Po co nam Trump w Warszawie?


Był czas po IIWŚ, że Waszyngton prowadził politykę powstrzymywania komunizmu.  Był to okres wojny koreańskiej, wojny w Wietnamie, zbrojnych interwencji w krajach Ameryki Łacińskiej

Zakończył ją w momencie upadku ZSSR.

Z tym momentem przeszedł do polityki wciągania w strefę swoich wpływów krajów dawnego bloku sowieckiego i byłych republik radzieckich.

Akordem było bombardowanie i rozczłonkowanie Jugosławii która tej polityce stanowczo się sprzeciwiła. Kolejnym etapem były kolorowe rewolucje na Ukrainie i rewolty w Afryce Północnej.

Jak okrutna potrafi być polityka amerykańska w stosunku do tych państw i narodów które nie chcą podporządkować się dominacji amerykańskiej widzimy na przykładzie takich krajów jak Irak, Syria, Afganistan, Jugosławia.

Polska po upadku bloku sowieckiego wybrała politykę zbliżenia z zachodem. Niewątpliwie w tamtym okresie czasu mieliśmy jako naród w większości nastawienie prozachodnie. Wstąpiliśmy do Unii Europejskiej i do NATO.

Czy było to słuszne?

Zapłaciliśmy za to dorobkiem naszych ojców, polski przemysł faktycznie przestał istnieć. Straciliśmy też sporo suwerenności, ale utrzymane zostały nasze granice.

Można by się zastanowić co by było gdyby jednak nasze pseudo elity nie sprzedały nas na początku transformacji ustrojowej. Transformacji za którą wszak głosowaliśmy, a która w wykonaniu i rękoma tychże łże elit została przeprowadzona w najgorszym z możliwych sposobów.

Gdy byśmy pozostalibyśmy krajem niezależnym z naszym przemysłem, krajem poza UE i poza NATO, przyjaznym dawnemu sojusznikowi ( niektórzy powiedzą okupantowi) odrodzonej Rosji i szukającym także przyjaciół na całym świecie także tym zachodnim a to wszystko po to by się zmodernizować i rozwijać na miarę naszych potrzeb i ambicji.

Tylko czy Niemcy, Francja, USA, bankierzy i politycy tych krajów daliby nam się rozwijać i prowadzić niezależną politykę? Czy może pod byle pretekstem podburzono by części społeczeństw, także tych mniejszości niemieckich które miało dziadków w Wermachcie do protestów i rozruchów, do polskiego warszawskiego majdanu tak jak w Kijowie. A jak byśmy ten majdan i tych protestujących, tą V kolumnę rozpędzili , czy nie poleciałyby na nas bomby NATO–wskie tak jak na Jugosławię. Czy nie rozczłonkowano by Polskę na tą zachodnią z granicami z 1937 r pod opieką Niemiec i tą pozostałą, która i tak musiałaby przyjąć wszelkie dobrodziejstwa jakie do dzisiaj ma Irak i Afganistan?

Obecny rząd PiS co by o nim nie mówić i nie pisać, zaczął prowadzić politykę prospołeczną. To dziś pani premier Beata Szydło po raz kolejny podkreśliła, że najważniejszymi priorytetami jej rządu jest bezpieczeństwo Polaków i rozwój gospodarczy Polski.

Kto tego nie słyszał jest albo głuchy, albo słyszeć nie chce, albo po prostu jest wrogiem Polski.

Oczywiście jest też część takich co wierzą, a przynajmniej piszą i chcą nas przekonać, że Polski już nie ma, że Polacy to niewolnicy, że rządzą nami Żydzi.

Jednak jesteśmy, jesteśmy w miarę bezpieczni, może właśnie dzięki temu kontyngentowi wojsk amerykańskich, które swoją obecnością nie tyle bronią nas przed głoszonym ( być może umyślnie dla zmyłki niemieckich polityków) zagrożeniem Rosyjskim co przed zakusami niemieckich polityków i niemieckiej Bundeswery

Rząd Beaty Szydło stanowczo sprzeciwił się Niemcom i Francji w sprawie przyjmowaniu uchodźców. Potrafiła w tej sprawie zjednoczyć się z krajami grupy Wyszechradzkiej.

Jesteśmy bezpieczni i sami widzimy że lepiej się nam żyje, bo gospodarczo także się rozwijamy.

Donald Trump przyjeżdża do Warszawy bo jesteśmy sojusznikiem USA i uznajemy dominacie USA, nie tylko my bo i cała niemal reszta świata także tą dominację uznaje.

Może się to niektórym nie podobać, ale czy lepsze jest przyjmować Trumpa w Warszawie, czy może widzieć na naszym niebie amerykańskie bombowce?

Rzecz jasna to musi mieć swoją cenę. Ale lepiej liczyć się z tym, że Trump będzie chciał coś na nas wymusić w sensie politycznym czy gospodarczym, ale to zawsze będzie bez porównania niższy koszt niż ten który zapłaciła Jugosławia. Była już Jugosławia

A jakie możemy odnieść korzyści z wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych?

W tym przypadku Trump wydaje się zastosował politykę dziel i rządz. Podzielił najwyraźniej kraje unii europejskiej na te zachodnie z Niemcami i Francją na czele i na te wschodnie, ostatnio określane jako kraje trójmorza stawiając najwyraźniej na czele tych państw Polskę.

Jest to wyraźny i niedwuznaczny sygnał dla Niemiec, policzek dla Merkel i dla Marconiego, sygnał, wara wam od Polski i krajów trójmorza.

Takie postawienie sprawy jest niewątpliwie z korzyścią dala Polski i dla obecnego rządu pani Beaty Szydło.

 

Ze zdziwieniem i z niedowierzaniem przeczytałem artykuł byłego posła Z. Wrzodaka

Casting skundlonych agentów z nad Wisły

http://wrzodakz.neon24.pl/post/139159,casting-skundlonych-agentow-z-nad-wisly

a w nim takie zdania jak:

Agenci banksterów nad Wisłą walczą jak lwy, kto ma być bliżej, dłużej przy swoim mocodawcy Trumpie

Czy pisząc w sposób niezwykle obraźliwy, bardziej językiem menela niż byłego polityka i posła:

Trwa casting obleśnych durni z tzw. klasy politycznej w Polsce  oraz parszywych dziennikarzynów przed wizytą w Polsce D. Trumpa. Takiej poddańczej propagandy nie było za czasów okupacji sowieckiej w Polsce.

Agenci banksterów, tak p. Wrzodak określa polski rząd i polskiego prezydenta. Wybrany i wybranego w wolnych i powszechnych wyborach, przez naszych rodaków.

Że co, że nie wybrali p. Wrzodaka, bo mu paliwa nie staje.

Pisze p. Wrzodak

… czasów okupacji sowieckiej w Polsce….

W jakim to czasie, panie Wrzodak była okupacja sowiecka w Polsce?

Czy wtedy gdy dźwigaliśmy nasze miasta z ruin i gruzów tuż po II WŚ i po okupacji niemieckiej, kiedy szły do nas transporty z ZSSR ze sprzętem i z maszynami? Bo przecież huty, kopalnie, stocznie i tysiące innych zakładów pracy nie powstały by bez pomocy tegoż rzekomego okupanta.

Pisze pan Wrzodak

Każdy z nich ( tu chodzi o polityków z rządzącej partii) na kolanach zapewnia, że będzie lepszym, nadzorcą niewolników w ,,polin” od swego konkurenta politycznego.

Ubliża pan całemu polskiemu narodowi nazywając naszą ojczyznę pogardliwym syjonistycznym określeniem  ,,polin”

Nikt z nich, tych polityków, naszych przedstawicieli witając Donalda Trumpa, nie będzie klękał, a witając go w Warszawie jednocześnie zapewnia nam pokój i gwarancie że ta agresywna złowróżbna Ameryka widząc w nas sojusznika nie będzie nas bombardować.

To się nazywa real polityka. Jesteśmy za mali i za słabi by w każdym aspekcie decydować samodzielnie. Nie mając innego oparcia wybieramy to co nam pozwala zachować granice, pokój i rozwój.

Jeśli komuś się wydaje że oprzeć się powinniśmy na Rosji, to proszę popatrzeć jak Rosja wsparła i obroniła Ukrainę w momencie w którym na majdanie w Kijowie przechadzała się senator Nulan, jak Putinowska Rosja potraktowała wcale nie małą mniejszość rosyjską tam zamieszkałą, także w Odessie.

No ale żeby to dostrzec i zrozumieć trzeba patrzeć i oceniać trzeźwo i bez tej zapiekłej nienawiści i błędnych urojeń. Po prostu być politykiem.

Sumując chcieliśmy mieć kapitalizm i zachodni styl życia. To był nasz wybór, wybór większości. Wybraliśmy tak jak wybraliśmy.

Ameryka na pewno jest lepsza jako sojusznik niż wróg.

Rozumie to Jarosław Kaczyński, rozumie to pan prezydent Duda i rozumie to pani premier Beata Szydło, pan Wrzodak tego nie rozumie. Obraża polityków, dziennikarzy i nas wszystkich.

Z. Wrzodak wolałby politykę konfrontacji skutki i zniszczenia dla Polski takie jak w byłej Jugosławii, Iraku czy Syrii

Reklamy

122 uwagi do wpisu “Po co nam Trump w Warszawie?

 1. Po co nam Trump w Polsce ?
  Proste pytanie : z jednej strony mohery rydzykowe i fani PIS ( być może kluby gazety polskiej ) na szybko ściągnięci do Warszawy aby dopisała frekwencja inaczej mało by było luda . Zrobili sobie dobrze bo wygwizdali Bolka z drugiej strony kodowe łajno które gwizdało na mohery bo nasz Lechu to bohater i on moherom wywalczył wolność a tu taki brak szacunku dla Bolusia od moherów .Zacz to niewyobrażalne . Trumpkowi jakiś pewnie żydek z jego administracji napisał krótką historię Polski aby to tępy Trump przeczytał . Uważano tylko aby nie było zdań o polskich obozach bo by to tępy Trump przeczytał i byłoby głupio a jak wiadomo mason Brzeziński nie żyje żeby bronić i usprawiedliwiać Trumpa jak robił to w USA w przypadku innego tępusa Obamy .
  Wizyta jak wizyta .Trump przyjechał jak po ogień . Pokazał się z piękną żonką . Władzunia dostała orgazmu Antoni powiedział że będzie to wizyta którą Polacy zapamiętają na tysiące lat . Trump wsiadł w samolot i pojechał w piz… o 14 .00 do Niemiec .
  Warto dodać że w czasach PRL mój ojciec bardziej to pamiętał oczywiście za rządów Gierka było kilka wizyt prezydentów USA którzy nie wpadali jak po ogień a wizyty trwały dwa dwa dni .
  Gierek jak pojechał do USA to nie po to jak Miller aby błagać Busha o pięciominutowe spotkanie i podanie ręki a Gierek w USA załatwiał konkretne sprawy np kineskopy do telewizorów i to są fakty . Proszę sobie przypomnieć .
  Żadnych zmian od 28 lat .Ten sam scenariusz a więc propaganda w TV orgazm władzuni dla widok amerykańskiego prezydenta plus robienie za owsiki . Podczas gdy prezio poklepywał po ramionkach czy podawał rękę ciśnienie władzuni z wrażenia dochodziło do potężnych rozmiarów i tyle .
  Podsumowanie : to nie jest moja bajka ani mój kabaret dlatego nawet sekundy tego nie oglądałem nawet pięknej Ivanki .
  Naprawdę rzeczywistość jest taka że to po prostu jest już totalne szambo które z roku na rok coraz bardziej wybrzmiewa na powierzchnię i śmierdzi .
  Co może temu zaradzić ? Prawda i tylko prawda.

  Polubienie

 2. Warto dodać że Trump nic nie wspomniał o bufetowej co może oznaczać jej rychły koniec skąpo też o Szydło trochę więcej o Dudzie i koniec pieśni .Zastanawiam się tylko czy warto było sobie gatki brudzić pewnym płynem z wrażenia i podniecenia na widok pana Donalda Trumpa ale to już nie moja sprawa .

  Polubienie

 3. Co może temu zaradzić ? Prawda i tylko prawda.

  Z prawdą to jest podobno tak, że jest prawda, cała prawda i gówno prawda
  Ja wierzę w tą ostatnią.
  Był, pokazał się , powiedział kilka miłych słów, w takich chwilach wypada coś miłego powiedzieć i pojechał dalej.
  Mamy spokój zapewniony na kilka najbliższych lat.
  I o to głównie chodzi.

  Polubienie

 4. „Mamy spokój zapewniony na kilka najbliższych lat.
  I o to głównie chodzi.”

  Nic nie mamy zapewnione i każdy o tym wie. Obecnie mamy bardzo dobry okres do zmiany wektora polityki – na wschod, a co robimy, dalej żyjemy złudzeniami i egzotycznymi sojuszami. Antypolska postawa Niemiec i Francji powinna dać nam już wystarczająco do myślenia, a my dalej to samo…

  Polubienie

 5. W przemówieniu Trumpa akcent jest bardziej antyniemiecki niż antyrosyjski
  Rozmowa korespondenta radia Sputnik Leonida Sigana z politykiem i publicystą profesorem Adamem Wielomskim.

  — 16 godzin pobytu w Polsce prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa przeszły już do historii. Więc warto się zastanowić, jaki był cel tej wizyty i jakie są jej wyniki? Dlaczego Trump wybrał właśnie Polskę?
  — Dlaczego Donald Trump wybrał Polskę? To właściwie tłumaczył sam, podkreślając kilkakrotnie, że Polska jest centrum kontynentu europejskiego, oczywiście patrząc geograficznie. W ten sposób pokazał chęć budowy w centrum kontynentu europejskiego pewnej struktury polityczno-ekonomiczno-militarnej, która byłaby niezależna zarówno struktur zachodnich tradycyjnych, czyli Unii Europejskiej i Berlina, jak i z drugiej strony niezależna od Rosji. Myślę, że to bardzo silnie podkreślano w tej wizycie od samego początku.

  — Nadzieje obozu rządzącego związane z wizytą prezydenta były bardzo wielkie. Czy spełniły się w całości?

  — Czy spełniły się w całości? Trudno mi jest powiedzieć, ponieważ nie wiem, jak wielkie one były, bo co innego mówi się opinii publicznej, a co innego podpowiada własne pojęcie racji stanu. Ale podejrzewam, że to, na co obóz rządzący liczył, się spełniło. Zostały, może podpisane, to za wcześnie powiedziane, ale zostały zawarte porozumienia o sprzedaży Polsce nowoczesnego uzbrojenia przeciwlotniczego, którego Polska nie posiada. To jest największy mankament polskiej armii, przynajmniej od załamania się Układu Warszawskiego. Polska wykorzystuje jeszcze sprzęt produkcji radzieckiej, czyli sprzęt technologicznie przedpotopowy. Ta nadzieja się spełniła. Dzisiaj Donald Trump w swoim wystąpieniu bardzo silnie zaznaczył, że USA są gotowe wypełniać swoje zobowiązania sojusznicze. Podkreślił, że zobowiązań tych nie wypełnia Europa Zachodnia, ponieważ nie przeznacza dostatecznych środków na cele militarne, wskazując przy tym, że Polska jest jednym z nielicznych krajów, który ze swoich zobowiązań się wywiązuje. O ile członkowie NATO z Europy Zachodniej zostali zganieni, o tyle Polska została pokazana jako ten partner, który dotrzymuje swoich zobowiązań. Stany Zjednoczone również deklarują wypełnienie własnych. Myślę, że rząd oczekiwał takich deklaracji i taką deklarację jak najbardziej dostał.

