Rzeczypospolita w dołku czy na rozdrożu?


Prezydent Andrzej Duda odmówił objęcia patronatem honorowym ogólnopolskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa Obywateli Polskich na Kresach II RP. List datowany na 7 czerwca br. do organizatorów dotarł dopiero teraz. Inną sprawą jest jego oschła forma. Nie ma też przedstawiciela Kancelarii Prezydenckiej na dzisiejszej konferencji w Muzeum Niepodległości w Warszawie. No cóż, Panu Prezydentowi widocznie już nie po drodze ani z rodzinami ofiar UPA i SS Galizien, ani z organizacjami kresowymi, patriotycznymi i niepodległościowymi, które nakładem pracy społecznej przygotowały owe uroczystości.

I już się podniósł krzyk i zgrzytanie zębami i pytanie.

Zagłosowalibyście znowu na Dudę?

W pytaniu odczytuję sugestię że mam na niego nie głosować.

Tylko że jak kontrkandydatem będzie Swetru to ja mimo wszystko zagłosuję na Dudę

Prezydent odmówił patronatu nad obchodami dnia ofiar rzezi wołyńskiej.

Wot i tragedia, zdrada, hańba, a gdzie Bóg Honor ojczyzna

Kancelaria Prezydenta uargumentowała odmowę tym, że za kilka dni będzie w Polsce obchodzony Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP. W odmowie zaznaczono, że święto to „uczci w sposób godny pamięć o ofiarach mordów na Wołyniu i innych terenach II Rzeczypospolitej w latach 1943-1944″.

Tylko ze ja czytam i czegoś nie rozumiem bo najpierw piszą że;

obchodów Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa Obywateli Polskich na Kresach II RP

Tu prezydent nie uczci

a w piśmie kancelarii prezydenta pisze że;

obchodzony Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP

a tu że weźmie i uczci.

Czytajcie państwo więcej na ;

http://spiritolibero.neon24.pl/post/139258,prezydent-duda-a-rzez-wolynska

http://wrzodakz.neon24.pl/post/139252,duda-z-banderowcami

Dla czego o tym piszę.

Bo tak czy inaczej PiS w sprawie zbrodni na Wołyniu, w sprawie kultu Bandery na Ukrainie jednak zmienia podejście z milczącego na wyrażającego dezaprobatę i potępienie nie zważając na fakt iż takie stawianie sprawy automatycznie pogarsza nasze stosunki z Ukraińcami  i stosunki miedzy naszym rządem i rządem w Kijowie.

Od czasów II WŚ minęło sporo czasu. Wyrasta już trzecie pokolenie, a pokolenie ludzi którzy tę wojnę przeżyli, którzy o zbrodnie tamtego okresu się otarli już faktycznie odeszło. Nie żyje ani moja teściowa ani mój teść, którzy o tym co się działo i co ich spotkało na Ukrainie opowiadało mi  wspominając tamte straszne czasy.

Rozdrapywać i jątrzyć dawne rany można w nieskończoność. W nieskończoność można siać nienawiść i judzić jednych na drugich. Dwa słowiańskie narody, niemal identyczne genetycznie i w każdym innym aspekcie. Niejeden wszak Ukrainiec ma przodków z Mazowsza czy Małopolski, a taka w nim nienawiść do Polaków. Czy i my mamy taką samą nienawiść  do Ukraińców w sobie hodować i umacniać. Czy nie czas zacząć żyć normalnie.

Jesteśmy jako państwo i jako naród w dołku. Mamy złe stosunki z Rosją, z Ukrainą i z Niemcami.

Mniej lub bardziej skrywana nienawiść, niechęć, czy pogarda ze strony nie tylko rządów ale i narodów wymienionych państw. Nie w pełni z naszej winy, bo jakaż w tym nasza wina że mamy państwo w tym a nie w innym miejscu, ze mieliśmy taką a nie inną historię z każdym z tych państw.

Nasze obecny rząd powinny mieć ten fakt na uwadze i być może że ma.

Stąd prezydent nie kwapi się na obchody organizowane przez kresowiaków. Uznaje i zapewne słusznie, że wystarczy jak weźmie udział w tych organizowanych przez państwo gdzie każde przemówienie będzie uwzględniało obecną sytuację polityczną i polską rację stanu.

Jeśli mamy złą sytuacię, jeśli jesteśmy w dołku i na wszystkich azymutach mamy wrogów i nieprzyjaciół to jaką mamy drogę wyjścia z tej sytacji?

Zaprzyjaźnić się z Niemcami?

Pójść całkowicie pod ich germański but?

Zaprzyjaźnić się z Rosjanami, z Putinem?

A czy on nami nie pogardza nie mniej jak niemieccy politycy?

Co nam może zaoferować?

Szlaki przejezdne z uprzemysłowionych Niemiec do Rosji i nitki rurociągów z gazem i ropą w drugą stronę? Przy tym żadnych gwarancji bezpieczeństwa.

Zawrzeć pakt z Ukrainą która jest obecnie w jeszcze gorszym dołku niż my a w dodatku z banderowcami na topie?

Nasza sytuacja jest nie do pozazdroszczenia i prawdę mówiąc bez wyjścia.

Chyba że jak tonący chwyta się brzytwy, tak i my się uchwycimy tej deski jaką rzuciła nam Ameryka w postaci przymierza i współpracy krajów trójmorza.  Pilnego szukania wspólnych celów i dążeń, w polityce i w gospodarce. Bo jakby na to nie patrzeć jest to jedyna alternatywa jaka nam została. Dopiero poprzez współpracę z takimi krajami jak Węgry Czechy i Słowacja szukać za ich pomocą poprawy stosunków z Rosją. Z nimi też przeciwstawiać się Niemcom i Brukseli choćby w odrzucaniu pomysłów z relokacją uchodźców.

Z nimi też a nie z Ukrainą integrować nasze kraje, uzgadniać zamierzenia polityczne, rozwijać współpracę gospodarczą i handel i naciskać by Kijów i Ukraina zdusiła u siebie banderyzm i zakończyła wojnę na wschodzie kraju.

Zatem

Rzeczypospolita w dołku czy na rozdrożu?

733ae8141c9148c687bd6f7ad891b17b

10283139-trojmorze-kraje-nalezace-do-900-556

Reklamy

113 uwag do wpisu “Rzeczypospolita w dołku czy na rozdrożu?

 1. Wpiszę tutaj drugi raz opinie mego dużo – bo prawie o 40 lat – młodszego kolegi, dra politologii „kasander555”:

  Polska jest jednym z ostatnich wiernych wobec kursu jednobiegunowego USA. I może chodzić o utrzymanie własnego pionka w regionie, a nie od razu rozpoczęcie III wojny światowej. Skoro jest tu tylu chętnych, to dlaczego nie? A jeszcze opylimy węgiel, gaz i broń ! Jak powiedziała po przemówieniu Trumpa realnie wzruszona Beata Szydło „Polska jest jednym z gwarantów pokoju światowego” (Sic!)

  2. W interpretacji roli Polski trzeba uwzględnić rolę Watykanu, który ma tu przecież dużo do powiedzenia, a także w Chorwacji, nieprzypadkowo drugiego filara Trójmorza. Tymczasem na spotkaniu w Polsce nie było prezydenta Czech, Węgier i Austrii. „Sojusznik” z Budapesztu ostentacyjnie podpisał umowę na dostawy gazowe z Gazpromem dzień wcześniej.

  A wcześniej mój młodszy kolega „kasander555” napisał:

  Trzeba pamiętać, że prezydent Duda i część PiS chciało współpracy z Chinami. Powstrzymał budowę huba przeładunkowego dla chińskich pociągów w Łodzi A. Maciorewicz. Gdy w „uchu prezesa” zaczęto robić mu negatywną propagandę nazywając Ministrem Wojny, a potem wyszła sprawa z Misiewiczem usuniętym przez sąd partyjny PiS, wydawało się, że jego kariera się skończy. Aż zadzwonił do niego minister obrony USA na pogawędkę…

  A ja tak podsumowałem, o co w polityce II/IV RP chodzi:

  No dzięki za dostarczenie powyższych rozważań. Okazuje się, że moi znajomi myślą podobnie jak ja. Ja już uogólniłem wizytę Mr Trumpa bardzo krótko: POLSKA PRZEDMURZEM JUDEOCHRZEŚCIJAŃSTWA. … To co nam (POLAKOM) zaproponowano 7 lipca br to rodzaj powtórki – a la lettre – tego co już na proponowano – przy okazji 1 projektu budowy TARCZY ANTYRAKIETOWEJ w Rędzikowie 10 lat temu, to WBICIE KLINA MIĘDZY ROSJĘ I UE (aktualnie głównie Niemcy po Brexicie GB)

  I co tutaj międlić gdzie jesteśmy. Jesteśmy „entuzjastyczną przystawką” do USA i nic więcej. Używamy wciąż (ale coraz rzadziej, np. w radio Kraków, oraz program I i III Polskiego Radia prawie wyłącznie leci amerykańska muzyka) języka polskiego – ale moi byli kursanci wspinaczki i studenci filozofii mieszkają i pracują już głównie w GB.

  Tak jak to projektowałem przed prawie 30 laty „Solidarność i już po Polsce”. I tyle.

  Polubienie

 2. Pozwolę sobie zdublować bo ważne :
  Ależ zasrana cholerna swołocz nieudaczników .
  Patrzę na program telewizyjny i program dokumentalny o ” rzezi wołyńskiej ” dopiero o godzinie 23:20 a więc bliżej północy .
  Pytam się kto o tej porze będzie to oglądał . Jutro ludzie z rana do pracy .
  Oczywiście w godzinach 20.00 – 23.15 same seriale tureckie zwykłe tureckie dziadostwo którego się oglądać nie da bo nudne jak stuletnia babcia plotkująca na kółku różańcowym .
  Może myślą że jak kupili na full tego tureckiego syfu to Erdogan zmieni zdanie i przyłączy się do antyputiniady . Być może .
  Na swołocz nie ma jednak siły nie w tym życiu .Potrzebna jest kometa albo inny kataklizm jak napisał LuK .

  Polubienie

 3. Admin głosuj sobie na kogo chcesz . Kogo ty obchodzisz twoje poglądy i twoje wybory chyba tylko ciebie samego .
  Rozdęło ci to twoje poczucie własnej wartości i pozytywną samoocenę do granic absurdu . Miotasz się i miotasz tutaj bronisz nieudolnie spraw przegranych ciągle usprawiedliwiasz sprawy przegrane i po co ? dla siebie samego.
  Może zagłosuj na kogoś takiego w wyborach . Może to twój idealny kandydat ?

  Polubienie

 4. Powiem szczerze przeczytałem ten wpis admina . Po prostu tępota umysłowa niemalże równa sekcie . Tak jak napisałem we wcześniejszym wpisie . Po co te brednie pisać i dla kogo ? . Przecież to już nawet człowiek o inteligencji mniej niż 80 dostałby ataku śmiechu jak by to czytał . Wypisz wymaluj lata 40 – 50 .
  Oczywiście wielkie brawa dla dr Głogoczowskiego za jego opinię . Wielki mój szacunek dla pana .

  Polubienie

 5. Dr przypominam bo może pan nie wie .Szydło jako premier nie została przyjęta przez Trumpa .

  A jeszcze opylimy węgiel, gaz i broń ! Jak powiedziała po przemówieniu Trumpa realnie wzruszona Beata Szydło „Polska jest jednym z gwarantów pokoju światowego” (Sic!)

  Polubienie

 6. „Polska jest jednym z gwarantów pokoju światowego” (Sic!)
  A na jakiej planecie ? może Marsie albo Wenus . Myślę że gwarantem światowego pokoju to Polska jest na planecie Wenus bo tam piękne panie i mężczyżni grzmocą się na potęgę na falach pięknego morza co udowodniły filmy amerykańskie klasy B i C .
  Tam Polska z pewnością jest gwarantem światowego grzmocenia . Na pewno nie na planecie Ziemia .

  Polubienie

 7. ” i naciskać by Kijów i Ukraina zdusiła u siebie banderyzm i zakończyła wojnę na wschodzie kraju.”

  Popularny rosyjski politolog Siergiej Michejew w programie „żelazna logika” w „VestiFM” powiedział, że w przypadku konfliktu Stanów Zjednoczonych z Rosją Ukraina przestanie istnieć.

  Według politologa, Ukraina może stać się polem bitwy, trampoliną, gdzie nastąpi kontruderzenie, jeśli USA zdecyduje się zaatakować Rosję. W tej sytuacji z państwa ukraińskiego nie zostanie nic, co by o nim nie krzyczęli ukropatrioty z Kijowa „na wszelkiego rodzaju Majdanach i ich nacjonalistycznych paradach gejowskich”, politolog powiedział.
  Michejew uważa, że ​​Stany Zjednoczone wybrały całkiem dogodną dla siebie taktykę. Przy tym wszystkim, Ukraina jest postrzegana przez Zachód jako przyszły poligon, przed którym to krajem nie ponosi się żadnej odpowiedzialności. Najprostszym sposobem było zainteresowanie Kijowa mitycznym przystąpieniem do NATO aby oczekiwać, że dowolny rozkaz zostanie wykonany. Jednak przy takim stanie państwa nikt Ukrainy przyjmować nie będzie.

  Pomijając fakt, że w Ukrainie szaleje wojna domowa, a sytuacja gospodarcza jest jak w krajach trzeciego świata to akces przez Ukrainę do NATO jest dla Rosji Rubiconem, który nie może być przekroczony. Przecież każdy wie, że ekspansja na Wschód sama w sobie stanowi zagrożenie dla Federacji Rosyjskiej, nie mówiąc już o stacjonowaniu wrogiej jednostki wojskowej na granicy. Nawet tylko mówienie o przystąpieniu Ukrainy do NATO spowoduje pogorszenie stosunków Rosji z Ukrainą i Zachodem.

  https: //politexpert.net/50687-miheev-ukraina-stanet-placdarm

  Polubienie

 8. Popularny rosyjski politolog Siergiej Michejew w programie „żelazna logika” w „VestiFM” powiedział, że w przypadku konfliktu Stanów Zjednoczonych z Rosją Ukraina przestanie istnieć.

  Według politologa, Ukraina może stać się polem bitwy, trampoliną, gdzie nastąpi kontruderzenie, jeśli USA zdecyduje się zaatakować Rosję. W tej sytuacji z państwa ukraińskiego nie zostanie nic, co by o nim nie krzyczęli ukropatrioty z Kijowa „na wszelkiego rodzaju Majdanach i ich nacjonalistycznych paradach gejowskich”, politolog powiedział.
  Michejew uważa, że ​​Stany Zjednoczone wybrały całkiem dogodną dla siebie taktykę. Przy tym wszystkim, Ukraina jest postrzegana przez Zachód jako przyszły poligon, przed którym to krajem nie ponosi się żadnej odpowiedzialności. Najprostszym sposobem było zainteresowanie Kijowa mitycznym przystąpieniem do NATO aby oczekiwać, że dowolny rozkaz zostanie wykonany. Jednak przy takim stanie państwa nikt Ukrainy przyjmować nie będzie.

