Druga strona Dobrej Zmiany


Dojna zmiana – „miłośnik emerytur” i „szalony drwal” w akcji

Mnóstwo krytyki z ust Polaków wylewa się na Tadeusza R. zakonnika międzynarodowego zakonu redemptorystów, żądającego od PiS spłacania długu za poparcie w czasach, gdy PiS było opozycją i bohatera hekatomby lasów w Polsce. Czy słusznie?

Tadeusz R. to określenie należy mu się choćby za defraudację zbiórki pieniędzy z cegiełek na Stocznię Gdańską, ze zbiórki której stoczniowcy nie zobaczyli grosza.
Przypomnę również, że z klauzuli międzynarodowego zakonu redemptorystów wynika iż zakonnik tego zakonu nie powinien dążyć do wartości materialnych, a duchowych, powinien nieść naukę, a nie walczyć o emerytury i dotacje „wdzięcznej partii”. Wstępując do zakonu Tadeusz R. ślubował ubóstwo…
Ale przejdźmy do konkretów:
Na skutek umowy między Tadeuszem R. i Jarosławem Kaczyńskim mamy sytuację w której Tadeusz R. obsadza zarówno określoną pulę posłów (B.Kempa – na „imprezie” u Tadeusza R. najpierw wita Tadeusza R. później biskupów, gdzieś tam między wierszami wymienia Andrzeja Dudę, ot tak nieważnego prezydenta RP… E.Kruk, znaną pod pseudonimem „Coś tam coś tam”, Szyszko – największy szkodnik lasów Polski… i wielu innych. Jak również obsadzającego lukratywne stanowiska w spółkach Skarbu Państwa, jak np. Małgorzata Sandurska – Rydzykiewicz w PZU. Mając obsadzonych swych ludzi w ławach poselskich i w Spółkach Skarbu Państwa Tadeusz R. żąda, by firmy państwowe zamawiały reklamy w jego polskojęzycznych mediach. (tu znów niezbędne jest wyjaśnienie (dla niektórych): redemptoryści prowadzą działalność medialną w ok. 100 krajach na świecie, a to wystarczy by nazwać ich międzynarodowym konsorcjum multimedialnym, zaś media prowadzone w Polsce nazwać „polskojęzycznymi mediami zakonu redemptorystów). Mamy do czynienia z typową dojną zmianą. Axel Springer płacze nad utratą dochodów z reklam, Tadeusz R. wymaga, by te pieniądze dostały jego media. Dwa polskojęzyczne biznesy multimedialne domagają się ich finansowania.
Zwróćmy uwagę na to, że nawoływanie ludzi obsadzonych dzięki własnym wpływom, do konkretnych zachowań biznesowych przedsiębiorstwa, w którego zarządzie ich obsadzono  jest określane w prawie jako „przestępstwo nawoływania do korupcji”. Tak, Tadeusz R. dopuścił się przestępstwa korupcji – żądania korzyści materialnych za korzyści materialne od ludzi przez niego obsadzonych (wysokie apanaże za poparcie za zlecenia reklamy w polskojęzycznych mediach zakonu redemptorystów, którymi kieruje Tadeusz R.). to połączone przestępstwa nepotyzmu i korupcji.
Każde przedsiębiorstwo powinno samodzielnie kształtować swoją politykę reklamową, zgodnie z jego interesem a nie interesem reklamodawcy. Jeśli zarząd zamawia usługi temu przedsiębiorstwu niepotrzebne, a reklama w mediach redemptorystów nie była potrzebna (skoro dotychczas jej nie zamawiano) jest to działanie na niekorzyść spółki, którą się zarządza, co prawo wyraźnie określa przestępstwem.
J.F.Szyszko największy szkodnik lasów Polski
Jak się ocenia Lex-Szyszko kosztowała Polskę 3 miliony drzew. Jak określają sami leśnicy za Szyszko wycinki drzew w lasach Polski wzrosły 2.5 krotnie. Za poprzednich rządów wycinaliśmy mniej niż wynosił roczny przyrost drewna w naszych lasach. Za czasów Szyszki wycinki wzrosły 2.5 krotnie. Czyli wycinamy więcej niż w ciągu roku w naszych lasach przyrośnie. Takie działanie określa się jako gospodarkę rabunkową. Oczywiście przez podległych Szyszce „leśników” i ministerstwo Szyszki jest to uzasadniane na różne sposoby. Między innymi potrzebami naszego przemysłu meblarskiego, w którym w Europie posiadamy znaczące miejsce. Tu trzeba zadać pytanie, czy zapotrzebowanie na meble na rynku międzynarodowym nagle wzrosło 2.5 krotnie? Jak wiemy, rządy PiS rozłożyły budownictwo infrastrukturalne, tak więc zapotrzebowanie na drewno budowlane spada. Nasuwa się jakże słuszne pytanie, co leśnicy robią z tym drewnem, że potrzebna jest aż 2.5 krotne zwiększenie wycinki?
Z zasad ekonomii wiadomo, że cenę kształtuje podaż. Gwałtowny wzrost podaży (2.5 krotny) ze strony Polski musi spowodować iż nasze nadwyżki drewna musimy sprzedawać po niższych cenach. Czyj interes reprezentuje nosiciel kopert od „córki leśnika”?
Patrząc po rabunkowych działaniach tego rządu, coraz wyraźniejsze staje się pytanie. Ile lat Polacy będą musieli odbudowywać Polskę, po rządach PiS i ich „dojnej zmianie”?
Prawa autorskie: jestem autorem tekstu i zdjęcia. 
p.s. W związku z komentarzem blogera Husky, powiem o hańbie Szyszki jako „myśliwego”. Hańbą dla myśliwego jest strzelanie do ptaków wypuszczanych z klatek a także do „krów na pastwisku” Bawię się bezkrwawym myślistwem, czyli polowaniem na zwierzęta z aparatem fotograficznym.
Szyszko planuje polowania na łosie. To zwierzę, do którego nie raz z aparatem podchodziłem na kilka metrów. Upolować jelenia, zobaczyć, to jest myśliwski wyczyn, kozła sarny (jest ostrożniejszy od samic). Upolować ptaka z klatki wypuszczanego z klatki, czy też łosia, zwierzę, co nie boi się człowieka, to dno i kupa mułu. Takim jest w mojej ocenie Szyszko.
Możliwość podejścia do Łosia, wszystkie zdjęcia są moje:
   Łosza z młodym
Podejście do łosia z aparatem. Łoś nie przerwał konsumpcji, stałem od niego nie więcej jak 10 m.
Łosza z młodym w porannej mgle.
Kozioł sarny
Jeśli ten szkodnik polskiej przyrody zezwoli na odstrzał łosi, to uważam iż mam pełne prawo nazywać go „rzeźnikiem”. WYgląda na to, iż po „dojnej zmianie” PiS nic co bliskie Polakowi nie zostanie.
—————————–
W temacie mediów zgoda
W temacie drzew – nie.
Mam wrażenie, że najwięcej obrońców drzew jest wśród tych którzy nigdy żadnego drzewa nie posadzili i kawałka zarośniętej ziemi nie mają.
Zwiększona wycinka była w dużej mierze z powodu pierwotnych ograniczeń i niepewności co do przyszłości prawnej w tym zakresie. Wszyscy korzystali z nagłej okazji. Z czasem sprawa wróciła by do normy. Dla mnie osobiście nie do przyjęcia jest sytuacja gdy muszę się prosić i do tego płacić opłaty za wycięte zarośla na własnym kawałku ziemi. Znaczy to , że w praktyce prywatna własność nie istnieje . Właścicielem jest się bowiem wtedy, gdy ma się możliwość dysponowania własnością zgodnie ze swoją wolą. W obecnej już sytuacji prawnej dostaniesz większą karę za wycięty krzew niż za zabicie człowieka na posterunku policji. Paranoja.
To co napisałem wyżej nie dotyczy rezerwatów i innych obszarów chronionych , które powinny mieć jakieś uregulowania w sprawie wycinki drzew..
Reklamy

