nie ‚doliczysz’. Gdzieś ”zgubili” dzień siódmy!

  Bo nie dość, że świecą dzień pierwszy,(swieca dzien, a nie Boga)to na dodatek, ten ich ‘’swiety dzien’’ (pierwszy dzień tygodnia, który wedlug Biblii był chaosem, otchlania….) , jest również dniemósmym, o którym Biblia nic nie mówi, ani w świecie realnym nie mamy osmiodziennego tygodnia.

  No ale, jeśli ktoś będzie się opierał na naukach KKK, do niczego nie dojdzie, bo tam brak logiki, brak myśli Biblijnej. Jak można z pierwszego dnia czynić ósmym? Czy to znaczy, że nie mamy innych dni tygodnia?
  Widocznie dla ksiezulkow i innych ‘’na zawsze dziewic’’ nie ma tygodnia, jest tylko pierwszy, który jest ósmym!

  Polubienie

 2. Adminku zbyt powolna no to kopnij w dupę Kalksteina aby włączył piąty bieg wtedy przyspieszy bu bu ha ha .
  Najpierw był zachwyt i orgazmy nad dobrą zmianą a teraz jakieś pretensje bo wolno ha ha .
  Komedia jak to się mówi Polakowi nie dogodzisz .
  I kur…. nie krytykować mi tu cysorza bo to heros i bohater Polski .
  Ponimajesz ?
  Jeżeli narzekasz adminku na powolność i masz jakieś ale w stosunku do cysorza szybciutko możesz do Piskorskiego trafić i razem z nim chodzić po spacerniaku .
  Także buzię w kubeł i mi tu nie bulgotać .
  Niech żyje Cesarz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 3. A taki ten pisowski koń dwa lata temu był piękny hameryckoizraelski .
  Jejku świnki bronią zabić ale ten Ziobro to podłota .
  Gierku wstań z grobu i pomóż bu bu ha ha :

  Polubienie

 4. O co chodzi w tej PiSowskiej „Dobrej Zmianie”? Na to pytanie znajdujemy odpowiedź w pracy „Kultura i anarchia” z przed prawie 140 lat. Cytuję:

  Angielski myśliciel Matthew Arnold w kraju „rewolucji przemysłowej” widząc, że zmierza on do barbarzyństwa i totalnego zniszczenia życia na planecie, napisał w roku 1869 słynną książkę Kultura i anarchia.[1] Jego oponentami byli szczególnie hałaśliwi i napastliwi fanatycy liberalizmu.

  Jednakże nie tylko Matthew Arnold nie uległ agresji fanatycznych liberałów w ówczesnej Anglii, lecz jasno i dobitnie wyśmiewał ich nonsensy i nonsensowny model świata, który promowali. Matthew Arnold nie miał wątpliwości, że liberalizm jest ideologią dziczy, zmierzającą wprost do anarchizmu i barbarii a jednej strony, a globalnego imperium, opartego na pieniądzu i terrorze – z drugiej

  http://www.siemysli.info.ke/kultura-slowo-wytrych-dla-ideologow/.

  No i właśnie, już od ponad ćwierćwiecza, pracowicie zmierzamy do ustanowienia tego „globalnego imperium, opartego na pieniądzu i terrorze”. coraz bardziej rzygać się che jak się patrzy jaką to PIĘKNĄ POLSKĘ nam solidarnościowo-katolickie elity budują.

  Przypominam kilka zwrotek z

  HYMN POLSKICH LIBERAŁÓW

  „BYLE DO ŻŁOBA”

  dedykowany Januszowi Korwinowi-Mikke
  (w roku 1992 czyli już ćwierć wieku temu!)

  Rozkradniem wszystko co tylko się da
  sprywatyzujem szkoły
  Papierem reklam zasłonimy świat
  By ukryć żeśmy matoły

  Świątynią naszą będzie nam bank
  religię sobie kupim
  Orężem naszym lichwa i kant
  oraz naiwność mas głupich

  Refren: Będziemy żarli, będziemy srać
  w najwytworniejszych klozetach
  I każdy kretyn będzie nam brat
  byle udawał człowieka

  (itd. http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=26&t=10323&sid=58bd3cd5de0eb2621de107a18b14bb8d)

  lub szerzej na JKM temat:

  http://sowa.blog.quicksnake.pl/Marek-Glogoczowski/od-Janusza-Korwina-Mikke-si-dowiedziaem-e-t-pomienn-mow-ktor-ja-wygosiem-w-Auli-Politechniki-Warszawskiej-ON-za-mnie-WYPAPLA?km=b

  Polubienie

 5. Adminku gdzie jesteś ? Tak żeś wchodził w żopę pewnemu ministrowi w sprawie drzewek ale w tej kwestii mordy nie ruszysz prawda ?
  A gdzie pisowy Luk też nie skomentuje ?
  Takie prawo może zafundować niebawem PIS
  Świnko mogę cię zabić ? bu bu ha ha .
  Filozof umiesz bić świnie? .Chętnie cię nauczę . ha ha .

  Polubienie

 6. W ubiegły piątek 17 bm byłem w Warszawie na spotkaniu „Polska-Białoruś: wspólne dziedzictwo” zorganizowany przez marszałka-seniora Sejmu, Kornela Morawieckiego. Na spotkaniu było kilka referatów wychwalających „reżym” łukaszenkowski, zwłaszcza dr Henryka Siodmoka, prezesa firmy ATLAS sp. z o.o., wychwalającego nie tylko o wiele znaczniejsze niż w Polsce ułatwienia dla biznesu w tym kraju, ale i elegancję białoruskich miast, brak konieczności dawania łapówek, itd.

  Ale na tej konferencji (na żądanie MSZ przeniesionej, w ostatniej chwili, z Sali Kolumnowej Sejmu do Sali Odczytowej CBR na Krakowskim Przedmieściu) pojawiła się i grupa młodych „bojowców o wolność Białorusi”, którzy zaczęli opowiadać, ilu to mieszkańców Białorusi (prawie 200) wsadzono w ostatnich dniach do więzienia (na co najwyżej 2 tygodnie) za burdy robione w ramach zwalczania „podatku (na ubezpieczenia społeczne) od „tuniejadców”, żyjących bez wykonywania jakiejkolwiek pracy.

  Tak jak wystąpienia innych uczestników tej konferencji były nagradzane oklaskami, tak po wystąpieniu „bojowców o wolność od Łukaszenki” na sali nagle zapanowała cisza. A ja przypomniałem, że mojego młodszego kolegę, posła na Sejm IV kadencji dra Mateusza Piskorskiego władze polskie już prawie rok trzymają w więzieniu, przy czym nie przedstawiono mu, jak dotąd, formalnie jakichkolwiek zarzutów. Za które to przypomnienie dostałem oklaski. Gdy zaś jest mowa o burdach wszczynanych przez białoruskich „tuniejadców”, to warto przypomnieć, że polskie MSZ na swych oficjalnych listach płac już 10 lat temu miało około 40 „organizacji pozarządowych” (czyli ponad tysiąc „tuniejadców” zwanych NGO) na Białorusi, na których utrzymanie rocznie wydawano wtedy ponad 20 mln złotych (plus drugie 20 mln na telewizję Biełsat).

  Znalazłem i reportaż filmowy z powyższej konferencji w Sali Odczytowej Centralnej Bibliotece Rolniczej. PROSZĘ ZAUWAŻYĆ TEN REPORTAŻ JEST Z CZASÓW FILMU NIEMEGO!

  (Jestem na nim widoczny w 51 sekundzie, jak się witam z marszałkiem-seniorem Sejmu RP.)

  Polubienie

 7. Doktorze filozofie autorze masy publikacji i książek a odpowie mi szanowny naukowiec ( Nana o was mówi doktorki za kil masła a PRLowscy docenci za kilo salcesonu ) to znaczy Zydze odpowie od kiedy szanowny doktorek tak przejmuje się losem lidera Zmiany .
  Przecież szanowny filozof robi sobie jajca z Putina na każdym kroku a tutaj płacze krokodylimi łzami bo niby podobno jakiegoś szpiega trzyma się prawie rok w pierdlu .
  O jejku jakieś to dla mnie dziwne .
  Doktor uważaj nie broń tak Piskorskiego bo jeszcze razem z nim po spacerniaku będziesz chodził bo żyjemy w takim kraju gdzie nie jesteś pewny dnia ani godziny kiedy trafisz do ciupy za szpiegowanie .
  Ciągle czekam bo chcę się dowiedzieć dla kogo szpiegował doktor Piskorski .
  Może dla :
  Rosji
  Chin
  Korei Północnej
  Papuasów z Nowej Gwinei .
  A może dla tego luda szpiegował ?

  Osobiście wierzę Piskorskiemu że dla nikogo nie szpiegował skoro on tak mówi i cieszy mnie że nie ma już myśli samobójczych jak pisano u PAZIA .Z niego to jest twardziel wytrzyma na pewno skoro taki Mandela wytrzymał i miał przynajmniej na początku znacznie gorzej prawda filozofie ?
  Mnie zastanawia jedno dlaczego Waldi taki antypejsacz radykalny gadający sam do siebie do kamerki w youtube domu ani ani słowa nie poświęcił Piskorskiemu .
  Dziwne ?

  Polubienie

 8. Filozof powiedz mi co to jest za zaszczyt witać się z marszałkiem seniorem .Wielkie mi haloooooooooo . Gdybyś witał się z Raulem Castro to by było coś i powód do chwalenia ale wtedy ryzykowałbyś ze cię wsadzą za szpiegowanie na rzecz Kuby i co wtedy ? .

  Polubienie

 9. Filozof ty sobie nie rób jaj bo jak ktoś nie chce pracować to niech nie pracuje dopóki nie bierzesz takiego nieroba na utrzymanie to wara ci od niego .
  Po drugie tak się składa że na pejsatej paczce polsatowskiej tak tak mam rosyjską TV i oglądałem jak to Rosjanie szczali że śmiechu jak Batko wprowadził ten podatek .
  Batko jak Batko starzej się i coraz głupszy . Za dużo jadał polskiego mięsa które kupuje mnóstwo no i cholesterol się q mózgu mu odłożył a wtedy to już tragedia bo wymyśla takie idiotyzmy z których już nawet sam Putin sra ze śmiechu i nawet rosyjska odmiana Stoperanu nie pomaga .
  Ponjał to filozof doktor .
  Może szanowny doktor napisać gdzie tak ciężko harował przez całe życie i zarabiał na chleb bo Gierek w kopalni zyga w Niemczech a za PRL w ceramice .
  bu bu ha ha ha .

  Polubienie

 10. Zyga napisał:
  dopóki nie bierzesz takiego nieroba na utrzymanie to wara ci od niego. Te prawie dokładnie 200 $/rok „tuniejadcy” maja wpłacać jako obowiązkowe ubezpieczenie medyczno-społeczne oraz za inne profity (b. niskie ceny energii, mieszkania, transportu, itd.) bardzo ułatwiające nic nie robienie na Białorusi. A prasa w Rossii to już przecież prawie całkiem „globalistyczna”, o naszym spotkaniu Soboru Wszechsłowiańskiego 2 lata temu nie było w niej prawie żadnej wzmianki.

  A jeśli o me prace „ku chwale kapitalizmu”, to w Szwajcarii w roku 1978, by zarobić na POLSKĄ wyprawę KW Warszawa na Makalu (8510 m, doszliśmy wtedy tylko do 7410 m) pracowałem „jak szalony”, czasem po kilkanaście godzin na dzień à 25 Sfr/godz – czyli ówczesnych 15 $/godz – rozwożąc papier do komputera (importowany, m.in z PRL) furgonetką po całej Szwajcarii. I często gdy wwoziłem, na tzw. „diabełku”, paczki z tym „dziewiczym” papierem do jakiegoś banku, podobni do mnie chłopcy wywozili z niego, na przemiał, paczki z tym papierem już zadrukowanym cyframi. I tak sobie wtedy myślałem, że im jakaś praca jest głupsza i bardziej dewastująca środowisko, tym lepiej jest ona płatna (patrz minister Szyszko w Polsce dzisiaj). Ja, by móc jechać na wyprawę na Makalu, w zaledwie miesiąc w Szwajcarii zarobiłem ponad 4000 Sfr, po tysiącu dopłacił mi Service des Sports Uniwersytetu Genewskiego oraz mój club CAAG.
  Ale moi koledzy z KW Warszawa by jechać na tą samą wyprawę musieli z własnej kieszeni wpłacić po 50OO zł (czyli ok. 50 $ po kursie czarnorynkowym) oraz drugie 50 $ gotówką.
  No i jak tu nie było wracać do PRL, jak tylko mi na to zezwolono, bezpośrednio po ogłoszeniu Stanu Wojennego?