  Pomijając fakt, że w Ukrainie szaleje wojna domowa, a sytuacja gospodarcza jest jak w krajach trzeciego świata to akces przez Ukrainę do NATO jest dla Rosji Rubiconem, który nie może być przekroczony. Przecież każdy wie, że ekspansja na Wschód sama w sobie stanowi zagrożenie dla Federacji Rosyjskiej, nie mówiąc już o stacjonowaniu wrogiej jednostki wojskowej na granicy. Nawet tylko mówienie o przystąpieniu Ukrainy do NATO spowoduje pogorszenie stosunków Rosji z Ukrainą i Zachodem.

  Polubienie

 9. Jak dalej będziemy prowadzić politykę ustępstw wobec fuckrainy to zostaniemy przez nią w końcu zaanektowani. Trzeba wreszcie zakręcić nasz kran z życiodajną wodą tym bandytom (bo inaczej nazwać ich się nie da) z Kijowa, wypierdkom pomajdanowskim.

  Polubienie

 10. Brawa LuK:
  Jak dalej będziemy prowadzić politykę ustępstw wobec fuckrainy to zostaniemy przez nią w końcu zaanektowani. Trzeba wreszcie zakręcić nasz kran z życiodajną wodą tym bandytom (bo inaczej nazwać ich się nie da) z Kijowa, wypierdkom pomajdanowskim.

  Polubienie

 11. Luk taka polityka będzie dalej prowadzona bo dla nich racja stanu to wszystko robić czego chcą USA i zresztą nie można się temu dziwić patrząc na ich genealogię czy zmienione nazwiska . Mam nadzieję że pamiętasz ile Duda wysłał tam dularów dla swojego kumpla Patroszenki ( pyszne jego słodycze Roshen sprzedają w każdym sklepie . Super są krówki po 15 PLN za kilo hi hi .)
  Taki bogacz Patroszenko a przyjechał do kumpli z Polski z dziurawymi skarpetami ( są zdjęcia w sieci ) .
  „Trzeba wreszcie zakręcić nasz kran z życiodajną wodą tym bandytom”
  Nie licz na to a jak myślisz że zrobi to PIS czy każda inna partyja powstała z szamba pookrągłostołowego to wybacz ale jesteś niepoprawnym optymistą .
  Warto było dziś zaglądnąć na to forum aby poczytać Luka .

  Polubienie

 12. Jeżeli Luk prześledzisz dokładnie prezydentury Kwacha – pijaka filipińskiego i Kaczyńskiego zauważysz mnóstwo działań wspierających banderyzm ukraiński , ale widzę że z ciebie człowiek inteligentny to rozbierać to na części nie ma sensu .Wszystko sam wiesz .

  Polubienie

 13. Popularny rosyjski politolog Siergiej Michejew w programie „żelazna logika” w „VestiFM” powiedział, że w przypadku konfliktu Stanów Zjednoczonych z Rosją Ukraina przestanie istnieć.

  Polubienie

 14. Według politologa, Ukraina może stać się polem bitwy, trampoliną, gdzie nastąpi kontruderzenie, jeśli USA zdecyduje się zaatakować Rosję. W tej sytuacji z państwa ukraińskiego nie zostanie nic, co by o nim nie krzyczęli ukropatrioty z Kijowa „na wszelkiego rodzaju Majdanach i ich nacjonalistycznych paradach gejowskich”, politolog powiedział.
  Michejew uważa, że ​​Stany Zjednoczone wybrały całkiem dogodną dla siebie taktykę. Przy tym wszystkim, Ukraina jest postrzegana przez Zachód jako przyszły poligon, przed którym to krajem nie ponosi się żadnej odpowiedzialności. Najprostszym sposobem było zainteresowanie Kijowa mitycznym przystąpieniem do NATO aby oczekiwać, że dowolny rozkaz zostanie wykonany. Jednak przy takim stanie państwa nikt Ukrainy przyjmować nie będzie.

  Pomijając fakt, że w Ukrainie szaleje wojna domowa, a sytuacja gospodarcza jest jak w krajach trzeciego świata to akces przez Ukrainę do NATO jest dla Rosji Rubiconem, który nie może być przekroczony. Przecież każdy wie, że ekspansja na Wschód sama w sobie stanowi zagrożenie dla Federacji Rosyjskiej, nie mówiąc już o stacjonowaniu wrogiej jednostki wojskowej na granicy. Nawet tylko mówienie o przystąpieniu Ukrainy do NATO spowoduje pogorszenie stosunków Rosji z Ukrainą i Zachodem.

  Polubienie

 15. My na klina istotnie jesteśmy za słabi, ale zauważcie, że to nie tyle my jesteśmy tym klinem co Amerykanie. Ich wojska bazują w Niemczech, Włoszech no i ostatnio od Bałtyku do morza Czarnego. Z resztą czy tylko wojska, czy także różnego rodzaju agenci i lobbyści. Armaty, rakiety i …dolary
  To jest ten klin.
  My jesteśmy potrzebni Ameryce, Ameryka być może potrzebna jest także nam.
  To zależy od naszego wyboru i naszych zapatrywań.
  PiS, rząd i prezydent wydają się być zainteresowani obecnością Amerykanów miedzy Niemcami i Rosją i bynajmniej nie chodzi tu o wywoływanie wielkich atomowych wojen a jedynie o grę interesów i zabezpieczanie sobie tyłów w tych interesach.
  Czy lepiej być zgniatanym i marginalizowanym przez Rosję i Niemcy czy jednak mieć nieco pola do manewru i realizacji własnych planów i ambicji pod osłoną Amerykanów?
  Ten amerykański klin może nas chronić od zgniecenia?
  Póki co to Ameryka jest nadal potęgą.
  nadużycie link skomentuj
  Oświat 09.07.2017 12:02:13
  @Oświat 12:02:13
  Niestety, ale jesteśmy narodem, który jeszcze nie przemyślał, nie przetrawił swojego państwa. W tej sytuacji zbyt łatwo jest nami manipulować. Przede wszystkim powinniśmy poszukać prawdziwych a nie podsuwanych nam żródeł naszej wewnętrznej siły. mamy ogromny potencjał i gospodarczy i geopolityczny. Gospodarza tu trzeba.
  nadużycie link skomentuj
  nikander 09.07.2017 12:30:11
  @nikander 12:30:11
  Tyle tylko ze ten gospodarz nawet jak się znajdzie to bez parasola zostanie przepedzony. Coraz bardziej jestem przekonany że bez wspólnoty interesów z jakimś bandziorem zostaniemy wchlonieci przez pijawki z lewą i prawa.
  nadużycie link skomentuj
  zadziwiony 09.07.2017 14:23:19

  Polubienie

 16. antycejrowski wąż
  po ile kupujesz bokserki?
  Po 7 złoty w w czwartki na rynku . Proszę o dalsze głupie pytania .

  Polubienie

 17. Nie chce sie juz dluzej pluć. Na spokojnie luzne uwagi:
  Trójmorze to roszerzenie Międzymorza. Międzymorze to plan zydowski z 1914 roku a Trójmorze to pózniejsze gledzenie zyda Zelmana, zakompleksionego, tchórzliwego agenta. Trójmorze to przedłuzenie Izraela poprzez Morze Sródziemne. Tak jak w Polsce po magdalence wyłącznie zyd do gadania ma, tak i w innych państwach rządzi ten sam zyd, w tym w państwach Trójmorza.
  Trójmorze lub Międzymorze powstaną natychmiast po uwaleniu worow ruskich, obecnie jeszcze w symbiozie z zydem, jako siedziba zydowskiego judenrata na dalsza wyłączność na organizacje produkcji i jej dystrybucji, czyli surowiec-produkcja-sprzedaz, które juz dzisiaj znajduja sie w jednej ręce zydowskiej. Na posługę w judenracie nad Wisla będzie te 15 mln zapowiadanych dawno Polakow i kilka mln Ukraincow do pacyfikacji Polaka poprzez policje i urzędy, juz dzisiaj ostro wyuczani w polskich (jeszcze) szkolach. Imigranci inni nie dęda wpuszczeni na teren zydowskiego państwa, zbyt duzo mogliby zamieszać. Oni przeznaczeni na robola i policję na zachodzie Europy, w celu trzymania za mordę tamtejsze narody, zrównywane poziomem posiadania intensywnie w dół.
  Prowadzący te stronę agitator będzie glosował na tego, ktorego zyd mu do glosowania wyznaczy, inni tez, narazie jedyna alternatywa to nie głosować.
  Po co przyjechał Trump do Polski? Proste, by prowizyjnie opchnąć gaza przeciwko Ruskowi, zutylizowac złom woijenny za dopłatą i tym samym przygotówkę zrobić na Hamburg. Jak narazie na utylizację nie ma kasy ale wojsko USA pilnuje juz rękojmi w postaci bogactw ziemi (drewno w lasach i surowce na Suwalszczyznie i nie tylko). Czemu na niego stara klika zydowska, w uproszczeniu Clinton-Merkel tak napiernicza? Prowizje za wysoką se wymyślił po prostu.
  Recepta na niezniewolenie? Tylko i wyłącznie symbioza chinsko-ruska jako przeciwwaga zapędow zydowskich. Moze do niej w końcu dojdzie. Wszystko chyba zalezy od tego, czy w Rosji wykluje się sila, która worowi ruskiemu kopa w dupe da i pogna wewnętrznego zyda. Moze po polskiej magdalence ruskie beda sie w tym procesie trzymali na bacznosci.
  Czy Polak ma szansę na wodzowstwo wśród wschodnich? Chyba raczej nie. We własnych oczach wieczny bochater a w oczach innych wieczny przegrany.
  .

  Polubienie

 18. Prowadzący te stronę agitator będzie głosował na tego, którego żyd mu do glosowania wyznaczy, inni tez, narazie jedyna alternatywa to nie głosować.

  Z tym zdaniem trafił pan w sedno . W dodatku ten agitator zadaje fajne pytanie typu w jakich bokserkach chodzę to mu odpowiem że w polskich .
  Szkoda twojego pisania drogi panie . Adminowi tego portalu nic nie przetłumaczysz .Dziś wyciąga rupie z tyłka partii PIS i robi jej loda za 6 lat będzie to samo robił innej partii .Ten typ tak ma a więc szkoda pisania bo to jest pisanie do murzyna który nic nie ponimaju po polskiemu ale to jego portal jego kabaret Olgi Lipińskiej a więc to że robi z siebie kretyna jego tematami które tu umieszcza to już jego prywatna sprawa a uczciwy człowiek powinien prostować tą pisaninę którą on tu pisze jeżeli ten admin wyznaje zasady przedstawicieli żydowskiej demokracji którzy po 45 roku w ich interesie wprowadzali rządy raczej niewiele z demos mające wspólnego .

  Polubienie

 19. Dodam agitator to znakomite określenie dla tego admina .Jedyny z tego plus taki że to agitator który zajmuje się agitką skierowaną sam do siebie czyli gada i pisze sam do siebie . Tyle dobrego . Pewnie nikt za nim nie stoi żadna partia bo on nie ma żadnego znaczenia ale w dobrym stylu jest agitować rządzących a może kto wie ktoś to znaczny kiedyś przeczyta i odmieni życie tego admina dając mu super stanowisko w korycie .Kto wie .

  Polubienie

 20. To nie jest najgorsze że ten admin agituje bo niech sobie to robi . Pełne prawo ma do tego . Najgorsze jest to że próbuje robić idiotów z inteligentnych ludzi uważając ich za intelektualne goryle a to już w porządku nie jest . Idiotów do potęgi drugiej robiono z ludzi za PRL pisząc o siódmej potędze świata . Podobnych idiotów robiono z Polaków gdy objęli władzę żydzi po 1989 roku pierd… o drugiej Japonii czy Irlandii i obiecując żydowskie niebo na ziemi pod przywództwem żydowskiego kapitalizmu . Ten admin nic się nie nauczył i robi to samo będąc tubą propagandową PIS . Ma to sens? . To już trzeba jego pytać ? .Chyba że uważa ludzi za idiotów i sprzedajne zdziry za 500 plus wtedy jego agitka ma sens .

  Polubienie

 21. Chi, chi, chi, cha, cha, cha, co mi tam, chi, chi, chi, cha, cha, cha…

  Popularny rosyjski politolog Siergiej Michejew w programie „żelazna logika” w „VestiFM” powiedział, że w przypadku konfliktu Stanów Zjednoczonych z Rosją Ukraina przestanie istnieć.

  X Forum Europa – Ukraina Rzeszów, 27-28 stycznia 2017

  http://www.forum-ekonomiczne.pl/x-forum-europa-ukraina-opis/

  Dyskusja „Biznes na Ukrainie. Możliwości dla europejskich przedsiębiorców”

  http://www.forum-ekonomiczne.pl/dyskusja-biznes-na-ukrainie-mozliwosci-dla-europejskich-przedsiebiorcow/

  O możliwościach współdziałania Europy z Ukrainą w biznesie kosmicznym debatowano w Rzeszowie

  http://www.forum-ekonomiczne.pl/o-mozliwosciach-wspoldzialania-europy-z-ukraina-w-biznesie-kosmicznym-debatowano-w-rzeszowie/

  „Ukraiński rząd robi wszystko dla napływu zagranicznych inwestycji”

  http://www.forum-ekonomiczne.pl/ukrainski-rzad-robi-wszystko-dla-naplywu-zagranicznych-inwestycji/

  Niemiecko-polsko-ukraiński kongres „Energia i środowisko”

  http://fwpn.org.pl/kalendarium/niemiecko-polsko-ukrainski-kongres-energia-i-srodowisko–rv3q7y

  P.S. Mnie się wydaje, że Ukraina to jest kolejny etap GLOBALIZACJI ŚWIATA. A może mam tylko omamy – sam nie wiem?

  Pozdrawiam

  Polubienie

 22. Będzie bardzo duża podwyżka paliw . Poseł PIS wyrzucony 2 minuty po swoim wystąpieniu w kwestii krytyki projektu ustawy . Szerzej portale internetowe .
  Czyżby zaczęło brakować pieniążków na rozbudowany socjal ? . Zaczyna się żle dziać w państwie naszego Jarosława .

  Polubienie

 23. Dodając Jerzyk Urban nie wiem dlaczego dziś bardzo ordynarnie nazywany jak zdążyłam usłyszeć niejednokrotnie ” kozojebcą ” znaczna figura we władzy naszej dawno już temu kiedyś powiedział mądre zdanie :
  „Rząd się wyżywi ” no i na pewno wyżywi się rząd PIS bo czekam z utęsknieniem na reaktywację PRL na wsi przez pana Jarosława .
  Gdyby mnie nie było stać na paliwo sprzedam samochód . W końcu coś za coś . PRL na wsi nie wyrośnie bez pieniędzy .Chyba się panowie zgodzicie ?