62 uwagi do wpisu “Druga strona Dobrej Zmiany

 1. „W 1945 roku wszystkie drzewa, jakby je zmierzyć i policzyć, dawały w sumie ok. miliarda metrów sześciennych.” – A teraz? / Co minister Szyszko robi w Lasach Państwowych, … pracuje dla Niemców?

  23.06.2015 Polityce.pl: „Gazeta Wyborcza” atakuje Ministerstwo Środowiska za to, że w Lasach Państwowych zatrudnionych jest ponad 25 tys. osób. To dużo?
  Minister Andrzej Konieczny: Nie czytam tej gazety. Jedno jest pewne, że Lasy Państwowe jeszcze nie tak dawno, bo w okolicy lat 90., zatrudniały 125 tys. osób. Od tego czasu przeprowadzono ogromną restrukturyzację, dokonał się ogromny postęp transferu wiedzy i technologii (chodzi o informatyzację w Lasach Państwowych) oraz wielkie przeorganizowanie zasad działania. Zostało 25 tys. osób, a zadań do wykonywania w zakresie leśnictwa jest cztery lub pięć razy więcej.
  Dziś Lasy Państwowe są w dobrej kondycji?
  Teraz, gdy ten majątek w wyniku przyrostu drewna się pomnaża Lasy Państwowe mogą być wzorem w Europie i świecie w zakresie zrównoważonego rozwoju. Lasy na swoim terenie tworzyły i tworzą parki narodowe i rezerwaty. To nie wzięło się skądś.
  Dzięki temu, że od dziesięcioleci wycinaliśmy połowę tego drewna, co rocznie przyrasta mamy prosty rachunek. W 1945 roku lesistość Polski wynosiła 21 proc, teraz mamy prawie 30 proc.
  W 1945 roku wszystkie drzewa, jakby je zmierzyć i policzyć, dawały w sumie ok. miliarda metrów sześciennych.
  Ile jest teraz?
  Mamy 2,5 mld metrów sześciennych drewna, które rośnie w naszych polskich lasach. 2,5- krotny wzrost pomimo, że 2,5- krotnie więcej wycinamy. Wycinamy i sadzimy.
  Sadzimy tysiąc drzew na minutę i to nie jest propaganda. Posadzimy co roku ok. 500 mln drzewek, dlaczego o tym się nie mówi?
  Żeby mieć piękne parki trzeba je rewitalizować. Trzeba wycinać drzewa, które są stare, niebezpieczne, z których opadają konary i niszczą samochody oraz mogą zabić człowieka. I w to miejsce sadzić jeszcze więcej młodych drzewek. Tu trzeba wrócić do logicznego rozumowania i wyciągania wniosków, to są proste rzeczy. Natury się nie oszuka.
  —————————————————————–
  No cóż? Lasy Państwowe zajmują 1/3 (31% z 312 697 km kwadratowych) terytorium kraju. Jak czytamy teren ten z sukcesem obsługuje 25 tyś. ludzi. Dzięki lasom pozyskiwanemu drewnu jesteśmy jednym z największych producentów mebli na świecie, …. które eksportujemy min. do Niemiec.
  – Czy minister Szyszko pracuje dla Niemiec, czy dla polskiej gospodarki?

  Ziut Polskę Zbaw

  Polubienie

 2. Miałem mniej niż trzydzieści lat jak dowiedziałem się że można wyciąć i zabrać sobie samosiejki jakie zarastały teren za miejscowym lotniskiem. Chodziło o to że lotnisko zaczynało od strony lasu zarastać i trzeba było rosnące tam drzewa wyciąć.
  Była okazja, pomyślałem sobie wytnę drzewka zrobię sobie z nich szklarnię (ale pokrytą folią) na pomidory.
  W tamtych czasach jedynym sprzętem była siekiera, więc za siekierę i do lasu. Drzewa były w większości brzoza i trochę świerków. Młody, silny, zdrowy, myślałem że łatwo mi pójdzie, ale z każdym kolejnym ściętym drzewem przekonywałem się, że praca drwala w lesie to jednak cholernie ciężka harówa. Mimo, że już byłem włożony do ciężkiej pracy i do łopaty, od siekiery dostałem burchli na rękach i kark też jakby mi zesztywniał. No ale szklarnia na podwórku stanęła, folia ją przykryła i pomidory wyrosły
  W tym roku po sąsiedzku padło kilka ładnych klonów, sąsiad oddał mi je za darmo byle uprzątnąć teren, znaczy się wywieść.
  Teraz mamy luksus dobrej zmiany, kapitalizm wszelkie dostatki i udogodnienia i sprzęt że cho cho. Pilarz z pomocnikiem za dość marne wynagrodzenie pociął drzewa na klocki i wystarczyło je jedynie załadować na samochód i po krzyku.
  Ale teren był dosyć nierówny, zawalony gałęziami, samochodem nie dało się pod klocki podjechać więc trzeba było je wynosić. No kurza twarz, drewno jest ciężkie, nawet bardzo ciężkie, podnieść taki kloc pewnie ze sto kilo albo i więcej, na taczkę załadować z taczki na samochód, nie wszędzie nawet taczką dało się wjechać czy wyjechać, więc trzeba było przetaczać. Też ciężko, a wszystko dla tego, że człowiekowi wciąż mało i mało. No ale takie życie.
  Na szczęście synowie, słowiańskie mięśniaki jak ich Zyga kiedyś określił, co nieco dziadkowi pomogli.
  A klon piękne drzewo i doskonałe drewno do obróbki.

  Polubienie

 3. piąta generacja rosyjskich samolotów, prawdziwy taniec nad ziemią, ale czy to nie jest jakaś filmowa sztuczka? Nie widać pracy silnika, dysze są ciemne bez ognia.

