Nasi bracia z Ukrainy


Ukraińscy emigranci rzucają wyzwanie polskiej gospodarce

 SERGEY BOBOK

Dzisiaj Polska może stanąć przed wyborem: albo utrzymać dobre relacje z sąsiednią Ukrainą i nadal wpuszczać do kraju migrantów zarobkowych i uchodźców, narażając na niebezpieczeństwo swoją gospodarkę, albo wprowadzić ostre ograniczenia w swojej polityce migracyjnej – pisze portal ukraina.ru.

Dwa lata temu Ukraińcy zaczęli masowa emigrować do sąsiedniej Polski, przy czym jak wynika z danych organów samorządowych sama tylko oficjalna liczba złożonych przez Ukraińców wniosków o pobyt czasowy zwiększyła się o 400%, a co dopiero mówić o nielegalnych przesiedleńcach?Powstała sytuacja nie powinna dziwić. Ukraińcy są już zmęczeni obietnicami lepszego życia składanymi przez ukraińskie władze i postanawiają szukać to lepsze życie na własną rękę w sąsiednim kraju. Jeśli z początku Polska ochoczo przyjmowała nowych przesiedleńców, obsadzając w ten sposób zupełnie nieatrakcyjne dla Polaków miejsca pracy, w zakładach utylizacyjnych i innych szkodliwych dla zdrowia sferach przemysłu, to dziś sytuacja przyjmuje inny obrót. Rynek pracy jest przesycony, a oficjalnych miejsc pracy praktycznie już praktycznie nie ma — czytamy w materiale.

W związku z powyższym Polska zabrała się za obostrzenie polityki migracyjnej i kontroli własnych granic. Ogromne kolejki na wszystkich punktach granicznych między Ukrainą i Polską stały się zwyczajnym zjawiskiem, który poskutkował drobną korupcją ze sprzedażą „bliższych miejsc” i przyśpieszeniem procedury kontroli. Strona ukraińska wyjaśnia, że cały problem tkwi w dawno nieunowocześnianych punktach granicznych i przestarzałym systemie, polskie służby graniczne niespiesznie wypełniają swoją powinność, dokładnie sprawdzając każdy samochód i jego pasażerów, a ludzie nie przestaje jechać. Można by to było złożyć na karb niedoskonałości ukraińskiego ustawodawstwa, które nie jest w stanie ujarzmić potoku samochodów na polskich numerach zakupywanych masowo przez Ukraińców zobowiązujących się do przekraczania co pięć dni polskiej granicy. Sytuacja na lotniskach wcale nie przedstawia się lepiej.4 godziny w kolejce do kontroli paszportowej to normalna sytuacja. Dokładnej kontroli poddawany jest przy tym nie tylko każdy dokument i cel wizyty, ale też przewożony bagaż. Doszło nawet do podziału w takich kolejkach na Ukraińców, którym udało się uzyskać kartę pobytu, a co za tym idzie, szybciej przechodzić na polskie ziemie, i na tych, którzy tego magicznego kawałka plastyku nie posiadają. Obserwując napływający kontyngent, widać, że turystów w nim staje się coraz mniej.

Nieufność i podejrzliwość polskich celników to zaledwie pierwsze jaskółki nadchodzących ograniczeń praw Ukraińców.

W ostatnich dniach Witold Waszczykowski oświadczył, że w kraju przebywa obecnie „1,25 mln ukraińskich i 500 tys. białoruskich imigrantów”.

Jeśli w 2013 roku kurs złotego do hrywny wynosił 2,3, to dzisiaj, w związku z totalną deprecjacją hrywny i ukraińskiej gospodarki, kurs konwersji hrywny do złotego wzrósł trzykrotnie i obecnie jeden złoty kosztuje siedem hrywien. Przy takiej deprecjacji waluty krajowej, jest zupełnie oczywiste, że ilość migrantów zarobkowych i uchodźców będzie tylko rosnąć. Jeśli w 2013 roku Polska nie była jeszcze tak atrakcyjna jak teraz (wysokość średniego wynagrodzenia była praktycznie taka sama i utrzymywał się stabilny kurs hrywny wobec dolara), to teraz ludzie wyjeżdżają do Polski zwyczajnie po to, żeby wyżyć.W całym okresie istnienia Ukrainy jako niezależnego państwa żadnej władzy nie udało się pokonać pracy „na czarno”, co doprowadziło do braku regularnych wpływów do skarbu państwa i budżetów lokalnych i podkopania gospodarki. A jeśli przyjąć, że średnie wynagrodzenie ukraińskiego imigranta zarobkowego w Polsce wynosi około 3 tys. złotych (czyli ok. 21 tys. hrywien) to polski rynek staje się dla nich rzecz jasna łakomym kąskiem. Jednocześnie polscy pracodawcy ochoczo wykorzystują fakt, że Ukraińcy nie troszczą się o warunki zatrudnienia, zatrudniając ich na czarno, zaniżając godzinową stawkę bez odprowadzania składek do skarbu państwa, albo w ogóle zostawiając na lodzie zdesperowanych poszukiwaczy lepszego życia, wykorzystując ich bezbronność i sytuację bez wyjścia.