  — Czy są jakieś problemy, które pan Trump w swoim przemówieniu przemilczał?

  — Uważam osobiście przemówienie na Placu Krasińskich za prawdziwy majstersztyk. Jest to bardzo ważne przemówienie dlatego, że ono jest skierowane tak naprawdę do Angeli Merkel i Niemiec. Oczywiście do Polaków również, ale przedmiotem krytyki w tym przemówieniu jest strona niemiecka. Zauważmy po pierwsze charakterystyczne miejsce — mianowicie Plac Powstańców Warszawskich — czyli powstańców walczących z Niemcami. Symbolika kotwicy Polski Walczącej też cały czas występowała w otoczeniu Trumpa. Na pewno taka rzecz nie była inicjatywą strony polskiej, tylko to było uzgodnione ze stroną amerykańską. To jest zbyt poważne, żeby strona polska sama tego typu rzeczy zrobiła.
  Po drugie zwrócę uwagę na to, że mówiąc o Powstaniu Warszawskim Donald Trump podkreślił fakt, że Polacy walczyli tam z Niemcami. To jest charakterystyczne, ponieważ w języku pojednania polsko-niemieckiego, współczesnego, właściwie Polacy niby nie walczyli z Niemcami tylko z nazistami, a ci Niemcy, gdzieś „uciekają”, w pewnej chwili stają się sami jedną z ofiar nazizmu. A tu było wyraźnie powiedziane, że z Niemcami. Bardzo charakterystyczna była krytyka Unii Europejskiej w tej postaci, w jakiej buduje ją Berlin, mianowicie w postaci superpaństwa zbiurokratyzowanego, scentralizowanego, gdzie nie ma miejsca na wolności indywidualne, wolności gospodarcze. Ten model niemieckiego, to się tak fachowo nazywa w Niemczech „zorganizowanego kapitalizmu” został bardzo radykalnie potępiony w imię amerykańskiego ideału wolnej przedsiębiorczości, który Trump wyraźnie proponuje Polsce. Jak się złoży te trzy elementy —nazwanie Niemców Niemcami, pokazanie tradycji walki Polaków przeciwko Niemcom i wreszcie krytykę współtworzonej i de facto kierowanej przez Niemcy Unii Europejskiej, to jest to, moim zdaniem, bardzo silne wystąpienie antyniemieckie. To jest to, czego polski rząd również oczekiwał.
  A czego nie było? Zwracam uwagę, że w wystąpieniu nie było czegoś, czego się w Polsce wszyscy spodziewali, i na co w Polsce liczyło wiele osób i wiele środowisk, mianowicie poważnych akcentów antyrosyjskich. Właściwie było jedno zdanie, takie wspomnienie o Ukrainie, że Rosja nie powinna się mieszać w sprawy Ukrainy, a tak poza tym spór amerykańsko-rosyjski został przeniesiony na Bliski Wschód, na kwestie Iranu. To znaczy, że Donald Trump raczej wydaje się nie uważać tej części Europy — Środkowowschodniej z Polską — jako terenu, gdzie miałby trwać spór polsko-rosyjski. Uważam, że brak tego elementu jest bardzo charakterystyczny i dobry dla Polski, bo to oznacza, że Polska nie jest przez Donalda Trumpa planowana jako miejsce ewentualnego konfliktu amerykańsko-rosyjskiego.

  — I jeszcze o Trójmorzu, czy udział w nim Donalda Trumpa to była tylko formalność, czy też znak o antyunijnych i antyrosyjskich intencjach organizatorów tej imprezy?

  — W imprezie Trójmorza uczestniczyły kraje, które są członkami Unii Europejskiej i NATO.
  Nie było tam krajów byłego ZSRR wyjąwszy Litwę, Estonię i Łotwę, które są członkami NATO i Unii. Uczestnictwo w tego typu spotkaniu jest zdecydowanym akcentem jednak bardziej antyniemieckim niż antyrosyjskim. Dlaczego? Ponieważ są to kraje, które są traktowane przez Berlin jako ich sfera wpływów politycznych, a przede wszystkim jego ekspansji gospodarczej. Udział Donalda Trumpa w takim szczycie świadczy o tym, że Stany Zjednoczone udzielają poparcia tego typu koncepcji budowania jakiegoś bloku w opozycji do Berlina. Czy ten blok uda się stworzyć, to już inna sprawa, bo pomiędzy tymi poszczególnymi krajami są różne sprzeczne interesy. Część z nich nie uważa Niemiec za potencjalne zagrożenie dla siebie, jak na przykład Czechy, Słowenia, Chorwacja. Ale sam fakt, że takie coś miało miejsce świadczy o tym, że jest to próba dezintegracji Unii Europejskiej i to się łączy z tym antyniemieckim wystąpieniem Donalda Trumpa w czasie jego przemówienia w Warszawie.

  Polubienie

 6. Nie miałem okazji słuchać przemówienia Trumpa, ale z tego co mówi Wielomski wynika iż Trump ma awersję do Niemiec.
  Powodem może być niemieckie zaangażowanie w Rosji, silne powiązania gospodarcze, kupowanie od Rosji olbrzymich ilości gazu i innych surowców.
  Jeśli Trump dostrzega zawiązujący się blok gospodarczy Niemiec i Rosji to może to uznać za rzecz mocno niekorzystną dla Ameryki i będzie się starał temu przeszkodzić. Osłabienie Niemiec, czy też wzmożona presja na Niemcy przez USA może być korzystna dla Polski.

  Polubienie

 7. Awersja Trumpa do Niemiec o ile nie jest pozorowana może wynikać z faktu, że jest pochodzenia żydowskiego jak przykonują niektórzy amerykańscy aryjscy komentatorzy internetowi. Jego pradziadek był podobno niemieckim Żydem. Brat Trumpa uczył się w żydowskich szkołach w Nowym Yorku a sam Donald już od młodości bratał się z nowojorskimi Żydami.

  Polubienie

 8. W trwającej WOJNIE O PIENIĄDZ D.Tramp,prezydent USA,to wódz koalicji PETRODOLAROWEJ.Pod tym kątem trzeba oceniać jego wizytę w Polsce.
  W wyniku swobodnego przepływu środków finansowych coraz bardziej okazuje się,że KAPITAŁ ma swoją NARODOWOŚĆ.Jak w każdej wojnie,to i o PIENIĄDZ,którą opisał Song Hongbing,trzeba mieć strategię.W POLSKIEJ należy uwzględnić fakt,że doświadczamy procesu od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który zintensyfikował militaryzację handlu wojną i pokojem.Po ZBRODNI PRZEMILCZENIA KATYŃ i RZEZI WOŁYŃSKIEJ mamy ZMOWĘ MILCZENIA SMOLEŃSK.
  Ma to swoje konsekwencje w obiegu pieniądza.

  Polubienie

 9. Nie miałem okazji słuchać przemówienia Trumpa, ale z tego co mówi Wielomski wynika iż Trump ma awersję do Niemiec.
  Bardzo proszę sprawdzić sobie pochodzenie Trumpa czyżby jego pradziadek nie był niemieckim żydem .Cały ten konflikt między USA a Niemcami jest pozorowany dla gawędzi podobnie jak 5 lat temu konflikt między Merkel a wicekanclerzem Niemiec . Od czasu do czasu robi się takie spektakle aby motłoch na dole był podniecony i nie myślał o sprawach państwowych które idą w złym kierunku .
  U nas sztuczny konflikt PO – PIS czy za kilka dni miesięcznica Kaczyński kontra antymiesięcznica Bolkowa i o to chodzi jak mawia David Duke jebać GOIM poprzez wzajemne ich skłócanie czy stosowanie polityki kija i marchewki która tak świetnie wychodziła Anglikom w Palestynie gdy sprawowali tam mandat LN i wzajemnie skłócali żydków i Arabów palestyńskich . Gdy się żydki szybko zorientowali co Anglicy wyczyniają to i Hagana trochę Anglików wcale niemało przy pomocą katapulty wysłała do pana Boga i Maryi dziewicy ale to już inny temat .
  Przecież również wiadomo kto już dawno temu wpadł w USA na pomysł dobrego i złego gliny .

  Polubienie

 10. Po co Trump w Warszawie tak grał na ANTYNIEMIECKICH sentymentach Polaków?

  Po prostu USA się boją, że UE wyrwie się spod ich tuteli i sama będzie kombinować z Rosją (Putin i Merkel przecież z tych samych służb, oboje doskonale ówia i po niemiecku i po rosyjsku) i zostawią nasze kochane USraki same za Oceanem z ich „samostojatelną” Ukrainą między Sanem a Dońcem.

  Proszę, oto co publikowałem, z dokładnością do kilku dni, 10 lat temu (drukowane po francusku, niemiecku angielsku i hiszpańsku) w „pozadebitowym” szwajcarskim dwutygodniku „Horisons et debats” (Zeit Fragen):

  N°21, 4 juin 2007 > «Bases antimissiles» en Pologne: manifestation de soumission à la puissance hégémonique mondiale? par Marek Glogoczowski, Pologne*

  file:///C:/Users/MAREK/Desktop/Pulpit/Teksty%20francuskie/%C2%ABBases%20antimissiles%C2%BB%20en%20Pologne%20manifestation%20de%20soumission%20a%20la%20puissance%20h%C3%A9g%C3%A9monique%20mondiale.htm

  A w tym mym tekście redakcja wypunktowała fakt, że planowana wtedy baza „przeciwrakietowa” w Rędzikowie 4 km od stutysiecznego Słupska to „(amerykański) Klin wbity między Rosję a Europą”. (Wtedy budowie tej bazy przeciwstawiał się mój kolega prof. Roman Kuźniar, obecnie w „odstawce”, w Polskim Rządzie od dwóch lat WSZYSCY ZADOWOLENI, że w razie czegoś nieprzyjemnego stutysięczne miasto — zaplanowane jako „żywa tarcza” dla bazy amerykańskiej kryjącej bóg wie co, z pewnością i sławne atomówki — pójdzie w perzynę, cementując przyjaźń amerykańsko-polską).

  Oto podtytuły redakcji z tego mego tekstu sprzed lat 10:

  Augmenter la sécurité des Etats-Unis au dépens de la sécurité de la Pologne

  Partie d’un plan d’encerclement de la Russie

  Enfoncer un coin entre la Russie et l’UE

  Des «coups» ouverts et dissimulés assener par les USA

  1 Roman Kuzniar est professeur de sciences politiques à l’Université de Varsovie et un proche ami de l’auteur de ce texte. En été 2000 nous avons gravi ensemble une arrête très difficile, le Zmutt­grat du Cervin (4478 m), dans les Alpes valaisannes.

  * Marek Glogoczowski, écrivain polonais, physicien et géophysicien, enseigne actuellement la philosophie à l’Académie pédagogique de Poméranie (www.zaprasza.net/mglogo).

  Polubienie

 11. Żeby nie było że nie podaję przykładów na moje wypowiedzi oto tylko jeden z nich mający utrzymywać podział katolickie mohery i patrioci z PIS a lewacy ( często mohery nie wiedzą co to takiego i wymyślają cuda na kiju wynika to z moich z nimi doświadczeń i kontaktów także z półgłówkami pisowskimi na samym dole ) a lewactwo z PO czy z KODOmanii czyli spalony mózg .
  Starsze pokolenie dziś bliżej siedemdziesiątki musi wymrzeć biologicznie niezależnie czy bijące brawa Macierewiczowi czy chodzące ze względów partykularnych na spędy kodowe żeby w Polsce coś ruszyło i abyśmy przestali być kolonią zamorską USA .
  Wśród młodego pokolenia coraz więcej ludzi logicznych i to cieszy .

  Pytanie : bohater tego filmiku to aby nie stypendysta cudnego żyda Sorosa ?

  Polubienie

 12. Natomiast czekam jako szambiarz z utęsknieniem jak prezydentem USA naszego ziemskiego Boga zostanie jeden z tych panów a wybiorą go już całkowicie ogłupieni przez te 200 lat swojego istnienia przez przyjaciół żydów ci dumni Amerykanie nowy naród wybrany bo oni w te bajki wierzą .
  Gdyby jeden z tych panów rok po swoim wyborze przyjechał do swojej nadmorskiej kolonii na wizytację czyli do Polski taka wizyta byłaby bardzo ciekawa :

  A że taki komik ma dużo więcej rozumu od polityków czy podejrzanych biznesmenów na funkcji prezydenckiej to pokazałby naszej władzuni właśnie tę piękną część ciała aby miała ułatwione jej całowanie bez możliwości jakiś specjalnych utrudnień w tej sprawie . Dziękujemy prezydencie wielkiego supermocarstwa USA niestety bez wiz dla twoich sług :

  Dziękuję za uwagę .Kłania się miło szambiarz .

  Polubienie

 13. Jak słuchałem tego Cejrowskiego o Trumpie, to rzeczywiście przypomniał mi się hymn jaki śpiewaliśmy z uniesieniem w kościele Franciszkańskim w Krakowie za czasów mej wczesnej młodości za Stalina, hymn oczywiście „unacześniony” na poziomie III RP:

  „My chcemy BZIKa w nauce w szkole, w godzinach wytchnień, w pracy dniach…” I oto Polska dzisiaj.

  Polubienie

 14. No i jak sluchałem tego Cejrowskiego, to odkryłem, że prawie słowo w słowo powtarza on to, co napisałem w tym artykule dla „Zeit Fragen” przed równo 10 laty, łącznie z użyciem słowa (Polska to ma być) „KLIN wbity między UE (obecnie, po Brexicie, to są głównie Niemcy) a Rosją”.

  Polubienie

 15. Wysłuchałem końcówki wystąpienia Trumpa „nie złamie się Zachodu, a nasze Cywilizacja zatriumfuje” – oczywiście chodzi tutaj o Przenajświętszy KULT TRÓJCY TPD czyli TECHNIKA -PIENIĄDZ-DUPA, z którą KONIECZNIE TRZEBA COŚ ZROBIĆ ZANIM NAS DOSZCZĘTNIE PRZYSRA…importowanymi z Chin Ludowych Śmieciami.

  Polubienie

 16. „KLIN wbity między UE a Rosją”.
  Mam dosyć mieszane uczucia, bo z drugiej strony mogłoby to wyglądać następująco;
  Ameryka dzieli Europę na trzy kawałki z hakiem to jest
  Część zachodnia Niemcy Francja Włochy Hiszpania zdominowaną przez Niemcy
  Cześć środkową, określaną obecnie mianem trójmorza, to jest Polska, Czechy, Słowacja, Bułgaria Rumunia Ukraina i kraje bałtyckie Łotwa Estonia Litwa pod przewodnictwem Polski.
  Część wschodnia Rosja, Białoruś.
  Jako część odrębna siostrzyca USA Wielka Brytania
  Zamiast Europy dwóch graczy to jest Niemcy Rosja.