  Su-27 jak ląduje

  Polubienie

 4. KIEDY NIE WIADOMO O CO CHODZI, TO ZAWSZE CHODZI O PIENIĄDZE!

  Tusk obiecał Żydom zwrot majątku

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/tusk-obiecal-zydom-zwrot-majatku,51767.html

  Mieli sprzedać polskie lasy, aby dać pieniądze Żydom. Żydom, którzy się tego domagają nic się nie należy!

  https://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/569-bronek-lasy-panstwowe

  Czy Polska da się znowu ograbić?

  http://blogpress.pl/node/20563

  Tajne rozmowy w Nowym Jorku. Co prezydent Duda obiecał amerykańskim Żydom?

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/12/tajne-rozmowy-w-nowym-jorku-co-prezydent-duda-obiecal-amerykanskim-zydom/

  Przemysł został zniszczony i rozgrabiony, teraz przyszedł czas na lasy.

  https://www.polishclub.org/2017/06/10/przemysl-zostal-zniszczony-rozgrabiony-teraz-przyszedl-czas-lasy/

  PiS kontynuuje politykę leśną PO … rabunek polskich lasów na niebywałą skalę

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/pis-kontynuuje-polityke-lesna-rabunek-polskich-lasow-niebywala-skale-2017-06

  Pozdrawiam

  Polubienie

 5. O co chodzi tym pejsatym sqr….? Ile razy można płacić za to samo? Jakim prawem szmul będący od wieków, gościem na polskiej ziemi, domaga się od gospodarza tej ziemi zapłaty? Mieszkając w hotelu, też sobie każe płacić za pobyt?

  LIST KOMISJI HELSIŃSKIEJ Z UDZIAŁEM SENATOR HILARY CLINTON DO PREMIERA JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO

  http://www.cheops4.org.pl/phpBB3/viewtopic.php?t=1888

  To też jest reperacją wojenną i powojenną dla szmuli, za doznane od Polaków urojone cierpienia?

  Izraelska korporacja przejmie polskie wodociągi, to już pewne!

  https://forumemjot.wordpress.com/2016/02/14/izraelska-korporacja-przejmie-polskie-wodociagi-to-juz-pewne/

  Żydowskie koncerny przejmują polską wodę pitną

  https://jarek-kefir.org/2015/10/27/zydowskie-koncerny-przejmuja-polska-wode-pitna/

  Roszczenia żydowskie spłacone już dawno.

  https://forum.wybudzeni.com/index.php?topic=226.0

  Pozdrawiam

  Polubienie

 6. Nadszedł taki czas aby odwołać się do oryginalnego podziału na,CYWILIZACJE,jakiego dokonał polski badacz Feliks Koneczny.Nie przez przypadek ewolucyjne osiągnięcia CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ opisał w CYWILIZACJA BIZANTYJSKA,oraz wyeksponował CYWILIZACJĘ ŻYDOWSKĄ,nazywając ją CYWILIZACJĄ PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.
  Inny polski badacz antyku Tadeusz Zieliński w swojej HISTORIA RELIGII ANTYCZNEJ w tomie III HELLENIZM A JUDAIZM opisał list rozwodowy,który stał się kamieniem węgielnym dla rozwoju kultury chrześcijańskiej.

  Polubienie

 7. Boże drogi .Temu portalowi zależy chyba na tym abym dostała zawału serca i umarła . Ten minister Szyszko ma twarz jak zombie z amerykańskich filmów . Serdecznie proszę o zmianę zdjęcia na inne .
  Czytelniczka Dorota .

  Polubienie

 8. Bardzo panu dziękuję za piękne zdjęcia .Wchodzę już na stronę bez strachu i trzęsących się rąk a tak bywało wcześniej gdy w centrum było zdjęcie pana ministra Szyszki .Bardzo nieciekawą ma on twarz .Serdeczne pozdrowienia .

  Polubienie

 9. Na zakończenie dodam dygresję że taką miłą , spokojną i ładną twarz ma pan Głogoczowski i jako czytelniczka proszę o jak najczęstszą jego aktywność tutaj bo to człowiek o dużej wiedzy i każdy może się od niego dużo ciekawych rzeczy dowiedzieć .

  Polubienie

 10. No, no, no, odwiedziła nas Szanowna Pani DORKA, a może PAN-DORKA? Niezbadane są wyroki niebios, dlaczego doznaliśmy takiego zaszczytu? Mnie się kojarzy DORA z TORA i sam nie wiem dla czego! Chi, chi, chi, WIEM, WIEM, DOBRZE WIEM, ale nie powiem, cha, cha, cha…

  Mimo to, serdecznie witam Szanowną Panią Dorcię i zachęcam, nie tylko do czytania naszych… ale proponuję też troszeczkę popukać w klawisze, bo my też bardzo lubimy czytać co piszą inni!

  Polubienie

 11. kika22
  ….taką miłą , spokojną i ładną twarz ma pan …ma też z pewnością kika22
  czekamy na zdjęcie

  Mieczysław Sylwester Kazimierzak też przystojniacki i mądrze pisze, tylko nam trudno pojąć o co chodzi

  Polubienie

 12. No i sami widzicie (chociażby ze zdjęć kiki), co by sie działo, gdyby wybory wygrała platforma, a mimo tego to rzady PiS nazywa się „chazarią”, a Platfusów rozsądnymi proeuropejskimi politykami, dom wariatów.

  Polubienie

 13. Ad MSK ostatni wpis. Tu przynajmniej raz z panem MSK (poznałem go osobiście u ks. Jana Kurdybelskiego we Wrocławiu przed laty) się zgadzam.

  Polubienie

 14. Na sprzedaż: Puerto Rico
  Terytorium stara się, aby prywatne firmy prowadziły porty, lotniska, promy i nie tylko, różnego rodzaju usługi mogą być następne jak energetyka, wodociągi, wywóz śmieci etc.
  Puerto Rico nie ma gotówki i nie może już pożyczyć pieniędzy. Więc chce sprzedawać się częściowo.
  Zamorskie terytorium USA przygotowuje się do poszukiwania ofert od prywatnych inwestorów.
  https://www.wsj.com/articles/for-sale-puerto-rico-1498474800?mod=e2tw
  Oto jak kończą zamorskie terytoria USA.

  Polubienie

 15. cyt.
  „Dzięki lasom pozyskiwanemu drewnu jesteśmy jednym z największych producentów mebli na świecie, …. które eksportujemy min. do Niemiec.
  – Czy minister Szyszko pracuje dla Niemiec, czy dla polskiej gospodarki?”

  A niby co Polska na dzień dzisiejszy poza sezonową tanią siłą roboczą do fabryk, na budowy czy plantacje ma do zaoferowania Niemcom ?
  Samochody? A może …statki?
  Zatem tnie więc lasy, robi solidne z nich meble i wysyła do Niemiec – a w zamian polskie masy pracujące w kraju poprzez sieć ikei i tym podobnych, mogą sobie nabywać meble wykonane ze sprasowanego śmiecia oklejonego ładną sklejką.

  No ale jak uczciwie spojrzeć na mapę kraju – to właśnie tereny utracone po 1945 roku przez Niemcy i następnie przyłączonych przez wujka Stalina do Polski, odznaczają się po dziś dzień największą % lesistością.

  Polubienie

 16. Ad Luka

  Wygrało PiS i co się zmieniło Luczek?

