Gdy policjant zabija


Igor Stachowiak został zatrzymany przez policję 15 maja 2016 r.

– Jeśli nadal nie będziesz wykonywał poleceń jeszcze raz ci z tego zapierdolę, rozumiesz? Usłyszał tuż przed śmiercią 25 letni Igor Stachowiak.

Przy zgaszonym świetle, półnagi, w kajdanach wił się na posadce w ciało miał wbite stalowe elektrody

W rok po tragedii w komisariacie przy Trzemeskiej telewizja TVN ujawniła film nagrany tam w dniu śmierci Igora Stachowiaka. Widać na nim, jak leżący na ziemi i skuty kajdankami Igor jest rażony prądem z paralizatora. Minister spraw wewnętrznych powołał specjalny zespół, który ma ponownie przyjrzeć się wydarzeniom na komisariacie.

W sobotę telewizja TVN pokazała nagranie, na który widać 25-latka leżącego w ciemnej toalecie, w którego policjant mierzy paralizatorem i grozi, że jeśli nie będzie wykonywał jego poleceń, to zostanie porażony prądem.

Igor ma ręce skute kajdankami, nie wykazuje żadnej agresji, na polecenie policjantów zdejmuje spodnie i opróżnia kieszenie. Prosi, by policjanci go nie kopali. W którymś momencie jeden z funkcjonariuszy decyduje się na użycie paralizatora. Igor wije się z bólu. Kwadrans później umiera.

Nagranie pochodziło z paralizatora, w którym standardowo zamontowana jest kamera, by można było sprawdzić, czy użycie było zasadne. Wg komentujących film fachowców porażenie paralizatorem osoby, która została wcześniej skuta, jest niezgodne z przepisami. Przesłuchiwanie zatrzymanego w policyjnej toalecie, przy zgaszonym świetle też do standardowych nie należy.

Śmierć Igora na komisariacie. Bez konsekwencji dla funkcjonariuszy

Śmierć Igora na komisariacie. Powołują specjalny zespół

Po emisji filmu w TVN minister spraw wewnętrznych i administracji oraz komendant główny policji powołali przedwczoraj i skierowali do Wrocławia specjalny zespół kontrolny, złożony z doświadczonych oficerów Biura Kontroli i Biura Spraw Wewnętrznych. Mają m.in. przeanalizować akta czynności wyjaśniających i dyscyplinarnych prowadzonych wobec funkcjonariuszy, którzy mieli związek z zatrzymaniem Igora.

„W szczególności mają za zadanie sprawdzenie, czy czynności te prowadzone były rzetelnie i zgodnie z zasadami procesowymi. Szczególnie zweryfikowana zostanie decyzja przełożonych o przywróceniu zawieszonego funkcjonariusza do służby” – zaznaczyło w komunikacie ministerstwo.

Śmierć Igora na komisariacie. Pełnomocnik rodziny: minister obiecywał i nic

Tomasz Szmit, pełnomocnik rodziny Igora Stachowiaka, powiedział w niedzielę „Wyborczej”: – Ujawniony materiał pokazuje bezsilność nas obywateli w stosunku do organów ścigania. Wiedzieliśmy, że paralizatory są wyposażone w kamery, ale nie widzieliśmy wcześniej tego nagrania, które pokazał TVN.

Rok temu razem z ojcem Igora byliśmy u ministra Błaszczaka. Podczas 15-minutowego spotkania przekonywał nas, że zajmie się sprawą i doprowadzi do jej wyjaśnienia. Wygląda na to, że jego wysiłek skończył się na tym, że zadzwonił do ministra Ziobry, żeby przenieść sprawę do prokuratury do Poznania i tyle. Minął rok i dalej wobec nikogo nie wyciągnięto żadnych konsekwencji.

Chciałem też podkreślić, że to przypadek sprawił, że sprawa Igora w ogóle ujrzała światło dzienne. Jestem przekonany, że gdyby rodzice samowolnie nie zrobili zdjęć martwemu synowi przed sekcją zwłok, na których widać obrażenia, jak po duszeniu i pobiciu, to sprawa śmierci Igora zostałaby zamieciona pod dywan.

Śmierć Igora na komisariacie. Błaszczak zwalnia policjanta

Niedługo po tym, jak pełnomocnik rodziny Stachowiaka zarzucił ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi, że mimo obietnicy nic nie zrobił w kwestii wyjaśnienia śmierci Igora, rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Ciarka poinformował, że minister Błaszczak podjął decyzję o zwolnieniu ze służby policjanta, który użył paralizatora.

