Królestwo Polskie (1815-1832)


Bronisław Łagowski: Zapomniane królestwo.

 

Królestwo Polskie (1815-1832) spadło Polakom jak z nieba. Najpierw cała Polska właściwa została zajęta przez państwa niemieckie, następnie klęska napoleońskiego i walczącego z Rosją Księstwa Warszawskiego i oto niespodziewanie wraca Polska na mapę.

Z zaciekawieniem przeczytałem artykuł pana Macieja Wisniowskiego poświęcony książce profesora Łagowskiego „Polska chora na Rosję” zamieszczony w polskiej wersji portalu Sputnik ( patrz też  Bogusław Jeznach: Polska chora na Rosję).

Przy okazji – nie wstydze się przyznać, iż czasami zaglądam na ruski Sputnik i wcale nie dlatego, że ruskim agentem będąc mam to w obowiązakach służbowych, ale żeby zobaczyć, jaki jest ruski pogląd na tę czy inną sprawę. Podobnie zresztą, ażeby poznać poglądy suwerena amerykańskiego zaglądam do wPolityce, żeby zapoznać się z programem neo-konów i ich planem dla Polski sięgam po banialuki George’a Friedmana (Stratfor) nt. naszego Kraju, zaś spragniony propagandy banderowskiej zaglądam do Strefy Wolnego Słowa.

Jak pisze znany z charakterystycznego zwrotu „Braciszkowie moi mili!” bloger:

„w polskim przypadku stan obecny jest potrójnie niebezpieczny, bowiem właścicielami większości mediów są w potomkowie odwiecznych wrogów nas Polaków. Powiecie może, że to nie ma znaczenia? Taaaa ….

To wyobraźcie sobie, że „Rydzyk Media Investment” jest właścicielem choćby 50% mediów w RFN i uczy naszych zachodnich sąsiadów jak piec wurst, pić piwo, meblować i budować domy, dokąd jeździć na wakacje, co oglądać, a czego nie, o takich sprawach jak gdzie i do kogo się modlić, albo na jaką partię głosować nie wspominając! Wyobraźni nie starczyło? A u nas niejaki Aksel Szpringuś tak właśnie od dekad ma. Ot tak, bo se za czapkę śliwek kupił, bo mu resortowe sprzedali. To nie jest stan akceptowalny dla żadnego normalnego państwa! I nie dlatego, że nie lubimy kapitalizmu i wolnego rynku, ale właśnie dlatego, że ów wolny rynek kochamy. I nie ma tu żadnej sprzeczności! Dlaczego? Ano dlatego, że wolnego rynku w Polsce nigdy nie było! Zamieniono tylko monopole medialne, z pezetpeerowskiego na niemiecko-żydowski, Polakom nie dając najmniejszych szans na odrodzenie mediów zdolnych konkurować, choćby kapitałowo, z molochem. Tak stało się z każdą dziedziną gospodarczą w Polsce”

( za  Repolonizowanie Polski, całej Polski! )

A tymczasem to nie niemiecki właściciel mediów, które pouczają nas, co Polakom wolno, co wypada i co przystoi, ale ruski Sputnik jest wg mikrocefali od Sakiewicza ważnym elementem „wojny hybrydowej” przeciw Polsce.

[Chciałbym podkreślić:

Sputnik nie jest żadnym obiektywnym medium i przedstawia wyłącznie ROSYJSKI punkt widzenia, który niestety część jego polskich czytelników przyjęła za obiektywny, co widac po części komentarzy.

Za przykład niech posłuży wyjątkowo bezczelny i kłamliwy artykuł o przekopie Mierzei Wiślanej:

Mierzeja Wiślana: awantura geograficzna – na złość Rosji – cytowany Anton Alichanow łże jak bura suka, zaś tekst mógłby ukazać się u Michnika i nikt nie zauważyłby, że to ciało obce].

Nie wiem, czy czytelnik wybaczy mi dygresję w dygresji, a zresztą za chwilę sam zapomnę, o czym jest ten wpis …. ale samo „nowe” pojęcie wojny hybrydowej doprowadza mnie do szału (jakby ktos chciał prowadzić przeciwko mnie wojnę hybrydową, to wystarczyłoby mu używać terminu „wojna hybrydowa” w każdym zdaniu). Wojnę hybrydową zalecał Sun Tzu, pisał o niej von Clausewitz (por.„wojna jest jedynie kontynuacją polityki innymi środkami”), przeprowadzili ją skutecznie przeciwko Polsce Niemcy po roku 1989 poprzez dezindustrializację i powstanie gospodarki uzupełniającej wobec niemieckiej a także faktyczny monopol medialny, a tymczasem wg mikrocefali od Sakiewicza „wojna hybrydowa” to wynalazek złowrogiego Putina, który nasyła nam tituszki, zielonych ludzików, trolle itp.

Co za ironia losu – byłem wychowany na poezji romantycznej („Nie dziw, że nas tu przeklinają, Wszak to już mija wiek Jak z Moskwy w Polskę nasyłają samych łajdaków stek”) i na kulcie powstań antyrosyjskich , szczególnie powstania styczniowego, oraz jego bohaterów, takich jak kandydat na ołtarze Romuald Traugutt (polecam cudowną książkę skazanego przez żydokomunę na zapomnienie ś.p. Jana Dobraczyńskiego „Piąty akt”).

Za młodu skorupka nasiąkła mi rezerwą i ostrożnością do wszystkiego co rosyjskie, a nawet pewną wobec Rosjan i ich kultury wyższością (czy słusznie, to inna sprawa). Mój ojciec (rocznik 1930) opowiadał mi, jak widział we wrzesniu 39 roku ruskich obdartusów, półbosych, z karabinami na sznurkach, wkraczających do jego wsi, witanych przez oszalały z radości żydowski kahał (Żydówki wciskały maszerującym sołdatom bułki i krzyczały „nasz, nasz”), jak zatoczono na rynku (tzw. majdanie) beczkę, na którą wlazł ruski oficer i zaczął przemawiać – ku przerażeniu polskich chłopów – że „my was pryszli oswobodit’ ot własti polskich panow”, jak najgorsze szumowiny i kryminaliści nagle założyły czerwone opaski, tworząc podwaliny nowej, sowieckiej kadry … po czym po dwu tygodniach, w ramach jakichs korekt granicznych sowieci wycofali się bez słowa, zaś ich miejsce zajął Wehrmacht … ten sam, który od tego roku stacjonuje w republice kowieńsko-wileńskiej w ramach kolejnego „sukcesu” polskiej polityki wschodniej.

Ale jednocześnie – za co jestem wdzięczny rodzicom, a zwłaszcza skądinąd organicznie niecierpiącej ruskich mamie – zawsze w dzień zaduszny zapalalismy jedną małą świeczkę na grobie żołnierzy radzieckich, często młodych chłopaków, poległych daleko od swoich domów i rodzin.

I teraz, niejako z moralnego obowiązku i z troski o mój Kraj muszę robić za „etatowego ruskiego trolla” i stawiać zaporę przeciwko jakiejś zoologicznej do ruskich nienawiści, którą już to durnie już łajdacy chcą nam wszczepić (niczym na filmie „Incepcja”), by potem wykorzystać nas jako mięso armatnie w wojnie o „pokój i demokrację”.

Co ciekawe, ta kampania nienawiści i resentymentów w stosunku do ruskich narasta wprost proporcjonalnie do czasu, jaki upłynął od zadanych nam przez nich krzywd. Od jakiegoś czasu uderza mnie intensywność, z jaką w mediach Sakiewicza eksploatowane są np. rocznice rzezi Pragi 1794, rozumianej ma się rozumieć jako zapowiedź i prefiguracja obecnej „agresji Putina”. [Czytałem w jakiejś książce historycznej, ze w pewnym momencie pijany generał Suworow złapał dwie kury i potrząsając nimi wołał do rabujących i mordujących sołdatów: „bratcy, chociaż tych dwóch puście żywcem” – żartowniś!].

W powstaniu warszawskim, m.in, wskutek masakr urządzanych przez oddziały niemieckie zginęło do 200 tys. cywilów, kolejnych 600 tys. cywilów wypędzono z Warszawy i okolic, z czego 150 tys. wywieziono na roboty przymusowe lub do NIEMIECKICH obozów koncentracyjnych (pisanie o „polskich obozach” jest przykładem wojny hybrydowej par excellence). No ale nie przypominam sobie, żeby w rocznice Powstania czy wywózek organizowano manifestacje pod niemiecką ambasadą, z transparentami „Potomkowie hitlerowskich zbrodniarzy, oddajcie nam 500 mrd euro za wasze zbrodnie”.

Bardzo dziwny jest ten brak równowagi w tym względzie.

Wracając do profesora Łagowskiego, ze wspomnianego artykułu wynotowałem sobie dwa najważniejsze uważam spostrzeżenia dotyczące naszego stosunku do Rosji:

rusofobia jest w nas nie dlatego, że ją wyssaliśmy z mlekiem matki, ale dlatego, że ktoś nas przekonał niemałym nakładem sił i środków, że powinna być immanentną cechą polskiej polityki zagranicznej

(to jest własnie wojna hybrydowa w całym tego słowa znaczeniu: wcisnąć niezbyt rozgarniętym Polakom jak cyganka babie dziecko w brzuch, że „immanentną cechą polskiej polityki zagranicznej” ma byc rusofobia właśnie, a nie np. polski interes państwowy, narodowy, gospodarczy, że mając do wyboru miłość do Polski i nienawiść do Rosji musimy wybrać to drugie)

„Problemem polskiej „polityki” wschodniej nie jest jej misyjność, ekshumowany prometeizm czy ciemny, irracjonalny napęd ani służalczość wobec Ameryki wyprzedzająca życzenia. Wszystko to można znieść.

Najgorsze jest to, że tej „polityce” brakuje analizy rzeczywistości, odniesionej do realnego interesu narodowego. Tak jak przed wiekiem Polska kultywuje„rozmyślną ignorancję” w stosunku do Rosji(określenie Hercena). Niezdolność i niechęć zobaczenia faktów, takimi, jakie one są, nadmiar ocen, przewaga trybu postulatywnego nad opisem, zupełne pomijanie punktu widzenia drugiej strony, odrzucanie z góry racji, jakie druga strona mogłaby mieć za sobą; do tego dochodzi pyszałkowatość zwalniająca z obowiązku uzasadnienia pewników, jakie się rzekomo posiada itp. przywary moralne i intelektualne składające się na polską mentalność zbiorową i nadające karykaturalną treść „polityce” wschodniej. Ta „polityka” nas ośmieszy prędzej czy później i oby tylko na ośmieszeniu się skończyło”.

( por. Amerykanie zażądali, by Rosja zaprzestała okupacji fikcyjnego kraju )

( czytaj też: FELIETON Szybciej Sakiewicz w psychiatryku niż Putin w kajdanach ).

Tymczasem, zainteresowany postacią profesora Łagowskiego zacząłem szukać w sieci i natrafiłem na bardzo ciekawy artykuł sprzed prawie trzech lat i z wstydem musze stwierdzić, iż sam miałem lukę w historii Polski, którą dopiero teraz zapełniam:

Bronisław Łagowski: Zapomniane Królestwo

Grono historyków prawa polskiego i dyscyplin pokrewnych opublikowało trzy tomy artykułów poświęconych Królestwu Polskiemu (Wydawnictwo von Borowiecky). Inicjatywa zrodziła się z okazji zbliżającej się dwusetnej rocznicy Królestwa. W podtytule podkreślono fakt, że Królestwo Polskie po okresie całkowitego niebytu państwa polskiego odrodziło się w formie unii personalnej z Cesarstwem Rosyjskim. W tej postaci zostało uznane międzynarodowo przez kongres wiedeński, a po wojnach napoleońskich nie było większego autorytetu międzynarodowego i oczywistszego źródła legitymizmu niż ten kongres. O losach Europy decydowały największe, do tego zwycięskie, mocarstwa, kto się sprzeciwiał ich woli, tego sprawa wisiała na włosku. Polscy „patrioci” się sprzeciwili.

Elita rządząca Królestwem Polskim – trzeba dodać, że najwybitniejsza z elit, jakie Polską rządziły – potrafiła docenić unię rosyjsko-polską, ale obok niej istniał inny władca, a mianowicie opinia patriotyczna. Opinia rządzi światem – mówili filozofowie oświeceniowi – polskimi losami rządziła opinia patriotyczna.

Królestwo otrzymało rozumną konstytucję – jedną z liberalniejszych w Europie, język urzędowy był polski, urzędy pełnili Polacy, wojsko było polskie, istniała wolność druku, a o innych zdobyczach za chwilę wspomnimy.
Przeciętnie wykształcony inteligent, nie mówiąc o studencie, może w pierwszej chwili nie wiedzieć, o czym mówimy, mówiąc o Królestwie Polskim. W języku potocznym, a nawet w historiografii mówi się o Królestwie Kongresowym.

Chętnie wymieniłbym wszystkich autorów, których prace złożyły się na obszerne trzy tomy, ale za bardzo obciążyłoby to krótki przecież niniejszy tekst. Już same tytuły tomów dużo nam powiedzą: „System polityczny, prawo, konstytucja i ustrój Królestwa Polskiego 1815-1830”, „Przemiany ustrojowe Królestwa Polskiego w latach 1830-1833”, „Aleksander Wielopolski. Próba ustrojowej rekonstrukcji Królestwa Polskiego w latach 1861-1862”. Redaktorem wszystkich tomów, a jeszcze bardziej animatorem tego przedsięwzięcia intelektualnego jest prof. Lech Mażewski, którego znamy m.in. jako autora książki „Powstańczy szantaż” i krytyka innych konwencjonalnych, a panoszących się w piśmiennictwie historycznym poglądów. Lech Mażewski ponadto jest autorem największej liczby tekstów w tych książkach. Najciekawszy wydał mi się artykuł „O ciągłości między Księstwem Warszawskim i Królestwem Polskim”. Z pewnych względów autor za istotną uważa ciągłość, nie zamykając oczu także na nieciągłość. W napoleońskim Księstwie kraj pracował dla wojny, wskutek tego biedniał, rujnowało się rolnictwo i gospodarka miejska. W Królestwie przeciwnie, bogacił się systematycznie, modernizował, poprawiał się stan finansów. W Księstwie rządzonym dla potrzeb wojska nie było gwarancji wolności, w Królestwie przeciwnie, zachowało się wiele tradycyjnego polskiego parlamentaryzmu. A jednak w opinii narodowej – autentycznej czy zmanipulowanej – Księstwo jest wyżej oceniane niż Królestwo. Lelewel miał powiedzieć, że w Królestwie nikt nie zauważył gwarancji wolności, a w Księstwie nie zauważono braku takich gwarancji. Usytuowanie geopolityczne okazało się ważniejsze dla Polaków niż warunki życia.

Jak wspomniałem, konstytucja Królestwa była tworem ludzi dobrej woli i rozumnych – nadał ją Polsce cesarz Rosji Aleksander I. Jednakże im norma jest doskonalsza, tym trudniej w kraju nieprzyzwyczajonym do rządów prawa jest utrzymać się w jej granicach, a każde jej przekroczenie przez władzę tym łatwiej wywołuje oburzenie. Jednak naruszanie konstytucji nie było głównym powodem niezadowolenia w Królestwie. Tym powodem było odłączenie ziem litewsko-ruskich. I to było głównym powodem powstań. Lech Mażewski zastanawia się, dlaczego Królestwo Polskie nie dążyło do odebrania Prusom Wielkopolski, lecz wbrew wszelkiej logice domagało się od Rosji, z którą pozostawało w unii personalnej, prowincji, gdzie Polacy byli mniejszością w ruskim i prawosławnym narodzie. Polska szlachta nie myślała i nie wiedziała, że jest mniejszością. Objaśnia częściowo ten fakt Adam Zamoyski: „Rosja zagarnęła tak duży obszar dawnej Rzeczypospolitej (trzeba zdawać sobie sprawę, co się kryje pod nazwą Rzeczpospolita, przecież nie Polska w dzisiejszym znaczeniu – B.Ł.), że w 1815 r. szlachta imperium Romanowów składała się w 64% z osób pochodzenia polskiego.Ponieważ zaś odsetek ludzi posiadających elementarne wykształcenie był wyższy wśród Polaków niż wśród Rosjan, liczba poddanych cesarstwa umiejących czytać i pisać po polsku była większa niż liczba tych, którzy potrafili czytać i pisać po rosyjsku” („Polska”). Autorzy polscy tamtego czasu robią wrażenie, jak gdyby nieszlachta i analfabeci nie należeli do żywych.

Królestwo Polskie zwane potocznie Kongresowym spadło Polakom jak z nieba. Najpierw cała Polska właściwa została zajęta przez państwa niemieckie (zabawcie się i zapytajcie znajomych, pod jakim zaborem znalazła się Warszawa; trzeba erudyty, żeby wiedział, że pod pruskim), następnie klęska napoleońskiego i walczącego z Rosją Księstwa Warszawskiego i oto niespodziewanie wraca Polska na mapę. Napoleon nawet nazwy „Polska” nie chciał dać. Słusznie twierdzi Lech Mażewski, że dwusetną rocznicę utworzenia Królestwa Polskiego należy uroczyście uczcić.

 

(źródło: Tygodnik Przegląd)

 

Wystarczyłaby szczypta rozumu i w 1830-31 roku jedna z najlepiej wyćwiczonych armii europejskich (tzn. armia Królestwa Polskiego) pod wodzą księcia Konstantego odzyskałaby dla Polski ziemie zaboru pruskiego, najprawdopodobniej doprowadzając do likwidacji tego pasożytniczego państwa (tzn. Prus). Bez powstań styczniowego i listopadowego nie doszłoby do rugowania polskości na kresach, nie byłoby hekatomby polskiej krwi i polskiej młodzieży, nie byłoby „wasze ulice nasze kamienice”, nie byłoby „dwużydzianu Polaka”, nie byłoby zmarnowanego XIX wieku, zaś w momencie rozwodu z imperium Romanowych wschodnie granice sięgałyby pierwszego i drugiego rozbioru, a kto wie, czy język polski nie byłby drugim oficjalnym językiem w Rosji.

No ale nie, przecież kadeci Szkoły Podchorążych Piechoty wobec przeciągającego się pokoju mieli zamnkniętą ścieżkę awansu … dlatego też (za moim umiłowanym poetą)

Nasz naród jak lawa,
Z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa,
Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi;
Plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi

No i plunęlismy na Królestwo Polskie.

Ostatnia refleksja nad jeszcze jedną ironią losu, który najwyraźniej zawziął się na nas-Polaków jak na mało kogo:

W latach porozbiorowych dla elity Krolestwa Polskiego największą krzywdą było niewłączenie do niego terenów, które dziś nazywamy (najczęściej niesłusznie) kresami wschodnimi – nie mogąc mieć wszystkiego i nie mając cierpliwości i rozsądku by poczekać, straciliśmy wszystko.

Dziś gazeto-polacy i inne popłuczyny po Giedroyciu czyli banda kretynów która ma dominujący wpływ na naszą politykę wschodnią nie tylko odcina się od Kresów, nie tylko frymarczy losem mieszkających tam od wieków Polaków, ale wręcz na wyprzódki dokonuje masakry polskości piłą mechaniczną sztucznie hodowanych nacjonalizmów kowieńsko-litewskiego i ukraińskiego, strasznie przy tym ubolewając, że zły Łukaszenka nie pozwala na swobodny rozwój antypolskiego nacjonalizmu białoruskiego.

W 1815 szlachta nie mogla przeboleć odłączenia ówczesnych kresów, podchorążowie tupali nogami, bo nie mieli szans na awans – można to jakoś zrozumieć (co nie znaczy zaaprobować). Ale jak zrozumieć postawę gazeto-polaków dwa wieki później, w 2017, jak zrozumieć Sakiewicza wołającego podczas zorganizowanej przez siebie chucpy przed ruską ambasadą:

„Rosjanie nie są tacy silni, na jakich wyglądają. Są silni naszą słabością i swoją bezczelnością. Dlatego musimy twardo stawiać warunki. I zobaczycie, że tu wróci nie tylko wrak, ale też będzie tu Putin w kajdankach, który będzie musiał odpowiedzieć za to, co zrobił w Smoleńsku. I za to, co robił dla Ukrainy. I za to co robi w Syrii. Każda totalitarna władza kiedyś upada. I życzymy Putinowi, aby znalazł się w polskim więzieniu, a nie rosyjskim, bo jesteśmy cywilizowanymi ludźmi. To jest jego jedyna szansa na przeżycie”

Jak pisze Mikołaj Miłosz:

„Tak więc nie wiem komu w Polsce miałby służyć cyrk, który urządził Sakiewicz ze swoimi zwolennikami pod rosyjską ambasadą? Wiem komu na pewno służy w wymiarze międzynarodowym – pogrążającej się w odmętach wojny domowej i banderoanarchii Ukrainie, dążącym do wojny amerykańskim neokonserwatystom, nawet Rosji, która może śmiało powiedzieć, że Polska jako podmiot polityki zagranicznej jest kompletnie nieobliczalna. Tak więc czyim agentem wpływu jest pan Sakiewicz? Cóż, jeżeli jemu i jemu podobnym uda się wywołać konflikt z Rosją to się przekonamy [tylko wtedy po co komu będzie potrzebna taka wiedza -McG]. Jeżeli będzie co sił wiał w stronę Zachodu i modlił się o to, żeby dać radę uciec do Berlina przed rosyjskimi czołgami. Jednocześnie się modląc, żeby go Niemcy nie wydali Rosjanom – jak kilkakrotnie już w historii bywało to okaże się agenturą wpływu Ukrainy i Zachodu. Jeśli zostanie w Warszawie, a po wejściu armii rosyjskiej nic mu się nie stanie to okaże się, że reprezentował interesy Rosji. Jest jeszcze jedna możliwość – nie jest niczyim agentem, ale wtedy za takie wypowiedzi i działania w normalnym kraju kolejny po Michniku Nadredaktor znalazłby się w psychiatryku. Na co ma o wiele większe szanse, niż zobaczyć Władymira Putina w więzieniu”.

MacGregor

b572bd54c2508385dbf82ddfa2a7db9b130

cafe2013stjames446

 

Reklamy

163 uwagi do wpisu “Królestwo Polskie (1815-1832)

 1. POLSKA nadal MIĘDZY WSCHODEM A ZACHODEM,tylko jeszcze bardziej globalnie niż to oceniał Feliks Koneczny,autor oryginalnego podziału na CYWILIZACJE.
  W czasie walki ZŁA ze ZŁEM to jest FASZYZMU z KOMUNIZMEM wobec Polski nielojalnie zachowały się MNIEJSZOŚCI NARODOWE:ŻYDOWSKA i UKRAIŃSKA.Po ZBRODNI PRZEMILCZENIA KATYŃ nastąpiła RZEŹ WOŁYŃSKA.Ma swoją historię żydowski,bandycki rewolucjonizm.
  Dziś doświadczamy procesu od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który zintensyfikował militaryzacje handlu wojną i pokojem,odwołując się przy tym do ANTYPOLSKICH,bandyckich korzeni.
  Jest i druga strona medalu wynikająca z pojedynku USA-Chiny.
  Doskonali się sztukę wywoływania kryzysów,aby na nich zarabiać.W trwającej WOJNIE O PIENIĄDZ po jednej stronie kalicja PETRODOLAROWA,a po drugiej ANTYDOLAROWA bazująca na powiększających się zasobach chińskiego złota.EURO zabiega o powiększenie wpływów europejskich przez pryzmat gospodarki niemieckiej.
  Jak w każdej wojnie trzeba mieć strategię,a jaka jest i jaka powinna być POLSKA?!

  Polubienie

 2. Nie wiem ale ten wpis pisze jakiś automat bo ciągle ta sama treść pod każdym nowym tematem tego wpisu . Temat nudny jak hu…. ten nowy temat .admin postaraj się bardziej .

  Polubienie

 3. W tamtych czasach było Królestwo Polskie podległe Rosji carskiej a przeskakując 200 lat do przodu mamy III Rzeczpospolitą czyli zamorski departament Stanów Zjednoczonych czyli tak na prawdę Izraela. Większości narodu to kompletnie wisi podobnie jak było 200 lat temu. Różnica jest taka, że wtedy Polak mógł swobodnie poruszać się po Rosji natomiast uzyskanie wizy wjazdowej do macierzy zamorskiej jest trudne, wręcz niemożliwe. ostatnio nawet co podawały żydowskie media dla Polaków, zostali nasi rodacy potraktowani przez Trumpa na równi z czarnuchami i latynosami czyli przepisy imigracyjne wobec Polaków zostały zaostrzone.

  Polubienie

 4. Brawo Julius za wpis .Szacunek . Jesteś prawdziwym Polakiem .admin mógłby się od ciebie tylko uczyć .

  Polubienie

 5. Ad Mieczysława Sylwestera Kazimierzaka

  … W czasie walki ZŁA ze ZŁEM to jest FASZYZMU z KOMUNIZMEM…

  Rozumiem, że DOBRO też walczy z DOBREM w jakiś krzakach, a może za siedmioma górami, morzami, rzekami i Szanowny Pan nic nie chce nam napisać na ten temat?
  Muszę też Szanownemu Panu oznajmić, że we współczesnej Jewropie mamy państwo, które używa oficjalnie w herbie, symbolu FASZYSTOWSKIEGO i o dziwo, nikt ich nie wyzywa od FASZYSTÓW!

  OFICJALNY HERB FRANCJI

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Francja

  O KOMUNIŹMIE i KOMUNISTACH pisałem wielokrotnie na forum ,,Wierni Polsce” ale widocznie Szanowny Pan nie czyta moich komentarzy i nie wie, że KOMUNISTA może walczyć tylko z ,,klawiszem” (łac. clavis – klucz, klucznik) w więzieniu albo z takim samym KOMUNISTĄ jak on sam w więziennej celi.

  https://pl.wiktionary.org/wiki/clavis

  JESZCZE RAZ, AŻ DO ZNUDZENIA!

  POSPOLITY – (łacina) COMMUNIA (także okrągłe, dietetyczne ciastko w Kościele Katolickim)
  PRZESTĘPCA POSPOLITY – (łacina) COMMUNIS CRIMINALIBUS

  TO SAMO W JĘZYKU WŁOSKIM, STWORZONYM NA BAZIE JĘZYKA ŁACIŃSKIEGO

  POSPOLITY – COMUNE
  PRZESTĘPCA POSPOLITY – CRIMINALE COMUNE

  OTO KRÓTKI RYS HISTORYCZNY PT. ,,BÓJ TO BĘDZIE OSTATNI…”

  Jak mnie uczono w szkole, do WALKI KLASOWEJ zawsze namawiali SOCJALIŚCI, KLASĘ ROBOTNICZĄ a nie KOMUNIŚCI. W tym celu powstały PARTIE SOCJALISTYCZNE, które miały bronić interesów klasy pracującej przed wrednym wyzyskiem KAPITALISTÓW. Szybko SOCJALIŚCI o tych ideach zapomnieli, zaczynając się mnożyć przez podziały jak komórki rakowe, prowadząc WALKĘ między sobą, a nie z KAPITALISTAMI.
  Kolejną organizacją, która powstała z myślą o obronie interesów ROBOTNIKÓW przed KAPITALISTAMI to są ZWIĄZKI ZAWODOWE. Przed II Wojną Światową, też się podzieliły na lewoskrętne i prawoskrętne. Po wojnie, w okresie PRL-u, walka z KAPITALISTAMI została zakończona i KAPITALIŚCI w OBOZIE SOCJALISTYCZNYM, przestali istnieć ale dwie pasożytnicze organizacje (partie i związki zawodowe) pozostały na placu boju i zaczęły bronić własnych interesów przed KLASĄ ROBOTNICZĄ MIAST I WSI – czysta paranoja.
  Po zmianach w 1989 r. do byłego OBOZU SOCJALISTYCZNEGO, wrócili KAPITALIŚCI na białych konikach i od razu dołączyli do obozów wielu partyjek (pamiętamy, że partie są (nowo)tworami SOCJALISTÓW?) i różnych ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH tzw. BRANŻOWYCH, tworząc TRINITY – Trójstronną Komisję ds. Społeczno-Gospodarczych, nieoficjalnie Rada Komisarzy Ludowych (RKL), która na placu boju, wykańczała bez pardonu, resztki niedobitków z KLASY ROBOTNICZEJ! W 2015 r. ,,przefarbowała się” bez rozgłosu na RADĘ DIALOGU SPOŁECZNEGO (RADA w języku rosyjskim – SOWIETY)

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Tr%C3%B3jstronna_Komisja_ds._Spo%C5%82eczno-Gospodarczych

  KAMELONY W NOWYCH BARWACH OCHRONNYCH – WSZYSTKO OD NOWA PO STAREMU!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Rada_Dialogu_Spo%C5%82ecznego

  DOKONALI ZMIAN NAZWY, ŻEBY ICH NIE KOJARZONO Z INNYM ŚWIATOWYM (NOWO)TWOREM?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Komisja_Tr%C3%B3jstronna

  ZWALANIE WINY ZA ,,WALKĘ KLAS”, PRZEZ TCHÓRZLIWYCH SOCJALISTÓW NA SIEDZĄCYCH W WIĘZIENIACH KOMUNISTÓW CZYLI FIKSUM-DYRDUM I KOLEJNY RAZ ROBIENIE Z LUDZI DURNIÓW.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Walka_klas

  P.S UWAGA! W języku łacińskim literę C czytamy jak greckie K! Taka stara klasztorna zmyłka dla czytających idiotów.