Wszystko to pogrąża polski biznes w strefę cienia, i polskie władze są bardzo zaniepokojone, że przyczyną rozwoju tego fenomenu jest masowa imigracja Ukraińców. Wszystkim wiadomo, że po otrzymaniu ogromnej ilości dotacji z unijnego funduszu i innych międzynarodowych organizacji Polska walczyła przez ostatnie dziesięciolecia o przejrzystość prowadzenia wszystkich form biznesu. Dzisiejsza sytuacja zmniejszy wpływy do budżetu państwa o co najmniej 15%.Dzisiaj Polska może stanąć przed wyborem: albo utrzymać dobre relacje z sąsiednią Ukrainą i nadal wpuszczać do kraju migrantów zarobkowych i uchodźców, narażając na niebezpieczeństwo swoją gospodarkę, albo wprowadzić ostre ograniczenia w swojej polityce migracyjnej.

https://pl.sputniknews.com/gospodarka/201703255113579-ukrainscy-migranci-zarobkowi-Polska/

komentarz ze Sputnika

Bonifacy Karczewski

A jakie to niby zagrożenie wobec polskiej gospodarki powodują Ukraińcy?
Autor wyraźnie nie odróżna zagrożenia dla gospodarki, od zagrożenia zmniejszenia wpływów do budżetu… kolejny pismak co dostał zlecenie napisania na temat o którym nie ma zielonego pojęcia, Sputnik już dawno spadł poniżej poziomu TVN…
Ponadto praca na czarno była w Polsce zawsze, była tolerowana gdyż mimo wszystko wywoływała obrót pieniądza.
Ukraińcy jedzą, piją, mieszkają i płacą za to % daniny…. oczywiście o tym nie wspomniano, jak w typowym politycznym artykule pisanym pod zamówienie
———————–
Jednym słowem typowa dziennikarska głupawka.

Przy czym można przypuszczać, że wielu z nich to po prostu Polacy z dawnych kresów wschodnich, reszta szybko załapie polski język i się zasymiluje. Przyjeżdżają do nas pracować, żyć w spokoju i niewykluczone jako uciekinierzy przed wysłaniem na front przeciw separatystom a także może i przeciw Rosji.

Mapa nowej Ukrainy

Ukraina podział

Reklamy

51 uwag do wpisu “Nasi bracia z Ukrainy

 1. Jasne ze glupawka. Jedynym zagrozeniem dla „polskiej” hospodarki jest drugi sort (prawdopodobnie już niedlugo) masowo powracajacy z UK .

  Polubienie

 2. Mamy kapitalizm czy nie mamy?
  W kapitalizmie żaden problem otworzyć własny biznes i zacząć pracować i zarabiać.
  Po prostu trzeba przestać pracować na swojego pana szefa, przestać być jucznym osłem, niewolnikiem, albo znów zmienić ustrój na ,,komunę” gdzie państwo miało obowiązek dać zatrudnienie także leniom, obibokom, pijakom
  Ci z londyńskiego zmywaku znajdą robotę u Niemca, Francuza, żyda albo araba.

  Polubienie

 3. Ogromna większość ludzi, można założyć ok. 90% ma mentalność parobka i nie dotyczy to tylko Polski. Parobek idzie tam gdzie mu płacą, ma wrodzony wstręt do pracy twórczej, potrzebuje bata nad sobą. Parobki narodowości polskiej mają możliwość swobodnego emigrowania do krajów gdzie średnia praca dla parobka jest wyższa niż w Polsce stąd na ich miejsce muszą przybyć parobki z Ukrainy. Tylko import ludzi twóczych białej rasy może przysporzyć Polsce pozytywów i Ci bedący Ukraińcami powinni być mile widziani i zatrudniani na stanowiskach twórczych.
  Ale żeby tworzyć stanowiska twórcze potrzebny jest kapitał i wizja rozwoju kraju w pożądanym kierunku. Wówczas rodzimi parobkowie zostaną wchłonięci na godziwych warunkach, które w wystarczającym stopniu zapewnią im potrzeby. niezbędne do normalnego funkcjonowania.

  Polubienie

 4. Socjalizm przegrał bo traktował parobków jako wspólgospodarzy, a oni nimi nie chcieli być, Potrzebowali pana a nie sekretarza partii.

  Polubienie

 5. JULIUS
  ..Ale żeby tworzyć stanowiska twórcze potrzebny jest kapitał…

  SALE SZKOLENIOWE DO WYNAJĘCIA
  Centrum Wdrażania i Promocji Innowacji
  Jest budynek, są zatrudnieni urzędnicy i na tym koniec
  Chociaż nie zupełnie. Po roku zaświtała im w głowie myśl innowacyjna, że mogą wynajmować sale na kursy, odczyty, prelekcje.
  Budynek nowy, kosztował kilkanaście milionów złotych.
  Jak rząd dołoży kasy, to kupią japońskiego robota, lub chińską drukarkę 3d i będą robili pokazy dla dzieci szkolnych i przedszkolaków.

  A na świecie?

  Polubienie

 6. Moscow disappointed over new US sanctions against Russian companies – Foreign Ministry
  More:
  http://tass.com/politics/937544
  Rosja rozczarowana nowymi sankcjami.
  Rżną głupa czy są tak beznadziejni w swojej polityce w stosunku do krajów Zachodu. Jednak gangi żydowskie szabrujące Rosję mają się całkiem nieźle.
  Na co liczyli wchodząc do Syrii a ostatnio do Libii.
  Jeśli nie przepędzą V kolumny żydowskiej to będzie to świadczyło o tym, że żydostwo całkowicie podporządkowało sobie ten zasobny w bogactwa naturalne kraj.

  Polubienie

 7. Fałszywka czy nie

  Zżydowienie … Rosji. Berl Lazar wezwał do prawnego umocowania rytuału obrzezania w prawodastwie państwa.
  Naczelny rabin Rosji Berel Lazar zgłosił projekt ustawy legalizującą obrzezanie , jak donosi agencja Interfax.
  Federacja Gmin Żydowskich Rosji uważa, że procedura obrzezania mogła by być uwzględniona w polityce obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego, raportuje „Interfax”.
  http://wowavostok.livejournal.com/5273665.html

  Polubienie

 8. „Parobki narodowości polskiej mają możliwość swobodnego emigrowania do krajów”

  Jak jeszcze zwyzywasz Naród Polski, już wam „drugi sort” nie wystarcza? Popatrz kanalio jedna z drugą i zobacz jak wyglądają polskie miasteczka i wioski? Ile przybyło pięknych domów ? Kto tak naprawdę nakręca wzrost gospodarczy? Smolar z Kaczyńskim czy ciężko pracujący rodacy za granicą, którzy mieli odwage zostawić swoich najbliższych i wyjechać do obcego kraju, by tam uczyć się jezyka i ciężko pracować, bo tu w Polsce rządzą twardą ręką pany, którym praca najwyraźniej źle się kojarzy i dlatego wolą wyslugiwać się korporacjom .