  Polubienie

 24. Popularny rosyjski politolog Siergiej Michejew w programie „żelazna logika” w „VestiFM” powiedział, że w przypadku konfliktu Stanów Zjednoczonych z Rosją Ukraina przestanie istnieć.

  Taki to politolog jak i ta żelazna logika.
  ….Ukraina przestanie istnieć.
  Ja bym zapytał –a co ze Stanami Zjednoczonymi i z Rosją?

  antycejrowski wąż i tak to widzę
  ponarzekali sobie na admina i nawet doszli do wniosku że ma prawo do swoich poglądów.
  No to się cieszę ze mam prawo.
  Panowie, tylko ja naprawdę nie wiedziałem, że z ludzi inteligentnych, jak piszecie, robię idiotów.
  Jeśli tak się rzeczywiście dzieje to sorry, so sorry, wery macz

  Polubienie

 25. Kiedyś tu jeden z panów pisał że u nas jest wirtualny dług i pieniądz jest wirtualnie kreowany . Skoro tak to gdzie leży problem? . Gdy byłam ostatnio niedaleko Mannheim znajoma Niemka do mnie krzyczy :
  ” Dorota my już mamy bitcoiny ” . Pierwsze skojarzenie które mi przyszło do głowy to takie a co to jest ? może udoskonalone środki antykoncepcyjne czy może jakaś nowa prezerwatywa bo z tego my kobiety się cieszymy najbardziej ale nie . Sprawdziłam w internecie i to jest wirtualna waluta które jednego dnia może mieć dużą wartość a innego nic nie być warta .Czyj to wynalazek ? Pewnie żydów jakby napisał szambiarz .

  Polubienie

 26. Mocne słowa Kukiza w Sejmie. ,,Złodziejskie, socjalistyczne państwo”
  Jakbym brała po 15 tysięcy na miesiąc za pierdzenie w krzesło po zjedzeniu obiadu w sejmie czytała gazetę i dłubała w nosie kozy wycierając o blat krzesła tez bym tak krzyczała a czemu nie .
  Korwinku socjalizm nie jest złodziejskim systemem . Szwecja kąpie się w bogactwach gdy rządzą tam socjaliści .W PRL też złodziejstwo nie było duże za to teraz w kapitalizmie złodziej siedzi na złodzieju i złodziejem pogania .Niestety Korwinku Kika .

  Oho, dzisiaj komuś w Sejmie puściły nerwy, jakby naiwny nie wiedział, że socjalizm pod płaszczykiem prawa równa się złodziejstwu!
  Korwinku Kika pomyliłeś systemy . Tylko socjalizm . Kapitalizm to rak ludzkości .Może ty korwinku – kika poszukaj trzeciej drogi jak nasz zmarły bohater z Wadowic . On to w zasadzie popierał kapitalizm nie lubił socjalizmu a na końcu wpadł na pomysł szukania trzeciej drogi . Czy ją znalazł ? .
  Pewnie tak w krainie baśni Arabeli i Rumburaka bo tam jest ta trzecia droga .

  Polubienie

 27. Wydobywanie bitcoinów

  Mining – jak zacząć?
  Pierwszą rzeczą od której powinniśmy zacząć jest zrozumienie co to jest mining. Polecamy zapoznać się z naszym poradnikiem „Jak działa bitcoin”
  Jeśli wiemy już na czym polega mining i chcemy zostać górnikiem powinniśmy dokonać kalkulacji czy nam się to opłaca.A by ten poradnik był ponadczasowy nie podajemy tu przykładów żadnego konkretnego sprzętu a jedynie ogólne zasady jakimi powinniśmy się kierować przy wyborze koparki.

  Przypominamy też, że nie kopiemy już na komputerach/laptopach. Te czasy bezpowrotnie minęły. Obecnie do miningu używa się wyłącznie wyspecjalizowanych urządzeń ASIC.

  http://bitcoin.pl/poradniki/mining/400-mining-jak-zaczac

  Polubienie

 28. Proszę mi tu Korwinku nie opowiadać durnot swojego pryncypała Ozjasza że PIS to partia socjalistyczna tak jak i wszystkie partie po 1989 roku bo to brednia .
  Od 90 roku w Polsce obowiązuje dziki kapitalizm który wygnał 5 mln ludzi z Polski i zrobił z polskiego przemysłu kamieni kupę według tych co nie tak dawno u niejakiego Sowy popili się winem za tysiąc złotych .
  W między czasie żyd brał się z żydem za łby ( Michnik – Rywin ) i były fajne komedie aby goja czymś zając to nie zobaczy jak się jego kraj szabruje .
  Dziś wielkie osiągnięcie bo bezrobocie 7, 5 % w lecie . W zimie będzie około 9% . Co by się stało gdyby te pięć mln wróciło do Polski już strach nawet bezrobocie sobie wtedy wyobrażać .
  Nie mniej jednak taki był nasz wybór i gorące modlitwy aby ta ziemia zmieniła swoje oblicze no to mamy tą ziemię wymodloną i skoro większości pasuje to chyba dobrze .

  Polubienie

 29. Kopalnie węgla pozamykać, górników przekwalifikować I manna wszystkim będzie z nieba spadała.
  Julius to już było za Buzka . Nie pamiętasz . Tylko może nie manna a kiełbasa bo z 5% tych górników co im Buzek dał parę złotych zainwestowało to w sklepy mięsne o czym bardzo radośnie informowała nas nasza TVP jednocześnie piejąc jacy nasi górnicy to zdolni biznesmeni .

  Polubienie

 30. No i jak PAN(I?) DOROTA weszła na ten portal i zaczęła rozszyfrowywać ksywę PAN(A/I) KIKA MA ANTYSOCJALISTYCZNEGO BZIK’A, to od razu zrobiło się mniej nudniej. Tak trzymać.

  Przypominam, BZIK – to Bóg Zniweczania Inteligencji Kretynizmem św. Pawła.

  Polubienie

 31. Dorota my już mamy bitcoiny ”. Pierwsze skojarzenie które mi przyszło do głowy to takie a co to jest?

  Oho, PAN-DORCIA ,,buchnęła” szwabom z muzeum takiego bitcoina giganta, wywożąc go na taczce i teraz nam mydli oczęta, że nic nie wie czy jakoś tak! PAN-DORCIU, na świecie znajdują się jeszcze cztery takie monety i kiedy zorganizujesz kolejny skok na kasę.

  Zuchwała kradzież 100-kilogramowej złotej monety. Są pierwsi zatrzymani

  http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/swiat/zuchwa%c5%82a-kradzie%c5%bc-100-kilogramowej-z%c5%82otej-monety-s%c4%85-pierwsi-zatrzymani/ar-BBEicun?li=BBr5MK7&ocid=DELLDHP

  Oj, niezła szelma z naszej PAN-DORCI, oj, niezła…

  Pozdrawiam mającą częste objawy déjà vu

  Polubienie

 32. Oj, niezła szelma z naszej PAN-DORCI, oj, niezła…
  Pozdrawiam mającą częste objawy déjà vu

  Kika drogi a gdzie ja szelma .Przecież kocham facetów i stara panna nie jestem . Nie pomyliłeś mnie może z pewną panią która z tak ogromnym apetytem jadła pyszną sałatkę w sejmie i zdaje się chyba nie ma swojej drugiej połówki a jakoś strasznie agresywna jest w zachowaniu .
  Nie rozumiem dlaczego tutaj panowie tak na siłę chcecie mi przyszyć ptaszątko . Jestem już w tym wieku że po przyszyciu miałabym co najwyżej 4 cm a jak tak to ja wolę pozostać przy swoim . Do tego doszło by u mnie panowie mnóstwo kompleksów z powodu tego że mam małego i płacz w chusteczkę bo większość panów tak robi wstydząc się pójść do lekarza niekoniecznie państwowo .
  Także panowie nie wszywajcie mi na siłę waszego przyrodzenia bo jam kobieta .Kika zrozumiał :

  Oj, niezła szelma z naszej PAN-DORCI, oj, niezła…

  Polubienie

 33. Ja głosowałem na Kukiza….
  —————————
  Pieniędzy na drogi szukacie w kieszeniach podatników, natomiast te pieniądze są w gabinetach Misiewiczów, w przeroście urzędniczym – mówił Paweł Kukiz podczas sejmowej debaty nad projektem ustawy wprowadzającym opłatę paliwową.

  – 8 lat temu, kiedy Platforma podwyższała ceny paliwa, pani premier dzisiejsza Beata Szydło, pan Mariusz Błaszczak, pan Adam Hoffman przed kamerami wygłosili płomienne mowy, oskarżając Donalda Tuska o rujnowanie gospodarki, bezduszny drenaż kieszeni Polaków. Pamiętam również jak prezes Kaczyński wyszedł z kanistrem i żądał obniżenia cen benzyny – przypominał lider Kukiz’15.

  Polityk mówił, że obecnie 50 proc. ceny paliwa stanowią podatki. – Po tym waszym programie „Benzyna plus” ich udział wyniesie ponad 60 proc. Kiedy Tusk podnosił Polakom VAT, to jedną ustawą, jednym cięciem wyjął im z kieszeni 5 mld zł. Teraz wy dokładnie wyjmujecie tyle samo, oczywiście plus VAT – przekonywał.

  – Gdyby nie drenujące kieszenie obywateli złodziejskie, socjalistyczne państwo, to w Polsce paliwo kosztowałoby ok. 2 zł. To, że pani Merkel chce wykończyć polskie firmy transportowe to wiemy, bo tego domagają się niemieckie związki zawodowe, bo niemieckie firmy przegrywają konkurencję z polskimi, a wy teraz do nich dołączacie i wstydźcie się tego – oświadczył Paweł Kukiz.
  Projekt ustawy o Funduszu Dróg Samorządowych wywołał burzę. PiS argumentuje, że chodzi o dodatkowe środki na budowę i rozbudowę dróg lokalnych. Nowa opłata ma być wliczona w cenę paliwa, co może skutkować wzrostem cen na stacjach benzynowych (o ok. 25 gr na litrze). Podczas sejmowej debaty nad projektem jeden z posłów PiS Łukasz Rzepecki zaapelował do swoich kolegów partyjnych o odrzucenie go w pierwszym czytaniu.

  —————————-
  …..i dobrze zrobiłem

  Polubienie

 34. Ja głosowałem na Kukiza….
  Nigdy bym nie przypuszczała że nasz adminek tak głosował . Natomiast ja nie głosowałam bo czy rządzi jeden pajac pod nazwą PO czy drugi pajac pod nazwą PIS czy trzeci z SLD to mi ganz egal a wszystko to jest jedną wielką szopką pięcioletnich dzieci .

  Polubienie

 35. PiS Łukasz Rzepecki zaapelował do swoich kolegów partyjnych o odrzucenie go w pierwszym czytaniu.

  Dlatego po 90 sekundach już w PIS nie jest .Szkoda młody młokos ale bohater .Takich trzeba i tacy to przyszłość .

  Polubienie

 36. Rzepecki już w PIS nie jest jak pisałam to będzie teraz niezależny .Mandatu jestem pewna że nie odda .

  Gdyby w ogóle zrezygnował z koryta jego strata wyniosła by :
  24 miesiące razy 14 tys złotych czyli trochę grosza jest .
  Nasz bohater młodzieniec może już jest w domu i wysłuchuje jęków rodziców taty i mamusi ” synku coś ty najlepszego zrobił a taką fajną fuchę miałeś w tym PIS i to może na lata a tak prezes cię wyrzucił i masz goły tyłek . Kto wie może młodemu dojdzie do głowy i przeprosi prezesa ? a może nie . Kto wie może jednak innych ma rodziców ale znając nasz naród wątpię .

  Polubienie

 37. Ad PAN-DORKI

  Ach, sorrki PAN-DORCIU, zapomniałem wstawić link ze słówkiem SZELAMA i dlatego Masz problemy z jego interpretacją. Ale to nic, jak sobie troszeczkę poczytasz, to zostaniesz mądralińską i będziesz mogła ubierać ze spokojnym sumieniem takie bluzy/bluzeczki.

  JESTEM PANI MĄDRALIŃSKA Z MISTA MIŃSKA! Chi, chi, chi, ale jaja, cha, cha, cha…

  http://www.decobazaar.com/produkt-bluza-pani-madralinska-4002102.html

  SZELMA (r. żeński) kobieta sprytna, umiejąca sobie radzić w różnych sytuacjach, niekoniecznie w uczciwy sposób.

  https://sjp.pl/szelma

  https://sjp.pl/m%C4%85drali%C5%84ska

  Pozdrawiam mającą częste objawy déjà vu

  Polubienie

 38. A co z tymi PGR–ami. Będą czy nie będą?
  A może by tak zrobić nie PGR –ry a CO UP czyli kooperatywy, innymi słowy spółdzielnie. Trochę dało by państwo np. ziemie i budynki po PGR–ach a resztę ludzie, kto by co miał, widły, grabie łopaty, koszyk pleciony z wikliny, może ktoś by miał stary rower, albo to co kiedyś ukradł z PGR

  Polubienie

 39. cyt. adm-ina:
  „Czy lepiej być zgniatanym i marginalizowanym przez Rosję i Niemcy czy jednak mieć nieco pola do manewru i realizacji własnych planów i ambicji pod osłoną Amerykanów?
  Ten amerykański klin może nas chronić od zgniecenia?”

  Przypominam Panie Tadeuszu, że już jeden taki ‚klin’, wówczas angielsko-francuski, gwarant naszego bezpieczeństwa w 1939 roku miał świetną okazję, aby się wykazać… Co z tego wyszło, chyba nie muszę przypominać.
  Zaś co do obecnego (gówno trwałego) sojuszu niemiecko – rosyjskiego, to ten wypisz – wymaluj przypomina mnie ten o wzajemnej współpracy (również wojskowej) podpisany zdaje się w Rapallo 1922 roku między nowo powstałym ZSRR a upokorzonymi postanowieniami Traktatu Wersalskiego – Niemcami.

  Zawsze będę uważał, że Niemcom, nie tyle geograficznie, co raczej mentalnie bliżej będzie ku zachodowi, szczególnie ku anglosasom. Tak zresztą było w przededniu wybuchu IIWŚ, dopóki Hitler, z przyczyn taktycznych, politycznych, a przeto wrogim ZSRR (komunizmowi), nie został przez nich wyrolowany. O tym między innymi wspominał w swej książce „Wojna Hitlera” – angielski (aktualnie skutecznie cenzurowany) historyk David Irwing.
  Polsce z kolei, no cóż, jeśli nie ze strategicznego punktu widzenia, to choćby tylko z przyczyn etnicznych, kulturowych, zawsze winno zależeć na dobrych stosunkach z szeroko rozumianym Wschodem.