  W tym układzie Polska byłaby bez znaczenia, co najwyżej jako zgniot i wrzód na d…
  Mając powyższe na uwadze korzystniejszym wydaje się dla nas układ projektowany przez USA, a nie ten ze spółki Niemcy Rosja.
  Polska w grupie krajów trójmorza miałaby znacznie więcej suwerenności i i być może więcej swobody gospodarowania i rozwoju gospodarczego.
  Przecież pamiętamy jak nas Niemcy załatwiły ze stocznią gdańską, czy z obwodnicą wokół Suwałk, a ostatnio z presją i groźbami w sprawie uchodźców.

  Ten ,,KLIN wbity między UE a Rosją” chroni nas jednocześnie przed Niemcami i zabezpiecza nasze ziemie północne i zachodnie odzyskane po II WŚ, co dla nas jest sprawą pierwszorzędną.
  Natomiast Radzikowo?
  Po co Rosja miałaby ryzykować wojnę nuklearną?
  Z Niemcami i tak będzie handlowała przewożąc towar czy to polskich drogach, czy taniej drogą morską z Hamburga do Kaliningradu i Petersburga

  Polubienie

 17. „KLIN wbity między UE a Rosją”.
  Mam dosyć mieszane uczucia, bo z drugiej strony mogłoby to wyglądać następująco;
  Ameryka dzieli Europę na trzy kawałki z hakiem to jest
  Część zachodnia Niemcy Francja Włochy Hiszpania zdominowaną przez Niemcy
  Cześć środkową, określaną obecnie mianem trójmorza, to jest Polska, Czechy, Słowacja, Bułgaria Rumunia Ukraina i kraje bałtyckie Łotwa Estonia Litwa pod przewodnictwem Polski.
  Część wschodnia Rosja, Białoruś.
  Jako część odrębna siostrzyca USA Wielka Brytania
  Zamiast Europy dwóch graczy to jest Niemcy Rosja.

  W tym układzie Polska byłaby bez znaczenia, co najwyżej jako zgniot i wrzód na d…
  Mając powyższe na uwadze korzystniejszym wydaje się dla nas układ projektowany przez USA, a nie ten ze spółki Niemcy Rosja.
  Polska w grupie krajów trójmorza miałaby znacznie więcej suwerenności i i być może więcej swobody gospodarowania i rozwoju gospodarczego.
  Przecież pamiętamy jak nas Niemcy załatwiły ze stocznią gdańską, czy z obwodnicą wokół Suwałk, a ostatnio z presją i groźbami w sprawie uchodźców.

  Ten ,,KLIN wbity między UE a Rosją” chroni nas jednocześnie przed Niemcami i zabezpiecza nasze ziemie północne i zachodnie odzyskane po II WŚ, co dla nas jest sprawą pierwszorzędną.
  Natomiast Radzikowo?
  Po co Rosja miałaby ryzykować wojnę nuklearną?
  Z Niemcami i tak będzie handlowała przewożąc towar czy to polskich drogach, czy taniej drogą morską z Hamburga do Kaliningradu i Petersburga

  Panie adminku baju baju a trafim do raju i to wszyscy .

  Polubienie

 18. SZANOWNI PAŃSTWO, TYLKO SPOKOJNIE, W TYM ROKU U SZWABÓW ODBĘDĄ SIĘ WYBORY I DLATEGO OBSERWUJEMY TEN CAŁY GLOBALNY CYRK! TYM RAZEM KOLEJNY RAZ, SZWABY BĘDĄ MIAŁY OKAZJĘ WYBIERAĆ POMIĘDZY GLOBALNĄ DŻUMĄ, ZARAZĄ CZY CHOLERĄ!

  Tradycyjnie trzeba postraszyć ludek, żeby wiedział jak ma ,,mądrze” wybierać przy urnie.

  Merkel traci, górą neonaziści czyli wybory w Niemczech

  http://wiadomosci.com/merkel-traci-gora-neonazisci-czyli-wybory-niemczech/

  Więc jeszcze bardziej postraszymy niezdecydowane towarzystwo!

  Merkel idzie na wojnę z Trumpem. Decyzja prezydenta USA tylko „zwiększy naszą determinację”. „Nikt ani nic nas nie powstrzyma”

  http://wolnosc24.pl/2017/06/02/merkel-idzie-na-wojne-z-trumpem-decyzja-prezydenta-usa-tylko-zwiekszy-nasza-determinacje-nikt-ani-nic-nas-nie-powstrzyma/

  A tak ogólnie na zachodzie wszystko po staremu czyli BEZ ZMIAN!

  Merkel zdecydowanie przed Schulzem, SPD odrobiła straty

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/spd-odrobila-straty-w-sondazach-merkel-zdecydowanie-przed-schulzem,752480.html

  Pozdrawiam

  Polubienie

 19. A mnie, po wysłuchaniu części przemówienia Trumpa, kiedy on mówił że RAZEM nie dopuścimy do upadku CYWILIZACJI, przyszła na myśl banalna, znana od ponad 300 lat idea POLSKA PRZEDMURZEM ŻYDOCHRZEŚCIJAŃSTWA !

  A na uwagę p. Szymona Tolaka, który mi napisał, komentując mój tekst nt. INTENCJI ŚWIATOWEGO BZIK’A, że Panie Marku … Czy nie wydaje się panu, że zlepek słów „judeo-chrześcijaństwo” ma tyle samo sensu co np. „komuno-personalizm”?

  odpowiem słowami sławnej piosenki Grześkowiaka:

  „Nie je ważne czyje co je, jeno ważne co je moje”

  Polubienie

 20. Jakiś czas temu dałem wyraz swojemu przypuszczeniu że osoba występująca pod pseudonimem operacyjnym „grzanek” jest reprezentantem Judenratu.

  Tradycyjna taktyka żydów to napuszczanie jednego narodu na drugi, demonizowanie narodów, sianie wrogości pomiędzy ludźmi i narodami. Divide et impera. To oni korzystają na wojnach.

  Jak pamiętam, nie podobało mi się napuszczanie na Niemców. Prosty Niemiec jest mi bratem, choć oczywiście bardziej lubię Rosjan, z oczywistych powodów. Prosty Niemiec jest zresztą często Słowianinem, a Niemcy też byli i są ofiarami polityki swoich przywódców. Dzieje się to nawet dzisiaj.

  W kontekście demonizowania Niemców przypomniałem postać znanej nam wszystkim ze szkoły qrewki Zofii Nałkowskiej z jej „Medalionami”. Przez kilkadziesiąt lat PRLu żydzi szczuli nas na Niemców, a dzisiaj następne pokolenie zarządców szczuje nas na Ruskich.

  Należy się z tego otrząsnąć.

  Prawda jest taka że Rosja nie ma do Polski żadnych pretensji terytorialnych a Niemcy – niezależnie od faktu że są okupowane – mają. To jest konflikt tragiczny, rezultat wspaniałomyślnego daru Wielkiego Józefa Stalina dla Polski. Nie jest to powód aby Niemców nienawidzić, zwłaszcza prostych Niemców, którzy są ofiarami polityki swojej syjonistycznej administracji. Eocje nie są dobrym doradcą.

  Każdego, kto żeruje i prowokuje do nienawiści, uznaję za podejrzanego o działanie z podpuszczenia Judenratu.

  Polubienie

 21. WIZYTA TRAMPECZKA W POLSCE! PO CO TE JAJA I ZA ILE?
  Żydzi sobie lubią robić jaja a za ile te jaja Trumpka ? a kogo to obchodzi przecież to GOIM sponsorował oraz z podatków pana admina poszły na te fanaberię pieniążki .Adminie chętnie mile widziany dalszy sponsoring

  Polubienie

 22. KOD to jest to … – jednokomórkowiec pierwotniak.

  Zyga po ośmiu browcach miał bardziej sensowne przemyślenia niż ten yntelygent.

  Polubienie

 23. Ot, jeszcze coś ciekawego znalazłem, w starych moich papierach, nt. aktualnych propozycji Trumpa-Drumpha dla Polski jako Centrum Trójmorza:

  To już na początku 1990 roku w Gazecie Krakowskiej (redaktorem naczelnym był wtedy Andrzej Urbańczyk, nagle “utopiony” na Krecie w r. 2000 gdy miał zostać rzecznikiem prasowym SLD po zwycięstwie tej partii w wyborach) ja napisałem, że POLSKA TO BĘDĄ “OKOPY ŚWIĘTEJ TRÓJCY” AGRESYWNEGO CIEMNOGRODU (ze sztuki Zygmunta Krasińskiego) USTAWIONE ZARÓWNO PRZECIW ZSRR (wówczas jeszcze istniejącemu) jak i bezbożnemu Zachodowi.

  W tym mym tekście sprzed 27,5 lat wystarczy podstawić zamiast “Neoliberalna (czy mówmy to otwarcie, być może już wkrótce neofaszystowska) Polsko-Czecho-Słowacja na wschodniej granicy EWG mogłaby stanowić doskonały przyczółek da nowoczesnego agresywnego Ciemnogrodu”, to CENTRUM TRÓJMORZA OPARTEGO O WARTOŚCI BÓG, RODZINA, WŁASNOŚĆ i mamy to co mamy – czyli dokładnie to co “BÓG” (w formie USA) i “FAMILY” (to “Rodzina” Deep State rządzącego USA) w imię WŁASNOŚCI (Korporacji USA) dla NAS przewidziały już ponad ĆWIERĆWIECZEM!

  I czyż nie jestem PROROKIEM DZIEJÓW XXI WIEKU?

  https://wiernipolsce.files.wordpress.com/2017/07/wizytc3b3wka-2-mg.jpg?w=300&h=109

  Polubienie

 24. Życzymy smacznego i serdecznie życzymy aby po spożyciu w stresie bez kultury nie było potem kuchennych rewolucji w brzuszku w postaci wiaterków .

  Polubienie

 25. Zapraszamy 10 lipca każdego kto miłuję demokrację i wierzy w nią .Będziemy razem a z nami noblista bohater narodowy który wywalczył nam wolność i któremu bił brawo Donald Trump Lech Wałęsa .
  Zapraszamy . Nie pokonają nas nasi wrogowie bo Lech z nami .

  Polubienie

 26. KONIEC GRY, KODY-SMRODY, GRUPPENFÜHRER WOLF ZOSTAŁ OSTATECZNIE ZDEMASKOWANY PRZEZ POTRÓJNEGO SZPIONA, O KSYWCE J-23!

  TW BOLEK BOHATEREM NARODOWYM – DOBRE SOBIE! Chi, chi, chi, A SPRAGNIONYCH NAPOIĆ – MÓWI PAN.

  Internowany Lech Wałęsa wypił 289 butelek wódki?

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/internowany-lech-walesa-wypil-289-butelek-wodki/sjhmg

  Uczynki miłosierdzia

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Uczynki_mi%C5%82osierdzia

  GŁUPICH NIE SIEJĄ, SAMI SIĘ RODZĄ! Cha, cha, cha

  http://www.polskatradycja.pl/folklor/przyslowia/glupich-nie-sieja-sami-sie-rodza.html

  Polubienie

 27. Szanowny panie obraża pan w sposób podły patriotów polskich gnębionych przez PRL porównując ich do zbrodniarzy nazistowskich poprzez wklejenie tego szaleńczego mema WOLF .Nie wstyd panu ? . W czym nasi bohaterowie panu zawinili że pluje pan tak jadem jak żmija z Amazonki .
  Nie poradził sobie pan w życiu ? czy to ich wina ?
  Każdy psycholog panu powie że to pan jest odpowiedzialny za swoje życie i pan tylko je kreuje .

  Polubienie

 28. TW BOLEK BOHATEREM NARODOWYM – DOBRE SOBIE! Chi, chi, chi, A SPRAGNIONYCH NAPOIĆ – MÓWI PAN.
  Apelujemy o zachowanie kultury osobistej i nie łamania dobrego wychowania przez zwolenników Prawa i Sprawiedliwości na tej stronie .
  Panowie z PIS chyba stać was na więcej . Msze w Kościołach i pielgrzymki uczą was takiej agresji ?
  Prosimy uszanować polskich bohaterów którzy walczyli za to żeby pan dziś mieszał ich z błotem . Oni byli w więzieniu po to aby pan mógł dziś opluwać ich dobre imię .

  Szanowny panie obraża pan w sposób podły patriotów polskich gnębionych przez PRL porównując ich do zbrodniarzy nazistowskich poprzez wklejenie tego szaleńczego mema WOLF .Nie wstyd panu ? . W czym nasi bohaterowie panu zawinili że pluje pan tak jadem jak żmija z Amazonki .
  Nie poradził sobie pan w życiu ? czy to ich wina ?
  Każdy psycholog panu powie że to pan jest odpowiedzialny za swoje życie i pan tylko je kreuje .

  Polubienie

 29. Trump – sprzedawca odkurzaczy.
  Jak wyczyścić Polskę z pieniędzy i skierować ją przeciw Niemcom.

  Z ekonomicznego punktu widzenia to Trump miał trzy konkretne cele: zapewnienie sprzedaży w Polsce bardzo drogiego gazu, zmuszenie Polski do płacenia miliardów dolarów do skarbca NATO, czyli amerykańskiego kompleksu wojskowo-przemysłowego i zmotywowanie Polski do walki z Niemcami w kontekście konfliktów wewnętrznych Unii Europejskiej. Wspominając o Rosji, rosyjskim zagrożeniu i konflikcie historycznym między Rosją a Polską powiedział to w celu osiągnięcia powyższych celów, a trzeba przyznać, że amerykański prezydent zrobił to po mistrzowsku.
  Co do Niemiec
  Ostatnim i najtrudniejszym zadaniem Trumpa było przekonać Warszawę „aby odważnie i otwarcie podtrzymywała konflikt z Berlinem” w ramach walki o zachowanie kontroli amerykańskiej nad Unią Europejską.
  https://aftershock.news/?q=node/540894

  Polubienie

 30. Ostatnim i najtrudniejszym zadaniem Trumpa było przekonać Warszawę „aby odważnie i otwarcie podtrzymywała konflikt z Berlinem” w ramach walki o zachowanie kontroli amerykańskiej nad Unią Europejską.
  https://aftershock.news/?q=node/540894

  Tego nie zrobił ani tych zadań nie wykonał żaden amerykański prezydent bo on w USA nie ma żadnej władzy.Po prostu wykonał polecenia rządzącego USA Sanhedrynu i nic ponad to . To jest taki Nikodem Dyzma który który uczy się ekonomii i angielskiego od hrabiego Ponimirskiego .
  Ponadto celem było oddanie tutaj pokłonu żydom patrz Ivanka Trump i cała wizyta .
  Podobnie a nawet tak samo jest u nas jeżeli chodzi o kochaną władzunię . Proszę popatrzyć na filmik gdzie żona Trumpa składa kwiaty czy wieniec na pomniku ofiar getta a obok jak cień obok niej chodzi pejsatek który ciągle na większych uroczystościach włącznie z Hanuką jest obecny w pałacu u Dudy .Mądry wiele zrozumie głupi rydzykowy moher spędzony aby witać Trumpa chlebem i solą nic nie zrozumie .
  W Hamburgu około 200 policjantów rannych na G – 20 .
  Ten system od dawna już się wali ta cywilizacja judeochrześcijańska która ludzkość potężnie umęczyła wali się i zawali się na pewno bo już go nawet żydowska kroplówka z setkami miliardów dolarów przy życiu nie powstrzyma . Umierają stare żydki dysponujące bilionami pustej waluty jak Rockefeller czy politolog Brzeziński co co żyją mają już na mózgu prawie setkę a więc w każdej chwili do robaków a robaki już ostrzą sztućce .
  Wali się to wszystko jak domek z kart . Nic już nie pomogą żadne płatne sprzedawczyki bo oni za nową michę przejdą do nowego pana .
  W zachodnim żydosystemie nie ma nawet jednej niezależnej władzy . Cała władza jest w rękach banksterów żydowskich którzy sztucznie zadłużyli wszystkie kraje pieniądzem wirtualnym .
  Częściowo jest suwerenna tylko Rosja i Białoruś a w 100 % Kim w Korei i Raul Castro na Kubie .

