Nasza historia


Podziękowania dla kika22 za wskazanie ciekawego materiału.

Niemcy? Jacy Niemcy? – Historia Europy 600 – 1000 A. D.

czyli o przedniemieckiej historii Niemiec i reszty Europy

Uwaga! Istnieje już druga część tego artykułu, znaczącą rozwijająca ten poniższy.

Niemcy? Jacy Niemcy? – Niemcy NIE są starsze od USA

Co nam mówią w szkole?

W szkole powiedziano mi tak:

 • Polska powstała w 966 r. w momencie “przyjęcia chrztu”
 • Polacy wzięli chrzest od Czechów, bo nie chcieli wpływów niemieckich
 • Niemcy to Święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego

Logicznie myślący uczeń wnioskuje z tego, że:

 • Przed 966 r. Polski nie było
 • Czeskie państwo jest starsze od polskiego
 • Niemieckie państwo to mocarstwo i cywilizacja, a polskie to smród, brud i ubóstwo

Gdzie jest wałek?

O ile wszystkie podane fakty są prawdziwe, to logicznie myślący człowiek wyciągnie z takich faktów błędne wnioski!

Gdyby podać te same fakty inaczej, lub z adnotacją, każdy zrozumiałby je prawidłowo:

 • Przed 966 r. Polska oczywiście była, ale miała inne nazwy
 • Czeskie państwo i polskie państwo to jest to samo państwo, po prostu różne części federacji, różne plemiona lub na dzisiejsze: różne województwa
 • Niemieckie państwo jeszcze 100 lat wcześniej nie istniało zupełnie, powstało na zachodnich ziemiach polskich (zwanych obecnie Połabiem).
 • Polska (pod inną nazwą) jest starsza od Niemiec i to sporo.

Dowody?

Należy zrozumieć trzy rzeczy:

 1. Nie ma w historii czegoś takiego jak dowody, są tylko poszlaki. Nie ma naocznych świadków, są tylko kroniki. Kronikarze też nie są świadkami wydarzeń, a po prostu spisują to, co ludzie mówią, albo przepisują kroniki wcześniejsze.
 2. Z ludzkiej skłonności do obrony poglądów wynika, że jeśli mamy już coś w głowie, to ciężko to wyplenić. Dlatego tak ciężko wytłumaczyć coś osobom starszym, one wiedzą “coś” i “koniec”. Nie zmienią poglądu niezależnie od argumentów.
 3. Kiedy jesteśmy dziećmi, pakuje nam się do głowy “fakty” bez dowodów. Następnie, jeśli ktoś chce nam powiedzieć, że prawda może być inna, to jeśli w ogóle chcemy z nim rozmawiać, to każemy mu to “udowodnić”, że ma rację. Ale w historii niezbitych dowodów nie ma!

Wnioskując z powyższego, należy po prostu porównać materiał dowodowy i poszlakowy na to “co wiedzieliśmy” i na to “co się dowiadujemy”. I własnym osądem należy wybrać “bardziej prawdopodobną” wersję. Inaczej do końca życia będziemy wierzyć bezkrytycznie w to, co nam mówiono w szkole!

W tym artykule na podstawie “oficjalnej” wersji historii pokażę, że nawet w wersji oficjalnej, jest tam o Polsce lepiej, niż w wersji szkolnej.

Mapy

W polskich szkołach, nie pokazuje się map sprzed 1000 r., bo po co? Jeszcze by ktoś zaczął zadawać niewygodne pytania. No jak już pokażą, to Grecję, Rzym, czy Persję, ale Polskę? Kogo taki pogański kraj może zainteresować?

1000 A. D.

Europa 1000 A. D.

Taka mapa to jest mapa idealna na lekcje historii, Niemcy są wielkie, a Polska przy nich mała. Psychologicznie cel osiągnięty. Wyjaśnienia może wymagać “Rus Land”, to NIE ROSJA, to RUŚ, od której Rosja przygarnęła sobie nazwę, tak jak Germanie przygarnęli tę nazwę od Słowian! Warto zwrócić uwagę, że Chorwacja jest już na Bałkanach, a Bułgarzy zajmują pół Grecji. Jest to jeszcze spadek po naszym zwycięskim najeździe na Rzym 500 lat wcześniej. Warto zapamiętać, że na tej mapie jezioro Wan (tr: “Van Golu”), leży w Armenii (to jest ta niebieska plama przy granicy z Turcją). Po co nam to jezioro Wan? Będzie o nim w innym artykule (uprzedzam pytania: tak, ma związek z Polską).

900 A. D.

Europa 900 A. D.

Oto mapa pokazująca Europę “zaledwie” 100 lat wcześniej! Polska na środku jest jak zawsze, ale zaraz, zaraz… gdzie podziały się Niemcy? No taka mapa to się do szkoły już kompletnie nie nadaje. I dlatego zapewne nigdy wcześniej jej nie widzieliście :).

Z istotnych rzeczy, jakie należy zapamiętać, to Borussia na terenie Elbląga i Olsztyna. Borussia to Prusy. Prusy to NIE NIEMCY, jak nam wmawiano na lekcjach historii! Prusowie tu naród Bałtosłowiański (jak Żmudzini, Jadźwingowie czy Litwini). Dopiero pod wpływem niemieckiego chrześcijaństwa zaczął mówić po niemiecku. Dlatego Niemcy w sporym procencie mają słowiańską i bałtosłowiańską haplogrupę krwi!

Proszę zwrócić uwagę, że Chorwacja jest zapisana jako “Chrobacja” oraz na to, że na mapie jest… druga Chorwacja, na terenie dzisiejszego Lwowa, podpisana jako “White Chrobati”. Tak, Chorwaci pochodzą z Małopolski, a na Bałkanach zostali po kampanii przeciw Rzymowi w VI w. Kolejną istotną kwestią są Serbowie w miejscu dzisiejszego Drezna. Oni też brali udział w kampanii przeciw Rzymowi w VI w. i dlatego dziś, Serbia leży na Bałkanach. Przodkowie Serbów żyją do tej pory na terenie obecnych Niemiec, a więcej o nich znajdziesz tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Serbo%C5%82u%C5%BCyczanie. Nie jest przypadkiem, że obecny premier Saksonii (landu w Niemczech), Stanislaw Tillich  mówi biegle po polsku, czesku i serbsku. On jest właśnie Serbem Łużyckim. Na terenie Serbii bałkańskiej jest napis “Rascia” czyli “Raszka“. Nazwa wzięła się od ówczesnej stolicy Serbii bałkańskiej.