  A zatem, czy ‚nasi’ dawni jak i obecni rządzący, szukający sojuszników wśród anglosasów w Europie (Wielka Brytania) jak i zza Oceanem (Stany Zjednoczone), imitując jak te ponad 200 lat temu nawet ich amerykańską Konstytucję, nie zachowują się jakby obca im była mądrość historyczna. (?)
  I czy tak wtedy, raptem w kilka lat po ogłoszeniu Konstytucji w Polsce, w 1795 roku, jak i w przededniu 1939 roku, związani sojuszem z Brytami, ostatecznie nie traciliśmy tej naszej upragnionej …Niepodległości ?

  Niestety, ale nieznający historii – skazani są na jej wieczne powtarzanie…

  ps. A TAK PRZY OKAZJI, CZY CZASAMI NASZ PREZIO – DUDA, OSTATNIO NIE CHWALIŁ SIĘ TRUMPOWI OBRAZEM MATEJKI PRZEDSTAWIAJĄCYM SCENY Z UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA 1791 ROKU W POLSCE (TJ. DRUGIEJ PO TEJ AMERYKAŃSKIEJ) ???
  I CZY ZATEM WSZYSTKIE TE ‚SOJUSZE’ Z ANLOSASAMI, TRWAJĄCE JUŻ PRZESZŁO PONAD 2 WIEKI Z PRZERWAMI, NIEJAKO NIE STANOWIĄ DOWODU CYKLICZNIE POWTARZANEJ W CZASIE UTRATY NIEZALEŻNOŚCI PRZEZ NASZE PAŃSTWO, ORAZ PRZY TEJ OKAZJI ROBIENIA SOBIE STAŁYCH WROGÓW WŚRÓD NAJBLIŻSZYCH SĄSIADÓW ???

  Plan anglosasów pozostaje niezmienny – tj. tworzenia KLINA.
  Tak Brytyjczycy wcześniej jaki i Amerykanie obecnie, przy użyciu kompradorów zlokalizowanych m.in. w Polsce, robią wszystko, aby nie dopuścić do powstania jednolitej i mocnej Europy kontynentalnej, marginalizującej tym samym ich możliwości z wywierania na nią swego wpływu.
  W tym planie nie ma miejsca dla silnej Polski, suwerennej, zadowolonych obywateli, egalitaryzmu ekonomicznego. Polska interesuje ich wyłącznie jako ŚRODEK do osiągnięcia własnego CELU.
  To wszystko Panie Tadeuszu.

  Polubienie

 40. Ad Adm-inka

  A co z tymi PGR–ami. Będą czy nie będą?

  Olaboga, cierpliwości!, Oj będą, oj będą i nie tylko PGR-y, SKR-y, może też MILICJA, ORMO, ZOMO, PIERWSZY SEKRETARZ KC, KW, KP, KG I POP – kto to wie i kto to odgadnie, co to będzie?

  ,,I powrócą PGR-y i furmanki i rowery. W kalendarzu będzie tylko miesiąc maj.”

  Elektryczne Gitary- Gdy zostanę prezydentem

  PiS wprowadzi jeszcze więcej socjalizmu. Symbol PRL-u będzie reanimowany! Odkryliśmy, skąd rząd czerpał do tego inspiracje

  http://wolnosc24.pl/2017/07/11/pis-wprowadzi-jeszcze-wiecej-socjalizmu-symbol-prl-u-bedzie-reanimowany-odkrylismy-skad-rzad-czerpal-do-tego-inspiracje-wideo/

  Tutaj redaktorki mają ogromny problem ze słowami KOMUNIZM i SOCJALIZM – nie dziwota, tak uczą w szkołach.

  Rząd zapowiada powrót komuny na wsi

  http://www.fakt.pl/pieniadze/finanse/rzad-zapowiada-reaktywacje-pgr-ow-na-wsi/lere4z3

  Czy to były wyprzedzające działania prawne aby mogły w przyszłości powstawać państwowe kołchozy?

  Problem z darowizną ziemi rolnej. Ustawa PiS znowu uderza w Polaków

  http://agrobiznes.money.pl/artykul/zakaz-handlu-ziemia-darowizna-sad-najwyzszy,253,0,2286589.html

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 41. A co z tymi PGR–ami. Będą czy nie będą?
  A może by tak zrobić nie PGR –ry a CO UP czyli kooperatywy, innymi słowy spółdzielnie. Trochę dało by państwo np. ziemie i budynki po PGR–ach a resztę ludzie, kto by co miał, widły, grabie łopaty, koszyk pleciony z wikliny, może ktoś by miał stary rower, albo to co kiedyś ukradł z PGR

  Pomysł bardzo dobry ale nasz Wojtyła straszył by naszych patriotów z PIS w snach każdego z nich zdrowo po włosach tarmosząc a co by powiedział Franciszek .Gdzie oni tam taki socjalizm graniczący już komuną lubią a mi to już bardziej adminku śmierdzi NEP a tutaj już nasz papież zacznie się w grobie przewracać . Na to nasi dzielni z PIS nie mogą sobie pozwolić .
  Po wczorajszej dyskusji w kwestii tych nieszczęsnych paliw doszłam do wniosku że nasz ten kochany POPIS to takie dwa półdupki po lewej PO po prawie PIS .
  Co i łączy? . Głównie robienie z gojów idiotów i moralność na poziomie gospodarki Wietnamu .
  Przepraszam za to zdjęcie ale tak to widzę jako kobieta . Kto to widzę jako kobieta . Kto tuczy lewy półdupek PO i prawy półdupek PIS i sprawia że pupa jest wypasiona nie przymierzając jak pupa krowy Mućki z filmu jak rozpętałem drugą wojnę światową oczywiście my chyba już totalni kretyni .
  Żeby unaocznić to dokładnie wklejam taką wypasioną pupę z półdupkami lewym PO i prawym PIS.
  Zapraszam panów do ćwiczeń .To bardzo zdrowe :

  Polubienie

 42. Nasz bohater młodzieniec co to sam pokazał środkowy palec PIS będąc jego członkiem w sprawie paliw może już jest w domu i wysłuchuje jęków rodziców taty i mamusi ” synku coś ty najlepszego zrobił a taką fajną fuchę miałeś w tym PIS i to może na lata a tak prezes cię wyrzucił i masz goły tyłek . Kto wie może młodemu dojdzie do głowy i przeprosi prezesa ? a może nie . Kto wie może jednak innych ma rodziców ale znając nasz naród wątpię .

  Polubienie

 43. Rzepecki już w PIS nie jest jak pisałam to będzie teraz niezależny .Mandatu jestem pewna że nie odda .

  Gdyby w ogóle zrezygnował z koryta jego strata wyniosła by :
  24 miesiące razy 14 tys złotych czyli trochę grosza jest .

  Polubienie

 44. Wkleiłam tą pupę także po to aby poprzeć pana dr w kwestii TPD i że niestety coraz więcej z tego TPD takich pup .
  Panowie nie patrzeć chyba że waszych kobiet nie ma w pobliżu .

  Polubienie

 45. albo to co kiedyś ukradł z PGR

  Adminku a ty widział kiedy aby złodziej kradnąc np fajne cacko od jubilera oddał to cacko z powrotem . Chyba że ukradzione kolczyki byłyby z tombaku .
  Adminku a ty wiesz jak Polska byłaby bogata gdyby złodzieje którzy okradają ten biedny kraj od 1989 roku a konkretnie jego majątek zwariowali i zaczęli by oddawać to co nakradli .
  Zapewniam bylibyśmy bogatsi niż księstwo Monaco .
  Zgadza się że jak jakiś złodziej zwariuje czy zobaczy we śnie Boga który każe mu oddać wszystkie fanty które ukradł straszac go madejowym łożem i wielkim upałem w kotłach w piekle to natychmiast je oddaje na drugi dzień , ale to są rzeczy tak rzadkie jak zęby w jamie ustnej u naszego kochanego pana prezesa trzęsącego Polską .
  Teraz idę już do pracy .Także panowie miłego dnia .

  Polubienie

 46. Muszę jeszcze dodać ze słucham opinii ludzi czy czytuje inne fora . Tam takie teksty jak to jeden tatarzyn trzyma za łep innego tatarzyna .
  Forum skupiające zwolenników PO , Petru i Kodomitów .
  „Wasz prezes mały karakan i jego partie nakradli najwięcej . Zapomnieliście o PC i całej masie afer o telegrafie nie zapominając .
  Tutaj pan w rzędzie wymienia wszystkie afery jakie były w naszej nieszczęsnej Polsce od PC na PIS kończąc.
  Wchodzę teraz na stronę Niezależnej gdzie zaraz ripostują i piszą że to nieprawda bo to wy z PO i wasz Ryży uj …. są tylko złodziejami i to wy nakradliście najwięcej i tutaj również w rzędzie wymienione wszystkie afery .

  Podsumowując i już kończąc to się zastanawiam czy od 89 roku tak już nas ogłupiono że nasze miejsce dziś jest tylko w ZOO Gućwińskich o ile tamtejsze mądre zwierzęta pozwoliłyby nam idiotom tam zamieszkać razem z nimi a zwłaszcza z naszą agresją na poziomie dzikich zwierząt w Sawannie .

  Polubienie

 47. JESTEM PANI MĄDRALIŃSKA Z MISTA MIŃSKA! Chi, chi, chi, ale jaja, cha, cha, cha…

  Rada jeszcze dla naszego śmieszna Kiki darmowa w pakiecie .
  Kika śmieszku kochany .
  Proszę wziąść do rączki nożyk następnie piankę męską i żel po goleniu .Następnie tymi przyrządami zmniejszyć sobie poziom owłosienia aż o 95 % na torbie po czym zapisać się do żłobka aby było widać że ma pan jedynie 4 latka .
  PIS zapowiada budowę żłobków także problemu z zapisem nie będzie .

  Polubienie

 48. Dyl
  Ależ ja się z panem zgadzam w każdym słowie i zdaniu.
  Tylko że kućwa my, Polacy jako naród i większość z osobna mamy to do siebie, że leząc bardziej na wschodzie niż na zachodzie kochamy zachód.
  Jak pan wie ta miłość trwa nie od dziś i nie od wczoraj a od zarania państwa Piastów.
  Ponoć już popiel miał żonę Niemkę, większość Piastów i Jagiellonów to samo, brało sobie z stamtąd baby. Bona Sworza czy Marysieńka Sobieska to raczej wyjątki. Mało tego braliśmy sobie za królów Niemców, Francuzów, Szwedów, raz jeden Litwina i Węgra, nigdy żadnego z synów cara, także córki cara nie trafiały na nasze trony.
  Dla czego tak się działo?
  Wydaje mi się, że Niemcy o to dbali, o stałą ekspansję na wschód, czy to militarną czy dynastyczną czy polityczną.
  Rosji na tym jakby nie zależało.
  Przykładem był wynik poselstwa polskiego w roku 1603 do Iwana IV Groźnego.
  Nieco później to szwedzina Zygmunt III Waza pokpił sprawę odmawiając bojarom swojego syna Władysława IV na tron carski.
  A dziś urobieni przez zachodnią propagandę, i przez miraż tamtejszego dobrobytu Polacy są za zachodem nie bacząc ani na to jak jesteśmy postrzegani , ani na historię, ani na to jak nas rolują.

  Polubienie

 49. Polski młynek do kawy .
  A dziś urobieni przez zachodnią propagandę, i przez miraż tamtejszego dobrobytu Polacy są za zachodem nie bacząc ani na to jak jesteśmy postrzegani , ani na historię, ani na to jak nas rolują.
  Te gościu tylko nie nauczaj te w szkole bo zesłanie na pisowskie Guantanamo masz pewne .
  I dalszy młynek do kawy co miele dauna :
  Poseł Dolata (główny orędownik ustawy „PaliwoPlus”) wziął w ub. roku ponad 36 tys. zł zwrotu na paliwo!
  wpis z dnia 13/07/2017

  foto: Skitterphoto (Pixabay.com / CC 0)

  Forsowanie takich ustaw jak „PaliwoPlus” wkurza co najmniej z dwóch powodów: Po pierwsze – to jawne dążenie do zwiększenia obciążeń finansowych wobec zwykłych ludzi. Po drugie – takimi decyzjami partia Kaczyńskiego znacząco pomaga Platformie wygrać wybory i powrócić do władzy przy najbliższej możliwej okazji. Wszystko to wkurza dwa razy mocniej, gdy okazuje się, że poseł Zbigniew Dolata, który jest głównym orędownikiem i sprawozdawcą PiS w/s wspomnianej ustawy, w ubiegłym roku wyciągnął z kancelarii Sejmu ponad 36 tys. zł na zwrot kosztów przejazdów samochodem…

  Po całość na :
  http://niewygodne.info.pl/artykul8/03885-Forsuje-PaliwoPlus-a-sam-jezdzi-za-darmo.htm

  A to na cześć prowadzącego ta stronę agitatora PIS .Zapraszam do słuchania :

  Polubienie

 50. wąż antycejrowski lubi żarty także nie bierz poważnie tego wierszyka admin do siebie wszak ty w swoim życiu hart pracował .

  Polubienie

 51. No i weszła nam na portal pan(i) Dorota i pokazała filmik jak model(ka) DUPĄ MIOTA. I od razu zrobiło się nam bardziej swojsko, bardziej polsko… (tj dyskusja nt. „Rzczypospolita w dołku…” zeszła na poziom przysłowiowej D… Maryny).

  Ale przytaczam coś z portalu „marucha eksprss”, nt. zachowania się Miłujących TPD, Obywateli Najjaśniejszej w rejonach planowanego Trójmorza pod kontrolą USA (w Kosowie już stoi największa w Europie baza „Bondstil” mogąca pomieścić aż 70 tysięcy USrackich żołnierzy):

  Pinxit said

  2017-07-11 (wtorek) @ 16:03:32
  Mozemy sobie opowiadac o islamie ale to nie islam rozwalil Jugoslawie i nie ma juz Jugoslawii na mapie.
  Polacy napewno sie nie popisali bo popierali Albanczykow, ktorzy przy pomocy Sorosa tworzyli sobie druga Albanie na terenie Serbii.
  I Polacy w ONZ glosowali za wolnym panstwem Kosowo.

  Kto to sa lotry z Kosowa to my wiemy ale dlaczego Polacy pilnuja w Kosowie bazy amerykanskiej i pilnuja, zeby Serbowie nie wrocili do domu?
  KFOR to sily okupacyjne NATO chroniace dranskich muzulmanow przed chrzescijanami.
  Zaden polski zolnierz nie powinien sie tam znalezc.
  To sprawa honoru!
  NATO zbombardowalo Jugoslawie, zbombardowalo Prisztine a teraz pilnuje porzadku???

  (…)

  Pinxit said

  2017-07-12 (środa) @ 02:49:35
  13
  Isia
  Polscy zolnierze i polska policja w Kosowie to NIE sa zydzi!!!
  Zaden Polak nie powinien byc w Kosowie.
  Az do rzygania powtarza pani swoje..
  W Czechach i na Wegrzech tez sa zydzi. Cala fura.
  Ale Czesi nie zgodzili sie napasc na Jugoslawie mimo, ze sa w NATO. Wegrzy tez nie.

