Atak na Syrię


Bogusław Jeznach

Syryjskie zagranie Trumpa

OBSERVATORIUM BOGUSLAVIANUM (07): Co chce osiągnąć Trump waląc Syrię Tomahawkami? Próba analizy.

 

Obecny rakietowy atak amerykański na bazę Szajrat pod ewidentnie naciąganym pretekstem  „odwetu za chemiczny atak” na Chan-Szejchun (brak dowodów na sprawstwo syryjskie oraz niechęć do ich pozyskania), jest starannie i od dawna przygotowanym ciosem dla Rosji i jej prestiżu.  Kluczowa dotąd polityczna i wojskowa obecność Rosji w Syrii, sukcesy w zwalczaniu formacji terrorystycznych i przejęcie przez Moskwę inicjatywy nad procesem uregulowania konfliktu syryjskiego mogą teraz ulec zachwianiu. Uderzając bezpośrednio w Syrię – na co nie odważył się przecież Obama –  Trump jakby odwraca sytuację i rolę Rosji. Pokazuje jej, że jest bezsilna i niezdolna do obrony Assada, a zatem podważa jej rolę jako dominującego gracza, który dyktuje warunki  w tym konflikcie.

Chęć upokorzenia Rosji widać również i w tym, że strona amerykańska podkreśla z naciskiem, iż Trump nie rozmawiał w ogóle z Putinem nt. Syrii.  Kreml bezskutecznie zabiega od początku o bezpośrednie spotkanie prezydenta Putina z prezydentem Trumpem, które miałoby zademonstrować rolę Rosji jako mocarstwa i kluczowego dla USA rozmówcy o losach świata. Tego dotąd nie było, a na krótko przed atakiem Ameryka tylko protekcjonalnie ostrzegła Rosjan umownym hasłem, aby swoich ludzi ukryli. Widać z tego, że rosyjskie oczekiwania, iż współdziałanie z Amerykanami w Syrii i w ogóle w walce z międzynarodowym terroryzmem stanie się pierwszą i główną podstawą normalizacji i ocieplenia stosunków rosyjsko-amerykańskich, były wyolbrzymione,jeśli nie błędne. Jeżeli dojdzie do takiego współdziałania, to bez watpienia będzie ono ograniczone. Żle to wróży Syrii, a dobrze dla międzynarodowego terroryzmu, który z pewnością pozostanie jeszcze długo instrumentem uprawiania polityki za pośrednictwem służb specjalnych, czyli tak jak dotąd.

W tej sytuacji Rosja, aby chronić swój międzynarodowy wizerunek i prestiż, jest zmuszona do ostrej reakcji słownej. Jeżeli Moskwa miała jeszcze jakieś złudzenia jeśli chodzi o Trumpa – co jest mało prawdopodobne – to teraz musi się ich pozbyć. Zgodnie ze swą ogólną strategią  z pewnością nie będzie jednak dążyć do eskalacji konfliktu z USA. Rosjanie wiedzą od początku, że wojna w Syrii jest de facto rozgrywką z USA i NATO. Należy oczekiwać, iż będą z jednej strony zwiększać wsparcie dla rządowych sił syryjskich przeciwko wspieranym przez Zachód siłom terrorystów w Syrii. Prawdopodobny jest bezpośredni wzrost rosyjskiego zaangażowania w Syrii i determinacja po stronie Damaszku. Możliwe jest także przesuwanie rosyjskich wojsk i systemów OPL w rejon najbardziej narażonych na atak strategicznych obiektów i baz syryjskich, licząc na to, że Trump nie odważy się spowodować rosyjskich ofiar. Z drugiej strony Moskwa zapewne będzie wysyłać sygnały o swej gotowości do negocjacji w roli niezbędnego partnera, np. oferując większą elastyczność w porozumieniu politycznym nt. Syrii.

Można jednak przypuszczać, że strona rosyjska ocenia atak amerykański jako działanie ograniczone, którego celem jest tylko dorazna demonstracja siły i które nie zapowiada zasadniczej zmiany polityki USA wobec konfliktu syryjskiego. Poprzez taki atak Trump mógłby chcieć strząsnąć z siebie resztę podejrzeń  o słabość wobec Putina, wyrobić sobie wizerunek twardziela i polepszyć przetargową pozycję Waszyngtonu przed planowaną wizytą sekretarza stanu Rexa Tillersona w Moskwie (11–12 kwietnia). Takie założenie byłoby jednak błędem. Obecność Ameryki na Bliskim Wschodzie i jej stosunek do Syrii jest w ogromnej mierze pochodną związku polityki USA z interesami Izraela, a te nie mają charakteru koniunkturalnego lecz strategiczny i i każdy prezydent USA musi je uwzględniać. Trump w szczególności.

Uderzenie Tomahawkami miało osiągnąć kilka celów jednocześnie. Po pierwsze, jako pierwszy amerykański nalot na bazę, w której stacjonowały również siły rosyjskie, ma pokazać determinację USA w Syrii. Po drugie Waszyngton chce pokazać, że na trwałe powrócił do regionu jako główny rozgrywający i że jego obecność w Syrii również jest długoterminowa i trwała. Trump demonstruje tu gotowość polityczną do używania siły nie tylko przeciwko organizacjom terrorystycznym (niektórym), ale również przeciwko  państwom – co jest zasadniczą różnicą wobec polityki poprzedniej administracji. Po trzecie adresatem tego przesłania są również sojusznicy i wasale USA. Nowa, jednoznacznie wymierzona w Iran i jego klientów, amerykańska strategia na Bliskim Wschodzie zakłada użycie niewielkich własnych sił lądowych przy dużym wykorzystaniu sił sojuszniczych. Atak ma udowodnić partnerom USA (głównie Izraelowi, ale także sunnickim monarchiom arabskim i Turcji), że w przeciwieństwie do administracji Obamy ta Trumpowa jest gotowa eskalować sytuację i podejmować ryzykowne działania w obronie ich interesów.

Rozkaz ataku rakietowego na bazę lotniczą Szajrat w Syrii jest elementem szerszej gry toczonej przez Waszyngton w Syrii w ostatnich tygodniach. Postawiwszy na Kurdów i zwiększając bezpośrednią obecność wojskową w Syrii przed ostatecznym zdobyciem syryjskiej stolicy Daeszu – miasta Rakka nad Eufratem – Stany Zjednoczone dążą do utworzenia pasa kontrolowanej przez siebie strefy buforowej w północnej Syrii, a tym samym do zapoczątkowania rozpadu państwa syryjskiego, zgodnie z życzeniami Izraela. Jeśli nawet Rosja, która chce zachowania terytorialnej i politycznej integralności Syrii, próbowała utrudnić tę nową politykę USA w Syrii i opóźnić kurdyjską ofensywę na Rakkę poprzez zajścia w Afrinie, gdzie pod koniec marca liczyła na sprowokowanie starć kurdyjsko-tureckich, to nic z tego nie wyszło. Widząc, że pierwsze państwo kurdyjskie może powstać raczej w Syrii niż na jej własnym terenie, Turcja dała się chyba przekonać Amerykanom i nie podjęła walki z kurdyjską armią PYD. Sytuacja dla Damaszku i Moskwy zaczyna się komplikować, bo wygląda na to, że Zachód zdobywszy Rakkę już jej Syrii nie zwróci.

Działając przede wszystkim w interesie Izraela głównym celem Waszyngtonu pozostaje osłabienie wpływów Iranu. Zniszczona i bardzo osłaboiona już Syria jest celem drugorzędnym. W tym kontekście z punktu widzenia Ameryki możliwych jest kilka scenariuszy: dalsze bicie Assada i eskalacja napięć w relacjach z Rosją, dogadanie się z Rosją na warunkach amerykańskich i oddech dla Assada, oraz wariant pośredni:  brak dalszych działań militarnych przeciwko Assadowi, ale dalsze zaczepki i napięcia na linii Moskwa–Waszyngton np. w sprawie Ukrainy. Każdy z tych trzech jest dobry dla partii wojny i dla Izraela, ale żaden dla Syrii i prawdziwego pokoju. (BJ)


Myślę, że Wł. Putin przegrał wtedy, kiedy zawahał się wkroczyć na Ukrainą, aby rzywrócić legalnego prezydenta do władzy.

62 uwagi do wpisu “Atak na Syrię

 1. Przytaczam, co przed chwilą wysłałem do mych rosyjsko-języcznych korespondentów, po rosyjsku i angielsku:

  [shamireaders] Будет ли Путин следующим, после Трумпа, чтпбы сдатьса? (Trump Has Surrendered. Will Putin Be The Next To Surrender?)

  On April 7 the Russian colonel in reserve, a member of Expert Coucil of Military-Industrial Committee of Russian Federation, Victor Murahovski has stated, on a website of high attendance http://www.km.ru, the following:

  Russia remains in Syria EXCLUSIVELY IN ORDER TO FIGHT TERRORISM. We have no agreement with Syrian Governement concerning the protection of Syria from third states, nor whatever allliance obligations between our countries. And Moscow is nor going to sign treaties of such type.

  — Россия находится в Сирии исключительно для борьбы с терроризмом. У нас нет ни договора с сирийским правительством о защите Сирии от третьих стран, ни каких-либо союзнических обязательств друг перед другом. И Москва не собирается подобные договоры подписывать.

  Read in full: http://www.km.ru/world/2017/04/07/siriiskii-krizis/800203-nash-kompleks-s-400-ne-mog-sbit-tomagavki-vypushchennye-po

  So, for my Russian-only speaking friends I’ve translated few important observations of Paul Craig Roberts, a rare American ex-politician whom I appreciate (translated fragments are markeded in red in the text below):

  … Oтстранене Ассада поможет Вашингтону насадить в Сирию ещо одной вашингтонскю марионетку над мусильманском народом …

  Игнорируя етыйе все американске добычи, русская власть усунулась од комплетного освобождения Сирии од ИСИС которые подпореные США. Русскийе одошли од етого потому что имели тотальне нереалистическу надежду что возможное партнерство с Вашингтоном через спойное усилия в борбе против террорисма.