  30 05 2017 Pracuje 1 dzień w miesiącu dostaje 7.300 zł.

  Szefowa Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju Anna Rogut to prawdziwa szczęściara! Tylko za to, że jest przewodniczącą Rady, dostaje 7,3 tys. zł. A posiedzenia odbywają się… raz w miesiącu i trwają ledwie kilka godzin.
  Członkiem Rady jest m.in. Jan Duda, ojciec prezydenta RP za ,,tylko” 4 tysiące miesięcznie.
  NCBiR podlega jako agencja ministrowi nauki i szkolnictwa wyższego Jarosławowi Gowinowi. 16 listopada 2015 r. zatrudnionych było tam 345 osób, a 17 marca 2017 r. – już 405 osób. Wraz z rosnącym zatrudnieniem rosną też koszty działalności agencji. Półtora roku temu fundusz płac wynosił 27,8 mln zł, obecnie jest to już 35,7 mln zł.

  http://sklave.manifo.com/

  A wiesz, co oznacza słowo ŚCIEMA, w tym przypadku chodzi o WIELKĄ ŚCIEMĘ?

  https://sjp.pl/%C5%9Bciema

  Bywaj Luczek

  Polubienie

 17. Ad Dyla

  No ale jak uczciwie spojrzeć na mapę kraju – to właśnie tereny utracone po 1945 roku przez Niemcy i następnie przyłączonych przez wujka Stalina do Polski, odznaczają się po dziś dzień największą % lesistością.

  GLOBALIŚCI NIC NIE ZOSTAWIAJĄ PRZYPADKOWI!

  Szanowny Dylu, ta największa lesistość na ,,dzikim zachodzie” to już historia. Wystarczy postawić jedną fabryczkę płyt wiórowych w regionie i ogromny las zaczyna szybko znikać, zmieniając się w trociny! Wycinają i przerzedzają lasy od środka, że przypadkowy leśny spacerowicz czy kierowca jadący szosą, prowadzącą przez las, nie dostrzega żadnych zmian czy ubytków leśnych. Dopiero to widać na zdjęciach z lotu ptaka.

  KAPITALIZM PO POLSKU

  Kronopol modernizuje zakład w Żarach

  Kronopol inwestuje w Żary. Budowa będzie kosztować ok. 30 mln zł

  http://zielonagora.wyborcza.pl/zielonagora/1,35182,19343348,kronopol-inwestuje-w-zary-budowa-bedzie-kosztowac-ok-30-mln.html

  Imperium KRONO

  http://galik.blox.pl/2006/11/Imperium-KRONO.html

  http://www.trzciel.szczecin.lasy.gov.pl/image/image_gallery?uuid=2d21e4de-3ae5-4a05-9aed-bc861813a0bb&groupId=34442

  Ale co to, na Warmii i Mazurach też zaczną ostro rżnąć? Pewien mieszkaniec z Olsztyna, na pewno się ucieszy z tak wspaniałej wiadomości! Co tam, jakieś ,,chwasty”, będą przysłaniać Słońce!

  Egger i inni inwestują na Warmii i Mazurach

  http://www.biznesmeblowy.pl/rynek_mebli/111/egger_i_inni_inwestuja_na_warmii_i_mazurach,8795.html

  I tu się zgina dziób pingwina, że inwestycja powstanie – widocznie córka leśniczego zapomniała wysłać kopertę do ministra!

  Polski rząd stopuje zagraniczną inwestycję koło Olsztyna

  http://olsztyn.wyborcza.pl/olsztyn/1,48726,21038282,polski-rzad-stopuje-zagraniczna-inwestycje-kolo-olsztyna.html

  Tajemnicza inwestycja giganta w Polsce. Co oni kombinują?

  http://pikio.pl/tajemnicza-inwestycja-giganta-w-polsce-co-oni-kombinuja/#

  P.S. W kapitalizmie wszystko jest proste jak drucik – kto dobrze nie posmaruje, ten nie jedzie.

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 18. ad Adm 26-VI/2017.
  Mogę swoją intencję podsumować powtórzeniem stwierdzenia,że aby lepiej zrozumieć GLOBALIZM można dostosować słownik Bertranda Russella dla KOMUNIZMU.
  W trwającej WOJNIE O PIENIĄDZ opisanej przez Song Hongbinga Chińczyk opisuje jak wywołuje się kryzysy,aby na nich zarabiać.Temu celowi służy proces od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który zintensyfikował militaryzację handlu wojną i pokojem.
  ad.markglogg.
  Wspomnianego księdza Jana J.Kurdybelskiego nazwałem kapelanem CYWILIZACJI GRECKO-RZYMSKIEJ,która jako ŁACIŃSKA przeszła swoją ewolucyjną drogę.Nieodparcie nadal argumentuje,że korzeniami chrześcijańskiej kultury jest antyczna Grecja,a jej rozprowadzenie odbywało się dzięki prawu rzymskiemu.

  Polubienie

 19. Na sprzedaż: Puerto Rico…
  Jeśli tak by było, to Rosja i Chiny miałyby wspaniałą okazję kupić sobie teren przyległy do zatoczki, wybudować port i bazę lotniczą i ustawić tarcze antyrakietowo– antyamerykańską.
  Ale chyba tak nie jest.
  Posługując się mapą gogle można zobaczyć, że zabudowa na wyspie jest parterowa, ale schludna i całkiem ładna, olewacie odnowione, samochody całkiem, całkiem, tylko ludzi jakby nie widać.

  Polubienie

 20. Kika ładny ten obrazek ze zdjęciami PiS–owców, ale:

  Ziobro jeszcze prawa nie wykończył, a powinien to zrobić już dawno. To samo z minister oświaty. Do d… nam takie szkoły po których nie ma się żadnego fachu w ręku i nie można dostać dobrej roboty.
  Kurski powinien jak najbardziej wykończyć tych od festiwalu w Opolu łącznie z prezydentem tego miasta.
  Ten od wykańczania karakali powinien dostać nagrodę pieniężną, bo te karakale tak były potrzebne polskiej armii jak rzep psu do ogona.
  Duda niech doprowadzi jak najszybciej do zmiany konstytucji bo to co się działo i dzieje z KOnDoniarzami i wyjątkową kastą sędziowską jest jednym wielkim burdelem i zagrożeniem dla obywatela.
  Młodzież wszechpolska wczoraj nieco KOnDoniarzom dokopała, ale chyba nieco za mało.
  Ministra Radziwiłła powinno się jak najszybciej usunąć za jego idiotyczne pomysły z odpłatnością za leczenie szpitalne.
  Ja k…a mać płaciłem ubezpieczenia przez 45 lat i teraz miałbym być traktowany jak pacjent do wydojenia z kasy, czyli jak ktoś komu z tytułu bezpiecznie nic się nie należy.
  Pod zdjęciem Morawieckiego jest napis –Wykończył polską przedsiębiorczość.
  To ordynarne kłamstwo.
  Kto rozwalił, wyprzedał i zrujnował polską przedsiębiorczość to doskonale wiemy, znamy tych Balcerowiczówm Wałęsów, Mazowieckich, Lewandowskich, Millerów, Buzków, Kwaśniewskich, Tusków ( jego synek pracował ręka w rękę z Marcinem P. w Amber Gold kradnąc Polakom 800 milionów zł.) i pozostałych z tej bandy.