Na terenie obecnego Berlina na mapie są Hevelians (https://pl.wikipedia.org/wiki/Hawelanie), też o nich nie słyszałeś, bo założyli Berlin i Brandenburg! Od nich pochodzią nazwy i nazwiska: Václav HavelJan HeweliuszHawela oraz Hobolin.

Teraz już wiesz, dlaczego każde miasto w Niemczech ma polską nazwę. Każdego kolejnego orędownika teorii o “ziemi niemieckiej” poczęstuj powyższą mapą.

800 A. D.

Europa 800 A. D.

Cofamy się o jeszcze 100 lat. Poprzednia mapa nie kłamała. Nadal nie ma tu żadnych Niemców!

W Hiszpanii jest “Al-Andalus”. Nazwa nie jest nam obca, bo pochodzi od “Wandalów” z Krakowa, którzy założyli tam państwo 250 lat wcześniej, a później przenieśli się do Afryki. W języku arabskim “Al” to przedimek określony, a litera “W” nie istnieje wcale, dlatego jest “Al-Andalus” zamiast po naszemu “Wandalus”. Od tego słowa pochodzi współczesna nazwa: “Andaluzja”.

Na terenie Hamburga i Bremy są “Saxons” czyli Saksończycy. Są to Słowianie, a nie Germanie jak mówi Wikipedia, bo Germanów, w tym czasie tam po prostu NIE BYŁO! Nazwa Saksończycy to zgermanizowana nazwa ludzi, którzy posługują się siekierami (porównaj nazwę Drewlanie, którzy zamieszkują dokładnie ten sam teren w tym czasie). Ważnym odnotowania jest fakt, że podczas totalnej lechickiej inwazji na Rzym w VI w. Sasi mieli za zadanie odbić od Rzymu Wielką Brytanię. Spadkiem po tych wydarzeniach są brytyjskie hrabstwa: Essex, Wessex i Sussex czyli Wschodnia, Zachodnia i Południowa Saksonia.

Widać też lud Madziarów (Magyars) zbliżający się od wschodu, który z Avarami zrobi w ciągu 200 lat to samo, co Niemcy z Połabianami. Słowiański naród pod wpływem kultury zmieni język na odpowiednio niemiecki i węgierski. Węgrzy tak samo jak Polacy czy Chorwaci twierdzą, że są potomkami Sarmatów. Teraz już jasnym jest, dlaczego Węgrzy wyglądają jak Polacy, mówią po angielsku z polskim akcentem, ale dogadać w ojczystych językach się zbyt łatwo nie możemy :).

700 A. D.

Europa 700 A. D.

Ta mapa niewiele różni się od poprzedniej. Pojawia się na niej “Bavaria”. Bawaria nazwę bierze od ludu Bajuwarów lub Bojowarów, które oznacza nie mniej nie więcej niż Bojowie Warowni. Literkę J z Bojuwarów słychać jeszcze w niemieckim określeniu Bawarii czyli Bayern. Nazwa Bawaria jest nazwą łacińską.

Na mapie też pojawia się Bohemia. Jest to jedna z rzymskich nazw Słowian. Pochodzi od słowa “Bóg” / “Boh”. Bohemia znaczy tyle, co kraj Bogów. Nie jest to przypadkowa nazwa. Porównaj z nazwą “Lech“, albo “Got” (Goci w tym czasie mieszkali w Polsce). Są też określenia “Pan” oraz “Pol” / “Polak”, ale o tym będzie obszerniej innym razem. W późniejszym czasie nazwa ta zostaje scedowana na Czechów, dlatego na studiach nie ma “czechistyki”, a jest “bohemistyka”.

600 A. D.

600 A. D.

Kolejna mapa potwierdzająca, że Niemiec między Francją, a Polską po prostu NIE BYŁO!

Z ciekawostek: Baskonia jest opisana jako Vasconia. Ważne ze względu na to, żeby zapamiętać, że B i W są wymienne między językami. A Bułgaria leży nad… Morzem Azowskim :) Druga Bułgaria jest w Rumunii. Nie jestem w stanie na ten moment powiedzieć, czy to te same Bułgarie, czy tylko zbieżność nazw. Rzymu zachodniego już nie ma, a Rzym wschodni to jeszcze potęga.

Dlaczego nie idę dalej? Bo wiek VI n. e. jest bardzo ważnym wiekiem w naszej historii. Wtedy podbiliśmy całą Europę, a to zasługuje na co najmniej jeden oddzielny artykuł.

Co było, jak nic nie było?

Co bardziej spostrzegawczy ludzie zauważą, że pełno jest różnych krajów, plemion czy ludów w całej Europie poza jej słowiańską częścią. Słowianie mają swoje nazwy i kolory w zasadzie tylko przy granicy z (dawnym) Rzymem. Nasi mądrzy historycy interpretują to następująco:

“Polski nie było, była dzicz, lasy i niedźwiedzie polarne, no przy granicy z Rzymem może  była jakaś prymitywna cywilizacja”.

A może jednak to nie tak było? Przecież te WSZYSTKIE mapy powstały na podstawie kronik rzymskich, frankońskich, angielskich czy niemieckich! Po kiego grzyba pisać to o jakichś ludach na Syberii, których nikt na oczy nie widział. Idąc tym tokiem rozumowania, należy przyjąć, że cały świat był wyludniony, tylko dookoła zachodniej Europy byli jacyś ludzie. Każdy przecież pisał o sobie i o najbliższych sąsiadach, których znał i z którymi handlował.

Nagle jak się pojawiła jakaś wielka inwazji “obcych”, to się o nich napisało pod ich nazwą (bo rodzimej często nie było dla nieznanych ludów) i nie pisało się jacy to oni są bohaterscy, tylko się pisało, że to zwierzęta brodate, garbate, diabły wcielone, niemyte, obskórne, barbarzyństwo pieprzone, brodate i zapuszczone itd. Nikt im świątyń nie stawiał, chyba że wygrali, popili i sami sobie postawili :).

Daleko nie trzeba szukać analogii. Każdy kto oglądał “Grę o tron”, wie w jaki sposób pisze się o “barbarzyńcach zza muru”, my z punktu widzenia Grecji i Rzymu byliśmy właśnie takimi barbarzyńcami, a Dunaj i Łaba/Ren były takim murem.