  Ето совсем смешно, потому что ТЕРРОРИСМ ЕТО ОРУЖИЕ ВАШИНГТОНА.

  Пойдет ли Путин под руководство Естаблишменту Вашингтона, так как ето сделал Трумп?

  Ето невероятно как мало русскийе СМИ понимают опасность в которой нашлась Россия…

  Po angielsku, całość wypowiedzi Paula Craig Roberts’a tutaj : http://www.paulcraigroberts.org/2017/04/06/trump-surrendered-will-putin-next-surrender/

  I dodałem taką oto PODSTAWOWĄ WIADOMOŚĆ:

  On a sympathic photograph below is demonstrated the SUPREME REASON why president Putin behaves like a schoolboy dutifully folowing orders of his SCHOOLMASTER. On the left of him is smilig, decorated with important Russian distinction (probably of Russian religious origin) Chief Rabbi of Russia, Berel Lazar, who already during the presidency of Nikolai Gorbatchev in 1990, was sent on a “mission” to Russia by CHABAD LUBAVICH SECT, having headquarters at Brooklyn New York…

  Bliższe szczegóły, jak sekta CHABAD LUBAVITCH kontroluje zachowanie się zarówno Putina jak i Trumpa (oba nazwiska, nomen omen coś nam sugerują!)

  to najlepiej poczytać tutaj: https://www.distract101.com/2016/12/chabad-lubavitch-controls-trump-putin/

  Polubienie

 2. MAMY TRZECH ŚWIATOWYCH ,,DOBRYCH” WUJASZKÓW: WANIĘ, SAMA I MOŚKA, KTÓRY JEST REŻYSERM CAŁEGO ŚWIATOWEGO PRZEDSTAWIENIA.

  Przejście przez ostatnią granicę czyli Trump i Putin na smyczy

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/przejscie-ostatnia-granice-czyli-trump-putin-smyczy-2017-02

  BARDZO DOBRY WUJASZEK WANIA.

  W jaki sposób Putin jest częścią NWO

  http://alexjones.pl/aj/aj-nwo/aj-informacje/item/104058-w-jaki-sposob-putin-jest-czescia-nwo

  KTO MU KAZAŁ WŁOŻYĆ TO IDIOTYCZNE WDZIANKO?

  CZERWONY SOCJALIZM ZAWSZE POD KRWISTO/CZERWONĄ SZMATĄ.

  https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.texemarrs.com/092010/oriental_express.htm&prev=search

  Pozdrawiam

  Polubienie

 3. Dekretem Prezydenta Putina- odtajnienie dokumentów archiwalnych które będą dostępne na oficjalnej stronie internetowej http://archives.ru/ Archiwum Państwowego, które utworzyło specjalną bazę danych. Mówimy o okresie od 1930 do 1989

  Polubienie

 4. Syryjskie Siły Specjalne otworzyły ogień w kierunku amerykańskiego drona przelatującego nad stanowiskami w północno-wschodniej Syrii, co w sobotę potwierdził Al-Masdar.
  Kanały komunikacji między Rosją a Stanami Zjednoczonymi zostały zawieszone, co daje Syrii szerokie pole manewru jeśli chodzi o obronę swojej przestrzeni powietrznej.
  http://russia-insider.com/en/report-syrian-army-attacks-us-drone-northeastern-syria/ri19508

  Jednym słowem zapowiada się ciekawie. Jedna z teorii mówi, że Rosja chce wciągnąć USA w ograniczoną wojnę w Syrii, bez zgody ONZ na siłowe działania jednego członka organizacji wobec drugiego co poprzez precedens pozwoliłoby Rosji zająć się na poważnie Ukrainą, jednocześnie kontrolując działania na Bliskim Wschodzie.

  Polubienie

 5. Belgia wycofała swoje siły powietrzne z Syrii.
  Szwedzkie stowarzyszenie lekarzy uważa, że to tzw.Whites Helmets zainscenizowało atak chemiczny.

  Polubienie

 6. ….że Rosja chce wciągnąć USA w ograniczoną wojnę w Syrii….
  poprzednie teorie głosiły, ze to USA chce wciągnąć Rosję.
  Teraz kiedy Amerykanie ostrzelali bazę w której byli także Rosjanie, niezależnie od tego czy ich uprzedzili czy nie, wynika, że już zaczęli walczyć miedzy sobą.
  Przy czym ciekawa jest ilość wystrzelonych tomahawków w liczbie 59 szt.
  Dla czego 59 a nie 60?
  Czy sześćdziesiąty tomahawk nie odpalił?
  A może Amerykanie właśnie odebrali od Rosjan telefon, że jak nie przerwą ostrzału bazy to Rosjanie odpala swoje kolibry i zatopią oba strzelające okręty? Ten telefon właśnie był po odpaleniu pięćdziesiątej dziewiątej rakiety i Amerykanie pomyśleli sobie, że lepiej nie przeciągać struny i nie ryzykować.
  Inny scenariusz. Amerykanie zaczynają strzelać do bazy gdzie są Rosjanie. Rosjanie w samoobronie odpalają swoje rakiety do amerykańskich okrętów i je zatapiają. I co dalej ?
  Po pierwsze nie wiadomo, czy to Rosjanie czy Syryjczycy. Dla amerykanów lepszym rozwiązaniem byłoby uznać, że to Syria. Wiec pełnoskalowa wojna przeciw Syrii. I znacznie zwiększona pomoc Rosji dla Syrii. Jednym słowem drugi Wietnam.
  Bez wgłębiania się w szczegóły i bez mnożenia ewentualnych wariantów wydarzeń i tak wszystko zmierza do wojny na znacznie większą skalę niż obecnie.
  A my się powoli z tym faktem oswajamy. Bo jak nie boli to powoli.

  Polubienie

 7. Russia, Iran Warn U.S. They Will „Respond With Force” If Syria „Red Lines” Crossed Again

  A statement issued on Sunday by a joint command centre consisting of forces of Russian, Iran and allied militia alliance supporting Syrian President Bashar al Assad said that Friday’s US strike on the Syrian air base crossed “red lines” and it would „respond with force” to any new aggression while increasing their level of support to their ally.
  In the statement published by the group on media outlet Ilam al Harbi, the pro-Assad alliances says that “what America waged in an aggression on Syria is a crossing of red lines. From now on we will respond with force to any aggressor or any breach of red lines from whoever it is and America knows our ability to respond well.”
  http://www.zerohedge.com/news/2017-04-09/russia-iran-warn-trump-they-will-respond-force-if-syria-red-lines-crossed-again

  Polubienie

 8. julius
  Ale czy jest jakieś oficjalne rządowe źródło które by to potwierdzało?
  Rosjanie tylko wspomnieli o wzmocnieniu systemu obrony, nic natomiast o adekwatnej odpowiedzi na atak

  Polubienie

 9. USA to nic, to tylko USA

  W innych miastach wyjedziesz dwa kroki za centrum down town i masz ten sam syf.
  Białe bogate dzielnice z dykty i plastiku i ruiny miast w których gnieździ się bezrobocie, narkomania, przestępstwo. Ta góra to nic innego jak dno.
  Taka jest dziś Ameryka
  Jak myślisz że jest inaczej jedź i zobacz.

  Polubienie

 10. No i mamy kolejną niepokojącą informację

  RAM

  Stany Zjednoczone mobilizują 150 000 rezerwistów

  „Do czego potrzebne jest 150 000 rezerwistów? Czy do zmasowanego ataku na Syrię? A może najpierw do ataku na Syrię, a później na Iran? Czy też chodzi o Północną Koreę?…”

  Stany Zjednoczone mobilizują 150 000 rezerwistów. Czy zacznie się wkrótce wojna?

  L’America mobilita 150mila riservisti.Guerra imminente?
  http://blog.ilgiornale.it/foa/2017/04/09/lamerica-mobilita-150mila-riservisti-guerra-imminente/

  Marcello Foa 9 kwiecień 2017 tłum. RAM

  Czy zacznie się prawdziwa wojna?

  Sygnały, które docierają do nas w tej chwili są bardzo niepokojące. W tych godzinach wojsko amerykańskie wysyła do 150 000 rezerwistów zawiadomienia o mobilizacji.

  Oficjalna informacja o decyzji zostanie opublikowana wkrótce, ale rezerwiści, którzy już otrzymali komunikat – informują o tym krewnych i przyjaciół, a ci rozpowszechniają wiadomość.

  Na podstawie nieoficjalnych informacji, jakie napływają z USA – celem Pentagonu jest możliwość dysponowania siłą 150 000 żołnierzy na przeciągu 2 tygodni.

  Pojawia się pytanie: do czego potrzebne jest 150 000 rezerwistów? Czy do zmasowanego ataku na Syrię? A może najpierw do ataku na Syrię, a później na Iran? Czy też chodzi o Północną Koreę?

  Niestety, nieszczęsna decyzja Donalda Trumpa – który skapitulował przed neocon’ami, akceptując program strategiczny, który podczas swej kampanii wyborczej potępiał – pozwala na wysuwanie jakiejkolwiek hipotezy. Również tej najbardziej dramatycznej i szokującej, jaką jest możliwość wojny USA z Rosją Putina.

  Nie jest przypadkiem, że w tych godzinach – Assad, rząd Iranu i Kremlin oświadczyli, że „amerykański atak na bazę syryjską przekroczył wiele linii alarmu”, i że od tego momentu – „odpowiemy siłą na jakąkolwiek agresję”.