  Polubienie

 11. Dziękuje filozofowi za odpowiedz .
  Mnie jednak jedno zastanawia dlaczego ktoś tam wypomina zwykłym leszczom nic nie robienie i że musi łożyć na ich nieróbstwo i wypomina bo tam jakiś goje nie płaci za mieszkanie i dobrze ze go za to wywalają .
  Do cięzkiej cholery dlaczego nikt nie zauważa nieróbstwa róznej maści politykierów ( napisze ktoś kto opłaca szalenie drogą ochronę osobistą Kalksteina , kto będzie sponsorował jego jutrzejszą wycieczkę do Londynu) proszę niech ktoś napisze .
  Kto sponsoruje pasożytnicze zycie urzędasów twz etatowców czy państwowców jak zwał tak zwał .Ile rocznie idzie na kler .
  Tutaj szanowny filozof doktor milczy tylko przypierd… się zwykłych leszczy nierobów .

  Polubienie

 12. I Proszę mi napisać tak szczerze bo nie wiem pytam poważnie gdzie przepracował ciężko chociaż jeden dzień swojego życia Kalkstein aby zarobić na kromkę chleba z kiełbasą bo Gierek np zapier… w kopalni a gdzie Kalkstein? Ryży w młodości czyścił kominy , Bolek cos tam się obijał w stoczni a gdzie cięzko pracował Kalkstein ?

  Polubienie

 13. markglogg
  Był też p. Paweł Ziemiński– paziem
  Widoczny od 11:15 do 11:28 minuty
  Można się spodziewać szerszej filmowej relacji o ile był tam p. Andrzej Skorski z WPS

  Polubienie

 14. Na jego miejscu bym sobie fajne włosy zamówił .W Reichu juz za 2000 euro fajne włoski mozna sobie przeszczepić ha ha .

  Polubienie

 15. O jejku zmasakrował jakie słownictwo .KOdziarz masakruje pisuara pisuar kodziarza a to i tak jest jedna wielka dzuma czy PIS czy kOD a admin orgazmu głupek dostaje .
  Baw się dalej ale ludzi na Benny Hilla ani te partyjki powstałe po 89 roku nie nabierzesz .To nie 1980 i Bolek .Jeżeli o mnie chodzi to ja sram i na jednych i na drugich bo dla mnie to żaden wybór między kiłą a rzeżączką ponjał to w końcu i taka moja odpowiedz .
  Ten z lewej to PIs z prawej kod
  i takie prawda bu bu ha ha :

  Polubienie

 16. ten z prawej KOdziarz to jego dziadziuś to aby nie Gomułka .Nazwisko zmienisz ale podobieństwa z twarzy nigdy . Jak ten Gomułka swoich wnusiów wychował bu bu ha ha chyba ze się mylę bu bu ha ha . Nazwiska na Budka zmienisz ale podobieństw facjaty nigdy chyba ze operacja plastyczna bu bu ha ha .

  Polubienie

 17. Zdaniem Waldiego Gomułka usprawiedliwiony bo zajęty był sprawami kraju i nie miał czasu na wychowanie dzieci a już o wnukach nie mówię .
  Skąd ja takie tłumaczenie znam ?
  A no Boluś znany na cały świat identycznie się tłumaczył jak jego latarosle robiły niezły dym zwłaszcza na byle jakich pejsatych drogach
  bu bu ha ha .

  Polubienie

 18. Na portalu „marucha-ekspres” komentuje się ostatnie wydarzenia na Białorusi (patrz A. Zapałowski powyżej, ok. 1godz. 18 min, a za nim bezpośrednio profesor Iwanow ) https://marucha.wordpress.com/2017/03/20/lukaszenka-piata-kolumna-przy-wsparciu-zachodu-probuje-zaostrzyc-sytuacje-na-bialorusi/#comment-663476

  I oto jeden z DOBRZE POINFORMOWANYCH (NICK – ks. Jacek Salij z Narodu Wybranego, wg. ks. proboszcza Jana Kurdybelskiego) taką oto przyszlość SZTUCZNEGO państwa wieszczy:

  markglogg said
  Twój komentarz oczekuje na moderację.
  2017-03-22 (środa) @ 18:37:53

  Odnośnie pytania „NIC(k)a” @12,
  Gdzie napisałem o sztuczności we Rusi Białej?
  Pisałem o ‚państwie’ Białoruś. Rok powstania? I POWODY!!!

  Na które to pytanie „NIC(k)” daje sam sobie odpowiedź w @ 20:
  Mogę powtórzyć. Raz czy dwa ale tylko sprawy najważniejsze.
  Nie mam czasu (nomen omen) i ochoty na memłania.
  A Łukaszenka to pioneczek a i państwo przejściowe jest.

  Odnośnie XX-wiecznej historii Białorusi, to pozwolę sobie zacytować Wikipedię:

  25 marca 1918 roku Białoruś po raz pierwszy w historii ogłosiła formalnie niepodległe państwo, Białoruską Republikę Ludową (BRL), ale wówczas nie posiadające własnej armii, policji, sądownictwa, finansów (na to nie było zgody ze strony Niemiec jak i formalnego uznania z ich strony). Po kapitulacji Niemiec, wraz z opuszczaniem Białorusi przez wojska niemieckie, BRL przestała istnieć. W styczniu 1919 roku sowiecka Armia Czerwona zajęła utracone w wyniku pokoju brzeskiego ziemie białoruskie. Wtedy też utworzono po raz pierwszy Białoruską Socjalistyczną Republikę Radziecką (BSRR), de iure twór niezależny (BSRR była jednym z członków założycieliONZ, 24 października 1945 r. )

  Warto zauważyć, że podobnie wygląda historia Obecnej Polski, która do drugiej połowy XVIII wieku, tworzyła z Obecną Białorusią wspólne państwo, formalnie noszące nazwę Rzeczpospolita Obojga Narodów ( biał. Рэч Паспалітая, ukr. Річ Посполита, ros. Речь Посполитая, rus. Рѣчь Посполита, ) w latach 1569-1795.

  Mianowicie tak jak nowoczesna Białoruś, tak i nowoczesna Polska powstała w 1918 roku, potem obie Republiki znikły za Hitlera i odrodziły się za Stalina.

  Czy zatem nie tylko Białoruś, ale i Polska dzisiaj jest traktowana jako „sztuczne, sezonowe państwo, pionek NWO”, jak to wieszczy DOBRZE POINFORMOWANY „NIC9k)”?

  Otóż już ze dwadzieścia lat temu, ówczesny minister spraw zagranicznych RP, DOBRZE POINFORMOWANY Bronisław Geremek, w jakimś wywiadzie dla „Przeglądu Tygodniowego” (jeszcze wtedy istniał i w nim pisywałem) stwierdził, że Plan dla Europy polega na, cytuję „Ująć w nawias całą historię Europy miedzy rokiem 1918 a 1989/91”.

  I to jest Plan Nadrządu Świata („Deep State” jak to mówią Amerykanie), który to PLAN BOŻY zna – i propaguje na „marucha express” – nasz „NIC(k)”. Zauważę, że w takim razie nie tylko Białorusi, ale i „pionka” Polski ma, w Planach NWO na nieodległą już przyszłości. Stąd przecież mamy Antka Maciarewicza w Rządzie i niedawno zarządzone przezeń, będące jak gdyby kontynuacją osiągnięć wojskowych katastrof lotniczych w Mierosławcu i pod Smoleńskiem, rozpędzenie znakomitej większości kadry oficerskiej w naszym (jeszcze?) kraju.

  Polubienie

 19. ….rozpędzenie znakomitej większości kadry oficerskiej….

  Trochę mi to przypomina działania Erdogana w Turcji. Sułtan najpierw też pozbywał się generałów, z tym, że tam odbywały się nie zwolnienia a aresztowania. Na koniec był nieudany pucz i aresztowania szły w tysiące, nie tylko wojskowych ale i sędziów, urzędników.
  U nas też miał miejsce pucz. Przy czym szef straży sejmowej dosyć jednoznacznie opowiedział się po stronie ,,puczystów” i kilka dni później stracił posadę.
  Ktoś, coś bąknął że armia też miała poprzeć sejmowych ,,puczystów”
  Duda, ten z Solidarności oświadczył w tamtym czasie, –że u nas majdanu nie będzie, że KODdziarzy czapkami nakryją.
  Coś się dzieje w naszym kraju co nie wypływa na światło dzienne, czego nie wiemy i czego nawet się nie domyślamy.
  Patryk Jaki można zauważyć, że nie do końca jest politykiem i stąd wali prosto z mostu, a zadrzeć z kastą ludzi w togach to dosyć ryzykowna sprawa
  Co do Macierewicza, może mają go już dosyć, jego i jego ulubieńców.

  Polubienie

 20. Adm pucz to miał miejsce w twojej dupie jak zjadłeś jabłko potem ogórka i popiłes to mlekiem .Nie bredż człowieku głupot i nie powtarzaj bredni z pejsatej TV .

  Polubienie

 21. A. JUNOSZA-GZOWSKI
  Dziewczyna wiejska 1937 r.

  O życiu polskiej dziewczyny na wsi (a do wsi zaliczamy nawet drobne osady i małe miasteczka) w dobie obecnej dawno należało już coś napisać. Myli się ten, kto utrzymuje, że na wsi nic się nie zmienia, że zastygłe formy życia wiejskiego prawie nie ulegają ewolucji.

  Oczywiście, tempo życia wiejskiego nie może być i porównywane z tempem miejskim, konserwatyzm chłopski niechętnie ulega „postępowości”, a jednak życie dzisiejszej dziewczyny na wsi zmieniło się znacznie i mało podobne jest do życia z epoki przedwojennej.

  Warto więc zbliska nieco zapoznać się z dzisiejszą Polką wiejską.

  Byłem niedawno w siedmioklasowej szkole powszechnej wiejskiej podczas rozdawania „matur”.

  Stary, wytrawny nauczyciel ludowy zapoznał mię z gronem „maturzystek”, to jest z grupką 15-16 letnich dziewcząt, miłych, roześmianych, schludnie ubranych dziewczynek, które otrzymywały świadectwa z ukończenia „7 klas szkoły powszechnej”.

  Dziewczynki śpiewały, deklamowały, pokazywały swoje wypracowania, rysunki i robótki ręczne.

  A stary pedagog ludowy mówił do mnie ze smutkiem w głosie:

  – Widzi pan 14 dziewczyn wiejskich. Są wśród nich bardzo zdolne, a nawet utalentowane. Abramkówna doskonale rysuje, Pieńkoszówna ma piękny głos, a Poredówna wybitne zdolności do matematyki. Dzisiejszy uroczysty poranek szkolny, to jednak ostatni jasny przebłysk w ich życiu. Pójdą na wieś, do rodzin na swe morgi, lub na swój wyrobek. Za pięć lat pan ich nie pozna, a za dziesięć niektóre z nich ponownie zostaną analfabetkami. Przepadną utajone wszystkie nadzieje, przeistoczą się w kobiety bez marzeń!

  Dziewczyny odśpiewały ostatnią wesołą piosenkę, pożegnały profesorów i – ze świadectwami w rękach – wybiegły na ulicę. Poszły do domu, poszły w swe życie…

  Pójdźmy za nimi, choć trochę, choć nie długo, ale pochodźmy za nimi!

  Jesteśmy na sumie w Okrzei, w tej sienkiewiczowskiej Okrzei. Proboszcz ks. doktór Kresa każe z ambony, a my tak dyskretnie rozglądamy się dookoła. Kobiety stają z prawej strony. Tylko niektóre z nich są ubrane „prawie po wiejsku”, reszta – pnie się wzwyż, ubiera się „prawie po miejsku”. Tanich kapelusików, co prawda, jeszcze mało, ale pończoszki ze strzałkami, sukienki od krawczyń z miasta, pantofelki z Nalewek i Gęsiej, no i… szminki, tak, tak, już i to jest. Abramkówna właśnie (która cztery lata temu ukończyła szkołę powszechną) upudrowała się i widocznie „podczerniła” sobie brwi i rzęsy. To samo zrobiła i Poredówna, jej przyjaciółka. Jeden sołtys stary mówił mi w tych dniach „że młodzież dzisiejsza na wsi stanowczo za drogo się ubiera. Żadne morgi tego nie wytrzymają”. Ksiądz ze Stoczka kiedyś mi opowiadał, że bolszewicy, którzy w niedzielę podczas sumy zajęli to miasteczko, pytali:

  – Tak eto wsie panienki, a gdzie są wasze chłopki?!