  Pozdrawiam

  Polubienie

 6. „ZWALANIE WINY ZA ,,WALKĘ KLAS”, PRZEZ TCHÓRZLIWYCH SOCJALISTÓW NA SIEDZĄCYCH W WIĘZIENIACH KOMUNISTÓW CZYLI FIKSUM-DYRDUM I KOLEJNY RAZ ROBIENIE Z LUDZI DURNIÓW.”

  Ciekawa uwaga. Na sympozjum w Tworkach tak mówili?

  Polubienie

 7. kika22
  A Komitet Obrony Robotników, KOR do czego / kogo zaliczyć?

  Kiedy powiedziałem żonie, że na żadne wręczanie blaszanych medali czy papierowych dyplomów z okazji 50–cio lecia pożycia małżeńskiego do ratusza nie pójdę, mój wnuczek, klasa piąta szkoły podstawowej, powiedział do babci
  –To co, dziadek nie chce iść na uroczyste wręczanie koców?

  Pan Mieczysław Sylwester Kazimierzak jest ekspertem od walki zła ze złem i nie przypuszczam z całym szacunkiem dla wymienionego, by chciał się zajmować walką dobra z dobrem

  Polubienie

 8. Ad LuK

  Ciekawa uwaga. Na sympozjum w Tworkach tak mówili?

  Ooooooooo, Luczek znowu się domaga, puszczenia muzyczki o NIEBIESKICH LUDZIKACH!

  Proszę bardzo Luczek – błagam, tylko nie dziękuj!

  Następnie Luczek, zadaj sobie, takie filozoficzne proste pytanka, oczywiście jak masz taką ochotę – nic na siłę! Co ten pan z siwą brodą stworzył? Masz do wyboru dwie proste opcje: SOCJALIZM NAUKOWY albo KOMUNIZM NAUKOWY.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Karl_Marx

  A TERAZ LUCZEK NAJWAŻNIEJSZE SPRAWY:

  1. Jak był twórcą NAUKOWEGO SOCJALIZMU, to czemu napisał ,,UTOPIJNY” MANIFEST KOMUNISTYCZNY?

  2. Jak napisał ,,UTOPIJNY” MANIFEST KOMUNISTYCZNY, to do czego mu był potrzebny NAUKOWY SOCJALIZM – przecież książeczkę powinien ,,skrobnąć” gęsim piórkiem o NAUKOWYM KOMUNIŹMIE?

  MANIFEST KOMUNISTYCZNY

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Manifest_komunistyczny

  JESZCZE SIĘ NIE NARODZIŁY PARTYJKI SOCJALISTYCZNE ALE BYŁY JUŻ JAKIEŚ BARDZO TAJEMNICZE KOMUNISTYCZNE ZWIĄZKI!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Zwi%C4%85zek_Komunist%C3%B3w

  ZWIĄZEK SPRAWIEDLIWYCH KOMUNISTÓW

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Zwi%C4%85zek_Sprawiedliwych

  LEWACTWO CHRZEŚCIJAŃSKIE TEŻ CZERPAŁO PEŁNYMI GARŚCIAMI Z KOMUNISTYCZNEGO SZAMBA!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Lewica_chrze%C5%9Bcija%C5%84ska

  KOMUNIZM

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Komunizm

  KOMUNIZM UTOPIJNY

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Komunizm_utopijny

  Luczek, jak sobie odpowiesz na te wszystkie bardzo proste pytanka, to będziesz mógł się udać na zasłużony odpoczynek do kurortu wypoczynkowego w miejscowości Tworki! W ramach relaksu bardzo polecam sympozja na temat komunizmu i socjalizmu oczywiście naukowego! Hej!

  Bywaj Luczek

  Polubienie

 9. Ad Adm-inka

  A Komitet Obrony Robotników, KOR do czego / kogo zaliczyć?

  Szanowny Adm-inku, te zamaskowane szkodniki, zaliczają się do KOR-ników – takie robale, lubiące rzeźbić albo drukować w drewnie.

  Mają zmysł artystyczny, że niejeden ,,artycha” może pozazdrościć takich zdolności.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kornikowate

  A tak całkiem serio, to były i są długofalowe zagrywki rządów globalistycznych, które cały czas manipulują cenami na rynku surowców energetycznych, które doprowadzają gospodarki do kryzysów ekonomicznych. To cena tych surowców, decyduje o cenie detalicznej poszczególnych produktów wytwarzanych i przeznaczonych do tzw. konsumpcji.

  Ówczesne władze z PZPR, nie podały rzeczywistych przyczyn drastycznych podwyżek cen żywności, a zwłaszcza ceny cukru, z czerwca 1976 r. i tak samo postępuje obecnie Wikopedia przemilczając przyczyny czerwcowych podwyżek, bo wiele powstałych mitów o ,,wielkich bohaterach” z tamtego okresu, ,,walczących z tzw. komuną” ległoby w gruzach.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Czerwiec_1976

  Przyczyny ekonomiczne podwyżek żywności były banalne. W tym czasie, władza ludowa musiała się zmagać ze sztucznym, światowym kryzysem naftowym i dlatego został zwiększony eksport produktów żywnościowych w pogoni za dewizami na zakup drożejącej z dnia na dzień, ropy naftowej. Później się władza wycofała z podjętych decyzji ale zostały kartki na cukier, który był w nadmiarze nadal eksportowany, a na rynku wewnętrznym, musiał być reglamentowany. Zaczęto też w tym czasie produkcję dżemów niskosłodzonych, które ,,królują” po dziś dzień, na półkach kapitalistycznych hipermarketów. Polska specjalność niskosłodzona, bo polski cukier wcale nie krzepi!

  Kryzys naftowy 1973-1975 – Kryzysy naftowe na świecie

  Kryzysy naftowe w gruncie rzeczy nie maja zbyt wiele wspólnego z problemami w procesie wydobywania ropy naftowej. U podstaw każdego takiego przesilenia leży bowiem konflikt polityczny.

  Pierwszy poważny kryzys naftowy datowany jest na lata 1973-1975 i wiązał się z niepowodzeniem państw arabskich w czasie wojny Jom Kippur. W zemście za poparcie udzielone przez państwa Zachodu na czele ze Stanami Zjednoczonymi Izraelowi członkowie OPAC postanowili obniżyć swą produkcję ropy, podnosząc jednocześnie jej cenę. Ponieważ podwyżki następowały kilkakrotnie cena ropy została tak mocno wywindowana, że główni jej odbiorcy znaleźli się w poważnych tarapatach. Gospodarki wysokorozwinięte bazowały bowiem na tym surowcu i wszelkie przerwy w dostawach niekorzystnie odbijały się na ekonomii. Cierpiała głównie Europa Zachodnia (w 80% zaopatrywana przez Bliski Wschód) oraz Japonia (w 90%). Paradoksalnie USA, w początkowym okresie, nie zostało zbyt dotkliwie ukarane. Tym niemniej pierwszy raz od czasu zakończenia II wojny światowej załamała się koniunktura gospodarcza. Wyrost cen paliw przyniósł podwyżki wyrobach gotowych, a także innych surowców i żywności. Gwałtownie zwiększało się tempo inflacji. Fatalnie prezentowały się również wskaźniki bezrobocia.

  Reakcja państw na kryzys w dużym stopniu uzależniona była od notowanych strat. Właśnie dlatego znacznie bardziej kompromisowe stanowisko zajmować zaczęły państwa europejskie, które stopniowo wycofywały swe poparcie dla Izraela.

  Znamienne jest, że osłabienie gospodarcze Zachodu spowodowało odprężenie zimnowojenne i zmusiło skłócone blokado podjęcia rozmów. Koniunktura poprawić się miała w drugiej połowie dekady.

  Kolejny poważny kryzys naftowy nastąpił w momencie, gdy uporano się z pierwszym. Rewolucja w Iranie doprowadziła do bardzo poważnego chaosu gospodarczego w kraju, co z kolei odbiło się na eksporcie ropy. Ponadto istotną rolę odegrały względy ideologiczne. Nowe władze z ajatollahem Chomeinim uznały, że błędem jest sprzedawanie swych „skarbów” wrogim państwom. W efekcie ceny ropy wzrosły o ponad 100%. Mimo to kraje Zachodu nie znalazły się w równie poważnym jak kilka lat wcześniej kryzysie. Państwa te ucząc się na błędach potrafiły przygotować się na taką ewentualność i w momencie zagrożenia, niemal natychmiast zadziałały odpowiednie instytucje. Inaczej sytuacja wyglądała w krajach rozwijających się, które nie wykształciły do tej pory odpowiednich zabezpieczeń.
  Do pewny zaburzeń na rynku surowców doszło również w roku 1991, w czasie akcji „Pustynna Burza”. Tym razem odpowiednia „profilaktyka” wraz z szybką reakcją (limitowanie paliw, zwiększenie wydobycia własnego, zmniejszenie zapasów) znacząco złagodziły kryzys, który dla szeregowych obywateli nie okazał się bardzo uciążliwy.

  Do innych, mniejszych problemów z ropą naftową dochodziło również w latach: 1956 (wojna Suezka), 1980 (wojna iracko-irańska) 1990 (inwazja na Kuwejt).

  http://wypracowania24.pl/historia/5876/kryzys-naftowy-1973-1975

  Oprócz KOR-ników powstały ROPCiO-sie, które broniły nie wiadomo czego i kogo! Jak już, to tylko ,,bronili” swojaków, przed urojonymi prześladowcami!

  ,,W czerwcu 1979 środowisko ROPCiO w Krakowie wspólnie z Akcją na rzecz Niepodległości zorganizowało na Błoniach „akcję balonową”: gdy Jan Paweł II pojawił przy ołtarzu, dwa balony meteorologiczne z papieskim herbem i z wizerunkiem orła w koronie majestatycznie uniosły się w górę. Był to najbardziej widoczny przejaw działalności opozycji w czasie 2. podróży apostolskiej Jana Pawła II”.

  Chi, chi, chi, balonikowy przejaw działalności opozycji, cha, cha, cha…

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ruch_Obrony_Praw_Cz%C5%82owieka_i_Obywatela

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 10. Coś dla Luk’a, nie odróżniającego socjalizmu (dosł. uspołecznienia) od komunizmu (dosł. wspólnotowości) oraz MSK specjalizującego się „od zawsze” w walce, cytuję ZŁA ze ZŁEM to jest FASZYZMU z KOMUNIZMEM

  Otóż w Polsce dzisiaj mamy nie tylko „Zapomnianą historię Królestwa Polskiego 1815-1832” ale i o 150 lat dłuższą

  ZAPOMNIANĄ HISTORIĘ ZAKONU KSIĘŻY KOMUNISTÓW 1683-1850:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Bartolomici

  Bartolomici, bartoszkowie, księża komuniści właściwie Zgromadzenie Kleryckie Księży Życia Wspólnego (łac. Institutum Clericorum Saecularium in Communi Viventium) – katolickie męskie zgromadzenie zakonne założone pod nazwą Zgromadzenia Księży Świeckich w roku 1640 we wsi Logman w elektoracie bawarskim przez salzburskiego kanonika Bartłomieja Holzhausera. Zgromadzenie zatwierdzone zostało przez papieża Innocentego XI w 1680 roku[1].

  Bartolomici zorganizowani byli we wspólnoty. Obowiązkiem członków zgromadzenia było prowadzenie wspólnego życia z dala od kobiet, wspólne ćwiczenia duchowe i modlitwy pod rządami jednego przełożonego. Wszystkie gromadzone przez komunistów dochody składane były do wspólnej kasy. Oddawali się działalności duszpasterskiej w miastach i wioskach, szczególną rolę w ich misji pełniła posługa kaznodziejska i spowiednicza. Prowadzili szkoły, kolegia i seminaria duchowne[1].

  Oprócz terytoriów Świętego Cesarstwa Rzymskiego działali również na Sycylii, w Portugalii, Irlandii, dotarli też do Rzeczypospolitej, gdzie przybyli w 1683 (lub 1685) roku, sprowadzeni przez królową Marysieńkę. Swój pierwszy dom założyli w Górze Kalwarii. Tam też pod opieką biskupa poznańskiego Stefana Wierzbowskiego zorganizowali seminarium duchowne. Ich działalność w Polsce zakończyła się oficjalnie w 1850 roku. Ich strojem zakonnym była sutanna, nieróżniąca się od ubioru duchowieństwa. Duchowni będący komunistami nosili pod sutanną krzyż kartezyjski[1].

  Otóż na podstawie takiego KRZYŻA KARTEZJAŃSKIEGO pojawiła się odznaka 4 Pułku Piechoty Strzelców Podhalańskich (1918-1939)

  a także KRZYŻA OFICERSKIEGO ORDERU ODRODZENIA POLSKI, jakim został uhonorowany mój ojciec w 24 listopada 1964:

  (Jego „Krzyż Oficerski” jest wzoru takiego jak ten krzyż po prawej, tylko ze stylizowanym napisem w środku „PRL”)

  Jak widać na powyższych obrazkach, TRADYCJI RODZINNYCH staram się trzymać! (Księża Komuniści, ukrywający takie „kartezjańskie – tj. GRECKIE – krzyże” pod habitami, by zaraz dorzucili „tak nam dopomóż BÓG NIE IZRAELITÓW!”)

  Polubienie

 11. Admin i filozof uważajcie aby wam wasze zony jajeczek z GMO nie kupowały bo to podobno i na potencje szkodzi zwłaszcza ty adminku :
  Fragment :
  Abp J. Życiński: nie należy bać się GMO
  Nauka w Polsce (PAP) | 2007-12-06

  Żywność genetycznie modyfikowana w PolsceAbp Józef Życiński wzywał we wtorek wiernych, aby nie bali się żywności modyfikowanej genetycznie. „Medycyna nie ma żadnej wiedzy, by żywność zmieniona genetycznie niosła jakieś zagrożenia” – powiedział metropolita lubelski podczas mszy św. z okazji Barbórki w Łęcznej (Lubelskie). Zdaniem abp. Życińskiego, lęk przed żywnością zmodyfikowaną genetycznie rozpowszechniają środowiska radykalnych ekologów. „Ich poglądy są odosobnione” – uważa hierarcha.

  „Tyle razy uczestniczyłem w Stolicy Apostolskiej w dyskusjach o żywności zmodyfikowanej genetycznie (…) i nigdy nie usłyszałem opinii, by żywność, którą zmieniono genetycznie była zagrożeniem dla ludzkiego życia” – zaznaczył abp Życiński.

  Wskazał, że tego rodzaju żywność jest już w Polsce spożywana, m.in. okazałe truskawki, czy twarde pomidory sprowadzane z zagranicy. „Wszyscy korzystamy już z tych pokarmów i nie ma powodu, by wpadać w panikę i przeżywać lęki, dlatego, że ktoś nas straszy” – powiedział.

  Metropolita lubelski podkreślił, że dzięki genetycznemu modyfikowaniu żywności można walczyć z chorobami. Wskazał na program naukowców z Fryburga, którzy uzyskali ryż zawierający witaminę A i inne korzystne związki, których nie ma w zwykłych odmianach tej rośliny. Jest to ważne tam, gdzie ryż jest podstawą wyżywienia. „Dzieci karmione tym ryżem w biednych krajach nie zapadają na choroby oczu” – mówił.

  Abp Życiński przypomniał, że w przeszłości ludzie wielokrotnie straszeni byli złymi skutkami, które miałyby przynieść nowe wynalazki. Nawiązał do XIX-wiecznych przewidywań mówiących, że podróże koleją z wielką na ówczesne czasy prędkością 30 km na godzinę, będą szkodliwie odbijać się na ludzkim wzroku.

  „Pewien typ odwagi jest konieczny, aby społeczeństwo mogło istnieć i normalnie funkcjonować” – przekonywał abp Życiński. KOP

  Źródło: PAP – Nauka w Polsce

  całość na :
  http://www.biotechnolog.pl/abp-j-zycinski-nie-nalezy-bac-sie-gmo

  Polubienie

 12. Kościół Katolicki jako najstarsza o wielusetletniej historii, globalna żydowska korporacja handlowa stoi ramię w ramię z pozostałymi globalnymi organizacjami. Jedynym celem tej współpracy jest bezkarne rabowanie ogłupionych uprzednio doszczętnie gojów.

  Polubienie

 13. Można przyjąć z prawdopodobieństwem równym jeden, że Watykan poprzez różnego rodzaju fundusze ma ulokowane olbrzymie środki finansowe w globalnych żydowskich korporacjach i funduszach i sukces żydów na rynkach finansowych jest rónoważny sukcesowi Watykanu. Także wszystkie przedsięwzięcia globalnych korporacji mające na celu wyautowanie z rynku rodzimych producentów będą cieszyły się poparciem kościoła a nawet będzie on przygotowywał podatny grunt pod działania antynarodowe w danym państwie.

  Polubienie

 14. Mnie na smiech zbierało jak to Franek na początku urzędowania znalazł w Watykanie 400 tys Euro i pytał się głupio skąd te pieniądze bo on o nich nie wiedział .Pewnie papa Wojtyła albo Niemiec trzymali je w skarpecie na ciężkie czasy bu bu ha ha .
  Zresztą katolicy raz do roku zbierają w Kościołach kasę na Watykan . Strzyżenie trwa w najlepsze prawda adminku .

  Polubienie

 15. To jest Graham. Jedyny człowiek, który potrafiłby przeżyć każdy wypadek samochodowy

  Źródło, fotografia: http://www.meetgraham.com

  A jakby genetyczne jedzonko wydłużało nam życie o co najmniej 80 lat, to co wówczas?
  Jedli byśmy jedzenie zwykłe czy genetycznie modyfikowane?

  Polubienie

 16. Admin miej litość co ty wklejasz kuzwa chcesz żebym umarł ze strachu i co na mój temat napiszesz : majorowi słodziłeś a mi pewnie tak bys napisał ” umarł głupi Zygmunt ten co lubił szwabski browarek i kobitki używajace duzo perfum „.

  Polubienie

 17. Paweł
  Ja ciZyga napiszę, aby w twoim dużym ogródku wyrosła piękna sałata, szczypiorek, rzodkiewka, maliny dobrze i obwicie owocowały ( u mnie maliny to już chyba genetyczne, na jednorocznych pędach malinki wielkie jak truskawki)
  Piwa żebyś nie pił, bokserek po 60 zł nie kupował tylko zwykłe bawełniane chińskie po zł 4,50

  Polubienie

 18. adminku w tych bawełnianych chińskich po 4,50 pln to się jaja w lecie pocą a te moje za 60 zł naprawdę wysokiej jakości .Kup poczujesz luksus .

  Polubienie

 19. Żeby rozwiązać odwieczny problem położenia pomiędzy Niemcami a Rosją trzeba zbrojnie najechać Niemcy i sobie ten kraj definitywnie podporządkować. Słowianie mogli ulec germanizacji to trzeba zrobić wszystko aby Germanie ulegli słowianizacji. Teraz to by się nazywało obrona narodu niemieckiego przed arabizacją. Ale z przyczyn wiadomych jest to niemożliwe do zrealizowania na dzień dzisiejszy. Dlatego musi powstac jakaś namiastka przyszłego rządu w Polsce która by zaczęła przygotowywać pod to grunt. Wydaje się to być w sferze utopii ale dla Polski innego rozwiązania nie ma bo zostanie sprowadzona terytorialnie do Księstwa Warszawskiego albo w połączeniu z zachodnią i częścią centralnej Ukrainy do Judeopolonii.

  Polubienie

 20. Jeśli chodzi o medale i o wzajemną polsko-rosyjską historię, to warto, za http://www.km.ru przypomnieć, że niedawno „batka” Łukaszenko wydał medal upamiętniający RZYWRÓCENIE MOGILIEWA DO KORONY RZECZPOSPOLITEJ W 1661 ROKU, po oderwaniu tego miasta od Rzeczpospolitej, przez chwilowo zwycięską Carską Rosję w 1654 roku. Ten Łukaszenka bardzo się nie podoba zarówno władcom Zachodu jak i dzisiejszego KAPITALISTYCZNEGO Kremla. Kto zna rosyjski, proszę czytać:

  В ходе Русско-польской войны в 1654 году Могилев ушел к русскому царю. Поляки попытались вернуть город, но были на голову разбиты. Тогда, судя по всему, польская корона решила подойти к вопросу с другой стороны и «провести работу» с могилевской элитой и средним классом. То есть банально купить ее.

  В феврале 1661 года городской магистрат приказал своим сторонникам тайно поснимать кремни со стрелецких ружей. Кроме того, специально подготовленные предатели должны были поднять тревогу, заявив, что за городом поляки напали на белорусских крестьян и убивают их, с тем, чтобы закрыть ворота за спиной у части русского гарнизона и разделить его.

  Все так и вышло. Клич Леоновича «Пора! Пора!» стал призывом к началу резни. Следует отметить, что даже частично обезоруженные и застигнутые врасплох, русские воины смогли изначально дать жестокий отпор предателям, и, скорее всего, победили бы, но городские власти выпустили из тюрьмы и вооружили польских военнопленных, в результате чего большая часть обезоруженного русского гарнизона была вырезана. А руководители изменников получили награды и титулы от польских властей.

  Выпуск памятной монеты в честь подобных событий – жест, мягко говоря, сомнительный. Если «батька» считает, что в положении литовско-польских холопов предкам современных белорусов было лучше, чем в союзе с братским народом, то к чему тогда разговаривать о дружбе?

  Читать полностью: http://www.km.ru/world/2017/04/23/aleksandr-lukashenko/801608-obrashchenie-lukashenko-k-narodu-s-zadnimi-myslyami-ili

  Polubienie

 21. To o czym się nie pisze to o nieustających wojnach jakie odbywały się na terenie Rzeczypospolitej w okresie przedrozbiorowym Wojny szwedzkie i bunty kozackie w okresie panowania Wazów, wojny północne i siedmioletnie w okresie panowania Sasów. Wojny te w znacznym stopniu doprowadzały do ruiny i upadku potęgi Rzeczypospolitej. Jak pisał biskup Krasicki ,,było miasteczko bram cztery ułomki dziewięć klasztorów i gdzie niegdzie domki.
  Tam gdzie pokazał się oddział zbrojny obojętnie jakiego wojska tam dochodziło do rabunków, ogołocenia z żywności i najczęściej do puszczania wioski z dymem. W ten sposób wyludniała się wieś, podupadały miasta. Kronikarze pisali, że Rzeczypospolita stała się jak zajezdna karczma dla obcych wojsk, które przewalały się z północy na południe i ze wschodu na zachód. Wojny napoleońskie i cofająca się jego armia z pod Moskwy rabowała wszystko co było do zrabowania, resztę paliła, by podążające za nią wojska rosyjskie nie miały ani spyży dla koni, ani kaszy dla żołnierza, ani dachu nad głową do spoczynku.
  Polski czy litewski chłop i jego rodzina bez pożywienia i bez dachu nad głową nie była w stanie przeżyć zimy roku 1812– 1813. To samo spotykało szlachtę a nierzadko i drobne mieszczaństwo.
  Dopiero w Królestwie Kongresowym, Królestwie Polskim pod berłem cara nastał pokój i czas odbudowy ze zgliszcz i zniszczeń wojennych. Mogliśmy mieć po raz pierwszy 123 lata pokoju bez wojen, rokoszy, buntów. Mogliśmy. I mielibyśmy gdyby nie fatalne i nie w polskim interesie powstania Styczniowe i Październikowe, w których polała się polska krew, polskich patriotów i polskiej młodzieży. Straciliśmy politycznie i społecznie. Unikając represji i kar wielu powstańców ruszyło na emigracyjną tułaczkę i poniewierkę, tracąc majątki i ojczyznę na zawsze.
  Polska w tamtym okresie była wprawdzie słabsza militarnie od Rosji, ale kulturowo staliśmy od niej wyżej i kto wie czy tak jak łącząc się unią personalną z Litwą, Rzeczypospolita nie stała by się wiodącą i dominującą w cesarstwie Rosyjskim.

  Wracając do dnia dzisiejszego.
  Białorusi trafił się mąż stanu.
  Nam jakby za karę przytrafiło się samo nieszczęście, Wałęsa, Mazowiecki, Balcerowicz, Buzek, Tusk
  Może coś się poprawi za obecnych rządów.
  Zobaczymy, może pani premier Szydło wsparta przez JK okaże się naszym polskim mężem stanu zdolnym obronić i podźwignąć z dołka naszą Ojczyznę.
  Oby tak się stało.

  Polubienie

 22. Admin ja pierd… tobie chyba sexu brak i odbija się to na twoim mózgu .Gdzie takie brednie pisać .Człowieku opamiętaj się i bokserki po przeczytaniu twojego wpisu poszły do prania tak się śmiałem .
  Gdzie ty się uchował żeby takie brednie pisać .Szydło mąż stanu? . To już prędzej Nikodem Dyzma .
  Admin tak szczerze tobie za pisanie tych bredni czy ty to robisz za darmo . Ja pierd…. komedia . Chłopie nawet PIS na republice czy niezależnej nikt tak w dupę nie włazi nawet sam Pietrzak PIsowi tak dupy nie liże jak ty . Ja pierd…. cyrk :
  cytat admin :
  „Zobaczymy, może pani premier Szydło wsparta przez JK okaże się naszym polskim mężem stanu zdolnym obronić i podźwignąć z dołka naszą Ojczyznę.
  Oby tak się stało.”
  ADMINEK NA CO TY LICZYSZ NA POSADĘ W TV REPUBLIKA ?
  W PISOWYM LIZDYDUPSTWIE POBIŁEŚ WSZELKIE REKORDY .
  CYRK Z TEGO ADMINA !!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 23. Zyga
  Tą końcówkę specjalnie wstawiłem dla ciebie.
  I nie pomyliłem się przewidując, że pierwszy się odezwiesz.
  Zyguś, daj się przekonać. Pani premier to kobieta z głową, świetny polityk, rozważny premier, uchroniła nas przed falą muzułmańskich emigrantów. Podwyższyła najniższą stawkę płacy, obniżyła wiek emerytalny, dała pieniądze na dzieci.
  Jeszcze wiele dobrego zrobi dla kraju i dla ciebie.
  Chociaż ogródek sam będziesz musiał skopać.

  Polubienie

 24. Trump Sends Special “Never Again” Message to the Six Million
  Andrew Anglin
  Daily Stormer
  April 24, 2017

  Message to the World Jewish Congress from US President Donald Trump
  Wiadomość od Trumpa dla Światowego Kongresu Żydów.

  Nie ze wszystkim można się zgadzać z Anlinem.
  On some level, it doesn’t even matter. Because we are where we are now.
  But I think it is important on a personal and I dare say a spiritual level to understand that the Trump movement was real, Trump was real, he was fighting for us, the people.
  But whatever happened around the period of the last week of March, Our President is no longer Our President.
  He lost the fight.
  He is a hostage of the Jews, and he is doing their bidding.
  And now, we stand opposed.

  Polubienie

 25. Kazimierz Morawski przed napisaniem książki : ŹRÓDŁO ROZBIORU POLSKI przetłumaczył PAŃSTWO W OKOWACH MASONERII.

  W dniu 24 kwietnia 2017 20:47 użytkownik WIERNI POLSCE napisał:

  > julius commented: „Trump Sends Special “Never Again” Message to the Six > Million Andrew Anglin Daily Stormer April 24, 2017 > https://youtu.be/GBA_ELnhIVc Message to the World Jewish Congress from US > President Donald Trump Wiadomość od Trumpa dla Światowego Kongresu Żyd” >

  Polubienie

 26. Cytat z dr Nowopolskiego o Trumpie (http://drnowopolskiblog.neon24.pl/post/138138,smierc-pomiedzy-kesami-czekoladowego-tortu):

  „Byliśmy już przy deserze podczas obiadu z wizytującym prezydentem Chin, gdy zbliżył się do mnie oficer i na ucho poinformował mnie o gotowości naniesienia uderzenia rakietowego na Syrię. Poleciłem wykonać to zadanie i powróciłem do deseru, wyjątkowo smacznego tortu czekoladowego. Po kilku kęsach, oficer powrócił z informacją, że rakiety są już w drodze. Wtedy zwróciłem się do siedzącego obok prezydenta Chin i poinformowałem go o naszej akcji zbrojnej.”