  Oznacza to, że Putin stracił nadzieję na osiągnięcie porozumienia z Waszyngtonem i że przygotowuje się na stawienie czoła najgorszemu scenariuszowi.

  Muszę napisać z niepokojem, że od wielu dziesiątków lat – pokój na świecie nie był tak zagrożony jak obecnie.

  Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.
  —————————
  Przy okazji można by się zastanowić o czym rozmawiał Trump z prezydentem Chin i czy nie dostał od tego ostatniego zapewnienia, że Chiny nie wmieszają się w konflikt syryjski, czytaj nie zaczną pomagać Rosji.

  Polubienie

 11. ciekawy wpis blogera Łaznik

  Zmiana terminologii i sprwy ważne i błahe
  .
  Zwraca uwagę, i jest to chyba najistotniejsze, że akcję USRAela określa się w tym przypadku :

  Miedwiedew:
  „Według niego, amerykańska akcja bojowa była NIELEGALLNA także z punktu widzenia prawa konstytucyjnego USA.”, w innej wypowiedzi (Putin) jest to „AGRESJA” łamiąca „prawo międzynarodowe”. Każdy przyzna, że tego rodzaju kwalifikacja po napadzie na Irak, Afganistan, Libię, dotychczas na Syrię była nie do pomyślenia. Te zmiany mają swą podstawę z zmianie układu sił, a dokładnie w osłabieniu

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  Układ sił jest jak widać inny. Naprawdę ważne wydarzenie, wizyta kierownictwa Chin Ludowych, w USA została przez media, nazwijmy je zgodnie z prawdą talmudyczne, prawie przemilczana, a będzie miała niebywałe konsekwencje dla USA i świata być może też.

  Sprawy ważne i błache

  Odpalenie rakiet przez USRAel, pomimo podniecenia nadanego mu przez media talmudyczne, zaliczam do spraw błahych. Wizyta najwyższych przedstawicieli Chin Ludowych w USA to zupełnie inny kaliber, kaliber 3 bilionów dolarów.

  bilans handlowy USA-Chiny Ludowe:

  https://i1.wp.com/fr.express.live/wp-content/uploads/sites/2/2017/04/Screenshot-2017-04-06-14.52.24.png?w=1024&ssl=1

  Jedynie w ciągu 10 lat wyniosła przewaga eksportu Chiny Ludowych nad eksportem USA ok. 3 bilionów dolarów, istotnie jest mowa o tym, że Chiny Ludowe dysponują portfelem 3 bilionów i są największym WIERZYCIELEM USA, z kolei USA są ich NAJWIęKSZYM dłużnikiem, tzn wizyta przedstawicieli ChL w USA jest wizytą wierzyciela u swego dłużnika, głównie w tej wizycie

  chodzi więc o zabezpieczenie roszczeń ChL wobec USA !

  To nie są żadne rozmowy równych partnerów.

  To doniesienie mogły nam zaoszczędzić talmudyczne media dzięki imprezie USA w Syrii.

  Zaopatrzenie ludności USA w liczne produkty przemysłu jest od dziesiątka lat jedynie możliwe, gdyż ChL akceptują śmiecii z napisem dolar, tzn. ChL finansują państwo o nazwie USA, pośrednio finansują także broń i pociski, jakie USA wystrzeliwują także na ludność Syrii i innych krajów.

  Złagodzenie gróźb USRAela wobec Iranu ma też związek z tym, że ChL są zaopatrywane przez Iran w ropę i ChL nie pozwala swym dłużnikom na jakieś tam wygłupy czy utrudnienia w dostawach.
  nadużycie link skomentuj
  Laznik

  Polubienie

 12. KAPITALISTYCZNE SZCZURY JEWROPEJSKIE UCIEKAJĄ Z US-rajskiej TONĄCEJ ŁAJBY! ŻÓŁTA RASA PANÓW W NATARCIU!

  Wielki Smok skusił Paryż, Berlin i Rzym. Waszyngton oburzony?

  http://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/chiny-tworza-alternatywe-dla-banku-swiatowego,524961.html

  Londyn romansuje z Pekinem? ,,To obraza dla USA”

  http://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/wielka-brytania-sklada-akces-do-azjatyckiego-banku-swiatowego,524595.html

  ,,Cywilizacja łacińska jest skazana na niepowodzenie”. Chiny budują z Niemcami i Francją konkurencję dla Banku Światowego

  http://natemat.pl/136977,chiny-buduja-z-niemcami-i-francja-konkurencje-dla-banku-swiatowego-aiib-gwiazdowski-to-ucieczka-do-przodu

  NASI TEŻ SPAKOWALI MANATKI NA TONĄCEJ KRYPIE I SIĘ UDALI DO SZALUP RATUNKOWYCH!

  Polska oficjalnym członkiem Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych (AIIB)

  http://www.bcouncil.org/pl/79-polska-oficjalnym-czlonkiem-azjatyckiego-banku-inwestycji-infrastrukturalnych-aiib

  Polak zastępcą dyrektora banku AIIB

  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Polak-zastepca-dyrektora-banku-AIIB-3561374.html

  Kolejne kraje w chińskim banku

  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Kolejne-kraje-w-chinskim-banku-3669919.html

  CZY TO JUŻ NAD US-raj NADCIĄGNĘŁA ,,WIELKA APOKALIPTYCZNA BIADA”?

  Pozdrawiam

  Polubienie

 13. Netanjahu właśnie zasygnalizował, że „złoto się przemieściło a Izrael jest zbędny”

  Cóż, oto kilka gorących wiadomości. Nasz piękny premier Izraela, przywódca żydowskiego świata, właśnie sygnalizował, że … złoto się ruszyło, a Izrael jest zbędny. Gratulacje dla 6 milionów Żydów żyjących w Izraelu i tych, którzy myślą o Alii … wasi przywódcy postanowili was spalić w jądrowym holokauście.
  http://active-democracy.com/tips/america/1356-netanyahu-gold-has-moved-israel-dispensable.html

  Polubienie

 14. kika22

  tylko że ten bank oparty jest nie na chińskiej walucie lecz na chińskich zasobach dolarowych.
  Zatem podtrzymuje i umacnia dolara

  julius
  Ta informacja pochodzi od tych co to opisują spiskowe teorie dziejów dla zmyłki

  Polubienie

 15. Ad Adm-inka

  Tylko że ten bank oparty jest nie na chińskiej walucie lecz na chińskich zasobach dolarowych.
  Zatem podtrzymuje i umacnia dolara

  Szanowny Adm-inku, ten CHIŃSKI SOCJALISTYCZNY BANK jest oparty na światowych wirtualnych dolarach, na wykreowanych długach, urojonej wartości złota, pieniędzy, ropy naftowej, gazu, energii elektrycznej etc. i wirtualnych syjonistycznych rządach, które to wszystko kreują, udając, że rządzą dla dobra ludzkości.

  TO JEST SOCJALISTYCZNY GLOBALIZM, NWO, MATRIX! ZIEMSKI RAJ/EDEN DLA NIELICZNYCH, PIEKŁO DLA MILIARDÓW ISTNIEŃ, OKRADANYCH CODZIENNIE ZE WSZYSTKIEGO CO POSIADAJĄ I ELIMINOWANYCH Z ŻYCIA CODZIENNEGO! PRZY OKAZJI MUSZĄ BYĆ PERFIDNIE OKŁAMYWANI, ŻEBY IM NIE PRZYSZŁO PRZYPADKIEM DO GŁOWY SIĘ BUNTOWAĆ.

  Ludzie próbują na różne sposoby, wyjaśnić o co w tym wszystkim chodzi.

  USA potrzebują wojny, by anulować dług publiczny

  https://radtrap.wordpress.com/2016/06/02/usa-potrzebuja-wojny-by-anulowac-dlug-publiczny/

  Krach i Wojna: pięćdziesięcioletni Cykl Kondratiewa a granice kreowania długów

  http://www.michalstopka.pl/krach-i-wojna-piecdziesiecioletni-cykl-kondratiewa-a-granice-kreowania-dlugow/

  Absurdów w globalistycznej wiosce nie widać końca. System celowo zniewala ludzi, płacąc za pracę mizerne wynagrodzenia, a sam trwoni wielkie pieniądze na ,,bizantyjskie” zbytki.

  Chiński Paryż- Tianducheng 2015

  http://www.chiny-info.pl/chiny/chinski-paryz-tianducheng-2015-galeria/

  Wielkie ,,urojone” zadłużenie Grecji i KOLOS Z RODOS będzie budowany z datków (czytaj z poDATKÓW).

  Jeden z siedmiu cudów świata znów będzie zachwycał? Chcą odbudować Kolosa z Rodos

  … ,,Chcemy, aby nowy Kolos był pomnikiem GLOBALNYM, (…) który zwróci ponownie oczy świata na Rodos i Grecję” – piszą na swojej stronie internetowej…

  http://podroze.onet.pl/aktualnosci/jeden-z-siedmiu-cudow-swiata-znow-bedzie-zachwycal-chca-odbudowac-kolosa-z-rodos/h0nv84

  Pozdrawiam

  Polubienie

 16. Terrorists’ Operation Room Commander in Dara’a Killed in Syrian Army Attack
  Top commander of the terrorist groups’ Operation Room, Bonyan al-Marsous, was killed in the Syrian Army troops’ offensive in Southern part of Dara’a city, Arab media reported on Monday.
  Wojsko Prezydenta Assada cały czas robi porządek. Sława Assadowi.

  Polubienie

 17. Atak na Syrię już się odbył, kto następny?

  Stany Zjednoczone podjęły nieoczekiwaną decyzję o wysłaniu do regionu zachodniego Pacyfiku w pobliże Półwyspu Koreańskiego grupy okrętów amerykańskiej armii, na której czele stoi lotniskowiec klasy USS Carl Vinson (CVN-70) – poinformowała Yonhap.