  Polubienie

 31. Dodam że Nikodem Dyzma ma na myśli Trumpa a hrabia Ponimirski to Sanhedryn przynajmniej jeżeli chodzi o korepetycje ze stosunków międzynarodowych i geopolitykę światową .

  Polubienie

 32. Rosją a Polską powiedział to w celu osiągnięcia powyższych celów, a trzeba przyznać, że amerykański prezydent zrobił to po mistrzowsku.

  Szanowny panie Ten Trump półgłówek niczego nie zrobił po mistrzowsku bo ta ciemna masa nie ma o niczym pojęcia . Trochę liznął tego biznesu w USA zarobił i tyle . Mało u nas takich szemranych biznesmenów co to za PRL samochody sprzedawali czy dolary obok banku a dziś mają miliardy na kontach .
  „Mamusia” powiedziała Trumpowi synku wypij mleczko i zjedz kanapeczkę bo jak nie to nie dostaniesz ciuciu Trump to zrobił i tyle z jego osiągnięć .

  Polubienie

 33. Na koniec pytanie : Dlaczego to Michnik i jego ferajna ostatnimi czasy tak bardzo w swoich mediach zainteresowali się kulturą , historią i wierzeniami Słowian – pogan .Może ktoś odpowie ? .

  Polubienie

 34. „Zachodnia Cywilizacja Wali się” – może się i wali ale nie w Polsce. W przeciwieństwie od Zjednoczonych Niemiec RAK TPD (Technika-Pieniądz-Dupa maskowana prze hasło Trumpa ‚Bóg-Rodzina-Własność’) jest WYJĄTKOWO ZDROWY.

  Ot co napisał mój młodszy kolega dr. hab. z Paryża Bruno Drweski komentując me przypomnienie tekstu „Co jest grane” w Gazecie Krakowskiej sprzed 27,5 lat w którym prognozowałem że POLSKA TO BĘDĄ “OKOPY ŚWIĘTEJ TRÓJCY” AGRESYWNEGO CIEMNOGRODU (ze sztuki Zygmunta Krasińskiego) USTAWIONE ZARÓWNO PRZECIW ZSRR (wówczas jeszcze istniejącemu) jak i bezbożnemu Zachodowi.

  A oto dzisiejsza opinia dr hab. Drweskiego z Paryża:

  Tak, strategicznie to to. Polska ma byc klinem miedzy Rosja/Eurazja a Niemcami.

  W interesie globalnego kapitalizmu amerykanskiego skloconego z narodowym kapitalizmem niemieckim no i narodowym rosyjskim.

  W interesie neoprotestantyzmu i sionizmu przeciwko teologiom wyzwolenia, tradycyjnego katoliczymu, prawoslawia, Eurazji, Chinom oraz socjalizmu i spolecznie postepowych trendow oswieceniowych jednoczesnie.

  (…) Pierwsza przegrana bitwa dla Polski byla Nordstream zamiast gazociag przez Polske, druga byla kiedy Warszawa nie forsowala baze przeladunkowa na Slasku na koncu linii kolejowej szerokotorowej …a teraz dalej w kierunku samobojstwa (…)

  Polska po kolei przegrala wszystkia atuty jakie miala od 1989 r. ba!!! zrezygnowala z wszystkich atutow wczesniejszej wlasnej polityki rapackiej i po-rapackiej…. W tej dziurze, przyroda nie znoszac prozni zainstalowal sie Lukaszenka ktory, przyroda nie znoszac prozni, przejal role posrednika, stad Minsk 1 i Minsk 2 …i Warszawa 0.

  Bruno

  Polubienie

 35. „Zachodnia Cywilizacja Wali się” – może się i wali ale nie w Polsce
  Panie Głogoczowski wali się i w Polsce chociaż kult pana TPD ciągle mocny choćby z tego powodu że dupa niemal każdego Polaka pierdzi niesamowicie po zjedzeniu produktów tzw śmieciowych . Srają ludzie dużo i bardzo śmierdząco od tej taniej żywności a jestem szambiarzem i coś o tym wiem nie licząc problemów z jelitami a wystarczyłoby zdrowo się odżywiać i uprawiać sport niekoniecznie w siłowniach reklamowanych przez pejsatki a choćby ćwiczyć razem z Jane Fondą na youtube , ale proszę przetłumaczyć Polakowi żeby nie żarł tyle gorących psów inaczej hot – dog czy z z promocji nie kupował frytek w Macdonaldzie . Za cholerę nie można .
  Wracam do tematu .
  Panie Głogoczowski czy naprawdę nie zauważa pan w Polsce symptomów upadku tej cywilizacji . Oto panu podam :
  1. Z roku na rok coraz więcej ludzi przestaje wierzyć w żydowskie bajki .
  2. Coraz więcej ludzi odchodzi od Kościoła .
  3. Mniej ludzi z roku na rok chodzi do Kościoła . Same katabasy przyznają i tak zawyżając że jedynie 40% ludzi chodzi na msze niedzielne .
  4. Coraz więcej ludzi opowiada sprośne kawałki o katabasach .Szam codziennie słyszę kilka .
  to są dobre zwiastuny .Na razie dobre i to panie Głogoczowski a zastygłymi na umyśle głupkami rydzykowymi nie ma się co przejmować .Największy głupek o IQ poniżej 80 zawsze na zmiany jest toporny . za dziesięć lat u nas tez Kościółek będzie pusty .Tego jestem pewien .
  Apel od szambiarza :
  Ludzie odżywiajcie się zdrowo ( warzywa , owoce , sałatki ) uprawiajcie sport wtedy i nasza prace szambiarzy będzie łatwiejsza bo wasze gówna nie będą mocno śmierdzieć . To taki mój mały apel . Skoro potrafię się dobrze odżywiać to wy też . będzie nas szambiarzy mniej boleć głowa po robocie i nie będziemy zwracać .

  Polubienie

 36. …..globalnego kapitalizmu amerykanskiego skloconego z narodowym kapitalizmem niemieckim no i narodowym rosyjskim…..
  Globalny kapitalizm amerykański to się zgadza.
  Narodowy kapitalizm rosyjski to chyba tylko Gazprom bo reszta w rekach żydów
  Z narodowym kapitalizmem niemieckim jest chyba jeszcze gorzej, bo za dużo w nim kapitału amerykańskiego by można mówić o niemieckim.
  Szambiarz
  ciekawi mnie jak faktycznie wyglada ten wirtualny pieniądz.
  inna fałszywa bajka to bajka o śmieciowym jedeniu

  Polubienie

 37. Ad Kochajmy komitet obrony demokracji

  … Szanowny panie obraża pan w sposób podły patriotów polskich gnębionych przez PRL…

  No to macie problem, ,, bohater” TW Boluś wam się rozchorował!

  Lech Wałęsa w szpitalu

  http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/lech-wa%c5%82%c4%99sa-w-szpitalu/ar-BBE07l5?li=BBr5MK7&ocid=DELLDHP

  Medycyna takie nagłe zachorowania megalomana, ,,bohatera”, nazywa HIPOHONDRIĄ albo UCIECZKĄ W CHOROBĘ.

  https://sjp.pl/megaloman

  Hipochondria. Ucieczka w chorobę

  http://www.poradnia.pl/hipochondria-ucieczka-w-chorobe.html

  Polubienie

 38. Ad Adm-inka

  inna fałszywa bajka to bajka o śmieciowym jedeniu

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/smieciowe-jedzenie-2012-11

  Klienci gorszego sortu: czym zagraniczne koncerny faszerują Polaków. Gorsza jakość, wyższa cena

  http://monitor-press.info/pl/categories/polska-i-swiat/21389-klienci-gorszego-sortu-czym-zagraniczne-koncerny-faszeruja-polakow-gorsza-jakosc-wyzsza-cena

  Szok! Polskie produkty są gorszej jakości niż niemieckie!

  https://jarek-kefir.org/2013/07/04/szok-polskie-produkty-sa-gorszej-jakosci-niz-niemieckie/

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 39. The Defense Minister of Poland, Antoni Macierewicz, issued a statement stating that:

  “The enemy that we face is Russia, and the Patriot missiles are our response to the Iskander missiles (Russian – ed.)”

  Macierewicz also thanked the deputy minister of defense Bartoszowi Kownackiemu for negotiating with the United States.

  It is apparent that the Defense Minister of Poland is illiterate and doesn’t know anything about the technical characteristics of said missiles. Iskanders targeting Poland from Kaliningrad cannot be stopped by Patriot missiles.

  Minister Macierewicz nie ma bladego pojęcia o charakterystyce technicznej omawianych rakiet. Iskandery nie mogą być zatrzymane przez patrioty.

  Polubienie

 40. ciekawi mnie jak faktycznie wyglada ten wirtualny pieniądz.
  inna fałszywa bajka to bajka o śmieciowym jedeniu
  Szanowny panie każdy ma prawo do swojej opinii .Pan nie widzi jak zalewa nas śmieciowe jedzenie cóż pana sprawa tego pan widzieć nie musi . Taki szambiarz z zawodu jak moja skromna osoba unika takiego jedzenia i czuję się świetnie inwestując w swoje jedzenie ( mała działka poza domem na przykład ) .
  Proszę pójść do jakiegokolwiek sklepu wziąść jakakolwiek sałatkę z warzyw i poczytać skład i jak potężną ilośc ma konserwantów dlatego nie może dziwić super sprzedaż takich leków aptecznych jak espumisan ..
  Zresztą przykłady śmieciowego jedzenia klasyczne podał pan / pani Kika .
  Skoro pan tego nie widzi to już pana prywatna sprawa i mi nic do tego .
  Ad 2 .
  Proszę czytać wybitnych ekonomistów rosyjskich . Oni panu tłumaczą jak krowie na rowie czym jest dług – pieniądz wirtualny .
  wie pan każdy odpowiada za swoje życie każdy swoje życie kreuje i jeżeli pan uważa że sklepy sprzedają panu zdrową żywność to niech pan jeżdzi do marketów kupuje ja do woli i wmawia sobie że czarne jest białe i ta żywność z dyskontu to pycha bo od jakiegoś polskiego rolnika .
  Pana życie, pana brzuch , pana jelita i to pan jest za nie odpowiedzialny i to są pana decyzje a mi takiemu zwykłemu szambiarzowi naprawdę nie zależy czy pan mi uwierzy czy nie .Grunt że dobrze się czuję świetnie się odżywiając ( sam sobie piekę chleb w tym samym piecu co moja mama i babcia piekła ) .
  Pozdrawiam .

  Polubienie

 41. Kika22 ( jestem przekonany, że kika to mężczyzna a nie baba)
  Najmocniej przepraszam. Kudźwa zapomniałem że są Maćdonaldy i te ich bułeczki hotdogowe czy jakieś tam kubeczki z frytkami czy kawą. Jestem tu w Polsce już chyba ze dwadzieścia lat i ani razu nie byłem w takim Maćdonaldzie wiec nie kojarzyłem sobie że są tacy co tam się obżydznają, przepraszam chciałem powiedzieć obżerają, objadają.
  Znam piekarza, który dostarcza chleb i bułki do kilku dużych sklepów ( bardzo dobrej jakości chleb i zawsze świeżutki i znam sadownika z Bark który dostarcza jabłka, śliwki gruszki miedzy innymi do Lidla ( ale nie te najlepsze które sprzedawał między innymi mojej żonie gdy handlowała tymi owocami. Teraz, żona nie handluje, dla niej są za ciężkie skrzynki, a ja już mam zadyszkę.
  Przez rok czasu wynajmowałem swój zakład ( pomieszczenia) dla właścicielki piekarni a że zalegała mi z płatnością za ostatnie dwa miesiące więc żona poszła jej na rękę i za zaległą płatność brała z piekarni rogaliki, chleb, bułeczki. Że żona ma zarejestrowane gospodarstwo rolne do spółki z jednym z mych synów więc mam jakie takie rozeznanie co i w jakich ilościach się produkuje w okolicy bo po tej okolicy jeżdżę i widzę.
  Był jakiś czas, ze ktoś dostarczał do Lidla tuszki młodych królików, świeżutkie, pachnące, nie mrożone po 20 zł za sztukę w detalu. Z takiego królika dobry jest i rosół i pieczone i pasztet.
  Tak że mamy doskonałą polską produkowaną przez miejscowych rolników żywność i zdrową żywność no i Maćdonaldową żydność.