  Otóż te „panienki” od 1920 roku oczywiście jeszcze więcej „wspięły się wzwyż”, jeszcze więcej odeszły od chłopek.

  I zmotoryzowały się i zradiofonizowały się. Bo oto Poredówna i Abramkówna, gdy wyszły z kościoła, odrazu wsiadły na rowery (w Rykach na wypłatę
  wzięły) i pojechały do żyda: jedna – po kryształek do aparatu, a druga – żeby poprawił słuchawkę. Pieńkoszówna poszła na piechotę, bo jej w zeszłym tygodniu rower w Adamowie na jarmarku skradziono. Teraz bardzo dużo kradną rowerów na jarmarkach i odpustach.

  * * *

  Poredówna rozmawiała z Abramkówną…

  – Czy to prawda, Kasiu, że do ciebie chodzi Mikusek, ten żeniaty… – pyta Poredówna.
  – Ii, gdzie tam prawda! Ludziska ze złości na mnie taką publikę puszczają…
  – A bez co?
  – Bez to, że nie wyszłam za mąż za Władka Bonira. Tera to jego rodzina wciąż psioczy -oświadcza Abramkówna.
  – A dla czego nie wyszłaś za Władka?
  – A jak pójdę? Ma co? Ojciec ani morgi odpisać mu nie chce.
  – Mój chłopiec tyż je goły, jak święty turecki – wzdycha Poredówna, nerwowo naciskając pedał.
  – Ale pójdziesz za niego, co? – chytrze uśmiecha się Abramkówna.
  – Pewnie, że pójdę… – mruczy Poredówna.
  – A jak się nie ożeni? We wsi mówią, że już do sołtysówny zagląda twój chłopiec. Co?
  – To mu gały wypalę, jak Bóg na niebie wypalę! – woła Poredówna, zeskakując z roweru i zaczyna nerwowo pompować powietrze do opony.
  – Padają, że do akuszerki chodziłaś z nim. Co? – dopytuje Abramkówna, mrużąc oczy.
  – Niech gadają – ciężko sapie Poredówna, a po chwili dodaje – niech się tera spróbuje nie ożenić!

  * * *

  Pieńkoszówna z zamężną przyjaciółką wracała z kościoła na piechotę.

  Żaliła się właśnie przyjaciółce:

  – Osiem miesięcy w Warszawie byłam. W obowiązku… Za ten czas trzy razy zmieniałam państwa… Żydzi wszystko byli, cholera ich bierz!
  – A do polskich nie mogłaś się dostać?
  – O posadę tam trudno. To tu się tak mówi: „Do Warszawy, do Warszawy.” A w tej warszawie to ja niejedną noc przepłakałam. I nie chcę ja sługą być, nie chcę!
  – Kiej i w domu nie słodko!
  – Tak, na pięciu morgach nie słodko, ale zawsze nie sługa, a gospodarska córka. Na wyrobek chodzę, po złotówce za dzień zarabiam, ale nie sługa! Chcę krawcową zostać, ale tu znów „kartę rzemieślniczą” trzeba, bez egzaminu nie pozwolą…

  * * *

  A więc i dla dziewczyn ciasno!

  Pokończyły „powszechniarki”, „zinteligentniały” w różnych stowarzyszeniach młodzieży wiejskiej”, zmotoryzowały się, zradiofonizowały się, upudrowały się, pantofelki z Nalewek, pończoszki ze strzałkami (za 1 zł. 70 gr. – para). Sługami być nie chcą, za mąż nikt ich nie bierze (bo morgów nie ma), bez karty rzemieślniczej sukienki szyć zabraniają, na wyrobek za złotówkę trza chodzić…

  W końcu „panienki nasze” – Poredówna, Abramkówna i Pieńkoszówna – wyjdą za mąż za nędznych wiejskich wyrobników, za szewca pijaka i za starszego fornala ze dworu. Za sześć, siedem lat po ukończeniu szkoły 7-klasowej, nie poznamy ich nawet.

  Brudne, wynędzniałe baby. Zapomniały nawet, że kiedyś dobrze śpiewały, rysowały i z matematyki piątki dostawały. Abramkówna już prawie nie pisze (analfabetyzm wtórny!)… Była u mnie dziś w kancelarii adwokackiej. Błagała, żebym darmo bronił jej męża, który ma drugą sprawę o kradzież. Zgodziłem się, bo przyniosła kartkę od księdza…

  * * *

  W osadach i małych miasteczkach – jeszcze gorzej.

  Te wszystkie córki świnobójców, restauratorów, sklepikarzy, handlarzy, co to z nabiałem jeżdżą, co to pieczywo na jarmarkach sprzedają, te mieszczaneczki ,,elegancko ubrane” z 6-cio lub 7-klasowym powszechnym wykształceniem, które w domu tylko od biedy fizycznie pracują, te to zupełnie są wykolejone.

  Panienki Warszawę znają, radia słuchają, przy gramofonach z sierżantami tańczą, kawę z rana piją, pończoszki, jak rejentowa lub doktorowa, noszą…

  Za chłopa nie wyjdą, za stolarza nie chcą, o urzędnikach marzą…

  Ale w gminie już wszyscy urzędnicy żonaci, na poczcie żonaci i posterunkowi z przodownikiem też żonaci.

  I rozpacz wówczas, i melancholia i moralność na tym bardzo cierpi.

  Dawniej o półdziewictwie autorki rosyjskie, jako sensację, niekiedy powieści pisały.

  Dziś, jak twierdzą lekarze, adwokaci i księża, półdziewictwo stało się obiawem nagminnym.

  Kiedy to „wszystko można, tylko tego – nie”. Bo o hipotekę wobec męża jeszcze tu dbają…

  * * *

  Powiadają i piszą, że w Polsce należy wytworzyć mocny konserwatywny, bogobojny stan średni. Stan drobnokupiecki, lub drobnomieszczański. Ale ten stan jakoś nie chce się tworzyć. Wstydzi się straganu, lady sklepowej, szyldu krawieckiego. „Wspina się wzwyż”. Zegarek składa podanie, żeby nazywać się Zegarskim, a Guz i Bąk sama dawno przerobili siebie na Guzikiewicza i Bąkowskiego. Mam tu jednego ziemianina, który twierdzi, że ma receptę na to, żeby w Polsce nigdy rewolucji nie było.

  – Trzeba – powiada – szlachectwo w Polsce przywrócić i tytuły bez liku rozdawać!

  Cudowny środek, bo nic nie kosztuje. Przeciwnie – jeszcze za to zapłacą. Guzikiewicze i Bąkowscy…

  Polubienie

 22. Zostały ostatnie dni, by zarejestrować swój udział w I Niezależnym Forum Samorządowym – „Polska Fair Play”
  W imieniu organizatorów:

  – Grzegorza Benedykcińskiego – Burmistrza Grodziska Mazowieckiego
  – Józefa Kurka – Burmistrza Mszczonowa
  – Roberta Raczyńskiego – Prezydenta Lubina
  – Piotra Krzystka – Prezydenta Szczecina
  – Janusza Kubickiego – Prezydenta Zielonej Góry
  – Piotra Romana – Prezydenta Bolesławca
  – prof. Tomasza J. Kaźmierskiego – prezesa Stowarzyszenia na rzecz Zmiany Systemu Wyborczego „Jednomandatowe Okręgi Wyborcze”
  – dr Wojciecha Kaźmierczaka – prezesa Fundacji im. prof Jerzego Przystawy
  – Patryka Hałaczkiewicza – działacza Ruchu JOW

  Zapraszamy na I Niezależne Forum Samorządowe – Polska Fair Play, które odbędzie się 29 marca 2017 r. w Grodzisku Mazowieckim. Podczas forum chcemy spotkać się w gronie gospodarzy miast i gmin, porozmawiać o przyszłości samorządu w Polsce (między innymi w kontekście obecnej sytuacji politycznej) oraz pomysłach na sprawny system wyborczy. Zainicjujmy szeroką dyskusję programową i propozycje rozwiązań systemowych.

  Polubienie

 23. Następni do jałowej gadaniny i pierdzenia w stołek . Powodzenia . Gadają jadaczkami prawie 30 lat pierdzą w krzesła a spadamy po równi pochyłej do ciężkiej roboty was wszystkich w pole bym wziął od szóstej rano do 21 w gorący lipiec to byście zobaczyli jak prawdziwa robota wygląda .

  Polubienie

 24. Albo do zrywania tytoniu ale czy wy umiecie dobrze tytoń zrywać a dwa tytoniu już nima bu bu ha ha może gdzieniegdzie .

  Polubienie

 25. Zyga z lubelskiego
  p.1….jak ktoś nie chce pracować to niech nie pracuje dopóki nie bierzesz takiego nieroba na utrzymanie to wara ci od niego ……

  p.2……KOdziarz masakruje pisuara pisuar kodziarza a to i tak jest jedna wielka dzuma czy PIS czy kOD a admin orgazmu głupek dostaje ……
  …. .Jeżeli o mnie chodzi to ja sram i na jednych i na drugich bo dla mnie to żaden wybór między kiłą a rzeżączką ponjał to w końcu i taka moja odpowiedz ……

  Ad. 1
  Ktoś kto nie chce pracować jest nie tylko obciążeniem dla pozostałych, ale też zagrożeniem.
  Nierób to przestępca, to osobnik, który cię okradnie, oszuka, napadnie pobije i obrabuje.
  Tylko osobnik pozbawiony wyobraźni a obdarzony pokładami głupoty może myśleć że jest inaczej.
  Jakby obok gospodarstwa Zygi zamieszkał nierób, wkrótce Żyga przekonałby się, że jednak że nie jest mu to obojętne, że nierób nie pracuje. Nierób potrzebuje zjeść kilka posiłków dziennie, a pieniądz na nie wziąłby z podwórka Zygi. Najpierw ukradłby mu rower, później, włamał się do chaty i ukradł radio, telewizor, komputer, buty, bokserki za 60 zł, oczywiście i piwo za 20 zł/ butelka.
  Jakby takich nierobów zamieszkało w pobliżu trzech, to by Zygę naszli za dnia w domu, przypalili żelazkiem zażądali oddania emerytury (6000zł), kluczyków od samochodu, pieniedzy co ma na koncie w banku.
  Wówczas Zyga może by trochę zmądrzał i zmienił zdanie.
  Był chłopak co miał rodziców za granicą i dolary które mu przysyłali na życie. Chłopak miał kolegów nierobów i sprowadził sobie na noc dziewczynę z ich towarzystwa. W nocy dziewczyna otworzyła kolegom nierobom drzwi, ci weszli do mieszkania chłopaka pobili że trafił na kilka dni do szpitala, zabrali mu dolary, zabrali magnetowid i kasety.
  Ostatnio było w telewizji o nierobie który naciągał starszych ludzi metodą ,,na wnuczka”
  Była paczka nierobów która by jeść i się bawić, umyśliła sobie ściągać haracz od restauratorów i sklepikarzy, grożąc pobiciem, zdewastowaniem lokalu a nawet zabójstwem.
  Był złodziej nierób co chodził po ogródkach działkowych z łomem, włamywał się do domku i kradł co się dało.
  Był nierób złodziej co okradał ludzi w tramwajach, autobusach, pociągach.
  I jest taki mądry i mądrala który pisze
  … dopóki nie bierzesz takiego nieroba na utrzymanie to wara ci od niego ……
  Nie musisz go brać na swoje utrzymanie, on weźmie ciebie i odczujesz to na swojej kieszeni i swoim karku
  Ad.2
  p.2……KOdziarz masakruje pisuara pisuar kodziarza a to i tak jest jedna wielka dzuma czy PIS czy kOD a admin orgazmu głupek dostaje ……

  Gdybyś ty głupku miał pięcioro dzieci i robił za dwa tysiące jako pomocnik murarza na budowie, albo jako betoniarz, albo jako ładować w transporcie, i jedna partia wydłużyła ci wiek emerytalny o dwa lata i podniosła podatek VAT byś więcej płacił za towar, a druga partia ten wiek jednak ci obniżyła do wieku poprzedniego, a na dodatek dała twoim dzieciom po 500 zł co miesiąc to na którą partię byś głosował głupku?
  …. .Jeżeli o mnie chodzi to ja sram i na jednych i na drugich…
  Zyga brak ci kultury osobistej i choćby śladowej ilości logiki rozumowania i kojarzenia prostych faktów.