  Z informacji agencji wynika, że amerykańskie okręty wyruszyły 8 kwietnia z Singapuru i płyną w okolice Półwyspu Koreańskiego. Początkowo grupa miała w najbliższym czasie płynąć do Australii.
  W skład grupy uderzeniowej marynarki wojennej USA, oprócz lotniskowca atomowego USS Carl Vinson, wchodzi kilka niszczycieli oraz krążowników rakietowych uzbrojonych w pociski kierowane, które mogą przechwytywać rakiety balistyczne.

  Ciekawe czy odważą się atakować tych co mają atom

  Polubienie

 18. ‘Make America REGRET IT’ Iran urges Assad to make Trump PAY over Syria missile strikes
  IRAN is backing Syria and Russia in a threat to strike back against the United States for bombing an airbase run by Syrian president Bashar al-Assad’s forces.

  Putin Refuses to Meet with Tillerson
  April 10, 2017By Taegan Goddard
  “The Kremlin said on Monday that U.S. Secretary of State Rex Tillerson will not meet President Vladimir Putin when he visits Moscow on Wednesday, a move that could point to tensions over a U.S. missile attack on a Syrian air base last week,” Reuters reports.

  Polubienie

 19. Tak jak przypuszczałem Putin podkulił ogon pod siebie.

  Rosja nie zamierza wykorzystywać swoich Sił Powietrzno-Kosmicznych przeciwko amerykańskim rakietom, jeśli Waszyngton zdecyduje się na nowe ataki rakietowe na Syrię, ale Waszyngton powinien odrzucić ambicje i emocje w syryjskiej kwestii – oznajmił RIA Novosti wiceszef Komisji Spraw Zagranicznych Rady Federacji Władimir Dżabarow.
  Rzecznik Białego Domu Sean Spicer oznajmił wcześniej, że USA nie wykluczają ponownych ataków na Syrię w przypadku kolejnych ataków chemicznych.

  „Nie, nie będziemy tego robić” — odpowiedział Dżabarow na pytanie, czy rosyjskie Siły Powietrzno-Kosmiczne mogą udzielić wsparcia syryjskim siłom zbrojnym, by nie dopuścić do uderzenia amerykańskich rakiet w syryjskie terytorium.

  https://pl.sputniknews.com/polityka/201704115222399-Rosja-Sily-Powietrzno-Kosmiczne-Syria-USA/

  Polubienie

 20. Grupa G7 nie zgodziła się na nowe sankcje za którymi optowali Amerykanie i Anglicy. Pozostali byli przeciw. Rosja dysponuje takimi możliwościami, że mogłaby bardzo szybko położyć na łopatki gospodarkę europejską. Co do gospodarki amerykańskiej to PC Roberts już dawno radził Rosji i Chinom rzucenie obligacji amerykańskich na rynek co wywołałoby ogromny kryzys finansowy ale wybiło by Żydom zaoceanicznym wojenki z głowy. Byłby to o wiele mniejszy koszt utrzymania swoich krajów na właściwych torach.

  Polubienie

 21. Chińczycy przerzucili 150 000 wojska na granicę z Koreą Płn. a do portu koreańskiego zawinęły dwie flagowe jednostki rosyjskiej floty pacyficznej wyposażone w najnowocześniejsze uzbrojenie.

  Pan Prezydent Putin oskarża Amerykanów o przygotowywanie kolejnego ataku fałszywej flagi bronią chemiczną w celu obwinienia za to Prezydenta Assada, jak również o próby bombardowania wschodniej częci Damaszku.

  Russian President Vladimir Putin says he has „intelligence” that the US was planning false-flag attacks in Syria to frame Syrian President Bashar al-Assad and his regime of using chemical weapons. He also announced that Russia will ask the UN to investigate the chemical attack that took place in the Idlib province of Syria. The Russians deny that the Syrian government is responsible for the attacks.
  http://www.businessinsider.com/putin-us-planning-false-flag-attacks-frame-assad-using-chemical-weapons-syria-idlib-2017-4?IR=T

  Polubienie

 22. No bo jak Putin kica z podkulonym ogonem to Kilerson może takie ultimata wygłaszać.
  Ruskie palanty ( palanty a nie polityki) powinni wiedzieć, że nie wygłasza się takich oświadczeń, że nie będzie się strącało amerykańskich rakiet, bo to wręcz zachęca do kolejnej agresji na Syrię.

  Ja bym ani Rosji ani Chinom nie zalecał rady Robertsa by rzucić na rynek walutowy amerykańskie aktywa. Byłaby to olbrzymia strata zarówno dla Rosji jak i dla Chin i duża radocha z jakimś tam chwilowym zachwianiem dla Amerykanów.
  Oba wymienione kraje winni te aktywa spożytkować do ostatniego dolara wyciągając konkretne dobra inwestycyjne z zachodu.
  A później nadrukować dolarów tak jak to robi bank of America i zarzucić nimi świat aż po sufit.
  No i byłby krach i byłoby po hamerykanckich dularach.

  Polubienie

 23. Kika (u którego Rozum znika) wygłasza WIELKIMI LITERAMI:

  TO JEST SOCJALISTYCZNY GLOBALIZM, NWO, MATRIX! ZIEMSKI RAJ/EDEN DLA NIELICZNYCH, PIEKŁO DLA MILIARDÓW ISTNIEŃ, OKRADANYCH CODZIENNIE ZE WSZYSTKIEGO CO POSIADAJĄ I

  Co ma piernik do wiatraka? Czy Kika żył kiedykolwiek w socjalistycznym kraju i czuł się okradziony ze wszystkiego? To przecież W KAPITALIZMIE z natury opisanej przez Karola Marksa formuje się coraz węższa MIKROELITA kontrolująca praktycznie CAŁY kapitał na Ziemi: w USA obecnie 8 miliarderów ma tyle pieniędzy, co połowa ludzkości.

  A na SOCJALISTYCZNEJ Kubie, jak nam wczoraj opowiadał kolega, który był tam tydzień temu, ludzie zarabiają po 25 $/miesiąc, ale im zakłady pracy fundują prawie pełne wyżywienie, ubranie, nie najgorsze mieszkanie, opiekę lekarską najlepszą w Obu Amerykach i zapewne wczasy tak jak w PRL-u. I Kubańczycy nie czują się być okradanymi ze wszystkiego – pomimo że ich autobusy to stare, chyba jeszcze przedrewolucyjne ciężarówki z przystosowaną do przewozu ludzi paką.

  Polubienie

 24. Tillerson proponuje Rosji wybór: USA lub Assad

  Posted by Marucha w dniu 2017-04-11 (wtorek)

  Rosja powinna dokonać wyboru: dobre stosunki z USA i ich sojusznikami lub udzielanie wsparcia Iranowi, Hezbollah i prezydentowi Syrii Baszarowi Asadowi – oznajmił sekretarz stanu USA Rex Tillerson.

  „Chcemy złagodzić cierpienie narodu syryjskiego. Rosja może być częścią tej przyszłości i odegrać w niej ważną rolę. Albo Rosja może dalej popierać tę grupę, która, jak uważamy, nie odpowiada jej interesom w dalszej perspektywie” — cytuje Associated Press amerykańskiego polityka.

  Tillerson złoży wizytę w Rosji w dniach 11-12 kwietnia. Rosyjski resort polityki zagranicznej wcześniej wyraził nadzieję na owocne rozmowy z nowym sekretarzem stanu USA.

  https://pl.sputniknews.com

  Tillerson chce „złagodzić cierpienie narodu syryjskiego”. My chętnie byśmy złagodzili cierpienia związane z życiem doczesnym Tillersona na tym padole łez. Przy pomocy paru gramów ołowiu.
  Admin (Marucha)

  (tiller po polsku oznacza drążek steru na jachcie, rumpel -MG)

  Polubienie

 25. Ad Marka

  A Szanowny Pan Mareczek rozumuje poprawnie, pojęcia takie jak: SOCJALIZM i KAPITALIZM i co to jest USTRÓJ POLITYCZNY i USTRÓJ GOSPODARCZY? Może też być SYSTEM czyli SYSTEM POLITYCZNY i SYSTEM GOSPODARCZY. Może jest troszeczkę niedouczony w systemach politycznych i gospodarczych i coś mnie imputuje?

  Ustrój polityczny

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ustr%C3%B3j_polityczny

  Ustrój gospodarczy dopiero się tworzy w Wikipedii

  https://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Ustr%C3%B3j_gospodarczy&action=edit&redlink=1

  System polityczny

  https://pl.wikipedia.org/wiki/System_polityczny

  System gospodarczy

  https://pl.wikipedia.org/wiki/System_gospodarczy

  Obłudna Wikipedia w definicji system gospodarczy, dorzuca perfidnie system socjalistyczny jako gospodarczy i odsyła do pojęcia SOCJALIZM, który nie jest pojęciem gospodarczym tylko politycznym.

  System socjalistyczny

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Socjalizm

  Kapitalizm, w którym jest wytwórczość i sprzedaż (handel), a nie ma mowy o PARLAMENTACH, SEJMACH, SENATACH, partiach, pisanych przez nich prawach, polityce, podatkach, administracji, wojsku policji, nauce, religii etc. bo to jest system gospodarczy, który jest tak samo podpięty pod system, działający według prawa stworzonego przez system polityczny czyli SOCJALIZM.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kapitalizm

  Socjalizm fałszuje wiele pojęć logicznych aby ukryć swoją wredną i przestępczą działalność.

  System socjalistyczny częściowo zreformowany

  https://pl.wikipedia.org/wiki/System_socjalistyczny_cz%C4%99%C5%9Bciowo_zreformowany

  Realny socjalizm (rządziła partia komunistyczna (KPZR) i nie wprowadziła REALNEGO KOMUNIZMU tylko REALNY SOCJALIZM).