  Polubienie

 9. W całej histori tak było ze wszelkie powstania krwawe jatki i inne fanaberieurządzały pany za które chłop nazywany parobkiem musiał poźniej płacić. Dzisiaj też winny, bo małotwórczy hehehe no dobre sobie… sprowadzcie se uchodźców one są twórcze nawet bardzo…

  Polubienie

 10. Ładnie tutaj jedzie się po socjalizmie…ciekawe co doktor na to 😉
  Ja byłbym w stanie zaakceptować socjalizm, ale na pewno nie taki jak w Szwecji, gdzie serwuje się dostatnie życie nierobom i tym samym deprawuje się ich oraz zniechęca tych, którym jeszcze się cokolwiek chce. Dobra jest też moim zdaniem ostatnia decyzja Łukaszenki, ktory chce wprowadzić na Białorusi podatek od „pasożytnictwa” („uchodźcy” będą omijać ten kraj z daleka). Teraz ponoć skutecznie pacyfikuje tamtejszy majdan, dobra robota baćka. Kapitalizm też ma swoje zalety, ale jak na mój gust koszty społeczne zdecydowanie przewyższają zyski, które i tak idą głównie do kieszeni zagranicznych korpo-pijawek.

  Polubienie

 11. Hej Wowa Wostok nie przesadzaj.
  To nie ci co wyjechali budują Polskę, tylko ci co w niej pozostali.
  Zgodzę się, że także ci co wyjechali na krótszy czy dłuższy okres czasu, coś zobaczyli, czegoś się nauczyli, ściągnęli wzorce i technologie i powrócili by dalej żyć i pracować w ojczyźnie.
  Pozostali budują dobrobyt i prosperity zachodu, tam płacą podatki, tam dorabiają swoich panów i tam stanowią drugi i trzeci sort społeczeństwa.

  Polubienie

 12. Tak się składa że budżety rodzin są zasilane głównie pieniędzmi zarabianymi regularnie na zachodzie . Większość nowopowstałych domów w mojej okolicy (jakieś90%) pochodzi z pieniędzy zarobionych zagranicą i to jest normą w Polsce, może za wyjątkiem dużych miast

  Polubienie

 13. Adm tu jak zwykle pierd… głupoty taki wujek dobra rada i tu wowa trafił na 100% w ocenie .Brawa dla tego wowy całkowicie się z nim zgadzam .
  Adminek to jesteś ty

  I dajcie juz spokój tym leniom i obibokom jak ich nie utrzymujecie .Kużwa żaden z was nigdy takiemu nawet 1 pln na bułkę nie dał ale klepać to pierwsi .
  Ten obibok nie jest głównym problemem Polski .Problemem są tiu nieroby poczynając od samych dołów czyli radny kończąc na dole .
  Jakoś Lukowi nie przeszkadza że musi płacić i nie tylko on na luksusową ochronę Kalksteina na jego wojaże do Londynu na spotkanie z May .
  Balanga Kalksteina z Orbanem kosztowała w Polsce podatników gojów około 15 tysięcy tak czytałem w wielu artykułach w sieci .
  To Lukowi nie przeszkadza tu mordę w kubeł zamknął przeszkadza mu tylko paru żulów nierobów co to wypiją sobie piwko .Oni nie są problemem dla Polski .

  Polubienie

 14. Poprawka nie kończąc na dole .a kończąc na górze włącznie z 460 nierobami w sejmie setką nierobów w senacie i mnóstwem urzędów nikomu nie potrzebnych bo oni najwięcej pieniędzy wysysają ale to luka nie boli ale boli go bardzo jak jakiś żul nie daj żydowski Boże wypije na jego koszt piwko to już by takiego żula zabił .

  Polubienie

 15. No to po raz pierwszy mamy wspólny głos z Lukiem o 9:55 AM .

  Jeśli chodzi o te wszędzie powstające domy, to wg. mego NIESKROMNEGO zdania, buduje się ich za dużo, bardzo wyraźnie ZAŚMIECAJĄC krajobraz.

  Jak pamiętam, gdy w 1969 po raz pierwszy pojawiłem się w Stanach Zjednoczonych, to przejechaniu „Greyhoundem” w poprzek Stanów (dwa razy „zahaczając” o Kanadę), to entuzjazm dla budowania kolejnych domków bardzo mi zmalał – tak jak to zauważył, już w Berkeley, mój amerykański kolega jeszcze z Polski (był na stypendium w PRL-u w roku 1968), który gdy ja mu się przyznałem, że US-raj mnie nie zachwycił, to stwierdził, „TOO MUCH GARBAGE” – za dużo śmiecia (także w postaci domków) wyprodukowano w jego super-pracowitym kraju.