Lecz chwilę pomyślmy, dlaczego do stworzenia tych map nie użyto analogicznych kronik słowiańskich, przecież wiadomo, że byli Arabowie czy Chińczycy, to nie wiadomo, że byli Słowianie? Na mapie tak samo nie ma Arabów, chyba że przy samym morzu lub granicy. A Chińczycy mieli własne kroniki. Nasze natomiast zostały wszystkie zniszczone i spalone niedługo po przyjęciu chrześcijaństwa. Dlaczego? Bo zawierały “szatańskie znaki”, Słowianie przed chrześcijaństwem przecież nie pisali po łacinie, a normalnymi runami słowiańskimi (bukwami).

Jedyne co w zasadzie wiemy o przedkatolickiej historii Polski, to przepisane kroniki (każdy nowy kronikarz często nawiązywał do poprzednich kronik), historię przekazuje się też z ustnie z pokolenia na pokolenie, dlatego każdy pobieżnie ją znał (nawet kronikarz) i to co teraz dla nas jest często szokiem informacyjnym, dla naszych przodków było oczywistą oczywistością.

Masowe wymazywanie polskiej historii miało miejsce dopiero pod zaborami. Do tego czasu każdy Polak wiedział, że jest Lechitą, Sarmatą, potomkiem bogów czy Panem (do dziś tytułujemy się per Pan, Pani, a zbiór Polaków nazywamy “państwem”) i wszystkie polskie kroniki to potwierdzają. W zasadzie to nie tylko polskie, bo zachodnie również.

Skąd się w takim razie wzięła wersja szkolna? Procedura jest bardzo prosta. Bierzemy polską kronikę i czytamy: “Bolesław koronowany w Gnieźnie”. Sprawdzamy kronikę niemiecką: “Bolesław koronowany w Gnieźnie”. Wszystko gra, wpisujemy do podręcznika. Znów bierzemy polską kronikę i czytamy: “Aleksander Wielki podbił Kraków”. Sprawdzamy kronikę niemiecką, a tu nic na ten temat. No ale jak ma tam coś takiego być, jak Niemiec w 900 roku jeszcze nie było, a Aleksander najechał Kraków 1400 lat wcześniej! Jednak “historykom” to w niczym nie przeszkadza! Ich wniosek? Polski kronikarz za dużo się lulka napalił i nie wiedział co pisze. Kasujemy z podręcznika. Ale zaraz, tak pisze jeszcze 2 innych kronikarzy! No to oni na pewno przepisali od tamtego! Kasujemy i kropka.

Mam nadzieję, że już każdy teraz wie, skąd się wzięła “Historia” w polskich szkołach. Zapraszam do polskich kronik oraz słowników. Historię możesz wymazać stosunkowo łatwo, języka tak łatwo z narodu nie wyplenisz.

http://wspanialarzeczpospolita.pl/2014/07/28/niemcy-jacy-niemcy-historia-europy-600-1000-a-d/

 

Reklamy

46 uwag do wpisu “Nasza historia

 1. Dwie koncepcje winy niemieckiej
  Fryburg, we wrześniu 1947.

  Tezą Foerstera jest że Niemcy niczego się nie nauczyli i z niczego nie zrezygnowali, lecz w dalszym ciągu dążą do urzeczywistnienia swych celów, choć innymi sposobami i z innymi sprzymierzeńcami.

  Stworzenie federacji europejskiej z nienawróconymi i niepoprawnymi Niemcami byłoby pierwszym krokiem do powstania nie Paneuropy ale Pangermanii. Ideę denazyfikacji przygotowali emigranci niemieccy, którzy zaszczepili wyobrażenie, że naród niemiecki został zgwałcony przez mniejszość zbrodniarzy. A przecież zbrodniarze ci byli wytworem niemieckiego ducha.

  Foerster kończy słowami niemieckiego poety Jean Paula:
  „Jeśli nie będziecie używali waszych oczu po to by widzieć, będziecie ich używali po to by płakać”.

  Wywody Jaspersa są przykładem ogólnie panujących w Niemczech nastrojów i nadziei. Naród niemiecki bynajmniej nie zrezygnował ze swoich celów. Znakomitą pomocą w ich urzeczywistnieniu jest niezgoda w łonie państw okupujących i próby wygrywania przez nie karty niemieckiej. Nikt głośniej nie przyklasnął idei zjednoczenia Europy Churchilla niż sami Niemcy. Przypomnijmy sobie, że ruch paneuropejski Coudenhowe – Kalergi największą popularnością cieszył się w Niemczech. „Paneuropa – pisze w zakończeniu swego „ostrzeżenia” Foerster – będzie ostatnią szansą wybicia się, i można być pewnym, że w wypadku urzeczywistnienia takiego planu odbudowa Europy pozbawiona będzie jakiejkolwiek solidnej podstawy. Ci zaś, co dla złudnego sukcesu odrzucili zasady, na których podstawie jedynie można by było wyleczyć Niemców z choroby, natrafią na trudności nie do pokonania i po trzykroć żałować będą, że nie słuchali ostrzeżeń. Kto zagadnienie rosyjskie chce rozwiązać przy pomocy niemieckiego potencjału wojennego, ten zginie, wywołuje bowiem na scenę świata nieobliczalne moce, które w końcu użyją bomby atomowej i w ten sposób zainscenizują ostatni akt tragedii ludzkiej na tym padole”.
  http://retropress.pl/wiadomosci/dwie-koncepcje-winy-niemieckiej/

  Polubienie

 2. Po przeczytaniu powyższego artykułu tak mi się w głowie zamąciło, że obecnie nie wiem kim był niejaki Otto III składający Bolesławowi Chrobremu wizytę w Gnieźnie

  Wikipedia wprawdzie podaje:
  Otton III (cesarz rzymski)

  cesarz Otton wyróżnił go ( znaczy się Bolesława Chrobrego) dając mu kopię włóczni św. Maurycego i gwóźdź z Krzyża Pańskiego, przy czym cesarz założył mu na głowę swój diadem cesarski. Bolesław podarował Ottonowi relikwiarz św. Wojciecha

  ale mnie to wygląda zgoła inaczej.

  Otto III cesarz rzymski i król niemiecki przybył do Gniezna na wezwanie Bolesława Chrobrego złożył mu hołd lenny oddając mu swój oręż w postaci włóczni i oczywiście diadem– koronę a przy okazji i gwóźdź z krzyża Chrystusa, w zamian Bolesław okazując mu swoją łaskę podarował Ottonowi kość ze zwłok czeskiego biskupa.
  Chyba także zabrał Ottonowi rzymskie orły by przyozdobić nimi swoje bojowe chorągwie.

