„Mało religijne” uwagi na temat XII Wszechslowiańskiego Zjazdu w Rosji, od Moskwy do Piotrogrodu


Словиански Сјезд

W Piotrogrodzie (d. Leningrad) zakończył się Jubileuszowy Zjazd Wszechsłowiański w którym uczestniczyło prawie 300 delegatów ze wszystkich słowiańskich krajów. W trakcie całotygodniowej wycieczki wielkim, turystycznym statkiem na trasie Moskwa – St. Petersburg, poprzez system kanałów im. Józefa Stalina, zbudowanych w latach 1933-1937, zostało wygłoszonych bardzo wiele referatów, w tym i moje 15 minutowe wystąpienie na temat „chrześcijańskich korzeni” współczesnego globalizmu. Globalizmu zagrażającego samemu dalszemu istnieniu narodów słowiańskich. Mnie udało się doczytać mój wyklad „Słowianskie nostalgie i imperatyw globalizacji” (patrz poniżej) tylko do momentu, w którym zauważyłem, że „Milcząca tyrania kretynów i idiotów”, inspirowana chrześcijaństwem typu „P” („prawowitym”) doprowadziła do „atlantyckiego” programu wyniszczenia na ziemi nie tylko wszystkich ludzi rozumnych, ale także całych narodów, nie służących „bogu T-P-D” (to znaczy Technice-Pieniądzu-Dupie). Ku mojemu zdumieniu, przemawiający prede mną pop Протоиерей Йован Пламенац z Czarnogóry, entuzjastycznie skomentował moje wystąpienie jako rozwinięcie jego własnych myśli.

Skąd u mnie takie „mało chrześcijańskie” idee? Rozpoczynając me wystąpienie uprzedziłem zebranych, ze pochodzę z bardzo katolickiej rodziny w Krakowie, blisko związаnej z papieżem Janem Pawłem II. Pół wieku temu ukończyłem fizykę na UJ w Krakowie, potem jeszcze geofizykę na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley USA, pracowałem w domenie genetyki populacji i nauk o ewolucji w Genewie i Paryżu, współpracowałem ze Szkołą Epistemologii Genetycznej Jeanа Piagetа w Genewie – by na koniec zostać doktorem filozofii politycznej w Polsce.

Corocznie uczestniczę także w kongresach „Mut zur Ethik” organizowanych przez grupę psychologów oraz nauczycieli z niemieckiej Szwajcarii. I w tygodniku „Zeit Fragen” tej organizacji już ponad 15 lat temu czytałem, że „renesans religijny” we Wschodniej Europie, pod koniec XX wieku, został w sposób sztuczny sprowokowany przez globalistyczne władze (nazwane „Bogiem” przez uczestniczącego w naszych kongresach filozofa John Rao z Nowego Jorku).

Po prostu, waszyngtońcy planiści Nowego Światowego Porządku dobrze zrozumieli marksistowską obserwację, że „religia to opium ludu” – i cynicznie używają tej „trucizny duszy” dla wprowadzenia narodów w sytuację, kiedy to „nie będzie już ani Greka, ani Żyda, ani Słowianina … i będzie tylko jedno stado i tylko jeden pasterz”, pasterz oczywiście z „wyjątkowego narodu”.

Ciśnienie tego „biblijnegо рrоjеktu globalizacji” moi znajomi ze Szwajcarii bardzo dobrze odczuwają, w tygodniku „Horisons et débats” (wersja „Zeit Fragen” we francuskim języku) z 4 maja 2017 roku, który przywiozłem ze sobą do Moskwy, Willy Wimmer w artykule „Trzeba się uwolnić od anglosaskich elit władzy” napisał dokładnie to: „Mamy u nas to, co nazywamy dekapitacją (odrąbaniem głowy) narodów – jest to model, który świat anglosaski systematycznie wykorzystuje i to nie tylko w Kontynentalnej Europie, ale także poza nią”. Z tego powodu wydało mi się być dziwnym, gdy w wystąpieniach na Zjeździe głównego jego organizatora Владимира Юревича Садкова, aż dwukrotnie usłyszałem, że „wróg słowiaństwa  to kultura germano-romańska”. Publicznie tę tezę oprotestował członek naszej polskiej delegacji Paweł Ziemiński, twierdząc, że współczesna antysłowiańska globalizacja to forma SYJONIZMU, nie mająca źródła ani w romańskiej ani germańskiej  kulturze Kontynentalnej Europy. Jego uwaga została przyjęta oklaskami przez zebranych, a ja po cichutku zacząłem sobie myśleć, że strach elit Wielkiej Nowochrześcijańskiej Rosji, przed „bogiem Izraela z Waszyngtonu”, jest większy niż analogiczny strach zmarginalizowanych obecnie elit maleńkiej „ateistycznej” Szwajcarii. I jest to PODSTAWOWY PROBLEM, który stoi przed ruchem słowiańskim w Rosji.

Co robić z antypedagogicznym kultem sztucznego „Chrystusa Zbawiciela”… zwykłego kryminału?

W „czytaniu na statku” ja nie doszedłem do cytatów z mego wystąpienia na Światowym Publicznym Forum na wyspie Rodos w 2003 roku. Ja w nim otwarcie powiedziałem, że „Ukrzyżowany Chrystus” stał się narzędziem (instrumentem, bezrozumnym „barankiem bożym”, względnie „gadżetem”, by użyć amerykańskiego popularnego określenia) który, chcąc nie chcąc, stał się kolaborantem specyficznego Syndykatu Zbrodni z „miasta na wzgórzu Jeruzalem” – który to Syndykat Sług Bożych Jezus z Nazaretu określił jako „Zbójców Jaskinię”. I ten Syndykat Zbrodni, istniejący obecnie w formie TRÓJCY miast Waszyngton D.C. – Watykan – londyńskie City, prowadzi nie tylko ludzkość – ale i całą Planetę – w OTCHŁAŃ TOTALNEGO BEZROZUMU. W jakim bowiem kierunku my idziemy, z naszym Ruchem Słowiańskim, pod sztandarami z obrazami głupkowatych apostołów „ukrzyżowanego Chrystusa”, sztandarami rozwieszonymi także w sali konferencyjnej wycieczkowego statku „Księżna Anastazja”?

Otóż po pierwsze, wiara w „zbawienie tylko poprzez wiarę”, to całkowicie ANTYPEDAGOGICZNY WIRUS, po wielokroć wmontowany w rękopisy „Listów” św. Pawła. Ja już o tym mówiłem  na spotkaniu Komitetu Wszechsłowiańskiego w Mariańskich Łaźniach, w Czechach w roku ubiegłym: wybaczanie przestępstw „za wiarę tylko” (sola fide) automatycznie pobudza do kontynuacji, wzmagających się z wiekiem ludzkich występków, ułatwionych nadzieją, ze one będą wybaczone „ukrzyżowanym Chrystuswm”. Logika mych argumentów była zrozumiała dla wszystkich kilkunastu „ateistycznych” uczestników tego spotkania, tylko jeden prawosławny czeski mnich robił wszystko, abym ja szerzej nie omawiał tego CIEMNEGO ASPEKTU KOŚCIELNEJ EDUKACJI. (A trzeba nam przypomnieć, że ten CIEMNY ASPEKT WIARY stanął u podstawy dwutysiącletniej „Kryminalnej Historii Chrześcijanstwa” – by zacytować tytuł 10 tomowego dzieła Kriminalgeschichte des Christentums Karlheinz Deschnera; tylko 2 tomy tej pracy opublikowano w Rosji, w Polsce 5, a w języku angielskim nie ma jej żadnego śladu).

Po drugie, zrobienie „minimalnego człowieka” „światłem Boga na Ziemi” (patrz artykuł Nataszy Polony poniżej)  w sposób automatyczny doprowadziło do heroicznych wysiłków, mających na celu ułatwienie życia wszystkich maleńkich, dopiero protoczlowieczych istot. Stąd te wspaniale „Prawa Czlowieka” – w zrozumieniu chrześcijan obowiązujące także w sytuacji gdy my żyjemy jeszcze jako embriony, w łonach naszych matek. Już 25 lat temu, w okresie gdy pracowałem w Szwajcarii przy badaniach sejsmicznych tamtejszych Alp, napisałem, po angielsku, krótką satyrkę pod tytułem „Deklaracja Praw Człowieka Embrionalnego”. Jest to banalny  рrоgrаm bezrozumnego rozwoju Świata dzisiaj:

Deklaracja Praw Czlowieka Embrionalnego

Po trzecie. „Ludzie embrionalni” nie posiadają jeszcze wystarczająco rozwiniętej kory mózgowej, aby zauważyć, że wszystkie wiadomości od „boga Izraela”  otrzymaliśmy za pośrednictwem rękopisów starożytnych STWÓRCÓW tego Sztucznego boga-Chimery o nazwie „Jestem który Jestem”. A jak BÓG JEST SZTUCZNY, tak i ofiara z jego Syna na Krzyżu tez jest SZTUCZNA i SZTUCZNYM jest Duch Święty, który wiedzie zatrutych nim ludzi do SZTUCZNEGO RAJU JUDEOCHRZEŚCIJAŃSKIEJ CYWILIZACJI. I tego RAKA PLANETARNEGO my, filozofowie żyjący LOGOSEM BIOLOGICZNYM naszych greko-słowiańsko-indoeuropejsko-chińskich itd. przodków, WINNIŚMY ZADUSIĆ – i to dla OBIEKTYWNEGO DOBRA całej Planety, dewastowanej poczynaniami bezrozumnych judaistów, post-judaistów i ich durnych imitatorów.