  Ja nie bronie zydow bo akurat zydowka Madeline Albright jest praktycznie wlascicielka Kosowa. I tego calego burdelu w Kosowie. Ale jej nikt nie smie krytykowac.

  Ale Sikorski nie jest zydem a wysylal wojska i do Jugoslawii i do Libii.
  Jakos pani o nim nie wspomina. Chroni pani tych Polakow, ktorzy sa winni?
  Takie anonimowe pieprzenie w bambus mnie wkurza bo zrzuca odpowiedzialnosc z Polakow, ktorzy sercem i dusza popierali wyzwolenie Kosowa.
  Prosze uczciwie odpowiedziec. Uczciwie:
  Czy ci wszyscy w Polsce teraz, ktorzy nienawidza Rosjan i Putina to same zydy?
  Polakowi jak zyd kaze mordowac Slowian to polezie i bedzie mordowac Slowian.
  Tak zrobili Polacy w Doniecku. Czego tam polskie wojsko szukalo na lotnisku w Doniecku??
  Przeciez zydzi nie ida na pierwsza linie frontu!!.
  Ukraincy mieli odwage przejsc na strone Krymu. 18 tysiecy ukrainskich zolnierzy poparlo Donbas.
  Dlaczego Polacy nie potrafia powiedziec NIE!?.

  Takie biadolenie wiecznie ANONIMOWO „to nie my to zydzi” po prostu robi z nas bezwolnych debilow, ktorzy nie potrafia nawet stanac w szeregu przed wiezieniem, w ktorym nielegalnie przetrzymuje sie Piskorskiego.
  Jeszcze jakis palant mnie opieprzyl, ze to zydzi zamkneli Piskorskiego to niech go zydzi wypuszczczaja!!.
  Taki sam madry jak pani.

  Kiedys bylismy bohaterami.
  Jak zyda Michnika aresztowali w 1968 roku to pol Polski wyszlo na ulice. I musieli go wypuscic.

  Teraz lizemy dupe tym, ktorzy chca nas wykonczyc.
  Dlaczego tylu POLAKOW nienawidzi innych Slowian? Czy juz wszyscy jestesmy zazydzeni??

  A co o nas pisza Czesi?

  „Hm, prodejní Poláci….jako vždy” – Polacy sprzedawczykami, jak zawsze.

  https://marucha.wordpress.com/2017/07/10/holokaust-serbow-prawdziwe-oblicze-masakry-w-srebrenicy/#comments

  Polubienie

 52. cyt.:
  „Teraz lizemy dupe tym, ktorzy chca nas wykonczyc.
  Dlaczego tylu POLAKOW nienawidzi innych Slowian? Czy juz wszyscy jestesmy zazydzeni??”

  Więcej.
  Zdecydowana większość Polaków, tak prostych jak i tych wykształciuchów
  (starych dziadów również w to wliczając, którym wredna komuna przyjemności tej uniemożliwiła),
  w tym swym nieukrywanym „zażydzeniu”, innymi słowy perwersyjnie udziecinnionym pociągowi do drogich elektroniczno – mechanicznych zabawek podnoszącym niby ich prestiż społeczny, nie tyle prześciga się w lizaniu Zachodowi dupy – co raczej te dupy mu nadstawia.
  Mało tego, odczuwający z tego frajdę, dodatkowo robią mu jeszcze …loda.

  cyt dalej:
  „A co o nas pisza Czesi?

  „Hm, prodejní Poláci….jako vždy” – Polacy sprzedawczykami, jak zawsze.”

  Czesi ?! No nie wiem czy to jest akurat dobry przykład.

  Bo skoro jesteśmy już przy ‚dupach’ – to trzeba oddać laickim Czechom, że ich dziewuchy chyba nie bez powodu, swej ilości jak i popularności, stanowią samą czołówkę w branży światowego rynku porno.
  No, ale dzięki temu, przynajmniej moneta zostaje w kraju, a ile przy tym same mają z tego uciechy.

  Polubienie

 53. Jak zyda Michnika aresztowali w 1968 roku to pol Polski wyszlo na ulice. I musieli go wypuscic.

  A propo Szechtera . Dziś na jego mediach trąbi od rana że niedługo 500 plus będzie znaczyło minus 1000 co może znaczyć że może ma jakieś przecieki że Kalksteinowi dutków brakuje na dalsze robienie dzieci przez Polaków bo gdy 500 plus zabraknie szybko się okaże że sperma Polaka gówno warta zniszczona przez tanie żarcie i stres życia w Polsce pod rządami pejsatych no i dalszy przyrost naturalny szlak trafi :
  Pani Dorota fajna .Mam wrażenie że nieco wyposzczona dlatego jakby co jestem chętny na małe bara – bara no i pani Dorotka pięknie pisze ale jakby Kika chciał pociupciać to mu ustąpię .

  Jak zyda Michnika aresztowali w 1968 roku to pol Polski wyszlo na ulice. I musieli go wypuscic.
  Tak go musieli wypuścić jak go i wsadzili .Bolka tez musieli wypuszczać potem wsadzać i przywozić mu skrzynki wina wódki i piwa do Arłamowa i zawsze trzech SB musiało być gotowymi do grania w pingla .
  Szechter jednak to inna bajka .To nasz bohater narodowy któremu dymano dupę w więzieniach PRL za co on potem dziękował w czasie chlania wódki w Magdalence Kiszczakowi ( bardzo brzydkie miał zęby Szechter w Magdalence ale przecież musiał je zaniedbać siedząc tyle lat w więzieniu . Teraz za to w IV RP stać go na super implanty . Oczywiście także podziękował także Jaruzelskiemu ze go tak ganiał słowami odpi… się od generała .
  Zastanawia mnie jedno .Czemu Szechter tak nienawidzi Gomułki .Za granie roli komandosa razem z kolegami za marzec tez dzięki się należą , ale kto by dziś krzyczał odpie… się od Gomułki . Przecież to wstyd skoro nawet jego własny wnuk nazwisko zmienił .
  Gomułko Gomułko jak ty swoje dzieci i wnusie wychował .No jak ? hu…… owo !!!!!!!!!!!!!
  To jest bardzo mądre zdanie . Kto będzie uwalniał Piskorza może admin ze strachu przed PIS robiący loda tutaj Szyszce na to nikt nie ma czasu .
  Najważniejsza rzecz to zrobić zakupy w Lidlu i Stokrotce .Kto wie może trafimy na kiełbasę krakowską w promocji albo amerykańskie kurczaki po których facetom rosną piersi .
  Piskorski ?
  A pies go jeb…. Niech siedzi jeszcze z 10 lat .Wszak to grożny agent pracujący dla Chin ludowych , złego Putina , Indii i Korei Północnej .
  Pozdrawiam prowadzącego stronę i czekam na dalszą agitkę .
  Czyżby facet zjadł amerykańskie kurczaki z rożna ?

  Polubienie

 54. Tu się mylisz dyl . Polki w niczym Czeszkom nie ustępują .Jedz do Niemiec to się przekonasz .Masz dutki to będziesz dydał ile chcesz .Czeszka wyżieje ducha a Polka będzie miała jeszcze parę ale studentki młode zdrowe . Przynajmniej kiedyś tak bywało , ale zgadzam się Czeski w te klocki są cudne . Mogą faceta zaje…na śmierć .

  Bo skoro jesteśmy już przy ‚dupach’ – to trzeba oddać laickim Czechom, że ich dziewuchy chyba nie bez powodu, swej ilości jak i popularności, stanowią samą czołówkę w branży światowego rynku porno.
  No, ale dzięki temu, przynajmniej moneta zostaje w kraju, a ile przy tym same mają z tego uciechy.

  Polubienie

 55. @antycejrowski wąż vel zyga

  Nie wiem, nie znam się, nie obchodzi mnie to.
  Ale może jest jak piszesz. Tyle, że może nasze grają w filmach klasy c.
  Cóż, cipki nie z mydła – nie wymydlą się, a na faceta na ‚całe życie’ jeszcze przyjdzie czas. Mamę, tatę, przyszłego męża oszukasz, ale życia (czytaj kobiecej ‚nadjebliwości’ oraz pociągu do łatwo zarobionej monety) nie oszukasz.

  I o to właśnie walczyły wszystkie te ‚nasze’ wałęsy, michniki, etcetera… z Gomułką, z całą komuną. O WOLNOŚĆ dla szeroko rozumianych Alf(ons)ów do prywatyzowania kobiecych ‚dołków’ i następnie wrzucaniu ich na tzw. WOLNY RYNEK usług seksualnych.
  I to nie jest żadnym przypadkiem, że w następstwie demontażu Układu Warszawskiego, Europa Środkowo – Wschodnia stała się potęgą w tejże branży o lata świetlne wyprzedzając Europę Zachodnią.

  Polubienie

 56. @antycejrowski wąż vel zyga
  Dlaczego mówisz do mnie zyga to nie wiem akurat mam na imię Piotr a kim jest niejaki zyga nie mam pojęcia.

  Polubienie

 57. Tutaj oklaski dyl i jak chcesz mi mówić po imieniu to jestem Piotr a twoje ostatnie zdania tylko aplauz . Zgoda na 100% .
  I o to właśnie walczyły wszystkie te ‚nasze’ wałęsy, michniki, etcetera… z Gomułką, z całą komuną. O WOLNOŚĆ dla szeroko rozumianych Alf(ons)ów do prywatyzowania kobiecych ‚dołków’ i następnie wrzucaniu ich na tzw. WOLNY RYNEK usług seksualnych.
  I to nie jest żadnym przypadkiem, że w następstwie demontażu Układu Warszawskiego, Europa Środkowo – Wschodnia stała się potęgą w tejże branży o lata świetlne wyprzedzając Europę Zachodnią.

  Polubienie

 58. Dobre .Bardzo dobre .
  Oczywiście pipka się nie wymydli ale mimo gumki może złapać HIV albo to co Wyspiański chociaż on cipciuni nie miał ale jak wiadomo to działa w obie strony . Parchaczki jednak o tym w szkole nie uczą . W polskim Tiutiurlistanie temat sex to tabu . Co by katabasy powiedziały .

  Nie wiem, nie znam się, nie obchodzi mnie to.
  Ale może jest jak piszesz. Tyle, że może nasze grają w filmach klasy c.
  Cóż, cipki nie z mydła – nie wymydlą się, a na faceta na ‚całe życie’ jeszcze przyjdzie czas. Mamę, tatę, przyszłego męża oszukasz, ale życia (czytaj kobiecej ‚nadjebliwości’ oraz pociągu do łatwo zarobionej monety) nie oszukasz.

  Polubienie

 59. Ad PAN-DORCI

  Wkleiłam tą pupę także po to aby poprzeć pana dr w kwestii TPD i że niestety coraz więcej z tego TPD takich pup.
  Panowie nie patrzeć chyba że waszych kobiet nie ma w pobliżu.

  PAN-DORCIU, moja duszko, a może przypadkiem się zastanawiałaś skąd ta rzeczona DUPA/POŚLADKI/PUPA bierze swoje początki? Rzymianie mawiali, że wszystko trzeba zacząć od jajka, bo tam leży ,,pies pogrzebany”.

  AB OVO – OD JAKA.

  Rzeczona DUPA ma swoje początki w jajku, gdzie sobie wg. śmiesznej teorii K. Darwina ,,przypadkowo” tworzy DUP-likat i to jest praprzyczyna, bardzo tajemniczego prapoczątku życia albo życia w rzyci.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Duplikat

  https://sjp.pl/rzy%C4%87

  Pozdrawiam Mądralińską z miasta Mińska z przypadłością déjà vu

  Polubienie

 60. cyt. kika22:
  „Rzeczona DUPA ma swoje początki w jajku, gdzie sobie wg. śmiesznej teorii K. Darwina ,,przypadkowo” tworzy DUP-likat i to jest praprzyczyna, bardzo tajemniczego prapoczątku życia albo życia w rzyci.”

  No a wg NAUKOWEJ teorii francuskiego przyrodnika – J. B. Lamarcka, rzeczona nad gabarytowa DUPA, zgodnie z I prawem: używania i nieużywania, bierze się jako efekt niedoćwiczenia tego organu, braku ruchu, zbyt długiego na niej przesiadywania czy to na kanapie w domu, w pracy, samochodzie czy tylko przed komputerem, by następnie zgodnie z II prawem: dziedziczenia, tak zreformowane za własnego żywota geny ze skłonnością do tycia oraz bycia dumnym posiadaczem wielkiej żopy, móc przekazywać następnym pokoleniom.

  Polubienie

 61. „@antycejrowski wąż vel zyga

  Zyga bez „pisuarowych adminków” i jeszcze z jakimiś brawami DLA MNIE?? Nie, to nie może być Zyga! ;D

  Polubienie

 62. Swoją drogą czy wy tu coś kużwa ćpacie ?
  Jeden mnie pyta jakie noszę majtki drugi pisze że jestem jakiś vel Zyga .Panowie wy już chyba nie głupiejecie jeszcze w tym kraju ?

  Polubienie

 63. No a wg NAUKOWEJ teorii francuskiego przyrodnika – J. B. Lamarcka, rzeczona nad gabarytowa DUPA, zgodnie z I prawem: używania i nieużywania, bierze się jako efekt niedoćwiczenia tego organu, braku ruchu, zbyt długiego na niej przesiadywania czy to na kanapie w domu, w pracy, samochodzie czy tylko przed komputerem, by następnie zgodnie z II prawem: dziedziczenia, tak zreformowane za własnego żywota geny ze skłonnością do tycia oraz bycia dumnym posiadaczem wielkiej żopy, móc przekazywać następnym pokoleniom.

  Dyl ta teoria się zgadza .Wystarczy tylko popatrzeć na dupy polityków .Wypasione , grube jak piłka .Brzuchy im sterczą do przodu a wystarczyłoby by mniej żreć iw wżiąść się za jakąś robotę nawet fizyczną wtedy i pierdzenie w stołek przejdzie i zatwiardzenia ustąpią i wiatry nie będą śmierdzieć jak cholera ale komu to mówić urzędasom co to na 8 godzin napierdzą do krzesła w robocie z pięćdziesiąt razy po jakieś hu…. wie jakiej sałatce kupionej w promocji po 2.99 złoty .
  Dramat .
  Twórca teorii TPD zobaczcie jaką ma chudą dupę .Miło na taką dupę popatrzeć nie ma obrzydzenia . Po prostu coolll !!!!!!!!!!!!!!
  Wystarczyłoby tylko to aby mieć pupkę jak Jane Fonda :

  Zamiast takie szkaradztwo . Skoro jednak żre się frytki hod – dogi i pije colę no to mamy to co mamy czyli szopę dupową :

  Polubienie

 64. antycejrowski wąż to nie zyga, to jego dup likat w tańszych bokserka za 7 zł z bazaru
  ciekawe ile płaci za krajzera, czy krajzmachera, pewnie też mniej.