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Realny_socjalizm

  Pozdrawiam

  Polubienie

 26. Ad Marka

  Co tam SOCJALIZM i KAPITALIZM, tworzą się nowe pojęcia naukowe, a Szanowny Pan Mareczek ciemny jak tabaka w rogu.

  Naukowe głowy troszeczkę pomyślały i ,,urodziły” uniwersalny przedrostek NEO (nowy) i można wszystko zaczynać od nowa po staremu! Wikipedia nawet nie nadąża za nowoczesnością, powielając jakieś przedpotopowe bzdury, dające alibi socjalizmowi.

  Socjalizm demokratyczny

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Socjalizm_demokratyczny

  Socjalizm rewolucyjny

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Socjalizm_rewolucyjny

  Neosocjalizm

  http://wieslawrehan.pl/2014/09/12/neosocjalizm/

  Pojęcie NEOSOCJALIZMU nie zostało jeszcze sprecyzowane do końca przez naukę ale są tacy, którzy wybiegają zawsze przed szereg.

  Żakowski odpowiada Maziarskiemu: „Piszesz, że neosocjalizm zalewa mózgi? Wojtek! Coś naprawdę zalewa ci mózg…”

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15191901,Zakowski_odpowiada_Maziarskiemu___Piszesz__ze_neosocjalizm.html

  Są tacy, którym coś w tym wszystkim nie pasuje i zaczynają kombinować z logicznymi pojęciami.

  Neoliberalizm czy neosocjalizm?

  http://gps65.salon24.pl/580623,neoliberalizm-czy-neosocjalizm

  NEOKAPITALIZM został stworzony w latach 60. ub.w. i załączony tekst gazetowy, wyraźnie mówi o co w tym wszystkim chodzi.

  http://sjp.pwn.pl/doroszewski/neokapitalizm

  A tutaj mamy totalny kociokwik pojęciowy. Czyżby NEOKAPITALIZM niczego nie produkował i nie sprzedawał jak to robi wolny rynek kapitalistyczny?

  Chiński neokapitalizm wygrywa z wolnym rynkiem USA

  http://prosperity.memes.pl/dok1551,chinski-neokapitalizm-wygrywa-z-wolnym-rynkiem-usa.htm

  Pozdrawia ten, co mu znowu rozum zanika

  Polubienie

 27. Ad Marka

  Specjalnie dla Szanownego Pana Mareczka nowe pojęcia naukowe, o których nie ma bladego pojęcia, że istnieją, a zostały stworzone przez naukowych socjalistów dla ,,nowego” systemu NEOKAPITALISTYCZNEGO.

  WYŚCI SZCZURÓW, w którym pośrednio miałem ,,przyjemność” brać udział.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wy%C5%9Bcig_szczur%C3%B3w

  System jest tak perfidny, że nie tylko dręczy psychicznie (bardzo często stosowany mobbing przez przełożonych) i wyzyskuje pracobiorców ale jest też pośrednio przyczyną wielu tragedii rodzinnych, bo system jest przenoszony przez ludzi z pracy na łono rodziny.

  Mobbing

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Mobbing

  Dzieci ludzi zamożnych i wykształconych żyją pod presją

  http://www.newsweek.pl/styl-zycia/z-czego-wynika-wyscig-szczurow-w-zyciu-czlowieka,artykuly,379321,1.html

  Po wirtualnych kryzysach z 2008 i 2011 r. NEOKAPITALIŚCI dostali nowy prezencik od ,,wielkiego świata nauki.”

  HOLOKRACJA nazywana przez Wikipedię, EKONOMIĄ WSPÓŁPRACY.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ekonomia_wsp%C3%B3%C5%82pracy

  Po odpicowani starego kapitalizmu i pomalowaniu nowymi farbkami maskującymi, można dymać ludzi od nowa po staremu, a ,,zaradnym” właścicielom przedsięwzięcia, znowu będą puchły konta bankowe!

  https://www.governica.com/Holokracja

  NAWET STWORZYLI SWOJĄ KONSTYTUCJĘ, KTÓRA MA UWIARYGODNIĆ TEN CAŁY CYRK!

  Holacracy Constitution

  http://www.holacracy.org/constitution

  Managerowie niepotrzebni (?)

  http://bardzohr.pl/2014/01/28/managerowie-niepotrzebni/

  Pozdrawia ten, co mu często rozum zanika

  Polubienie

 28. Ad Kika któremu Rozum okresowo znika

  Holizm (od gr. holos – całość) – pogląd (przeciwstawny redukcjonizmowi), według którego wszelkie zjawiska tworzą układy całościowe, podlegające swoistym prawidłowościom, których nie można wywnioskować na podstawie wiedzy o prawidłowościach rządzących ich składnikami[1].
  Całości nie da się sprowadzić do sumy jej składników.
  Pojęcie wprowadził Jan Smuts, południowoafrykański polityk, we wczesnych latach 20. XX wieku[2].

  Warto w tym kontekście „Filozofii Smutasa” zauważyć że „całość” po łacinie określa się także słowem „total” (np. Totus Tuus (z łac. „Cały Twój”) – dewiza papieża Jana Pawła II).

  A od słowa Total pochodzi znienawidzony przez „wolnościowców” TOTALITARYZM

  Otóż w Polsce lat 1990 ten HOLIZM propagował (propaguje?) profesor filozofii ekologicznej Henryk Skolimowski (https://pl.wikipedia.org/wiki/Henryk_Skolimowski) z którego polecenia miałem nawet wykłady w 1999 roku w Szwecji w „School of Wellbeing”. Przed wyjazdem/wypływem Skolimowski prosił mnie, abym nic nie mówił Szwedom o Starym Testamencie, w którym obecne Programy Dewastacji Przyrody są spisane jako „nakazy boże”. Ale oczywiście o tym im mówiłem przy okazji wspólnego czytania „Syndrome of Blind Watchmaker”.

  Przypominam przy okazji streszczenie, po polsku, tego mego „platońskiego dialogu”:
  (http://markglogg.eu/?p=366)

  SYNDROM ŚLEPEGO ZEGARMISTRZA

  Marek Głogoczowski (1999)

  Streszczenie

  Już dość dawno temu niemiecki filozof Martin Heidegger zauważył, iż nauka nie myśli. Do tej obserwacji warto dodać opinię angielskiego socjologa Michaela Thompsona, twierdzącego że w dziedzinie nauk o życiu mamy do czynienia z systematycznym odsuwaniem wiedzy od prawdy o świecie. Jeszcze dalej w swej krytyce posunął się znany amerykański lingwista Noam Chomsky. Twierdzi on, iż nowoczesne teorie naukowe i społeczne stały się po prostu narzędziem zniewolenia oraz eksploatacji – zarówno społeczeństw jak i zasobów przyrody – przez liberalno-rabunkowe “elity”, w znacznym stopniu motywowane w swym zachowaniu przez nauki społeczne Starego Testamentu.

  Autor niniejszego opracowania idzie śladem przetartym przez tych właśnie, krytycznie nastawionych do współczesnej rzeczywistości, badaczy. Dokumentuje on wpływ Pisma Świętego – szczególnie cenionego w krajach anglosaskich jako źródło wiedzy oraz etyki – na rozwój nowoczesnych wyobrażeń o biologii. Dokładna bowiem analiza metodologiczna wskazuje, ze najbardziej obecnie modne, ultra-darwinowskie teorie rozwoju życia są prostym, logicznym rozwinięciem staro testamentowej koncepcji “stwarzania z niczego” rozmaitych gatunków samo powielających się bio-automatów. Z punktu widzenia klasycznej filozofii, teoria darwinowska – a zwłaszcza jej najnowsze, bardziej uagresywnione i wysterylizowane z ograniczeń rozumowych wersje – są kolejnymi mutacjami, o charakterze przystosowawczym, starożytnego “wirusa umysłu” zwanego meme, postulującego powstawanie świata ex nihilo. Tym samo powielającym się, a jednocześnie i ubezmyślniającym “wirusem stworzenia z niczego”, został w okresie niewoli babilońskiej zatruty Stary Testament, dostarczając w ten sposób niemałych zysków organizującym kult Stworzenia z Niczego kapłanom.

  By uwolnić się od wywołanej inwazją wirusów klasy meme zaćmy poznawczej – którą to, znaną historycznie zaćmę warto określić Syndromem Ślepego Zegarmistrza-Stworzyciela – autor proponuje oczyszczenie (“odwirusowanie”) umysłów za pomocą metod logiki oraz fizyki klasycznej. Dla zwiększenia wyrazistości argumentacji znaczna część obecnej pracy ujęta została w formę klasycznego, platońskiego dialogu. Analizowane są w nim podstawowe tezy popularnonaukowej książki Ślepy Zegarmistrz pióra angielskiego pisarza Richarda Dawkinsa. Dzięki zastosowaniu wymienionych powyżej, znanych już w starożytności narzędzi poznawczych, autorowi udaje się odsłonić, spod systematycznie zatruwającej nasze umysły, darwinowsko-biblijnej indoktrynacji, podstawowe prawa biologii – a zatem i prawa fizjologii oraz psychologii – sformułowane przez Arystotelesa, Lamarcka oraz Jean Piageta. Co jest celem niniejszej pracy.