  Oba zacytowane obrazki z życia obecnego amerykańskiego prezydenta porażają swym infantylizmem i ilustrują jego szokujące ograniczenie umysłowe. Nie stanowi on w tym wyjątku, ani w gronie swych poprzedników z Białego Domu, ani innych zachodnich „przywódców”. Świadczy też dobitnie o pełnym zidioceniu zachodnich społeczeństw, którym korporacyjne media nie wahają się serwować wspomnianych historyjek bez obawy o swą pełną kompromitację.

  Biorąc powyższe pod uwagę nie powinno nadmiernie zdziwić wysłanie przez przyszłego Prezydenta Francji, Marine Le Pen, Legii Cudzoziemskiej na nową wojnę krymską.

  Polubienie

 27. Ad Mieczysława Sylwestera Kazimierzaka

  Kazimierz Morawski przed napisaniem książki : ŹRÓDŁO ROZBIORU POLSKI przetłumaczył PAŃSTWO W OKOWACH MASONERII.

  ZAWSZE NAJCIEMNIEJ JEST POD LATARNIĄ!

  Wrocław pełen masonów

  http://www.legitymizm.org/wroclaw-pelen-masonow

  TA WIELKA PANI, KTÓRĄ NAZYWAJĄ KRÓLOWĄ, TEŻ JEST POD TROSKLIWĄ OPIEKĄ LITERKI ,,G”, CYRKLA, WĘGIELNICY I PENTAGRAMU.

  http://imediata.org/?p=3410

  CO MY TU MAMY? WIZYTACJA NAKRADZIONYCH GOLDÓW Z CAŁEGO ŚWIATA?

  https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=pt&u=http://imediata.org/%3Fp%3D3410&prev=search

  Pozdrawiam

  Polubienie

 28. Ad Mieczysława Sylwestera Kazimierzaka

  Szanowny Panie Mieczysławie, a dlaczego dla KOMUNIZMU, a nie dla NEOKOMUNIZMU, POSTKOMUNIZMU, KOMUNIZMU PIERWOTNEGO, KOMUNIZMU UTOPIJNEGO, KOMUNIZMU WOJENNEGO?

  Neokomunizm

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Neokomunizm

  Postkomunizm

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Postkomunizm

  Komunizm pierwotny

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Komunizm_pierwotny

  Komunizm utopijny

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Komunizm_utopijny

  Komunizm wojenny

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Komunizm_wojenny

  A MOŻE TO JEST ,,BOLSZY” BOLSZEWIZM, NAZYWANY LENINIZMEM SOCJALISTYCZNYM?

  Bolszewicy

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Bolszewicy

  Leninizm

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Leninizm

  Komuniści wszystkich krajów łączcie się w jeden totalny komunizm! Jaka cholera was tak podzieliła?

  Pozdrawiam

  Polubienie

 29. „TA WIELKA PANI, KTÓRĄ NAZYWAJĄ KRÓLOWĄ, TEŻ JEST POD TROSKLIWĄ OPIEKĄ LITERKI ,,G”, CYRKLA, WĘGIELNICY I PENTAGRAMU.”

  Gdy masoneria zwycięży i zapanuje nad światem wszyscy będziemy w szpitalach pod czułą opieką takich pasztetów, jak ta w niebieskim?! W takim razie trzeba walczyć do upadłego z tym wrednym spiskiem!

  Polubienie

 30. Doradca Prezydenta Putina ujawnia „lekarstwo na amerykańską agresję”
  Doradca Putina uważa również, że Donald Trump tylko”robi to, co rządząca elita oczekuje od niego”.
  Jedynym sposobem na powstrzymanie agresji Stanów Zjednoczonych jest uniezależnienie się od dolara, powiedział w piątek 21.04 doradca Kremla.
  „Im bardziej agresywni są Amerykanie tym wcześniej zobaczą ostateczny upadek dolara, ponieważ jedynym sposobem na to, aby ofiary amerykańskiej agresji przerwały tę agresję, jest pozbycie się dolara. Będzie to koniec siły militarnej Stanów Zjednoczonych „, powiedział Siergiej Glazjew w wywiadzie dla TASS.
  „Nie mamy złudzeń dotyczących Trumpa, że zmieni politykę.”
  Całość
  http://www.informationclearinghouse.info/46926.htm

  Polubienie

 31. Polityk rosyjski Klincewicz powiedział, że Wielka Brytania może zostać wymazana „z powierzchni Ziemi”, jeśli rozpocznie atak nuklearny.
  Złożył to oświadczenie w odpowiedzi na komentarz autorstwa Michaela Fallona w poniedziałek, w którym brytyjski sekretarz obrony omówił możliwość prewencyjnego ataku jądrowego na Rosję.
  https://themoscowtimes.com/news/russian-senator-uk-will-be-wiped-off-face-of-the-earth-in-case-of-nuke-strike-57812
  Na razie straszą się wzajemnie ale fakt jest faktem, że to Wielka Brytania od dłuższego już czasu przewodzi wszelkim oskarżeniom przeciwko Rosji i zastrasza Europę Środkowo Wschodnią rzekomym atakiem rosyjskim na państwa w niej położone.

  Polubienie

 32. @”pytuś”
  Od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejał w działaniu rosyjski rasizm do ŻYDOBANDERYZMU,który zintensyfikował militaryzację handlu wojną i pokojem w ramach trwającej WOJNY O PIENIĄDZ.
  Aby lepiej zrozumieć wymienione pojęcia można zastosować słownik Bertranda Russella właśnie dla KOMUNIZMU.

  Polubienie

 33. Adminku po czyjej stronie staniesz ? Kto ci więcej kupi ptasiego mleczka tą stronę będziesz dopingował ? żart oczywiście .
  Może lepiej stać po stronie żydów ? Masz cięzki wybór ha ha ha :
  Adminku kwadratura koła dla ciebie prawda ? Kogo tu poprzeć ?

  Dziś w Izraelu zmarł rabin Menahem Mendel Dejcz (Менахем Мендель Дейч) .Zmarł na skutek urazów jakie odniósł w trakcie banderowskiego,bandyckiego (w zasadzie na to samo wychodzi), pobicia w październiku 2016 w Żytomierzu.
  https://vz.ru/news/2017/4/16/866533.html
  Jak łatwo się domyślać teraz Izrael zażąda ekstradycji napastników (raczej nie należy sądzić że ichniejsze służby nie znają sprawców) i Kijów stanie przed nie lada dylematem:oddać Żydom banderowskich „bohaterów” i narazić się miejscowym patriotom-rezunom,czy nie oddać i narazić się niezwykle wpływowej organizacji Habad? oj będzie się działo!

  Polubienie

 34. Adminku oto obowiązkowa lekturka dla twojej żony .Gdy mojej babince to dziś pokazałem to tak się na mnie wkur… wyzwała od Lucyferów i pewnie z domu by mnie wyrzuciła tylko kto by ją utrzymywał pasibrzuch ? kto by jej taki piekny ogród płodził na lato ?
  No i dlatego baba Zygę trzyma tylko będzie makabra jak się to zyga czyli ja wkurwię wezmę babę za łep odetnę od zakupów w carefourach i wyslę ją do Torunia aby ja ojczulek utrzymywał a zyga spokojny ale w koncu cierpliwość do baby może stracić :
  https://informatorcodzienny.wordpress.com/2012/12/01/benedykt-xvi-bog-nie-zyje-jestesmy-sami/

  Polubienie

 35. A ci zawsze znajdą wytłumaczenie nawet z beznadziejnej sytuacji . komedia :
  Episkopat Polski wydał oświadczenie prasowe, w którym podkreślił, że wypowiedź papieża nie była wygłoszona ex cathedra i w związku z tym nie jest objęta dogmatem o nieomylności. Wyraził też nadzieję, że „incydent” nie wpłynie na szacunek, którym Kościół cieszy się w polskim społeczeństwie.

  Polubienie

 36. Ad Mieczysława Sylwestera Kazimierzaka

  Od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejał w działaniu rosyjski rasizm do ŻYDOBANDERYZMU,który zintensyfikował militaryzację handlu wojną i pokojem w ramach trwającej WOJNY O PIENIĄDZ.
  Aby lepiej zrozumieć wymienione pojęcia można zastosować słownik Bertranda Russella właśnie dla KOMUNIZMU.

  Szanowny Panie, skąd się u Pana bierze pojęcie pseudonaukowe – ŻYDOBOSZEWIZM? Może w tym przypadku chodzi o ŻYDOSOCJALIZM, który bardziej miałby racjonalne tłumaczenie występującego zjawiska? Żyd, Karol Marks i książeczka KAPITAŁ, napisany w duchu SOCJALISTYCZNYM, żydowskie partyjki tworzone lawinowo, u schyłku XIX w., na bazie idei SOCJALISTYCZNYCH, a to wszystko razem wzięte, tworzy ŻYDOSOCJALIZM, a nie ŻYDOBOSZEWIZM!

  BOLSZEWIK, BOLSZEWIZM jest rosyjskim przymiotnikiem, który w języku polskim oznacza WIELKI, WIĘKSZY, a w tym przypadku chodzi o WIĘKSZĄ liczbę głosów, za lub przeciw, w głosowaniach partyjniackich.

  Drugim rosyjskim przymiotnikiem jest MIENSZINSTWO, które oznacza w języku polskim MNIEJSZY, MNIEJSZOŚĆ i o dziwo nie występuje w języku polskim w wersji oryginalnej, a powinno, równoważąc pojęcie BOLSZEWIKA.

  Mniejszość – меньшинство
  Wielki – большой, jest też synonim великие

  Specjalnie dla Szanownego Pana, odkrywam mroczne dzieje pewnej ROSYJSKIEJ PARTII SOCJALISTYCZNEJ, która po wewnętrznym podziale partyjnym, stworzyła BOLSZEWIKÓW i MIENSZEWIKÓW. Proszę też zwrócić uwagę na przebiegłość Wałodi Lenina, który po pierwszym głosowaniu został MIENSZEWIKIEM ale po drugim, już był BOLSZEWIKIEM.

  BOLSZEWIZM I BOLSZEWICY

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Bolszewicy

  ALBO TO SAMO, NAZWANE LENINIZMEM

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Leninizm

  MIENSZEWIZM I MIENSZEWICY

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Mienszewicy

  JULIJ MARTOW, ZAPOMNIANY WODZUŚ MIENSZEWIKÓW

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Julij_Martow

  Proszę też zwrócić uwagę jak chytrze się ,,dokleja” DEMOKRACJĘ do wyrazu SOCJALIZM, tworząc SOCJALDEMOKRACJĘ. Takie pojęcie nie istniało w owym czasie, gdy panował SOCJALIZM REWOLUCYJNY, a jak wiemy z kart historii w rewolucjach nie ma miejsca na DEMOKRACJĘ.

  Socjalizm rewolucyjny

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Socjalizm_rewolucyjny

  Pozdrawiam

  Polubienie

 37. Zyga heretyku, jakie ty linki podajesz, chyba od samego diabła
  https://informatorcodzienny.wordpress.com/2012/12/01/benedykt-xvi-bog-nie-zyje-jestesmy-sami/

  Benedykt XVI: Bóg nie żyje, jesteśmy sami
  Posted on Grudzień 1, 2012

  Papież Benedykt XVI zaskoczył dziś wiernych podczas homilii papieskiej na Placu św. Piotra, gdy ogłosił, że „Bóg jest martwy” oraz że „to wszystko zupełna bzdura”.
  Dziennikarze zwrócili uwagę, że biskup Rzymu był wyraźnie wstrząśnięty i niewyspany, gdy tłumaczył gromadnie przybyłym katolikom, że „cała nasza egzystencja nie ma sensu ponad tę krótką chwilę”. Wbrew katolickiej tradycji, papież był nieogolony, a jego szaty znaczyła spora plama od sosu pomidorowego.
  – Byłem zupełnie naiwny, gdy wydawało mi się, że nad ludzkością czuwa nieskończenie dobry Bóg. Wystarczy się rozejrzeć, zobaczyć całe to cierpienie i zło. Dzieci umierające z głodu w męczarniach – dzieci! Jaki wszechmocny, dobry Stwórca mógłby na to pozwalać?
  Na placu św. Piotra zapadła grobowa cisza. Benedykt XVI trzęsącą się dłonią podnosił do ust kielich wina mszalnego i regularnie go dopełniał, kontynuując niecodzienne kazanie:
  – Jesteśmy tylko małpami, szympansami, które trochę zmądrzały i myślą, że wszystko co widzą jest dla nich. Człowiek jest jedynie reakcją chemiczną, obdarzoną chwilowym przebłyskiem świadomości. Małpa o przerośniętych ambicjach, homunkulus z węgla, siarki i tlenu! Małpa, która desperacko krzyczy „dlaczego?” i szuka przyczyn przez ten ułamek kosmicznej sekundy, zanim siły, nad którymi nie panuje zaciągną ją brutalnie do grobu, by stanęła wobec potwornego faktu wiecznej nicości.
  Papież opierał się o balkon i ignorował wiernych, spośród których niektórzy zaczęli buczeć, inni natomiast zagłuszali go skandując „Santo Subito”. Przywódca Kościoła Katolickiego tymczasem pytał, co może znaczyć zbawienie albo odpuszczenie grzechów i śmiał się gorzko.
  – Jaki grzech? Jakie zbawienie? Dryfujemy samotnie na kawałku skały pośród bezkresu wszechświata, z którego czyste prawdopodobieństwo i bezwzględna selekcja naturalna ulepiły naszą ułomną formę. Jeśli Bóg kiedykolwiek istniał, to nie żyje albo nas opuścił; jesteśmy sami i nie ma żadnych bytów poza tym, czego doświadczamy. Jeśli coś ma znaczenie, to może tylko to, jak spędzimy swój czas i co pozostawimy po sobie. A i to zniknie wobec nieubłaganego prawa entropii, gdy za kilka nikczemnych miliardów lat nasz wszechświat stanie się pusty, statyczny i martwy.
  Oburzeni katolicy opuszczali już plac, gdy papież Ratzinger, chwiejąc się, kończył homilię.
  – Idźcie i… I bądźcie dobrzy dla siebie. Macie przecież jakąś intuicję moralną, po prostu nie róbcie innym krzywdy. Mnie nie pytajcie, skąd mam wiedzieć lepiej od was?
  Episkopat Polski wydał oświadczenie prasowe, w którym podkreślił, że wypowiedź papieża nie była wygłoszona ex cathedra i w związku z tym nie jest objęta dogmatem o nieomylności. Wyraził też nadzieję, że „incydent” nie wpłynie na szacunek, którym Kościół cieszy się w polskim społeczeństwie.
  ————————
  A może papa golnął sobie szklaneczkę czegoś mocniejszego i się wygadał.
  No i wymienili Benedykta na Franciszka

  Polubienie

 38. Adminku błagam cię daj zyć kochanienki juz mi baba daje w kość w dodatku wygoniła mnie i śpię na podłodzę .Po co mi to było !!!!!!!!!!!!!!!!! kużwa . Ja pierd…. pokaż cos babie w dodatku radiomaryjnej .

  Polubienie

 39. I co ja biedny zawinił babie . Przeciez to powiedział papa a ja przez jego słowa musiałem sobie pościelić na podłodze .Kużwa za nie moje słowa baba mnie karze.

  Polubienie

 40. O Informatorze

  Niniejsza strona ma, przynajmniej w założeniu, charakter humorystyczny. Zawarte na niej informacje prawdopodobnie nie są zgodne z rzeczywistością, z wyjątkiem tych dotyczących Jarosława Gowina; te są absolutnie prawdziwe. Redakcja nie odpowiada za Polskę.

  No to zyga humor żonie popsuł.

  Polubienie

 41. Zyga słuszna cię kara spotkała, bo ktoś sobie coś tam na blogu word press napisał, że niby papież to i tamto powiedział, a to była nieprawda, bo Bóg jest wielki i sprawiedliwy i powiedz to swojej małżonce – I odpuść nam nasze winy jak i my odpuszczamy.
  I zaraz ci kobieta odpuści, grzechy wybaczy, do piersi przytuli i wybaczy i do roboty pogoni i każe się na zakupy zawieść.
  Ja swojej kobiety nie drażnię, bo to ona mnie utrzymuje, ptasim mleczkiem karmi, piwko kupuje, a ostatnio to nawet włoskie wino zaczęła mi kupować by życie umilić.
  Strasznie się boi że jej umrę przed czasem, stąd jej troska o mnie i moje zdrowie i dobre samopoczucie.

  Polubienie

 42. Zygi, Ty ,,heretyku”, masz tutaj kolejną watykańską ,,Bajeczkę z mchu i paproci”, którą możesz pokazać i poczytać Szanownej Małżonce. Podejrzewam, że to jest prawdziwa ,,bajeczka”.

  http://ebd.cda.pl/620×371/12828694e?html5&autostart

  Ufo,Watykan, Ciemna Strona Księżyca – film dokumentalny.

  Watykan, też jest wtajemniczony w sprawie UFO

  http://www.paranormalzone.pl/swiat-odkrywcy/strefa-sceptyka/item/983-watykan-tez-jest-wtajemniczony-w-sprawie-ufo

  W 2017 roku Watykan ujawni istnienie UFO!

  https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2017/01/06/w-2017-roku-watykan-ujawni-istnienie-ufo/

  Pozdrawiam jajcarza

  Polubienie

 43. Adminku a co ty tak papy bronisz co to przed śmiercią chcesz boga zobaczyć jak jasiu z Toronto . Udowodnij że to nie prawda . To co wkleił Kika znam od dawna .
  Pytanie do adminka .No facet powinieneś dołączyć do tego towarzycha . Bardzo do nich pasujesz i naprawdę juŻ sobie ciebie wyobrażam jak tak sobie klęczysz obok nich .
  zona w nagrodę kupiła by ci w promocji tonę ptasiego mleczka i winko francuskie a nie jakieś siki włoskie po 15 zeta za butelkę .
  Spróbujesz adminku może na razie klęknij w domu aby sobie poćwiczyć :
  https://opolczykpl.wordpress.com/2017/04/26/bandyta-z-abw-skatowal-mateusza-piskorskiego/na_kolanach/#main
  A najlepiej by było jakbyś przykrył twarz rękami i podczas modlitwy do Boga żydowsko – pustynnego medytował vipassanę wtedy masz już dwie tony ptasiego mleczka od swojej baby gwarantowane i zatrudnienie w Republice na 100% ty mój adminku .
  I fragment świetnej wypowiedzi Opolczyka a adminke cóż buzia w kubeł .Przecież nie można podpaść rządzącym z nimi trza trzymać sztamę adminku oportunisto . nie bój nic wnukom 5 stówek na marsy i pizze nie zabiorą .

  Cytat Opolczyk :
  Głogoczowskiego nawet rozumiem że unika Opolczyka jak ognia bo mu w merytorycznej dyskusji urwał jaja z korzeniami a nawet mu tekst przetłumaczył na polski czy niemiecki za to filozof coś mu kiedyś na rosyjski tłumaczył ale ty adminku nie bój się polemiki w razie co jak ci merytorycznie Opolczyk jajka urwie to raczej bolec nie będzie bo ty adminku raczej malutkie te jajeczka masz jak popierasz PIS :

  ODDAJMY GŁOS OPOLCZYKOWI :
  https://opolczykpl.wordpress.com/2017/04/26/bandyta-z-abw-skatowal-mateusza-piskorskiego/na_kolanach/#m
  ADMIN OGLĄDAĆ ŻARLIWĄ MODLITWĘ I DOŁĄCZAĆ DO TOWARZYSTWA . TONA PTASIEGO MLECZKA PO CENIE PROMOCYJNEJ CZEKA . !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 44. Nastąpiła pomyłka to nie napisaŁ Opolczyk tylko moja skromna osoba :

  „Głogoczowskiego nawet rozumiem że unika Opolczyka jak ognia bo mu w merytorycznej dyskusji urwał jaja z korzeniami a nawet mu tekst przetłumaczył na polski czy niemiecki za to filozof coś mu kiedyś na rosyjski tłumaczył ale ty adminku nie bój się polemiki w razie co jak ci merytorycznie Opolczyk jajka urwie to raczej bolec nie będzie bo ty adminku raczej malutkie te jajeczka masz jak popierasz PIS :”

  Natomiast to co pisze Opolczyk .Jeszcze raz zapraszam do lektury :
  https://opolczykpl.wordpress.com/2017/04/26/bandyta-z-abw-skatowal-mateusza-piskorskiego/na_kolanach/#main

  NO I ADMIN NA KOLANA DO MODLITWY MARSZ I ZACZYNAJ OD LITANII DO MARYJI A POTEM DO JEZUSA .

  Polubienie

 45. Chciałbym aby wypowiedział się grzanek jak jeden z lepszych speców czy faktycznie to można między bajki włozyć : chodzi o fajne wystąpienie Papy Niemca w kwestii Boga i wiary .

  Polubienie

 46. Tak juŻ na koniec od Zygi którego admin tak mocno tu nienawidzi za pisanie prawdy .
  Deszczyk który od wczoraj pada właŚnie przestaje więc za radą adminka wracam do cięŻkiej roboty aby mój potęŻny ogród wyglądał w lipcu jak kolejny cud świata .
  Na pomoc mojej leniwej baby liczyć nie mogę bo jej się nawet nie chce zasiać rzodkiewki . to jest nie do wiary że jako młodzi w PRL mieliŚmy pięć świn , dwie krowy , ponad 200 kur mnóstwo tytoniu gdzie naprawdę trzeba się było zdrowo nazapier…. i moja żona naprawdę ciężko harowała jak wół I za młodu taka skatoliczona nie była co podkreślam .
  Fakt dziś już ma swoje lata ale zdrowa jak ciągnik jest co cieszy niestety leniwa jak cholera .
  Teraz widzicie co robi z babą radykalne skatoliczenie i słuchanie medyjów toruńskich całymi dniami .
  drukowane :
  ZWRACAM SIĘ DO MLODYCH LUDZI TAKICH JAK LUK CZY GRZANEK KOMENTATORÓW TEGO PORTALU NIE POZWÓLCIE ABY WASZE BABY W NADMIARZE OGLĄDAŁY PEWNE MEDYJA OJCZULKOWE CZY ZA BARDZO SIĘ SKATOLICZYŁY BO BEDZIECIE MIEĆ TAKIEGO KASZALOTA JAK JA MAM TERAZ . STARY JUZ JESTEM MNIE TO JUZ NIE PRZESZKADZA SWOJE PRZEŻYŁEM PIENIĄDZE MAM ALE WAM CHYBA SZKODA ZYCIA MARNOWAĆ PRZY TAKICH KASZALOTACH CO TO BEDĄ DODATKOWO WYDAWAĆ WASZE CIĘZKO HARÓWKĄ ZAROBIONE PIENIADZE W PEJSATYCH HIPERMARKETACH I SUPER MARKETACH .

  JESZCZE DO ADMINKA :
  ADMINEK MA PRAWO POPIERAĆ KOGO CHCE NAWET CICIOLINĘ Z OGROMNYMI CYCKAMI A ZYGA MA PRAWO NAPISAĆ ZE ADMINEK SIĘ MYLI .

  Polubienie

 47. Zyga a co ja mogę na to poradzić, że 38% procent narodu dalej pozostaje otumaniona wiarą w moce pozaziemskie.
  A dla tych klęczących to spory elektorat i szansa na wygranie kolejnych wyborów.
  Co do mnie nigdy nie byłem zbyt wierzącym, do tego co gadali na lekcji religi jeszcze w szkole podstawowej nie przywiązywałem żadnej wagi. Ślub kościelny wziąłem tylko dla tego by teściowej, a była to porządna kobieta, nie robić przykrości.
  Zyga czasy się zmieniają.
  Dziś władza klęka i płaci z kasy państwowej na KK, ale za jakiś czas do władzy dojdzie ktoś, kto kościół po prostu zlikwiduje, najpierw oskarżając księży o masowe pedofilstwo, później obciążając go kosztami procesów i odszkodowań dla pokrzywdzonych, a na koniec zakaże jego działalności jako obcą agenturę, tak jak to zrobił Putin z jehowymi w Rosji.
  No i pogoni księzuli do roboty np. na budowie, albo w kopalni
  Opolczyka nie czytuję, zbyt wielki to ,,mędrzec” jak na moje skromne wymagania.
  Kilku innych internautów po obejrzeniu jego zdjęcia z mycką na głowie też przestało mu wierzyć.
  Ale ty jak widzę dalej się nim zachwycasz. Ponoć na Neon 24 zablokowano WPS których ty także chętnie tu cytowałeś.
  Jeśli ministrowi Szyszce wycięto kilka drzewek na posesji to krzywdy mu wielkiej nie zrobili.
  Szczur jak chce ugryźć, to gryzie po piętach.
  Ja bym to wykorzystał w ten sposób, że znalazł bym dwóch meneli, kazał im zeznać, że zrobili wycinkę panu ministrowi, bo taka jedna pyskata panienka z ,,Nowoczesnej” zapłaciła i pozbawiwszy ją immunitetu poselskiego zasądził na odszkodowanie i rok w zawieszeniu na lat pięć i utratę praw obywatelskich na lat dziesięć, tak by utraciła mandat poselski.
  Wiedziała by opozycja, że ma nie podskakiwać.

  Polubienie

 48. od Zygi którego admin tak mocno tu nienawidzi…..

  Zyga, gwiado tego portalu, masz tu jak w niebie, więc czego narzekasz, admin cię szanuje, podziwia i jedynie olbrzymiego ogrodu i pracowitości zazdrości,

  Budowa pierwszego chińskiego lotniskowca krajowej produkcji rozpoczęła się 11 listopada 2013 roku. Długość nowego lotniskowca Type 001A wynosi 315 m, szerokość — 75 m, waga — 70 tys. ton, prędkość przepływowa — 31 węzłów morskich. Chińskie media poinformowały, że na pokładzie lotniskowca może znajdować się 36 myśliwców J-15.

  Polubienie

 49. Odpowiedz dla adminka .
  Adminku te zdjęcia znam od dawna głupi nie jestem . Twarze typowo żydowskie oj Pastuch Waldki by się obruszył bo oni podobnie haplogrupy nie mają co on usilnie udowadnia no i dlatego antyżyda jak Waldki zmarły Carlin to Bóg niemalże .
  Argumenty przeciwko Opolczykowi według mnie :
  1. Pomimo początkowej przyjażni gdy żyła Beata Andrejas popsztykali się zdrowo . Beata jak to Beata Beata zwolenniczka Selmana i jego konstytucji w dodatku pod koniec życia coś bredziła o płaskiej zimy i konflikt musiał powstać gdzie go na końcu nazwała parchatym żydem . W dodatku chyba kandydowała do senatu Polin . Uważam ja jednak za patriotkę .
  2. Ten Toronto który nazywa Beina i Opolczyka żydami taka zabawa w dwóch policjantów dobry żyd Bein bo wierzy w zbawiciela i oczywiście ten zły Szubert .
  3. Opolczyka również niezbyt lubią ci tzw polscy rodzimowiercy czy jak ich tam zwał .
  Teraz pozytywy :
  1. Opolczyk jest mocny merytorycznie ma szeroką wiedzę . Każdy kto z nim zaczynam albo jeżeli on kogoś wziął na widelec urywał mu jaja w ciągu jednej minuty . Żeby nie być gołosłownym nieżle rozprawił się z Dankiem . Zdrowo tez wypunktował Beatę Andrejas gdy żyła oczywiście na argumenty .
  2. Świetny blog ma o Słowianach .
  3. Co mnie ostatecznie do niego przekonało : Ma gorące poparcie WPS – Ziemiński Kosiur i wziął w obronę Gomułkę tak mocno opluwanego na pewnym forum suwerenność przez znanego Edwarda , który według Bubla który jak pisze dobrze go zna tego Edwarda z Hameryki pożyczył od Bubla na dworcu 3 setki na piwko i bułeczkę bo znany Edward antyżyd tak ścigany przez Chazarów nawet na to nie miał .Bubel twierdzi że mu tych trzech setek na bułeczkę i piwko które pożyczył nigdy nie oddał .
  Szerzej opisane wszystko na stronie Bubla .
  Tyle by było w kwestii Opolczyka .