  Polubienie

 21. Przepraszam że zapytam ale pan Zygmunt już tu nie pisuje bo od dawna nie miałam okazji czytać jego wpisów a mamy dość zbieżne zapatrywania .
  Proszę mnie utopić w wodzie ale kompletnie nie rozumiem o co chodzi panu Kazimierczakowi może nie dorosłam do jego inteligencji .

  Polubienie

 22. Może się pan Zygmunt , zwany zyga/ Zyga, się pani wystraszył, a może po prostu przeniósł do innego świata. Miał pan Zygmunt swoje lata, rocznik 45, swoje piwko po 20 zł za puszkę co miał wypić wypił i …no i nie wiemy tak naprawdę, czy żyje czy nie, czy może za poglądy anty pisowskie został oddelegowany do Tworek.
  Nie rozumie pani tego co pisze p. Kazimierczak, nie szkodzi, ja też nie rozumiem i inteligencją nie dorastam. Szczególnie nie wiem nic o tej wojnie o pieniądz, kto z kim wojuje i dla czego, bo mnie na ten przykład pieniądze emerytalne przysyłają na konto mojej żony regularnie i ja wojny o nie, nie toczę.
  Ale.. aby lepiej zrozumieć GLOBALIZM można dostosować słownik Bertranda Russella dla KOMUNIZMU…., ze zacytuję pana Kazimierczaka

  Polubienie

 23. Przejrzałem komentarze ( sam artykuł poznałem na Neonie już wcześniej).
  Oni, ci co komentowali są mocni w gębie i w sikaniu do nogawki.
  Przeczytaj apel i komentarze
  http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/139015,wps-zaproszone-do-produkcji-filmu-o-donbasie
  Cztery tysiące wejść na podaną stronę i ani złotówki.
  Ale jeden napisał za wszystkich ,,jestem gołodupcem”
  Kika 22
  Ja nie twierdziłem, nie twierdzę, i zapewne nie będę twierdził, że wszyscy ludzie mają po kolei w głowie, łącznie z autorem artykułu lichwa 500+.
  Jak to podobno powiedział nasz najlepszy pisarz science fiction – ,,Do póki nie miałem Internetu to nie wiedziałem że na świecie jest tylu idioctów” ( Stanisław Lem)
  A propo nikandera ( z grecka to ponoć zwycięzca) kiedyś w swojej ,,naukowej” rozprawie dowodził, że produkcja zmniejszyła się aż o 120 procent.
  No kurza twarz to by była nowa teoria ekonomi procentowej.
  Zadam ci zadanie w oparciu o tą teorię
  Jaś kupił na rynku dziesięć kilograma owsa.
  Idąc do domu zahaczył woreczkiem z owsem o parkan w związku z czym przez powstałą dziurkę w woreczku, 120 procent zakupionego owsa wysypało mu się po drodze.
  Pytanie.
  Ile kilogramów owsa Jaś przyniósł do domu, a ile kilogramów owsa rozsypał?

  Polubienie

 24. „Pytanie.
  Ile kilogramów owsa Jaś przyniósł do domu, a ile kilogramów owsa rozsypał?”

  Na to pytanie potrafiłby odpowiedzieć tylko Ryszard Petru.

  „Wygrało PiS i co się zmieniło Luczek?”

  Nie tyle się zmieniło co pewne negatywne scenariusze dla naszego kraju, które ponoć miały być nam przeznaczone zostały zażegnane. Gdybyś miał Schettino u władzy to w Polsce ponownie zaczęła by obowiązywać zasada: wasze ulice, nasze kamienice, ale w nieco zmienionej formie: judejskie kamienice –
  arabskie ulice, czyli taka POLOstyna 😀 Przesadzam? Możliwe, ale pewne jest że Schett zgodziłby się na WIELE, żeby tylko mieć ten swój święty spokój, jak było napisane na jednej z twoich fotek.
  Żeby naprawić to, co przez 25 lat wyprawiano z naszym krajem potrzeba czasu, ale jeśli posiadasz czarodziejską różdżkę to proponowałbym jej użyć, najlepiej teraz.

  Polubienie

 25. Powoli zaczyna wyglądać na to że PiS zrobi ,,dobrą zmianę” dla wszystkich POpapranców z poprzedniej ekipy i bufetowa warszawska będzie pierwsza do odsiadki, za nią sędziowie i kasta ludzi wybranych co lubią okradać zagraniczne supermarkety z pen drajwerów.
  Wojna się rozkręca, a przed chwilą usłyszałem w TV że potrzeba nam więcej takich ludzi jak Patryk Jaki.
  LuK masz racjię.

  Polubienie

 26. Ludzie że wam się to pisanie nie znudziło i taki apel .
  Ludzie kochani ruszcie się do jakiejkolwiek pracy i przestańcie już w końcu jeden przez drugiego pisać a to o dobrej zmianie a to o Platformie Obywatelskiej .
  Zagnać was kijem do pracy i byłby spokój z waszymi głupotami może być tam gdzie Putin zesłał Pussy . Mielibyście jakiekolwiek zajęcie . W lecie 50 stopni C w zimie minus 50 stopni C .
  Może Kaczyński przemyśli sprawę .Dojdzie do wniosku że żadne dupowłazy nie są mu potrzebne zresztą on i tak wami gardzi i ześle was w to miejsce . Mielibyście jakiekolwiek zajęcie a nie z nudów duperele panowie piszecie .

  Polubienie

 27. Arkadiusz
  Na emeryturze czas wolno płynie, trzeba go czymś wypełnić, a takie pisanie to w sam raz.
  My emeryci już się napracowaliśmy.
  A na świecie tyle ciekawych rzeczy, np. jak bojownika solidarności ponieśli. To tylko początek.

  Polubienie

 28. Do 80 tys. obywateli Korei Północnej przebywa w obozach pracy, przeważnie w Rosji i Chinach – oznajmił sekretarz stanu USA Rex Tillerson. ( ze Sputnika, -to chyba amerykański a nie rosyjski sputnik)

  i odpowiedź”

  Joachim Alfred Baldachim
  wzywamy usa o zaprzestanie działalności terrorystycznej, likwidację baz wojskowych na całym świecie i ściągnięcia amerykańskiej armi okupującej inne kraje z powrotem na terytorum usa, żadamy także żeby usa pokryło wszelkie koszty odbudowy państw które padły ofiarą „interwencji wojsk usa”, wypłacenie rodzinom zabitych stosownych odszkodowań oraz zwrotu dóbr zrabowanych przez usa tym krajom łącznie z odsetkami, żadamy także zeby usa, „przetopiło” swoją broń na narzedzia i zabrało się do uczciwej pracy kończąc proceder napadania i łupienia innych krajów, żądamy także żeby usa zaprzestało finansowania i wspomagania militarnego imperialistycznych zapędów israela!