  Polubienie

 42. Kończąc moje pisanie dość krótkie na tym forum raczej o miękkim zabarwieniu PIS opiszę jeszcze dwa przypadki które mnie spotkały a które mogą dawać nieco do myślenia i tłumaczyć po części dlaczego po 28 latach jesteśmy w czarnej dupie jeżeli chodzi o ekonomię , gospodarkę czy mądrość ludzką .
  Jedną z przyczyn jest tu TPD ale o tym szerzej pisać nie będę ale z Głogoczowskim się zgadzam w 100% .
  Pierwsze zdarzenie jakie mnie spotkało miało miejsce rok temu w sierpniu kiedy pracowalismu u dość zamożnego człowieka może szyszki co niektórzy moi koledzy mówili że to neurochirurg były radny . Podczas pracy moi koledzy także i moja skormna szambiarska osoba zachwycaliśmy się pięknym domem pięknym ogrodem i trzema samochodami tego pana .
  W pewnym momencie gdy pracowalismy podczas oprózniania szmaba na jego posesji wyszedł pijany ( pech dla nas świętował imieniny ) .
  Trochę mówił że mamy trudną robotę jakoś widać na smorody odporny ( ale widać człowiek po pijanemu wiele rzeczy nie czuje ) i zaczął tak mówić :
  ” Panowie to jest strasznie dziwny kraj a bywałem w wielu .Tutaj jak ktoś nasra i nisczy ten kraj to zamiast wziąść mocną łopatę i duże wiadro sprzątnąć to gówno to przykrywa się go jedynie dla niepoznaki skórkami od banana psika diorem i ma nadzieję że gówno zniknie a ono śmierdzi coraz bardziej .Taki to jest kraj ”

  Druga sytuacja miała miejsce zaraz po obaleniu przez pejsatki anglosaskie podobno na czele z Sorosem legalnej władzy na Ukrainie . Dobrze że Władimir uratował życie swojemu przyjacielowi inaczej czekałaby by go niechybna śmierć z rąk banderowców kijowskich .Za to Putinowi wielkie brawa a zwłaszcza dla rosyjskich służb specjalnych których profesjonalizm należy ocenić bardzo wysoko .
  Na pewno dużym plusem jest to że dzięki Putinowi są one rosyjskie i międzynarodowy żyd nie sprawuje nad nimi kontroli podobnie jest z armią .Bardzo żle to wygląda w kwestii mediów rosyjskich czy ekonomii ale to temat nie na tą dyskusję .
  Wracam do tematu .
  W czasie tego wydarzenia wysłałem krótki wpis bardzo lekko krytykujący banderowców do forum Niezależna . Udało się co w wielu wypadkach zahacza o cud że post został zamieszczony po 15 minutach .
  Nie minęło dosłownie 20 minut a zostałem zasypany komentarzami na oko około 15 gdzie wyzywano mnie od agentów Putina grożono mi sądem i wizytą ABW .
  Jedna pani we wpisie najbardziej mi grożiła więzieniem i wizytą ABW oraz typowe wyzwiska knur moskiewski i sprzedawczyk putinowski .
  Postanowiłem tej pani odpowiedzieć podając wszystkie moje dane i prosząc ją o to aby jak najszybciej poszła na policję do ABW czy na skargę do prezydenta Dudy po wczoraj mi przyszedł przelew na konto bankowe od Putina w wysokości 50 USD . Oczywiście robiłem sobie komedię i żartowałem z tej pani i miałem naprawdę ogromny ubaw i śmiech z niej .
  Dodałem jednak w mojej odpowiedzi że jeżeli ona mi nie udowodni mojej współpracy z Putinem w sądzie wtedy to ją podam do sądu i będę domagał się dużego odszkodowania w wysokości 100 tysięcy złotych .
  Post mój został opublikowany przez tamtejszego demokratycznego strażnika a na odpowiedz tej panie czekałem raptem 15 minut .
  W odpowiedzi niesamowicie płakała mocno mnie przepraszając że niby ona nie chciała mnie obrazić ale że ją niby też na innych forum obrażają od dziwek banderowskich i ona tutaj na Niezależnej musi jakoś odreagować . Oczywiście miałem kupę śmiechu z tego i już tej pani nie odpowiedziałem .
  Te dwa wydarzenia już powinny coś dać do myślenia .

  Polubienie

 43. Szambiarz
  …Proszę czytać wybitnych ekonomistów rosyjskich . Oni panu tłumaczą jak krowie na rowie czym jest dług – pieniądz wirtualny …

  O tych wirylnych piniadzach to pierwotnie napisał jakiś pismak gołodupiec z USA, chyba przetłumaczył to na Polski jako pierwszy p. Roman K. z Dallas, kto tłumaczył na ruski tego nie wiem, u nas o tym wirtualnym piniadzu niemal stale pisze niejaki nikander na Neon24, a ja dalej głupi, nie wiem o co chodzi bo co mi jaki piniadz wpadnie w rękę to idę do Obi, Praktikera albo przez Internet i kupuję sobie kolejne narzędzie.
  To by oznaczało, że albo nie trafiłem na te wirtualne many, albo jednak, że daje się za nie kupować, czyli że nie są one wcale wirtualne.
  Z reszt, ją też nie mam pojęcia po co bankierzy i kupcy mieli by tworzyć wirtualną gotówkę skoro od do najmniej siedmiu wieków gromadzą w swych worach, skarbcach i bunkrach to co inni im wypracują i oddadzą płacąc a to za towar a to za pożyczone kwoty.
  Przed wczoraj kupiłem piękną szlifierkę szybkoobrotową 27 tyś. obrotów na minutę w wersji 900W mocy i z regulacją prędkości za całkiem nieduże pieniądze (wirtualne?)
  Tak wygląda:

  Polubienie

 44. Miałem przez tydzień urlop i trochę czasu aby to forum prześwietlić i takie moje wnioski pokrótce . Zaletą ogromną zaletą jest to że pisze Głogoczowski bo jemu jeszcze tylko trochę rozumu pod deklem pozostało .
  Pan Adm tego portalu widać że pisze tu na zlecenie rządzących i widać wie co to propaganda i na czym uprawianie propagandy polega .
  Pan / pani Kika nie lubi szambiarzy za to lubi ich obrażać . Pewnie jakiś antysyjonistyczny pracownik naukowy a raczej były pracownik naukowy .
  Bardzo mi się podobają wpisy niejakiego pana Julius . Widać człowiek wie na czym świat się opiera i zna się na polityce międzynarodowej . Mamy także pana wybierającego mniejsze zło czyli pana LUK może niekoniecznie lubiącego marksistów .
  Zauważyłem że pisał tutaj kiedyś niejaki rolnik pseudo zyga . Nie za bardzo rozumiem dlaczego tutaj tak go opluwano . Uważam ze pisał całkiem sensownie .Wyciągał dobre wnioski czy miał trafione refleksję i miał jako tako wiedzę w temacie .
  Dziękuję że mogłem tu kilka dni pisać .Serdecznie pozdrowienia od szambiarza jednakże znającego świetnie język angielski , ale który woli pracować na szambiarce niż uczyć rozwydrzone dzieci w szkole angielskiego nawet rezygnując z prawie trzy miesięcznego urlopu w ciągu roku ( 2 miesiące wakacji ponadto święta w zimie i na wiosnę ) .
  Oczywiście nie mam pretensji do dzieci że ich dorośli zepsuli a zwłaszcza pejsatek Lewartow oraz jego owsiki szabasgoje wprowadzając z taką energią ( patrz dydaktycy ) wychowanie bezstresowe oczywiście autorstwa zmarłego pana Lewartowa w szkołach i wykładając i wbijając na czym to polega na uczelniach czyt .szabasgoje dydaktycy doktorzy na uczelniach .
  Pozdrawiam .trzymajcie się panowie w tych ciężkich czasach .
  Roboty nie stracę bo ludzie zawsze będą srać zwłaszcza obficie srać po śmieciowym jedzeniu .

  Polubienie

 45. Dodam że wczoraj moje trzy posty zostały wykasowane bezczelnie z tego forum ponieważ ukazał się napis że moderacja ich nie zaakceptowała .
  Dla pana może nie ale dla mnie rosyjscy ekonomiści są autorytetem .Tyle do napisania w kwestii pana odpowiedzi na mój post .

  Polubienie

 46. Tak że mamy doskonałą polską produkowaną przez miejscowych rolników żywność i zdrową żywność no i Maćdonaldową żydność.
  Proszę pana panu nie mogę zabronić marzeń ani wiary w japońską Godzillę . Swoje zdanie napisałem a pan cóż może pan nawet wierzyć w leśne skrzaty czy Kingsajz Machulskiego jak to jego wypicie pozwala się ciurlać krasnoludkom z kobiałkami .
  Jedni wierzą w Jezusa inni w Buddę inni w inne bajki i to jest ich prywatna sprawa . Także jeżeli pan wierzy w polską zdrową żywność cóż wiara czyni cuda i powodzenia proszę pana w tej wierze .
  Mój kolega zmarły tak mawiał : ” wierzyć zawsze w coś trzeba czy to gównianą liberię okrytą gównem czy w cokolwiek innego aby tylko w coś wierzyć ” .

  Polubienie

 47. http://niepoprawni.pl/blog/2757/stawka-wieksza-niz-rzycieczyli-j-23-znowu-nadaje

  Bardzo dobrze że podaje pan / pani link do niepoprawnych bo trzeba powiedzieć pisują tam inteligentni ludzie tylko niestety nic z tego nie wynika tak samo jak nic nie wynika od wieloletniego mówienia do kamerki pana którego tu na portalu reklamowaliście o nazwisku Pastuszka . Pamiętam go jak chodził jak swąd smrodu obok gaci Świtonia i bronił z nim razem krzyża na Żwirowisku . Dziś zresztą jak to oni wszyscy pan Pastuszka takie postępowanie stawia na garb głupoty i młodości dumnie dziś chwaląc się że jest Sławianinem- poganinem wielbicielem Swarożycy . Odbiło mu totalnie .Tworzy jakieś odezwy do Chin aby państwo środka przyjęło język który on stworzył i który on sam tylko zna pod nazwą Erilo i tym podobne idiotyzmy . Nie wiem jaki sens jest mówić sam do siebie czy do pięciu słuchaczy którzy w liczbie trzech są pejsatkami śmiejącymi się z niego do rozpuchu .
  W państwie stworzonym przez Waldemara Pastuszkę to on by był naczelnym wodzem .W sklepie nie byłoby żadnych słodyczy bo powodują słodycze . Nie byłoby też alkoholu .Oczywiście towar ten byłby dostępny na nowym stadionie w W – wie gdzie różnej maści cwaniaki sprzedawali by bo zaporowej cenie sprowadzając np z Niemiec a pierwszym który jadłby pączki po cichu byłby sam Pastuszka . Zresztą jak widzimy na filmikach on sam namawia do diety i wyrzucenia słodyczy a waży ponad 100 kg.
  Także co sobota byłoby obowiązkowe śpiewanie pioseneczek na cześć Stalina a kto by nie chciał śpiewać ten pejsatek oczywiście bez haplo grupy i do piachu .
  Nic to nie daje . Po prostu stracony czas na napisanie jakieś 2000 felietonów . Podobnie sprawa ma się z niepoprawnymi czy ze Śmiechem . Zaletą jest to że są tacy ludzie rozumni i coś tam robią a kto wie może w przyszłości przekuje się to na konkretne rezultaty w odmóżdzeniu wielu Polaków .
  Najbardziej z niepoprawnych podobał mi się komentarz jednego pana a brzmi tak :
  ” Polacy sami biernie się przyglądają swojej zagładzie niestety ” .Z tym się zgadzam .
  czas propagandzistów – włazidupów za dutki się kończy .Dziś mimo ogłupienia coraz trudniej ludżmi się manipuluje . Coraz więcej zaczyna myśleć logicznie i używać rozumu co jeszcze 28 lat temu było niemożliwe .Na tym forum przykład pana Juliusa jest klasyczny że dziś są ludzie inteligentni którzy żadnemu włazidupowi propagandziście już nie dadzą się nabrać .
  To bardzo cieszy .
  Pozdrawiam .

  Polubienie

 48. W czasie wyborów mój szwagier mieszkający w pobliżu Białegostoku wysłał mi na emaila taką sondę gotując się ze wściekłości i pisząc knajackie wyrazy .
  Natomiast odpowiedziałem mu krótko .Co cię tak denerwuje? .Ty zareagowałeś prawidłowo . Takich ludzi jak ty jest coraz więcej a więc jest to powód do zadowolenia prawda?

  Polubienie

 49. Oczywiście wkradł się błąd nie w „konkretne rezultaty w odmóżdzeniu wielu Polaków” a w powrocie do normalnych funkcji mózgu który jest odpowiedzialny za logiczne myślenie .

  Polubienie

 50. Szambiarz nie piernicz.
  …Dodam że wczoraj moje trzy posty zostały wykasowane bezczelnie z tego forum ponieważ ukazał się napis że moderacja ich nie zaakceptowała ….
  Bo ja dziś przejrzałem 123 spamy i twoich postów nie znalazłem
  A przy okazji jak twierdzisz że …..,,Pan Adm tego portalu widać że pisze tu na zlecenie rządzących i widać wie co to propaganda i na czym uprawianie propagandy polega” .
  To daj na to dowód że piszę na zlecenie rządzących, a jak takiego dowodu nie masz , to miej honor i jedno szambo opróżnij pierwszemu klientowi za darmo, za karę.
  Ja po prostu się cieszę, że polskie dzieci te z rodzin wielodzietnych, uboższych dostały 500 zł, że nie muszą iść do szkoły od lat sześciu, że chłopy po 65 latach mogą iść na emeryturę a baby po 50 latach, ze ci co mieli nas i nasz kraj za ,,kamieni kupę” poszli w odstawkę i już nie wrócą. Do takich poglądów mam prawo i mam prawo je wyrażać. Narzekaczy i obsrywaczy jest w Polsce aż nadto i ja nie muszę do nich należeć.
  Piszesz o tym bogatym co po pijanemu powiadał ci historyjkę z gównem przykrywanym bananową skórką. A zbierałeś to gówno i bananowe skórki na jego posesji czy jedynie pompowałeś z szamba?
  Mówią, zły to ptak który kala własne gniazdo
  Ten gość najwidoczniej to też taki z gatunków debilów obsrywających własne gniazdo (Polskę).

  A poniżej leży legenda

  If u know what I mean 8-)))
  Niedobrze.
  Lekarze powiedzieli mu, że ma leżeć, ale nie wskazali gdzie…
  Husky

  Polubienie

 51. Ugrupowanie Pawła Kukiza zapowiada, że zorganizuje pod Sejmem protest w sprawie blokowania przez posłów ustawy penalizującej kult Bandery.
  Projekt nowelizacji ustawy o IPN leży w sejmowej zamrażarce już od ponad roku, tymczasem zbliża się Narodowy Dzień Pamięci ofiar zbrodni popełnionych przez UPA na Wołyniu. W zapisach proponowanych przez Kukiza znalazł się zakaz propagowania kultu Stepana Bandery i kary za zaprzeczanie zbrodni wołyńskiej — na tej samej zasadzie, na której karze się za tzw. kłamstwo oświęcimskie.

  A mówili, że Kukiz śpiewał na majdanie

  Fregata rakietowa Floty Czarnomorskiej „Admirał Essen” wypłynęła z portu w Sewastopolu i obrała kurs na Syrię, gdzie przyłączy się do rosyjskiego zgrupowania okrętów wojennych – poinformowała RIA Novosti, powołując się na źródło w siłowych strukturach Krymu.

  – Fregata jest uzbrojona w pociski manewrujące „Kalibr” i wejdzie w skład tzw. grupy uderzeniowej. Załoga przejdzie liczne szkolenia w zakresie odpierania ataków z powierza, lądu i wody. Załoga utrzymywana jest w stałej gotowości bojowej, broń i środki techniczne — powiedział rozmówca agencji.
  Oprócz pocisków manewrujących „Kalibr-NK”, fregata uzbrojona jest m.in. w okrętowy system przeciwlotniczy typu Sztil-1, działo A-190 kalibru 100 mm i torpedy. Na jej pokładzie może stacjonować śmigłowiec pokładowy Ka-27 lub Ka-31

  Polubienie

 52. Bo ja dziś przejrzałem 123 spamy i twoich postów nie znalazłem
  A przy okazji jak twierdzisz że …..,,Pan Adm tego portalu widać że pisze tu na zlecenie rządzących i widać wie co to propaganda i na czym uprawianie propagandy polega” .
  To daj na to dowód że piszę na zlecenie rządzących, a jak takiego dowodu nie masz , to miej honor i jedno szambo opróżnij pierwszemu klientowi za darmo, za karę.
  Ja po prostu się cieszę, że polskie dzieci te z rodzin wielodzietnych, uboższych dostały 500 zł, że nie muszą iść do szkoły od lat sześciu, że chłopy po 65 latach mogą iść na emeryturę a baby po 50 latach, ze ci co mieli nas i nasz kraj za ,,kamieni kupę” poszli w odstawkę i już nie wrócą. Do takich poglądów mam prawo i mam prawo je wyrażać. Narzekaczy i obsrywaczy jest w Polsce aż nadto i ja nie muszę do nich należeć.
  Piszesz o tym bogatym co po pijanemu powiadał ci historyjkę z gównem przykrywanym bananową skórką. A zbierałeś to gówno i bananowe skórki na jego posesji czy jedynie pompowałeś z szamba?
  Mówią, zły to ptak który kala własne gniazdo
  Ten gość najwidoczniej to też taki z gatunków debilów obsrywających własne gniazdo (Polskę).