  Polubienie

 65. W domu wszyscy zdrowi ?
  antycejrowski wąż to nie zyga, to jego dup likat w tańszych bokserka za 7 zł z bazaru
  ciekawe ile płaci za krajzera, czy krajzmachera, pewnie też mniej.

  Polubienie

 66. Wracając do PGR–ów.
  Obejrzałem sobie przez Google Stary Olsztyn gdzie był PGR, gdzie pracowałem, gdzie były dwa gąsiennicowe ciągniki typu DT (dety) i 10 ciągników Ursus, dwa kombajny. Gdzie było tysiąc hektarów ziemi i pałac a w nim biuro i świetlica z biblioteką i stołówka i przedszkole i czworaki nowo pobudowane, 500 buhajów opasowych i cielętnik i stado krów.
  Wszystko obecnie w ruinie, opuszczone, zaniedbane.
  Ci co tam mieszkają już takich zarobków nie mają ani w mieście ani u tego czy innego gospodarza. Pewnie chętnie znów widzieliby tam PGR i pracę dobrze płatną na miejscu.
  Ci ,,młodzi, wykształceni, z dużych miast” mogą się naśmiewać z takich Kaczyńskiego pomysłów, ale gdyby byli na miejscu tych co tam zostali bez pracy i bez perspektyw to z pewnością inaczej by tą sprawę widzieli.

  Polubienie

 67. Ad Dyl

  No a wg NAUKOWEJ teorii francuskiego przyrodnika – J. B. Lamarcka, rzeczona nad gabarytowa DUPA, zgodnie z I prawem:

  Szanowny Dyl-u, Jean-Baptiste de Lamarck, wielu rzeczy nie wiedział, tworząc swoją teorię ewolucji, bo był na początku drogi naukowej, na której dopiero póżniej dokonano wielu odkryć.

  Dlaczego Eskimosi i Masajowie nie mają tłustych zadów?

  Tłusto i zdrowo

  http://www.newsweek.pl/styl-zycia/tlusto-i-zdrowo,54104,1,1.html

  Tłusta dieta i właściwe mutacje – białe niedźwiedzie opanowały Arktykę

  http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,400295,tlusta-dieta-i-wlasciwe-mutacje—biale-niedzwiedzie-opanowaly-arktyke.html

  Lamarck też nie miał pojęcia o tzw. efekcie JO-JO.

  Co to jest efekt jo-jo i jak go uniknąć odchudzając się

  http://www.domzdrowia.pl/artykul/co-to-jest-efekt-jo-jo-i-jak-go-uniknac-odchudzajac-sie-10

  http://www.dieta-trening.eu/main/prawidlowe-odzywianie/19-o-co-chodzi-w-slynnym-dzis-efekcie-jo-jo

  Z jego biografii można wywnioskować, że też nie miał pojęcia, co to znaczy być najedzonym do syta.

  ,,Większość życia Lamarcka było nieustanną walką z biedą. Ze względów finansowych musiał odsprzedać swój zielnik niemieckiemu botanikowi Roeperowi. W dodatku od około 1818 roku uczony zaczął tracić wzrok, a ostatnie lata życia przeżył będąc już ociemniałym. Opiekę nad nim sprawowała jedynie jego córka (żenił się cztery razy).”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Jean-Baptiste_de_Lamarck

  „Syty głodnego nie zrozumie” (nie wiem czy to działa w drugą stronę)

  http://badania.net/syty-glodnego-nie-zrozumie/

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 68. Brawo PiS. Brawo Jarosław Kaczynski

  PiS-owski zamach stanu!!!

  Wolna Polska ginie. Wyrzucą nas z EU, zachodnie firmy uciekną, budżet się załamie, bieda znów będzie jak w latach 1989-2005, USA nas oleje, a na końcu pożre nas Rosja i znowu będą zabory.

  Tylko w Polsce zamachu stanu może dokonać partia sprawująca władzę… 8-))))))

  Rewolucja w Sądzie Najwyższym. Jakie zmiany proponuje PiS?

  Na stronach Sejmu opublikowano projekt ustawy o Sądzie Najwyższym. Dokument to projekt poselski, który nie wymaga konstelacji społecznych. Co zakłada projekt PiS? Wymianę wszystkich sędziów SN, chyba, że inaczej wskaże minister sprawiedliwości. To minister sprawiedliwości ma decydować, kto zostanie na stanowisku, a kto nie – a to oznacza podporządkowanie. Dymisje sędziów mają nastąpić dzień po wejściu w życie ustawy. Zmienić ma się struktura sądu, powstaną trzy nowe izby: Dyscyplinarna, Prawa publicznego i Prawa prywatnego. Rzecznik SN uważa, że nowa ustawa służy wymianie kadr ze względu na negatywne opinie dla obecnej władzy.

  Art. 87. poselskiego projektu ustawy o SN stanowi, że „z dniem następującym po dniu wejścia w życie niniejszej ustawy sędziowie Sądu Najwyższego powołani na podstawie przepisów dotychczasowych przechodzą w stan spoczynku, z wyjątkiem sędziów wskazanych przez Ministra Sprawiedliwości”.
  „Jeżeli sędzia Sądu Najwyższego zajmujący stanowisko I. prezesa SN został przeniesiony w stan spoczynku (…) zadania i kompetencje I. prezesa SN wykonuje sędzia Sądu Najwyższego wskazany przez Ministra Sprawiedliwości” – głosi kolejny z artykułów projektu.

  Ponadto projekt zakłada wprowadzenie szeregu zmian w zakresie odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów. Zgodnie z projektem w SN wyodrębnione mają zostać też trzy nowe Izby – Prawa Prywatnego, Prawa Publicznego i Dyscyplinarna. Obecnie w SN są Izby: Cywilna, Karna, Wojskowa oraz Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych.

  Opozycja nie zostawia suchej nitki na projekcie nowej ustawy o Sądzie Najwyższym złożonym przez posłów partii Jarosława Kaczyńskiego.

  Atak PiS na Sąd Najwyższy to zapowiedź zamachu stanu. Nie mam wątpliwości, to będzie walka o wszystko
  pisze Grzegorz Schetyna‏

  „PiS idzie drogą Putina, czy Erdogana. Jest grupą antykonstytucyjną, która po opanowaniu TK przyspiesza zamach na niezawisłe sądy” – pisze Leszek Balcerowicz

  Tylko po co robić zamach stanu, skoro jest się u władzy???
  Kaczyński zamachnie się na Szydlo, czy Macierewicz na Ziobro, bo się gubię.

  i dalej :

  //Ustawa o SN może spowodować, że w Polsce nie będzie już wolnych, demokratycznych wyborów. Ta ustawa to gwóźdź do trumny polskiej demokracji”//
  //Mają wojsko, policję a teraz sądy.Jeszcze trochę a wróci komuna w jeszcze gorszym wydaniu.Wybory demokratyczne zostaną wspomnieniem.Prawie jesteśmy Turcją ze swym dyktatorem.//

  A Gej Verhofstad znów atakuje Polskę! Domaga się pilnej interwencji Komisji oraz Rady Europejskiej!

  Polityk w serwisie Facebook, zaapelował o interwencję w Polsce:

  – Zapamiętamy wczorajszy dzień jako ten, kiedy rządy prawa w Polsce zostały ostatecznie zniesione? Mający większość w polskim Sejmie PiS przegłosował przepisy, które znoszą samorządność wymiaru sprawiedliwości i doprowadzają do podporządkowania KRS-u większości parlamentarnej, dając ministrowi sprawiedliwości bezpośrednią kontrolę nad prezesami sądów powszechnych – pisze popularny „Rozczochrany Belg’.

  I dodaje:

  – W Polsce nie ma już niezależnego i bezstronnego wymiaru sprawiedliwości – ta sytuacja jest wyraźnie niezgodna z traktatami UE. Nadszedł czas, aby Komisja Europejska i Rada Europejska zaczęły działać – muszą wyciągnąć konsekwencje – czytamy we wpisie Verhofstadta na Facebooku.

  Czy tam w tej obsranej Brukseli nie ma jakiegoś Prawego faceta który by dał temu orczykowi w morde ?

  W większości krajów UE sędziów SN wybiera parlament albo minister sprawiedliwości i nigdy nie słyszałem że tam nie ma demokracji , wychodzi na to że demokratycznie wybrany rząd w Polsce nie ma prawa nic zmieniać

  W kontekście ostatnich wydarzeń myślę, że warto przypomnieć wypowiedź Stefana Niesiołowskiego z 2014 roku, który kierując swoje słowa do PiS stwierdził rzecz następującą: „Wygracie wybory, to sobie wszystko przegłosujecie”.Osiem lat PO kradła, fałszowała wybory, niszczyła Polskę, wspierała bezpiekę komunistyczną. Dziś skomle za stołkami

  W USA sędziów Sądu Najwyższego wybiera prezydent. Taka tam ciekawostka dla oburzonych niezorientowanych.

  Na podstawie materialow ogólnodostępnych w internecie

  http://dd.neon24.pl/post/139288,pis-owski-zamach-stanu

  Polubienie

 69. Pisk i wrzask! Ministerstwo Sprawiedliwości ujawnia zarobki „nadzwyczajnej kasty ludzi”. Ministerstwo Sprawiedliwości opracowało zestawienie średnich oraz najwyższych i najniższych płac dla sędziów w sądach rejonowych, okręgowych i apelacyjnych. Rekordziści zarabiają ponad 19 tys. zł miesięcznie.

  Sporo pieniędzy dostają także rodziny po zmarłych sędziach i sędziowie, którzy przeszli w stan spoczynku, z czego rekordzistka miała 34 lata.

  Według wyliczeń resortu sprawiedliwości w ubiegłym roku przeciętne miesięczne wynagrodzenie sędziego w sądzie apelacyjnym to ponad 16 tys. zł. Z kolei w okręgowym – prawie 14 tys. zł, a w rejonowym ponad 11 tys. zł. Oprócz wynagrodzenia zasadniczego sędziowie otrzymują także dodatek funkcyjny i dodatek za długoletnią pracę. Najwyższe wynagrodzenie dla sędziego sądu apelacyjnego wynosiło ponad 19 tys. zł miesięcznie, a najniższe dla sędziego sądu rejonowego prawie 8 tys. zł.

  Niemałe są kwoty, jakie otrzymują sędziowie po przejściu w stan spoczynku. Sędziego przenosi się w stan spoczynku na jego wniosek albo na wniosek właściwego kolegium sądu, jeżeli z powodu choroby lub utraty sił został uznany przez lekarza za trwale niezdolnego do pełnienia obowiązków. Zgodnie z prawem takiemu sędziemu przysługuje uposażenie w wysokości 75 proc. wynagrodzenia zasadniczego i dodatku za wysługę lat pobieranych na ostatnio zajmowanym stanowisku.

  Tymczasem z danych opracowanych przez MS wynika, że przeciętne miesięczne świadczenia dla sędziów w stanie spoczynku oraz osób, które pobierały uposażenie rodzinne po zmarłych sędziach w 2016 r., wyniosły ponad 8 tys. zł miesięcznie. Rekordzistka, która przeszła w stan spoczynku, miała zaledwie 34 lata.
  Ps..Sądownictwo obecnie to patologia, lewactwo i pomiot okupanta rosyjskiego oraz mafia. Ci sędziowie i prawnicy którzy protestują przeciw jawności oświadczeń majątkowych, zlikwidowaniu bezkarności sędziów złodziei i przestępców oraz likwidacji zamkniętej nietykalnej kasty to wrogowie demokracji i sprawiedliwości. Dość lewackiej totalitarnej sądo-prokuraturo-kracji z nadania sowieckiego okupanta. Każdy zdrowy na umyśle człowiek wie że polskie sądownictwo to wielka lipa . Tam można „wydrukować ” każdy wyrok jaki tylko się chce to jest tylko kwestia kasy. Dlatego popieram PiS i rząd pani premier Beaty Szydło aby pogonili tych oszustów do których nikt nie ma odrobiny zaufania .
  nadużycie link skomentuj
  kula Lis 67

  Polubienie

 70. Brawo Brawo admin .Prosimy o dalsze agitki na rzecz PIS .Spuściłeś się już z radości czy bliski jesteś orgazmu agitatorku .
  Brawo pis admin admin agituje za PIS i około 21.00 będzie wybuchał jak wulkan z tych jego emocji i podniecenia .
  Nie bój jednak żaby żonka poplamione slipki wypierze .
  Także admin agituj i wybuchaj plam gaciorki bo PIS tyle robi dobrego .
  Popatrzymy jak momot agitator przykrywa chytrze to że będzie musiał 30 groszy więcej płacić za paliwo na litrze dzięki swojemu kochanemu PIS .
  Agitatorze a więc wybuch z podniecenia do PIS około 21.00 tylko niech ci małego ptaszuńka ten wybuch podniecenia z miłości do PIS nie uszkodzi bo jak z uszkodzonym ptasiem będziesz baraszkował .

  Polubienie

 71. //Dlaczego Eskimosi i Masajowie nie mają tłustych zadów?

  Tłusto i zdrowo//

  Gówno prawda.
  Po pierwsze: eskimosom, innuitom inaczej się odkłada tłuszcz , bardziej równomiernie po całym ciele, w przeciwieństwie do europejczyków którym – męższczyźni : głównie brzuszek; kobiety :zadek.)
  Po drugie: dawne życie eskimosa to była ciężka zespołowa robota wymagająca cierpliwości, kondycjii fiz i sprytu. Dzisiaj to głównie przy wódeczce i piwku naświetlają sobie oczy tivi
  stąd teraz u nich cukrzyca, nadciśnienie, krótkowzroczność tak jak u reszty zBZIKowanych :3

  Polubienie

 72. Brawo PIS Brawo nasz Jarek . Zamach stanu PIS . Adminek szaleje bardziej jakby wygrał szóstkę w totka . Aż z tej radości bo PIS takie rzeczy patriotyczne robi nabrał energii aby studiować Kamasutrę i dostał takiej energii że dziś będzie potrójne bara – bara bo jest okazja bo Jarek się nawrócił odszedł od Bolka i kraj naprawia .
  Admin szaleje . Wybucha raz za raz jak wulkan powyżej bo PIS robi zamach stanu obsadzając wszędzie swoich kolesi po fuchach jakie zwolniło PO dwa lata temu i robiąc wiceministrami dzieci .PIS naprawia Polskę admin doznaje emocji plami slipki rusz co rusz wybucha .
  Oto typowe objawy adminka bo Jarek reformuje kraj i dziś robi zamach stanu .
  Rozszerzenie żrenic
  Przekrwienie skóry
  skurcze mięśni
  okrzyki .
  Brawo PIS .Admin ma dziś wszystkie objawy orgazmu bo PIS reformuje .Dokonuje zamachu stanu .Admin agitatorek szaleje .

  Dziękuję za uwagę ale tak już mam że z ludzi o IQ 80 robię sobie komedię .Jeżeli admin popiera żydowską demos wpisu nie usunie bo robienie sobie jaj z odmóżdzonych nie jest obrażaniem .