  Polubienie

 29. Zdarza mi się czasami wieczorami chwilkę poczytać to wariatkowo na tego typu stronach i naprawdę trzeba jasno napisać to jest jakieś szaleństwo . Głupoty wypisywane hurtowo . Mam znajomych wśród Prawa i Sprawiedliwości i pytałem kilka osób jak sobie dobrze przypominam w maju czy im nie przeszkadzają tacy szaleńcy w internecie odpowiedzieli mi : ” a czy jest obowiązek czytania wynaturzeń wariatów ? ”
  Tym zdaniem kończę moje wpisy na tej stronie .
  Mimo wszystko pozdrawiam .

  Polubienie

 30. Ad Adm-inka

  Kika ładny ten obrazek ze Zdzieciami PiS–owców, ale:

  Oj, Szanowny Adm-inku, NIEWIERNY TOMASZU, jak nie dotkniesz, to nie uwierzysz! Przecież dobrze wiesz, że globaliści podstępnie urządzają/urządzili nam i całemu światu GLOBALNĄ WIOCHĘ pod znakiem NWO i myślisz naiwnie, że kaczor i jego drużyna, urzędująca przy ul. Wiejskiej w Warszawce potrafi zawrócić Wisłę spróchniałym patykiem.
  Czy kaczka dziwaczka wymówiła służbę Polski w NFW, może to samo zrobiła w ONZ, strach pomyśleć, może za tak wspaniałych rządów PiS-u, już nas nie ma, w szeregach NATO i Unii Jewropejskiej? Ja niczego takiego nie zauważyłem, więc dalej istniejemy w GLOBALNYM SOCJALIŹMIE, więc dalej mogę ,,spać spokojnie!”
  A kto według Ciebie sprawuje rządy nad Polską – Sejm, Senat, Prezydent czy rządy biurokratów w BruksEL-i, którzy co rusz rozsyłają po całym Ejewrokołchozie tzw. DYREKTYWY UNIJNE, tworzone przez ,,niebieskich” KOMISARZY LUDOWYCH, za które w razie braku realizacji przez marionetkowe rządy, w poszczególnych krajach kołchozu, grożą wysokie kary pieniężne z naszych podatków.
  Czy w Konstytucji III RP, stworzonej w 1997 r. coś zostało zmienione po fakcie wciągnięcia nas na siłę w 2004 r. w struktury kołchozu europejskiego. Nawet nie dokonano zmian, po wprowadzeniu kolejnych biurokratycznych rządów w 1998 r. w postaci Sejmików Wojewódzkich, o których nie ma mowy w Konstytucji III RP, a są wybierane w tzw. wyborach demokratycznych, według Kodeksu Wyborczego, a nie Konstytucji III RP.
  A czy tworzone oddziały paramilitarne OT są legalne wobec prawa polskiego i unijnego, czy to jest tylko samowola obecnie rządzących? Czemu nie ma żadnych informacji popierających lub krytykujących ze strony członków NATO lub władz Jewrokołchozu? Czy Antek bezprawnie, na wzór niemiecki, tworzy oddziały ,,SS” obok istniejącego Wehrmachtu? Analogia tworzenia jest bardzo podobna, tylko są inne czasy, nazwy i kolory obecnych mundurków!

  KONSTYTUCYJNY TRÓJPODZIAŁ WŁADZY, KTO UMIE LICZYĆ NIECH SOBIE POLICZY JAK WYGLĄDA DEKLAROWANA ,,TRÓJECZKA RZĄDZĄCYCH”.

  1. Władza ustawodawcza – Sejm i Senat (w domyśle posły/osły i izba dumania albo spania czyli dwa, a nie jeden)
  2. Władza wykonawcza – Prezydent III RP i Rada Ministrów (Prezio III RP to jest odrębna instytucja władzy, która tylko potrafi rozdawać autografy i siedzi godzinami pod żyrandolem ale jest jednością partyjniacką)
  3. Władza Sądownicza i Trybunały (nie wiem, ale chyba tutaj są dwie władzunie, a nie jedna).
  4. Wojewodowie obierani przez sitwy partyjniackie, zaliczani do administracji państwowej.
  5. Samorządy lokalne, też obierane według klucza partyjniackiego i podsuwane ELektoratowi do wyboru do koloru.
  6. Sejmiki Wojewódzkie (16) z Marszałkami Województwa na czele i z bardzo dużą ilością dyrektorów i wicedyrektorów w urzędach.
  7. Władzunia Unii Jewropejskiej (ile tam jest władzUNII, różnych komisji i komisarzy, że chyba to jest niepoliczalne)
  8. Niewidzialna globalna władzunia MFW, która się ,,zabawia” światowymi pieniążkami.
  9. Niewidzialna globalna władzunia ONZ, która decyduje, w którym kraju ma wybuchnąć wojna i kogo na świecie ,,zagłodzić” na śmierć, wprowadzając sankcje gospodarcze. (władzunia życia i śmierci, dawna skompromitowana Liga Narodów).
  10. Nie bądźmy małostkowi i nie zapominajmy o WIELKIEJ WŁADZUNI, POCHODZĄCEJ BEZPOŚREDNIO Z JASNEGO NIEBA, jak wmawiają ludziom, która ogarnia ludzki ród, w postaci różnych wyznań i kościołów.

  Pamiętam z dzieciństwa, że ten znaczek występował w Kościółku katolickim i nie tylko, a teraz się stał symbolem masonów. Czy KK = MASONI? Ja wiem, że to równanie jest prawidłowe.

  11. Nad tym całym globalnym burdelem, zawsze czuwa HIPER/SUPER WŁADZUNIA, która rządzi potajemnie w zastępstwie ukrytych KRÓLI I MAGNATÓW.

  1/4-06-17 Zjazd grupy Bilderberg Cz.1 Kogo to obchodzi?

  http://globalne-archiwum.pl/14-vi-2017-spotkanie-grupy-bilderberg-cz-1-ale-kogo-to-obchodzi/

  1/4-VI-2017 Zjazd grupy Bilderberg Cz.2 Konglomerat zła.

  http://globalne-archiwum.pl/14-vi-2017-zjazd-grupy-bilderberg-cz-2-konglomerat-globalizmu/

  1/4-VI-2017 Zjazd grupy Bilderberg Cz.3 Izrael stolicą świata.

  http://globalne-archiwum.pl/14-vi-2017-zjazd-grupy-bilderberg-cz-3-izrael-stolica-swiata/

  JAKĄ ROLĘ ODGRYWA KACZUSIA I ILE MA WŁADZY W TYM GŁOBALNYM KURWIDOŁKU? TO DOTYCZY WSZYSTKICH PARTYJEK NIE TYLKO PiS, KTÓRE UDAJĄ, ŻE CZYMŚ ,,RZĄDZĄ”. ONE SĄ TYLKO MALUTKIMI TRYBIKAMI W TEJ GLOBALISTYCZNEJ MACHINIE I ZAWSZE SĄ WYKONAWCAMI POLECEŃ NADCHODZĄCYCH Z GÓRY.