Гданьск, 5.06.2017

dr Mareg Glogoczowski

A oto pełen tekst mego referatu:

Словянске ностальгие и императив глобализацйи

dr Marek Głogoczowski, Zakopane, Polska

http://markglogg.eu/?p=1856и

Текст подгатовлен на Юбилейный Всеславянский Собор в Москве в конце майа 2017

Reklamy

79 uwag do wpisu “„Mało religijne” uwagi na temat XII Wszechslowiańskiego Zjazdu w Rosji, od Moskwy do Piotrogrodu

 1. ….Z tego powodu wydało mi się być dziwnym, gdy w wystąpieniach na Zjeździe głównego jego organizatora Владимира Юревича Садкова, aż dwukrotnie usłyszałem, że „wróg słowiaństwa to kultura germano – romańska”. Publicznie tę tezę oprotestował członek naszej polskiej delegacji Paweł Ziemiński, twierdząc, że współczesna antysłowiańska globalizacja to forma SYJONIZMU, nie mająca źródła ani w romańskiej ani germańskiej kulturze Kontynentalnej Europy.

  Zatem kto ma rację?
  „wróg słowiaństwa to kultura germano – romańska”
  czy
  ,,…współczesna anty słowiańska globalizacja w formie SYJONIZMU,…”

  Jestem skłonny twierdzić, że wrogiem słowiańszczyzny były wszystkie te kraje które zostały zarażone wirusem imperium Romanum.
  Jakie kraje były zatem okupowane przez Rzymian?
  Galia, Germania, Brytania, Jerozolima.
  Roma ten wirus odziedziczyła po Grekach zwanych przez Homera Achajami.
  ,,germano – romańska”
  Germańcy podbijali przez tysiąc lat mieczem, Watykan przez tysiąc lat krzyżem, żydki lichwą też całymi wiekami.
  USA i globalizacja to twór dosyć świeży choć też z tego samego wirusa greko – romano – anglo – sasów.

  Polubienie

 2. ….ja po cichutku zacząłem sobie myśleć, że strach elit Wielkiej Nowochrześcijańskiej Rosji, przed „bogiem Izraela z Waszyngtonu”, jest większy niż analogiczny strach zmarginalizowanych obecnie elit maleńkiej „ateistycznej” Szwajcarii.

  Jakże ma być inaczej kiedy na Kremlu siedzi mały karzełek zwany Putinem.
  Były czasy że zasiadali tam Iwan III Srogi czy Iwan IV Groźny, ale dziś ….

  Panie Marku a czy na zjeździe został odczytany list od Putina, czy Putin zjazd po prostu olał?

  Polubienie

 3. Jakże ma być inaczej kiedy na Kremlu siedzi mały karzełek zwany Putinem.
  Były czasy że zasiadali tam Iwan III Srogi czy Iwan IV Groźny, ale dziś ….

  Adminek odezwal się co to berze 1300 pln od pejsatego ZUSU .

  Polubienie

 4. Wiesz co admin ty z tym obrażaniem prezydenta Rosji Putina próbujesz równać kroku innemu debilowi Cejrowskiemu .
  Rób tak dalej . Obrażaj prezydenta Rosji wchódz w żope chazarstwu pod koniec roku dadzą ci podwyżkę do ręnciny 4 pln i będziesz miał 1304 pln . Ot ty durnowaty adminku już nie masz pomysłów jak rządzącym chazarom rowek lizać ( nazywanie Szydło -mąż stanu nie wystarcza bidaku zusowy ) to teraz wpadłeś na pomysł wylewania szamba na Putina i no co liczysz na nagrody od pejsatych ?
  Nic nie dostaniesz co najwyżej 4 pln podwyżki .Będziesz miał na czasopismo Nasz Dziennik .

  Polubienie

 5. …sobie myśleć, że strach elit Wielkiej Nowochrześcijańskiej Rosji, przed „bogiem Izraela z Waszyngtonu”, jest większy niż analogiczny strach zmarginalizowanych obecnie elit maleńkiej „ateistycznej” Szwajcarii…..

  esattamente, exactly, как раз,
  ale gdzie by to pojął nasz politolog spod Lubelskiego, obrońca PUTINA
  Ale Zyga jeśli karzeł jest słowem obraźliwym to przepraszam.
  Tak mi się odruchowo napisało bo widzisz kiedyś byłem w Leningradzie z wycieczką, sporo czasu temu. Wchodzimy do trietiakowskiej galerii, a tam jakiś mały knypel zastawia wejście i coś szeleści pod nosem, a taką minę miał jakby za chwilę miał się ze strachu…no wiesz co.
  Ja wprawdzie jestem duży chłop, ale nie bandzior i nie z twarzą bandyty by się mnie bać. Więc pytam przewodniczki bardzo ładnej i bardzo młodej czego ten kurdupel chce, bo tego jego szelestu w dodatku po rusku nie zrozumiałem, a ona mi odpowiada, że to jest prawa ręka jakiegoś tam premiera czy mera, już nie pamiętam kogo, ale twarz tego małego zapamiętałem, twarz i jego przestraszoną minę. No ale mały knypel to i bojaźliwy, tak to w życiu bywa, a że Jelcyn zrobił sobie z niego premiera a później pozwolił zostać prezydentem też się nie ma co dziwić. Po pijaku każdemu zdarza się głupstwa robić, a Jelcynowi rzadko zdarzało się być trzeźwym.

  Polubienie

 6. Adminku dobrze że przeprosilłeś wielkiego antysyjonistycznego prezydenta Rosji , który robi co może aby wydobyć Rosję po bagnie rządów Jelcynów , Jegorów Gajdarów itp .
  Dal ciebie karzeł to nie jest obrażliwe słowo ? myślałeś prochazarski adminku że karzeł nie obraża prezydenta Rosji głowy państwa naszych przyjaciół Słowian to dlaczego karłami nie nazwiesz swoich idoli mężów stanu skoro to nie obraża i nie opluwanie człowieka takie słówko karzeł .
  Skoro taki jesteś zdziwiony ze karzeł nie opluwa człowieka to nazwij karłami swoich mężów stanu w których dupach robisz za owsika .Czemu karłem nie nazwiesz Dudy , Szydło , Kalksteina ?
  Gdybym to ja ich tak nazwał karłami byś tu okazywał potworne oburzenie bo jak to Zyga śmie opluwać mężów stanu adminka ale jak adminek Putina nazywa karzeł to nie jest obraza to jest wszystko w porządku .
  Twoich idoli adminku nie będę nazywał karłami bo jutro szósta rano miał bym najazd miśków .Ponjał ?
  Takiś gieroj jedż do Rosji i tam spróbuj powiedzieć na rosyjskiego bohatera narodowego karzeł . Z IV RP chazarii opluwać Putina to żadna odwaga.

  Polubienie

 7. Właśnie czytałem opinie innych

  Rosja mając prawo weta poparła rezolucje 1441, 678 które prowadziły do wojen w których setki tysięcy ludzi straciło życie i tego nie zakłamiesz.
  Arjanek
  Zyga czytaj nie tylko ,,opolczyka ”

  A tu się szykuje kolejny cyrk, by nie powiedzieć burdel.
  Arabia Saudyjska postawila ultimatum Katarowi, ze w ciagu 24 godzin moze sie Katar spodziewac „Militarnej konfrontacji”, jesli nie spelni warunkow ultimatum.

  Władze Turcji uchwalą w trybie przyspieszonym poprawki do ustawodawstwa, które pozwolą im na rozmieszczenie na terytorium Kataru kontyngentu wojskowego – podaje agencja Reutera.

  Iran i Turcja uratują Katar od głodu

  Polubienie

 8. Mój o dziesięć lat młodszy kolega, doktor habilitowany, urodzony w Kanadzie, ale po studiasch na UJ i pracujący zarówno na Sorbonie jak i w Warszawie, Bruno Drweski, dobrze znający historię islamu napiasł w zasygnalizowanej powyzej sprawie dość długi list nt. zasług islamu, z którego wypunktowałem co następuje:

  Szybciutko odpowiadam, zwłaszcza na Twą uwagę: Muzulmanie twierdza, ze siedzi w kazdej duszy ludzkiej jedna i ta sama religie, „islam” pierwotny, w postaci fitrah i ich zdaniem, kazda religia jest tylko przypominaniem przez Boga tej wewnetrznej prawdy oraz, ze kazda istniejaca dzis na swiecie religia (forma religijna) pochodzi od jednego i tego samego zrodla przekazanej przez 123 000 prorokow co sie objawily u kazdego ludu.

  O ile mi wiadomo, do powstania islamu w znacznej mierze przyczynili się NESTORIANIE, zamieszkujący tereny na których powstał islam.

  Nienawidzili oni całej tej, wziętej przez Piotra i Pawła a la lettre ze Starego Testamentu OBŻYDLIWEJ HUCPY z grzechów odkupieniem, metodą „baranka bożego” umęczenia. (Izajasz o „męce sługi bożego” – dzisiaj ortodoksyni żydzi praktykują tę, niegodną homo sapiens obżydliwość w obrzędach „kaporos” w New Jersey, zamiast „baranka” męcząc „za swe grzechy” zwykłe kury)

  Zgadzam się z tym, że to Islam także uratował przed zapomnieniem ZNIENAWIDZONEGO przez Ojców Kościoła Arystotelesa, Averroes utrzymywał tysiąc lat temu, że Świat jest Wieczny, nie było żadnego CREATIO EX NIHILO, etc., nie było żadnego GRZECHU PIERWORODNEGO, a jeśli był, to była nim HIPOKRYZJJA zwalczana przez Jezusa.

  Czyli wszystkie te zarzuty, postawione chrześcijaństwu przez Lwa Tołstoje w jego „Spowiedzi” , islam – w przeciwieństwie do judeochrześcijaństwa – WYCISZYŁ. Za co mu chwała.