  Polubienie

 26. W obwodzie charkowskim płoną składy z amunicją, poinformowało Ministerstwo Obrony Ukrainy.
  „Dziś, 23 marca, o godzinie 2:45 (1:45 czasu środkowoeuropejskiego) w różnych miejscach bazy zbrojenia, która znajduje się w mieście Bałaklija w obwodzie charkowskim, wybuchł pożar. Podejmowane są wszelkie środki w celu lokalizacji i ugaszenia pożaru na miejscu” — czytamy w oświadczeniu.
  W Bałakliji znajduje się największy na Ukrainie skład amunicji — liczy 138 000 ton.

  A wczoraj na Sputniku Zacharczenko zapowiadał, że Ukraina w ciągu 60 dni przestanie istnieć.
  Jak nie będą mieli czym strzelać to bardzo prawdopodobne, że upadnie.

  Polubienie

 27. Jakieś mam dziwne wrażenie ze w tym propisowskim portalu robi kilku adminów a nie jeden bo jeden adminek porządny fajny nieco chorowity drugi niesamowity gbur .
  Odniosę się do tego co piszesz .
  Nie wiem szanowny panie ile masz lat ale przypominam że najwięcej nierobów na wsi było za PRL tak tak to prawda oszustów także a praca była dla każdego kto chciał robić . Pisałem już wielokrotnie że miałem masę tytoniu i brałem młodziaków aby sobie trochę u mnie zarobili wyrywając liście tytoniu .
  Za PRL oto jak próbowano mnie oszukiwać :
  1. Sprzedaż obrazów religijnych jakieś mazidła ( pogoniłem i kod w dupę ) .
  2. Przyszedł drugi raz z mazidłami wezwałem milicję od tego oni byli .
  Nie chcę już mi się więcej pisać ile razy próbowano mnie naciąć na jakieś pierdoły i ile rzeczy mi podpiepszono z podwórka od roweru do głupiego wiadra czy kosiarki kończąc na węglu w komórce czy nawet głupiej kłódce .
  W latach 90 nic się nie poprawiło a było znacznie gorzej i kolejne pomysły cwaniaków jak cię oskubać i bieda była większa stąd złodziejstwo większe .
  Ty mi gościu z PIS nie tłumacz pewnych rzeczy bo chyba nie chcesz ojca uczyć dzieci robić .
  Wkleiłem parę wklejek o idiotycznym prawie Ziobry w sprawie ubijania świń słowem się nie zająknąłeś a w kwestii PIS tyle już napisałem że kopać się z koniem nie będę .
  nie masz facet o niczym pojęcia uprawiasz propagandę i w kwestii nierobów i w kwestii PIS .
  Pozdrawiam adminka oczywiście tego schorowanego aby szybko powrócił do zdrowia .
  Moją przygodę z tym forum PIS uważam za zakończoną . Zima się kończy a więc również tracenie czasu na idiotyzmy i pierdoły się kończy .
  Mam nadzieję że APA niebawem przejmie tu moja rolę i będzie lał po dupach wiadomo kogo .
  Pozdrawiam i zegnam .

  Polubienie

 28. Na białoruskich portalach powielają reportaż z włamania się KGB (tak wciąż nazywa się „bezpieka” na Białorusi) do mieszkania jednego z organizatorów, jeszcze w latach 1990, „Białego Legionu” nazwiskiem Daniłow. Pokazują zgromadzony u niego arsenał broni, a także „pokropioną krwią” ulotkę tej patriotycznej organizacji. Zastanawiałem się, czy nie jest to, wzorowana na tych, częstych ostatnio we Francji, sfingowana przez policję próba zastraszenia społeczeństwa „terrorystami”:

  Polubienie

 29. Ludzie mają różne odbicia i różne pomysły. Jedni chcą się napić i idą do knajpy, inni po chuliganić i idą na stadiony, jeszcze inni chcą się pobawić w wojsko czy partyzantkę, wdziewają mundury i idą do lasu.
  Jak gromadzą przy tym broń to mogą być niebezpieczni.
  U nas też trafił się taki stuknięty w głowę prepers
  ——————————-

  Wolne Ministerstwa i Sądownictwo!

  Zdawało mi się dotąd, ze „wolne” to mogą być związki (nie tylko zawodowe), media, wybory, obywatele korzystający ze swoich praw, ale nie urzędnicy w sprawowaniu swoich funkcji.

  Wolne ministerstwa! I Sądownictwo !

  Zdawało mi się dotąd, ze „wolne” to mogą być związki (nie tylko zawodowe), media, wybory, obywatele korzystający ze swoich praw, ale nie urzędnicy w sprawowaniu swoich funkcji.

  Bo ci muszą absolutnie być związani przepisami prawa, pragmatyką urzędu i dobrem obywatela, któremu mają służyć. Taki np. minister – czy może być wolny od nadzoru, od obowiązków, od kontroli?

  A referent w urzędzie gminy Pcim Dolny?
  Czy może zażądać wolności i przychodzić do pracy kiedy mu się podoba, albo i nie przychodzić?

  Wszak wolność to wolność! To brak uzależnienia od kogokolwiek.

  Jeśliby urzędnicy (np. tacy ministrowie) chcieli być „wolni” to niech sobie idą w cholerę i nie żądają od nas – obywateli Polski, byśmy im wypłacali te nędzne kilkanaście tysięcy złotych na miesiąc, za które w Warszawie ledwo koniec z końcem mogą związać.

  My sobie wtedy wynajmiemy takich „niewolnych” ministrów, którzy będą się słuchać obywateli, załatwiać sprawnie i terminowo sprawy i działać zgodnie z prawem.

  Żadnej tu „wolności” być nie może bo nikt nikomu nie każe być ministrem, ani referentem, ani sędzią.

  Wszak słowo „minister” z łaciny przekłada się jako „sługa”.

  Tymczasem okazuje się, że moje – niejako tradycyjne – rozumienie roli i funkcji urzędników jest już mocno przestarzałe bo oto najnowocześniejsza partia polityczna w Polsce wraz z Komitetami Obrony Demokracji zorganizowała manifestacje pod hasłem „wolne sądy”.

  „Wolne sądy” – znaczy, żeby nikt sędziom nie wtrącał się do tego co robią, nikt nie zabierał immunitetu przy jakiejś głupiej wiertarce wynoszonej z marketu, czy przy uwalnianiu gangsterów za drobną opłatą.

  Sądy i sędziowie – według KOD-erów – maja być od wszelkich wymagań „wolne”.
  A wiec od wymogu rzetelności, sprawności i dbania o interes publiczny – też.

  Bo jak kto domaga się uczciwego, szybkiego rozpatrywania spraw przez sędziów – to wg manifestantów broniących „demokracji” – czyni zamach na „wolność” sądów i sędziów.

  Tymczasem ta „wolność” jaka jest i jakie rezultaty przynosi widzi chyba każdy Polak – z wyjątkiem nielicznych uczestników KOD-owskich demonstracji i sędziów, którym stan samowoli i braku nadzoru, połączony z przywilejami – odpowiada.

  A tymczasem sądy w Polsce działają fatalnie, sędziowie są bezkarni nie ponosząc żadnej odpowiedzialności za swoje – często skandaliczne – wyroki i wyskoki.

  Na skutek zwykłej głupoty ludzi, którzy tworzyli zręby ustrojowe III RP sędziom zapewniono właśnie wolność od wszelkiej zewnętrznej kontroli, co jest istnym curiosum w skali światowej. A ponieważ w Polsce prowizorki są najtrwalsze, trudno jest dobić się zmian w tym zakresie.

  Jednak świadomość społeczeństwa co do stanu naszego – polskiego „wymiaru sprawiedliwości” osiągnęła już taki wymiar, że trudno ją zignorować, politycy PiS zaczęli coś tam w sądownictwie zmieniać, próbując wprowadzić jakąś formę kontroli nad działalnością sądów.

  Robią to – prawdę powiedziawszy – w sposób bardzo cząstkowy i mocno – zdaniem wielu środowisk – niewystarczający, ale już te drobne kroczki wywołują wściekłą reakcję opozycji.

  Co prawda opozycja ośmiesza się (nie po raz pierwszy zresztą) bo broniąc całego środowiska i atakując każde działanie PiS-u w tym zakresie zderza się z opinią społeczeństwa, które – jak wszystkie badania na to wskazują – działania sądów ocenia bardzo źle.

  W tej mierze wysuwanie hasła „wolne sądy” zakrawa na kpinę z obywateli.

  Jednak z drugiej strony obawiać się należy, że rządzący PiS zadufany w swoją parlamentarną większość zmierza bardziej do wzięcia sądów pod własną kontrolę, nie zaś wprowadzenia realnych, uczciwych pro-obywatelskich zmian.

  Na razie jeszcze nie sposób przesądzić, w którą stronę pójdą propozycje zmian przygotowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

  Miejmy nadzieję, że będą zmierzały do ustanowienia kontroli obywateli nad wymiarem sprawiedliwości co jest absolutną koniecznością dla uzdrowienia sytuacji. Najgorsze co mógłby zrobić w tej materii minister Ziobro, to próbować wziąć sądy na partyjną smycz.

  Oznaczałoby to że KOD miał rację. Tfu! Na psa urok!

  Janusz Sanocki – Poseł

  Polubienie

 30. Zyga z lubelskiego
  p.1….jak ktoś nie chce pracować to niech nie pracuje…

  a w kolejnym wpisie Zyga jednak ubolewa, że mu wiaderko z podwórka ukradli…

  p.1….jak ktoś nie chce pracować to ……
  musi kraść u sąsiada, czyli u Zygi na podwórku

  Polubienie

 31. DO WASZMOŚCIÓW ,,BUSZUJĄCYCH” PO ZAGAGONACH GLOBALNEJ EKONOMII (gr. EKO – DOM, NOMOS – PRAWO i wychodzi PRAWO W DOMU).

  PO CO KOMU JAKIEŚ OBCE PRAWO W SWOIM DOMU?

  CO MOŻE DAĆ, JAKAKOLWIEK RZĄDZĄCA PARTIA, OGŁUPIAŁEMU SPOŁECZEŃSTWU? ANO MOGĄ DAĆ JEDNO WIELKIE G…, BO TO SĄ SOCJALISTYCZNE ZŁODZIEJE, KTÓRE POD PŁASZCZYKIEM NOMOS (czytaj PRAWA, ich PRAWA STANOWIONEGO) OKRADAJĄ CAŁE SPOŁECZEŃSTWO. JAK KTOŚ NIE MA WYOBRAŹNI, TO PODPOWIEM, ŻE TAK SIĘ DZIEJE NA CAŁYM ŚWIECIE.

  GLOBALNY ,,KURNIK”, GDZIE URZĘDUJĄ STADA PARTYJNYCH, WYLINIAŁYCH LISÓW O OGROMNYCH APETYTACH!

  PiS DAŁ! Chi, chi, chi, 500 w plusie, cha, cha, cha…

  Pozdrawiam klub jajcarzy

  Polubienie

 32. Tak kikunia22 bo ty jesteś normalny jako jeden w tym portalu pisowskim pierdolniku .
  Masz rację Kikunia i ciebie warto czytać :
  cytat kikunia :
  GLOBALNY ,,KURNIK”, GDZIE URZĘDUJĄ STADA PARTYJNYCH, WYLINIAŁYCH LISÓW O OGROMNYCH APETYTACH!
  U nas natomiast wyliniałe lisy mają dużo chrapkę na super ochronę osobistą i na darmowe wycieczki na Węgry do Orbana czy do May i jako zwyklutki poseł o wyjazdach pewnych cwaniaczków do Madrytu ne wspominam.
  Brawa Kika .
  Nie mam już czasu ale ciebie będę tu czytał chociaż gdy znajdę 5 minut .

  Polubienie

 33. Swoją drogą to nie wiem czy adminek tego portalu pisze tu na trzeżwo czy po spożyciu piw z Biedronki bo to by mogło wiele wyjaśnić z głupizny jaką wypisuje .
  Swoją drogą ciekawe czy mu ktoś od godziny płaci za pisanie bredni czy robi to za kostenlose ? ciekawe .