  Kika co ty o tym sądzisz?

  Polubienie

 3. Ad Adm-inka

  Kika co ty o tym sądzisz?

  BAJU, BAJU, BĘDĘ W RAJU! Chi, chi, chi…

  Ile tych włóczni/lanc było – może ktoś to zliczy/policzy?

  Włócznia Świętego Maurycego

  … Zachowany grot włóczni ma wymiary 50,8 cm długości i 7,9 cm szerokości. Jest kilkakrotnie przełamany i połączony trzema skuwkami pochodzącymi z różnych okresów oraz drutem. Pierwsza żelazna osłona pochodzi z czasów Ottona III (X–XI wiek), srebrna z czasów cesarza Henryka IV (XI-XII wiek), a złota z czasów cesarza Karola IV Luksemburskiego (XIV wiek).

  https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82%C3%B3cznia_%C5%9Awi%C4%99tego_Maurycego

  Włócznia/lanca: Kasjus(z)a, Longina, Lucjana, a może MAUR-YCEGO. Cha, cha, cha…

  Włócznia Przeznaczenia

  https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82%C3%B3cznia_Przeznaczenia

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Maurowie

  Polska włócznia jest tylko nędzną kopią (zapasową) wykonaną z tombaku, a może z Auuuuurum, na oko trudno zgadnąć, która nie ma nic wspólnego z Maurycym i z Tym, co dyndał na krzyżyku.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82%C3%B3cznia_%C5%9Awi%C4%99tego_Maurycego_(Krak%C3%B3w)

  http://www.rodaknet.com/rp_wycislak.htm

  Ale najlepsze jest to, Scala Sancta. Chi, chi, chi, przywiezione z Jerozolimy do Rzymu…

  … i wolno nimi wchodzić tylko na kolanach. cha, cha, cha…

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Scala_Sancta

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 4. Kupimy albo może i nie kupimy.
  Innymi słowy
  kupić nie kupić potargować warto.

  Sekretarz stanu w MON Bartosz Kownacki wysłał do strony amerykańskiej list, opisujący wymagania offsetowe w programie Wisła, warunkujące powodzenie podpisania kontraktu – podaje Polityka. MON zapewnia, że dokument jest elementem planowej kontynuacji prowadzonych rozmów, natomiast przedstawione w nim założenia były komunikowane Stanom Zjednoczonym już wcześniej.
  W artykule opublikowanym przez „Politykę” Marek Świerczyński pisze o liście sekretarza stanu w MON Bartosza Kownackiego, dotyczącym wymagań offsetowych związanych z zakupem systemu przeciwlotniczego i przeciwrakietowego Wisła. W jego treści wiceminister Kownacki miał między innymi stwierdzić, że przekazanie dwunastu krytycznych technologii będzie mieć zasadniczy wpływ na podpisanie przez polskie władze umowy międzyrządowej LOA, warunkującej rozpoczęcie dostaw zestawów Wisła.

  Wśród tych dwunastu technologii w pierwszym etapie miały się znaleźć między innymi elementy związane z systemem obrony powietrznej IBCS, czy zdolnością wykorzystania pocisku PAC-3 MSE przez system Wisła. Jak wiadomo, offset na Wisłę ma też obejmować transfer technologii pocisku SkyCeptor czy radaru dookólnego, aczkolwiek ma to mieć miejsce w drugim etapie procesu pozyskania sprzętu. W tekście „Polityki” autor stawia tezę, że polskie władze „zagroziły rządowi USA zerwaniem negocjacji” związanych z pozyskaniem zestawów Patriot w programie Wisła.

  Resort obrony zapewnia, że list wysłany przez wiceministra Kownackiego stanowi jedynie dalszy ciąg postępowania, związanego z pozyskaniem zestawów Wisła. Jest też potwierdzeniem ustaleń zawartych w memorandum, podpisanym przez stronę polską i amerykańską podczas wizyty Donalda Trumpa w Polsce.

  W oświadczeniu MON twierdzi: „Ministerstwo Obrony Narodowej realizuje postępowanie (na pozyskanie zestawu Wisła – red.) zgodnie z przepisami prawa: procedurą opisaną w ustawie offsetowej i założeniami gwarantującymi realizację polskiego interesu narodowego. Założenia te dotyczą między innymi konieczności pozyskania kluczowych technologii w ramach umowy offsetowej. Korzystna decyzja w tej sprawie została przyjęta w memorandum podpisanym przez przedstawicieli MON i Departamentu Obrony USA. Przywołany w «Polityce» list wiceministra MON jedynie potwierdza rozstrzygnięcie zawarte w memorandum”.

  Offset ma kluczowe znaczenie w kwestii pozyskania systemu Wisła. Polskie przepisy (ustawa z 26 czerwca 2014 roku o niektórych umowach zawieranych w związku z realizacją zamówień o podstawowym znaczeniu dla bezpieczeństwa państwa) wymagają, aby umowa dostawy nie mogła zostać zawarta przed datą wejścia w życie umowy offsetowej (Art. 8. Ust. 11). Jednocześnie założenia do oferty offsetowej uwzględniają między innymi „wymagania dla utrzymania lub ustanowienia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej potencjału w zakresie zdolności produkcyjnych, serwisowych i obsługowo-naprawczych, a także innych, niezbędnych z punktu widzenia ochrony podstawowych interesów bezpieczeństwa państwa” (Art. 8. Ust. 3).
  http://www.defence24.pl/639845,offset-kluczowy-dla-wisly-mon-umowa-planowana-w-tym-roku

  Polubienie

 5. W momencie rozpoczęcia wizyty prezydenta Donalda Trumpa MON podjął kroki w celu realizacji dwóch ważnych programów rakietowych – systemu ziemia-ziemia Homar i ziemia-powietrze Wisła. Ma to istotne znaczenie dla zdolności Sił Zbrojnych RP, ale też współpracy ze Stanami Zjednoczonymi. Jakie efekty w stosunku do programu modernizacji mogą mieć decyzje ogłaszane „w świetle” wizyty Trumpa?
  W środę Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz poinformował o rekomendacji Polskiej Grupy Zbrojeniowej, zgodnie z którą Lockheed Martin będzie partnerem przemysłowym w programie Homar. Zostanie on więc oparty o system HIMARS. Dzień później szef MON poinformował o podpisaniu memorandum (porozumienia) w sprawie dostaw systemu Patriot. Wyznacza ono harmonogram realizacji programu Wisła w oparciu o potencjał amerykański, ale nie jest równoznaczne ze wskazaniem kontraktu.