  Polubienie

 50. Co adminek i Kikunia o ty myślą .Czy to już jest szaleństwo ?

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201704275348039-sputnik-polska-szkola-wykleci/

  W Szkole Podstawowej nr 2 w Skawinie w Małopolsce miała miejsce szkolna inscenizacja, która wstrząsnęła całą Polską. 11-letni uczniowie odgrywali m.in. sceny egzekucji, udając Żołnierzy Wyklętych.

  Dzieci udawały, że strzelają sobie w potylicę — przedstawienie ku czci Żołnierzy Wyklętych zawierało m.in. sceny zabijania ich przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa. Inscenizacja miała miejsce miesiąc temu, ale dopiero dziś rano wstrząsające zdjęcia obiegły internet, kiedy dotarli do nich i upublicznili je dziennikarze Radia Eska.

  Przedstawienie w ramach cyklu „Dwójkowa lekcja historii” było częścią większego projektu, który szkoła podstawowa przygotowała wspólnie z liceum ogólnokształcącym i Prawicowym Blokiem Samorządowym „Skawina”. Wymowa była jednoznaczna — Żołnierze Wyklęci mieli być bohaterami, komuniści zaś — czarnymi charakterami. Brutalne sceny odgrywane przez dzieci nie są dla prowadzących projekt żadnym problemem.

  – To rzeczywiście trudny temat, ale przygotowaliśmy do niego uczniów poprzez lekcje. W przedstawieniu wzięli udział jedynie uczniowie klas piątych i szóstych, którzy posiadają już zdolność abstrakcyjnego myślenia i rozumieją sens inscenizowanych zdarzeń — powiedziała dyrektorka szkoły podstawowej Halina Buchowska, kiedy dotarli do niej oburzeni dziennikarze „Gazety Wyborczej”.

  Czterech chłopców grających ubeków wchodziło po kolei na scenę. Symulowali uderzenie w twarz, niemy krzyk. Na koniec podchodził chłopiec, który wykonywał egzekucję. Sama egzekucja trwała 30 sekund.

  A tak broniła się nauczycielka języka polskiego, współautorka scenariusza:

  – Mowa o jednej tylko scenie, która trwała niecałe trzy minuty, podczas gdy całe przedstawienie trwało 40 minut, w trakcie których skupiliśmy się na dobru, czyli na przedstawieniu postaci „żołnierzy wyklętych”. W zeszłym roku „Dwójkowa lekcja historii” wyglądała bardzo podobnie i nie spotkała się z żadną negatywną reakcją.

  Internauci ironizują: „Może należało dać dzieciom prawdziwą broń. Od razu byłyby to zajęcia praktyczne”.

  Polubienie

 51. Adminku czy po takim czymś po takiej głupiznie u góry szanowny pan Rękas stracił na cokolwiek nadzieję .
  Adminku jak myślisz i do czego można dojść do jakiego upodlenia służąc rządzącym . U góry masz przykład co ty na to adminku .
  Myśl i wyciągaj wnioski :
  http://xportal.pl/?p=29152

  Polubienie

 52. Na koniec jeszcze raz przypomnę : moj post w kwestii Opolczyka spam . Opublikuj żabeńko możesz się ustosunkować ale twój pogląd juz znam .

  Polubienie

 53. A że w PRL tez wznoszono modły do pierwszych sekretarzy to fakt i pokazuje to ta króciutka pioseneczka ale nigdy nie było tak żeby dzieciom dawać jakieś atrapy i symulować strzał w głowę tylko do odwrotnych wrogów .
  Niech to będzie adminku lekcja dla ciebie do jakiej głupizny może doprowadzić ślepe włażenie władzuni w żopę a w związku z tym całkowity brak logicznego myślenia i rozumu . Ponjal adminek że bezmyślne wchodzenie władzy w zopę doprowadza do obłędu i kalectwa umysłowego .
  Przykład szkoły z dziećmi masz u góry :
  a żeby nie było że jestem nieobiektywny pokażemy teraz troszkę tez sługusów ale winnym okresie historycznym .Popatrz adminku czy im z teego służenia trochę na głowę nie poszło .Dobra rola i sława jest tego warta .
  Adminku przemyśl to nieboraku :

  Polubienie

 54. Adminku tak na koniec na poważnie : ja mam wnuczkę ty może wnusia zagrajmy w teatrze :
  Twój wnuś – żołnierz wyklęty . Moja wnusia komunista .
  Kupiłbyś wnusiowi jakiś korkowiec na odpuście i on by przystawił go mojej wnusi do główki bo ona gra np cipę Wandzię Wasilewską . Oczywiście gramy w teatrze .
  Podobało by ci się to czy jednak jakaś lampka czerwona by ci się włączyła ?.

  Polubienie

 55. No i jeszcze cieplutki komentarz Opolczyka do tego makabryczneej inscenizacji :
  Oto co pisze Opolczyk:

  „mnie ta informacja wcale nie zaskoczyła. Wręcz zastanawiam się, dlaczego tak późno jakaś pisrelówka na to wpadła. Nie wykluczone, że ta inicjatywa szybko zostanie włączona do obowiązkowych programów szkolnych.
  I patrz jaka jest tu jest hipokryzja szubieniczników. Jak to oni szaty rozdzierali nad „edukacją seksualną” dla dzieci w szkołach podstawowych. Nadal chcą utrzymać ich wielowiekową pruderię i traktowanie seksualizmu jako temat tabu. Tej pruderyjnej zmowie milczenia o seksualizmie nawet władze PRL uległy. Za Gomułki zobaczenie kobiecego cycka w telewizji było niemożliwe. Dopiero za Gierka leciutko to „zliberalizowano”. Pamiętam jakie były protesty katolików przeciwko seksualnej edukacji dzieci. Pewnie, że wprowadzana zbyt wcześnie jest szkodliwa. Ale od wieku – no właśnie – 11-12 lat, gdy u dzieci zaczyna się dojrzewanie płciowe, taka edukacja jest konieczna. Zwłaszcza po to, aby rozbić to pruderyjne traktowanie seksu i rozmnażania się jako tematu tabu, tematu „wstydliwego”. Bo to tabu kaleczy niewyobrażalnie psychikę ludzką, przez co jest tylu seksualnych fiksantów. I gdyby ta nauczycielka zrobiła taką „seksualną” lekcję, z udziałem tych dzieci, naturalnie „na sucho” i w ubraniach – jak „to” robią dorośli, pewnie by ją wywalono ze szkoły. Ale gdy robi z dziećmi mordowanie strzałem w potylicę, to jest oczywiście patryjotką. A przecież jest to niewyobrażalna brutalizacja obrazu świata w oczach dzieci, porównywalna z „drogami krzyżowymi”, na które niestety dzieci też są zapędzane. Różnica jest tylko taka, że brutalizacja strzelaniem w potylicę wpajana jest w szkole pod okiem „ałtorytetu” nauczycielki i stojącego za nią systemu oświaty.

  Obawiam się, że ten pomysł zostanie przez PiSrael z entuzjazmem poparty i wprowadzony powszechnie do „oświaty”.

  I nic na to nie poradzimy…

  Polubienie

 56. Dziś już zyga koŃczy swój nalot na adminka i na sam koniec poleca mu świetny tekst .
  A ty jak myŚlisz Kikuniu który Żyd jest dobry a który zły bo dla adminka wszyscy dobrzy są PISie bu bu ha ha .Adminek czytać :
  W RAZIE CO GDYBY ADMINKU GROZONO CI ZE ZA CZYTANIE TEKSTÓW ZYGI ZABIORĄ TWOIM WNUKOM 500 PLUS A TOBIE EMERYTURKĘ W WYSOKOŚCI 1400 PLN NATYCHMIAST MOJE WPISY KASUJ A FILOZOF MARKSISTA CIĄGLE TU WKLEJAJĄCY WIEŚCI Z USSRAKI NIECH MNIE BANUJE .
  https://rzeczpospolitapolska.wordpress.com/2014/07/03/ktory-zyd-dobry-a-ktory-zly-oceniaja-sami-zydzi/

  Polubienie

 57. Obawiam się, że ten pomysł zostanie przez PiSrael z entuzjazmem poparty i wprowadzony powszechnie do „oświaty”……

  i tu wylazła głupota opolczyka, bo wszystkim jest wiadomym, tylko zdaje się nie oplczykowi, że JK pozuje na katolika i aż do takich skrajności się nie posuwa.
  Opończyk ma sporą wiedzę, ale nie ze wszystkim ma rację, nie każda jego ,,mądrość” się sprawdza. W Swoim czasie prorokował, że Ukraińcy już po roku pogonią majdaniarską i banderowską władzę z Kijowa.
  Dziś widać jak bardzo się mylił.
  Co ja myślę o robieniu takich szopek w szkole z żołnierzami wyklętych?
  Gdyby zależało to ode mnie natychmiast zwolnił bym dyrektorkę szkoły i to ciało ,,pedagogiczne” które w tym brało udział.
  Moja opinia o żołnierzach wyklętych bierze się z obserwacji życia w bardzo wczesnych latach zaraz tuż po wojnie. Także i z tego co słyszałem od stryjków, wujków i starszych ode mnie kolegów, a także od ojca.
  Byli zdegenerowanymi przez wojnę i przez okupację ludźmi, z natury skłonnymi do złodziejstwa i bandytyzmu, byli zatem pospolitymi bandziorami, próbującymi się podszywać pod albo partyzantkę, albo pod tz. bojowników o zachodnią demokrację.
  Kilku takich bandziorów znałem osobiście, bo tylko część z nich została wyłapana i skazana. Reszta zmieniła miejsce zamieszkania i tak z południa Polski, czy z Warszawy przenieśli się na Warmię i Mazury miedzy innymi do Olsztyna.
  Tych ostatnich objęła amnestia.
  Olsztyn to chyba ma szczęście do takich przesiedleńców. W ubiegłym roku spotkałem i rozmawiałem z Czeczeńcem, mieszka ode mnie kilka ulic dalej, brodaty niewysoki, ma żonę i jedno dziecko.

  Polubienie

 58. Adminku dziekuję za odpowiedz wiesz że cię szanuje a poglądy każdy ma prawo do swoich .jeżeli przeczytałeś mu wpis w kwestii Opolczyka wylądował w spamie nie musisz juz go tu umieszczać .

  Polubienie

 59. Adminku takie pytanko : jakie masz zdanie o Heda ” Szarym ” . Waldi po nim jezdzi jak po łysej kobyle na WPS znowu inne opinie .Co myslisz ? Waldi może byc trochę a raczej mocno świrnięty dlatego pytam ciebie .

  Polubienie

 60. Tutaj faktycznie masz rację .Pisał tak o majdaniarzach bo ja wszystko od deski do deski co pisze to czytam ,ale tutaj faktycznie sprawa się u niego rypła ale cóz Opolczyk to tez nie jest Nostradam prawda ?

  Polubienie

 61. jakie masz zdanie o Heda ” Szarym ”

  Nie znałem faceta, nigdy się z nim nie zetknąłem wiec nie będę się na jego temat wypowiadał.
  To co piszą o nim na Wikipedi myślę, że można włożyć między bajki.
  W czasie wojny tworzyły się różne bandy. Zaraz po wojnie nie było lepiej. Dzieciarnia taka jak ja w tamtym czasie bawiliśmy się w wojnę.
  Przeszukiwaliśmy zbombardowane domy i gruzy, porozwalane bunkry i schrony w nadziei na to że znajdziemy niemieckie trupy, karabiny, amunicję.
  Nasi starsi bracia zakładali szajki złodziei rowerów, jeszcze starsi ( i cwańsi) myszkowali w okolicach dworców i magazynów kolejowych.
  Odbywało się to tak, że w dzień szli się najmować do rozładunków wagonów z węgla, a po drodze robili rozeznanie co stoi na bocznicach kolejowych, by w nocy iść tam i okradać upatrzone wagony z wódki, papierosów, ubrań, zboża, mąki, cukru. Bandy działające na terenach wiejskich napadały na sklepy geesów w dzień lub w nocy, na bogatszych gospodarzy, na młyny, na konwojentów przewożacych pieniadze na wypłaty do zakładów pracy, strzelały do posterunków milicji obywatelskiej itp.

  Polubienie

 62. Faktycznie adminku tak było .Tylko potwierdzę . Po prostu kocham adminka na całego bo to wyluzowany gość .Powiem ci adminku że Zyga musi sprawdzić czy aby nie kupuje piwa biedronkowego gdzie nakleili naklejkę z Krombachera jak mi sugerowaleś . Jeżeli z whisky szkockim tak robią .
  Podobnie jest z telewizorami które goje masową kupuja po tysiaku i myslą cudo japońskie sony a gdzie on japonię widzial prawda adminku .
  Zyga w PRL kupił sobie fajnego dużego Sony w Pewexie w Lublinie zapłacił 500 USD to był dopiero prawdziwy japończyk ale i tak długo mi nie działał jak kupiony Za Gierka telewizor ametyst jako prezent dla mojej zony .

  Polubienie

 63. Adminku a ty wiesz że zyga w 50 roku miał 5 lat i codziennie zapierd… przy produkcji lodów u miejscowego wsiowego żula który na tych lodach nieżle zarabiał na wsi . Cały dzień roboty 5 letniego Zygi w zamian polizanie przez 2 minuty patyczka z lodem . A jaki to był syf żulik robił lody nie myjąc rąk po podtarciu żopy – mydełek FA nie było a Zyga i inne dzieciaki nie pochorowały się a nawet je brzuszek nie bolał .
  Te dzisiejsze rozpieszczone bachory już by je mamusie do szpitala wiozły .

  Polubienie

 64. Adminku tak już swoją drogą już tak wyklętych band nie krytykuj bo któryś mądry to wydrukuje i pójdzie z tym do jakiegoś posełka co to w twoim mieście ma biuro – portal ci blokną , ręcine zabiorą i eldorado się skończy .Żartuję oczywiście adminku ale w sumie równy z ciebie chłopisko .

  Polubienie

 65. Ad Zygi

  A ty jak myślisz Kikuniu który Żyd jest dobry a który zły bo dla adminka wszyscy dobrzy są PISie bu bu ha ha .Adminek czytać:

  Szanowny Zygi, o wrednych szmulach już pisałem na portalu ,,Wierni Polsce”, chyba to przeoczyłeś. Są to wyrodki z piekła rodem, których nawet pejsate szmule palcami wytykają i nie chcą ich znać!

  Syjonizm

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Syjonizm

  ANTYCHRYST THEODOR HERZL, TWÓRCA PARCHATEJ IDEI.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Theodor_Herzl

  Oto mój komentarz, przesłany 16 marca 2017 r. i adresowany do Szanownego Juliusa:

  Szanowny Juliusie, zawsze mnie zastanawiało dlaczego SYJONIŚCI jak im ktoś bardzo ,,wrednie życzliwy” wbija szpikulec w cztery litery albo wkręca powoli nabiał w imadełko, to oni od razu wrzeszczą, że to jest na pewno ANTYSEMITA. Dlaczego podcierają sobie parchate ryje, ogólnym stwierdzeniem, że oni pochodzą z rodu SEMA jak ich tam nigdy nie było i nie ma?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ludy_semickie

  Poszperałem, pogrzebałem i znalazłem co to jest za syjonistyczna swołocz, która się podszywa pod SEMITÓW.

  OKAZUJE SIĘ, ŻE ŻYDEK ŻYDKOWI JEST NIERÓWNY I CI BARDZIEJ BOJĄCY SIĘ KARZĄCEGO PALUSZKA JHWH, GNOJĄ BEZ ŻDNYCH SKRUPUŁÓW NICHILISTÓW/SYJONISTÓW GORZEJ IM ŻYCZĄC NIŻ TO ROBIĄ GOIM!

  NAZYWAJĄ SIĘ SATMAR I pochodzą z Rumunii oraz NETUREI KARTA z Palestyny.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Satmar

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Neturei_Karta

  NAJLEPSZE JEST TO, CO POWINNO BYĆ NIEZWŁOCZNIE ROZPROPAGOWANE W INTERNECIE!

  WAJOEL MOSZE

  Niektóre inne tezy Wajoel Mosze:

  1.Syjoniści są najgorszym zagrożeniem obecnego świata żydowskiego.
  2.Syjoniści są gorsi niż karaimi, wyznawcy Sabataja Cwi czy tzw. judaizm reformowany.
  3.Należy unikać jakiegokolwiek kontaktu z państwem syjonistycznym.
  4.Zabronione jest brać pieniądze od państwa syjonistycznego.
  5.Zabrania się czynnie lub biernie uczestniczyć w wyborach władz państwa syjonistycznego.
  6.Dopuszczalne jest, aby pojedynczo, nie w sposób zorganizowany osiedlać się w Ziemi Świętej, o ile nie sprzeciwiają się temu ludzie, którzy tam mieszkają.
  7.Zabronione jest zaciąganie się do wojska izraelskiego.
  8.Syjoniści są odpowiedzialni za Holokaust.
  9.Syjoniści niosą Żydom na całym świecie śmiertelne niebezpieczeństwo przez swoje działania i polityczne ambicje.
  10.Muzułmanie nie są bałwochwalcami.
  11.Religijni syjoniści są gorsi niż świeccy syjoniści, bo próbują w oczach świata uzasadnić syjonizm.
  12.Syjoniści zarazili cały świat swą nieprawością.
  13.Obowiązkiem każdego Żyda jest walka z syjonizmem.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wajoel_Mosze

  https://wiernipolsce.wordpress.com/2017/03/14/polski-exit/

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 66. Kikunia jestem pod wrażeniem odpowiedzi .Na ciebie zawsze można liczyć .Swoja drogą to bys się przyznał na jakim uniwersyteckie wykładasz i ze masz pewnie tytuł doktora .
  O Głogoczowskim wiadomo wszystko : zna ruski kiedyś coś tam Opolczykowi tłumaczył ja język Putina , marksista z niego jak diabli lecz nie całuje wielkich portretów Stalina jak Waldi Pastuszka .Filozof wrócił w 82 roku z USraju do Polski bo w Usraju to wiadomo hu… dupa i kamieni kupa .
  Pozdrawiam jajcarza .
  No to na którym uniwersytecie nasz Kikunia wykłada mając tytuł doktora ?

  Polubienie

 67. A może pod nazwą nicka Kika 22 kryje się Stanisław Michalkiewicz opowiadający jak Szecherezada bajki w TV trwam codziennie o godz 20.50 .Zartuję oczywiście .

  Polubienie

 68. Tez pozdrawiam mozna powiedzieć mojego idola Kikę dla którego wpisów czytam WPS .Kika tu najlepszy i jego wpisy poza wszelką konkurencją no i mlodzikom nos uciera w rodzaju Luka .Brawa .

  Polubienie

 69. Adminku i Kikunia lekturka dla was i zyga serdecznie prosi panów doktorów o komentarz .
  Rozumiem że adminek mi to juz wyjasniał ale taka prosba adminek to nie byle kto wiedze ma pewnie by z Opolczykiem przegrał ale minimalnie kiedyś zakładał WPS a dziś tak w dupę wchodzi otyłym ministrom z PIS . Nie rozumiem tego naprawdę .Adminku ty to robisz za darmo ? czy masz jakieś korzyści ? Odpowiesz ?
  i lekturka :
  https://astromaria.wordpress.com/2017/04/27/gdzie-mowia-pieniadze-tam-prawda-milczy/

  Polubienie

 70. Nie rozumiem tego naprawdę .Adminku ty to robisz za darmo ? czy masz jakieś korzyści ? Odpowiesz ?
  Odpowiadam.

  Ja to zyga jestem taka salamandra, która potrafi się przystosować do każdej bieżącej sytuacji, tak niemal jak Żyd, albo jak kot co zawsze spada na cztery łapy.
  Jak uwielbiany przez ciebie Gomułka podniósł o kilka razy ceny na żywność, to ja zamiast z robotnikami biec na strajk i na barykady kupiłem kilka parek królików, a króliki jak wiesz bardzo się mnożą i miałem na zimę darmowe mięsko w takiej ilości, że nawet chleba nie musiałbym kupować.
  Top samo z ministrem Szyszko którego pochwaliłem za jego decyzję w temacie ,,tnij ta sobie chłopy drzewo ile chce ta”, bo to na waszej działce.
  Dzięki jego rozumowi i rozumnej decyzji już nie musiałem pisać do Urzędu o zgodę na wycinkę kilku drzew na mojej działce, urzędnik stał się zbędny.
  No a przy okazji, to prawie za darmochę, bo jedynie za koszt opłacenia pilarza mam sporo drewna i to nie byle jakiego bo sam wybór, klon kanadyjski, bardzo piękny i zdrowy.
  Sąsiad który się tych klonów przy swoim domu pozbył też zadowolony.
  Mam korzyść(?), oczywiście że mam i to dużą. Więc brawo panie ministrze.
  Więcej takich ministrów, to mniej urzędników, to mniej udręki i mniej podatków, czyli więcej pieniędzy w mojej kieszeni.
  Kumasz teraz Zyga, czy dalej nie wiesz o co chodzi. A jak nie wiesz o co chodzi to ci powiem.
  Chodzi o pieniądze. Bo każda miska z kanadyjskiego klonu to ,,pieniądz”

  PÓŁMISEK Z KLONU 99,00 zł

  https://toczeniewdrewnie.com.pl/misy/1/default/2/f_producer_2/1/f_at_1_17/1

  a moje są jeszcze piękniejsze i w kształcie i w kolorystyce jasnej i bardzo ciemno brązowej

  Polubienie

 71. Ad Adm-inka

  Szanowny Adm-inku, o co tu chodzi z tymi miskami i pół-miskami, bo nic nie rozumiem. Pół-miska jest droższa od całej michy! Przecież logika podpowiada jak czegoś jest tylko pół, to powinno być taniej, a nie drożej. Nakład pracy przy pół jest o połowę mniejszy, niż przy całej. Może w handlu nastała jakaś nowa moda, że pół sztaby złota jest droższa, niż cała sztaba, a ja jak zwykle, nic o tym nie wiem? Wygląda na to, że te pół-michy zostało zrobione ze ,,złocistego” klonu i dlatego, trzeba sięgać głębiej do kieszeni!

  Acer platanoides ,,Golden Globe”

  http://www.e-katalogroslin.pl/plants/220,klon-pospolity-golden-globe_acer-platanoides-golden-globe

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 72. Adminku kumam kumam chodż swoje lata mam jak i ty . Widzę taka moja sąsiadka 95 lat na karku ( mieszka nie opodal i mieszka sama a dzieci jak dzieci w dupie ją mają może raz na rok przyjadą w odwiedziny ) . Błaga mnie kobita abym codziennie do niej przychodził bo u niej na podwórku chodzą diabły z rogami żrą aniołków i dybią na jej życie .
  Coż babinka za duzo wpierd… w młodości baleronku, kiełbaski czy jadła tonami słoninkę ze świeżo zabitej świnki a zyga że ją zna lat wiele ostrzegał babinkę że jak nie przestanie żreć słoninki i innych frykasów na starość zobaczy diabełki i dr Solfernusa . Nie posłuchała .
  Także zyga gdy wygnał jej diabełki z podwórka tak mówi do niej po 3 piwkach :
  ” Pani Sabinko melduje wykonanie zadania .Diabły przepędzone ” .
  a ona do mnie :” to chodż teraz Zygmuś na herbatkę albo kawusię jak już te diabły przepędziłeś” .Faktycznie wyglądnęła przez okno diabły znikły .
  Nie chciałem herbatki bo cholera wie co ona mi poda może jakaś truciznę i tak mówię aby szybciej wyjść :
  „Pani Sabinko nie mam dziś czasu .Musze parę drzewek ściąć bo mi minister pozwolił .”
  Na to pani Sabinka do mnie „:
  ” Zygmuś tyle się znamy a głupiś ty jak but . Pytam się ” Czemu ? ” a ona mi na to :
  ” Zygmusiu a czegoś ty nie pomyślał że przez tego diabła ministra ściętych zostanie wiele pięknych wartościowych drzew ” .
  TO AUTENTYCZNA ROZMOWA I MOJA SĄSIADKA . NIC NIE ZMYSLONE .
  WIDZISZ ADMINKU KOCHANIE TY MOJE O CO TERAZ CHODZI .
  NIESTETY ALE CHORA KOBIETA Z NADMIARU ZŁEGO ŻARCIA MA WIĘCEJ ROZUMU OD NAS WSZYSTKICH .
  POWTARZAM ROZMOWA AUTENTYCZNA .
  OCZYWISCIE ŻADNYCH DRZEW NIE ZAMIERZAŁEM ŚCINAĆ TO MIAL BYĆ PRETEKST ABY NA HERBATKĘ NIE ZOSTAWAĆ U NIEJ .

  Polubienie

 73. To dla adminka prezent od zygi chociaż ja będąc po 7 piwkach Erdingera śpiewam dużo ładniej niż pan stonoga po szkockiej Whisky prawdziwej ?

  Polubienie

 74. I jeszcze jeden .Tu już pan Stonoga po 3 butelkach Whisky niestety podróbki szkockiej tej z przyklejanymi naklejkami co to je dyl przyklejał za 1 euro cały dzień .
  będziesz miał dyl Stonogę na sumieniu :

  Polubienie

 75. Żeby szanowny adminek nie obraził się na zygę który wkleja tutaj Stonoge pijaniusienkiegktóry obraża adminka męzów Stanu Szydło i Jarosława prezesa spokrewnionego z Chrobrym tutaj naprawdę coś o dużo wyższym poziomie gdzie główną bohaterką jest pani Szydło którą adminek uwielbia i uważa za męża stanu .
  Specjalnie dla adminka od zakochanego w pani Szydło adminku który tutaj na swoim portalu tak jej basuje nazywając ją polskim mężem stanu .
  Adminku prezent od zygi dla ciebie . To nie Stonoga .Tu poziom dużo wyższy odsłaniający twoich mężów stanu :

  Polubienie

 76. A że dziś sobota – weekend to trzeba się zabawić napić się ulubionych browarów oby nie z Biedronki .Zawsze to lepsze niż modły w ojczulkowych toruńskich medyjach .Prawda adminku chyba się zgodzisz :

  Polubienie

 77. „Krolestwo Polskie” pod dyktatura Rosji bylo czyms na wzor PRL pod dyktatura ZSRR w sensie politycznym i gospodarczym z ta roznica, ze z ziem Rzeczpospolitej zostal wykrojony obszar pozbawiony dostepu do morza.
  Jak zwykle znajduja sie „moralisci” i „autorytety”, ktorym taki uklad odpowiada, co stawia Polakow na rowni z niewolnikami, ktorzy w rzeczywistosci byli poddanymi cara, a tzw. „Krolestwo Polskie” bylo kolonia carska pracujaca na potrzeby Rosji.
  Tymczasem: LEPSZY NA WOLNOSCI KESEK LADA JAKI, NIZLI W NIEWOLI PRZYSMAKI – „Pies i Wilk” A.Mickiewicz.
  Wielopolski byl zdrajca i agentem Moskwy, bo zarzadzajac pobor do armii carskiej skazywal mlodych Polakow na co najmniej wyniszczenie fizyczne ciezka 25-cio letnia sluzba wojskowa, po ktorej pozostawal cien czlowieka z powodu swinskiego wyzywienia, stresu i ciezaru obowiazkow oraz urazow psychicznych wywolanych buntem wewnetrznym wobec rosyjskiego okupanta Polski – zwykli Polacy trafiali do najgorszej sluzby i zawsze szli na pierwsza linie walki; podobnie czynil zaborca niemiecki i austriacki.
  Natomiast wojska okupacyjne dubczyly mlode Polki i rodzily sie z tego pojeby typu „zyga”, ktory ma rozdwojenie jazni (wieloraka osobowosc).

  Polubienie

 78. Powitać Toronto od Edzia z wykładem no i nowy nick PWC . Za to ty dziateczku z Kanady powstałeś z dupczenia młodej Polki z jakimś amerykańcem albo Kanadyjczykiem .Wypisz wymaluj jak ci z Żagania tylko inne pokolenie .Lepsze dupczenie Rosjanina niż Amerykańca bo Rosjanin to Słowianin kanadyjski głąbie od forum suwerenność .
  Masz pozdrowienia od kanadyjskiego psychola u którego robiłeś kurs psychologii w Kanadzie w wariatkowie w stylu Tworek .
  widzę kurs zdany na szóstkę bo nawet używasz pojęć z psychologii Toronto .Gratulacje .