  Polubienie

 73. Całkowicie się zgadzam bo temat zgłębiałem wiele lat a teraz z głupoty ludzkiej i tłustych pup robię sobie żarty . .Pan ma całkowitą rację .
  Gówno prawda.
  Po pierwsze: eskimosom, innuitom inaczej się odkłada tłuszcz , bardziej równomiernie po całym ciele, w przeciwieństwie do europejczyków którym – męższczyźni : głównie brzuszek; kobiety :zadek.)
  Po drugie: dawne życie eskimosa to była ciężka zespołowa robota wymagająca cierpliwości, kondycjii fiz i sprytu. Dzisiaj to głównie przy wódeczce i piwku naświetlają sobie oczy tivi
  stąd teraz u nich cukrzyca, nadciśnienie, krótkowzroczność tak jak u reszty zBZIKowanych :3

  Polubienie

 74. dodałbym bym do tego szaleńczą miłość do PIS graniczącą z szaleństwem .To też ogłupia .
  cukrzyca, nadciśnienie, krótkowzroczność tak jak u reszty zBZIKowanych :3

  Polubienie

 75. Ad j6zek

  Gówno prawda.
  Po pierwsze: eskimosom, innuitom inaczej się odkłada tłuszcz , bardziej równomiernie po całym ciele, w przeciwieństwie do europejczyków którym – męższczyźni : głównie brzuszek; kobiety :zadek.)

  No faktycznie, może przykład ze ,,zdegenerowanymi” Eskimosami, którzy odkładają tłuszcz za uszami, nie był trafnym przykładem ale:

  Biesiada czukocka

  http://szokblog.pl/Biesiada-czukocka/Blog/1356084086065

  Ci też posiadają wielkie ,,mięśnie piwne” i ogromne tyłki, a tłuszcz odkładają w łydkach i piętach.

  Współcześni Indianie

  http://www.frikiafriki.pl/rozkminki/wspolczesni-indianie

  Polubienie

 76. Ale jaja! TW STOKROTKA POGADAŁA SOBIE Z TW BOLUSIEM! Ale jaja!

  Olejnik dopytuje Wałęsę o współpracę z SB. Ten nie wytrzymuje: No co pani pie***y?

  http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/olejnik-dopytuje-wa%c5%82%c4%99s%c4%99-o-wsp%c3%b3%c5%82prac%c4%99-z-sb-ten-nie-wytrzymuje-no-co-pani-piey/ar-BBEmvZN?li=BBr5MK7&ocid=DELLDHP

  Monika Olejnik – dziennikarka z ubeckim rodowodem

  http://freeisoft.pl/2010/12/monika-olejnik-dziennikarka-z-ubeckim-rodowodem/

  UJAWNIAMY: Zobacz jak Monika Olejnik doniosła na męża

  http://niezalezna.pl/50860-ujawniamy-zobacz-jak-monika-olejnik-doniosla-na-meza

  Pozdrawiam

  Polubienie

 77. Za uszami co se kika22 szanowny odłożył nie wnikam. Natomiast proponuje pojechać na Grenlandie albo do pln Kanady i przekonać się naocznie jak się sprawy mają. Ja (nie tylko) zaobserwowałem, ze ichniejsze kobity mimo otyłości mają mniej wydatne pupy od bialych lub czarnych amerykanek,
  Dzicy eskimosi dobre sobie… gdzie ich spotkałeś? A po drugie, to niemasz pojęcia ile potrzeba wysiłku aby cokolwiek upolowac a potem to dostarczyć do wiosk (kilkadziesiąt km po rozmokniętej tundrze z połówką jelenia na barach albo spróbuj wyciagnąć na brzeg walenia 🙂 .. ale po co się męczyć jak dostaje się do łapki pieniążki „klimatyczne” a markety pełne różnego dobra.
  Ps. Etatowy myśliwy na motorówce, skuterze, quadzie etc z gpsem i karabinkiem to całkiem inny rodzaj łowcy. Ten dawniejszy wyznawał ekocentryzm, czyli uważał się za nieodłączną, nierozłączną część Natury.

  Polubienie

 78. Monika Olejnik – dziennikarka z ubeckim rodowodem
  zdajesz sobie sprawę że ona za to może cię pozwać do sądu i byś musiał to udowodnić oczywiście nie za pomocą memów i pisowskich mediów na które ty przeciwnik tak PIS tak się powołujesz .
  Masz farta że ten portal czyta pięć osób z adminem i tym co mu się USA nie spodobało i z powrotem wrócił do PRL .

  Polubienie

 79. Tą stokrotkę tez byś musiał udowodnić podobnie jak Napoleonowi Polski Balbinę a to już by łatwe nie było .Czy to nie jest Kopcidłowo .?

  Polubienie

 80. Masz farta że ten portal czyta pięć osób z adminem i tym co mu się USA nie spodobało i z powrotem wrócił do PRL .
  Inaczej by go Olejnik wykastrowała a że Kika ma deja vu to każdy to wie .Objawy tego szturowskiego Deja vu codziennie w jego memach .
  Witam z rana .

  Polubienie

 81. Ps2. Przez białych kolonizatorów arktyczna część Kanady i Alaski była nazywana Zamarzniętym Piekłem – tak mi się obiło o uszy.

  Polubienie

 82. No to taka dzisiejsza Polska pod rządami PIS i jej podobnych partii bo różnice kosmetyczne jak między Republikanami a Demokratami w USA ale ogólnie chodzi o ogłupianie ciemnego ludu jak to powiedział jeden z autorów lewego czerwcowego a zwłaszcza szybką jazdę na drodze luksusowym samochodem ale to juz inny temat socjotechniki społecznej .
  To zamarznięte piekło zmieniłabym na gorące i rozmrożone .
  Jednak że nie są najgorsi ci co w coś wierzą bo wierzą ale zwykłe kur… jak mawia mój mąż chociaż wiele razy mu już mówię aby takich zwrotów nie używał .
  Dlaczego PZPR miał tylu członków ? Bo kupili ludzi stanowiskami czy talonami na maluchy . Proste .Dziś jest podobnie tylko rodzaj prezentów inny.
  Co roku widzę w czerwcu dwóch nawet więcej znajomych chodzących na Boże Ciało blisko obok księdza .Kim byli za PRL w innym wcieleniu np uczyli PO w szkole zachwalając Układ Warszawski a plując na NATO inni ucząc rachunkowości w Liceum Ekonomicznym pluli na kapitalizm zachwalając socjalizm inni byli członkami PZPR domagając się z saturatorów wody z podwójnym sokiem bo oni wielcy członkowie partii płacąc normalnie bez podwójnego soku . Wiem bo za PRL sprzedawał wodę z takiego saturatorka .
  Każdy musi mieć na waciki dlatego zaraz po przełomie zaczęli chodzić do Kościółka i mnóstwo jest ich w partyjkach typu PIS , PO o SLD nie wspominając bo to się rozumie samo przez się .
  Ps2. Przez białych kolonizatorów arktyczna część Kanady i Alaski była nazywana Zamarzniętym Piekłem – tak mi się obiło o uszy.

  Polubienie

 83. Oczywiście lubiący szybka jazdę samochodem a zwłaszcza pościgać się z milicją pardon policją stare przyzwyczajenia ale ci sami ludzie .

  Polubienie

 84. …znajomych chodzących na Boże Ciało blisko obok księdza ….
  To byli czołgiści. Oni się czołgają przed każdą i do każdej władzy, na kolanach.
  Ja do nich nigdy nie należałem, a mimo to dobrze miałem, bo sumiennie pracowałem i za to mnie doceniałem, chciałem powiedzieć doceniali.
  A jak nie chcieli mnie docenić i skrócić obowiązkowego dwu letniego stażu po dziewięciu miesiącach, to się zwolniłem i i inna pracę całkiem dobrze płatną załatwiłem. Aż na koniec zostałem nie robotnikiem a rzemieślnikiem i choć do partii nigdy nie należałem to się dobre a nawet i dużo lepiej od tych partyjnych czołgistów co się czołgali przed i za władzą miałem
  i to Wam szanowni napisałem.
  Do Solidarności też się nie zapisałem, ani do PiS –u nie przystąpiłem i nie przystępowałem.
  Pojedziemy na droższej benzynie bez uciechy ale z dużą uciechą się czyta jak tą kastę wyjątkowych za łeb PiS wziął i przygiął.
  Jarosław Mądry wie co robić.
  Pan Morawiecki wicepremier z Chińczykami ubija interesy dla Polski z jedwabnym szlakiem nie bacząc, że to Amerykanom może czy nie morze a po lądzie się podobać.
  A ten wąż antycejrowski to pewnie z rodziny POpaprańców albo do KODomitów wiec nie ma co się dziwić że pod adresem adm–ina takie niestworzone rzeczy wypisuje, bo może sam ledwie raz w roku szczytuje.
  Ten portal czyta znacznie więcej osób niż się to niektórym wydaje.

  Polubienie

 85. Kto nas czyta?
  Oczywiście najwięcej osób z Polski, kolejno ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Australii, W. Brytanii, z Kanady,

  Polubienie

 86. Kika22 wkleił nam tu obrazek jak wilcy wieczerzują, a to nieprawda, bo człowiek nie posiada przewodu pokarmowego mięsojada i dlatego zbyt częste jedzenie surowego mięsa może prowadzić do niestrawności. Ludy arktyki wynalazły ciekawy sposób alternatywny dla obróbki termicznej – kiszenie mięsa i ryb… brzmi strasznie a jeszcze bardziej pachnie 😉 ale da sie zjeść bez rewelacji żołądkowych :))

  Polubienie

 87. W środę Sejm uchwalił nowelę ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa, która przewiduje m.in. wygaszenie kadencji 15 członków Rady będących sędziami. Ich następców wybrałby Sejm – dziś wybierają ich środowiska sędziowskie.

  Tego samego dnia późnym wieczorem okazało się, że Prawo i Sprawiedliwość złożyło projekt nowej ustawy o Sądzie Najwyższym, który zakłada, że z momentem wejścia w życie ustawy wszyscy sędziowie SN przechodzą w stan spoczynku poza wskazanymi przez ministra sprawiedliwości.

  Komitet Obrony Demokracji, który zapowiedział na najbliższą niedzielę demonstrację w obronie sądów pod budynkiem parlamentu. Zmiany w wymiarze sprawiedliwości KOD nazywa „konstytucyjnym zamachem stanu”.
  „Nie mamy wątpliwości. Jesteśmy świadkami zamachu stanu. W trosce o Polskę, przyszłość naszą i naszych dzieci, nie możemy na to pozwolić” – pisze KOD na stronie wydarzenia na Facebooku.

  Polubienie

 88. Z rodziny popaprańców nie jestem .Szczytuję trzy raz w tygodniu z moja trzydziestoletnią żoną Basią a adminkowi życzę dalszej udanej agitki na rzecz PIS . W przyszłości kto wie może się przyda jak trzeba będzie synkowi albo wnuczce załatwić pracę na zasadzie TPD – czyli Technika – Pieniądz – Dupa no i na koniec miesiąca pięć tysięcy .
  Także admin orgazmuj dalej tylko niech ci te spuszczenia w chwale miłości do PIS ptasia nie uszkodzą bo chyba na wizytę u urologa nie było by cię stać agitatorku bezpartyjny . W przyszłości gdy ta szelma PIS pójdzie do diabła będzie się łatwo temu agitatorowi tłumaczyć i powie ” bo byłem bezpartyjny ” . Pogadaj babci prędzej jej stanie aż ktoś uwierzy w twoją agitkę chyba że te jołopki znad wielkiego bajora które niby czytają twój portal . Oni czytają raczej Rydzyka a ciebie zarówno oni jak i PIS mają w nieumytych brudnych tyłkach .
  Dorota prawdę piszesz .Pozdrowienia z Krakowa .Pisz więcej !!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 89. Pan Morawiecki wicepremier z Chińczykami ubija interesy dla Polski z jedwabnym szlakiem nie bacząc, że to Amerykanom może czy nie morze a po lądzie się podobać.
  A babci stanie na dwa metry i bzyknie goryla w ZOO jak ten twój Morawiecki cokolwiek zrobi .Człowieku gdzie ty masz szare komórki ? .Gdzie ty rozum zostawiłeś agitatorze ? .Przestań już pierdzielić swoje głodne kawałki i pomóż szambonurkowi przy opróżnianiu szamba .Przynajmniej coś dobrego zrobisz dla swojej Ojczyzny agitatorku .

  Polubienie

 90. Ad PAN-DORCI I NIE TYLKO

  Proszę mi tu Korwinku nie opowiadać durnot swojego pryncypała Ozjasza że PIS to partia socjalistyczna tak jak i wszystkie partie po 1989 roku bo to brednia .
  Od 90 roku w Polsce obowiązuje dziki kapitalizm który wygnał 5 mln ludzi z Polski i zrobił z polskiego przemysłu kamieni kupę według tych co nie tak dawno u niejakiego Sowy popili się winem za tysiąc złotych .

  No i jak PAN(I?) DOROTA weszła na ten portal i zaczęła rozszyfrowywać ksywę PAN(A/I) KIKA MA ANTYSOCJALISTYCZNEGO BZIK’A, to od razu zrobiło się mniej nudniej. Tak trzymać.

  … inni ucząc rachunkowości w Liceum Ekonomicznym pluli na kapitalizm zachwalając socjalizm…

  Ooooooooooo, jak widzę nie tylko PAN-DORCIA ale wielu innych przebywających i czytających na tym portalu ma wielkie kłopoty z diagnozowaniem, pojmowaniem i rozumieniem, co to jest SOCJALIZM, KAPITALIZM, NACJONALIZM, KOMUNIZM i oczywiście PARTIA. Specjalnie ludziom pomieszano pojęcia logiczne w głowach, żeby nikt nie mógł się połapać o co w tym wszystkim chodzi.

  Czy któreś z moich szanownych oponentów w dyskusji, słyszało o PARTIACH sensu stricto KAPITALISTYCZNYCH? Może mamy, POLSKĄ KONSTYTUCJE ,,KAPITALISTYCZNĄ” III RP – a ja nic o tym nie wiem? Oczywiście ja tylko posiadam OMAMY i nie dostrzegam nigdzie POLSKIEGO ,,DZIKIEGO” PRAWA KAPITALISTYCZNEGO ,,płodzonego” w Sejmie przez PARTIE KAPITALISTYCZNE!

  Może to już najwyższy czas skończyć z LENISTWEM UMYSŁOWYM, bo ,,nadszedł wielki czas żniw, a żniwiarzy wciąż mało!”