  (Przypominam RUSKIM entuzjastom, typu „Wowa Wostok” – że na UC Berkeley byłem świadkiem nie tyle „subotnika” ale „niedzielnika”, kiedy to studenci wydziału architektury pracowicie, zwykłymi kilofami, rozbijali asfaltowo-betonowe płyty dziedzińca ich Wydziału, by posadzić tam … trawę; były też walki w mieście o tzw. People’s Park, które władze miejskie chciały zamienić na parking; jak mnie poinformowała młoda pracowniczka Bank of America, w roku 1970 na tysiąc agencji tego Banku w Kalifornii, aż 250 zostało czy to podpalonych, czy nawet zbombardowanych. A najciekawszy był „sen emigranta” jaki wtedy miałem: śniło mi się, że wśród studentów powstają kluby samobójców, którzy rzucają się pod pędzące na siedmiopasmowych autostradach samochody… Co ciekawsze, gdy opowiedziałem ten sen memu francuskiemu koledze, też na „graduate studies” w Berkeley, to on mi powiedział, że on też miał podobny sen!)

  Po powrocie do Polski w kwietniu 1982, „opiekujący się” mną pracownik SB mnie prosił bym napisał (w TVP nie chciałem wystąpić, bo każdej TV jestem wrogiem) dlaczego wróciłem do SOCJALIZMU, co też zrobiłem, opublikowano to pod tytułem “Topieni w betonie”, (Tu i Teraz, Warszawa, nr 31, 1983). A czy przypadkiem nie zostajemy coraz ściślej ZATOPIENI W BETONIE kolejnych autostrad? (Na obwodnicy Gdańska są już takie siedmiopasmowe, jakie pamiętam z okolic Zatoki San Francisco), dawne pola i łąki na obrzeżach TPN zostały już zamienione w giga-parkingi przynoszące niezły dochód ich wynajemcom, w Z-nem korporacja hotelowa Radison buduje betonowy giga-moloch aby „dobro(od)byciarze” mili gdzie pielęgnować swe d… z widokiem na (wciąż niezabudowane) Tatry itd.

  Pełna klęska mych marzeń młodości…

  Polubienie

 16. Też mnie wczoraj zaczepił żulik jak kupowałem piwko w luksusowym sklepie .Podszedł do mnie i taka gatka ” Panie daj 3 złote na piwko suszy mnie jak cholera bardzo proszę i może jeszcze na bułeczkę ”
  Dałem mu wybór albo bułeczka albo piwko .Wybrał bez wahania piwko . wróciłem się do sklepu z zagranicznymi alkoholami kupiłem 4 krombachery a niech kuż… ma coś od życia bo trzeba mieć serce a nie być hu…. Ponjali żydowscy kapitaliści na tym forum bo dobroć to jest słowiańska cecha a zyga to Słowianin .
  Najlepsze piwo jest tylko gdy się ogląda skoki narciarskie .

  Polubienie

 17. to jest słowiańska cecha a zyga to Słowianin….

  pić niemieckie czy holendreskie piwo krombachery, no Zyga, ty taki słowianin czy może ty Zygfryd von Jungingen po klęsce pod Grunwaldem?

  Polubienie

 18. Kika22 kocham cie za te wpisy .Pisz tu dalej bo jesteś prawdziwym batem na tego adminka który uprawia tu propisowską propagandę .Kika22 wielkie podziekowania za twoje wpisy .Jesteś mądrym człowiekiem i muszisz byc na tym portalu jako równowaga dla głupiutkiego propisowskiego adminka .
  Pozdrawiam przyjacielu .

  Polubienie

 19. Zyga jaki ty dla odmiany jesteś madrusieńki i antypisowski.
  zacytuję ci Dmowskiego którego przypomniał nam kika22

  Zorganizowany należycie naród jest potęgą której nic na świecie przeciwstawić się nie zdoła.”

  –Jasiu czy znasz taki naród ,,który jest tak należycie zorganizowany , że jego potędze nic na świecie przeciwstawić się nie zdoła”? –pyta się nauczyciel ucznia.
  –Tak –odpowiada Jasiu
  –A może wymienić jego nazwę
  –Izrael –odpowiada bez namysłu Jasiu

  No i teraz Zyga możesz się pośmiać z głupiutkiego propisowskiego adminka

  Polubienie

 20. Adm jeszcze jedno pytanie adminku do twojego wpsiu .Prosze udowodnij żygusiowi że żydzi to naród .Bardzo proszę o dowody że nasi starsi bracia w wierze reprezentują naród badania DNA – genu mile widziane .
  Jak tam adminku będzie odpowiedz czy jak w przypadku świnek pisowskiego zabraniana uboju głowa w piasek .

  Polubienie

 21. Ewentualnie Szlomo Sand i jego kniga a może kika adminkowi pomoże . Adminek już dzwoni do znajomego kleryka z prośbą o pomoc bu bu ha ha .

  Polubienie

 22. Zyga
  Ja mogę udowodnić, że Polacy to polski Naród.
  O naród żydowski pytaj żydów a nie mnie, bo ja to Polak z dziada pradziada od Ziemowita, Mieszka i Popiela.
  Moim pra pradziadkiem w prostej linii był sławny wojownik Jan, zwany SławJan który założył swoją siedzibę na leśnej Polanie i stąd jego potomkowie zwanie byli albo Słowianami albo Polanami

  Polubienie

 23. Ad Adm-inka

  Mamy kapitalizm czy nie mamy?

  Mamy ponadczasowe, bardzo dobrze postawione pytanie przez Szanownego Adm-inka.

  Postawmy też takie pytanie! Czy w okresie tzw. PRL-u też był KAPITALIZM?

  Był, czy nie był w okresie 1945-1989 r. POLSKI KAPITALIZM – oto jest pytanie?