  Polubienie

 79. Oto rozdwojenie jażni Toronto .Typowe objaw według amerykańskich psychologów :
  Używanie dzisiątek nicków na wszystkich forach w Polsce . Oto nicki Toronto . typowe objawy rozdwojenia jażni :
  1. Szczecin – nick
  2. Warszawa – nick
  3. pwc = nick
  4. jpnz – nick
  5. toronto – nick
  6. Mars – nick
  7 Snickers – nick
  i kto tu ma rozdwojenie jażni dziateczku .Głupiejesz ciągle siedząc w tej Kanadzie przed PC .Byś sobie jakąś babę znalazł . Taka moja rada.

  Polubienie

 80. Mój pradziadek służył w armii carskiej i bardzo sobie to chwalił .Był ordynansem . Ty Toronto byś się do armii carskiej nie nadał na ordynansa i by cię nie przyjęli z jednego głównego powodu :
  Stary dziadu nie masz żadnego zęba a jak masz to wszystkie popsute .
  Według wspomnień mojej prababci aby być ordynansem w armii carskiej trzeba mieć było piękne ząbki żadnego ubytku i myć zęby cztery razy dziennie .
  Mój dziadek miał takie ząbki dlatego był ordynansem a ja je po nim odziedziczyłem w genach i mam takie same . Tylko jeden implant mam za który dałem 1000 euro .
  Natomiast ty bezzębny Toronto ze śmierdzącą japą od zepsutych zębów nigdy byś ordynansem w armii carskiej nie został .
  ZAPAMIĘTAJ TO DZIATECZKU !!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 81. Powyższy komentarz w kwestii pobicia lidera Zmiany Mateusza Piskorskiego .W tej kwestii umieściłem tutaj parę wpisów a adminek milczy cóż wiadomo dlaczego .
  Brawa jednak dla Kiki za świetny wpis w tym temacie .Brawa Kika .Ty masz jaja jednak chłopie .

  Polubienie

 82. Uderz w stol, a gownojad sie odezwie. Znow bredzisz bolszewicki bekarcie – produkcie „cywilizacji turanskiej” (azjatyckiej). Zdradza cie sniada twarz, czarne wlosy i twoja zydowska pokretnosc oraz nadgorliwosc – to jest zakodowane w twoim DNA i jest dziedziczne.
  Ordynans w carskiej armii byl przyslowiowym „chlopcem na posylki” i lizydupem, wiec twoj dziadek musial czesto myc zeby, bo mu z geby jechalo gnojowka.
  Ja z kolei mam takie zeby, ze ci moge obydwie rece odryzc i wtedy bedziesz sral pod siebie, przyglupie.

  Polubienie

 83. re: zyga

  Cytat: „Lepsze dupczenie Rosjanina niż Amerykańca”.

  KOMENTARZ

  Akurat w tym przypadku masz wieksze doswiadczenie ode mnie, ale czy twoja zona wie o tym, ze byles dupczony ?
  Teraz wyobraz sobie przezycia twojego dziadka ordynansa w Rosji, ktory chodzil jakby mial trzanek od szpadla w dupie – to tez jest dziedziczne i zakodowane w DNA.

  Polubienie

 84. Dodatkowa informacja n/t zyda M.Wiechowskiego aka „gajowy Marucha” ze Szwecji, ktory usuwa niewygodne komentarze ….

  51. pwc said
  Twój komentarz oczekuje na moderacje.
  2017-04-29 (sobota) @ 13:11:21

  49. jpnz said
  Twój komentarz oczekuje na moderacje.
  2017-04-25 (wtorek) @ 23:30:45

  re: 47
  Komentarz 43 nie byl do pana adresowany.
  Dlaczego boi sie pan faktow i usuwa moje komentarze ?

  44. jpnz said
  2017-04-25 (wtorek) @ 16:51:16

  re: 43
  Potrafie odroznic propagande od faktow, dobro od zla oraz bandyte od porzadnego czlowieka i nie pochwalam roboty wywrotowej jaka prowadzi zydo-anglosaska mafia miedzynarodowa w Europie i pozostalych czesciach swiata i dlatego nikomu nie kibicuje, ani zydom z USA i Europy zachodniej, ani zydom z Rosji (Putin, Miedwiediew, Lawrow etc).
  Wy zwolennicy zydo-bolszewika i bandyty Putina mozecie pisac o nim w samych superlatywach, ale to jest taki sam bandyta i oszust jak jego przeciwnicy z zydo-anglosaskiej mafii miedzynarodowej, chyba, ze kojarzycie organizacje KGB, w ktorej byl szkolony towarzysz komunista i agent W.Putin z…. „Kolem Gospodyn na Bielanach”.

  W historii Polski, ani Rosja, ani ZSRR nigdy nie byly przyjaciolmi Polski i Polakow, i dodatkowym tego potwierdzeniem sa ROZNICE CYWILIZACYJNE dziczy ze wschodu (cywilizacja turanska) – polski historyk i filozof prof.F.Koneczny nie mogl sie mylic, poniewaz opieral sie na FAKTACH HISTORYCZNYCH.

  Jest rzecza oczywista, ze trwa wojna propagandowa pomiedzy zydami anglosaskimi z USA i Europy zachodniej, a zydami rosyjskimi (Putin, Miedwiediew, Lawrow etc) i niech sobie nawet glowy urywaja, ale Polska nie powinna mieszac sie do tego.

  Nalezy tez dodac, ze Rosja i ZSRR sa odpowiedzialne m.inn. za zbrodnie na Polakach i wywozki Polakow na Syberie do obozow koncentracyjnych pracy przymusowej, kradziez polskiej ziemi, kradziez polskich dobr kultury narodowej, ktore nigdy nie zostaly zwrocone Polsce, kradziez dokumentow panstwowych, archiwalnych, zbiorow bibliotecznych, obrazow etc oraz eksploatacje Polakow, eksploatacje polskich fabryk, zakladow i zloz naturalnych.
  Ani Rosja, ani ZSRR nigdy nie wyplacily Polsce odszkodowan wojennych za zniszczenia polskiego majatku narodowego i za zbrodnie na Polakach
  Wbijcie sobie te fakty do glowy, oglupiony narodzie !

  https://marucha.wordpress.com/2017/04/21/sad-najwyzszy-rosji-uznal-swiadkow-jehowy-za-organizacje-ekstremistyczna/#comment-670675
  https://marucha.wordpress.com/2017/04/21/sad-najwyzszy-rosji-uznal-swiadkow-jehowy-za-organizacje-ekstremistyczna/#comment-670782
  https://marucha.wordpress.com/2017/04/21/sad-najwyzszy-rosji-uznal-swiadkow-jehowy-za-organizacje-ekstremistyczna/#comment-671444

  Polubienie

 85. Kolejny komentarz usuniety przez zyda M.Wiechowskiego aka „gajowy Marucha” ze Szwecji….

  jpnz said
  2017-04-25 (wtorek) @ 06:30:13

  re: 40

  Nie bylo zadnej ugody miedzy Pilsudskim a Hitlerem i te sprawy zostaly dokladnie zbadane przez historykow, co dowodzi, ze bolszewik i agent KGB W.Putin wyssal swoje opowiadanie z palca.
  (…)

  (Dopisek zyda M.Wiechowskiego)

  Spier… stąd, łobuzie.
  Admin

  OTO PELNA TRESC USUNIETEGO KOMENTARZA

  42. jpnz said
  2017-04-25 (wtorek) @ 06:30:13

  re: 40
  Nie bylo zadnej ugody miedzy Pilsudskim a Hitlerem i te sprawy zostaly dokladnie zbadane przez historykow, co dowodzi, ze bolszewik i agent KGB W.Putin wyssal swoje opowiadanie z palca.
  Polska podpisala natomiast pakt o nieagresji z Niemcami w 1934r, ktory mial obowiazywac przez 10 lat – dwa lata wczesniej, czyli w 1932r Polska podpisala podobny uklad o nieagresji z ZSRR i w obydwu przypadkach Polska dotrzymala umowy i tym samym Niemcy i ZSRR wyszly na bandytow.
  Faktem z kolei jest, ze Niemcy i ZSRR podpisaly tajny uklad o wspolpracy gospodarczej i wojskowej w 1922r w Rapallo i ta wspolpraca wojskowa trwala az do momentu napasci Hitlera na ZSRR w czerwcu 1941r o czym rowniez swiadczy tajny uklad Hitlera ze Stalinem z 23 sierpnia 1939r , ktory byl IV-tym ROZBIOREM POLSKI, a to potwierdza moja wczesniejsza opinie, ze w 2009r bolszewik Putin probowal zaklamac wydarzenia historyczne zwiazane z II wojna swiatowa i oczernic Polske – w tej sprawie nawet IPN wydal oswiadczenie o klamstwach W.Putina, co nalezy rozumiec, ze W.Putin to perfidny oszust.

  Prosze rowniez nie opowiadac bajek, ze Rosji grozily „sankcje” w przypadku dostarczenia rakiet S300 dla Iranu, bo gdyby tak bylo to Izrael nie podpisywalby tajnego ukladu wojskowego z Rosja na sprzedaz dronow dla Rosji, a Francja nie budowalaby lotniskowca dla Rosji i oczywiscie NATO nie zwracaloby sie do Rosji o udostepnienie lotniska w Rosji w Uljanowsku do przerzutu wojska i zaopatrzenia do Afganistanu, co nawet zatwierdzila Duma (rosyjski parlament).
  Nawet sam Putin stwierdzil w ubieglym roku, ze sankcje zachodnie nie przyniosly szkody Rosji i to co piszesz o obawie Rosji przed sankcjami z powodu dostarczenia rakiet S300 dla Iranu jest wylacznie twoim wymyslem.

  Rosja broni Syrii, poniewaz posiada tam baze morska o znaczeniu strategicznym, podobnie jak na Krymie i w polskim Krolewcu zabranym Polsce przez Stalina w 1945r. Przez Syrie biegna rowniez linie przesylowe ropy naftowej i gazu ziemnego, wiec jest sie o co bic.
  Podawane przeze mnie informacje o „zmijowym plemieniu” i „dzieciach diabla” sa oparte na faktach historycznych zebranych w ciagu ostatnich ponad 2 tysiecy lat i tego typu informacje nie sa przekazywane w szkolach, ani nie naucza tego KK i przez ostatnie ponad 70 lat Polacy przeszli wielkie pranie mozgow, wiec nie ma sie czego dziwic, ze polskie goje padly ofiarami zydowskiego oszustwa, zlodziejstwa, a przede wszystkim DEZINFORMACJI prowadzonej przez ZYDOWSKIE MEDIA w Polsce i na swiecie.

  O tym, ze zydostwo chce zawladnac Polska informowal A.Mickiewicz juz w XIX wieku, poniewaz byl czlonkiem tajnych stowarzyszen we Francji i te tematy byly poruszane przez tamtejszych zydow.
  Zydzi zamieszkali w Polsce domagali sie panstwa zydowskiego w Polsce ze stolica w Lublinie podczas konferencji pokojowej w Wersalu w 1919r.
  Druga taka proba utworzenia panstwa zydowskiego w Polsce miala miejsce w 1940r, kiedy przywodcy zydowscy w Polsce wystosowali w tej sprawie list do A.Hitlera, ale Hitler odrzucil zydowskie zadania.
  Teraz zydostwo u wladzy w Polsce judaizuje Polske na czele z krypto-zydem A.Duda metodami pokojowymi w ramach propagandy o „przyjazni” Polski z Izraelem, a po cichu wydaje zydom polskie paszporty.

  W 2007r zostala reaktywowana loza B’nai B’rith przez krypto-zyda L.Kaczynskiego, a ostatnio krypto-zyd A.Duda zezwolil na otwarcie filii AJC (Amerykanskiego Kongresu Zydow) w Polsce.

  Jesli ty „czolgista” nie widzisz zydowskiego zagrozenia to w jakim celu zydostwo przejelo 85% sektora bankowego w Polsce, a NBP podlega z kolei pod dyrektywy banku swiatowego i europejskiego banku centralnego, zamiast wspolpracowac z rzadem w Polsce w celu realizacji potrzeb finansowych panstwa ?
  Analogiczna sytuacja panuje w Europie zachodniej i na pozostalych kontynentach co dowodzi, ze panstwa sa uzaleznione od zydowskich lichwiarzy – to jest ta sama grupa zydowskich bankow, ktore finansowaly rewolucje i wojny w Europie, w tym rowniez 2 rewolucje w Rosji (1905r i 1917r) i to m.inn. ukazuje wplywy zydow w bolszewickiej Rosji.
  Ty „czolgista” zacznij poznawac literature faktow, a wtedy zrozumiesz o co w tym wszystkim chodzi.

  https://marucha.wordpress.com/2017/04/21/sad-najwyzszy-rosji-uznal-swiadkow-jehowy-za-organizacje-ekstremistyczna/#comment-670531

  Polubienie

 86. Oj Toronto wyszczekany jak burek wsiowy jesteś .Wszędzie masz bany .Edzia nikt nie czyta bo mu wypłoszyłeś całą klientelę to ten portal to twoja ostatnia szansa na pisaninę .Pisz Pisz tutaj też ludzi normalnych jak Kika22 powystraszasz a w końcu marksista filozof cię zbanuje i usunie twoje wpisy .Tu kariery dziadku nie zrobisz lizydupo hamerycka .
  Toronto ty hamerycka dupa wołowa .Ależ nisko upadłeś żeby pisać u marksisty który zresztą był w USsrace i zwiał z tego twojego gównianego syfu hameryckiego w 82 roku .
  Toronto vel jpnz vel warszawa vel szczcecin vel mars vel snikers MIEJ GODNOŚĆ CZŁOWIEKU PRZECIEZ W KOŃCU KOCHASZ USSRAKĘ imperialisto jeden .

  Polubienie

 87. Na sto procent można stwierdzić, że Żydem jest Miedwiediew i to on tak na prawdę reprezentuje ośrodki żydowskie w kręgu najwyższej władzy w Rosji. Ostatnie protesty Nawalnego przeciwko korupcji czyli nagonka na Miedwiediewa to w rzeczywistosci wspólna gra tych dwóch przeciwko Putinowi. Za Putinem stoją ruskie siłowiki a za Miedwiediewem gospodarcze liberały czyli żydostwo. Siłowiki rosyjskie by chętnie pogoniły Żydów ale na dzień dzisiejszy to nie jest możliwe aczkolwiek w niezbyt odległej przyszłości wydaje się to być do przeprowadzenia. Dlatego wśród rdzennych patriotów staje się modne hasło: Zmiana kursu bez zmiany prezydenta.

  Polubienie

 88. Julius ja ci dobrze radzę nie pisz tego u Pazia bo masz bana na bank .Skąd wiesz że to pejsacz w jaja mu zaglądałeś czy co?

  Polubienie

 89. Julius póki tu grasuje Toronto idiota nie tykaj takich tematów bo zaraz ten dziadek nawkleja tu ze 20 zdjęć żydów z Putinem zacznie pisać że matka Putina to żydówka potem zacznie pisać że Mosze Kantor zmusza Putina aby mu dupę owłosioną całował i że Putin kocha ogromną miłością Kantora .
  Zamieci ta dziadyga cały WPS tym syfem antyputinowskim .

  Polubienie

 90. julius – Zmiana kursu bez zmiany prezydenta….
  Ale czy to jest możliwe, by zmienić kurs nie zmieniając sternika.
  Łudzą się siłowniki

  PiS KOR ski, zapomniał, że żyje w kraju który przeszedł na stronę USA.
  Ale jest młody, przeżyje ( jeśli przeżyje) JK, może więzienie nauczy go myśleć, może w więzieniu napisze swój Mein Kamp, lub Manifest komunistyczny.
  Jeszcze się ponad to nie zakończyła walka miedzy Tuskiem i J. Kaczyńskim, miedzy PO i PiS
  Osobiście uważam trzymanie Piskorskiego w więzieniu za polityczny błąd PiS–u
  Niedługo obecne elity przejdą na emeryturę, przyjdą nowi i kto wie jakie ci nowi będą mieli zapatrywania na układy sił w Europie i na świecie

  Polubienie

 91. Ad Mieczysława Sylwestera Kazimierzaka

  ŻYDOBOLSZEWIZM,to pojęcie wynikające z udziału we władzach nadreprezentacji mniejszości narodowej żydowskiej.To nie jest mój patent.

  (H)EUREKA! Już wiem skąd pochodzą patenty i radosna twórczość o ŻYDOBOLSZEWIKACH i ŻYDOBANDEROWCACH, a w porywach fantazji nawet o ŻYDOKOMUNISTACH!

  OD ŻYDOBOLSZEWIZMU DO ŻYDOBANDERYZMU

  http://www.fronda.pl/blogi/prawda-o-nobliscie/od-zydobolszewizmu-do-zydobanderyzmu,41063.html

  Z tego, co czytam, wnioskuję, że Szanowny Pan Mieczysław bardzo chętnie się wpisuje w nurt, kreowania ,,nowej” rzeczywistości pseudohistorycznej.
  Na przykładzie Rosji początku XX w., przedstawię pokrótce jak się aranżuje nową pseudohistorię, eliminując niewygodne fakty z tamtych lat.

  Upadek caratu w Rosji i podstawy ideologiczne komunizmu

  http://www.nowastrategia.org.pl/upadek-caratu/

  WYKREOWANIE WIRTUALNEJ PARTII KONSTYTUCYJNO-DEMOKRATYCZNEJ ZE SZKOŁY KADETÓW, PRZYSPOSABIAJĄCYCH MAŁOLETNICH UCZNIÓW DO SŁUŻBY WOJSKOWEJ.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Partia_Konstytucyjno-Demokratyczna

  WIRTUALNY PARTYJNIACKI WODZUŚ GIEORGIJ LWOW W RANDZE KSIĘCIA.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Gieorgij_Lwow

  CO TO JEST I KTO TO JEST KADET

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kadet

  DRUGI LWOW O IMIENIU WŁADIMIR, OBERPROKURATOR – NAD JEGO BIOGRAFIĄ WIKIPEDIA DOPIERO MYŚLI.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82adimir_Lwow

  ODEGRAŁ JAKĄŚ ROLĘ W KOMITECIE TYMCZASOWYM DUMY. (przewodniczący frakcji centrystów Bloku Postępowego w Dumie).

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Komitet_Tymczasowy_Dumy

  Pozdrawiam

  Polubienie

 92. Ad Juliusa

  Szanowny Juliusie, a ta nawinięta na wałeczki książeczka jakiej jest ,,maści”? Może to jest: Tora, Talmud albo Zohar? Nie podejrzewam, że to jest Tanach/Tanakh, który jest za mądry dla szmuli, a co dopiero dla Dmitrija Miedwiediewa.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Tanach

  Zbiór zwojów zawierający pełną wersję Tanach

  Dawno, dawno temu, nie było problemów z produkcją bardzo ważnych książeczek, tylko szmule są jacyś zacofani w rozwoju, produkując w dalszym ciągu, książeczki nawinięte na wałeczki, udające zwinięte w rulonik papirusy.

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 93. Na przykładzie Rosji początku XX w., przedstawię pokrótce jak się aranżuje nową pseudohistorię, eliminując niewygodne fakty z tamtych lat.

  Ciąg dalszy.

  Dla Socjalisty-Mienszewika Lwa Trockiego wymyślono nową frakcję partyjną, która zaistniała w wirtualnym świecie historycznym i się połączyła na powrót z Bolszewikami.

  Międzydzielnicowcy

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Mi%C4%99dzydzielnicowcy

  W przedstawionej biografii można się dowiedzieć, kto kreuje rosyjską ,,nową” rzeczywistość historyczną, starającą się za wszelką cenę, wymazać z kart historii, działalność SOCJALIZMU i SOCJALISTÓW.

  I. Deutscher, The Prophet Armed, London-New York, Verso 2003, ISBN 1-85984-441-3.

  Zacierana jest działalność byłej PARTII SOCJALISTYCZNEJ, która też działała w owym czasie na terenie Rosji i de facto ona obaliła cara i carat w REWOLUCJI LUTOWEJ.

  Partia Socjalistów-Rewolucjonistów ((ros. Партия социалистов-революционеров, ПСР, in. eserowcy, eserzy).

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Partia_Socjalist%C3%B3w-Rewolucjonist%C3%B3w

  W TYM PRZYPADKU TEŻ KONIECZNIE TRZEBA WYMAZAĆ RODOWÓD SOCJALISTYCZNY PARTYJKI, TWORZĄC OD PODSTAW ,,NAUKOWEGO” BĘKARTA, WYMIKSOWANEGO Z SOCJALISTYCZNYM LUDEM (Ludowo-Socjalistyczna Partia Ludzi Pracy – biografia partii będzie dopiero napisana).

  Trudowicy

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Trudowicy

  Aleksander Kiereński, Trudawik i Eserowiec w jednym, na którego życie nie ,,dybał” batiuszka Stalin i dożył późnej starości w US-rajskim mieście NY.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Aleksander_Kiere%C5%84ski

  Dopiero w październiku 1917 r. nastąpiło co najważniejsze czyli obalenie rządów Aleksandra Kiereńskiego, który dla zmyłki zamieszkał w Pałacu Zimowym. Car z rodziną (Grigorija Rasputina zamordowali źli ludzie) udali się w daleką podróż, może w siną dal i dlatego BOLSZEWIKI Lenina nie mogli ich obalić!

  Skromna wersja rewolucji – REWOLUCJA PAŹDZIERNIKOWA i ubogacona w wielki socjalizm – WIELKA SOCJALISTYCZNA REWOLUCJA PAŹDZIERNIKOWA

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Rewolucja_pa%C5%BAdziernikowa

  Ciekawym zjawiskiem historycznym jest fakt, że BOLSZEWIKI Lenina nie musieli zdobywać Pałacu Taurydzkiego, w którym urzędowała druga partyjniacka władza MIENSZEWIKÓW, która rządziła Rosją z Aleksandrem Kiereńskim do spóły, a w odpowiednim czasie wyniosła się w inne miejsce wchodząc do spółki z BOLSZEWIĄ Lenina.

  Piotrogrodzka Rada Delegatów Robotniczych i Żołnierskich

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Piotrogrodzka_Rada_Delegat%C3%B3w_Robotniczych_i_%C5%BBo%C5%82nierskich

  Pałac Taurydzki

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%82ac_Taurydzki

  Instytut Smolny

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Instytut_Smolny

  Pozdrawiam

  Polubienie

 94. Nie czas i miejsce aby rozwijać problemy :
  1.WYBRAŃSTWO jako konsekwencja ŻYDOWSKIEJ MONOLATRII.
  2.ŻYDOWSKI REWOLUCJONIZM
  3.WŁADZA a NADREPREZENTACJA MNIEJSZOŚCI ŻYDOWSKIEJ.
  4.Przepływ ŚRODKÓW FINANSOWYCH.
  Tym zagadnieniom poświęcił swoją analizę Feliks Koneczny w CYWILIZACJA ŻYDOWSKA.
  ROSJA ze względu na swoją specyfikę w sprawowaniu władzy ma swoją historię w KSZTAŁTOWANIU ŻYDOWSKIEJ STRATEGII GRUPOWEJ.
  Odrębną sprawą jest problem oceny od napiętnowania do podziwu.

  Polubienie

 95. Odpowiedz do adminka :
  Adminku kochany ty mój oportunisto jak sam o sobie piszesz z ogromna chęcią Zyga wsadził by cię do pisuarowego więzienia nie na rok a tylko na tydzień wtedy głupich żartów na temat Mateusza Piskorskiego by ci się odechciało vide Main Kampf .
  Pamiętaj jak piszesz o Mateuszu Piskorskim to adminku stawaj na baczność przed PC bo piszesz o przyszłym bohaterze Polski ponjał to ? bo to będzie bohater naszego kraju .
  Chyba że się przyzna że współpracował to zyga może będzie wnerwiony ale zyga wierzy w jego niewinność .
  Za te żarty o Piskorskim mam nadzieję adminku że kiedyś Zmiana cię do pierdla wsadzi chociaż na 48 h . ha ha ha ha.

  Polubienie

 96. Zyga.
  Piskorski za mocno się kumał ze wschodem, za często tam jeździł. Nie brał pod uwagę faktu, że to trącało agenturalną działalnością.
  Jak mu tak bardzo pasował wchód, to niech się ten wchód o niego upomina, a jeśli ani Łukaszenka, ani Ławrow ani Putin za nim się nie wstawiają to znaczy, że Piskorski powinien zrozumieć, że popełnił błąd, że jego miłość do wchodu winna pójść do lamusa.
  Co do mnie, zaraz pierwszego dnia wysłałem maila do Jarosława Kaczyńskiego informując, że Mateusz Piskorski został aresztowany i że to jest działanie na szkodę wizerunku PiS–u, żeby JK zainterweniował w tej sprawie. Maila wysłałem oczywiście na adres biura poselskiego JK.
  Odpowiedzi oczywiście nie otrzymałem.
  A ty zyga, co zrobiłeś w tym temacie? Czy też napisałeś do władz PiS?
  A co robią członkowie partii Zmiana?
  Czy utworzyli Komitet Obrony Mateusza Piskorskiego?
  Czy odbywają się pikiety pod biurem PiS i pod Sejmem co miesiąc w dniu w którym M. P. został aresztowany?

  Polubienie

 97. Admineczku nie denerwuj się przecież ja do ciebie grzecznie . Ty jesteś jednak Szycha możesz więcej prowadzisz swój portal jak pisałeś znałeś Leppera znasz filozofa działałeś w WPS to jakaś tam średnia rybka jesteś .
  Odpowiedz ale bez nerwów
  Co ty wymagasz od prostego chłopa z podlubelskiej wsi aby gdzieś interweniował ten chłop to najwyżej ciebie może tu naciskać taką średnią rybkę i nawet nie chodzi o to abyś tracił czas na pisanie do Kalksteina bo on twoim listem sobie żopę podtarł ( przypomina mi to pisanie PAZIA do Trumpa czy do Dudy ) po co jak wiadomo że żopa tymi listami będzie podtarta tylko chodzi o to abyś cokolwiek napisał o Piskorskim w miarę logicznego , spójnego czy merytorycznego a nie głupio sobie żartował wpisami typu ” a niech on tam w tym więzieniu napisze Mein Kampf i wiesz dobrze adminku że takie głupkowate żarty nie były potrzebne .
  Co do Zmiany zapraszam do sieci wtedy się adminku przekonasz jak gorących Piskorski ma zwolenników zwłaszcza zapraszam do śledzenia wypowiedzi zastępcy Piskorskiego ale nie tylko nawet w prasie zagranicznej ukazywały się artykuły .
  Nie na darmo wkleilem ci świetny wpis na stronie u ciebie zwolennika Zmiany żebys coś przemyślał a ty wyskoczyłeś z głupimi żartami .
  Facet siedzi rok w więzieniu nikt nie wie za co w dodatku parę dni temu został pobity a adminek tekst : „a niech sobie on tam tekst Mein Kampf napisze ”
  Zwolennicy Zmiany często protestują na ulicach w obronie Piskorskiego i to nieprawda że są bierni .Gdyby Zyga był młodszy i zdrowszy też był wsiadł do auta swojego Volvo i by do Warszawy te 400 km pojechał ale na jakiś wiec zwolenników Zmiany ale nie ten wiek aby się zapuszczać na takie dalekie trasy bo ponad 70 ani nie to zdrowie .
  A zyga od adminka jak napisał na początku nie oczekuje pisania listów do PISlawicy do Kalksteinów bo wiadomo że posłużą jako papier toaletowy ale niech adminek ma odwagę czasami coś merytorycznego napisać o Zmianie bez obawy że mu jaja za to urwą .
  Niestety adminek opowiada głupie dowcipy o Piskorskim ( Mein Kampf ) aby zapunktować u PISklaków i to jest smutne oraz przerażajace ale to jest już prywatny wybór adminka .
  jeżeli do tego listu : pisanie jakiś listów do prezesa z kotem było już totalnym szczytem naiwności i straty czasu .
  Ponadto co . Aresztować niby człowieka bo sobie latał do Moskwy a bo co nie wolno . Gdyby latał do Izraela dostałby order Orła Białego . Idiotyczne tłumaczenie adminku .
  Każda władza kiedyś ma swój koniec .
  Gdyby jak pisałem Piskorski się przyznał lub mu naprawdę udowodnili szpiegostwo oczywiście bez spreparowania dowodów na jego winę zmieniło by to postać rzeczy ale w to nie wierzę .
  Mam nadzieję że nie robi się tez takiego myczka aby poprzez wsadzenie gościa do pierdla zrobić z niego gieroja narodowego vide Selman .
  Pozdrawiam adminka .

  Polubienie

 98. zyga a czy ty wiesz co było po tym gdy Hitler napisał w wiezieniu Main Kamp?
  Jeśli nie wiesz, to ci powiem. Adolfo przemyślał sprawę i doszedł do wniosku że musi zmienić taktykę i wkrótce został wybrany na Kanclerza.
  Niestety dalej to Adolfo już robił same durnoty i zbrodnie.
  Piskorski zatem niech przemyśli co robił źle, gdzie błądził, niech przekona się do dobrej zmiany i do pani premier B. Szydło, bo to lepsze niż polityczne wycieczki na wschód.