– Ze względu na dobro służb i wizerunek policji – oświadczył Ciarka. Podkreślił jednocześnie, że wszystkie czynności związane z zatrzymaniem Igora na wrocławskim Rynku „podejmowane były przez policję zasadnie”.

————————

Na początki lat siedemdziesiątych w okresie PRL milicjant w trakcie kłótni zastrzelił swoją żonę. Następnego dnia z rana wszyscy funkcjonariusze musieli podpisać że zapoznali się z rozkazem dziennym komendanta wojewódzkiego milicji że funkcjonariusz X został wykluczony z szeregów milicji obywatelskiej.

Po tym był już tylko zwykłym zabójcą i za zabójstwo został osądzony przez sąd.

Panie ministrze Błaszczak, tak powinno się postąpić w przypadku śmierci Igora Stachowiaka. Jeśli tego nie zrobiono to pan jako minister powinien zwolnić ze służby nie tylko tego co zabił Igora, ale także pozostałych funkcjonariuszy, w tym również komendanta policji.

Zabójcy powinno postawić się zarzut zabójstwa i niech by sąd rozsądził czy było to zabójstwo umyśln,e przypadkowe, czy ze szczelnym okrucieństwem.

Pozostałym zarzut współudziału w zabójstwie, a komendantowi niedopełnienie obowiązków i ukrywanie sprawstwa, utrudnianie śledztwa.

Jeśli pan tego nie zrobił to niech pan poda się do dymisji.

Reklamy

13 uwag do wpisu “Gdy policjant zabija

 1. od julius

  zestawienie zabójstw dokonanych przez policję w Wielkiej Brytani w ciągu ostatnich 24 lat i USA w ciągu pierwszych 24 dni roku 2015

  Polubienie

 2. ,,Gdy policjant zabija” i nic się nie dzieje, to widocznie ktoś ważny musi za tym stać. Kto teraz rządzi? Dobra z(a)miana czyli zapomniane TKM i tam trzeba szukać tego ,,ważnego” ktosia!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/TKM

  PO żąda bilingów rozmów Kempy i policjantów. Szefowa Kancelarii Premiera składa zawiadomienie

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/smierc-igora-stachowiaka-po-co-kempa-robila-u-policjantow-w-olesnicy,743261.html

  Co łączy Kempę ze śledztwem w sprawie śmierci Igora Stachowiaka?

  https://koduj24.pl/co-laczy-kempe-ze-sledztwem-w-sprawie-smierci-igora-stachowiaka/

  ,,Był awans dla osób, które mają krew na rękach”. Budka o sprawie Stachowiaka

  http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-05-24/byl-awans-dla-osob-ktore-maja-krew-na-rekach-budka-o-sprawie-stachowiaka/

  Po tekście „Newsweeka”. Kempa przypomina sobie wizytę na Komendzie Policji w Oleśnicy

  http://www.newsweek.pl/polska/polityka/uklad-sycowski-zwiazek-kempy-ze-smiercia-igora-stachowiaka-,artykuly,411680,1.html

  Pozdrawiam

  Polubienie

 3. Jeśli Beata Kempa miała udział w awansach komendantów no to wniosek nasuwa się jeden, mamy ,,układ zamknięty”, zbrodnia, policja, prokuratura, politycy.
  B. Kempa powinna pożegnać się z obecnym stanowiskiem i to natychmiast i stanąć przed sądem.
  Inaczej cała ta sprawa odbije sie na wizerunku PiS i jej szefa.
  A to z pewnością będzie miało wpływ na wynik w kolejnych wyborach.
  Opozycja nie omieszka tego wykorzystać.
  Panowie z PiS miejcie to na uwadze. Ci co was ciągną w dół niech zejdą z pokładu.

  Polubienie

 4. Nie ma zmiłuj się – teraz rządzimy my czyli TKM!

  Co łączy Kempę z szefem Amber Gold?

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/beata-kempa-w-materialach-komisji-ds-amber-gold/8pn1smh

  Kempa zamieszana w aferę Amber Gold? Szykuje się polityczne trzęsienie ziemi…

  http://crowdmedia.pl/kempa-zamieszana-amber-gold-szykuje-sie-polityczne-trzesienie-ziemi/

  Podejrzane powiązania Beaty Kempy z aferą Amber Gold

  https://koduj24.pl/podejrzane-powiazania-beaty-kempy-z-afera-amber-gold/

  Listonosz w randze ministra, przekazuje liścik od córki leśniczego, ministrowi od czegoś tam!