  Czytaj więcej: Patrioty dla Polski w dwóch fazach. MON podpisał porozumienie [KOMENTARZ]

  Program Wisła

  Ministerstwo Obrony Narodowej podpisało też ze stroną amerykańską memorandum (porozumienie) dotyczące „mapy drogowej” zakupu systemu Patriot. Zawiera ono wstępnie uzgodnione założenia, na bazie których miałby być realizowany program Wisła. Dokument nie jest jednak prawnie wiążący. Oto najważniejsze czynniki, które mogą mieć wpływ na realizację polskiej obrony powietrznej:

  Porozumienie zakłada etapową realizację programu. Jak wiadomo, w treści memorandum uwzględnia się przesłanie przez stronę amerykańską dwóch ofert rządowych, stanowiących odpowiedź na polskie zapytanie (LOA) – pierwszej na dwie baterie do końca 2017 roku, i drugiej na pozostałą część, włącznie z integracją radaru dookólnego czy rakiet SkyCeptor do 2018. Dopiero po zatwierdzeniu każdej z nich będzie można mówić o rozpoczęciu realizacji danej fazy programu, choć memorandum sygnowane przez wiceministra Bartosza Kownackiego i szefa agencji DSCA wiceadmirała J.W. Rixey’a wyznacza w dość dokładny sposób ich schemat.
  Czytaj więcej: Raytheon: SkyCeptor odpowiedzią na problem koszt-efekt w Wiśle [Defence24.pl TV]

  Wejście w życie memorandum warunkowane jest uzyskaniem formalnych zgód władz USA i Polski. Jak wskazywano wcześniej, formalne zgody na zakup systemu i transfer technologii muszą zostać wydane przez władze USA, włącznie z procesem notyfikacji Kongresu. Przed zawarciem umowy dostaw planowane jest też podjęcie wiążących ustaleń dotyczących offsetu czy transferu technologii. Jak na razie zostały one wstępnie zarysowane w memorandum – i wysoko ocenione przez szefa MON Antoniego Macierewicza – ale muszą jeszcze zostać formalnie zatwierdzone.
  Na realizację programu wpływa opóźnienie dostaw systemu IBCS do armii USA. Termin dostaw pierwszych baterii wyznaczony został do 2022 roku, wcześniej planowano go w latach 2019-2020. Polska uzyskała specjalną zgodę („yockey waiver”) na wdrażanie go równolegle z armią amerykańską, co jest sukcesem MON. Jednocześnie resort nie chce kupować baterii w wersji PAC-3+ bez systemu IBCS, gdyż wymagałyby one modernizacji po kilku latach od wdrożenia, aby uzyskać pożądane zdolności i dysponować sprzętem zdolnym do współdziałania z armią amerykańską. Nie zmienia to faktu, że wstępna gotowość operacyjna pierwszych dwóch baterii ma być osiągnięta do 2023 roku (dostawa przewidziana jest rok wcześniej).
  Wisła odnosi się do polskiego programu Narew, jak i amerykańskiego LTAMDS. Według wstępnych założeń MON zestawy krótkiego zasięgu Narew będą budowane między innymi w oparciu o transfer technologii z programu Wisła. Bez systemu Narew polska przeciwlotnicza „tarcza” nie będzie w pełni skuteczna, stąd istotne znaczenie ma jak najszybsze rozpoczęcie realizacji obydwu projektów. Z kolei w amerykańskim LTAMDS ma zostać wybrany nowy, docelowy radar dookólny dla zestawów Patriot US Army. Pod uwagę brana jest zarówno głęboka modernizacja istniejącego, jak i zakup nowej konstrukcji, na przykład koncernu Lockheed Martin bądź Northrop Grumman. Takie radary powinny trafić na zestawy Wisła od trzeciej baterii.


  Fot. Ministerstwo Obrony Holandii.

  Polubienie

 6. W tekście „Polityki” autor stawia tezę, że polskie władze „zagroziły rządowi USA zerwaniem negocjacji” związanych z pozyskaniem zestawów Patriot w programie Wisła.

  Od kiedy to wasal dyktuje warunki panu feudalnemu. Tylko wtedy kiedy za zgodą pana chce ciemnemu ludowi przekazać jaką to siłę stanowi. Na temat wasalizmu Polski wobec Stanów napisano już tomy prozy.ale do ciemnego ludu to nie dotrze który tylko widzi „amerykańskie dulary”.

  Polubienie

 7. Naród źle prowadzony przez swoich przywódzców skazany jest na zagładę, chyba że w porę oprzytomnieje. Doraźne ochłapy rzucane ludowi tylko przedłużają agonię ale nie cofną jej.

  Polubienie

 8. Ad Adm-inka

  Szanowny Adm-inku, daj spokój, przestań, bo ze śmiechu dostanę ,,zajadów”.

  MON kupuje broń agitacyjną

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/mon-kupuje-bron-agitacyjna/6274rv5

  To już jakaś paranoja. MON chce kupić rakiety do rozrzucania ulotek?

  http://www.wiesci24.pl/2017/07/31/paranoja-mon-chce-kupic-rakiety-rozrzucania-ulotek/

  MON zasypie nas ulotkami, planują zakup broni agitacyjnej

  http://technowinki.onet.pl/mon-zasypie-nas-ulotkami-planuja-zakup-broni-agitacyjnej/71mqb

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 9. Kika dziadku z ZUSowską ręciną za 1500 złotych .
  Tyle lat tu jesteś i jeszcze się niebożątko zusowskie nie domyśliłeś że ten adm to PISowy Don Kichot zakochany w swojej Dulcynee Żydło i taki sobie agitatorek PISowy i propagandzista .
  KiKa .Jakie ty masz IQ ? . Dojedziesz do 80 ? hi hi hi

  kika22 5 sierpnia 2017 o 12:39 AM
  Ad Adm-inka

  Szanowny Adm-inku, daj spokój, przestań, bo ze śmiechu dostanę ,,zajadów”.

  Polubienie

 10. Ad garden hose

  Ty wąż, nie badaj mojego IQ, bo ono zawsze oscylowało w skali od jeden, poprzez zero do minus nieskończoności, więc sam widzisz, że jest bardzo nieciekawie, ale podejrzewam, że Twoje jest o lata świetlne większe i dlatego wyciągniesz za ,,uszy” węża z kieszeni i się dorzucisz, ze swojej ,,bardzo skromnej” coś tam do pałacu, no może pałacyku, dla bardzo ,,ważnej” persony, przecież biedaczyna nie może przez całe życie, mieszkać w żoliborskim kurniku!