  Polubienie

 99. Piskorski nigdy tego nie zrobi to nie jest oportunista adminku zapamiętaj to sobie .
  Troszkę jeszcze dla ciebie wiedzy o Piskorskim .
  Warto poczytać aby nie pleść bzdur :
  Fragment wspomnień jednego ze zwolenników Zmiany :
  cytat:
  „Mam przed sobą wydanie z roku 2008 magazynu „Gniazdo”, 1(5). Jest w nim znakomity wywiad Grzegorza Antosika z (młodziutko wtedy jeszcze wyglądającym) Mateuszem Piskorskim. Jak mówi Opolczyk: „pod każdą wypowiedzią Piskorskiego” można się zgodzić. Oto kilka przykładów:

  Grzegorz Antosik: „Dlaczego zdecydował się Pan na współpracę akurat z Samoobroną?”

  Mateusz Piskorski: „Ja z tej III RP, nie ukrywam, nie byłem nigdy zadowolony. Poszukiwałem wyrazu buntu, protestu. Poszukiwałem go w środowiskach neoendeckich, ale on okazały się przesiąknięte stęchlizną zakrystii: nie było w nich nic z dynamizmu wczesnego Dmowskiego, z politycznego realizmu Balickiego czy Popławskiego. Moje ostateczne zerwanie z tym obozem nastąpiło w momencie powstanie prekursorki obecnej LPR, zwanej wówczas Ligą Rodzin. Gdy na spotkaniach tej formacji, zobaczyłem, ze istotniejsze od konstrukcji programowych i ideowych jest wznoszenie modłów i odprawianie guseł, uznałem, że z przyczyn estetcznych i światopoglądowych nie mogę dłużej z tym środowiskiem współpracować.”

  Ha, ha… mądry odważny facet, który mówi wprost mową miłą dla każdego polskiego Słowianina, szczególnie tego, który studiował i przemyślał analizę „wspakultury” opracowaną przez Stachniuka. Mówi Piskorski: „Moja działalność w Samoobronie oceniam jako nie wolną od błędów i pomyłek. Potrafię się do nich przyznać. Największą z nich był brak wystarczającego protestu przeciwko współpracy z silami wspakulturowymi ukrytymi pod szyldem PiS i po części LPR.”

  Proszę dajcie mi przykład innego polityka polskiego, który w tak krótkiej wypowiedzi dalby lepszy dowód na swoja dojrzałość polityczną i moralną w kontekście filozofii politycznej Stachniuka. Kilka minut później, Piskorski potwierdza: „Zamierzam też służyć środowiskom neozadrużańskim swoją wiedzą i doświadczeniem w działalności politycznej.”

  Złoty polityk?

  I co adminku ponjałeś teraz o co chodzi ?

  Polubienie

 100. Zyga
  Piskorski jest po wyższych studiach
  Politolog, wie co mówić, gorzej z oceną rzeczywistości.
  Polityk jednak powinien wiedzieć co można, a co stanowi nadmiar ryzyka.
  Polityka to ponoć sztuka osiągania zamierzonych celów.
  Zatem pan politolog źle został wyedukowany w sztuce polityki.
  z wygładu zarozumiały pewniaczek siebie.

  …Kilka minut później, Piskorski potwierdza: „Zamierzam też służyć środowiskom neozadrużańskim swoją wiedzą i doświadczeniem w działalności politycznej.”…

  Zadruga mówiąc wprost to dziecinada i głupizna

  …swoją wiedzą i doświadczeniem w działalności politycznej.”……
  właśnie zdobywa swoje rzeczywiste doświadczenie …. w wiezieniu

  Polubienie

 101. Adminku przepraszam że ci dupkę jeszcze zawracam ale ja od wielu miesięcy czytywałem zadrugę nawet na WPS gdy obszerne fragmenty wklejał tam Julius i tam żadnej dziecinady i głupizny nie dostrzegłem .
  Proszę o dowody i głupiznę Zadrugi .
  Adminku przecież ty wygnał z domu pasibrzucha po kolędzie za co zona nie kupiła ci ptasiego mleczka i nie ugotowała obiadku a jednocześnie tak piszesz o Zadrudze .
  Admineczku kochany . Komu ty tak naprawdę słuzysz ?
  ja np zakupiłem sobie 2 miesiące temu taką pozycję i jestem zachwycony :
  http://allegro.pl/wspakultura-stachniuk-jan-unikat-books-i4912139984.html
  Z twoich słow to chyba adminku najbardziej by się pasibrzuch ucieszył .
  Dodatkowo admineczku zapamiętaj jedno Gdy Piskorskiego zamkneli miał on już duze doświadczenie polityczne a ponadto wiecznie go w więzieniu nie będą trzymać .
  Także adminku zyga jeszcze raz poleca . W razie co jak przeczytam podaj adres adminku chętnie ci wyslę do przeczytania .
  http://allegro.pl/wspakultura-stachniuk-jan-unikat-books-i4912139984.html

  Polubienie

 102. Adm napisał „Zadruga mówiąc wprost to dziecinada i głupizna”
  To skatoliczony w dużej części naród polski jest wyrazem dziecinady i głupizny, który łyka wszystko co Żydzi i Kościół mu podsuną. Ma poczucie iluzorycznej wolności a tak na prawdę jest zniewolony i wykonuje podświadomie wszystkie czynności które są mu narzucane. Zadrużanie i inni wyznawcy rodzimej wiary to elita słowiańska która na razie jest zbyt słaba, żeby podejmować walkę. Ale z czasem ta elita będzie się powiększała i będzie stanowiła opiniotwórczą siłę.

  „zdobywa swoje rzeczywiste doświadczenie …. w wiezieniu”
  Przyjdą czasy, że będziemy mogli napisać o Pisdzielcach, Platfusach i innych zaprzańcach: teraz mają bardzo dużo czasu, żeby przemyśleć swoje postępowanie w przeszłości….. w więzieniu.

  Polubienie

 103. Julius brawa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! .Zastanaiwam się czy ten adminek to nie jest wierzący katolik a tu udaje tylko wariata na forum.

  Polubienie

 104. Julius jeszcze raz brawa i dodam tak coś myślę że ten adminek może być członkiem PISuaru .Coraz bardziej się odkrywa i to dzięki mnie .

  Polubienie

 105. julius
  Ta elita Zadrugi (kapłani?) jakby urosła w znaczenie i zajęła miejsce obecnego kleru to nie będzie od niego lepsza, a kto wie czy na początku nie zacznie na siłę nas nawracać, prześladować i siłą sobie podporządkowywać.
  A krótko mówiąc po co nam jakieś religie, obrzędy, kabarety.
  Wolny człowiek to ten który nie klęka przed drugim, nie czeka na awans, podwyżkę, wypłatę.
  Dla tego ja wybrałem sobie zawód rzemiocha, prywaciarz, biznesmen. Chciałem to pracowałem, nie chciałem to zamykałem drzwi i kładłem się podrzemać.
  Nie pisałem podania o urlop do pana dyrektora, tylko mówiłem do żony –idź do Orbisu i wykup wczasy, dwa tygodnie we Włoszech i dwa tygodnie w Jugosławii.
  Teraz mam jeszcze lepiej. Czekam tylko na ciepełko i słonko. Jak nadejdą to składane małe krzesełeczko i nad jezioro w cień i w letni ciepły wiaterek, albo na ławeczkę przed domem, albo na leżaczek na trawniku
  A zyga do ogródka. Też ma nie gorzej, szczególnie w bokserkach za 60 zł. Tylko, że musi wozić swoją żonę na zakupy.
  Zyga do PiS to ja nie należę. O politycznej karierze nie marzę, za stary jestem.

  Polubienie

 106. Kim jesteśmy?

  Jesteśmy nacjonalistami, bo cel nasz ostateczny upatrujemy w narodzie.

  Zgłodniali jesteśmy Wielkości – Wielkość Narodu jedynie głód nasz zaspokoi.

  Jesteśmy nacjonalistami Polakami, którzy w obecnej rzeczywistości – polską zwanej, duszą się.

  Dusimy się w oparach miernoty i małości, w oparach ubóstwa duchowego i nędzy materialnej. Na widok tego, co nas wokół otacza, upokorzenie targa uczuciem.

  Za nasz niezaspokojony głód, za małość, za nędzę, za upokorzenie oskarżamy polską przeszłość historyczną, przeciwko niej się buntujemy.

  * * *

  Człowiek to w życiu codziennym i odświętnym czyni, co mu nakazują jego ideały i pragnienia, jego duchowa postawa.

  Dla nas Nacjonalistów Polskich jest oczywistym, że Wielkość Narodu nie może być zbudowana, gdy jego zbiorową duszę nadal wypełniać będą te same treści duchowe, pod których przemożnym naciskiem historia Polski toczy się, a obraz jej wzbudza w nas tragiczne odczucia.

  Jesteśmy nacjonalistami, którzy w przeszłości naszej, tak perfidnie zakłamanej szukać będziemy przestróg i wskazań co dla Wielkości Narodu było i może być przeszkodą;

  Jesteśmy nacjonalistami, to znaczy że siłę duchową, która sprawi Wielkość Narodu znajdziemy w nieskończonych głębiach Polskiego Biosu, dotychczas sponiewieranego tragicznie w pętach wrażych mocy.

  Odrzucimy to wszystko, co jest mu obce, co go pasożytniczo wyniszcza i jego żywotne energie tłumi. Odrzucimy to wszystko, co zawala drogę jego wielkich przeznaczeń.

  * * *

  Zwracamy się do tych wszystkich Polaków, którzy pełni wewnętrznego niepokoju, błądzą po pustyni polskiego życia nie znajdując nigdzie celu; do tych targanych głodem duchowym, którzy swych człowieczych pragnień zaspokoić nie są wstanie; do tych, którzy pragną zaznać rozkoszy w męce twórczego wysiłku dla celu opromienionego Wielkością.

  Zwracamy się do tych wszystkich Polaków, którzy cel życia upatrują w Wielkości, a Wielkość w Narodzie.

  * * *

  Zadrugą, Słowianie nazywali wspólnotę rodową, która niegdyś stanowiła podstawę ich ustroju społecznego. Nazwa ta niech będzie symbolem naszego najgłębszego kultu dla bohaterskich hufców słowiańskich, które w oparciu o prężne organizacje plemienne mieczem szerzyły swoje panowanie w rozległych krainach Europy.

  Zadruga, jako pomost naszych tęsknot, połączy tamtą bohaterską przeszłość z wizją Nacjonalistycznej Polski.

  (Stanisław Grzanka – w oryginalnym wydaniu tekst bez podpisu autora)
  PNP Zadruga 1938

  Polubienie

 107. re: zyga (29 Kwiecień 2017 o 8:18 PM)

  Przeraziles sie faktow historycznych przyglupie i wpadles w panike ?

  Prawda sama sie obroni i kazdy moze zweryfikowac podawane przeze mnie informacje, wiec twoje manipulacje wydarzeniami nie sa w stanie zaklamac faktow.

  Admin tego forum przekonal sie, ze Putin wspiera zydostwo z Chabad-Lubawicz i sa rowniez na to dowody, wiec twoja manipulacja, ze robi to jedynie zyd Miedwiediew demaskuje twoja robote dezinformacyjna na tym i innych grupach dyskusyjnych.

  Jesli chodzi o niemieckiego zyda „Opolczyka” (Andreasa Schuberta), ktorego tak gloryfikujesz to w swojej wscieklosci przeciw KK i Jezusowi sam zapedzil sie w przyslowiowy „kozi rog”, poniewaz najpierw twierdzil, ze ewangelie kanoniczne zostaly zmyslone, a pozniej udowadnial zydowskie pochodzenie Jezusa w oparciu o ewangelie kanoniczna Mateusza co jest po prostu nielogiczne oraz „Opolczyk” nie wiedzial o tym, ze zydostwo czcilo wielu „bogow” (El i jego zone Aszere, Baala, Molocha, Slonce), w tym m.inn. kananejskiego „jahwe”, co z kolei jest zapisane w orginalnej wersji piecioksiagu (zwanej ST – stary testament) , z tym, ze spece od propagandy koscielnej o tym nie napisali i karmili koscielne owieczki i barany polprawdami przez cale stulecia.
  Na jaw wyszly rowniez informacje zapisane w tzw. „zwojach” (DSS znalezione w 1946r), w ktorych byla informacja podana przez Esenczykow (grupa nasladowcow Jezusa sprzed okolo 2 tysiecy lat) , ktorzy twierdzili, ze Jezus byl duchem w ludzkim ciele.
  „Opolczyk” probowal roznych sposobow, zeby zaprzeczyc autentycznosci Jezusa i zaklamywal historie, a przeciez istnieja zrodla rzymskie, syryjskie, koptyjskie a nawet zydowskie, pomimo, ze zydzi wypowiadaja sie negatywnie o Jezusie, ale tym samym potwierdzaja autentycznosc Jezusa.
  Oczywiscie to sa zrodla pozakoscielne, spoza kregu KK i brednie o Jezusie, ktore wypisywal „Opolczyk” chcac skompromitowac postac Jezusa i sam KK okazaly sie przyslowiowym „gwozdziem do trumny” teorii jaka propagowal „Opolczyk”.
  Przypuszczam, ze „Opolczyk” zaczerpnal informacje z podrecznika swiadkow jehowy, bo tam najczesciej wystepuje slowo „jahwe” i stworzyl wlasna teorie „naukowa”, ktora oglupial glupszych od siebie.
  A poniewaz udowodnilem „Opolczykowi” ze sam siebie skompromitowal w tym temacie, wiec „Opolczyk” uciekl z forum E.Maciejczyka.

  Poza tym o „Opolczyku” pisali jego byli znajomi z Solidarnosci podejrzewajac go o wspolrace z SB.
  W przeszlosci rozmawialem, ze znajomym, ktory byl w Austrii w latach 1980-tych i mowil, ze znal A.Schuberta, ktory pochodzil z Opola, i ktory chwalil sie, ze ma niemieckie pochodzenie oraz staral sie o azyl w Niemczech Federalnych.
  Oczywiscie A.S. udawal wielkiego polskiego patriote na forum E.Maciejczyka i wielu innych, i to jest przyklad jak zyd potrafi udawac i wcielac sie w rozne postacie.

  Poza tym w gre wchodza zasady moralne, ktore sa czescia cywilizacji lacinskiej w jakiej byli wychowywani Polacy przez pokolenia.
  W zwiazku z tym Polak nie bedzie lojalny wobec zydostwa, Niemiec lub Rosji, poniewaz oni stanowia wrogie cywilizacje, odpowiednio: zydowska, bizantyjska i turanska.

  Polubienie

 108. re: zyga (30 Kwiecień 2017 o 7:30 PM)

  Wniosek z twojego referatu:
  M.Piskorski to: KOMUNISTA, ATEISTA, REWOLUCJONISTA i oportunista, ktory ma niewiele wspolnego z polska kultura narodowa bez wchodzenia w szczegoly kim sa jego rodzice i przodkowie.
  Poza tym M.Piskorski musial byc inwigilowany od dluzszego czasu przez spec sluzby rodzime i zagraniczne, ze wzgledu na swoje i partyjne zaangazowanie polityczne w popieranie polityki Putina oraz spotkania towarzyskie z podejrzanymi osobami w Polsce i poza Polska.
  W partii „Zmiana” mogl byc rowniez konfident, ktory wspolpracowal ze spec sluzbami co jest powszechnie znana procedura spec sluzb.

  Jesli chodzi o polityke to M.Piskorski powienien znac fakt, ze III RP to PRL”bis”, czyli uklad pomiedzy ZYDAMI z PZPR, a ZYDAMI z Solidarnosci i KOR, ktorzy podzielili sie wladza i majatkiem Polski – ten rabunek zaczal sie juz w 1988r poprzez „prywatyzacje mienia skarbu panstwa”, wiec wchodzenie w uklady z zydowskimi partiami w Polsce oznacza przesiakniecie zydowskim smrodem.

  Jesli chodzi o srodowiska narodowe skupione wokol idei narodowych R.Dmowskiego to faktem jest, ze R.Dmowski popelnil blad, gdy twierdzil, ze „katolicyzm stanowi istote polskosci”, poniewaz to nie katolicyzm jest istotny, ale chrzescijanstwo z racji przyjecia chrztu przez owczesnego wladce Mieszka I.
  Poza tym polityka KK, ktory powstal dopiero w 325r na soborze w Nicei byla i jest zmienna na przestrzeni ostatnich XVII wiekow istnienia tej instytucji koscielnej i podpinanie katolicyzmu do polskosci jest przypisywaniem Polsce i Polakom rowniez herezji, korupcji jaka miala miejsce w Watykanie i KK, gry politycznej prowadzonej przez przywodcow KK na przestrzeni wiekow i ja np. tego w ogole nie akceptuje i nie chce miec z tym zwiazku.
  A przeciez w/g zrodel zagranicznych na obszarze dzisiejszej Polski znajdowalo sie KROLESTWO LECHITOW o czym swiadczy mapa angielska z VI wieku..
  Biorac pod uwage poczatki chrzescijanstwa wsrod poludniowych plemion slowianskich 100 lat wczesniej zanim Mieszko I zostal ksieciem w 965r (vide misja Cyryla i Metodego z Konstantynopola), a ktore w pozniejszym okresie weszly w sklad panstwa polskiego, to wlasnie chrzescijanstwo odgrywa ta istotna role w polskiej kulturze narodowej i stanowi dodatek do polskosci, poniewaz glowny filar polskosci to slowianskie DNA oraz pradawna kultura i obyczaje slowianskie, ktore sa korzeniami rodowymi Polakow, a wlasciwie LECHITOW.
  Propaganda swiecka i koscielna zajmuja sie propagowaniem swoich wlasnych ideologii i realizacja wlasnych interesow, wiec probuja marginalizowac slowianskie korzenie Polakow i slowianska kulture oraz obyczaje i jak dotychczas nie ma podrecznikow szkolnych do nauki o CYWILIZACJI SLOWIAN, ktora liczy ponad 10 tysiecy lat. A tymczasem umysly Polakow sa zarzucane kupa gnoju propagandowego plynacego z Brukseli i Warszawki.
  Istotne rowniez jest, zeby zawodowi historycy zajeli sie sprawa wyjasnienia istnienia KROLESTWA LECHITOW, jak podaje mapa angielska z VI wieku oraz zeby do programu nauczania w polskich szkolach wprowadzic przedmiot nauczajacy historii i kulturze Slowian.

  Jesli chodzi o propagande Stachniuka, ktora mialem okazje czytac na bolszewicko-sowieckim forum WPS Zieminskiego i Kosiura, to Stachniuk zaklamuje historie, a nastepnie na tym zaklamaniu tworzy bledne teorie, ktorymi oglupia glupszych od siebie.

  Polubienie

 109. Adminku jakbym słyszał Waldiego Pastuszkę .Wypisz wymaluj . Jeszcze tylko w dupie biochip i mamy jazdę prawda?
  Waldiemu Pastuszce zafundował bym takie bokserki ZA 6 DYSZEK na przodzie na jajeczkach z podobizną towarzysza Stalinu po każdym praniu by sobie Stalinu w bużkę całował wszak on portrety Stalina całuje na youtube .
  nie wiem tylko kiedy ma imieniny i już od 2 tygodni nie nagrał programiku na youtube .
  DZIŚ WAZNE DLA ZYGI ŚWIĘTO I ZYGA ŚWIĘTUJE A NIE SIEJE SAŁATKĘ CZY RZODKIEWECZKĘ ALE JUZ W ŚRODĘ 3 MAJA BĘDZIE OSTRO PRACOWAŁ ILE FABRYKA DAŁA
  I GÓWNO BĘDĄ GO OBCHODZIĆ KRZYKI ŻONY :
  „ZYGMUŚ PRZESTAŃ TO WSTYD 3 MAJA PRACOWAĆ . LUDZIE SIĘ Z CIEBIE ŚMIEJĄ .”
  A NIECH SIĘ ŚMIEJĄ PRAWDA DOKTORZE FILOZOFIE .
  DZIŚ CAŁY DZIEN PIWO KROMBACHER I ZABAWA OD SAMEGO RANA .
  CYTAT ADMINEK :

  Ta elita Zadrugi (kapłani?) jakby urosła w znaczenie i zajęła miejsce obecnego kleru to nie będzie od niego lepsza, a kto wie czy na początku nie zacznie na siłę nas nawracać, prześladować i siłą sobie podporządkowywać.
  A krótko mówiąc po co nam jakieś religie, obrzędy, kabarety.
  Wolny człowiek to ten który nie klęka przed drugim, nie czeka na awans, podwyżkę, wypłatę.
  Dla tego ja wybrałem sobie zawód rzemiocha, prywaciarz, biznesmen. Chciałem to pracowałem, nie chciałem to zamykałem drzwi i kładłem się podrzemać.
  Nie pisałem podania o urlop do pana dyrektora, tylko mówiłem do żony –idź do Orbisu i wykup wczasy, dwa tygodnie we Włoszech i dwa tygodnie w Jugosławii.
  Teraz mam jeszcze lepiej. Czekam tylko na ciepełko i słonko. Jak nadejdą to składane małe krzesełeczko i nad jezioro w cień i w letni ciepły wiaterek, albo na ławeczkę przed domem, albo na leżaczek na trawniku
  A zyga do ogródka. Też ma nie gorzej, szczególnie w bokserkach za 60 zł. Tylko, że musi wozić swoją żonę na zakupy.
  Zyga do PiS to ja nie należę. O politycznej karierze nie marzę, za stary jestem.

  Polubienie

 110. Odpowiedz do toronto :
  Toronto ile ty to będziesz pisał .Ludzie ja już to 1000 razy czytałem .Znajdż sobie jakąś babę , pobaraszkuj na stare lata , poćwicz Kamasutrę tylko ci to na zdrowie wyjdzie .
  Twoje wpisy u Maciejczyka znam bardziej niż tyłek swojej baby . Za stary ze mnie rydz rocznik 45 abyś mnie na to nabrał . Próbuj z adminkiem .

  Polubienie

 111. Fakty o 500 plus .Tego adminek kreujący Szydło na tym portalu na męża stanu nie napisze .
  AUTOR TEKSTU – OPOLCZYK . ZAPRASZAM DO CZYTANIA :
  CYTAT:
  „500+ to zwykłe oszustwo w sumie szkodliwe dla Polski i dla Polaków.
  1) Była to jawna korupcja przedwyborcza – zagłosujecie na nas – dostaniecie pieniądze.
  Tyle że nie nasze, a „państwowe”, z budżetu, pożyczone na lichwiarski %. Kto będzie to spłacał?
  Oczywiśście oszukani Polacy.
  2) Rozdawanie nie swoich pieniędzy, pożyczanych na lichwiarski % nie ma nic wspólnego z troską o polepszenie bytu najbiedniejszym rodzinom. Na większym zadłużeniu państwa one ostatecznie i długoterminowo najwięcej stracą, bo konieczne będzie wcześniej czy później cięcie świadczeń i zapomóg socjalnych.
  3) Najbiedniejsze rodziny z dziećmi, żyjące dużo poniżej minimum socjalnego czy nawet biologicznego na oszustwie 500+ niewiele lub nic nie zyskały: otrzymując po 500 zł na dziecko i osiągając przez to minimum socjalne (nadal głodowe) utraciły równocześnie prawo do wszystkich wcześniejszych świadczeń, zapomóg i ulg socjalnych. Takie rodziny nadal żyją w takiej samej biedzie – z jednej kieszeni poństwowej dostały nowe pieniądze (500+), a z innych utraciły dotychczasowe świadczenia. I nadal klepią biedę.
  4) Na oszustwie 500+ krótkoterminowo skorzystały rodziny z dziećmi o dochodach dużo powyżej minimum socjalnego, którym te pieniądze nie były koniecznie potrzebne do życia, a które dzięki nim mogą sobie np. fundnąć choćby dodatkową wycieczkę w Bieszczady. Niemniej inflacja, drożyzna i wzrastające za wszystko opłaty, podatki itp. b. szybko sprawią, że owe 500 złotych wyciągnięte zostaną „obdarowanym” nimi rodzinom na przeróżne sposoby. Państwo pod rządami PiSraela jedną ręką daje, a drugą odbiera.
  5) O katastrofalnie zadłużonym budżecie nie powinniśmy nigdy zapominać także w kontekście 500+. Kto ten dług będzie spłacał? Na pewno nie elyta PiSraela.

  Kiedyś rzecznik rządu w czasach PRL, Urban, powiedział otwarcie, że rząd sam się wyżywi. I tak jest nadal. Z tą różnicą, że ówczesny rząd jednak dbał o to, aby nie było bezrobocia, aby mieszkania były tanie i aby oświata i służba zdrowia były bezpłatne i dostępne dla wszystkich – także dla najbiedniejszych. Obecnie już tego nie ma. Stąd tzw. „obsługa zadłużenia” dotknie przede wszystkim tych najbiedniejszych – miliony bezrobotnych, miliony na głodowych pensjach, miliony uzależnione od świadczeń socjalnych, które są powoli ale systematycznie cięte, choćby przez brak ich ciągłej rewaloryzacji. I 500+ nic w kierunku rzeczywistej likwidacji katastrofalnego marginesu biedy nie uczyniło. NIC! A co gorsza, długoterminowo jeszcze pogorszy sytuację bytową milionów tych, których korumpowano tą podstępną obiecanką przedwyborczą.”

  Polubienie

 112. MOJA ODPOWIEDZ DO TORONTO :
  Gdybyś Toronto vel jpnz był trochę obiektywny to dałbyś kilka przykładów gdzie Putin daje do wiwatu Lubawiczerom ale gdzie u Toronto obiektywizm . Zrehabilituj się .
  Druga sprawa :drukowane:
  WIDZISZ TORONTO WYSTARCZYŁO PARĘ MIESIĘCY OD LISTOPADA ABY TWÓJ DON KICHOT EDZIU PRZESTAŁ POPIERAĆ GRUBASKA TRUMPKA KTÓREMU TAK W ŻOPĘ WCHODZIŁ W CZASIE CAŁEJ KAMPANII WYBORCZEJ W USSRACE WŁĄCZNIE Z TOBĄ .
  SKORO KICHOT JUż OLAŁ MIŁOŚĆ DO TRUMPA – CIEKAWE CZY SIĘ DALEJ CHWALI ŻE JEST POWIĄZANY RODZINNIE Z TRUMPEM CZY JUŻ MU TO CHWALENIE PRZESZŁO .
  SKORO KICHOT JUŻ TRUMPA NIE LUBI BO TO NA ZASADZIE LUBIĘ – NIE LUBIĘ JAK U 5 LATKA TO PEWNIE JEGO SANCHO PANSA NA FORUM SUWERENNOŚĆ TEZ TRUMPUNIA PRZESTAŁ KOCHAĆ PRAWDA?
  PODOBNO TWÓJ KICHOT WYSYŁAŁ EMAILE DO LUDZI Z TEKSTEM ŻE JEGO MIŁOŚĆ DO TRUMPA JUŻ SIĘ ZAKOŃCZYŁA DEFINITYWNIE . CZYTAŁEM TREŚĆ TEGO EMAILA . SZKODA ŻE WYKASOWAŁEM BO BYM JEGO TREŚĆ TU ZAMIEŚCIŁ . EMAILA OD TWOJEGO KICHOTA EDZIA PLUJĄCEGO NA GOMUŁKĘ UDOSTĘPNIŁ OPOLCZYK KTÓRY Z KOLEI DOSTAŁ GO OD JAKIEGOŚ ZNAJOMEGO .
  TORONTO I KTO WYSZEDŁ OSTATECZNIE NA DURNIA W POLEMICE NA TEMAT TRUMPUNIA JAKA SIĘ ODBYWAŁA U PAZIA .
  OPOLCZYK SANCHO PANSO ZAŁATWIŁ WAS JAK MAŁE DZIECI . ON TO DOKŁADNIE W KWESTII TRUMPA PRZEWIDZIAŁ NAZYWAJĄC GO ULTRASYJONISTĄ .
  TORONTO I TWÓJ KICHOT WY JESTEŚCIE STARE CHŁOPY ALE POWINNIŚCIE PÓJŚĆ DO ROSMANNA KUPIĆ SOBIE NOŻYKI FIRMY GILLETTE DO TEGO PIANKĘ DO GOLENIA OGOLIĆ SOBIE JAJKA I PÓJŚĆ DO PRZEDSZKOLA NA TO TYLKO ZASŁUGUJECIE PO TYM JAK OPOLCZYK WAS OŚMIESZYŁ CHOCIAŻBY W KWESTII TRUMPUNIA .
  TERAZ MI JUŻ TORONTO DUPY NIE ZAWRACAJ .
  DZIŚ ŚWIĘTUJĘ NA CAŁEGO .GRILL MI SIĘ GRZEJE I MAM MNÓSTWO PYSZNEGO PIWKA .