  Polubienie

 34. Swoja drogą Kikunia radziłbym ci pojechać do północnej Anglii i zobaczyć jak tam się żyje gdy juz kopalni nie budiet jak ta zimno , brudno i roboty żadnej niet a podobno 50 tys górników popełniło samobójstwo .Zyga tam był na ślubie swojego chrześniaka który tam mieszka i jest kucharzem i pichci pyszne hamburgery pycha bu bu !!! ha ha !!!
  Kikunia pojedz tam a zobaczysz co zostało po damie z zelaza bu bu ha ha .

  Polubienie

 35. Można by się zapytać, a co taka brytyjska bladzina wie o socjalizmie?
  Zyga się już całkowicie pogubił, niedawno chwalił PRL i swój tytoń pierwsza klasa, a tu pieje z zachwytu gdy czyta kikę22 i ogłada obrazki, a za chwilę znów kota ogonem obraca i pisze że po pani ,,żelazna blacha” została ino bida i sznur z dużą pętlą na szyję.

  Wbrew temu co się pisze, mówi i myśli, socjalizm kwitnie w wielu bogatych krajach zachodu, a także i u nas i bardzo dobrze.
  To nasze emerytury, darmowe szkoły, leczenie, darmowe przejazdy komunikacją miejską gdy ma się 70 lat, darmowa TV i dodatek opiekuńczy który już niedługo i mnie będą wypłacali.
  Więc niech żyje socjalizm!
  Acha, i nasza pani premier Beata Szydło, za jej serce i dobroć dla polskich dzieci.

  Polubienie

 36. A na Słowacji, gdy masz tylko 62 lata i masz legitymację emerycką, to każdy mieszkaniec UE jeździ już koleją ZA DARMO. Ale tylko w państwowych pociągach (których jest jednak wystarczająca ilość i szybkość). Śmiejemy się, że Słowacy po cichu wprowadzają KOMUNIZM!

  Polubienie

 37. a nie ma to jak na socjlistycznej emeryturze, siedzę i słucham ładnych piosenek.
  (6 kwietnia na darmowe badania serduszka)

  Dmitri Hvorostovsky – Na sopkah Manchzhurii

  Sinatra Sway

  Leonard Cohen po Polsku – Dance Me To The End Of Love

  Polubienie

 38. Kijów nie zgodził się z propozycją organizatorów Eurowizji dotyczącą zorganizowania zdalnego występu na żywo rosyjskiej reprezentantki Julii Samojłowej w konkursie muzycznym.

  — Transmisja występu Samojłowej przez ukraińskie telewizje tak samo narusza ukraińskie prawo, jak i jej wjazd na Ukrainę. Europejska Unia Nadawców powinna wziąć to pod uwagę, oznajmił polityk.

  Polubienie

 39. Ad Adm-ina

  Wbrew temu co się pisze, mówi i myśli, socjalizm kwitnie w wielu bogatych krajach zachodu, a także i u nas i bardzo dobrze.

  JAKOŚ TAK SIĘ DZIWNIE SKŁADA, ŻE SOCJALIZM NA ŚWIECIE WSZĘDZIE ,,KWITNIE” TYLKO U NAS DAWNO ZDECHŁ I RZĄDZĄCE PARTYJKI PRAGNĄ ZA WSZELKĄ CENĘ REANIMOWAĆ ŚMIERDZĄCEGO TRUPA UDAJĄC, ŻE NIC SIĘ NIE STAŁO. RACZEJ NIC NIE WSKAZUJE NA POWTÓRNĄ PARUZJĘ SOCJALISTYCZNEGO EKONOMICZNEGO TRUPA, ZWANEGO PIESZCZOTLIWIE ,,DOBROBYTEM” W WYDANIU PRL-BIS!

  Jakoś nie wpadło to do głowy Jarosławowi, zwanemu na wyrost ,,MĄDRYM”, żeby odkręcić machloje PO-PSL i przywrócić to do stanu pierwotnego. Jak ,,szajka” złodziejska raz coś ukradnie, to raczej tego nie oddaje pierwotnemu właścicielowi.

  Tym rządzący też się nie przejmują od lat, bo lubią być w czołówce IV ŚWIATA i tym sposobem skubią niemiłosiernie najbiedniejszych, wydzierający im każdy grosik w podatkach!

  PROPAGANDOWA WYŻSZOŚĆ ,,SPRAWIEDLIWEGO” SOCJALISTYCZNEGO KAPITALIZMU NAD NIESPRAWIEDLIWYM FEUDALNYM KOMUNIZMEM!

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 40. Aha, i nasza pani premier Beata Szydło, za jej serce i dobroć dla polskich dzieci.
  Admin a to ześ dopierd….. coś ty się dziś najadł jakies starego salcesonu ze tak pierdzielisz
  bu bu ha ha ha .
  Długo żyje na świecie ale takiego durnowatego pisowca jak ten admin jeszcze nie poznałem ale ja mu współczuje bo juz mózgu nie ma i błądzi .

  Polubienie

 41. Adminku nerwusie za te 500 plus co ci dla twoich wnusiów dała kochana płaczka Szydło powiedz im niech sobie wnusie kupią takie słodkości :
  http://www.tvp.info/20587765/firma-prezydenta-ukrainy-wchodzi-do-polski-bedzie-slodka-wojna-z-naszymi-producentami
  W ten sposób przypieczętujesz swoją dozgonną miłość do PIS i ukrów a kto wie może jakąś dobrą fuchę jeszcze dostaniesz :
  Pycha ukraińskie cukierki pyyyyyyychhhhhhha .
  Admin tylko ty nie jedz bo ci od słodkiego znowu cholesterol skoczy nerwusie ty .

  Polubienie

 42. Kika przyjacielu twoje wpisy to miód na moje stare serce i odskocznia od wpisów ogłupionego adminka .wielkie podziękowania za twoje wpisy kolego .

  Polubienie

 43. Specjalnie dla adminka .w głównej roli jego Dulcynea czyli kobieta jego marzeń bubu ha ha tylko czemu taka płaczka :

  Polubienie

 44. Co adminku chciałbyś być takim Maciarem i całować ją w rączkę którą umyła mydełkiem Palmolive zakupionym w Rossmanie prawda ? chciałbyś .
  Krzyczałbyś jak ten młody Talar : ” ludzie ludzie w rękę tutaj obok najmniejszego paluszka pocałowałem moją ukochana panią premier . Ludzie ludzie jakie to przeżycie aż się spociłem i ciśnienie mi walnęło do 190 / 110 .
  bu bu ha ha ha .
  Pozdrawiam jajcarza Kika22 .

  Polubienie

 45. Kikuś
  Twoje obrazki i podane na nich wyliczanki są tak prawdziwe i przekonywujące, że nic dodać nic ująć. Tego się nie da podważyć, to sama prawda i tylko prawda i aż prawda. Chociaż ktoś mógłby dodać ze gu…..o prawda bo jest jeszcze coś co powoduje, że zyje się nam w miarę dobrze i coraz lepiej.
  Wiesz który kraj jest najlepszym na świecie?
  Dziesiątki razy słyszałem że USA
  The best country in the world
  I popatrz, ja z tego podobno najlepszego na świecie kraju wyjechałem i co?
  I jestem cholernie przekonany że tu w Polsce jest mi znacznie lepiej, zamożniej, szybciej się dorabiam, lepiej żyję.
  I to jest to co się nie mieści w tych pokazanych przez ciebie obrazkach, statystykach i całej prawdzie i tylko prawdzie i gówno prawdzie na finiszu.
  Ale o tym trzeba się przekonać na własnej skórze, tak aż zaboli, aż się zrozumie.
  Bo jak to mówią cudze chwalicie, swego nie znacie sami nie wiecie co posiadacie.
  albo
  Wszędzie dobre, ale w domu (w Polsce) najlepiej.
  Zyga też wrócił do tej niedobrej Polski, zamiast pławić się w dobrobycie w Niemczech.

  Polubienie

 46. Po latach spotyka się dwóch kumpli, absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego.
  –Podobno mieszkasz w Londynie?
  –Mieszkam, pracuję, dobrze zarabiam. A ty?
  –A ja w kraju.
  –No i jak?
  –A byle jak. Założyłem firmę handlową sprzedaję cement, cegły, pustaki.
  –No i jak?
  –No wiesz, trochę grosza z tego mam, ale żaden prestiż, żadna satysfakcja. A ty co robisz? Chyba nie na zmywaku?
  –Nie no ja nie, ja zawsze, no prawie od zawsze jak tylko się załapałem to zawsze pracowałem na wysokich stanowiskach. W końcu wiesz po takim uniwersytecie jaki kończyliśmy trzeba mieć wysokie aspiracie. Ale przyznam się że pomógł mi pewien Polak, syn polskiego lotnika z dywizjonu 303. Facet miał chody, znajomości, kontakty i przez niego się załapałem. Wyobraź sobie, że dwa razy w roku jestem zapraszany do pałacu Buckingham.
  –No stary, nie opowiadaj bajek
  –Nie opowiadam, popatrz, mam stałą przepustkę z moją fotografią. Faktycznie to mógłbym wejść kiedy tylko zechcę, ale zapraszają dwa razy w roku, czasem jak się zdarzy to trzy.
  –Szczęściarz z ciebie, ale co to za firma, że masz takie wejścia?
  – ,,Kingson chimney sweep and company of London”
  – To ty kominiarz?

  © Copy right by adm
  Kopiowanie dozwolone za podaniem adresu strony

  Polubienie

 47. Oj ogłupionys ty admin juz całkowicie ale ci odpowiem chociaż szkoda czasu .
  wróciłem dla rodziny która widziałem od jedynie w święta przez wiele lat ( rozumiesz to cwaniaku pisowski czy nie być oderwany od rodziny przez lata ) no i wróciłem dla mojej wnuczki ktorą bardzo kocham i ona 500 plus nie bierze i bardzo dobrze niech się uczy aby ochłapów rzucanych z pańskiego stołu nie brać .
  Wróciłem także ze za euro tutaj mozna więcej kupić niz w reichu .
  Ponjał ?
  cytat admin nerwus :
  Zyga też wrócił do tej niedobrej Polski, zamiast pławić się w dobrobycie w Niemczech.

  Polubienie

 48. cytat :
  Jaka to zmiana, zobaczymy.

  dobraja zmianaja rządzi prawie 2 lata a ty co chcesz zobaczyć .Dobraja zmianaja byla taka ze zmienili się jedynie dupy tłuste na stanowiskach z PO na PIS a reszta to h… dupa i kamieni kupa z tej charoszej zmiany .

  Polubienie

 49. Zreszta w temacie dobrej zmiany wszystko profesjonalnie zgodnie z prawdą mm po mm opisał KiKa22 .Czytaj chłopie bo kike22 warto czytać a nie czytaj admina bo to bajkopisarz i na temat pis i dobrej zmiany pisze taki bajki w takim stylu admin tego portalu to bajkopisarz i jemu raczej plodzić takie bajeczki :

  Polubienie

 50. Człowieku czy ty oczadzialeś .Kto cię propagandy uczył ?
  Dobrze ci się żyje za 1300 pln na miesiąc co ci je na konto ZUS przelewa .Co ty jakies idiotyzmy piszesz .
  Teraz będzie ci się super żyło bo pewnie lekarz zaleci dietę aby cisnienie twoje zbić .Zyga poleca chude ryby , chuda polędwiczkę , jogurty beztłuszczowe i tylko adminie pamiętaj dieta jest duzo droższa niz normalne zywienie – stać cię za 1300 PLN . miesiąc fanie PIS ?

  Polubienie

 51. Takich idiotyzmów jakie ten admin pisze to przecież naprawdę na to nikogo nie nabierze ale jest pejsata demokracja i kazdy ma prawo pisać wariactwa nawet admin .

  Polubienie

 52. Zyga z lubelskiego
  Ale przecież mogłeś rodzinę ściągnąć do raj(ch)u, tam porządek, zamożność, dostatek i politycy pierwsza klasa.

  Polubienie

 53. Nigdy nie pisałem ze w Reichu taki jest porządek a polityków mają takich samych pojebów jak i tutaj a moze i gorszych .
  Żona nie chciała wyjezdzać bo tak kocha Polskę widzisz jaka patriotka no i gospodarkę mamy po rodzicach to trochę szkoda sprzedawać gdy by się wyjezdzało bo synus nasz mieszka w Lublinie na stałe ale co ty z tego admin zrozumiesz . Wczoraj akurat dzwonila do mnie koleżanka z Reichu gadałem z nią po niemiecku z 15 minut gdy skonczyłem baba mnie tak opierd…. za szprechanie ze powiedziała że jak jakaś baba jeszcze do mnie zadzwoni to niech biore komórkę i idę do lochu z nią gadać bo ona szwabskiego nie znosi .
  I co masz taką babę patriotkę !!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 54. fru 23 Marzec 2017 o 9:35 PM
  Jaka to zmiana, zobaczymy.