  1. Były zakłady pracy, przedsiębiorstwa, fabryczki, fabryki, rzemiosło, prywaciarze, rolnictwo, badylarze etc. inna swołocz, zaraza, cholera?
  2. Co oni robili? Tworzyli drzwi do lasu? Z powietrza robili powietrze? Może przez całe życie zawodowe na Karaibach tyłki opalali pod palmami jak twierdzi ZUS i teraz młodzież musi na ich emerytury ciężko pracować?
  3. A ktoś widział handEL w PRL-u, sprzedający drzwi do lasu i butelkowane powietrze? Na ,,przymusowe” wczasy pod palmami, wysyłało obywateli BIURO TURYSTYCZNE ORBIS lub GROMADA?
  4. Czy w tym okresie, rządzące socjalistyczne partie: PZPR, SD, FJN, nie dopominały się od społeczeństwa o życiodajne dla nich podatki?
  5. Co z nierozłącznymi ,,obrotowymi towarzyszami” w handlu międzynarodowym, EKSPORTEM I IMPORTEM – też u nas ich nie było?
  6. Po co stworzono RWPG? Tylko jako śmieszną przeciwwagę dla EWG?

  Jakby co, to ja nic nie wiem… Tylko sobie głośno myślę!

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 24. No i adminek poległ na polu chwały chociaż sam temat IzrAELA i narodu żydowskiego zaczął i chciał zydze wsadzić w dupę szpilę ale się nie udało bo zyga wsadził większą szpilę w tyłeczek adminkowi .
  Pierwszy post adminka :
  „Jasiu czy znasz taki naród ,,który jest tak należycie zorganizowany , że jego potędze nic na świecie przeciwstawić się nie zdoła”? –pyta się nauczyciel ucznia.
  –Tak –odpowiada Jasiu
  –A może wymienić jego nazwę
  –Izrael –odpowiada bez namysłu Jasiu”
  Zyga odpowiada i każe udowodnić adminkowi że zydzi to naród a adminek miauczy tak odpowiadając:
  „Zyga
  Ja mogę udowodnić, że Polacy to polski Naród.
  O naród żydowski pytaj żydów a nie mnie, bo ja to Polak z dziada pradziada od Ziemowita, Mieszka i Popiela.
  Moim pra pradziadkiem w prostej linii był sławny wojownik Jan, zwany SławJan który założył swoją siedzibę na leśnej Polanie i stąd jego potomkowie zwanie byli albo Słowianami albo Polanami”

  NO I POLEGLEŚ WSZYSTKOWIEDZĄCY ADMINKU TAK POPIERAJĄCY PIS BU BU HA HA HA .

  Polubienie

 25. „Poprawka nie kończąc na dole .a kończąc na górze włącznie z 460 nierobami w sejmie setką nierobów w senacie i mnóstwem urzędów nikomu nie potrzebnych bo oni najwięcej pieniędzy wysysają ale to luka nie boli ale boli go bardzo jak jakiś żul nie daj żydowski Boże wypije na jego koszt piwko to już by takiego żula zabił .”

  Pewnie że boli, ale co ja poradzę? Myślisz, że gdyby taka Samoobrona czy Zmiana wygrały wybory, to urzędników byłoby mniej? Najbardziej optymalnymi formami rządów są dyktatury i monarchie, tam urzędników jest o wiele mniej niż w demokracjach, ale na to się nie zanosi. Co do żulików to chyba pomyliłeś mnie z jakimś gestapowcem od siebie z reichu, tacy ludzie są niegroźni. Problemem są kombinatorzy, których jedynym życiowym mottem jest mieć więcej, a pracować mniej, a najlepiej jakby to za nich jeszcze te skromne poletko ktoś uprawiał to byłoby wspaniale.

  Polubienie

 26. LUKU mój drogi żebyś ty wiedział ile w Reichu jest leni i nierobów .Uwierz mi całe masy .Robić im się nie chce tylko kombinują aby ich państwo utrzymywało .Możesz mi wierzyć że tak jest .

  Polubienie

 27. Czy w tym okresie, rządzące socjalistyczne partie: PZPR, SD, FJN, nie dopominały się od społeczeństwa o życiodajne dla nich podatki?

  Zapomniałem wymienić jeszcze jednego uczestnika tej całej farsy socjalistyczno/kapitalistycznej, przemianowanej na komunistyczną. Partyjka ,,mieszczańska”, (swoje siedziby posiada w większych miastach Polski) ale zawsze reprezentująca ,,interesy” polskiego chłopa na wsi!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Zjednoczone_Stronnictwo_Ludowe

  Pozdrawiam

  Polubienie

 28. Ja nawet mógłbym poprzeć neoliberalizm, gdyby to rzeczywiście był tak ludzki i sprawiedliwy system, jak twierdzi taki JKM na przykład. Ale rzeczywistość niestety pokazuje zupełnie coś innego. Gdy w grę zaczyna wchodzić kasa ludzie ze ssaków transformują się w podłe, nikczemne, pozbawione wszelkich skrupułów GADY. A gdy czasem pojawią się jakieś odpryski sumienia w tych gadzich mózgach, to biorą do łap gotówkę, przeliczają ją na koniec dnia i w gadzim samozadowoleniu idą sobie spać, bez moralnego kaca.