  Błaszczak dostał tajemniczą kopertę od Szyszki. Wzbudziła duży popłoch u polityków PiS-u

  http://www.newsweek.pl/polska/polityka/szyszko-wrecza-koperte-blaszczakowi-poploch-politykow-pis-,artykuly,411709,1.html

  ,,To jest taka córka leśniczego…” Chi, chi, chi…

  Szyszko wręcza tajemniczą kopertę Błaszczakowi! ,,To jest taka córka leśniczego…”

  http://www.pudelek.pl/artykul/112119/szyszko_wrecza_tajemnicza_koperte_blaszczakowi_to_jest_taka_corka_lesniczego_wideo/

  Petru: Córka leśniczego? Misiewicz to finezja

  http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/opinie/petru-c%c3%b3rka-le%c5%9bniczego-misiewicz-to-finezja/ar-BBCGkhJ?li=BBr5MK7&ocid=DELLDHP

  Zapewne córka grabarza też przesłała kopertę, za deski przerobione z Puszczy Białowieskiej? Cha, cha, cha…

  Pozdrawiam

  Polubienie

 5. Poniższa teoria różni się od tej, która zakłada podbicie Rosji przez Żydów. Nie uwzględnia jednak tego, że muzułmanie są narzędziem w rękach żydostwa do podbicia całej Europy i nie tylko.

  The interesting fact here is that the Islamization of Europe in itself creates an existential threat to Russia.
  Islamizacja Europy stwarza zagrożenie dla Rosji.

  When Islamic governments are established in Germany, France and the UK – which is something that is an absolutely certainty in the next 15-20 years, if we continue on this same path – a bunch of irate brown people are going to be in control of Western military equipment, and Russia will obviously be their next target for conquest.
  Islamskie rzady w Europie. Przy kontynuacji obecnej polityki w ciągu najbliższych 15-20 lat kolorowi będą kontrolowali uzbrojenie i Rosja może stać się ich następnym celem.

  Right now, there is the Eastern European barrier between the rapidly Islamizing Western Europe, but that won’t last forever.
  Because Poland and Hungary and the Baltics refuse to pull out of the EU, they are eventually going to have Islamization forced on them by Brussels.
  Russia will then have Islamic states on all of its borders. Which is obviously a highly undesirable position for that country.
  If I were Putin I would just start nuking European capitals.
  Europa Wschodnia jest barierą. Nie będzie to jedna wiecznie trwało.
  Polska i inne kraje odmawiają przyjęcia kolorowych jednak zostanie to na nich wymuszone przez Brukselę.
  Rosja będzie miała wtedy same islamskie kraje na wszystkich swoich granicach co jest niepożądaną pozycją.
  Gdybym był Putinem zacząłbym bombardować atomem europejskie stolice.

  When asked if Moscow could someday become part of a caliphate, Putin said that Russia “will not allow this to [happen].”
  https://www.dailystormer.com/putin-russia-wont-be-turned-into-a-caliphate/

  Polubienie

 6. Internauta dobiera sobie źródła a telewidz siedzi i ogłada to co mu na ekranie wyświetlą (pod nos podadzą)
  Prawda.
  Internet to prawdziwa kopalnia wiedzy, doskonała biblioteka, wyśmienita uczelnia i możliwość wszechstronnego kształcenia i studiowania. Ty sobie wybierasz, ty repetujesz dowolną ilość i ty sobie wybierasz czas i tępo.

  Polubienie

 7. Ad Juliusa

  Poniższa teoria różni się od tej, która zakłada podbicie Rosji przez Żydów. Nie uwzględnia jednak tego, że muzułmanie są narzędziem w rękach żydostwa do podbicia całej Europy i nie tylko.

  Szanowny Juliusie, muzułmanie to też są szmule, pochodzący od mame Sary i tate Abrama/Abrahama. Dawno temu nazywano ich imieniem mame – SARA-ceni, póżniej zmieniono nazwę, przekształcając anagramowo imię tate – ABRA na ARAB.

  Saraceni

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Saraceni

  https://sjp.pl/Saraceni

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 8. Senat USA zatwierdził nowe sankcje nałożone na Rosję. Teraz musi zatwierdzić to kongres i prezydent. Obejmują między innymi zakaz wspólnych z Rosją inwestycji w projektach energetycznych, technplogicznych etc. a złamanie ich grozi wysokimi karami finansowymi. Sprzeciwili sie temu Niemcy i Austriacy a kanclerz Merkel potępiła je. Uderzają one w koncerny zachodnioeuropejskie zaangażowane w budowę Nord Stream 2.(Rosjanie dostali już kasę na budowę od zachodnich koncernów) Ponieważ obecne są one również na rynku amerykańskim to będą one mogły być karane finansowo przez jankesów w przypadku ich złamania. Niemcy otwarcie mówią o wymuszonym przejęciu rynku gazu europejskiego przez Amerykanów i zmuszenia Europejczyków do zakupów po wyższych cenach.
  Oczekujemy kontrsankcji rosyjskich, które mogą boleśnie uderzyć Amerykanów tylko czy Putinowi dane będzie to zrobić.