  Chce podarować Kaczyńskiemu pałacyk. Z wdzięczności. ,,Miłość narodu nie powinna go zawstydzić”

  http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/chce-podarowa%c4%87-kaczy%c5%84skiemu-pa%c5%82acyk-z-wdzi%c4%99czno%c5%9bci-mi%c5%82o%c5%9b%c4%87-narodu-nie-powinna-go-zawstydzi%c4%87/ar-AAps0g6?li=BBr5MK7&ocid=DELLDHP

  P.S. W przyszłości powstanie nowa fundacja i będą żebrać na kocią kasztankę!

  Bywaj wężu ogrodnika

  Polubienie

 11. Takiego nie ma a wąż badał IQ i gwarantuje że ma wysokie rencisto ZUSowy za 1500 miesięcznie :

  Ty wąż, nie badaj mojego IQ, bo ono zawsze oscylowało w skali od jeden, poprzez zero do minus

  Polubienie

 12. Ty mnie chyba z adminem pomyliłeś ptaszeńko Kika
  Niech się adm dorzuca do nowego mieszkanka kociarza .Czemu ja ?
  Adm ile dasz na nową siedzibę kociarza ?
  Nie bądż skąpy . Stać cię rybeńko z tych 1200 PLN co ci ZUS wypłaca na ptasie mleczko i schabowe z kartoflami hi hi hi .

  Polubienie

 13. ty adm a może ty tu specjalnie udajesz dziada za 1200 PLN a żresz rybeńko posiłki u kucharki Gesslerowej luksusowe posiłki rybeńko .

  Polubienie

 14. A tam gdzie nie zbierają sianka na nowy pałacyk dla Szyszki bo adm mu w dupsko niedawno wchodził że pewnie grosza by nie poskąpił hi hi hi .

  Polubienie

 15. przecież biedaczyna nie może przez całe życie, mieszkać w żoliborskim kurniku!

  ha ha ha . Swoją droga ciekawe ile kociarz ma gospoś domowych które mu piorą zapierdziane gatki , prasują koszule i gotują obiadki bo głowę daję że on tego nie potrafi hi hi hi . ssssssssssssss
  Adm tez tego nie potrafi .
  Nasz adm daję 1200 pln żonie i ona mu to robi . Oj wy męzczyżni łowcy mamutów z zapierdzianymi gatkami od taniego żarcia z Biedronki . bez baby byście zginęli jak szare myszy na plebanii z głodu .

  Polubienie

 16. Dla admina ameby i pantofelka w jednym publikuję zdjęcia gdzie jadą wycinane drzewa nie tak dawno opierdzielane przez twojego guru pacanie jeden .
  Tylko się grzecznie pytam .
  Czy te drzewa wyglądają na chore i spróchniałe jak piałeś jeszcze niedawno pantofelku pisowy ?
  Przyglądaj się przyglądaj tylko załóż okulary wcześniej .
  Czy ktoś na tym zarabia ? tylko grzecznie pytam pantofelka admina :

  Polubienie

 17. Czasami i kodomici coś wyniuchają i tam gdzie dwóch żydów się trzyma za jaja jeden zawsze coś sypnie i troszku prawdy można poznać .

  Polubienie

 18. Cytat z soku z buraka :
  O żesz q…rwa, i gdzie te drzewa jadą???
  w/g Szyszki one są chore…
  Niech ktoś w końcu sprawdzi, kto kroi z tego kasę?!
  TERAZ DOPIERO MAMY ROZKRADANĄ POLSKĘ.
  I WYCINANĄ W PIEŃ…

  KŁÓĆCIE SIĘ DALEJ PEJSATKI TO PRZY OKAZJI GOJ SIĘ CZEGOŚ DOWIE CHOCIAŻ 1 % PRAWDY O WAS .

  Polubienie

 19. Ad garden hose

  To minister od szyszek i do tego z tytułem psora, nie wie czy specjalnie durnia udaje, że jak las/puszcza nie potrafi się sam/sama obronić przed szkodnikami (np. kornik drukarz), to wzywa się na pomoc agrolotnictwo do oprysków lasu?

  W innych regionach Polski, nadleśnictwa potrafią walczyć ze szkodnikami lasów, tylko w Puszczy Białowieskiej panuje jakaś dziwna niemoc!

  Uwaga opryski w lasach

  http://www.tychowo.szczecinek.lasy.gov.pl/wydarzenia/-/asset_publisher/1M8a/content/uwaga-opryski-w-lasach-1#.WYXdhZWQy1s

  Zespół Ochrony Lasu w Olsztynie – ZOL Olsztyn

  http://zolsztyn.republika.pl/opis.html

  Lotnicze opryski lasów przeciwko szkodnikom

  http://lubuskie.onet.pl/lotnicze-opryski-lasow-przeciwko-szkodnikom/x71pw

  Kornik drukarz atakuje. Nasze lasy zagrożone

  http://www.gazetawroclawska.pl/dolny-slask/a/kornik-drukarz-atakuje-nasze-lasy-zagrozone,10067288/

  Czy to nie są celowe działania szyszkowników/szkodników, wielokrotnie groźniejszych od korników?

  Bywaj wężu ogrodnika

  Polubienie

 20. Przedstawiam wille tych którzy tak się losem robotnika przejmowali .Tak się modlili do żydowskiego Boga i najświętszej panienki aby obalił PRL.
  Ładne sobie chałupki wymodlili .
  Adm pisowy tez masz taką podobną jak ten co to o TAKE POLSKIE WALCZYŁ HI HI HI .

  Podziwiaj chałupkę swojego herosa kociarza .Tylko załóż okularki pisolubny adminku hi hi hi .

  http://i0.wp.com/detektywprawdy.pl/wp-content/uploads/2017/07/domy-politykow.jpg?zoom=1.440000057220459&resize=442%2C369

  Polubienie

 21. Czy to nie są celowe działania szyszkowników/szkodników, wielokrotnie groźniejszych od korników?

  i Widzisz Kika jak umiesz to myślisz i pięknie piszesz .Za ten wpis dałby ci do 2000 złotych podwyżkę w ZUS dziateczku .
  Pozdrawlaju .