  Wykaz biblijnych źródeł darwinizmu (itd. http://markglogg.eu/?p=381)

  Polubienie

 29. kika22 napisał
  PIEKŁO DLA MILIARDÓW ISTNIEŃ, OKRADANYCH CODZIENNIE ZE WSZYSTKIEGO CO POSIADAJĄ

  No to i ja dołożę swoje trzy grosze.
  Z tym piekłem to nie wiem jak jest, ale jest dobrze. Byłem na basenie w akwaparku, na suchej i mokrej łaźni parowej, popływałem na basenie, pomoczyłem się w takiej wielkiej wannie z bąbelkami i pod kaskadą z gorącą wodą, masaże wodne też były, później przejechałem się za darmo nowym tramwajem. Wróciłem do domu, patrzę pod tarasem samochód stoi, nie ukradli. Kosiarka też stoi, też nie okradli. Zjadłem co nieco i kieliszek dobrego wina, wermut biały lekko słodki, włoski. Komputer w pokoju z dużym monitorem, posłuchałem kilku ulubionych piosenek w tym ,,Dance me to the end to love” zdrzemnąłem się na tapczanie. Raj na ziemi, pardą, piekło na ziemi i na dodatek okradają nas codziennie z wszystkiego co posiadamy. Dobrze że choć emeryturę wypłacają na czas i w całości. Więc pozdrawiam kikę22. A przy okazji mam nadzieję, że i ciebie nie okradli z :
  samochodu,
  roweru,
  mieszkania/ domu
  butów,
  skarpetek,
  koszuli,
  portfela,
  komputera,
  taboretu i solniczki i łyżeczki do herbaty i kubeczka
  a przy okazji muszę dodać że …. w USA obecnie 8 miliarderów ma tyle pieniędzy, co połowa ludzkości…., ale i tak mają dużo, dużo mniej niż Chiny Ludowe.
  Można nawet powiedzieć, że wszystkie ich pieniądze są w Chinach, a oni sami są tak naprawdę bankrutami na wymarciu.
  Ich prezydent nomen omen nazywa się Tru(m)p

  Polubienie

 30. Widzę, że kika22 dziś jest podirytowany. Ma gorszy dzień, lub nie wygrał w toto lotka, albo żona dała mu opieprz, tak jak moja mnie dzisiaj.
  No cóż zdarza się kika.
  Miałem lecieć do Abu Dabi na spotkanie z księciem Fejsalem i jego młodszą córką jeszcze dziewicą, ale nie polecę, zadyszka, kaszel i ogólne wiosenne zmęczenie.

  Polubienie

 31. TALMUDIC RABBIS FORCE SHABBOS GOY TRUMP TO BOMB SYRIAN ARMY AIRBASE
  April 10, 2017

  Rabbis Urge President Trump To “Act Decisively” In Syria
  April 6, 2017
  Dear President Trump,

  We write to you with angst just days before the Passover holiday when the Jews escaped the oppressive tyranny of Pharaoh in Egypt. The Assad regime in Syria appears to have conducted a nerve gas attack against Syrian civilians yesterday. At least 58 civilians have been killed in the attack, marking the worst chemical attack in Syria since the August 21, 2013 chemical massacre. We believe that a strong response from the U.S. is essential to stopping these war crimes.

  This attack is a violation of multiple U.N. Security Council resolutions prohibiting the Assad regime from using chemical weapons passed under Chapter 7 of the UN Charter. Local medical workers observed that victims were gasping for air, and video footage from the area showed dozens of dead bodies with no apparent external injuries.

  Israel’s President Reuven Rivlin called the attack a “stain on humanity,” and urged the international community to “join together to bring an end to this murderous insanity and make sure these types of images will never again be seen anywhere in the world” and called on “world leaders and the heads of the world powers to act now and stop the criminal murdered taking in place in Syria at the hands of the Assad regime and act to have chemical weapons removed from the Syrian territory.”

  Holocaust survivor Elie Wiesel said in 2012, “the so-called civilized world isn’t even trying to stop the massacre. Its leaders issue statements, but the bloodshed continues. A situation that has lasted 13-odd months is not about to end.”

  The Assad regime will not cease these brutal attacks unless it faces the threat of serious military repercussions such as airstrikes against air bases associated with chemical weapons and suspected storage facilities.

  We therefore urge you to fully appreciate the importance of this moment and to act decisively to avoid dire consequences. Specifically, we recommend that you adopt the following measures:

  • Verify, with the various departments in your administration, that today’s attacks in Syria were indeed carried out with a nerve agent.

  This would mean that the Assad regime still possesses nerve gas and therefore did not comply with the September 2013 chemical agreement.

  • Order targeted airstrikes on Assad regime air facilities, jetways, and fix-wing and rotary aircraft so as to prevent the regime from carrying out further chemical attacks with nerve agents.

  If today’s horrific atrocity is not met with a firm response, Assad likely has more attacks planned on an even larger scale. The world today is looking to your administration for leadership.

  Signed,

  Rabbi Alison Adler
  Rabbi Daniel Askenazi
  Rabbi Justus Baird
  Rabbi Ben Berger
  Rabbi Jonathan Biatch
  Rabbi Jason Bonder
  Rabbi Jill Borodin
  Rabbi Mark Borovitz
  Rabbi Daniel Bouskila
  Rabbi Debra S. Cantor
  Rabbi Mari Chernow
  Rabbi Yosi Cirlin
  Rabbi Chuck Davidson
  Rabbi Ellen Weinberg Dreyfus
  Rabbi Menashe East
  Rabbi Judith Edelstein
  Rabbi Dr. Zev Farber
  Cantor Rebecca Joy Fletcher
  Rabbi Avidan Freedman
  Rabbi Ruth Gais
  Rabbi Rachel Gartner
  Rabbi Daniel Goodman
  Rabbi Mel Gottlieb,Ph.D.
  Rabbi Maralee Gordon
  Rabbi Steve Greenberg
  Rabbi Dr. Yitz Greenberg
  Rabbi Arielle Hanien
  Rabbi Ari D. Hart
  Rabbi Dr. Richard Hidary
  Rabbi Sarit Horwitz
  Rabbi Rachel Isaacs
  Rabbi David Jaffe
  Rabbi Marisa James
  Rabbi David Kalb
  Rabbi Jeremy Kalmanofsky
  Rabbi Yosef Kanefsky
  Rabbi Elana Kanter
  Rabbi David Kasher
  Cantor Dr. Evan Kent
  Rabbi Riqi Kosovske
  Rabbi Emma Kippley-Ogman
  Rabbi Andy Koren
  Rabbi Eugene Korn
  Rabbi Dr. Robert L. Kravitz
  Rabbi Daniel Landes
  Rabbi Aaron Leibowitz
  Rabbi Darby Jared Leigh
  Rabbi Joshua Lesser
  Rabbi Joshua Levine Grater
  Rabbi Leah Lewis
  Rabbi John A. Linder
  Rabbi Andrea London
  Rabbi Yehoshua Looks
  Rabbi Marc Margolius
  Rabbi Ariel Evan Mayse
  Rabbi Avram Mlotek
  Rabbi Dan Moskovitz
  Rabbi Kehillah Dina Najman
  Rabbi David Novak
  Rabbi Micha Odenheimer
  Rabbi Haim Ovadia
  Rabbi Laura Owens
  Rabbi Shuli Passow
  Rabbi Robin Podolsky
  Rabbi Aaron Potek
  Rabbi Aviva Richman
  Rabbi Tracee Rosen
  Rabbi Scott B. Saulson
  Rabbi Robert Scheinberg
  Rabbi Hanan Schlesinger
  Rabbi David Seidenberg
  Rabbi Chaim Seidler-Feller
  Rabbi Dean Shapiro
  Rabbi Bonnie Sharfman
  Rabbi Garth Silberstein
  Rabbi Daniel Raphael Silverstein
  Rabbi Suzanne Singer
  Rabbi Jenny Solomon
  Rabbi Robin S. Sparr
  Rabbi Joseph Telushkin
  Rabbi Victor Urecki
  Rabbi Devin Villarreal
  Rabbi Elyse Wechterman
  Rabbi Simkha Y. Weintraub
  Rabbi Ora Weiss
  Rabbi Zari Weiss
  Rabbi Dr. Shmuly Yanklowitz
  Rabbi Shawn Zevit
  Rabbi Jill Berkson Zimmerman

  I życzenie rabinów stało się faktem

  Polubienie

 32. Zgodnie z tym, co ustalił Alan Watt, nazwa genetyka to jedynie nowy termin na określenie eugeniki. Największą kasę na rozwój genetyk, GMO itd. łożyła oczywiście Rockefeller Foundation. Po II wojnie nazwa eugnika źle się kojarzyła, stąd pojawiła się konieczność takiej PR-owej wolty.

  Polubienie

 33. Russian Media: 36 Lost US Missiles in Syria Airbase Attack Likely Intercepted by Russian Air Force

  The Russian language Nezavisimaya Gazeta daily said in its Wednesday issue that 36 Tomahawk cruise missiles that the US navy fired at the Syrian Shayrat airbase on Thursday were possibly intercepted by the Russian warplanes.
  The Russian daily wrote that the US missiles were possibly targeted by Sukhoi-35s and Sukhoi-30 SM that are capable of intercepting and hitting Tomahawk missiles.
  The Russian paper added that the US navy planned to only fire 36 missiles from destroyer Ross, but after they were intercepted by the Russian air force, it gave the mission to its destroyer Porter to fire another 23 missiles at Shayrat airbase as the Russian warplanes were returning to their bases.
  http://en.farsnews.com/newstext.aspx?nn=13960123001090

  Polubienie

 34. Gazeta pisze, a oficjele milczą. Trochę to dziwne, nazbyt tajemnicze i raczej by wyglądało na to, że tak naprawdę to sami komandory nie wiedzą jak to było i czemu się tak skończyło.
  Czy piloci Sukhoi sami podjęli decyzję o strącaniu trumpohawków (Tru(m)pohawków), czy z rana nie zameldowali o tym swoim dowódcom, czy wokół lotniska nie było żadnej obrony powietrznej, chociażby jednej Tunguskiej maszynki

  Polubienie

 35. Ad Marka

  Kolejna porcja ,,CIĘŻKOSTRAWNEGO SOCJALIZMU” dla Szanownego Pana Mareczka. Tym razem w wydaniu Allah(u) Akbar albo Neomarks(u) Akbar i nie tylko.