  Zyga patrz jak się trzeźwo i bez uprzedzeń pisze,
  a u ciebie po piwie…. a od piwa głowa się kiwa i tego są skutki że rozum krótki

  Polubienie

 55. widzisz admin gdybys mnie czytal w innym temacie w tym gdzie pisales o swojej chorobie wiedzialbys że piwo odstawiłem bo mam wysokie cisnienie admineczku .
  Póki co żegnam .

  Polubienie

 56. jeżeli admin ktos ci prawde w oczy pisze to ty to nazywasz krótkim rozumkiem cóż twoja opinia która nikt tutaj nie popiera byłbym zapomniał młody LuK może to ten Skywalker z hameryckich gwiezdnych wojen ?

  Polubienie

 57. Ad Adm-inka

  Twoje obrazki i podane na nich wyliczanki są tak prawdziwe i przekonywujące, że nic dodać nic ująć.

  Ooooo, Szanowny Adm-inek nie lubi oglądać obrazków, przedstawiających polską ekonomiczną rzeczywistość, ukrywaną przez rządzących cwaniaków. Swego czasu opisałem na portalu ,,Wierni Polsce” robiąc procentową wyliczankę jak w referendum unijnym z 2003 r. mniejszość Polaków zadecydowała o wstąpieniu do Jewrokołchozu. Rządzący III RP, także w tym przypadku, zapomnieli poinformować społeczeństwo, że wchodząc do Unii, scedowali całą władzę na rzecz rządów w Brukseli i teraz tylko się mogą pobawić w ,,rządzenie” w piaskownicy przy ul. Wiejskiej w Warszawie, na tyle, na ile Jewrokołchoz im pozwoli, a raczej KOMISARZE LUDOWI.

  Rządząca Jewrokołchozem ,,socjalistyczna” partia ludowa i jej obłudnicy w całej okazałości.

  Oświadczenie unijnych komisarzy ws. Europejskiego Dnia Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych

  http://dzieje.pl/aktualnosci/oswiadczenie-unijnych-komisarzy-ws-europejskiego-dnia-pamieci-ofiar-rezimow-totalitarnyc

  Tłumaczenie dla młodzieży nie znającej historii XX w.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Rada_Komisarzy_Ludowych_RFSRR

  Artykuł dziewiąty Konstytucji III RP, wyraźnie mówi co robi Polska jak się komuś sprzeda, zaprzeda czy wejdzie do niekorzystnej spółki.

  Art. 9. Rzeczpospolita Polska przestrzega wiążącego ją prawa międzynarodowego.

  http://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/kon1.htm

  Przy okazji wytworzyła się nowa klasa pasożytniczych socjalistycznych burżujów (fr. bourgeois, mieszczuch, mieszczanin – partie mieszczańskie) udających rządy ARYSTOKRACJI.

  http://portalwiedzy.onet.pl/87604,,,,eurokraci,haslo.html

  Fakty i mity o ,,biurokratyczno/technokratycznych dobrodziejstwach” napływających szerokimi strumieniami z Jewrokołchozu do Polski.

  http://prostaekonomia.pl/fundusze-dotacje-unijne/

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 58. Ostatnie dokonania rządzącej partyjki, świeżutkie jak bułeczki w portugalskiej Biedronce! Chi, chi, chi…

  ,,Ośmieszanie tematyki objawień”. Posłowie dyskutowali o uchwale fatimskiej

  http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/%e2%80%9eo%c5%9bmieszanie-tematyki-objawie%c5%84%e2%80%9d-pos%c5%82owie-dyskutowali-o-uchwale-fatimskiej/ar-BByDYBC?li=BBr5MK7&ocid=DELLDHP

  Masz firmę i nie myślisz o wojnie? To nic. MON pomyślał za Ciebie. O Twojej firmie też

  http://www.msn.com/pl-pl/finanse/najpopularniejsze-artykuly/masz-firm%c4%99-i-nie-my%c5%9blisz-o-wojnie-to-nic-mon-pomy%c5%9bla%c5%82-za-ciebie-o-twojej-firmie-te%c5%bc/ar-BByDmu1?li=BBr5MK7&ocid=DELLDHP

  W obecnej polityce grunt to ,,dobre” tematy zastępcze! Wirujące Słoneczko w Fatimie i robiące kuku na muniu! Cha, cha, cha…

  Pozdrawiam

  Polubienie

 59. Treść definicji EUROKRATY z nie otwierającego się połowicznego linku portalwiedzy.onet.pl

  Eurokraci, w publicystyce i potocznym języku – urzędnicy Wspólnot Europejskich, rekrutowani z krajów Unii Europejskiej na podstawie egzaminów konkursowych i pracujący w instytucjach UE: Komisji Europejskiej, Parlamencie Europejskim, Radzie UE, Trybunale Sprawiedliwości oraz instytucjach pomocniczych.

  Eurokraci to grupa ok. 20 tys. urzędników zatrudnionych głównie w Brukseli i Luksemburgu, ale też w delegaturach, w stolicach poszczególnych krajów członkowskich lub stowarzyszonych ze Wspólnotami.

  Nazwa miewa także zabarwienie pejoratywne i wskazuje na przerost biurokracji w ramach Wspólnot.

  Pozdrawiam

  Polubienie

 60. Wielkie brawa dla Kika 22 to jest antybiotyk dla propagandzistę pisowskiego admina tego forum którego popiera tylko młody LUK.
  Nie te czasy admin dziś na tą prymitywną pisuarową propagandę nikogo nie nabierzesz .Tobie się admin wydaje że ciągle jest rok 82 i bolek całymi dniami odmawiający w kościółku zdrowaśki .Nie te czasy kolego nie te czasy .
  Kika22 jesteś wielki !!!!!!!!!!!!!!!!! Szacunek od Zygi

  Polubienie

 61. Kika twoje wpisy na tym portalu propisuarowym to diamenty .Szczerze dziękuję za pisanie prawdy i walkę z adminem – ogłupionym propagandzistą pisuarowym .
  Pytanie tylko : czy ten matołek robi to za darmo kostenlose czy ma z tego jakieś profity np comiesięczną dostawę ptasiego mleczko firmy wedel w ilości sztuk 20 w paczce pod dom bu bu ha ha .

  Polubienie

 62. Kika, Zyga, gdybym lubił się zakładać, to założyłbym się, że za jakieś pięć do ośmiu lat Polska wyjdzie z UE a sprawcą tego ,,nieszczęścia” w dużej mierze będzie Kaczyński i Szydło.
  Póki co sumując, choć w portfelu mam mniej kasy niż za tz. komuny, to jednak na stole mam więcej.
  Panowie, przez żołądek do serca.
  Pod koniec komuny rządzili nami głupki i frajerzy w wyniku czego w sklepach były pustki a ludzie wyszli na ulice. Na początku transformacji rządzili nami jak wyżej, głupki i frajerzy ale do kwadratu, tylko z innego sortu, co przyniosło nam klęskę transformacji i bezrobocie.
  Teraz mam wrażenie że rządzić zaczynają ludzie, którzy myślą kategoriami pro społecznymi i pro polskimi.
  Z tym że krawiec kraje tak jak mu materii staje i tym na razie musimy się zadowolić.
  Czekajmy co będzie dalej, jak się potoczą losy Unii pod zalewem uchodźców, jej rozpad i nasze z Unii wyjście.
  A ogólnie mniej narzekać a więcej się cieszyć że nam na łeb bomby nie lecą jak w Syrii i że słonko nam wschodzi i wiosenny poranek.

  Polubienie

 63. kika dziękuję za informację

  Masz firmę i nie myślisz o wojnie? To nic. MON pomyślał za Ciebie. O Twojej firmie też

  http://www.msn.com/pl-pl/finanse/najpopularniejsze-artykuly/masz-firm%c4%99-i-nie-my%c5%9blisz-o-wojnie-to-nic-mon-pomy%c5%9bla%c5%82-za-ciebie-o-twojej-firmie-te%c5%bc/ar-BByDmu1?li=BBr5MK7&ocid=DELLDHP

  Jutro zgłaszam siebie i swoje firmowe umiejętności.
  Chcę produkować kałasznikowy i czołgi T90

  Szable i miecze paradne oficerskie już mogę produkować, podobnie popiersia bohaterów i poległych generałów, tudzież złote i srebrne medale i gwiazdy.
  Czekam na zamówienia.
  No i moździerze z drewna po 35 zł /szt.
  Moje są najładniejsze, idą jak świeże bułeczki

  Polubienie

 64. Ty adminku za bardzo tak się nie ciesz bo jeszcze Maciaro z jego młodym gierkiem powołają cię na wojenkę z Putinem i co wtedy żona w płacz a admin zwieje do Rosji aby wyśmiewany Putin mu dupsko przed chazarią ratował i ci wtedy ?
  Adminku dalej nie ma twojej odpowiedzi na zapodanego tu już z 10 razy u ciebie na portalu majora który nie tak dawno lizał w cztery litery PIS a teraz wyzywa ich od h….. bu mu świnki zabraniają ubić .
  W sprawie Szyszki grubiutkiego i jego drzew to piałeś tu i robiłeś za owsika u niego że aż miło . Przecież to klasyczny dowód na to że jak pewne bardzo niewygodne fakty przemilczasz to jesteś propagandzistą pisuarowym .
  nie pasuje prawda w oczy od majora w kwestii PIS a ten sam major jeszcze dwa lata temu tak im dupę lizał . Widzisz jak ci szybko można udowodnić choćby na przykładzie tego majora jaki z ciebie fajny propagandzista ale twoje życie twoja sprawa .
  Dam ci jeszcze dla przypomnienia wystąpienie majora taka moja ostatnia szansa dla ciebie abyś mial odwagę odnieść się do wypowiedzi majora i Pochylskiego bo oni właśnie super rządy twoich nierobów z dobrej zmiany charakteryzują .Zmądrzej i miej odwagę odnieść się w końcu do prawdy .
  Dlaczego żyjesz w kłamstwie .Po co to robisz ? Dlaczego nie widzisz oczywistych rzeczy .Jesteś członkiem PIS? ktoś od ciebie w rodzinie dostał 2 lata temu od niech niezłą pierdzącą w stołek fuchę za 6000pln bo inaczej naprawdę nie rozumiem co ty chłopie wyprawiasz :

  Tu charakterystyka rządów PIS sama prawda

  Za PRL konkretnie za Gierka patrioty i pracowitego człowieka który kochał swój kraj towaru było już sporo wtedy kupiłem zonie młodziutkiej wtedy piękniutkiej nie ogłupionej jeszcze TRWAM a jaka była super w łóżku stare dzieje człowiek był młody dwadzieścia parę lat a z więc zakupiłem telewizor ametyst który mi chodził bez naprawy 20 lat .
  Dziś w pejsatej Polsce kupisz w pejsatym markecie telewizor i po 6 latach śmietnik tak adminku kochanieńki . Była coca – cola za Gierka pyszne bomboniery które kupowałem w Krakowie specjalnie dla żony tłukłem się w pociągu do tego Krakowa aby je kupić tam je produkowali i były pyszne i niezbyt drogie .
  Sprzedałem swoja jawę tak jeżdziłem takim motorem w PRL a niby taka bida miała być i kupiłem jej piękny bursztyn a konkretnie naszyjnik z bursztynu kosztował tyle ile ta jaw.
  Admin wbij sobie do łba Polska prawdziwa nasza ojczyzna skończyła się po upadku Gierka potem władze przejęła junta Jaruzel – Kiszczak i ty się dziwisz że rządzili idioci i towaru w sklepach nie było .To nie była wina patriotów Polaków .
  Ponjał to w końcu ?
  admin tobie to wszystko trzeba tłumaczyć jak ksiądz Kaśce przy spowiedzi .

  Polubienie

 65. Patrzę na ten obrazek z filmu ,,Jesteśmy białymi murzynami w środku Europy tłumaczy Andrzej Poch” i nadziwić się nie mogę. Że też ten biały murzyn musi być pod krawatem w białej koszuli, na miękkim fotelu i w tle z dębowymi meblami. Pewnie na ręku ma zegarek za 17 tyś zł a w garażu BMW za 200 tysiaczy.
  Zenuś ślepy jesteś czy co, że nie widzisz że facet piepszy sam nie wie o czym.
  Bo jak się tym Q…wa białym polskim murzynom w środkowej Europie powodzi, to przechodzi ludzkie pojecie.