  ALE ISLAM TO TEŻ JEST RELIGIA PISMA (Czyli TECHNIKI) OGRANICZONA DO GATUNKU ZWIERZĄT UMIĄCYCH PISAĆ I CZYTAĆ. A przecież mieliśmy/mamy cała masę religii ANIMISTYCZNYCH, czczących ZWIERZĘTA, ŚWIĘTE DRZEWA, etc. I islam, podobnie jak żydzi oraz chrześcijanie, próbuje te ANIMIZMY ZNISZCZYĆ : na naszym statku poznałem prof. W. Timura z Bratysławy, który w swych kopiatych księgach utrzymuje, że w Europie przed chrześcijaństwem był bardzo rozpowszechniony KULT NIEDŻWIEDZIA (przekabacony na prawosławie Jarosław Mądry ponoć tysiąc lat temu stoczył walkę z kultowym niedźwiedziem, czczonym w zwiedzanym przez nas mieście Jarosław na Wołgą; także Mojżesz w imię MARTWYCH KAMIENNYCH TABLIC entuzjastycznie zabijał czcicieli byka Apisa, którego kultem NATURALNEJ siły i wirylności byli „zarażeni” w Egipcie żydzi; w Indiach dotąd czczą bogów z twarzami słonia i małpy, itd., itd.. — a zatem jest to muzułmańskie zadęcie, że wszyscy mają tendencję do czczenia jednego boga: bo jak to zauważył Sokrates zwierzęta (i ponoć chińczyki też) w boga nie wierzą.

  A jak to JA ZAUWAŻYŁEM, nawet nasze domowe psy i koty mają WYCZUCIE ESTETYKI (Żydom, sądząc po ich świętych tekstach – łącznie z „listami” św. Pawła i Piotra – wyczucie estetyki jest zupełnie nieznane) a zatem ZWIERZĄTA też maja w sobie ISKRĘ BOSKOŚCI, właśnie tak zdefiniowaną przez Sokratesa.

  A oto ESTETYCZNE podsumowanie „Spowiedzi” Lwa Tołstoja:

  Mówi się o książkach szkodliwych. Lecz czyż jest w chrześcijańskim świecie książka, która by przyniosła więcej szkody ludziom niż ta okropna książka, zwana „Historią świętą starego i nowego przymierza”?

  …Dla człowieka, któremu wtłoczono do głowy jako najświętszą prawdę, wiarę w stworzenie świata z niczego przed sześcioma tysiącami lat, a następnie w arkę Noego, która pomieściła wszystkie zwierzęta, w upadek Adama, w niepokalane poczęcie, w cuda Chrystusa i poniesioną przezeń ofiarę na krzyżu dla ludzkiego zbawienia – dla takiego człowieka wymagania rozumu nie są obowiązujące i taki człowiek nie może potem uwierzyć w żadną inną prawdę. Jeżeli możliwą jest trójca, niepokalane poczęcie, odkupienie ludzkości przez krew Chrystusa, staje się możliwym wszystko i potrzeby rozumu są zbyteczne.

  Wbijcie klin pomiędzy deski podłogi spichlerza. Choćbyście potem nie wiem ile sypali weń zboża wszystko wyleci. Podobnie jest z głową, w którą wbito klin trójcy, czyli Boga, który stał się człowiekiem i swoim cierpieniem odkupił ludzkość, a następnie znowu wrócił do nieba – w głowie tej nie utrzyma się potem żadne rozsądne, trzeźwe pojmowanie życia.

  Syp ile chcesz ziarna do spichlerza z dziurawą podłogą, wszystko ci wyleci. Kładź, co chcesz w głowę, która raz przyjęła na wiarę rzeczy bezsensowne, nic się w niej nie ostoi.”

  Tymi słowami zakończyłem mój, skomponowany po rosyjsku, “wykład, na luksusowym statku, o chrześcijan myślenia niedostatku”.

  Pozdrowienia,

  MG

  Polubienie

 9. Zapomniałem wyjaśnić co rozumiem przez ,, zarażone wirusem imperium Romanum.”
  Otóż miałem na myśli, patologiczną skłonność do agresji i do podbijania i niewolenia innych narodów.
  Przypomnijmy sobie dziesięcioletnie zmagania Achajów pod murami legendarnej Troi. Przypomnijmy sobie wojny i podboje Aleksandra Macedońskiego od Babilonu i Piramid w Egipcie aż po Indie.
  A kolejno Rzym który miał być założony przez braci wykarmionych przez wilczycę. Jego podboje od Egiptu i Hiszpanię po Brytanię. Najpierw był podbój Gali później Brytanii, później Galia już jako Francja Napoleona szła na Moskwę.
  Imperia Hiszpańskie, Francuskie, Brytyjskie w swoim czasie wchodzące w skład imperium Romanum, sięgały swymi mackami po krańce świata.
  Mało który kraj nie stawał się kolonią, Brytyjską, Portugalską, Hiszpańską czy Francuską. Światowe podboje marzyły się germanom. Germańcy też chcieli podbijać i Afrykę i Moskwę. Zaraza –wirus Achajski z Greków przeszedł na Romę z Romy rozprzestrzenił się na całą Europę zachodnią, aż dotarł do USA
  Dziś to mocarstwo wszczyna wojny na wszystkich kontynentach pośrednio lub poprzez swoich agentów i opłaconych zbirów ale też i bezpośrednio swoimi siłami zbrojnymi.
  Pech chciał, że nie udało się podbić i skolonizować w całości plemion słowiańskich.
  Tak cała zachodnia Europa pod wodzą Napoleona musiała cofnąć się z pod Moskwy. To samo i z takim samym skutkiem zdarzyło się Niemcom. Nie dość że nie zdobyli, to jeszcze stracili tysiąc kilometrów zagarniętej wcześniej przestrzeni na wschodzie.
  Może dla tego Amerykanie tak przysuwają swoje bazy do granic Rosji dzisiaj, by jutro w koalicji z resztą swych podkomendnych i kamratów jeszcze raz próbować ją zdobyć. jeden wilka (pasterz), jedno stado, jeden kołchoz. Wszystko dla władzy i dla pieniądza.
  Syjon, Watykan, Waszyngton.
  NWO,
  nowe JerUSAlemus.

  Polubienie

 10. .. o chrześcijan myślenia niedostatku”.
  Ten niedostatek myślenia chrześcijan ma całkiem agresywne oblicze.
  Niejaki ksiądz Oko, stwierdził, że największym wrogiem kościoła bożego jest ateista. Można to chyba wciąż znaleźć na You Tube
  Mnie się kilka razy zdarzyło wezwanie bym się nawrócił na wiarę, w tym pewien profesor o dość znanym w Internecie nazwisku, ponoć wysokiej klasy spec od atomistyki mailem skierowanym do mnie wyraził ubolewanie, zdziwienie i oburzenie i niemal że żądanie bym wrócił na łono kościoła.
  No cóż, ja skromny człowiek, jakoś wewnętrznie takiej potrzeby nie odczuwam, a przymusu nie znoszę.
  Pamiętam już jako młody chłopak na jednej z lekcji religii w szkole podstawowej, gdy ksiądz informował nas uroczyście i z całym przekonaniem że Bóg istnieje i że w Boga wierzą nawet uczeni, jakoś ten ,,dowód” nie trafiał mi do przekonania.
  Już wtedy bardziej mi się podobały mity greckie, Zeus, Atena, półbóg Herkules. Były po prostu bardziej różnorodne, ciekawsze, lepiej rozpisane, bliższe ciału i bliższe duszy.

  Polubienie

 11. Re: Gąsienica

  na naszym statku poznałem prof. W. Timura z Bratysławy, który w swych kopiatych księgach utrzymuje, że w Europie przed chrześcijaństwem był bardzo rozpowszechniony KULT NIEDŻWIEDZIA

  Nie on jeden. Żona słynnego (siedział za zabójstwo) i kontrowersyjnego w pewnych kręgach muzyka blackmetalowego Varga Vikernesa, francuskiego pochodzenia Marie Cachet popełniła nawet książkę i film dokumentalny na ten temat: https://www.youtube.com/playlist?list=PLvU9mAoBOyOGMoemFJEYxZx5XQc2QuW9F
  Tutaj wersja przetłumaczona na polski:

  Polubienie

 12. Natomiast odnośnie walki z animizmami: tutaj materiał od rzeczonego Varga Vikernesa, dający trochę posmak jego filozofii:

  Polubienie

 13. ,,na naszym statku poznałem prof. W. Timura z Bratysławy, który w swych kopiatych księgach utrzymuje, że w Europie przed chrześcijaństwem był bardzo rozpowszechniony KULT NIEDŻWIEDZIA”.

  KULT NIEDZWIEDZIA PO DZIŚ DZIEŃ ISTNIEJE, TYLKO O TYM NIE WIEMY.

  CO MA WSPÓLNEGO Z NIEDŹWIEDZIEM, POLSKA FIRMA, KTÓRA PRODUKUJE TRAKTORY?

  Legenda polskiego rolnictwa – traktor Ursus C-45 ,,bombaj” na Agro Show 2016 Bednary

  W pewnej ,,bajeczce” pt. ,,Quo vadis” też występuje postać, która swoją wrodzoną siłą, gromi byki, a przy okazji jest ,,gorylem” pewnej dziewicy.

  A jak to wygląda na globalnym ryneczku zwanym giełdą, gdzie misiaczki muszą walczyć cały czas z byczkami i są ukryte pod postacią BESSY (niedźwiedź) i HOSSY (byk).

  http://www.gieldowe.oparcie.net/podstawy/Hossa-i-byki-bessa-i-niedzwiedzie.html

  KTOŚ WYRAŹNIE MA INNE SKOJARZENIA Z BYKIEM, WIDOCZNIE JESZCZE TROSZECZKĘ MYŚLI, BO CHCE ZOSTAĆ MYŚLI-WYM I UPOLOWAĆ BYKA.