  SOCJALIZM ARABSKI

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Socjalizm_arabski

  Znaleźli też SOCJALISTĘ u boku Mahometa, który łaził za nim jak smród za gaciami – no może za jego śmierdzącą kiecą!

  ,,Za prekursora islamskiego socjalizmu przez wielu uważany jest Abu Dharr al-Ghifari, przyjaciel Mahometa. Protestował on przeciw niesprawiedliwości społecznej i gromadzeniu bogactwa przez klasę rządzącą kalifatem, a szczególności Usmana ibn Affana”.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Islamski_socjalizm

  Arabska PARTIA BAAS, która zjednoczyła SOCJALISTYCZNY ARABSKI LUDEK.

  Ot, takie arabskie ,,komunistyczno/lewackie” barachło/zło, z którym dzisiaj musi walczyć powstały jak Feniks z popiołu, ,,SOCJALISTYCZNO/KAPITALISTYCZNY” KALIFAT i ,,dzielne” wojownicze ISIS.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Partia_Baas

  DUCH WŁODZIA LENINA MOCNO SIĘ ZUŻYŁ I NAJWYŻSZY CZAS ZASTĄPIĆ GO NIEUŻYWANYM, STARSZYM DUCHEM JURECZKA HEGLA, A STARY LOLEK MARKS ZOSTAŁ PRZEMIANOWANY NA PIĘKNE NOWE LOLO NEOMARKSIK.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Neomarksizm

  FRANCUSKIE SOCJALISTYCZNE LEWACTWO TEŻ SIĘ W TYM WSZYSTKIM POGUBIŁO I ZACZĘŁO KOMBINOWAĆ PO SWOJEMU.

  GOSZYZM

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Goszyzm

  A ZA TYM NEOBURDELEM STOJĄ JAK ZWYKLE, STARZY ,,DOBRZY” ZNAJOMI NEO/NICHILISTO/SYJONIŚCI, KTÓRZY GASZĄ IDEE ,,JUPITERA” OŚWIECENIOWEGO, WPROWADZAJĄC OGÓLNOŚWIATOWĄ NEOCIEMNOTĘ.

  ,,Oświeceniowe obietnice – wiara w rozwój naukowy i racjonalność, rozwinięcie idei ludzkiej wolności – przemieniły się w koszmar, w zastosowanie nauki i racjonalności do tłumienia wolności. Według Adorna „Oświecenie hamuje rozwój autonomicznych, niezależnych jednostek; prowadzi do tamowania emancypacji, dla której ludzkie istoty są o tyle dojrzałe, o ile pozwalają im na to siły produkcyjne epoki”.

  NEOBURDEL FRANKFURCKI

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_frankfurcka

  Pozdrawia ten, co mu rozum fika czy jakoś tak

  Polubienie

 36. Ad Adm-inka

  Widzę, że kika22 dziś jest podirytowany. Ma gorszy dzień, lub nie wygrał w toto lotka, albo żona dała mu opieprz, tak jak moja mnie dzisiaj.

  Oj, Szanowny Adm-nku, ja i irytacja – szkoda pisać jak to nie raz bywa, że jestem jak Etna czy Wezuwiusz, który nagle wybuchnie! Ostatnio coś mnie ,,walnęło” w zanikający rozum i zacząłem szukać pewnej fałszywej flagi. Odkryłem, że wielu tą komunistyczną (czytaj pospolitą) flagą się posługiwało albo nadal posługuje.

  BOHEMIA, dwulicowe pepiki

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Czechy_(kraina)

  KRÓLESTWO MERINA, które gdzieś znikło i powstało coś innego.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kr%C3%B3lestwo_Merina

  TYROL

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Tyrol_(kraj_zwi%C4%85zkowy)

  FRANKFURT NAD MENEM i koronowana ptica jakaś znajoma

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Frankfurt_nad_Menem

  GRENLANDIA, czemu nie biały krzyżyk na czerwonym tle z kółeczkiem kuku na muniu?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Grenlandia

  Miałem lecieć do Abu Dabi na spotkanie z księciem Fejsalem i jego młodszą córką jeszcze dziewicą, ale nie polecę, zadyszka, kaszel i ogólne wiosenne zmęczenie.

  Ja ostatnio się wybrałem na wyścigi do Kitajców, ,,gołych” jak święty turecki – ciągnie swój do swego.

  Czerwoni Miliarderzy. Dokument

  http://www.cda.pl/video/106536304

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 37. W USA przybywa slumsów i dzielnic nędzy. Żydostwo amerykańskie wysyła flotyllę na Koreę Północną a tymczasem KIm uroczyście otwiera nową dzielnicę Phenianu.

  Polubienie

 38. Atak uprzedzający na KRLD: przygotowanie do wojny czy PR Trumpa?
  W kontekście zamętu informacyjnego wokół ataku rakietowego USA na Syrię, Trump chciałby oczywiście ugruntować swój wizerunek „stanowczego prezydenta” i nie przestaje badać, dokąd rozciągają się granice tego, co dozwolone na arenie międzynarodowej. I tak oto Trump mówi, że jego kraj gotów jest samodzielnie uporać się z problemem Korei Północnej i, jakby na poparcie swoich słów, wysyła w stronę KRLD grupę uderzeniową na czele z lotniskowcem „Carl Vinson”. Ponadto, jak pisze The Wall Street Journal, Trump poprosił przewodniczącego ChRL Xi Jinpinga, by ten podał do wiadomości północnokoreańskiego kierownictwa, że Waszyngton ma na swoim wyposażeniu nie tylko lotniskowce.

  „Rosja nie może biernie patrzeć, aż amerykańskie rakiety przez pomyłkę wlecą na jej terytorium. Będzie zmuszona zestrzeliwać je już nad terytorium Korei Północnej. Tym bardziej, że Amerykanie nie znają — i sami to przyznają — wszystkich miejsc, w których zlokalizowane są północnokoreańskie obiekty atomowe i wyrzutnie ich rakiet. KRLD ma dzisiaj nie tylko stacjonarne wyrzutnie, silosy rakietowe, ale też ruchome, na ciągnikach. Być może dlatego Amerykanie nie zdecydowali się dotąd na atak na Koreę Północną. W czasie wojny w Iraku amerykańskie pociski trafiały, czy to przez pomyłkę czy to umyślnie, na terytoria sąsiednich krajów. W każdym razie tam były one znajdowane. Z wojennego punktu widzenia, możliwe działania zbrojne USA w Korei Północnej, w pobliżu granicy z Rosją i Chinami, i do tego jeszcze przeciwko państwu uzbrojonemu w broń nuklearną, wydają się szaleństwem. I świadczą o skrajnym awanturnictwie obecnej amerykańskiej administracji.

  Polubienie

 39. Oto co pisze senator Lindsey Graham
  Europa Wschodnia jest naszą pierwszą linią obrony.

  Nasi sprzymierzeńcy w Europie Wschodniej są dosłownie na pierwszej linii walki. Więc jeśli najlepszą obroną jest atak to od nich zacznie się ofensywa. I dlatego musimy zrobić wszystko, aby je popierać.
  ………………………………………………………………………………………………
  Jeśli wzmocnimy więzy gospodarcze z naszymi wschodnimi sojusznikami, zwiększymy eksport ze Stanów Zjednoczonych. Jednocześnie te powiązania gospodarcze stanowią kluczowe wsparcie dla naszych sojuszników – sojuszników, którzy będą musieli odpierać Rosję.
  http://www.startribune.com/eastern-europe-is-our-first-line-of-defense/419436374/

  Można wnioskować, że prędzej czy później Żydostwo rozpęta na naszym terenie wojnę przeciwko Rosji. Senator przedstawia tylko stanowisko neokonów a ci raczej długoterminowych planów nie zmieniają.

  Polubienie

 40. JEŚLI NIE WIADOMO, O CO CHODZI, TO CHODZI O PIENIĄDZE.

  Bitwa mocarstw o światową dominację: Ukryte cele wojny w Syrii

  https://historycznyambasador.com/2016/09/04/bitwa-mocarstw-o-swiatowa-dominacje-ukryte-cele-wojny-w-syrii/

  Nowa śródziemnomorska bonanza ropy i gazu – część I. Złoże Lewant Izraela – nowa geopolityczna klątwa?

  http://pokazywarka.pl/o0obvd/

  Nowa śródziemnomorska bonanza ropy i gazu – część II. Rosnące rozłączają się w kwestiach energii w rejonie M. Egejskiego

  https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=pl&prev=search&rurl=translate.google.pl&sl=en&sp=nmt4&u=http://pokazywarka.pl/6bsols/&usg=ALkJrhhTlMdk-sJdMD3KbCAibxiSNooICg#utm_medium=frame&utm_campaign=wyrzucenie_z_ramki&utm_source=undefined

  Pozdrawiam

  Polubienie

 41. Czy to ten mniejszy z blaszanym medalikiem od Poroszenki?

  Chciałoby się powojować z fotelika na biegunach.
  Po pierwsze nikt nie odważy się wprost zaatakować Rosji, ponieważ jest to mocarstwo atomowe. Po wtóre takie kraje frontowe jak Polska, Litwa, Łotwa, Estonia, Rumunia itp. nie mają czym, nie mają armii jako takiej. Po trzecie mają wprawdzie politycznych idiotów na pęczki, ale brakuje im polityków samobójców. I po czwarte te bataliony USArmy są na pokaz i na wiejskie dziewuchy skore do poimpezowania wieczorowo nocna porą. W końcu trzeba gdzieś te bataliony poupychać żeby boy–siki nie zgnuśniały, nie spleśniały i były pod ręką jakby Poroszenko chciał Krym zdobywać a jego banderowskie chordy chciały przed ruskimi uciekać.