  SYSTEM – RZECZ ZŁOŻONA

  https://pl.wikipedia.org/wiki/System

  SYSTEM POLITYCZNY

  https://pl.wikipedia.org/wiki/System_polityczny

  Nie ma takiego pojęcia w Wikipedii jak SYSTEM PARTYJNIACKI ale są PARTIE z obowiązkowym przymiotnikiem POLITYCZNY, które ten system tworzą i nie są jakąś częścią jak to Wikipedia tłumaczy, tylko całością. Co ma wspólnego PARS z PARTIĄ – tylko pierwsze trzy litery?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Partia_polityczna

  SYSTEM GOSPODARCZY

  https://pl.wikipedia.org/wiki/System_gospodarczy

  KAPITALIZM – KTÓRY JEST ,,SYSTEMEM GOSPDARCZYM”, A NIEPOLITYCZNYM CZY PARTYJNIACKIM

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kapitalizm

  Jakby komu było mało i chciał sobie zrobić ,,tornado w mózgu” to dorzucam jeszcze jedno pojęcie systemowe czyli USTRÓJ.

  USTRÓJ POLITYCZNY

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ustr%C3%B3j_polityczny

  INNE USTROJE SĄ DOPIERO W TRAKCIE OPRACOWYWANIA NAUKOWEGO I BĘDĄ W PRZYSZŁOŚCI TWORZYĆ NOWĄ ,,RZECZYWISTOŚĆ”, ZWANĄ SCIENCE FICTION.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ustr%C3%B3j

  Skromnie przypomnę, że POLSKI SOCJALIZM powstał w listopadzie 1892 r. wraz z PARTYJKĄ, która go nosiła w nazwie. PPS – POLSKA PARTIA SOCJALISTYCZNA. Upływał czas partie się dzielił, łączyły, zmieniały nazwy czy to była II RP, PRL, III RP, IV RP. Logika nakazuje myśleć, że jak na całym świecie są PARTIE, to i SOCJALIZM też musi być, tylko chwilowo się ukrył za stodołą i go nie ma. BZIK – SZUKAJ GO!

  P.S. Kto tutaj ma déjà vu lub BZIKA, może PSIKA? Chi, chi, chi, BZIK, poszedł won – PSIK, cha, cha, cha…

  Nie pozdrawiam, bo mi rozum zanika! Hej!

  Polubienie

 91. Jeżeli od 30 lat nie starcza mnie na utrzymanie, nieustannie pożyczam i nie jestem w stanie spłacać wcześniej zaciągniętych długow, to się rozwijam, czy zmierzam ku ostatecznej upadłości?
  Co oznacza dla Państwa Polskiego ostateczna upadłość? Jakie gwarancje dają ci, co Państwem Polskim rządzą na następne pożyczki, umożliwiające spłatę procentów od poprzedniej pożyczki i na niespłacany kapital?

  Polubienie

 92. Chwała Engdahlowi .
  Myślisz że u nas by tymi zasrańcami nie wycierali podłóg .Niestety taka jest sytuacja że rządzi kto rządzi i będzie jeszcze rządził długo i dlatego płodzą się tacy agitatorzy jak ten admin tu co to z byle powodu brudzą gacie płynem bo jego Kalkstein piernął po zjedzeniu malin i popiciu mlekiem i robi jakieś reformy w sądownictwie i zamach stanu a to zwykły pic na wodę i fotomontaż .
  Tutaj jednak każdy ma swoje zadania do wykonania .Agitatorzy też .
  Opowiadał mi kolega z 15 lat temu jak był przy wręczaniu nagród dla krwiodawców .Było kupa lekarzy i ktoś od prezydenta miasta .Wręczali medale dla tych co najwięcej krwi oddali .
  Towarzystwo się popiło .Lekarki wlazły na stół zaczęły dupami kręcić tańczyć kankana potem striptiz . Sodoma i Gomora . Ci od prezydenta miasta wręczający medale najeb…. wódką jak mopsy . Kierowca ich prowadził do służbowego auto bo z przepicia wycierali podłogi .
  To wspomnienia mojego kolegi który pić nie mógł .Zdrowie mu nie pozwalało . Jakie to miasto ? Takie to ma znaczenie .Taki jest wszędzie raz a dwa jak pisałem dawno to było 15 lat temu .
  Taki mamy kraj .Czy to jest III RP czy IV RP to jeden kut……s .
  Najlepiej jednak w medyjach zasranych pisać herezje że najwięcej pili sekretarze partyjni a swojego pierd… pijaństwa nie widzieć jeden z przykładów tylko jeden Magdalenka .

  Polubienie

 93. Nie ma żadnej III RP Bolka .Nie ma żadnej IV RP Kaczyńskiego i jego sfory owsików . Polska kiedyś będzie Polską to wszyscy patrioci wiedzą i w to wierzą .

  Polubienie

 94. Nie trzeba było obalać PRL i popierać korniki .Od 28 lat na żadnych wyborach nie byłem bo tyle mogę dobrego zrobić .
  Modliło się do żydowskiego Boga o odmianę oblicza ziemi no to jest odmiana . Pocieszę pana .Od nowego roku będzie podwyżka energii i wody a emeryci i renciści dostaną jak zwykle 5 złotych podwyżki aby sobie gazetę Nasz dziennik kupili a za resztę bułeczkę hi hi hi .

  Jeżeli od 30 lat nie starcza mnie na utrzymanie, nieustannie pożyczam i nie jestem w stanie spłacać wcześniej zaciągniętych długow, to się rozwijam, czy zmierzam ku ostatecznej upadłości?
  Co oznacza dla Państwa Polskiego ostateczna upadłość? Jakie gwarancje dają ci, co Państwem Polskim rządzą na następne pożyczki, umożliwiające spłatę procentów od poprzedniej pożyczki i na niespłacany kapital?

  Polubienie

 95. Wałęsa przyznaje się do brania pieniędzy od SB. „Chciałem pieniądze? To mi dawali. Chciałem mieszkanie? To mi dali”
  http://wpolityce.pl/polityka/348718-walesa-przyznaje-sie-do-brania-pieniedzy-od-sb-chcialem-pieniadze-to-mi-dawali-chcialem-mieszkanie-to-mi-dali
  Padły słowa, które nie nadawały się do emisji na antenie.
  Co pani pie…..
  — wycedził były prezydent pytany, czy brał pieniądze od bezpieki.
  To bezpieka wykonywała moje polecenia, a nie ja. Chciałem pieniądze? To mi dawali. Chciałem mieszkanie? To mi dali. (..) Chcecie większego bohatera? To bezpieka służyła mnie!
  — mówił Wałęsa.
  Zapytany o mieszkanie, powiedział:
  Mieszkałem w hotelu robotniczym. Żeby mnie wyrwać, dano mi mieszkanie.
  Cenckiewicz i ta cała grupa wyciąga agentów przeciwko mnie, a nie żadnego przełożonego, żadnego kolegę
  — żalił się Wałęsa.
  Chyba nie takiej rozmowy spodziewała się gwiazda TVN24 i telewidzowie.

  Polubienie

 96. Ad j6zek

  Kika22 wkleił nam tu obrazek jak wilcy wieczerzują, a to nieprawda, bo człowiek nie posiada przewodu pokarmowego mięsojada i dlatego zbyt częste jedzenie surowego mięsa może prowadzić do niestrawności.

  Ech Ty… szkoda słów!

  http://i0.wp.com/inews.gtimg.com/newsapp_match/0/959228666/0

  http://www.ifuun.com/a20161228832421/

  Słowo ESKIMOS oznacza MIĘSOŻERCĘ, który objada się surowym mięsem

  吃生肉的北極黃種人生活

  http://www.ifuun.com/a20161228832421/

  I tłumaczenie, żebyś się nie pogubił w chińskim liternictwie

  https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=zh-TW&u=http://www.ifuun.com/a20161228832421/&prev=search

  MORDERCZA SYFILIZACJA, KTÓRA ,,OBDARZAJĄC LUDZI WIELKIM SZCZĘŚCIEM” UŚMIERCA ICH WE WŁASNYCH SZAFACH!

  Na krótkim filmiku, bystre oczko zauważy katabasa w czarnej sukience i ,,las” drewnianych krzyżyków na śniegowym cmentarzu.

  ,,Między światami” – film o współczesnym życiu Inuitów w Kanadzie

  http://www.polskieradio.pl/9/1364/Artykul/1199639,Miedzy-swiatami-film-o-wspolczesnym-zyciu-Inuitow-w-Kanadzie

  Bywaj mądralo

  Polubienie

 97. Według mnie to człowiek jest wszystkożercą, drapieżnikiem, myśliwym.
  Nim nauczyliśmy się zapalać ogień musieliśmy jeść wszystko w formie surówki, tak owoce, warzywa jak i mięsko, podobnie jak wiele innych zwierzątek.
  Czy jadłem surowe mięso?
  Jak najbardziej, w jadłospisie ma to swoją barbarzyńską nazwę ,,tatar”.
  To jest zdaje się wieprzowa polędwica zmielona, do tego żółtko jaja kurzego i drobno posiekana cebula, sól i pieprz. Smakuje wybornie. Ponoć są też robione takie ,,tatary” z niektórych gatunków ryb.
  Amerykanie swoje stejki jedzą w na pół surowe, jedni je przypiekają nieco mocniej inni mniej, ociekające krwią.
  Że jesteśmy mięsożerni świadczą nasze kły w uzębieniu przodków.
  co widzimy poniżej

  f

  Polubienie

 98. Adm a co to jest władza PIS łasa na moje pieniądze czytaj paliwo ? może podatek katastralny ? Może to nowy nabór tej partii .O la Boga !!!!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 99. Jak długo szanowny Adm wytrzymałby jedynie na surowym mięsie?
  I Czemu , ogólnie mowiąc, ludy arktyki kiszą mięso, świeże zjadają tylko to tłuste i podroby, chude (polędwice) zaś rzucają psom?
  Yyyyhm?
  Oczywiście zdarzają się i wsrod eskimosow amatorzy tzw świezynki … później w razie czego zawsze można poratować się …szarym mydłem :))
  Ps. Jak znam życie, to gdyby nie lodówki, to większość z was byłaby jaroszami. Tu przypomina mi się z dzieciństwa rosół z białymi larwami u niedowidzącego dziadka..
  Ps2. To że ktoś zjadł słownik razem z całą encyklopedia nie jest zadnym dowodem na to że człowiek ma układ pokarmowy przystosowany do trawienia celulozy

  Polubienie

 100. Ps. Jak znam życie, to gdyby nie lodówki, to większość z was byłaby jaroszami. Tu przypomina mi się z dzieciństwa rosół z białymi larwami u niedowidzącego dziadka..
  Ps2. To że ktoś zjadł słownik razem z całą encyklopedia nie jest zadnym dowodem na to że człowiek ma układ pokarmowy przystosowany do trawienia celulozy

  Jem dziennie kilo boczusiu , kilo kiełbasy , cztery schabowe , 10 jajek , 2 kilo salcesonu , kilo polędwicy , zupę z głowy świńskiej , galaretę trzy kubeczki a ważę tylko 65 kg ponadto super się czuję i raz na dwa dnie ekstrakcja .I co?

  Polubienie

 101. Ad j6zek

  Ps. Jak znam życie, to gdyby nie lodówki, to większość z was byłaby jaroszami. Tu przypomina mi się z dzieciństwa rosół z białymi larwami u niedowidzącego dziadka.

  Te młody, a słyszał Ty, co to jest speck, lardo albo sało, po naszemu słonina i jak nie było lodówek, to się takie coś wkładało do beczki i się obficie soliło, a póżniej można było jeść na surowo, przez cały ruski rok. Bardziej wybredni osobnicy, nacierali słoninę papryką albo wędzili w wędzarni. Oczywiście nie masz bladego pojęcia jak smakuje wódeczka zagryzana surowym speckiem.

  Sało

  http://wyrobydomowe.blox.pl/2013/04/Salo.html

  https://pl.wiktionary.org/wiki/ruski_rok

  Coś mnie się wydaje, że ten tradycyjny posiłek z powrotem wraca do łask. Polacy zawsze intuicyjnie wiedzą co jest dobre.

  Słonina solona

  http://wyrobydomowe.blox.pl/2011/02/Slonina-solona.html

  САЛО… słonina solona w wielu odsłonach

  http://wilkwkuchniczylimojegotowanie.blogspot.com/2012/04/sao-sonina-solona-w-wielu-odsonach.html

  Obecnie nie jestem zwolennikiem jadania mięsa ale kiedyś różnie bywało.

  Bywaj mądralo

  Polubienie

 102. Medycyna w XVIII wieku

  W książce Rosamond Bayne-Powell o życiu codziennym osiemnastowiecznego Anglika, „Housekeeping in the Eighteenth Century” (Londyn, John Murray, 1956) znajdujemy rozdział o chorobach i ich leczeniu.

  Leczono przeważnie wywarami najrozmaitszych rodzajów. Pito wywar ze ślimaków na gruźlicę, wywar z karaluchów na nerki, wywar z duszonej starej sowy i młodych szczeniąt na bronchit, wywar z mszyc, oczu kraba, kości ośmiornicy i mięsa żmii na kaszel. Wywary te nie zawsze szkodziły: lord Fermanagh pił przez sześć tygodni wywar z końskiego nawozu i co dziwniejsze, wyzdrowiał. Oczy szczupaka i zatykanie uszu czarną wełną miały pomagać na ból zębów. Byli zresztą specjaliści od wyrywania zębów, ale nie zawsze osiągali w tym zawodzie mistrzostwo. Tak proboszcz Woodford skarżył się że pewien specjalista wyrwał mu kawał dziąsła i złamał korzeń. Żal mu się go zrobiło, bo był stary i niedowidział, więc dał „dentyście” pół korony. W braku specjalisty zakładano na chory ząb drut i przywiązywano go do klamki: wystarczyło jednego zatrzaśnięcia drzwi by pozbyć się kłopotu.

  Smołę rozcieńczoną w wodzie zalecano na ospę, pieczone ropuchy, na skrofuły, smażone myszy na koklusz, krew gołębi na apopleksję, krew żółwi na epilepsję, na wściekliznę konkocję z czosnku, melasy i opiłek cynowych. Aby wyleczyć się z malarii należało połknąć pająka zwiniętego w kulkę: od biedy wystarczyło zaszyć go w woreczek i zawiesić na szyi.

  Szczęśliwcy chorowali na żółtaczkę (leczenie lodami) i na febrę (leczenie „aqua mirabilis”, złożoną w trzech czwartych ze spirytusu a w jednej czwartej z mocnego piwa).

  Dieta była nierównomierna: w tych samych chorobach jedni lekarze pozwalali tylko na kaszkę na wodzie, inni zalecali obfite posiłki zakrapiane portem. Ale wszyscy zgadzali się że chory musi leżeć w cieple, zamykano drzwi i okna, zatykano dziurki od klucza, pokrywano go górą koców, po czym przystępowano do puszczania krwi, kataplazmowania, dawania emetyków i środków przeczyszczających.

  Chory na szkarlatynę musiał mieć czerwone zasłony i czerwoną pościel.
  http://retropress.pl/wiadomosci/medycyna-w-xviii-wieku/

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s