  Polubienie

 9. Juliusie Putin to szachowy frajer, daje się szachować w każdym czasie i miejscu. Ameryce nie podskoczy bo jak wiesz nie sposób jest podskakiwać na klęczkach.
  Merkel też jest w trudnej sytuacji, ma przecież u siebie amerykańskie bazy i zakazy. A w dodatku te sankcje są nie tylko przeciw Rosji, ale i przeciw Niemcom, bo to im się zakazuje i nakazuje, ale też dla dobra Ameryki. To taki mały majster sztych od majstrowania czyli od machrowania. Taki szacher macher. Sankcje w Rosję i po kieszeni Niemców. Właśnie o to chodzi by wyciągnąć kasę od Niemców.
  Nie tak dawno płacił Volkswagen za coś tam co było niby podobne do tego co mają w swych autach Amerykanie, później płacił tenże Volkswagen, że emisję miał komputerowo podkręcane. A pozostałe niemieckie firmy to co, nie będą płacić?
  A niech płacą. Ameryka potrzebuje swoje dolary back.
  Merkel też ma narzędzia by udupić nieco amerykanów. Może im podnieść ceny za wodę, ziemię, powietrze, chlebek którym karmią jankesów w niemieckich, pardą amerykańskich bazach w Niemczech. A poza tym też może ograniczyć spożycie coca coli, amerykańskich filmów, broń może zacząć kupować u Chińczyków czy u Rosjan i tak dalej.
  Fajnie by wyglądało jakby się nieco wypięła na Amerykańców, albo pokazała im gest Kozakiewicza. Zawsze może im też powiedzieć ,,takiego wała jak Rosja cała”
  A wygląda na to że ma taką ochotę. Jak by się zdecydowała wywiesić flagę ,,Yanki goł hom” albo po naszemu ,,spierdalać” to też by ładnie wyglądało.
  Ciekawe czy Trampek zdecydowałby się wysłać lotniskowiec i bardzo groźną łódź podwodną do wybrzeży Niemiec.

  Polubienie

 10. … Merkel też ma narzędzia by udupić nieco amerykanów…

  MerkEL odzyskała niemieckie gold-y, swego czasu przymusowo zdeponowane tu i tam, to teraz może ,,dupić” kogo chce i ile razy chce!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Z%C5%82oto_III_Rzeszy

  Niemcy chcą swoje złoto z powrotem. Amerykańskie skarbce są puste?

  http://forsal.pl/artykuly/929335,niemcy-chca-swoje-zloto-z-powrotem.html

  Niemcy szybko sprowadzają złoto do kraju. Ściągnęli już ponad 200 ton

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,21354790,niemcy-szybko-sprowadzaja-swoje-zloto-do-kraju.html

  Niemcy odzyskali setki ton złota. Były przechowywane w USA i Francji

  http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/zloto-rezerwy-bundesbank-niemcy,155,0,2260635.html

  Pozdrawiam

  Polubienie

 11. KTO WYWOŁAŁ OSTATNIĄ WOJNĘ ŚWIATOWĄ? KTO WYBUDOWAŁ POLSKIE OBOZY ZAGŁADY DLA SZMULI? TO NIE BYLI UCZCIWI AŻ DO BÓLU NIEMCY, TYLKO WREDNI POLACY, KTÓRZY Z TAJEMNICZYMI NAZI DOKONALI TYCH WSZELKICH OKROPNOŚCI I POTWORNOŚCI WOJENNYCH, A TERAZ MUSZĄ ZA TO SŁONO ZAPŁACICIĆ. PŁACIĆ, PŁACIĆ I JESZCZE RAZ PŁACIĆ…!

  My musieliśmy płacić ,,słone” rachunki od razu po wojnie, za nie naszą wojenkę…

  … NAZI nikomu nie wypłaciło żadnych odszkodowań po dziś dzień! Możemy się tego dowiedzieć od szantażystów politycznych!

  Cios za cios. Bruksela chce kasę za Brexit, to Anglia chce za II wojne światową

  http://polskie-echo.com/cios-za-cios-bruksela-chce-kase-za-brexit-to-anglia-chce-za-ii-wojne-swiatowa/

  POLSKA MA PRAWO… Chi, chi, chi, PRAWO DLA NAIWNYCH, cha, cha, cha…

  Pozdrawiam

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s