  Polubienie

 29. kika22
  W PRLu w socjalizmie, komunizmie, czy jak go tam zwał, kapitalizm był ale to był taki boczny nurt, mały strumyk, taki element niechciany a nawet więcej, pogardzany, wstrętny, obrzydliwy, taki wrzut na d…e
  Z musu ekonomicznego i z braków na rynku czasami robiło się dla niego zielone światło. Pod koniec nawet to zielone światło szło z kasą dla tych obrzydliwych kapitalistów, dla tego wrzoda ustroju i tak za Gierka którego kocha nasz Zyga von Jungingen co jeździ na niskim Q idiotów, była kasa w postaci kredytów dla badylarzy z zastrzeżeniem że tylko na ogórki i pomidory pod szkłem. Miałem w tym czasie znajomego od którego wynajmowałem przez rok pomieszczenie na zakład rzemieślniczy. Otóż ten znajomy dostał od rządu Gierka kapitał w wysokości coś około…nie wiem ile, ale pobudował dwie szklarnie na pomidory i na ogórki, bo w sklepach tego towaru było jak na lekarstwo, a właściwie to nie było w cale. No i pech chciał, że facetowi zamiast ogórków i pomidorów wyrosła w jednej szklarni gerbera a w drugiej goździki. Jak się władza miejska dowiedziała to kazała mu natychmiast kredyt niskooprocentowany zwrócić.
  I co było dalej?
  Facet sprzedał gerberę, sprzedał goździki i zarobił na tym tyle kasy, że kredyt zwrócił w całości i jeszcze z podziękowaniem zaniósł po kwiatku dla pań z wydziału handlu i z banku.
  Ja miałem mniej szczęścia bo jak poszedłem prosić o kredyt to mi powiedzieli że na II kwartał mają już rozdysponowaną gotówkę, ale na III kwartał to żebym złożył papiery.
  Tak tez chciałem zrobić, ale znów miałem pecha bo przed III kwartałem to już zakład miałem pobudowany z bieżących dochodów, więc po co miałem brać kredyt.
  U nas w PRL, czyli w socjalizmie pewien prywaciarz mi powiedział, że mamy lepiej niż w kapitalizmie. A czemu pytam, bo nie byłem świadomy.
  Bo nie ma konkurencji a jest duża kasa.
  I to było bardzo fajnie i szkoda że robole rozwalili ten system i przeszli na kapitalizm czyli na bezrobocie.

  Polubienie

 30. Zyga
  A to o tym narodzie Izraelskim to powiedział Jasiu a nie ja.
  Jasia zapytaj, bo ja dalej nie wiem, ale tak sobie myślę, że jak jest państwo Izrael to musi być i naród, bo inaczej to jak by w przypadku takiego USA mówić, że co, że nie ma amerykanów, jankesów. Mają przecież kongres, senat, prezydenta i wojsko a nawet dolary, tylko, ze królów nie mieli, a Izrael to miał przecież króla Dawida i króla Salomona i Heroda co miał babę Herod. Trzeba przy tym stwierdzić, że wszyscy oni się NARÓDzili w dawnych czasach.

  Polubienie

 31. Adminku nie wiem ale czy u ciebie dziś z poniedziałku będzie wielka żałoba czy nie ?
  Napiszesz szczerze

  Wpis Darka Kosiura .Czytać ważne a admin wkur…. do nieprzytomności .Mylę się ?
  Dariusz Kosiur
  26 Marzec 2017 o 22:51
  Zła wiadomość nie tylko dla neonowych, rusofobicznych, gnid:

  Żydo-manifestacja w Moskwie rozpędzona przez policję. Żyd Nawalny w tiurmie.

  Na Białorusi podobnie.
  W Bielsacie Żyd wyje i ubolewa – nie udała się żydo-rebelia – kompletna klapa, a tyle naszych pieniędzy Żyd wydał na przygotowania.

  DRUKOWANE :
  ADMINKU PODAŁEM CI DWIE KSIĄŻKI SZLOMO PRZECZYTAJ WTEDY BEDZIESZ MIAŁ ARGUMMENTY I NIE PISZ BREDNI NIE KLUCZ SZKODA NA TO TWOJEGO CZASU JUŻ LEPIEJ ZROBIĆ W GARAŻU NOWY PC PRZYDA SIĘ JAK ZUS PADNIE A TO JUŻ NIEBAWEM ALE TWOJE WNUKI BIORĄ PO 5 STÓWEK TO CI NA ZYCIE POŻYCZĄ ZYGA TEŻ MOŻE POŻYCZYSZ BEZ ŻADNYCH PROCENTÓW JAK U LICHWY BO ZYGA TO SŁOWIANIN DLA KTÓREGO KASA NIE JEST BOGIEM .
  PONJAŁ ADMINEK ?
  CYTAT ADMINEK :
  „Zyga
  A to o tym narodzie Izraelskim to powiedział Jasiu a nie ja.
  Jasia zapytaj, bo ja dalej nie wiem, ale tak sobie myślę, że jak jest państwo Izrael to musi być i naród, bo inaczej to jak by w przypadku takiego USA mówić, że co, że nie ma amerykanów, jankesów. Mają przecież kongres, senat, prezydenta i wojsko a nawet dolary, tylko, ze królów nie mieli, a Izrael to miał przecież króla Dawida i króla Salomona i Heroda co miał babę Herod. Trzeba przy tym stwierdzić, że wszyscy oni się NARÓDzili w dawnych czasach.”

  Polubienie

 32. A ZE I SŁOWIANIE MAJĄ WADY TO ZYGA UWIELBIA NIEMIECKIE PIWO ORAZ PIWO IRLANDZKIE PO 20 PLN ZA BUTELKĘ ALE WADY MAJĄ NAWET SŁOWIANIE .

  Polubienie

 33. Gdyby tu był APAcz zaraz by wykrzyknął że Zyga to szmul i szwab. Dowód: pije niemieckie piwo i namawia do czytania żydowskich lektur.
  Ale admin wie;rzy (na słowo) że Zyga to Słowianin, tyle tylko, że jak każdy człowiek ma swoje małe wady.

  Kaczyński we „wSieci”: Polska już nie jest piłką do kopania.
  Brexit to przecież zasługa kanclerz Angeli Merkel.

  – Wcześniej czy później nasz upór przyniesie dobre rezultaty. Już dziś jesteśmy jedynym państwem w Europie, które potrafi postawić się wszystkim, także Niemcom – mówi Jarosław Kaczyński w rozmowie z Jackiem Karnowskim.