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 31. „Pytanie.

  Ile kilogramów owsa Jaś przyniósł do domu, a ile kilogramów owsa rozsypał?”

  Pytania.

  Ile prochu zostanie w woreczku jak Osama się zaopiekuje Grzesiem i woreczkiem? A co z wioseczką się stanie?

  Na te proste pytania, wyczerpujących odpowiedzi udziela…

  Pozdrawiam

  Polubienie

 32. Kika, kreci cię NWO, albo grupa Bilderberga?
  Mnie wcale. Po prostu mam świadomość, że świnia zawsze będzie ciągnęła do koryta. Człowiek bez miski się nie obejdzie. Mamy te same odruchy i te same potrzeby.
  Więc co się dziwić.
  Z drugiej strony, czy wolałbyś by głupsi rządzili tymi bardziej obrotnymi i z większymi ambicjami. By głupi był bogatym, a ten co potrafi zarobić i się ustawić, ten po prostu odrobinę mądrzejszy był biedniejszy od typowego głupka? By bida z nędzą rządziła Białym Domem, Watykanem, bankami z Wall Street i z London City?
  Ja już parę razy zapytałem, czy lepiej byłoby jakby rządzili nami menele spod budki z piwem?
  Arkadiusz Popławski … ,,a czy jest obowiązek czytania wynaturzeń wariatów”
  Całkowicie się z tym zgadzam.
  Sam tych nawiedzonych nie czytam. Że rzydy rzondzom, że mamy komune, że Polski już nie ma tylko Polin, że szczypionki niosą śmierć, ze hemistrale i ciecia wojna światowa już trwa, że GMO same zło. Widzę takie ,,cuś” w tytule to omijam.

  Polubienie

 33. Ad Huckelberry

  Ty, Huckelberry, skąd masz takie informacje o kosmitach? Przecieki z Mosadu?

  Pozdrów Pixie, Dixie i kota Jinks’a

  Polubienie

 34. Kika, świat się tak zaplątał, że można powiedzieć, że ani się spostrzegł jak sam sobie założył pętlę na szyję. USA ,,imperium dobra” w tym przoduje. Każdy tam chce many, chce mieć pracę i dobrze zarabiać, dużo za tą pracę dostawać. Byłem tam dziesięć lat i ze zdumieniem któregoś dna dowiedziałem się że nauczyciele zastrajkowali. Kiedy zastrajkowali?
  A no jak się tylko rozpoczął rok szkolny. I tak to u nich co roku. Strajk oczywiście o większe wynagrodzenie. Z robotnikami to samo. Stale więcej i więcej. No więc kapitaliści płacą więcej ale tak kombinowaliby z czegoś było te wyższe zarobki wypłacać. Więc technologie i tempo pracy i duża produkcja.
  Byłem rzemieślnikiem w Polsce i w swojej branży wyrabiałem około 30 szt. określonego asortymentu. W Ameryce dostałem się do zakładu który miał czterech właścicieli i zatrudniał około 30 pracowników. Tych trzydziestu pracowników dzięki maszynom, urządzeniom i technolog masowej a nie ręcznej produkcji dziennie wytwarzało do 20 tyś tego samego asortymenty którego ja w Polsce wytwarzałem jedynie 30 szt. w miesiącu. Kiepsko płacili bo tylko mnie 6 $ na godzinę, później 10 dolców gdy się im postawiłem i zagroziłem odejściem.

  Wyobraź sobie co się stało, w roku 2005 fabryczka została zamknięta z tej prostej przyczyny, że rynek już nie był w stanie wchłonąć wyprodukowanego towaru. Jednym słowem nie było sensu dalej produkować. Cała Ameryka, wszystkie tam fabryki padłyby na zbity pysk gdyby tak zwany obóz socjalistyczny nie został przez macherów od wielkiej polityki nie rozwalony. Dopiero rynki wschodniej Europy i Rosji pozwoliły Ameryce przeżyć i utrzymać produkcję, zatem i dać pracę robotnikom. Pozwoliły zachować spokój wewnętrzny i uniknął wielkiej depresji i wielkich zaburzeń.
  Dziś a właściwie wczoraj sytuacja się powtórzyła. Znów potrzeba było rozpieprzyć kilka państw takich jak Libia, Jugosławia, Alergia, Syria, a najlepiej Chiny. Aby nie było wielkiej i krwawej rewolucji w USA, bo naród tam cholernie chciwy i chętnie dobrałby się do gardła tym co mają kasę, by tą kasę im odebrać.
  To jest przyczyna dla której Ameryka musi prowadzić wojny i zagarniać cały świat.
  Bo jak mawia przeciętny amerykan, – niech będzie wojna, byle by była robota.
  A NWO, czy Grupa Bildberga, to takie tam pierdółki dla tych co szukają sensacji, poklasku i tematu do pisania.
  podobnie jak internetowe sensacjie
  500+lichwa, mieszkanie+lichwa, emerytury+lichwa, startup+lic
  Czy:
  Nadal jesteśmy okupowani przez sowietów!

  Polubienie

 35. Mam dwóch bliskich kolegów, którzy należą do PiS od ładnych paru lat. Są to typowi oportuniści, na dzień dzisiejszy wżięci biznesmeni a przynalężność do partii traktują jak odskocznie gdyby w biznesie powinęła im się noga. Ze względu na swoje partyjne koneksje, jak twierdzą, mają zagwarantowane posady z zarządzie dowolnej Spółki Skarbu Państwa. W rozmowach przyznają mi dużo racji ale generalnie wisi im to, najważniejsze dla nich jest napełnianie swojego portfela a skoro jak mówią Żyd im to gwarantuje to nie czują potrzeby zmieniania czegokolwiek.

  Polubienie

 36. Кива: Миллионы украинских гастарбайтеров поднимут восстание в России” –> Kiva: Millions of guest workers will start an uprising in Russia

  Ukrainian nationalists threaten to mobilize millions of migrants from the „non-valued” who work and live in the Russian Federation, said Ilya Kiva, adviser to the head of the Ministry of Internal Affairs of Ukraine in a television 112 broadcast.

  A former soldier in the ATO promises that sooner or later every Ukrainian guest worker will wake up as a „patriot,” the correspondent of PolitNavigator reports.

  „To date, too many Ukrainians live and are well integrated into Russian society. Russians, know that each of them will sooner or later wake up as a patriot, take a weapon and go into action for the sake of their homeland.

  „And we, therefore, will be able to destabilize the situation in the Russian Federation. There are too many of us in Russia. The time will come, and we will rise and we will be able to change their structure, and we’ll put things in order,” Kiva said.

  Zamieńmy słowo Russia na Poland

  Polubienie

 37. Do Rosji emigrują w olbrzymiej większości rosyjskojęzyczni, związani bardziej z ruskim mirem ale do Polski przyjeżdżają tacy, którzy chętnie odpowiedzą na wezwanie do walki.