  A poniżej leży legenda

  Wie pan co . Odpowiem krótko bo niestety brak czasu nawet w niedzielę .
  Jeżeli pan mi odpowiada jak pięcioletniemu dzieciakowi w dodatku z potwornymi nerwami to nie widzę sensu z panem polemiki bo swój czas szanuję pomimo że jestem szambiarzem .
  Polemizować mógłbym bardzo długo ale to nie ma sensu z takimi propagandzistami jak pan jak napisałem szkoda mojego czasu .
  Napisałem we wcześniejszych postach jest pan wolnym człowiekiem i może pan popierać każdą władzę jaką pan chce włącznie z władzą ufoludków najeżdzających USA w jednym z odcinków Supermana .To pana wybór i pana wiara w fata morgana .
  Tylko napisałem swoje zdanie do czego miałem prawo i nie uważam żebym pierniczył a panu życzę dalszego uprawiania płodnej propagandy teraz z PIS a za 6 lat czy 8 podobnej tylko w interesie Petru .
  Proszę z poniedziałku wstąpić do apteki po leki uspokajające bo zwykły szambiarz ma więcej kultury osobistej jak pan .
  Proszę nie odpowiadać .Czytać już nie będę .Także szkoda pana czasu .
  Życzę miłej niedzieli i popołudnia oraz owocnej pracy w płodnej propagandzie na rzecz rządzących .Miłego dnia .

  Polubienie

 53. Nie wiem po co pan w odpowiedzi do mnie zachowuje się jak pięcioletni dzieciak i wkleja pan memy z Bolkiem .Przecież pan dobrze wie że takim działaniem pluje pan na swój własny portal zaśmiecając go śmieciem . Tym memem chciał mnie pan zdenerwować bo nie rozumiem pana . Upodabnia się pan do dzieciaków mających radość z wklejania takich rzeczy . Jeżeli tak to czas dorosnąć .
  Bolek dla mnie to nikt podobnie jak i inni .Nic mu nie zawdzięczam stu milionów mi nie dał .Współczuję mu jak człowiek z powodu śmierci jego syna bo przeżył tragedię i tyle .
  Łatwo jest zarzucać komuś że pluje we własne gniazdo a samemu kreować się na jakiegoś wielkiego patriotę opowiadającego głupoty tylko widzi pan taki Bolek nadal ma wielu zwolenników i to oni przez to że go pan obraża memami mogliby panu zarzucić że to pan kala własne gniazdo i mamy bez końca kwadraturę koła .
  Proszę z poniedziałku albo dziś jeszcze zaparzyć sobie melisę albo jeżeli ma pan żonę i nie jest pan gejem niech panu żona zaparzy potem 5 głębokich oddechów .Zobaczy pan jak przejdą panu nerwy .
  Proszę nie odpisywać .Szkoda pana czasu .Czytać już nie będę .
  Tyle mojej aktywności na tym portalu .Pozdrawiam serdecznie każdego . Miłej niedzieli i miłego odpocznika .

  Polubienie

 54. No i dowodu, że piszę tu na zlecenie rządzących oczywiście brak.

  Dalej pan męczy więc panu odpowiem .
  W czasie urlopu przez kilka dni od poniedziałku przestudiowałem sporo pana wpisów w znacznej większości wychwala pan Prawo i Sprawiedliwość . Przepraszam że użyję języka naszych gimnazjalistów bo gdy uczyłem w szkole w zastępstwie chorego nauczyciela nasłuchałem się tego ponad miarę .
  „Robi pan taką laskę” Szyszko w sprawie tych drzew że aż naprawdę żal to się czyta ale to pana prywatna sprawa .
  Po przeczytaniu pana wpisów doszedłem do takiego wniosku czy konkluzji i napisałem że pisze pan na zlecenie rządzących oczywiście powinno być to napisane w trybie przypuszczającym bo dowodów nie mam ale na sformułowanie takiej tezy miałem prawo .
  Widzi pan tak bezkrytycznie popierając PIS ( powiedzmy w 90% bo jak pan sam piszę żeby zamydlić oczy czasami ich pan krytykuje dlatego napisałem 90% ) czy jakąkolwiek inną partię nie ma znaczenia jakiego żydowskiego rodowodu igra pan z ogniem bo naraża się pan na takie przykre wnioski skierowane do pana .
  Wcześniej nikt ich panu nie napisał bo pana portal czyta promil ludzi .Natknąłem się wczoraj na wpisy jakiegoś byłego posła Samoobrony piszę jakiegoś bo nie pamiętam nazwiska .Proszę mi wybaczyć .
  To była moja odpowiedz .Zegnam . Miłej niedzieli życzę i mniej nerwów .To panu na zdrowie wyjdzie chyba że te nerwy zaszczepił panu PIS bo to partia raczej agresywna ale i od tego można się wyleczyć wizytami u psychologa i lekami .

  Polubienie

 55. Poprawne zdanie powinno brzmieć tak ( tryb przypuszczający ) .
  „Nie jest wykluczone tak mi się wydaje tak przypuszczam stawiam taką hipotezę że admin tego portalu pisze na zlecenie rządzących ale dowodów na to nie mam „.
  Pasuje teraz panu ? Jeżeli nie to niech pan napiszę list do redakcji telewizyjnej i niech się pan poskarży na szambiarza .

  Polubienie

 56. Szambiarz
  o tak, to jest wspaniałe.
  Ja bym też tak napisał, nawet więcej np. – No kurza twarz, dowodu nie mam, ale ten pierniczony admin to chyba za kasę u PiSaków robi.
  Albo… – Ja cię kręcę, ten admin to jak nic u pejsatych na etacie, chociaż dowodów nie mam , ale jak je tylko zdobędę to ….
  Kika
  Ten Trunp to jednak swojski człowiek, siedemdziesiąt lat na karku, a jednak potrafił się schylić i czapkę podnieść.

  Polubienie

 57. Albo… – Ja cię kręcę, ten admin to jak nic u pejsatych na etacie, chociaż dowodów nie mam , ale jak je tylko zdobędę to ….
  To wyślę pana do Pastuszki na obcięcie penisa pewnie ma pan malutkiego a więc żadna strata dla żony też antypejsatkowymi nożyczkami .Niech no tylko zdobędę dowody że bierze pan szekle od pejsatek . Zaraz donos do pana Waldemara .On już pana odpowiednio potraktuje i peniska obetnie hi hi hi :

  Polubienie

 58. W moim wieku ma się problemy ze słuchem, więc Pastuszka od kilku lat nie słucham.
  Ale…
  W tle widzę u niego portret Stalina a na piersiach pana Pastuszka napis ,,Waszyngton” i coś tam jeszcze. No i teraz nie wiem czy on agent ruski stalinowski, czy agent amerykańców podszywający się pod stalinowca ruskiego.

  Polubienie

 59. Powiem szczerze trochę mnie pan admin zawiódł bo nasz pan admin daje tu filmik na temat drewna plus pani też raczej brzydka tak dla mnie coś w stylu żony Mieszka I co to niezły nam tu pasztet zrobił 1000 lat temu .
  Spodziewałem się tutaj takiego oto przemówienia to by raczej pasowało do profilu tej strony ale drewno be .
  Zastąpię Pana Admina i sam wkleję coś fajnego tak na pokrzepienie jego serca aby w jego sercu ciągle paliła się miłość do Prawa i Sprawiedliwości i naszego kochanego prezesa który nie tak dawno był na urlopie i patrzył się ze statku na morze albo jeziorko jakby tam piękną rusałkę zobaczył ale czy to może dziwić pan prezes zatwardziały stary kawaler .
  Także bardzo proszę dla pokrzepienia serc i miłości do ojczyzny jako kontruderzenie bo jutro ci od ZAKODU szykują kontrmanifestację gdzie byłe SBki czy UBki będą się super bawić bo rozrywki nigdy dość w tym nieszczęsnym kraju jakby powiedział bohater radia Maryja Stanisław Michalkiewicz .
  dla pokrzepienia serc :

  Polubienie

 60. W tle widzę u niego portret Stalina a na piersiach pana Pastuszka napis ,,Waszyngton” i coś tam jeszcze. No i teraz nie wiem czy on agent ruski stalinowski, czy agent amerykańców podszywający się pod stalinowca ruskiego.

  W kwestii koszulki pana Pastuszki .Napis Waszyngton może mylić . Zaraz za tym napisem jest napis kocham czerwone i tą koszulkę noszą wszyscy w USA którzy szanują historię Indian . Skąd to wiem sprawdziłem .Raz w internecie i u zródła czyli u pana Waldka .
  Zadałem to pytanie Pastuszce na jego kanale rok temu czy się nie wstydzi chodzić w takiej koszulce . W odpowiedzi i takiej odpowiedzi się spodziewałem wyzwał mnie od pejsatych kutasów bez haplo grupy ale na drugi dzień po zażyciu odpowiednich leków odpowiedział mi już profesjonalnie bez wyzwisk .
  Rozumiem że pan admin przestał słuchać pana Waldemara kilka lat temu jak sam napisał gdy zaczął kochać Prawo i Sprawiedliwość bo jakby to wyglądało uwielbiać prezesa i jednocześnie słuchać antypejsatkowego świra pana Waldemara . Po prostu nie wypada .

  Polubienie

 61. W tle widzę u niego portret Stalina a na piersiach pana Pastuszka napis ,,Waszyngton” i coś tam jeszcze. No i teraz nie wiem czy on agent ruski stalinowski, czy agent amerykańców podszywający się pod stalinowca ruskiego.

  W kwestii koszulki pana Pastuszki .Napis Waszyngton może mylić . Zaraz za tym napisem jest napis kocham czerwone i tą koszulkę noszą wszyscy w USA którzy szanują historię Indian . Skąd to wiem sprawdziłem .Raz w internecie i u zródła czyli u pana Waldka .
  Zadałem to pytanie Pastuszce na jego kanale rok temu czy się nie wstydzi chodzić w takiej koszulce . W odpowiedzi i takiej odpowiedzi się spodziewałem wyzwał mnie od pejsatych kutasów bez haplo grupy ale na drugi dzień po zażyciu odpowiednich leków odpowiedział mi już profesjonalnie bez wyzwisk .

  Rozumiem że pan admin przestał słuchać pana Waldemara kilka lat temu jak sam napisał gdy zaczął kochać Prawo i Sprawiedliwość bo jakby to wyglądało uwielbiać prezesa i jednocześnie słuchać antypejsatkowego świra pana Waldemara . Po prostu nie wypada .

  Polubienie

 62. W tle widzę u niego portret Stalina a na piersiach pana Pastuszka napis ,,Waszyngton” i coś tam jeszcze. No i teraz nie wiem czy on agent ruski stalinowski, czy agent amerykańców podszywający się pod stalinowca ruskiego.

  W kwestii koszulki pana Pastuszki .Napis Waszyngton może mylić . Zaraz za tym napisem jest napis kocham czerwone i tą koszulkę noszą wszyscy w USA którzy szanują historię Indian . Skąd to wiem sprawdziłem .Raz w internecie i u zródła czyli u pana Waldka .
  Zadałem to pytanie Pastuszce na jego kanale rok temu czy się nie wstydzi chodzić w takiej koszulce . W odpowiedzi i takiej odpowiedzi się spodziewałem wyzwał mnie od pejsatych kutasów bez haplo grupy ale na drugi dzień po zażyciu odpowiednich leków odpowiedział mi już profesjonalnie bez wyzwisk .
  Rozumiem że pan admin przestał słuchać pana Waldemara kilka lat temu jak sam napisał gdy zaczął kochać Prawo i Sprawiedliwość bo jakby to wyglądało uwielbiać prezesa i jednocześnie słuchać antypejsatkowego świra pana Waldemara .

  Polubienie

 63. Jeden mój wpis się nie ukazał odnośnie koszulki pana Pastuszki .O ile znam tego typu portale to jest w spamie .Proszę o wyciągnięcie i zamieszczenie na portalu .

  Polubienie

 64. Prawdopodobnie został tam wyrzucony bo użyłem jednego knajackiego słowa ale co wolno szambiarzowi wojewodzie to nie tobie inteligencki smrodzie .Chyba kiedyś za PRL tak mówiono .Dawno temu .

  Polubienie

 65. Dziś jeszcze z samego rana napiszę kilka zdań bo ostatni dzień dzień urlopu i podam kilka przykładów jak ta cywilizacja łacińska działa w sposób destrukcyjny .
  Dziś na facebook dostałem kilka hejtów ze zdjęciami Bolka w szpitalu . Taki wiem każdy mieć problemy ze zdrowiem a jak pisałem wczoraj Bolek to dla mnie nikt ani chwat ani brat .
  Można się łatwo domyśleć skąd te hejty pochodzą .Zacytuję hejt lightowy czyli miękki .Hejtów twardych tu na stronie nie będę cytował :
  „Dawać Bolka do krematorium . Spalimy konfidenta ” .
  Dramat jest tego taki że hejty te piszą ludzie którzy jeszcze w kościółkach wczoraj mówili sobie znak pokoju a dziś zabijaliby bez opamiętania .
  Powtórzę to jeszcze raz Bolkowi współczuję straty syna bo to dramat tak jak każdemu współczuję utraty śmierci bliskiej osoby tylko tyle , a że to szkodnik który działał całe swoje życie na szkodę Polski to już wiedzą gimnazjaliści a wiem co piszę .Nikt tu Ameryki nie odkrywa .
  Człowiek ma 73 lata i prawdziwy katolik który tam wierzy w jakiegoś Boga powiedziałby tak ” dajmy człowiekowi spokój .Stary jest .Niech go Bóg oceni i jego życie ” . Tylko gdzie tu szukać niby prawdziwych katolików mających tzw Boga w sercu .
  Podobnie pluli jadem w kwestii tego Chazana oczywiście ci Rydzykowi gdy odmówił aborcji . Z ciekawości czasami tych ludzi słucham i poziom agresji i tępoty umysłowej osiąga Mount Everest .Pierwsi są do dawania innym rad kreują się niemalże na wszystkowiedzących i niemalże świętych no i oczywiście należą do pierwszego sortu ludzi pozostali czy to ateiści czy ktokolwiek inny nie popierający PIS to sort drugi . Mam z tymi ludżmi od wielu lat do czynienia i to w różnych miejscach .
  Kiedy lata temu jakieś 13 lat wchodziłem w dyskusję z moim promotorem w kwestii Piłsudskiego a to już był stary profesor piłsudczyk bo już czasami nie można było znieść tych bredni to trzeba przyznać to był w porządku gość bo szanował każdego przy niewygodnych moich pytaniach usilnie się pocił tak szukam sposobu aby na nie odpowiedzieć a na końcu powiedział mi takie zdanie :
  „Panie Piotrze inteligentny z pana człowiek ale w kwestii naszego bohatera to pan błądzi .”
  To jest jeden przykład a drugi to słuchacze pewnych toruńskich mediów .
  Jeden z moich kolegów ( wykształcenie nie ma tu znaczenia ) tak mi kiedyś powiedział ” Pewni ludzie muszą wymrzeć bo każdy kiedyś umrze i trzeba mieć nadzieję że ich następcy będą mądrzejsi a powiedział to człowiek bez wykształcenia bo w większości z takimi pracuję .