  W najnowszym numerze tygodnika „wSieci” niezwykle ciekawa i zajmująca rozmowa redaktora naczelnego pisma, Jacka Karnowskiego z prezesem Prawa i Sprawiedliwości, byłym premierem Jarosławem Kaczyńskim. W wywiadzie prezes PiS ocenia m.in. ostatnie wybory na przewodniczącego Rady Europejskiej i tłumaczy, dlaczego Polska zagłosowała tak, a nie inaczej, wyjaśnia też narrację opozycji.

  – Nie chcę się odnosić do przyjętej metody głosowania. Ważniejsze jest w tej sprawie co innego. Otóż w tym haśle „27:1” zawiera się znakomita ilustracja stanu świadomości naszych przeciwników, czyli totalnej opozycji. Oni zupełnie zapomnieli, że ta „ jedynka” to jest Polska. A przecież elementarna lojalność wobec własnego państwa jednak obowiązuje i powinna to być lojalność silniejsza niż lojalność wobec jednostki (Donalda Tuska). To był ich przywódca, ale powinni przynajmniej się zastanowić, dlaczego państwo polskie nie chce go popierać. W każdym razie owe „27:1” to jest ich, nie nasza, kompromitacja. Dla nas zdolność powiedzenia „nie”, nawet w konfrontacji z wszystkimi innymi, to powrót do sytuacji podmiotowej. I dlatego dzień szczytu był jednocześnie bardzo dobrym dniem naszej pani premier. Pokazała, że znacznie przewyższa przeciętną Unii Europejskiej. Prestiż Polski, i prestiż premier Beaty Szydło wzrósł. To kapitał na przyszłość. Państwo, które potrafi się postawić wszystkim, także Niemcom, w bardzo ważnej dla nich sprawie, to jest państwo o wysokim statusie. O bardzo wysokim statusie. Być może nikt inny w Europie nie mógłby się dziś poważyć na coś podobnego – wyjaśnia były premier.

  Jarosław Kaczyński tłumaczy również dlaczego kandydatura Jacka Saryusz-Wolskiego pojawiła się tak późno i jakimi motywacjami kierował się europoseł.

  – Ta sprawa została potraktowana przez wszystkich zainteresowanych jako działanie pro publico bono. Zadaliśmy pytanie: „Czy zgadza się pan podjąć tej roli?”. Nic więcej, żadnych warunków – mówi prezes PiS i dodaje, że do końca wierzono w zwycięstwo. – Jeszcze niedawno wybór Donalda Tuska wydawał się niepewny. Zapewniano nas, że sprzeciw Polski będzie uszanowany, że inne rozwiązanie jest nie do pomyślenia. Skoro zapadła decyzja, że jednak nasz opór będzie łamany, to należy to wiązać ze zmianą koncepcji polityki niemieckiej, jasno wyrażoną w deklaracji wersalskiej. Pani Merkel, stawiając na Tuska, musi mieć pewność, że poprze on Europę dwóch prędkości – wyjaśnia Kaczyński.

  Prezes PiS ubolewa również nad faktem, że Niemcy już podjęły decyzję o istnieniu Europy dwóch prędkości i że sprawa ta jest praktycznie przesądzona.

  – Tym razem to wygląda poważnie. Niemcy widocznie uznały, że muszą pójść dalej, muszą umiędzynarodowić długi, czyli wziąć na siebie kolejne ciężary. Bez tego może upaść cała Unia, a na pewno upadnie strefa euro. Co z kolei byłoby dla Niemiec czymś niedobrym, bo oni na euro bardzo korzystają. Lepiej więc zapłacić, niż ryzykować, że wszystko się zawali. Zwłaszcza że wiele się już stało. A Brexit to przecież zasługa kanclerz Angeli Merkel – tłumaczy były premier.

  Cały wywiad z Jarosławem Kaczyński w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, dostępnym w sprzedaży od 20 marca, także w formie e-wydania na
  http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

  Polubienie

 34. Adminku zapomniałeś chyba o drugim Karnkowskim bo tam zdaje się on ma brata .
  moja odpowiedz jak zwykle bo jaka jest różnica między tym co pisze adminek od tego :

  I również na wesoło mój komentarz do pisaniny adminka :
  PS adminku oglądaj kronikę filmową .Tam jest fragment o hameryckiej stonce i tyle jest warta twoja propisowska pisanina .Ależ cię chłopie ogłupili .Mnie tylko zastanawia jedno czy to robisz kostenlose czy za siano oto jest pytanie ale to tylko adminek wie :

  Polubienie

 35. Kaczyńskiego stwierdzenie, że Polska jako jedyna postawiła się Niemcom, można skwitować krótko tym, że stoją za nim Izrael i Żydzi którzy mają Niemcy pod swoim butem i stąd ta odwaga.
  Co do Białorusi natomiast to pozycja Łukaszenki ostatnimi czasy słabła i wprowadzenie podatku od bezrobotnych było świadomym krokiem w celu sprowokowania miejscowych potencjalnych majdaniarzy do działania. w celu zdecydowanej rozprawy z nimi i pokazanie, że panuje nad sytuacją w Białorusi.

  Polubienie

 36. Ad LuK

  Ja nawet mógłbym poprzeć neoliberalizm, gdyby to rzeczywiście był tak ludzki i sprawiedliwy system, jak twierdzi taki JKM na przykład.

  Dlaczego LuK chcesz popierać ,,teoretycznie” NEO-LIBERALIZM, a co się stało ze starym ,,dobrym” LIBERALIZMEM, bez przedrostka NEO (NOWY). Stary ,,dobry” liberalizm zestarzał się i ,,naukowe głowy” szurnęły go na śmietnik historii?

  Liberalizm w psychologii

  ,,Psychologowie zbudowali szereg skal liberalizm-konserwatyzm mających mierzyć postawy jednostek. Liberalizm w tych skalach najczęściej oznacza przyjmowanie określonych przekonań wiązanych z liberalizmem obyczajowym, takich jak otwartość na zmiany społeczne, skłonność do akceptacji odmienności, czy swobody obyczajowej. Badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii pokazały, że postawa liberalna koreluje z wyższymi zdolnościami poznawczymi (takimi jak inteligencja).”