  Polubienie

 113. do Juliusa
  Nie polemizuj z adminem propisowym bo to będzie na zasadzie ty piszesz poważne wartościowe rzeczy a on ci w odpowiedzi wkleja pierdoły i cię ośmiesza .
  Wszystko na zasadzie ty piszesz o rybce a on o pipce dlatego polemika z tym propisowym adminem sensu nie ma .
  Miłego świętowania .super grilla i pysznego piwa każdemu życzę .

  Polubienie

 114. ,,,,„500+ to zwykłe oszustwo w sumie szkodliwe dla Polski i dla Polaków….. -opolczyk

  Zyga, właśnie tak to oceniają wrogowie polskich rodzin i polskich dzieci, jednym słowem żydzi
  i ty zyga takich żydków popierasz i się nimi zachwycasz?
  Oj zyga, zyga gdzie ty masz rozum, gdzie ty masz oczy.
  Zyga to co wkleiłem Juliusowi to żadne pierdoły tylko bojowi Zadrugi, na takich te osiłki z flagami i zniczami jakby pozują.
  Moja żona od rana w ogródku sadzi nasionka, a ty zyga się opierdalasz przy grilu?

  Polubienie

 115. zyga tak mi się zdaje, że jpnz (Toronto?) ma rację. Kasuje ciebie i twojego opolczyka na całego. No ale może dla tego że mniej pije krochmachera
  Na pocieszenie, byś się nie obraził, że cię admin skrytykował, specjalnioe dla ciebie piękna ,zgrabna kobieta z III RP, sam miód. Taka jąką lubisz

  Polubienie

 116. Bo dziś adminku jest 1 maja a tacy jak ja którzy wszystko PRL zawdzięczają dziś świętują . Moja cięzka praca będzie jutro a zwłaszcza 3 maja .
  Ogłupieni katolicy pracują dziś co mnie nie dziwi .
  Widzisz adminku wyzwiska od żydów bez żadnych dowodów na podstawie fałszywej mycki i żartów . Różnica jest taka Opolczyk przedstawił logiczne argumenty ty nie mając argumentów wyzwiska i kalumnie .Taka jest między wami różnica .
  Wracam do grilla i ukochanego piwa .
  cytat adminek :
  Zyga, właśnie tak to oceniają wrogowie polskich rodzin i polskich dzieci, jednym słowem żydzi
  i ty zyga takich żydków popierasz i się nimi zachwycasz?
  Oj zyga, zyga gdzie ty masz rozum, gdzie ty masz oczy.

  Polubienie

 117. Swoją drogę czemu mnie to nie dziwi że adminek popiera Toronto imperialiste . Prawda w oczy kole adminku oj kole prawda w oczy .

  Polubienie

 118. Kasuje Toronto Opolczyka czy mnie ? . gdzie jak ? Tego zgreda znam dobrze jak jeszcze darł koty z APA u Edwarda tylko Edzio wywalił APA a ten się ostał jak ta wesz na dupie na forum suwerenność i tam do ściany razem pisze z Kichotem Edwardem coś w stylu Waldiego tylko że tamten pierdzi w krzesło i robi programiki na youtube dostając orgazmu na widok Stalina na portrecie .
  Chcesz adminku wierzyć w bajania Toronto i idiotyzmy jakie wypisuje o SB i Opolczyku twoja sprawa wierz i rób z siebie wariata .
  W tej baje Toronto też bym może uwierzył ale już nie ze mną te numery Brunner . Mnie Toronto bajaniem nie oszuka może ciebie adminku .
  W kwestii SB i Opolczyka wypisuje idiota potworne idiotyzmy nie powołuje się na żadne fakty tylko jak debil baja o żwirku i muchomorku jak w czeskiej bajce a adminek to łyka .
  Szkoda mi ciebie adminku naprawdę chłopie szkoda mi ciebie .

  Polubienie

 119. Dwóch dziadków darło koty na WPS i na suwerenności o to tylko bo jeden pisał że Jaruzel to żyd Margulis i kanalia w kwestii Jaruzela ( Toronto ) a drugi APA major że generał to gieroj .
  Tak jak pisałem dobra maszynka Gillete ogolić jaja Toronto i do przedszkola .

  Polubienie

 120. Admin ileś tą piękną zgrabną kobietę szukał III żydoRP chyba pół dnia co ? a jak wiesz zyga pisał że teraz też są czasami wyjątki od kaszalotów utuczonych coca – colą i hamburgerami . Nie każda kobieta w III źydoRP ma utuczoną dupę jak wiejska szopa tanim śmieciowym żarciem . Gdyby to było 100% bab w zydoRP byłby już dramat .

  Polubienie

 121. Ad Mieczysława Sylwestera Kazimierzaka

  W tej historii, mającej swoje udokumentowanie faktami nie ma ruchu związanego z ideą SYJONIZMU.
  Nie tylko chodzi o samą ideę,ale i o jej finansowanie na tle obiegu rewolucyjnego pieniądza.

  Specjalnie dla Szanownego Pana Mieczysława, współczesny SOCJALISTYCZNY ,,ŻYDOBOLSZEWIZM” PARTYJNIACKI.

  Sporo natworzyli tego dziadostwa. Chyba ,,wskazówki” zawsze nadchodzą z Polski?

  Partie polityczne Izraela

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Partie_polityczne_Izraela

  Ukatrupili dla nowych idei partyjkę BUND, tak jak nasi ,,dzielni” SOCJALIŚCI, wykończyli nieboszczkę PZPR.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Bund_(partia)

  A jak drzewiej bywało w Tel-Fiu Bździu (czytaj Tel-Awiwie i w okolicy)?

  Faryzeusze

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Faryzeusze

  Saduceusze

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Saduceusze

  Esseńczycy

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Esse%C5%84czycy

  Zeloci

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Zeloci

  Nazarejczycy, czekający na Mesjasza od 1895 r.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBydzi_mesjanistyczni

  Pozdrawiam

  Polubienie

 122. zyga, czy ty też uważasz, że ,,,,,,„500+ to zwykłe oszustwo w sumie szkodliwe dla Polski i dla Polaków”?
  Bo jeśli tak uważasz, to idź i znajdź rodzinę gdzie jest pięcioro albo sześcioro dzieci i zapytaj matki tych dzieci, czy jest to oszustwo szkodliwe dla niej i jej dzieci?
  A później idź w mordę jeża i kup sobie bokserki za 60 zł i wypij piwko za 20 pln za zdrowie tego w mycce.

  Polubienie

 123. Adminku bez nerwów .Na poważne argumenty Opolczyka merytoryczne kompletnie się do nich nie odniosłeś a wykonujesz świetną robotę manipulując i pisząc mi o biednej rodzinie .
  Olewasz moje wpisy kompletnie ich nie czytasz ale twoja sprawa . Powtórzę drukowane może teraz przeczytasz :
  WIEM CO TO BIEDA ŻYŁEM W STRASZNEJ BIEDZIE . MÓJ OJCIEC ARESZTOWANY BYŁ NIEMAL CO TYDZIEŃ PO WOJNIE NA 48 H ZA HANDEL ZBOŻEM CZY ŚWINMI A DAWALI MU KOPY CI KTÓRYCH SYNKOWIE DZIŚ RZĄDZĄ NIEZALEZNIE W JAKIEJ PEJSATEJ SĄ PARTII .
  MAJĄC 5 LAT ZASUWAŁEM CAŁYMI DNIAMI PRZY POMOCY W TZW LODZIARNI A RACZEJ SYFIE LODZIARNIOWYM ABY NA KOŃCU DNIA POLIZAĆ KAWAŁEK OBSRANEGO PATYKA OBMACZANEGO LODEM . TAKŻE WIEM CO TO BIEDA . W 50 ROKU MIAŁEM 5 LAT A WIELU BYLO W TAKIEJ BIEDZIE
  RAZ PRZYSZEDŁ PIJANY MÓJ OJCIEC DO DOMU Z CIUPY I TAK MI MÓWI ” NIE WIEM SYNU CO BĘDZIEMY JUTRO JEŚĆ JA PIENIĘDZY NA CHLEB NIE MAM I MATKA ZACHOROWAŁA „.
  MOGŁEM MIEĆ WTEDY 7 LAT MOŻE 9 LAT . WIESZ ADMINKU JAK TO DZIAŁA NA PSYCHIKĘ GÓWNIARZA JAK CI POWIE OJCIEC ZE MOZESZ JUTRO CHLEBA NIE JESC BO NIE MA Z CZEGO KUPIĆ .
  Także adminku wiem co to bieda . Widziałem mnóstwo biedy .
  Co do tego 500 plus .
  Nic bym nie miał przeciwko Kalksteinowi a nawet bym go w dupę pocałował za te 500 plus gdyby ono było zrobione z głową to znaczy dostają tylko i wyłącznie najbiedniejsi ( I tutaj z opolczykiem się nie zgadzam ) wtedy super . Kalkstein zrobił idiotyzm ze daje wszystkim jak leci nawet tym co nie potrzebują :
  teraz podam ci przykład drukowane :
  JAK WIESZ JESTEM ZE WSI PODLUBELSKIEJ . POJECHAŁEM SOBIE DO KRASNOBRODU FAJNA MIEJSCOWOŚĆ POWIETRZE SUPER TAKA WYPOCZYNKOWA .
  IDĘ DO TEJ BABY CO ZAWSZE U NIEJ POKÓJ WYNAJMUJE I SIĘ JEJ PYTAM TAKA PANI KRYSIA SUPER BABKA WDÓWKA NAWET NA MNIE LECIAŁA ALE JA JUŻ NA AMORY ZA STARY I MAM ZONĘ I PYTAM SIĘ JEJ PANI KRYSIU CO U WAS W TYM KRASNOBRODZIE TAK MAŁO LUDZI .
  ONA MI NATO : CYTAT
  „PANIE ZYGMUSIU TO PAN NIE WIE . BIORĄ TERAZ 500 PLUS TO STAĆ ICH NA WYCIECZKI DO ZAKOPANEGO CZY DO SZCZYRKU CO TAM TERAZ JAKIŚ KRASNOBRÓD ”

  Jeszcze co do Opolczyka .Opolczyk sam mi je dawno temu wysłał tak samo jak już dawno wyjaśnił mi te wyssane z palca brednie Toronto o jego powiązaniach z SB . Opolczyka znam oczywiście tylko z sieci .
  Faktycznie w szoku byłem jak te zdjęcia zobaczyłem ale pomyśleć na trzeżwo :
  1. Gdyby to byl kryptożyd musialby być skończonym idiotą ABY umieszczac swoje fotki w sieci . Dodam tu ze Bein to ulubieniec toronto bo wierzy w Jezusa i zmartwychwstanie taka prawda.
  2. Ziemiński , Kosiur czy całe WPS popierałoby Opolczyka gdyby to był kryptożyd a Ziemiński , Kosiur staja za nim murem czyli co popierają kryptożyda .
  Gdyby WPS napisał że Opolczyk to niebezpieczny kryptożyd wtedy byłaby inna rozmowa a tak co nic . Póki co Ziemiński nerwus ale go szanuje robi chlopina dużo aby ludzie wiedzieli kto w tym kraju rządzi i Ziemiński czy Kosiur popieraliby kryptożyda . wątpię .
  To zdecydowało że olałem te zdjęcia i przyjąłem tłumaczenia Opolczyka .
  Teraz wracam do picia swojego piwka .
  TAKA MOJA ODPOWIEDZ ADMINKU .
  BARDZO CIĘ PROSZĘ NIE MANIPULUJ . POGADAJMY JAK LUDZIE .

  Polubienie

 124. re: zyga (1 Maj 2017 o 10:08 AM)

  Ty „zyga” zawsze manipulujesz podawanymi przez siebie informacjami i tak jest rowniez i w tym przypadku, gdy piszesz, ze Putin zrobil porzadek z rabinami.
  Otoz jedynie B.Lazar zostal zaakceptowany na przywodce zydowskiej sekty Chabad-Lubawicz w „Rosji” przez KGB/FSB i Putina sposrod kilkunastu pretendentow , a to oznacza, ze B.L. musial podpisac „lojalke”, tak jak swego czasu podpisywali „lojalke” przywodcy kosciola prawoslawnego w ZSRR, czyli krotko mowiac byli tajnymi wspolpracownikami KGB i sa na to dowody. Zas rabini, z ktorymi Putin mial rzekomo „zrobic porzadek” nadal przebywaja w „Rosji”, swoje mysla i dzialaja po swojemu – vide psychologia ludzi.

  E.Maciejczyk jest osoba dorosla i ma swoje wlasne poglady i ja tez mam swoje poglady i jesli wystepuje zbieznosc moich pogladow z pogladami E.Maciejczyka to ja nie mam nic przeciwko temu.
  Ale z kolei twoja propaganda „zyga” polega na tym, ze ty nie stosujesz zasady dokladnosci w interpretowaniu wypowiedzi i pogladow przez co tworzysz ogolniki i gledzisz jak stara baba bez sensu.
  Tymczasem moje poparcie dla D.Trumpa mialo podloze polityczne i wymierzone bylo w swiatowe lewactwo, libertynow i NWO, zarowno przeciwko temu w USA jak i w Unii Europejskiej i Trump spelnil moje oczekiwania, bo wygrywajac fotel prezydenta Stanow Zjednoczonych, utemperowal H.Clinton, A.Merkel i lewacko-libertynskie media, ktore razem narzucaly swiatu lewacko-libertynska filozofie i polityke.
  Poza tym D.Trump obiecal przywrocic Stanom Zjednoczonym miejsca pracy, ktore zostaly utracone na rzecz Chin, ktorym administracja B.Clintona zapewnila status specjalnego uprzywilejowania w handlu z USA w latach 1990-tych, a tym samym byl to strzal we wlasna stope, poniewaz kapital z USA odplynal do Chin i budowal dobrobyt w Chinach, a nie w USA, ktore z kolei bylo zarzucane szmelcem z Chin i korzystaly na tym glownie Chiny, gdzie nadal rzadzi byla NOMENKLATURA KOMUNISTYCZNA i kapitalizm nie jest juz wrogiem systemu komunistycznego jak glosila jeszcze 30 lat temu propaganda komunistyczna i tak samo jest w dzisiejszej „Rosji” co jest dowodem, ze dziesiatki milionow ludzi w bolszewickiej Rosji i w komunistycznych Chinach, ktorzy sprzeciwiali sie dyktaturze komunistycznej zostalo zamordowanych z powodu blednej ideologii uprawianej przez bande lobuzow u wladzy.
  O tym, ze uprzywilejowany status Chin w handlu z USA bedzie w przyszlosci niekorzystny dla USA wiedzialem od samego poczatku i byla to tylko kwestia czasu i to jest moj drugi powod, dla ktorego chcialem, zeby wygral D.Trump, ktory mial w planie przywrocic sile ekonomiczna USA.
  Trzecim moim powodem poparcia dla D.Trumpa bylo ograniczenie naplywu emigrantow z Afryki do USA.
  Czwartym powodem bylo zniesienie wiz dla Polakow z Polski.
  Piatym powodem byla moja nadzieja, ze dojdzie do szybkiego unormowania stosunkow na linii USA – Rosja i zydy z PiS u wladzy w Polsce beda musialy podporzadkowac sie nowej polityce D.Trumpa i mialem taka nadzieje. A tymczasem polityka Trumpa wobec Rosji to kontynuacja polityki neokonserwatystow-syjonistow z okresu prezydentury B.Obamy, ktory pod koniec swojej kadencji pokazal Netanyahu jego miejsce w szeregu – oziebly sie stosunki Obamy z Netanyahu, natomiast ocieplily sie stosunki Netanyahu z Putinem, szczegolnie po tym, jak Putin podpisal tajny uklad wojskowy z Netanyahu na zakup dronow od Izraela oraz Putin zerwal wczesniejszy uklad z Iranem na dostawe rakiet S300, o czym z kolei nie napisali zwolennicy Rosji i Putina, bo to juz jest jawny dowod PROSTYTUCJI uprawianej przez Putina z SYJONISTAMI z Izraela.
  A jesli wezmiemy pod uwage BEZCZELNOSC Putina, ktory w czasie 70-tej rocznicy wybuchu II w.s. w 2009 r w Gdansku zrzucil wine na Polske za wywolanie II w.s. to Putin dal tym samym dowod swojego bezwzglednego sqrwysynstwa.
  W zwiazku z tym twoje i pozostalych zwolenikow lizydupstwo dupy Putina zasluguje na wzgarde i swiadczy rowniez, ze nie jestescie ludzmi HONORU tylko lizydupami, ktorzy lgna do Putina jak gowno do buta.
  Gdy pisalem o tym na bolszewicko-sowieckim forum WPS Zieminskiego i Kosiura, wowczas tamtejszy guru Zieminski szybko usuwal moje komentarze, bo nie odpowiadaly propagandowej linii ideologicznej prowadzonej na ich forum.
  Dlatego nazwalem WPS Zieminskiego i Kosiura TUBA PROPAGANDOWA Rosji i Putina zgodnie z prowadzona przez nich propaganda.

  Z kolei krypto-zydostwo z PiS, ktore obecnie rzadzi w Polsce to MARIONETKI na uslugach zydo-anglosaskiej mafii miedzynarodowej, podobnie jak ich poprzednicy z PO, PSL i SLD, i pod tym wzgledem nie ma miedzy nimi roznicy, tak jak nie ma roznicy miedzy zydami w Moskwie, a zydami w Waszyngtonie, ktorzy sa po obydwu stronach barykady i udaja, ze walcza ze soba, a glupie polskie goje daja sie nabrac na zydowskie manewry i propagande.
  Ja uwazam, ze Polacy powinni pojsc wlasna droga i zbudowac POLSKIE PANSTWO NARODOWE po tym wszystkim, jak przeszli przez DYKTATURE KOMUNISTYCZNA okresu PRL i po doswiadczeniach z Moskwa, Berlinem i Bruksela po 1989r.
  A wykorzystujac Waszyngton do realizacji polskich interesow narodowych nalezy postawic nacisk na wzmocnienie obronnosci panstwa polskiego i wzrost ekonomiczny panstwa, bo od tego zalezy glownie los Polski i Polakow, co rowniez moze stanowic podstawe do sformowania grupy panstw opartej na wspolpracy gospodarczo-handlowej z polnocy na poludnie od Baltyku do Adriatyku i dalej na poludnie, co jeszcze bardziej wzmocni Polske, ktora bedzie w stanie przeciwstawic sie wplywom niemieckim i rosyjskim w Polsce, ktore wspolnie dzialaly przeciw Polsce na przestrzeni kilkunastu wiekow – patrz HISTORIA oraz roznice cywilizacyjne (c.bizantyjska i c.turanska), ktore sa wrogie wobec c.lacinskiej (Polski).
  Bo jesli Polacy nie beda trzymali sie faktow historycznych oraz przykrych doswiadczen i krzywd doznanych od zydostwa, Niemiec i Rosji/ZSRR na przestrzeni kilkunastu wiekow co jest ich niezmienna cecha podlosci wobec Polski i Polakow, wowczas za kazdym razem Polacy dadza sie nabrac na slodka propagande odwiecznych wrogow Polski i ponownie beda ofiarami, bo przeciez ROZBIORY POLSKI nie byly przypadkowe, ale zrecznie przygotowanym spiskiem i zamachem na Polske i Polakow.

  Nawet bedzie lepiej dla ciebie „zyga” jak bedziesz pil piwko, zamiast majaczyc o polityce.

  Polubienie

 125. TAK TO JEST, JAK SIĘ TRZYMA W RĄSIACH RÓŻAŃCE I KRZYŻYKI, A NIE MIECZYKI!

  ,,Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska jest Polską, a Polak Polakiem” ,. Chi, chi, chi, pod tym znakiem, cha, cha, cha…

  Pozdrawiam

  Polubienie

 126. Nie dalej jak trzy tygodnie temu spotykam też znajomą ze wsi – czwórka dzieci mloda baba . Niestety ale trzeba jeżdzić do Lublina do Rosmana po zakupy aby człowiek ładnie wyglądał . Spotykam tam moją znajomą robi kobitka zakupy przy kasie podaje super perfumy w sumie towaru miała na jakieś 4 setki obok niej stałem kobiece pierdołku jak to w Rossmanie . Mówię do niej tak :
  Widzę pani Jadziu ładne zakupki pani zrobiła a pani Jadzunia mi na to :
  cytat:
  A co jak płacą z 500 plus to trzeba korzystać nie panie Zygmuncie ” – koniec cytatu .

  Polubienie

 127. Ad Adm-inka

  zyga, czy ty też uważasz, że ,,,,,,„500+ to zwykłe oszustwo w sumie szkodliwe dla Polski i dla Polaków”?

  Szanowny Adm-inku, dajesz się nabrać na PiS-owską propagandę 500+ NA DZIECKO! Jak wiesz, pierwsze dziecko w polskiej rodzinie nie doznało od PiS-u ,,dobroci w postaci mamony”. Uważasz, że ,,wyrodna” mamuśka wyda pieniądze na drugie dziecko, zgodnie z zaleceniami PiS-u, a pierwszemu pokaże figę? A co będzie jak wytyczne PiS-u, oleje ciepłym moczem i kwotę 500+ podzieli po równo między dzieci? Propagandowe 500+ dziwnie się kurczy do 250+, a przy trójce dzieci do 333,333+ PLN na jedną sztukę!

  45% POLSKICH DZIECI W WIEKU 0-18 NIE DOZNAŁO ŁASKI W POSTACI 500+, OD WREDNEGO HERODA ZWANEGO DLA ZMYŁKI JAROSŁAWEM, KTÓRY PRZEŚLADUJE PIERWORODNE!

  KRÓL HEROD I JEGO RZĄDZĄCA BANDA, KONIECZNIE MUSI ZNALEŹĆ ,,GÓRĘ MAMONY” NA INNE DZIATECZKI, KTÓRE TEŻ SĄ ,,NASZE”. AJ WAJ! ALE SIĘ POROBIŁO!

  Miliardy na ukraińskie dzieci z 500+? Ministerstwo ma problem

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/rzad-500-takze-dla-ukrainskich-dzieci/8e3v3w4

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 128. re: Zyga (1 Maj 2017 o 9:41 AM)

  Twoja i „Opolczyka” opinia krytyczna pod adresem „500+” to IDIOTYZM, ktory bazuje wylacznie na LICZBACH podanych przez tzw. „ekonomistow” i pseudo-autorytety, a ja moge dodatkowo tych „ekonomistow”, „autorytety” i was dwoch nazwac po polsku GLUPIMI CHUJAMI, bo nie macie pojecia co to znaczy 500 zl na dziecko w rodzinie dla polskiej rodziny.
  Poza tym te pieniadze od panstwa dla polskich rodzin wracaja w obieg i dzieki temu polskie zaklady utrzymuja produkcje na potrzeby dzieciece i szkolne (odziez, obuwie, podreczniki szkolne, zabawki etc) a przez to Polacy maja prace, a rzad podatki.
  Im wiecej dzieci, tym wiecej pieniedzy trafia w obieg i nastepuje samo-podtrzymanie ekonomii w panstwie glownie w sektorze zwiazanym z produkcja na potrzeby dzieci oraz w innych sektorach gospodarki w Polsce, jak produktow zywnosciowych, srodkow czystosci, urzadzen domowych etc.

  Rzad w Polsce ma rowniez inne opcje na zwiekszenie dochodow do skarbu panstwa i moze wydac obligacje skarbowe lub podniesc podatki inwestorom bez potrzeby zaciagania pozyczek w zydowskich bankach.

  Gdyby „500+” przynosily straty to zadne panstwo w Europie zachodniej nie odwazyloby sie wprowadzac zapomog dla dzieci w swoim panstwie.
  Tymczasem takie zapomogi dla dzieci istnieja od 100 lat w panstwach Europy zachodniej: Anglia, Belgia, Francja etc i zadne z tych panstw nie zbiednialo przez te lata, a standard zycia zawsze byl wyzszy niz w popierdolonym ustroju komunistycznym PRL i calego SOWLAGRU.

  Mieszkalem w PRL to wiem co to znaczy nie miec wlasnego domu, gniezdzic sie cala rodzina w jednym pokoju jak w klatce i czekac latami na przydzial wlasnego mieszkania.
  Kto byl w PZPR, dawal lapowke, kupowal koniaki lub flache dla tych co byli u wladzy to mogl zalatwic swoje sprawy. Byli rowniez tacy co kradli lub prowadzili lewe interesy, wiec wychodzili na swoje.
  Ale zwykly i uczciwy rolnik, robotnik, urzednik lub prywatny przedsiebiorca nie dorobil sie kokosow, poza drobnymi wyjatkami, ale tylko dlatego, ze unikal placenia wysokich podatkow, ktorymi komunisci obciazyli prywatnych przedsiebiorcow.
  To zroznicowanie w poziomie zycia Polakow bylo widac w kazdym wojewodztwie i najgorzej bylo na wsiach, a najlepiej w duzych aglomeracjach miejskich, gdzie skupiony byl przemysl i produkcja: Warszawa, Poznan, Wroclaw, Gdansk, Lodz, Katowice i Zaglebie Slaskie etc – Katowice i Zaglebie Slaskie bylo pod specjalna opieka Gierka i nawet kielbasa wiejska w Katowicach kosztowala 60 zl/kg , podczas gdy ta sama kielbasa kosztowala 120 zl/kg w Warszawie, Szczecinie, Lodzi i w innych miejscowosciach centralnej, zachodniej i polnocnej Polski – takie byly moje spostrzezenia w 1977r
  Pamietam rowniez propagande Gierka, ktory obiecal w 1975r, ze do 1980r wybuduje 1 milion mieszkan dla mlodych malzenstw w co zbytnio nie wierzylem i przekonalem sie o tym osobiscie w 1979r, podczas wplaty na M4, gdy usklyszalem, ze oczekiwanie na mieszkanie potrwa 10 lat (tak bylo w Szczecinie).
  W miedzyczasie, to znaczy w 1976r doszlo do strajkow w Radomiu, Plocku etc z powodu drastycznych podwyzek cen zywnosci, ktore komunisci tlumili przy pomocy pal milicyjnych i ORMO-wskich, dzialek wodnych i aresztowan przeciwnikow wladzy komunistyzcznej, no bo jak to moze byc, ze robotnikowi nie podoba sie „dobrobyt” w PRL i od razu propaganda komunistyczna oskarzyla zachod o sianie wrogiej ideologii kapitalistycznej i imperialistycznej.
  W 1980r byla podobna sytuacja, czyli znow drastyczne podwyzki cen i strajki robotnicze na Wybrzezu, ktore ogarnely cala Polske i bylo widac, ze system komunistyczny w PRL tonie we wlasnych gownach ideologicznych, propagowanych codziennie w prasie, radiu, telewizji oraz szkolach i zakladach pracy, a takze w jednostkach wojskowych etc.
  Takie hasla komunistyczne wywieszone w miejscach publicznych, jak:
  KIEROWNICZA ROLA PZPR , PARTIA Z NARODEM , NIECH ZYJE POLSKA LUDOWA , NIECH ZYJE PRZYJAZN ZE ZWIAZKIEM RADZIECKIM , NIECH ZYJE BRATNIA KPZR etc oraz huczne i sowicie zakrapiane rocznice komunistyczne: 1 maja , 9 maja , 22 lipca , rewolucji pazdziernikowej etc swiadczyly, ze ideologia komunistyczna przywodcow panstwowych przewazala nad realiami zycia codziennego Polakow w PRL.