  Na tym kończę moja aktywność na tym portalu .Pozdrawiam serdecznie .

  Polubienie

 66. Podobnie pluli jadem w kwestii tego Chazana oczywiście ci Rydzykowi gdy odmówił aborcji .
  Oczywiście nie pluli jadem w tego profesora bo to dla nich bohater .

  Polubienie

 67. Ad Szambonurka

  … W odpowiedzi i takiej odpowiedzi się spodziewałem wyzwał mnie od pejsatych kutasów bez haplo grupy…

  ,,Pejsate kutasy” posiadają haplo coś tam, coś tam, tylko jak to u nich w zwyczaju bywa, wszystko jest wymieszane, zakłamane, że sam Diabeł z Bozią nie mogą się połapać, co jest grane! Oczywiście mam na myśli spotkania szabatowe, Bozi z Diabełkiem przy rozgrywkach karcianych o czyjąś duszyczkę jak to miało miejsce w przypadku Hioba/Joba.

  Badania genetyczne nad Izraelem. Czyli Ile Jest Żyda w Żydzie?

  http://www.wspolnotamesjanska.pl/index.php/component/content/article/53-midraszim/118-badania-genetyczne-nad-izraelem

  Jak Bóg i Diabeł spędzają czas?

  http://joemonster.org/art/15146

  Panie Nurek, a bardziej ,,pachnących” nik-ów nie potrafisz Pan wymyśleć? Dobrze Pana rozumiem, język polski ma za bardzo ubogie słownictwo i dlatego ta ,,pachnąca fiołkami” profesja!

  Gówniana robota – szambonurek

  http://joemonster.org/art/28984

  No cóż, ja tego nie wymyśliłem ale podejrzewam, że musiał to być jakiś walnięty w ,,dekielek”, socjalista/masochista.

  Żadna praca nie hańbi

  Przysłowie to uczy nas, że każdy zawód jest potrzebny i nie należy się wstydzić tego co robimy.

  http://www.polskatradycja.pl/folklor/przyslowia/zadna-praca-nie-hanbi.html

  Pozdrawia ,,babcia klozetowa” kika22. Chi, chi, chi, cha, cha, cha…

  Polubienie

 68. Staunton, July 9 – Vladimir Zhirinovsky, the flamboyant and often outrageous leader of the misnamed Liberal-Democratic Party of Russia, must not be ignored because he often expresses ideas circulating among more powerful figures in Moscow who for various reasons are not prepared to advance them in public.

  That pattern makes Zhirinovsky’s latest remarks about the future of Ukraine especially troubling. He said on the First Studio talk show at the end of last week that “the final result” to the conflict in Ukraine will be that country’s partition “not tomorrow” but after many rounds of negotiations (cont.ws/@severro/660028).

  According to Zhirinovsky, “south-eastern Ukraine and the Russian population will go to Russia, but the north-west will become a nationalist state of seven to eight million people … will become a member of NATO and the European Union.” In this way, “the problem will be concluded: there will be no Ukrainian question!”

  Lviv will be the capital of this new state, the LDPR leader says, because Kyiv, “the mother of Russian cities,” must be part of Russia; and the new country centered on Lvov will be called Galicia, a land-locked place, and in no way Ukraine with an outlet to the sea. Thus, the name “Ukraine” will disappear from the map of the earth.

  Two things make Zhirinovsky’s remark noteworthy. On the one hand, his ideas about partition are not as far removed from those that Vladimir Putin’s Novorossiya project would appear to call for, one that would give Russia a land bridge not only to Crimea but to the Transdnniestria region of Moldova as well, while depriving Ukraine of access to the sea.

  And on the other, Zhirinovsky suggests that he sees a future in which a Ukrainian state, albeit one not called that and not in anything like its current borders, would be a member of the two key Western institutions, NATO and the EU, an indication that his words in this case likely reflect what Moscow may believe it can offer as a compromise some in the West might accept.

  Żirinowski zapowiedział, że konflikt na Ukrainie może zakończyć się tylko jej podziałem. Oczywiście odbędzie sie to po długich i wielorundowych rozmowach. Południowo Wschodnia część, łącznie z Kijowem zostanie przyłączona do Rosji a Zachodnio Północna część ze stolicą we Lwowie zostanie samodzielnym państwem pod nazwą Galicja. Słowa jego trzeba traktować poważnie bo często wyrażają poglądy panujące na Kremlu.
  http://windowoneurasia2.blogspot.co.uk/

  Jak widać, w ostatniej wypowiedzi została pominięta Polska, której obecnie nie proponuje się już nawet zachodniej Ukrainy.

  Polubienie

 69. No i ta Galicja będzie odcięta od morza przez tereny przejęte przez Rosję.
  Oj Żyrinowski, Żyrinowski, ty masz takie pomysły o których Putin nawet w snach nie ma odwagi pomyśleć. Banderowska Galicja ze stolicą we Lwowie jako państwo kilkumilionowe?
  Ciekawe rozwiązanie.

  Polubienie

 70. No i ta Galicja będzie odcięta od morza przez tereny przejęte przez Rosję.
  Oj Żyrinowski, Żyrinowski, ty masz takie pomysły o których Putin nawet w snach nie ma odwagi pomyśleć. Banderowska Galicja ze stolicą we Lwowie jako państwo kilkumilionowe?
  Ciekawe rozwiązanie.

  Cytujcie tu panowie żyda Żyrinowskiego to prędzej czy póżniej wylądujecie w białych kaftanach w oddziale zamkniętym na koszt NFZ a jak na koszt NFZ to frykasów nie będzie tylko bicie pałą po gołej dupie .
  Żyrinowski to taki żydek który aby ogłupić Rosjan kreuje się tam w Rosji na takiego antypejsatka jak u nas Pastuszka . Robi sobie tam z pejsów papier toaletowy krytykuje największe pejsate grube ryby i nawet nikt go za to za jaja nie pociągnął nie mówiąc o urwaniu . Podobnie u nas jest z Pastuszką .
  Prawdopodobnie pejsatki uznały że to świry z żółtymi papierami z mm poparciem i walka z nimi czy obcięcie ich jaj nie ma sensu bo to jest strata energii dla nich albo pejsatki sami ich podstawili a oni to umieją robić najlepiej choćby z ludzi nic nie wartych wielkich bohaterów .

  Polubienie

 71. Czasem jest to tak zwana czarna owca, a czasem to tylko regionalny folklor.
  Żyrinowski na taki folklor pasuje.
  Jak to było z wierszykiem o Twardowskim?
  Śmieszył, tumanił, przestraszał…
  Żołnierzowi co grał zucha świsnął szablą koło ucha już z żołnierza masz zająca

  Polubienie

 72. Panie Nurek, a bardziej ,,pachnących” nik-ów nie potrafisz Pan wymyśleć? Dobrze Pana rozumiem, język polski ma za bardzo ubogie słownictwo i dlatego ta ,,pachnąca fiołkami” profesja!

  Widzę że tu były pracownik naukowy któremu żydzi tyłek wydymali pewnie jeszcze w latach 80 bo do nich taki wybitny docent uczelniany nie chciał się przyłączyć ciągle brzydzi się szambiarzem i nazywa go szambonurek chociaż w szambie nigdy nie nurkowałem i wyśmiewa się z jego pracy .
  Inteligenciku jeden nie pasuje ci mój nick to jak go czytasz wyobraż sobie że jest napisane biała róża a nie szambiarz i nie jedz kolacji jak czytasz moje pseudo bo puścisz pawia hrabio Horvacie . Hrabio pan / pani straszny delikatny jesteś i w mojej pracy nie wytrzymałbyś nawet minuty .
  Hrabiemu Kika i jego rezydencji nie przyszło do główki że ten szambonurek też po studiach z tą różnicą że żadnej pracy się nie boi nawet szambiarza bo na kawałek chleba jakoś w tym kraju trzeba zarobić mając bezrobotną żonę i 3 dzieci na utrzymaniu hrabiowski kolego tak wielce obrzydliwy .
  Na szczęście pracuję tylko do końca roku a że świetnie znam angielski mój kolega od nowego roku załatwił mi pracę w hotelu także mości hrabio jak zmienię łachy na pachnące fiolkami to kto wie może wtedy ciebie odwiedzę i rozpalimy razem grilla hrabio Kika .Co ty na to inteligencie ?
  Ty nie jesteś z tych tępych docentów co to za PRL było ich więcej niż pchłów na moim psie .
  właśnie tak pana sobie wyobrażam panie Kika .Taki docent z PRL :

  Polubienie

 73. Rozsądni Polacy i Ruscy wiedzą, że Żirinowski jest ze „szlachty jerozolimskiej”. Ponieważ na Kremlu też trochę tych „szlachciców” siedzi i im nie bardzo może podobać się, że konkurencyjne gangi żydowskie nawet nie posługujące się językiem ruskim mogą zawłaszczyć Ukrainę tylko dla siebie to podział Ukrainy nie jest wykluczony. Tym bardziej, ze ostatnio coraz głośniej o chęci wstąpienia do NATO przez Ukrainę. Także podziału trzeba dokonać przed tym faktem. Gdyby ruscy Słowianie sami decydowali, to pewnie dawno już na Ukrainie byłoby pozamiatane. Tym bardziej, że był czas kiedy ofensywa na Kijów miała 100% powodzenia.

  Polubienie

 74. Zapomniałem dopisać a może hrabia Kika za PRL skończył DUPE i się zorientował że żaden z niego prawnik tylko zwykła łysa DUPA i teraz ma jakieś ale w kwestii szambiarza ?
  Rozwinięcie skrótu :
  DUPA – dyplomowany urzędnik prawa administracyjnego czyli DUPA

  Polubienie

 75. julius
  Scenariusz prawdopodobny ale najpierw musieliby zmienić na Kremlu Putina.

  Szambiarz
  No i okazało się kto tu bierze pieniądze od PiS–u
  Pan magister szambiarz i to 1000 zł ( na dwoje dzieci), nie twierdzę na 100%, ale przypuszczam na 99.99%.

  Polubienie

 76. Szambiarz
  No i okazało się kto tu bierze pieniądze od PiS–u
  Pan magister szambiarz i to 1000 zł ( na dwoje dzieci), nie twierdzę na 100%, ale przypuszczam na 99.99%.

  Proszę pana kilka wyjaśnień bo dziś zaczynam pracę póżniej i muszę panu pewne sprawy wyjaśnić z czystej prawdy bo propagandą jaką prawda nie ma pokrycia w faktach . Może w punktach :
  1. magister historii oraz trzy lata ukończone anglistyki a więc prawie tak jak Stolzman niepełny magister anglista .
  2. Po drugie .To nie są pieniądze PIS bo pana nawrócona maskotka na dobro i teraz wykonująca tylko dobre rządzenie nie daje tych pieniędzy z własnej kieszeni a tylko z pieniędzy podatników jak również jak mniemam wydaje potężne pieniądze tez z pieniędzy podatników na swoją luksusową ochronę chyba że jestem w błędzie i miliony na ochronę pochodzą z jego pensji poselskiej w wysokości 14 tysięcy PLN to serdecznie przepraszam . Mój błąd .
  Chciałbym panu przypomnieć że też płacę podatki w Polsce tak jak każdy i w niedługim okresie czasu zapewniam pana po utracie władzy przez PIS ( pan może w to nie wierzyć i żyć w fata morganie ) to pana prywatna sprawa pewnie z moich podatków i całego narodu danin będziemy te 500 plus spłacać i oczywiście jak to u nas w kraju 500 plus zostanie zlikwidowane z powodu zapaści finansowej jak powie za 6 lat premier Petru bo jestem pewny że to on będzie premierem oczywiście jeszcze nie za 2 lata bo wygra po raz drugi PIS podobnie jak wcześniej PO .
  3. Po trzecie . Te pieniądze trzyma moja żona i przeznacza póki co na dzieci i na potrzebne sprawy typu buty czy już za półtora miesiąca książki do szkoły czy przybory szkolne .Zapewniam pana że pilnuję żonę aby pieniędzy nie wydawała na zbędność typu hamburgery , frytki , słodycze czy psującą zęby colę .
  4. Po czwarte . Nic nigdy od nikogo nie żebrałem w żadnych MOPSACH i poradziłbym sobie i bez 500 plus dla moich dzieci ale jak dali bo chcieli wygrać wybory to dlaczego moja żona miała nie skorzystać z 500 plus.
  5 . Po piąte jeżeli te 500 plus zabiorą za kilka lat a zabiorą płakać nie będę bo mam dwie ręce , dwie nogi nieco inteligencji i sam zarobię na moją rodzinę tym bardziej że jak pisałem wcześniej zaczynam od nowego roku nową pracę dobrze płatną .
  6. Po szóste .Tylko tacy mali ludzie jak pan używają sarkazmów w odpowiedziach czy to do mnie czy do kogokolwiek innego
  Na tym kończę proszę pana . Napisałem jeszcze odpowiedz bo musiałem ripostować na pana obrażający mnie post mający charakter insynuacji .
  Czego panu na koniec mogę życzyć tak sobie myślę .
  Może jeszcze bardziej udanej płodnej propagandy na rzecz aktualnie rządzących i oczywiście tych co będą rządzić po nich .
  Tylko niech pan sam sobie zada pytanie o następującej treści ?
  Taki stały pana czytelnik Julius nabierze się na nią ? Chyba raczej nie a więc pana czas stracony .
  Poprze pana niejaki Luk ale to też na zasadzie tego że on popiera mniejsze zło nie zauważając faktu że mniejsze zło to też zło .
  Owocnej pracy panu życzę w ogłupianiu czytelników tej strony takimi tekstami jak o ministrze Szyszko i jego drzewach , ale głównie panu życzę zdrowia bo to najważniejsze .
  Przepraszam za długą odpowiedz i bardzo proszę o niekomentowanie mojego wpisu bo z braku czasu nie będę już mógł czytać a nawet ochoty nie mam .
  Dziękuję adm że pozwolił mi tu kilka dni swoje opinie napisać . Z tego co tu zaobserwowałem portal ten jest raczej martwy podobnie jak inne portale tego typu ale to już nie mój problem .

  Polubienie

 77. W uzupełnieniu pan powie że 500 plus jest finansowane z pieniędzy złodziej których tak mocno trzyma za jaja pana ikona ale cóż do pisania bajek i legend ma pan całkowite prawo na swojej własności . Pytanie kto w to uwierzy oprócz moherów rydzykowych i politycznych włazidupow .

  Polubienie

 78. Ale jaja! Socjalistyczny globalny cyrk wciąż trwa! Kochana tzw. kooooomuuuuuunooooooo natychmiast wróć!

  Rząd zapowiada powrót komuny na wsi

  http://www.fakt.pl/pieniadze/finanse/rzad-zapowiada-reaktywacje-pgr-ow-na-wsi/lere4z3

  Robienie z ludzi totalnych durniów! Odlotowa schizofrenia rządzących albo celowa hipokryzja!