  No to Luczek, musisz mieć bardzo wysokie IQ według psychologów aby sobie to badziewie przyswoić czy oswoić w Twoim rozumie. I te ciągłe zmiany! Po co? Jak coś jest bardzo dobre, po co to zmieniać?
  Ja się na to nie łapię przy prawie zerowym IQ!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Liberalizm

  Mocno się trzymaj Luczek, oto wielkie krętactwa pojęciowe NEO-LIBERALIZMU!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Neoliberalizm

  Po zastosowaniu tej NEO-LEWATYWY PRZECZYSZCZAJĄCEJ, dotychczasowy świat przemysłowego kapitalizmu, praktycznie przestał istnieć. Musisz się koniecznie zapoznać z dwiema ,,wielkimi” postaciami, które kreowały te NEO-G…

  Taczeryzm

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Taczeryzm

  Reaganomika

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Reaganomika

  Poligonem doświadczalnym były Chile, gdzie wypróbowano działanie NEO-G…, a zdobyte doświadczenia posłużyły do kreowania go, na całym świecie. Prof. Leszek Balcerowicz jest wielkim piewcą chilijskiego G… ,,CUDU”.
  Wydarzenia w Chile, przypominają do złudzenia to, co wykreowano w Polsce lat 80 i 90 XX w.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Chilijski_cud

  P.S. Z tego co wiem, Jego Królewska Multiwitamina (JKM), jako stara ,,konserwa”, bardziej tęskni za XIX-wiecznym liberalizmem, niż za nowym NEO-G…

  ,,W działalności publicystycznej odwołuje się do dziewiętnastowiecznych konserwatywnych liberałów, takich jak: Klaudiusz Fryderyk Bastiat, Alexis de Tocqueville i Herbert Spencer.”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Janusz_Korwin-Mikke

  Bywaj Luczek

  Polubienie

 37. Czytaj admin mądrzej i przestań popierać chazarów pisolubie :
  Klemens
  27 Marzec 2017 o 16:13

  Na Ukrainie więcej wolności słowa jak w Polsce. Nadii Sawczenko o władzy w Kijowie i latyfundiach.

  Nie mam niczego przeciwko Żydom [oryg: jewrejew]. Ja nie lubię żydków [oryg: żydiw]. Ukrainę ciężko nazwać krajem antysemickim – u nas 2 procent Żydów zajmuje 80 procent władzy. – odpowiedziała Sawczenko.

  Sawczenko użyła słowa „żyd” (жид), które na Ukrainie jest uważane za obraźliwe, w przeciwieństwie do słowa „jewrej” (еврей).

  Nie zabrakło także wątku polskiego w jej wypowiedzi: „Niejednokrotnie mówiłam, że nie ma złego narodu. Są źli ludzie, oni są w każdym narodzie. Są Ukraińcy i są chochły, są Rosjanie i są kacapy, są Polacy i są Lachy.”

  Na pytanie dziennikarza, czy mogłaby wymienić Żydów, którzy są u władzy na Ukrainie, Sawczenko podała nazwiska m.in. premiera Hrojsmana, prezydenta Poroszenki i Julii Tymoszenko. Jej zdaniem „nieukraińska” władza nie jest zainteresowana losem Ukraińców. Zaprzeczyła jednak, że jest antysemitką.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/kolejna-antysemicka-wypowiedz-nadii-sawczenko-video

  Polubienie

 38. „Dlaczego LuK chcesz popierać ,,teoretycznie” NEO-LIBERALIZM, a co się stało ze starym ,,dobrym” LIBERALIZMEM, bez przedrostka NEO (NOWY). Stary ,,dobry” liberalizm zestarzał się i ,,naukowe głowy” szurnęły go na śmietnik historii?”

  Ten stary dobry liberalizm miał zawór bezpieczeństwa w postaci standardu złota, natomiast karuzela neo już bez niego może kręcić się na coraz wyższych (lichwiarskich) obrotach. Napisałem o neo bo on obecnie obowiązuje, a ten stary to już historia.

  https://strefainwestorow.pl/artykuly/oto-w-jaki-sposob-fed-tlumaczy-dlaczego-standard-zlota-nie-jest-dobry-dla-gospodarki

  Ładne to wszystko, prawda? Cały świat pracuje jak idealnie nastrojony instrument… ale na poziomie MAKRO. Na niższym, gdzie przebywamy my już tak to przyjemnie nie wygląda.

  „No to Luczek, musisz mieć bardzo wysokie IQ według psychologów aby sobie to badziewie przyswoić czy oswoić w Twoim rozumie. I te ciągłe zmiany! Po co? Jak coś jest bardzo dobre, po co to zmieniać?
  Ja się na to nie łapię przy prawie zerowym IQ!”

  Że niby mam mieć wysokie IQ bo popieram wszelkie „cywilizujące” nas zmiany? Jest raczej odwrotnie, więc chyba się nie rozumiemy. Wg liberała to ja jestem debilem, bo nie popieram żadnej z odmian natrętnie forsowanej przez niego ideologii. A osobiście mogę być nawet mega debilem dla ciebie czy innego liberała, wystarczy mi, że jestem normalny.

  Polubienie

 39. Na poważnie, w dzisiejszym świecie iluzja i wirtualne zapisy księgowe są lepszym rozwiązaniem niż ciężkie i nieporęczne złoto.

  Polubienie

 40. Zgadza się, tylko pod warunkiem, że są to suwerenne zapisy księgowe Państwa bez udziału lichwy. czyli powstawania długu.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s