  Co do uboju świnek, a podaj ty Zyga konkretny przepis, Ustawę, kiedy i pod jakim numerem uchwalona, albo nr Dziennika Ustaw, bo to że ktoś gada do kamerki i zgrywa się na poruszonego i oburzonego to jego cyrk i jego małpy.
  Co do mnie, jestem za tym by na własne potrzeby każdy mógł sobie świnkę ubić, to samo jak mu kot albo pies wejdzie na jego posesję, wyciąć stare drzewo i posadzić drzewko karłowate, by mi widoku nie przesłaniało i cień na mój leżak nie rzucało.
  Polska to nie Indie tu świętych krów ani świętych drzew nie potrzebujemy, a wszystkie schroniska dla bezdomnych kundli zlikwidować

  Polubienie

 66. Odp adminek :
  Adminku to ja ci mam mówić niebożątko że ten krawat i garnitur to z lumpexu jest gdzie kilo zapierdzianych niemieckich fatałaszków kosztuje 5 pln a taki garniturek to z 15 pln .
  Adminku twoja baba tez ci tam robi zakupy i kupuje zapierdziane niemieckie portki za 5 pln od kilka czy 3 pln od kilka nieprawdaż . Przecież admineczku nie powiesz mi że cię stać za marne zusowskie 1300pln na takie zakupy jakie robi zyga czyli ja zobacz i podziwiaj :A Ato mój najnowszy zakup z sprzed tygodnia dobre bo termoaktywne:
  http://archiwum.allegro.pl/oferta/termoaktywne-bokserki-heatgear-under-armour-r-3xl-i6590085014.html

  Admineczku a ile to razy zyga mówił że to projekt Pochylski tez to powtarza parokrotnie u siebie w audycji a jeżeli jednak projekt to niebawem może być obowiązującym prawem przecież już nie takie głupoty żydowładza uchwalała prawda kochany admineczku .
  Zagiąłem ci parol tym Pochylskim i majorem bo dopiero za 10 razem odpowiedziałem a wcześniej z 10 wklejek wklejałem youtube a admin nic .
  Nie wiem ale może adminek konsultował się w sprawie odpowiedzi ze jakimiś członkami PIS-u bo mu parol tym zagiąłem naprawdę .Major kopnął w pupcię adminka tym wystąpieniem a mało zawału nie dostał tak był wkur…. na PIS .
  teraz drukowane :
  POCHYLSKI Z ZAWODU PRAWNIK TO KTO WIE MOŻE GO NA GARNITUREK CZY KRAWAT OD GUCCIEGO STAĆ A CO TAM JEŻELI NIE KUPIŁ W LUMPEXIE ALE MI TEN KRAWAT WYGLĄDA NA LUMPEKSOWY I PEWNIE MU MAMUSIA GO KUPIŁA W UŻYWANEJ ODZIEŻY BU BU HA HA .
  ADMINECZKU ODPOWIEDZI TWOJE SŁABE .LICZYŁEM NA WIEKSZY POZIOM .CZYZBY ZNAJOMI Z PARTII PIS ZAWIEDLI DAJĄC CI ODPOWIEDZI .BYĆ MOŻE BU BU HA HA HA .

  Polubienie

 67. Świetna wypowiedz prezesa PAZIEM na WPS jak widać PAZIU w formie .Admin czytać i mądrzeć prosi Zyga:
  Prezes Ziemiński jak zawsze wunderbar :
  paziem
  24 Marzec 2017 o 12:05
  Na przełomie 2010/2011 marionetkowy rząd polski, wówczas w wydaniu PO i PSL na polecenie środowisk globalistycznych ( czyli zdominowanych przez syjonistów globalnych korporacji i światowej lichwy oraz ich zbrojnego ramienia w postaci US Army) włączył się bardzo aktywnie w próbę destabilizacji Białorusi i wywołanie w tym kraju kolorowej rewolucji.

  Kiedy nie udał się przewrót w Mińsku ( którego następnie z powodzeniem w 2013/14 roku dokonano w Kijowie) wówczas super marionetka i agent globalistyczny-minister R.Sikorski stał się twarzą kampanii ” Solidarni z Białorusią”, co było równoznaczne z uwikłaniem Polski w finansowanie i popieranie środowisk anarchizująco-terrorystycznych na Białorusi.

  Wobec powyższej sytuacji stowarzyszenie Wierni Polsce Suwerennej, właściwie diagnozując bieg spraw, wystosowało na początku lutego 2011 roku apel i próbowało upowszechnić inicjatywę ” Polacy solidarni z suwerenną Białorusią”. Niniejszym przytaczamy treść wspomnianego apelu. Rzeczywistość polityczna niewiele się zmieniła oprócz tego, że bogatsi jesteśmy o doświadczenia na Bliskim Wschodzie i na Ukrainie. Polityczny wydźwięk apelu oraz nakreślona w nim inicjatywa polityczna pozostaje aktualna, a nawet jeszcze bardziej nagląca wobec europejskiej i światowej sytuacji politycznej i społeczno-gospodarczej.

  Do Narodu Białoruskiego
  Do Pana Prezydenta Aleksandra Łukaszenki
  Do władz naczelnych Republiki Białoruś
  Do Polaków w kraju i za granicą

  Drodzy Przyjaciele, Szanowni Sąsiedzi, Rodacy !

  Na początku XX wieku, najwybitniejszy polityk polski minionego stulecia, późniejszy uczestnik Konferencji Wersalskiej i współtwórca politycznego ładu europejskiego po zakończeniu I wojny światowej, w wyniku którego między innymi odrodziła się niepodległa i suwerenna Rzeczypospolita Polska- Roman Dmowski napisał: „ Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie: są one tym większe i tym silniej się do nich poczuwam, im wyższy przedstawiam typ człowieka”.

  W realiach współczesnego świata wyżej wymieniona myśl jest niezwykle aktualna, ale jej zakres uległ koniecznemu rozszerzeniu. Jest tak dlatego, że nie ma obecnie żadnego istotnego wydarzenia politycznego, czy gospodarczego, które jeśli zaistnieje w jakimkolwiek państwie naszego globu nie wpływa na wydarzenia w innych państwach. Jeśli tym bardziej te wydarzenia mają miejsce w Europie, a szczególnie w Europie Środkowo-Wschodniej, nie jest możliwe, aby ich konsekwencje bezpośrednio lub pośrednio nie wpływały na sytuację w innych krajach tego obszaru.

  A zatem każdy współczesny Polak, myślący odpowiedzialnie o swojej Ojczyźnie i działający dla jej dobra, ma obowiązek publicznego wypowiadania się, a także aktywnego działania, w sytuacji kiedy w innych państwach dochodzi do ważnych wydarzeń.

  Bez wątpienia takim wydarzeniem, o znaczeniu nie tylko regionalnym- środkowoeuropejskim, ale na pewno ogólnoeuropejskim, a być może nawet światowym, były ostanie wybory prezydenckie na Białorusi.

  Z przedstawionych wyżej powodów, my, Polacy

  stojący na gruncie pokojowego współistnienia bratnich, sąsiedzkich narodów słowiańskich oraz praw suwerennych narodów, posiadających nieskrępowane prawo do samostanowienia o swoim rozwoju w oparciu o własne zasoby naturalne i twórczą pracą swoich społeczeństw, a także w oparciu o wielowiekowe dziedzictwo najlepszych wartości chrześcijańskiej Europy oraz w zgodzie z prawno -międzynarodowymi normami współżycia narodów, określonymi w Karcie Organizacji Narodów Zjednoczonych,

  ze szczerym uznaniem i zarazem olbrzymią nadzieją dla przyszłych losów Europy przyjmujemy wynik ostatnich wyborów prezydenckich w Republice Białoruś.

  Decyzje podjęte przez naród białoruski w nieskrępowanym akcie wyborczym 19 grudnia 2010r., przeprowadzonym przy obecności międzynarodowych obserwatorów, są wiążące i niepodważalne oraz nie mogą być recenzowane i wartościowane ani przez żadne inne państwo, czy grupę państw, ani przez żadną organizację międzynarodową, ani przez żadnych mających ambicje mieszania się w nie swoje sprawy polityków, czy urzędników innych państw lub organizacji międzynarodowych.

  Naród białoruski ma niezbywalne prawo do własnej drogi realizacji pomyślności gospodarczej, ładu społecznego i politycznego, a także pełną swobodę wyboru sposobów oraz ekonomicznych i socjalnych narzędzi, służących do realizacji celów nakreślonych przez suwerennie ustanowione przez siebie instytucje polityczne, gospodarcze, społeczne i kulturalne.

  Podejmowane przez polityków poszczególnych krajów Unii Europejskiej, głównie Niemiec i Polski, przez gremia kierownicze Unii Europejskiej oraz Departament Stanu USA, działania zmierzające do rewizji wyborów, zmiany władz i destabilizacji sytuacji politycznej na Białorusi, są w ewidentny sposób sprzeczne z głoszonymi przez „Zachód” zasadami demokracji. Dodatkowo niepokojącym jest fakt, że rzeczywistymi inspiratorami i decydentami tych działań są zakulisowe, ponadnarodowe organizacje finansowe oraz polityczne gremia kierownicze wyznające zbrodniczą i antyludzką ideologię tzw. Nowego Porządku Światowego( NWO).

  Kraje Europy Środkowo-Wschodniej doświadczyły jawnie eksploatatorskiej i dewastującej ich majątek narodowy polityki Unii Europejskiej w tzw. okresie przedakcesyjnym. Ta eksploatatorska i niszcząca podmiotowość poszczególnych państw i narodów polityka jest obecnie kontynuowana zarówno wobec krajów nowo wcielonych do Unii Europejskie, jak i w stosunku do wcześniejszych członków tejże Unii. W tym miejscu należy przypomnieć brutalne pogwałcenie praw przeciwników akcesji krajów Europy Środkowo-Wschodniej w trakcie referendów oraz w procesie decydowania o przyjęciu Traktatu Lizbońskiego oraz równie brutalne naciski na obywateli Francji i Holandii, które w pierwszym głosowaniu” odrzuciły Konstytucję dla Europy, a następnie naciski na społeczeństwo Irlandii, przez całe wieki broniące się przed kolonizacja angielską, które tym razem przeciwstawiło się przyjęciu Traktatu Lizbońskiego.

  Wszystkie te fakty wskazują, że instytucje Unii Europejskiej są fasadą do bezkarnej eksploatacji narodów europejskich przez system ponadnarodowych lichwiarskich banków oraz ponadnarodowych korporacji, posługujących się socjotechniką właściwą dla systemów totalitarnych. Jak pokazuje życie systemy te w dłuższej perspektywie są nieefektywne ekonomicznie oraz destrukcyjne społecznie, zabijając twórcze, innowacyjne cechy osobowości człowieka, a w życiu społecznym wprowadzają nieuchronny konflikt w wyniku sztucznie kreowanej wielokulturowości, a także powodują permanentny kryzys więzi i instytucji społecznych, szczególnie rodziny, w związku z koniecznością emigracji zarobkowej, pogłębianym rozwarstwianiem majątkowym ludności oraz propagowaniem wyłącznie wulgarnego konsumpcjonizmu.

  Unia Europejska dziedziczy i upowszechnia ten nieefektywny mechanizm społeczno-gospodarczy wyrosły z idei i tradycji podbojów, co powoduje, że ten ponadnarodowy nowotwór, aby przetrwać musi się żywić włączaniem do swego organizmu nowych ofiar swej eksploatatorskiej, neokolonialnej działalności. Głównym celem są bogate przestrzenie i zasoby wschodniej Eurazji. Na drodze ku ich realizacji stanęła rozwijająca się według własnych priorytetów i własnych planów Republika Białoruś, której od ponad 16 lat przewodzi z olbrzymim powodzeniem prezydent Aleksander Łukaszenka. Ponowna wygrana przywódcy i białoruskiego męża stanu burzy logikę i tempo grabieżczej ekspansji światowych lichwiarzy, posługujących się unijnymi instytucjami, jako narzędziem do eksploatacji wolnych narodów.

  Skuteczny opór Republiki Białoruś przed zakusami światowych kolonizatorów i lichwiarzy stwarza szansę na zbudowanie powszechnego oporu społeczeństw w zaanektowanych krajach Europy Środkowo-Wschodniej, a także na sanację zdrowego nurtu narodowej suwerenności w krajach starej Unii.