  Giełda nie może postawić posągu byka, bo… jest symbolem cielca spod góry Synaj

  https://www.wprost.pl/454977/Gielda-nie-moze-postawic-posagu-byka-bo-jest-symbolem-cielca-spod-gory-Synaj

  Podobnie sytuacja wygląda na globusie, gdzie PÓŁNOC symbolicznie jest przypisana niedźwiedziowi, (Rosja, Prusy, Berlin z herbem niedźwiedzia) oznaczającym biedę i bogatym POŁUDNIEM, gdzie były i są hodowane byki (Hiszpania, Portugalia, Ameryka Południowa, a dawniej Włochy, Grecja i kraina byka, Turcja). Włoska firma Lamborghini, oznacza swoje produkty symbolem byka.

  Łacińska nazwa niedźwiedzicy i niedźwiedzia – URSA i URSUS, to o nich właśnie chodzi, a byka – TAURUS.

  https://pl.wiktionary.org/wiki/ursus

  https://pl.wiktionary.org/wiki/Taurus

  Pozdrawiam

  Polubienie

 14. Nareszcie pojawiły się filmiki, na których pojawia się mój młodszy kolega Mateusz Piskorski WCIĄŻ ŻYWY

  oraz

  no Mateusz schudł trochę od czasu gdy go po raz ostatni widziałem przed ok. 2 laty.

  a na „Zjeździe Słowiańskim” na statku „Księżna Anastazja”, gdzieś w okolicy jeziora Ładoga, uchwalaliśmy petycję do władz RP, (ABW, SBU, czy nawet nadrzędnych w „Wolnej Europie” –wiadomo nie od dzisiaj, kto tej sławnej instytucji był/jest właścicielem) o jego PRZEDTERMINOWE ZWOLNIENIE

  Polubienie

 15. ” kolega Mateusz Piskorski WCIĄŻ ŻYWY”

  Już nie przesadzaj, Piskorski jest osobą publiczną i medialną, gdyby mu się coś stało byłby raban na cały kraj, może nawet większy niż po śmierci A. Leppera.

  Polubienie

 16. Panie (ponoć znacznie młodszy ode mnie) LuK:

  Nie zapominaj Pan, że dr Mateusz Piskorski był w „Samoobronie” PRAWĄ RĘKĄ wicepremiera Andrzeja Leppera – i że ten ostatni (na krótko przed jego „samobójczą” śmiercią migawkowo widziałem go w białoruskiej telewizji) był osobą dziesiątki razy bardziej „medialną” niż mój – w Polsce dziś medialnie b. skromny – młodszy kolega.

  Polubienie

 17. ,,kolega Mateusz Piskorski WCIĄŻ ŻYWY”

  Szanowni Panowie, nie wiem jak Wy, ale dla mnie, ta cała heca z panem Mateuszem ,,MĘCZENNIKIEM” za miliony, a może za miliardy, zalatuje szambem i jest przez kogoś innego kreowana, sterowana. Jak się ma takie nazwisko – PiS i KOR, od korony, która z głowy nie może spaść, to od razu wiadomo, że takiemu osobnikowi raczej nic przykrego nie może się stać. Z biografii pana Mateusza można wyczytać, że poza dokonaniami naukowymi – jak na tak młody wiek, są okazałe, to nie idzie to w parze z wyborami ideowo-politycznymi, które są chwiejne i niestabilne. Bycie politologiem do czegoś obliguje.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Mateusz_Piskorski

  PARTIA ZMIANA, KTÓRA JEST WIRTUALNA PARTIĄ

  http://partia-zmiana.pl/2016/12/10/jak-wladza-nie-dopuszcza-do-rejestracji-zmiany/

  SKĄD TAKA WIEDZA ABSOLUTNA?

  ABW: Partię Zmiana założyli Rosjanie

  http://wyborcza.pl/1,75398,20132090,abw-partie-zmiana-zalozyli-rosjanie.html?disableRedirects=true

  Zmiany w partii ,,Zmiana”. ABW rozwala V kolumnę

  http://www.fronda.pl/a/zmiany-w-partii-zmiana-abw-rozwala-v-kolumne%2C54892.html

  Robił to jawnie

  http://pis-da.blogspot.com/2016/06/robi-to-jawnie.html

  W PIASKOWNICY Z CZAJNICZKAMI TEŻ SIĘ BAWIŁ W SZPIEGOWANIE?

  Mateusz Piskorski zatrzymany przez ABW. Szpiegował dla Chin?

  http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/521100,mateusz-piskorski-zatrzymany-przez-abw-szpiegowal-dla-chin.html

  DENUNCJATOR, KOLABORANT, KAPUŚ, CZUJNY ,,NIEZŁOMNY” CZEKISTA ADAŚ – CZY TYLKO ZWYKŁY PAJAC, DO KTÓREGO SIĘ NIE CHCĄ PRZYZNAĆ AGENCI ABW I PROKURATOR!?

  Zatrzymanie Mateusza Piskorskiego to efekt interwencji KPN-NIEZŁOMNI prowadzonych od lat

  http://slomka.bloog.pl/id,354729505,title,Zatrzymanie-Mateusza-Piskorskiego-to-efekt-interwencji-KPN-NIEZLOMNI-prowadzonych-od-lat,index.html?_ticrsn=3&smoybbtticaid=6194dd

  MŁODY, MŁODSZY, NAJMŁODSZY, ,,BAWIĄCY SIĘ” W POLITYKIERÓW?

  http://partia-zmiana.pl/team/david-miller/

  ISTNY CYRK!

  Pozdrawiam

  Polubienie

 18. Może i mniej medialny od Leppera, ale wtedy już nawet zagorzali przeciwnicy Zmiany nie nabrali by się na kolejne „samobójstwo” czy „nieszczęśliwy wypadek”.

  Polubienie

 19. Panie filozof brawa .W sprawie Piskorskiego jesteśmy razem .
  Doktorze marksisto lubiący umiarkowanie ” soso” po co pan polemizujesz z dzieciakami .
  TYLKO ZMIANA !!!!!!!!!!!!!
  markglogg masz jakieś namiary w sprawie wpłat pieniędzy na konto na pomoc dla pana Mateusza typu składka sympatyków na opłacenie mu adwokata , kupno fajek w areszcie i tym podobne .
  Bodajże z pół roku temu numer konta podawał u siebie Kosiur i Ziemiński ale gdzieś zapodziałem i nie mogę u nich znaleść .

  A WALDI PASTUSZKA TEN OD ŻWIROWISKA W DUPIE MA PISKORSKIEGO CHODZ SIĘ KREUJE NA NAJWIĘKSZEGO ANTYPEJSACZA SIECIOWEGO .
  OJ NIEŁADNIE PANIE WALDI BYĆ ZAZDROSNYM NIEŁADNIE .
  PODSUMOWANIE :
  HU…. Z WALDIM !!!!!!!!!!!!!!!
  OGLĄDAĆ ZMIANĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ICH KANAŁ

  Polubienie

 20. Faktycznie pan Mateusz wychudzony ale czemu się dziwić .Prawie rok już siedzi i nikt nie wie za co .
  Panie Mateuszu zwolennicy Zmiany są z panem i nie wierzą w brednie o szpiegostwie .
  MY WIERZYMY PANU . MNIE PROSTEGO CZŁOWIEKA I NIE TYLKO MNIE ŻADNA PIS- DA W HU…. NIE ZROBI . WIERZĘ PANU PISKORSKIEMU .

  Polubienie

 21. LUK WIDZĘ ŻE TY TEZ WZOREM ADMINKA ZACZĄŁEŚ PIĆ PIWO BIEDRONKOWE PO 1.50 PLN ZA PUSZKĘ BO PIERDOL….. IDIOTYZMY :
  CYTATA LUK:
  „Już nie przesadzaj, Piskorski jest osobą publiczną i medialną, gdyby mu się coś stało byłby raban na cały kraj, może nawet większy niż po śmierci A. Leppera.”

  Polubienie

 22. „Doktorze marksisto lubiący umiarkowanie ” soso” po co pan polemizujesz z dzieciakami „.

  Może lepiej z „dzieciakami” niż z pokręconymi fanami browarów (coś jak Kiepski) i bokserek za funf ojro.

  Polubienie

 23. Szanowny luk dzieciaczku piwo to napój słowianski i bokserki nie za 5 ojro a 130 pln .Kup sobie też takie bokserki zobaczysz co to luksus jak się nosi luksusowy materiał na żopie i jaka to wygoda dla żopy w dodatku szanowny Luku jak sobie takie bokserki wypróbujesz to pierwszy raz w twoim życiu twoja żopa w lipcu przy upale 36 stopni w słońcu się nie spoci . Zainwestuj warto dzieciaczku z rocznika lat 80 .
  cytat Luk
  Może lepiej z „dzieciakami” niż z pokręconymi fanami browarów (coś jak Kiepski) i bokserek za funf ojro.

  U mnie już bez odpowiedzi .

  Polubienie

 24. Ad Adm-inka

  Szanowny Adm-inku, coś wrzuciłem ,,na ruszt” i wylądowało w poczekalni. Może wywołać burzę…

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 25. Adminku ty nieboraku . Dlaczego ci twoi idole polityczni jak Szydło i Kalkstein nie pozwalają ci na taki luksus w jakim żyje Zyga ty nieboraku pejsato – zusowski za 1300 pln miesięcznie które ci pejsaty ZUS przelewa na konto bankowe .
  Do czego to doszło żeby facet nieznoszący PIS- duaru żył w luksusie i nosił włoskie bokserki za 130 pln oraz jeżdził Volvo a facet który dzień w dzień na tym portalu robi PIS – uarowi loda o smaku śmietankowym i liże mu rowek chodził jedynie w zapierdzianych slipach które kupiła mu żona w pejsatym markecie za 2.50 PLN.
  O j la Boga żydowskiego pustynnego tak być nie może . Gdzie tu sprawiedliwość !!!!!!!!!!