  W sierpniu 1980r po zakonczonych strajkach i umowie pomiedzy komunistami i robotnikami byla szansa na wyjscie z impasu gospodarczego poprzez rozluznienie dyktatury komunistycznej i zezwolenie na stale posiadanie paszportu, ktory upowaznial do wyjazdu zagranice, co umozliwialo Polakom podjecie pracy sezonowej w krajach Europy zachodniej lub na kontynencie Ameryki Polnocnej.
  A naplyw dewiz do Polski poruszylby na nowo produkcje i handel w Polsce i sytuacja wrocilaby powoli do normy, bez stosowania kartek zywnosciowych w latach 1980-tych.
  Tu trzeba rowniez dodac, ze wladza w PRL byla SKORUMPOWANA i okradala caly Narod, ktory utrzymywal komunistycznych darmozjadow u wladzy i komunistyczny aparat przemocy (MO, ORMO, ZOMO, SB, LWP etc) – oni mieli znacznie wyzsze pensje, specjalne przywileje i znizki oraz wlasne sklepy, podczas gdy zwykli Polacy byli niewolnikami i zakladnikami systemu, ktorych musieli utrzymywac, bo oni tez „pracowali” i tak bylo w kazdym panstwie SOWLAGRU.
  Oczywiscie kazdy mial prace, nawet konfidenci komunistyczni i babcie klozetowe w miejskich ubikacjach publicznych, ale prawda rowniez jest, ze ciezko bylo wyzyc zwyklej polskiej rodzinie za glodowe pensje, bo aparat wladzy i przemocy nie musial sie o nic martwic, bo caly Narod na nich robil – na wsi mozna bylo zapchac dupe kartoflami polanymi tluszczem i podsmazona slonina z cebula oraz „zupa kartoflanka” zabarwiona mlekiem lub smietana i tak na okraglo przez 7 dni w tygodniu i ten „komunistyczny dobrobyt” bylo widac po zniszczonej posturze i brakach w uzebieniu u podstarzalych mieszkancow wsi.

  To KOMUNISTYCZNE DZIADOSTWO w jakich przyszlo zyc wiekszosci Polakow bylo upodleniem dla okradanego i zniewolonego narodu polskiego.
  Kto pamieta PEWEXY w okresie PRL, gdzie mozna bylo kupic produkty i towary za obce waluty na co bylo stac wylacznie zamozniejszych Polakow, byly w rzeczywistosci czesciowym odbiciem standardu zycia panujacego na zachodzie, gdzie takie produkty i towary byly dostepne dla kazdego robotnika na codzien juz w malych uklicznych sklepikach prywatnych, nie mowiac o wielkich domach towarowych na zachodzie.
  Gdy w 1981r znalazlem sie w Wiedniu (Austria) i zobaczylem „zgnily zachod” jak glosila komunistyczna propaganda i porownalem to z „komunistycznym rajem” jaki zgotowali Polakom rzadzacy komunisci to od razu zdecydowalem nie wracac do „komunistycznego raju”, bo „komunistyczny raj” byl w rzeczywistosci EPOKA JASKINIOWA i Polacy byli traktowani jak bydlo robocze.

  W PRL-u nie dorobilem sie niczego, bo z cienkiem pensji bylo trudno wyzyc, ale za zachodzie moj los calkowicie sie odmienil bez przynaleznosci do PZPR oraz bez znajomosci i specjalnych ukladow., lapowek etc.
  Ameryka uratowala mi zycie oraz pozwolila mi byc wolnym czlowiekiem i zyc w dostatkach i moglem byc „kowalem swojego losu” gdzie „The sky is a limit”.

  W 1981r z „komunistycznego raju” wyjechalo 950 tysiecy Polakow, zanim komunistyczne sqrwysyny wprowadzili STAN WOJENNY i rozpoczeli na nowo wojne z Narodem polskim.

  Polubienie

 129. re: Zyga (1 Maj 2017 o 9:41 AM)

  Twoja i „Opolczyka” opinia krytyczna pod adresem „500+” to IDIOTYZM, ktory bazuje wylacznie na LICZBACH podanych przez tzw. „ekonomistow” i pseudo-autorytety, a ja moge dodatkowo tych „ekonomistow”, „autorytety” i was dwoch nazwac po polsku GLUPIMI CHUJAMI, bo nie macie pojecia co to znaczy 500 zl na dziecko w rodzinie dla polskiej rodziny.
  Poza tym te pieniadze od panstwa dla polskich rodzin wracaja w obieg i dzieki temu polskie zaklady utrzymuja produkcje na potrzeby dzieciece i szkolne (odziez, obuwie, podreczniki szkolne, zabawki etc) a przez to Polacy maja prace, a rzad podatki.
  Im wiecej dzieci, tym wiecej pieniedzy trafia w obieg i nastepuje samo-podtrzymanie ekonomii w panstwie glownie w sektorze zwiazanym z produkcja na potrzeby dzieci oraz w innych sektorach gospodarki w Polsce, jak produktow zywnosciowych, srodkow czystosci, urzadzen domowych etc.

  Rzad w Polsce ma rowniez inne opcje na zwiekszenie dochodow do skarbu panstwa i moze wydac obligacje skarbowe lub podniesc podatki inwestorom bez potrzeby zaciagania pozyczek w zydowskich bankach.

  Gdyby „500+” przynosily straty to zadne panstwo w Europie zachodniej nie odwazyloby sie wprowadzac zapomog dla dzieci w swoim panstwie.
  Tymczasem takie zapomogi dla dzieci istnieja od 100 lat w panstwach Europy zachodniej: Anglia, Belgia, Francja etc i zadne z tych panstw nie zbiednialo przez te lata, a standard zycia zawsze byl wyzszy niz w popierdolonym ustroju komunistycznym PRL i calego SOWLAGRU.

  Mieszkalem w PRL to wiem co to znaczy nie miec wlasnego domu, gniezdzic sie cala rodzina w jednym pokoju jak w klatce i czekac latami na przydzial wlasnego mieszkania.
  Kto byl w PZPR, dawal lapowke, kupowal koniaki lub flache dla tych co byli u wladzy to mogl zalatwic swoje sprawy. Byli rowniez tacy co kradli lub prowadzili lewe interesy, wiec wychodzili na swoje.
  Ale zwykly i uczciwy rolnik, robotnik, urzednik lub prywatny przedsiebiorca nie dorobil sie kokosow, poza drobnymi wyjatkami, ale tylko dlatego, ze unikal placenia wysokich podatkow, ktorymi komunisci obciazyli prywatnych przedsiebiorcow.
  To zroznicowanie w poziomie zycia Polakow bylo widac w kazdym wojewodztwie i najgorzej bylo na wsiach, a najlepiej w duzych aglomeracjach miejskich, gdzie skupiony byl przemysl i produkcja: Warszawa, Poznan, Wroclaw, Gdansk, Lodz, Katowice i Zaglebie Slaskie etc – Katowice i Zaglebie Slaskie bylo pod specjalna opieka Gierka i nawet kielbasa wiejska w Katowicach kosztowala 60 zl/kg , podczas gdy ta sama kielbasa kosztowala 120 zl/kg w Warszawie, Szczecinie, Lodzi i w innych miejscowosciach centralnej, zachodniej i polnocnej Polski – takie byly moje spostrzezenia w 1977r
  Pamietam rowniez propagande Gierka, ktory obiecal w 1975r, ze do 1980r wybuduje 1 milion mieszkan dla mlodych malzenstw w co zbytnio nie wierzylem i przekonalem sie o tym osobiscie w 1979r, podczas wplaty na M4, gdy usklyszalem, ze oczekiwanie na mieszkanie potrwa 10 lat (tak bylo w Szczecinie).
  W miedzyczasie, to znaczy w 1976r doszlo do strajkow w Radomiu, Plocku etc z powodu drastycznych podwyzek cen zywnosci, ktore komunisci tlumili przy pomocy pal milicyjnych i ORMO-wskich, dzialek wodnych i aresztowan przeciwnikow wladzy komunistyzcznej, no bo jak to moze byc, ze robotnikowi nie podoba sie „dobrobyt” w PRL i od razu propaganda komunistyczna oskarzyla zachod o sianie wrogiej ideologii kapitalistycznej i imperialistycznej.
  W 1980r byla podobna sytuacja, czyli znow drastyczne podwyzki cen i strajki robotnicze na Wybrzezu, ktore ogarnely cala Polske i bylo widac, ze system komunistyczny w PRL tonie we wlasnych gownach ideologicznych, propagowanych codziennie w prasie, radiu, telewizji oraz szkolach i zakladach pracy, a takze w jednostkach wojskowych etc.
  Takie hasla komunistyczne wywieszone w miejscach publicznych, jak:
  KIEROWNICZA ROLA PZPR , PARTIA Z NARODEM , NIECH ZYJE POLSKA LUDOWA , NIECH ZYJE PRZYJAZN ZE ZWIAZKIEM RADZIECKIM , NIECH ZYJE BRATNIA KPZR etc oraz huczne i sowicie zakrapiane rocznice komunistyczne: 1 maja , 9 maja , 22 lipca , rewolucji pazdziernikowej etc swiadczyly, ze ideologia komunistyczna przywodcow panstwowych przewazala nad realiami zycia codziennego Polakow w PRL.

  W sierpniu 1980r po zakonczonych strajkach i umowie pomiedzy komunistami i robotnikami byla szansa na wyjscie z impasu gospodarczego poprzez rozluznienie dyktatury komunistycznej i zezwolenie na stale posiadanie paszportu, ktory upowaznial do wyjazdu zagranice, co umozliwialo Polakom podjecie pracy sezonowej w krajach Europy zachodniej lub na kontynencie Ameryki Polnocnej.
  A naplyw dewiz do Polski poruszylby na nowo produkcje i handel w Polsce i sytuacja wrocilaby powoli do normy, bez stosowania kartek zywnosciowych w latach 1980-tych.
  Tu trzeba rowniez dodac, ze wladza w PRL byla SKORUMPOWANA i okradala caly Narod, ktory utrzymywal komunistycznych darmozjadow u wladzy i komunistyczny aparat przemocy (MO, ORMO, ZOMO, SB, LWP etc) – oni mieli znacznie wyzsze pensje, specjalne przywileje i znizki oraz wlasne sklepy, podczas gdy zwykli Polacy byli niewolnikami i zakladnikami systemu, ktorych musieli utrzymywac, bo oni tez „pracowali” i tak bylo w kazdym panstwie SOWLAGRU.
  Oczywiscie kazdy mial prace, nawet konfidenci komunistyczni i babcie klozetowe w miejskich ubikacjach publicznych, ale prawda rowniez jest, ze ciezko bylo wyzyc zwyklej polskiej rodzinie za glodowe pensje, bo aparat wladzy i przemocy nie musial sie o nic martwic, bo caly Narod na nich robil – na wsi mozna bylo zapchac dupe kartoflami polanymi tluszczem i podsmazona slonina z cebula oraz „zupa kartoflanka” zabarwiona mlekiem lub smietana i tak na okraglo przez 7 dni w tygodniu i ten „komunistyczny dobrobyt” bylo widac po zniszczonej posturze i brakach w uzebieniu u podstarzalych mieszkancow wsi.

  To KOMUNISTYCZNE DZIADOSTWO w jakich przyszlo zyc wiekszosci Polakow bylo upodleniem dla okradanego i zniewolonego narodu polskiego.
  Kto pamieta PEWEXY w okresie PRL, gdzie mozna bylo kupic produkty i towary za obce waluty na co bylo stac wylacznie zamozniejszych Polakow, byly w rzeczywistosci czesciowym odbiciem standardu zycia panujacego na zachodzie, gdzie takie produkty i towary byly dostepne dla kazdego robotnika na codzien juz w malych uklicznych sklepikach prywatnych, nie mowiac o wielkich domach towarowych na zachodzie.
  Gdy w 1981r znalazlem sie w Wiedniu (Austria) i zobaczylem „zgnily zachod” jak glosila komunistyczna propaganda i porownalem to z „komunistycznym rajem” jaki zgotowali Polakom rzadzacy komunisci to od razu zdecydowalem nie wracac do „komunistycznego raju”, bo „komunistyczny raj” byl w rzeczywistosci EPOKA JASKINIOWA i Polacy byli traktowani jak bydlo robocze.

  W PRL-u nie dorobilem sie niczego, bo z cienkiem pensji bylo trudno wyzyc, ale za zachodzie moj los calkowicie sie odmienil bez przynaleznosci do PZPR oraz bez znajomosci i specjalnych ukladow., lapowek etc.
  Ameryka uratowala mi zycie oraz pozwolila mi byc wolnym czlowiekiem i zyc w dostatkach i moglem byc „kowalem swojego losu” gdzie „The sky is a limit”.

  W 1981r z „komunistycznego raju” wyjechalo 950 tysiecy Polakow, zanim komunistyczne sqrwysyny wprowadzili STAN WOJENNY i rozpoczeli na nowo wojne z Narodem polskim.

  Polubienie

 130. re: Zyga (1 Maj 2017 o 9:41 AM)

  Twoja i „Opolczyka” opinia krytyczna pod adresem „500+” to IDIOTYZM, ktory bazuje wylacznie na LICZBACH podanych przez tzw. „ekonomistow” i pseudo-autorytety, a ja moge dodatkowo tych „ekonomistow”, „autorytety” i was dwoch nazwac po polsku GLUPIMI CHUJAMI, bo nie macie pojecia co to znaczy 500 zl na dziecko w rodzinie dla polskiej rodziny.
  Poza tym te pieniadze od panstwa dla polskich rodzin wracaja w obieg i dzieki temu polskie zaklady utrzymuja produkcje na potrzeby dzieciece i szkolne (odziez, obuwie, podreczniki szkolne, zabawki etc) a przez to Polacy maja prace, a rzad podatki.
  Im wiecej dzieci, tym wiecej pieniedzy trafia w obieg i nastepuje samo-podtrzymanie ekonomii w panstwie glownie w sektorze zwiazanym z produkcja na potrzeby dzieci oraz w innych sektorach gospodarki w Polsce, jak produktow zywnosciowych, srodkow czystosci, urzadzen domowych etc.

  Rzad w Polsce ma rowniez inne opcje na zwiekszenie dochodow do skarbu panstwa i moze wydac obligacje skarbowe lub podniesc podatki inwestorom bez potrzeby zaciagania pozyczek w zydowskich bankach.

  Gdyby „500+” przynosily straty to zadne panstwo w Europie zachodniej nie odwazyloby sie wprowadzac zapomog dla dzieci w swoim panstwie.
  Tymczasem takie zapomogi dla dzieci istnieja od 100 lat w panstwach Europy zachodniej: Anglia, Belgia, Francja etc i zadne z tych panstw nie zbiednialo przez te lata, a standard zycia zawsze byl wyzszy niz w popierdolonym ustroju komunistycznym PRL i calego SOWLAGRU.

  Mieszkalem w PRL to wiem co to znaczy nie miec wlasnego domu, gniezdzic sie cala rodzina w jednym pokoju jak w klatce i czekac latami na przydzial wlasnego mieszkania.
  Kto byl w PZPR, dawal lapowke, kupowal koniaki lub flache dla tych co byli u wladzy to mogl zalatwic swoje sprawy. Byli rowniez tacy co kradli lub prowadzili lewe interesy, wiec wychodzili na swoje.
  Ale zwykly i uczciwy rolnik, robotnik, urzednik lub prywatny przedsiebiorca nie dorobil sie kokosow, poza drobnymi wyjatkami, ale tylko dlatego, ze unikal placenia wysokich podatkow, ktorymi komunisci obciazyli prywatnych przedsiebiorcow.
  To zroznicowanie w poziomie zycia Polakow bylo widac w kazdym wojewodztwie i najgorzej bylo na wsiach, a najlepiej w duzych aglomeracjach miejskich, gdzie skupiony byl przemysl i produkcja: Warszawa, Poznan, Wroclaw, Gdansk, Lodz, Katowice i Zaglebie Slaskie etc – Katowice i Zaglebie Slaskie bylo pod specjalna opieka Gierka i nawet kielbasa wiejska w Katowicach kosztowala 60 zl/kg , podczas gdy ta sama kielbasa kosztowala 120 zl/kg w Warszawie, Szczecinie, Lodzi i w innych miejscowosciach centralnej, zachodniej i polnocnej Polski – takie byly moje spostrzezenia w 1977r
  Pamietam rowniez propagande Gierka, ktory obiecal w 1975r, ze do 1980r wybuduje 1 milion mieszkan dla mlodych malzenstw w co zbytnio nie wierzylem i przekonalem sie o tym osobiscie w 1979r, podczas wplaty na M4, gdy usklyszalem, ze oczekiwanie na mieszkanie potrwa 10 lat (tak bylo w Szczecinie).
  W miedzyczasie, to znaczy w 1976r doszlo do strajkow w Radomiu, Plocku etc z powodu drastycznych podwyzek cen zywnosci, ktore komunisci tlumili przy pomocy pal milicyjnych i ORMO-wskich, dzialek wodnych i aresztowan przeciwnikow wladzy komunistyzcznej, no bo jak to moze byc, ze robotnikowi nie podoba sie „dobrobyt” w PRL i od razu propaganda komunistyczna oskarzyla zachod o sianie wrogiej ideologii kapitalistycznej i imperialistycznej.
  W 1980r byla podobna sytuacja, czyli znow drastyczne podwyzki cen i strajki robotnicze na Wybrzezu, ktore ogarnely cala Polske i bylo widac, ze system komunistyczny w PRL tonie we wlasnych gownach ideologicznych, propagowanych codziennie w prasie, radiu, telewizji oraz szkolach i zakladach pracy, a takze w jednostkach wojskowych etc.
  Takie hasla komunistyczne wywieszone w miejscach publicznych, jak:
  KIEROWNICZA ROLA PZPR , PARTIA Z NARODEM , NIECH ZYJE POLSKA LUDOWA , NIECH ZYJE PRZYJAZN ZE ZWIAZKIEM RADZIECKIM , NIECH ZYJE BRATNIA KPZR etc oraz huczne i sowicie zakrapiane rocznice komunistyczne: 1 maja , 9 maja , 22 lipca , rewolucji pazdziernikowej etc swiadczyly, ze ideologia komunistyczna przywodcow panstwowych przewazala nad realiami zycia codziennego Polakow w PRL.

  W sierpniu 1980r po zakonczonych strajkach i umowie pomiedzy komunistami i robotnikami byla szansa na wyjscie z impasu gospodarczego poprzez rozluznienie dyktatury komunistycznej i zezwolenie na stale posiadanie paszportu, ktory upowaznial do wyjazdu zagranice, co umozliwialo Polakom podjecie pracy sezonowej w krajach Europy zachodniej lub na kontynencie Ameryki Polnocnej.
  A naplyw dewiz do Polski poruszylby na nowo produkcje i handel w Polsce i sytuacja wrocilaby powoli do normy, bez stosowania kartek zywnosciowych w latach 1980-tych.
  Tu trzeba rowniez dodac, ze wladza w PRL byla SKORUMPOWANA i okradala caly Narod, ktory utrzymywal komunistycznych darmozjadow u wladzy i komunistyczny aparat przemocy (MO, ORMO, ZOMO, SB, LWP etc) – oni mieli znacznie wyzsze pensje, specjalne przywileje i znizki oraz wlasne sklepy, podczas gdy zwykli Polacy byli niewolnikami i zakladnikami systemu, ktorych musieli utrzymywac, bo oni tez „pracowali” i tak bylo w kazdym panstwie SOWLAGRU.
  Oczywiscie kazdy mial prace, nawet konfidenci komunistyczni i babcie klozetowe w miejskich ubikacjach publicznych, ale prawda rowniez jest, ze ciezko bylo wyzyc zwyklej polskiej rodzinie za glodowe pensje, bo aparat wladzy i przemocy nie musial sie o nic martwic, bo caly Narod na nich robil – na wsi mozna bylo zapchac dupe kartoflami polanymi tluszczem i podsmazona slonina z cebula oraz „zupa kartoflanka” zabarwiona mlekiem lub smietana i tak na okraglo przez 7 dni w tygodniu i ten „komunistyczny dobrobyt” bylo widac po zniszczonej posturze i brakach w uzebieniu u podstarzalych mieszkancow wsi.

  To KOMUNISTYCZNE DZIADOSTWO w jakich przyszlo zyc wiekszosci Polakow bylo upodleniem dla okradanego i zniewolonego narodu polskiego.
  Kto pamieta PEWEXY w okresie PRL, gdzie mozna bylo kupic produkty i towary za obce waluty na co bylo stac wylacznie zamozniejszych Polakow, byly w rzeczywistosci czesciowym odbiciem standardu zycia panujacego na zachodzie, gdzie takie produkty i towary byly dostepne dla kazdego robotnika na codzien juz w malych uklicznych sklepikach prywatnych, nie mowiac o wielkich domach towarowych na zachodzie.
  Gdy w 1981r znalazlem sie w Wiedniu (Austria) i zobaczylem „zgnily zachod” jak glosila komunistyczna propaganda i porownalem to z „komunistycznym rajem” jaki zgotowali Polakom rzadzacy komunisci to od razu zdecydowalem nie wracac do „komunistycznego raju”, bo „komunistyczny raj” byl w rzeczywistosci EPOKA JASKINIOWA i Polacy byli traktowani jak bydlo robocze.

  W PRL-u nie dorobilem sie niczego, bo z cienkiem pensji bylo trudno wyzyc, ale za zachodzie moj los calkowicie sie odmienil bez przynaleznosci do PZPR oraz bez znajomosci i specjalnych ukladow., lapowek etc.
  Ameryka uratowala mi zycie oraz pozwolila mi byc wolnym czlowiekiem i zyc w dostatkach i moglem byc „kowalem swojego losu” gdzie „The sky is a limit”.

  W 1981r z „komunistycznego raju” wyjechalo 950 tysiecy Polakow, zanim komunistyczne sqrwysyny wprowadzili STAN WOJENNY i rozpoczeli na nowo wojne z Narodem polskim.

  p.s.
  Komentarz zamieszczam po raz trzeci – vide poprzednie 2 proby zamieszczenia tego samego komentarza:
  https://wiernipolsce.wordpress.com/2017/04/21/krolestwo-polskie-1815-1832/#comment-116340
  https://wiernipolsce.wordpress.com/2017/04/21/krolestwo-polskie-1815-1832/#comment-116341

  Polubienie

 131. Kontynuatorem myśli Feliksa Konecznego z jego CYWILIZACJA ŻYDOWSKA,którą nazwał PODWÓJNEJ MORALNOŚCI,to Kevin MacDonald i jego KULTURA KRYTYKI.
  Prezentuje ŻYDOWSKĄ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANĄ STRATEGIĘ GRUPOWĄ.Trzeba ją uwzględniać w ocenie GEOPOLITYKI.

  Polubienie

 132. Ad Mieczysława Sylwestera Kazimierzaka

  … Trzeba ją uwzględniać w ocenie GEOPOLITYKI.

  Szanowny Panie Mieczysławie, trzeba być strasznie naiwnym sądząc, że za światowymi (nie)rządami stoją tylko i wyłącznie szmule z pod znaku SYJONU. Mają oni swoich mocodawców, którzy z ukrycia przekazują swoje plany/scenariusze do realizacji światowego spektaklu. Wszystko jest ogromną ŚWIATOWĄ GRĄ opartą na okłamywaniu i oszukiwaniu (iluzja, magia) zwykłych ludzi w życiu codziennym, rozciągniętą w czasie, (XV-XXI w.) którą jest bardzo trudno ogarnąć rozumem, a co dopiero to wszystko tłumaczyć.

  Będąc przy temacie Królestwo Polskie (1815-1832), koniecznie trzeba uwzględnić, oczywiście w ocenie GEOPOLITYKI, kto i po co, spłodził tego ,,bękarta” na mapie Europy.

  Kongres wiedeński 1814-1815 i jego postanowienia

  Czytając tekst trzeba zwrócić także uwagę na jedną z trzech zasad, która wyjaśnia kto de facto sprawuje ukryte rządy nad GLOBUSEM, po dziś dzień.

  ,,Legitymizm – uznano za nienaruszalne prawa dynastii panujących przed rewolucją francuską i Napoleonem do tronów europejskich. Przyjęto, że wszelkie wystąpienia ludów przeciwko władzy i dynastii są bezprawne, uznając wszystkich panujących za wielką rodzinę”.

  http://historia.opracowania.pl/kongres_wiede%C5%84ski_1814_1815_i_jego_postanowienia/

  LEGITYMIZM

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Legitymizm

  ŚWIĘTE PRZYMIERZE, ZAWARTE PRZEZ KORONOWANE GŁOWY EUROPY, MIAŁO W ZAŁOŻENIU INNY CEL DO SPEŁNIENIA, NIŻ TO PRZEDSTAWIA WIKIPEDIA!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awi%C4%99te_Przymierze

  Pozdrawiam

  Polubienie

 133. @”kika22″
  Często się powołuję na oryginalny podział na CYWILIZACJE,który pozostawił po sobie Feliks Koneczny.
  Polska znalazła się w najgorszej sytuacji kiedy do BIZANCJUM Wschodniego zbliżyło się Zachodnie,a CYWILIZACJA ŻYDOWSKA była katalizatorem ANTYPOLONIZMU.
  Z mojego komentarza nie wynika moja naiwność,co do SYJONIZMU,jako głównego bohatera ZŁA,tylko stwierdzam fakt,że nie widać polskiej strategii w trwającej WOJNIE O PIENIĄDZ.Ma to związek ze zmową milczenia nad ŻYDOWSKĄ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANĄ STRATEGIĄ GRUPOWĄ i konsekwencjami procesu od ŻYDOBOLSZEWIZMU,do ŻYDOBANDERYZMU.

  Polubienie

 134. Zyga przestań zmyślać bajki, że jak kobieta na drugie dziecko dostaje 500 zł to w trójkę jadą na wczasy do Zakopanego.
  Kika podał ci na obrazku, że w całek Polsce 55% wszystkich dzieci korzysta z programu 500 plus. To znaczy, że także te dzieci mogą zjeść bułkę z masłem i z szynką.
  I za to kocham naszą panią premier.
  A że taka czy inna kobieta kupi sobie perfumy, czy jej mąż pół litra…z pewnością są i takie przypadki, ale 3.82 miliona dzieci przestało niedojadać. Te 3.82 miliona dzieci także zjedzą banana, pomarańczkę, czy ptasie mleczko.
  I za to także kocham panią premier.
  Kika, 23 miliardy złotych przeznaczymy w tym roku na polskie dzieci.
  To wspaniała wiadomość.
  Druga wspaniała wiadomość to ta, że nie wydamy tych pieniędzy na francuskie, francowate, łatające, absolutnie zbędne dla naszej armii carakale.
  Polskie dzieci, kochajcie panią Beatę Szydło, naszą panią premier .

  Polubienie

 135. Powiem ci tak adminku to nie są żadne bajki tylko prawda za stary jestem na opowiadanie bajek .
  Po drugie gdy czytam takie twoje zdanie :”Polskie dzieci, kochajcie panią Beatę Szydło, naszą panią premier”
  To nie wiem czy to ty piszesz dla jajek czy na poważnie bo jeżeli dla jajek to pół biedy a jeżeli na poważnie to dyskusja z tobą nie ma już żadnego sensu i zyga proponowałby pójście na ci adminku pójście na badanie które nazywa się rezonans mózgu .
  Zyga robił rezonans kręgosłupa lędzwiowego i zapłacił prawie 5 stówek z tego co wiem mózg kosztuje 1000 pln . Radziłby ci takie badanie adminku zrobić bo z twoim mózgiem nie jest dobrze . Żyga zastanowi się nad częściowym sponsoringiem badania dla adminka rezonansu mózgu .
  Zbliża się a nawet po 9 czas do roboty a nie czytanie jakiegoś pisowego nawiedzonego adminka .
  Póki co żegnam na dłużej ewentualnie będę czytal wpisy KIki który tutaj wygląda na mądrego oczytanego faceta z jego wpisów można się dużo dowiedzieć .Kika wydaje się że nie uciekł z Tworek i jest normalny .
  Na koniec dla adminka z pozdrowieniem .
  myślałem że już te czasy minęły ale czytając adminka miłość do Szydło ” słońca Karpat nigdy za wiele ”

  Czas do roboty a adminku pisowy całować w dupę Szydło .to najlepiej potrafisz .

  Polubienie

 136. z tego co widziałem na zdjęciu ona od momentu gdy została plemiełem mocno przytyła także z trafieniem w żopu ust problemu mieć nie będziesz .Szeroka żopa łatwo ustami trafić aby oddać hołd .

  Polubienie

 137. Jeszcze jedną tak na koniec:
  NIE NASZĄ PANIĄ PREMIER A TWOJĄ I TWOJEJ RODZINY . PANI PREMIER NIE JEST MOJĄ PANIĄ PREMIER I NIGDY NIE BĘDZIE I NIE JEST PANIĄ PREMIER ZNACZNEJ WIĘKSZOŚCI POLAKÓW KTÓRZY NIE BYLI NA WYBORACH BO W TEJ SZOPCE NIE CHCĄ UCZESTNICZYĆ . NA PIS GŁOSOWAŁA MNIEJSZOŚĆ .
  I TO JASIU PISOWY ADMINKU PODKREŚL WĘZYKIEM JAK MAWIAŁ KOBUSZEWSKI .
  ZEGNAM .

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s