  Taktyką wobec drapieżnych i bezwzględnych neokolonizatorów przybierających maskujące szaty „zachodnich demokratów”, „obrońców praw człowieka”, czy „propagatorów otwartego społeczeństwa obywatelskiego” nie może być jednak wyłącznie taktyka obronną. Aby przetrwać i móc zrealizować cele samodzielnego rozwoju własnych społeczeństw, wszystkie narody europejskie, dla których cenne są zasady suwerenności państwowej winny solidarnie poprzeć władze Republiki Białoruś oraz determinację narodu białoruskiego w zmaganiach z agresywnym, unijnym neokolonializmem.

  Nam, Polakom, w tych zmaganiach przypada szczególna rola. Wynika to z faktu, iż to obszar Polski, instytucje polskiego państwa, zasoby polskich podatników, nominalnie „polskie instytucje pozarządowe” mają być w pierwszej kolejności wykorzystane do „krucjaty” ponadnarodowych lichwiarzy i kolonialistów przeciwko suwerennej Białorusi.

  Przeciwstawiając się aktywnie tym planom, Polacy chronią tym samym własne instytucje i zasoby oraz budują jednocześnie możliwość pozbycia się lichwiarskiego, kolonialnego nowotworu na własnym organizmie państwowym.

  Konieczne jest współdziałanie społeczeństwa i władz Białorusi z polskimi środowiskami suwerenistycznymi. Jest to w dobrze pojętym interesie europejskiego zrozumienia, wzajemnie korzystnej współpracy i perspektywicznego rozwoju.

  Adresatem kampanii „Polacy solidarni z suwerenną Białorusią” są wszystkie szczerze polskie organizacje polityczne, społeczne, gospodarcze i kulturalne w kraju oraz w środowiskach polskich za granicą. A partnerami, oczekujemy, że będą organizacje białoruski oraz władze Republiki Białoruś, a także wszyscy przyjaciele obu narodów w Europie i poza nią.

  Zastosowane środki muszą być adekwatne do tych jakie politycy i urzędnicy Unii Europejskiej zapowiedzieli zastosować wkrótce( między innymi na konferencji „Solidarność z Białorusią” jaka odbyła się w Warszawie w dniu 2 lutego 2011r. ) oraz te jakie już są stosowane ( mamy na myśli środki medialne, konferencje międzynarodowe, polityczne inicjatywy na forum europejskim).

  Jako najbliższe działanie proponujemy współpracę portali internetowych, wydawnictw prasowych oraz innych audio-wizualnych inicjatyw medialnych w rozpropagowaniu idei kampanii „Polacy solidarni z suwerenną Białorusią”. W ciągu 30 dni proponujemy spotkanie przedstawicieli poszczególnych środowisk w celu omówienia szczegółów kampanii oraz planu działań organizacyjnych. Ideę kampanii proponujemy umieścić jako element programu komitetów wyborczych zamierzających uczestniczyć w zbliżającej się kampanii wyborczej do Sejmu i Senatu RP.

  Nie może być suwerennej Rzeczypospolitej Polskiej
  bez suwerennej Republiki Białoruś !!!

  Zarząd Stowarzyszenia
  Wierni Polsce Suwerennej

  Paweł Ziemiński

  Polubienie

 68. Dodać do tego można tyle że jajca sobie z tego robił Bubel u siebie na stronce nie wiem ale chyba to on nazwał WPS wtyczkami Łukaszenki może się mylę i chodzi o szechterowe media było to dawno trudno wszystko pamiętać .
  Czytając na końcu takie zdanie :
  „Nie może być suwerennej Rzeczypospolitej Polskiej
  bez suwerennej Republiki Białoruś !!!”
  OD RAZU PRZYPOMNIALA MI SIĘ WYPOWIEDZ KACZYŃSKIEGO DLA GŁUPIUTKICH GOJÓW GDZIE PIAŁ JAK KOGUT O CZWARTEJ RANO I TAK ” BEZ WOLNEJ UKRAINY NIE MA WOLNEJ POLSKI „.
  WYPADAŁO SIĘ TYLKO ZAŚMIAĆ BO PODOBIEŃSTWO NIE ZAMIERZONE BU BU HA HA HA .

  Polubienie

 69. I tu wielkie brawa dla adminka .Zgoda całkowita .Zyga bije brawa ale może adminku tak nie pisz bo podpadniesz władzom PIS i co będzie likwidacja portalu ? żartuje bu bu ha ha ha .
  cytat adminek brawa dla adminka :
  „Polska to nie Indie tu świętych krów ani świętych drzew nie potrzebujemy, a wszystkie schroniska dla bezdomnych kundli zlikwidować”

  Polubienie

 70. A wcześniej jeszcze adminku zlikwidować programy o schroniskach psich i dobrych gojach które bardziej dbają o pieski niż o ludzi ( są takie programy w pejsatej TV ) .Zgadzasz się adminku ale może lepiej nie odpowiadaj bo sobie nieżle nagrabisz .

  Polubienie

 71. Tak już naprawde na koniec od zygi .Zyga ze wsi na lubelszczyznie przeprasza adminka jeżeli swoimi wpisami przyczynił się do pogorszenia się zdrowia adminka ale pomimo to życzy mu zdrowia i odstawienia ptasiego mleczka i bigosu oraz schabowych chyba gruby Bolek to jednak brzydko wygląda a nasz adminek nie może podobnie wyglądać .
  Zaraz jeszcze wsiadam do mojego volvo jadę z wnusią do Lublina do macdonalda bo mi żyć juz nie daje a potem robota aż do listopada .
  Adminku jak cię uraziłem to przepraszam ale pisuar działa na mnie jak płachta na byka .Wracam w listopadzie na twoje smieci admineczku z czego raczej uradowany nie bedziesz .

  Polubienie

 72. CIEKAW JESTEM, CZY NAJSTARSI GÓRALE PAMIĘTAJĄ, CO TO JEST KSIĘŻYCOWE DREWNO?

  KSIĘŻYCOWE DREWNO – UKRYTA PRAWDA O DRZEWACH I DREWNIE NA NOWO ODKRYTA

  Pozdrawiam

  Polubienie

 73. Nie wiem o co chodzi z tym księżycowym drewnem, ale jestem pewien, że gdy zajmie się tym minister Szyszko wszyscy będziemy spać spokojnie.

  Polubienie

 74. Księżycowe drzewa. Termin sadzenia i wycinki jest nie bez znaczenia. Ja drewno ostatnio bardzo polubiłem i chętnie po nie sięgam.
  Film niby naukowy, niby przyrodniczy a tak naprawdę to reklamowy. Brakowało w nim jedynie informacji że księżyc to tylko w Austrii u tego pana z filmu

  Dziś poszła duża miska za 50 zł i zaraz pieniążki wydałem na materiał na suwnicę aluminiową do obrabiarki.

  b

  miska i w tle podstawy pod figórki

  j

  miski i moździeż z drewna bukowego i z brzozy

  Polubienie

 75. Białoruś
  Komitet Bezpieczeństwa Państwowego (KGB) wszczął sprawę karną z § 3 art. 293 Kodeksu karnego Białorusi, w związku ze szkoleniem i przygotowaniem do uczestnictwa w masowych protestach. W trakcie operacji specjalnej, przeprowadzonej przez jednostki operacyjne w ciągu ostatnich kilku dni, w całym kraju dokonano ok. 30 rewizji w miejscach zamieszkania figurantów sprawy karnej. W trakcie przeszukań zatrzymano karabiny, pistolety, karabin maszynowy, granaty, noże do rzucania, siekiery, a także przedmioty do przygotowania urządzeń wybuchowych domowej roboty

  Rosja
  Le Pen w Moskwie

  Liderka Frontu Narodowego i kandydatka na prezydenta Francji Marine Le Pen odwiedziła dzisiaj stolicę Rosji.

  Polubienie

 76. Opozycja planuje wotum nieufności wobec rządu. Znany jest już skład przyszłego prawdziwie demokratycznego rządu.

  „Liderka Frontu Narodowego i kandydatka na prezydenta Francji Marine Le Pen odwiedziła dzisiaj stolicę Rosji.”

  I to jest właśnie prawdziwa proeuropejska postawa, a nie jakieś Islamskie Stany Zjednoczone Europy Merkel.

  Polubienie

 77. No no, a teraz sztukmistrzu z Olsztyna spraw aby te miski i dzbanki, stylizowane armqtki itd z powrotem stały się dorodnymi bukami czy brzozami. Niepotrafisz?
  Wielka szkoda – ale to powiedzą dopiero w przyszłości wnuki (prawnuki ) o ile bedzie im dane przeżyć w tej megarupieciarni zwanej Ziemią

  Polubienie

 78. Ps. Na kogo będzie polował taki pan Szyszko, kiedy Korporacji odechce się już odtwarzać dziką przyrodę? Dlatego może zawczasu należy popracować nad ustawą umożliwiajäcą odstrzał np jednego humanoida na tydzień w celach konsumpcyjnych (niedzielny rodzinny grill)

  Polubienie

 79. Ze specjalną dedykacją dla bezmyślnych „bożych ogrodników” także tych mnożących psy i koty

  Najpierw się testuje na zwierzętach … potem (dwa lata) w tych dołach z wapnem i mobilnych krematoriach lądowały trupy ludzkie
  czystka przed Euro 2012
  ostatnia aktualizacja:
  03.03.2012 14:34

  „Szczątki pomordowanych psów pogrzebane w dołach na ukraińskim poligonie w Lugańsku
  Szczątki pomordowanych psów pogrzebane w dołach na ukraińskim poligonie w Lugańsku
  Mordowanie psów i kotów jest elementem „sprzątania” miast przed współorganizowanymi z Polską mistrzostwami Europy w piłce nożnej Euro 2012.”

  http://www.polskieradio.pl/43/265/Artykul/553497,Rzez-psow-na-Ukrainie-trwa-to-czystka-przed-Euro

  Polubienie

 80. pokasz janku co masz w dzbanku

  Pies pogryzł 6-latka. Lekarze walczą o życie dziecka
  luq/2017-03-11, 13:33
  Zarzut bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia usłyszał właściciel psa, który Dubinie (Wielkopolska) pogryzł 6-latka. Dziecko trafiło do szpitala z ciężkimi obrażeniami. Według policji, wybieg na którym przebywał pies, był źle zabezpieczony.
  http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-03-11/pies-pogryzl-6-latka-lekarze-walcza-o-jego-zycie/

  Autor: TVN24 Pies pogryzł dziecko 9.06 | Rany twarzy i głowy ma 20-miesięczny chłopczyk, którego w czwartek w jednej z miejscowości w pobliżu Kłodzka (Dolnośląskie) dotkliwie pogryzł pies. (TVN24) (http://www.tvn24.pl)
  http://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/pies-pogryzl-dziecko,287701.html?playlist_id=20736

  Takich informacji można mnożyć.
  Więc skończmy z litowaniem się nad kundlami które zagrażają dzieciom i także dorosłym.

  Mojego wnuczka gdy miał 12 lat pies ugryzł w twarz, moją żonę pies ugryzł w nogę.
  Q,,,a mać tego który ugryzł mnie, zastrzeliłem, miałem wówczas legalnie broń palną.
  Jak mnie, lub w mojej obecności kogokolwiek zaatakuje jakikolwiek pies też się nie będę cackał.

  Polubienie

 81. pokasz janku co masz w dzbanku
  te miski, dzbanki i swieczniki zostały zrobione z drewna opałowego. Nie ja scinałem buki i brzozy.
  Zamiast drewienko spalć, uratowałem im życie robiąc miski, świeczniki, moździeże.

  Polubienie

 82. Drogi Jutubowy Kaznodziejo, ja zaś proponuje ze swej strony nie litować się nad litością xD. Życie jest odwieczną Naturalną grą – nie żadną walką ale właśnie GRĄ – i ma niewiele wspoolnego ze słodką wegetacją i im wcześniej to zrozumiemy to tym lepiej dla nas ludzi i całej natury.
  Ps. Pies jest produktem człowieka – takie GMO wilka , i nic dziwnego że szuka towarzystwa ludzi, wszak to jego naturalne siedlisko.
  Ps2. Mam wrażenie że „boży ogrodnik” potrafi tylko bezmyślnie rozmnażać gatunki by potem je bezmyślnie mordować, a gdy spotka go coś równie nie miłego , to stać go jedynie na umysłowe – Dlaczego mnie to spotkało?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s