  Polubienie

 26. Dlatego tez władzunia powinna podnieść swoim przydupasom liżącym wora władzuni znacząco świadczenia aby nasz adminek żył właśnie tak w luksusach i miał takie panienki na skinienie ręki .

  A nasz adminek fan pisuarowy musi namalować jakiś obrazek albo coś wyrzeżbić aby zapłacić za wodę czy prąd .
  Nieładnie władzunia traktuje swoje owsiki oj nieładnie .Tak nie przystoi .Owsikom politycznym trza zapewniać luksus.

  Polubienie

 27. UWAGA UWAGA – WARNING – VORSICHT – ATTENZIONE – PRUDENCE .- SINGARDO – PO ERILO
  W DNIU 6 LIPCA NASZĄ POLSKĄ ZIEMIE ZASZCZYCI NASZ WIELKI SOJUSZNIK ZNAD WIELKIEGO BAJORA NOWY PREZYDENT MILIARDER TRUMP KTÓRY PODZIWIA SWOJE ZŁOTE PAŁACE A RZĄDZI KRAJEM GDZIE NOTUJE SIĘ PONAD 50 MLN GŁODNYCH LUDZI KTÓRZY BEZ KARTEK ŻYWNOŚCIOWYCH ZDECHLIBY Z GŁODU .
  NIE MOGĘ DOCZEKAĆ SIĘ TEJ WIZYTY BO JESTEM FANEM FAJNEGO CYRKU W RODZAJU BENNY HILLA CZY MONTHY PYTHONA I LUBIĘ WIDOK OPASŁEJ ŻOPY TRUMPKA PODOBNE ŻOPY MAJĄ PAWIANY ALBO MIAŁY W ZOO GUĆWINSKICH . FAJNY WIDOK I TO JEST ZALETA TRUMPKA A NIE WADA .PO DRUGIE CHCIAŁBYM ZOBACZYĆ I PORÓWNAĆ CZY OBECNA WŁADZUNIA BĘDZIE DOSTAWAĆ WIĘKSZEGO ORGAZMU NA SAM WIDOK TRUMPKA CZY POPRZEDNIA WŁADZUNIA BARDZIEJ SIĘ SPUSZCZAŁA NA WIDOK OBAMY . PORÓWNAĆ MOŻNA I PRACĘ DOKTORSKĄ NA TEN TEMAT MOŻNA PISAĆ PRAWDA DOKTORZE FILOZOFIE MARKSISTO ?.
  NO I CZEKAM NA ADMINKA ORGAZMY Z OKAZJI TEJ WIZYTY WSZAK ON TEŻ MUSI POKAZAĆ SWOJĄ MIŁOŚĆ DO PISUARU .
  ADMINEK ZAKŁADAĆ NOWY TEMAT NA PORTALU 6 LIPCA !!!!!!!!!

  SWOJĄ DROGĄ BARDZO ŻAŁUJĘ ŻE WYBORÓW LISTOPADOWYCH W USRAJU NIE WYGRAŁA CICIOLINA . MAMY LIPIEC GDYBY TO ONA BYŁA PREZYDENTEM USRAJU I ONA NAS WIZYTOWAŁA W LIPCU Z NOWYMI INSTRUKCJAMI DLA KOLONII NA WSCHODZIE EUROPY MOŻNA BY BYŁO ZOBACZYĆ JEJ CUDNE PIERSIĄTKA . LIPIEC I PIERSIĄTKA CICIOLINY W KRAJU NAD WISŁĄ .
  PO PROSTU PYCHA !!!!!!!!!!!!
  CICIOLINA CZEMU TY NIE JESTEŚ PREZIEM USRAJU ? CZEMU ? WHY ? CZEMU NIE TY ?

  Polubienie

 28. MOŻE RADZIU POMOŻE? . ON ZDAJE SIĘ PO WYPICIU WINKA ZA TYSIAKA NIE TAK DAWNO MÓWIŁ O PYSZNYCH LODACH PODCZAS WIZYTY PREZIA AMERYKAŃSKIEGO OBAMY .

  Polubienie

 29. MOGĘ DODAĆ . CICIOLINA MA DOŚWIADCZENIE POLITYCZNE WSZAK BYŁA ONA POSŁANKĄ W PARLAMENCIE WŁOSKIM I WIE CO TO POLITYKA !!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 30. Ej, coś „Zdze” w głowie się pier… na „wiernipolsce” publikując powyższą reklamówkę SZTUCZNEGO RAJU W DUBAJU, gdzie BOGAci żyją w łaskach ich BOGA TPD (przypominam, BÓG ZACHODU – tj. po czesku Super Sracza – to Technika-Pieniądz-Dupa jest tym, Zawsze Zwycięskim Panem Świata, coraz bardziej Sztucznego, jak ten cały Dubaj.

  Natomiast ja, skromny emeryt z RP (emerytura ze „szkolnymi” dodatkami, dokładnie „średnia krajowa” czyli zaledwie ok. 450 euro, tj. 1900 zł) w Moskwie sobie mieszkałem w **** dwudziestokilku piętrowym hotelu „Saljut”, przed którym, jak w Dubaju, też stał biały RollsRoyce, następnie przez ponad tydzień pływałem na luksusowym „tiepłochode-pensjonacie” Księżna Anastazja, na którym co wieczór był obowiązkowy koncert w wykonaniu śpiewaków (i śpiewaczek) takiej klasy, jakich trudno by było znaleźć w Dubaju TPD na filmiku „zygi” powyżej.

  Комфортабельный четырехпалубный теплоход 302 проекта построен в Германии в 1989 году. Это один из самых новых теплоходов классического проекта 302, полученных для работы на реках нашей страны. Ранее обслуживал иностранных туристов на линии Москва – Санкт-Петербург.

  Оснащен современной навигационной техникой. Пассажировместимость 300 человек. К услугам пассажиров: кафе быстрого самообслуживания «free flow»(Меню кафе быстрого самообслуживания теплохода «Княжна Анастасия»), кафе-бар, станция-самообслуживание для разогрева блюд, титан с кипятком, читальный салон, детский клуб, конференц-зал, солярий на солнечной палубе, открытые бортовые веранды, гладильная комната. (itd.)

  Non i co z tego?

  A mianowicie to, że nasz „Adm” przy jego emeryturze 1300 zł/mies. nieopatrznie się pochwalił, że ma dom (z „warsztatem”) o powierzchni 500 m2 i że zimą prawie całą emeryturę zapewne zużytkowuje na opalenie tego MOLOCHA (ciekawym, ile ma w nim „łazienek”? – jak w 1972 roku z 2 amerykańskimi kolegami jechaliśmy się wspinać w góry Bagaboos w Kanadzie, to przejazdem w Seattle spaliśmy u mieszkającego już samotnie ojca jednego z nich, to w jego ekskluzywnym domu, na terenie strzeżonego osiedla lokalnych super-BOGAczy, naliczyłem aż 7 „łazienek” po jednej do wykorzystania na każdy dzień tygodnia, po rosyjsku zwany „niedelu”, czyli nic-nie-robieniem – za wyjątkiem obowiązkowej KUPY w komfortowym otoczeniu, a nie gdzieś w krzakach, jak to do dziś robi wciąż chyba większość Hindusów.)

  Polubienie

 31. Po przeczytaniu powyższego tego co doktor marksista filozof napisał stwierdzam że słuchając od dawna Waldi Pastuszkę widzę masę podobieństw u dwóch panów .Aż dziw bierze że panowie nie poslzi jeszcze razem na jakieś dupezki czy piwko . Panów łączą nastepujące rzeczy :
  1. Pochwala minimalizmu . Sranie na zbędne rzeczy i smietnik tak wystepujacy masowo w pejsatej Iv RP.
  2. Miłośćć do ” soso ” wujka chociaż nas pan doktor dość umiarkowanie bo Waldi na widok wąsów Koby dostaje orgazmu .
  3. Miłość do komuny i PRL chociaż komuny takiej w rozumieniu Waldiego nigdy u nas nie było .

  NASZEGO DOKTORA Z WALDIM NAPRAWDĘ DUZO ŁĄCZY NO I OBAJ TO MARKSIŚCI :

  Polubienie

 32. Ad Zygi

  UWAGA UWAGA – WARNING – VORSICHT – ATTENZIONE – PRUDENCE .- SINGARDO – PO ERILO
  W DNIU 6 LIPCA NASZĄ POLSKĄ ZIEMIE ZASZCZYCI NASZ WIELKI SOJUSZNIK ZNAD WIELKIEGO BAJORA…

  Zygi, co to za ,,radosna nowina”, że trampeczek spadł nam z komina i nawiedzi NAJJAŚNIEJSZĄ III RP? Wyobraź sobie, że młoda ,,tenisówka” robi to co roku i teraz nadeszła pora na starego!

  Syn Trumpa w Polsce w każde wakacje

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/panstwo-trup-wyjezdzaja-do-polski-na-wakacje/xr18qxj

  Syn Donalda Trumpa: będziemy mieli wspaniałe stosunki z Polską

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/eric-trump-znamy-mnostwo-polakow-to-wspaniali-ludzie,662451.html

  A teraz, coś dla równowagi psychicznej!

  TRUMP – Pułapka dla głupców. Rafał Gawroński

  DLACZEGO TRAMPKI ŚMIERDZĄ?