  Polubienie

 42. Zbliżają się święta Wielkanocne, co się stało w Jerozolimie w tamtym czasie.
  Na co został skazany Jezus?
  Na ukrzyżowanie, czy skazanie na śmierć?
  Czym było ukrzyżowanie?
  Przywiązanie rąk do poprzecznej belki zamocowanej na słupie wkopanym w ziemi.
  W średniowieczu zamiast krzyża stosowano bardziej poniżającą karę jaką było zakucie w dyby, gdzie oprócz unieruchomionych rąk była także unieruchomiona głowa.
  Jak poczytać pierwsze trzy ewangelie ( z wyjątkiem ewangelii św. Jana) to dowiemy się, że Jezusa widywana później jeszcze przez parę dni błąkającego się po okolicy.
  No ale trzeba jednak te ewangelie przeczytać, a nie zdawać się jedynie na to co nam powie ksiądz z ambony. Przy czym warto także czytając ewangelię zwrócić uwagę iż na krzyżu wisiał jedynie kilka godzin. Jest tam wzmianka, że zdziwił się Piłat iż tak szybko Jezus wyzionął ducha ( w tym wypadku jedynie omdlał, skoro go trącono włócznią by sprawdzić, czy jest przytomny czy nie )
  Z resztą w dyby też zakuwano na różne sposoby


  tak mogło wyglądać ukrzyżowanie z tym, że zamiast łańcucha tła poprzeczna belka i sznur

  Jeśli natomiast popatrzymy na ten obrazek

  to możemy się zapytać, dla czego tylko Jezusa przybito gwoździami do krzyża a dwóch innych skazańców jedynie przywiązano.

  Polubienie

 43. Trump atakując Koreę Północną składa w ofierze Bogom ok. 100.000 obywateli USA przebywających w Korei Południowej. Jeśli chciałby ich wcześniej ewakuować wywoła panikę w całym kraju co spowoduje ucieczkę milionów ludzi w jedynym kierunku jaki im pozostał, czyli na koniec półwyspu.

  Polubienie

 44. Trump postraszył świat i
  But a U.S. military official, who requested anonymity to discuss planning, said the U.S. doesn’t intend to use military force against North Korea in response to either a nuclear test or a missile launch. The official said plans could change in the unlikely event a North Korean missile targets South Korea, Japan or U.S. territory.
  https://apnews.com/86626d21ea2b45c79457a873a747c452/Trump-strategy-on-NKorea:-'Maximum-pressure-and-engagement

  Polubienie

 45. W sobotę KRLD zaprezentowała na paradzie wojskowej w Pjongjangu międzykontynentalne pociski balistyczne, wystrzeliwane z pokładu okrętu podwodnego – informuje Reuters.

  a takich okrętów mają siedemdziesiąt.
  Zapewne pływają sobie w okolicach Nowego Jorku, Waszyngtonu, San Francisco i Los Angeles.
  Może tylko Trumpo tym nie wie.

  Polubienie

 46. Jedni, jak malowali obrazek widzieli fruwające aniołki.

  Drudzy jak to samo robili, mieli zwidy innego rodzaju.

  Czy UFO fruwało w średniowieczu?

  http://joemonster.org/art/23880

  Zawsze mnie dziwiło, dlaczego ci, co chodzą w czarnych kieckach, wmawiają ludziom, że oni bardzo wiernie naśladują życie Jezusa Chrystusa, we wszystkim co robił na ziemi, a gdy nastaje kres ich życia, nigdy nie ,,wskakują” na krzyż jak to zrobił nauczyciel. Obłudnicy, kłamcy czy jakoś tak?

  ALE TO NIC, ROBOTA ZOSTAŁA DOBRZE WYKONANA W BIAŁY DZIEŃ O GODZ. 9.00 AM (słoneczne zegarki szmuli, chodziły w odwrotnym kierunku i wskazywały 3.00 PM) I MOŻNA LUDZISKOM POŻYCZĆ… WIELKIEJ NOCY, NOCY, NOCY, NOCY, NOCY, NOCY… I TAK W KÓŁKO.

  Malarskie życzenia świąteczne

  http://arthistery.blogspot.com/2011/04/malarskie-zyczenia-swiateczne.html

  Pozdrawiam

  Polubienie

 47. No, coś z tą Północną Koreą niewyraźnie wygląda: od morza podpływa lotniskowiec USA, a od lądu gromadzą się wojska chińskie z ewentualną „humanitarną” pomocą. A http://www.km.ru podaje, że rząd Japonii przygotowuje ekspresową ewakuację 56 tysięcy swoich obywateli z Korei Południowej… chociaż Korea Północna grozi, że strzelać będzie tylko w bazy amerykańskie i pałac prezydencki tamże.

  Polubienie

 48. Czy to ostatnia taka parada?

  Korea Północna zagroziła atakiem jądrowym i pokazała nowe rakiety balistyczne

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/korea-polnocna-zagrozila-atakiem-jadrowym-i-pokazala-nowe-rakiety-balistyczne

  Chiny wyrzucają ze swoich portów statki handlowe Korei Północnej

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/chiny-wyrzucaja-ze-swoich-portow-statki-handlowe-korei-polnocnej

  Kim Dzong Un zarządził ewakuację Phenianu

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/kim-dzong-un-zarzadzil-ewakuacje-phenianu

  Linie lotnicze Air China wstrzymały loty do stolicy Korei Północnej

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/linie-lotnicze-air-china-wstrzymaly-loty-do-stolicy-korei-polnocnej

  Pozdrawiam

  Polubienie

 49. To jest super ciekawa sprawa. Można by rzec doskonały moment na początek końca….….
  Ciekawi mnie jednak z której strony lotniskowiec podpłynie, z lewej czy z prawej strony półwyspu, bo chodzi o to, że jak patrzeć na mapę, to jakby podpłynęli z lewej na morze Chińskie to mieli by bliżej do ostrzelania stolicy i pałaców Kim Dzon Una ( krócej Kim Una, a po naszemu Kom Una, komuna?), ale jakby jakaś rakieta nie chciała spaść na czas tylko poszybowała dalej to może by ,,wydzwoniła” we Władywostok. No i co wówczas z ruskami?
  Natomiast jak popłyną na morze Japońskie to rakiety będą musiały lecieć przez całą szerokość półwyspu i będą łatwiejsze do zestrzelenia.

  Polubienie

 50. W międzyczasie „umiarkowana” „opozycja” syryjska dokonała aktu terroru na cywilnych szyickich uchodźcach z od wielu lat oblężonych i odciętych przez „rebeliantów” wiosek Fua i Kafraja. Bydlęta zwabiły do autobusu 3-4 letnie głodne dzieci rozrzucając czipsy, po czym zdetonowały samochód-pułapkę. Samych trupów ponad setka, rannych pewnie wielokrotnie więcej.

  Ale media głównego ścieku nawet się nie zająkną, a cóż dopiero mówić o jakiejś rezolucji ONZ, jak w przypadku ataku chemicznego w Chan Szajchun.

  Polubienie

 51. Oj Kikunia to jak z ruskimi co to mysleli że znalezli Adolfa a to był sobowtór a połapali się że to Adolf nie może być dlatego że sobowtór miał hu….. owe skarpetki i śmierdzące gatki na sobie takie za 3 pln jak nosi Luk czy filozof .a przecież wiadomo że Adolf nosił takie same bokserki jak zyga za 60 pln tylko równowartość w markach i nosił drogie skarpety jak zyga po 30 pln za parę ekskluzywne .
  a gdzie byl Adolf ?
  Pewnie świętował swój ślub razem z Ewunią gdzieś na bezludnej wyspie że swoja osobistą pilotką co go razem z Berlina wywiozła ze świeżą żonką oczywiście plus Bormann Martin co to niby miał być rosyjskim szpionem według the best III żydoRP żnawcy historii – Patrz sensacje 20 wieku .
  DRUKOWANE :
  NO I ZYLI DLUGO I SZCZĘSLIWIE I JAK ADMIN CODZIENNIE WPIER….. PTASIE MLECZKO !!!!!!!!!!

  Polubienie

 52. A TERAZ W PEJSATYM TV HISTORY CODZIENNIE NADAJĄ PROGRAMY GDZIE PARU AMERYKAŃCÓW ZASTANAWIA SIĘ NA JAKIEJ TO WYSPIE ADOLF RAZEM Z EWUNIĄ KTÓRA POZNAŁ W ZAKLADZIE FOTOGRAFICZNYM BO ONA TAM ROBIŁA SPĘDZALI MILO CZAS I JEDLI PTASIE MLECZKO . DOBRZE ZE SIECI WTEDY NIE BYLO BO PEWNIE BY ZALOZYLI PORTAL I TAM CODZIENNIE PISALI .
  SWOJĄ DROGA MAŁŻEŃSTWO BEZ SEXU IDIOTYZM , ALE TO DLATEGO ZE JAK ADOLF BYŁ DZIECIACZKIEM PRZYPADKOWO ZOBACZYŁ JAK NA SIANKU W STODOLE JEGO RODZICE SIĘ DRYNGOLĄ NIESTETY TAK MU POSZŁO NA MÓZG ZE FIKSACJA W WIEKU DOROSŁYM SIĘ OBJAWIŁA .
  TAKZE LUKU JAK MASZ DZIECI TO UWAZAJ NA TE SPRAWY ABY CIEBIE NIE PODGLĄDAŁY Z TWOJA BABĄ BO ZA WCZEŚNIE TO BARDZO ZLE GDY DZIECKO TO ZOBACZY JAK ZRESZTĄ PISAL O TYM SAM OPOLCZYK WCZORAJ .

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s