  Polubienie

 22. Naprawdę adm się postarał .Dał dużo filmików .
  Cała prawda wyjdzie o tej podłej władzuni niezależnie z jakiej opcji jak nie za 10 lat to za 20 jak nie za 20 to za 30 .
  Ciekawy wtedy jestem czy praprawnuczki adminka będą z niego dumne gdy znajdą i poczytają w sieci za lat 30 jak ich pradziadzio wchodził w żopkę podłym rządom .
  Naprawdę szkoda mi cię adm .
  Skompromitowałeś się totalnie popierając partyjkę pookrągłostołową .

  Polubienie

 23. Czy to nie są celowe działania szyszkowników/szkodników, wielokrotnie groźniejszych od korników?

  TO SĄ JAK NAJBARDZIEJ CELOWE DZIAŁANIA, PRZECIEŻ MUSI POWSTAĆ SZMULOWSKI SZLACZEK KADZIDLANY, ZWANY DLA ZMYŁY VIA CARPATHIA.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Via_Carpatia

  Cała Via Carpatia w realizacji lub przygotowaniu

  http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/drogi/cala-via-carpatia-w-realizacji-lub-przygotowaniu-58602.html

  WYTNĄ PAŃSTWOWY LAS, POPROWADZĄ TAMTĘDY SZLAK I W TEN PROSTY SPOSÓB UNIKAJĄ WYKUPÓW PRYWATNEJ ZIEMI, KTÓRA SIĘ ZNAJDUJE ZA LASEM.

  Białowieski Park Narodowy, który prawnie jest chroniony, leży przy polsko-białoruskiej granicy i jego ta cała zadyma nie dotyczy.

  http://www.polskiwilk.org.pl/puszcza-bialowieska

  W INNYM MIEJSCU POLSKI, TEŻ TRWA W NAJLEPSZE, CICHY ,,HOLOCAUST” DRZEW! MAJĄ OGROMNEGO PECHA, BO WYROSŁY NIECHCĄCY NA SZMULOWSKIM SZLACZKU!

  Tracimy bieszczadzkie lasy – trwa cicha wycinka Puszczy Karpackiej

  https://www.crazynauka.pl/tracimy-bieszczadzkie-lasy-trwa-cicha-wycinka-puszczy-karpackiej/

  W CO ONI GRAJĄ – SOCJALISTYCZNO/EUROKOŁCHOŹNICZE DUPKI? DOPUSZCZĄ DO TAKIEJ TRAGEDII, ŻE SZMUL PRZESTANIE SIĘ BAWIĆ W SWOJĄ ULUBIONĄ ZABAWĘ ZWANĄ HANDLEM?

  Trybunał stawia sprawę jasno: koniec wycinki w Puszczy Białowieskiej. Jeśli Polska się nie zastosuje, UE może wstrzymać fundusze

  https://oko.press/trybunal-stawia-sprawe-jasno-koniec-wycinki-puszczy-bialowieskiej-jesli-polska-sie-zastosuje-ue-moze-wstrzymac-fundusze/

  Pozdrawiam

  Polubienie

 24. Viva la Carpatia
  Viva la Poloń
  Viva madam Szydło
  Viva Monsieur Szuszko

  Drugi niezwykle ważny szlak to Gdynia, Gdańsk, Elbląg, odnogi łączą z Kaliningradem, także do tego szlaku ma łącznik starożytne miasto Olsztyn i dalej na Warszawę, Lublin, Rzeszów aż do Istambułu albo Aten. Szak może zgarniać towary i z Węgier i ze Bułgarii i z Rumuni a na samym początku to nawet i z samego Sankt Petersburga.
  A Niemców szlag trafia.
  Bo to już nie Hamburg a Gdańsk będzie miastem koronnym na Bałtyku i dla Szwedów i szwedzkich towarów I klasa przeładunkowym.
  Mamy rząd jaki nam się nie śnił.
  Koszmar dla Merkel i dla węża antycejrowskiego.

  Polubienie

 25. Adm chłopie miej litość bo umrę ze śmiechu .
  Tyś chyba dawno sexu nie uprawiał bo od tego braku sexu całkiem dostałeś zajoba i piszesz brednie .
  Może dam ci taką radę jak Owsiaczyzna pani profesor tej od sałatek :
  cytat OWSIAK HI HI HI
  ” Pani profesor może by pani sexu spróbowała ”
  Również adminkowi tego życzę .
  Może po dobrym sexie adm przestanie brednie pisać i robić z siebie durnia .
  Jeżeli adminku masz z tym problem i tylko twój Wacuś ma 2 cm idz do lekarza dostaniesz receptę na viagrę
  ( 1 proszek – 30 pln ) . Ona Wacka ci sztucznie nadmucha na kilka godzin abyś miał komfort .
  Dobry sex to jedyna dobra rada dla ciebie abyś wyleczył się z głupizny bo sam z siebie pajaca robisz .
  BU BU BU HA HA HA .
  HI HI HI .
  KOMEDIA TEN WPIS ADM :
  CYTAT ADM :

  Viva la Carpatia
  Viva la Poloń
  Viva madam Szydło
  Viva Monsieur Szuszko

  Drugi niezwykle ważny szlak to Gdynia, Gdańsk, Elbląg, odnogi łączą z Kaliningradem, także do tego szlaku ma łącznik starożytne miasto Olsztyn i dalej na Warszawę, Lublin, Rzeszów aż do Istambułu albo Aten. Szak może zgarniać towary i z Węgier i ze Bułgarii i z Rumuni a na samym początku to nawet i z samego Sankt Petersburga.
  A Niemców szlag trafia.
  Bo to już nie Hamburg a Gdańsk będzie miastem koronnym na Bałtyku i dla Szwedów i szwedzkich towarów I klasa przeładunkowym.
  Mamy rząd jaki nam się nie śnił.
  Koszmar dla Merkel i dla węża antycejrowskiego.

  Polubienie

 26. Czytaj pisowczyku adm poważnych mądrych ludzi i bierz z nich przykład .Ucz twój zaczadzony umysł logicznego myślenia opartego na racjonalizmie a nie tępej miłości za łapówkę 500 plus .

  Czytaj czytaj a kto wie może twój umysł jeszcze spłodzi logiczne myśli chociaż juz jest tak idiotyzmami zaczadzony że jest to mało możliwe .
  Przytaczam fragment .
  Całość na
  http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/139661,dlaczego-rosja-mialaby-pomagac-polsce

  Odpowiadając na tekst Toamasz Omańskiego „Czy Rosja pomoże Polsce?” – http://polska-kaliningrad.neon24.pl/post/139656,czy-rosja-pomoze-polsce

  Tytułowa kwestia jest trochę źle postawiona. Bo, dlaczego niby Rosja miałaby pomagać Polsce?