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/trump-pulapka-dla-glupcow-2017-01

  Serdeczne pozdrowienia dla jajcarza

  Polubienie

 33. Kika uśmiałem się ale taka prosba . Ty taki szukasz sieciowy jesteś .Mozesz znaleść w sieci opasłą dupę Trumpka podobną do dupy pawiana .Będzie śmiech i zabawa z tej jego zopy bo takiej zopy tłustej i okrągłej nie spotyka się często u facetów .

  Polubienie

 34. RE: GĄSIENICA

  Ej, coś „Zdze” w głowie się pier… na „wiernipolsce”

  A Gąsienicy chyba się coś pier…. z oczami, bo nadal niedowidzi:

  A Gąsienica jak zwykle ignoruje moje, adresowane doń posty. Chyba szkoda zachodu, pi****lę, nie robię..

  Polubienie

 35. Akurat 20 minut temu, o godz. 15.07 wysłałem dziś prywatny e-list do „grzanka” informując go, że wychwalałem jego znajomość „niedźwiedziej rzeczy” przed samym profesorem V. Timurą z Bratysławy:

  No, kolego “grzanek” zupełnie o koledze nie zapomniałem, już wczoraj przytoczyłem Kolegi informację o kulcie niedźwiedzia dla mych znajomych-korespondentów na Słowacji, w szczególności profesora Viktora Timura:

  Drahy Viktore,

  Uz sem dojechal do Zakopanego, teto moje “Malo religiozne refleksije na temat Slovanskeho Sjezda” po pol’sku sem znalazl na dvoch portalach: http://www.wicipolskie.org/?p=24997&font-size=larger i https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/06/08/malo-religijne-uwagi-na-temat-xiii-wszechslowianskiego-zjazdu-w-rosji-od-moskwy-do-piotrogrodu/ ; a ja sam sem je vyslal telko do https://wiernipolsce.wordpress.com/2017/06/07/malo-religijne-uwagi-na-temat-xii-wszechslowianskiego-zjazdu-w-rosji-od-moskwy-do-piotrogrodu/ (ja pisujem telko na tym ostatnim portalu, a te dwa w przudi to “konkurencija”?)

  Znalazlem se też moj ten kratki clanok po rusku, na ukrainskoj stranke “Za zubr” http://zazubr.org/2017/06/06/32052/

  (…)

  A to o vaszych ( Viktora Timura) pracach na temat prehistorickej religii v Europe. Na tej to mojej stranke “wiernipolsce” korespondent “grzanek” (hovori po slovencine) znalazl celu literaturu na temat kultu MEDVEDIA:

  grzanek 9 czerwca 2017 o 8:13 AM Edytuj
  Re: Gąsienica

  „na naszym statku poznałem prof. W. Timura z Bratysławy, który w swych kopiatych księgach utrzymuje, że w Europie przed chrześcijaństwem był bardzo rozpowszechniony KULT NIEDŹWIEDZIA”

  Nie on jeden. Żona słynnego (siedział za zabójstwo) i kontrowersyjnego w pewnych kręgach muzyka blackmetalowego Varga Vikernesa, francuskiego pochodzenia Marie Cachet popełniła nawet książkę i film dokumentalny na ten temat: https://www.youtube.com/playlist?list=PLvU9mAoBOyOGMoemFJEYxZx5XQc2QuW9F
  Tutaj wersja przetłumaczona na polski:

  Ak sem byl vo Bratislave mesic temu, to medvedica z dvoma detskami sedela na vysokom modreve v samom centre Starego Smokovca, tak to moze medvede chcu restaurovat’ svoj kult vo Slovensku?

  Pozdrav dla vsetkich,

  Polubienie

 36. W takim razie zwracam Gąsienicy honor, z tym jednakże zastrzeżeniem, że ja się z nikim swoim adresem e-mail nie dzieliłem. Być może dla zarejestrowanych użytkowników WordPressu widoczny jest mój fikcyjny (dla celów bezpieczeństwa) adres, który podaję z konieczności przy wpisywaniu komentarzy (bez podania choćby fikcyjnego maila nie można wysłać komentarza).
  Odnośnie niedźwiedzicy w Smokowcu – trochę mi Gąsienica napędza stracha, bo za niecały miesiąc wybieram się na moją doroczną ‚dovolenku’ w Najwspanialsze. Niech lepiej sobie te miśki siedzą w Smokowcu, bo zamierzam się szwędać, jak zwykle, w zasadzie wyłącznie ‚mimo znackovaneho chodnika’. Pocieszam się jedynie myślą, iż wg naszego najwybitniejszego tatrologa ostatnich dekad, śp. Władysława „Włodka” Cywińskiego, „wszelkiego zwierza łatwiej jest spotkać na Czerwonych Wierchach, w Morskim Oku czy przy Popradzkim Stawie wśród tłumów turystów, niż na odludnych kopach” [1].
  ===
  W. Cywiński, Tatry. Przewodnik Szczegółowy, t. XI, Poronin 2005, s. 57.

  Polubienie

 37. Aby udobruchać „grzanka”, który się tych sympatycznych „miedo-jadów” (mied-jedz) trochę boi, filmik gdzieś z Rosji, jak cyrkowy mied-jadek jeździ sobie – jako wesoło wymachujący łapami pasażer motocykla z przyczepą – po jakimś miasteczku w Rosiji. (W Tatrach, zarówno w Polsce jak i na Słowacji bardzo liczne – na Słowacji jest ich ok. 600-800 – niedźwiedzie się wyraźnie nauczyły zasad współżycia z ludźmi – w ostatnich dziesięcioleciach były bodajże tylko dwa przypadki „poturbowania” przez nie ludzi.

  https://cdnng-v.rtr-vesti.ru/_cdn_auth/secure/v/vh/mp4/high-wide/001/638/878.mp4?auth=mh&vid=1638878

  a także: http://www.dziennikpolski24.pl/aktualnosci/malopolska/a/stan-wyjatkowy-na-slowacji-bo-w-gorach-roi-sie-od-niedzwiedzi,9885548/

  Polubienie

 38. Zyga, wiesz takie twoje chwalenie się szastaniem pieniędzmi na jakieś włoskie ( faktycznie tylko chińskie ) bokserki za 130 zł to nic innego jak głupota. Pieniądz trzeba cenić i wydawać rozsądnie. Był i u mnie taki okres gdzie marnowałem ciężko zarobiony grosz na wczasach we Włoszech, Hiszpanii czy Jugosławii zamiast korzystać z dzikich urokliwych plaż Warmii i Mazur których pełno w bliskiej okolicy. Ale zawsze przychodzi czas opamiętania. U mnie ten czas przyszedł już 20 lat temu, u ciebie jakoś tego nie widać. Masz trochę grosza więc wydaje ci się, że jesteś szczęśliwy że coś kupisz za sto złotych coś co faktycznie ma wartość 3 zł. Koszt produkcji 0.5 zł, dystrybucja 2 zł i horrendalna marża cwaniaczka który to wpycha takim jak ty naiwnym i łatwowiernym. Zyguś to głupie i dziecinne. Pomyśl i spróbuj z tego wyrosnąć.
  Zyga, ja byłem biznesmenem i prywaciarzem wiec wiem coś na temat cen i wartości towaru na półkach.
  A przy okazji wydaje ci się, że mi dokruszysz pisząc takie teksty jak piszesz z tym lizaniem rowków, że mam z pejsatego ZUZ–u 1300zł itp.
  Zyguś mnie to wisi.
  Głodny nie chodzę, mam dach nad głową. Latem plażę w odległości do 200 m. Las i leśne ścieżki jeszcze bliżej, warsztat pełen zabawek, więc się nie nudzę.
  Zimą ciepełko bo palę w ekologicznym piecu ekologicznym drewienkiem.
  Łazienkę swoją ( żona ma swoją) mam tylko jedną ale dużą, z pierwotnej kuchni i z łazienki
  Wojny nie ma, bomby mi na głowę nie lecą.
  Co chcieć więcej?
  A emerytura?
  Ja jej od lat na oczy nie widziałem.
  Spływa na bankowe konto żony.
  Ona wszystko ma na głowie, ja nic.

  Raj na ziemi, rządzi PiS dobra zmiana.

  Polubienie

 39. Wiesz co adminku po prostu jednego nie ponimaju jak można brać czapkę drobnych i jednocześnie pisać takie teksty : ” Raj na ziemi, rządzi PiS dobra zmiana.” .
  WIESZ CO JA BYM ADMINKU TAKIE SAME TEKSTY PISAŁ JAK TY ALE NAJPIERW BYM SIĘ MUSIAL NAWĄCHAĆ I TO DUZO JAKIEGOŚ ZIELA INDYJSKIEGO ” BO W PEŁNI WŁADZ UMYSLOWYCH BYŁOBY CIĘZKO TAK PISAC JAK TY PISZESZ ALE TO TWOJE ZDANIE TWÓJ WYBÓR .