  Polubienie

 38. Możliwe ale mało prawdopodobne.
  Tu przyjeżdżają zarobić a nie wojować.
  No chyba że chcieliby mieć wojnę z Polską i Rosją jednocześnie i rozbiór Ukrainy na ruską i polską

  Polubienie

 39. Świstak robi pod siebie i słucha tego ględzenia starych dziadów którzy mają nudy z powodu braku jakiegokolwiek zajęcia .

  Polubienie

 40. Ad Edzia vel Arkadego

  Chyba Tobie się pomyliły portale i zacząłeś głupoty u nas wypisywać? To nie ten adres! Znalazłem specjalnie coś dla Ciebie, bardziej odpowiedniego, gdzie będziesz się mógł wykazać zręcznościowo, ze swoim świstakiem flejtuchem, który robi pod siebie i spróbować się przecisnąć przez którąś z bramek! Jak Ci tego będzie mało, to proponuję zakup wielbłąda i dokonania próby przejścia przez ucho igielne! Jak tego dokonasz, będziesz Wielki! Hej!

  Słowo życia: Brama szeroka i brama ciasna

  http://tv-trwam.pl/film/slowo-zycia-brama-szeroka-i-brama-ciasna-2

  Za dobre rady nie musisz dziękować! Hej!

  Polubienie

 41. Ad. Kik22

  Heh to chyba bardzo ważny symbolizujący „obserwatora” element Mechaniki Kwantowej. Prawdopodobnie znanej już budowniczym piramid ,starożytnym hinduskim mędrcom i innym prastarym cywilizacjom.
  Jeżeli udało się współczesnym (wybrańcom) zbudować komputer kwantowy to w zasadzie można już mówić o programowaniu rzeczywistości… mind control, sterowanie klimatem i innymi z pozoru nieprawdopodobnymi rzeczami..

  Polubienie

 42. Ad j23

  Widzę, że coś ,,kumkasz” i lubisz posklejać logicznie, symboliczne elementy pewnej układanki. To oczko jest zapożyczone z egipskiego oka Horusa.

  Literka ,,R” jest tutaj najważniejszym elementem, oznaczająca egipskiego (nie tylko) Boga Słońca RA/RE. Ten symbol jest dualistyczny, występuje jako lewy i odwrócony prawy. W alfabecie rosyjskim występuje odwrócona litera ,,R” i nazywają ją JA (Я).

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Oko_Horusa

  Trójkąt jest zapożyczony z greckiej litery DELTA (Δ) i oznacza TRYNITY (trójcę). Grecy początkowo nie używali znaku DELTA, uważając go za święty znak, natomiast stosowali podwójne litery TH (ligaturę) i dlatego mamy THEOS – Bóg i THEOLOGIA – nauka o Bogu. Po redukcji greckiej litery ,,H”, pseudonaukowe głowy wymyśliły, teizm, ateizm i teologię. Łacinniki nie mieli tego problemu, wymyślili nową literę ,,D” i tak powstał nowy pisany Bóg DEUS (np. TaDEUS(z), pozostawiając resztę nazw w języku greckim.

  https://www.bryk.pl/s%C5%82owniki/s%C5%82ownik_termin%C3%B3w_literackich/70018-teocentryzm_gr_the%C3%B3s_b%C3%B3g_%C5%82ac_centrum.html

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Teizm

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ligatura_(pismo)

  c.d.n.

  Polubienie

 43. „Łacinniki nie mieli tego problemu, wymyślili nową literę ,,D” i tak powstał nowy pisany Bóg DEUS (np. TaDEUS(z),”

  Dobre, Jednak ta antyczna symbolika dalej ma pewne zastosowanie… ale chyba już tylko w Polsce 😀

  Polubienie

 44. @Dorota;Adm
  Aby lepiej zrozumieć GLOBALIZM można dostosować słownik Bertranda Russella dla KOMUNIZMU :​​
  Jahwe = Materializm dialektyczny = Chaos i Nicość
  Mesjasz = Marx = Ewolucyjna droga marksizmu
  Naród wybrany = Proletariat = Świat finansjery
  Kościół = Partia komunistyczna = Banki i Giełda
  Powtórne przyjście (Mesjasza) = Rewolucja = Radykalizacja negacji (wczesnych myśli mesjasza Karola Marksa.
  Piekło = Kara na kapitalistów = Kara na „gojów”
  Tysiąclecie = Rzeczpospolita komunistyczna – Rzeczpospolita globalizmu.

  WOJNA O PIENIĄDZ to tytuł książki napisanej przez Song Hongbinga.Myśl przewodnia to doskonalenie procesu jak wywołuje się kryzysy,aby na nich zarabiać.Doświadczamy tego w procesie od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który zintensyfikował militaryzację handlu wojną i pokojem.W tym można się utwierdzić po lekturze Tatiany Graczowej NIEWIDZIALNA CHAZARIA.
  Polskie judeochrześcijaństwo = rosyjski chrześcijański syjonizm.

  Polubienie

 45. Ad Mieczysława Sylwestera Kazimierzaka

  Aby lepiej zrozumieć GLOBALIZM można dostosować słownik Bertranda Russella dla KOMUNIZMU:

  No nie, kolejny raz KARTAGINA znowu musi do przodu wyciągnąć kopyta, albo wyzionąć ducha – ja już nie mogę, brak mi słów!

  Szanowny Panie Mieczysławie, a może należałoby na początek wyjaśnić zainteresowanym, że przed rozwodem cywilizacji była wspólnota i po grecku nazywano ją KOINE, (czytamy KIN) co oznacza, pospolita, wspólna. Po rozwodzie dopiero wymyślono LATINĘ/ŁACINĘ! Czytając wspak sylaby LA-TI otrzymujemy ITAL czyli ITALIĘ nazywaną u nas WŁOCHAMI. CZY CYWILIZACJA ŁACIŃSKA, może też być CYWILIZACJĄ ETRUSKĄ?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Koine

  Panta Koina, Związek Przyjaciół (WSZYSTKO WSPÓLNE/POSPOLITE czyli po łacinie COMMUNA)

  http://portalwiedzy.onet.pl/60144,,,,panta_koina,haslo.html

  http://encyklopedia.pwn.pl/haslo/Panta-Koina;3953892.html

  Co z tego ,,naukowego” bełkotu można zrozumieć? Papirus 86 (proto-aleksandryjski). Aleksander Wielki był protem, a może sz-protem w oleju i o tym nie wiedział?

  Tekst grecki reprezentuje aleksandryjską tradycję tekstualną (proto-aleksandryjski). Kurt Aland zaklasyfikował go do kategorii II. Jest zgodny z Kodeksem Synajskim i Kodeksem Watykańskim

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Papirus_86

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 46. @kika22
  Od UTOPII do UTOPII.
  Z „PRZEDWCZESNEGO ŚWITU” : „W kolejnej UTOPII to jest z wiarą w WOLNY RYNEK liberalizm eksportuje WOJNY SPRAWIEDLIWE dla obrony DEMOKRACJI.
  Konsekwentnie odwołuję się do opisu Song Hongbinga w WONIE O PIENIĄDZ,w której doskonali się sztukę wywoływania kryzysów aby na nich zarabiać.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s