  Co Beata Szydło mówiła o podwyżkach cen paliw za czasów Donalda Tuska? „Obniżyć akcyzę i dać 750 zł ulgi dla kierowców”

  http://www.msn.com/pl-pl/finanse/najpopularniejsze-artykuly/co-beata-szyd%c5%82o-m%c3%b3wi%c5%82a-o-podwy%c5%bckach-cen-paliw-za-czas%c3%b3w-donalda-tuska-obni%c5%bcy%c4%87-akcyz%c4%99-i-da%c4%87-750-z%c5%82-ulgi-dla-kierowc%c3%b3w/ar-BBE7VQp?li=BBr5MK7&ocid=DELLDHP

  Podwyżka cen paliw hipokryzją PiS? Kiedyś mówili coś innego

  http://superbiz.se.pl/wiadomosci-biz/podwyzka-cen-paliw-premier-szydlo-i-prezes-kaczynski-kiedys-mowili-cos-innego_1007991.html

  Polaku patrioto, nadal jesteś idiotą?

  Pozdrawiam

  Polubienie

 79. Witam
  Tydzień mnie nie było a tu widać ciekawie na wiernych Polsce . Szambiarz co mnie trochę zaskoczyło nie żaden menel trzęsie tu naszym adminkiem jak nie przymierzając znany Ukrainiec naszym Tomaszem Adamkiem i Tomusiowi ani Ojciec Rydzyk nie pomógł a tym bardziej Bóg bo dostał po gębie ile wlezie tylko żal mojego syna który za to zapłacił Polsatowi 40 złotych . Oczywiście głupi synuś po szkodzie bo potem kwękał w matczyne piersi że stracił 40 złotych i że już będzie słuchał mamy i nie pozwoli aby cwany pan Solorz na nim zarabiał .

  Rząd zapowiada powrót komuny na wsi
  Kika Korwinku a co w tym złego że nasz Chrobry czy Jagiełło ( spokrewniony z nimi ) czy mały karakan jak go nazywają ci co przegrali wybory i są po flaszce wódki chce reaktywować nam PRL na wsi . Bardzo mi się to podoba i chętnie się do PIS zapisze i pana prezesa w pupę pocałuję za takie działania . Także jestem pierwsza do płacenia składek na PIS aby pan prezes miał ochronę jak Madonna co się panu szambiarzowi nie spodoba . Oczywiście nie chcę z nim zadzierać bo jak widać i szambiarz może mieć wiedzę i gadane a takiego przeciwnika nikt nie chce mieć .

  Ważna informacja – gorący news :
  Prezydent Duda nie chce być patronem obchodów 74 rocznicy ” rzezi wołyńskiej „. Szerzej zapraszam do onetu i interii .

  Polubienie

 80. Tez jestem zmęczona po wczorajszej nocce w szpitalu podobnie jak szambiarz smrodami więc też się pomyliłam .
  Prawidłowo : nie Oczywiście głupi synuś po szkodzie a mądry synuś po szkodzie .

  Polubienie

 81. Ad PAN-DORKI

  … Bardzo mi się to podoba i chętnie się do PIS zapisze i pana prezesa w pupę pocałuję za takie działania…

  PAN-DORKA, a co ty bierzesz, że takie głupoty wyPiSujesz? A znasz to?

  Szanowny Milord Szambonurek będzie miał w Twojej osobie ,,zażartą” konkurencję?

  Milordzie, sorry, ale musiałem, bo już taką mam pokrętną naturę… ,,I nikt mnie nie przekona, że czarne jest czarne, a białe jest białe”. Chi, chi, chi…

  Pozdrawia ,,babka klozetowa” PISUARDESSA kika22. Cha, cha, cha…

  Polubienie

 82. cyt. fragmenty z postu adm-ina:

  „Ameryka na pewno jest lepsza jako sojusznik niż wróg.”

  No a ja wredny, na złość naszej władzuchny, Ameryce (oraz adm-inowi), chole.a uparłem się pamiętać cytowanego przy okazji jednego z felietonów autorstwa M.Głogoczowskiego, słowa pewnego carskiego rosyjskiego wojskowego nt. zachowań anglosasów, który w roli korespondenta wojennego relacjonował wydarzenia z wojny burskiej prowadzonej przez Anglików przeciw holenderskim kolonizatorom na kontynencie afrykańskim na początku XX wieku, że :

  „Gorsza od NIEPRZYJAŹNI z anglosasami – jest TYLKO z nimi PRZYJAŹŃ”

  cyt. adm-ina dalej:

  „Jak okrutna potrafi być polityka amerykańska w stosunku do tych państw i narodów które nie chcą podporządkować się dominacji amerykańskiej widzimy na przykładzie takich krajów jak Irak, Syria, Afganistan, Jugosławia. (…)
  Akordem było bombardowanie i rozczłonkowanie Jugosławii która tej polityce stanowczo się sprzeciwiła.”

  Mogę dobrze nie pamiętać, wówczas niech mnie kto poprawi, ale czy widziano kiedykolwiek amerykańskie bombowce nad Mińskiem… ?

  i na koniec cyt.:

  „To się nazywa real polityka. Jesteśmy za mali i za słabi by w każdym aspekcie decydować samodzielnie. Nie mając innego oparcia wybieramy to co nam pozwala zachować granice, pokój i rozwój.”

  …a przede wszystkim brzuch pełen hot-dogów i hamburgerów spożywanych na czas w ramach jakiś tam konkursów, jak te serwowane ostatnio blisko 8 tysięcznemu tłumowi WIELKICH POLAKÓW zgromadzonym w pobliżu nowo budowanej Tarczy Antyrakietowej (na marginesie budowanej przez Amerykanów i …Turków) w Redzikowie, kilka kilometrów od 87 tysięcznego już (poprawiam te 100 tys. Pana M.G.) Słupska, z okazji obchodzonego 4 lipca – Narodowego Święta przez Amerykanów i ich wiernych oraz chciwych wiecznie pełnego brzucha polskojęzycznych sługusów.

  Polubienie

 83. Milordzie, sorry, ale musiałem, bo już taką mam pokrętną naturę… ,,I nikt mnie nie przekona, że czarne jest czarne, a białe jest białe”. Chi, chi, chi…

  Hrabio Horvath „Kika” za to szambiarz przekona pana że pipka to ptaszek a ptaszek to pipka .Ważniejsza fizjonomia niż kolory które „naczelny prezes Polski” nie rozróżnia .

  Polubienie

 84. dyl
  ale czy na Białorusi mieszka tylu co w Polsce tych którzy mieli dziadków w Wermachcie?
  U nas co najmniej połowa ludności zamieszkałej na wsiach w dawnych Prusach Wschodnich i na Śląsku to autochtoni i ich dzieci ( czytaj niemieckie pogrobowce).
  Łukaszenko ma jednak pod tym względem nieco, powtarzam nieco lepszą sytuację
  I nie myśl sobie, że Puitn nas by obronił, bo jak nie obronił Kijowa tak i nas by olał.

  PGR–y nie były takie złe. Pracowałem w jednym z nich przez ponad rok czasu. Miałem sporo wyższe pobory niż gdy wróciłem pracować do miasta.
  Dodatkowo dwa litry mleka dziennie i tyle ziemniaków na zimę że obdzieliłem nimi i rodziców i teściów i siebie.
  Pracownicy miejscowi do tego dostawali 0. 25 ha pod działkę na własne uprawy i mieszkanie służbowe. A trzynasta pensja była taka jak moje cztery pensie w tymże PGR.

  Pani Doroto, mądra z pani kobieta. Co do mnie, a niech mną potrząsają czy niech piszą, że:
  ,,Tylko tacy mali ludzie jak pan….” , niech mają tą satysfakcję, że są większymi.
  Ja czy mały czy duży, czy potrząsany czy nie, mnie to nie rusza.
  dyl
  „Gorsza od NIEPRZYJAŹNI z anglosasami – jest TYLKO z nimi PRZYJAŹŃ”
  Wiesz zapewne, że w naszym i Jugosławii przypadku to się nie sprawdziło i było akurat odwrotnie.

  Polubienie

 85. W rodzinie wszyscy zdrowi ? dyl żółwik .
  „Gorsza od NIEPRZYJAŹNI z anglosasami – jest TYLKO z nimi PRZYJAŹŃ”
  Wiesz zapewne, że w naszym i Jugosławii przypadku to się nie sprawdziło i było akurat odwrotnie.

  Polubienie

 86. Zapytam tak nieśmiało dla równowagi a gdzie służył tate pana Kaczyńskiego . W jakiej formacji i z jakiej okazji dostał willę i super fuchę na uczelni po wojnie . Tylko tak pytam . Oczywiście Wehrmacht to nie był .
  Zatem krzyczmy wszyscy razem ” Tam stało ZOMO a my stoimy po stronie światła i mocy ”
  To admin tego portalu stoi po stronie prawa i sprawiedliwości .Podoba mu się podła komuna i powrót PGR który proponuje niby centrowa chadecka partia chociaż każdy wie że z chadekami ma tyle ona wspólnego co CDU i Merkel z uczciwością .
  Jednak idą wybory i trzeba gawiędzi rzucać po kilogramie zwyczajnej kiełbasy . W tym wypadku nowy pomysł prezesa ( reszta to muminki ) o reaktywacji PRL na wsi .
  Krzyczmy wszyscy razem aż do utraty tchu

  Za to za PRL podczas przesłuchania dzisiejszy nasz bohater płakał w chusteczkę i trząsł się ze strachu jak również pieniążków nie miał aby zapłacić za kawkę i ciasteczka w kawiarence bo pieniążki trzyma mamusia .
  Dziś jednak odreagowuje i krzyczy tu stałem prawy i sprawiedliwy a tam stało ZOMO.
  TW ” Balbina ” to kto ?
  Pseudo od tej bajki :

  Kika brawa .

  Polubienie

 87. Relacje z anglosrasami mogą być tylko (na dzień dzisiejszy) dwie: wojna albo pokój. Wojna oznacza szybką śmierć a pokój umieranie rozłożone „na raty” w czasie.

  Polubienie

 88. Relacje z anglosrasami mogą być tylko (na dzień dzisiejszy) dwie: wojna albo pokój. Wojna oznacza szybką śmierć a pokój umieranie rozłożone „na raty” w czasie.
  Brawa a przyczyna prosta takiego stanu rzeczy .Anglosasi i żydy chcą zniszczyć Słowian do ostatniej głowy.

  Polubienie

 89. Przyczyną tego stanu rzeczy jest to, że już dawno temu zgodziliśmy się, by to ONI ukladali nam życie według ich własnych konceptów. Praktycznie wszystko, każdy najdrobniejszy element składający się na obecną rzeczywistość pochodzi z zachodu. Nawet gdy wetujemy jakieś unijne dyrektywy, czy krytykujemy USA to i tak nadal siedzimy w tym sraczu. Paradoksalnie tylko jakiś gigantyczny kataklizm naturalny może nas uratować, bo wtedy jest szansa na całkowite załamanie się globalizmu we wszystkich jego aspektach. Ci nieliczni, którzy przeżyliby apokalipse, mogliby żyć według swoich własnych reguł.Żaden ważniak nie dałby rady podporządkować sobie wszystkich małych grupek ocaleńców rozsianych po całym świecie, amen.

  Polubienie

 90. Luk bije brawa aż mnie ręce bolą .Zgoda na 100% , ale to nie wyklucza także mojej tezy .
  Przyczyną tego stanu rzeczy jest to, że już dawno temu zgodziliśmy się, by to ONI ukladali nam życie według ich własnych konceptów. Praktycznie wszystko, każdy najdrobniejszy element składający się na obecną rzeczywistość pochodzi z zachodu. Nawet gdy wetujemy jakieś unijne dyrektywy, czy krytykujemy USA to i tak nadal siedzimy w tym sraczu. Paradoksalnie tylko jakiś gigantyczny kataklizm naturalny może nas uratować, bo wtedy jest szansa na całkowite załamanie się globalizmu we wszystkich jego aspektach. Ci nieliczni, którzy przeżyliby apokalipse, mogliby żyć według swoich własnych reguł.Żaden ważniak nie dałby rady podporządkować sobie wszystkich małych grupek ocaleńców rozsianych po całym świecie, amen.

  Polubienie

 91. Ależ zasrana cholerna swołocz nieudaczników .
  Patrzę na program telewizyjny i program dokumentalny o ” rzezi wołyńskiej ” dopiero o godzinie 23:20 a więc bliżej północy .
  Pytam się kto o tej porze będzie to oglądał . Jutro ludzie z rana do pracy .
  Oczywiście w godzinach 20.00 – 23.15 same seriale tureckie zwykłe tureckie dziadostwo którego się oglądać nie da bo nudne jak stuletnia babcia plotkująca na kółku różańcowym .
  Może myślą że jak kupili na full tego tureckiego syfu to Erdogan zmieni zdanie i przyłączy się do antyputiniady . Być może .
  Na swołocz nie ma jednak siły nie w tym życiu .Potrzebna jest kometa albo inny kataklizm jak napisał LuK .

  Polubienie

 92. Nagły atak krzyżowców.
  LuK bądżmy poważnymi ludżmi i nie zniżajmy się do pewnego poziomu nawet w żartach tylko z prostego powodu aby nie robić z siebie skretyniałych idiotów bo jak dobrze wiesz nie działa to dobrze ani na konstruktywne myśli ani na dobrą pracę umysłu . W XXi wieku człowiek powinien inaczej myśleć chyba że reprezentujemy umysłowe średniowiecze jak mohery czyli człowiek relacjonujący wizytę Trumpa .
  Z cudami pięknymi cudami na kiju zazwyczaj tak jest w 100% że płodzą je nasi starsi bracia w wierze w ogromnych ilościach nie tylko podczas wizyt ich bohaterów jak Trump .

  Swoją drogą zauważyłem tutaj że szanowny dr Głogoczowski i niejaki admin postanowili się zabawić i grają sobie tutaj w zgraną w latach 80 w USA zabawę w dobrego i złego glinę podobnież jak już dawno tam niemodny fakolec tak jeszcze dziś popularny z podnieceniem wykonywany w ich zamorskiej kolonii na wschodzie Europy .
  Jeden pisze że Polska przeżywa złoty wiek jak za Zygmunta Starego bo od dwóch lat rządzi jego cudowna partia z wielkim Polakiem panem prezesem PIS a pisząc o swoich patriotach z PIS z miłości do nich dostaje drgawek jakby miał gorączkę 40 stopni chorując na grypę .
  Drugi za to zły glina pisze że Polski już nie ma po trzydziestu latach rządzenia solidaruchów co przepowiadał jako Wernyhora już trzydzieści lat temu .
  Życzę panom miłej zabawy .Bawcie się dobrze .

  Polubienie

 93. Muszę dodać że czekam na sierpień bo w razie suszy ( oby nie ) będą modlitwy do pana wszechmogącego o kapkę deszczu posłów PIS . Muszę przyznać że takie modlitwy zawsze mnie bardzo interesują od strony psychologicznej . Trzeba tylko uważać aby nie wypić trochę alkoholu bo zaśmieję się wtedy na śmierć .

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s