  Polubienie

 40. I BARDZO DOBRZE ZE TWOJA RĘCINKA SPŁYWA DO RĄCZKI ŻONY ADMINKU .zA TO ZONA CI :
  1. WYPIERZE GATKI I SKARPETKI , SPODNIE I KOSZULE .
  2. UGOTUJE OBIAD SCHABOSZCZACZKA Z BIGOSEM .
  3. KUPI PTASIE MLECZKO .
  4. PLECKI CI UMYJE JAK SIĘ KĄPIESZ .
  5. RIKI TIKI TAK RAZ NA MIESIĄC .
  5. ŚNIEG CI ODSNIEŻY W ZIMIE PRZY CHAŁUPIE .
  ZYJ NIE UMIERAĆ ADMINKU . ZA TO PŁACISZ KOBICIE SIANKO .
  JA SWOJEJ ODDAJE 70% MOICH PIENIĘDZY I GÓWNO Z TEGO MAM OPRÓCZ TEGO ŻE BABA MI SIĘ ROZLENIWIŁA TYJE JAK CHOLERA ŻRE JAK DIABLI I MA WYMAGANIA ZE HO HO .
  A NIESTETY SAM MUSZĘ WSZYSTKO ROBIĆ I PRAĆ I PRASOWAĆ I GOTOWAC OBIADKI BO BABIE SIĘ NIE CHCĘ ALE JUZ ZA STARY JESTEM ABY WYMIENIĆ BABĘ NA MŁODSZY MODEL A ZNALAZŁBYM BABĘ ZA 5 MINUT GDYBYM CHCIAŁ . NA SIANKO KAŻDA POLECI – NA TO TO NOE SIĘ LEPIĄ JAK PRAWDZIWA MUCHA DO GÓWNA KROWIEGO NA PASTWISKU .
  NIE CHCĘ MI SIĘ JUZ JEDNAK NA SZUKANIE NOWEJ !!!!!!!!!!! MI BARDZIEJ JUZ SIE SZYKOWAĆ NA CMENTARZ – WIADOMO 72 LATA TO NIE PRZELEWKI .

  CYTAT ADMINEK :
  Ja jej od lat na oczy nie widziałem.
  Spływa na bankowe konto żony.
  Ona wszystko ma na głowie, ja nic.

  Polubienie

 41. No średnio mnie Gąsienica ‚uspokoił’. Ten drugi link niepokojący. Zsynantropizowane niedźwiedzie, nie odczuwające lęku przed człowiekiem, są zdaje się wielokrotnie bardziej niebezpieczne, niż zdrowe, „dzikie” miedź-wiedzie, które na widok człowieka z reguły uciekają.

  Polubienie

 42. Podziękował Kikunia :
  A więc widzimy dupę okrągłą – otyłą – wypasioną – tłustą – okrąglutką a więc takie dupy rzadko są u facetów spotykane to rzadkość . Głównie takie dupy mają baby po coca – coli i hamburgerach a rosną naszym babom takie dupy gdy władzę w Polsce objęły mężowie stanu adminka ci po 89 roku .
  Za PRL kobiety miały piękne dupeczki kształtne a dziś za III żydoRP po prostu fu fu !!!!!!!! ale tak to jest jak ciągle się żre gorące psy , hamburgery i pije colę a ćwiczenia na pejsatej siłowni które nic nie dają .
  Jeżeli już to ćwiczenia z Jane Fondą dostępne na youtube :
  KIKUNIA UMIERAŁ ŻE SMIECHU Z TWOICH WPISÓW .JESZCZE RAZ PODZIĘKOWAŁ .

  Polubienie

 43. Proszę dokładnie popatrzeć :
  drukowane :
  CECHĄ CHARAKTERYSTYCZNĄ TEJ DUPY TRUMPKA JAK POKAZAŁ KIKA NA ZDJĘCIU JEST TO ŻE POŚLADKI TA DUPA MA TAK OPASŁE I OKRĄGŁE ŻE WCHODZĄ SPODNIE TRUMPKOWI DO ŚRODKA ŚMIERDZĄCEJ DUPY ( I TO JEST TAKI FAJNY EFEKT ) CHYBA ZE MYJE JĄ JAKIMS ŻELEM DO HIGIENY INTYMNEJ FOR MEN.
  JESZCZE RAZ KIKA PODZIĘKOWAŁ ZA DOBRĄ ROBOTĘ !!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 44. Zyga pilnuj się bo i ciebie odwiedzą

  Grzanek
  Różnica między niedźwiedziem, tym oswojonym z ludźmi, a tym dzikim jest taka jak miedzy psem a wilkiem.
  Nie zdarzyło mi się, by mnie człowieka z pogranicza lasu, zaatakował kiedykolwiek wilk, zawsze umykał nawet jak wszedłem na jego ścieżkę którą się podkradał do kurnika. Co do psów atakowały mnie kilka razy i to nawet takie małe kundle.
  Podobnie może być z niedźwiedziem, ten dziki ma po przodkach odziedziczony lęk przed człowiekiem który polował na jego mięso i skóry.
  Ten oswojony z człowiekiem, w złym humorze może zaatakować i zabić względnie poranić.
  Na dobrą sprawę nie powinniśmy wchodzić do lasu bo są tam jeszcze inne dosyć niebezpieczne zwierzęta jak jelenie czy dziki.
  No chyba ze z fuzją, a przynajmniej z oszczepem.
  Powiedziałem sobie, że już do lasu nie wejdę inaczej właśnie jak z tęgim długim kijem na końcu którego będzie kawał naostrzonej na brzytwę stali.
  Dzików jest coraz więcej i są coraz bardziej zuchwałe, a ja coraz mniej fizycznie sprawny.

  Polubienie

 45. Grzanku co ty się niedzwiedzi się boisz ? Oto rady zygi .
  1. Zaprzyjażnij się z Gruzinami . Oni często gwałcą niedżwiedzie .Szczegółowy opis w tej instrukcji od 6 min 25 sek .

  2 . Kup sobie od Rosjan Kałacha jak cię będzie atakował to strzel mu w dupę .

  Polubienie

 46. Serdecznie ich zapraszam a po drugie adminku nie strasz nie strasz bo się zesrasz .Ty sam jesteś nie dość że oportunista to jeszcze bojuch gdzie na samo słowo ABW srasz w gacie .Zobacz w gaciach czy ty masz jaja czy pipkę .Ciebie nie odwiedzą . Za robienie lodów władzuni odwiedzin nie ma .Spij spokojnie pipuńko .
  Cytat adminek :
  „Zyga pilnuj się bo i ciebie odwiedzą”

  Polubienie

 47. Jeszcze jedno adminku .Słuchaj dokładnie co mówi Sumliński słuchaj nawet i 100 razy tego aby do twojej podświadomości nie świadomości a podświadomości doszło w końcu jakie metody stosują pretorianie twojej ukochanej władzuni i twoich mężów stanu .
  Tylko adminku ty pipuńieczko prochazarska pamiętaj o jednym szczególe : ŻADNA WŁADZA NAWET CHAZARSKA NIE TRWA WIECZNIE I NAPRAWDĘ TEN ŻYDEK CYRANKIEWICZ KRZYCZĄCY O OBCINANIU RĄK MYLIŁ SIĘ BARDZO .
  TAKŻE ADMINEK URUCHAMIAJ ROZUM I MYŚL , MYŚL I JESZCZE RAZ MYŚL . ODRZUĆ GÓWNO , LIBERIĘ I SMIETNIK IV ŻYDORP .

  Polubienie

 48. @Pan Tadzio – tak jest, wszystko się zgadza. Dziki niedźwiedź ma „zaprogramowany” pierwotny lęk przed człowiekiem. Niedźwiedz zsynantropizowany to niedźwierz chory, ergo – niebezpieczny. Na całe szczęście, w miejscach gdzie zamierzam się szwędać nie ma śmietników, czy w ogóle jakichkolwiek przybytków cywilizacji.
  @Zyga – na misia mam dzwoneczki 🙂 może się wydawać śmieszne, ale chodzi o to, żeby zwierz miał szansę usłyszeć cię już z daleka – najwięcej przypadków ataków niedźwiedzi to właśnie sytuacje, w których zwierz został „zaskoczony” – człowiek pojawił mu się znienacka w odległości kilkunastu metrów.

  Polubienie

 49. Brawa dla Zygi .Zgadzam się z nim całkowicie . Niesamowicie punktuje gospodarza rej strony i przy okazji poczuciem humoru ciska go o glebę .Zyga tak trzymaj .

  Polubienie

 50. Oj Zyga uważaj na panią Dopotę, nie bez przyczyny cię popiera, chwali i zalety dostrzega. Wyczuła twoją kasę i twoje z obecnej małżonki niezadowolenia.
  Z drugiej strony, kto wie jak byś sobie małżonkę zmienił, może byś i na gorsze wyszedł. Kto to wie, spróbować nie zaszkodzi.

  Grzanek
  Z tymi dzwoneczkami masz rację.
  Pamiętam kiedyś kilka godzin po lesie się włóczyłem i w pewnym momencie zaskoczył mnie przeraźliwy huk, który mną aż wstrząsnął. Okazało się jednak, że podszedłem dość blisko do szosy, a wspomniany huk był jedynie zwykłym dźwiękiem przejeżdżającego samochodu.
  A zwierzęta mają z pewnością znacznie bardziej wyczulony słuch niż mój, którzy ledwie, że nieco do leśnej ciszy i leśnych dźwięków w tamtym momencie się włożył.
  Ale dzwoneczki dzwoneczkami a niedźwiedź i tak może nas zaskoczyć. Patrz poniżej.

  Polubienie

 51. Specjalnie dla Grzanka.

  Rosyjskie drogi Niedźwiedź jedzie autostradą na motorze

  Małżeństwo Rosjan mieszka i je przy stole z… NIEDŹWIEDZIEM 140 kg.

  Niedźwiedź bawi się z człowiekiem

  Spotkanie z dziką watahą Wilków niesamowite!!

  Gdzieś w głowach mamy zakodowane przez Demiurgów, żeby sobie nie wchodzić nawzajem w paradę międzygatunkową, a w razie jakiś tragedii rodzinnych, posiadamy odruch bezwarunkowy, który wymusza na nas opiekę nad małym potomstwem danego gatunku. Przecież wszyscy jedziemy na tym samym wózeczku, który nazywamy życiem, trwaniem, przetrwaniem.