  Rosja jest państwem, które myśli z własnego punktu widzenia, tzn. z punktu widzenia własnego interesu państwowego i pomyślności swoich obywateli( tak przynajmniej powinno zasadniczo być , inna zupełnie sprawa, czy i w jakim stopniu tak jest ? -, pozostawmy jednak te rozważania na inną okazję).

  Dlatego Rosja może pomagać Polsce, jak i każdemu innemu państwu, tylko wtedy, jeśli jest to w jej krótko lub długookresowym interesie. Tak np. jest z Syrią.

  Ze względów geopolitycznych ( bo zostawmy na razie rozważania w kategoriach wspólnoty słowiańskiej) Polska wbrew temu, co pisze Tomek, nigdy nie była i na pewno nie jest państwem i obszarem geograficznie, politycznie i gospodarczo nieistotnym. Ale zarazem nie jest państwem spędzającym sen z oczu przywódcom Rosji, gdyż obszar Pacyfiku, środkowo-wschodniej Azji, Bliskiego Wschodu są obszarami bardziej newralgicznymi.

  Rosja poza tym, co słusznie zauważa Tomek, ma bardzo wiele problemów wewnętrznych: problem demograficzny, problem zapóźnienia technologicznego w sferze produkcji cywilnej, niesuwerenny system finansowy podlegający ciągle przemożnej spekulacji światowej lichwy, zoligarchizowaną i mało innowacyjną gospodarkę, stosunkowo liczną społeczną strefę niedostatku ekonomicznego, społecznie drażliwą polaryzację dochodową społeczeństwa, ciągle nieprzezwyciężone praktyki korupcyjne itp.

  Polubienie

 27. Adm napisał
  „Drugi niezwykle ważny szlak to Gdynia, Gdańsk, Elbląg, odnogi łączą z Kaliningradem, także do tego szlaku ma łącznik starożytne miasto Olsztyn i dalej na Warszawę, Lublin, Rzeszów aż do…..
  „A Niemców szlag trafia”

  Nie jest to żaden szlak handlowy a przygotowania infrastuktury do sprawnego zaopatrywania wojsk lądowych mających wyprowadzić uderzenie na Rosję. Logistyka na terenach Polski i Pribałtyki musi być udoskonalona.

  Niemców to jedynie szlag trafia, że Amerykanie próbują ich wkręcić w wojenkę z Rosją na którą ci się bynajmniej nie palą.w przeciwieństwie do durnowatych Polaków.

  Polubienie

 28. Julius czy teraz tobie mam napisać jak Kika że masz IQ na poziomie 80 .Nie chcę tego bo wiem że inteligentny jesteś .
  Po co ty piszesz te wyjaśnienia do adm.
  Chłopie jeszcze nie zorientowałeś że to propagandzista i agitator .Pisanie do niego oczywistych rzeczy to jakbyś konia uczył mówić .Szkoda czasu .
  On zarabia na ptasie mleczko bo je lubi i niech sobie agituje . Olać go i nie polemizować .

  „Drugi niezwykle ważny szlak to Gdynia, Gdańsk, Elbląg, odnogi łączą z Kaliningradem, także do tego szlaku ma łącznik starożytne miasto Olsztyn i dalej na Warszawę, Lublin, Rzeszów aż do…..
  „A Niemców szlag trafia”

  Nie jest to żaden szlak handlowy a przygotowania infrastuktury do sprawnego zaopatrywania wojsk lądowych mających wyprowadzić uderzenie na Rosję. Logistyka na terenach Polski i Pribałtyki musi być udoskonalona.

  Niemców to jedynie szlag trafia, że Amerykanie próbują ich wkręcić w wojenkę z Rosją na którą ci się bynajmniej nie palą.w przeciwieństwie do durnowatych Polaków.

  Polubienie

 29. Brawa Niemcy .
  wundrebar . Pogonić to tałatajstwo w piz…. jego mać.

  W Niemczech pojawia się coraz więcej głosów o całkowitym pozbyciu się okupujących ich wojsk amerykańskich.

  Polubienie

 30. julius
  Polska nie zniknie z mapy świata. Wojny z Rosją także nie będzie bo….
  Zbliża się koniec świata.
  Koniec świata już bliski, ma go poprzedzić przybycie zapowiadanego Antychrysta. Antychrysta ma poprzedzić wąż
  Wąż, już się pojawił
  Czytaj więcej w internecie

  Polubienie

 31. Adm kochanie ty moje .
  Kierunek dla ciebie Tworki – subito !!!!!!!!!!!!!!
  i oczywiście leki .

  Koniec świata już bliski, ma go poprzedzić przybycie zapowiadanego Antychrysta. Antychrysta ma poprzedzić wąż
  Wąż, już się pojawił
  Czytaj więcej w internecie

  Polubienie

 32. Ad węża antycejrowskiego

  Ty wąż, może Ty jesteś WĄŻ UROBOROS i nic o tym nie wiesz? To przez Ciebie będzie koniec świata?

  Rudy smok czyli wąż starodawny zwany diabłem i szatanem (O w mordę jeża!)

  http://epatmos.pl/gora-objawien/item/objawienie-jana-82

  Kiedyś węże nazywali SMOKAMI/DRAKAMI/DRAGONAMI, które przebywały w KOSMOSIE. SMOK = KOSM-OS. W Rosji pobudowali SMOCZE MIASTA takie jak: MOSK-WA I OMSK (przestaw litery i przeczytaj ze zrozumieniem).

  Ale w MOSK-WIE nie lubią SMOCZKÓW (nie tylko w Moskwie) i próbują przy pomocy Archanioła MICHAŁA czy ,,rycerza” św. JERZEGO, zgładzić GADA!

  HERB MOSK-WY

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Moskwa

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Archanio%C5%82_Micha%C5%82

  https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awi%C4%99ty_Jerzy

  Bywaj wężyku ogrodnika. Chi, chi, chi, diabełku i szatanie, cha, cha, cha…

  Polubienie

 33. bu bu bu ha ha ha . Dobre . Taki wąż jestem co lubi kąsać pisowo – ptasiomleczkowo otyłe dupy adminkowe ale ty Kika emerycie za 1500 PLN z ZUS węza nie obawiaj się .Jestem twoim druhem .

  Polubienie

 34. Bywaj wężyku ogrodnika. Chi, chi, chi, diabełku i szatanie, cha, cha, cha…

  To dla mnie pochwała hi hi hi .Dziękuję .

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s