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 52. „Oj Zyga uważaj na panią Dorotę, nie bez przyczyny cię popiera, chwali i zalety dostrzega. Wyczuła twoją kasę i twoje z obecnej małżonki niezadowolenia.
  Z drugiej strony, kto wie jak byś sobie małżonkę zmienił, może byś i na gorsze wyszedł. Kto to wie, spróbować nie zaszkodzi.”

  Twoja semickość i pisuarowatość jest w okrążeniu, poddaj się, złóż broń, nie masz szans.

  Polubienie

 53. Ot, znalazłem coś co tłumaczyło by dlaczego w prehistorycznej Europie dominował KULT ZSYANTROPIZOWANEGO NIEDŹWIERZA (to znaczy niedźwierza chorego, ergo – niebezpiecznego, wg. „grzanka”). Proszę popatrzeć, co taki zsynantropizowany miedo-jad potrafi wyprawiać do spółki ze swym, najwyraźniej zsynbearnizowanym, przyjacielem:

  A tę niedźwiedzicę, która się ze swymi małymi schroniła przed miesiącem na drzewie w środku Smokowca, to parkowcy z TANAP-u jednak zabili: bo początkowo wywieziono ją, uśpioną, z małymi ze 20 km na zachód w rejon rezerwatu ścisłego Kop Liptowskich (gdzie ponoć sobie żyje aż z 40 tych zwierzaków), ale ona wróciła do śmietników Starego Smokowca gdzie chciała się „synantropizować”. Jej potomstwo ponoć sprzedano do jakiegoś zoo na Węgrzech.

  Polubienie

 54. Bardzo fajny i przyjazny zwierzak. Jego jedyną winą jest to, że jest taki wielki i silny, bo taki kot, stworzenie dosyć wredne jedynie może nas podrapać, rozzłoszczony niedźwiedź zabić.

  Polubienie

 55. Co w tym takiego szokujacego? Człowiek jest częścią ekosystemu i powinien od czasu do czasu (a nawet częściej) kończyć w przewodzie pokarmowym drapieżników .

  Polubienie

 56. Gdyby znaleźli się chętni….

  ze strony: http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/139015,wps-zaproszone-do-produkcji-filmu-o-donbasie

  W uznaniu naszego wkładu w walkę o kulturę słowiańską oraz w walkę przeciwko banderowskiej zarazie

  W uznaniu naszego wkładu w walkę o kulturę słowiańską oraz w walkę przeciwko banderowskiej zarazie – finansowanej przez anglosasko–syjonistyczny konglomerat polityczno-biznesowy – studio WPS Poduction zostało zaproszone do współudziału w realizacji filmu fabularnego poświęconego wydarzeniom rozgrywającym się od czterech lat w Donbasie.

  Realizatorzy nie chcą być zależni od jakichkolwiek nacisków polityczno- biznesowych i zachowują całkowitą niezależność artystyczno- produkcyjną. Powstał już scenariusz i scenopis filmu, znany jest reżyser filmu, skompletowana jest obsada aktorska i większość ekipy realizatorskiej. Omówione są prace post produkcyjne i wstępny harmonogram prac na planie. Jak zwykle brakuje trochę sprzętu. WPS Production angażuje własny, posiadany sprzęt oraz prace realizatorów, ale sprawność realizacji i najwyższa jakość zdjęć wymaga pewnego uzupełnienia wyposażenia technicznego.

  W związku z tym, że chcielibyśmy zrealizować film w obecnym, letnim terminie zdjęciowym, zwracamy się do wszystkich naszych sympatyków o rozważenie wsparcia finansowego słowiańskiego ( ukraińsko-rosyjsko-polskiego) przedsięwzięcia. Nasze potrzeby finansowe nie są wygórowane, ale nie jest to oczywiście kwota na poziomie średniej krajowej:))).

  Gdyby znaleźli się chętni, to prosimy o kontakt na wskazane adresy mailowe, na naszej stronie. Gwarantujemy normalne prawa współproducenta, łącznie z udziałem w przyszłych zyskach z dystrybucji, którą mamy zagwarantowaną.

  Z narodowo-patriotyczną nadzieją

  Paweł Ziemiński – stanislav

  za: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/06/23/wps-production-zaproszone-do-produkcji-filmu-o-donbasie/
  ——————————–
  To co wiem to w USA i chyba nie tylko, pieniądze inwestuje się w różne przedsięwzięcia biznesowe. Daje to większe zyski niż odsetki bankowe i są to pieniądze na ogół obarczone mniejszym ryzykiem niż giełdowe machlojki i spekulanctwo. Także inwestuje w produkcję filmów fabularnych. U nas tego jakoś nie widać. Ludziska woleli tracić swoje pieniądze w Amber gold.
  Nagranie filmu fabularnego wcale nie jest trudne ani niemożliwe, ale wymaga udziału chociaż kilku osób.

  Polubienie

 57. Czy to jest tylko przypadkowa bezinteresowność? Może altruizm mamy zapisany w genach i o tym nie wiemy?

  Niedźwiedź ratuje ptaka

  Ssaki ptaki, co za różnica…

  Kotka adoptowała małe kaczuszki

  Psia mama adoptuje kociaki

  Małpa adoptowała kotka

  Kotka karmi jeże

  Pozdrawiam

  Polubienie

 58. kika
  ale najlepszymi przyjaciółmi zwierząt są ludzie.
  Nie szczędzą ani kasy ani pracy dla ich dobra

  i aż przykro patrzeć jak bardzo

  Polubienie

 59. Ad Adm-inka

  ale najlepszymi przyjaciółmi zwierząt są ludzie.

  Oj, Szanowny Adm-inku, SAMI LUDZIE, LUDZIOM GOTUJĄ TAKI LOS, w pogoni za bożkiem Mammonem, a przy okazji zwierzęta na tym cierpią!

  Gospodarz się chwali nową oborą, zwierzętami, ,,maszynką” do dojenia krów i produkcją mleka, które sprzedaje do Spółdzielni Mleczarskiej, w której przerabiają mleko na coś, co już po przetworzeniu nie powinno się nazywać mlekiem. Oczywiście spółdzielnia też się bezrozumnie chwali swoimi osiągnięciami.

  HISTORIA MLEKPOLU

  http://sudowia.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Itemid=343

  Bardzo smaczne tłuste mleczko, w którym jest zaledwie 3,2% tłuszczu. Są jeszcze rodzaje ,,bardziej wypasione”, o zawartości od 1,5% do 2% tłuszczu w tłuszczu!
  Po odciągnięciu z mleka prawie 100% tłuszczu, woda ,,mleczna” zostaje poddana ,,buzowaniu termicznemu” w tajemniczym procesie UHT, gdzie się niszczy wszystkie ustroje bakteryjne i takie ,,pyszne mleczko” wędruje do hiper-supermarketów. Tam na półkach może stać przez siedem miesięcy i nie ma prawa się zamienić w kwaśne mleko czy w serwatkę!

  Mleko UHT – pić czy nie pić

  http://www.poradnia.pl/mleko-uht-pic-czy-nie-pic.html

  MLECZKO WEEKENDOWE – każdy pic jest dobry aby uwiarygodnić to badziewiaste g…

  ,,Wyższość mleka świeżego nad UHT jest bezdyskusyjna. Konsumenci w Polsce i na świecie coraz częściej świadomie wybierają świeże mleko i świeże produkty, a mleko sterylizowane UHT przyjmuje rolę mleka weekendowego.”

  http://www.artykul.com.pl/dlaczego-mleko-uht-jest-niezdrowe/

  Dobrym przykładem jakie to jest ,,smaczne” g… są dzieci, które nie chcą tego pić, więc wstrętne bachory trzeba przymusić, organizując w szkole mleczne akcje. Przecież ,,dobrzy” kapitaliści nie mogą ponosić strat w tym szajsowatym, mlecznym biznesie i ktoś za to musi zapłacić!

  ,,SZKLANKA MLEKA”

  http://www.sonira.pl/szklanka_mleka.html

  Średnia cena mleka u producenta w 2017 r. – 1,31 zł/l, po odtłuszczeniu w mleczarni, w sklepie płacimy przeszło dwa razy tyle za wodę ,,mleczną” – 2.74 zł/l.

  Ceny mleka rosną

  https://www.agrofakt.pl/ceny-mleka-rosna/

  Ile kosztuje mleko i dlaczego tak dużo?

  http://wyborcza.pl/7,155287,21287759,ile-kosztuje-mleko-i-dlaczego-tak-drogo.html?disableRedirects=true

  ŚWIAT OSZALAŁ, KRSULE NA KARUZELI!

  Fullwood Hala Udojowa Typu Karuzela, Rewolucyjne rozwiązanie

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 60. Żydki testują Putina
  Izraelskie samoloty zaatakowały dwa czołgi syryjskich wojsk rządowych i pozycje artylerii. Jest to odpowiedź na pociski, które spadły na żydowską część Wzgórz Golan.

  Ostrzał z sąsiedniego terytorium wojskowi Izraela uznali za przypadkowe, ale „niedopuszczalne naruszenie izraelskiej suwerenności”.

  Marek Kubicki · Yaroslavl
  z każdym takim nalotem Rosyjskie S-400 zaczynają tracić na wartości :/ Rosja nie powinna dawać się tak kompromitować!!!

  Cezary Grzegrzółka
  Nie wiem czemu te k…. mają takie fory w Rosji ?

  A u nas ,,nagonka” na sędziów trwa nadal. Sędzia przeklejał ceny na towarach w markecie. Oszukał, okradł sklep na 30 zł
  Za: TV1
  No kurza twarz sędzia to też człowiek. Miejcie litość.

  Polubienie

 61. Ad Adm-inka

  Szanowny Adm-inku, w ,,przechowalni bagaży” leży sobie spokojnie, komentarz o mleczku w proszku.

  Serdecznie pozdrawiam. Muuuuuuuuuuuuuu.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s